Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2021.08.23. 11:47 ez? Megbízható? Berángatja majd a LKNBF user oszt semmit se talál el vele.
honnan a f@szból tudod, hogy NEM megbízható, ha összesen 1 db prototípus létezik? LOL, de most komolyan?

Az, hogy milyen lesz a sütése, ha egyszer valaha sorozatban készül, dettó NEM TUDHATÓ még.


(Én is szeretek mindent fikázni, de előbb a tények minimális birtokában jó lenni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2021.08.23. 11:45 igen, csak te.

De szerintem te is csak azért, mert nem gondoltad végig a jogi környezetet. (De anélkül is lapos és praktikus lehet edc-re ha megbízhatóan üzemel és lesz rajta rendes irányzék.)
meg egy jó picatinny rail-t marjanak rá ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"a lövési helyzetekben a tengelye az említett ferde csővég tengelyének folyatását képezi, és a csővég a lövedék kamra (6) szájnyílásával egybenyílik, és a lövedék kamrába (6) gumilövedék (7) helyezhető."

Folyatását, ja. :)

Itt lehet a lajstromszám alapján rákeresni, és letölteni: http://epub.hpo.hu/e-kutatas/?lang=HU#

A fegyverrel kapcsolatban: én csak 6mm-es, és .22 Blank riasztópatronnal működő csúszótáras fegyverekkel találkoztam.
Mennyire robosztus szerkezet kell már, hogy egy 9mm Knall patron nyomását kibírja..!?

Illetve ha elakad a gumi, hogy tudod kipiszkálni a derékszögből?
És mi van, ha az elakadt gumira ráismételsz? Még lefújni sem tud a nyomás..

Szóval én kicsit szkeptikus vagyok.
De ha itt van közöttünk a gyártó (Atlas Group International Zrt, Istvánovics Mihály), akkor írhatna többet!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.08.23. 09:53 Csak akkor van értelme, ha GR, mert ez 2023 után is az LESZ.
Ennek a szakmai okát lehet tudni?
Tehát ha az Alfa G0X0, Pitbull, Revenge (stb) nem lesz már GR, ez miért marad az?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.08.23. 12:52 "a lövési helyzetekben a tengelye az említett ferde csővég tengelyének folyatását képezi, és a csővég a lövedék kamra (6) szájnyílásával egybenyílik, és a lövedék kamrába (6) gumilövedék (7) helyezhető."

Folyatását, ja. :)

Itt lehet a lajstromszám alapján rákeresni, és letölteni: http://epub.hpo.hu/e-kutatas/?lang=HU#

A fegyverrel kapcsolatban: én csak 6mm-es, és .22 Blank riasztópatronnal működő csúszótáras fegyverekkel találkoztam.
Mennyire robosztus szerkezet kell már, hogy egy 9mm Knall patron nyomását kibírja..!?

Illetve ha elakad a gumi, hogy tudod kipiszkálni a derékszögből?
És mi van, ha az elakadt gumira ráismételsz? Még lefújni sem tud a nyomás..

Volt 9 mm R Knall csúszótáras is, meg nekem az 1950-es évek magasságából .320-as is rémlik.

De itt egy CNC-zett alu külsőben acél cső és betétek vannak, és az egész ugye kb. 3x akkora, mint egy csúszótáras peremgyújtású.

A lövedék NEM megy derékszögben, ha megnézed a mintaoltalmi rajzot, akkor kiderül, hogy kb. 45 fok, vagy az alatti a gumilövedék irányváltása ott is csak (hogy mennyi lesz az valós fegyveren? lehet, hogy annyi se?), viszont NINCS a csőben akasztó, hiszen csak a gumi tud ilyen kanyarban kijönni, más lövedék semmiképpen, nem átalakítható a cucc.

Persze nyilván én is csak jórészt találgatok, hogy a sorozatban gyártott milyen lesz (MENNYIRE LESZ HORROR ÁRA?), MELYIK TÖLTÉNNYEL HÁNY JOULE és hasonlók, DE ha ezzel fentmaradhat a gázgumis kategória, akkor én ennek örülök!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.08.23. 12:59 Ennek a szakmai okát lehet tudni?
Tehát ha az Alfa G0X0, Pitbull, Revenge (stb) nem lesz már GR, ez miért marad az?
Mert az EU-direktíva hazai implementációja ezt mondja ki.

31/2006. (VI. 1.) GKM rendelet


21a. saját töltényűrrel nem rendelkező gáz- és riasztófegyver:
az a hasábtáras riasztófegyver, amelynél a töltényűröket tartalmazó különálló tömböt a fegyverbe betöltve a töltényűrök tengelye a csőtengelyre vetítve merőlegest zár be.

Ftv.

32. * gáz- és riasztófegyver: olyan eszköz, amely rendeltetésszerűen csak gáztöltény vagy riasztótöltény működtetésére alkalmas, feltéve, hogy

a) e törvény alapján nem minősül színházi tűzfegyvernek,

b) nem rendelkezik saját töltényűrrel, vagy

c) - a saját töltényűrrel rendelkező darabok esetében -

...
cc) megfelel a 2. mellékletben meghatározott követelményeknek;"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Már nem dolgozik az Atlasnál, jártam náluk korábban, akkor mondták.
WildBear23 írta: 2021.08.23. 12:52 Szóval én kicsit szkeptikus vagyok.
De ha itt van közöttünk a gyártó (Atlas Group International Zrt, Istvánovics Mihály), akkor írhatna többet!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.08.23. 12:52 Mennyire robosztus szerkezet kell már, hogy egy 9mm Knall patron nyomását kibírja..!?
Nézd meg a 9mm Knall revolverek dobját. A falvastagságok 1-1,5 mm körül vannak, és működnek.
WildBear23 írta: 2021.08.23. 12:52 Illetve ha elakad a gumi, hogy tudod kipiszkálni a derékszögből?
És mi van, ha az elakadt gumira ráismételsz? Még lefújni sem tud a nyomás...
Lefújni éppenséggel tud, a csúszótár fölött is van hézag.

Saját vélemény:

A működési elv akár működhet is a gyakorlatban... de én megvárnám a szériát. Amúgy szurkolok nekik, és persze ha működik, akkor fogok venni. Ennek feltételei:

- megbízható működés. Ugye elvileg a revolver is megbízható, gyakorlatilag meg hallottunk / tapasztaltunk problémákat. Csúszótáras gumissal meg még egyáltalán nincs tapasztalat.

- megfelelő teljesítmény. Ha 12-es gumis, akkor attól 60 vagy több Joule-t várunk. A rajzon látható szerkezetben nekem aggályos a nem központosan megfújt gumi, meg a kanyarcső hatása a teljesítményre.

- méret, súly. Oké, lapos az lehet. De nekem egy Pitbull 19-M is teljesen viselhető méret. A 33 dekás súlyát meg nehéz lesz überelni.

- sütés. Mint előttem is írták és én is tapasztaltam, az ilyen csúszótáras, vagy akár csak csúszó elsütőbillentyűs fegyvereknek a sütése kétségbeejtő bír lenni. Remélem hogy ennél a fegyvernél találtak valami megoldást.

- ár. Ha drágább mint egy Pitbull 19-M, akkor legfeljebb pártucat gyűjtő fogja megvenni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.08.23. 15:48 Nézd meg a 9mm Knall revolverek dobját. A falvastagságok 1-1,5 mm körül vannak, és működnek.



Lefújni éppenséggel tud, a csúszótár fölött is van hézag.

Saját vélemény:

A működési elv akár működhet is a gyakorlatban... de én megvárnám a szériát. Amúgy szurkolok nekik, és persze ha működik, akkor fogok venni. Ennek feltételei:

- megbízható működés. Ugye elvileg a revolver is megbízható, gyakorlatilag meg hallottunk / tapasztaltunk problémákat. Csúszótáras gumissal meg még egyáltalán nincs tapasztalat.

