Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Pattantyús írta: 2023.01.14. 17:23 Teljesen egyetértek a cikkel!
Amikor láttam a videót nekem is az jött le, hogy ha az elején lábonlövik akkor is végiszurkál ugyanúgy mindenkit mert láthatóan nem hatotta meg.
Erre a Taser jó megoldás lett volna... gondolom nem volt. Mire a vacak pisztolytáskából a cső alá töltött pisztolyt előszedték... csoda hogy megúszták.
Ezért kéne minden járőrkocsiba szerelt gumis sörétes és ilyen esetben eleve azzal bemenni aztán ha ugrál a páciens pár gumival lenyugtatni.
én teljesen laikusként elképzeltem, hogy mi lenne szerintem a megfelelő eljárásrend + az eljárásrendhez tartozó felszerelés, ha én kapnám a feladatot, hogy vigyek be egy ilyen típusú személyt

a következőre jutottam:
pump action sörétes buckshottal töltve, amiből lehetne pl az első kettő gumiból, a többi meg ólomból (persze lehet tetszés szerint mással is ízesíteni)
odadobni a gyanúsítottnak a bilincset (ami lehetne akár a gyorskötelegős megoldású is)
közölni vele, hogy akkor most azonnal kezdje el szaxerűen megbilincselni magát, mert ha nem, az ellenállásként értelmezendő
ha nem csinálja 1-2 másodpercen belül, vagy főleg ha gyanús mozdulatot tesz, azonnal megkínálni a gumibuckshottal
műveletet megismételni addig, amíg mozog (tehát vagy megbilincselve nyugodtan várja a következő lépést, vagy fexik a vérében), és csak utána odamenni (ellenőrizni, hogy jól áll-e a bilincs, vagy hogy van-e még pulzus)

nyilván egy hallássérült gyanúsított nagyobb eséllyel kap lábra gumibogyókat, mint egy halló, de ennyi hátrány még belefér
előnyből mexerintem elég sok van

nyilván jártasabbak vagytok nálam a rendvédelem területén
biztos lenne egyéb hátránya is ennek az eljárásrendnek, de nekem nem jut most más az eszembe
tanítsatok
meg egyáltalán: miért a rendőr bilincsel?
ennek is biztosan van valami oka, amiről én nem tudok
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2023.01.15. 10:37 Meg hátránya is.
És a lapos szánú pisztolyokon ezzel a módszerrel is kis felületen tudod csak megfogni a szánt, tehát semmivel sem vagy előrébb mint a csúzlis metódussal.
A gyakorlatban szerintem ez is, az is működhet. Fegyver, megszokás, gyakorlat, stb kérdése. Kb mint, hogy szánakasztóval, vagy töltőfogással engedjük-e előre a szánt. Nekem is van egy preferált technikám, de több úton el lehet jutni ugyanarra az eredményre.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2023.01.15. 10:48 A gyakorlatban szerintem ez is, az is működhet.
Nem is azt mondtam, hogy rosszabb vagy jobb lenne egyik a másiknál, csak azt, hogy a konkrét problémán (CZ P-09 lapos szán+erős helyretoló rugó kombinációja) igazából nem segít a "másik" módszer sem (tapasztalat).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.01.15. 00:02 Szinte kontakt távolságról lőtte meg, ez azért nem akkora cucc.
De nem erre irányult amit mondtam.
Nem az ellen vagyok hogy a rendőrök viseljenek lőfegyvert!
Hanem amellett hogy lőjenek sokkal de sokkal többet, és legyen qrvasok speciális képzésük amilyenekkel a mostanihoz hasonló esetek megelőzhetők és nem hal meg senki!
Bezzeg a NAV-osoknak kilóra veszik a lőszert...

Azok legalább használják is, lőnek vele, képzik őket, vagy az is csak egy kirakatbeszerzés volt?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.01.15. 10:37 Meg hátránya is.
És a lapos szánú pisztolyokon ezzel a módszerrel is kis felületen tudod csak megfogni a szánt, tehát semmivel sem vagy előrébb mint a csúzlis metódussal.
Csajnak mutattam, ez működött a másik nem.
Nsgy volt a boldogság.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ööö, ha ez igaz, akkor már korábban le lehetett (kellett) volna gépkarabélyozni a rendőrgyilkost.


https://www.szoljon.hu/helyi-kek-hirek/ ... dorgyilkos

Közben a szolnoki MH Kiss József 86. Helikopter dandár illetékesei nem hivatalosan cáfolják azt a hírt, hogy a budapesti rendőrgyilkossággal gyanúsított férfi a fővárosi tragédiát megelőző napon kocsijával át akarta volna törni a helyőrség sorompóját. A hivatalos információért azonban a Magyar Honvédség sajtóosztályára irányítottak bennünket, ahová elküldtük kérdéseinket.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

RatRace írta: 2023.01.14. 15:17 Ez farokság.
Mindig is volt nálam, és többeknél is zsebkés, és nem készülünk semmire
Ez a hozzáállás csak a belügynél van, ahol mindent IS tiltanának.
Akkor miért hordod stb ? Előkapni fenyegetni ? Azt kétlem , szerelésre sem hasznos arra van más .
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Versecki Csaba írta: 2023.01.15. 14:58 Akkor miért hordod stb ? Előkapni fenyegetni ? Azt kétlem , szerelésre sem hasznos arra van más .
Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

gvass1 írta: 2023.01.15. 15:01 Kép
Jöhet grafika nincs jelentősége , a kés tőr hordás vonzalma értelmetlen indokolatlan azoknál akik gázsprayvel gpvel védekeznek . Multifunkciós zsebszerszámok eszközök hordása logikus , kés tőr bicska viselésre nincs indok . A mém helyett kitudnád fejteni a véleményed ?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2023.01.15. 10:47 meg egyáltalán: miért a rendőr bilincsel?
Szia,

Mert a passziv ellenallas legegyszerubb modja, ha valaki nem rakja fel a bilincset.

Vagy, ha ugy rakja fel, hogy kenyelmesen ki tudja huzni belole a kezet.
(Raktunk mar fel rogzitest ugy, hogy teljesen jonak tunt, aztan amikor olyan kedve volt, akkor egyetlen pillanat alatt kihuzta a kezet. Nyilvan ez nem teljesen relevans, mert nem bilincset nem bunozore, de mutatja, hogy neha joval bonyolultabb a dolgot csinalni, mint elkepzelni.)

Illetve az aktiv ellenallas egy szolid, de a rendor szamara penzbe kerulo modja, ha eldobja a rendor bilincset az intezkedes ala vont.

Zavart, vagy magyarul nem beszelo szemely eseten kivitelezhetetlen.

"(tehát vagy megbilincselve nyugodtan várja a következő lépést, vagy fexik a vérében), és csak utána odamenni (ellenőrizni, hogy jól áll-e a bilincs, vagy hogy van-e még pulzus)"

A rendorsegi torvenyt nem ismerem, de szerintem minimalis joguk van passziv ellenallas eseten (pl. szerintem megutni sincs joguk); es szerintem rendben is van, hogy nem alkalmazhatnak halalos erot passziv ellenallassal szemben. A lo tuloldalara se essunk at.

Bel
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: laczka »

Versecki Csaba írta: 2023.01.15. 15:15 kés tőr bicska viselésre nincs indok
Nem nagyon dolgoztál még terepen, ugye?
Kettévágni a zsömlét, felszeletelni a zöldséget.

De például szétszedni a boltban a kötegelt zsugorozott istenverése csomagolást ahelyett, hogy szentségelve szerencsétlenkednél kézzel...

Meg ilyen a társadalomra kiemelten veszélyes dolgok... ééééééééédesanyám borogass :(
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

laczka írta: 2023.01.15. 16:13 Nem nagyon dolgoztál még terepen, ugye?
Kettévágni a zsömlét, felszeletelni a zöldséget.

De például szétszedni a boltban a kötegelt zsugorozott istenverése csomagolást ahelyett, hogy szentségelve szerencsétlenkednél kézzel...

Meg ilyen a társadalomra kiemelten veszélyes dolgok... ééééééééédesanyám borogass :(
Multibicska más téma azt fent leirtam . A támadónál 16cm hosszú pengés tőr , friss cikkek részletesen leírják hogy a tag a szomszédban tombolt , azt nem tudni hogy mindig volt nála tőr vagy átficcent a putirjába kézbe vette és beindult stb .
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Versecki Csaba írta: 2023.01.15. 16:47 Multibicska más téma azt fent leirtam . A támadónál 16cm hosszú pengés tőr , friss cikkek részletesen leírják hogy a tag a szomszédban tombolt , azt nem tudni hogy mindig volt nála tőr vagy átficcent a putirjába kézbe vette és beindult stb .
A multik előtt lehet a tollakat kéne...
https://youtu.be/5V1dKqCvRjE
Amit nem értesz a fegyver, kés stb. nem oka, hanem eszköze a támadásoknak. Azzal, hogy megfosztod azokat tőle akik önként betartjak a törvényt, nem fogod azok tamadasait megakadalyozni, akik tesznek rá.
Szerinted azt akit nem érdekel a fekvő nyolcas amit az emberölésért kaphat, azt érdekelni fogja bármilyen pénzbírság v. kisebb börtönbüntetés amit a késért kaphat?
A. britek már meglépték ott 4 év amit kaphatsz tiltott késviselésért. Annyira nem működik hogy az elvett késekből bazi nagy és ronda szobrokat tudnak csinálni.
A brit idiotizmus szobra.
Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.15. 17:13 A multik előtt lehet a tollakat kéne...
https://youtu.be/5V1dKqCvRjE
Amit nem értesz a fegyver, kés stb. nem oka, hanem eszköze a támadásoknak. Azzal, hogy megfosztod azokat tőle akik önként betartjak a törvényt, nem fogod azok tamadasait megakadalyozni, akik tesznek rá.
Szerinted azt akit nem érdekel a fekvő nyolcas amit az emberölésért kaphat, azt érdekelni fogja bármilyen pénzbírság v. kisebb börtönbüntetés?
A hülyeangol- és rendőrgondolkodás ilyen szép tünetegyüttesét már régen láttuk ugye?

