Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mondja mar el valaki aki ert hozza hogy egy ilyen egyertelemu tenyallas eseten mi szukseg van erre?
Kép
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

aksurv írta: 2023.01.13. 07:12 A fegyverhasználat
https://youtube.com/shorts/_JrZ8Fys_cg?feature=share

Ezért megkapja a fekvőnyolcast, már ha beszámítható lesz. Utána meg az lesz gond, hogy ezzel szegénynek sérülnek a jogai.
Az angol rendőrök se nagyobb spilerek, de azokon legalább alap a mellény.
Végül még egy valószínűleg teljesen majd elhallgattott dolog, mit kezdett volna vele az a család, ha bejut.
Ha pedig megvédik magukat mennyire rángatják meg őket érte.
Jesszus... majdnem kontakttávolságig megy a rendőr és folyamat a lábát célozza.. csoda hogy Ő még él vagy nem szenvedett szúrt sérülést...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.01.13. 05:33 bazmeg. RIP.

Halálra késeltek egy rendőrt Újbudán, kettőt pedig megszúrtak


https://telex.hu/belfold/2023/01/13/ren ... t-budapest
Remélem a másik két rendőrnek legalább nem lett komoly baja, és hamar rendbe jönnek.
Jobb kiképzés kellene a járőröknek, mert ilyen tragédiák lesznek a következmények :(
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Fortitu írta: 2023.01.13. 08:06 Remélem a másik két rendőrnek legalább nem lett komoly baja, és hamar rendbe jönnek.
Jobb kiképzés kellene a járőröknek, mert ilyen tragédiák lesznek a következmények :(
Így elveszíteni egy rendőrt nagyon megdöbbentő, RIP. A kollégáinak pedig gyors jobbulást.
Azért most felmerült bennem a kérdés, mi lett volna a jobb? Azonnali elsősegély a haldokló kollégának és talán (?) lett volna halvány esélye a túlélésre és csak 1 rendőr megy a delikvens után?
Akkor meg simán lehet hogy lesz még egy rendőr áldozat, hacsak nem már messzebbről lövi amíg csak mozdul...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Összefoglaló a rendszerváltás óta meggyilkolt rendőrökről. Szerencsére nem gyakori, de azért nem példa nélküli. Plusz ebben nincsenek benne a maradandó, vagy veszélyes sérülést szenvedett egyenruhások:
https://index.hu/belfold/2023/01/13/ren ... ann-peter/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.01.13. 08:06 Remélem a másik két rendőrnek legalább nem lett komoly baja, és hamar rendbe jönnek.
Jobb kiképzés kellene a járőröknek, mert ilyen tragédiák lesznek a következmények :(
Szörnyű eset... És megint az a nyomorult lábon lövés. Ezeket a baromságokat meddig erőltetik még idehaza?
Megszúrt egy rendőrt, aki később meg is halt. Addig lőni amig mozog! Amit az autópályás üldözés után is láttunk, a fejetlen rohangálás az elkövető után, csak azért nem lett belőle tragédia mert gázriasztóval lövöldöztek az embercsempészek.

Eltelik pár hónap mire kiderül mi történt. Az elhunytat ez már nem hozza vissza, RIP. :-(
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.01.13. 07:12 A fegyverhasználat
https://youtube.com/shorts/_JrZ8Fys_cg?feature=share

Ezért megkapja a fekvőnyolcast, már ha beszámítható lesz. Utána meg az lesz gond, hogy ezzel szegénynek sérülnek a jogai.
Az angol rendőrök se nagyobb spilerek, de azokon legalább alap a mellény.
Végül még egy valószínűleg teljesen majd elhallgattott dolog, mit kezdett volna vele az a család, ha bejut.
Ha pedig megvédik magukat mennyire rángatják meg őket érte.
Másik szögből:
https://24.hu/belfold/2023/01/13/ujbuda ... o-elfogas/

Ugyanúgy fut tovább a láblövés után még elég sokat. Számomra pont az látszik, hogy mennyire veszélyes a láblövést oktatni életveszélyes szituban, hiszen ha egy rendőr felé futott volna a késsel, akkor nagyon messziről is simán eléri.
Az USA-ban éles fegyveres biztosítás mellett tasereznek, lefújnak, stb - ha nem halálos eszközökkel akarnak próbálkozni. Amit szintén külön meg kell tanulni persze. De ez a mindenáron meg akarom kímélni a támadóm életét egy nem arra való eszközzel, ez fura számomra...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2023.01.13. 12:26 Másik szögből:
https://24.hu/belfold/2023/01/13/ujbuda ... o-elfogas/

Ugyanúgy fut tovább a láblövés után még elég sokat. Számomra pont az látszik, hogy mennyire veszélyes a láblövést oktatni életveszélyes szituban, hiszen ha egy rendőr felé futott volna a késsel, akkor nagyon messziről is simán eléri.
Az USA-ban éles fegyveres biztosítás mellett tasereznek, lefújnak, stb - ha nem halálos eszközökkel akarnak próbálkozni. Amit szintén külön meg kell tanulni persze. De ez a mindenáron meg akarom kímélni a támadóm életét egy nem arra való eszközzel, ez fura számomra...
Majd kapnak jó kis érzékenyítő tréninget, meg pszihomókust hogy feldolgozzák az eljárást, miszerint a fegyverhasználatot KERÜLNI KELL
Látszik a full balfaszkodás az intézkedés során.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2023.01.13. 12:34 Majd kapnak jó kis érzékenyítő tréninget, meg pszihomókust hogy feldolgozzák az eljárást, miszerint a fegyverhasználatot KERÜLNI KELL
Látszik a full balfaszkodás az intézkedés során.
Ezt sem értem, hogy "megerősített" kivonulás történt, és annyira nem futotta a létszámból/autóból, hogy a forgalmat leállítsák, hogy a fegyveres rendőröknek ne azon kelljen agyalni, hogy hány utast lőnek agyon a villamoson, ha mégis muszáj pont akkor lőni, mikor befut a megállóba?!?! :o
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.01.13. 12:26 Másik szögből:
https://24.hu/belfold/2023/01/13/ujbuda ... o-elfogas/

Ugyanúgy fut tovább a láblövés után még elég sokat. Számomra pont az látszik, hogy mennyire veszélyes a láblövést oktatni életveszélyes szituban, hiszen ha egy rendőr felé futott volna a késsel, akkor nagyon messziről is simán eléri.
Az USA-ban éles fegyveres biztosítás mellett tasereznek, lefújnak, stb - ha nem halálos eszközökkel akarnak próbálkozni. Amit szintén külön meg kell tanulni persze. De ez a mindenáron meg akarom kímélni a támadóm életét egy nem arra való eszközzel, ez fura számomra...

Elképesztő. Tényleg, ez a 2 rendőr is simán lehetett volna hősi halott, amennyire közel mentek és amennyit haboztak MIUTÁN már 3 társukat megszúrta ez a valszeg bedrogozott barom. Érthetetlen, még az elemi túlélési ösztön sem működik ilyenkor?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.13. 12:58 Elképesztő. Tényleg, ez a 2 rendőr is simán lehetett volna hősi halott, amennyire közel mentek és amennyit haboztak MIUTÁN már 3 társukat megszúrta ez a valszeg bedrogozott barom. Érthetetlen, még az elemi túlélési ösztön sem működik ilyenkor?
+1
Hrweb5.jpg
Hrweb5.jpg (36.02 KiB) Megtekintve 14271 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.01.13. 12:58 Elképesztő. Tényleg, ez a 2 rendőr is simán lehetett volna hősi halott, amennyire közel mentek és amennyit haboztak MIUTÁN már 3 társukat megszúrta ez a valszeg bedrogozott barom. Érthetetlen, még az elemi túlélési ösztön sem működik ilyenkor?
Azt kiirtották belőlük. Évi egy éleslövészet, ahol gyakorolják a lábonlövést, ennyi. Szerintem ők is örültek hogy eltalálták elsőre és nem a város közepén kellett céllövészetbe kezdeniük. Nincsenek semmi ilyesmire felkészítve.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.01.13. 12:55 Ezt sem értem, hogy "megerősített" kivonulás történt, és annyira nem futotta a létszámból/autóból, hogy a forgalmat leállítsák, hogy a fegyveres rendőröknek ne azon kelljen agyalni, hogy hány utast lőnek agyon a villamoson, ha mégis muszáj pont akkor lőni, mikor befut a megállóba?!?! :o
Igen, a beton járdáról simán kaphat gurulatot a teljesköpenyes lövedék.
Mivel lőttek?