- megfelelő teljesítmény. Ha 12-es gumis, akkor attól 60 vagy több Joule-t várunk. A rajzon látható szerkezetben nekem aggályos a nem központosan megfújt gumi, meg a kanyarcső hatása a teljesítményre.

- méret, súly. Oké, lapos az lehet. De nekem egy Pitbull 19-M is teljesen viselhető méret. A 33 dekás súlyát meg nehéz lesz überelni.

- sütés. Mint előttem is írták és én is tapasztaltam, az ilyen csúszótáras, vagy akár csak csúszó elsütőbillentyűs fegyvereknek a sütése kétségbeejtő bír lenni. Remélem hogy ennél a fegyvernél találtak valami megoldást.

- ár. Ha drágább mint egy Pitbull 19-M, akkor legfeljebb pártucat gyűjtő fogja megvenni.
A többségét magam is aláírom (megbízhatóság, sütés stb.)

DE a lényeget nem látjátok:-)

1. öntöltő pisztoly alakú GUMIS, amit a vevők 90%-a AKAR, mert "nem tetszik neki a forgó, az nem néz ki fegyvernek", slussz.
2. 2023.01.01. után ha viselésivel akarsz szabadon vehető gázgumist, akkor lesz EZ. És PONT.


2023 után Nem lesz Alfa, Revenge, Pitbull EGYÁLTALÁN. Hiszen nem lehet többet szabadon forgalomba hozni őket EGYÁLTALÁN.

Muzeálisként meg sztem ezek nem nagyon eladhatóak, maximum 10-ed, 20-ad ekkora mennyiségben (vagyis nem éri meg gyártani), de inkább puska, vagy Onesta-jellegű ágyuk, ha úgysem hordhatóak. Főként Büdöspesten.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2021.08.23. 15:57 2023 után Nem lesz Alfa, Revenge, Pitbull EGYÁLTALÁN. Hiszen nem lehet többet szabadon forgalomba hozni őket EGYÁLTALÁN.
Bélabá azt mondta, muzeálisként mennek tovább.

Amúgy meg zseniálisan megtalálták Atlasék a menekülési útvonalat, le a kalappal! Egy vevőt máris nyertek, ha jó lesz. Pont a kis zsebpiszkokat szeretem 😀.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Blekk Rájgó írta: 2021.08.23. 17:18 Bélabá azt mondta, muzeálisként mennek tovább.

Amúgy meg zseniálisan megtalálták Atlasék a menekülési útvonalat, le a kalappal! Egy vevőt máris nyertek, ha jó lesz. Pont a kis zsebpiszkokat szeretem 😀.
Hát ez pont nem kis zsebpiszok méret. Ott a rajz, lehet számolni. A csúszótár legalább 30 mm magas. Fölötte a cső min. 14 mm. Alatta mondjuk 5 mm a tármozgató mechanika tokkal-vonóval.

De legalább tekintélyt parancsoló méret. Mint gázosban a nagyberetta :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Blekk Rájgó írta: 2021.08.23. 17:18 Bélabá azt mondta, muzeálisként mennek tovább.

És azt kinek lehet eladni? Senkinek.

Aki nem viselésivel akarja, az Onestat, Omertat, 4-Maticot, Godfathert fog venni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.08.23. 17:35 És azt kinek lehet eladni? Senkinek.

Aki nem viselésivel akarja, az Onestat, Omertat, 4-Maticot, Godfathert fog venni.
Mondjuk Bélabá szerint vidéken (ami a lakosság 80%-a) pont leszrják a viselésit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.08.23. 17:28 Hát ez pont nem kis zsebpiszok méret. Ott a rajz, lehet számolni. A csúszótár legalább 30 mm magas. Fölötte a cső min. 14 mm. Alatta mondjuk 5 mm a tármozgató mechanika tokkal-vonóval.

De legalább tekintélyt parancsoló méret. Mint gázosban a nagyberetta :lol:
Előbb írtam, hogy kompakt öntöltő mérete lesz a csúszótáras cuccnak (höhhöhö, még neve sincs), csak rövidebb markolattal. Messze nem nagyberetta, inkább talán Ekol ALP méret, ha gp-hez akarjuk viszonyítani.


De baromira nem zsebpisztoly, nyilván. Azt lehet, hogy 4-lövetűben lehetne megcsinálni, de akkor azért lehetne fikázni:-)

Azonban ha más nem lesz viselésit kérni...használtan 2023-ban szerintem 100 ropi lesz egy gp-vizsgás Pitbull, 2 kiló meg egy Alfa G020 vagy egy Zoraki R1GG.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.08.23. 17:39 Mondjuk Bélabá szerint vidéken (ami a lakosság 80%-a) pont leszrják a viselésit.
Aha, ez egy sokat emlegetett teória, amiben NÉMI igazság is lehet*, de abban is, hogy a magyar összvidék jövedelme kb annyi, mint Budapest és agglomerációjé.

*Nem tudom hogyan lehet ez mérhető, de gyanítom, hogy a kiváltott viselésiknek nem 80%-a pesti és 20% vidéki.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

gvass1 írta: 2021.08.23. 09:29 kb. akkora, mint egy kompakt szolgálati pisztoly, mondjuk egy SIG P320 Compact, amit (nagyjából) formáz, de rövidebb markolattal, hiszen abba nem kell tárat tenni. Meg nyilván valamivel laposabb is.

(Amúgy kitalálhatóan: 12 mm GUMI/9 mm R Knall, 6-lövetű)
Mondjuk én el tudnám képzelni hosszabb markolattal is, ahova az előre megtömött tartalék tárat lehet elhelyezni.
Egyébként nagyon ötletes konstrukció. Még a végén lesz megint gumis fegyverem… (volt anno egy Godfather, eladtam, és vettem belőle egy éles 12-est… ilyenek a használt éles fegyver árak…)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.08.23. 07:56 És reméljük annak, aminek kell. Paradigmaváltás lesz, ha összejön.
Ez bizony csapatmunka:
- Gvass1 az ötlete adta,
- én a koncepciótervet,
- az Atlas pedig konkrét konstrukcióként kidolgozta.

Krónika, ahogy én ismerem a történetet:
2014. július eleje: gvass1 levelében felvetette az ötletét egy központi gyújtású töltényt tüzelő csúszótáras gáz-riasztó pisztolynak, amihez a következő kiegészítést fűzte: „hogyha a gázt kivezető csövet nem L-alakban (derékszögben), hanem valami lágy ívben törném meg, akkor akár csúszótárból gumiképes is lehetne".
2016. december 12.: leadtam a szakdolgozatom, amit kitűnőre értékeltek. Sajnos csak koncepcióterv lett, időhiány miatt nem készült hozzá elsütőszerkezet és tártovábbító szerkezet. "Péter, amit Ön csinálna, azon a FÉG-ben öt mérnök évekig dolgozott!" - vigasztalt Bartha tanár úr, a konzulensem.

Minden jel szerint az Atlas tőlünk függetlenül előállt ezzel az ötlettel. Kétszer is átnéztem a levelezésem, az emlékezetem megtréfált: több embernek elküldtem a szakdolgozatom (bemutatkozás, állásjelentkezés, kapcsolatépítés), de ezek között nem volt az Atlas-nál dolgozó ismerősöm. - A dokumentálás-mániám miatt valószínűtlen, hogy ilyen levelet valaha töröltem volna, ennek ne maradt volna nyoma.

2019. december 12.: benyújtották a használati minta leírást. Lajstromszám: 5214; a bejelentés ügyszáma: U 19 00239.
2021. március. 1.: Felfedeztem a használati minta leírást. (Hamarosan tőlem függetlenül gvass1 is felfedezte.)

