Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Az IDPA EB margójára

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2022.11.18. 20:21 A pályák nagyon élvezetesek, jól megépítettek, ne hagyd, hogy az eredményhirdetés milyensége teljesen elrontsa a kedvedet! Amiket még írtál, igen, egy EB-n lehetne jobban szervezni dolgokat, de a lövészet része ez alapján rendben volt, és becsülettel letettétek az asztalra amit le lehet.
mod.: 9:49-nél másik fegyverrel kellett kezdeni?
Igen, ott egy a főszponzor által biztosított Canik fegyverrel kellett az első 4 célt leküzdeni.

Az eredmény hiretés milyenségével véleményezték a lövészek beletett munkáját és ez zavar(t). Pár alvás és elmúlik... :)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Ma volt az első versenyem a Bul sas carry optic pisztollyal, igaz IPSC és OPEN divízió, de tesztnek kiváló volt.
IDPA-ra bőven jó lesz.

https://youtu.be/eOYIQbXwzY0
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

HCZoli írta: 2022.11.19. 18:55 Ma volt az első versenyem a Bul sas carry optic pisztollyal, igaz IPSC és OPEN divízió, de tesztnek kiváló volt.
Jó'toltad :!:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

G.D írta: 2022.11.19. 20:27Jó'toltad :!:
Koszi.

Nagyon más mint a sima iranyzek.
Viszonylag bátor voltam mivel tét nélkül mentem.
Megúsztam miss nélkül.
Tibeti támadólepke
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.07.29. 21:27

Re: Az IDPA EB margójára

Hozzászólás Szerző: Tibeti támadólepke »

Most keveredtem erre, így kicsit megkésve válaszolok: Tökéletes a leírásod, mindenben egyet tudok érteni!

A pályák jók voltak, hangulatosak, és ötletesek! A villamos kocsi volt szerintem a legeredetibb ötlet. Jól éreztem magam, de piszkosul elfáradtam a végére. Az utolsó pályát már direkt lassabban lőttem, hogy nehogy hibázzak, és ott kizárjanak :P Nagy segítség volt "squadmami" is,aki egy rendes, segítőkész srác volt, és azon kevés bírók közé tartozott, aki jól beszélt angolul! ;)

Kemény nap nap volt, és szerintem minden hazai résztvevő megküzdött az eredményéért! Gratulálok itt is a helyezésedhez!!!

Az eredményhirdetést ott is beszéltük, hogy botrányos volt. Kisfalumban a falunapi focibajnokság kihirdetése, vagy a tombola húzás is különb ennél, nem hogy egy Európa bajnokságon!

Ami engem a legjobban zavart, az a részrehajlás. Az olaszoknak sok mindent elnéztek az olasz bírók, szerencsére nem mindent, de láttunk példákat rá. Pl.: akkora söprést csinált az előttünk lövő squadban egy versenyző, hogy a nézők egyszerre szisszentek fel (vártunk a sorunkra). A bíró megállította! Olaszos veszekedés kezdődött kézzel-lábbal-kamerázó haverral, majd hívták az MD-t. Meg is érkezett, majd egy hangos üdvözlés, és nagy ölelgetés a versenyzővel...2 perc olasz diszkurzus, és reshoot-ot kapott, újra lőhette a pályát. Csodáltam, hogy az SO nem hagyta ott őket. Ez csak egy példa, de láttunk más furcsaságokat is...

A verseny után egy fotós felrakott egy csomó képet FB-ra. Felrakok ide 2 képet (arc nem látszik, nevet nem tudunk, remélem nem ütközik a fórumszabályzattal+GDPR, ha igen, kérlek töröljétek). Ugyanaz az olasz kishölgy szerepel rajta, két egymástól messze lévő pályán. A biztonsági szögek ott is ugyanazok, mint itthon....
315300148_2936232843188609_4892722621889652349_n.jpg
315315741_821038112549202_7974302931674388021_n.jpg



HCZoli írta: 2022.11.16. 13:19 Előre elnézést ha lesz elgépelés, a billentyűzetem haldoklik.

A pályák jók voltak, szépen megépítve. Jeleztük a bírók felé, hogy van egy cél amihez nem kell berohanni az általuk kijelölt POC-hoz, mivel látható egy olyan helyről ahonnan amúgy is fedezék nélkül kellett támadni egy célt. Az egyik klubbtársam így lőtte meg és kapott egy eljárási hibát, de ezután fogták az egyik gumikerekekből álló takarást és arrébb húzták, hogy ne látszódjon a cél. (pálya átépítése verseny közben???? )

14 pályán folymatosan ment a lövészet, minden pályán 10-10 versenyzővel. Ennyi emberre nem volt elég a lőtér parkolója, plusz akik kijöttek regisztrálni a következő napra az előre meghírdetett időre, azok be sem fértek, az utcán álltak meg és a helyi rendőrség szépen osztotta is a csekkeket.
A lőtéren egy központi folyosó volt és annak a két olalán voltak a lőcsatornák, drótkertéssel és kapuval elválasztva a közlekedőtől.
Minden Squad kapott egy helyi segítőt aki felügyelte a mozgásunkat és csak akkor mehettünk a következő pályára ha onnan elment az előző squad.
Nem engedték pénteken sem és verseny közben sem, hogy megnézzük a pályákat. Nekünk.... Voltak akiknek nem szóltak, amkor előre mentek miután meglőtték a pályájukat. Egyszer jeleztem is a mi emberünknek, hogy az a srác nem velünk van és nézi a pályánkat (Nils Jonasson :) ) De a srác nem akarta érteni mit mondok.
Ami engem nagyon zavart (sokakat persze nem), hogy engedték bent a dohányzást.. nekem estére nagyon megfájdult a fejem :(
A szemüveg viselése az kb egyéni döntés volt annak aki nem lőtt. (nem is értem)
Jöjjön az ami nagyon felhúzott:

Eredmény hírdetés: linkelek egy részletet, kb ez volt végig... az egyik szervező (persze az egyik legalacsonyabb) beszélt végig olaszul és halkan.

https://youtu.be/qd2rcyEN_y0

A zajban semmit nem lehetett érteni meg hallani belőle, ráadásul az IDPA hivatalos nyelve az angol... rengeteg külföldi lövész volt jelen, egymástól kérdezgettük, hogy éppen mit hirdethetnek ki és ha épp megláttuk, hogy hol tartunk adtuk továbbb egymásnak hátra az infót.

515 nevezés 120 Euróval és megannyi szponzor mellett nem volt igényük/lehetőségük egy minimális hangosítás elintézni. Nem tudtam kinek és miért tapsolok... számomra ezzel semmibe vették a srácok felkészülési munkáját.. láttunk olyat is, hogy kidobták az érmet a sátor korlátján keresztül (lehet, hogy csak valaki elviszi a nyertesnek, de mivel nem hallottunk semmit ezért még az is lehet, hogy így adták át)

A szervezésen lett volna még min dolgozniuk, de ez van, túl vagyunk rajta.