(Nyugodjon békében a meggyilkolt rendőr, és rohadjon meg a börtönben a gyilkosa!)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.01.13. 12:58 Elképesztő. Tényleg, ez a 2 rendőr is simán lehetett volna hősi halott, amennyire közel mentek és amennyit haboztak MIUTÁN már 3 társukat megszúrta ez a valszeg bedrogozott barom. Érthetetlen, még az elemi túlélési ösztön sem működik ilyenkor?
Működne, ha egyfelől nem tolnák őket, hogy mindenáron el kell fogni, nem jöhetnek minden részeg randalírozóért a TEKnősök, másfelől nem tolnák őket, hogy épségben, a lehető legkisebb sérüléssel, harmadfelől nem tolnák őket, hogy mindenáron nulla fegyverhasználattal stb... :-(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.01.13. 12:55 Ezt sem értem, hogy "megerősített" kivonulás történt, és annyira nem futotta a létszámból/autóból, hogy a forgalmat leállítsák, hogy a fegyveres rendőröknek ne azon kelljen agyalni, hogy hány utast lőnek agyon a villamoson, ha mégis muszáj pont akkor lőni, mikor befut a megállóba?!?! :o
Csak találgatni tudunk.
Nem tudom mekkora létszámot takar a megerősített kivonulás, de szerintem: egyet halálosan, kettőt könnyebben megsebesítettek. 1-2 velük maradt, kettő eredt a (valószínűleg) drogos nyomába. És talán ennyien is voltak.

A sokban hasonlónak tűnő újpesti esetből örvendetes fejlemények születtek: Taser és expanzív lőszer rendszeresítése. Remélem ebből a sokkal szomorúbb kimenetelű tragédiából is végül előremutató változások származnak. A rendőrségi videókat nézve tragikus az a rohangálás, kapkodás és szervezetlenség ami még a laikusoknak is feltűnő az ilyen esetekben. És ami nem a rendőrök hibája, ők azt csinálják amire kiképzik őket. Ennyit kaptak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.01.13. 14:03 Igen, a beton járdáról simán kaphat gurulatot a teljesköpenyes lövedék.
Szerintem akármilyen lövedék.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.01.13. 14:03 Igen, a beton járdáról simán kaphat gurulatot a teljesköpenyes lövedék.
Mivel lőttek?

(Nyugodjon békében a meggyilkolt rendőr, és rohadjon meg a börtönben a gyilkosa!)
Úgy, úgy... :-(

Persze utólag lehet már okosnak lenni a fotelból. De itt nem egészen erről van szó, hanem arról, hogy a keserű tapasztalatok ellenére tizedszer, huszadszor, századszor, ezredszer is fordítva ülnek a lovon, és olyan alaphelyzetből indítják (azaz indíttatják, mert nem az találja ki, akinek végre kell hajtani) az intézkedést, ami a kiküszöbölhetetlen elméleti esélynél jóval gyakrabban garantálja az ilyen végkimenetelt, és ezt kondícionálás szinte bele is sújkolják az állományba. Fogadásom van rá, hogy tucatnyi esetet tudnának mondani a rendőrök, amikor a a kóbor vakszerencsén múlt, hogy nem ugyanígy végződött.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.01.13. 14:12 Szerintem akármilyen lövedék.
Az expanzív max. annyival jobb, hogy egy tömegben a közvetlenül mögötte álló (három) ember nem sérül meg.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.01.13. 14:12 Szerintem akármilyen lövedék.
Igen, de az egyenlők között is vannak egyenlőbbek; a PA-63 9x18 Makarov fmj lövedékére gondolok. :)

Én nem mernék Budapesten lábra lőni; nem csak mert nehezen eltalálható célpont, hanem mert a járdáról gurulatot kapott lövedék felpattanhat bármerre.
Az elhunyt rendőrt is sajnálom, de egy vétlen áldozat is rossz irányba vitte volna a dolgokat.

Remélem, ilyenkor eset után összeülnek, megbeszélik a tanulságokat, és levonják a következtetéseket.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2023.01.13. 05:33 bazmeg. RIP.

Halálra késeltek egy rendőrt Újbudán, kettőt pedig megszúrtak


https://telex.hu/belfold/2023/01/13/ren ... t-budapest
Ma hallottam a hírt egy társasházban egy idős lakótól.
- állítólag lelőttek egy rendőrt aki belehalt a sérülésbe......be kéne tiltani az olyan üzleteket ahol fegyvert árulnak.
Megnéztem a telefonon miről van szó igazából.Ez csak a szokásos ami pár évente megismétlődik de sosem történik semmi változás a hatóság részéről.
Sokan a gumis vagy gáz fegyverek használatát vagy csak a puszta létét is ellenzik.Gondold át mivel jár ha használod......mondogatják.
Senki nem akarja vállalni a felelősséget manapság,hogy egy ilyen eset után ha a járőr lelőtte volna a támadót aki belehal azt nyilatkozza,hogy igen kérem ezt így kell csinálni mert nem volt más megoldás!
Na és most jobb?Annak biztosan akik erőltetik a láb meg figyelmeztető lövéseket.De a temetésen remélem eszébe jut,hogy mit tanított és mi lett volna a helyes.
R.I.P. :?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2023.01.13. 14:24 Ma hallottam a hírt egy társasházban egy idős lakótól.
- állítólag lelőttek egy rendőrt aki belehalt a sérülésbe......be kéne tiltani az olyan üzleteket ahol fegyvert árulnak.
Megnéztem a telefonon miről van szó igazából.Ez csak a szokásos ami pár évente megismétlődik de sosem történik semmi változás a hatóság részéről.
Sokan a gumis vagy gáz fegyverek használatát vagy csak a puszta létét is ellenzik.Gondold át mivel jár ha használod......mondogatják.
Senki nem akarja vállalni a felelősséget manapság,hogy egy ilyen eset után ha a járőr lelőtte volna a támadót aki belehal azt nyilatkozza,hogy igen kérem ezt így kell csinálni mert nem volt más megoldás!
Na és most jobb?Annak biztosan akik erőltetik a láb meg figyelmeztető lövéseket.De a temetésen remélem eszébe jut,hogy mit tanított és mi lett volna a helyes.
R.I.P. :?
Remélem felhomályosítottad az idős lakót, hogy késelés történt, és akkor kezdheti kiüríteni a háztartását a kenőkéstől a kenyérvágóig.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2023.01.13. 14:27 Remélem felhomályosítottad az idős lakót, hogy késelés történt, és akkor kezdheti kiüríteni a háztartását a kenőkéstől a kenyérvágóig.
Így terjed a rémhír meg a baromság :roll:
Már nem divat a "megbotlottam és véletlenül fejbe lőttem" opció? :evil:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.01.13. 14:17 Igen, de az egyenlők között is vannak egyenlőbbek; a PA-63 9x18 Makarov fmj lövedékére gondolok. :)

Én nem mernék Budapesten lábra lőni; nem csak mert nehezen eltalálható célpont, hanem mert a járdáról gurulatot kapott lövedék felpattanhat bármerre.
Az elhunyt rendőrt is sajnálom, de egy vétlen áldozat is rossz irányba vitte volna a dolgokat.

Remélem, ilyenkor eset után összeülnek, megbeszélik a tanulságokat, és levonják a következtetéseket.
Kik? A halott rendőr már aligha. A többi meg ugyanazt az agymosást, akarom mondani, kiképzést kapja, mint eddig... :-(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2023.01.13. 14:30 Így terjed a rémhír meg a baromság :roll:
És a legtöbb dolognak egy google keresés (vagy egy telefon, vagy egy email) lenne utána járni, de az emberek nagy része erre sem képes.

"Már nem divat a "megbotlottam és véletlenül fejbe lőttem" opció? :evil:"

Túl sok már a kamera.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Na és akkor egy civil mit csináljon egy GPvel?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gabor86 írta: 2023.01.13. 15:14 Na és akkor egy civil mit csináljon egy GPvel?
Arcba amíg el nem tudsz futni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Fortitu írta: 2023.01.13. 15:15 Arcba amíg el nem tudsz futni.
A másik villamos esetnél még futásra se volt lehetőség. Én hitem hogy önvédelmi magdump amint ilyen helyzet van többit meg ügyvéd megoldja. Persze csak GTAban, való életben sose fogtam vagy birtokoltam fegyvert sőt vak is vagyok. :?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2023.01.13. 14:58 És a legtöbb dolognak egy google keresés (vagy egy telefon, vagy egy email) lenne utána járni, de az emberek nagy része erre sem képes.

