Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

AndyA írta: 2023.03.15. 14:12 Ebből nekem sehogyan nem akar kép lenni. Másnak működik? Még a válaszból a linket kimásolva sem tölti be.
Nekem működik (chrome).
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

waltherlg400 írta: 2023.03.15. 14:31 Nekem működik (chrome).
Francba. A céges VPN beszélt bele, nem adott névfeloldást a címre.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Egy szamomra meglepo cikk:
"Szerbia elkezdett ötször annyi fegyvert venni, mint a fegyverkezőben lévő Magyarország ... A nagy médiavisszhanggal futó hazai fegyverbeszerzések értéke a térségen belül is alacsony, az elmúlt öt évben Mali vagy Uganda beszerzési szintjét érte el."

ui. ja, es abbol a szempontbol nem tokeletes a cikk, hogy ugy szamol, mintha megvettunk volna mindent, amit megrendeltunk - tehat a valos helyzet sokkal rosszabb jelen pillanatban. :-(

Bel
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

bel írta: 2023.03.15. 21:11 Sziasztok,

Egy szamomra meglepo cikk:
"Szerbia elkezdett ötször annyi fegyvert venni, mint a fegyverkezőben lévő Magyarország ... A nagy médiavisszhanggal futó hazai fegyverbeszerzések értéke a térségen belül is alacsony, az elmúlt öt évben Mali vagy Uganda beszerzési szintjét érte el."

ui. ja, es abbol a szempontbol nem tokeletes a cikk, hogy ugy szamol, mintha megvettunk volna mindent, amit megrendeltunk - tehat a valos helyzet sokkal rosszabb jelen pillanatban. :-(

Bel
"Magyarország már korábban haderőreformba kezdett, amelynek egy része volt csak a rettenetesen elavult korábbi eszközök beszerzése."

Nos, akkor vagy vacak a H225M, vagy összekeveredtek a szavak.

Nem stimmelnek a típusjelzések:
C-390 KC-390
EC725 H225M
EC145 H145M

Hiányzik a 2 Falcon (ha már az A319 benne van...), az MMR-ek Izraeltől, a NASAMS, egy csomó fegyver (ami a járművekbe kerül), a Gidrán...

Összecsapott anyag.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

theHassan írta: 2023.03.15. 21:25 "Magyarország már korábban haderőreformba kezdett, amelynek egy része volt csak a rettenetesen elavult korábbi eszközök beszerzése."

Nos, akkor vagy vacak a H225M, vagy összekeveredtek a szavak.
Szia,

Ebben teljesen igazad van.

Annyira, hogy amikor en olvastam, nem is azt olvastam, ami oda volt irva, hanem azt, aminek szerintem kellett volna lennie (a beszerzese szo helyett lecserelese szot olvastam).

"Nem stimmelnek a típusjelzések:
C-390 KC-390
EC725 H225M
EC145 H145M"

Ebben is igazad van, noha ez szerintem apro hiba (marmint az, hogy az altalunk vett eszkozzel 99%-ban megegyezo, kozismertebb eszkoz nevet irtak le).

"Hiányzik a 2 Falcon (ha már az A319 benne van...),"

Kerdes, hogy az mennyire katonai gep: nem annak gyartottak, az elso tulajdonosa nem annak hasznalta, es mi is messze 90% felett nem annak hasznaljuk.

"az MMR-ek Izraeltől, a NASAMS, egy csomó fegyver (ami a járművekbe kerül), a Gidrán..."

Ez viszont a te hibad.
Marmint, hogy nem olvastad el azt, hogy " 1. oldal az 2-ből", lapozva ott vannak:
EL/M–2084 radarrendszer
4 NASAMS–2 légvédelmi rakétarendszer
120 AIM–120C AMRAAM közép-hatótávolságú légiharc-rakéta
60 AMRAAM–ER légvédelmi rakétarendszer
10+140 Ejder Yalcin páncélozott katonai jármű

Es megegyszer: ezek megrendelt eszkozok, szo sincs rola (a cikkben), hogy akar fizetve, akar leszallitva lennenek.

Ha jol tudom, akkor a fenti listabol az elso 4 tetel nincs se fizetve, se leszallitva, az utolso 10+140-bol a 2018-ban megrendelt 10 db van tenylegesen teljesitve, a 2019-ben rendelt 140 Gidranbol 40 Ejder Yalcin-t leszallitottak Magyarorszagra, ahol beleszerelnek uj radiot (hogy Gidran legyen belole), de ezzel nem vegeztek, tehat a Honvedseg csak 10 db Gidrant kapott meg.

Bel
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

bel írta: 2023.03.16. 09:50 Szia,

Ebben teljesen igazad van.

Annyira, hogy amikor en olvastam, nem is azt olvastam, ami oda volt irva, hanem azt, aminek szerintem kellett volna lennie (a beszerzese szo helyett lecserelese szot olvastam).

"Nem stimmelnek a típusjelzések:
C-390 KC-390
EC725 H225M
EC145 H145M"

Ebben is igazad van, noha ez szerintem apro hiba (marmint az, hogy az altalunk vett eszkozzel 99%-ban megegyezo, kozismertebb eszkoz nevet irtak le).

"Hiányzik a 2 Falcon (ha már az A319 benne van...),"

Kerdes, hogy az mennyire katonai gep: nem annak gyartottak, az elso tulajdonosa nem annak hasznalta, es mi is messze 90% felett nem annak hasznaljuk.

"az MMR-ek Izraeltől, a NASAMS, egy csomó fegyver (ami a járművekbe kerül), a Gidrán..."

Ez viszont a te hibad.
Marmint, hogy nem olvastad el azt, hogy " 1. oldal az 2-ből", lapozva ott vannak:
EL/M–2084 radarrendszer
4 NASAMS–2 légvédelmi rakétarendszer
120 AIM–120C AMRAAM közép-hatótávolságú légiharc-rakéta
60 AMRAAM–ER légvédelmi rakétarendszer
10+140 Ejder Yalcin páncélozott katonai jármű

Es megegyszer: ezek megrendelt eszkozok, szo sincs rola (a cikkben), hogy akar fizetve, akar leszallitva lennenek.

Ha jol tudom, akkor a fenti listabol az elso 4 tetel nincs se fizetve, se leszallitva, az utolso 10+140-bol a 2018-ban megrendelt 10 db van tenylegesen teljesitve, a 2019-ben rendelt 140 Gidranbol 40 Ejder Yalcin-t leszallitottak Magyarorszagra, ahol beleszerelnek uj radiot (hogy Gidran legyen belole), de ezzel nem vegeztek, tehat a Honvedseg csak 10 db Gidrant kapott meg.

Bel
Azt hiszem én most offline megyek egy időre. Keveset alszok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A SIG Sauer harci robotgyártót vesz - a sötétben megcsillan a Skynet mosolya:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-sig-s ... rtot-vesz/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

6,8×51 mm-es lövészfegyverek az Ausztrál hadseregnek?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/68x51-m ... dseregnek/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.03.21. 06:31 6,8×51 mm-es lövészfegyverek az Ausztrál hadseregnek?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/68x51-m ... dseregnek/

Kép
Anno nem azért kellett lemenni 7,62-ről 5,56-ra, hogy könnyebb legyen a lőszer és többet vihessen belőle magával a katona...?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.03.21. 11:47 Anno nem azért kellett lemenni 7,62-ről 5,56-ra, hogy könnyebb legyen a lőszer és többet vihessen belőle magával a katona...?
Az új koncepció lényege az "okos" optika. Az elmélet szerint emiatt a kisebb lőszermennyiség is elegendő, cserébe jóval nagyobb a találati arány és a hatásosság. Aztán majd kiderül a gyakorlatban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.03.21. 11:59 Az új koncepció lényege az "okos" optika. Az elmélet szerint emiatt a kisebb lőszermennyiség is elegendő, cserébe jóval nagyobb a találati arány és a hatásosság. Aztán majd kiderül a gyakorlatban.
Mitől okos?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.03.21. 12:51Mitől okos?
https://youtu.be/f5YWXrZdNpA
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2023.03.21. 11:47 Anno nem azért kellett lemenni 7,62-ről 5,56-ra, hogy könnyebb legyen a lőszer és többet vihessen belőle magával a katona...?
Szia,

Szerintem orok kerdes, hogy sok gyenge, vagy keves eros loszert vigyen-e a katona.

A II. vilaghaboru vegere egyertelmuen az volt a tapasztalat, hogy a 9x19 tul gyenge gyalogsagi fegyvernek, a rendes puska meg tul eros.

Marmint minden hadviselo felnek egyertelmu volt ez a tapasztalat, kiveve az USA-t, akik elszabotaltak a koztes toltenyre valo atterest, helyette "alibibol" 30.06-rol .308W-re tertek at, ami puska kaliberben nem volt rossz, mivel 63-rol 51 mm-re csokkent a huvelymeret (20%), mikozben a teljesitmeny csak szuk 10%-t esett. De karabelynak alkalmatlan volt az uj loszer.

