Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

swordmanus írta: 2018.08.21. 20:34 De, biztosan szóltak is.
Tisztelem a munkásságod /már annak lehet nevezni / kalasnyikov ügyben! Értem a mundér becsületét védő magatartásod de ez ne menjen a tisztánlátás rovására. a .22 puskával szarul csinélja ok /persze nem/, gyakorol de amikor ugyanakkor ugyanott a karabéllyal ugyanolyan hujje akkor talán nem botorság kijelenteni , hogy nem szóltak neki....
A belülről megreformálni gondolat sorod pedig olyan álom ami sosem fog megvalósulni egy parancsuralmi rendszerben TE és a többiek nagyrésze jószándékú joindulatú ember aki azt érzi fontos amit tesz, a másik része azt se tudja hogy hol van de vmi hasznot remél attól hogy veletek egy hejen van ...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Laserbeak írta: 2018.08.21. 08:05 Vicc az egész. Munkásőrség 2.0.
Egy tőlünk keletre lévő félszgeten 4 éve felbukkan álarcos zöld emberkék reggelire megeszik ezt az önkéntes-tartalékos valamit. :lol:
De gondolom az ÖTT-t nem is azért hozták létre, hogy az álarcos zöld emberkék támadása esetén ők próbálják meg őket először megállítani, hanem inkább katasztrófavédelmi feladatokban, és protokolláris eseményeken számítanak rájuk.
A puding próbája az evés, protokolláris eseményen még nézőként sem voltam jelen, de árvíznél és vörösiszapnál sima civil önkéntesként dolgoztam már sokszor, sok helyen. Na az kőkemény fizikai meló, az első árvíz nagyjából eldönti, mire alkalmas ez a rendszer.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia Toto,

Valoszinuleg igazad van.

De a kommunikacio (kezdve azzal, hogy onkentes teruletvedo tartalekos a megnevezesuk, es nem onkentes arvizvedelmi es diszor) hatarozottan arrol szol, hogy ok az orszag teruletet vedik egy esetleges kulso tamadassal szemben.

Marpedig ez elsodlegesen azt jelenti, hogy bizony a frontvonalakot atszivargott kicsi zold emberkeket nekik kell elsonek megallitani/lassitani, amig a profik oda nem ernek.
Masodlagosan meg azt jelentene, hogy az ellenseges pancelosokat nekik kell lassitani/hatbatamadni (az osztrak "ezer tuszuras"* strategiahoz hasonloan), ezzel idot adva a profiknek a vedelem/ellentamadas megszilarditasahoz. Marcsak azert is serto munkasorseg 2.0-nak nevezni oket, mert erre is alkalmasak voltak.

*Az ezer tuszuras lenyege leegyszerusitve, hogy ugyan az osztrak hadsereg sokkal gyengebb volt mint a magyar nephadsereg, es minden csatat elvesztettek volna, de ezen gyoztes csatak kozben a nephadsereg szep lassan elfogyott volna, igy az osztrak teruletek tobbsegere el sem jutnak. Kiegeszitve azal, hogy az alakulatok egy resze kemenyen harcolt volna a magyar pancelosekekkel, egy reszuk viszont azokat atengedve megorizte volna a harckepesseget, es az uzemanyag/loszer szallito egysegeket semmisitette volna meg, igy elvagva az utanpotlastol az elol halado ekeket.

ui. Swordmanus, ugye erted, hogy ezek a hozzaszolasok azert vannak, hogy jobb legyen az OTT, mert a jobba valas elso lepese felismerni, hogy lehetne jobb is; vagyis aki szerint jo ez igy, az soha nem fogja jobba tenni.

Bel
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Isszy »

The Gent írta: 2018.08.21. 20:59 Te 1 rendes tag vagy, nem szemelyesen ellened iranyul, a neha kicsit horzsolos kritika. Ne vedd ezt , sztem szemelyes sertesnek...Sajnos az viszont teny, hogy abban a rendszerben , ahol a 18 evet legioskent , Irakot, Afganisztant, Afrikat megjart veterant , kozkatonakent "vesznek at "szerzodeses katonanak, viszont a ludtalpas, tulkoros, fizikailag szinte alkalmatlan tartalekosokbol tiszteket csinalnak, hat abban a " rendszerben" vmi nagyon furcsan muxik....
18 ev legioskent? :)
Az mar hatradol a videki hazaban, nem megy kotonanak.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Isszy írta: 2018.08.22. 12:16 18 ev legioskent? :)
Az mar hatradol a videki hazaban, nem megy kotonanak.
Hat, nem dol hatra.. Most eppen az eloltoltos VB-n kipviseli a clubunk szineit, de a katonai rendesz "melo" melle , alpine technologyas melokat is vallal. Az a "fajta" veteran , aki nem reccsent meg a szolgalat alatt atelt elmenyek hatasara... Ismerek olyant is aki "kicsit "pszicho lett, neki meg a mosolya is mergezo, bar nem lattam meg nagyon mosolyogni.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2018.08.21. 08:05 Vicc az egész. Munkásőrség 2.0.
Egy tőlünk keletre lévő félszgeten 4 éve felbukkan álarcos zöld emberkék reggelire megeszik ezt az önkéntes-tartalékos valamit. :lol:
A két kezünket összetehetnénk, ha lenne az országban 51 ezer bármikor mozgósítható AK AMP PK RPG .
A kis zöld embereknek meg óriási problémát jelentene, ha riasztást követően mondjuk 2 órán belül zárás lenne az összes autópályán hídon fontos ponton. Nyilván egy EAP elintézése nem lehetetlen, de onnan már tudják, hogy hol vannak és egy barkács dron is megtalálja őket. KMZ pedig már nagyobb falat lenne.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent írta: 2018.08.21. 20:59 Te 1 rendes tag vagy, nem szemelyesen ellened iranyul, a neha kicsit horzsolos kritika. Ne vedd ezt , sztem szemelyes sertesnek...Sajnos az viszont teny, hogy abban a rendszerben , ahol a 18 evet legioskent , Irakot, Afganisztant, Afrikat megjart veterant , kozkatonakent "vesznek at "szerzodeses katonanak, viszont a ludtalpas, tulkoros, fizikailag szinte alkalmatlan tartalekosokbol tiszteket csinalnak, hat abban a " rendszerben" vmi nagyon furcsan muxik....
Szia, ha a 18 évét idehaza tölti el a rendszerben, akkor sokkal feljebb lenne, de az ottani végzettsége és tapasztalata bár értelemszerűen értékes és megkönnyíti az életét, de a jelen rendszerben nem érvényesíthető. Hiába NATO tag mindkét sereg.
A tartalékosok azért kaptak tiszti rendfokozatokat is, hogy a saját szakaszaiknak saját maguk parancsoljanak, illetve hallottam némi tiszthiányról is, tehát nem látom megoldhatónak, hogy egy hadnagyot elvigyenek a beosztásából, hogy akkor évi 20 napot mondjuk ezzel a tartalékos szakasszal foglalkozz. A századpk. helyettes még ÖTT-s, a századpk. százados már ÖMT-s, náluk viszont jellemző a rendfokozatban visszavetés, tehát aki most tartalékos százados, az lehet hogy főtiszt volt (sőt...)
Kivételek vannak (de azok országos szinten egy kézen megszámolhatók, csak száz helyen mutogatják őket).
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

aksurv írta: 2018.08.22. 14:10 A két kezünket összetehetnénk, ha lenne az országban 51 ezer bármikor mozgósítható AK AMP PK RPG .
A kis zöld embereknek meg óriási problémát jelentene, ha riasztást követően mondjuk 2 órán belül zárás lenne az összes autópályán hídon fontos ponton. Nyilván egy EAP elintézése nem lehetetlen, de onnan már tudják, hogy hol vannak és egy barkács dron is megtalálja őket. KMZ pedig már nagyobb falat lenne.
Plusz az EÁP-ban lévők közül min. az egyik helyi arc, és pl. Józsi bácsit átengedi igazolvány nélkül is, mert már messziről felismeri, de gyüttmenteket meg kiszúr rögtön. Vidéken ez működik, kis településeknél!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2018.08.22. 10:21 Szia Toto,

Valoszinuleg igazad van.

