Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A ködgránát vetőt még felismerem, de mi a villámhárító (sárga) és a habverő hanyattmixer (zöld)? Köszi.
IMG_2996.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Petya357 írta: 2023.05.27. 15:25 A ködgránát vetőt még felismerem, de mi a villámhárító (sárga) és a habverő hanyattmixer (zöld)? Köszi.
IMG_2996.jpeg
a habverő hanyattmixer szerintem egy rács a lámpa körül, ha kidóboznának a közelében
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

waltherlg400 írta: 2023.05.27. 15:21 az a láncos rögzítés elég horror karavános
A főnök Audija felfért, ez a lényeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.05.27. 15:14 Az M1 fővároshoz közeli szakaszán is megelőztem két zöld véletlent… Hm.. 🤔🥺

IMG_2993.jpeg

IMG_2994.jpeg
Poénból ráfújhattál volna fehér festékkel egy "Z" betűt.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.05.27. 16:16 Poénból ráfújhattál volna fehér festékkel egy "Z" betűt.. ;)
Éppen Steel Challenge versenyről jöttem, és a segítő lánykánál pont volt egy flakon fehér festékspré 🤔 Az biztos, hogy bekerültem volna volna a tévébe. :mrgreen:

Közben sikerült azonosítanom az utolsó képen látható cuccot:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Gidr%C3%A ... prov=sfti1

Nem is tudtam, hogy ilyen menő cuccot szerzett be az MH. 😮 A Lynxet nagyon hype-olták, de a Gidranról valahogy nagyobb volt a kuss… szégyellik, hogy török, vagy mi? 🤔 ha csak a fele igaz annak, amit írtak a wikipédián (egyébként igényes, részlet gazdag cikk) , akkor ez az MRAP sokkal jobb, és sokkal többet is tud, mint egy BTR
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Petya357 írta: 2023.05.27. 15:14 Az M1 fővároshoz közeli szakaszán is megelőztem két zöld véletlent… Hm.. 🤔🥺

IMG_2994.jpeg
Az igazi poén, hogy a tábornoki Audit is felpakolták :lol:
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Petya357 írta: 2023.05.27. 15:43 A főnök Audija felfért, ez a lényeg
Nekem is ez volt az első gondolatom, de most látom, hogy beelőztél! 🍻
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

BeHappy írta: 2023.05.27. 16:38 Az igazi poén, hogy a tábornoki Audit is felpakolták :lol:
+1
😂

Ezt írtam lent:
A főnök Audija felfért, ez a lényeg”
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

BeHappy írta: 2023.05.27. 16:39 Nekem is ez volt az első gondolatom, de most látom, hogy beelőztél! 🍻
Na jó egyszerre ne írjuk többet :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.05.27. 15:25 A ködgránát vetőt még felismerem, de mi a villámhárító (sárga) és a habverő hanyattmixer (zöld)? Köszi.
IMG_2996.jpeg
Szia,

A habvero szabvany felszereles (de nem tudom, mire valo, a fizikai vedelem igen logikus megjegyzes volt), a masik szerintem radioantenna, de az elso nem szabvany felszereles (az en fotomot a hatso valoszinuleg ott van, de letakarva).
Kép
Tovabbi fotok.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.05.27. 16:43 Szia,

A habvero szabvany felszereles (de nem tudom, mire valo, a fizikai vedelem igen logikus megjegyzes volt), a masik szerintem radioantenna, de az elso nem szabvany felszereles (az en fotomot a hatso valoszinuleg ott van, de letakarva).
Kép
Tovabbi fotok.

Bel
Habverő megerősítve - a Te képeden szerintem egészen jól látszik, hogy ugyanilyen védő ketrec van az első lámpán is, és az, is, hogy az lámpa, nem valami más
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.05.27. 16:36 a Gidranról valahogy nagyobb volt a kuss… szégyellik, hogy török, vagy mi? 🤔 ha csak a fele igaz annak, amit írtak a wikipédián (egyébként igényes, részlet gazdag cikk) , akkor ez az MRAP sokkal jobb, és sokkal többet is tud, mint egy BTR
Szia,

Szamomra ez nem ilyen egyertelmu.

Pontosabban a Gidran egy modern MRAP, a BTR-80 pedig egy elavult PSZH (Pancelozott Szallito Harcjarmu).
Ami szamomra azt jelenti, hogy a Gidran sokkal jobb MRAP, a BTR kicsit jobb PSZH.

Indoklas: a BTR-be jobban befer egy teljes raj (PSZH-tol alapveto elvaras, hogy egesz rajt szallitson a frontvonal kozvetlen kozelebe), a BTR erosebb fegyverzetu (minimum bo dupla J-t tud, de a BTR-80A-k meg sokkal erosebbek, ami fontos, mert a PSZH dolga a toronyfegyverrel fedezni a gyalogos rohamot), es nem hiszem el, hogy a Gidran szep nagy uvegablaka lenne olyan eros, mint a BTR frontpancelja (ami fontos, hiszen uzemszeruen sok karabely talalatot kell megfognia).
Es nyilvan messze jobb a terepjaro kepessege 8 kereknek, mint 4-nek (pl. loveszarkon athajtas 4 kerekkel problemas, mig 8-cal egyaltalan nincs benne semmi kihivas, hiszen 6 kerek mindig feltamaszkodik),

Persze a fentiek egyaltalan nem cafoljak, hogy MRAP celra sokkal-sokkal jobb a Gidran (vagyis amikor nem az a feladat, hogy konkretan a frontvonal kozvetlen kozelebe vigyenek egy tamado rajt).

Amugy nagyon durvan lassan erkeznek a Gidranok, mar rengetegnek itt kellene lennie, de az elso hullam 40 db-jat vette at meg csak a honvedseg, a kovetkezo hullam 10 db-jat igen hosszu ido ota szerelgetik itthon; mikozben mar reg illene gyartani ezeket Magyarorszagon.

Bel
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

jut eszembe, ha valakit érdekel:

Komondor harcjárművel úgy el kell dudálni, hogy a B oszlop alján van egy kis piros kapcsoló, azt el kell fordítani, ezzel áram alá lett helyezve a jármű, majd a műszerfal és a "kesztyűtartó" közötti részen található duda ikonnal rendelkező gombot kell megnyomni.
A gamma műszaki zrt munkatársai nagyon örültek a feldezésemnek :lol: :lol: :lol:
(ja és ilyenkor elvileg be is lehet indítani, de azt már nem tartottam akkora ötletnek)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

waltherlg400 írta: 2023.05.27. 17:03 jut eszembe, ha valakit érdekel:

Komondor harcjárművel úgy el kell dudálni, hogy a B oszlop alján van egy kis piros kapcsoló, azt el kell fordítani, ezzel áram alá lett helyezve a jármű, majd a műszerfal és a "kesztyűtartó" közötti részen található duda ikonnal rendelkező gombot kell megnyomni.
A gamma műszaki zrt munkatársai nagyon örültek a feldezésemnek :lol: :lol: :lol:
(ja és ilyenkor elvileg be is lehet indítani, de azt már nem tartottam akkora ötletnek)
Ilyen tehetségeket több hazai csoport is folyamatosan keres. Kell az utánpótlás, Gyuri bácsi már a mutatvány napján is nyugdíjas volt ;)

Politikai meggyőződéstől függetlenül a környezetemben mindenki jót szórakozott az elkötött T34-és sztorin :mrgreen:

A fiatalok kedvéért:
https://444.hu/2016/10/23/10-eve-kotott ... yuri-bacsi
https://index.hu/belfold/leporolt_aktak ... ok-kozott/
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.05.27. 10:52 Ez milyen BTR, és mi lehet a tetőcsomagtartón? ;)
Szia,

BTR-80A, 30 mm-es gepagyu a tetocsomagtarto.