Személy szerint örülök, hogy lesz valami abból, aminek megvalósításához nekem nem volt és most sincs tőkém.
gvass1 írta: 2021.08.23. 13:08 Volt 9 mm R Knall csúszótáras is
Bruni Mary: a 2004-es vagy 2005-ös IWA-n mutatták be, soha sem láttam a Nagy Gázfegyver Határozó lapjain kívül máshol.
gvass1 írta: 2021.08.23. 13:08 meg nekem az 1950-es évek magasságából .320-as is rémlik.
Tessék: Em-Ge mod.4 (patent .320 ). - A történet ott indult, amikor kijelentetted, de jópofa lenne egy csúszótáras .315-ös.
gvass1 írta: 2021.08.23. 13:08 A lövedék NEM megy derékszögben, ha megnézed a mintaoltalmi rajzot, akkor kiderül, hogy kb. 45 fok, vagy az alatti a gumilövedék irányváltása ott is csak
A ferdén fúrt furat a gumilövedéknek viszont az én ötletem, amiről megvan a levelezésünk (és a szakdolgozatomban is idézve van). :-)
Blekk Rájgó írta: 2021.08.23. 09:01 A gyártó is itt van piros nicken, mesélhetne bővebben.
Ki ő?
WildBear23 írta: 2021.08.23. 12:52 De ha itt van közöttünk a gyártó (Atlas Group International Zrt, Istvánovics Mihály), akkor írhatna többet!
montecarlo írta: 2021.08.23. 14:54 Már nem dolgozik az Atlasnál, jártam náluk korábban, akkor mondták.
Óóóó…
sodoma írta: 2021.08.23. 11:42 ezt csak én tartom egy ORBITÁLIS BAROMSÁGNAK?
Igen, de én elfogult vagyok…
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2021.08.24. 22:23 Ki ő?
Bonyolult nick, Atlas. Nemrég be is volt lépve, de hogy ki van mögötte, nem tudom. Mesélhetne :-).

Amúgy gratulálok a csapatmunkához, a híres/hírhedt magyar lelemény és a józan ész megint győzött.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2021.08.23. 11:45 igen, csak te.

De szerintem te is csak azért, mert nem gondoltad végig a jogi környezetet. (De anélkül is lapos és praktikus lehet edc-re ha megbízhatóan üzemel és lesz rajta rendes irányzék.)
Nice👍👍👍👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2021.08.23. 09:53 Csak akkor van értelme, ha GR, mert ez 2023 után is az LESZ.

Mintaoltalmi leírás:

Csúszótáras fegyver, amelynek fegyvercsöve (1), alatta elhelyezett, adott számú töltény befogadására alkalmas csúszótára (2), markolata (5), ravasza (9) és a ravasszal (9) mozgatott kakasa (4) van, ahol a csúszótárban (2) töltények (3) számára kialakított, diszkrét fészkek (11) vannak, amelyek tengelye a fegyvercső (1) tengelyére merőleges vagy közel merőleges, azzal jellemezve, hogy a csúszótárban (2) a fészkek (11) felett csökkentett átmérőjű rövid járat (12) van kialakítva, ami nála nagyobb átmérőjű lövedék kamrával (6) közlekedik, és a fegyvercső (1) furatának a markolathoz (5) közeli hátsó vége ívelt átmeneti szakaszon (8) keresztül a fegyvercső (1) tengelyéhez képest ferdén a csúszótár (2) felé döntött csőben folytatódik, és a csúszótár felé nyitott véggel rendelkezik, és a lövedék kamra (6) is körszimmetrikus kialakítású, és a lövési helyzetekben a tengelye az említett ferde csővég tengelyének folyatását képezi, és a csővég a lövedék kamra (6) szájnyílásával egybenyílik, és a lövedék kamrába (6) gumilövedék (7) helyezhető.
Most olvasom a mintaoltalmi leírást. Ami egy szakszöveg. Ravasza van... :shock:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2021.08.25. 17:34 Most olvasom a mintaoltalmi leírást. Ami egy szakszöveg. Ravasza van... :shock:
Egy időben itt is vörös posztó volt a "ravasz" (="Ravasz a róka, a fegyvernek elsütőbillentyűje van!").
(Nekem mondjuk nincs bajom a "ravasz" -szal, ha Széchenyi Zsigmondnak jó volt, jó nekem is. :-)

Ezzel együtt szakszerűbb lenne szerintem az "elsütőbillentyű".

Nekem a tengely "folyatása" szúrt szemet ("folytatása" helyett), de csak a beidézett abstraktot olvastam el.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2021.08.25. 17:41 Egy időben itt is vörös posztó volt a "ravasz" (="Ravasz a róka, a fegyvernek elsütőbillentyűje van!").
(Nekem mondjuk nincs bajom a "ravasz" -szal, ha Széchenyi Zsigmondnak jó volt, jó nekem is. :-)
Nekem a kakas is megfelel elsütőfőrugó-megfeszítő nyúlvány helyett 😀.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2021.08.25. 17:58 Nekem a kakas is megfelel elsütőfőrugó-megfeszítő nyúlvány helyett 😀.
Önvédelemre ideális az olyan revolver, ami rejtett sárkányos.😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: peterun »

WildBear23 írta: 2021.08.25. 19:02 Önvédelemre ideális az olyan revolver, ami rejtett sárkányos.😉
Na és a gurulat az geller 😊

(Ennek Pithecus a mestere. Tényleg, mi van vele? Ezer éve nem olvastuk.)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thomaster írta: 2021.08.25. 17:34 Most olvasom a mintaoltalmi leírást. Ami egy szakszöveg. Ravasza van... :shock:
A korai Frommer-szabadalmakban is olyan ravaszozás megy…
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
peterun írta: 2021.08.25. 19:32 (Ennek Pithecus a mestere. Tényleg, mi van vele? Ezer éve nem olvastuk.)
Mostanában a sárga késes topikjában szokta megosztani a kis szösszeneteit.

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

OFF
peterun írta: 2021.08.25. 19:32 (Ennek Pithecus a mestere. Tényleg, mi van vele? Ezer éve nem olvastuk.)
Megharagudott ránk.
ON
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.08.24. 22:23 Ez bizony csapatmunka:
- Gvass1 az ötlete adta,
- én a koncepciótervet,
- az Atlas pedig konkrét konstrukcióként kidolgozta.

Krónika, ahogy én ismerem a történetet:
2014. július eleje: gvass1 levelében felvetette az ötletét egy központi gyújtású töltényt tüzelő csúszótáras gáz-riasztó pisztolynak, amihez a következő kiegészítést fűzte: „hogyha a gázt kivezető csövet nem L-alakban (derékszögben), hanem valami lágy ívben törném meg, akkor akár csúszótárból gumiképes is lehetne".
2016. december 12.: leadtam a szakdolgozatom, amit kitűnőre értékeltek. Sajnos csak koncepcióterv lett, időhiány miatt nem készült hozzá elsütőszerkezet és tártovábbító szerkezet. "Péter, amit Ön csinálna, azon a FÉG-ben öt mérnök évekig dolgozott!" - vigasztalt Bartha tanár úr, a konzulensem.

Minden jel szerint az Atlas tőlünk függetlenül előállt ezzel az ötlettel.
Vagy nem.
Szerintem K gyorsan keress egy ilyen téren jártas ügyvédet, és addig ne posztolj róla többet nyílt fórumon, amíg nem tisztázott mi a helyzet!

Ez üzlet, ott pedig nincs helye se barátságnak se könyörūletnek sem pedig jófejségnek. Amit írtál az könnyen lehet hogy egy bíróság szerint is LOPÁS....
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.08.26. 04:18 Vagy nem.
Szerintem K gyorsan keress egy ilyen téren jártas ügyvédet, és addig ne posztolj róla többet nyílt fórumon, amíg nem tisztázott mi a helyzet!

Ez üzlet, ott pedig nincs helye se barátságnak se könyörūletnek sem pedig jófejségnek. Amit írtál az könnyen lehet hogy egy bíróság szerint is LOPÁS....

Jajmár, ez most vagy naívság, vagy rosszhiszeműség.

Egyrészt egy ötlet értéke kereken NULLA, ha nincs tőkéd (és fegyveres vonalon: ezerféle engedélyed és gyártókapacitásod és kapcsolataid), másrészt évek óta tudható volt (2018-19), hogy mit tartalmaz majd az EU-direktíva, logikus, hogy a gondolkodás a gyártóknál elindult valamilyen irányba, ami a jogszabályban lefektetett műszaki paraméterek kapcsán szükségszerűen eléggé paralel.