Magyarok eremdényei :
Én CPP MASTER 2.
Molnár Kristóf ESP EX 1.
Győry Viktor CO SS 1.
Barcsai Károly SSP EX 5.
Antali Barnabás SSP SS 13.
Csík MArcell PCC SS 1.
Takács Balázs PCC MM 5.
Varjú János CDP MA 3.

Remélem a győri briigából is leírja valaki a tapasztalataikat.

Egy vicces sztori a végére: egyszer az elején elüvöltöttem magam angolul, hogy csendet kérek, (kb 1 percig hatott) azután odajött hozzám Nils, hogy nekem kéne bemondanom a neveket :)

nils jonasson.png

Köszi. Z.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Azt a betyár..! :shock:
Kis medvebocs vagyok csak a SAS világában, de ettől nekem is felállt
a hátamon a szőr..
Ezt így továbbengedte a bíró?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

WildBear23 írta: 2022.11.23. 06:55 Azt a betyár..! :shock:
Kis medvebocs vagyok csak a SAS világában, de ettől nekem is felállt
a hátamon a szőr..
Ezt így továbbengedte a bíró?
Sajnos mindehol vannak olyan bírok akik ilyen vagy olyan okból kifolyólag alkalmatlanok a feladatra... de sokszor a kapcsolatok számítanak nem a szabályok.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.11.23. 07:37 Sajnos mindehol vannak olyan bírok akik ilyen vagy olyan okból kifolyólag alkalmatlanok a feladatra... de sokszor a kapcsolatok számítanak nem a szabályok.
Sajnálom, hogy ilyen tapasztalataitok voltak. Az élsport már nem szokott annyira fun lenni. Ez nem is magyar, vagy olasz sajátosság, és nem csak a lövészetre igaz. Ahol nem babra megy a játék, ott nagyobb eséllyel történik részrehajlás, és egyéb nem szép dolgok.

Egyébként ilyesmikre találták ki az óvast, ha jól tévedek. Persze az ember nem ezért megy versenyre, hogy “pereskedjen”, de ha fontos az eredmény, vagy égbekiáltó az igazságtalanság, akkor meg lehet óvni. Ha pedig nem ér annyit, akkor el kell engedni…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.11.23. 08:25 Sajnálom, hogy ilyen tapasztalataitok voltak. Az élsport már nem szokott annyira fun lenni. Ez nem is magyar, vagy olasz sajátosság, és nem csak a lövészetre igaz. Ahol nem babra megy a játék, ott nagyobb eséllyel történik részrehajlás, és egyéb nem szép dolgok.

Egyébként ilyesmikre találták ki az óvast, ha jól tévedek. Persze az ember nem ezért megy versenyre, hogy “pereskedjen”, de ha fontos az eredmény, vagy égbekiáltó az igazságtalanság, akkor meg lehet óvni. Ha pedig nem ér annyit, akkor el kell engedni…
Ha legközelebb látsz és lesz pár percem majd mesélek egy itthoni sztorit ;)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Az IDPA EB margójára

Hozzászólás Szerző: G.D »

Tibeti támadólepke írta: 2022.11.22. 22:49A biztonsági szögek ott is ugyanazok, mint itthon....
Miért, nem az az oka a felső biztonsági szögnek (nyílt lőtéren), hogy nehogy mégis kilőjél a lőtérről?
Egy pince/épület esetében ez mégis mennyire tűnik reális veszélynek?

BTW, az eddigi legmagasabb szintű versenyen, amelyen részt vettem (2016 IPSC EHC), szó szerint úgy volt a briefingben a biztonsági szög megadva, hogy "jobbra-balra 90ˇ, felfelé pedig a golyófogó teteje amíg az ujjad a sátorvason belül van" (elmondtam párszor az egy hét alatt). Akkor, ott nagyon megörültem hogy mégis van remény és talán a józan ész végre utat tör magának, de sajnos ez csak ilyen múló "hóbort" volt és utána újra visszajött ez a korábbi f@szság :cry:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Az IDPA EB margójára

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.11.23. 11:08 Miért, nem az az oka a felső biztonsági szögnek (nyílt lőtéren), hogy nehogy mégis kilőjél a lőtérről?
Egy pince/épület esetében ez mégis mennyire tűnik reális veszélynek?

BTW, az eddigi legmagasabb szintű versenyen, amelyen részt vettem (2016 IPSC EHC), szó szerint úgy volt a briefingben a biztonsági szög megadva, hogy "jobbra-balra 90ˇ, felfelé pedig a golyófogó teteje amíg az ujjad a sátorvason belül van" (elmondtam párszor az egy hét alatt). Akkor, ott nagyon megörültem hogy mégis van remény és talán a józan ész végre utat tör magának, de sajnos ez csak ilyen múló "hóbort" volt és utána újra visszajött ez a korábbi f@szság :cry:
Kötelezővé tenném az összes atmozgasnal a temple indexet a fej fölé nyúló csővel.
Akkor foroghat akármerre, nem veszélyeztet senkit.
Alapból IDPA ban egyetlen olyan pályát nem volna szabad engedélyezni ahol hátratartott fegyverrel van visszafelé mozgás, mert pont annyira felel meg az életszerűségi szabálynak, mint. a texas csillag.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

AGRIA IDPA

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Hétvégén rendezte meg az első Indoor IDPA versenyét az egri Kazamata Lőtéren a T-Body Shooting Team.

Igényesen és ötletesen felépített pályák rendkívűl színvonalas design elemekkel vártak minket a lőtéren.
Remélem rendszeresek lesznek az IDPA versenyek ebben a régióban is, drukkolok nekik és próbálok ott lenni majd az összes versenyükön.

Video:

https://youtu.be/OhvhbPVusHI
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: AGRIA IDPA

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.11.28. 19:48 Hétvégén rendezte meg az első Indoor IDPA versenyét az egri Kazamata Lőtéren a T-Body Shooting Team.

Igényesen és ötletesen felépített pályák rendkívűl színvonalas design elemekkel vártak minket a lőtéren.
Remélem rendszeresek lesznek az IDPA versenyek ebben a régióban is, drukkolok nekik és próbálok ott lenni majd az összes versenyükön.

Video:

https://youtu.be/OhvhbPVusHI
A videó alapján tényleg igen igényes a lőtér, kreatívak a pályák, és jók a díszletek - le a kalappal! Tisztára a keleti Underground 8-) kellet ezt néznem - most már ide is el kell jutnom..

Húztad neki rendesen a kistévés BUL-lal, riszpekt!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: AGRIA IDPA

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.11.28. 21:11 A videó alapján tényleg igen igényes a lőtér, kreatívak a pályák, és jók a díszletek - le a kalappal! Tisztára a keleti Underground 8-) kellet ezt néznem - most már ide is el kell jutnom..