Vietnamban belattak ezt az USAban is, de egy kicsit a lo tuloldalara atesve a II. vilaghaborus tapasztalat alapjan elkeszitett 2000 J-os karabelyloszerekhez kepest is kb 20%-kal lejjebb mentek a .223-assal.

Raadasul kikialtottak mindenre jo loszernek, es lovesz raj szinten egyseges loszer lett. A szovjetek okosabbak voltak, meghagytak a loveszrajban a geppusk(ak)at.

Afganisztanban aztan rajottek, hogy ezt bizony tultoltak, mert nagy tavolsagra a .223 mar tul gyenge.

Igy aztan most csinalnak valamit, ami elso ranezesre a .308W es a .223 koze esik, de igen-igen kozel van a .308W-hez. En nem latom, hogy megerne valtani .308W-rol, kiveve:
-akinek igy nem kell bevallani, hogy a .223 megse alkalmas egyseges rajloszernek
-aki eladja

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.03.21. 11:59 Az új koncepció lényege az "okos" optika. Az elmélet szerint emiatt a kisebb lőszermennyiség is elegendő, cserébe jóval nagyobb a találati arány és a hatásosság. Aztán majd kiderül a gyakorlatban.
Láthatatlanul is ki lehet jelenteni, hogy a dolog nem fog működni.
A katonai fegyverhasznalat nem egy verseny, ahol csak a találat számít.
Kilőtt lőszerek nagyon kis százaléka celzott lövés.
A nagyobik részével lövöd a gyanús ablakokat vagy bokrokat amíg a haver átfut az utca másik oldalára v. következő fedezékhez, és ezt ráadásul nagyon sokszor meg is kell tenni, ezért a lőszer az első és legfontosabb dolog amit a baka cipel.
A pontos kevés lövés a támogató lövészek reszortja.
Oda viszont felesleges új lőszer.
A dolog vagy vagy. Vagy sok lőszert viszel közelre v. távolra is hatekonyat, de akkor jóval kevesebbet.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

aksurv írta: 2023.03.21. 13:29 Láthatatlanul is ki lehet jelenteni hogy a dolog nem fog működni.
Még az USA esetén megengedően véleményes a dolog, mert ők valóban igyekeznek kihelyezni a háborúikat valamiféle kőpusztaságországba, ahol netán tényleg létezik olyan eset, ahol a vitézkedő mezei kiskatonának is tartósan kell messzire lőni.

De a legtöbb (NATO) országocska számára a .223 (5.56) szerintem jobb választás ma is és még holnap is; mert a reálisan várható hadszíntér nem ilyesmi. (Eltekintve néhány-félmaroknyi koalíciós/expedíciós egységtől.)

Pl. Nógrád-vármegyeiként én többnyire el sem látok olyan messzire, ahová egy .223-as nem lát el magától.
(domb és fasor, aztán erdősáv dombbal...)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.03.21. 13:29 Láthatatlanul is ki lehet jelenteni, hogy a dolog nem fog működni.
A katonai fegyverhasznalat nem egy verseny, ahol csak a találat számít.
Kilőtt lőszerek nagyon kis százaléka celzott lövés.
A nagyobik részével lövöd a gyanús ablakokat vagy bokrokat amíg a haver átfut az utca másik oldalára v. következő fedezékhez, és ezt ráadásul nagyon sokszor meg is kell tenni, ezért a lőszer az első és legfontosabb dolog amit a baka cipel.
A pontos kevés lövés a támogató lövészek reszortja.
Oda viszont felesleges új lőszer.
A dolog vagy vagy. Vagy sok lőszert viszel közelre v. távolra is hatekonyat, de akkor jóval kevesebbet.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.03.21. 13:04

Igy aztan most csinalnak valamit, ami elso ranezesre a .308W es a .223 koze esik, de igen-igen kozel van a .308W-hez. En nem latom, hogy megerne valtani .308W-rol, kiveve:
-akinek igy nem kell bevallani, hogy a .223 megse alkalmas egyseges rajloszernek
-aki eladja

Bel
Az érvek között az is szerepel, hogy az utolsó 20 évben nagyon elterjedt a lővedékálló mellény, ami ellen elégtelen a 223. Csakhogy!

Egy level IV platet pontosan ugyanúgy nem visz át egy új 6,8mm csodalőszer!
A Plate-tel nem védett felületeket - kevlár mellény platen kívüli része, sisak - pedig jellemzően az 5,56NATO is átlövi tipikus, 300 méteren belüli távolságokon. A modern katona sem Mandalorian páncélban van tetőtől talpig. És az új lőszer csak látszólag javít a helyzeten, de igazi áttörést nem hoz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.03.21. 22:29 Az érvek között az is szerepel, hogy az utolsó 20 évben nagyon elterjedt a lővedékálló mellény, ami ellen elégtelen a 223. Csakhogy!

Egy level IV platet pontosan ugyanúgy nem visz át egy új 6,8mm csodalőszer!
A Plate-tel nem védett felületeket - kevlár mellény platen kívüli része, sisak - pedig jellemzően az 5,56NATO is átlövi tipikus, 300 méteren belüli távolságokon. A modern katona sem Mandalorian páncélban van tetőtől talpig. És az új lőszer csak látszólag javít a helyzeten, de igazi áttörést nem hoz.
+1
Látjuk, hogy hogyan mennek a csaták mostanában.
Sajnos a 130 éves 7.62x54r és 50 éves 5.45 is tökéletesen teszi dolgát, pusztítja az életet mind a két oldalon.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.03.21. 22:29 Az érvek között az is szerepel, hogy az utolsó 20 évben nagyon elterjedt a lővedékálló mellény, ami ellen elégtelen a 223. Csakhogy!

Egy level IV platet pontosan ugyanúgy nem visz át egy új 6,8mm csodalőszer!
A Plate-tel nem védett felületeket - kevlár mellény platen kívüli része, sisak - pedig jellemzően az 5,56NATO is átlövi tipikus, 300 méteren belüli távolságokon. A modern katona sem Mandalorian páncélban van tetőtől talpig. És az új lőszer csak látszólag javít a helyzeten, de igazi áttörést nem hoz.

Ez a hiper-elterjed a lövedékálló gúnya rizsa már az 1980-as években is nagyon menő volt, akkor az FN P90 kifejlesztését indokolták vele. A valóságtartalma meg azóta sem bizonyosodott be.

És igen, nekem is úgy tűnik, hogy az amcsik ismét elkövetik az M1-M14/.30-06-7,62x51 áttérés hibáját, és már látszik is, hogy megint próbálják ráerőltetni másokra is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy újabb Beretta pisztolyt is rendszeresít az olasz állami rendőrség

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egy-uja ... rendorseg/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Beszélgetések egy néhányunk által személyesen ismert és nagyon tisztelt igazi Pánczél commanderrel a tankokról.

https://fb.watch/jrCuelUgv1/

https://fb.watch/jrCwmv_-8T/

Bár ez mehetne az ukránba de kiegészíti a beszélgetést ezért inkább ide való.
https://www.panczelosok.hu/ragadozok-a-jegen/
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

20 gépkarabély, nem kispályás..!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.03.23. 20:52 20 gépkarabély, nem kispályás..!
Hozta, vagy vitte? Azt nem írják...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.03.23. 21:19 Hozta, vagy vitte? Azt nem írják...
Szerintem hozta (volna).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2023.03.23. 21:19 Hozta, vagy vitte? Azt nem írják...
Azt mondják, nem tett bejelentést elvámolni valóról, szóval befelé jöhetett. Mi ez az ortopéd előagy?
https://youtu.be/MY8Qvzs4uYc
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

zora írta: 2023.03.23. 21:39 Azt mondják, nem tett bejelentést elvámolni valóról, szóval befelé jöhetett.
Illetve azt mondták, kockázatelemzés alapján félreállították. Magyarul súgott valaki.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2023.03.23. 21:45 Illetve azt mondták, kockázatelemzés alapján félreállították. Magyarul súgott valaki.
+1
Ezek a nagy fogások csak a hírekben nézenk ki úgy hogy "rutinellenőrzés során" vagy "lakossági bejelentés alapján". Valószínűbb hogy hazai és külföldi rendvédelmi szervek és / vagy hárombetűs szolgálatok komoly munkája van mögötte. Esetleg egy rivális banda jó helyre eljuttatott információja.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Megvan az új svéd-finn közös gépkarabély?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/megvan- ... pkarabely/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.03.28. 09:27 Megvan az új svéd-finn közös gépkarabély?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/megvan- ... pkarabely/


Kép
11,5"? Nem brutál rövid az katonai célokra?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.03.28. 09:33 11,5"? Nem brutál rövid az katonai célokra?
az M4 is csak 14,5", ha katonai, a civilek 16,5" az NFA miatt. A Bundeswehr majdani HK416A8-ai is csak 14"-esek.