És még ha bizonyíthatóan volt is ötleted, de nem védted le, akkor az ugyancsak irreleváns minden szempontból.

(BTW: nekem is van még legalább 2 olyan megoldás a fejemben, ami működhetne, de pont értéktelen, mert nincs fegyvergyáram.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Orpi Jani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.07.30. 19:04

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orpi Jani »

Sziasztok, igaz ezt nem lehet hordani de egy ekkora home defend gumist egy ilyen forgató mechanizmussal el tudnék képzelni 2023.01.01 előtt. Nem kell pumpálni, csak a célra koncentrálni. De mondjuk örömködni sem utolsó. Én biztos vennék egyet.

https://youtube.com/watch?v=1ves-VNSaVM&feature=share
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Orpi Jani írta: 2021.08.26. 19:10 Sziasztok, igaz ezt nem lehet hordani de egy ekkora home defend gumist egy ilyen forgató mechanizmussal el tudnék képzelni 2023.01.01 előtt. Nem kell pumpálni, csak a célra koncentrálni. De mondjuk örömködni sem utolsó. Én biztos vennék egyet.

https://youtube.com/watch?v=1ves-VNSaVM&feature=share
Viselésre alkalmatlan gumisok esetében ez a dátum nem releváns.
Orpi Jani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.07.30. 19:04

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orpi Jani »

Pentastar írta: 2021.08.27. 14:01 Viselésre alkalmatlan gumisok esetében ez a dátum nem releváns.
Ettől függetlenül, gumisban ez lenne a legjobb otthonvédelmi fegyver.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Orpi Jani írta: 2021.08.26. 19:10 Sziasztok, igaz ezt nem lehet hordani de egy ekkora home defend gumist egy ilyen forgató mechanizmussal el tudnék képzelni 2023.01.01 előtt. Nem kell pumpálni, csak a célra koncentrálni. De mondjuk örömködni sem utolsó. Én biztos vennék egyet.

https://youtube.com/watch?v=1ves-VNSaVM&feature=share
Itt a ga12 sörétes töltény ereje működteti a mechanizmust.
9mm Knall ereje kevés ehhez.
Pumpálósban van ilyen.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem felhuzos vekker
WildBear23 írta: 2021.08.29. 11:57 Itt a ga12 sörétes töltény ereje működteti a mechanizmust.
9mm Knall ereje kevés ehhez.
Pumpálósban van ilyen.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2021.08.29. 15:13 szerintem felhuzos vekker
Érdekes cucc!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Orpi Jani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.07.30. 19:04

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orpi Jani »

WildBear23 írta: 2021.08.29. 11:57 Itt a ga12 sörétes töltény ereje működteti a mechanizmust.
9mm Knall ereje kevés ehhez.
Pumpálósban van ilyen.
Felhúzó rugó működteti. A dob elején van. Egyszerű és hibátlan mechanika. Szerintem jó ötlet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Orpi Jani írta: 2021.08.29. 09:08 Ettől függetlenül, gumisban ez lenne a legjobb otthonvédelmi fegyver.
Otthonvédelmi fegyverből nyakig ér a választék.

A személy elleni - nem családon belüli - támadások 80+%-a pedig közterületen történik. Ez ellen való kategóriát pedig gumis téren 2023.01.01.-gyel betiltják.

EZ a valós probléma, a 126. újabb fajta lakásvédelmi mégnagyobb-mégtöbblövetűbb gumiköpködő meg kb. felesleges. (Pláne ha még drágább és még bonyolultabb, mint a jelenlegiek.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Orpi Jani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.07.30. 19:04

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orpi Jani »

gvass1 írta: 2021.08.29. 17:50 Otthonvédelmi fegyverből nyakig ér a választék.

A személy elleni - nem családon belüli - támadások 80+%-a pedig közterületen történik. Ez ellen való kategóriát pedig gumis téren 2023.01.01.-gyel betiltják.

EZ a valós probléma, a 126. újabb fajta lakásvédelmi mégnagyobb-mégtöbblövetűbb gumiköpködő meg kb. felesleges. (Pláne ha még drágább és még bonyolultabb, mint a jelenlegiek.)
Bonyolultnak nem hiszem hogy bonyolultab mint a jelenlegi többlövetü "nagy gumisok". Persze sok van, de csak egy példa volt. Én ezt tudnám elképzelni egy 2-3 fős vendégmarsztalónak. Bár az egész családom elég jól fel van fegyverkezve otthonvédelemre, de az ember telhetetlen. Én is.

Viszont a betiltásokkal még védtelenebbé teszik az embereket ebben az amúgysem biztonságos országban. De ez pont nem érdekli a jogalkotókat. De ez már politika.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.08.26. 07:48 Jajmár, ez most vagy naívság, vagy rosszhiszeműség.

Egyrészt egy ötlet értéke kereken NULLA, ha nincs tőkéd (és fegyveres vonalon: ezerféle engedélyed és gyártókapacitásod és kapcsolataid), másrészt évek óta tudható volt (2018-19), hogy mit tartalmaz majd az EU-direktíva, logikus, hogy a gondolkodás a gyártóknál elindult valamilyen irányba, ami a jogszabályban lefektetett műszaki paraméterek kapcsán szükségszerűen eléggé paralel.

És még ha bizonyíthatóan volt is ötleted, de nem védted le, akkor az ugyancsak irreleváns minden szempontból.
Nem igazán. A szakdolgozatok szerzői jogi védelem alá esnek szerintem. Ezzel kapcsolatos perek és szakértői állásfoglalások bőven vannak a neten.
Röviden: lelkes és naiv egyetemista szellemi termékét hasznosítani nem csak etikátlan hanem törvénybe ütköző is lehet, ha ezt egy bíróság megállapítja.
Ráadásul a felsőoktatási szakdolgozatok munkaviszonyból eredő szellemi terméknek is minősülnek asszem (ha pl nappali tagozaton írták) így azok valahogy az egyetemet is megilletik.
Ez persze sok "ha'. Nem értek hozzá, ezért javasoltam a fórumtarsnak egy szerzői jogi ügyvéd felkeresését. Nem rosszhiszeműségből, csak a tisztánlátás végett.
Nekem amúgy nyilván irreleváns, annak örülök ha minél több és újszerűbb hazai fegyver van a piacon!! (A nevezett gyártónak meg amúgy is drukkolok, mert ügyesen versenyeznek a konkurenciával)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.08.31. 19:12 Nem igazán. A szakdolgozatok szerzői jogi védelem alá esnek szerintem. Ezzel kapcsolatos perek és szakértői állásfoglalások bőven vannak a neten.
Röviden: lelkes és naiv egyetemista szellemi termékét hasznosítani nem csak etikátlan hanem törvénybe ütköző is lehet, ha ezt egy bíróság megállapítja.
Ráadásul a felsőoktatási szakdolgozatok munkaviszonyból eredő szellemi terméknek is minősülnek asszem (ha pl nappali tagozaton írták) így azok valahogy az egyetemet is megilletik.
Ez persze sok "ha'. Nem értek hozzá, ezért javasoltam a fórumtarsnak egy szerzői jougi ügyvéd felkeresését. Nem rosszhiszeműségből, csak a tisztánlátás végett.
Nekem amúgy nyilván irreleváns, annak örülök ha minél több és újszerűbb hazai fegyver van a piacon!! (A nevezett gyártónak meg amúgy is drukkolok, mert ügyesen versenyeznek a konkurenciával)
Szerzői jog alá esik a szövege, de a benne publikált műszaki megoldás a publikálás miatt már közkincs, hacsak előbb nem lett rá szabadalom, vagy mintaoltalom bejelentve.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.08.31. 19:22 Szerzői jog alá esik a szövege, de a benne publikált műszaki megoldás a publikálás miatt már közkincs, hacsak előbb nem lett rá szabadalom, vagy mintaoltalom bejelentve.
OFF
De a sima BA-MA szakdolgozatokat nem publikálják. Nem?
Sztem nem férhetők hozzá a nyilvánosság számára, persze kikérhetők az egyetemi konytarakbol. De nem vagyok biztos benne.
ON
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.08.31. 20:20 OFF
De a sima BA-MA szakdolgozatokat nem publikálják. Nem?
Sztem nem férhetők hozzá a nyilvánosság számára, persze kikérhetők az egyetemi konytarakbol. De nem vagyok biztos benne.
ON
Nem tudom, hogy a sima szakdogákat felrakják-e a netre.
Azokat szerintem sem, bár egyre inkább az a trend, hogy minden felkerül.
Ha könyvtárban a nagyközönség számára hozzáférhető, az akkor is újdonságrontó, ha nem kérte ki senki.