De a kommunikacio (kezdve azzal, hogy onkentes teruletvedo tartalekos a megnevezesuk, es nem onkentes arvizvedelmi es diszor) hatarozottan arrol szol, hogy ok az orszag teruletet vedik egy esetleges kulso tamadassal szemben.

Marpedig ez elsodlegesen azt jelenti, hogy bizony a frontvonalakot atszivargott kicsi zold emberkeket nekik kell elsonek megallitani/lassitani, amig a profik oda nem ernek.
Masodlagosan meg azt jelentene, hogy az ellenseges pancelosokat nekik kell lassitani/hatbatamadni (az osztrak "ezer tuszuras"* strategiahoz hasonloan), ezzel idot adva a profiknek a vedelem/ellentamadas megszilarditasahoz. Marcsak azert is serto munkasorseg 2.0-nak nevezni oket, mert erre is alkalmasak voltak.

*Az ezer tuszuras lenyege leegyszerusitve, hogy ugyan az osztrak hadsereg sokkal gyengebb volt mint a magyar nephadsereg, es minden csatat elvesztettek volna, de ezen gyoztes csatak kozben a nephadsereg szep lassan elfogyott volna, igy az osztrak teruletek tobbsegere el sem jutnak. Kiegeszitve azal, hogy az alakulatok egy resze kemenyen harcolt volna a magyar pancelosekekkel, egy reszuk viszont azokat atengedve megorizte volna a harckepesseget, es az uzemanyag/loszer szallito egysegeket semmisitette volna meg, igy elvagva az utanpotlastol az elol halado ekeket.

ui. Swordmanus, ugye erted, hogy ezek a hozzaszolasok azert vannak, hogy jobb legyen az OTT, mert a jobba valas elso lepese felismerni, hogy lehetne jobb is; vagyis aki szerint jo ez igy, az soha nem fogja jobba tenni.

Bel
Én még olyat nem láttam, hogy valami ne lehetne jobb. De az, hogy itt megy a sokszor romboló kritika, az két dologra jó csak: rombolni az ÖTT morálját, akik olvassák, valamint szítani az aktív és a tartalékos állomány közti ellentéteket. A rendszert jobbá tenni... aligha.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2018.08.22. 12:26 Hat, nem dol hatra.. Most eppen az eloltoltos VB-n kipviseli a clubunk szineit, de a katonai rendesz "melo" melle , alpine technologyas melokat is vallal. Az a "fajta" veteran , aki nem reccsent meg a szolgalat alatt atelt elmenyek hatasara... Ismerek olyant is aki "kicsit "pszicho lett, neki meg a mosolya is mergezo, bar nem lattam meg nagyon mosolyogni.
Ez így tényleg jól hangzik. De ha belegondolok lehet hogy ébreszt némi kétely a hadkiegen az, aki egy idegen állam zsoldos katonája volt hosszú éveken át.Az OTT nem erről szól.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Kívülről belevau. Jelenleg ez az egyetlen szervezeti lehetőség, ahol az átlag civil állami felügyelet és irányítás alatt militarizálódhat. (Nem a konkrét otthoni felfegyverzés értelmében persze - sajnos.) Még a papìron óriási taglétszámmal működő polgárőrség is civil szervezetként működik, még a látszatát is kerüli bármilyen fegyveres / parancsuralmi müködésnek.
Szóval hajrá, ha azok is látják értelmét, akik irányítják, de méginkább, akik csinálják, akkor már van haszna. Javítani meg mindenen lehet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2018.08.22. 22:45 Ez így tényleg jól hangzik. De ha belegondolok lehet hogy ébreszt némi kétely a hadkiegen az, aki egy idegen állam zsoldos katonája volt hosszú éveken át.Az OTT nem erről szól.
Őszintén? Ha amúgy nem jár érte se puszi, se pacsi, akkor emígy meg semmi közük hozzá. Ahelyett, hogy esetleg valaki elgondolkodna, emberünk tapasztalatait tudnák-e valamilyen módon kamatoztatni.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

swordmanus írta: 2018.08.22. 22:30 Én még olyat nem láttam, hogy valami ne lehetne jobb. De az, hogy itt megy a sokszor romboló kritika, az két dologra jó csak: rombolni az ÖTT morálját, akik olvassák, valamint szítani az aktív és a tartalékos állomány közti ellentéteket. A rendszert jobbá tenni... aligha.
Nem rombolo kritika hanem epito KRITIKAez az ami nem tetszik senkinek mert KRITIKA olyanoktol akik mashogy latjak es valljuk be a mutatott kepek es hirek alapjan nekik van igazuk... azt higy akit a kritika er ezt rombolonak tartja emberi dolog ... en se szeretem amikor azt mongyak a munkamra hiyg szar pedig tudom hogy szart alkottam.... en az eltokoltsegetwket tisztelem de a a szemellwnzosseg marhasag.... nem etol lesz job a rendszer hanem attol hogy ilyanoknak is el tudjatok adni akik jelenleg kritikaval illetik a dolgokat....
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

:D 6
zora írta: 2018.08.22. 22:59 Őszintén? Ha amúgy nem jár érte se puszi, se pacsi, akkor emígy meg semmi közük hozzá. Ahelyett, hogy esetleg valaki elgondolkodna, emberünk tapasztalatait tudnák-e valamilyen módon kamatoztatni.
+1!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2018.08.22. 22:45 Ez így tényleg jól hangzik. De ha belegondolok lehet hogy ébreszt némi kétely a hadkiegen az, aki egy idegen állam zsoldos katonája volt hosszú éveken át.Az OTT nem erről szól.
Ha nem NATO tagállamban lett volna, akkor meg meg is húzgálták volna érte, lásd a Donbaszon szolgáló nyugdíjas rendőrt.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

brh562 írta: 2018.08.23. 06:52 Nem rombolo kritika hanem epito KRITIKAez az ami nem tetszik senkinek mert KRITIKA olyanoktol akik mashogy latjak es valljuk be a mutatott kepek es hirek alapjan nekik van igazuk... azt higy akit a kritika er ezt rombolonak tartja emberi dolog ... en se szeretem amikor azt mongyak a munkamra hiyg szar pedig tudom hogy szart alkottam.... en az eltokoltsegetwket tisztelem de a a szemellwnzosseg marhasag.... nem etol lesz job a rendszer hanem attol hogy ilyanoknak is el tudjatok adni akik jelenleg kritikaval illetik a dolgokat....
Nem a kritikával van a baj. Más a nézőpontunk, és míg ti pár percet láttok az egészből, amiben netán az is benne van, hogy valami nem sikeredik tökéletesre (mert még épp tanulgatjuk), addig én a teljes képet láttam. Már amire én ráláttam, mert lehet más századokban más a helyzet. Szóval még én se merném mondani, hogy mekkora átfogó képem van a dologról. De jelenleg egy kiscsibéről mondjátok, hogy rút kiskacsa, közben meg lehet még hattyú is. :-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

