Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Jól látom, hogy ezek 7,62x39-esek lehetnek? Miért?
https://honvedelem.hu/hirek/ujoncok-langtengerben.html
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2024.03.28. 16:01 Jól látom, hogy ezek 7,62x39-esek lehetnek? Miért?
https://honvedelem.hu/hirek/ujoncok-langtengerben.html
A tár formája alapján igen, ez köztes lőszert tüzelő Bren2 karabély.
Miért? Mert csak. Mert a HM szereti a logisztikai rémálmokat a kétféle rendszerben tartott lőszerrel-fegyverrel.
Mintha valahol valaki anno mondott volna olyat, hogy azért kell a kétféle kaliber, mert MÉG nagyon-nagyon sok van raktáron a 7,62x39-ből.
Sajnálatos, hogy a a surplus lőszerek piacon történő értékesítése (no pláne a sportlövők részére) vagy a honvédelmi sportközpontokban történő felhasználása lőkiképzésre fel sem merült.
s-l1200.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

talaltak meg valahol par tonna hethatvankettest?
vagy elokerult az eltunk toltogep?
Fortitu írta: 2024.03.28. 16:01 Jól látom, hogy ezek 7,62x39-esek lehetnek? Miért?
https://honvedelem.hu/hirek/ujoncok-langtengerben.html
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2024.03.28. 10:23 Mohácsnál Szapolyai nem jelent meg a -nem túl messze álló- hadseregével, hogy II Lajos kudarcot valljon, meggyengüljön a hatalma, ő pedig nyeregbe kerüljön. Ha ott Lajosék csatát nyernek, Szapolyai pihent serege akkor is fölébe kerekedett volna a király leharcolt csapatainak. Mellesleg meg sem próbált rajtaütni a csatában megfáradt törökökön sem. És ezek után, véletlenül pont ő lett a király.

'88-89-ben voltam sorkatona, egy műszaki ezrednél. Első lépcsős alakulat voltunk. A technikáinknak kb ¼ része működött. Fele szerintem már akkor donor volt. A katonák harcértékéről ne beszéljünk. Azzal a kiképzéssel a biztos halált csak a fogságba kerüléssel, vagy a dezertálással tudtuk volna csak elkerülni. Nem tudom, '93-ra ez mennyit fejlődött. Meg hogy milyen irányba...
Kár azt a korszakot összehasonlításképpen idetenni.
Teljesen lényegtelen, hogy mi volt Mohácsnál. Ha nem ott történt volna meg, akkor megtortenik máshol a következő 50 évben. Az inkabb csoda, hogy addig nem történt meg. pl. Nándorfehérvárnal se nekünk állt a zászló, mégis mi győztünk.

Minél inkább szimmetrikusabb egy háború annál kevésbé számít a katonák egyéni képzettsége. Ha egy területet veret a nehéztüzérség, ott tök mindegy triple canopy szuperkatona v. erőszakkal besorozott civil van.
Ami nem mindegy az az, hogy mennyi van a katonaból.
Abban az időben amikor mi voltunk katonák, akkor volt létszám mindenre, volt működő hadkieg, ami ha kell tartalékosok százezreit tudta volna berantani.
A lerohadt technikaról annyit, hogy háborús módban a kiállítási tankot is kikalapalják, tehát élet lett volna mindenbe lehetve. Javítani viszont csak létező technikát lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

25 éve NATO-tag Csehország (is): CZ BREN2 különkiadás:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/25-eve- ... lonkiadas/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Lengyelország: 1,1 millárd eurós Carl Gustaf M4 rendelés

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/lengyel ... -rendeles/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Keresd a hibát (hibákat)! (te adódból készült HT különszám.)

Resizer_17125920402691.jpg
Az angol nyelvű részét meg hagyjuk is, a guglifordító is jobb eredményt adna. :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2024.04.08. 18:05-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2024.04.08. 18:01 Keresd a hibát (hibákat)! (te adódból készült HT különszám.)