Neheziteskent a torony hatra van forditva, igy sokkal nehezebb felismerni.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.05.27. 16:56 Szia,

Szamomra ez nem ilyen egyertelmu.

Pontosabbanq a Gidran egy modern MRAP, a BTR-80 pedig egy elavult PSZH (Pancelozott Szallito Harcjarmu).
Ami szamomra azt jelenti, hogy a Gidran sokkal jobb MRAP, a BTR kicsit jobb PSZH.
Meghajlok a tudásod előtt. MRAP vs APC pipa, értem.
Az APC (pl BTR) és és az IFV (pl BMP) között viszont hol van meghúzva a határ a doktrinában?

Vagy tekinthető az egész egy spektrumnak, MRAP-APC-IFV-MBT, és nincs fekete-fehér határvonal az alkalmazási területükben?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.05.27. 17:30 Az APC (pl BTR) és és az IFV (pl BMP) között viszont hol van meghúzva a határ a doktrinában?

Vagy tekinthető az egész egy spektrumnak, MRAP-APC-IFV-MBT, és nincs fekete-fehér határvonal az alkalmazási területükben?
Szia,

Hivatalosan (jogszabalyokban) 20 mm-es fofegyverrel van meghuzva a hatar, amit en szemely szerint teljes baromsagnak tartok.

Legjobb pelda erre a BTR-80A, ami ugyanolyan APC szerintem, mint a BTR-80, mikozben a nemzetkozi jog szerint IFV.

Az en szememben 2 feltetele van az IFV-nek:
-kozvetlenul harcba vetheto (nem csak a front kozeleben, hanem bent a frontban is kiszallhatnak belole a katonak hatasos tuz alatt)
-kepes MBT elleni harcra

A BMP-1 annyival felette volt minden korabbi eszkoznek, hogy uj kategoriat teremtett, ez lett az IFV.
Kepes volt a 73 mm-es (igaz, alacsony nyomasu) agyujaval komoly tuzerot kifejteni, a Maljutka iranyitott raketaval komoly veszelyt jelentett az MBT-kre (a sajat T-64 kivetelevel barmit ki tudodd loni - ha nem szakadt epp el a vezetek), hatso ajtaja (szembol erkezo) hatasos tuz alatt is jol hasznalhato volt, lanctalpa lehetove tette az erosen szegdelt terepen haladast. Plusz meg raadasul lapos (nagyon nehezen eltalalhato) es keteltu is volt.

Szerintem (a fentieknek ellentmondva) alkalmazasban nincs eles hatar, hiszen amig csak APC volt, addig azt hasznaltak mindenre. Illetve Magyarorszag eseteben amikor MAR csak APC volt, akkor is azt hasznaltak mindenre (a BMP-t valtotipus nelkul vontak ki).

Ugyanigy, ha nincs APC, csak MRAP egy adott helyszinen, akkor azzal kell megoldani mindent, akkor is, ha sokkal rosszabb minosegu az adott eszkoz, mint egy gyenge APC (tipikus pelda erre, hogy az US Army rengeteg HMMW-t hasznalt, amikre eloszor nehezgeppuskat tettek, aztan nehezgeppuskat sima pancellemezzel, aztan dontott pancellemezzel, aztan korbe ero pancellemezzel, de a mai napig nem jutottak el a BTR szintjeig, mivel felulrol teljesen nyitott es vedtelen a "torony").

A BMP-3 szinten eleg formabonto, mivel a (viszonylag alacsony sebessegu) 100 mm-es lovege kozeliti az MBT-k szintjet (na jo, igazabol az 50-es evekbeli MBT-k szintjet kozeliti csak, mikozben 1987-ben rendszeresitettek). Egyes velemenyek szerint nem is "igazi" IFV, hanem atmenet az IFV es az uszokepes harckocsik kozott (ez utobbiak foleg felderitesre, kisebb mertekben eroszakos vizi atkeleseknel tenyleges tamadasra is hasznalhatoak, de hatarozottan nem altalanos celu harckocsik).

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.05.27. 19:26 Szia,

Hivatalosan (jogszabalyokban) 20 mm-es fofegyverrel van meghuzva a hatar, amit en szemely szerint teljes baromsagnak tartok.

Legjobb pelda erre a BTR-80A, ami ugyanolyan APC szerintem, mint a BTR-80, mikozben a nemzetkozi jog szerint IFV.

Az en szememben 2 feltetele van az IFV-nek:
-kozvetlenul harcba vetheto (nem csak a front kozeleben, hanem bent a frontban is kiszallhatnak belole a katonak hatasos tuz alatt)
-kepes MBT elleni harcra

A BMP-1 annyival felette volt minden korabbi eszkoznek, hogy uj kategoriat teremtett, ez lett az IFV.
Kepes volt a 73 mm-es (igaz, alacsony nyomasu) agyujaval komoly tuzerot kifejteni, a Maljutka iranyitott raketaval komoly veszelyt jelentett az MBT-kre (a sajat T-64 kivetelevel barmit ki tudodd loni - ha nem szakadt epp el a vezetek), hatso ajtaja (szembol erkezo) hatasos tuz alatt is jol hasznalhato volt, lanctalpa lehetove tette az erosen szegdelt terepen haladast. Plusz meg raadasul lapos (nagyon nehezen eltalalhato) es keteltu is volt.

Szerintem (a fentieknek ellentmondva) alkalmazasban nincs eles hatar, hiszen amig csak APC volt, addig azt hasznaltak mindenre. Illetve Magyarorszag eseteben amikor MAR csak APC volt, akkor is azt hasznaltak mindenre (a BMP-t valtotipus nelkul vontak ki).

Ugyanigy, ha nincs APC, csak MRAP egy adott helyszinen, akkor azzal kell megoldani mindent, akkor is, ha sokkal rosszabb minosegu az adott eszkoz, mint egy gyenge APC (tipikus pelda erre, hogy az US Army rengeteg HMMW-t hasznalt, amikre eloszor nehezgeppuskat tettek, aztan nehezgeppuskat sima pancellemezzel, aztan dontott pancellemezzel, aztan korbe ero pancellemezzel, de a mai napig nem jutottak el a BTR szintjeig, mivel felulrol teljesen nyitott es vedtelen a "torony").

A BMP-3 szinten eleg formabonto, mivel a (viszonylag alacsony sebessegu) 100 mm-es lovege kozeliti az MBT-k szintjet (na jo, igazabol az 50-es evekbeli MBT-k szintjet kozeliti csak, mikozben 1987-ben rendszeresitettek). Egyes velemenyek szerint nem is "igazi" IFV, hanem atmenet az IFV es az uszokepes harckocsik kozott (ez utobbiak foleg felderitesre, kisebb mertekben eroszakos vizi atkeleseknel tenyleges tamadasra is hasznalhatoak, de hatarozottan nem altalanos celu harckocsik).

Bel
Nagyon jó amiket írtál, pár dologgal kiegészíteném.
A BMP-3 ugyanazt a 100 mm löveget használja mint a T55 ezért volt lehetőség azok aktivitválására, mert nem csak M zárolt hanem folyamatosan gyártásban lévő lőszer volt hozzájuk.
Nyilván a BMP rövidebb csöve kisebb hatékonysagú páncéltörő tevékenységben, de ezt úgyis az ATGMek végzik.
A repeszgranatok viszont ugyanolyan hatékonyak, mint az MBT használva.
Az általad alkotott IFV definíció nagyon jó, viszont a mostani könnyen telepíthető ATGM-ek állványa szinte minden régebbi nyuszibuszra felhegeszthető és legújabb fejlesztések lehető teszik az Stugnahoz hasonló akár 50 m távolabbi indítást az állványtol azaz toronyra hegesztett szerkezet tornyon belüli kezelését.
Ezzel pedig a fel lehet nagyon javítani a régebbi gépeket.
Deszanttér.
Sebesültön kívül még nem láttam senkit a fronton ott utazni.
Gyakorlatilag csomagtartóként funkcionálnak.
Így viszont a régebbi és reaktív védelem nélküli MBT-k alkalmasak IFV szerepre.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.05.27. 20:50 Nagyon jó amiket írtál, pár dologgal kiegészíteném.
A BMP-3 ugyanazt a 100 mm löveget használja mint a T55 ezért volt lehetőség azok aktivitválására, mert nem csak M zárolt hanem folyamatosan gyártásban lévő lőszer volt hozzájuk.
Jajistenem, ne írjunk már ilyen zöldséget! Attól, hogy mindkettő 100 mm-es kaliberű, két teljesen más lövegről, és persze teljesen más lőszerről is van szó!