zora írta: 2018.08.22. 22:54 Kívülről belevau. Jelenleg ez az egyetlen szervezeti lehetőség, ahol az átlag civil állami felügyelet és irányítás alatt militarizálódhat. (Nem a konkrét otthoni felfegyverzés értelmében persze - sajnos.) Még a papìron óriási taglétszámmal működő polgárőrség is civil szervezetként működik, még a látszatát is kerüli bármilyen fegyveres / parancsuralmi müködésnek.
Szóval hajrá, ha azok is látják értelmét, akik irányítják, de méginkább, akik csinálják, akkor már van haszna. Javítani meg mindenen lehet.
+1
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2018.08.23. 12:10 Nem a kritikával van a baj. Más a nézőpontunk, és míg ti pár percet láttok az egészből, amiben netán az is benne van, hogy valami nem sikeredik tökéletesre (mert még épp tanulgatjuk), addig én a teljes képet láttam. Már amire én ráláttam, mert lehet más századokban más a helyzet. Szóval még én se merném mondani, hogy mekkora átfogó képem van a dologról. De jelenleg egy kiscsibéről mondjátok, hogy rút kiskacsa, közben meg lehet még hattyú is. :-)
Ha tényleg hiszel benne, és úgy érzed jó dolgot csinálsz, akkor hajrá! A kritikákból meg tanulni kell, ne bizonytalanítson el, ne húzd fel magad rajta.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Érdekes cikk angolul az orosz hadseregről. Míg a katonai parádékon és a proxy háborúkban sikerrel villogtatják a megújult- vagy annak vélt eszközeiket és képességeiket, Keleten továbbra is a 90-es évek roncstemetőjének színvonalát képviseli. Ennek fényében érthető is a hirtelen barátkozás Kínával.

https://warisboring.com/the-russian-mil ... ern-flank/

Külön érdekesség, hogy a cikk egy orosz internetes katonai folyóirat cikkén alapszik, oroszul tudóknak:
(Plusz bónusz lehet, hogy vajon a nyilván nem oroszbarát warisboring.com mennyiben fordította jól vagy éppen félre az orosz forrást? De oroszul sajnos nem tudok.)

https://vpk-news.ru/articles/43358
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A kicsiny Örményország kalasnyikov-gyártó lesz? Vagy a valószínűbb magyarázat a maszkírovka?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kalasny ... orszagban/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2018.08.29. 07:52 A kicsiny Örményország kalasnyikov-gyártó lesz? Vagy a valószínűbb magyarázat a maszkírovka?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kalasny ... orszagban/
Kicsiny Örményország Kalasnyikov gyártó lesz. Mi is csinálhattunk volna ilyen varázsmutatványt, és kereshettük volna bucira magunk rajta (egy atomerőmű, az éves gázszámla meg egy metró után ez igazán semmiség).
Na mindegy, minket nem kérdeztek. Természetesen az is érthető, hogy miért sört rendeltek vodka helyett.
mod.: egyébként ez ugyanaz a trükk lesz, ahogy a magyar meggy jut el az oroszokhoz, az embargó ellenére. Moldáv rendszámú autóval jön a felvásárló (még nem is nagy kerülő a kamionnak).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2018.08.29. 14:06 Kicsiny Örményország Kalasnyikov gyártó lesz. Mi is csinálhattunk volna ilyen varázsmutatványt, és kereshettük volna bucira magunk rajta (egy atomerőmű, az éves gázszámla meg egy metró után ez igazán semmiség).
Na mindegy, minket nem kérdeztek. Természetesen az is érthető, hogy miért sört rendeltek vodka helyett.
mod.: egyébként ez ugyanaz a trükk lesz, ahogy a magyar meggy jut el az oroszokhoz, az embargó ellenére. Moldáv rendszámú autóval jön a felvásárló (még nem is nagy kerülő a kamionnak).
azért a Bren2-vel meg a P-07/09-cel imho jobban jartunk.

az a magyar katona/rendor is, aki ezeket kapja beveteskor.

Es tkp. ahol ezeket kifejlesztettek az is magyar. Magyar gázló = Uhersky Brod.:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2018.08.29. 14:21 azért a Bren2-vel meg a P-07/09-cel imho jobban jartunk.

az a magyar katona/rendor is, aki ezeket kapja beveteskor.

Es tkp. ahol ezeket kifejlesztettek az is magyar. Magyar gázló = Uhersky Brod.:-)
Nyilván, nincs gond a cseh sörrel, és az sose baj, ha a cégközpont egy napon belül van kamionnal (kb. 500 km) a helyi gyártól. Illetve teljesen logikus volt V4-en belül választani.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

TotoHU írta: 2018.08.28. 13:06 Érdekes cikk angolul az orosz hadseregről. Míg a katonai parádékon és a proxy háborúkban sikerrel villogtatják a megújult- vagy annak vélt eszközeiket és képességeiket, Keleten továbbra is a 90-es évek roncstemetőjének színvonalát képviseli. Ennek fényében érthető is a hirtelen barátkozás Kínával.

https://warisboring.com/the-russian-mil ... ern-flank/

Külön érdekesség, hogy a cikk egy orosz internetes katonai folyóirat cikkén alapszik, oroszul tudóknak:
(Plusz bónusz lehet, hogy vajon a nyilván nem oroszbarát warisboring.com mennyiben fordította jól vagy éppen félre az orosz forrást? De oroszul sajnos nem tudok.)

https://vpk-news.ru/articles/43358
Olcsó kőolajár és a szankciók éreztetik a hatásukat?
A T-14 Armata és a Szu-57 (PAK-FA) is csúszik.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

A verekedésnek az ingatlanban lakók vetettek véget, amelynek során a gyanúsított egy 42 éves férfit egy késsel mellkason szúrt. A sértett a szúrás következtében – az elsődleges orvosi vélemény szerint - nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérülést szenvedett. Az esetről történt bejelentést követően a rendőrök a férfit a helyszínen elfogták és a Váci Rendőrkapitányságra előállították. A nyomozók a 22 éves férfit garázdaság vétség és súlyos testi sértés bűntett kísérlet elkövetésének megalapozott gyanúja miatt kihallgatták, majd őrizetbe vették.
Miiivvvaaan? OMFG
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

borsodi írta: 2018.08.31. 19:30Miiivvvaaan? OMFG
Lehet csak felületi vágás volt, az valóban nem STS. Attól még gyilkossági kísérlet szerintem, ha mellkasba akarta szúrni...
Mi a forrás amúgy?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Allitolag jobb bortonokben oktatjak, hogy kell ugy fogni a kest, hogy a szurkalas eredmenye konnyu testi sertes legyen (ami nem hivatalbol uldozendo tett).

Az egy jo kerdes, hogy mi a jo hozzallas:
a, minden szurkalast komolyan buntetni
b, az ilyet nem buntetni komolyan.

Az egyertelmu, hogy az a, pont szemleletenek kovetkezetes alkalmazasa olyan kozbiztonsaghoz vezet, mint ami Pakisztanban jellemzo: nem lopnak, mert azert nagyon sulyos buntetest kapnak. De a rablogyilkossag, emberrablas, nemi eroszak mindennapos, mivel ezek csak kicsit sulyosabban buntetett dolgok (ersd: "csak" kivegzes, ami nem nagy kulonbseg a kezlevagashoz kepest, ami utan jo esellyel ehenhal az elkoveto).