Húztad neki rendesen a kistévés BUL-lal, riszpekt!
Még össze szokó fázisban vagyunk, ilyenkor bátrabb vagyok, keresem a határokat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Ha esetleg valaki meg nem latta volna: 2022-es CESO video, itt lesz 2025-ben az IPSC soretes puska EB.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.11.30. 18:18 Sziasztok,

Ha esetleg valaki meg nem latta volna: 2022-es CESO video, itt lesz 2025-ben az IPSC soretes puska EB.

Bel
Jó lett - tiszta országimázs * videó! ..azért mókás, hogy a CESA szlogenje a “tasty food and cheap beer” lett :lol:

(* A mai időkben kishazánkbak minden imázsjavító lehetőségre szükség van. :roll: )
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.11.30. 19:13 Jó lett - tiszta országimázs * videó!
Szia,

A Ceso egy "kicsit" draga, de szerintem az EB-re gyere. (Marmint persze az meg dragabb, de mivel egy EB, ahhoz kepest olcso, kulonosen a repulojegy :-)).

Sot, ez a dontes utan a 2023-as es 2024-es Ceso egy-egy nemhivatalos EB lesz, hiszen a 2025-ben az EB-n indulni szandekozok jelentos resze el fog jonni megnezni a loteret.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.11.30. 20:33 Szia,

A Ceso egy "kicsit" draga, de szerintem az EB-re gyere. ( :) Marmint persze az meg dragabb, de mivel egy EB, ahhoz kepest olcso, kulonosen a repulojegy :-)).

Sot, ez a dontes utan a 2023-as es 2024-es Ceso egy-egy nemhivatalos EB lesz, hiszen a 2025-ben az EB-n indulni szandekozok jelentos resze el fog jonni megnezni a loteret.

Bel
Izé, még shotgunom sincs - asszem ez azért kell ebben a műfajban :roll: :lol:

Az IPSC versenyeket eleve nagyon drágának tartom. Hát még a rangosakat. Shotgunom ugye nincs. IPSC tudásom pedig még az IDPA készségemnél gyengébb. Kösz, de nem . 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.11.30. 20:43 Izé, még shotgunom sincs - asszem ez azért kell ebben a műfajban :roll: :lol:
Szia,

Hat, van olyan klubtagom, aki kolcson soretes puskaval lotte meg elete elso IPSC soretes puska versenyet: a kozepmezonyben vegzett a vilagbajnoksagon. :-)

(A fenti mondat 100%-ban igaz, noha par teny arnyalja.)

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.11.30. 20:51 Szia,

Hat, van olyan klubtagom, aki kolcson soretes puskaval lotte meg elete elso IPSC soretes puska versenyet: a kozepmezonyben vegzett a vilagbajnoksagon. :-)

(A fenti mondat 100%-ban igaz, noha par teny arnyalja.)

Bel
Miculek vagy Simonyi a családi neve? :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2022.11.30. 20:33 Szia,

A Ceso egy "kicsit" draga, de szerintem az EB-re gyere. (Marmint persze az meg dragabb, de mivel egy EB, ahhoz kepest olcso, kulonosen a repulojegy :-)).

Sot, ez a dontes utan a 2023-as es 2024-es Ceso egy-egy nemhivatalos EB lesz, hiszen a 2025-ben az EB-n indulni szandekozok jelentos resze el fog jonni megnezni a loteret.

Bel
Hát ha nem néznek nagyon ki a 35 éves "punipás" sörétessel, meg az ebayes gumis lőszerövvel, akkor nem hangzik rossz programnak. Az árát mondjuk még nem néztem meg ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

CESO Hellfire 2023 Grand-Tournament - Nemzetközi verseny
A verseny ideje: 2023-08-24
A verseny helye: Apafa shooting range
Level: 3
Pályák száma: 24-24 db
Lövésszám: 420 db
Squadok száma: 24 db
Előmeccs kapacitása: 150 fő
Főmeccs kapacitása: 288 fő
Nevezési határidő: 2023-08-21
Nevezési díj: 170 EUR
Nevezési díj csapatoknak: 50 EUR

Fortitu írta: 2022.11.30. 20:53 Hát ha nem néznek nagyon ki a 35 éves "punipás" sörétessel, meg az ebayes gumis lőszerövvel, akkor nem hangzik rossz programnak. Az árát mondjuk még nem néztem meg ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.11.30. 20:58 CESO Hellfire 2023 Grand-Tournament - Nemzetközi verseny
A verseny ideje: 2023-08-24
A verseny helye: Apafa shooting range
Level: 3
Pályák száma: 24-24 db
Lövésszám: 420 db
Squadok száma: 24 db
Előmeccs kapacitása: 150 fő
Főmeccs kapacitása: 288 fő
Nevezési határidő: 2023-08-21
Nevezési díj: 170 EUR
Nevezési díj csapatoknak: 50 EUR
Köszi! De, innen kinéznek :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.11.30. 20:58 CESO Hellfire 2023 Grand-Tournament - Nemzetközi verseny
Szia,

Most latom csak, hogy ez 24 soretes es 24 PCC palya.

Ez igy palyaszamra/lovesszamra mar nem EB szint, ez boven folotte van. :-)

Par eve voltam utoljara Ceson, akkor nem volt divat barkit is kinezni.

Bel
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bel 2022.11.30. 21:05-kor.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

egyetertek.
marmint hogy engem is kineznenek :roll:
Fortitu írta: 2022.11.30. 21:02 Köszi! De, innen kinéznek :D
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha jol remlik a 2012es debreceni soretes vb 30 palya volt.
bel írta: 2022.11.30. 21:04 Szia,

Most latom csak, hogy ez 24 soretes es 24 PCC palya.

Ez igy palyaszamra/lovesszamra mar nem EB szint, ez boven folotte van. :-)

Par eve voltam utoljara Ceson, akkor nem volt divat barkit is kinezni.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Too much of a good thing. Nekem már egy 12 pályás Levél III is kicsit sok. A 24 az simán két teljes nap, reggeltől estig.

Ha egy másik dimenziót nézünk, az anyagit - 170 ojró és 420 (reálisan inkább 450-500) lőszer ára sem mindenkinek való… :o

A hétvégén letoltuk a két Gyorskombi OBt - Fortitunak ezuton is gratula az ezüsthöz! - az ugyan csak 2x fél nap volt, és kb feleannyi lövés -de így is feszegette a teljesítőképességünk határait.

Majd írok pár sort arról az OBről is - jó volt, és sok tanulsággal mentünk haza.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mex »

Petya357 írta: 2022.11.30. 20:43 Izé, még shotgunom sincs - asszem ez azért kell ebben a műfajban :roll: :lol:

Az IPSC versenyeket eleve nagyon drágának tartom. Hát még a rangosakat. Shotgunom ugye nincs. IPSC tudásom pedig még az IDPA készségemnél gyengébb. Kösz, de nem . 8-)
"Izé, még shotgunom sincs"
MÉG nincs. :D
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mex írta: 2022.11.30. 22:17 "Izé, még shotgunom sincs"
MÉG nincs. :D
MostnehogyaztmondhogyaBTSaztisfogcsinálni.