"Már nem divat a "megbotlottam és véletlenül fejbe lőttem" opció? :evil:"

Túl sok már a kamera.
Képtelenek rá.Egy kifüggesztett A4-es papíron lévő kiírást sem tudnak értelmezni sokszor :oops:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gabor86 írta: 2023.01.13. 15:14 Na és akkor egy civil mit csináljon egy GPvel?
félOFF

Civilnek nincs intézkedési kötelezettsége, a civil nem a balhé FELE, kell, hogy menjen (mint a rendőr), hanem onnan ELFELE kell menekülnie. A gp (spray, gumis stb. stb.) pont ezt (menekülést) lehetővé tevő eszközök.

Ha valaki szamurájkarddal részegen őrjöng pl. az utcádban, akkor neked azzal semmi dolgod, nem KELL odamenned megbilincselni, őrizetbe venni, nem a te dolgod, sőt, örülj, hogy bezárkózva ülhetsz otthon a seggeden.

ON
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2023.01.13. 15:34-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gabor86 írta: 2023.01.13. 15:14 Na és akkor egy civil mit csináljon egy GPvel?
Minden helyzetben időt kell nyerni,hogy használni tudd amid van.
Bekészíteni a spray-t a zsebbe ha tokban van.
Meglazítani a ruházatot ha esetleg fegyvert kell rántani.
Fel kell ismerni a helyzetet.
Mostanában korábban járok melózni és valami zsebes szitu volt korán reggel a Nyugati térnél és a kiabálásra már vettem is ki a tokból a spray-t és rámarkoltam a zsebben :roll:
Úgy nem lehet közlekedni sehol,hogy ezek csak részegek és biztos nem kötnek belém stb,stb.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2023.01.13. 15:29 félOFF

Civilnek nincs intézkedési kötelezettsége, a civil nem a balhé FELE, kell, hogy menjen (mint a rendőr), hanem onnan ELFELE kell menekülnie. A gp (spray, gumis stb. stb.) pont ezt (menekülést) lehetővé tevő eszközök.

Ha valaki szamurájkarddal részegen őrjöng pl. az utcádban, akkor neked azzal semmi dolgod, nem KELL odamenned megbilincselni, őrizetbe venni, nem a te dolgod, sőt, örülj, hogy bezárkózva ülhetsz otthon a seggeden.

ON
És még csak nem is kell tudni róla :mrgreen:
Bejelentési kötelezettség viszont van,nem? Vagy az nem állampolgár......
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

gvass1 írta: 2023.01.13. 15:29 félOFF

Civilnek nincs intézkedési kötelezettsége, a civil nem a balhé FELE, kell, hogy menjen (mint a rendőr), hanem onnan ELFELE kell menekülnie. A gp (spray, gumis stb. stb.) pont ezt (menekülést) lehetővé tevő eszközök.

Ha valaki szamurájkarddal részegen őrjöng pl. az utcádban, akkor neked azzal semmi dolgod, nem KELL odamenned megbilincselni, őrizetbe venni, nem a te dolgod, sőt, örülj, hogy bezárkózva ülhetsz otthon a seggeden.

ON
Hasznos a futás HA tudsz hova. De a villamosos esetben nem volt opció.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2023.01.13. 15:34 Minden helyzetben időt kell nyerni,hogy használni tudd amid van.
Bekészíteni a spray-t a zsebbe ha tokban van.
Meglazítani a ruházatot ha esetleg fegyvert kell rántani.
Fel kell ismerni a helyzetet.
Mostanában korábban járok melózni és valami zsebes szitu volt korán reggel a Nyugati térnél és a kiabálásra már vettem is ki a tokból a spray-t és rámarkoltam a zsebben :roll:
Úgy nem lehet közlekedni sehol,hogy ezek csak részegek és biztos nem kötnek belém stb,stb.
Így van.
A jó önvédelkező olyan mint a kaméleon, látja a saját füleit, meg egy kicsit saját maga mögé is lát.
Amúgy az sem feltünő, ha a markodban van a spray, és a kezed természetes helyzetben tartod, pl. séta közben.
(Nyilván csak akkor, ha helyzetközeli állapot van..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2023.01.13. 15:55 OFF

Addig nevetsz, amíg rá nem jössz: Te is szem vagy a láncban!
Ezt a viccet az élet írta.
Sőt, az igazán döbbenetes, amikor az információvesztés és -torzulás önmagunkkal szemben működik: naplóim, régi leveleim és hozzászólásaim, archivált chatbeszélgetéseim gyakran lebuktatják az emlékezetem ("Erre nem is így emlékeztem!").

Ezt nem cáfolom.
De a vertikálisként felfogható megrendelő → menedzsment → projektmenedzser → tervezőmérnök → gyártás & szerelde láncon is sok információ elveszhet tapasztalataim szerint.
+1
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

swordmanus írta: 2023.01.07. 12:09 A kisebb léptékű döntéseket a helyi (helyszínen lévő) parancsnokok hozhatják meg. Szerintem egy részét a kényszer szülte(nem érem el a központot, de lőnek, mint a berber), majd bevált, és végül bevezették mindenütt.
Meg a hajdani porosz vezérkar.

Auftragstaktik

https://en.wikipedia.org/wiki/Mission-type_tactics
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

chucky írta: 2023.01.13. 15:37 És még csak nem is kell tudni róla :mrgreen:
Bejelentési kötelezettség viszont van,nem? Vagy az nem állampolgár......
Nincs alapból bejelentési v. feljelentési kötelezettség állampolgári szinten.
Kizárólag speciális esetekben pl. terrorcselekmény
317. § Aki hitelt érdemlő tudomást szerez arról, hogy terrorcselekmény elkövetése készül, és erről a hatóságnak, mihelyt teheti, nem tesz feljelentést, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2023.01.13. 12:58 Elképesztő. Tényleg, ez a 2 rendőr is simán lehetett volna hősi halott, amennyire közel mentek és amennyit haboztak MIUTÁN már 3 társukat megszúrta ez a valszeg bedrogozott barom. Érthetetlen, még az elemi túlélési ösztön sem működik ilyenkor?
Pont ez a kérdés merült fel bennem is. Értem én, hogy fegyverhasználat után meghurcolják, lehet ki is rúgják, de b@szki, inkább kitárazok és leszek árufeltöltő a tescoban, életben, mint fordítva.

mod. Ahogy a "régi kéken" olvastam sokszor: inkább kísérjen két ügyvéd mint egy pap.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2023.01.13. 15:26 Képtelenek rá.Egy kifüggesztett A4-es papíron lévő kiírást sem tudnak értelmezni sokszor :oops:
Az A4-es papírlap amúgy is másra való, ezt tudjuk...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Úgy gondolom olyan keveset használnak fegyvert (akár lőtéren is), valós helyzetekre meg semmilyen képzés nem lehet, hogy eszébe se jut sokuknak, hogy fegyver van oldalán. Nemhogy a használat. Javítson ki egy itt levő rendőr, ha nem így van. (biztos van itt).
bcsob írta: 2023.01.13. 18:09 Pont ez a kérdés merült fel bennem is. Értem én, hogy fegyverhasználat után meghurcolják, lehet ki is rúgják, de b@szki, inkább kitárazok és leszek árufeltöltő a tescoban, életben, mint fordítva.

mod. Ahogy a "régi kéken" olvastam sokszor: inkább kísérjen két ügyvéd mint egy pap.
"..."
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

gabor86 írta: 2023.01.13. 15:47 Hasznos a futás HA tudsz hova. De a villamosos esetben nem volt opció.
Na meg amikor ott ül tőled fél méterre a parasztja, nem tudom jó ötlet e lefújni, lehet reflexből elkezdene hadonászni feléd a késsel. :?
Az egy elég szorult helyzet volt, szerencsére nem lett belőle baj.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK! AKTUÁLIS! Egy rendőrgyilkosság margójára – véleménycikk
(Elkerülhető lett volna a tragédia??? Vagy lehetett volna még rosszabb?)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/egy-re ... emenycikk/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

tvsmaci írta: 2023.01.13. 20:06 Na meg amikor ott ül tőled fél méterre a parasztja, nem tudom jó ötlet e lefújni, lehet reflexből elkezdene hadonászni feléd a késsel. :?
Az egy elég szorult helyzet volt, szerencsére nem lett belőle baj.
Villamos, busz az a jó h van kapaszkodó cső. Irgalmatlanul nagyot lehet rúgni a delikvensekbe azokba kapaszkodva. Sógorom bérmakeresztanjának unokatestvére mondta.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2023.01.13. 07:42 mondja mar el valaki aki ert hozza hogy egy ilyen egyertelemu tenyallas eseten mi szukseg van erre?
Olyan bizonyítékokra van szükség, amik az eljárás során BIZTOSAN megállják a helyüket a védelemmel szemben is, és a bíró is elfogadja.
Elég egy rosszul rögzített nyom vagy adminisztrációs hiba, és egy jó ügyvéddel simán kiesik a bizonyítékok sorából, ami akár az egész ügyet befolyásolhatja.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.14. 07:10
ÚJ CIKK! AKTUÁLIS! Egy rendőrgyilkosság margójára – véleménycikk
(Elkerülhető lett volna a tragédia??? Vagy lehetett volna még rosszabb?)
Egyetértek, jól összeszedted.