Versecki úr jelentkezzen egy főosztályvezetői állásra az igrenden!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.15. 17:23 A hülyeangol- és rendőrgondolkodás ilyen szép tünetegyüttesét már régen láttuk ugye?

Versecki úr jelentkezzen egy főosztályvezetői állásra az igrenden!
+1
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Versecki Csaba írta: 2023.01.15. 16:47 Multibicska más téma azt fent leirtam . A támadónál 16cm hosszú pengés tőr , friss cikkek részletesen leírják hogy a tag a szomszédban tombolt , azt nem tudni hogy mindig volt nála tőr vagy átficcent a putirjába kézbe vette és beindult stb .
Nem kell terelni, te en bloc a kések ellen érveltél, senki nem azért szólt itt vissza neked, mert 16+ centis pengéjű halefokat akar hordani az utcán. Nehogy már ezen a fórumon kelljen magyarázni, hogy mi mindenre hasznos a normál életben egy sz.ros kisebb kés vagy folder...

Mi a fene az a multibicska? Akkor pl. egy Persistence nem az, mert csak bicska, így a kemény 7 centis pengével már gyilkos vagy bűnöző vagyok tőle? Hagyjuk már ezt...
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

laczka írta: 2023.01.15. 16:13 Nem nagyon dolgoztál még terepen, ugye?
Kettévágni a zsömlét, felszeletelni a zöldséget.

De például szétszedni a boltban a kötegelt zsugorozott istenverése csomagolást ahelyett, hogy szentségelve szerencsétlenkednél kézzel...

Meg ilyen a társadalomra kiemelten veszélyes dolgok... ééééééééédesanyám borogass :(
+1
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.01.15. 17:24 Nem kell terelni, te en bloc a kések ellen érveltél, senki nem azért szólt itt vissza neked, mert 16+ centis pengéjű halefokat akar hordani az utcán. Nehogy már ezen a fórumon kelljen magyarázni, hogy mi mindenre hasznos a normál életben egy sz.ros kisebb kés vagy folder...

Mi a fene az a multibicska? Akkor pl. egy Persistence nem az, mert csak bicska, így a kemény 7 centis pengével már gyilkos vagy bűnöző vagyok tőle? Hagyjuk már ezt...
Az külön gyönyörű, hogy a nagy joakarásban az úrnak sikerült feltalálni a melegvizet.
Ugyanis a jelenleg hatályos jogszabály pontosan így működik.
Viselhetsz 8 cm alatti multit, gázsprayt, nem viselhetsz 17 centis bökőt.
A büntetés pedig bőven lehet több százezres v. elzárás.
Jól megvédte a rendőr életét.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://www.vg.hu/kozelet/2023/01/rendo ... n=ott_k_02

Azért, mikor ilyen cikk jön szembe, fel megy bennem a pumpa.... Milyen egy gcci világban élünk ahol az önvédekezőt leszopt@tják a gyilkos meg felmentjük?

Nehogy már mert valaki bolond, arra ne vonatkozzon a, jog....
Se
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Kontrolle13 írta: 2023.01.15. 17:51 https://www.vg.hu/kozelet/2023/01/rendo ... n=ott_k_02

Azért, mikor ilyen cikk jön szembe, fel megy bennem a pumpa.... Milyen egy gcci világban élünk ahol az önvédekezőt leszopt@tják a gyilkos meg felmentjük?

Nehogy már mert valaki bolond, arra ne vonatkozzon a, jog....
Se
Ezért szeretném adófizetőként, hogy a védekező rendőrök merjenek mellkasra duplázni. Inkabb az ő képzésüket, és utána a mentális egészségük helyreállítását fizetném, mint az elkövető gyógyítását, őrzését.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2023.01.15. 18:15-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2023.01.15. 17:44 Az külön gyönyörű, hogy a nagy joakarásban az úrnak sikerült feltalálni a melegvizet.
Ugyanis a jelenleg hatályos jogszabály pontosan így működik.
Viselhetsz 8 cm alatti multit, gázsprayt, nem viselhetsz 17 centis bökőt.
A büntetés pedig bőven lehet több százezres v. elzárás.
Jól megvédte a rendőr életét.
+1
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Kontrolle13 írta: 2023.01.15. 17:51 https://www.vg.hu/kozelet/2023/01/rendo ... n=ott_k_02

Azért, mikor ilyen cikk jön szembe, fel megy bennem a pumpa.... Milyen egy gcci világban élünk ahol az önvédekezőt leszopt@tják a gyilkos meg felmentjük?

Nehogy már mert valaki bolond, arra ne vonatkozzon a, jog....
Se
A végén még perelni fog, mert lábon lőtték… :?
Mindenki vár valamit...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

zora írta: 2023.01.15. 18:13 Ezért szeretném adófizetőként, hogy a védekező rendőrök merjenek mellkasra duplázni. Inkabb az ő képzésüket, és utána a mentális egészségük helyreállítását fizetném, mint az elkövető gyógyítását, őrzését.
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2023.01.15. 12:03 Nem is azt mondtam, hogy rosszabb vagy jobb lenne egyik a másiknál, csak azt, hogy a konkrét problémán (CZ P-09 lapos szán+erős helyretoló rugó kombinációja) igazából nem segít a "másik" módszer sem (tapasztalat).
325590291_484512177217190_7062363072671625719_n.jpg
325590291_484512177217190_7062363072671625719_n.jpg (14.71 KiB) Megtekintve 16127 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2023.01.15. 19:02 325590291_484512177217190_7062363072671625719_n.jpg
Szerintem sem gondolt rá egyik mérnök se hogy 202x-ben bárhol is cső alá töltve fogják hordani a cuccot amit terveznek...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2023.01.15. 19:53 Szerintem sem gondolt rá egyik mérnök se hogy 202x-ben bárhol is cső alá töltve fogják hordani a cuccot amit terveznek...
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mérnökként...
Screenshot_20230115-205202_Chrome.jpg
Screenshot_20230115-205202_Chrome.jpg (199.7 KiB) Megtekintve 16069 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

bel írta: 2023.01.15. 15:32
Zavart, vagy magyarul nem beszelo szemely eseten kivitelezhetetlen.
értem a dilemmát, de ha én egy egzotikus országban vagyok, amelynek nem ismerem a nyelvét, és fegyvert fognak rám, odadobnak egy bilincsrt és kiabálnak, akkor asszem nem kellene sokat gondolkoznom rajta, hogy mit is szeretnének

de akkor legyen benne némi passzivitásra lehetőség: feküdjön szépen hasra és tegye szét az összes végtagját

a hirtelen mozdulatra (amilyen pl a bilincs eldobása) meg szerintem nyugodtan repülhet a gumibogyószörp

van amcsi állam, ahol ha megállítja a közeg a kocsit, akkor addig oda sem megy, amíg nem rakod ki a kocsi tetejére a slusszkulcsot, meg a két kezedet
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2023.01.15. 21:01 értem a dilemmát, de ha én egy egzotikus országban vagyok, amelynek nem ismerem a nyelvét, és fegyvert fognak rám, odadobnak egy bilincsrt és kiabálnak, akkor asszem nem kellene sokat gondolkoznom rajta, hogy mit is szeretnének

de akkor legyen benne némi passzivitásra lehetőség: feküdjön szépen hasra és tegye szét az összes végtagját

a hirtelen mozdulatra (amilyen pl a bilincs eldobása) meg szerintem nyugodtan repülhet a gumibogyószörp

van amcsi állam, ahol ha megállítja a közeg a kocsit, akkor addig oda sem megy, amíg nem rakod ki a kocsi tetejére a slusszkulcsot, meg a két kezedet
Ezt a hozzáértők már kitalálták, vannak vérrel írott szabályok, nem leszünk okosabbak az elméleteinkkel.
Megjegyzés: A drogost a beanbag jó eséllyel egyáltalán nem fogja érdekelni, éles biztosítást mindig használnak a nemhalálos mellett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.01.15. 20:53 Mérnökként...