Most olyant csináltál, mintha az .50 BMG-t az .50 AE-vel sorolnád egy kategóriába.

A T-55 egy D-10T2S harckocsiágyút kapott, mely a 100 × 695 mm R lőszert tüzeli, kb. 1000 m/s lövedék kezdősebességgel.

Kép

---

Ezzel szemben a BMP-3 egy 2A70 jelzésű 100 mm-es ágyúval bír, ami 250-355 m/s torkolati sebességű, alacsony gáznyomású. A lőszerei ott azok a kicsik a toronykoszorúban:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.05.28. 09:18 Jajistenem, ne írjunk már ilyen zöldséget! Attól, hogy mindkettő 100 mm-es kaliberű, két teljesen más lövegről, és persze teljesen más lőszerről is van szó!

Most olyant csináltál, mintha az .50 BMG-t az .50 AE-vel sorolnád egy kategóriába.

A T-55 egy D-10T2S harckocsiágyút kapott, mely a 100 × 695 mm R lőszert tüzeli, kb. 1000 m/s lövedék kezdősebességgel.

Kép

---

Ezzel szemben a BMP-3 egy 2A70 jelzésű 100 mm-es ágyúval bír, ami 250-355 m/s torkolati sebességű, alacsony gáznyomású. A lőszerei ott azok a kicsik a toronykoszorúban:

Kép
Igazad van annyi, hogy a 0.38 0.357 párhuzam jobb.
Annyira, hogy az ágyúbol kilohető ilyen űrmeretű pc. rakéták mind a két lővegből használhatók.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.05.28. 10:14 Igazad van annyi, hogy a 0.38 0.357 párhuzam jobb.
Annyira, hogy az ágyúbol kilohető ilyen űrmeretű pc. rakéták mind a két lővegből használhatók.
Elég lett volna: "tényszerűen hülyeséget írtam. Bocs, legközelebb jobban utánanézek."

😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.05.28. 10:22 Elég lett volna: "tényszerűen hülyeséget írtam. Bocs, legközelebb jobban utánanézek."

😆
Vedd úgy hogy ezt írtam.😀 Tudok azzal élni, ha valamit rosszul tudok és kijavítanak.
Egyébként erős a gyanúm, hogy két lőszer ugyanazon soron gyártható, mert a gyártást azt tényleg olvastam, és lekonzervalt harckocsikhoz nem sok értelme lenne új lőszert felhalmozni.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

"Sajnos komoly problémák vannak a helikopterek elhelyezésével. A megtervezett hiper-szuper hangárkomplexum megépítése nem történt meg. Az Országgyűlésben ülő 133 bátor ember akármelyik kormányközeli céggel néhány hónapon belül elkészíthetett volna egy-két könnyűszerkezetes hangárépületet amely elegendő tárolóhelyet tartalmazott volna. Jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy a H225M helikopterek is csillagfényes garázsba kerülnek amely a hibajelenségeket többszörözik meg"

https://military-technology.blog.hu/202 ... EfqLLL-UXA
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

parazstaposo írta: 2023.05.29. 17:40 "Sajnos komoly problémák vannak a helikopterek elhelyezésével. A megtervezett hiper-szuper hangárkomplexum megépítése nem történt meg. Az Országgyűlésben ülő 133 bátor ember akármelyik kormányközeli céggel néhány hónapon belül elkészíthetett volna egy-két könnyűszerkezetes hangárépületet amely elegendő tárolóhelyet tartalmazott volna. Jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy a H225M helikopterek is csillagfényes garázsba kerülnek amely a hibajelenségeket többszörözik meg"

https://military-technology.blog.hu/202 ... EfqLLL-UXA
Köszi, jó cikk!

- az szerintem még a hangárnál is nagyobb gáz, hogy több típus gyakorlatilag fegyvertelen (gépágyú lőszer, és rakéta hiány)
- a friss tapasztalatok alapján figyelemre méltó a radikális taktika váltás, hogy most már a 60láb alatti repülést gyakorolják orrba-szájba , miközben korábban pont hogy kerülendő volt az alacsony magasság
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2023.05.29. 22:32 Köszi, jó cikk!


- a friss tapasztalatok alapján figyelemre méltó a radikális taktika váltás, hogy most már a 60láb alatti repülést gyakorolják orrba-szájba , miközben korábban pont hogy kerülendő volt az alacsony magasság
Eddig az volt, hogy ne zargassuk a civil lakosság békés hétköznapi életét, ne zajongjunk. Most meg bemondták az elején, hogy ha zúg-dübörög-durran, no para, ez a béke hangja. Úgyhogy szemrebbenés nélkül gyakorolják mostmár azt, amit kell.

Az én tevékenységemre vetítve: eddig bármi falunap/toborzó/stb. voltam, az volt az elv, hogy lehet fotó, csak a gyerek kezében ne legyen épp fegyver. Na én most mióta új szelek fújnak, magasról, ballisztikus ívben... nem erőltetem a dolgot újabban. :-D
Sőt, múltkor helyettesítettem a katonai közelharc/alaki rendgyakorlat órán. Két-három osztályt összevontan. Hirtelen majdnem egy század lett a kezem alá pattintva, és akkor rögtönözzünk órát. Nosza rajta, tesiszertárból az összes gumikarabélyt, pisztolyt, gránátot kikaptuk, és akinek jutott fegyver, azokkal végigrotálva a sportpályán elkezdtük gyakorolni az átmozgást: Alfa indul, bravo biztosít, stb. csak hogy legyen sejtésük a dolog üteméről. A többi addig meg gumigránátot dobott célba a pálya mellett. Piszokul élvezték a srácok, végre nem csak futottak, meg ilyenek. Ebédnél a menzán már ment a sustorgás, hogy a szomszédok, akik rálátnak a pályára, mondogatták, hogy fegyverrel gyakorlatoztak a kadétok. :-D Én meg vigyorogtam, mint a tejbetök.
Mikor az eső befogott, akkor meg behúzódtunk az aulába, és ismertettem, hogy a vezérkari főnök mondott olyat, hogy a katonák tudjanak kitüntetést átvenni, hát akkor tudjanak a kadétok is, és klasszul végig gyakoroltuk. Kiderült, fele nem tud rendesen kezet fogni (döglött haltól a gengszteresig minden volt), na átvettük azt is. Mostmár ezzel se lesz gond. :-)
Amúgy hagy dicsekedjek, most volt kadétoknak ilyen brutálfutás (spartan vagy mi szokott lenni civileknek hasonló, 3,5 m, akadályok, feladatok). 600 kadét indult, a srácaink az öt kategóriából 3 arany és két ezüsttel értek haza. Tiszta büszke vagyok, pedig ismerhetsz, futni nem tőlem tanultak. ;-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.05.29. 22:32 Köszi, jó cikk!