Viszont ez:

"Nem, nem kell mindenki életét megóvni. Nem, nem egyformán értékes mindenki élete a társadalom számára, le kell számolni az ilyen széplelkűeknek való álhumánus mantrákkal."

teljesen szembemegy a mostani trenddel,.t.i. hogy milliókra lehet perelni az államot a "rossz fogvatartási körülményekért".
(Benne vagyok egy sittes csoportban, ilyenekről okosítgatják egymást..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.14. 08:22 Egyetértek, jól összeszedted.

Viszont ez:

"Nem, nem kell mindenki életét megóvni. Nem, nem egyformán értékes mindenki élete a társadalom számára, le kell számolni az ilyen széplelkűeknek való álhumánus mantrákkal."

teljesen szembemegy a mostani trenddel,.t.i. hogy milliókra lehet perelni az államot a "rossz fogvatartási körülményekért".
(Benne vagyok egy sittes csoportban, ilyenekről okosítgatják egymást..)

Én is teljesen szembemegyek a mostani trenddel. Ez egy véleménycikk.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
arex7
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: arex7 »

Alapvetoen egyetertek veled, de sajnos a magyar (rendor) valosag ennel sokkal rosszabb.
A keruleti kapitanysagok 1, max 2, Tasert kaptak, raadasul kilovofej nelkul, tehat csak kontakt sokkolokent funkcional, ha van is naluk es nincs nagyon mashol az akinel van/"ki van ra kepezve". A pepper foam spray se jutott el mindenhova, raadasul allitolag elegge alacsony a hatoanyag tartalmuk a hasznaloik szerint.
A villamosmegalloban egyebkent tudtommal a ket serult rendor lathato a videokon.
Osszessegeben sajnos nem kizart, hogy kovettek el hibat a sracok, de az biztos, hogy sem felszereltsegben, sem kikepzesben nem tett meg ertuk mindent a munkaltatojuk.
Meg mindig olcsobb temetni a rendort, mint felszerelni es kikepezni...
gvass1 írta: 2023.01.14. 07:10
ÚJ CIKK! AKTUÁLIS! Egy rendőrgyilkosság margójára – véleménycikk
(Elkerülhető lett volna a tragédia??? Vagy lehetett volna még rosszabb?)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/egy-re ... emenycikk/



Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

arex7 írta: 2023.01.14. 09:05
Meg mindig olcsobb temetni a rendort, mint felszerelni es kikepezni...
Pont ez volt a mondanivaló lényege.

VÁRmegyés felvarrók helyett taser-fejeket, védőmellényt, meg CQB-képzést kellett volna finanszírozni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
arex7
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: arex7 »

Ebben maximalisan egyetertunk, de mindketten tudjuk, hogy
nagy esellyel ehhez egy rendor halala is keves lesz.

gvass1 írta: 2023.01.14. 09:08 Pont ez volt a mondanivaló lényege.

VÁRmegyés felvarrók helyett taser-fejeket, védőmellényt, meg CQB-képzést kellett volna finanszírozni.
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

arex7 írta: 2023.01.14. 09:05 A villamosmegalloban egyebkent tudtommal a ket serult rendor lathato a videokon.
Én is így tudom.
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Eszközös támadó ellen szerintem nem lenne hülyeség a teleszkópos taktikai bot rendszeresítése a rendvédelmi szerveknél.
Saját tapasztalataim szerint jobban használható, mint a gumibot (még mindig nem a tonfa az általánosan elterjedt a rendőröknél, főleg kerületi kapitányságokon), és ha sikerül vele eltalálni az eszközt tartó kart nagyjából bárhol, akkor jó eséllyel elejti azt.

Persze ehhez is szükséges lenne a megfelelő kiképzés és szinten tartás, ami még az eddigi eszközöknél sincs meg (tonfát is illene közel olyan szinten használni a járőröknek, mint az NKE Tonfa szakosztály tagjai).
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2023.01.14. 09:26 Eszközös támadó ellen szerintem nem lenne hülyeség a teleszkópos taktikai bot rendszeresítése a rendvédelmi szerveknél.
Saját tapasztalataim szerint jobban használható, mint a gumibot (még mindig nem a tonfa az általánosan elterjedt a rendőröknél, főleg kerületi kapitányságokon), és ha sikerül vele eltalálni az eszközt tartó kart nagyjából bárhol, akkor jó eséllyel elejti azt.

Persze ehhez is szükséges lenne a megfelelő kiképzés és szinten tartás, ami még az eddigi eszközöknél sincs meg (tonfát is illene közel olyan szinten használni a járőröknek, mint az NKE Tonfa szakosztály tagjai).
+1
A teleszkópos bot nagyon jó önvédelmi, kényszerítő, és támadást elhárító eszköz!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor vegkepp nem ertem, ha engem megszurkal valaki es van fegyver akkor nem fogom kerlelni hanem addig lovom amig mozog :( :shock:
civilkent is megallna nem hogy eroszakszervezet alomanyaban levokent :o
Pitbull írta: 2023.01.14. 09:24 Én is így tudom.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2023.01.14. 07:10
ÚJ CIKK! AKTUÁLIS! Egy rendőrgyilkosság margójára – véleménycikk
(Elkerülhető lett volna a tragédia??? Vagy lehetett volna még rosszabb?)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/egy-re ... emenycikk/



Kép
A jelenlegi infókat értelmezve, segítsetek már lci!
Mind a 3 rendőrt megsebesítették, az egyikük életveszélyes szúrt sérülést szenvedett amibe később bele is halt.
A combon szúrt rendőr és a kar sérülést szenvedett kollégája miért hagyta magára a súlyos sérültet?
Ez így rendben van, hogy nekiálltak kergetőzni úgy, hogy 1 rendőr súlyosan megsérült ők maguk pedig szinten megsebesültek?
Nem ismerem milyen felszereléssel mentek ki, illetve milyen a szolgálati szabályzat és intézkedés taktika, de mind1 is…. A fickó aki rájuk támadt, természetes halált kellett volna, hogy haljon.
Azaz aki rendőrre támad és megpróbálja őket megölni az természetesen meg kellene h dögöljön, ott ahol van. Addig lőni, amíg meg nem törik a támadást.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Kolonics írta: 2023.01.14. 10:21 A jelenlegi infókat értelmezve, segítsetek már lci!
Mind a 3 rendőrt megsebesítették, az egyikük életveszélyes szúrt sérülést szenvedett amibe később bele is halt.
A combon szúrt rendőr és a kar sérülést szenvedett kollégája miért hagyta magára a súlyos sérültet?
Ez így rendben van, hogy nekiálltak kergetőzni úgy, hogy 1 rendőr súlyosan megsérült ők maguk pedig szinten megsebesültek?
Nem ismerem milyen felszereléssel mentek ki, illetve milyen a szolgálati szabályzat és intézkedés taktika, de mind1 is…. A fickó aki rájuk támadt, természetes halált kellett volna, hogy haljon.
Azaz aki rendőrre támad és megpróbálja őket megölni az természetesen meg kellene h dögöljön, ott ahol van. Addig lőni, amíg meg nem törik a támadást.
Egyelőre túl kevés információnk van az esetről.
Én is úgy értelmezem, hogy három rendőr volt a helyszínen, akik megsérültek.
Talán a harmadik kollégájuk sérülése akkor még nem tűnt életveszélyesnek. Talán ő maga mondta a társainak, hogy menjenek utána, fogják meg, ő addig kér mentőt magára.
Három lehetőség volt:
-A két rendőr ott marad a társukkal, a késes támadó elmenekül, eközben talán további embereket, civileket sebesít meg
-Egy rendőr marad a sérült társukkal, a harmadik sérülten, egyedül megpróbálja elfogni az agresszív, izmos, valószínűleg tudatmódosító szer hatása alatt álló támadót (=közvetlen életveszély)
-A két rendőr megpróbálja elfogni a támadót. Ez történt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2023.01.14. 10:36 Egyelőre túl kevés információnk van az esetről.
Én is úgy értelmezem, hogy három rendőr volt a helyszínen, akik megsérültek.
Talán a harmadik kollégájuk sérülése akkor még nem tűnt életveszélyesnek. Talán ő maga mondta a társainak, hogy menjenek utána, fogják meg, ő addig kér mentőt magára.
Három lehetőség volt:
-A két rendőr ott marad a társukkal, a késes támadó elmenekül, eközben talán további embereket, civileket sebesít meg
-Egy rendőr marad a sérült társukkal, a harmadik sérülten, egyedül megpróbálja elfogni az agresszív, izmos, valószínűleg tudatmódosító szer hatása alatt álló támadót (=közvetlen életveszély)
-A két rendőr megpróbálja elfogni a támadót. Ez történt.
Nekem a sajtóközleményekből nem derül ki, hogy ki kergetődzött az utcán. Az eredeti trio maradéka, vagy az erősítés?