De nyilván ők tudják jobban miért pont ezt veszik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2023.03.28. 09:27 Megvan az új svéd-finn közös gépkarabély?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/megvan- ... pkarabely/
"jelen állás szerint anitóvásárlás svéd részről"

Alábbiak szerint mások értik ezt a szót és nem akadnak fenn ezen, de én nem értem. Ezmiez? Vagy mi lenne itt valójában?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2023.03.28. 09:54 "jelen állás szerint anitóvásárlás svéd részről"

Alábbiak szerint mások értik ezt a szót és nem akadnak fenn ezen, de én nem értem. Ezmiez? Vagy mi lenne itt valójában?
javítva
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.03.28. 09:33 11,5"? Nem brutál rövid az katonai célokra?
Az AMD-65 csöve is csak 12,5".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.03.28. 11:12 Az AMD-65 csöve is csak 12,5".
Az 7,62x39, az 5,56-nál pont a sebesség lenne nagyon fontos, egyrészt a hatásosság miatt, másrészt a lapos röppálya miatt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.03.28. 11:34 Az 7,62x39, az 5,56-nál pont a sebesség lenne nagyon fontos, egyrészt a hatásosság miatt, másrészt a lapos röppálya miatt.
A rövidebb cső = rövidebb fegyver, ami városi harc esetén, vagy pl. járműbe/ből be-kiszállás esetén lehet sokkal alkalmasabb. Meg ezek nem mesterlövész fegyverek, már 1-200 m-re sem nagyon lőnek velük célzott egyes lövésekkel. Meg talán egy picivel könnyebb is, bár ez aligha jelentős.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.03.28. 11:34 Az 7,62x39, az 5,56-nál pont a sebesség lenne nagyon fontos, egyrészt a hatásosság miatt, másrészt a lapos röppálya miatt.
Találtam egy nagyon jó, bazi alapos és hosszú cikket az AR15 csőhosszának kérdésköréről (szűkebben értelmezve az 5,56 lőszerről is szól)

Itt lehet nézelődni a kérdésben, nekem nem volt időm végigolvasni.
https://www.everydaymarksman.co/equipme ... selection/

SZVSZ: a lőtávolsággal kapcs. kötöttek kompromisszumot, a tűzharcok várható átlagos távolságát figyelembe véve a tervezni használt lőszer mellett elég lehet nekik a 11-12 inch is.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.03.28. 12:03 Találtam egy nagyon jó, bazi alapos és hosszú cikket az AR15 csőhosszának kérdésköréről (szűkebben értelmezve az 5,56 lőszerről is szól)

Itt lehet nézelődni a kérdésben, nekem nem volt időm végigolvasni.
https://www.everydaymarksman.co/equipme ... selection/

SZVSZ: a lőtávolsággal kapcs. kötöttek kompromisszumot, a tűzharcok várható átlagos távolságát figyelembe véve a tervezni használt lőszer mellett elég lehet nekik a 11-12 inch is.
A nagy büdös valóság, az hogy átlagos baka bele értve a nyugati szerdzsokat is 50-100 m felett már csak abba az irányba lő.
Nem véletlenül ilyen alacsony a golyó okozta sérülések aránya, mert ez is hozzájárul.
https://index.hu/kulfold/2023/03/27/hab ... t-ukrajna/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.03.28. 12:21 A nagy büdös valóság, az hogy átlagos baka bele értve a nyugati szerdzsokat is 50-100 m felett már csak abba az irányba lő.
Nem véletlenül ilyen alacsony a golyó okozta sérülések aránya, mert ez is hozzájárul.
https://index.hu/kulfold/2023/03/27/hab ... t-ukrajna/
Ez volt az első tippem nekem is. Messzire lőni karabéllyal - azt meg minek? Arra ott van a DMR puskás katona, erre a tipikus 50-100m távra meg bőven elég a 11 inch is.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

aktiv lovo koromban a 300 meteren logo ~20 centis palacsintsuto tobbszor is csilingelt a csutka csovu cseh kalasnyikovval.
szoval nem csak a meret szamit :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.03.28. 14:35 Ez volt az első tippem nekem is. Messzire lőni karabéllyal - azt meg minek? Arra ott van a DMR puskás katona, erre a tipikus 50-100m távra meg bőven elég a 11 inch is.
Irakban az átlagos lőtavolság 130 m körül volt, de ott elég képzetlen partizánokkal harcoltak a megszállók.
Nem egy eset volt ahol szórták a fejeseket, mert a fegyveres civilek ellen a korszerű optikak lehetővé tették ezt.
Ort ahol valami komolyabb brigádba botlottak pl. iraniak, ott egyreszt megugrott a veszteség, másrészt atmentek nyúlbelaba azt had jojjon a tüzérség meg tobbi.
A jelenlegi háborúban azért is van kevés lőtt seb, mert mind a két oldal a tűzérség után hatramaradt sebesültek agyonlövésére használja a kézifegyvereiket.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ha már 5,56 mm és csőhossz téma, ez is friss modell.

Új szuperkompakt török golyószóró: Kalekalip KMG556CL - a neve olyan, mint egy jégkrémé, de amúgy is szupercuki:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-szup ... -kmg556cl/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ezek a torokok lassan az elre tornek fegyvergyartas teren :roll:
gvass1 írta: 2023.03.29. 09:36 Ha már 5,56 mm és csőhossz téma, ez is friss modell.

Új szuperkompakt török golyószóró: Kalekalip KMG556CL - a neve olyan, mint egy jégkrémé, de amúgy is szupercuki:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-szup ... -kmg556cl/


Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2023.03.29. 09:58 ezek a torokok lassan az elre tornek fegyvergyartas teren :roll:
nem lassan. Már ott vannak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.03.29. 10:00 nem lassan. Már ott vannak.
Kíváncsi vagyok mikor pályáznak majd az überek egy-egy tenderére. Csak hogy szégyenítsék őket.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

minosegbiztositas teren is? mert amiket lattam soretesek azok azert velemenyesek voltak
gvass1 írta: 2023.03.29. 10:00 nem lassan. Már ott vannak.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2023.03.29. 10:32 minosegbiztositas teren is? mert amiket lattam soretesek azok azert velemenyesek voltak
Nyilván személyes tapasztalatom nincsen, de a NATO-minősített hadiipari beszállítók más liga, mint a kéccádolláros sörétesek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szimpatikus ceg 8-)
"osszes fegyververunk a hk gyarnak a termekei"
https://www.youtube.com/watch?v=icGsWf3g97Y&t=128s
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mint a kinaiak, azt kapod amiert fizetsz :roll:
gvass1 írta: 2023.03.29. 11:07 Nyilván személyes tapasztalatom nincsen, de a NATO-minősített hadiipari beszállítók más liga, mint a kéccádolláros sörétesek.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.03.29. 12:07 szimpatikus ceg 8-)
"osszes fegyververunk a hk gyarnak a termekei"
https://www.youtube.com/watch?v=icGsWf3g97Y&t=128s
Na ez nem fért a fejembe sose'. Minek a NAV-nak különleges egység? Nem elég az, hogy a rendőrségnek van? Nekem drága mulatságnak tűnik ezt minden kiskirályságban fenntartani, amihez viszont kicsi és csóró ország vagyunk.
Mi értelme van fenntartani ugyan azt a speciális képességet több fegyveres szervnél is párhuzamosan, egyszerre? Az érthető hogy hordjanak pisztolyt NAV nyomozói, de egy taktikai egységnek náluk mi értelme van? Van ennek valami tényleges és racionális oka a testületek közti szokásos rivalizálásokon, kiskirályságokon, kinek a pénisze nagyobb dolgokon kívül? Mi az a munka, amit egy NAV-os speciális el tud végezni, de egy TEK-es nem tudna?

#mármegintnemértekhozzácsakbelepofázok
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ebben nem ertunk egyet, szerintem van letjogosultsaga az ilyen egysegeknek.
Ha csak teknosok lennenek es eppen a navnak foglalnanak le egy cigiszallitmanyt hogyan mennenek ki riasztas eseten elkapni egy dzsedit az egyetemen??
TotoHU írta: 2023.03.29. 13:49 Na ez nem fért a fejembe sose'. Minek a NAV-nak különleges egység? Nem elég az, hogy a rendőrségnek van? Nekem drága mulatságnak tűnik ezt minden kiskirályságban fenntartani, amihez viszont kicsi és csóró ország vagyunk.
Mi értelme van fenntartani ugyan azt a speciális képességet több fegyveres szervnél is párhuzamosan, egyszerre? Az érthető hogy hordjanak pisztolyt NAV nyomozói, de egy taktikai egységnek náluk mi értelme van? Van ennek valami tényleges és racionális oka a testületek közti szokásos rivalizálásokon, kiskirályságokon, kinek a pénisze nagyobb dolgokon kívül? Mi az a munka, amit egy NAV-os speciális el tud végezni, de egy TEK-es nem tudna?