- az szerintem még a hangárnál is nagyobb gáz, hogy több típus gyakorlatilag fegyvertelen (gépágyú lőszer, és rakéta hiány)
- a friss tapasztalatok alapján figyelemre méltó a radikális taktika váltás, hogy most már a 60láb alatti repülést gyakorolják orrba-szájba , miközben korábban pont hogy kerülendő volt az alacsony magasság
Na jó, de az olyanok miatt volt, hogy pl. Balaton fölött ki mer lejjebb menni, azután az orrfutó elakadt a vízben, amikor valakinek túl jól sikerült...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

swordmanus írta: 2023.05.29. 23:10 Eddig az volt, hogy ne zargassuk a civil lakosság békés hétköznapi életét, ne zajongjunk. Most meg bemondták az elején, hogy ha zúg-dübörög-durran, no para, ez a béke hangja. Úgyhogy szemrebbenés nélkül gyakorolják mostmár azt, amit kell.

Az én tevékenységemre vetítve: eddig bármi falunap/toborzó/stb. voltam, az volt az elv, hogy lehet fotó, csak a gyerek kezében ne legyen épp fegyver. Na én most mióta új szelek fújnak, magasról, ballisztikus ívben... nem erőltetem a dolgot újabban. :-D
Sőt, múltkor helyettesítettem a katonai közelharc/alaki rendgyakorlat órán. Két-három osztályt összevontan. Hirtelen majdnem egy század lett a kezem alá pattintva, és akkor rögtönözzünk órát. Nosza rajta, tesiszertárból az összes gumikarabélyt, pisztolyt, gránátot kikaptuk, és akinek jutott fegyver, azokkal végigrotálva a sportpályán elkezdtük gyakorolni az átmozgást: Alfa indul, bravo biztosít, stb. csak hogy legyen sejtésük a dolog üteméről. A többi addig meg gumigránátot dobott célba a pálya mellett. Piszokul élvezték a srácok, végre nem csak futottak, meg ilyenek. Ebédnél a menzán már ment a sustorgás, hogy a szomszédok, akik rálátnak a pályára, mondogatták, hogy fegyverrel gyakorlatoztak a kadétok. :-D Én meg vigyorogtam, mint a tejbetök.
Mikor az eső befogott, akkor meg behúzódtunk az aulába, és ismertettem, hogy a vezérkari főnök mondott olyat, hogy a katonák tudjanak kitüntetést átvenni, hát akkor tudjanak a kadétok is, és klasszul végig gyakoroltuk. Kiderült, fele nem tud rendesen kezet fogni (döglött haltól a gengszteresig minden volt), na átvettük azt is. Mostmár ezzel se lesz gond. :-)
Amúgy hagy dicsekedjek, most volt kadétoknak ilyen brutálfutás (spartan vagy mi szokott lenni civileknek hasonló, 3,5 m, akadályok, feladatok). 600 kadét indult, a srácaink az öt kategóriából 3 arany és két ezüsttel értek haza. Tiszta büszke vagyok, pedig ismerhetsz, futni nem tőlem tanultak. ;-)
Én meg olyat tudok hogy kadét, önkéntes toborzóra azért nem vitték élest ki, mert a tisztnek nem volt kedve bemenni 1 órával előbb hogy kiírja. Meg még sok ilyent.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2023.05.29. 23:10 600 kadét indult, a srácaink az öt kategóriából 3 arany és két ezüsttel értek haza. Tiszta büszke vagyok
Szia,

Van mire, gratula nektek!

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2023.05.28. 09:18 A T-55 egy D-10T2S harckocsiágyút kapott, mely a 100 × 695 mm R lőszert tüzeli, kb. 1000 m/s lövedék kezdősebességgel.
Ezzel szemben a BMP-3 egy 2A70 jelzésű 100 mm-es ágyúval bír, ami 250-355 m/s torkolati sebességű, alacsony gáznyomású.
Szia,

4-szeres sebessegkulonbseg az 16-szoros energiakulonbseg, kicsit kerekitve mint a 100 J-os .22 es az 1600 J-os .223.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.05.29. 22:32 Köszi, jó cikk!

- az szerintem még a hangárnál is nagyobb gáz, hogy több típus gyakorlatilag fegyvertelen (gépágyú lőszer, és rakéta hiány)
- a friss tapasztalatok alapján figyelemre méltó a radikális taktika váltás, hogy most már a 60láb alatti repülést gyakorolják orrba-szájba , miközben korábban pont hogy kerülendő volt az alacsony magasság
Szia,

Igen, nekem nagy kedvencem a MI-24, szerintem kivalo harci helikopter volt (es harci-mento helikopternek a mai napig a legjobb), de igy, fegyvertelenul totalis pazarlas volt a nagyjavitasuk (meg persze az is mennyire gaz, hogy a honvedseg eladta a potalkatreszeket vasarban, aztan most kuncsorog, hogy legalabb piaci aron visszavegye).

Ez a 60 lab azert fura nekem, mert kb 20 evvel ezelott a Jetfly klubban amikor egy MI-24-es pilota tartott eloadast, o vegig arrol beszelt, hogy kerulgetik a fakat, eszukbe sem jutott felettuk repulni (kb. olyanokat mondott, hogy orankent 2-3 kilot fogynak, mert hasonlo odafigyelest igenyel a munkajuk, mint egy Forma-1 pilota versenyzese).

Bel
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Azt mondja a honvédelmi miniszter a tévében, hogy a magyar katonák kiválóan helyt álltak a KFOR kötelékében.
Teljes felszerelésben, sima maszkos-kapucnis civilekkel szemben...

"Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter hétfő esti közlése szerint több mint 20 magyar katona sérült meg a koszovói Zvecsán településen tömegoszlatási feladatok közben, heten közülük súlyosan. A Magyar Honvédség közösségi oldalán közölte, hogy hétfőn késő este egy kifejezetten egészségügyi ellátásra kialakított Airbus A319-es repülőgép indult el a helyszínre Kecskemétről."

Csak nekem ráncolódik a szemöldököm az események láttán, vagy másnak is?

https://index.hu/kulfold/2023/05/30/kfo ... besulesek/
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

marcuswolf írta: 2023.05.30. 19:50 Azt mondja a honvédelmi miniszter a tévében, hogy a magyar katonák kiválóan helyt álltak a KFOR kötelékében.
Teljes felszerelésben, sima maszkos-kapucnis civilekkel szemben...

"Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter hétfő esti közlése szerint több mint 20 magyar katona sérült meg a koszovói Zvecsán településen tömegoszlatási feladatok közben, heten közülük súlyosan. A Magyar Honvédség közösségi oldalán közölte, hogy hétfőn késő este egy kifejezetten egészségügyi ellátásra kialakított Airbus A319-es repülőgép indult el a helyszínre Kecskemétről."

Csak nekem ráncolódik a szemöldököm az események láttán, vagy másnak is?

https://index.hu/kulfold/2023/05/30/kfo ... besulesek/
Amit nem tudunk, az a következő: konkrétan milyen parancsot kaptak. Ha IEDtől és lőfegyvertől szenvedtek sérüléseket (ezt írta a cikk), és a parancs úgy szólt, hogy gumiboton és könnygáz on kívül mást nem használhatnak, akkor elkerülhetetlenek a veszteségek. Nem lepődnék meg, ha igen szigorúan megtiltották nekik, hogy bárki én komoly kárt tegyenek. Elvégre renfenntartók, nem kivégző osztag.

Egy pár sorozat PKM- ből, nyomjelzővel a zavargó koszovói szerbek feje fölött minden bizonnyal hatásosabban megelőzte volna a KFOR sérülések nagy részét - de elég pocsék lenne a sajtója ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Petya357 írta: 2023.05.30. 20:07 Amit nem tudunk, az a következő: konkrétan milyen parancsot kaptak. Ha IEDtől és lőfegyvertől szenvedtek sérüléseket (ezt írta a cikk), és a parancs úgy szólt, hogy gumiboton és könnygáz on kívül mást nem használhatnak, akkor elkerülhetetlenek a veszteségek. Nem lepődnék meg, ha igen szigorúan megtiltották nekik, hogy bárki én komoly kárt tegyenek. Elvégre renfenntartók, nem kivégző osztag.