De ugye itt nem szabadalomról van szó, hanem használati mintaoltalomról, aminél nem vizsgálják az újdonságot.

Igazából Poresznél van a labda.. ha bizonyíthatóan tőle származik az ötlet, és szeretne is tenni valamit, akkor utána kell nézni a lehetőségeknek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.08.31. 19:12 Röviden: lelkes és naiv egyetemista szellemi termékét hasznosítani nem csak etikátlan hanem törvénybe ütköző is lehet, ha ezt egy bíróság megállapítja.
Hogyan lehet megállapítani, hogy nem tőlem függetlenül jutott eszükbe az ötlet?
Egyáltalán: számomra nyitott kérdés, hogy a szellemi tulajdon koncepciója egyáltalán etikus-e. (Képzeljétek el azt az abszurd helyzetet, hogy aki feltalálta a kereket, megtiltja mindenki másnak, hogy kereket készítsen! Több ezer éven keresztül úgy fejlődött az emberiség, hogy: "Jé, de jópofa, ilyet én is csinálok!")

Persze egy kis zsebpénz mindig jól jön.
TotoHU írta: 2021.08.31. 19:12 Ráadásul a felsőoktatási szakdolgozatok munkaviszonyból eredő szellemi terméknek is minősülnek asszem (ha pl nappali tagozaton írták) így azok valahogy az egyetemet is megilletik.
A szakdolgozatom az Óbudai Egyetem szellemi tulajdona.
WildBear23 írta: 2021.08.31. 19:22 Szerzői jog alá esik a szövege, de a benne publikált műszaki megoldás a publikálás miatt már közkincs, hacsak előbb nem lett rá szabadalom, vagy mintaoltalom bejelentve.
TotoHU írta: 2021.08.31. 20:20 De a sima BA-MA szakdolgozatokat nem publikálják. Nem?
Sztem nem férhetők hozzá a nyilvánosság számára, persze kikérhetők az egyetemi konytarakbol. De nem vagyok biztos benne.
WildBear23 írta: 2021.09.01. 06:54 Nem tudom, hogy a sima szakdogákat felrakják-e a netre.
Azokat szerintem sem, bár egyre inkább az a trend, hogy minden felkerül.
Ha könyvtárban a nagyközönség számára hozzáférhető, az akkor is újdonságrontó, ha nem kérte ki senki.
Az egyetem hálózatáról (=wifire csatlakozva) szabadon letölthető.
Egyetlen bekötött, papír alapú példány van: nálam, otthon.
WildBear23 írta: 2021.09.01. 06:54 Igazából Poresznél van a labda. Ha bizonyíthatóan tőle származik az ötlet, és szeretne is tenni valamit, akkor utána kell nézni a lehetőségeknek.
Az ötlet e-mailekkel bizonyíthatóan gvass1-é.
Az ötlet gvass1-é, a szellemi tulajdon az Óbudai Egyetemé: jó kérdés, nekem egyáltalán járhat-e valami.
TotoHU írta: 2021.08.31. 19:12 Ez persze sok "ha". Nem értek hozzá, ezért javasoltam a fórumtársnak egy szerzői jogi ügyvéd felkeresését. Nem rosszhiszeműségből, csak a tisztánlátás végett.
Tartok tőle, több lesz a honorárium a konzultációért, mint amennyit nyerhető.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.09.01. 09:37 Hogyan lehet megállapítani, hogy nem tőlem függetlenül jutott eszükbe az ötlet?
Ezt Te tudod megítélni, hogy a szakdolgozatodban leírt megoldás mennyire kézenfekvő, illetve amit ők a használati mintaoltalomban leírtak, az mennyire vág egybe a Te megoldásoddal.
Poresz írta: 2021.09.01. 09:37 Egyáltalán: számomra nyitott kérdés, hogy a szellemi tulajdon koncepciója egyáltalán etikus-e. (Képzeljétek el azt az abszurd helyzetet, hogy aki feltalálta a kereket, megtiltja mindenki másnak, hogy kereket készítsen! Több ezer éven keresztül úgy fejlődött az emberiség, hogy: "Jé, de jópofa, ilyet én is csinálok!")
Nagyon egyszerű a válasz: az oltalmi idő alatti kizárólagosság nélkül senki nem tenne pénzt a fejlesztésbe.
Minek fordítanál egy csomó pénzt egy találmány kidolgozásába, ha másnap bárki lemásolhatná?
Minek építenél fel egy brand nevet, ha bárki használhatná?

Az iparjogvédelem egy társadalmi szerződés: Te 20 év kizárólagosságot kapsz a találmányod hasznosítására, cserébe a publikálása előbbre viszi a tudományt, és 20 év után közkincs lesz, bárki használhatja.
Poresz írta: 2021.09.01. 09:37 Tartok tőle, több lesz a honorárium a konzultációért, mint amennyit nyerhető.
Egyetértek.
A szakdolgozatod korábbi dátumú, mint az iparjogvédelmi mintaoltalom benyújtási napja?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Zalán vs. Mossberg 590 Cruiser

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Kíváncsi voltam, hogyan viszonyul a Zalán a pisztolymarkolatos Mossberg 590-hez hosszban.

Teljes hossz: Zalán 73 cm, kontra Mossberg 78.7 cm
Cső hossza: Zalán 39 cm, kontra Mossberg 47 cm

E szerint a receiver+markolat hossza 34 cm a Zalánnál, 31.7 cm a Mossbergnél. Ránézésre azt gondoltam, jóval hosszabb a Zaláné.

https://www.mossberg.com/product/590-cruiser-50697/
Névtelen.png
letöltés.jpg
letöltés.jpg (9.24 KiB) Megtekintve 35502 alkalommal
montecarlo írta: 2021.07.02. 19:14 Zalánnál tapasztaltál valami különbséget különböző riasztókkal?

Atlaséknál olvastam, hogy a Perfecta Titant tartják optimálisnak hozzá.

zal.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Zalán kérdés

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Zalán tulajokhoz / forgalmazókhoz kérdés: milyen átmérőjű a cső? Az alsó (a csőtár) nyilván 16, abban gurul a 15-ös gumi, de a cső is akkora, vagy az 15-ös?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zalán kérdés

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2021.09.06. 16:26 Zalán tulajokhoz / forgalmazókhoz kérdés: milyen átmérőjű a cső? Az alsó (a csőtár) nyilván 16, abban gurul a 15-ös gumi, de a cső is akkora, vagy az 15-ös?
Van egy gyorsítórész és utána kitágul picivel a csőtorkolatnál.A gyorsító szakaszt nem tudom megmérni a tágulós rész meg 15 körüli :roll:

Hol van a HDM Light? :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zalán kérdés

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

chucky írta: 2021.09.06. 18:52 Hol van a HDM Light? :shock:
Tervben... Utolsó infóim szerint a céencés bácsi nem ér rá.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Godfather

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Combat-Zone fegyverbolt:
https://www.combat-zone.hu/engedelyment ... uska_18_mm

"Mivel teljesen acél szerkezetű fegyver, bátran használható marha-disznókábítópatronokkal is!"
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.09.07. 15:36 Combat-Zone fegyverbolt:
https://www.combat-zone.hu/engedelyment ... uska_18_mm

"Mivel teljesen acél szerkezetű fegyver, bátran használható marha-disznókábítópatronokkal is!"
Szakbarbárok...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zalán kérdés

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2021.09.06. 23:12 Tervben... Utolsó infóim szerint a céencés bácsi nem ér rá.
Karira csak lesz :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.09.07. 15:36 Combat-Zone fegyverbolt:
https://www.combat-zone.hu/engedelyment ... uska_18_mm

"Mivel teljesen acél szerkezetű fegyver, bátran használható marha-disznókábítópatronokkal is!"
Egy okkal több,hogy legyen szerelt gumis fegyver Magyarországon :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
RatRace írta: 2021.09.07. 16:28 Szakbarbárok...
https://mek.oszk.hu/adatbazis/magyar-ny ... SZAKBARBÁR

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Érdekes látni, hogy a gyárilag rövid csövű keresztapáknál, mivel eleve így tervezték a csőösszetartást, ezért nincs nagy rés/táv a két cső között.