#mármegintnemértekhozzácsakbelepofázok
ingyom bingyom tálib-e?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2023.03.29. 13:49 Na ez nem fért a fejembe sose'. Minek a NAV-nak különleges egység? Nem elég az, hogy a rendőrségnek van? Nekem drága mulatságnak tűnik ezt minden kiskirályságban fenntartani, amihez viszont kicsi és csóró ország vagyunk.
Mi értelme van fenntartani ugyan azt a speciális képességet több fegyveres szervnél is párhuzamosan, egyszerre? Az érthető hogy hordjanak pisztolyt NAV nyomozói, de egy taktikai egységnek náluk mi értelme van? Van ennek valami tényleges és racionális oka a testületek közti szokásos rivalizálásokon, kiskirályságokon, kinek a pénisze nagyobb dolgokon kívül? Mi az a munka, amit egy NAV-os speciális el tud végezni, de egy TEK-es nem tudna?

#mármegintnemértekhozzácsakbelepofázok
hogy legyen aki elviszi a KORRUPT kollégákat a határról!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.03.29. 13:49 Na ez nem fért a fejembe sose'. Minek a NAV-nak különleges egység? Nem elég az, hogy a rendőrségnek van? Nekem drága mulatságnak tűnik ezt minden kiskirályságban fenntartani, amihez viszont kicsi és csóró ország vagyunk.
Mi értelme van fenntartani ugyan azt a speciális képességet több fegyveres szervnél is párhuzamosan, egyszerre? Az érthető hogy hordjanak pisztolyt NAV nyomozói, de egy taktikai egységnek náluk mi értelme van? Van ennek valami tényleges és racionális oka a testületek közti szokásos rivalizálásokon, kiskirályságokon, kinek a pénisze nagyobb dolgokon kívül? Mi az a munka, amit egy NAV-os speciális el tud végezni, de egy TEK-es nem tudna?

#mármegintnemértekhozzácsakbelepofázok
A pénzügyőrség a legrégebbi fegyveres testület Magyarországon, és amikkel foglalkoznak azokban mindegyikben nagy pénz van, amiért sokan, sokra képesek.
Vannak dolgok amik a törvény NAV ezen belül a pénzügyőrök hatáskörébe utal, nem pedig a rendőrségébe, mert speciális terület.
És ezek között van olyan, amihez kevés a átlag pénzügyőr, oda a Merkúrban szolgáló pénzügyőr megy.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2023.03.29. 15:25 hogy legyen aki elviszi a KORRUPT kollégákat a határról!
Azt pont a TEK teszi.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.03.29. 15:30 A pénzügyőrség a legrégebbi fegyveres testület Magyarországon, és amikkel foglalkoznak azokban mindegyikben nagy pénz van, amiért sokan, sokra képesek.
Vannak dolgok amik a törvény NAV ezen belül a pénzügyőrök hatáskörébe utal, nem pedig a rendőrségébe, mert speciális terület.
És ezek között van olyan, amihez kevés a átlag pénzügyőr, oda a Merkúrban szolgáló pénzügyőr megy.
A pénzügyőri részét értem, ez egy külön szakma, számtalan munkakörrel ami csak ott van és sehol máshol nincsen. De a különleges az nem ilyen, az kvázi SWAT-os, ebben nem sok adójog van vagy pénzügyőri szakmai dolgok. A felfegyverzett és tényleg veszélyes cigicsempész maffia elfogásához miért nem elég ha a TEK-es megy ki? Mi olyat tud egy NAV-os különleges, amit egy TEK-es különleges nem tud? Fordítva már tudnék ilyet mondani, gondolom hogy államfők kíséretének biztosítását, vagy egy túszhelyzet megoldását a rendőrök csinálják és nem a NAV_osok, utóbbiakat erre ezért ki sem képzik.
Elismerem hogy laikus vagyok és nem értek ehhez (sem), simán lehet egy csomó valid érv mögötte, ami miatt van a navosoknak saját különleges egységük. Párhuzamosan fenntartani teljesen hasonló speciális képességeket viszont nem olcsó mulatság, innen jön a kérdésem hogy ez nekünk miért éri meg?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem ha a teknosoknel lenne akkor pont annyival tobb ember es felszereles kellene oda mint ami a cigiseknel van :roll:
TotoHU írta: 2023.03.29. 15:44 A pénzügyőri részét értem, ez egy külön szakma, számtalan munkakörrel ami csak ott van és sehol máshol nincsen. De a különleges az nem ilyen, az kvázi SWAT-os, ebben nem sok adójog van vagy pénzügyőri szakmai dolgok. A felfegyverzett és tényleg veszélyes cigicsempész maffia elfogásához miért nem elég ha a TEK-es megy ki? Mi olyat tud egy NAV-os különleges, amit egy TEK-es különleges nem tud? Fordítva már tudnék ilyet mondani, gondolom hogy államfők kíséretének biztosítását, vagy egy túszhelyzet megoldását a rendőrök csinálják és nem a NAV_osok, utóbbiakat erre ezért ki sem képzik.
Elismerem hogy laikus vagyok és nem értek ehhez (sem), simán lehet egy csomó valid érv mögötte, ami miatt van a navosoknak saját különleges egységük. Párhuzamosan fenntartani teljesen hasonló speciális képességeket viszont nem olcsó mulatság, innen jön a kérdésem hogy ez nekünk miért éri meg?
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.03.29. 15:44 A pénzügyőri részét értem, ez egy külön szakma, számtalan munkakörrel ami csak ott van és sehol máshol nincsen. De a különleges az nem ilyen, az kvázi SWAT-os, ebben nem sok adójog van vagy pénzügyőri szakmai dolgok. A felfegyverzett és tényleg veszélyes cigicsempész maffia elfogásához miért nem elég ha a TEK-es megy ki? Mi olyat tud egy NAV-os különleges, amit egy TEK-es különleges nem tud? Fordítva már tudnék ilyet mondani, gondolom hogy államfők kíséretének biztosítását, vagy egy túszhelyzet megoldását a rendőrök csinálják és nem a NAV_osok, utóbbiakat erre ezért ki sem képzik.
Elismerem hogy laikus vagyok és nem értek ehhez (sem), simán lehet egy csomó valid érv mögötte, ami miatt van a navosoknak saját különleges egységük. Párhuzamosan fenntartani teljesen hasonló speciális képességeket viszont nem olcsó mulatság, innen jön a kérdésem hogy ez nekünk miért éri meg?
Azt tudja, hogy az van az szolg. igazolványába írva hogy NAV.
Ahogy a BVnek bv, a rendőrnek rendőr.
Az ő dolga az adott ügyben kimenni, és intézkedni.
Hiába tud egy fogorrvos is elsősegélyt nyújtani, a mentős fog kimenni, mert az ő feladata.
Vannak kölcsönkérések a nagyobb, sok helyszines ügyekben oda-vissza, ha megnézed a videókat, de a hatásköröket törvény szabályozza, az ilyesmi kivételnek számít, pont úgy mint a covid osztályon a fogorrvos. Pedig volt olyan is.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2023.03.29. 13:49 Na ez nem fért a fejembe sose'. Minek a NAV-nak különleges egység? Nem elég az, hogy a rendőrségnek van? Nekem drága mulatságnak tűnik ezt minden kiskirályságban fenntartani, amihez viszont kicsi és csóró ország vagyunk.
Mi értelme van fenntartani ugyan azt a speciális képességet több fegyveres szervnél is párhuzamosan, egyszerre? Az érthető hogy hordjanak pisztolyt NAV nyomozói, de egy taktikai egységnek náluk mi értelme van? Van ennek valami tényleges és racionális oka a testületek közti szokásos rivalizálásokon, kiskirályságokon, kinek a pénisze nagyobb dolgokon kívül? Mi az a munka, amit egy NAV-os speciális el tud végezni, de egy TEK-es nem tudna?

#mármegintnemértekhozzácsakbelepofázok
Én speciel kifejezetten örülök neki, ahogy a mektáknak is. Nem szerencsés a TEK helyzete a rendőrségen belül (nem tartozik ORFK alá) és így is kicsit túl sok szál fut össze a kezében. A többit nem írom, mert már polidili.
Sapienti sat.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2023.03.29. 12:07 szimpatikus ceg 8-)
"osszes fegyververunk a hk gyarnak a termekei"
https://www.youtube.com/watch?v=icGsWf3g97Y&t=128s
Talán a Merkúr kimarad belőle, de a NAV többi része már felült a szopórollerre.
Régebben járőrök vegyesen használtak HK P30-at és Glock-ot, aztán jött a "BM-en belül csak magyar CZ legyen!" szlogen, és azóta tudomásom szerint a másik két gyártmányból nem vásároltak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kojak írta: 2023.03.29. 18:39 Talán a Merkúr kimarad belőle, de a NAV többi része már felült a szopórollerre.
Régebben járőrök vegyesen használtak HK P30-at és Glock-ot, aztán jött a "BM-en belül csak magyar CZ legyen!" szlogen, és azóta tudomásom szerint a másik két gyártmányból nem vásároltak.
A szlogen így tuti nem jött, mert a NAV nem BM, hanem PM.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2023.03.29. 18:39 Talán a Merkúr kimarad belőle, de a NAV többi része már felült a szopórollerre.
Régebben járőrök vegyesen használtak HK P30-at és Glock-ot, aztán jött a "BM-en belül csak magyar CZ legyen!" szlogen, és azóta tudomásom szerint a másik két gyártmányból nem vásároltak.
P30 van nekik.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