Screenshot_20230115-205202_Chrome.jpg
Azt kihagytad, hogy elefántfül tokban. :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.01.15. 21:01 értem a dilemmát, de ha én egy egzotikus országban vagyok, amelynek nem ismerem a nyelvét, és fegyvert fognak rám, odadobnak egy bilincsrt és kiabálnak, akkor asszem nem kellene sokat gondolkoznom rajta, hogy mit is szeretnének

de akkor legyen benne némi passzivitásra lehetőség: feküdjön szépen hasra és tegye szét az összes végtagját

a hirtelen mozdulatra (amilyen pl a bilincs eldobása) meg szerintem nyugodtan repülhet a gumibogyószörp

van amcsi állam, ahol ha megállítja a közeg a kocsit, akkor addig oda sem megy, amíg nem rakod ki a kocsi tetejére a slusszkulcsot, meg a két kezedet
Nagyon nem így mennek a dolgok.
Legtöbbször mire kiderül, hogy a macskaalom a ventilátorban végezte már jó eséllyel kétszer megmerült benned a kés.
Soha nem az egyértelmű fenyegető helyzetekkel van a baj, hanem amikor mindennapos esetek fajulnak el egy pillanat alatt.
Egy fegyverhasznalat jogossaga pedig másodpercek belül többször megfordulhat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2023.01.15. 21:10 Nagyon nem így mennek a dolgok.
Legtöbbször mire kiderül, hogy a macskaalom a ventilátorban végezte már jó eséllyel kétszer megmerült benned a kés.
Soha nem az egyértelmű fenyegető helyzetekkel van a baj, hanem amikor mindennapos esetek fajulnak el egy pillanat alatt.
Egy fegyverhasznalat jogossaga pedig másodpercek belül többször megfordulhat.
Azért élve mentegetőzni egy hiba(?) miatt, mint a tálcában fekve már nem hallani, milyen jó fiú voltál, az nem nehéz választás...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.01.15. 21:09 Azt kihagytad, hogy elefántfül tokban. :mrgreen:
Azon már a mémgenerátor is kiakadt..😀
Screenshot_20230115-211859_Chrome.jpg
Screenshot_20230115-211859_Chrome.jpg (214.77 KiB) Megtekintve 16063 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2023.01.15. 21:12 Azért élve mentegetőzni egy hiba(?) miatt, mint a tálcában fekve már nem hallani, milyen jó fiú voltál, az nem nehéz választás...
Ha nagyon fegyver rangatsz intézkedéskor valószínűleg az első hónapod is tört hónap lesz.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

szöged írta: 2023.01.15. 21:01 értem a dilemmát, de ha én egy egzotikus országban vagyok, amelynek nem ismerem a nyelvét, és fegyvert fognak rám, odadobnak egy bilincsrt és kiabálnak, akkor asszem nem kellene sokat gondolkoznom rajta, hogy mit is szeretnének

de akkor legyen benne némi passzivitásra lehetőség: feküdjön szépen hasra és tegye szét az összes végtagját

a hirtelen mozdulatra (amilyen pl a bilincs eldobása) meg szerintem nyugodtan repülhet a gumibogyószörp

van amcsi állam, ahol ha megállítja a közeg a kocsit, akkor addig oda sem megy, amíg nem rakod ki a kocsi tetejére a slusszkulcsot, meg a két kezedet
Az emberek többsége lefagyna es meg se tudna mozdulni.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

gabor86 írta: 2023.01.16. 00:40 Az emberek többsége lefagyna es meg se tudna mozdulni.
akkor a foglalkozás elérte a célját
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.01.16. 06:34 akkor a foglalkozás elérte a célját
Nagyjából nem érted a dolgot.
Te vagy oda legjobban az európai értékekért.
Akkor képzeld el, hogy MINDEN rendőri intézkedés azzal indulna, hogy megfektetnek mondjuk a legjobb öltönyödben az olajos latyakban, majd fegyvert fogva rájuk melled fektetik az asszonyt és a gyerekeket is.
Ugyanis BÁRMILYEN polgár-rendőr interakcióból lehet konfliktus ami esetleg elfajul.
Ráadasul semmire se lenne jó, mert a legtöbb rendőri intézkedésnek van valamilyen célja, aminek a megvalósulásahoz a legtöbb esetben szükséges az állampolgár együttműködése.
A rendőri, hatósági munka olyan, hogy legnagyobb elővigyázatosság ellenére benne van pakliban, az hogy a nap végén bezacskozva végzed. Aki ezt nem tudja elfogadni, az rossz helyre ment dolgozni.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2023.01.15. 21:49 Ha nagyon fegyver rangatsz intézkedéskor valószínűleg az első hónapod is tört hónap lesz.
Valójában erre az egy mondatra válaszul írtam, amit írtam:
"Egy fegyverhasznalat jogossaga pedig másodpercek belül többször megfordulhat"
Vagyis, ha már oda jutottunk, h elő kellett venni, és még mindig látszik a komoly támadás szándéka, a hezitálás nem jó stratégia.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.01.15. 17:23 A hülyeangol- és rendőrgondolkodás ilyen szép tünetegyüttesét már régen láttuk ugye?

Versecki úr jelentkezzen egy főosztályvezetői állásra az igrenden!
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.16. 09:18 Nagyjából nem érted a dolgot.
Te vagy oda legjobban az európai értékekért.
Akkor képzeld el, hogy MINDEN rendőri intézkedés azzal indulna, hogy megfektetnek mondjuk a legjobb öltönyödben az olajos latyakban, majd fegyvert fogva rájuk melled fektetik az asszonyt és a gyerekeket is.
Ugyanis BÁRMILYEN polgár-rendőr interakcióból lehet konfliktus ami esetleg elfajul.
Jaajjj, ez egy nagyon durva csúsztatás, összemosása a dolgoknak.

Normálisan öltözött, normálisan viselkedő embert csak úgy a legritkább esetben igazoltatnak, intézkednek vele szemben.

Itt is hívásra mentek, ami alapján őrjöngő bolond volt a lépcsőházban, aki éppen kalapáccsal ment ajtót betörni. Igen, ilyen helyzetben indokolt a földre fektetéssel kezdeni, és nehezen hihető, hogy öltönyben lesz az elkövető.

Még az USA-ban is csak annyit kérnek alapból, hogy közúti igazoltatáskor kezed legyen kormányon/látható helyen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.16. 09:54 Jaajjj, ez egy nagyon durva csúsztatás, összemosása a dolgoknak.

Normálisan öltözött, normálisan viselkedő embert csak úgy a legritkább esetben igazoltatnak, intézkednek vele szemben.

Itt is hívásra mentek, ami alapján őrjöngő bolond volt a lépcsőházban, aki éppen kalapáccsal ment ajtót betörni. Igen, ilyen helyzetben indokolt a földre fektetéssel kezdeni, és nehezen hihető, hogy öltönyben lesz az elkövető.

Még az USA-ban is csak annyit kérnek alapból, hogy közúti igazoltatáskor kezed legyen kormányon/látható helyen.
Ne haragudj intezkedtel már valaha? Nem bántásnak szánom. Bárki akinek szolgálati igazolványt mutatsz v. egyenruhaban intezkedsz ellene, az esetek 99% nem fog örülni neked. Innen indul a dolog, tehát bármelyik elfajulhat. Az állampolgár viszont ennek ellenére sem lesz az ellenséged, hanem az, aki az adojabol eltart tégedet és családodat. És így állsz hozzá, tehát nem hadifoglyokat ejtesz.
A dolgokon rengeteget lehet javítani képzéssel, felszereléssel, szabalyozással, de a kockázatot csak csökkenteni lehet, nem pedig megszüntetni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.01.16. 10:16 Ne haragudj intezkedtel már valaha? Nem bántásnak szánom. Bárki akinek szolgálati igazolványt mutatsz v. egyenruhaban intezkedsz ellene, az esetek 99% nem fog örülni neked. Innen indul a dolog, tehát bármelyik elfajulhat. Az állampolgár viszont ennek ellenére sem lesz az ellenséged, hanem az, aki az adojabol eltart tégedet és családodat. És így állsz hozzá, tehát nem hadifoglyokat ejtesz.
A dolgokon rengeteget lehet javítani képzéssel, felszereléssel, szabalyozással, de a kockázatot csak csökkenteni lehet, nem pedig megszüntetni.
Akármelyik szitu elfajulhat, de vannak kockázatosabb esetek azért gondolom. Ahol előre, vagy azonnal tudod, hogy ez rázós lesz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.16. 10:16 Ne haragudj intezkedtel már valaha? Nem bántásnak szánom. Bárki akinek szolgálati igazolványt mutatsz v. egyenruhaban intezkedsz ellene, az esetek 99% nem fog örülni neked. Innen indul a dolog, tehát bármelyik elfajulhat. Az állampolgár viszont ennek ellenére sem lesz az ellenséged, hanem az, aki az adojabol eltart tégedet és családodat. És így állsz hozzá, tehát nem hadifoglyokat ejtesz.
A dolgokon rengeteget lehet javítani képzéssel, felszereléssel, szabalyozással, de a kockázatot csak csökkenteni lehet, nem pedig megszüntetni.
Igen, és ez hol mond mást, mint amit én írtam?:-)