Ami nem egyertelmu, hogy ez jo vagy rossz?
Mondjuk egy osszeomlo orszag osszeomlo jogszolgaltatasahoz kepest szinte minden jo.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Laserbeak írta: 2018.08.31. 18:24 Olcsó kőolajár és a szankciók éreztetik a hatásukat?
A T-14 Armata és a Szu-57 (PAK-FA) is csúszik.
A SZU57-es nem hogy csúszik, de be is fagyasztották. Elismerték hogy nem tudják életre lehelni.
Az olajár most 70 USD körül van (megnéztem, nem magamtól vagyok okos) ami a 2012-es 120-hoz képest tényleg smafu, de a 2016 januári 40 USD-hez képest meg azért több.
De valószínűleg jócskán köze van hozzá, a 90-es évek totális összeomlásából az olaj ára fűtötte az orosz fejlesztéseket, és lényegében egy Olaszország méretű gazdaság akar szuperhatalmasdit játszani. Egyidejűleg ott lenni több proxy háborúban (Ukrajna, Szíria) és biztosítani egy ilyen elképesztő méretű ország védelmét, az bizony ilyen méretű és ilyen sérülékeny struktúrájú (egysíkú, olajár ingadozásnak kitett) gazdasági erővel nem megy, hiába nyomja a szögesen ellenkezőjét propaganda meg az internetes troll hadsereg.
Putyin beszállt a fegyverkezési versenybe, és ahogy a SZU elvesztette, ő is el fogja.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2018.08.31. 20:48 Szia,

Allitolag jobb bortonokben oktatjak, hogy kell ugy fogni a kest, hogy a szurkalas eredmenye konnyu testi sertes legyen (ami nem hivatalbol uldozendo tett).

Az egy jo kerdes, hogy mi a jo hozzallas:
a, minden szurkalast komolyan buntetni
b, az ilyet nem buntetni komolyan.


Bel
Érdekes kérdés. Az én olvasatomban:
Támadólag lépett fel?
Emberélet kioltására alkalmas eszközzel? Igen, igen.
Akkor ki nem szarja le hogy fogta, sima vágás is eredményezhet elvérzést egy 3 cm-es kiskéssel, börike.
+ az én párhuzamos univerzumomban: akkor tehát jogos volt a legálisan tartott önvédelmi / otthonvédelmi lőfegyverből leadott gyors dupla a támadó mellkasára.

De hát nem így működnek a dolgok, kérem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

bel írta: 2018.08.31. 20:48 Az egy jo kerdes, hogy mi a jo hozzallas:
a, minden szurkalast komolyan buntetni
b, az ilyet nem buntetni komolyan.
Szerencsére nem én vagyok az igazságügyminiszter. Mert akkor egy halálos testi sértés okozására alkalmas eszközzel való fenyegetés, vagy azzal akármilyen eredménnyel járó támadás, automatikusan emberölési kísérletként lenne büntetendő. És igen, egy 8 centi alatti késsel is lehet halálos sérülést okozni.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Fortitu írta: 2018.08.31. 20:22 Lehet csak felületi vágás volt, az valóban nem STS. Attól még gyilkossági kísérlet szerintem, ha mellkasba akarta szúrni...
Mi a forrás amúgy?
Mi lenne hát a sünök... http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... ztan-szurt
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

borsodi írta: 2018.09.01. 12:57 Mi lenne hát a sünök... http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... ztan-szurt
Azért ezt a fajta kést nem azok szokták hordani, akik uzsonnázáshoz, madzag vágásához, vagy csomagbontáshoz kívánnak használni valamilyen vágóeszközt ;) !
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2018.08.31. 20:48 Szia,

Allitolag jobb bortonokben oktatjak, hogy kell ugy fogni a kest, hogy a szurkalas eredmenye konnyu testi sertes legyen (ami nem hivatalbol uldozendo tett).

Az egy jo kerdes, hogy mi a jo hozzallas:
a, minden szurkalast komolyan buntetni
b, az ilyet nem buntetni komolyan.

Az egyertelmu, hogy az a, pont szemleletenek kovetkezetes alkalmazasa olyan kozbiztonsaghoz vezet, mint ami Pakisztanban jellemzo: nem lopnak, mert azert nagyon sulyos buntetest kapnak. De a rablogyilkossag, emberrablas, nemi eroszak mindennapos, mivel ezek csak kicsit sulyosabban buntetett dolgok (ersd: "csak" kivegzes, ami nem nagy kulonbseg a kezlevagashoz kepest, ami utan jo esellyel ehenhal az elkoveto).

Ami nem egyertelmu, hogy ez jo vagy rossz?
Mondjuk egy osszeomlo orszag osszeomlo jogszolgaltatasahoz kepest szinte minden jo.

Bel
Ajajj....

1. Ha valaki kts-t követ el, azt is be lehet vádolni sts kísérlettel. (Szokták is, sajnos olyankor is, amikor egyébként nagyon nem kéne.)
2. Hogyan lehet azt "oktatni", pláne egy börtönben, hogy egy késsel hogyan okozhatsz biztosan csak 8 napon belüli sérülést? Ez ugyanis rengeteg tényező függvénye és harc közben mindegyikre kizárt, hogy figyelemmel lehetne lenni. Így erre több éves gyakorlás is kevés lehet.
3. Az, hogy milyen súlyos valamiért a büntetés, nem, vagy csak nagyon kevéssé szokta befolyásolni az elkövetés gyakoriságát. Azt az szokta befolyásolni, hogy mennyire hatékony az adott bcs. felderítési aránya, illetve azután az elítélés. Vagyis hogy elkapják-e az elkövetők tekintélyesebb részét és azután el is nyerik végül a büntetésüket, vagy sem.
4. Nincs ismerősöm Pakisztánban, így nem tudom pontosan ott milyen állapotok vannak, de ha van olyan ország, ahol az emberek tekintélyes részére igaz az, hogy vagy bűnözik, vagy éhenhal, ott büntethetsz bármivel, illetve lehet akármennyire jó vagy rossz a felderítés, az emberek jó nagy része ígyis-úgyis bűnözni fog.
5. Azért szerintem mi nagyon nem tartunk itt, bámennyire is nyivákolnak egyesek, hogy mennyire sz.r itt élni.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gaston Glock írta: 2018.09.02. 10:23 2. Hogyan lehet azt "oktatni", pláne egy börtönben, hogy egy késsel hogyan okozhatsz biztosan csak 8 napon belüli sérülést? Ez ugyanis rengeteg tényező függvénye és harc közben mindegyikre kizárt, hogy figyelemmel lehetne lenni. Így erre több éves gyakorlás is kevés lehet
Nyóckerben "firkálásnak" hívják, amikor a kés pengéjét 2-3 centinél a hüvelyk és mutatóujjad közé fogod, és csak azzal a résszel szurkálod meg a delikvens combját vagy fenekét. Nem lesz sok baja, de elég kellemetlen. Ha a penge nem hatol be a hasüregbe, akkor csak könnyű testi sértéssel fogják meggyanúsítani. Persze ez sem jön össze mindig, de sokszor erre törekednek.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Kojak írta: 2018.09.02. 15:40 Nyóckerben "firkálásnak" hívják, amikor a kés pengéjét 2-3 centinél a hüvelyk és mutatóujjad közé fogod, és csak azzal a résszel szurkálod meg a delikvens combját vagy fenekét. Nem lesz sok baja, de elég kellemetlen. Ha a penge nem hatol be a hasüregbe, akkor csak könnyű testi sértéssel fogják meggyanúsítani. Persze ez sem jön össze mindig, de sokszor erre törekednek.
Na ennek a firkálásnak kellene .38-assal pontot tenni a végére. Mindjárt kettőt.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