Egy pár sorozat PKM- ből, nyomjelzővel a zavargó koszovói szerbek feje fölött minden bizonnyal hatásosabban megelőzte volna a KFOR sérülések nagy részét - de elég pocsék lenne a sajtója ;)
De hat 3 napja volt tvbe hogy szerbek evszazadok ota testvernepunk :cry:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gabor86 írta: 2023.05.30. 20:12 De hat 3 napja volt tvbe hogy szerbek evszazadok ota testvernepunk :cry:
Családon belüli erőszak :?: :? Na ne politizáljunk.

A tényeknél maradva : csúnyán rendbehagyták a KFOR kontingensünket, ez sajnos adott. De hogy a valós helyzethez és lehetőségekhez képest most akkor jól szerepeltek-e vagy sem, azt attól tartok, hogy nem fogjuk megtudni
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Petya357 írta: 2023.05.30. 20:16 Családon belüli erőszak :?: :? Na ne politizáljunk.

A tényeknél maradva : csúnyán rendbehagyták a KFOR kontingensünket, ez sajnos adott. De hogy a valós helyzethez és lehetőségekhez képest most akkor jól szerepeltek-e vagy sem, azt attól tartok, hogy nem fogjuk megtudni
Tartozkodok politizalastol foleg publikus oldalakon de ez a szerb helyzet mar tragikomediaba illik


KFORban rengeteg szabaly van az eszkalacio elkerulesere, meg arrol is kulon fejezet hogy mikor vehetik kezbe gumibotot, nagyon megvannak kotve
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gabor86 írta: 2023.05.30. 20:21 Tartozkodok politizalastol foleg publikus oldalakon de ez a szerb helyzet mar tragikomediaba illik
Ez nem csak vélemény kérdése. Konkrétan tiltja a fórumszabályzat. Úgyhogy a szakmai oldalát kommenteljük, a politikait ne pls.

A zavargók feje fölött leadott géppuska sorozatot mint preventív, visszatartó erővel bíró intézkedést szakmai kommentnek szántam ! :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2023.05.30. 12:33 Én meg olyat tudok hogy kadét, önkéntes toborzóra azért nem vitték élest ki, mert a tisztnek nem volt kedve bemenni 1 órával előbb hogy kiírja. Meg még sok ilyent.
Ezen meg se lepődök. De ezért is szeretik, ha én megyek az én cuccaimmal. Nulla extra papírmunka, és minden full veszélytelen (max odacsípi az ujját, meg a lábára ejti).
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gabor86 írta: 2023.05.30. 20:12 De hat 3 napja volt tvbe hogy szerbek evszazadok ota testvernepunk :cry:
Amikor azonosították, hogy magyarok akkor ez volt.
https://444.hu/2023/05/30/orban-viktort ... koszovoban
Egyébként a NATO ott megszálló erő, annyira nem csodálkozni, hogy nem örülnek neki.
Fölég a ha egyoldalúan belenyúl a dolgokba.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.05.30. 20:28 A zavargók feje fölött leadott géppuska sorozatot mint preventív, visszatartó erővel bíró intézkedést
Szia,

Mintha egyszer azt olvastam volna, hogy ilyet (eles loszerrel loni) nem szabad bekefenntartokent, de azt igen, hogy egyszerre lonek gumilovedekes puskaval es vaktoltenyes PKM-mel, ami szinten eleg komoly pszihologiai hatasu lehet, hiszen halljak a geppuska kerepeleset es erzik a lovedek becsapodasat.

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

aksurv írta: 2023.05.30. 20:32 Amikor azonosították, hogy magyarok akkor ez volt.
https://444.hu/2023/05/30/orban-viktort ... koszovoban
Egyébként a NATO ott megszálló erő, annyira nem csodálkozni, hogy nem örülnek neki.
Fölég a ha egyoldalúan belenyúl a dolgokba.
Mondjuk a kiképzésen lehet erre nem készítették fel a srácokat... :D
Sajnos a közöttük robbanó cuccok már kevésbé voltak viccesek. :(
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.05.30. 20:34 Szia,

Mintha egyszer azt olvastam volna, hogy ilyet (eles loszerrel loni) nem szabad bekefenntartokent, de azt igen, hogy egyszerre lonek gumilovedekes puskaval es vaktoltenyes PKM-mel, ami szinten eleg komoly pszihologiai hatasu lehet, hiszen halljak a geppuska kerepeleset es erzik a lovedek becsapodasat.

Bel
Köszi, nem tudtam.

Ez jó gyakorlat - akár otthonvédelmi relációban is :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.05.30. 20:34 Szia,

Mintha egyszer azt olvastam volna, hogy ilyet (eles loszerrel loni) nem szabad bekefenntartokent, de azt igen, hogy egyszerre lonek gumilovedekes puskaval es vaktoltenyes PKM-mel, ami szinten eleg komoly pszihologiai hatasu lehet, hiszen halljak a geppuska kerepeleset es erzik a lovedek becsapodasat.

Bel
Köszi, nem tudtam.

Ez jó gyakorlat - akár otthonvédelmi relációban is :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.05.30. 20:34 Szia,

Mintha egyszer azt olvastam volna, hogy ilyet (eles loszerrel loni) nem szabad bekefenntartokent, de azt igen, hogy egyszerre lonek gumilovedekes puskaval es vaktoltenyes PKM-mel, ami szinten eleg komoly pszihologiai hatasu lehet, hiszen halljak a geppuska kerepeleset es erzik a lovedek becsapodasat.

Bel
Ott az a pszichológiai hatása lenne, hogy visszalőnének.
Azoknak a falvakban a szerb kisebbség a többség.
Azért van balhé, mert valós eredménynek fogad el a NATO egy szerbek által bojkotált 3.5 % részvételű szavazást és konkrétan egy albán maffiózót akarnak egy szerb faluban polgármesterré tenni, aki azzal kezdte a tevékenységét, hogy levonta a szerb zászlót.
Egy ilyenen nem a szerbek, hanem még a buddhista szerzetesek is kiakadnának.
Ezeknek a falvakban mindenkinek van fegyvere.
Ha tehát eloveszik egyik oldalon a géppuskát, akkor eloveszik a másik oldalon is.
És a plexi pajzs nem igazán véd ellene.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Politikát ne. Légyszi.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szvsz ebben semmi politizalas nincs
Petya357 írta: 2023.05.30. 20:57 Politikát ne. Légyszi.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.05.30. 20:57 Politikát ne. Légyszi.
Ebben a világon semmi politika nincs.
Ez a helyzet ami most van Koszovóban.
Enélkül az egész zavargás és katonák megsérülese értelmezhetetlen.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2023.05.30. 21:37 Ebben a világon semmi politika nincs.
Ez a helyzet ami most van Koszovóban.
Enélkül az egész zavargás és katonák megsérülese értelmezhetetlen.
Így van.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

jó ha van írta: 2023.05.30. 22:27Így van.
Szerintem a KFOR épp azért van ott deklaráltan rendet fenntartani, hogy a szerbek és az albánok ne essenek egymásnak fizikailag.
Eddig ez ment is, minimális erőfeszítéssel.

De ha bármilyen oknál fogva bármelyik fél pont a KFOR-t csapja szét, akkor az olyan kijelentések, mint amit a honvédelmi miniszter tett, abszolút értelmezhetetlenek.