Mert akkor infartust kapok, hogy még egy pusekot kell vennem tőletek.
Így is oda hordom a fizumat.
😉
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mex írta: 2022.11.30. 22:17 "Izé, még shotgunom sincs"
MÉG nincs. :D
Nem kell shotgun nem kell shotgun nem kell shotgun

Mex a gyönygyházas elhajlást nem mondhatod el - köt a fegyverkereskedői titoktartás!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.12.01. 13:10 Nem kell shotgun nem kell shotgun nem kell shotgun
Ha a légfegyveres plinkingelés a kapudrog, akkor a sörétes az instant függőség okozója. Elég egyszer megtapasztalni, kész.
Szóval próbáld csak ki!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en lattam...
inkabb nem mondok semmit :twisted:
Petya357 írta: 2022.12.01. 13:10 Nem kell shotgun nem kell shotgun nem kell shotgun

Mex a gyönygyházas elhajlást nem mondhatod el - köt a fegyverkereskedői titoktartás!
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.11.30. 21:08 ha jol remlik a 2012es debreceni soretes vb 30 palya volt.
Szia,

Igen, 30 vagy 32 palya volt (szabvany szerint min. 30), szoval a 48 palya a VB szintje folott is van. :-)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.11.30. 21:14 Nekem már egy 12 pályás Levél III is kicsit sok. A 24 az simán két teljes nap, reggeltől estig.
Szia,

Elvben igen, a gyakorlatban egy EB sokkal inkabb 4 felnap; es igy kevesbe faraszto a lovoknek (a biroknak persze 4 teljes nap, pisztoly versenyen delolott is 6 db 15 fos squad, es delutan is, igy 12x15=180 embert biroznak naponta).

Sot, mivel pisztoly EB-n sok a nevezo, ezert nem is 4 nap a foverseny, hanem 5: minden versenyzonek a 4 felnap mellett van egy piheno nap is, viszont igy a foversenyen 900 versenyzo tud indulni (ehhez persze hozzaadodik az eloverseny letszama is, ami praktikusan tovabbi 360 fo, igy a versenyen 1260 indulo lehet). Sajnos ez a letszamkorlat azt jelenti, hogy nem indulhat barki a versenyen, hanem tobb korben osztott slot-ok alapjan dol el, hogy melyik orszagbol hanyan lohetnek (nehany orszag nem hasznalja ki az elso korben neki jaro slot-okat, utana ezt szetosztjak a tobbi orszag kozott, es a versenyek egy reszeben a pre-matchre lehet kunyeralni slot-ot, mivel a birok+regioigazgatok nem hasznaljak ki a prematch teljes kapacitasat).

Az altalam latott soretes versenyeken (1 VB, 2 EB) joval kisebb volt a letszam, ott nem volt gond a slot-okkal.

Bel
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mex »

RatRace írta: 2022.12.01. 09:41 MostnehogyaztmondhogyaBTSaztisfogcsinálni.

Mert akkor infartust kapok, hogy még egy pusekot kell vennem tőletek.
Így is oda hordom a fizumat.
😉
Hááát... Elgondolkodtató... :lol:
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

IPSC Pisztoly Világbajnokság, Thaiföld


Sötét Gaba a helyszínről első kézből informált minket, hogy a VILÁGBAJNOKSÁG hivatalos eredménye szerint:



HOLLÓSI NIKOLETT, Production Optic Light Lady - 2. hely🥈

MARCIN CIESIELSKI, Standard Senior - 3. hely🥉

BOBÁLY MIHÁLY, SZÁSZI CSABA, MIGLÉCZ GYULA, Classic Senior Team - 3. hely🥉

🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Marcin es Misi mar szenyor? :o
Repul az ido...
HCZoli írta: 2022.12.02. 16:26 IPSC Pisztoly Világbajnokság, Thaiföld


Sötét Gaba a helyszínről első kézből informált minket, hogy a VILÁGBAJNOKSÁG hivatalos eredménye szerint:



HOLLÓSI NIKOLETT, Production Optic Light Lady - 2. hely🥈

MARCIN CIESIELSKI, Standard Senior - 3. hely🥉

BOBÁLY MIHÁLY, SZÁSZI CSABA, MIGLÉCZ GYULA, Classic Senior Team - 3. hely🥉

🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Marcin es Misi mar szenyor? :o
Repul az ido...
HCZoli írta: 2022.12.02. 16:26 IPSC Pisztoly Világbajnokság, Thaiföld


Sötét Gaba a helyszínről első kézből informált minket, hogy a VILÁGBAJNOKSÁG hivatalos eredménye szerint:



HOLLÓSI NIKOLETT, Production Optic Light Lady - 2. hely🥈

MARCIN CIESIELSKI, Standard Senior - 3. hely🥉

BOBÁLY MIHÁLY, SZÁSZI CSABA, MIGLÉCZ GYULA, Classic Senior Team - 3. hely🥉

🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.12.02. 19:35 Marcin es Misi mar szenyor? :o
Repul az ido...
Szóról szóra ezt akartam kérdezni :o

Megagratula minden magyar dobogósnak! Azért a VB az VB. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2022.12.01. 14:05 Ha a légfegyveres plinkingelés a kapudrog, akkor a sörétes az instant függőség okozója. Elég egyszer megtapasztalni, kész.
Ez így, ebben a formában biztosan nem igaz.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2022.12.03. 11:36 Ez így, ebben a formában biztosan nem igaz.
Várom a te elméletedet. :-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2022.12.03. 12:31 Várom a te elméletedet. :-)

