Vadászfegyverek, vadászat

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2023.02.24. 10:20 Igen online váltottam ki, korábban volt papír alapú, na az még most is megvan, csak nem érvényes. Az automatikusan generált doksi azt írja hogy:

"Jelen dokumentum a vadászjeggyel egyenértékű, ugyanakkor önmagában vadászati
tevékenység folytatására nem jogosít, mivel a vadászjegy mindenkori érvényessége a vadász
által jogszabályban előírt okmányok felmutatásával és a fenti QR kód megnyitásával
együttesen állapítható meg."

Valamint:

"Kérjük Vadásztársainkat, hogy az automatizált döntéshozatallal kiállított jelen dokumentumot,
kizárólag a Vadásztárs nevére szóló vadászjegy kézhezvételéig
használják a vadászjegy
érvényességének igazolására."

A kettő nekem nem egyértelmű, és picit logikailag ellent is mond egymásnak. Ha a jogszabályban előírt okmányok közé tartozik a vadászjegy (és igen, meg kéne nézni a VTV-t hozzá) akkor kell a plasztik kártya is.
Azt nem tudom hogy a plasztik kártyát csak egyszer küldik ki, vagy évente újra postázzák?
A kártyát csak egyszer küldik, felesleges lenne minden évben újra, pont ez a lényege :D
És nem a kiváltásra írtam az online dolgot, hanem a hosszabításra.
https://ugyfelszolgalat.omvk.hu/Home
Ide belépsz ügyfélkapuval és ennyi.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

smith15 írta: 2023.02.24. 07:47 Ha online csinálod, akkor nem kell semmi. Ügyfélkapuval bejelentkezel és már hoz is minden adatot, csak végigfutsz rajta és fizetsz.
Személyesen nem tudom hogy megy, oda gondolom kéne a kártya.
Nem kell. Én mindig bemegyek a lányokhoz személyesen, érvényesíteni. Nem kérték a kártyát.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.02.24. 21:47 Nem kell. Én mindig bemegyek a lányokhoz személyesen, érvényesíteni. Nem kérték a kártyát.
tólem meg mást sem kértek, kizárólag a kártyát
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2023.02.24. 10:20 Igen online váltottam ki, korábban volt papír alapú, na az még most is megvan, csak nem érvényes. Az automatikusan generált doksi azt írja hogy:

"Jelen dokumentum a vadászjeggyel egyenértékű, ugyanakkor önmagában vadászati
tevékenység folytatására nem jogosít, mivel a vadászjegy mindenkori érvényessége a vadász
által jogszabályban előírt okmányok felmutatásával és a fenti QR kód megnyitásával
együttesen állapítható meg."

Valamint:

"Kérjük Vadásztársainkat, hogy az automatizált döntéshozatallal kiállított jelen dokumentumot,
kizárólag a Vadásztárs nevére szóló vadászjegy kézhezvételéig
használják a vadászjegy
érvényességének igazolására."

A kettő nekem nem egyértelmű, és picit logikailag ellent is mond egymásnak. Ha a jogszabályban előírt okmányok közé tartozik a vadászjegy (és igen, meg kéne nézni a VTV-t hozzá) akkor kell a plasztik kártya is.
Azt nem tudom hogy a plasztik kártyát csak egyszer küldik ki, vagy évente újra postázzák?
Kb azt akarták mondani, hogy ha elhagytad, attol még (online) meg tudod hosszabbítani, és a rendőrség nem vonja be az engedélyt, de vadászni nem fogsz tudni, mert a vadászatvezető (ha lelkiismeretes) el fogja kérni.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2023.02.25. 08:05 vadászni nem fogsz tudni, mert a vadászatvezető (ha lelkiismeretes) el fogja kérni.
És fogalma sem lesz róla, h érvényes-e...😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért ha nagyon akarjuk akkor egy telefonnal ellenőrizhető a kártya alapján.
jó ha van írta: 2023.02.25. 18:20 És fogalma sem lesz róla, h érvényes-e...😁
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2023.02.25. 19:25 Azért ha nagyon akarjuk akkor egy telefonnal ellenőrizhető a kártya alapján.
Vasárnap reggel pl. kit hív fel?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Trailm »

jó ha van írta: 2023.02.26. 15:40 Vasárnap reggel pl. kit hív fel?
Senkit ..
https://ugyfelszolgalat.omvk.hu/Hunting ... idityCheck

Itt megnézi .
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A legtöbb okostelefonban gyárilag van vonalkódolvasó alkalmazás. Azzal beolvasva a kártyáról a QR kódot, a Trailm által linkelt oldalra visz a vadászjegyszámmal együtt.

jó ha van írta: 2023.02.26. 15:40 Vasárnap reggel pl. kit hív fel?
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Amúgy ha ott vagy a vadászaton fegyverrel akkor valszeg érvényes, hiszen a rendőrség begyűjti a fegyvereidet márciusban, ha nem érvényes a vadászjegyed.


jó ha van írta: 2023.02.25. 18:20 És fogalma sem lesz róla, h érvényes-e...😁
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

+ Info ehhez (ezt eddig én sem tudtam)

Van egy vadászkamara nevű letölthető alkalmazás, ami NET nélkül is tud ellenőrizni. Ugyanis amíg van net akkor le tud tölteni egy aktuális adatbázist amiben tud ellenőrizni internet nélkül is. Nem csak vadászjegyeket, hanem vadászati engedélyeket is tud ellenőrizni. (teszteltem)
Vagyis már az sem indok, hogy a vadászat helyszínén nincsen Internet.
jó ha van írta: 2023.02.26. 15:40 Vasárnap reggel pl. kit hív fel?
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2023.02.26. 15:56 Amúgy ha ott vagy a vadászaton fegyverrel akkor valszeg érvényes, hiszen a rendőrség begyűjti a fegyvereidet márciusban, ha nem érvényes a vadászjegyed.
Hacsak nem évközben vonták be.😁
Ezt nem tudtam, h ez az oldal offline is használható.
Jut eszembe: az elöltöltős vadászat mi a bánatért nincs ezen rajta? Eggyel kevesebb kártyát kéne rakosgatni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.02.27. 09:48 Hacsak nem évközben vonták be.😁
Ezt nem tudtam, h ez az oldal offline is használható.
Jut eszembe: az elöltöltős vadászat mi a bánatért nincs ezen rajta? Eggyel kevesebb kártyát kéne rakosgatni.
Off

minek 1általán bármilyen kártya?
újjlenyomatolvasó és a 6óságnak ki is dobja a rendszer, hogy OK (avagy sem)
akinek nincs ujja, annak legyen csipje

On
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az oldal nem, csak az alkalmazás.
jó ha van írta: Ezt nem tudtam, h ez az oldal offline is használható.
"..."
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Hangtompi és a semmiképpen sem kevésbé fontos elektronikus beírókönyv a "láthatáron":

https://www.vadasz-blog.hu/2023/02/10/s ... eirokonyv/

(A linket nem politizálás céljából, csak és kizárólag a fegyvertartással kapcsolatos pozitiv előrelépés üdvözléseként teszem ide.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2023.03.08. 16:31 Hangtompi és a semmiképpen sem kevésbé fontos elektronikus beírókönyv a "láthatáron":

https://www.vadasz-blog.hu/2023/02/10/s ... eirokonyv/

(A linket nem politizálás céljából, csak és kizárólag a fegyvertartással kapcsolatos pozitiv előrelépés üdvözléseként teszem ide.)
Ez inkább a vadászatosba illene.