Itt senki sem állt helyt, legkevésbé a KFOR és a soraikban lévő olasz és magyar katonák.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

cimbora néhány éve az első KFORja után mesélte, h a helyiek annyira szimpatizáltak velük, h mikor eltávon voltak egy másik magyar katonasráccal és beültek egy étterembe ebédelni, hozta a pincér a söröket, amiket más asztaloktól küldtek nekik csupán azért, mert KFORosok ( és ők hálásak voltak a békéért )
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

szöged írta: 2023.05.31. 04:27 cimbora néhány éve az első KFORja után mesélte, h a helyiek annyira szimpatizáltak velük, h mikor eltávon voltak egy másik magyar katonasráccal és beültek egy étterembe ebédelni, hozta a pincér a söröket, amiket más asztaloktól küldtek nekik csupán azért, mert KFORosok ( és ők hálásak voltak a békéért )
Ők lehet hogy albánok voltak.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

G.D írta: 2023.05.31. 08:56 Ők lehet hogy albánok voltak.
felhívtam

megkérdeztem

aszongya koszovó déli részén történt az eset és szerbek voltak

és még a kajájukat is kifizették helyettük
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.05.31. 19:53 felhívtam

megkérdeztem

aszongya koszovó déli részén történt az eset és szerbek voltak

és még a kajájukat is kifizették helyettük
Lehet, hogy az albánok b@sztatták az ott élő szerbeket, a KFOR jelenlétében viszont már nem merték...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - TÉNYLEGESEN.

Mert a fővárosban van ÉVI 600+ _ismertté vált_ rablás. Ebből tudsz évi 30-ról, ahol sikeresen elfogták az elkövetőt ÉS EZT SIKERKÉNT KOMMUNIKÁLJÁK. A többiről azért nem tudsz, mert jellemzően nem fogják el:-)).
(Mondjuk engem meglepett, hogy nem Borsod a második helyezett.)

"A rendőrség hivatalos bűntérképe szerint messze Budapesten jutott a legtöbb rablás 100 000 lakosra vetítve 2022 és 2023 között. A fővárosban 33 ilyen bűncselekmény jutott ennyi lakosra. Jócskán "elmaradva" a fővárosi számtól a második (ezt a típusú bűncselekményt vizsgálva) legveszélyesebb régió Heves megye volt, ahol 21 ilyen a vagyon elleni bűncselekmény jutott 100 000 emberre."

https://www.penzcentrum.hu/biztositas/2 ... uo-1135065

rablas 100k lakosra magyaro terkep.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2023.05.31. 04:27 cimbora néhány éve az első KFORja után mesélte, h a helyiek annyira szimpatizáltak velük, h mikor eltávon voltak egy másik magyar katonasráccal és beültek egy étterembe ebédelni, hozta a pincér a söröket, amiket más asztaloktól küldtek nekik csupán azért, mert KFORosok ( és ők hálásak voltak a békéért )
Tizenegy éve voltam hosszú hétvégén Koszovóban. Az albánok imádtak mindenkit aki angolul szólalt meg, a szórakozóhelyen dupla adag Jack-et töltöttek egy áráért, stb. Szerbek lakta helyen csak rövid ideig voltunk, régi kolostort néztünk meg, az gyönyörű volt.
A nyugatiak és KFOR-osok szeretete érthető, hiszen az amcsik mentették meg őket az eldurvuló és egyre több civil áldozatot szedő polgárháború alatt. (Viszont laikus ismereteim szerint magát a polgárháborút az albán UCK-sok robbantották ki azzal, hogy sorozatos fegyveres támadásokat intéztek a szerb rendőrök ellen.)
Ami meglepett az az óriási Bill Clinton szobor a Bill Clinton boulevard-on Pristinában, óriási amerikai zászló alatt.
b766ff2fcb0eeb5b27_800px-Bill_Clinton_statue.jpg
b766ff2fcb0eeb5b27_800px-Bill_Clinton_statue.jpg (87.11 KiB) Megtekintve 9010 alkalommal
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Lábon akarta, csak nem jött össze. Az a protokoll....
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Többek között ilyen szituációra gondoltam amikor azt mondtam veszélyes civilben felszamolót játszani.
Ők ráadásul nem civilben vannak.
https://fb.watch/l2pYmzq8qS/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Keserű 6 mm-es V10F flóbert (benne 2 db elsütetlen tölténnyel, LOL) volt a rendőrőket fenyegető és azok által meglőtt vidéki baromarcúnál:

http://ugyeszseg.hu/orizetben-a-rendoro ... ozlemenye/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.06.09. 06:55 Keserű 6 mm-es V10F flóbert (benne 2 db elsütetlen tölténnyel, LOL) volt a rendőrőket fenyegető és azok által meglőtt vidéki baromarcúnál:

http://ugyeszseg.hu/orizetben-a-rendoro ... ozlemenye/


http://ugyeszseg.hu/wp-content/uploads/ ... oto-02.jpg
Egyfelől várható volt, hogy valaki ilyen rendkívül veszélyes bűnözőt fogtak, másfelől hiába ilyen a fegyver, amilyen, akkor sem okos dolog vele a rendőröket fenyegetni...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És az újabb: Esztergom - láncfűrészes elmebeteg vs. rendőr taserrel:

https://telex.hu/belfold/2023/06/09/let ... ztergomban
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.06.09. 12:05 És az újabb: Esztergom - láncfűrészes elmebeteg vs. rendőr taserrel:

https://telex.hu/belfold/2023/06/09/let ... ztergomban
Elég elszánt volt.
Azt hittem ilyenek csak a DOOM-ban vannak.

"A gyanú szerint egy Komárom-Esztergom megyei tónál hétvégén az éjszakai órákban a fején maszkot viselő férfi láncfűrésszel fenyegette a közelében tartózkodó embereket, erről a rendőrségre bejelentés érkezett, így a kiérkező rendőrök a helyszínre érkeztek, ahol megkezdték az intézkedést vele szemben.

A férfi a rendőri felszólítás ellenére nem tette le az akkor még mindig a kezében lévő láncfűrészt, sőt, úgy próbált közelíteni a rendőrök felé, hogy közben meg is próbálta beindítani. Közben azt kiabálta a rendőröknek, hogy megdöglenek, mindenkit megöl. A férfival szemben sokkolót vetettek be, erre ejtett el a láncfűrészt. Ekkor egy boxert vett elő, azzal indult el az egyik intézkedő rendőr felé."

Jó lenne tudni, milyen bátorító por volt benne, abból én is kérnék, mielótt fogorvoshoz megyek.. :D

A rendőröknek respekt, hogy fegyverhasználat nélkül elfogták! Jogos lett volna ráduplázni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Balintix »

gvass1 írta: 2023.06.09. 12:05 És az újabb: Esztergom - láncfűrészes elmebeteg vs. rendőr taserrel:

https://telex.hu/belfold/2023/06/09/let ... ztergomban
Tekszaszi láncfűrészes mészárlás, magyar változat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

Balintix írta: 2023.06.09. 12:54 Tekszaszi láncfűrészes mészárlás, magyar változat.
Ez is magyarosan szomorú:
Mészárlástalanság
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

gvass1 írta: 2023.06.09. 06:55 Keserű 6 mm-es V10F flóbert (benne 2 db elsütetlen tölténnyel, LOL) volt a rendőrőket fenyegető és azok által meglőtt vidéki baromarcúnál:

http://ugyeszseg.hu/orizetben-a-rendoro ... ozlemenye/


Kép
ÉS mi lehet a kettes fegyver? A tuningolt markolatú?
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

WildBear23 írta: 2023.06.09. 12:42 Elég elszánt volt.
Azt hittem ilyenek csak a DOOM-ban vannak.

Jó lenne tudni, milyen bátorító por volt benne, abból én is kérnék, mielótt fogorvoshoz megyek.. :D

A rendőröknek respekt, hogy fegyverhasználat nélkül elfogták! Jogos lett volna ráduplázni.
Olyan jó volt a cucc hogy elfelejtett láncot tenni a gépre... :lol: :lol: :lol:
Kép
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Morcosrobot írta: 2023.06.09. 13:20 ÉS mi lehet a kettes fegyver? A tuningolt markolatú?
Bruni?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A hero témához még.
Ezeket kell tenned, ha nem akarod agyonlövetni magad, mondjuk csak azért, mert valaki a sok pánikba esett segélyhivó közül a te személyleírásodat adja meg mint gyilkost, csak azért, mert fegyvert lát nálad.
https://www.activeresponsetraining.net/ ... jYx14-isoI
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Morcosrobot írta: 2023.06.09. 13:20 ÉS mi lehet a kettes fegyver? A tuningolt markolatú?
Umakeksz SW Chiefs Soec 9 mm RKnall gáz-r..
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2023.06.09. 06:55 Keserű 6 mm-es V10F flóbert (benne 2 db elsütetlen tölténnyel, LOL) volt a rendőrőket fenyegető és azok által meglőtt vidéki baromarcúnál:

http://ugyeszseg.hu/orizetben-a-rendoro ... ozlemenye/


Kép
Nem "csak" egy K 56 muzeális lesz az? Vagy abból csak 6 lövetű volt?
Mi lehet a betekert markolatú revkó?
Mert így egy kép alapján, kinyitatlan dobbal lehet S&W M36 is meg HW 37 gp is.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2023.06.10. 10:40 Nem "csak" egy K 56 muzeális lesz az? Vagy abból csak 6 lövetű volt?
Mi lehet a betekert markolatú revkó?
Mert így egy kép alapján, kinyitatlan dobbal lehet S&W M36 is meg HW 37 gp is.
Ott a csövön a kaliberjel. Flóbert. A másik megválaszolva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2023.06.10. 10:48 Ott a csövön a kaliberjel. Flóbert. A másik megválaszolva.
Tényleg, telón nem láttam. Nem kötözködésből, csak nettó kíváncsiság: miből látod, hogy az egy Uma SW Chief Spec?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2023.06.10. 13:57 Tényleg, telón nem láttam. Nem kötözködésből, csak nettó kíváncsiság: miből látod, hogy az egy Uma SW Chief Spec?
Pl. Billentyű alakja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Nekem nem új, van egy figura, aki elkezdte leszedni a keresztvizet, hogy mert biztos azért lett vagy 20 sérült, mert tartalékosok voltak. Aztán szóltunk neki, hogy csak egy fő volt tarcsis, továbbá, mire oda kijut, pont ugyanazon a képzésen és alkalmasságin megy át, mint a rendes katonák, utána csend lett.
Igen, missziókba is lehet menni tarcsisként, ez egy lehetőség, ha pont azt dobja a gép, hogy se kutyád, se macskád, se melód, akkor legyen miből nyomni egy restartot. Ha egy ilyenre alkalmas vagy, meg végignyomod, simán át is szerelhetsz aktívnak, egy kistársam pont ezt csinálja most. Szemrebbenés nélkül fel is vették, alapkiképződnie se kell (mert az már egységes mindenkinek).
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

swordmanus írta: 2023.06.10. 19:00 Nekem nem új, van egy figura, aki elkezdte leszedni a keresztvizet, hogy mert biztos azért lett vagy 20 sérült, mert tartalékosok voltak. Aztán szóltunk neki, hogy csak egy fő volt tarcsis, továbbá, mire oda kijut, pont ugyanazon a képzésen és alkalmasságin megy át, mint a rendes katonák, utána csend lett.
Igen, missziókba is lehet menni tarcsisként, ez egy lehetőség, ha pont azt dobja a gép, hogy se kutyád, se macskád, se melód, akkor legyen miből nyomni egy restartot. Ha egy ilyenre alkalmas vagy, meg végignyomod, simán át is szerelhetsz aktívnak, egy kistársam pont ezt csinálja most. Szemrebbenés nélkül fel is vették, alapkiképződnie se kell (mert az már egységes mindenkinek).
Ettől függetlenül a tartalékos állomány nem örvend túl nagy megbecsülésnek a hivatásosok körében. finoman szólva...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2023.06.10. 20:26 Ettől függetlenül a tartalékos állomány nem örvend túl nagy megbecsülésnek a hivatásosok körében. finoman szólva...
Annyit éra tartalékos amennyire kiképzik. Ha szarul van kiképezve az nem az ő saruk.
Izraelben ha matek van akkor a tartalékosok mennek elől, mert a tényleges állomány hozzájuk képest még kezdő 18 éves új hús..
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2023.06.10. 19:00 Nekem nem új, van egy figura, aki elkezdte leszedni a keresztvizet, hogy mert biztos azért lett vagy 20 sérült, mert tartalékosok voltak.
Szia,

Nekem eszembe se jutott ez a hozzaallas, egyszeruen sajnalom, hogy tartalekos katonakat ilyen veszelynek kitettek bekeidoben.

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

sodoma írta: 2023.06.10. 20:26 Ettől függetlenül a tartalékos állomány nem örvend túl nagy megbecsülésnek a hivatásosok körében. finoman szólva...
Nekem mondod? Közben meg annyi a meló, hogy nélkülünk nem győzik, a déli határ ezer százalékra letérdeltette volna a rendszert, ha a tarcsisok nem szállnak be.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

swordmanus írta: 2023.06.11. 19:14 Nekem mondod? Közben meg annyi a meló, hogy nélkülünk nem győzik, a déli határ ezer százalékra letérdeltette volna a rendszert, ha a tarcsisok nem szállnak be.
mindamellett, hogy: igen, igazad van

felmerül a kérdés, hogy: de minek???

engem rettentően zavar, hogy arra lett elköltve a pénzem, hogy alit meg mohamedet minden nap visszaküldtük a startmezőre, mígnem egy hónapnyi próbálkozás után sikerrel nem jártak

annak is több értelme lett volna, ha élessel lövöldöznek a fiúk/lányok a határon, meg annak is, ha egy az egyben átengedjük őket
(vagy anyagilag még jobban jártunk volna, ha szervezett buszjáratokkal visszük őket a kívánatos célállomásra a megfelelő anyagi ellentételezésért cserébe)

ennek így semmi értelme nem volt

most meg az embercsempészeket is elengedjük
(akik meg tényleg kocsogok)

attól bizonyára sokkal jobb lesz a helyzet minden téren
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

szöged írta: 2023.06.11. 20:08 mindamellett, hogy: igen, igazad van

felmerül a kérdés, hogy: de minek???

engem rettentően zavar, hogy arra lett elköltve a pénzem, hogy alit meg mohamedet minden nap visszaküldtük a startmezőre, mígnem egy hónapnyi próbálkozás után sikerrel nem jártak

annak is több értelme lett volna, ha élessel lövöldöznek a fiúk/lányok a határon, meg annak is, ha egy az egyben átengedjük őket
(vagy anyagilag még jobban jártunk volna, ha szervezett buszjáratokkal visszük őket a kívánatos célállomásra a megfelelő anyagi ellentételezésért cserébe)

ennek így semmi értelme nem volt

most meg az embercsempészeket is elengedjük
(akik meg tényleg kocsogok)

attól bizonyára sokkal jobb lesz a helyzet minden téren
Értem amit mondasz, de a te gondolataid a dolog politikai részét feszegeti, amihez Kovács Géza t. őrvezetőnek max. annyi köze van (lehet), hogy elmegy négy-ötévente X-elni.
Tehát a Gandalf üzemmód (Itt nem kelsz át!) nem a tarcsisok sara, de a megvalósításhoz pl. kellettek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb rendőri fegyverhasználat itthon. Késesbolond ellen.
Végre kezdik merni használni?

https://index.hu/belfold/2023/06/12/ren ... -leszurta/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2023.06.13. 05:11 Újabb rendőri fegyverhasználat itthon. Késesbolond ellen.
Végre kezdik merni használni?

https://index.hu/belfold/2023/06/12/ren ... -leszurta/
Csípőlövés, medencelövés? Ez az új protokoll?
Meg ez a levegőbe durrogás. Pff. És a visszahulló lövedékek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2023.06.13. 06:12 Csípőlövés, medencelövés? Ez az új protokoll?
Meg ez a levegőbe durrogás. Pff. És a visszahulló lövedékek?
Nyilván ráduplázást kéne mellkasra gyakoroltatni, de egy csípőlövés is jobb mint egy kés a rendőr hasába.