Hogy baromira másképpen kell intézkedni akkor, ha mondjuk egy autóban telefonozóval szemben kell intézkedni, mintha éjjel egy lépcsőházban őrjöngővel szemben. Nagyon más a kockázati/elfajulási szint, ezt egy óvodás is belátja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.01.16. 10:18 Akármelyik szitu elfajulhat, de vannak kockázatosabb esetek azért gondolom. Ahol előre, vagy azonnal tudod, hogy ez rázós lesz.
Nem tudod előre, ha mindig tudnád az lenne hatalmas dolog.
En a mostani esethez kísértetiesen hasonló eset túlélőjenek segítettem a PTSDbol való felepulesben.
Igy arról az esetről első kézből van infóm.
Ami lényeg, ártalmatlan napi tucat ügyek tudnak halálosan elfajulni.
Az usaban is pl. a csb és a közúti megállítás öli meg a legtöbb rendőrt. Tehát ha megnyomsz egy csengőt v. egy rendőr megállít egy autót akkor óvatos, de nem lehet paranoid, ugyanis ha az akkor lehet hogy szerencséje lesz egy ilyen támadásnál de nem tudja elvegezni a munkája másik 99, 999 százalékát.
Ez olyan mintha egy mérnök úgy próbálná mondjuk fejleszteni hogy a csak a munkahelyi baleset lehetősége lenne a fejében.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.01.16. 10:33 Nem tudod előre, ha mindig tudnád az lenne hatalmas dolog.
En a mostani esethez kísértetiesen hasonló eset túlélőjenek segítettem a PTSDbol való felepulesben.
Igy arról az esetről első kézből van infóm.
Ami lényeg, ártalmatlan napi tucat ügyek tudnak halálosan elfajulni.
Az usaban is pl. a csb és a közúti megállítás öli meg a legtöbb rendőrt. Tehát ha megnyomsz egy csengőt v. egy rendőr megállít egy autót akkor óvatos, de nem lehet paranoid, ugyanis ha az akkor lehet hogy szerencséje lesz egy ilyen támadásnál de nem tudja elvegezni a munkája másik 99, 999 százalékát.
Ez olyan mintha egy mérnök úgy próbálná mondjuk fejleszteni hogy a csak a munkahelyi baleset lehetősége lenne a fejében.
Értem mit mondasz, és igazad is van. Amit én akartam mondani, az viszont szerintem nem ment át. Ha egy őrjöngő késeshez hívnak, vagy látod, hogy valaki full zavart, akkor óvatos vagy, szerintem. A meglepetésből késelő bevásárlószatyros anyukára nem lehet felkészülni. Nem gúnyolódásból írom, tényleg lehet ilyen. Vesd össze: "nincs értelme önvédelemre készülni, mit csinálsz, ha valaki lecsap egy téglával hátulról?" Semmit, meghalok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.01.16. 10:44 Értem mit mondasz, és igazad is van. Amit én akartam mondani, az viszont szerintem nem ment át. Ha egy őrjöngő késeshez hívnak, vagy látod, hogy valaki full zavart, akkor óvatos vagy, szerintem. A meglepetésből késelő bevásárlószatyros anyukára nem lehet felkészülni. Nem gúnyolódásból írom, tényleg lehet ilyen. Vesd össze: "nincs értelme önvédelemre készülni, mit csinálsz, ha valaki lecsap egy téglával hátulról?" Semmit, meghalok.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.16. 10:45+1
+1( talán ezért még nem bsznak ki?)
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.01.16. 10:44 Értem mit mondasz, és igazad is van. Amit én akartam mondani, az viszont szerintem nem ment át. Ha egy őrjöngő késeshez hívnak, vagy látod, hogy valaki full zavart, akkor óvatos vagy, szerintem. A meglepetésből késelő bevásárlószatyros anyukára nem lehet felkészülni. Nem gúnyolódásból írom, tényleg lehet ilyen. Vesd össze: "nincs értelme önvédelemre készülni, mit csinálsz, ha valaki lecsap egy téglával hátulról?" Semmit, meghalok.
Mind mondtam érdemes várni az ítélettel.
A forrás ellenére viszonylag korrekt cikk.
https://nepszava.hu/3182005_budapest-uj ... -megelozes
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.01.16. 11:18 Mind mondtam érdemes várni az ítélettel.
A forrás ellenére viszonylag korrekt cikk.
https://nepszava.hu/3182005_budapest-uj ... -megelozes
Köszi a linket!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.16. 11:18 Mind mondtam érdemes várni az ítélettel.
A forrás ellenére viszonylag korrekt cikk.
https://nepszava.hu/3182005_budapest-uj ... -megelozes
Hát, szerintem meg nem igazán korrekt, mendemondák, féligazságok, "úgy szoktuk", "csak baj ne legyen belőle", felelősségelkenés, mundér védelme süt a leírtakból.

Lásd pl:

"„A kés zárt helyiségben, néhány méteren belül a létező leghalálosabb fegyver.” – mondták többen is"

Mantrázott bullshit. Klasszikus Tueller-szabály félreértelmezés - akkor igazán veszélyes, ha felkészületlen vagy és tokban van a nem tűzkész fegyvered. De akkor is "leghalálosabb"???, meg a lőf.szt: kisbalta, vasvilla, kapa: mind előfordulnak intézkedéskor, mind sokkal veszélyesebb még zárt térben is.

Meg a "nem vennék fel úgysem védőfelszerelést, MERT KÉNYELMETLEN". Ja, akkor IJ.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.01.16. 10:18 Akármelyik szitu elfajulhat, de vannak kockázatosabb esetek azért gondolom. Ahol előre, vagy azonnal tudod, hogy ez rázós lesz.
Az újpesti rendőr késelés után egy lépcsőházban őrjöngő ajtókat betörő fazon nem értem hogy mért nem nyom meg vészcsengőt a bevetést irányítók fejében? Inkább kapjon pár garázda k.csög tasert és boruljon meg, mintsem halvány esélye is legyen rátámadni a rendőrre.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.16. 10:16 Ne haragudj intezkedtel már valaha? Nem bántásnak szánom. Bárki akinek szolgálati igazolványt mutatsz v. egyenruhaban intezkedsz ellene, az esetek 99% nem fog örülni neked. Innen indul a dolog, tehát bármelyik elfajulhat. Az állampolgár viszont ennek ellenére sem lesz az ellenséged, hanem az, aki az adojabol eltart tégedet és családodat. És így állsz hozzá, tehát nem hadifoglyokat ejtesz.
A dolgokon rengeteget lehet javítani képzéssel, felszereléssel, szabalyozással, de a kockázatot csak csökkenteni lehet, nem pedig megszüntetni.
Mondjuk onnan kellene kezdeni, hogy csak akkor állítson meg a rendőr, ha valami oka van rá. Pl. mint Ausztriában vagy Németországban. Csak úgy, mert csak, találomra ne kezdjenek el igazoltatni, mert azt elég jogosan tartom rendőrállami szintű vegzálásnak. Meg mondjuk a "száguldunk és félünk"-ből el kellene jutni a "Szolgálunk és védünk"-ig. De amikor egy tilos helyen balra bekanyarodó autósok közül a kopott Skoda, szakadt Ford Escort, tizenéves mi autónk stb. kerül leintésre, miközben a csilivilibéemvé, tízmilliósmerga és ódiányóc sofőrjei ugyanott, ugyanazt a tilos balkanyart bevéve épp csak nem integetnek vigyorogva a rend éber őreinek, addig ez nehezen fog menni.

Mondjuk pont a pedagógustüntetések alatti rendőri biztosítás, ill. az ott tanúsított magatartásuk egy nagy piros pont sokak szemében, ezt alá kell írjam.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.16. 11:18 Mind mondtam érdemes várni az ítélettel.
A forrás ellenére viszonylag korrekt cikk.
https://nepszava.hu/3182005_budapest-uj ... -megelozes
gvass1 fórumtárs figyelmébe. Éppen valami ilyesmit próbáltam a minap pofázni a billentyűzetemmel, amikor finoman szólva is lehurrogott... Amúgy az ész botránya. Menjen oda az ügyész/ügyvéd az ilyet befogni, ha annyira jobban tudja. :-(

"Magyarországon ugyanis rendőr akkor használhat éles lőfegyvert, ha közvetlen, életet érő támadás elhárítására lenne szükség. Az újbudai esetben a házból már kirohant késes elkövetőt az üres villamosmegállóban érték utol a megsebesített járőrök. Sokadik felszólítása sem tett eleget és futni kezdett, ekkor lőtték lábon. Bár meghökkentően hangzik, forrásaink szerint „ügyészi, jogi logikából” az következik, hogy amikor már nem állt fenn a közvetlen életveszély, még megszurkált, sérült rendőröknek is vissza kell térniük a hagyományos, fizikai erővel történő elfogáshoz."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2023.01.16. 11:36 Az újpesti rendőr késelés után egy lépcsőházban őrjöngő ajtókat betörő fazon nem értem hogy mért nem nyom meg vészcsengőt a bevetést irányítók fejében? Inkább kapjon pár garázda k.csög tasert és boruljon meg, mintsem halvány esélye is legyen rátámadni a rendőrre.
Vélhetően azért, mert naponta van egy ilyen küldés (Pesten talán több is) - valami hülye dörömböl, örjöng, rugdossa / töri rá az ajtót valakire - és egy idő után a vészcsengő elhalkul. Kb. mint a riasztó, ami tévesen jelez gyakran, senki nem valós eseményre gondol.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.01.16. 11:25Köszi a linket!
+1
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.16. 11:28 Hát, szerintem meg nem igazán korrekt, mendemondák, féligazságok, "úgy szoktuk", "csak baj ne legyen belőle", felelősségelkenés, mundér védelme süt a leírtakból.

Lásd pl:

"„A kés zárt helyiségben, néhány méteren belül a létező leghalálosabb fegyver.” – mondták többen is"

Mantrázott bullshit. Klasszikus Tueller-szabály félreértelmezés - akkor igazán veszélyes, ha felkészületlen vagy és tokban van a nem tűzkész fegyvered. De akkor is "leghalálosabb"???, meg a lőf.szt: kisbalta, vasvilla, kapa: mind előfordulnak intézkedéskor, mind sokkal veszélyesebb még zárt térben is.

Meg a "nem vennék fel úgysem védőfelszerelést, MERT KÉNYELMETLEN". Ja, akkor IJ.
"Viszonylag korrekt."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.01.16. 11:48 gvass1 fórumtárs figyelmébe. Éppen valami ilyesmit próbáltam a minap pofázni a billentyűzetemmel, amikor finoman szólva is lehurrogott... Amúgy az ész botránya. Menjen oda az ügyész/ügyvéd az ilyet befogni, ha annyira jobban tudja. :-(

"Magyarországon ugyanis rendőr akkor használhat éles lőfegyvert, ha közvetlen, életet érő támadás elhárítására lenne szükség. Az újbudai esetben a házból már kirohant késes elkövetőt az üres villamosmegállóban érték utol a megsebesített járőrök. Sokadik felszólítása sem tett eleget és futni kezdett, ekkor lőtték lábon. Bár meghökkentően hangzik, forrásaink szerint „ügyészi, jogi logikából” az következik, hogy amikor már nem állt fenn a közvetlen életveszély, még megszurkált, sérült rendőröknek is vissza kell térniük a hagyományos, fizikai erővel történő elfogáshoz."
Én meg ezekre mondom továbbra is, hogy "így szoktuk" érvelés, ami nem jogi szabályozáson alapul.