(De sztem a fegyverjogilag amúgy nagyon pozitív változásokat elérő politikus itt esélytelen, mert a rendőrök és maga a vadászati szervezetek vezetői is kifejezetten gyűlölik még a gondolatot is.)

Mondjuk fegyverjogilag még kb. 612 fontosabb dolog lenne ez előtt, meg miért csak megint a zöldruhásoknak legyen legális, mindenki másnak meg coki és betiltáshegyek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

gvass1 írta: 2023.03.08. 16:36 Ez inkább a vadászatosba illene.

(De sztem a fegyverjogilag amúgy nagyon pozitív változásokat elérő politikus itt esélytelen, mert a rendőrök és maga a vadászati szervezetek vezetői is kifejezetten gyűlölik még a gondolatot is.)

Mondjuk fegyverjogilag még kb. 612 fontosabb dolog lenne ez előtt, meg miért csak megint a zöldruhásoknak legyen legális, mindenki másnak meg coki és betiltáshegyek.
4:41-től megy a lényeg (hangtompi).

A fegyvertartók jelentős része vadászfegyvert tart (akár itt a fórumon is) és a "zöldek" farvizén jól járhat a sportlövő kisebbség is - volt már ilyenre példa.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF

Szomszédom új hobbija a restaurálás. Valahonnan szerzett egy gímszarvas trófeát, amit bizony leejtettek, eltörtek, és jól láthatóan Mekk Elek javította epoxi látványos és látható használatával. Kb. mintha gipszelni akarta volna. Nem, nem csak a tört felületeket kente. Ugyanott olyan - fekete -, mintha meg is égett volna. Vajon elég forró ehhez egy hőlégfúvó? Szóval szomszédom tőlem vár tanácsot, hogyan lásson neki a hobbiprojektjének, én pedig tőletek. Úgy általánosan honnan tájékozódjak trófea javítása ügyében.
Pénz nincs, az pedig amúgy sem hobbiprojekt, hogy: "Elviszem restaurátorhoz és kifizetem!"
Annyira szürreális számomra ez az egész, hogy még éjfél előtt megkérdezem, mert holnap azt gondolnátok, ez valami hó eleji szivatás.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2023.03.31. 22:36 FélOFF

Szomszédom új hobbija a restaurálás. Valahonnan szerzett egy gímszarvas trófeát, amit bizony leejtettek, eltörtek, és jól láthatóan Mekk Elek javította epoxi látványos és látható használatával. Kb. mintha gipszelni akarta volna. Nem, nem csak a tört felületeket kente. Ugyanott olyan - fekete -, mintha meg is égett volna. Vajon elég forró ehhez egy hőlégfúvó? Szóval szomszédom tőlem vár tanácsot, hogyan lásson neki a hobbiprojektjének, én pedig tőletek. Úgy általánosan honnan tájékozódjak trófea javítása ügyében.
Pénz nincs, az pedig amúgy sem hobbiprojekt, hogy: "Elviszem restaurátorhoz :mrgreen: és kifizetem!"
Annyira szürreális számomra ez az egész, hogy még éjfél előtt megkérdezem, mert holnap azt gondolnátok, ez valami hó eleji szivatás.
Darabolja fel , és csináljon belőle kés nyelet - olcsó, de vállaható kés nemesítése pl Móra, Victorinox vagy IKEA steakkés készlet ilyesmik. Pitbull markolat a szélesebb részből. kulcstartót, sörnyitót, és hasonló ajándékokat lehet csinálni a maradékból, amiket szét lehet osztani szülinapra, Karácsonyra. Papírvágó kés is készülhet - nagyon elegáns módja a fontosabb emailek megnyitására. 😉

Ronda, hibásan javított trófea javítása - minek? 🤔Hogy egy kicsit kevésbé ronda, de még mindig mem szép trófea legyen belőle? :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2023.03.31. 22:36 FélOFF

Szomszédom
Mekk Elek
tőlem vár tanácsot
én pedig tőletek
hobbiprojekt
szürreális
Válasszon már egy olyan hobbit amihez ért, vagy van indíttatása saját erőből megtanulni ahelyett, hogy másokat zsibbaszt vele.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.03.31. 23:38 Válasszon már egy olyan hobbit amihez ért, vagy van indíttatása saját erőből megtanulni ahelyett, hogy másokat zsibbaszt vele.
Ezt nem akartam ilyen nyersen leírni, de :
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Először is mi az a trófea?
A vadászok számára a trófea egy tárgy amihez egy személyes emléke kötődik. Amikor ránéz eszébe jut emléke az elejtésnek és el tudja mesélni. Ez pl számomra tök mindegy hogy egy borz koponya, vagy egy 11kg gím agancs.
Amikor arról van szó hogy vettem egy egy agancsot amihez semmilyen személyes emlék nem fűződik, abból tényleg csináljon valaki késnyelet és nem pedig restaurálja.
Persze ez az én személyes véleményem.
Én is láttam már vadásznál olyan agancsot amit nem ő lőtt meg. Mondjuk én olyat nem rakok ki.
Poresz írta: 2023.03.31. 22:36 FélOFF

Szomszédom új hobbija a restaurálás. Valahonnan szerzett egy gímszarvas trófeát, amit bizony leejtettek, eltörtek, és jól láthatóan Mekk Elek javította epoxi látványos és látható használatával. Kb. mintha gipszelni akarta volna. Nem, nem csak a tört felületeket kente. Ugyanott olyan - fekete -, mintha meg is égett volna. Vajon elég forró ehhez egy hőlégfúvó? Szóval szomszédom tőlem vár tanácsot, hogyan lásson neki a hobbiprojektjének, én pedig tőletek. Úgy általánosan honnan tájékozódjak trófea javítása ügyében.
Pénz nincs, az pedig amúgy sem hobbiprojekt, hogy: "Elviszem restaurátorhoz és kifizetem!"
Annyira szürreális számomra ez az egész, hogy még éjfél előtt megkérdezem, mert holnap azt gondolnátok, ez valami hó eleji szivatás.
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.03.31. 23:57 Ezt nem akartam ilyen nyersen leírni, de :
+1
+1, egyébként google "agancs restauálás"- ra van találat.