Gyári
240997574_1722456037963431_7095933677412014550_n.jpg

Nem gyári
2020-03-15 00.16.24.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.09.07. 15:36
Eddig azt hittem, kereskedő ilyet csak szóban közöl - szemtől-szembe vagy a fülem hallatára nem is történt ilyen velem -, de ez letagadhatatlan.
Feltételezem nem arról árulkodik a próbajel, hogy az említett nagyobb nyomású töltényekkel végezték a próbalövéseket.
Az egyik lecke, amit a tervezőmérnök-palánták fejébe vernek: "Ha összeszerelhető rosszul, akkor össze is fogják szerelni rosszul. - Tervezd úgy, hogy csak jól lehessen összeszerelni!" → Ennek mintájára: ha belefér, bele is fogják tenni a disznó- és marhaölő patront. - Nem lehetne bevallottan ezekre tervezni, ezekkel bevizsgálni? Úgysem nyugszik a jónép, csakazértis megcsinálja.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.09.07. 22:26 Eddig azt hittem, kereskedő ilyet csak szóban közöl - szemtől-szembe vagy a fülem hallatára nem is történt ilyen velem -, de ez letagadhatatlan.
A budapesti fegyverboltok zömében lehet piros RWS állatkábító patront kapni - az a legerősebb ("für schwerste Tieren"). Nyilván Bp belső kerületeiben aránylag kevesen vágnak nagytestü bikát, szóval gumisba árulják/ahoz veszik.
A normálisabbja elmondja, hogy mibe lehet tenni.
A 12-es sörétesből atalakított Godfatherek, acél rakétapisztolyból átalakított Rubber Protectorok természetesen jól bírják, meg gondolom a HDM is. Másba nem tennék ilyet.
(Meg amúgy is felesleges dzsúlbuzulás -ipiapacs, en voltam az első. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.09.07. 22:26 Eddig azt hittem, kereskedő ilyet csak szóban közöl - szemtől-szembe vagy a fülem hallatára nem is történt ilyen velem -, de ez letagadhatatlan.
Feltételezem nem arról árulkodik a próbajel, hogy az említett nagyobb nyomású töltényekkel végezték a próbalövéseket.
Az egyik lecke, amit a tervezőmérnök-palánták fejébe vernek: "Ha összeszerelhető rosszul, akkor össze is fogják szerelni rosszul. - Tervezd úgy, hogy csak jól lehessen összeszerelni!" → Ennek mintájára: ha belefér, bele is fogják tenni a disznó- és marhaölő patront. - Nem lehetne bevallottan ezekre tervezni, ezekkel bevizsgálni? Úgysem nyugszik a jónép, csakazértis megcsinálja.
Dízel autóba simán lehet benzint tankolni, ha hibázol az nagyon drága mulatság és Te vagy a hibás.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.09.07. 23:32 Dízel autóba simán lehet benzint tankolni, ha hibázol az nagyon drága mulatság és Te vagy a hibás.
Értem, hogy kié a felelősség és az esetleges kár. - De egy tervezőmérnöknek az is feladata, hogy minél inkább ellehetetlenítse a hülyeséget.
(Az egész napom erről szól. Olyan gépépítő bandában vagyok, ami színházba tervez és gyárttat gépeket: veszélyes gépek, de nem lehet kitiltani a környezetükből az embereket, mert akkor nincs előadás.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.09.07. 15:36 Combat-Zone fegyverbolt:
https://www.combat-zone.hu/engedelyment ... uska_18_mm

"Mivel teljesen acél szerkezetű fegyver, bátran használható marha-disznókábítópatronokkal is!"
= felbújtás emberölésre.

De ha megnyílik a legyengített zárszerkezetű fegyver és kiveri valaki szemét, akkor is jogilag bukta.

És bizony szétmennek a full acél fegyverek is tőle. Van rá példa.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.09.07. 23:32 Dízel autóba simán lehet benzint tankolni, ha hibázol az nagyon drága mulatság és Te vagy a hibás.

Nem, nem. Szar az analógiád. Itt a benzinkutas kifejezetten ÍRÁSBAN arra biztat, hogy dízelbe benzint tankoljál. Innentől minden jogi és anyagi természetű felelősség az ÖVÉ.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Erre szoktam mondani, hogy
"Attól, hogy belemegy, nem arra való. Csak a gyártó által ajánlott cuccot rakd bele.
Ha a 123-as Mercibe étolajat öntök és elmegy vele egy darabig, attól még nem lesz fritőz.."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2021.09.08. 07:48 Erre szoktam mondani, hogy
"Attól, hogy belemegy, nem arra való. Csak a gyártó által ajánlott cuccot rakd bele.
Ha a 123-as Mercibe étolajat öntök és elmegy vele egy darabig, attól még nem lesz fritőz.."
Hát ja, csakhogy itt a benzinkutakon van "étolaj" töltőpisztoly, és a benzinkutas is ajánlja ennek a tankolását.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Godfather

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2021.09.08. 02:41 Értem, hogy kié a felelősség és az esetleges kár. - De egy tervezőmérnöknek az is feladata, hogy minél inkább ellehetetlenítse a hülyeséget.
(Az egész napom erről szól. Olyan gépépítő bandában vagyok, ami színházba tervez és gyárttat gépeket: veszélyes gépek, de nem lehet kitiltani a környezetükből az embereket, mert akkor nincs előadás.)
Hogy áll az Andrássy úton az opera színpad gépészete? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ilyen matt barnítást még nem láttam. Tudod esetleg, hogy ebből lehet-e valamilyen eljárással a "szokásos" fényes barnított felületet elérni?
lupara lapát.jpg
zora írta: 2021.08.23. 08:47
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

montecarlo írta: 2021.09.29. 19:30 Ilyen matt barnítást még nem láttam. Tudod esetleg, hogy ebből lehet-e valamilyen eljárással a "szokásos" fényes barnított felületet elérni?

lupara lapát.jpg
Persze, lecsiszolod fémtisztára, tükörfényesre felpolírozod, zsírtalanítod (aceton pl) utána mehet újra barnítani. (Melegbarnítással óvatosan, süküdümék nem hinném, hogy ezüsttel forrasztanák össze a csöveket, a lágyforraszt meg gyönyörűen megeszi az erősen lúgos melegbarnító lötty)

Viccet félre téve, nem hinném, hogy van módja, talán 0000 acélgyapot sok olajjal, de az is megkoptatja szerintem a barnítást.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.09.29. 19:30 Ilyen matt barnítást még nem láttam. Tudod esetleg, hogy ebből lehet-e valamilyen eljárással a "szokásos" fényes barnított felületet elérni?
Lehet, hogy nem barnítva van, hanem festve.
Akkor acetonnal le lehet szedni. A tükrösre polírozást nem tudom, hogy összeforrasztott csőpárnál meg lehet-e szépen csinálni a hajlatokban. A többit jól leírta a fórumtárs.
Alul a Művek gyártójelzései mint ha lézerrel lennének gravírozva, azok talán megmaradnak barnítás után is.

Én nem nyúlnék hozzá. :)
Max. az arany színű els. billentyűt barníttatnám le a fegyvermesterrel.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

montecarlo írta: 2021.09.29. 19:30 Ilyen matt barnítást még nem láttam. Tudod esetleg, hogy ebből lehet-e valamilyen eljárással a "szokásos" fényes barnított felületet elérni?

lupara lapát.jpg
Nem látható helyen meg lehet próbálni finoman polírozni, hátha. De bármi lehet belőle.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem foszfatozas
montecarlo írta: 2021.09.29. 19:30 Ilyen matt barnítást még nem láttam. Tudod esetleg, hogy ebből lehet-e valamilyen eljárással a "szokásos" fényes barnított felületet elérni?

lupara lapát.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

WildBear23 írta: 2021.09.29. 21:52 . A tükrösre polírozást nem tudom, hogy összeforrasztott csőpárnál meg lehet-e szépen csinálni a hajlatokban.
Acélgyapottal, utána meg rongy+ egyre finomabb polírpaszták, gyakorlatilag mindenhol szó szerint tükrösre lehet polírozni, még a csősín és a cső találkozási pontjánál is. Kézzel, sokat recskáztatva.

Inkább a vissza barnítás a kritikus része, hidegbarnítva sose lesz olyan fényes (legalábbis nem házi körülmények közt), a "slow rust bluing" folyamattal is inkább selymes felület érhető el. (Tavaly nagyon bele ástam magam ebbe a dologba, amikor a Pedersoli Kodiak csőre kerestem a megoldást, melegbarníttatni végül azt sem mertem)
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

qqriq írta: 2021.09.29. 23:09 szerintem foszfatozas
Valószínűleg az lesz, vagy a bánat se tudja, tuti azt választják, ami a legolcsóbb és leggyorsabb eljárás.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Értem, köszönöm mindenkinek
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sjani86 írta: 2021.09.29. 23:15 Valószínűleg az lesz, vagy a bánat se tudja, tuti azt választják, ami a legolcsóbb és leggyorsabb eljárás.
Egy nem feltünő helyen dörzsöld meg acetonos papírvattával. A festéket oldja az aceton (fekete lesz a vatta), a foszfátozást nem.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ok, köszönöm. Egy pisztolymarkolatosat gondoltam beszerzek, de inkább nem.
WildBear23 írta: 2021.09.30. 08:30 Egy nem feltünő helyen dörzsöld meg acetonos papírvattával. A festéket oldja az aceton (fekete lesz a vatta), a foszfátozást nem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.09.30. 14:35 Ok, köszönöm. Egy pisztolymarkolatosat gondoltam beszerzek, de inkább nem.
Jah, azt hittem már van Neked is. :)

Én igyekszem limitálni az itthoni vasak számát, de ilyet vettem, szerintem megéri, jó cucc.
Eleve nekem tetszik az éles 12-es sörétes puskából gyártótt gumilövedékes konverzió.
Volt is ilyenem, Tulai belső kakasos, és egy külső kakasos is (yeah).
Viszont azoknak nagy hátrányuk volt a "tömködős" töltés.
Ezzel a betét-töltényűrrel viszont pont olyan gyorsan újratölthető, mint egy éles sörétes.
A Bock vs. duplacsövű "lapát" relációban nekem a "lapát" feelingesebb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nekem is a lapát a kedvencem :) 149-ért nagyon korrekt sztem is, plusz egy 10-esért lehet venni pisztolymarkolatot hozzá. Sokáig ínség volt, valamiért csak bockot alakított át a K. Béla Úr, most van bőven úgy látom ebből.
Én nemrég vettem harmadik puskának egy Zalánt, úgyhogy most itten megállok.

A betétcsöves IZS pofás és praktikus, a patinás külsőkakasosom szép, a Zalánt meg nem kell részletezni.

Jó lövöldözést a betétcsövessel, érdemes kipróbálnod a Sellier&Bellot riasztóval, nagyobb hang, kis hátrarúgás is van, nagyon feelinges a Gecohoz képest. Csak pucolni kell utána rögtön. Én már régóta csak S&B-t használok a duplákban, nem rozsdásít.
2021-06-26 14.45.21.jpg

WildBear23 írta: 2021.09.30. 14:53 Jah, azt hittem már van Neked is. :)

Én igyekszem limitálni az itthoni vasak számát, de ilyet vettem, szerintem megéri, jó cucc.
Eleve nekem tetszik az éles 12-es sörétes puskából gyártótt gumilövedékes konverzió.
Volt is ilyenem, Tulai belső kakasos, és egy külső kakasos is (yeah).
Viszont azoknak nagy hátrányuk volt a "tömködős" töltés.
Ezzel a betét-töltényűrrel viszont pont olyan gyorsan újratölthető, mint egy éles sörétes.
A Bock vs. duplacsövű "lapát" relációban nekem a "lapát" feelingesebb.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.09.30. 20:44 Nekem is a lapát a kedvencem :)
Gratula a puskákhoz! :)

Hát ha van IZS, akkor megértem, hogy nem létfontosságú a török.

Az a helyzet, hogy otthonvédelemre jobb egy Revenge.
Viszont rohadtul stílusos, ahogy ülök a teraszon a hintaszékben, a kezemben egy pohár ital, a másikkal fogom az ölemben a duplacsövűt, és szúrós szemmel méregetem a szomszédhoz becsöngető postást (aki persze ismer engem ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2021.09.30. 20:54 Gratula a puskákhoz! :)

Hát ha van IZS, akkor megértem, hogy nem létfontosságú a török.

Az a helyzet, hogy otthonvédelemre jobb egy Revenge.
Viszont rohadtul stílusos, ahogy ülök a teraszon a hintaszékben, a kezemben egy pohár ital, a másikkal fogom az ölemben a duplacsövűt, és szúrós szemmel méregetem a szomszédhoz becsöngető postást (aki persze ismer engem ;)
Tökéletes válasz ;)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Képet esetleg tudnál feltölteni a tiedről, hogy van-e valamilyen süküdüm minta a puskán? A Scott-kulcson rémlik, hogy van valami.
Az egycsövűeken meg az az "eternal" felirat, meg egy lovag (?!), az remélem nincs ezen...
WildBear23 írta: 2021.09.30. 20:54 Gratula a puskákhoz! :)

Hát ha van IZS, akkor megértem, hogy nem létfontosságú a török.

Az a helyzet, hogy otthonvédelemre jobb egy Revenge.
Viszont rohadtul stílusos, ahogy ülök a teraszon a hintaszékben, a kezemben egy pohár ital, a másikkal fogom az ölemben a duplacsövűt, és szúrós szemmel méregetem a szomszédhoz becsöngető postást (aki persze ismer engem ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.10.07. 20:15 Képet esetleg tudnál feltölteni a tiedről, hogy van-e valamilyen süküdüm minta a puskán? A Scott-kulcson rémlik, hogy van valami.
Az egycsövűeken meg az az "eternal" felirat, meg egy lovag (?!), az remélem nincs ezen...
Szia!
Nem hiányzik róla a lovag.😉
De legalább nem vadkacsa van rajta, meg vadásziasch életkép.. :D
20211007_203855.jpg
20211007_204116.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszi! Nem vészes mondjuk
WildBear23 írta: 2021.10.07. 20:44 Szia!
Nem hiányzik róla a lovag.😉
De legalább nem vadkacsa van rajta, meg vadásziasch életkép.. :D
20211007_203855.jpg
20211007_204116.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.10.07. 20:50 Köszi! Nem vészes mondjuk
Szerintem sem, nem feltünő.
(Én mondjuk nem szeretem a puskákon a faragványokat, véseteket, ábrákat, miniatúrákat, szentábrázolásokat: a puska legyen egyszerű, fekete.)
Ez a török nyers kidolgozású, masszív darab. Szétszedtem amikor átcseréltem a tusát a pisztolymarkolatra, az aranyszínű elsütőbillentyűt tervezem majd le-melegbarnítani feketére.
A gyártó honlapján nem talaltam ezt a duplát, csak a bockot.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!

A Keserű 19M Godfather rövidcsövű duplák sorrendváltósak-e?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2021.10.11. 00:03 Sziasztok!

A Keserű 19M Godfather rövidcsövű duplák sorrendváltósak-e?
Szia!
Igen, a biztosítóval tudod kiválasztani, hogy melyik csövet süsse el elsőnek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2021.10.11. 06:54 Szia!
Igen, a biztosítóval tudod kiválasztani, hogy melyik csövet süsse el elsőnek.
Köszi!
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ezt nem is tudtam, kösz
WildBear23 írta: 2021.10.11. 06:54 Szia!
Igen, a biztosítóval tudod kiválasztani, hogy melyik csövet süsse el elsőnek.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

IZS

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Hamarosan...
2021-10-12 11.45.44.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: IZS

Hozzászólás Szerző: zora »

montecarlo írta: 2021.10.12. 11:47 Hamarosan...

2021-10-12 11.45.44.jpg
Kíváncsi vagyok mi lesz belőle. :-)
gmate
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:14

Hozzászólás Szerző: gmate »

Atlas Zalán ma délután:

-5 lövés 5-10-15 méterről;
-9 mm-es (akciós) Victory;
-fekete 15 mm-es gumi (tömítésgyári);
-kisebb méretű “noname reddot”;
-szabadtéri lőtér, szélcsend.
/a megfelelő célfelület miatt kihajtott újságpapír volt dobozra rögzítve, célzott pont a szerkesztett “X”/



-az újság friss volt, ez volt kéznél, sajnos az “56-os rész is áldozatul esett.
Csatolmányok
A1BB929F-1486-46D5-B58F-3C3690FBB4C9.jpeg
12782B14-B9B9-4D31-BE2B-4B69C1BCD542.jpeg
816ED565-5689-4A10-B980-5514E24EED23.jpeg
1EE1491A-2493-47D2-9BBB-252F8B2F71C3.jpeg
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re:

Hozzászólás Szerző: chucky »

gmate írta: 2021.10.22. 20:50 Atlas Zalán ma délután:

-5 lövés 5-10-15 méterről;
-9 mm-es (akciós) Victory;
-fekete 15 mm-es gumi (tömítésgyári);
-kisebb méretű “noname reddot”;
-szabadtéri lőtér, szélcsend.
/a megfelelő célfelület miatt kihajtott újságpapír volt dobozra rögzítve, célzott pont a szerkesztett “X”/



-az újság friss volt, ez volt kéznél, sajnos az “56-os rész is áldozatul esett.
Na majd legközelebb valami céltáblára kéne lőni :roll:
Jó lesz ez 8-)
Ez simán hazaárulás,hogy belelőttél az '56-os oldalba :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Micromax

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Lesz újra Micromax akit érint, gumis verzióban is, Keserű fb oldalán pörgessétek a kommenteket is.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Erről mit lehet tudni? Onesta 6 lövetűben? Ár, megjelenés - vmi infó?


Kép
Csatolmányok
Megamax.jpg
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Thunder írta: 2021.11.04. 02:33 Erről mit lehet tudni? Onesta 6 lövetűben? Ár, megjelenés - vmi infó?
Thomaster, az előzővel mi lett? Legalább fél éve elkészült már a prototípusa. Hogyhogy nem lett belőle szériagyártás?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kojak írta: 2021.11.04. 09:28 Thomaster, az előzővel mi lett? Legalább fél éve elkészült már a prototípusa. Hogyhogy nem lett belőle szériagyártás?
Az előző forma nem lesz gyártva, Bélabá úgy döntött hogy egységesítsük a típuscsalád formavilágát, úgyhogy ráhúztam az Onesta 20-M formát a régi Megamaxra.

A régi formájú protók (nem tudom mennyi, tán 5 db) részben elfogytak a tesztelésben, egyet vagy kettőt megtartott Bélabá, egy meg puskává alakult, az el is lett adva. Ezután jött a Művek nyári leállása, meg a cnc-s beszállító problémái. Most úgy tűnik megint lesz gyártás, a többi cnc-s termék is készül.

Árat, meg hogy mikor lesz kapható, azt még ne kérdezzetek.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Thomaster írta: 2021.11.04. 11:47 Az előző forma nem lesz gyártva, Bélabá úgy döntött hogy egységesítsük a típuscsalád formavilágát, úgyhogy ráhúztam az Onesta 20-M formát a régi Megamaxra.

A régi formájú protók (nem tudom mennyi, tán 5 db) részben elfogytak a tesztelésben, egyet vagy kettőt megtartott Bélabá, egy meg puskává alakult, az el is lett adva. Ezután jött a Művek nyári leállása, meg a cnc-s beszállító problémái. Most úgy tűnik megint lesz gyártás, a többi cnc-s termék is készül.

Árat, meg hogy mikor lesz kapható, azt még ne kérdezzetek.
Dobot hogy lehet kiemelni ennél a verziónál?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Thunder írta: 2021.11.04. 18:51 Dobot hogy lehet kiemelni ennél a verziónál?
Onesta-képpen
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

montecarlo írta: 2021.11.04. 18:56 Onesta-képpen
vilagos, szvl a recezett kis resz a cso alatt kihuzhato es akkor jon ki a dob! A kepeken vhogy ugy tunt, hogy ezek egyben vannak, ezert nem ertettem a csiziot .... ez a goliat akkor plusz 2 lovest biztosit SAO modban a regihez kepest?
Kezbe is fogtam gyorsan a reg piheno 'kis' onestamat es hat igen, a keziagyu kifejezes mindig telibetalal :) Ez az uj verzio, meretben mennyiben mas?

Stresszhelyeztben ezt kezelni, foleg relativ gyors ismetlesekhez, ket kezes mutatvany, ha lampa is kell, akkor a revenge - kicsit kiseb hatasfokkal, de meg mindig boven eleg erovel - jobb valasztas. Horpaszt az is, amit kell. Bar lattunk sufnitutningokat Onesta+lampa kombot ... a hazai Casull vagy inkabb S&W500 :lol:
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Anyagait tekintve mik?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Zsotrám írta: 2021.11.04. 19:42 Anyagait tekintve mik?
Acél kakas, elsütőbillentyű, dobforgató kar és dobforgató koszorú. A többi alu.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thunder írta: 2021.11.04. 19:29 vilagos, szvl a recezett kis resz a cso alatt kihuzhato es akkor jon ki a dob! A kepeken vhogy ugy tunt, hogy ezek egyben vannak, ezert nem ertettem a csiziot .... ez a goliat akkor plusz 2 lovest biztosit SAO modban a regihez kepest?
Kezbe is fogtam gyorsan a reg piheno 'kis' onestamat es hat igen, a keziagyu kifejezes mindig telibetalal :) Ez az uj verzio, meretben mennyiben mas?

Stresszhelyeztben ezt kezelni, foleg relativ gyors ismetlesekhez, ket kezes mutatvany, ha lampa is kell, akkor a revenge - kicsit kiseb hatasfokkal, de meg mindig boven eleg erovel - jobb valasztas. Horpaszt az is, amit kell. Bar lattunk sufnitutningokat Onesta+lampa kombot ... a hazai Casull vagy inkabb S&W500 :lol:
Méret: a markolat és az elsütőszerkezet Onesta. A dob átm. 60, hossza 70 (Onesta dob: átm. 50x60). A cső hossz 4" (102mm). Hatlövetű, duplagumizható.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Thomaster írta: 2021.11.04. 21:33 Méret: a markolat és az elsütőszerkezet Onesta. A dob átm. 60, hossza 70 (Onesta dob: átm. 50x60). A cső hossz 4" (102mm). Hatlövetű, duplagumizható.
Jól hangzik!
Egy szereléksín, amire lámpát lehet tenni, sztem nagyban növelné a felhasznáhatóságot, a fentebb említett okok miatt - stresszben ez kétkezes móka. Konkurencia már erre ráérzett és így dob piacra (legalábbis hosszúfegyvereket)
Lezárt