nemtokregelni írta: 2023.03.29. 21:39 A szlogen így tuti nem jött, mert a NAV nem BM, hanem PM.
Jogos.
aksurv írta: 2023.03.29. 22:14P30 van nekik.
Az utóbbi két-három évben beszerzettek között is?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

raadasul ha jol emlekszek egesz jo lda jellegu sutessel :roll:
aksurv írta: 2023.03.29. 22:14P30 van nekik.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.03.29. 16:13 Azt tudja, hogy az van az szolg. igazolványába írva hogy NAV.
Ahogy a BVnek bv, a rendőrnek rendőr.
Az ő dolga az adott ügyben kimenni, és intézkedni.
De ez nem áll meg a swatosra. A forogvos-mentőorvos példa nem igazán jó példa, mert azok ténylegesen külön szakmák. A pénzügyőr nyomozó és bűnügyi nyomozó szintén nem csereszabatos (nem mintha pontosan tudnám mit csinál egyik vagy másik, csak feltételezem) - a swatos az viszont swatos, kb. mindenhol. Bocs az egyszerűsítésért, de ajtót berúgni és veszélyes személyt lefegyverezni majd elfogni kb. ugyan úgy kell mindenhol, így laikusként ez az elgondolásom. Ebben nem látok semmi különbséget, és továbbra sem értem miért kell minden bokorban külön szervezetet fenntartani ugyan arra a feladatkörre.
Ez nekem továbbra is inkább a rivalizálásról meg a birodalomépítő álmokról szól, ami viszont nekünk akik az egészet fenntartjuk, sokkal többe kerül.

Egy hasonlattal: a kórházi takarítást és az SZTK takarítást végző cég ugyan abban a megyében sőt városban más és más, holott a takarítás mindkettőnél tökugyanaz, mégis mindkettőnél külön-külön takarító cég dolgozik. Holott és a két munkát együtt olcsóbban és hatékonyabban lehetne elvégezni, mint két külön céggel, két külön szerződéssel, két külön adminisztrációval és elszámolással, ésatöbbi ésatöbbi.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2023.03.30. 09:31 raadasul ha jol emlekszek egesz jo lda jellegu sutessel :roll:
fos. Az idióta német vámos fegyvert vették át. Hosszú puha sütés.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ironia volt 8-)
aksurv írta: 2023.03.30. 10:00 fos. Az idióta német vámos fegyvert vették át. Hosszú puha sütés.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.03.30. 09:35 De ez nem áll meg a swatosra. A forogvos-mentőorvos példa nem igazán jó példa, mert azok ténylegesen külön szakmák. A pénzügyőr nyomozó és bűnügyi nyomozó szintén nem csereszabatos (nem mintha pontosan tudnám mit csinál egyik vagy másik, csak feltételezem) - a swatos az viszont swatos, kb. mindenhol. Bocs az egyszerűsítésért, de ajtót berúgni és veszélyes személyt lefegyverezni majd elfogni kb. ugyan úgy kell mindenhol, így laikusként ez az elgondolásom. Ebben nem látok semmi különbséget, és továbbra sem értem miért kell minden bokorban külön szervezetet fenntartani ugyan arra a feladatkörre.
Ez nekem továbbra is inkább a rivalizálásról meg a birodalomépítő álmokról szól, ami viszont nekünk akik az egészet fenntartjuk, sokkal többe kerül.

Egy hasonlattal: a kórházi takarítást és az SZTK takarítást végző cég ugyan abban a megyében sőt városban más és más, holott a takarítás mindkettőnél tökugyanaz, mégis mindkettőnél külön-külön takarító cég dolgozik. Holott és a két munkát együtt olcsóbban és hatékonyabban lehetne elvégezni, mint két külön céggel, két külön szerződéssel, két külön adminisztrációval és elszámolással, ésatöbbi ésatöbbi.
Ez nem privát cég hanem állami erőszakszervezet, törvényben szigorúan meghatározott feladatokkal. Ne a civil világból indulj ki.
A vámos nem rendorkodik a rendőr nem financkodik.
Mit szólnál ha financok szednenek ki a kocsiddal? Vagy fegyverengedelyezest a NAV csinálna? Attól hogy a TEK és Merkúr hasonló dolgot csinál és ha kell besegít egymásnak attól az egyik rendőr a másik pénzügyőr és ezek pont úgy különböznek egymástól a BVs mindkettőtől.
Joguk van hozzá, hogy kiszedjenek az úton, de nem ő dolguk traffipaxozni. Adó vám illeték jövedéki és még sok más ügyekben a NAV jár el. Ha húzós, akkor azon belül Merkúr.
Aki egyébként pont úgy a nav munkatársa, mint az ügyintéző hölgy az ablaknál, mint ahogy Merkúr is csak egy osztálya a Navnak pont úgy mint az ÁFA osztalyok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.03.30. 10:20-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2023.03.30. 10:04ironia volt 8-)
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.03.30. 09:35 a swatos az viszont swatos, kb. mindenhol. Bocs az egyszerűsítésért, de ajtót berúgni és veszélyes személyt lefegyverezni majd elfogni kb. ugyan úgy kell mindenhol, így laikusként ez az elgondolásom.
Szia,

Szerintem a Merkur elsodleges feladata a gazdasagi bizonyitekok begyujtese, es ezert teljesen mashogy rugjak be az ajtot, mint a rendorok.

A rendorokkel szemben fontos elvaras, hogy kedvesen kezdjenek; a NAVosokkal szemben fontos elvaras, hogy ne adjanak idot bizonyitek megsemmisitesre, vagyis hogy hatekonyan kezdjenek. A ketto nem megy egyutt.

Bel
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

qqriq írta: 2023.03.30. 09:31 raadasul ha jol emlekszek egesz jo lda jellegu sutessel :roll:
A NAV-nak DA/SA P30-asai vannak, nem a LEM verzió. Amiket eddig láttam legalábbis.
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

bel írta: 2023.03.30. 11:53 A rendorokkel szemben fontos elvaras, hogy kedvesen kezdjenek; a NAVosokkal szemben fontos elvaras, hogy ne adjanak idot bizonyitek megsemmisitesre, vagyis hogy hatekonyan kezdjenek.

16:00-tól egy rendőrségi bekopogás a nyolckerben. 😄
https://m.youtube.com/watch?v=27kbfyS_6fY
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

amik a kezemben jartak azoknak egeszen biztos hogy lda jellegu sutese volt.
Pitbull írta: 2023.03.30. 12:00 A NAV-nak DA/SA P30-asai vannak, nem a LEM verzió. Amiket eddig láttam legalábbis.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2023.03.30. 11:53 Szia,

Szerintem a Merkur elsodleges feladata a gazdasagi bizonyitekok begyujtese, es ezert teljesen mashogy rugjak be az ajtot, mint a rendorok.

A rendorokkel szemben fontos elvaras, hogy kedvesen kezdjenek; a NAVosokkal szemben fontos elvaras, hogy ne adjanak idot bizonyitek megsemmisitesre, vagyis hogy hatekonyan kezdjenek. A ketto nem megy egyutt.

Bel
Hali

Ez már egy szakmai érv, köszi!

T.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.03.30. 11:53 Szia,

Szerintem a Merkur elsodleges feladata a gazdasagi bizonyitekok begyujtese, es ezert teljesen mashogy rugjak be az ajtot, mint a rendorok.

A rendorokkel szemben fontos elvaras, hogy kedvesen kezdjenek; a NAVosokkal szemben fontos elvaras, hogy ne adjanak idot bizonyitek megsemmisitesre, vagyis hogy hatekonyan kezdjenek. A ketto nem megy egyutt.

Bel
Most mi van, tök kedvesen ébresztenek.
https://youtube.com/shorts/9Ze3CWNW53Q?feature=share
A NAV és a TEK között a fő különbség az, hogy a NAVosok szinte csak puccos drága kecókba mennek, a TEK meg megy lepra helyekre is.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2023.03.30. 12:21 Hali

Ez már egy szakmai érv, köszi!

T.
Ja, csak nem igaz. Mindkét cégnél előfordul egyik és másik is (csak ember kell nagyon vagy bizonyíték is fontos).

A rajtaütést, annak metodikáját, dinamizmusát és erőforrásait megtervezik az érintett, a helyszín, más ott tartózkodók, az ügy és a cél sajátosságai alapján, ez így volt mindig, függetlenül attól, hogy melyik szerv csinálja.
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azert nem teljesen mert az elmondottak szerint a cigisek tobbnyire felderitett helyszinen elore begyakorolt koreografia szerint tancolnak,
mig a pizsamasokat barmikor kihivhatjak elkapni egy dzsedit vagy fejbeloni valakit mert tomeges hipnozis alatt azt vizionaltak hogy eles loveseket adott le rajuk egy mukodeskeptelen legpisztolybol.
nemtokregelni írta: 2023.03.30. 13:14 Ja, csak nem igaz. Mindkét cégnél előfordul egyik és másik is (csak ember kell nagyon vagy bizonyíték is fontos).