Ugyanis nyilvánvalóan már az első mondat is nettó marhaság.


Lásd Rtv., amit basznak végigolvasni nemcsak a sajtómunkások, de a rendőrök is. Kivastagítottam pirossal néhány erősen nem nyilvánvaló, sokak által nem ismert pontot.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99400034.tv


Lőfegyverhasználat

52. § (1) A rendőrt a lőfegyverhasználati jog - a jogos védelem és a végszükség esetein kívül - az e törvényben foglaltak szerint illeti meg.

(2) A lőfegyverhasználat saját elhatározásból vagy utasításra történhet. Csapaterő zárt alakzatban történő alkalmazása esetén csak utasításra használható lőfegyver.

53. § (1) Lőfegyverhasználatnak csak a szándékosan, személyre leadott lövés minősül.

(2) Ha e törvény szerint a lőfegyverhasználat feltétele fennáll, a rendőr bármely dolgot fegyverként használhat. A lőfegyver használatára vonatkozó szabályokat ebben az esetben is értelemszerűen alkalmazni kell.

(3) * E törvény alkalmazása szempontjából nem minősül lőfegyverhasználatnak a rendfenntartás céljára rendszeresített gumilövedék, a pirotechnikai eszköz, a könnygázgránát, az elfogó háló lőfegyverrel vagy az e célra szolgáló egyéb kilövő eszközzel történő célbajuttatása.

(4) A (3) bekezdésben nem említett, egyéb célra rendszeresített műanyagból készült lövedék használatára csak abban az esetben kerülhet sor, ha - az eset összes körülményeire figyelemmel - enyhébb kényszerítő eszközzel az alkalmazás törvényes célja nem érhető el, vagy az nem vezet eredményre. A műanyagból készült lövedék használatára a lőfegyverhasználat szabályait értelemszerűen kell alkalmazni.

54. § (1) * A rendőr lőfegyvert használhat

a) az élet elleni közvetlen fenyegetés vagy támadás elhárítására;

b) a testi épséget súlyosan veszélyeztető közvetlen támadás elhárítására;

c) * a terrorcselekmény (Btk. 314-316. §), a jármű hatalomba kerítése (Btk. 320. §) vagy a közveszély okozása (Btk. 322. §) bűncselekmények megakadályozására vagy megszakítására;

d) bűncselekmény lőfegyverrel, robbanóanyaggal vagy az élet kioltására alkalmas más eszközzel való elkövetésének megakadályozására;

e) lőfegyver, illetőleg robbanóanyag jogosulatlan, erőszakos megszerzésére irányuló cselekmény megakadályozására;

f) az állam működése vagy a lakosság ellátása szempontjából kiemelkedően fontos létesítmény ellen felfegyverkezve intézett támadás elhárítására;

g) az emberi élet kioltását szándékosan elkövető elfogására, szökésének megakadályozására;


h) *

i) * azzal szemben, aki a nála lévő fegyver vagy élet kioltására alkalmas más eszköz letételére irányuló rendőri felszólításnak nem tesz eleget, és magatartása a fegyver vagy más az élet kioltására alkalmas eszköz ember elleni közvetlen felhasználására utal;


j) * az elfogott, bűncselekmény elkövetése miatt őrizetbe vett, vagy bírói döntés alapján fogva tartott személy erőszakos kiszabadításának megakadályozására, az azt megkísérlővel szemben;


k) * a saját élete, testi épsége, személyi szabadsága ellen intézett támadás elhárítására.

(2) * Nemzetközi szerződés vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusa alapján más állam területén szolgálatot ellátó rendőr a nemzetközi szerződésben vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusában meghatározott esetekben és módon használhat lőfegyvert.

(3) * Rendőrségi vagy határrendészeti feladatokat ellátó külföldi szerv tagja Magyarország területén e törvényben, a bűnüldöző szervek nemzetközi együttműködéséről szóló törvényben, nemzetközi szerződésben vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusa alapján meghatározott esetben és módon használhat lőfegyvert.

55. § Nincs helye lőfegyverhasználatnak - a fegyveresen vagy felfegyverkezve elkövetett támadás, fegyveres ellenállás leküzdése, illetőleg a tömegben lévő személlyel szembeni használat (57. §) kivételével - ha

a) olyan személy életét vagy testi épségét veszélyezteti, akivel szemben a lőfegyverhasználat feltételei nem állnak fenn;

b) a rendőri intézkedés célja tárgyra vagy állatra leadott lövéssel is elérhető.

56. § (1) A lőfegyverhasználatot a következő sorrendben meg kell előznie

a) felhívásnak, hogy a felhívott a rendőri intézkedésnek engedelmeskedjék;

b) más kényszerítő eszköz alkalmazásának;

c) figyelmeztetésnek, hogy lőfegyverhasználat következik;

d) figyelmeztető lövésnek.

(2) A lőfegyverhasználatot megelőző intézkedések részben vagy teljesen mellőzhetők, ha az eset összes körülményei folytán a megelőző intézkedésekre már nincs idő, és a késedelem az intézkedés eredményességét, a rendőr vagy más személy életét, testi épségét közvetlenül veszélyezteti.




Végén pedig a sok bullshit a figyelmeztető lövésről és felszólítósdiról nullázódik ki, ha az tényleg szükséges.

Tehát nem olyan rossz ám a JOGSZABÁLYI rendelkezés, amire mindig hivatkozni szoktak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2023.01.16. 11:49 Vélhetően azért, mert naponta van egy ilyen küldés (Pesten talán több is) - valami hülye dörömböl, örjöng, rugdossa / töri rá az ajtót valakire - és egy idő után a vészcsengő elhalkul. Kb. mint a riasztó, ami tévesen jelez gyakran, senki nem valós eseményre gondol.
A rutin az egyik legnagyobb ellenség...
Hangsúlyozottan nem értek hozzá, ezért csak kérdem valakitől aki igen: ehhez hasonló esetekben (zavart elkövető, a bejelentés szerint őrjöng és ajtókat rugtos, egyet be is szakít, szóval ez nem a kiskosztümös titkárnő Micike akinek éppen megjött ezért közúti ellenőrzéskor sikítva üvöltözik a rendőrrel) mi a megbilincselés protokollja? Az amerikai filmekben gyakran látott megoldás (hasra fekszik, lábakat fel, kezeket oldalra tenyérrel felfele, és utána lépnek oda hozzá és bilincselik meg) nálunk nem választható lehetőség?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.01.16. 11:38 Mondjuk onnan kellene kezdeni, hogy csak akkor állítson meg a rendőr, ha valami oka van rá. Pl. mint Ausztriában vagy Németországban. Csak úgy, mert csak, találomra ne kezdjenek el igazoltatni, mert azt elég jogosan tartom rendőrállami szintű vegzálásnak. Meg mondjuk a "száguldunk és félünk"-ből el kellene jutni a "Szolgálunk és védünk"-ig. De amikor egy tilos helyen balra bekanyarodó autósok közül a kopott Skoda, szakadt Ford Escort, tizenéves mi autónk stb. kerül leintésre, miközben a csilivilibéemvé, tízmilliósmerga és ódiányóc sofőrjei ugyanott, ugyanazt a tilos balkanyart bevéve épp csak nem integetnek vigyorogva a rend éber őreinek, addig ez nehezen fog menni.

Mondjuk pont a pedagógustüntetések alatti rendőri biztosítás, ill. az ott tanúsított magatartásuk egy nagy piros pont sokak szemében, ezt alá kell írjam.
A bármikor megállítás az egyik legkomolyabb rendőri eszköz.
Sírnak is utána keményen az amerikai rendőrök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.16. 12:04 A bármikor megállítás az egyik legkomolyabb rendőri eszköz.

Kép
Kép

Lavrentyij Pavlovics sem mondhatta volna szebben...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.16. 12:09 Kép
Kép

Lavrentyij Pavlovics sem mondhatta volna szebben...
Lehet ezzel vitatkozni, attól még így van.
Mennyivel jobb amerikai módra a törött lámpaburára hívatkozni?
Ha itthon is bevezetnék gyakorlatilag kockázatmentes lenne egy csomó bűncselekmény.
Amikor hosszú úton nagyon szabályosan, üzemanyag takarékosan vezetek, arra azt szoktam mondani narkócsempész üzemmód.
Ha mondjuk kiszednel, mert nem látnád okát a forgalom sebességétol való elteresre, mit mondanál feltűnően szabalykovetoen vezetett?
Ültem olyanokkal egy kocsiban akik a dugóban poénból apróságokat szúrtak ki olyanokat amit ha ezer évig nézek akkor se veszek észre, de jelentős esélye lett volna hogy találnak valamit.
Viszont egyik se ment volna át a szigorúan okkal megallitás rostáján.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.16. 12:19 Lehet ezzel vitatkozni, attól még így van.
Mennyivel jobb amerikai módra a törött lámpaburára hívatkozni?
Ha itthon is bevezetnék gyakorlatilag kockázatmentes lenne egy csomó bűncselekmény.
Amikor hosszú úton nagyon szabályosan, üzemanyag takarékosan vezetek, arra azt szoktam mondani narkócsempész üzemmód.
Nem is nagyon lőttél mellé, ez a túlzott kockázatkerülő és szuper szabályos vezetési mód úgy tűnik tényleg a narkócsempészek sajátja. Életemben csak egyszer kellett levezetnem 1400 km-t egyhuzamban, közbenső alvás vagy váltó sofőr nélkül, teljesen egyedül, beszélgetni sem tudtam senkivel. A fáradtság és balesetek elkerülése miatt végig 110 km/h-ra beállított tempomattal csorogtam végig, így Németországon is.
Kettől alkalommal állított meg a német Polizei, mindkétszer narkót keresve, a csomagjaimba is belenéztek alaposan.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.01.16. 12:27-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.01.16. 12:19 Lehet ezzel vitatkozni, attól még így van.
Mennyivel jobb amerikai módra a törött lámpaburára hívatkozni?
Ha itthon is bevezetnék gyakorlatilag kockázatmentes lenne egy csomó bűncselekmény.
Amikor hosszú úton nagyon szabályosan, üzemanyag takarékosan vezetek, arra azt szoktam mondani narkócsempész üzemmód.
Na, én meg pont nem hiszem, hogy a random igazoltatásoknak kéne lenni a bűnmegelőzés, nyomozás stb, leghatásosabb eszközének, kivetünk egy kurvanagy hálót, aztán hátha nagy hal is beleakad. A 21. században ezen már túl kéne lépni, hogy ez az egyik "legkomolyabb rendőri eszköz.".
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.16. 12:04 A bármikor megállítás az egyik legkomolyabb rendőri eszköz.
Sírnak is utána keményen az amerikai rendőrök.
Én meg erősen sérelmezem.

Érdekes, valahogyan az osztrák rendőrrel szemben van respekt, mert tudja az émbör, hogy ha megállították, akkor valami lesz is, amit a szemére vetnek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.01.16. 12:04 A bármikor megállítás az egyik legkomolyabb rendőri eszköz.
Sírnak is utána keményen az amerikai rendőrök.
Ja, és a többire elfelejtettél válaszolni. Csaxólok...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2023.01.16. 12:26 Na, én meg pont nem hiszem, hogy a random igazoltatásoknak kéne lenni a bűnmegelőzés, nyomozás stb, leghatásosabb eszközének, kivetünk egy kurvanagy hálót, aztán hátha nagy hal is beleakad. A 21. században ezen már túl kéne lépni, hogy ez az egyik "legkomolyabb rendőri eszköz.".
Amíg egy megyei jogú városban 2-3 járőrpár jut éjszakára, akkor lófaxt fognak halászni. Nem lesz több rendőr csak kevesebb.
Ja de, íróasztali parkettás van, lesz mindig. Nemecsek meg nem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.01.16. 12:25 Nem is nagyon lőttél mellé, ez a túlzott kockázatkerülő és szuper szabályos vezetési mód úgy tűnik tényleg a narkócsempészek sajátja. Életemben csak egyszer kellett levezetnem 1400 km-t egyhuzamban, közbenső alvás vagy váltó sofőr nélkül, teljesen egyedül, beszélgetni sem tudtam senkivel. A fáradtság és balesetek elkerülése miatt végig 110 km/h-ra beállított tempomattal csorogtam végig, így Németországon is.
Kettől alkalommal állított meg a német Polizei, mindkétszer narkót keresve, a csomagjaimba is belenéztek alaposan.
...vagy épp a külföldi rendszám okán. Engem is igazoltattak párszor, vámos, rendőr is a határ és München között. Minden alkalommal a rendszám alapján vettek ki, nem a vezetési stílus alapján.

Megkérdeztem az egyiktől, hogy mit keresnek. Mondja, drog, cigi, fegyver van-e nálam. Akkor még ifjonti fejjel visszakérdeztem, hogy erre válaszolt valaha, valaki igennel neki? Felajánlottam drognak, vagy inkább tiltott vegyifegyvernek a négy üveg Haragos Pistát, ami volt nálam.

Azután manapság már akár én is tudnék neki igennel válaszolni a kérdésre, legalábbis ami a fegyvert illeti. De hát ez van, az ember amíg él, addig tanul... :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.01.16. 12:32 ...vagy épp a külföldi rendszám okán. Engem is igazoltattak párszor, vámos, rendőr is a határ és München között. Minden alkalommal a rendszám alapján vettek ki, nem a vezetési stílus alapján.

Megkérdeztem az egyiktől, hogy mit keresnek. Mondja, drog, cigi, fegyver van-e nálam.
- Mér, tud olcsón? Innék is valamit...

:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.01.16. 12:19 Lehet ezzel vitatkozni, attól még így van.
Mennyivel jobb amerikai módra a törött lámpaburára hívatkozni?
Ha itthon is bevezetnék gyakorlatilag kockázatmentes lenne egy csomó bűncselekmény.
Amikor hosszú úton nagyon szabályosan, üzemanyag takarékosan vezetek, arra azt szoktam mondani narkócsempész üzemmód.
Ha mondjuk kiszednel, mert nem látnád okát a forgalom sebességétol való elteresre, mit mondanál feltűnően szabalykovetoen vezetett?
Ültem olyanokkal egy kocsiban akik a dugóban poénból apróságokat szúrtak ki olyanokat amit ha ezer évig nézek akkor se veszek észre, de jelentős esélye lett volna hogy találnak valamit.
Viszont egyik se ment volna át a szigorúan okkal megallitás rostáján.
Nekem sem feltétlenül tetszik, de kétségtelenül hasznos. Rengeteg körözött, engedély nélkül vezető, ittas, bírságot be nem fizető lesz meg így, illetve sok még nem észlelt bcs. elkövetője is képbe kerül előre. Mondjuk utóbbinak régebben volt nagyobb haszna, amikor még nem volt nyomkövető mindenki seggében és egyéb rendszerek sem léteztek, amiből lehet efféle adatot nyerni.

(egyébként nekem a túl szépen vezetőről - 45 km/h, semmi dinamizmus - az jut eszembe, hogy piás vagy nincs jogsi)
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.01.16. 12:39 Nekem sem feltétlenül tetszik, de kétségtelenül hasznos. Rengeteg körözött, engedély nélkül vezető, ittas, bírságot be nem fizető lesz meg így, illetve sok még nem észlelt bcs. elkövetője is képbe kerül előre. Mondjuk utóbbinak régebben volt nagyobb haszna, amikor még nem volt nyomkövető mindenki seggében és egyéb rendszerek sem léteztek, amiből lehet efféle adatot nyerni.

(egyébként nekem a túl szépen vezetőről - 45 km/h, semmi dinamizmus - az jut eszembe, hogy piás vagy nincs jogsi)
Gipon mert sebesség tempomat 49, 89. 4.5 l átlagfogyasztás miközben 110-es az út.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2023.01.16. 12:39 Nekem sem feltétlenül tetszik, de kétségtelenül hasznos. Rengeteg körözött, engedély nélkül vezető, ittas, bírságot be nem fizető lesz meg így, illetve sok még nem észlelt bcs. elkövetője is képbe kerül előre. Mondjuk utóbbinak régebben volt nagyobb haszna, amikor még nem volt nyomkövető mindenki seggében és egyéb rendszerek sem léteztek, amiből lehet efféle adatot nyerni.

(egyébként nekem a túl szépen vezetőről - 45 km/h, semmi dinamizmus - az jut eszembe, hogy piás vagy nincs jogsi)
Én sosem vezetek 45-tel 50-nél. Belövöm az 52-t, amiatt senki nem szólhat, hogy lassan megyek, mert már több, mint szabad. Azután tempómata, még városban is, ahol lehet. Azt meg nem hatja meg, ha rám mászik valaki, vagy ha még villog is. :-)

Amúgy jellemzően 50-nél 52-vel, 70-nél 75-tel az autósok 95%-a számára én vagyok a lassan mozgó útakadály... :-(
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.01.16. 11:59 a bejelentés szerint őrjöng és ajtókat rugtos, egyet be is szakít, szóval ez nem a kiskosztümös titkárnő Micike
Szia,

Egy latszolag ide nem illo valasz: esetkocsit kuldtek, a nev/eletkor/cim-en kivul egy informaciot adott az iranyitas "szekrekedes".
Oda menet vegig morgott a mentotiszt, hogy miert kell diplomas mentotiszt nagy kocsin egy szekrekedeshez, boven eleg lenne egy kiemelt mentogepkocsi szakkepzett apoloval, vagy akar csak egy mentogepkocsi szakkepzetlen apoloval.

Aztan, amikor meglatta a beteget, akkor halkan odasugta: ovatosan tegyetek at a hordagyra, nehogy meghaljon a megmozditastol.

Ennyire lehet tudni, hogy mi fogja az embert varni a helyszinen, hogy mennyire komoly lesz az ugy.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.01.16. 12:55 Szia,

Egy latszolag ide nem illo valasz: esetkocsit kuldtek, a nev/eletkor/cim-en kivul egy informaciot adott az iranyitas "szekrekedes".
Oda menet vegig morgott a mentotiszt, hogy miert kell diplomas mentotiszt nagy kocsin egy szekrekedeshez, boven eleg lenne egy kiemelt mentogepkocsi szakkepzett apoloval, vagy akar csak egy mentogepkocsi szakkepzetlen apoloval.

Aztan, amikor meglatta a beteget, akkor halkan odasugta: ovatosan tegyetek at a hordagyra, nehogy meghaljon a megmozditastol.

Ennyire lehet tudni, hogy mi fogja az embert varni a helyszinen, hogy mennyire komoly lesz az ugy.