Mindegy, a késelőnek nem szabadott volna elhagyni élve azt a lépcsőházat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kolonics írta: 2023.01.14. 10:21 A fickó aki rájuk támadt, természetes halált kellett volna, hogy haljon.
Azaz aki rendőrre támad és megpróbálja őket megölni az természetesen meg kellene h dögöljön, ott ahol van. Addig lőni, amíg meg nem törik a támadást.
100% egyetértek!

Már Moldova György is megírta (mint Tonhauser szavait), hogy aki a rendőrre támad, annak el kell törni a kezét.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2023.01.14. 11:02Nekem a sajtóközleményekből nem derül ki, hogy ki kergetődzött az utcán. Az eredeti trio maradéka, vagy az erősítés?
A két sebesült. Az egyik videóban hallani amikor az egyikük mondja a rádióba hogy "mindketten vérzünk".
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.01.14. 10:12 akkor vegkepp nem ertem, ha engem megszurkal valaki es van fegyver akkor nem fogom kerlelni hanem addig lovom amig mozog :( :shock:
civilkent is megallna nem hogy eroszakszervezet alomanyaban levokent :o
Erről sajnos nagyon el tudom képzelni, hogy nem így van...

Nem ismerem a jogszabályokat, de simán belefér, hogy az r=1 (olvasd: egységsugarú) átlagpó'gár simán 9 mm-es sajtreszelőt csinálhat a bűnözőből akár egy illegálisan tartott öntöltővel is, és max. az illegális fegyverért vonják felelősségre, miközben a rendőrnek még ilyen helyzetben is kötelessége az elkövető szabályos letartóztatása, miközben köteles mindent megtenni azért, hogy ez a számára a lehető legkisebb sérelemmel járjon. :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.01.14. 11:45 Erről sajnos nagyon el tudom képzelni, hogy nem így van...

Nem ismerem a jogszabályokat, de simán belefér, hogy az r=1 (olvasd: egységsugarú) átlagpó'gár simán 9 mm-es sajtreszelőt csinálhat a bűnözőből akár egy illegálisan tartott öntöltővel is, és max. az illegális fegyverért vonják felelősségre, miközben a rendőrnek még ilyen helyzetben is kötelessége az elkövető szabályos letartóztatása, miközben köteles mindent megtenni azért, hogy ez a számára a lehető legkisebb sérelemmel járjon. :-(
Ez marhaság. Az Rtv. alapján a rendőr jogai sokkal-sokkal tágabbak lőfegyverhasználat terén!

guglizz rá!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2023.01.14. 11:49 Ez marhaság. Az Rtv. alapján a rendőr jogai sokkal-sokkal tágabbak lőfegyverhasználat terén!

guglizz rá!
Az a helyzet, hogy a magas adrenalin miatt úgy döntöttek, megpróbálják elfogni a fickót.
Lehet az utcán, ahogy a videoban is látszik vették észre, h sérültek.
Viszont nem fér a fejembe, ha 3 vannak, miért hagyták egyedül szerencsétlent.(mod. más helyről infó, nem 3 an voltak.)
Állítólag szíven szúrták.
Tudjuk, végbéhl Józsi szerint papírlap, meg szivlöves esetén is meg percekig mocorogsz, de ez nem így van.
Valakit ledöfnek szívén szúrnak, az perceken belül sajnos nem éli túl a támadást.
Ezért nem értem, hogy ott azért patakokba folyt a vér és b@sszus csak nem hagyom ott a társam.
Le kellett volna még menekülés közben utcára érés előtt zúzni, aztán ennyi… a jegyzőkönyvet úgy is ők írják.
Ha a jogalkotó ennyi mozgásteret ad…. Viszont tudomásom szerint lelőhették volna és nincs ez a színjáték, h megtagadja a vallomást …stb
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2023.01.14. 12:50 Az a helyzet, hogy a magas adrenalin miatt úgy döntöttek, megpróbálják elfogni a fickót.
Lehet az utcán, ahogy a videoban is látszik vették észre, h sérültek.
Viszont nem fér a fejembe, ha 3 vannak, miért hagyták egyedül szerencsétlent.
Állítólag szíven szúrták.
Tudjuk, végbéhl Józsi szerint papírlap, meg szivlöves esetén is meg percekig mocorogsz, de ez nem így van.
Valakit ledöfnek szívén szúrnak, az perceken belül sajnos nem éli túl a támadást.
Ezért nem értem, hogy ott azért patakokba folyt a vér és b@sszus csak nem hagyom ott a társam.
Le kellett volna még menekülés közben utcára érés előtt zúzni, aztán ennyi… a jegyzőkönyvet úgy is ők írják.
Ha a jogalkotó ennyi mozgásteret ad…. Viszont tudomásom szerint lelőhették volna és nincs ez a színjáték, h megtagadja a vallomást …stb
Nem tudom mi az eljárás ilyenkor. Teljesen védhető álláspont, hogy a legelső szempont a közveszélyes ámokfutó ártalmatlanítása, majd ezután a sérültek ellátása. Aminek a legjobb módja persze az, hogy pár méterrel odébb már ne jusson el, így a sérülteket is előbb el tudod látni. Én nem hibáztatnám a rendőröket semmiképp, a kiképzők remélhetőleg értékes tanulságokat tudnak levonni ebből a sajnálatos esetből, ami a jövőben segíthet megakadályozni az ilyesmit. Az elhunyt rendőrön sajnos ezeseteben akkor se tudtak volna segíteni, ha valaki ottmarad vele.
Megjegyzés: minimális infónk van, nem tudunk semmitse a részletekről!! Lehet volt is vele valaki. Fotelből okoskodunk szinte semmi alapján, laikusként.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kolonics írta: 2023.01.14. 12:50 Az a helyzet, hogy a magas adrenalin miatt úgy döntöttek, megpróbálják elfogni a fickót.
Lehet az utcán, ahogy a videoban is látszik vették észre, h sérültek.
Viszont nem fér a fejembe, ha 3 vannak, miért hagyták egyedül szerencsétlent.(mod. más helyről infó, nem 3 an voltak.)
Állítólag szíven szúrták.
Tudjuk, végbéhl Józsi szerint papírlap, meg szivlöves esetén is meg percekig mocorogsz, de ez nem így van.
Valakit ledöfnek szívén szúrnak, az perceken belül sajnos nem éli túl a támadást.
Ezért nem értem, hogy ott azért patakokba folyt a vér és b@sszus csak nem hagyom ott a társam.
Le kellett volna még menekülés közben utcára érés előtt zúzni, aztán ennyi… a jegyzőkönyvet úgy is ők írják.
Ha a jogalkotó ennyi mozgásteret ad…. Viszont tudomásom szerint lelőhették volna és nincs ez a színjáték, h megtagadja a vallomást …stb
+1
Ahogy késsel ment a rendőröknek, le kellett volna lőni a pi.csába.
Most a sitten eltarthatjuk, még menőzni is fog mint rendőrgyilkos.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2023.01.14. 07:10
ÚJ CIKK! AKTUÁLIS! Egy rendőrgyilkosság margójára – véleménycikk
(Elkerülhető lett volna a tragédia??? Vagy lehetett volna még rosszabb?)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/egy-re ... emenycikk/



Teljesen egyetértek! Tetszik a párhuzamod a 2020 karácsonyi esettel, pont ez jutott nekem is eszembe a hír hallatán.
És az hogy (bár nem lebecsülendő a pisztolyát használni merő hölgyet de), ott is csak a szerencsének (és az orvosoknak) volt köszönhető, hogy nem lett halálos kimenetelű az eset, akár csak a mostani szituban, hogy "csak" egy áldozat lett.
Ha mindkét szituban a lehetséges legrosszabb végeredményt nézzük, akkor 2 év alatt 4-5 rendőrt lehetett volna búcsúztatni ami k.rvára dühítő.
És mindennek tetejébe azt látjuk(és itt nem fikázni szeretném az intézkedőket), hogy a rendőrség nem tanult a 2 évvel ezelőtti esetből és nem látja el a kollégáit megfelelő kiképzéssel/felszereléssel, gyakorlatilag szabad "prédának" hagyja a hivatásuka szerető fiatalokat, a na ez ami igazán vérlázító.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2023.01.14. 11:02 Nekem a sajtóközleményekből nem derül ki, hogy ki kergetődzött az utcán. Az eredeti trio maradéka, vagy az erősítés?