A rajtaütést, annak metodikáját, dinamizmusát és erőforrásait megtervezik az érintett, a helyszín, más ott tartózkodók, az ügy és a cél sajátosságai alapján, ez így volt mindig, függetlenül attól, hogy melyik szerv csinálja.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2023.03.30. 15:28 azert nem teljesen mert az elmondottak szerint a cigisek tobbnyire felderitett helyszinen elore begyakorolt koreografia szerint tancolnak,
mig a pizsamasokat barmikor kihivhatjak elkapni egy dzsedit vagy fejbeloni valakit mert tomeges hipnozis alatt azt vizionaltak hogy eles loveseket adott le rajuk egy mukodeskeptelen legpisztolybol.
Azt nem vitatom, hogy ők gyakrabban kerülnek olyan helyzetbe, amikor kevesebb az idő és az infó tervezni. De akkor is van elgondolása a vezetőnek, nem csak megyünk és majd lesz valami.

Az viszont hülyeség, hogy a rendőri rajtaütésnél nem fordul elő, hogy bizonyíték megsemmisítését vagy megváltoztatását kell megelőzni, kábszer, IT eszköz, adat, etc.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.03.30. 16:00 Azt nem vitatom, hogy ők gyakrabban kerülnek olyan helyzetbe, amikor kevesebb az idő és az infó tervezni. De akkor is van elgondolása a vezetőnek, nem csak megyünk és majd lesz valami.

Az viszont hülyeség, hogy a rendőri rajtaütésnél nem fordul elő, hogy bizonyíték megsemmisítését vagy megváltoztatását kell megelőzni, kábszer, IT eszköz, adat, etc.
Nézetek meg az első részt ott ezekről beszélnek.
https://youtu.be/KHaIaRdW77o
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, akkor most ismét felvetném, hogy mi kell annál több, hogy egy nyílpuskával rájuk célozzanak, hogy még ekkor sem mernek lőni a rendőrök....???
Inkább elmenekülnek...és mi van, ha nem sikerül elmenekülni és lő közben? 20 méteren nem nagy akadály egy karosszérialemez egy ilyen számszernek.

Ennél közvetlenebb instant életveszély nehezen képzelhető el.

Letartóztatásban a rendőröket nyílpuskával fenyegető férfi - a Központi Nyomozó Főügyészség sajtóközleménye - fotókkal


http://ugyeszseg.hu/letartoztatasban-a- ... -fotokkal/


"2023. március 28-án reggel rendőrök jelentek meg a 20 éves hevesi férfi otthonában, aki körözés alatt állt a meg nem fizetett szabálysértési bírságai miatt, emellett ismételt tanúkénti idézésekre sem jelent meg a hatóságok előtt.

A megalapozott gyanú szerint az intézkedés kezdetén a férfi telefonhívást kapott, majd a hívónak olyan kijelentést tett, hogy amennyiben a körzeti megbízott is megjelenik a helyszínen, akkor őt lelövi.

A telefonálás közben a férfi bement a házába, eközben az őt az utcafronti ablakon keresztül szemmel tartó rendőrök látták, hogy egy nyílpuskát vett magához. A rendőrök ekkor beültek a szolgálati gépkocsiba, és az ingatlantól mintegy 20 méterre lévő kereszteződésben álltak meg úgy, hogy az udvart szemmel tudják tartani.

Pár perc elteltével a férfi kijött a házból, észlelte a rendőrök jelenlétét, ezért visszament, majd a kezében egy távcsővel felszerelt nyílpuskával jelent meg, amelyet célzásra emelt, azzal pásztázó mozgást végzett, miközben annak távcsövébe nézett, majd amikor az irányzékon keresztül látta a rendőrök szolgálati gépkocsiját és a benne ülő rendőröket, akkor pár másodpercen keresztül a nyílpuskát rájuk irányítva tartotta. A rendőrök mindezt észlelték, ezért a helyszínről gépkocsival elhajtottak.

A gyanúsított magatartásával, a telefonban tett kijelentéseivel, a nyílpuska rendőrökre fogásával és annak célon tartásával olyan fenyegetést jelentett, amely a hivatalos személyeket jogszerű eljárásukban akadályozta, az intézkedést befejezni nem tudták."


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Végülis akkor, hogy fogták el, mert arról nem szól a fáma? Kiment érte a TEk, vagy feladta magát?
Mindenesetre ez megint nettó balfaszság volt, és ha közben lelő valakit akár csak véletlenül aki még ott van az utcán?
gvass1 írta: 2023.03.31. 15:20 Na, akkor most ismét felvetném, hogy mi kell annál több, hogy egy nyílpuskával rájuk célozzanak, hogy még ekkor sem mernek lőni a rendőrök....???
Inkább elmenekülnek...és mi van, ha nem sikerül elmenekülni és lő közben? 20 méteren nem nagy akadály egy karosszérialemez egy ilyen számszernek.

Ennél közvetlenebb instant életveszély nehezen képzelhető el.

Letartóztatásban a rendőröket nyílpuskával fenyegető férfi - a Központi Nyomozó Főügyészség sajtóközleménye - fotókkal


http://ugyeszseg.hu/letartoztatasban-a- ... -fotokkal/


"2023. március 28-án reggel rendőrök jelentek meg a 20 éves hevesi férfi otthonában, aki körözés alatt állt a meg nem fizetett szabálysértési bírságai miatt, emellett ismételt tanúkénti idézésekre sem jelent meg a hatóságok előtt.

A megalapozott gyanú szerint az intézkedés kezdetén a férfi telefonhívást kapott, majd a hívónak olyan kijelentést tett, hogy amennyiben a körzeti megbízott is megjelenik a helyszínen, akkor őt lelövi.

A telefonálás közben a férfi bement a házába, eközben az őt az utcafronti ablakon keresztül szemmel tartó rendőrök látták, hogy egy nyílpuskát vett magához. A rendőrök ekkor beültek a szolgálati gépkocsiba, és az ingatlantól mintegy 20 méterre lévő kereszteződésben álltak meg úgy, hogy az udvart szemmel tudják tartani.

Pár perc elteltével a férfi kijött a házból, észlelte a rendőrök jelenlétét, ezért visszament, majd a kezében egy távcsővel felszerelt nyílpuskával jelent meg, amelyet célzásra emelt, azzal pásztázó mozgást végzett, miközben annak távcsövébe nézett, majd amikor az irányzékon keresztül látta a rendőrök szolgálati gépkocsiját és a benne ülő rendőröket, akkor pár másodpercen keresztül a nyílpuskát rájuk irányítva tartotta. A rendőrök mindezt észlelték, ezért a helyszínről gépkocsival elhajtottak.

A gyanúsított magatartásával, a telefonban tett kijelentéseivel, a nyílpuska rendőrökre fogásával és annak célon tartásával olyan fenyegetést jelentett, amely a hivatalos személyeket jogszerű eljárásukban akadályozta, az intézkedést befejezni nem tudták."


Kép
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2023.03.31. 15:37 Végülis akkor, hogy fogták el, mert arról nem szól a fáma? Kiment érte a TEk, vagy feladta magát?
Mindenesetre ez megint nettó balfaszság volt, és ha közben lelő valakit akár csak véletlenül aki még ott van az utcán?
Nem voltunk ott, nem ismerjük a teljes szitut, úgyhogy ne törjünk pálcát a rendőrök felett.
Végülis happy end lett a vége, nem sérült meg senki, elfogták a nyílpuskával fenyegetőzőt.

Magánvélemény: lehet hogy jobb is, hogy nem kezdtek el a rendőrök PA63-al lövöldözni.
Aki távcsöves nyilpuskát tart otthon, az valszeg. tud is vele lőni (mert pl. vadorzó), pláne hogy írták is, hogy büntetett előéletű.

Mindenesetre szomorú, hogy eddig csak vadorzásra használták a nyílpuskát, most már intézkedő rendőrökre is ráfogják.
(És itt még a gázgumisok miatt ment az ajvékolás...)

foto-2-1-980x735.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.03.31. 16:14 Nem voltunk ott, nem ismerjük a teljes szitut, úgyhogy ne törjünk pálcát a rendőrök felett.
Végülis happy end lett a vége, nem sérült meg senki, elfogták a nyílpuskával fenyegetőzőt.

Magánvélemény: lehet hogy jobb is, hogy nem kezdtek el a rendőrök PA63-al lövöldözni.
Aki távcsöves nyilpuskát tart otthon, az valszeg. tud is vele lőni (mert pl. vadorzó), pláne hogy írták is, hogy büntetett előéletű.
Már rég nem PA-63 van, az elvétve, én sem láttam már régen, Már jórészt CZ P-09 pisztolyuk van, esetleg még P9R.

Nem pálcát törtem, én csak abból indultam ki, amit az ügyészség írt. Hogy az intézkedést befejezni nem tudták, elmenekültek. Csak itt az elmenekülés is kockázatos.