Meg hát a józan ész: sikálja le mosószeres vízzel, szedje le róla az epoxyt, aztán nem látható módon ragassza meg újra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TurboP írta: 2023.04.01. 01:38 Először is mi az a trófea?
A vadászok számára a trófea egy tárgy amihez egy személyes emléke kötődik. Amikor ránéz eszébe jut emléke az elejtésnek és el tudja mesélni. Ez pl számomra tök mindegy hogy egy borz koponya, vagy egy 11kg gím agancs.
Amikor arról van szó hogy vettem egy egy agancsot amihez semmilyen személyes emlék nem fűződik, abból tényleg csináljon valaki késnyelet és nem pedig restaurálja.
Persze ez az én személyes véleményem.
Én is láttam már vadásznál olyan agancsot amit nem ő lőtt meg. Mondjuk én olyat nem rakok ki.
Köszönet, hogy megosztottad! Sokan vagyunk, akik nem vadászunk, ezért ez nem is triviális számunkra, hogy a trófea több, és más, mint pusztán egy dísz, vagy fallikus szimbólum - hanem sokak számára elsősorban egy emlék. De ha ilyen szépen elmagyarázza valaki, akkor teljesen érthető, és logikus. Ma is tanultam valamit!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2023.04.01. 09:26 Köszönet, hogy megosztottad! Sokan vagyunk, akik nem vadászunk, ezért ez nem is triviális számunkra, hogy a trófea több, és más, mint pusztán egy dísz, vagy fallikus szimbólum - hanem sokak számára elsősorban egy emlék. De ha ilyen szépen elmagyarázza valaki, akkor teljesen érthető, és logikus. Ma is tanultam valamit!
Igen, nagyon szép összefoglaló! Pont úgy mint a sportérem, kupa vagy oklevél, annak érték csak, aki az adott eredményt elérte.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Blekk Rájgó írta: 2023.04.01. 09:38 Igen, nagyon szép összefoglaló! Pont úgy mint a sportérem, kupa vagy oklevél, annak érték csak, aki az adott eredményt elérte.
Pontosan ez a lényeg!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

valamely fórumtárs nemrégiben azt nyilatkozta, hogy ha a gazdákon múlna, akkor nem maradna vadállat

ezt alátámasztandó egy nemrégiben történt rövid telefonhívás története

paraszt hívja a vadőrt a következő (közepesen haragos) szöveggel:
"KÉT NYÚL IS VAN A FÖLDEMEN! TÜNTESD EL ŐKET!!!"
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nemnormalis vagy vegetarianus :(
szöged írta: 2023.04.03. 15:21 valamely fórumtárs nemrégiben azt nyilatkozta, hogy ha a gazdákon múlna, akkor nem maradna vadállat

ezt alátámasztandó egy nemrégiben történt rövid telefonhívás története

paraszt hívja a vadőrt a következő (közepesen haragos) szöveggel:
"KÉT NYÚL IS VAN A FÖLDEMEN! TÜNTESD EL ŐKET!!!"
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.04.03. 15:21 valamely fórumtárs nemrégiben azt nyilatkozta, hogy ha a gazdákon múlna, akkor nem maradna vadállat

ezt alátámasztandó egy nemrégiben történt rövid telefonhívás története

paraszt hívja a vadőrt a következő (közepesen haragos) szöveggel:
"KÉT NYÚL IS VAN A FÖLDEMEN! TÜNTESD EL ŐKET!!!"
Mé' nem a helyi bűvészt hívta? :roll:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új Sako 90 ismétlő vadászpuskacsalád:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-sako ... skacsalad/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Franchi Horizon All Terrain “Scout” golyós puska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/franchi ... yos-puska/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

gvass1 írta: 2023.05.16. 07:02 Franchi Horizon All Terrain “Scout” golyós puska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/franchi ... yos-puska/


Kép
Utállak, vazze. Már a Sako is felingerelt, de ez is.
Lassan kell vennem megint egy puskát.
😂😂😂😂😂

Jó ha van, te nem hallottál semmit.
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2023.05.16. 18:37 Utállak, vazze. Már a Sako is felingerelt, de ez is.
Lassan kell vennem megint egy puskát.
😂😂😂😂😂

Jó ha van, te nem hallottál semmit.
Van az a pénz, amiért nem is olvastam!🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TurboP írta: 2023.05.16. 18:37 Utállak, vazze. Már a Sako is felingerelt, de ez is.
Lassan kell vennem megint egy puskát.
😂😂😂😂😂
Régóta szemezek egy Ruger American Predator-ral, csak be kellene áldoznom hozzá az AMD-65-öt.
Valaki megpróbálhatna lebeszélni róla. :roll:
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Kojak írta: 2023.05.16. 23:23 Régóta szemezek egy Ruger American Predator-ral, csak be kellene áldoznom hozzá az AMD-65-öt.
Valaki megpróbálhatna lebeszélni róla. :roll:
Nah az nem én leszek.
Nekem van, 223-ban. Nagyon pontos kellemesen finom sütéssel. (bár egy Timney-vel tökéletessé tehető, de vádaszatra felesleges).
El nem adnám semmiért, csak nagyon sok pénzért. :-)
IMG_20190410_133609.jpg
És mivel short action, ezért elvileg ilyen is csinálható belőle egy magul tussal.
IMG_20230109_190929.jpg
"..."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mennyier adod az amdt? :roll:
Kojak írta: 2023.05.16. 23:23 Régóta szemezek egy Ruger American Predator-ral, csak be kellene áldoznom hozzá az AMD-65-öt.
Valaki megpróbálhatna lebeszélni róla. :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

qqriq írta: 2023.05.17. 09:39 mennyier adod az amdt? :roll:
Jól lebeszéled te is Kojak-ot.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"..."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TurboP írta: 2023.05.17. 09:46 Jól lebeszéled te is Kojak-ot.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...az AMD-ről, persze. :-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2023.05.17. 09:39 mennyier adod az amdt? :roll:
OFF
Ahogy elnéztem, mostanában 500 körül mennek az AK származékok. :roll:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ilyen állat pedig nincsen: Sülün Arms: egylövetű csőletörős ismétlősített sörétes (WTF?:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sulun-a ... retes-wtf/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.05.30. 06:22 Ilyen állat pedig nincsen: Sülün Arms: egylövetű csőletörős ismétlősített sörétes (WTF?:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sulun-a ... retes-wtf/