Sose akartam sörétest, pedig volt alkalmam kipróbálni elég sok félét-fajtát. Ennyi az "elmélet".
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2022.12.03. 12:42 Sose akartam sörétest, pedig volt alkalmam kipróbálni elég sok félét-fajtát. Ennyi az "elmélet".
Akarsz róla beszélni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Hosszú kihagyás után ismét IDPA versenyen jártam. A szombathelyi Underground lőteret már sokan dicsérték itt, most én is beállok a sorba. Professzionális a hely és a rendezés is. Nagyon jól kihasználják a helyet, pedig a pince méretei-alaprajza miatt azt hinné az ember, hogy határokat szab a lehetőségeknek. Rengeteg a díszítés, kiegészítés, stb. Tőlem messze van, ez az egyetlen negatívum, de amúgy nagyon ajánlott kategória.
Maga a verseny. Úgy érzem, egész rendben volt a teljesítményem, ami többször is megszívatott, azok a hibavonalak. Nem léc, hanem festve van, ezért lábbal nem lehet érezni, volt miatta több procom. Ezt meg kell szokni. A 15 lőszeres tárlimit SSP-ben szerintem jó lépés volt, reálisabb ez.
mod.: Ja igen, Gianni itt már nem igazán aktív, de még ő vitt bele ebbe az IDPA dologba régen. Futólag őt is láttam. Ha mégis olvasod, akkor köszi ezt a segítséget! ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2022.12.04. 18:22 Hosszú kihagyás után ismét IDPA versenyen jártam. A szombathelyi Underground lőteret már sokan dicsérték itt, most én is beállok a sorba. Professzionális a hely és a rendezés is. Nagyon jól kihasználják a helyet, pedig a pince méretei-alaprajza miatt azt hinné az ember, hogy határokat szab a lehetőségeknek. Rengeteg a díszítés, kiegészítés, stb. Tőlem messze van, ez az egyetlen negatívum, de amúgy nagyon ajánlott kategória.
Maga a verseny. Úgy érzem, egész rendben volt a teljesítményem, ami többször is megszívatott, azok a hibavonalak. Nem léc, hanem festve van, ezért lábbal nem lehet érezni, volt miatta több procom. Ezt meg kell szokni. A 15 lőszeres tárlimit SSP-ben szerintem jó lépés volt, reálisabb ez.
mod.: Ja igen, Gianni itt már nem igazán aktív, de még ő vitt bele ebbe az IDPA dologba régen. Futólag őt is láttam. Ha mégis olvasod, akkor köszi ezt a segítséget! ;)
Gratulalok az SSP 3. helyezéshez!!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2022.12.04. 18:36 Gratulalok az SSP 3. helyezéshez!!
Hoppá, ezt még nem is tudtam :D
Köszi!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Fortitu írta: 2022.12.04. 18:22 mod.: Ja igen, Gianni itt már nem igazán aktív, de még ő vitt bele ebbe az IDPA dologba régen. Futólag őt is láttam. Ha mégis olvasod, akkor köszi ezt a segítséget! ;)
Szia,

elküldtem Gianninak amit írtál, azt üzeni, ha legközelebb jössz Szombathelyre egy kávéra a vendége vagy, csak most kapkodás volt :)

Üdv,
Attila
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Maci22hun írta: 2022.12.05. 14:22 Szia,

elküldtem Gianninak amit írtál, azt üzeni, ha legközelebb jössz Szombathelyre egy kávéra a vendége vagy, csak most kapkodás volt :)

Üdv,
Attila
Köszi! Legyen így, még biztos megyünk valamikor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

A tegnapi szombathelyi IDPA verseny felvétele:

https://youtu.be/3CHIz-B07O0

A splitek alakulnak, de még szokni kell... :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

En is felraktam a szombathelyi felveteleket.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Tobben is erdeklodtek a kovetkezo SAS versenyrol.

Ez egy kicsit rendhagyo lesz: csak pisztollyal (ide ertve a gumilovedekes gr-t is), delutan fog kezdodni januar 29-en vasarnap Esztergomban. Minden palyan kotelezo lesz a kezilampa hasznalata. Az elso palyakon azert, mert igy fokozatosan megszokjak a resztvevok a kezilampat, az utolsokon meg azert, hogy lassak a celt. :-)

Konkretan most meg nem lehet jelentkezni.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia Bel.
Ehhez a versenyhez milyen papir kell ha nem gumissal indulnek?
bel írta: 2022.12.11. 18:54 Sziasztok,

Tobben is erdeklodtek a kovetkezo SAS versenyrol.

Ez egy kicsit rendhagyo lesz: csak pisztollyal (ide ertve a gumilovedekes gr-t is), delutan fog kezdodni januar 29-en vasarnap Esztergomban. Minden palyan kotelezo lesz a kezilampa hasznalata. Az elso palyakon azert, mert igy fokozatosan megszokjak a resztvevok a kezilampat, az utolsokon meg azert, hogy lassak a celt. :-)

Konkretan most meg nem lehet jelentkezni.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.12.11. 19:38 Szia Bel.
Ehhez a versenyhez milyen papir kell ha nem gumissal indulnek?
Szia,

Az indulashoz legalisan birtokolt fegyver, minositeshez ezen felul MSSz versenyengedely+sportorvosi.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia,

Koszi, akkor lehet kiprobalom :roll:
bel írta: 2022.12.11. 19:42 Szia,

Az indulashoz legalisan birtokolt fegyver, minositeshez ezen felul MSSz versenyengedely+sportorvosi.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2022.12.11. 19:45 Szia,

Koszi, akkor lehet kiprobalom :roll:
Szia,

Szivesen latunk!

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

IDPA Frommer kupa 2022

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Első Globus indoor tier2 felvétele:

https://youtu.be/t5nkG-90Ad4
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: IDPA Frommer kupa 2022

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2022.12.12. 18:46 Első Globus indoor tier2 felvétele:

https://youtu.be/t5nkG-90Ad4
Jó verseny volt - profi, kreatív pályákkal.

Meglepett a Tier 2-héz képest sok nemzetközi versenyző - 5 ország fia-lánya képviseltette magát. Az pedig különösen meglepett, hogy Törökországból csak ezért iderepültek többen is - ami igen örvendetes!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: IDPA Frommer kupa 2022

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2022.12.12. 23:34 Jó verseny volt - profi, kreatív pályákkal.

Meglepett a Tier 2-héz képest sok nemzetközi versenyző - 5 ország fia-lánya képviseltette magát. Az pedig különösen meglepett, hogy Törökországból csak ezért iderepültek többen is - ami igen örvendetes!
Pár török srác volt itt a nyári nagy versenyen és jó hitünket vitték és az EB-n is nagyon örültek nekünk.
Verseny után beszélgettem velük és nagyon lelkesnek tűntek és jól érezték magukat.
Remelem jönnek legközelebb is.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: IDPA Frommer kupa 2022

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2022.12.12. 23:34 Jó verseny volt - profi, kreatív pályákkal.

Meglepett a Tier 2-héz képest sok nemzetközi versenyző - 5 ország fia-lánya képviseltette magát. Az pedig különösen meglepett, hogy Törökországból csak ezért iderepültek többen is - ami igen örvendetes!
Szia,

Hat, jott mar Tier2-re messzebrol is lovo. :-)

Kép

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Mar lehet nevezni a januar 29. Esztergomi lampas SAS versenyre.

Jovore varhatoan ritkabban lesz lehetoseg reaktiv videot loni, de ezen a versenyen bele fog ferni az idobe.

Vegul az idopont miatt nem lesz minosito verseny (annak ellenere, hogy fedett loallasokban lesz megrendezve).

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.12.19. 20:56 Sziasztok,

Mar lehet nevezni a januar 29. Esztergomi lampas SAS versenyre.

Jovore varhatoan ritkabban lesz lehetoseg reaktiv videot loni, de ezen a versenyen bele fog ferni az idobe.

Vegul az idopont miatt nem lesz minosito verseny (annak ellenere, hogy fedett loallasokban lesz megrendezve).

Bel
Szia Bel!
Gumival lehet lőni?
Hány lövéses pályák lesznek?
(Lámpa+dobcsere?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Szia Bel,

weboldalon 01.28 (vasárnap) szerepel

Üdv,
Attila
bel írta: 2022.12.19. 20:56 Sziasztok,

Mar lehet nevezni a januar 29. Esztergomi lampas SAS versenyre.