"Végülis happy end lett a vége, nem sérült meg senki," = pont ez a felfogás vezet ahhoz, hogy párévente mégiscsak agyonszúrnak egy-két rendőrt. Hiszen 100-ból 99 intézkedés happy end, akkor minek készülni arra az egyre? "Úgyis mással történik meg"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.03.31. 16:18 Már rég nem PA-63 van, az elvétve, én sem láttam már régen, Már jórészt CZ P-09 pisztolyuk van, esetleg még P9R.

Nem pálcát törtem, én csak abból indultam ki, amit az ügyészség írt. Hogy az intézkedést befejezni nem tudták, elmenekültek. Csak itt az elmenekülés is kockázatos.

"Végülis happy end lett a vége, nem sérült meg senki," = pont ez a felfogás vezet ahhoz, hogy párévente mégiscsak agyonszúrnak egy-két rendőrt. Hiszen 100-ból 99 intézkedés happy end, akkor minek készülni arra az egyre? "Úgyis mással történik meg"
Ez nem Amerika, hogy ott a töltött hosszú fegyver a csomagtartóban és 10 sec alatt a rendőr kezében van.
20 m pedig pisztollyal nyílpuska ellen nem egy túl jó dolog, főleg, ha fogalmad nincs arról, hogy van-e mögötte 5 kisgyerek meg két nagymama.
Jól csinálták, hogy nem mentek át kovbojba.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.03.31. 16:52 Ez nem Amerika, hogy ott a töltött hosszú fegyver a csomagtartóban és 10 sec alatt a rendőr kezében van.
20 m pedig pisztollyal nyílpuska ellen nem egy túl jó dolog, főleg, ha fogalmad nincs arról, hogy van-e mögötte 5 kisgyerek meg két nagymama.
Jól csinálták, hogy nem mentek át kovbojba.
Üstökön ragadtad a mondanivaló lényegét, esmét!😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.03.31. 16:14 Nem voltunk ott, nem ismerjük a teljes szitut, úgyhogy ne törjünk pálcát a rendőrök felett.
Végülis happy end lett a vége, nem sérült meg senki, elfogták a nyílpuskával fenyegetőzőt.

Magánvélemény: lehet hogy jobb is, hogy nem kezdtek el a rendőrök PA63-al lövöldözni.
Aki távcsöves nyilpuskát tart otthon, az valszeg. tud is vele lőni (mert pl. vadorzó), pláne hogy írták is, hogy büntetett előéletű.

Mindenesetre szomorú, hogy eddig csak vadorzásra használták a nyílpuskát, most már intézkedő rendőrökre is ráfogják.
(És itt még a gázgumisok miatt ment az ajvékolás...)


foto-2-1-980x735.jpg
Nem baj, majd betilcsák aztat is... :-(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.03.31. 16:18 Már rég nem PA-63 van, az elvétve, én sem láttam már régen, Már jórészt CZ P-09 pisztolyuk van, esetleg még P9R.
És azokkal többet gyakorolnak, jobban tudnak lőni? :)
gvass1 írta: 2023.03.31. 16:18 Nem pálcát törtem, én csak abból indultam ki, amit az ügyészség írt. Hogy az intézkedést befejezni nem tudták, elmenekültek. Csak itt az elmenekülés is kockázatos.
Annak is van kockázata, ha lőni kezdenek rá.
gvass1 írta: 2023.03.31. 16:18 "Végülis happy end lett a vége, nem sérült meg senki," = pont ez a felfogás vezet ahhoz, hogy párévente mégiscsak agyonszúrnak egy-két rendőrt. Hiszen 100-ból 99 intézkedés happy end, akkor minek készülni arra az egyre? "Úgyis mással történik meg"
Te most teljesen másról beszélsz!
IGEN, fel kell készülni késes, számszeríjas támadásra.
NEM, nem vagyok meggyőződve arról, hogy itt a rendőrök hibáztak volna.
LEHET, de ennyi infó alapján én nem ítélkeznék.

Valszeg itt végül önként letetették az önjelölt Tell Vilmossal a számszeríjat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

WildBear23 írta: 2023.03.31. 16:14 Nem voltunk ott, nem ismerjük a teljes szitut, úgyhogy ne törjünk pálcát a rendőrök felett.
Végülis happy end lett a vége, nem sérült meg senki, elfogták a nyílpuskával fenyegetőzőt.

Magánvélemény: lehet hogy jobb is, hogy nem kezdtek el a rendőrök PA63-al lövöldözni.
Aki távcsöves nyilpuskát tart otthon, az valszeg. tud is vele lőni (mert pl. vadorzó), pláne hogy írták is, hogy büntetett előéletű.

Mindenesetre szomorú, hogy eddig csak vadorzásra használták a nyílpuskát, most már intézkedő rendőrökre is ráfogják.
(És itt még a gázgumisok miatt ment az ajvékolás...)


foto-2-1-980x735.jpg
F.szomat! ők arra esküdtek , hogy az életük árán is....! mi lesz akkor ha hujje az elhajtó rendőrök helyett hazavág két arra jár gyereket ??? mi a fszt mondanak majd akkor ???? ez így szánalmas... menjen a máshova dolgozni... a másuk hujje mag az aki ilyenkor nem a teket kuldi....
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2023.03.31. 18:02 F.szomat! ők arra esküdtek , hogy az életük árán is....! mi lesz akkor ha hujje az elhajtó rendőrök helyett hazavág két arra jár gyereket ??? mi a fszt mondanak majd akkor ???? ez így szánalmas... menjen a máshova dolgozni... a másuk hujje mag az aki ilyenkor nem a teket kuldi....
Nana, az Ördög a részletekben lakik! :-D

A rendőrök mentek ki hozzá, mert nem fizette ki a szabsi bírságot, meg nem ment tanúskodni.
Nekem teljesen logikus, hogy ilyen kishalhoz nem egyből a TEK vonult ki.

Ott (amikor kimentek hozzá) kezdte el felszívni magát, meg elővenni a nyílpuskát.
A rendőrök ekkor mentek arrébb.
Ezután 20 méterről ráfogta a rendőrökre a távcsöves nyilpuskát.
20 méterről én sem emberkednék szolgálati pisztollyal egy rámfogott távcsöves nyilpuskával szemben.

Ezután valahogy megoldódott a szituáció.

" mi lesz akkor ha hujje az elhajtó rendőrök helyett hazavág két arra jár gyereket ???"

Miért lőtt volna le gyereket..? :-o
A rendőrökre volt kiakadva, ahogy a telefonba mondta is ("majd a hívónak olyan kijelentést tett, hogy amennyiben a körzeti megbízott is megjelenik a helyszínen, akkor őt lelövi.")
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

WildBear23 írta: 2023.03.31. 18:14 Nana, az Ördög a részletekben lakik! :-D

A rendőrök mentek ki hozzá, mert nem fizette ki a szabsi bírságot, meg nem ment tanúskodni.
Nekem teljesen logikus, hogy ilyen kishalhoz nem egyből a TEK vonult ki.

Ott (amikor kimentek hozzá) kezdte el felszívni magát, meg elővenni a nyílpuskát.
A rendőrök ekkor mentek arrébb.
Ezután 20 méterről ráfogta a rendőrökre a távcsöves nyilpuskát.
20 méterről én sem emberkednék szolgálati pisztollyal egy rámfogott távcsöves nyilpuskával szemben.

Ezután valahogy megoldódott a szituáció.

" mi lesz akkor ha hujje az elhajtó rendőrök helyett hazavág két arra jár gyereket ???"

Miért lőtt volna le gyereket..? :-o
A rendőrökre volt kiakadva, ahogy a telefonba mondta is ("majd a hívónak olyan kijelentést tett, hogy amennyiben a körzeti megbízott is megjelenik a helyszínen, akkor őt lelövi.")
"A megalapozott gyanú szerint az intézkedés kezdetén a férfi telefonhívást kapott, majd a hívónak olyan kijelentést tett, hogy amennyiben a körzeti megbízott is megjelenik a helyszínen, akkor őt lelövi." na itt az irányitonak visszajelent és az ugrasztja teket....


Miért lőtt volna le gyereket..? :-o
A rendőrökre volt kiakadva, ahogy a telefonba mondta is ("majd a hívónak olyan kijelentést tett, hogy amennyiben a körzeti megbízott is megjelenik a helyszínen, akkor őt lelövi.")

mer hujje és nyilpuskaval megy a rendőroknek? hol van az leírva hogy eegy ijen nem lőhet csak rendőrre ???
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.03.31. 16:56 Üstökön ragadtad a mondanivaló lényegét, esmét!😆
Megint ugyanaz nóta.
Miért nem lőnek, mert ha lőnének akkor később nem lövik le őket.
Én megint azt mondom. minden ügy más.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2023.03.31. 19:09 "A megalapozott gyanú szerint az intézkedés kezdetén a férfi telefonhívást kapott, majd a hívónak olyan kijelentést tett, hogy amennyiben a körzeti megbízott is megjelenik a helyszínen, akkor őt lelövi." na itt az irányitonak visszajelent és az ugrasztja teket....
Lehet, hogy így volt, küldtek erősítést, azért ment arrébb a két rendőr.
Nem ismerjük a sztori végét, csak hogy happy end lett a vége.
brh562 írta: 2023.03.31. 19:09 mer hujje és nyilpuskaval megy a rendőroknek? hol van az leírva hogy eegy ijen nem lőhet csak rendőrre ???
Ha gyerekekre akart volna lőni (miért?), azt bármikor megtehette volna onnantól kezdve, hogy megvette a számszeríjat. (Amúgy felismeri valaki a típusát?)
Ő a rendőrökre volt kiakadva.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

WildBear23 írta: 2023.03.31. 19:58 Lehet, hogy így volt, küldtek erősítést, azért ment arrébb a két rendőr.
Nem ismerjük a sztori végét, csak hogy happy end lett a vége.