Bel
+1
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.01.16. 12:49 Én sosem vezetek 45-tel 50-nél. Belövöm az 52-t, amiatt senki nem szólhat, hogy lassan megyek, mert már több, mint szabad. Azután tempómata, még városban is, ahol lehet. Azt meg nem hatja meg, ha rám mászik valaki, vagy ha még villog is. :-)

Amúgy jellemzően 50-nél 52-vel, 70-nél 75-tel az autósok 95%-a számára én vagyok a lassan mozgó útakadály... :-(
Akkor többet fogyaszt. :) :) :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

aksurv írta: 2023.01.16. 11:18 Mind mondtam érdemes várni az ítélettel.
A forrás ellenére viszonylag korrekt cikk.
https://nepszava.hu/3182005_budapest-uj ... -megelozes
Na álljunk meg, ha egy szomszédjára kalapáccsal ajtót rátörő egyén nem "kiemelt cím" akkor ott valami nagyon nincs rendben...
"Ami biztos: egy őrjöngő férfi miatt indultak járőrök a helyszínre"
De ha mégsem volt "kiemelt cím" de tudták, hogy őrjöngő=agresszív, akkor miért nem szólalt meg a vészcsengő a fejekben? Itt vagy a cikk hazudik vagy valami nagy probléma van.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.16. 11:57 Én meg ezekre mondom továbbra is, hogy "így szoktuk" érvelés, ami nem jogi szabályozáson alapul.


Ugyanis nyilvánvalóan már az első mondat is nettó marhaság.


Lásd Rtv., amit basznak végigolvasni nemcsak a sajtómunkások, de a rendőrök is. Kivastagítottam pirossal néhány erősen nem nyilvánvaló, sokak által nem ismert pontot.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99400034.tv


Lőfegyverhasználat

52. § (1) A rendőrt a lőfegyverhasználati jog - a jogos védelem és a végszükség esetein kívül - az e törvényben foglaltak szerint illeti meg.

(2) A lőfegyverhasználat saját elhatározásból vagy utasításra történhet. Csapaterő zárt alakzatban történő alkalmazása esetén csak utasításra használható lőfegyver.

53. § (1) Lőfegyverhasználatnak csak a szándékosan, személyre leadott lövés minősül.

(2) Ha e törvény szerint a lőfegyverhasználat feltétele fennáll, a rendőr bármely dolgot fegyverként használhat. A lőfegyver használatára vonatkozó szabályokat ebben az esetben is értelemszerűen alkalmazni kell.

(3) * E törvény alkalmazása szempontjából nem minősül lőfegyverhasználatnak a rendfenntartás céljára rendszeresített gumilövedék, a pirotechnikai eszköz, a könnygázgránát, az elfogó háló lőfegyverrel vagy az e célra szolgáló egyéb kilövő eszközzel történő célbajuttatása.

(4) A (3) bekezdésben nem említett, egyéb célra rendszeresített műanyagból készült lövedék használatára csak abban az esetben kerülhet sor, ha - az eset összes körülményeire figyelemmel - enyhébb kényszerítő eszközzel az alkalmazás törvényes célja nem érhető el, vagy az nem vezet eredményre. A műanyagból készült lövedék használatára a lőfegyverhasználat szabályait értelemszerűen kell alkalmazni.

54. § (1) * A rendőr lőfegyvert használhat

a) az élet elleni közvetlen fenyegetés vagy támadás elhárítására;

b) a testi épséget súlyosan veszélyeztető közvetlen támadás elhárítására;

c) * a terrorcselekmény (Btk. 314-316. §), a jármű hatalomba kerítése (Btk. 320. §) vagy a közveszély okozása (Btk. 322. §) bűncselekmények megakadályozására vagy megszakítására;

d) bűncselekmény lőfegyverrel, robbanóanyaggal vagy az élet kioltására alkalmas más eszközzel való elkövetésének megakadályozására;

e) lőfegyver, illetőleg robbanóanyag jogosulatlan, erőszakos megszerzésére irányuló cselekmény megakadályozására;

f) az állam működése vagy a lakosság ellátása szempontjából kiemelkedően fontos létesítmény ellen felfegyverkezve intézett támadás elhárítására;

g) az emberi élet kioltását szándékosan elkövető elfogására, szökésének megakadályozására;


h) *

i) * azzal szemben, aki a nála lévő fegyver vagy élet kioltására alkalmas más eszköz letételére irányuló rendőri felszólításnak nem tesz eleget, és magatartása a fegyver vagy más az élet kioltására alkalmas eszköz ember elleni közvetlen felhasználására utal;


j) * az elfogott, bűncselekmény elkövetése miatt őrizetbe vett, vagy bírói döntés alapján fogva tartott személy erőszakos kiszabadításának megakadályozására, az azt megkísérlővel szemben;


k) * a saját élete, testi épsége, személyi szabadsága ellen intézett támadás elhárítására.

(2) * Nemzetközi szerződés vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusa alapján más állam területén szolgálatot ellátó rendőr a nemzetközi szerződésben vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusában meghatározott esetekben és módon használhat lőfegyvert.

(3) * Rendőrségi vagy határrendészeti feladatokat ellátó külföldi szerv tagja Magyarország területén e törvényben, a bűnüldöző szervek nemzetközi együttműködéséről szóló törvényben, nemzetközi szerződésben vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusa alapján meghatározott esetben és módon használhat lőfegyvert.

55. § Nincs helye lőfegyverhasználatnak - a fegyveresen vagy felfegyverkezve elkövetett támadás, fegyveres ellenállás leküzdése, illetőleg a tömegben lévő személlyel szembeni használat (57. §) kivételével - ha

a) olyan személy életét vagy testi épségét veszélyezteti, akivel szemben a lőfegyverhasználat feltételei nem állnak fenn;

b) a rendőri intézkedés célja tárgyra vagy állatra leadott lövéssel is elérhető.

56. § (1) A lőfegyverhasználatot a következő sorrendben meg kell előznie

a) felhívásnak, hogy a felhívott a rendőri intézkedésnek engedelmeskedjék;

b) más kényszerítő eszköz alkalmazásának;

c) figyelmeztetésnek, hogy lőfegyverhasználat következik;

d) figyelmeztető lövésnek.

(2) A lőfegyverhasználatot megelőző intézkedések részben vagy teljesen mellőzhetők, ha az eset összes körülményei folytán a megelőző intézkedésekre már nincs idő, és a késedelem az intézkedés eredményességét, a rendőr vagy más személy életét, testi épségét közvetlenül veszélyezteti.




Végén pedig a sok bullshit a figyelmeztető lövésről és felszólítósdiról nullázódik ki, ha az tényleg szükséges.

Tehát nem olyan rossz ám a JOGSZABÁLYI rendelkezés, amire mindig hivatkozni szoktak.
Full respect👍👍👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.01.16. 13:00 magyar HIMARS, esetleg?

https://www.szabadeuropa.hu/a/a-magyar- ... 22441.html
Végre egy jó cucc.
Mondjuk jó ára is van, 83 millió dollár (32 MRD Ft) darabja.
(Nem lehetne ezt lemásolni valahogy..?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2023.01.16. 12:19 Lehet ezzel vitatkozni, attól még így van.
Mennyivel jobb amerikai módra a törött lámpaburára hívatkozni?
Ha itthon is bevezetnék gyakorlatilag kockázatmentes lenne egy csomó bűncselekmény.
Amikor hosszú úton nagyon szabályosan, üzemanyag takarékosan vezetek, arra azt szoktam mondani narkócsempész üzemmód.
Ha mondjuk kiszednel, mert nem látnád okát a forgalom sebességétol való elteresre, mit mondanál feltűnően szabalykovetoen vezetett?
Ültem olyanokkal egy kocsiban akik a dugóban poénból apróságokat szúrtak ki olyanokat amit ha ezer évig nézek akkor se veszek észre, de jelentős esélye lett volna hogy találnak valamit.
Viszont egyik se ment volna át a szigorúan okkal megallitás rostáján.
Ön rendőr tetszik lenni? Ha a kérdésem kényelmetlen Önnek, akkor szíves elnézést kérek, az alkalmatlankodás, valamint a kíváncsiság miatt.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bcsob írta: 2023.01.16. 13:18 Na álljunk meg, ha egy szomszédjára kalapáccsal ajtót rátörő egyén nem "kiemelt cím" akkor ott valami nagyon nincs rendben...
"Ami biztos: egy őrjöngő férfi miatt indultak járőrök a helyszínre"
De ha mégsem volt "kiemelt cím" de tudták, hogy őrjöngő=agresszív, akkor miért nem szólalt meg a vészcsengő a fejekben? Itt vagy a cikk hazudik vagy valami nagy probléma van.
Mert bejelentés valószínűleg csak annyi volt, hogy valaki arénázik. Ilyen meg van napi x.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2023.01.16. 13:36 Ön rendőr tetszik lenni? Ha a kérdésem kényelmetlen Önnek, akkor szíves elnézést kérek, az alkalmatlankodás, valamint a kíváncsiság miatt.
Nem. Vagyunk itt páran akik a hobbinknak köszönhetően a szokásosnál több időt töltünk a különböző rendvedelmi szervezetek tagjaival.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2023.01.16. 13:52 Nem. Vagyunk itt páran akik a hobbinknak köszönhetően a szokásosnál több időt töltünk a különböző rendvedelmi szervezetek tagjaival.
Köszönöm megtisztelő válaszát.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2023.01.16. 14:03 Köszönöm megtisztelő válaszát.
+1
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

2023.01.09.
Egy másik bicskázós.

https://index.hu/belfold/2023/01/16/bud ... rtoztatas/
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Pitbull írta: 2023.01.16. 14:38 2023.01.09.
Egy másik bicskázós.