Jovore varhatoan ritkabban lesz lehetoseg reaktiv videot loni, de ezen a versenyen bele fog ferni az idobe.

Vegul az idopont miatt nem lesz minosito verseny (annak ellenere, hogy fedett loallasokban lesz megrendezve).

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Maci22hun írta: 2022.12.19. 22:06 Szia Bel,

weboldalon 01.28 (vasárnap) szerepel

Üdv,
Attila
Sziasztok,

Bocs, elirtam, termeszetesen hetvegen lesz (01.28. vasarnap)!

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.12.19. 21:45 Szia Bel!
Gumival lehet lőni?
Hány lövéses pályák lesznek?
(Lámpa+dobcsere?)
Szia,

Igen, gumival lehet loni.

Hogy szeretnetek, 12 vagy 6 legyen a max lovesszam gumival?

Dobcsere nelkul joval egyszerubb, de akar csuklora rogzitett panttal, akar fogak koze vett lampaval megoldhato a dobcsere.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Tudja valaki, hogy mennyi lesz az MDLSZ versenyengedely jovore?

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2022.12.20. 11:36 Sziasztok,

Tudja valaki, hogy mennyi lesz az MDLSZ versenyengedely jovore?

Bel
Szia.

Elvileg nem változik.

Z.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2022.12.20. 11:49 Szia.
Elvileg nem változik.
Z.
Szia,

Koszi!

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.12.20. 06:34 Szia,

Igen, gumival lehet loni.

Hogy szeretnetek, 12 vagy 6 legyen a max lovesszam gumival?

Dobcsere nelkul joval egyszerubb, de akar csuklora rogzitett panttal, akar fogak koze vett lampaval megoldhato a dobcsere.

Bel
Szia Bel!

Ami a feladat, azt hajtom végre. ;), részemről nincs akadálya a menet közbeni dobcserének.
Csak legyen idő a pályák között újratölteni a dobokat. ;)

A lámpára mi az előírás?
Normál, 18650 akkuval működő lámpa, ami bevilágítja a célt, 5-6 méterig?
Induláskor a lámpa tokban/zsebben van?
Üdv Bear
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.12.21. 12:32 A lámpára mi az előírás?
Normál, 18650 akkuval működő lámpa, ami bevilágítja a célt, 5-6 méterig?
Induláskor a lámpa tokban/zsebben van?
Üdv Bear
Szia,

Normal kezi lampa (mindegy milyen aksija van, akar AAA, akar 18650, akar egyeb is jo).
Indulaskor valoszinuleg rejtve lesz (de meg nincsenek megtervezve pontosan a palyak, szoval az is elkepzelheto, hogy gyenge kezben kikapcsolva).
IDPA-ban kotelezo a minimum 60 lumen, nalunk nincs ilyen eloiras, de azert gumival 5-6, pisztollyal 5-15 meterig el kell majd latni. :-)

Bel
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Faja »

bel írta: 2022.12.20. 06:34 Hogy szeretnetek, 12 vagy 6 legyen a max lovesszam gumival?

Dobcsere nelkul joval egyszerubb, de akar csuklora rogzitett panttal, akar fogak koze vett lampaval megoldhato a dobcsere.
Szia!

Én arra szavazok, hogy megoldjuk a dobcserét. Az is hozzátesz az izgalomhoz. :)
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Én a dobcsere nélküli esetre szavaznék, tisztelettel!
Mód.: Vagy legalább a pályák egy része esetében…
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.12.19. 20:56 Sziasztok,

Mar lehet nevezni a januar 29. Esztergomi lampas SAS versenyre.

Jovore varhatoan ritkabban lesz lehetoseg reaktiv videot loni, de ezen a versenyen bele fog ferni az idobe.

Vegul az idopont miatt nem lesz minosito verseny (annak ellenere, hogy fedett loallasokban lesz megrendezve).

Bel

Szia

Nagyon kevés verseny fér bele nekem mostanában de jövőre egy SAS mindenképpen a bakancslistán van!
Kérdés hogy airsoft-al lőhető pálya van tervben, vagy már esetleg volt is? Horrorisztikus lőszer árak jeligére...

T.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.12.21. 19:43 Szia

Nagyon kevés verseny fér bele nekem mostanában de jövőre egy SAS mindenképpen a bakancslistán van!
Kérdés hogy airsoft-al lőhető pálya van tervben, vagy már esetleg volt is? Horrorisztikus lőszer árak jeligére...

T.
Szia,

Mar volt is, es ha lesz jelentkezo, akkor majd lehet is loni airsofttal.

Rendezoi oldalrol nezve a legtobbszor semmi problemat sem okoz az airsoft, a tobbi esetben meg legfeljebb az airsoftosoknak kimarad egy fem altal inditott cel - igazabol ez sem problema a rendezonek. A gumilovedesekre jobban kell figyelni, de igazabol ok sem okoznak gondot: ha nagyon akarunk 10-15 m korulre kirakni celt, akkor deklaraljuk, hogy a gumisoknak az a cel nem jatszik; de a celok tobbsege alapbol 2-5 m tavolsagon van, ami ugyanolyan jo gumival mint elessel.

Amugy 50-55 loszert tenyleg ilyen draganak erzel (altalaban ennel nem tobb loves a verseny)?

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2022.12.21. 20:28 Mar volt is, es ha lesz jelentkezo, akkor majd lehet is loni airsofttal.
Egy db jelentkezőt viszek, szerintem mindegyik versenyre. 8-)
bel írta: 2022.12.21. 20:28 Amugy 50-55 loszert tenyleg ilyen draganak erzel (altalaban ennel nem tobb loves a verseny)?
Ezt bevallom, én sem igazán értem :roll: Toto, voltál már SAS versenyen? A SASnál olcsóbb szituációs verseny egyszerűen nem létezik. A nevezési díj alacsony, lőni keveset kell. Egy tipikus IDPA verseny költségének kb a kétharmada-fele, egy tipikus IPSC verseny költségének a harmada-negyede.

Az üzemanyag többe fog kerülni, mint a verseny.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2022.12.20. 06:28 Sziasztok,

Bocs, elirtam, termeszetesen hetvegen lesz (01.28. vasarnap)!

Bel
Sziasztok
Most akkor szombat vagy vasárnap?
Mert 28 szombat 29 vasárnap!?
Pisztolyra szerelt lámpával lehet indulni, mint extrém pisztoly versenyeken vagy ez csak kézilámpás verseny lesz?
Azért kérdem mert vagyunk 1 páran akiknek van alapból lámpás pisztoly hozzá való tokkal….
Köszi
Kolonics
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ha már SAS költségekről van szó

Az emelkedő sorrend: airsoft, éles pisztoly/PCC, gumis.