Resizer_17125920402691.jpg
Nem sikerült a megfelelő modellt befotózni egyszer sem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2024.04.08. 18:03 Nem sikerült a megfelelő modellt befotózni egyszer sem.
A fölső még lehet jó, az alsó nyilván P07: elbszták.

És a szöveg? Öntöltő-öntöltő, vagyis öntöltő, tehát öntölt. lol
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2024.04.08. 18:03 Nem sikerült a megfelelő modellt befotózni egyszer sem.
A szöveg meg egész egyszerűen igénytelen, három egymást követő mondatban háromszor használja a "rendszerű", egyszer meg "rendszere" szavakat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2024.04.08. 18:16 A fölső még lehet jó, az alsó nyilván P07: elbszták.

És a szöveg? Öntöltő-öntöltő, vagyis öntöltő, tehát öntölt. lol
Jobban megnézve a felső valóban jó, mea.culpa. Fogorvosi váróban űlve úgy tűnt...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.04.08. 19:06 A szöveg meg egész egyszerűen igénytelen, három egymást követő mondatban háromszor használja a "rendszerű", egyszer meg "rendszere" szavakat.
És az engliset még nem is láttad😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2024.04.08. 19:31 Jobban megnézve a felső valóban jó, mea.culpa. Fogorvosi váróban űlve úgy tűnt...
Jobbulást!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2024.04.08. 19:38Jobbulást!
A reteszelt tömegzár csak nekem szúrja a szemem? Vagy szabad tömegzáras vagy reteszelt - és megadom a retszelés típusát, nem? Vagy katonáéknál van ilyen megfejtés?

(Két bölcsességfog ugrott, fájni fog ha kimegy a lidocain)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2024.04.08. 19:56 A reteszelt tömegzár csak nekem szúrja a szemem? Vagy szabad tömegzáras vagy reteszelt - és megadom a retszelés típusát, nem? Vagy katonáéknál van ilyen megfejtés?

(Két bölcsességfog ugrott, fájni fog ha kimegy a lidocain)
Szerintem is csacsiság, ha van reteszelés, akkor nem tömegzáras.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Szep akadalyelharitas

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2024.04.10. 09:46 Sziasztok,

Szep akadalyelharitas

Bel
Es a lámpakezelés, azaz annak eldobása is profi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: algreg »

Fortitu írta: 2024.04.10. 09:52 Es a lámpakezelés, azaz annak eldobása is profi.
Nekem a fegyverhasználat kissé elhamarkodottnak tűnik.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

algreg írta: 2024.04.10. 10:19 Nekem a fegyverhasználat kissé elhamarkodottnak tűnik.
Azt nem láttam, hogy mi volt az ember kezében, lehet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: algreg »

Fortitu írta: 2024.04.10. 11:11 Azt nem láttam, hogy mi volt az ember kezében, lehet.
Egy AR markolatos shoti volt nála, a videót kikockázva a karja az első lövés pillanatában még függőleges volt.

A rendőr lőkészsége vitathatatlan, látszik, hogy sok munkát beletett, de a szitu végkimenetelét tekintve pont ez, meg a fegyverbigyók (red dot, +3 tárfenék) miatt inkább tűnik a csóka egy wannabe SWAT operátornak, mint járőrnek.

Nem azonosította magát, nem szólította fel a gyanúsítottat, meglátta a fegyvert és lőtt.

P.S. A kib.tt mindig magától elsülő P320 ilyenkor bezzeg nem lő :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

algreg írta: 2024.04.10. 11:38 Egy AR markolatos shoti volt nála, a videót kikockázva a karja az első lövés pillanatában még függőleges volt.

A rendőr lőkészsége vitathatatlan, látszik, hogy sok munkát beletett, de a szitu végkimenetelét tekintve pont ez, meg a fegyverbigyók (red dot, +3 tárfenék) miatt inkább tűnik a csóka egy wannabe SWAT operátornak, mint járőrnek.

Nem azonosította magát, nem szólította fel a gyanúsítottat, meglátta a fegyvert és lőtt.

P.S. A kib.tt mindig magától elsülő P320 ilyenkor bezzeg nem lő :)
Újranéztem, hát lehetne róla vitatkozni, hogy mennyi idő onnan lövést leadni, meg ki mire gondolt. Szerintem amint felfogta, hogy fegyvert lát az ember kezében, amit nem rakott le azonnal, amikor tudta, hogy rendőr érkezik (magyarul fegyverrel a kézben váta), akkor automatikusan rántott, lőtt. Gyorsan reagált, eldobta ami a kezében van, két kézzel lőtt, jól uralta a fegyvert, és még akadályt is gyorsan hárított.
Szóval ja, lehetne beszélni arról, hogy korai, vagy sem, de szerintem jól védhető, hogy amikor 1 másodpercnyire vagy a haláltól, akkor nem tökölsz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

algreg írta: 2024.04.10. 11:38 Egy AR markolatos shoti volt nála, a videót kikockázva a karja az első lövés pillanatában még függőleges volt.

A rendőr lőkészsége vitathatatlan, látszik, hogy sok munkát beletett, de a szitu végkimenetelét tekintve pont ez, meg a fegyverbigyók (red dot, +3 tárfenék) miatt inkább tűnik a csóka egy wannabe SWAT operátornak, mint járőrnek.

Nem azonosította magát, nem szólította fel a gyanúsítottat, meglátta a fegyvert és lőtt.

P.S. A kib.tt mindig magától elsülő P320 ilyenkor bezzeg nem lő :)
a tapasztalas nagy ur arrafele, addig lovik az ellentamig tuti nem tud kart okozni, ilyenkor jol jon a +3 a red dot meg sokat segit egy célkép felvételben, ha okos és engedik a szabalyok akkor magan segít az ilyen aproságokkal ettől meg nem lesz wanabe swat operator...
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: algreg »

Fortitu írta: 2024.04.10. 11:53 Újranéztem, hát lehetne róla vitatkozni, hogy mennyi idő onnan lövést leadni, meg ki mire gondolt. Szerintem amint felfogta, hogy fegyvert lát az ember kezében, amit nem rakott le azonnal, amikor tudta, hogy rendőr érkezik (magyarul fegyverrel a kézben váta), akkor automatikusan rántott, lőtt. Gyorsan reagált, eldobta ami a kezében van, két kézzel lőtt, jól uralta a fegyvert, és még akadályt is gyorsan hárított.
Szóval ja, lehetne beszélni arról, hogy korai, vagy sem, de szerintem jól védhető, hogy amikor 1 másodpercnyire vagy a haláltól, akkor nem tökölsz.
Egy másik videót megnézve érdekes adalék a sztorihoz, hogy a rendőröket nem is a nő, hanem a gyerekük hívta ki (mert "egész éjjel veszekednek, nem tud tőlük aludni, és ez idegesítő" - nem azért, mert fél, hogy megöli az anyját), tehát a hangja alapján biztos nem színjózan fickó akár nem is tudhatta, hogy épp egy rendőr jön befelé a lakásba (ugye a rendőrtől csak két sir-re futotta). Arizona open carry és castle doctrine állam, teljesen jogszerűen fogadhatsz fegyverrel a kézben egy hívatlan betolakodót. A faszi mondat közepén kapta az első golyót, emiatt sem tartom valószínűnek, hogy lövésre készült volna - szerintem lett volna lehetőség fedezékbe visszalépni és deeszkalálni.

Nem lennék a gyerek helyében, szerintem a történet egyik résztvevője sem gondolta volna, hogy ez lesz a hívás végeredménye.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

algreg írta: 2024.04.10. 12:56 Egy másik videót megnézve érdekes adalék a sztorihoz, hogy a rendőröket nem is a nő, hanem a gyerekük hívta ki (mert "egész éjjel veszekednek, nem tud tőlük aludni, és ez idegesítő" - nem azért, mert fél, hogy megöli az anyját), tehát a hangja alapján biztos nem színjózan fickó akár nem is tudhatta, hogy épp egy rendőr jön befelé a lakásba (ugye a rendőrtől csak két sir-re futotta). Arizona open carry és castle doctrine állam, teljesen jogszerűen fogadhatsz fegyverrel a kézben egy hívatlan betolakodót. A faszi mondat közepén kapta az első golyót, emiatt sem tartom valószínűnek, hogy lövésre készült volna - szerintem lett volna lehetőség fedezékbe visszalépni és deeszkalálni.

Nem lennék a gyerek helyében, szerintem a történet egyik résztvevője sem gondolta volna, hogy ez lesz a hívás végeredménye.
+1
Állsz a saját nappalidban, belép valaki, és mire felfogod, hogy az egy rendőr, már le is lőttek. Szerintem is vélemenyes, nem hallottam, hogy már az ajtóból bekiabálva azonosította volna magát.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

algreg írta: 2024.04.10. 12:56 a hangja alapján biztos nem színjózan fickó akár nem is tudhatta, hogy épp egy rendőr jön befelé a lakásba (ugye a rendőrtől csak két sir-re futotta).
Szia,

Szerintem meglatta az egyenruhas rendort, erre bement a soretes puskaert (amit a rendor tevesen AR-nek nezett, de ez mit sem valtoztat a helyzeten). Ez eleg egyertelmu helyzet.

ui. nem allt a nappalijaban, hanem fegyverert ment.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

algreg írta: 2024.04.10. 11:38 Egy AR markolatos shoti volt nála, a videót kikockázva a karja az első lövés pillanatában még függőleges volt.

A rendőr lőkészsége vitathatatlan, látszik, hogy sok munkát beletett, de a szitu végkimenetelét tekintve pont ez, meg a fegyverbigyók (red dot, +3 tárfenék) miatt inkább tűnik a csóka egy wannabe SWAT operátornak, mint járőrnek.

Nem azonosította magát, nem szólította fel a gyanúsítottat, meglátta a fegyvert és lőtt.

P.S. A kib.tt mindig magától elsülő P320 ilyenkor bezzeg nem lő :)
A legtöbb helyen járőrök adják a helyi SWAT teamet.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kurvara rambonak kepzelte magat a fakabat, a csavo fel se emelte a a kezet es levarrta mint a sz@rt...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mondjuk ezt meg le kellett volna lőni. Ha egy felessel több van benne és 5 méterről fejbelövi a rendőrt, akkor utána már késő bánat. Ez egy véletlenül szerencsés kimenet volt, nem a szakszerű intézkedés miatt.

https://ugyeszseg.hu/orizetben-a-ferfi- ... ozlemenye/

Kép

"2024. április 8-án, délután, arról érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy egy Pest vármegyei település kereszteződésében, a 10-es főút melletti járdán, egy férfi a kerítés tövében guggolva távcsöves puskát tart az elhaladó gépjárművekre. Két rendőr érkezett a helyszínre, akik szolgálati gépkocsijukkal 5 méterre megállva a férfitól, életük kockáztatásával, a közlekedők védelme érdekében felhívták magukra a figyelmet, és felszólították a férfit, hogy a veszélyeztető magatartásával hagyjon fel, és dobja el a fegyvert.

Az elkövető nem tett eleget a rendőri felszólításnak, és a fegyvert az egyik rendőrre irányította úgy, hogy közben a távcsőbe nézett, majd azzal követte a járőr mozgását. A hivatalos személy erre kitérő mozdulatot tett, majd váratlanul megközelítette a férfit, megragadta a fegyver csövét, azt felfelé tolta, és járőrtársa közreműködésével az elkövetőt megbilincselte.

A megalapozott gyanú szerint az ittas állapotban lévő, ötvenes évei elején járó férfi egy engedély nélkül tartott lőfegyvernek minősülő kispuskával legalább 10 percen keresztül veszélyeztette a gépkocsival közlekedő személyek, továbbá a rendőrök életét és testi épségét.

Az igazságügyi fegyverszakértő elsődleges megállapításai szerint a fegyverben elhelyezett három darab töltény lőszernek minősül, – amelyek megszerzéséhez szintén engedélyre van szükség – a puska üzemképes, a kilőtt lövedék energiája az élet kioltásához elegendő."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2024.04.10. 14:36 Mondjuk ezt meg le kellett volna lőni. Ha egy felessel több van benne és 5 méterről fejbelövi a rendőrt, akkor utána már késő bánat. Ez egy véletlenül szerencsés kimenet volt, nem a szakszerű intézkedés miatt.

https://ugyeszseg.hu/orizetben-a-ferfi- ... ozlemenye/

Kép

"2024. április 8-án, délután, arról érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy egy Pest vármegyei település kereszteződésében, a 10-es főút melletti járdán, egy férfi a kerítés tövében guggolva távcsöves puskát tart az elhaladó gépjárművekre. Két rendőr érkezett a helyszínre, akik szolgálati gépkocsijukkal 5 méterre megállva a férfitól, életük kockáztatásával, a közlekedők védelme érdekében felhívták magukra a figyelmet, és felszólították a férfit, hogy a veszélyeztető magatartásával hagyjon fel, és dobja el a fegyvert.

Az elkövető nem tett eleget a rendőri felszólításnak, és a fegyvert az egyik rendőrre irányította úgy, hogy közben a távcsőbe nézett, majd azzal követte a járőr mozgását. A hivatalos személy erre kitérő mozdulatot tett, majd váratlanul megközelítette a férfit, megragadta a fegyver csövét, azt felfelé tolta, és járőrtársa közreműködésével az elkövetőt megbilincselte.

A megalapozott gyanú szerint az ittas állapotban lévő, ötvenes évei elején járó férfi egy engedély nélkül tartott lőfegyvernek minősülő kispuskával legalább 10 percen keresztül veszélyeztette a gépkocsival közlekedő személyek, továbbá a rendőrök életét és testi épségét.

Az igazságügyi fegyverszakértő elsődleges megállapításai szerint a fegyverben elhelyezett három darab töltény lőszernek minősül, – amelyek megszerzéséhez szintén engedélyre van szükség – a puska üzemképes, a kilőtt lövedék energiája az élet kioltásához elegendő."
Szerencse, hogy a zsaruknak nem esett baja, ez nagyon csúnyán végződhetett volna.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: algreg »

bel írta: 2024.04.10. 13:36 Szia,

Szerintem meglatta az egyenruhas rendort, erre bement a soretes puskaert (amit a rendor tevesen AR-nek nezett, de ez mit sem valtoztat a helyzeten). Ez eleg egyertelmu helyzet.

ui. nem allt a nappalijaban, hanem fegyverert ment.

Bel
Látott egy sötét ruhás alakot bejönni, aki nagy erejű zseblámpával elvakította. Ki tudja, min ment a balhé korábban, lehet, hogy épp a nő kanjára számított. Vagy mondjuk a szomszéd Jóskára, aki a múlt héten már életveszélyesen megfenyegette. Meg persze az is lehet, hogy bemátózva a rendőrt akarta elzavarni. Tök mindegy, mivel a rendőr a felvétel alapján nem azonosította magát, jogosan védekezett fegyverrel a saját házán belül. Nem csodálkoznék, ha anyuka később beperelné rendőrséget.

Pár éve volt valahol az USÁ-ban egy rajtaütés, egy drogdílerre döntötték rá éjjel az ajtót. A díler rálőtt a benyomuló zsarukra, egyet agyonlőtt. A többi viszonozta a tüzet, a fickó súlyos sérülésekkel túlélte, a szomszéd szobában alvó barátnőjét egy kósza rendőrségi lövedék megölte. Mivel nem volt no-knock warrant, a díler jogosan önvédekezett, felmentették az emberölés alól, és még csilliós kártérítést is kapott.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Na mi a fesz van, Irán megtámadta Izraelt..
https://www.reuters.com/world/middle-ea ... 024-04-13/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2024.04.14. 08:41 Na mi a fesz van, Irán megtámadta Izraelt..
https://www.reuters.com/world/middle-ea ... 024-04-13/
Irakban is landolt jópár roketta.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új Ma Deuce verzió az FN-től: M2 HB-QCB Mk2

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-ma-d ... b-qcb-mk2/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

"A litván parlament elé terjesztett törvényjavaslat szerint a parancsnoki központok irányítása alá tartozó egységek a meglévő tartalékosokból, lövészkatonákból, valamint minden lőfegyver-tulajdonosból, beleértve a vadászokat is, állnának. Kasciunas szerint mintegy 10 600 civil tartalékos, mintegy 2000 lövész és a Nemzeti Védelmi Önkéntes Erők 800 tagja várhatóan csatlakozik."

A cikket nem linkelem, mert az másik topikba tartozna.
Itthon van vagy volt valaha olyan terv, hogy a civil fegyvertartók besorozásra kerülnének (általános hadkötelezettségtől függetlenül)?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha szoba is kerul akkor elobb bevonjak a fegyvereket aztan mehetsz a daraloba :roll:
Kojak írta: 2024.04.15. 14:10 Itthon van vagy volt valaha olyan terv, hogy a civil fegyvertartók besorozásra kerülnének (általános hadkötelezettségtől függetlenül)?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Kojak írta: 2024.04.15. 14:10 "A litván parlament elé terjesztett törvényjavaslat szerint a parancsnoki központok irányítása alá tartozó egységek a meglévő tartalékosokból, lövészkatonákból, valamint minden lőfegyver-tulajdonosból, beleértve a vadászokat is, állnának. Kasciunas szerint mintegy 10 600 civil tartalékos, mintegy 2000 lövész és a Nemzeti Védelmi Önkéntes Erők 800 tagja várhatóan csatlakozik."

A cikket nem linkelem, mert az másik topikba tartozna.
Itthon van vagy volt valaha olyan terv, hogy a civil fegyvertartók besorozásra kerülnének (általános hadkötelezettségtől függetlenül)?

Amig vedelmi igazgatassal foglalkoztam, nem hallottam ilyen tervrol.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2024.04.15. 14:10 "A litván parlament elé terjesztett törvényjavaslat szerint a parancsnoki központok irányítása alá tartozó egységek a meglévő tartalékosokból, lövészkatonákból, valamint minden lőfegyver-tulajdonosból, beleértve a vadászokat is, állnának. Kasciunas szerint mintegy 10 600 civil tartalékos, mintegy 2000 lövész és a Nemzeti Védelmi Önkéntes Erők 800 tagja várhatóan csatlakozik."

A cikket nem linkelem, mert az másik topikba tartozna.
Itthon van vagy volt valaha olyan terv, hogy a civil fegyvertartók besorozásra kerülnének (általános hadkötelezettségtől függetlenül)?
A litvánoknál ez önkéntes dolog, vagy kényszer?
Nagyon nem mindegy, hogy ha jól tudsz puskával lőni, akkor ha akarsz mehetsz területvédelmi sznájpernek, vagy pedig muszáj csatlakoznod a katonásdihoz, ha van egy MCM-ed..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2024.04.15. 21:32 A litvánoknál ez önkéntes dolog, vagy kényszer?
Nagyon nem mindegy, hogy ha jól tudsz puskával lőni, akkor ha akarsz mehetsz területvédelmi sznájpernek, vagy pedig muszáj csatlakoznod a katonásdihoz, ha van egy MCM-ed..
"minden lőfegyver-tulajdonosból, beleértve a vadászokat is"
Nem látom reálisnak, hogy MINDEN lőfegyver-tulajdonos önként bevonulna.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2024.04.15. 21:40 "minden lőfegyver-tulajdonosból, beleértve a vadászokat is"
Nem látom reálisnak, hogy MINDEN lőfegyver-tulajdonos önként bevonulna.
Ja, hát abban én is biztos vagyok!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2024.04.15. 14:10 "A litván parlament elé terjesztett törvényjavaslat szerint a parancsnoki központok irányítása alá tartozó egységek a meglévő tartalékosokból, lövészkatonákból, valamint minden lőfegyver-tulajdonosból, beleértve a vadászokat is, állnának. Kasciunas szerint mintegy 10 600 civil tartalékos, mintegy 2000 lövész és a Nemzeti Védelmi Önkéntes Erők 800 tagja várhatóan csatlakozik."