A "levegőbe lövést" valóban meg kéne tiltani. Gyakorlatilag soha nem segít, de borzasztóan közveszélyes.

(Aki meg a rendőr ráfogott lőfegyverétől nem ijed meg, az egy durranástól sem fog, és azt le kell lőni a picsába.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2023.06.13. 06:12 Csípőlövés, medencelövés? Ez az új protokoll?
Meg ez a levegőbe durrogás. Pff. És a visszahulló lövedékek?
Kb. mint egy eldobott kavics, ha valóban nagyobbrészt felfelé lőtte, nem ferdén, laposabb szögben. A tömeghez képest elég nagy a légellenállás, ha lelassult, nem tud csak a gravitációtól komolyan felgyorsulni. Lefelé jövet üt ugyan egyet, ha eltalál valakit, de komoly sérülést nemigen tud okozni.

Ez inkább nyílvesszőnél problémás. Ott a tömeghez képest alig van légellenállás, lefelé majdnem olyan tempóval jön, mint ahogyan fellőtték. Ott lehetnek gondok.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.06.13. 07:37 Kb. mint egy eldobott kavics, ha valóban nagyobbrészt felfelé lőtte, nem ferdén, laposabb szögben. A tömeghez képest elég nagy a légellenállás, ha lelassult, nem tud csak a gravitációtól komolyan felgyorsulni. Lefelé jövet üt ugyan egyet, ha eltalál valakit, de komoly sérülést nemigen tud okozni.

Ez inkább nyílvesszőnél problémás. Ott a tömeghez képest alig van légellenállás, lefelé majdnem olyan tempóval jön, mint ahogyan fellőtték. Ott lehetnek gondok.
Ez merőlegesen felfelé lövésnél igaz, de ha ez mondjuk 45 fokos szögben történik... Egy kilóméterrel odébb valaki összeesik. De pl egy mozgó jármű szélvédőjére eső lövedék is lehet potenciálisan veszélyes.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.06.13. 07:41 Ez merőlegesen felfelé lövésnél igaz, de ha ez mondjuk 45 fokos szögben történik... Egy kilóméterrel odébb valaki összeesik. De pl egy mozgó jármű szélvédőjére eső lövedék is lehet potenciálisan veszélyes.
Ki lehetne matekozni (fizikázni?), hogy hány fokos szögtől laposabb esetben okozhat gondot, de miután ez erősen függ attól is, hogy "kit hogyan talál meg", nincs sok teteje. De igen, valóban, tud gondot csinálni.

Vagy a tár tetejére mindig egy vaktöltényt tegyenek...? Nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.06.13. 07:47 Ki lehetne matekozni (fizikázni?), hogy hány fokos szögtől laposabb esetben okozhat gondot, de miután ez erősen függ attól is, hogy "kit hogyan talál meg", nincs sok teteje. De igen, valóban, tud gondot csinálni.

Vagy a tár tetejére mindig egy vaktöltényt tegyenek...? Nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás. :-)
Elakasztani a fegyvert az első lövéssel, az remek lenne :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.06.13. 08:07 Elakasztani a fegyvert az első lövéssel, az remek lenne :p
Úgyis cső alá töltve szabad csak nekik hordani, ráhúz még egyet a szánra, nagy ügy... :-(
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

AndyA írta: 2023.06.13. 08:50 Úgyis cső alá töltve szabad csak nekik hordani, ráhúz még egyet a szánra, nagy ügy... :-(
ha felismeri a hibát és nem a billentyűt rángatja....
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.06.13. 07:47 Ki lehetne matekozni (fizikázni?), hogy hány fokos szögtől laposabb esetben okozhat gondot, de miután ez erősen függ attól is, hogy "kit hogyan talál meg", nincs sok teteje. De igen, valóban, tud gondot csinálni.

Vagy a tár tetejére mindig egy vaktöltényt tegyenek...? Nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás. :-)
Magyar Honvédségnél ez volt a rendszer. 29 éles 1 vaktöltény a felallított őrnél.
Egészen addig amíg a 90 es évek végén le nem böktek emiatt egy őrkatonát.
Ugyanis kibiztosítod, töltőfogás, lősz, töltőfogás és utána lesz éles a csőben. Nem egy gyors dolog képzetlen embereknél.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.06.13. 08:07 Elakasztani a fegyvert az első lövéssel, az remek lenne :p
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Alapvetően a taser, gumilovedek pepperball elég lenne az esetek 99 % ban.
Valószínűleg itt is működőtt volna, pl. a figyelmeztető lövések helyett, csak éppen nem voltak ilyenek nekik.
A maradék 1% az szituáció amikor csak a lőfegyver ad esélyt ott viszont csövön lévő fegyverrel a pontos lövés ami működik, tehát nem levegőbe v. lábra való lövöldözés.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.06.13. 08:50 Úgyis cső alá töltve szabad csak nekik hordani, ráhúz még egyet a szánra, nagy ügy... :-(
Mert az szerinted úgy működik. LOL.
A 9x19 mm Luger vaktöltény kifejezetten hajlamos arra, hogy belenyíljon/beleszoruljon a töltényűrbe/átmeneti kúpba.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2023.06.13. 09:38 Mert az szerinted úgy működik. LOL.
A 9x19 mm Luger vaktöltény kifejezetten hajlamos arra, hogy belenyíljon/beleszoruljon a töltényűrbe/átmeneti kúpba.
vagy legyen egy gázriasztó náluk durrogtatásra külön :lol: :lol:

éles meg csövön hordva.. ;)

bár ez sem jó mert összekevernék :roll: akkor legyen külön egy durrogtató ember ilyen feladatra :D :lol:


egyszer majd csak eljutunk oda hogy csövön lévő élessel biztosítják a non lethal -os kollégát..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.06.13. 09:38 Mert az szerinted úgy működik. LOL.
A 9x19 mm Luger vaktöltény kifejezetten hajlamos arra, hogy belenyíljon/beleszoruljon a töltényűrbe/átmeneti kúpba.
Nem véletlen ám, hogy nem vigyorgó smiley van a mondat végén!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.06.13. 06:47 A "levegőbe lövést" valóban meg kéne tiltani. Gyakorlatilag soha nem segít, de borzasztóan közveszélyes.

(Aki meg a rendőr ráfogott lőfegyverétől nem ijed meg, az egy durranástól sem fog, és azt le kell lőni a picsába.)
+1
Az utóbbi időben történt esetek nagyon nagy részében az elkövetők igencsak be vannak állva- és felpörögve a herbáltól, vagy valamelyik mostanában divatos szintetikus drogtól. Az hogy nincsenek a józan ítélőképességük teljes birtokában, az enyhe kifejezés, gyakorlatilag egy másik dimenzióban vannak. Ilyen állapotban vagy jó esetben megállítják őket Taserrel, vagy le kell varrni a g.cibe, nincs más megoldás.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2023.06.13. 09:57 vagy legyen egy gázriasztó náluk durrogtatásra külön :lol: :lol:

éles meg csövön hordva.. ;)

bár ez sem jó mert összekevernék :roll: akkor legyen külön egy durrogtató ember ilyen feladatra :D :lol:


egyszer majd csak eljutunk oda hogy csövön lévő élessel biztosítják a non lethal -os kollégát..
Amcsi videókon többször láttam ilyet. Egy eleve non-lethal cuccal ment az egyik (láthatóan színes agyazással), és kettő-három másik pedig pisztollyal fedezte.
Volt ahol meglőtték bean bag-el (hangosan kiabált is a rendőr lövés közben, hogy "Bean bag, bean bag!") de a bűnöző ment tovább, így élessel állították meg.
Válasz küldése