zora írta: 2018.09.02. 15:43 Na ennek a firkálásnak kellene .38-assal pontot tenni a végére. Mindjárt kettőt.
9mm Luger párti vagyok. :roll:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2018.09.02. 15:40 Nyóckerben "firkálásnak" hívják, amikor a kés pengéjét 2-3 centinél a hüvelyk és mutatóujjad közé fogod, és csak azzal a résszel szurkálod meg a delikvens combját vagy fenekét. Nem lesz sok baja, de elég kellemetlen. Ha a penge nem hatol be a hasüregbe, akkor csak könnyű testi sértéssel fogják meggyanúsítani. Persze ez sem jön össze mindig, de sokszor erre törekednek.
Ja ezt már nekem is mutatták, nem csak arra "divat"...
9mm Luger JHP részemről is a szavazat ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Kojak írta: 2018.09.02. 15:40 Nyóckerben "firkálásnak" hívják, amikor a kés pengéjét 2-3 centinél a hüvelyk és mutatóujjad közé fogod, és csak azzal a résszel szurkálod meg a delikvens combját vagy fenekét. Nem lesz sok baja, de elég kellemetlen. Ha a penge nem hatol be a hasüregbe, akkor csak könnyű testi sértéssel fogják meggyanúsítani. Persze ez sem jön össze mindig, de sokszor erre törekednek.
Ez nem ilyen egyszerű. Egyfelől a kés pengéjét fogni amikor szúrsz, eleve veszélyes rád nézve is. Másfelől lejjebb csúszhat az ujjad. Harmadszor a delikvens is mozog közben jó eséllyel és így beljebb is mehet a szúrás, stb....stb.... Hogy kts vagy sts az ott szokott eldőlni, hogy 8 napon túl gyógyul-e, avagy sem. Nem attól, hogy milyen mélyre hatol a kés pengéje. Ha varrni kell, az 8 napon túl gyógyuló, pedig lehet az a húsba bele se ment esetleg, csak egy sima de hosszabb vágás. Szóval még egyszer, ezt nem lehet oktatni. Ez vagy úgy sikerül, vagy nem.

Egyébként csak kíváncsiságból, ez a nyócker melyik részén vagyon így?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Gaston Glock írta: 2018.09.03. 08:20 Ez nem ilyen egyszerű. Egyfelől a kés pengéjét fogni amikor szúrsz, eleve veszélyes rád nézve is. Másfelől lejjebb csúszhat az ujjad. Harmadszor a delikvens is mozog közben jó eséllyel és így beljebb is mehet a szúrás, stb....stb.... Hogy kts vagy sts az ott szokott eldőlni, hogy 8 napon túl gyógyul-e, avagy sem. Nem attól, hogy milyen mélyre hatol a kés pengéje. Ha varrni kell, az 8 napon túl gyógyuló, pedig lehet az a húsba bele se ment esetleg, csak egy sima de hosszabb vágás. Szóval még egyszer, ezt nem lehet oktatni. Ez vagy úgy sikerül, vagy nem.

Egyébként csak kíváncsiságból, ez a nyócker melyik részén vagyon így?
Tény, nem egyszerű, de sok esetben erre törekednek. Vagy bejön, vagy nem.

Nem ott, ahol te laksz. :D Inkább Diószeghy Sámuel u. és környéke.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Kojak írta: 2018.09.04. 19:43 Tény, nem egyszerű, de sok esetben erre törekednek. Vagy bejön, vagy nem.

Nem ott, ahol te laksz. :D Inkább Diószeghy Sámuel u. és környéke.
Én nem a 8.-ban lakom. ;) Viszont érdekelt, mert a 8. kerület pont egy eléggé hogy is mondjam furcsa kerület. Vannak ugye olyan területei, amit a legjobb helynek mondanak Bp-en és átlagember számára a lakás árak megfizethetetlenek ott, meg vannak hát finom kifejezéssel élve problémás helyek. Mintha a végletek kerülete lenne. :)

Mikor általános iskolás voltam, akkor úgy nevezték amit Te írtál, hogy "a bicskázás aranyszabályai". Csak akkor még különbséget tettek a testrészek szúrása között. Az is súlyos ostobaság volt, meg ez is, maradjunk ennyiben. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Militáns lelkű órabuziknak egy kis érdekesség:

Új magyar gyártású, tervezésű, svájci automata szerkezetes katonai óra, nullszériás darab, ma volt rajtam. Zoráll. Ja, az ára is:-)

(Evolvens Tactical-1 Coyote https://www.evolvens.com/tactical-1)
evolvens fde.jpg
evolvens fde.jpg (161.67 KiB) Megtekintve 51381 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.09.18. 12:38 Militáns lelkű órabuziknak egy kis érdekesség:

Új magyar gyártású, tervezésű, svájci automata szerkezetes katonai óra, nullszériás darab, ma volt rajtam. Zoráll. Ja, az ára is:-)

(Evolvens Tactical-1 Coyote https://www.evolvens.com/tactical-1)

evolvens fde.jpg
462 ezer a gyártó oldalán.
Zorall, jahh.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.09.18. 14:57 462 ezer a gyártó oldalán.
Zorall, jahh.
Ja, de azert van is benne muszaki tartalom rendesen. Ha az oraiparban szokasos arkepzeseket nezzuk, akkor ennyiert szinte mar jutanyosnak tekintheto.

Es tenyleg a szerkezet kivetelevel Made in Hungary, van benne innovacio, design, befektetes stb.

(A gyarto srac egyebkent szinten fertozott, sportlovo.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.09.18. 15:01 Ja, de azert van is benne muszaki tartalom rendesen. Ha az oraiparban szokasos arkepzeseket nezzuk, akkor ennyiert szinte mar jutanyosnak tekintheto.

Es tenyleg a szerkezet kivetelevel Made in Hungary, van benne innovacio, design, befektetes stb.

(A gyarto srac egyebkent szinten fertozott, sportlovo.)
Halvány lilám sincs az órákhoz, ezért nem is mondtam semmit róla, csak hogy az ár zorall. :)
(akkómegmiaf*szértpofázokbele? 8-) )
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.09.18. 15:03 Halvány lilám sincs az órákhoz, ezért nem is mondtam semmit róla, csak hogy az ár zorall. :)
(akkómegmiaf*szértpofázokbele? 8-) )
Jah, nem az ar magas, a fizetesem alacsony... :cry:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szlovák géppisztoly az amerikai SCW-programban

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/szlovak ... rogramban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Új Airbus csapatszállítók

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Van két honvédségi Airbusunk, de úgy tűnik az irakban szolgáló váltást mégis inkább bérelt géppel szállítjuk.

https://index.hu/belfold/2018/09/20/hia ... ek_irakba/
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Új Airbus csapatszállítók

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.09.20. 11:43 Van két honvédségi Airbusunk, de úgy tűnik az irakban szolgáló váltást mégis inkább bérelt géppel szállítjuk.

https://index.hu/belfold/2018/09/20/hia ... ek_irakba/
Ajánlott hazifeladatkent, az Aranyelet c. magyar sorozat megtekintése, ha a magyar valóságra vagy kíváncsi.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Új Airbus csapatszállítók

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

TotoHU írta: 2018.09.20. 11:43 Van két honvédségi Airbusunk, de úgy tűnik az irakban szolgáló váltást mégis inkább bérelt géppel szállítjuk.