A cikket nem linkelem, mert az másik topikba tartozna.
Itthon van vagy volt valaha olyan terv, hogy a civil fegyvertartók besorozásra kerülnének (általános hadkötelezettségtől függetlenül)?
Sztem most is egy helyi, senki által nem beszélt nyelvű sajtóhír (valószínűleg gépi) fordításának a magyar (valószínűleg gépi) fordításából létrejött, bizonyára a helyi jogi környezettel és részletszabályokkal köszönő viszonyban sem levő "hírt" próbálunk elemezni. Felesleges.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Steyr gránátvetők a Bundeswehrnek?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/steyr-g ... eswehrnek/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Családi kiszerelésű sirató beszerzés:
https://telex.hu/belfold/2024/04/22/ren ... ezer-darab
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2024.04.22. 15:10 Családi kiszerelésű sirató beszerzés:
https://telex.hu/belfold/2024/04/22/ren ... ezer-darab
Én is felraktam, kicsit részletesebben is megnézve a számokat, meg az új kiírást is:

Átlátszó: igen jelentős rendőrségi gázspray-beszerzések

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/atlatsz ... szerzesek/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.04.22. 15:10 Családi kiszerelésű sirató beszerzés:
https://telex.hu/belfold/2024/04/22/ren ... ezer-darab
Tartanak tőle, hogy balhé lesz a választások környékén, és már készülnek előre...? :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.04.22. 21:32 Tartanak tőle, hogy balhé lesz a választások környékén, és már készülnek előre...? :-(
Ugyanmár. Ezeknek a cuccoknak lejár a szavatossága, és mint a számokból látszik, brutálisan leestek a készletek 2 éve, azt töltik vissza, meg picit felfele.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2024.04.23. 06:59 Ugyanmár. Ezeknek a cuccoknak lejár a szavatossága, és mint a számokból látszik, brutálisan leestek a készletek 2 éve, azt töltik vissza, meg picit felfele.
Láttunk már olyan szolgálati deót, ahol a szavatossági időt átcimkézték...,..
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2024.04.23. 07:05 Láttunk már olyan szolgálati deót, ahol a szavatossági időt átcimkézték...,..
Nyilván, az egy költséghatékonyabb megoldás, csak abból nehezen esik ez le:
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.04.23. 07:05 Láttunk már olyan szolgálati deót, ahol a szavatossági időt átcimkézték...,..
Én a múltkorában kifújattam egy 4 éve lejárt és egy aktuálisan még jó sprayt a gyerekkel gyakorlásképpen, és hát nagyon nem ugyanúgy terült az anyag, sőt.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

AndyA írta: 2024.04.22. 21:32 Tartanak tőle, hogy balhé lesz a választások környékén, és már készülnek előre...? :-(
Ezekből szerintem a határon fogy a legtöbb. Ott szvsz elég folyamatos a használat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2024.04.23. 14:32 Én a múltkorában kifújattam egy 4 éve lejárt és egy aktuálisan még jó sprayt a gyerekkel gyakorlásképpen, és hát nagyon nem ugyanúgy terült az anyag, sőt.
Végeztünk ezirányú teszteket:
"figyelem, spoiler következik"
https://www.youtube.com/watch?v=QaeTRTr4B8g&t=408s
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Válasz küldése