Egyébként egyik sem vészes ám, csak azért írom le, mert nekem egyáltalán nem volt triviális, hogy mennyivel drágább egy lövés gumi+riasztóval, mint éles 9x19-cel. Közel a duplája. :o Az airsoft pedig töredéke az élesnek - itt sokkal radikálisabb a különbség, de már az airsoft javára.

Az airsoftról mint dinamikus műfajról is sokat változott a véleményem. (Ezúton is köszönet érte Fortitunak!) Szégyellem, de korábban full pótcselekvésnek éreztem az action airt, és társait. Most máshogy látom. 80-90% UGYANAZ a fun - a költség tizedéért. Sokkal jobb, mint amit azt tudatlanul elképzeltem.

És a bónusz - Airsofttal pár OSB lap, és törülköző bevetésével olyan maximálisan életszerű, közel 360-ős, vagy akár még komolyabb fel + le dimenziókkal kibővített (pl lépcső) 3D brutális pályákat lehet építeni, amik éles fegyverrel teljesen elképzelhetetlenek. Szóval nem csak arról van szó, hogy “nem is olyan rossz az az eksön erszoft”, hanem vannak konkrét előnyei.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.12.21. 20:28
Amugy 50-55 loszert tenyleg ilyen draganak erzel (altalaban ennel nem tobb loves a verseny)?

Bel
Anno 200-250 lőszer alatt nem álltam meg egy edzésen, ebből indulok ki. Ez ma 30-40e Ft.
Edzések nélkül a verseny szvsz. értelmetlen, nem az 50 lőszer a sok hanem amíg felkészül rá az ember. Hülyéskedni, balesetveszélyesen kapkodni meg nem állnék be, a filozófiám hogy ha csinálunk valamit akkor vagy tegyük komolyan (alapos felkészüléssel, tervszerűen) vagy inkább sehogy.
Jelen gazdasági körülmények között inkább sehogy.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Kolonics írta: 2022.12.21. 21:19 Sziasztok
29 vasárnap!?
Pisztolyra szerelt lámpával lehet indulni, mint extrém pisztoly versenyeken vagy ez csak kézilámpás verseny lesz?
Szia,

Vasarnap. Ugy tunik, nem ismerem a naptarat, de az biztos, hogy vasarnap. Jelen allas szerint nekem is ugy tunik, hogy a vasarnap az 29-e. :-)

Megkerdezem megegyszer a szervezot, hogy biztosan nem akar-e egy fegyverlampas diviziot is inditani?
(Elso kerdesre azt mondta, hogy nem akar.)

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2022.12.21. 21:31

Az airsoftról mint dinamikus műfajról is sokat változott a véleményem. (Ezúton is köszönet érte Fortitunak!) Szégyellem, de korábban full pótcselekvésnek éreztem az action airt, és társait. Most máshogy látom. 80-90% UGYANAZ a fun - a költség tizedéért. Sokkal jobb, mint amit azt tudatlanul elképzeltem.
Én is keresem a lehetőséget hogyan tudnék a jövőben többet és olcsóbban gyakorolni, és az airsoft nekem is egyre vonzóbb alternatívának tűnik. Régen a .22-es volt ez, de az a világ már elmúlt, ma annyiba kerül a .22-es lőszer mint alig pár éve csak a 9x19 ügyesen beszerezve.
Szerintem a mostani iválság meghozza többek közt az airsoft "forradalmát" is. Ráadásul a nagy versenyek licenc gondjaival sem kell törődni: klub, sportorvos, MDLSZ, IDPA, IPSC stb. a szövetségesdi belépősdi és díjfizetősdi alól szintén felmentés az airsoft, mert az a lenézett játék kategória marad továbbra is. (Habár szerintem az egész sportlövészet sem más mint felnőttek játéka éles fegyverekkel, csak az nem játszik aki hivatásos szerv tagja és éles körülémények között, bevetésen kell bizonyítania a lőtudását)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.12.21. 21:38 Anno 200-250 lőszer alatt nem álltam meg egy edzésen, ebből indulok ki. Ez ma 30-40e Ft.
Edzések nélkül a verseny szvsz. értelmetlen, nem az 50 lőszer a sok hanem amíg felkészül rá az ember. Hülyéskedni, balesetveszélyesen kapkodni meg nem állnék be, a filozófiám hogy ha csinálunk valamit akkor vagy tegyük komolyan (alapos felkészüléssel, tervszerűen) vagy inkább sehogy.
Jelen gazdasági körülmények között inkább sehogy.
Szia,

Termeszetesen szivesen latlak airsofttal is, ez a te dontesed.

Szerintem ha egyszer megtanultad nem eldobni a fegyvert, ha elsult a kezedben :-), akkor ez a tudas megmarad egeszen hosszu tavon (evtizedekig) gyakorlas nelkul is; minden mas biztonsagos fegyverkezeles meg azonos az airsoftnal es eles fegyvernel.

Talan rossz hir az airsoftosoknak, de ok ugyanugy ki vannak zarva biztonsagi hiba miatt, mint az eles fegyverrel lovok. De valoszinubb, hogy jo hir az airsoftosoknak, hogy egyenranguan vannak kezelve, es jol fel tudnak keszulni az eles fegyverrel torteno versenyre airsofttal versenyzessel - ami az elozo mondat egy masik megfogalmazasban.

Nyilvan aki rutinos airsoftos, azoknak eleg nagy kihivas a masoknak termeszetes biztonsagi szabalyok betartasa, de a tobbi sportagban is egysegesen az a hozzaallas, hogy azonos biztonsagi szabalyok vannak a palyan, akar eles, akar airsoft fegyvere van a lovonek. Kozismert teny, hogy egyszer egy rutinos airsoft jatekos a Fehovan lelkesen bologatott, hogy igen, elete elso IPSC airsoft palyajan mindent ugy fog csinalni, ahogy eles fegyverrel kellene. Vegiglotte a palyat teljesen szabalyosan, majd a palya vegen uritette a fegyvert ugy, ahogy mindig szokta: elso lepes a tar kivetele, a masodik meg a fegyvercso szajba vetele. Hat, eleg hatarozott velemenyt kapott ezen tetterol, :-) amire meg akkor is boven emlekezett, amikor mar MDLSZ action air szakagvezeto volt.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia Bel,

öööö, a piros rész hogy micsoda?!
bel írta: 2022.12.22. 09:30 ...
Termeszetesen szivesen latlak airsofttal is, ez a te dontesed.
....Vegiglotte a palyat teljesen szabalyosan, majd a palya vegen uritette a fegyvert ugy, ahogy mindig szokta: elso lepes a tar kivetele, a masodik meg a fegyvercso szajba vetele
Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2022.12.22. 13:56 Szia Bel,