https://index.hu/belfold/2018/09/20/hia ... ek_irakba/
Ha ne adj isten véletlenül lelövik, akkor az ne a mi kárunk legyen. Hm.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2018.09.20. 07:12 Kép
Hogy ez milyen g.cijól néz ki. Csak félautoban simán beíratnám önvédelminek. :twisted:
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Mi az ertelme ? Menyivel tud tobbet mint egy pisztoly ?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

brh562 írta: 2018.09.21. 15:24 Mi az ertelme ? Menyivel tud tobbet mint egy pisztoly ?
Ránézésre, sorozat, váltámasz, nagyobb kapacitású tár meg csak-csak akadna hozzá. :D
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

nagyobb tömeg , nagyobb löszer felhasználás , kb ugyanaz a hatásos lőtáv mint a pisztolynál nagyobb tömeg mellett.... sztem felesleges elég a pisztoly
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2018.09.21. 15:24 Mi az ertelme ? Menyivel tud tobbet mint egy pisztoly ?
Normál értelemben vett önvédelemre hordani tökfelesleges egy pisztolyhoz képest, ez tény. Viszont a válltámasz és nagyobb tömeg miatt a hatásos lőtáv megsokszorozódik. Egy nagykal pisztollyal egy minimálisan képzett embernek (értsd biztonságosan már tudja kezelni, de nem "profi") 25 méter már extrém lőtáv. Hiába képes amúgy az a pisztoly mechanikailag sokkalt többre. Egy ugyanolyan csőhosszú pisztoly kaliberű karabéllyal meg ugyanaz az ember 100-150 méterre is lehet kb ugyanannyira pontos és gyors.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A dél-afrikai gránátvető-sniperpuska hibrid immár integrált-hangtompítós kivitelben is elkészült

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/truvelo ... veszpuska/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Király nagyon. És az összes szám rajta van a számlapján. 8-) Hol írják, hogy hogyér van? Mondjuk most úgysem vennék, csak kíváncsiság....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Fortitu írta: 2018.09.21. 21:46 Normál értelemben vett önvédelemre hordani tökfelesleges egy pisztolyhoz képest, ez tény. Viszont a válltámasz és nagyobb tömeg miatt a hatásos lőtáv megsokszorozódik. Egy nagykal pisztollyal egy minimálisan képzett embernek (értsd biztonságosan már tudja kezelni, de nem "profi") 25 méter már extrém lőtáv. Hiába képes amúgy az a pisztoly mechanikailag sokkalt többre. Egy ugyanolyan csőhosszú pisztoly kaliberű karabéllyal meg ugyanaz az ember 100-150 méterre is lehet kb ugyanannyira pontos és gyors.
ez okés :) de hol van a 100 -150 m lőtáv ami kellhet? ahol kell arra ott a gépkarabély ...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2018.09.22. 21:47 ez okés :) de hol van a 100 -150 m lőtáv ami kellhet? ahol kell arra ott a gépkarabély ...
Azért egy gépkarabélyhoz képest hatalmas különbségek vannak méretben és tömegben is. Ez katonai felhasználás tekintetében rengeteg helyen előny.
Az értelme igazából ennyi, hogy kicsi, kompakt, könnyű méretben kapsz egy nagyobb hatótávolságot. Egy kompromisszum, aminek sok esetben lehet értelme.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.09.22. 20:58 Király nagyon. És az összes szám rajta van a számlapján. 8-) Hol írják, hogy hogyér van? Mondjuk most úgysem vennék, csak kíváncsiság....
Ott az a bizonyos dolog a hsz-ben, amit ilyen informaitkusnak nevezett egyedek LINK-nek hivnak.

Amugy 460e.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

[*]
brh562 írta: 2018.09.22. 21:47 ez okés :) de hol van a 100 -150 m lőtáv ami kellhet? ahol kell arra ott a gépkarabély ...

a pisztolytöltényt tüzelő, rövid csővű géppisztoly nem kiváltja a gépkarabélyt, hanem bizonyos speciális feladatokra (személyvédelem, pdw-szerepkör, CQB stb.) sokkal alkalmasabb. Nem a loveszkatona altalanos fegyvere, hanem bizonyos specialis egysegek, beosztasok eseteben lenne jo megoldas, lasd amerikai SCW-program, amit most ujrainditottak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Sz.Géza
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.09.22. 13:09

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sz.Géza »

Üdv!
Hogyan tudnátok indokolni azt, hogy miért használnak ma is a mesterlövészek hagyományos forgó-tolózáras rendszerű puskákat nagyobb távolságokra és miért nem a félautomata DMR-eket?
Illetve alkalmas-e egy DMR ugyanakkora távra mint az említett ismétlő-rendszer?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sz.Géza írta: 2018.09.23. 08:40 Üdv!
Hogyan tudnátok indokolni azt, hogy miért használnak ma is a mesterlövészek hagyományos forgó-tolózáras rendszerű puskákat nagyobb távolságokra és miért nem a félautomata DMR-eket?
Illetve alkalmas-e egy DMR ugyanakkora távra mint az említett ismétlő-rendszer?
Ez ket kulon kategoria, a klasszikus mesterlovesz meg a DMR. A ketto nem egymast kizaro, hanem kiegeszito dolog. Nyilvan katonai celra lenyegesen tobb DMR-re van szukseg (nagyobb lotavu tuztamogato szerepkor), mint klasszikus sniperre.

Rendori celra meg inkabb klasszikus sniper (a jarulekos veszteseg kvazi megengedhetetlen), a DMR nem igazan relevans. Egyelore.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Sz.Géza
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.09.22. 13:09

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sz.Géza »

Köszi!
Én viszont inkább a szerkezeti különbségekre gondoltam, illetve lőtávra, a lövedék energiaveszteségére gázelvételes, esetleg tömegzáras, cső-hátrasiklásos rendszer esetén.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sz.Géza írta: 2018.09.23. 09:18 Köszi!
Én viszont inkább a szerkezeti különbségekre gondoltam, illetve lőtávra, a lövedék energiaveszteségére gázelvételes, esetleg tömegzáras, cső-hátrasiklásos rendszer esetén.
ja, aszittem az evidens, hogy a sok loves kozben mozgo alkatresszel, jellemzoen nem szabadon lengo csovel, sokkal kevesbe sportos sutessel szerelt DMR-ek szoraskepe elmeletileg sem lehet olyan jo, mint egy klasszikus forgo-tolozaras mesterloveszpuskae.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2018.09.23. 08:04 Ott az a bizonyos dolog a hsz-ben, amit ilyen informaitkusnak nevezett egyedek LINK-nek hivnak.

Amugy 460e.
Mindegyiknél ott a link a "Kollekció"-ban és ott az órára kattintva látszanak is az árak, kivéve pont a Tactical verzió, mert az még nem szerepel ott, csak külön megrendelhető, mivel csak 2018.11.15.-től lehet kapni, ha jól veszem ki a weboldalról. Így annak az árát én pont sehol sem találom.
Egyébként 460-ért egészen jó árban van szerintem. De én már maradok a Bretyómnál, nagyon "hozzámnőtt". 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gaston Glock írta: 2018.09.23. 19:09 Mindegyiknél ott a link a "Kollekció"-ban és ott az órára kattintva látszanak is az árak, kivéve pont a Tactical verzió, mert az még nem szerepel ott, csak külön megrendelhető, mivel csak 2018.11.15.-től lehet kapni, ha jól veszem ki a weboldalról. Így annak az árát én pont sehol sem találom.
Egyébként 460-ért egészen jó árban van szerintem. De én már maradok a Bretyómnál, nagyon "hozzámnőtt". 8-)
na, baszki, gasztonnak igaza van, mert en a heten a gyartoval egyutt neztem a honlapot es fent volt az ar, de most nincs. :roll:

460e-ert valoban nagyon eros a muszaki tartalom, a tok/lunetta peldaul elkepesztoen komplex, es szinte teljesen CNC-vel csinalja, nyilvan a vilagszerte elismert markanev meg meg sehol nincs meg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Eleg az oloerelye ? Az usa swat teamjai M4 clonokst hasznal ugyanez latszik a szemelyvedelemnel is...
Spec beosztasu visz magaval egy pdw t 3-4 tarat ezzel mennyivel valoszinubb az eedmenyes harca mint egy pisztollyal ? Nem a kozelharc az elsodleges feladata tan meg csak nem is a harc inkabb onvedelem... ahhoz eleg a stukker persze a fun faktora egy ijennel sorozatot loni lasd uzi mp5 sztecskin atomkiraly de a valosagban ez csak loszerpazarlas .../ a loteren nem ott kifejezetten felemelo erzes / :)
gvass1 írta: 2018.09.23. 08:08 [*]


a pisztolytöltényt tüzelő, rövid csővű géppisztoly nem kiváltja a gépkarabélyt, hanem bizonyos speciális feladatokra (személyvédelem, pdw-szerepkör, CQB stb.) sokkal alkalmasabb. Nem a loveszkatona altalanos fegyvere, hanem bizonyos specialis egysegek, beosztasok eseteben lenne jo megoldas, lasd amerikai SCW-program, amit most ujrainditottak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az új amerikai kompakt-géppisztoly program második körének "indulói" ismerté váltak. Német, amerikai. svájci, szlovák.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/usa-scw ... adott-ceg/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Ez ugyan sport hír de a topik témához illik.

https://alfahir.hu/2018/09/27/katonai_o ... _ezusterem
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szép gesztus, kiváló marketing-ötlet. És itt az első alumíniumtokos SIG P320:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/az-isme ... n-soldier/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A SIG Sauer tovább bővíti hadifegyver-palettáját, egy eléggé fajsúlyos versenyzővel:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... -geppuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Finn rendőrség is cseh géppisztolyra cseréli az öreg MP5-ösöket:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/cz-scor ... dorsegnek/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: borsodi »

A Bajor "Készenléti Rendőrség" belga gépkarabélyt rendszeresít:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fn-scar ... dorsegnek/

fn-scar-l.jpg
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Tengerészgyalogos pipaszünetet tart. A lángszóró-kezelőknek az iwo jima-i ütközet idején a várható életartamuk 4 perc volt, veszteségi arányuk 92%."
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

G.D írta: 2018.10.16. 23:15
"Tengerészgyalogos pipaszünetet tart. A lángszóró-kezelőknek az iwo jima-i ütközet idején a várható életartamuk 4 perc volt, veszteségi arányuk 92%."
nyilván szar hely volt akkoriban, de azért én kíváncsi lennék a számítások mikéntjére
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

szöged írta: 2018.10.17. 16:44 nyilván szar hely volt akkoriban, de azért én kíváncsi lennék a számítások mikéntjére
Gondolom a 8% túlélő elbeszéléseiből számolták.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Thomaster írta: 2018.10.17. 18:40 Gondolom a 8% túlélő elbeszéléseiből számolták.
ez elég valószínűtlennek tűnik

mint ahogyan az is kizárható, hogy újszülötteket vetett volna be az amcsi hacccsssereg, akik ha lángszórosok voltak, akkor négy perces korukban haláloztak el általában

szóval van egy számomra ismeretlen módja ezeknek a számításoknak

(mennyi? 30!)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Thomaster írta: 2018.10.17. 18:40 Gondolom a 8% túlélő elbeszéléseiből számolták.
100 lángszóróst küldtek, 8 jött vissza. Tehát max 16, mert biztos volt, ahonnan egy se.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szép új CZ P-09 pisztoly, de rendes tok nem jutott mindenkinek? (Készenléti Rendőrség)

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/szep ... rendorseg/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2018.10.17. 19:08a várható életartamuk 4 perc ... szóval van egy számomra ismeretlen módja ezeknek a számításoknak
Szia,

Szerintem ilyen esetben a varhato elettartam alatt a csatabavetes utan varhato elettartamot ertik, es csak ugy tudom elkepzelni, ha medianst es nem atlagot szamolnak.

Medians: a sorbarendezett ertekek kozul a kozepso.
Pl. ha a csata elejetol szamitva az elhunyas idopontja 2 perc, 4 perc, 20 ev, akkor a medians 4 perc, szemben az atlag 3504002 perccel (kb 6.6 ev).

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2018.10.18. 12:43 Szia,

Szerintem ilyen esetben a varhato elettartam alatt a csatabavetes utan varhato elettartamot ertik, es csak ugy tudom elkepzelni, ha medianst es nem atlagot szamolnak.

Medians: a sorbarendezett ertekek kozul a kozepso.
Pl. ha a csata elejetol szamitva az elhunyas idopontja 2 perc, 4 perc, 20 ev, akkor a medians 4 perc, szemben az atlag 3504002 perccel (kb 6.6 ev).

Bel
sztem meg jogos a felvetes, h ezek mind bullshitek.

Mert mikortol szamitjuk a bevetes kezdetet? A tamadasi parancs kiadasatol? Az elso puskalovestol az utkozetben? Vagy mi?

Mondjuk jo, kiugrik a megindulasi loveszarokbol, inditja a stoppert, aztan amikor lelovik, meg mielott szenne egne, bekiabalja a mert idot a tobbieknek.

Vagy ha ez tul bonyolult, van egy segedtisztje, aki a loveszarokban meri, hogy a fonok mikor gyullad ki, es megallitja a stoppert es bosszankodik, hogy rontotta az atlagot?

LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.10.18. 11:58 Szép új CZ P-09 pisztoly, de rendes tok nem jutott mindenkinek? (Készenléti Rendőrség)

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/szep ... rendorseg/
Azt vajon tudni lehet, hogy az új CZ pisztolyokra milyen utasítást kaptak a rendőrök, hogyan tárazzák és hordják? Gondolom itt már nem 5 lőszer megy táranként, és nem cső alá töltve hordják. Vagy mégis?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.10.18. 17:08 Azt vajon tudni lehet, hogy az új CZ pisztolyokra milyen utasítást kaptak a rendőrök, hogyan tárazzák és hordják? Gondolom itt már nem 5 lőszer megy táranként, és nem cső alá töltve hordják. Vagy mégis?
azt 100%-ban le merem fogadni, hogy NEM hordjak csoretoltve, mert annak a gondolatatol is kiujul a gyomorfekelye a parancsnoki allomanynak:-)

Mondjuk legalabb be nem tudjak biztositani, mert alapertelmezesben csak fesztelenito van rajta. (hacsak nem kertek ra itthon manualis biztositot (a balfaszok), de azt meg csak felhuzott kakasnal lehetne bebiztositani)

Videó róla itt:
http://www.fegyvervideo.hu/cz-p-07-es-p ... ok-1-resz/

http://www.fegyvervideo.hu/cz-p-07-es-p ... ok-2-resz/

hosszabb cikk:
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Meg kell vizsgalni kozelrol mit kaptak ... aztan rajovunk hogy annal szinte barmi jobb ...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

swordmanus írta: 2018.10.17. 19:41 100 lángszóróst küldtek, 8 jött vissza. Tehát max 16, mert biztos volt, ahonnan egy se.
gondolatkísérlet mindenkinek

tegyük fel, hogy lángszórós vagy, és a társaid közlik, hogy: bocs haver, de a múlt héten 100-ból 92 megszívta ... részvétem a családodnak
mit teszel?

tegyük fel, hogy parancsnok vagy, és míg az embereid alig 10%-a hal meg (inkl. lángszórósok), továbbá 30%-a megsebesül, addig ezen két arány összege ha kizárólg a lángszórósaidra vetítjük, akkor a múlt héten 92% volt
változtatsz valamin?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

szöged írta: 2018.10.18. 19:57 gondolatkísérlet mindenkinek

tegyük fel, hogy lángszórós vagy, és a társaid közlik, hogy: bocs haver, de a múlt héten 100-ból 92 megszívta ... részvétem a családodnak
mit teszel?

tegyük fel, hogy parancsnok vagy, és míg az embereid alig 10%-a hal meg (inkl. lángszórósok), továbbá 30%-a megsebesül, addig ezen két arány összege ha kizárólg a lángszórósaidra vetítjük, akkor a múlt héten 92% volt
változtatsz valamin?
Lehet, hogy nem. A lángszórósok bunker ellen az egyik leghatékonyabb eszköz voltak. Meg a németek jobban szerettek lőtt sebbel elvérezni, mint élve elégni. Ugyanakkor a kilőtt tartályú lángszórósnak rögtön kampec... Szóval nagyon igyekeztek kilőni őket mihamarabb. Meg bevetni is.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

swordmanus írta: 2018.10.18. 20:37 Meg a németek jobban szerettek lőtt sebbel elvérezni, mint élve elégni.
Ian-éknak voltak lángszórós videóik (de nem emlékszem hogy a ForgottenWeapons-on vagy az InRange-en), ott azt mondta a hozzáértő bácsi hogy lángszórós támadásnál mire el/megégnél, addigra rég megfulladtál a képződő mérgező gázoktól (meg gondolom belélegezhető oxigén se sok marad).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

G.D írta: 2018.10.18. 21:35 Ian-éknak voltak lángszórós videóik (de nem emlékszem hogy a ForgottenWeapons-on vagy az InRange-en), ott azt mondta a hozzáértő bácsi hogy lángszórós támadásnál mire el/megégnél, addigra rég megfulladtál a képződő mérgező gázoktól (meg gondolom belélegezhető oxigén se sok marad).
Ez kicsit vigasztaló, de nem nagyon. Azért mire megfulladsz, addig azért égtél rendesen, szóval addig is eléggé fájhatott. ha túlélted, se volt sokkal szívderítőbb, szvsz.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2018.10.18. 17:08 Azt vajon tudni lehet, hogy az új CZ pisztolyokra milyen utasítást kaptak a rendőrök, hogyan tárazzák és hordják? Gondolom itt már nem 5 lőszer megy táranként, és nem cső alá töltve hordják. Vagy mégis?
Üdv!
Réges-régen valóban 5 db. lőszer/tár volt a javadalmazás a PA-63-hoz, majd egyszer csak ( kb. 15 éve) felemelték a gyárira, így lett 14 db.
Gondolom akkor rendült meg a közbiztonság...
Ami azért volt jó döntés, mert így legalább jó néhány fegyvernél előfordult, hogy egy normálisan végrehajtott csőretöltésnél is a legfelső lőszer előrebillent, a lövedék felütközött a tártest belső részén, nesze neked eredményes lövészet.

Az új fegyverekhez nem jár új gondolkodás(sem). Mivel a KR a rendőrség része, rájuk ugyanazok a szabályzók vonatkoznak, mint a többi rendőrre: viselési mód biztosítva, cső alá töltve, a fegyvert tűzkész állapotba helyezni csak akkor, ha a lőfegyverhasználat esetei fennállnak.

Én csak fényképen láttam új fegyvert/tokot(a tok erősen egy Safariland kópiának tűnik, így képen, becsukott bal szemmel elfogadható minőségűnek nevezhető), így azt sem tudom, hogy azon túl, hogy most "V4"-ként összeborulva bevásároltunk többféle cuccost, megfogalmazódott-e valamiféle szakmai szempont a paraméterekkel kapcsolatban.
Felmerült-e bárkiben pl. az, h milyen lenne egy KORSZERŰ(a PA-t alapul véve ez fontos körülmény, kb. 50 évre előre vásárlunk) fegyer elsütő-szerkezete? Miért ragaszkodunk a DA/SA-hoz mindenáron?
Gondoltak-e arra, hogy gyárilag tríciumos irányzékkal rendeljék? Hogy szükséges-e a biztosító? Ebben a formában beszélgetünk-e teljes kétkezességről? Vagy, hogy akkor kakas nélkül a fegyver nem fegyver?

Azt hiszem, a választ mindenki borítékolhatja.

Kicsit cinikusan fogalmazva:egy átlagrendőr motivációját, képzettségét figyelembe véve talán nem is biztos, hogy akkora baj a cső alá töltött viselési mód.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

A 96M P9RC rendszeresítésének idejéből származó urban legend szerint pl. az egyik területi szervnél azért (is) kapta az egyik közlekedésrendészeti osztály állománya elsőként meg az "új" fegyvert, mert ahhoz a szervhez csak FEHÉR fegyvertokot és tártartót küldtek a fegyverekkel.
Így nem a telepi sheriffek kapták meg, hanem az egyik pávázós egység.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

G.D írta: 2018.10.18. 21:35 azt mondta a hozzáértő bácsi hogy lángszórós támadásnál mire el/megégnél, addigra rég megfulladtál a képződő mérgező gázoktól (meg gondolom belélegezhető oxigén se sok marad).
erős a gyanúm, hogy a hozzáértő bácsi összkeevrte a lángszórós sztorit egy hagyományos lakástűzzel
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

TotoHU írta: 2018.10.18. 17:08 Azt vajon tudni lehet, hogy az új CZ pisztolyokra milyen utasítást kaptak a rendőrök, hogyan tárazzák és hordják? Gondolom itt már nem 5 lőszer megy táranként, és nem cső alá töltve hordják. Vagy mégis?
Lehet.

13/2013. ORFK ut.:
67. Amennyiben a rendőr szolgálaton kívül viseli személyi felszerelésként kiadott szolgálati lőfegyverét, a rejtett módon hordható fegyvernek csőretöltés nélküli állapotban kell lennie.
68. A rendőr szolgálati lőfegyverét abban az esetben veheti elő és töltheti csőre, ha a Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény (a továbbiakban: Rtv.) 54. § - a szerinti lőfegyverhasználat feltételei, valamint az Rtv. 55. § b) pontjában meghatározottak fennállnak.

Szerintem a max tárkapacitás-2 lőszerre vannak tárazva. A megszokás nagy úr. :)
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Freddy Haflin írta: 2018.10.19. 00:25 Kicsit cinikusan fogalmazva:egy átlagrendőr motivációját, képzettségét figyelembe véve talán nem is biztos, hogy akkora baj a cső alá töltött viselési mód.
Ez hülyeség. Akkor ne adjanak neki, mert ön és közveszélyes lesz akkor is, ha nincs csőre töltve. Akkor - ha már szegényház - legyen fegyveres rendőr, aki kiképzett rendesen, meg legyen nem az, akit másra tanítanak meg, Tasert adnak neki, mittomén.

De ez se lesz nyilván, a realitás az, hogy még mindig lesznek sokáig elefántfüles tokban PA-k is...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2018.10.19. 20:37 Lehet.

13/2013. ORFK ut.:
67. Amennyiben a rendőr szolgálaton kívül viseli személyi felszerelésként kiadott szolgálati lőfegyverét, a rejtett módon hordható fegyvernek csőretöltés nélküli állapotban kell lennie.
68. A rendőr szolgálati lőfegyverét abban az esetben veheti elő és töltheti csőre, ha a Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény (a továbbiakban: Rtv.) 54. § - a szerinti lőfegyverhasználat feltételei, valamint az Rtv. 55. § b) pontjában meghatározottak fennállnak.

Szerintem a max tárkapacitás-2 lőszerre vannak tárazva. A megszokás nagy úr. :)

Ezért az utasításért simán akasztanám nyilvánosan, aki felelős, és aki nem vonta vissza, pedig megtehette volna azt is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2018.10.19. 20:48 Ezért az utasításért simán akasztanám nyilvánosan, aki felelős, és aki nem vonta vissza, pedig megtehette volna azt is.
FMJ-vel súlyosbítva. Katasztrófa az egész. Kakas, miegymás. Mintha direkt csinálnák, pedig nem, csak ennyire hülyék a fegyverhez, azokra meg nem hallgatnak, akik értenek is hozzá.
Válasz küldése