Kép
Ezt legalább egy évvel ezelőtt kellett volna.
Micsoda mókás gumist lehetett volna csinálni.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

RatRace írta: 2023.05.30. 07:16 Ezt legalább egy évvel ezelőtt kellett volna.
Micsoda mókás gumist lehetett volna csinálni.
Szia,

A muzealis szabalyok nem valtoztak. :-)

Bel
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: smith15 »

RatRace írta: 2023.05.30. 07:16 Ezt legalább egy évvel ezelőtt kellett volna.
Micsoda mókás gumist lehetett volna csinálni.
Ha jogilag is ismétlő, akkor semmikor se lehetett volna volna belőle gumis a betétcsöves rendszerrel.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azt is tegyuk hozza hogy azert mert csak...
smith15 írta: 2023.05.30. 13:32 Ha jogilag is ismétlő, akkor semmikor se lehetett volna volna belőle gumis a betétcsöves rendszerrel.
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2023.05.30. 06:22 Ilyen állat pedig nincsen: Sülün Arms: egylövetű csőletörős ismétlősített sörétes (WTF?:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sulun-a ... retes-wtf/


Kép
Hát, ez csak a csodabogár fegyverek rajongóinak szól. Ahol be vagyon tííítva a pumpálós meg alsókúccsos serétes kovbojpuska, ott nyilván az "öntöltő és ismétlő" rétespuskáról szól az ordnung, en block...
Vagyis kb erről a típusról is.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új zárszerkezet és puskák a Weatherby-től

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-zars ... herby-tol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2023.06.08. 21:08 Vadászok és a hangtompító:
https://www.vadasz-blog.hu/2023/06/08/e ... en-hagyja/
Vadászok vs. BM. Na, erre a meccsre kíváncsi leszek!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2023.06.08. 22:17 Vadászok vs. BM. Na, erre a meccsre kíváncsi leszek!
Kb minden EU tagállam tapasztalata alapján, lassan a BM is kénytelen lesz belátni, hogy a hangtompító≠terrorizmus+lopás+orvvadászat.

Következő lépésként jön majd a vadász önvédelmi maroklőfegyver.
Nem látta valaki a gyógyszeremet? A fenti 2 bekezdés között elgurult valahova... :roll:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2023.06.08. 21:08 Vadászok és a hangtompító:
https://www.vadasz-blog.hu/2023/06/08/e ... en-hagyja/
Nem lesz ebbűl semmi, vagy csak a vezető elvtársaknak külön mérlegelési jogkörben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2023.06.09. 08:23 Kb minden EU tagállam tapasztalata alapján, lassan a BM is kénytelen lesz belátni, hogy a hangtompító≠terrorizmus+lopás+orvvadászat.

Mint ahogy jól belátták, hogy a pepperspray nem= kénmustár és legveszélyesebb vegyifegyver.
Mint ahogy beláttak BÁRMIT az elmúlt kb. 80 évben a Belügynél, ami épelméjű dolog volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2023.06.09. 08:23 Kb minden EU tagállam tapasztalata alapján, lassan a BM is kénytelen lesz belátni, hogy a hangtompító≠terrorizmus+lopás+orvvadászat.

Következő lépésként jön majd a vadász önvédelmi maroklőfegyver.
Nem látta valaki a gyógyszeremet? A fenti 2 bekezdés között elgurult valahova... :roll:
Vadászönvédelmit nem hinném. Amikor 11 éve jártam a vadásziskolába, az oktatónk a Bp. kormányhivatal főfő vadászügyi felelőse (egyben az akkori mindenhol kötelező Vadásziskola könyv szerzője is) azt mondta hogy a vadászönvédelmi fegyver hülyeség, felesleges, nem illik a hazai vadászati kultúrába.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2023.06.09. 08:36 Vadászönvédelmit nem hinném. Amikor 11 éve jártam a vadásziskolába, az oktatónk a Bp. kormányhivatal főfő vadászügyi felelőse (egyben az akkori mindenhol kötelező Vadásziskola könyv szerzője is) azt mondta hogy a vadászönvédelmi fegyver hülyeség, felesleges, nem illik a hazai vadászati kultúrába.
nem ő volt, aki szerint a retttentőjen fontos (vadászati) kultúrát a németekről majmoltuk?
ezt is lemajmol6nánk
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2023.06.09. 08:44 nem ő volt, aki szerint a retttentőjen fontos (vadászati) kultúrát a németekről majmoltuk?
ezt is lemajmol6nánk
Debizony :D , a pumpás sörétesekre is azt mondta hogy az itteni vadászati kultúrába az nem illik.
A korrektség jegyében, elképesztően jó órái voltak, és minden vadászjelölt csillogó szemmel hallgatta. A hozzáállása viszont eléggé tradicionalista volt. (Persze akkor ne legyen szóró és lesvadászat se, és mindenki cserkeljen szépen az erdőn-mezőn egy szál vadászíjjal a kezében és tőrrel az övében, szigorúan visszacsapó íjjal persze és semmi reflexíj, ezek mind modern dolgok. Az lenne teljesen tradiconális, és az aztán tényleg esélyt ad a vadnak. ;) )
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2023.06.09. 09:02 Debizony :D , a pumpás sörétesekre is azt mondta hogy az itteni vadászati kultúrába az nem illik.
A korrektség jegyében, elképesztően jó órái voltak, és minden vadászjelölt csillogó szemmel hallgatta. A hozzáállása viszont eléggé tradicionalista volt. (Persze akkor ne legyen szóró és lesvadászat se, és mindenki cserkeljen szépen az erdőn-mezőn egy szál vadászíjjal a kezében és tőrrel az övében, szigorúan visszacsapó íjjal persze és semmi reflexíj, ezek mind modern dolgok. Az lenne teljesen tradiconális, és az aztán tényleg esélyt ad a vadnak. ;) )
az íj is modern huncutság
ha mindig mindenki ragaszkodott volna a tradíciókhoz, kizárólag a bot, meg a kőhajigálás játszana még manapság is

én spec recskázós sörétessel szoktam vadászni
volt már, hogy én is megkaptam, hogy ez nem elég tradícionális
meg is kérdeztem, hogy mihez
erre az volt a válasz, hogy ez túl modern
nem kérdeztem vissza, hogy mihez, hanem felhívtam a sporttárs figyelmét, hogy az o/u elrendezésű csőpár tudtommal még modernebb
márpedig ő olyannal vadászik, szóval a legközelebbi fácánvadászatra legyen kedves fekaporos sörétessel jönni...akkor lesz miről beszélgetnünk
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jah vadászati kultúra.
Sokszor megkapom, hogy a műanyag tus nem vadászias. (mert az igazi fegyver a vas és fa, lehet a baltára gondolt).
Egyszer beleálltam a beszélgetésbe, és mondtam neki, hogy már minden komoly fegyver gyártó készít műanyagtussal. (blaser, Steyr stb). Erre megkaptam, hogy az nem nekünk készül, hanem a külföldieknek, de egy Blaser-t ő is elfogadna. + legalább az nem szar amerikai fos, ami bilivasból van (ruger).
Nah itt láttam be semmi esélyem vitatkozni a hülyével, mert lehúz a szintjére és legyőz a rutinjával.
:D :D :D :D :D :D

TotoHU írta: 2023.06.09. 09:02 Debizony :D , a pumpás sörétesekre is azt mondta hogy az itteni vadászati kultúrába az nem illik.
A korrektség jegyében, elképesztően jó órái voltak, és minden vadászjelölt csillogó szemmel hallgatta. A hozzáállása viszont eléggé tradicionalista volt. (Persze akkor ne legyen szóró és lesvadászat se, és mindenki cserkeljen szépen az erdőn-mezőn egy szál vadászíjjal a kezében és tőrrel az övében, szigorúan visszacsapó íjjal persze és semmi reflexíj, ezek mind modern dolgok. Az lenne teljesen tradiconális, és az aztán tényleg esélyt ad a vadnak. ;) )
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2023.06.09. 10:48 az íj is modern huncutság
ha mindig mindenki ragaszkodott volna a tradíciókhoz, kizárólag a bot, meg a kőhajigálás játszana még manapság is

én spec recskázós sörétessel szoktam vadászni
volt már, hogy én is megkaptam, hogy ez nem elég tradícionális
meg is kérdeztem, hogy mihez
erre az volt a válasz, hogy ez túl modern
nem kérdeztem vissza, hogy mihez, hanem felhívtam a sporttárs figyelmét, hogy az o/u elrendezésű csőpár tudtommal még modernebb
márpedig ő olyannal vadászik, szóval a legközelebbi fácánvadászatra legyen kedves fekaporos sörétessel jönni...akkor lesz miről beszélgetnünk
Számomra ezek a megkerülhetetlenül nagy igazságok: mindig az a legjobb fegyver/kaliber, amilyen annak van akit kérdezünk róla - mert azt ismeri.
Hasonlóan, mindig minden úgy a jó ahogy régen is volt, mert akkor voltunk fiatalok.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2023.06.09. 10:56 Jah vadászati kultúra.
Sokszor megkapom, hogy a műanyag tus nem vadászias. (mert az igazi fegyver a vas és fa, lehet a baltára gondolt).
"Milyen fegyver mán ez, hová mész, háborúba?"
"Te mire készültél, lövitek egymást a disznóval?" :lol:

Ezeket rövid vadászkarrierem során többször hallottam.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ezt akkor kaptam meg, amikor meglátták a tuson a plussz lőszereket.
Minek annyi? Nekem elég 1 darab is. (jah azért megy el sebzetten, mert mégsem sikerül úgy az első, dehát akkor van sok róka hibázás).

TotoHU írta: "Milyen fegyver mán ez, hová mész, háborúba?"
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ha már hangtompító - ezt a hangtompis cikk alatt találtam, ugyanazon a blogon. A vadászíj és a vadászpuska hatásmechanizmusának összehasonlítása nagysebességű kamerával. Nem hittem volna, hogy az íjak ilyesmire képesek. A .308 Win lövedéke megáll az első hordó homokban, a nyílvessző viszont három ugyanolyan hordót simán átüt.

https://www.vadasz-blog.hu/2023/05/31/v ... kameraval/
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Balintix »

szöged írta: 2023.06.09. 10:48 az íj is modern huncutság
ha mindig mindenki ragaszkodott volna a tradíciókhoz, kizárólag a bot, meg a kőhajigálás játszana még manapság is

én spec recskázós sörétessel szoktam vadászni
volt már, hogy én is megkaptam, hogy ez nem elég tradícionális
meg is kérdeztem, hogy mihez
erre az volt a válasz, hogy ez túl modern
nem kérdeztem vissza, hogy mihez, hanem felhívtam a sporttárs figyelmét, hogy az o/u elrendezésű csőpár tudtommal még modernebb
márpedig ő olyannal vadászik, szóval a legközelebbi fácánvadászatra legyen kedves fekaporos sörétessel jönni...akkor lesz miről beszélgetnünk
Vicces, mert a pump-action és a félautomata rendszer is 100+ éves.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Arh »

TotoHU írta: 2023.06.09. 11:13 Ha már hangtompító - ezt a hangtompis cikk alatt találtam, ugyanazon a blogon. A vadászíj és a vadászpuska hatásmechanizmusának összehasonlítása nagysebességű kamerával. Nem hittem volna, hogy az íjak ilyesmire képesek. A .308 Win lövedéke megáll az első hordó homokban, a nyílvessző viszont három ugyanolyan hordót simán átüt.

https://www.vadasz-blog.hu/2023/05/31/v ... kameraval/
Tud olyanabbat is.
https://youtu.be/7qiqmzZk0j0
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2023.06.09. 09:02 szigorúan visszacsapó íjjal persze és semmi reflexíj,
Khm...
Az pont reflex íj... :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2023.06.10. 22:41 Khm...
Az pont reflex íj... :mrgreen:
Balfasz vagyok bocs, csigásat akartam írni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Elbaltázott felület és/vagy marketing trükk? Káoszos színesség: Benelli Lupo Kaos

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kaoszos ... lupo-kaos/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2023.06.24. 16:19 Nono. Az őslakosok a húsa miatt vadásszák a fekete medvét....
+1
Inkább idevaló

Egyszer konkrétan már ettem is medvehúst. Bukarestben van egy étterem, ez a specialitásuk. Fura íze volt - intenzíven vadas, és kicsit hasonlít a májra. Színre sötét. Egyszer ki kellett próbálni, de nem lett a kedvencem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

Petya357 írta: 2023.06.24. 17:12 Színre sötét.
nemtom ez ebben az esetben mennyire játszott közre, de a lőtt vad húsa jellemzően sötét(ebb), ugyanis benne marad a vér (jelentős hányada)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.06.24. 17:12 +1
Inkább idevaló

Egyszer konkrétan már ettem is medvehúst. Bukarestben van egy étterem, ez a specialitásuk. Fura íze volt - intenzíven vadas, és kicsit hasonlít a májra. Színre sötét. Egyszer ki kellett próbálni, de nem lett a kedvencem.
Én krokodilt kóstoltam. Egyszerűen halízű, nem igazán finom. A kenguru kicsit rágós, de ehető. A strucc finom, marhahúshoz hasonlít.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.07.02. 08:58 Vadászoknál az aktív füles nem játszik?
Kapni zöld színben, van annyira vadásziasch mint a hangtompító.
A lövés hangját jól levágja, a többi hangot meg felerősíti.
Vadássza válogatja.

Van, ahol kinézik. Legalábbis azon a 2 vagy 3 vadászaton, amin részt vettem kísérőkért (ettől nyilván már rögtön szakértő lettem :lol: ), igen furán nézték rám a fülesemnel. Nyilván baromira nem érdekelt, ki mit gondol, mert az egészségem fontosabb - de aki nagyon meg akar fellelni, beilleszkedni, az nem fogja erőltetni, ha a nagy öregek sem teszik.

Csak kevés vadászon láttam bármilyen hallásvédő eszközt. Nagy a hagyománytisztelet - ennek sajnos ára van. :roll:

Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy nyílt terepen nem annyira vészes , mint egy lőtéren, lőállásban - de attól még egészségtelen.

Mit mondanak az igazi vadászok? (Szerintem ebbe a topikba illik, J&F-ben OFF)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

Petya357 írta: 2023.07.02. 11:04 Vadássza válogatja.

Van, ahol kinézik. Legalábbis azon a 2 vagy 3 vadászaton, amin részt vettem kísérőkért (ettől nyilván már rögtön szakértő lettem :lol: ), igen furán nézték rám a fülesemnel. Nyilván baromira nem érdekelt, ki mit gondol, mert az egészségem fontosabb - de aki nagyon meg akar fellelni, beilleszkedni, az nem fogja erőltetni, ha a nagy öregek sem teszik.

Csak kevés vadászon láttam bármilyen hallásvédő eszközt. Nagy a hagyománytisztelet - ennek sajnos ára van. :roll:

Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy nyílt terepen nem annyira vészes , mint egy lőtéren, lőállásban - de attól még egészségtelen.

Mit mondanak az igazi vadászok? (Szerintem ebbe a topikba illik, J&F-ben OFF)

egy átlagos fácánvadászaton sokkal nagyobb létjogosultsága lenne a védőszemüvegnek...ha nem párásodna be
(ágon megpattanó sörétszem landolt már sporttárs arcában, kézfején - szerencsére egyik alkalommal sem szemet ért, így nem lett komoly galiba belőle)

nekem is van aktív fülesem, de rendszeresen elfelejtem használni

leginkább akkor kellene, ha az izs sportinggal mennék vadászni, mert az tényleg hangos a kezelője számára is
de jellemzően nem azzal szoktam
(azzal majd augusztusban bántalmazom a galambokat a napraforgótábláknál...akkor meg beizzadok a fülesbe, mert augusztusban soxor szokott meleg lenni)

egyébként én sem hallok tökéletesen már több, mint 10 éve...de az sem a vadászatra vezethető vissza, hanem lőtéri örömködésre hallásvédelem nélkül

oda valóban kell

vadászatra meg előnyös lenne

jut is eszembe: volt, hogy azért nem vettem fel, mert a karimás kalapokkal nem kompatibilis
"A hiúság kifejezetten a kedvencem a bűnök közül"
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2023.07.02. 11:31 egy átlagos fácánvadászaton sokkal nagyobb létjogosultsága lenne a védőszemüvegnek...ha nem párásodna be
(ágon megpattanó sörétszem landolt már sporttárs arcában, kézfején - szerencsére egyik alkalommal sem szemet ért, így nem lett komoly galiba belőle)

nekem is van aktív fülesem, de rendszeresen elfelejtem használni

leginkább akkor kellene, ha az izs sportinggal mennék vadászni, mert az tényleg hangos a kezelője számára is
de jellemzően nem azzal szoktam
(azzal majd augusztusban bántalmazom a galambokat a napraforgótábláknál...akkor meg beizzadok a fülesbe, mert augusztusban soxor szokott meleg lenni)

egyébként én sem hallok tökéletesen már több, mint 10 éve...de az sem a vadászatra vezethető vissza, hanem lőtéri örömködésre hallásvédelem nélkül

oda valóban kell

vadászatra meg előnyös lenne

jut is eszembe: volt, hogy azért nem vettem fel, mert a karimás kalapokkal nem kompatibilis
"A hiúság kifejezetten a kedvencem a bűnök közül"
Az egyéb költségekhez képest fillérekért lehet kapni páramentes jó minőségű szemüvegeket már. Ha airsoftozni tudok benne egész nap, akkor a nádasban sétálgatni is jó lesz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2023.07.02. 12:31 Az egyéb költségekhez képest fillérekért lehet kapni páramentes jó minőségű szemüvegeket már. Ha airsoftozni tudok benne egész nap, akkor a nádasban sétálgatni is jó lesz.
ha kölcsönadod a varázsszemüvegedet, kipróbálom

megj.:
a nádasban sétálgatásba nagyon könnyű beleizzadni még télen is (és nem csak az olyan puhányoknak, mint én)
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

szöged írta: 2023.07.02. 12:59 a nádasban sétálgatásba nagyon könnyű beleizzadni még télen is (és nem csak az olyan puhányoknak, mint én)
Szerintem az airsoftba is :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2023.07.02. 12:59 ha kölcsönadod a varázsszemüvegedet, kipróbálom

megj.:
a nádasban sétálgatásba nagyon könnyű beleizzadni még télen is (és nem csak az olyan puhányoknak, mint én)
https://www.safetyglassesusa.com/edge-t ... ield-lens/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

List of Countries We Ship To:
Canada, Australia, Bahamas, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Greenland, Guam, Iceland, Ireland, Italy, Jamaica, Japan, Kuwait, Malta, Marshall Islands, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland, United Arab Emirates, United Kingdom.

szóval köszi a linket, de ezt a témát azért nem érzem annyira fontosnak, hogy bármely nemzetközi kapcsolatomat megmozdítsam miatta
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

szöged írta: 2023.07.02. 13:39 List of Countries We Ship To:
Canada, Australia, Bahamas, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Greenland, Guam, Iceland, Ireland, Italy, Jamaica, Japan, Kuwait, Malta, Marshall Islands, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland, United Arab Emirates, United Kingdom.

szóval köszi a linket, de ezt a témát azért nem érzem annyira fontosnak, hogy bármely nemzetközi kapcsolatomat megmozdítsam miatta
https://www.tacticalstore.hu/Gyartok/Ed ... -viztiszta
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2023.07.02. 13:39
szóval köszi a linket, de ezt a témát azért nem érzem annyira fontosnak, hogy bármely nemzetközi kapcsolatomat megmozdítsam miatta
Te tudod, a Te szemed. ;)

A vadász-hangtompítóval kapcsolatban: szerintem a hangtompítós puska még kevésbé vadászias, mint a fülvédő.
Én inkább sportlövőknek (vagy: sportlövőknek IS) engedélyezném a hangtompítót, hiszen ők egymás mellett lőnek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

WildBear23 írta: 2023.07.02. 13:51 A vadász-hangtompítóval kapcsolatban: szerintem a hangtompítós puska még kevésbé vadászias, mint a fülvédő.
Én inkább sportlövőknek (vagy: sportlövőknek IS) engedélyezném a hangtompítót, hiszen ők egymás mellett lőnek.
Tisztelettel, de nem értek egyet ezzel. Pontosabban: sz*rni kell rá, mi a vadászias. Egy nagyobb kaliberű, erősebb vadászpuska valahol a 160-as decibelek körül szól, és hangtompítóval sem megy 130-valahány dB alá, ennyi a hangsebesség feletti golyó magyar hangja, és a fennmaradó torkolatdörejről nem is beszéltünk. Helyezd el ezt a 140 decibelt az abszolút skálán, ez szabadban egyedül is sok, nem csak lőtéren, sokadmagunkkal.
A hangtompító nem csodaszer, csak elviselhetőbbé teszi a hangot. Én vadászoknak kötelező jelleggel írnám elő.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.07.02. 14:42 Tisztelettel, de nem értek egyet ezzel. Pontosabban: sz*rni kell rá, mi a vadászias.
Sorry, eszerint nem ment át az irónia: nem vagyok vadász, nem érdekel a vadászat, de jókat mulatok egyes vadászokon, akik szerint csak a zöld Kettner zokni a vadásziasch. ;)

Egy ismerősömre azért szóltak rá vadászaton, hogy a puskáját nem vadásziaschan viszi.

A többivel is totál egyetértek.

Kötelezővé én semmit nem tennék, de legálisan elérhetővé igen.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

WildBear23 írta: 2023.07.02. 15:13 Kötelezővé én semmit nem tennék, de legálisan elérhetővé igen.
Környezeti zajterhelés is van ám a világon, léteznek rá jogszabályok.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.07.02. 15:57 Környezeti zajterhelés is van ám a világon, léteznek rá jogszabályok.
Igen, ezért is kellene a sportlövőknek is engedélyezni. ;)
A vadászattal járó zajterhelésre nincs rálátásom.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.07.02. 15:57 Környezeti zajterhelés is van ám a világon, léteznek rá jogszabályok.
Igy van.

A hangtompító esetében csak egy szempont, hogy a vadász hallását védi, mert ugye arra a fülvédő is alkalmas lehet, (bár órákon át folyamatosan a fejen lennie terepen azért nem a kényelem csúcsa.)

A hangtompító azonban védi a vadászkutya hallását, a hajtókét, többi vadászét, és legfőképpen a KÖRNYEZET zajterhelését csökkenti, nem csak az adott terület környéki településeken, hanem magában mondjuk az erőben is, nem kilométerekre veri fel a vadat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.07.02. 14:42 Tisztelettel, de nem értek egyet ezzel. Pontosabban: sz*rni kell rá, mi a vadászias. Egy nagyobb kaliberű, erősebb vadászpuska valahol a 160-as decibelek körül szól, és hangtompítóval sem megy 130-valahány dB alá, ennyi a hangsebesség feletti golyó magyar hangja, és a fennmaradó torkolatdörejről nem is beszéltünk. Helyezd el ezt a 140 decibelt az abszolút skálán, ez szabadban egyedül is sok, nem csak lőtéren, sokadmagunkkal.
A hangtompító nem csodaszer, csak elviselhetőbbé teszi a hangot. Én vadászoknak kötelező jelleggel írnám elő.
Valami ilyesmiről van szó.
Aki azt hiszi, hogy vadászaton annyival kisebb a hanghatás, mint lőtéren, az még nem lőtt fedeles lesről, autó mellől, erdő szélén stb. Brutálisan vissza tudja verni hangot néha egy fa is.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Legyen némi fegyveripari ínyencség is: Egy Rigby-puska Svájcnak!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egy-rig ... -svajcnak/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Savage Stevens 334 – új alacsonyra árazott nagygolyós vadászpuska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/savage- ... agygolyos/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2023.07.17. 07:34 Savage Stevens 334 – új alacsonyra árazott nagygolyós vadászpuska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/savage- ... agygolyos/


Kép
"vadászpuskék"
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

"..."
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Csak 250 ezer Ft az eszmei értéke ? :shock:
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

SwissArmy írta: 2023.08.03. 16:55 Csak 250 ezer Ft az eszmei értéke ? :shock:
Egy cseppet a vicc kategória ez a farkasölő üldözés.De most hogy kiderült hogy egy 9 éves magyar ember volt az elejtő minden rendben lehet példát statuálni.😁.Felmerült bennem hogy azok a farkasok amelyek sokkal közelebb élnek mint svájc miért nem olyan kalandvágyók?De lehet hogy a jeladó a nyakában zavarta meg.Úgy volt vele hogy addig megy amíg el nem hagyja.Lehet hogy még tengereket is átúszott volna ha nálunk rá nem baszcsizik.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért szerintem sántít egy kicsit a történet, hogy a 9 éves gyerekkel lövetik ki a farkast.

laci008 írta: 2023.08.03. 21:28 Egy cseppet a vicc kategória ez a farkasölő üldözés.De most hogy kiderült hogy egy 9 éves magyar ember volt az elejtő minden rendben lehet példát statuálni.😁.Felmerült bennem hogy azok a farkasok amelyek sokkal közelebb élnek mint svájc miért nem olyan kalandvágyók?De lehet hogy a jeladó a nyakában zavarta meg.Úgy volt vele hogy addig megy amíg el nem hagyja.Lehet hogy még tengereket is átúszott volna ha nálunk rá nem baszcsizik.
"..."
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

TurboP írta: 2023.08.03. 21:41 Azért szerintem sántít egy kicsit a történet, hogy a 9 éves gyerekkel lövetik ki a farkast.
De igy hozzajon egy kiskoru veszelyeztetese is nem? Szoval nemhiszem, higy jo taktika a buntetes aloli kibujasra. Mondjuk ugyis attol fugg kikkel issza a palinkat a vadaszhazban.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

gabor86 írta: 2023.08.03. 21:55 De igy hozzajon egy kiskoru veszelyeztetese is nem? Szoval nemhiszem, higy jo taktika a buntetes aloli kibujasra. Mondjuk ugyis attol fugg kikkel issza a palinkat a vadaszhazban.
A kiskorú veszélyeztetése miatti perek (a kiskorú érdekében) zárt tárgyalások, tehát innentől nagy valószínűséggel ez az ügy eltűnik a szem elől. Szerintem ez állhat a háttérben (függetlenül attól, hogy iszik-e pálinkát azzal, aki ejtheti az ügyet, vagy nem). De én is csak spekulálok.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gabor86 írta: 2023.08.03. 21:55 De igy hozzajon egy kiskoru veszelyeztetese is nem? Szoval nemhiszem, higy jo taktika a buntetes aloli kibujasra. Mondjuk ugyis attol fugg kikkel issza a palinkat a vadaszhazban.
Én valami olyasmire emlékszem, hogy azért, amit a gyerek csinál, a gondviselője tartozik felelőséggel. Azt meg eléggé minősített esetnek érzem, hogy ezt ráadásul a gondviselője tudtával, sőt, alighanem annak bíztatására tette.

Már persze, ha tényleg a gyerek lőtt, ugyebár, és nem csak a felelősséget próbálják kenegetni (remélem, nem sok sikerrel).

Azt amúgy tudni, hogy milyen fegyver, kaliber volt? Nem emlékszem, hogy olvastam volna.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.08.04. 09:14 Én valami olyasmire emlékszem, hogy azért, amit a gyerek csinál, a gondviselője tartozik felelőséggel. Azt meg eléggé minősített esetnek érzem, hogy ezt ráadásul a gondviselője tudtával, sőt, alighanem annak bíztatására tette.

Már persze, ha tényleg a gyerek lőtt, ugyebár, és nem csak a felelősséget próbálják kenegetni (remélem, nem sok sikerrel).

Azt amúgy tudni, hogy milyen fegyver, kaliber volt? Nem emlékszem, hogy olvastam volna.
Az én feltételezésem: volt rá idejük felkészülni, ezért ügyvédi tanácsra született ez a vallomás. Valószínűleg olyan gondosan kicsiszolt és elpróbált "golyóálló" sztorit tettek le az asztalra, amivel a fegyver átadása- és a gyerek vadásztatása a feltehetőleg vagyonos/befolyásos/érinthetetlen apuka számára sokkal kisebb súlyú seggberúgást eredményez, mintha őt magát veszik elő érte.
Így hát szerzett egy strómant, mondjuk egy alkalmazottját, aki némi pénzért vagy szelíd rábeszélésre a kiskorúval együtt elviszi helyette a vad kilövéséért és a tetem elrejtéséért a balhét.
Befolyásos apuka pedig egy szabssal megússza az egészet, de ha a gyerek kísérője azt vallja hogy ő azért kapta a befolyásos apukától a fegyvert hogy vigye el fegyvermesterhez (és ez szabályos is, neki is van engedélye, lepapírozták a kölcsönadást) és az egész vadászat az ő hirtelen ötlete volt, a farkast a gyerek lőtte ki és a befolyásos apuka pedig minderről semmit sem tudott, akkor ő egészet megúszhatja egy ejnyebejnye nélkül, az alkalmazottja meg a gyerek elviszi helyette az egész ügyet.

Vagy csak túl sok filmet néztem. :D De Kelet-Közép Európában az a szép, hogy itt egyszerűen bármi előfordulhat, nem tudsz olyan szürreális forgatókönyvet kitalálni, ami itt ne jelenne meg a valóságban. És ez már jó ideje így van errefelé, a Kafka nevével fémjelzett mágikus realizmus irodalmi irányzat is ebből táplálkozik. A történet kontextusának minden eleme teljesen valósághű, a fő történet viszont abszolút szürreális. Hiszen nálunkfelé minden IS megtörténhet, akár az is hogy Gregor éjszaka átváltozik bogárrá. Vagy hogy egy fokozottan védett farkas kilövésekor először egy borsodi vállalkozót gyanúsítanak kezdetben, ám kiderül hogy egy 9 éves kisfiú volt az. Vagy éppen kislány.
Kis magyar abszurd - haladjanak tovább, nincs itt semmi látnivaló!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kitalálod ugye az árából, hogy hol gyártják?:-)) Új Weatherby Orion dupla sörétes vadászpuska:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-weat ... daszpuska/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Nagyon hihető sztori:

"Az RTL Híradó információ szerint egy hivatásos vadász 9 éves fia ölte meg a Svájcból egészen Magyarországig kóborló ragadozót. A gyereknek az apja adta a fegyvert, majd a fiú a férfi egyik barátjával kiment az erdőbe, és lelőtte a védett ragadozót. A csatorna úgy tudja, hogy később az apa vágta le a jeladót a farkasról."
Screenshot_20230809-211858_Facebook.jpg
Screenshot_20230809-211858_Facebook.jpg (111.38 KiB) Megtekintve 10991 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
vukk45
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.08.18. 10:41

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: vukk45 »

Hello

Lenne egy olyan kérdés, hogy 10-15x egymás után elcsettintettem a sörétes fegyvert pufferpatronnal egymás után. Okozhat valami kárt az ütőszegnek vagy valami másnak?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

vukk45 írta: 2023.08.18. 12:40 Hello

Lenne egy olyan kérdés, hogy 10-15x egymás után elcsettintettem a sörétes fegyvert pufferpatronnal egymás után. Okozhat valami kárt az ütőszegnek vagy valami másnak?
Szia,

Arra valo a pufferpatron, hogy ez ne okozzon problemat (nyilvan, ha elromlott/elkopott a pufferpatron, akkor ez mar nem igaz).

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vukk45 írta: 2023.08.18. 12:40 Hello

Lenne egy olyan kérdés, hogy 10-15x egymás után elcsettintettem a sörétes fegyvert pufferpatronnal egymás után. Okozhat valami kárt az ütőszegnek vagy valami másnak?
Nem.

Sőt, ha csak 10x-15x, és nem peremgyujtásos a fegyver (egy sörétesnél ez legfeljebb vegyescsövű kivitelben fordulhat elő ) akkor puffer parton nélkül sem lesz semmi baja.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mótmá?
A törvénymódosítás értelmében az éjszakai lövésre alkalmas célzóberendezések a vadászati hatóság engedélyével használhatóak, ezentúl a vadállomány hatékony szabályozása érdekében (ez a megfogalmazás sok kiskaput nyit meg egyszerre),
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RatRace 2023.08.20. 16:04-kor.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Válasz küldése