https://index.hu/belfold/2023/01/16/bud ... rtoztatas/
Ezért se lett volna nagy kár...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2023.01.16. 12:26 Na, én meg pont nem hiszem, hogy a random igazoltatásoknak kéne lenni a bűnmegelőzés, nyomozás stb, leghatásosabb eszközének, kivetünk egy kurvanagy hálót, aztán hátha nagy hal is beleakad. A 21. században ezen már túl kéne lépni, hogy ez az egyik "legkomolyabb rendőri eszköz.".
Főleg amikor megállítottak éjszaka egy autót, az autóban ülők büntetett előéletűek voltak, de csak kopott gumi miatt kaptak szabs. bírságot, az autót nem vizsgálták át.
Csak egy szőnyegbe csavart holttest volt benne. Az eset megtörtént, azóta is oktatják rendészeti szakközépben.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2023.01.16. 15:04 Főleg amikor megállítottak éjszaka egy autót, az autóban ülők büntetett előéletűek voltak, de csak kopott gumi miatt kaptak szabs. bírságot, az autót nem vizsgálták át.
Csak egy szőnyegbe csavart holttest volt benne. Az eset megtörtént, azóta is oktatják rendészeti szakközépben.
Ezt usaban is eljátszották csak ott sorozatgyilkos mellé ültették vissza a még élő áldozatot.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.01.16. 13:00 magyar HIMARS, esetleg?

https://www.szabadeuropa.hu/a/a-magyar- ... 22441.html
Kevesebbet ér nekünk, mint az oroszoknak a Tornádó S.
Ugyanis ennek a fegyvernek a lelke a real time elektronikus hírszerzési infó.
Saját műholdak stb. nélkül annyit ér amennyit mások akarják hogy érjen nekünk.
Ugy hogy szép nagy lehúzás, a gyártónak és az országjának nagyon megerte az ukrajnai reklámkampány.
Ilyesmit akkor lenne szabad venni ha lesz legalább európai szinten az amerikaiaktól független információs rendszer hozzá.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kemény. 8-)

"Pentek ota igencsak keves idot toltok pihenessel, nemreg ertem haza ahol kozlemenyemben lemondasra szolitottam fel Pinter Sandort! Este meg vissza kell mennem a Hir Tv be ahol egyreszt mint szakerto masreszt mint a Mi Hazank Rendvedelmi Szakpolitikusa veszek részt!"
Screenshot_20230116-172549_Facebook.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.01.16. 17:27 Kemény. 8-)

"Pentek ota igencsak keves idot toltok pihenessel, nemreg ertem haza ahol kozlemenyemben lemondasra szolitottam fel Pinter Sandort! Este meg vissza kell mennem a Hir Tv be ahol egyreszt mint szakerto masreszt mint a Mi Hazank Rendvedelmi Szakpolitikusa veszek részt!"

Screenshot_20230116-172549_Facebook.jpg
Én meg bementem itthon a rötyire, és követeltem a VILÁGBÉKÉT, meg az INGYEN SÖRT!
5abe1babcf6f6.jpg
(jó, h már bármely topik humortopik😆)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.01.16. 09:18 Nagyjából nem érted a dolgot.
Te vagy oda legjobban az európai értékekért.
Akkor képzeld el, hogy MINDEN rendőri intézkedés azzal indulna, hogy megfektetnek mondjuk a legjobb öltönyödben az olajos latyakban, majd fegyvert fogva rájuk melled fektetik az asszonyt és a gyerekeket is.
Ugyanis BÁRMILYEN polgár-rendőr interakcióból lehet konfliktus ami esetleg elfajul.
Ráadasul semmire se lenne jó, mert a legtöbb rendőri intézkedésnek van valamilyen célja, aminek a megvalósulásahoz a legtöbb esetben szükséges az állampolgár együttműködése.
A rendőri, hatósági munka olyan, hogy legnagyobb elővigyázatosság ellenére benne van pakliban, az hogy a nap végén bezacskozva végzed. Aki ezt nem tudja elfogadni, az rossz helyre ment dolgozni.
elsiklottál a kiindulási pont felett

idézem magamat:
"én teljesen laikusként elképzeltem, hogy mi lenne szerintem a megfelelő eljárásrend + az eljárásrendhez tartozó felszerelés, ha én kapnám a feladatot, hogy vigyek be egy ilyen típusú személyt"

nem emeltem ki nagy betűkkel az ILYEN TÍPUSÚ kifejezést, de ezt a mulasztást most pótolnám, és kifejteném, hogy a mit értek alatta: hőbörgő, hőzöngő, fenyegetőző embereket

tehát közel sem MINDEN rendőri intézkedésről van szó

tény és való, hogy nem értek a rendvédelmi munka semmilyen aspektusához

de mint te is mondtad, az együttműködés a kritikus pont
ha együttműködök, akkor nem lesz szétb@szva a ruhám, hiszen kimért mozdulatokkal képes vagyok megbilincselni magam anélkül, hogy fetrengenem kellene a sárban/aszfalton, még akkor is ha előtte le kellett hajolnom, hogy felvegyen azt a bilincset

de feltételezem, hogy amíg nem hőzöngök, erre nem fog sor kerülni
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.01.16. 12:19 Lehet ezzel vitatkozni, attól még így van.
Mennyivel jobb amerikai módra a törött lámpaburára hívatkozni?
Ha itthon is bevezetnék gyakorlatilag kockázatmentes lenne egy csomó bűncselekmény.
Amikor hosszú úton nagyon szabályosan, üzemanyag takarékosan vezetek, arra azt szoktam mondani narkócsempész üzemmód.
Ha mondjuk kiszednel, mert nem látnád okát a forgalom sebességétol való elteresre, mit mondanál feltűnően szabalykovetoen vezetett?
Ültem olyanokkal egy kocsiban akik a dugóban poénból apróságokat szúrtak ki olyanokat amit ha ezer évig nézek akkor se veszek észre, de jelentős esélye lett volna hogy találnak valamit.
Viszont egyik se ment volna át a szigorúan okkal megallitás rostáján.
saját példa 2016-ból amikor hőn szeretett kormányunk kihirdette a miaszöszt, mer a rengeteg migráncs miatt, akik ostromolnak minket
csongrád megyéről van szó
fokozott migráncskutatás miatt állítják meg sorra a járműveket a rend éber őrei

engem is leintettek
mellettem ült egy kollégám, akinek az édesanyja mexikói, az apja német
a srác kinézetre meg full arabra sikerült
mondtam is neki, hogy vegye elő a német útlevelét, mert kelleni fog

tévedtem

senki nem kért tőle semmit
hozzá sem szóltak
engem csekkoltak
jóutatviszlát
ráadásul nem is céges kocsival voltunk, szóval még arra sem lehet fogni

éppen semmi értelme nem volt az egésznek
a forgalmat akadályozták
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2023.01.16. 17:32 Én meg bementem itthon a rötyire, és követeltem a VILÁGBÉKÉT, meg az INGYEN SÖRT!

5abe1babcf6f6.jpg

(jó, h már bármely topik humortopik😆)
És lett sör? :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

WildBear23 írta: 2023.01.16. 17:27 Kemény. 8-)

"Pentek ota igencsak keves idot toltok pihenessel, nemreg ertem haza ahol kozlemenyemben lemondasra szolitottam fel Pinter Sandort! Este meg vissza kell mennem a Hir Tv be ahol egyreszt mint szakerto masreszt mint a Mi Hazank Rendvedelmi Szakpolitikusa veszek részt!"

Screenshot_20230116-172549_Facebook.jpg
Ki a lópikula ez? 🤨
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Laserbeak írta: 2023.01.17. 07:23 Ki a lópikula ez? 🤨
Csupa Nagy Betűs Szak Értő Ex Rendőr Magán Nyom Ozó, Ön Jelölt Fegyver Szak Értő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

gvass1 írta: 2023.01.16. 13:00 magyar HIMARS, esetleg?

https://www.szabadeuropa.hu/a/a-magyar- ... 22441.html
A Kongresszus helyében én úgy engedélyezném, mint a töröknek az F-35-öst. 🤐
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

gvass1 írta: 2023.01.17. 07:27 Csupa Nagy Betűs Szak Értő Ex Rendőr Magán Nyom Ozó, Ön Jelölt Fegyver Szak Értő.
🤣😂🤣😂🤣
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Laserbeak írta: 2023.01.17. 07:23 Ki a lópikula ez? 🤨
A Rendvédelmi Kabinet Rendőrségért Felelős Alelnöke.

Szóval azért a semminél több, és a mi oldalunkon áll.
Szvsz nem engedhetjük meg magunknak, hogy lenézzünk valakit a stílusa miatt, aki potenciális szövetségesünk.

A véleménye az önvédelemről:

"Na tessék! Erről beszélek én is! Ha megteremtenénk Magyaroszágon is egyfajta Önvédelmi kultúrát akkor mindjárt más lenne ez+az! Kérdés, hogy eddig miért nem sikerült?"
FB_IMG_1673938180786.jpg
FB_IMG_1673938180786.jpg (53.18 KiB) Megtekintve 15967 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2023.01.17. 07:56 A Rendvédelmi Kabinet Rendőrségért Felelős Alelnöke.

Szóval azért a semminél több, és a mi oldalunkon áll.
Szvsz nem engedhetjük meg magunknak, hogy lenézzünk valakit a stílusa miatt, aki potenciális szövetségesünk.

A véleménye az önvédelemről:

"Na tessék! Erről beszélek én is! Ha megteremtenénk Magyaroszágon is egyfajta Önvédelmi kultúrát akkor mindjárt más lenne ez+az! Kérdés, hogy eddig miért nem sikerült?"
FB_IMG_1673938180786.jpg
+1
Nekem se túlzottan szimpi a stílusa, de (ahogy te is mondod) egy oldalon állunk, azonos a véleményünk.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Válasz küldése