Mindegy, a késelőnek nem szabadott volna elhagyni élve azt a lépcsőházat.
Úgy értelmeztem, hogy öt rendőr érkezett, kettő foglalkozott a sértett lakókkal, három pedig az elkövetővel, aki látszólag együttműködött (kísértetiesen minta a kotábbi lépcsőházi késelésnél), majd hirtelen rájuktámadt, szúrkált, kifutott. A két sérült járőr ment utána.

1:45-től
https://youtu.be/e3fTY9MmxzQ

"Nem tudjuk kezelni az embert, mind a ketten vérzünk"
https://m.hvg.hu/itthon/20230113_rendor ... zefoglalas
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Tartalmas cikk . Az alapfelszereléshez szerezzenek be hálóvetőt spéci védőruhát ( lábuk karjuk így is vágható ) komolyabb protokollt kiképzést . Ezek költségeit fedezze azok az extra bírságok amik befolynak a közterületen tiltott pengék stb eszközök viselese hordása tilalmaból származnak . Aki bökövel császkál az készül valamire ami nem barack hámozás . Jámborabb kést viselő ember sem szúr le kutyákat sem inkább lefújja . A kedvét elvenné a nyitásként fix 150 - 250 ezer bünti plusz felfüge . Sporthorgasz vadász mit tart dobozában a célterületen az más téma . Szervezeteknek civileknek kell összehangoltan társadalmi nyomást gyakorolni a hivataloknál . Az semmit sem használ ha pár napig ez a szenzació és tömött stúdioban megszakérti a pártnyalonc siserahad , kint egymást szidja az mszp szavazó meg a fideszfan.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: FC1 »

A rendőrgyilkossághoz.
Van egy sejtésem hogy amikor bevitték a szakit kihallgatni, véletlenül megbotlott a küszöbben és beütötte a fejét az asztalba... ...nem is kicsit. :P
Meg lehet hogy a börtönévei sem lesznek olyan hosszúak,mert néhány hónap múlva mély megbánást tanúsít, megírja a búcsúlevelét majd fültől-fülig felvágja a saját torkát. :lol:
Ha nincs ló a szamár is jó!
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Versecki Csaba írta: 2023.01.14. 14:44 A kedvét elvenné a nyitásként fix 150 - 250 ezer bünti plusz felfüge .
Kinek a kedvét? Legfeljebb az enyémet meg a hozzám hasonlóét. Raffaello magasról leszarná, ahogy eddig is.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.01.14. 11:49 Ez marhaság. Az Rtv. alapján a rendőr jogai sokkal-sokkal tágabbak lőfegyverhasználat terén!

guglizz rá!
Akkor inkább az a kérdés, hogy ezt miért nem tudják, vagy ha esetleg tudják is, miért nem ültetik át - eredményesen! - a gyakorlatba?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Versecki Csaba írta: 2023.01.14. 14:44 Tartalmas cikk . Az alapfelszereléshez szerezzenek be hálóvetőt spéci védőruhát ( lábuk karjuk így is vágható ) komolyabb protokollt kiképzést . Ezek költségeit fedezze azok az extra bírságok amik befolynak a közterületen tiltott pengék stb eszközök viselese hordása tilalmaból származnak . Aki bökövel császkál az készül valamire ami nem barack hámozás . Jámborabb kést viselő ember sem szúr le kutyákat sem inkább lefújja . A kedvét elvenné a nyitásként fix 150 - 250 ezer bünti plusz felfüge . Sporthorgasz vadász mit tart dobozában a célterületen az más téma . Szervezeteknek civileknek kell összehangoltan társadalmi nyomást gyakorolni a hivataloknál . Az semmit sem használ ha pár napig ez a szenzació és tömött stúdioban megszakérti a pártnyalonc siserahad , kint egymást szidja az mszp szavazó meg a fideszfan.
Ez farokság.
Mindig is volt nálam, és többeknél is zsebkés, és nem készülünk semmire
Ez a hozzáállás csak a belügynél van, ahol mindent IS tiltanának.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2023.01.14. 15:17 Ez farokság.
Mindig is volt nálam, és többeknél is zsebkés, és nem készülünk semmire
Ez a hozzáállás csak a belügynél van, ahol mindent IS tiltanának.
+1

Valamint több bírság kiszabására ösztönözni, jogy kapjanak jobb felszerelést sem jó gondolat.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

FC1 írta: 2023.01.14. 15:01 A rendőrgyilkossághoz.
Van egy sejtésem hogy amikor bevitték a szakit kihallgatni, véletlenül megbotlott a küszöbben és beütötte a fejét az asztalba... ...nem is kicsit. :P
Meg lehet hogy a börtönévei sem lesznek olyan hosszúak,mert néhány hónap múlva mély megbánást tanúsít, megírja a búcsúlevelét majd fültől-fülig felvágja a saját torkát. :lol:
Kizárt. Elmegyóggyal megússza 10 év max.
Senki nem meri bántani, több joga van mint az áldozatainak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

sodoma írta: 2023.01.14. 15:30 Kizárt. Elmegyóggyal megússza 10 év max.
Senki nem meri bántani, több joga van mint az áldozatainak.
Van aktív felfüggesztett büntetése.
Pluszban más ügyben is nyomoznak ellene.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Versecki Csaba írta: 2023.01.14. 14:44 Tartalmas cikk . Az alapfelszereléshez szerezzenek be hálóvetőt spéci védőruhát ( lábuk karjuk így is vágható ) komolyabb protokollt kiképzést . Ezek költségeit fedezze azok az extra bírságok amik befolynak a közterületen tiltott pengék stb eszközök viselese hordása tilalmaból származnak . Aki bökövel császkál az készül valamire ami nem barack hámozás . Jámborabb kést viselő ember sem szúr le kutyákat sem inkább lefújja . A kedvét elvenné a nyitásként fix 150 - 250 ezer bünti plusz felfüge . Sporthorgasz vadász mit tart dobozában a célterületen az más téma . Szervezeteknek civileknek kell összehangoltan társadalmi nyomást gyakorolni a hivataloknál . Az semmit sem használ ha pár napig ez a szenzació és tömött stúdioban megszakérti a pártnyalonc siserahad , kint egymást szidja az mszp szavazó meg a fideszfan.
A briteknel pontosan ugyanilyen szakértők hozzák a törvényeket. Az eredmény évi 50 ezer feletti késelés. Nálunk 9 év alatt volt nagyjából 13 000.
A cseheknel nincs késszabályozás. Semmi. Viselhetsz kardot is. Mégse ott vannak késes merényletek, amikben egyébként lidlben vett lila kerámia kést használtak az elkövetők.
Kép
Tehát ha valamiről fogalmad nincs, abban témában nem kötelező szakérteni.
A briteknel hasonló jóképességűek a lőfegyverrel azonos büntetéseket akarnak a késekre. Csak aztán szóltak nekik, hogy akkor lövöldözések lesznek, nem késelések.
Egyetlen tiltó szabály se védett meg soha senkit.
Lasd gun free zones.
Ellenben rengeteg felesleges vegzálása lett a polgároknak és csak védtelen aldozatok számát növelte.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: FC1 »

sodoma írta: 2023.01.14. 15:30 Kizárt. Elmegyóggyal megússza 10 év max.
Senki nem meri bántani, több joga van mint az áldozatainak.
Ha drog hatása alatt volt és azt saját maga vette be, nem fogják az IMEI be zárni maximum addig amíg kivizsgálják hogy nem elmebeteg-e. Ha nem az, akkor megy börtönbe. Esetleg enyhítő körülmény hogy szer hatása alatt volt. A hummeres rendőrgázolót is sittre vágták, pedig tele volt anyaggal, asszem amfeteminnal.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.01.14. 15:46 A briteknel pontosan ugyanilyen szakértők hozzák a törvényeket. Az eredmény évi 50 ezer feletti késelés. Nálunk 9 év alatt volt nagyjából 13 000.
A cseheknel nincs késszabályozás. Semmi. Viselhetsz kardot is. Mégse ott vannak késes merényletek, amikben egyébként lidlben vett lila kerámia kést használtak az elkövetők.
Kép
Tehát ha valamiről fogalmad nincs, abban témában nem kötelező szakérteni.
A briteknel hasonló jóképességűek a lőfegyverrel azonos büntetéseket akarnak a késekre. Csak aztán szóltak nekik, hogy akkor lövöldözések lesznek, nem késelések.
Egyetlen tiltó szabály se védett meg soha senkit.
Lasd gun free zones.
Ellenben rengeteg felesleges vegzálása lett a polgároknak és csak védtelen aldozatok számát növelte.
+1

Pont akartam írni, hogy az angoloknak mennyire nem működik ez.
Sapienti sat.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

WildBear23 írta: 2023.01.14. 13:02 +1
Ahogy késsel ment a rendőröknek, le kellett volna lőni a pi.csába.
Most a sitten eltarthatjuk, még menőzni is fog mint rendőrgyilkos.
+1
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Versecki Csaba írta: 2023.01.14. 14:44 Tartalmas cikk . Az alapfelszereléshez szerezzenek be hálóvetőt spéci védőruhát ( lábuk karjuk így is vágható ) komolyabb protokollt kiképzést . Ezek költségeit fedezze azok az extra bírságok amik befolynak a közterületen tiltott pengék stb eszközök viselese hordása tilalmaból származnak . Aki bökövel császkál az készül valamire ami nem barack hámozás . Jámborabb kést viselő ember sem szúr le kutyákat sem inkább lefújja . A kedvét elvenné a nyitásként fix 150 - 250 ezer bünti plusz felfüge . Sporthorgasz vadász mit tart dobozában a célterületen az más téma . Szervezeteknek civileknek kell összehangoltan társadalmi nyomást gyakorolni a hivataloknál . Az semmit sem használ ha pár napig ez a szenzació és tömött stúdioban megszakérti a pártnyalonc siserahad , kint egymást szidja az mszp szavazó meg a fideszfan.
Nálam van kés. Mindig. Általában minimum kettő.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

gvass1 írta: 2023.01.14. 07:10
ÚJ CIKK! AKTUÁLIS! Egy rendőrgyilkosság margójára – véleménycikk
(Elkerülhető lett volna a tragédia??? Vagy lehetett volna még rosszabb?)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/egy-re ... emenycikk/



Kép
Teljesen egyetértek a cikkel!
Amikor láttam a videót nekem is az jött le, hogy ha az elején lábonlövik akkor is végiszurkál ugyanúgy mindenkit mert láthatóan nem hatotta meg.
Erre a Taser jó megoldás lett volna... gondolom nem volt. Mire a vacak pisztolytáskából a cső alá töltött pisztolyt előszedték... csoda hogy megúszták.
Ezért kéne minden járőrkocsiba szerelt gumis sörétes és ilyen esetben eleve azzal bemenni aztán ha ugrál a páciens pár gumival lenyugtatni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Versecki Csaba írta: 2023.01.14. 14:44 Tartalmas cikk . Az alapfelszereléshez szerezzenek be hálóvetőt spéci védőruhát ( lábuk karjuk így is vágható ) komolyabb protokollt kiképzést . Ezek költségeit fedezze azok az extra bírságok amik befolynak a közterületen tiltott pengék stb eszközök viselese hordása tilalmaból származnak . Aki bökövel császkál az készül valamire ami nem barack hámozás . Jámborabb kést viselő ember sem szúr le kutyákat sem inkább lefújja . A kedvét elvenné a nyitásként fix 150 - 250 ezer bünti plusz felfüge . Sporthorgasz vadász mit tart dobozában a célterületen az más téma . Szervezeteknek civileknek kell összehangoltan társadalmi nyomást gyakorolni a hivataloknál . Az semmit sem használ ha pár napig ez a szenzació és tömött stúdioban megszakérti a pártnyalonc siserahad , kint egymást szidja az mszp szavazó meg a fideszfan.

Te konkrétan hülye vagy, bazmeg.

Itt még csak kkve sem volt, mert nem közterületem volt nála a kés. Eszed sok, betiltommónika!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pattantyús írta: 2023.01.14. 17:23 Teljesen egyetértek a cikkel!
Amikor láttam a videót nekem is az jött le, hogy ha az elején lábonlövik akkor is végiszurkál ugyanúgy mindenkit mert láthatóan nem hatotta meg.
Erre a Taser jó megoldás lett volna... gondolom nem volt. Mire a vacak pisztolytáskából a cső alá töltött pisztolyt előszedték... csoda hogy megúszták.
Ezért kéne minden járőrkocsiba szerelt gumis sörétes és ilyen esetben eleve azzal bemenni aztán ha ugrál a páciens pár gumival lenyugtatni.
Abszolút egyetértek, nem is azt toljuk itt se, hogy mindenáron egyből kinyírni, hanem legyenek nemhalálos alternatívák is (éles biztosítás mellett), de ha éleshez kell nyúlni, akkor az is menjen. A mostani tokok már nem rosszak a CZ-khez úgy tudom, és ha már mindenáron cső alá töltve kell hordani, akkor is lehet vele eredményesen operálni, ha kicsit nagyobb is az időveszteség.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

FC1 írta: 2023.01.14. 16:05 Esetleg enyhítő körülmény hogy szer hatása alatt volt.
Szia,

Sulyosbito!

Bel
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2023.01.14. 17:15 Nálam van kés. Mindig. Általában minimum kettő.
Dettó, egy fix és egy folder nálam is mindig van.
Sapienti sat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2023.01.14. 18:25A mostani tokok már nem rosszak a CZ-khez úgy tudom, és ha már mindenáron cső alá töltve kell hordani, akkor is lehet vele eredményesen operálni, ha kicsit nagyobb is az időveszteség.
Amennyivel jobb a tok, mint mondjuk a P9RC-é volt, annyival nehezebb (gyorsan) csőre tölteni a pisztolyt.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2023.01.14. 19:44 Amennyivel jobb a tok, mint mondjuk a P9RC-é volt, annyival nehezebb (gyorsan) csőre tölteni a pisztolyt.
Ja, hát igen a CZ-knek kicsi a felület a szánon, amit meg lehet markolni. Nincs a típussal nagy tapasztalatom, de azért nem hiszem, hogy megszokhatatlan lenne. De bárcsak lenne erre valami egyszerű megoldás, mert amúgy jó pisztolyok. Vajon mit lehetne tenni?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ezeket csak úgy itt hagyom...
Kes.jpg
Lab.jpg
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.01.14. 19:44 Amennyivel jobb a tok, mint mondjuk a P9RC-é volt, annyival nehezebb (gyorsan) csőre tölteni a pisztolyt.
+1

Akik nem tudják azoknak, sok embernek főleg a nőknek problémát okoz az izraeli csőretöltés a CZ keskeny szánjával, a militaryt meg nem tanítják meg nekik.
A csövön lévő fegyver se annyira egyszerű dolog, ahogy sokan gondolják.
Sportversenyen előfordult, hogy a bőven sportlövő átlag szinjén fegyvert kezelő rendőr a csövön lévő fegyverrel sípszó után megállt, hogy a fegyver nem működik.
De működik, húzd meg erősebben.
Valószínűleg a sok éves szolgálata alatt soha nem lőtt csövön levő fegyverrel.
Egyébként max. respect neki, verseny végén visszajött, begyakorolta ahogy kell.
Az utcán viszont ez sima halál lett volna.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

G.D írta: 2023.01.14. 19:44 Amennyivel jobb a tok, mint mondjuk a P9RC-é volt, annyival nehezebb (gyorsan) csőre tölteni a pisztolyt.
Eleve csövőn kéne, hogy legyen..
De tényleg kicsi a szán plusz jól kiáll és jó sarkos is az irányzék széle a CZ-ken.
Szépen meg is tépázta a tenyeremet, amikor megszokásból felülről rámarkoltam és csőre rántottam.
Bár egy ilyen szituban szerintem olyan adrenalin van, hogy ezt tuti nem éreznéd..
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.01.14. 20:07 Ja, hát igen a CZ-knek kicsi a felület a szánon, amit meg lehet markolni. Nincs a típussal nagy tapasztalatom, de azért nem hiszem, hogy megszokhatatlan lenne. De bárcsak lenne erre valami egyszerű megoldás, mert amúgy jó pisztolyok. Vajon mit lehetne tenni?...
Katonai csőretöltés.
Felülről fog rá teljes tenyérrel a szánra.
Rengeteg előnye van.
Működik gyengébb kezű embereknél, kesztyűben, fagyott kézzel esetleg sérülten, balkezes lövőnel minden fegyveren.
Ugyanaz mozdulat töltésnel, újratoltesnel, akadályelharításnal.
Könnyebb használni szűk helyen, asztal mögött ülve, autóban ülve stb.
Hátránya, hogy lassabb leheletnyivel és a gyakorlatlan lövő seperhet.
https://youtu.be/m9UDlyT4lHM
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.14. 20:26 +1

Akik nem tudják azoknak, sok embernek főleg a nőknek problémát okoz az izraeli csőretöltés a CZ keskeny szánjával, a militaryt meg nem tanítják meg nekik.
A csövön lévő fegyver se annyira egyszerű dolog, ahogy sokan gondolják.
Sportversenyen előfordult, hogy a bőven sportlövő átlag szinjén fegyvert kezelő rendőr a csövön lévő fegyverrel sípszó után megállt, hogy a fegyver nem működik.
De működik, húzd meg erősebben.
Valószínűleg a sok éves szolgálata alatt soha nem lőtt csövön levő fegyverrel.
Egyébként max. respect neki, verseny végén visszajött, begyakorolta ahogy kell.
Az utcán viszont ez sima halál lett volna.
pont azért kell csak a csőretöltött fegyvert hordani/arra kiképezni/gyakorolni. És a cső alá töltve viselést megtiltani, szorgalmazóit leszerelni asap.

ilyen nagyon egyszerű a megfejtés😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2023.01.14. 20:07 Ja, hát igen a CZ-knek kicsi a felület a szánon, amit meg lehet markolni. Nincs a típussal nagy tapasztalatom, de azért nem hiszem, hogy megszokhatatlan lenne. De bárcsak lenne erre valami egyszerű megoldás, mert amúgy jó pisztolyok. Vajon mit lehetne tenni?...
Ezt itt hagyom.
Csatornán nagyon sok hasznos videó!
Lám lám tényleg, véres, vízes nyálkás kézzel is működik.
https://youtu.be/N5YppLuPAo0
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2023.01.14. 21:28 Ezt itt hagyom.
Csatornán nagyon sok hasznos videó!
Lám lám tényleg, véres, vízes nyálkás kézzel is működik.
https://youtu.be/N5YppLuPAo0
Igazából ironizáltam és a csőretöltve hordásra gondoltam, de amúgy igen, 30+ év óta mindig is így töltöttem csőre, jövő héten is így fogok csőre tölteni, és az azutáni hetekben is így fogok csőre tölteni ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2023.01.14. 21:37 Igazából ironizáltam és a csőretöltve hordásra gondoltam, de amúgy igen, 30+ év óta mindig is így töltöttem csőre, jövő héten is így fogok csőre tölteni, és az azutáni hetekben is így fogok csőre tölteni ;)
Benned bíztam azért, ismerve a képességeidet.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2023.01.14. 19:42 Dettó, egy fix és egy folder nálam is mindig van.
Minek kettő?
Nem vagyok én köszörűs. ;)
(Matula bácsi)

Amúgy meg;
"A kés a templomban is jó"
"Magyar ember kés nélkül a kiskapun sem lép ki"

Nekem alapból a táska oldalzsebében van egy rozsdamentes Olfa sniccer (must have cucc), meg gatya zsebében egy folder.
(Spyderco Military, vagy Victorinix Sentinel)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2023.01.14. 22:12 Minek kettő?
Nem vagyok én köszörűs. ;)
(Matula bácsi)

Amúgy meg;
"A kés a templomban is jó"
"Magyar ember kés nélkül a kiskapun sem lép ki"

Nekem alapból a táska oldalzsebében van egy rozsdamentes Olfa sniccer (must have cucc), meg gatya zsebében egy folder.
(Spyderco Military, vagy Victorinix Sentinel)
Hogy bármelyik kezemre essen egy ha éppen fogok valamit a másikkal, amikor el kellene vágni valamit.
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.01.14. 21:11 pont azért kell csak a csőretöltött fegyvert hordani/arra kiképezni/gyakorolni. És a cső alá töltve viselést megtiltani, szorgalmazóit leszerelni asap.

ilyen nagyon egyszerű a megfejtés😆
A cső alá töltés faroksága mindaddig velūnk marad amíg évente egy-két lövészeten vesznek részt a rendőrök, és max 1-2 doboz lőszert lőnek el.
Ami pont nulla, semmi. A lőiszony leküzdésére sem elég!

Sőt, amíg így marad és minimális lőtudással viselnek fegyvert, addig inkább el kellene venni tőlük azt és csak gázspray+Taser legyen náluk!!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.14. 23:07 A cső alá töltés faroksága mindaddig velūnk marad amíg évente egy-két lövészeten vesznek részt a rendőrök, és max 1-2 doboz lőszert lőnek el.
Ami pont nulla, semmi. A lőiszony leküzdésére sem elég!

Sőt, amíg így marad és minimális lőtudással viselnek fegyvert, addig inkább el kellene venni tőlük azt és csak gázspray+Taser legyen náluk!!
Ez szintén a zseniális ötletek köze tartozik.
Mint az angol bohócok hívnak ők is majd segítséget.
Egyébként te meglősz egy mozgó vádlit, azután hogy kollegadat előtted szíven szúrták és te is kaptál jó pár szúrást?
Ebben esetben pont a fegyverkezeléssel nem volt baj.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.01.14. 22:12 Minek kettő?
Nem vagyok én köszörűs. ;)
(Matula bácsi)

Amúgy meg;
"A kés a templomban is jó"
"Magyar ember kés nélkül a kiskapun sem lép ki"

Nekem alapból a táska oldalzsebében van egy rozsdamentes Olfa sniccer (must have cucc), meg gatya zsebében egy folder.
(Spyderco Military, vagy Victorinix Sentinel)
Nehéz törött kézzel egy égő autóban a másik oldaladon keresgélni, valamint az van nálad, ami rajtad van. A kocsiban lévő övvágó pedig jó eséllyel távozott a hatsó ablakon.
Tehát azért legalább kettő, mert két kezed van. Így van erős oldali és egy gyenge oldali vágóeszköz is.
A dolgot pedig egy kmz-s sractol tanultam.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.14. 23:50 Ez szintén a zseniális ötletek köze tartozik.
Mint az angol bohócok hívnak ők is majd segítséget.
Egyébként te meglősz egy mozgó vádlit, azután hogy kollegadat előtted szíven szúrták és te is kaptál jó pár szúrást?
Ebben esetben pont a fegyverkezeléssel nem volt baj.
Szinte kontakt távolságról lőtte meg, ez azért nem akkora cucc.
De nem erre irányult amit mondtam.
Nem az ellen vagyok hogy a rendőrök viseljenek lőfegyvert!
Hanem amellett hogy lőjenek sokkal de sokkal többet, és legyen qrvasok speciális képzésük amilyenekkel a mostanihoz hasonló esetek megelőzhetők és nem hal meg senki!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.15. 00:02 Szinte kontakt távolságról lőtte meg, ez azért nem akkora cucc.
De nem erre irányult amit mondtam.
Nem az ellen vagyok hogy a rendőrök viseljenek lőfegyvert!
Hanem amellett hogy lőjenek sokkal de sokkal többet, és legyen qrvasok speciális képzésük amilyenekkel a mostanihoz hasonló esetek megelőzhetők és nem hal meg senki!
Olyan 5-7 m, ha nem több, éjszaka mozgó távolodó célra szerintem nem olyan egyszerű dolog, de biztos hogy keveset lőttem, csak azért.
Az eset körülményei pedig nem ismertek, csak azt gondoljuk, hogy ismerjük, jobb lett volna az amerikai standard 5 napot megvárni bármilyen következtetés előtt.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2023.01.14. 20:41 Katonai csőretöltés.
Felülről fog rá teljes tenyérrel a szánra.
Rengeteg előnye van.
Meg hátránya is.
És a lapos szánú pisztolyokon ezzel a módszerrel is kis felületen tudod csak megfogni a szánt, tehát semmivel sem vagy előrébb mint a csúzlis metódussal.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Válasz küldése