Ha gyerekekre akart volna lőni (miért?), azt bármikor megtehette volna onnantól kezdve, hogy megvette a számszeríjat. (Amúgy felismeri valaki a típusát?)
Ő a rendőrökre volt kiakadva.
értem :) tehát sose volt olyan hogy valaki felbaszta vki máás agyát és mivel nem tudott vele mit kezdeni egy teljesen más arcon vezet lea duhét fusztráltságát.... de tudod mit győztél igy volt jó ahogy volt ....
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ismét sikerült egy kört fingreszelni úgy hogy senki sem volt ott, a fontos részleteket nem ismerjük - helyette legalább személyeskedünk :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

brh562 írta: 2023.03.31. 20:06 értem :) tehát sose volt olyan hogy valaki felbaszta vki máás agyát és mivel nem tudott vele mit kezdeni egy teljesen más arcon vezet lea duhét fusztráltságát.... de tudod mit győztél igy volt jó ahogy volt ....
Biztos volt olyan is.
Nem győztem (nem versenyeztünk ;-), és nem is mondom, hogy mindent jól csináltak, viszont én annyiből amit tudhatunk, még nem mondom azt, hogy rosszul csinálták.
De ha lesz több infó, örömmel visszatérek rá.
Így a semmit hámozzuk.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Arh »

WildBear23 írta: 2023.03.31. 19:58 Lehet, hogy így volt, küldtek erősítést, azért ment arrébb a két rendőr.
Nem ismerjük a sztori végét, csak hogy happy end lett a vége.



Ha gyerekekre akart volna lőni (miért?), azt bármikor megtehette volna onnantól kezdve, hogy megvette a számszeríjat. (Amúgy felismeri valaki a típusát?)
Ő a rendőrökre volt kiakadva.
Fel. Fut egy pár néven, skorpion xbr100 néven például. Egy kocsiajtón nem biztos hogy átmegy úgy, hogy feltétlenül kilyukassza a mögötte állót azzal az 50-70 joule-lal, de húsz méterről bőven overkill ha eltalál valakit. Bár mozgó célt nem olyan egyszerű eltalálni vele, de egy kis gyakorlattal és szerencsével nem kivitelezhetetlen. (Az íjas koronglövő tapasztalatomból kiindulva.) 20 méterre inkább elhibázza, mint eltalálja, de rém ciki ha mégis talál, főleg ha van rajta vadászhegy. Mondjuk a norvég íjas lövöldöző pár hónapja nekiindult terrortámadni field tippel, szóval nem evidens a vadászhegy sem. Ellenben akkor a zsarunak mindjárt oka lett volna visszalöni.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.03.31. 20:24 Ismét sikerült egy kört fingreszelni úgy hogy senki sem volt ott, a fontos részleteket nem ismerjük - helyette legalább személyeskedünk :roll:
Folytassuk három nap múlva. :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Beor-ral cseteltünk privátban az uránmagvas lövedékekről. Ő radioaktív dolgokkal kapcsolatban szakértőnek számít, kérdésemre, hogy mennyire veszélyesek ezek a lőszerek az alábbi választ adta. Engedélyével bemásolva.
(Ebből itt szeretném kihagyni az ukrán orosz témát, és ettől függetlenül tárgyalni ezt. Légyszi ne vigyétek el ebben a topikban efelé a témát, mert akkor inkább az egészet visszatöröltetem.)

"
Egyszerre igen és nem. A lőszer magában nem csinál semmit, amíg ki nem lövik.

A szegényített urán a sugárzás miatt nem veszélyes, a nehézfém jellege miatt egy kicsit. Ilyesmivel kilőtt tankkal nem kell fotózkodni, az urán pirofóros, a gőzt/szemcséket belélegezve tönkreteheti a vesét meg ezt-azt, itt valamennyire kulcsszó a tank/páncélos, puhább célon nem igazán csinál ilyet. Fekete por lesz a végén, aztán kihullik, döntő többsége a kilőtt cél 100m-es közelében. Hosszú távon mindenféle rákkal is összefüggésbe hozták, de a kapcsolat jósága az kérdéses.

A hosszú távú környezeti hatás már jóval kérdésesebb, technikailag igen, elszennyezheti a talajt és a vizet, nedves körülmények között egy része a barátságosabb, helyben maradó oxid helyett oldékony hidroxid lehet, ami aztán közlekedik de a mennyiség a kérdés, pl. az ólomsörét is elszennyezi a vizet, és a műtrágyával együtt is rakunk ki egy is uránt is. Én igazából nem aggódnék nagyon a gabona és a liszt miatt, kutatgatni jó lesz, de nem várnék drámai különbséget. Viszont nem kell felszedni a használt lőszert, nem kell zsebrerakni, nem kell nyalogatni és a kézmosás ez ellen is fontos.

A déli szomszédoknál is tonnaszám szórták a szegényített urán lőszert, ez egy egész jó anyag.
https://wedocs.unep.org/bitstream/handl ... sAllowed=y
"
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.04.01. 22:29 Beor-ral cseteltünk privátban az uránmagvas lövedékekről. Ő radioaktív dolgokkal kapcsolatban szakértőnek számít, kérdésemre, hogy mennyire veszélyesek ezek a lőszerek az alábbi választ adta. Engedélyével bemásolva.
(Ebből itt szeretném kihagyni az ukrán orosz témát, és ettől függetlenül tárgyalni ezt. Légyszi ne vigyétek el ebben a topikban efelé a témát, mert akkor inkább az egészet visszatöröltetem.)

"
Egyszerre igen és nem. A lőszer magában nem csinál semmit, amíg ki nem lövik.

A szegényített urán a sugárzás miatt nem veszélyes, a nehézfém jellege miatt egy kicsit. Ilyesmivel kilőtt tankkal nem kell fotózkodni, az urán pirofóros, a gőzt/szemcséket belélegezve tönkreteheti a vesét meg ezt-azt, itt valamennyire kulcsszó a tank/páncélos, puhább célon nem igazán csinál ilyet. Fekete por lesz a végén, aztán kihullik, döntő többsége a kilőtt cél 100m-es közelében. Hosszú távon mindenféle rákkal is összefüggésbe hozták, de a kapcsolat jósága az kérdéses.

A hosszú távú környezeti hatás már jóval kérdésesebb, technikailag igen, elszennyezheti a talajt és a vizet, nedves körülmények között egy része a barátságosabb, helyben maradó oxid helyett oldékony hidroxid lehet, ami aztán közlekedik de a mennyiség a kérdés, pl. az ólomsörét is elszennyezi a vizet, és a műtrágyával együtt is rakunk ki egy is uránt is. Én igazából nem aggódnék nagyon a gabona és a liszt miatt, kutatgatni jó lesz, de nem várnék drámai különbséget. Viszont nem kell felszedni a használt lőszert, nem kell zsebrerakni, nem kell nyalogatni és a kézmosás ez ellen is fontos.

A déli szomszédoknál is tonnaszám szórták a szegényített urán lőszert, ez egy egész jó anyag.
https://wedocs.unep.org/bitstream/handl ... sAllowed=y
"
Egyetértek vele, annyi módosítással hogy nem fekete por lesz belőle az elégése után, hanem sárga.
(Dolgoztam uránoxiddal, sárga-narancssárga színe van.)

Az urán lövedék(mag) fémes kinézetű, ha a cél mellé megy, befúródik a földbe, ott nem csinál semmit. Ha kemény célt talál, átüti, széttörik, meggyullad.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.03.31. 20:24 Ismét sikerült egy kört fingreszelni úgy hogy senki sem volt ott, a fontos részleteket nem ismerjük - helyette legalább személyeskedünk :roll:
Én jókat szórakozom a fegyveres hírek kommentelésein, néha olyanokat tolnak a topiktársak mint a Muppet Show-ban a két gonosz kisöreg az erkélyen. 🤭😂
statwald1.jpg
statwald1.jpg (33.71 KiB) Megtekintve 21982 alkalommal
Beor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2023.01.28. 13:31

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Beor »

Nem mindegy az oxidációs szám. Az urán-dioxid fekete, a trioxid sárga, az U3O8 meg zöldes-fekete.

A trioxid nem valószínű a DU lőszernél, az az iparban előállított egyik kedvelt forma.
https://www.researchgate.net/publicatio ... case-study
Válasz küldése