öööö, a piros rész hogy micsoda?!
BB ürítése a csőből a lehető legszerencsétlenebb módon. Belefújt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Wow, ez tényleg fura. Kösz.
Fortitu írta: 2022.12.22. 14:17 BB ürítése a csőből a lehető legszerencsétlenebb módon. Belefújt.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

bel írta: 2022.12.22. 09:30 Szerintem ha egyszer megtanultad nem eldobni a fegyvert, ha elsult a kezedben :-), akkor ez a tudas megmarad egeszen hosszu tavon (evtizedekig) gyakorlas nelkul is
Egyrészt.
Másrészt meg pont ezeket a dolgokat teljesen jól lehet szárazon is gyakorolni, ami meg 0 Ft-ba kerül.
Harmadrészt szvsz semmi ördögtől való nincs abban ha külön felkészülés nélkül megy el az ember egy (pláne klubmeccs szintű/jellegű) versenyre, de nyilván ez egyéni ízlés/elhatározás/stb. kérdése.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios lövészetre

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2022.12.22. 15:24 Egyrészt.
Másrészt meg pont ezeket a dolgokat teljesen jól lehet szárazon is gyakorolni, ami meg 0 Ft-ba kerül.
Harmadrészt szvsz semmi ördögtől való nincs abban ha külön felkészülés nélkül megy el az ember egy (pláne klubmeccs szintű/jellegű) versenyre, de nyilván ez egyéni ízlés/elhatározás/stb. kérdése.
+1

Ez a ráedzek dolog szerintem is hasznos, de picit túl van értékelve ;) pláne Tier 1 versenyen. A tapasztalatom szerint akkor fontos, ha már régen nem lőtt valaki.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios lövészetre

Hozzászólás Szerző: qqriq »

meg el kell donteni mi a cel, versenyezni vagy szorakozni.
en szorakozok, sose edzettem otthon.
Petya357 írta: 2022.12.22. 17:10 +1

Ez a ráedzek dolog szerintem is hasznos, de picit túl van értékelve ;) pláne Tier 1 versenyen. A tapasztalatom szerint akkor fontos, ha már régen nem lőtt valaki.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

bel írta: 2022.12.19. 20:56 Mar lehet nevezni a januar 29. Esztergomi lampas SAS versenyre.
Bocsánat Bel, véletlenül lap frissítéssel duplán jelentkeztem!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HandaBandy írta: 2023.01.03. 20:42 Bocsánat Bel, véletlenül lap frissítéssel duplán jelentkeztem!
Szia,

Semmi gond, mar javitottam is.

Bel
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bandligy »

HandaBandy írta: 2023.01.03. 20:42 Bocsánat Bel, véletlenül lap frissítéssel duplán jelentkeztem!
Szintén zenész. Bocsi, de én is ráfrissitetrem és 2x szerepeltem az 1 Squadban.

Most viszont 1x sem. Tudnál segíteni Bel?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

bandligy írta: 2023.01.04. 14:52 Most viszont 1x sem. Tudnál segíteni Bel?
Szia,

Persze.
(Bocs, lattam a 3 regisztraciot, 2-t toroltem, es pont a nem aktivalt maradt meg.)

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Gyál SAS

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia Bel,

Gyáli versenyek várhatóak idén, a tavalyihoz hasonló gyakorisággal?
bel írta: 2023.01.04. 16:02
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Gyál SAS

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2023.01.04. 19:48 Gyáli versenyek várhatóak idén, a tavalyihoz hasonló gyakorisággal?
Szia,

Sajnos nem, de azert 2 nagyobb verseny tervben van oda is (a pisztoly OB az egyik, amire persze a gumis versenyzoket is szivesen latjuk).

"Cserebe" az a terv, hogy sok helyen lesz SAS verseny (Esztergom, Gyor, Jaszfelsoszentgyorgy, Budapest, Tab - a Gyaliak mellett).

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Kolonics írta: 2022.12.21. 21:19 Pisztolyra szerelt lámpával lehet indulni, mint extrém pisztoly versenyeken vagy ez csak kézilámpás verseny lesz?
Azért kérdem mert vagyunk 1 páran akiknek van alapból lámpás pisztoly hozzá való tokkal….
Köszi
Kolonics
Sziasztok,

Andival megbeszeltuk, hogy lehet indulni lampas pisztollyal is, de mindenki csak 1 divizioban indulhat most.

Rajtad kivul meg ki az, aki mar nevezett, es lampas pisztollyal lone?

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2023.01.05. 12:00 Sziasztok,

Andival megbeszeltuk, hogy lehet indulni lampas pisztollyal is, de mindenki csak 1 divizioban indulhat most.

Rajtad kivul meg ki az, aki mar nevezett, es lampas pisztollyal lone?

Bel
Akiket írtam pm. Biztos, de nem gond, mert közben megjött az 1000 lm es Trustfire L2 edc kézi lámpám 🙂.
Viszek mindent, aztán eldöntjük.
Köszönöm, h foglalkoztál vele.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Faja »

bel írta: 2023.01.05. 12:00 Rajtad kivul meg ki az, aki mar nevezett, es lampas pisztollyal lone?
Dobcserés, gumis szakosztály jelen! :)
Én csak egy "lámpás toknyi" távolsára vagyok tőle, hogy tudjak lámpás pisztollyal indulni.
Ellenben nagyon szeretnék, hiszen itthon is lámpába áltöztetve teljesít szolgálatot a Duplabull.

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.01.05. 12:00 Sziasztok,

Andival megbeszeltuk, hogy lehet indulni lampas pisztollyal is, de mindenki csak 1 divizioban indulhat most.

Rajtad kivul meg ki az, aki mar nevezett, es lampas pisztollyal lone?

Bel
Szia Bel,

én külön lámpával és pisztollyal indulnék.

Hogy lehet majd összehasonlítani a "lámpás pisztoly", és a "külön lámpa+pisztoly" eredményeket?

Üdv Bear
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Külön lámpa +1
Szerintem minden gumis csak ilyen legyen, hisz a lámpa felrakás és a tok csak valami egyedi megoldás tud lenni…
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HandaBandy írta: 2023.01.05. 17:51 Külön lámpa +1
Szerintem minden gumis csak ilyen legyen, hisz a lámpa felrakás és a tok csak valami egyedi megoldás tud lenni…
Szerintem ha valakinek van fegyverre rögzített lámpája, akkor miért ne induljon azzal?
Csak valahogy közös nevezőre kell hozni a fegyverlámpát és a kézben tartott lámpát, főleg az élessel indulóknál, akik tényleg versenyszerűen nyomják.

Nincs ebben tapasztalatom.. mennyivel más (könnyebb) fegyverre rögzített lámpával lőni, mint külön kézben tartott lámpával?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.01.05. 18:39 Szerintem ha valakinek van fegyverre rögzített lámpája, akkor miért ne induljon azzal?
Csak valahogy közös nevezőre kell hozni a fegyverlámpát és a kézben tartott lámpát, főleg az élessel indulóknál, akik tényleg versenyszerűen nyomják.

Nincs ebben tapasztalatom.. mennyivel más (könnyebb) fegyverre rögzített lámpával lőni, mint külön kézben tartott lámpával?
Könnyebb, másik kategória szokott lenni simán.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése