Vadászfegyverek, vadászat

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Arh »

RatRace írta: 2020.07.18. 16:14 Orvvadászat miatt elsősorban.
Íjjal is lehet orvvadászni, mégsincs tiltva a vadászati célú felhasználás. Nyilván átlagon felül alkalmas rá a számszer, de aki szeretne vele vadászni szabályosan, annak miért nem engedik?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Arh írta: 2020.07.18. 16:19 Íjjal is lehet orvvadászni, mégsincs tiltva a vadászati célú felhasználás. Nyilván átlagon felül alkalmas rá a számszer, de aki szeretne vele vadászni szabályosan, annak miért nem engedik?
A magyar vadászetika egy kissé régimódi. Lehet ezen vitatkozni, hogy ez most jó, vagy nem, de ez van. Lásd pl, nem szeretik a leveles rejtőruhát (csak íjászon), nem szeretik a baseball sapkát, stbstb. Ez egyrészt a hagyományok miatt van, másrészt meg azért, mert sokáig a vadászat kiváltság volt. Sok olyan dolog van, ami már más helyen bizonyított, de hozzánk nem került be, ilyen pl a pisztolyos vadászat, a kegyelemlövő/vadászönvédelmi fegyver, az éjjellátó, stbstb. Amit látni kell, hogy nálunk a vadászat kettős. Egyrészt vadgazdálkodási eszköz (gyorsan, hatékonyan, fájdalommentesen elejteni a vadat, erre meg tökéletesen megfelel egy távcsöves nagykaliberű puska, ami éppenséggel engedélyezett), másrészt meg kihívás és hagyományőrzés. Arra pedig ott az íjászat, solymászat és az előltöltőzés. A harmadik vonulat lenne a sport/szabadidő, de az nálunk nem terjedt el, így igazából felesleges megteremteni a pisztolyos/íjpuskás vadászat alapjait, mert nincs összhangban a magyar vadászetikai irányvonalakkal. (Egyébként én is azt mondom, hogy az a távolság, amin egy számszeríj hatásos, arra tökéletesen jó a puska is. Rövidebbre meg az íj, vagy a pisztoly, de ez utóbbi sem engedélyezett, pedig az kihívás lenne). Hagyományörző vonalat lehetne meglovagolni max, de Európa ezen felén nem volt elterjedt vadászatra a számszeríj, inkább csak Nyugat-Európában, szóval nehéz lenne a lobby szerintem). Én amúgy az optikás-nagykal-revolveres vadászatot hiányolom nagyon, az tuti kihívás.... (És az igazán hatékony vadászrevolverek bőven nem a rejtve hordható kategória, pláne optikával, szóval ott is cinizmus a társadalmi veszélyességre hivatkozni, hogy a vadász biztos magával vinné a kocsmába mert kicsi...) Persze ott meg pont az a baj, hogy azért nem etikus, mert nagy a sebzés lehetősége, ezt el lehet fogadni...

Az, hogy orvvadászatra tökéletes eszköz a számszeríj (mint pl az éjjellátó is), az sajnos igaz, de ugye ha már valaki arra adja a fejét, úgyse érdekli, hogy legális-e egyébként vagy sem. Persze attól még lehet, hogy ezzel így a könnyebb oldalán fogják meg a dolgot, mert pl ha csak nálad van séta közben az erdőben, már akkor is bebuktad....

Persze ez magánvélemény, én így tanultam, ilyenekről beszéltem a hivatásos vadásszal, akitől ellestem a dolgokat, ha annyira érdekel a dolog, írj levelet a kamarának, hátha megválaszolják...
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Arh »

Sparrow írta: 2020.07.18. 17:26 A magyar vadászetika egy kissé régimódi. Lehet ezen vitatkozni, hogy ez most jó, vagy nem, de ez van. Lásd pl, nem szeretik a leveles rejtőruhát (csak íjászon), nem szeretik a baseball sapkát, stbstb. Ez egyrészt a hagyományok miatt van, másrészt meg azért, mert sokáig a vadászat kiváltság volt. Sok olyan dolog van, ami már más helyen bizonyított, de hozzánk nem került be, ilyen pl a pisztolyos vadászat, a kegyelemlövő/vadászönvédelmi fegyver, az éjjellátó, stbstb. Amit látni kell, hogy nálunk a vadászat kettős. Egyrészt vadgazdálkodási eszköz (gyorsan, hatékonyan, fájdalommentesen elejteni a vadat, erre meg tökéletesen megfelel egy távcsöves nagykaliberű puska, ami éppenséggel engedélyezett), másrészt meg kihívás és hagyományőrzés. Arra pedig ott az íjászat, solymászat és az előltöltőzés. A harmadik vonulat lenne a sport/szabadidő, de az nálunk nem terjedt el, így igazából felesleges megteremteni a pisztolyos/íjpuskás vadászat alapjait, mert nincs összhangban a magyar vadászetikai irányvonalakkal. (Egyébként én is azt mondom, hogy az a távolság, amin egy számszeríj hatásos, arra tökéletesen jó a puska is. Rövidebbre meg az íj, vagy a pisztoly, de ez utóbbi sem engedélyezett, pedig az kihívás lenne). Hagyományörző vonalat lehetne meglovagolni max, de Európa ezen felén nem volt elterjedt vadászatra a számszeríj, inkább csak Nyugat-Európában, szóval nehéz lenne a lobby szerintem). Én amúgy az optikás-nagykal-revolveres vadászatot hiányolom nagyon, az tuti kihívás.... (És az igazán hatékony vadászrevolverek bőven nem a rejtve hordható kategória, pláne optikával, szóval ott is cinizmus a társadalmi veszélyességre hivatkozni, hogy a vadász biztos magával vinné a kocsmába mert kicsi...) Persze ott meg pont az a baj, hogy azért nem etikus, mert nagy a sebzés lehetősége, ezt el lehet fogadni...

Az, hogy orvvadászatra tökéletes eszköz a számszeríj (mint pl az éjjellátó is), az sajnos igaz, de ugye ha már valaki arra adja a fejét, úgyse érdekli, hogy legális-e egyébként vagy sem. Persze attól még lehet, hogy ezzel így a könnyebb oldalán fogják meg a dolgot, mert pl ha csak nálad van séta közben az erdőben, már akkor is bebuktad....

Persze ez magánvélemény, én így tanultam, ilyenekről beszéltem a hivatásos vadásszal, akitől ellestem a dolgokat, ha annyira érdekel a dolog, írj levelet a kamarának, hátha megválaszolják...
Köszönöm a kimerítő választ, valami hasonlóra tippeltem volna én is. Az íjas vadászat azért nem játszik, mert az egyik kezemben van egy olyan ínhüvelygyulladásom ami lehetetlenné teszi az íj használatát, a számszeríjat is ajzókötéllel húzom fel. Elméleti kérdés volt igazából, mert nem vadászok, csak ha egyszerűen el lehetne intézni akkor lenne értelme nekiállni, így viszont széllel szemben hugyozás lenne.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Arh írta: 2020.07.18. 21:19 Köszönöm a kimerítő választ, valami hasonlóra tippeltem volna én is. Az íjas vadászat azért nem játszik, mert az egyik kezemben van egy olyan ínhüvelygyulladásom ami lehetetlenné teszi az íj használatát, a számszeríjat is ajzókötéllel húzom fel. Elméleti kérdés volt igazából, mert nem vadászok, csak ha egyszerűen el lehetne intézni akkor lenne értelme nekiállni, így viszont széllel szemben hugyozás lenne.
Pusztán elméleti jelleggel, az összes kiegészítő vadászati mód (íjászat, solymászat, elöltöltő, de ide kerülne pl az agarászás, vagy ugye a számszeríj is), a normál vadászvizsgán felül van. Tehát ha "el lehetne intézni egyszerűen" (mondjuk létezne ilyen vizsga), akkor is előtte kellene egy 100 órás tanfolyam (jogszabály által előírt, kötelező), illetve egy vadászvizsga (elmélet+gyakorlat), és csak utána lehetne a kiegészítő vizsgát letenni. Tehát, ha lehetne se lenne egyszerű. Vadásznak lenni már egyszerű persze, de azzá válni az is rengeteg idő+pénz+tanulás+gyakorlás kérdése. Van akinek pl a sportorvosi évenkénti szivatás is jobban megéri, mint kétszázpárezer Ft (tanfolyam+könyv+vizsgadíj+rotték+orvosi) kifizetése után rájönni, hogy az 500 oldalas vadászati ismeretek könyv bizony nem azért vastag, mert sok benne a kép.... És bár nem szó szerint kérdezik vissza, de ha valaki egy szót sem tud mondani az egyik tételhez a 4-ből, ott azért morcosak szoktak lenni (legalábbis itt mifelénk, régebben ez is egyszerűbb volt, de a kamara szigorított vagy 7 éve). És csak azután jöhet a kamarai tagdíj, biztosítás, vadászjegy (még 25 eFT)... Aztán találni kellene egy olyan VT-t ahol engednék a nem puskával történő vadászatot is (íjászkodni se mindenütt lehet).

Ezért mondom, hogy pusztán elméleti, mert így végiggondolva nincs értelme az egésznek. Ha vadászni akarsz, nem számszeríjjal fogsz, ha meg csak számszeríjazni akarsz a lőtéren, ahhoz nem kell vadászvizsga.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Arh »

Sparrow írta: 2020.07.18. 21:46 Pusztán elméleti jelleggel, az összes kiegészítő vadászati mód (íjászat, solymászat, elöltöltő, de ide kerülne pl az agarászás, vagy ugye a számszeríj is), a normál vadászvizsgán felül van. Tehát ha "el lehetne intézni egyszerűen" (mondjuk létezne ilyen vizsga), akkor is előtte kellene egy 100 órás tanfolyam (jogszabály által előírt, kötelező), illetve egy vadászvizsga (elmélet+gyakorlat), és csak utána lehetne a kiegészítő vizsgát letenni. Tehát, ha lehetne se lenne egyszerű. Vadásznak lenni már egyszerű persze, de azzá válni az is rengeteg idő+pénz+tanulás+gyakorlás kérdése. Van akinek pl a sportorvosi évenkénti szivatás is jobban megéri, mint kétszázpárezer Ft (tanfolyam+könyv+vizsgadíj+rotték+orvosi) kifizetése után rájönni, hogy az 500 oldalas vadászati ismeretek könyv bizony nem azért vastag, mert sok benne a kép.... És bár nem szó szerint kérdezik vissza, de ha valaki egy szót sem tud mondani az egyik tételhez a 4-ből, ott azért morcosak szoktak lenni (legalábbis itt mifelénk, régebben ez is egyszerűbb volt, de a kamara szigorított vagy 7 éve). És csak azután jöhet a kamarai tagdíj, biztosítás, vadászjegy (még 25 eFT)... Aztán találni kellene egy olyan VT-t ahol engednék a nem puskával történő vadászatot is (íjászkodni se mindenütt lehet).

Ezért mondom, hogy pusztán elméleti, mert így végiggondolva nincs értelme az egésznek. Ha vadászni akarsz, nem számszeríjjal fogsz, ha meg csak számszeríjazni akarsz a lőtéren, ahhoz nem kell vadászvizsga.
Igen, tudom mivel jár (ha nem is forintra pontosan, de nagyjából) és erre is gondoltam az "egyszerű" alatt, ha lenne egy ilyen vizsga mondjuk, mint a vadászíjász kiegészítő. De ezt kilobbizni esélytelen az alapján amit elmondtál, marad a lőtéri céllövészet/alkalmankénti verseny, a lőtéri lehetőséggel hálistennek el vagyok kényeztetve. Csak azért jó lenne ha lenne lehetőség. Még azt se lehet mondani hogy pénzügyi alapon, mert egy rendesebb számszeríj is alulról súrolja a 100K-t, plusz vessző, hegy, miegymás, éppen tudnék venni sörétest is kb ennyiért, ha van egy kis szerencsém. Leginkább a feeling miatt tetszene.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A vadászetikához nem értek, de a hármas korlát vadászpuskánál is kevés lehet. Fogalmam sincs mondjuk milyen lőszert próbált használni, de érdekes, hogy a pisztoly (meg a kutyák) mentették meg az életét:
https://www.facebook.com/Lasha.Kikutadz ... 8024352534
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2020.08.03. 21:23 A vadászetikához nem értek, de a hármas korlát vadászpuskánál is kevés lehet. Fogalmam sincs mondjuk milyen lőszert próbált használni, de érdekes, hogy a pisztoly (meg a kutyák) mentették meg az életét:
https://www.facebook.com/Lasha.Kikutadz ... 8024352534
Igen, ahogy nézem, elsö talán egy haslövés, aztán két mellé (az egyik egészen biztosan mellette porzott). Ezek után mondja valaki, hogy a vadászönvédelmi haszontalan... Ráadásul nem is szorította be a vadat, hogy támadjon (ok, nem láttam, lehet mögötte is volt kutya). Ez ilyen... veszélyes üzem... (csak a pontosítás kedvéért, ez nem pisztolyos vadászat, ez önvédelem, ha nincs önvédelmi pisztoly, lehet nem is él már, teljesen etikusan puskával kezdte, bár azt tényleg nem tudjuk, hogy brenneke vagy skeet sörét volt benne).

Remélem azért megették. A vaddisznó pörkölt igen finom :-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2020.08.03. 21:23 A vadászetikához nem értek, de a hármas korlát vadászpuskánál is kevés lehet. Fogalmam sincs mondjuk milyen lőszert próbált használni, de érdekes, hogy a pisztoly (meg a kutyák) mentették meg az életét:
https://www.facebook.com/Lasha.Kikutadz ... 8024352534
Azért az utolsó lövésnél nem sok kellett volna az eb fejéhez, pedig akkor már nem is volt akut szitu.
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.08.03. 21:23 A vadászetikához nem értek, de a hármas korlát vadászpuskánál is kevés lehet. Fogalmam sincs mondjuk milyen lőszert próbált használni, de érdekes, hogy a pisztoly (meg a kutyák) mentették meg az életét:
https://www.facebook.com/Lasha.Kikutadz ... 8024352534
Vadász önvédelmi maroklő ezért hasznos.
Itthon a szerelt lőszeres gumilövedékes pisztolyokkal egy módosító csomagban fogják engedélyezni. :roll:
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Sparrow írta: 2020.08.03. 21:53 Igen, ahogy nézem, elsö talán egy haslövés, aztán két mellé (az egyik egészen biztosan mellette porzott). Ezek után mondja valaki, hogy a vadászönvédelmi haszontalan... Ráadásul nem is szorította be a vadat, hogy támadjon (ok, nem láttam, lehet mögötte is volt kutya). Ez ilyen... veszélyes üzem... (csak a pontosítás kedvéért, ez nem pisztolyos vadászat, ez önvédelem, ha nincs önvédelmi pisztoly, lehet nem is él már, teljesen etikusan puskával kezdte, bár azt tényleg nem tudjuk, hogy brenneke vagy skeet sörét volt benne).

Remélem azért megették. A vaddisznó pörkölt igen finom :-)
Ahol ilyen irásjeleket használnak ott nem nagyon esznek disznót
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Sparrow írta: 2020.08.03. 21:53 Igen, ahogy nézem, elsö talán egy haslövés, aztán két mellé (az egyik egészen biztosan mellette porzott). Ezek után mondja valaki, hogy a vadászönvédelmi haszontalan... Ráadásul nem is szorította be a vadat, hogy támadjon (ok, nem láttam, lehet mögötte is volt kutya). Ez ilyen... veszélyes üzem... (csak a pontosítás kedvéért, ez nem pisztolyos vadászat, ez önvédelem, ha nincs önvédelmi pisztoly, lehet nem is él már, teljesen etikusan puskával kezdte, bár azt tényleg nem tudjuk, hogy brenneke vagy skeet sörét volt benne).

Remélem azért megették. A vaddisznó pörkölt igen finom :-)
Ahol ilyen irásjeleket használnak ott nem nagyon esznek disznót
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

laci008 írta: 2020.08.04. 06:21 Ahol ilyen irásjeleket használnak ott nem nagyon esznek disznót
félOFF

A grúzok miért ne ennének disznót? A lakosság 80+%-a ortodox keresztény.

ON

Amúgy a kutyák közt stressz alatt precízen lőtt pisztollyal, elég profinak tűnt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

laci008 írta: 2020.08.04. 06:21 Ahol ilyen irásjeleket használnak ott nem nagyon esznek disznót
OFF
Grúzia a világ egyik legrégebbi keresztény állama! Ha jól rémlik, Örményország után a 2. Szent György az ország védőszentje.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Sorry csak azt néztem hogy az irás olyan ákombákom biztosan iszlám.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nálunk nyilván tömegeket érint (muhahaha), de amúgy érdekes, hogy ilyen jelentős gyártó is belefut ilyen hibába.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/blaser- ... sszahivas/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vendégvadászok: korlátozás nélküli beutazás a határzár ellenére (kreatív jogértelmezéssel):

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vendegv ... -ellenere/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2020.09.09. 07:12 Vendégvadászok: korlátozás nélküli beutazás a határzár ellenére (kreatív jogértelmezéssel):

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vendegv ... -ellenere/

Kép
ajvé, a gestapo szerint mégse...

"A Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken a külföldi bérvadászok beutazásáról azt mondta, hogy az ORFK értelmezése szerint nem számít gazdasági célú tevékenységnek a bérvadászat, vagyis mégsem jöhetnek be korlátozás nélkül. "

https://444.hu/2020/09/11/gulyas-szerin ... ervadaszok
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2020.09.11. 13:14

ajvé, a sünök szerint mégse...(bár, hogy milyen alapon mondja egy úgynevezett rendvédelmi szerv, hogy mi gazdasági tevékenység, azt nem értem.)

"A Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken a külföldi bérvadászok beutazásáról azt mondta, hogy az ORFK értelmezése szerint nem számít gazdasági célú tevékenységnek a bérvadászat, vagyis mégsem jöhetnek be korlátozás nélkül. "

https://444.hu/2020/09/11/gulyas-szerin ... ervadaszok
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok .
A 12 , 16 kalibernél nézem a sörétszem átmérőket , töltet tömeget ...... Mindkettőnél létezik szinte ugyanazzal az átmérőjű söréttel , ugyanolyan töltettömeggel sörétes lőszer . Miben viselkednek másképpen a külömböző csőátmérő miatt ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2020.10.01. 16:04 Sziasztok .
A 12 , 16 kalibernél nézem a sörétszem átmérőket , töltet tömeget ...... Mindkettőnél létezik szinte ugyanazzal az átmérőjű söréttel , ugyanolyan töltettömeggel sörétes lőszer . Miben viselkednek másképpen a külömböző csőátmérő miatt ?
Ha könnyebb a 16-os puska, és szerintem általánosságban azok, akkor valamivel nagyobb lehet a visszarúgás. Amúgy szerintem ez nagyon lőszer, cső, puska, choke függő is lehet, de majd egy profi korongos megválaszolja, én 16-ossal csak egyszer lőttem. Érdekes, hogy a tulaj arra panaszkodott, hogy veri az arcát, nekem abszolút nem. Nekem pont az én 12-esem verte, ezért raktam rá egy kis párnázást, szóval még ez a visszarúgás érzet is erősen egyedi, testalkatfüggő dolog lehet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Trailm írta: 2020.10.01. 16:04 Sziasztok .
A 12 , 16 kalibernél nézem a sörétszem átmérőket , töltet tömeget ...... Mindkettőnél létezik szinte ugyanazzal az átmérőjű söréttel , ugyanolyan töltettömeggel sörétes lőszer . Miben viselkednek másképpen a külömböző csőátmérő miatt ?
Fortitu írta: 2020.10.01. 19:11 Ha könnyebb a 16-os puska, és szerintem általánosságban azok, akkor valamivel nagyobb lehet a visszarúgás. Amúgy szerintem ez nagyon lőszer, cső, puska, choke függő is lehet, de majd egy profi korongos megválaszolja, én 16-ossal csak egyszer lőttem. Érdekes, hogy a tulaj arra panaszkodott, hogy veri az arcát, nekem abszolút nem. Nekem pont az én 12-esem verte, ezért raktam rá egy kis párnázást, szóval még ez a visszarúgás érzet is erősen egyedi, testalkatfüggő dolog lehet.
A hátrarúgásnál ható erő nagysága a lőporgázok nyomása szorozva a csőfurat keresztmetszetének területével. A 12-es és 16-os sörétes lőszerek megengedett maximális gáznyomása különbözik: 12/70→740 bar, 16/70→780 bar. Szerkeszthető olyan 16-os lőszer, ami csak a 12-es nyomását produkálja: ebben az esetben azonos nyomás kisebb területre hatva kisebb erőt eredményez.
Azonos nagyságú erő azonos ideig hatva azonos tömegű testet azonos sebességre gyorsít. Azaz a nagyobb tömegű fegyver kisebb sebességgel fog hátrarúgni, és fordítva. Azonos nagyságú erő azonos tömegű fegyvereket azonos sebességre gyorsít - feltéve, hogy azonos ideig hat!
Azonos nagyságú erő azonos csőhossz esetén azonos tömegű lövedéket azonos idő alatt juttat el a csőtorkolatig. Tehát a cső hosszától és a lövedék tömegétől is függ, mennyi ideje van a lőporgázok nyomásának a fegyvert hátrafelé gyorsítani.
Ha megnézünk egy lövés során felvett nyomásgörbét, belátható, hogy ennek az erőnek a nagysága időben változik. (Az erőkémlelő, más néven tormentáló lőszert tervezik és gyártják úgy, hogy a lövedék csőben haladása közben állandó nagyságú nyomást tartson fenn.) Erre szokta gvass1 azt mondani, hogy a feketelőporos és .45 ACP kaliberű pisztolyok tolnak, a 9×19 mm kaliberű pisztolyok ugranak.
A hátrarúgás érzete pedig az, hogy ezt ki hogyan érzi. Egyik ismerősöm két méter magas, nálam húsibb, mégis azt mondja, hogy a 9×19 mm-es Glocknak micsoda hátrarúgása van, nekem pedig soha fel se tűnt.

Ez ennyire bonyolult.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.10.01. 16:04 Sziasztok .
A 12 , 16 kalibernél nézem a sörétszem átmérőket , töltet tömeget ...... Mindkettőnél létezik szinte ugyanazzal az átmérőjű söréttel , ugyanolyan töltettömeggel sörétes lőszer . Miben viselkednek másképpen a külömböző csőátmérő miatt ?
Külballisztika szempontjából a 16-os sörétkosár kisebb, később nyílik, de ha (jellemzően) a cső rövidebb, akkor lassabb a kilépő sörétraj, így a sörétkosár kinyílása elhanyagolható a 12-eshez képest. Szóval elviekben közeli korongokra ugyanolyan jó. Távoli sporting korongra meg a 12-es 81cm csővel a jó. Vadászat szempontjából, ha nem libára megy az ember, sokan azért veszik, mert könnyebb, és könnyebb cipelni a mezőn. Libára hosszú cső, full choke, sok sörét és sok lőpor kell. Az inkább 12-es.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Most már taktikai/vadász ismétlőpuskája is van a Springfield Armory-nak - 2020 Waypoint:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/springf ... etlopuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nekem bejön a forma.
Kár hogy itthon milliós ár lenne a vége.

gvass1 írta: 2020.10.03. 08:30 Most már taktikai/vadász ismétlőpuskája is van a Springfield Armory-nak - 2020 Waypoint:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/springf ... etlopuska/
"..."
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszönöm a felvilágosítást .
Lesvadász
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.10.06. 10:18

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Lesvadász »

szöged írta: 2018.06.08. 16:56 pézsmapocok vadászati lehetőséget keresek
Nézz szét ezen az oldalon! Ide szoktak feltölteni vadászati lehetőségeket is!
https://porosodik.com/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A COVID taccsra tette a magyar vadászati ágazatot is gazdaságilag:

https://www.vg.hu/gazdasag/gazdasagi-hi ... 2-3145621/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A majd 3 mázsás szarvas, aki a minap az agancsával elvitte a vadász puskáját.

Ilyen se lenne, ha lehetne odaát is vadász önvédelmit tartani. De nem lehet ott sem.

https://delhir.info/2020/10/19/kupuszin ... -puskajat/
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.10.21. 09:52 A majd 3 mázsás szarvas, aki a minap az agancsával elvitte a vadász puskáját.

Ilyen se lenne, ha lehetne odaát is vadász önvédelmit tartani. De nem lehet ott sem.

https://delhir.info/2020/10/19/kupuszin ... -puskajat/
Ühüm. "Igyál még egy pohárral, és fogd rá a nyuszira."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.10.21. 09:52 A majd 3 mázsás szarvas, aki a minap az agancsával elvitte a vadász puskáját.

Ilyen se lenne, ha lehetne odaát is vadász önvédelmit tartani. De nem lehet ott sem.

https://delhir.info/2020/10/19/kupuszin ... -puskajat/
Vadász ismerősöm kommentárja:
Az nagyon jó terület lehet. Nálunk októberben egy bika 150kg zsigerelve. Élősúlyban 200-220 kg. A többi biztos igaz😁

És az enyém:
Mondjuk lehet simán be volt rugva, elhagyta a puskát, aztán jött a csodaszarvas sztori :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.10.21. 12:20 Vadász ismerősöm kommentárja:
Az nagyon jó terület lehet. Nálunk októberben egy bika 150kg zsigerelve. Élősúlyban 200-220 kg. A többi biztos igaz😁

És az enyém:
Mondjuk lehet simán be volt rugva, elhagyta a puskát, aztán jött a csodaszarvas sztori :p
Nna, te is degecről jöttél. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2020.10.21. 12:20 Vadász ismerősöm kommentárja:
Az nagyon jó terület lehet. Nálunk októberben egy bika 150kg zsigerelve. Élősúlyban 200-220 kg. A többi biztos igaz😁

És az enyém:
Mondjuk lehet simán be volt rugva, elhagyta a puskát, aztán jött a csodaszarvas sztori :p
+1 szavazat a csodaszarvas verzióra. :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pillekönnyű olasz: Benelli Montefeltro Mygra 20-ga öntöltő sörétes vadászpuska-újdonság

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/benelli ... -ujdonsag/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ORFK: a társas vadászat NEM tiltott a járvány alatt sem

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/orfk-a- ... alatt-sem/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . A 6-8 mm átmérőjű sörétet mihez árulják ? Úgy tudom vadászni max 5 mm átmérőjű söréttel lehet .
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Trailm írta: 2020.12.18. 18:57 Sziasztok . A 6-8 mm átmérőjű sörétet mihez árulják ? Úgy tudom vadászni max 5 mm átmérőjű söréttel lehet .
Zombik illetve pozdorja lemezek ellen.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Trailm írta: 2020.12.18. 18:57 Sziasztok . A 6-8 mm átmérőjű sörétet mihez árulják ? Úgy tudom vadászni max 5 mm átmérőjű söréttel lehet .
Szerencsére nem csak vadászatra lehet sörétest tárazni. Még.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Trailm írta: 2020.12.18. 18:57 Sziasztok . A 6-8 mm átmérőjű sörétet mihez árulják ? Úgy tudom vadászni max 5 mm átmérőjű söréttel lehet .
A hivatásos vadász használhatja sebzett vad utánkeresésénél.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

Trailm írta: 2020.12.18. 18:57 Sziasztok . A 6-8 mm átmérőjű sörétet mihez árulják ? Úgy tudom vadászni max 5 mm átmérőjű söréttel lehet .
Ez a meret de facto sportra tilos, pl. az IPSC szabaly: "12-es kalibernél ajánlott mennysiség lőszerenként 9 sörétszem.".

A legfeljebb 9 soretszemu loszerek 8.4-9.1 mm kozotti meretuek szoktak lenni. Persze elvben a versenyrendezo elterhet ettol (mivel csak ajanlas, akar 6.1-et is engedelyezhet a szabalykonyv szerint), de a gyakorlatban meg nem lattam peldat elteresre a 9 soretszemtol es a 12-es kalibertol sem.

A SAS versenyemen is ugy volt megfogalmazva, hogy "8 mm-nél nagyobb szeműek".

A "madarsoret" IPSC-ben 2-3.5 mm MSSz Szituacios szakagban max 4 mm lehet.

Bel
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Trailm írta: 2020.12.18. 18:57 Sziasztok . A 6-8 mm átmérőjű sörétet mihez árulják ? Úgy tudom vadászni max 5 mm átmérőjű söréttel lehet .
Miert tilos? (Nem ugy ertem, hogy "mert benne van a Vtv-ben", hanem mi az indoka? Nem vagyok vadasz, csak erdekel pro-kontra.)
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Zotyika írta: 2020.12.19. 19:42 Miert tilos? (Nem ugy ertem, hogy "mert benne van a Vtv-ben", hanem mi az indoka? Nem vagyok vadasz, csak erdekel pro-kontra.)
A múltban nagyon sok vadászbaleset okozója volt a "szatyma" meg mindenféle töltetek.És igazából manapság is történtek balesetek a kilencszemessel történt vadászatok során.Arról nem beszélve hogy korlátozott lőtávolságon belül van létjogosultsága mivel a fix szűkitésű sörétespuskák 99% 10 méteres lötávig teriti kontrollálható szórással a 9 szemest.Tehát igazán utánkeresésben ahol van pici adrenanin meg nagy dzsumbuj ahonnét bármi előugorhat 1-10 m belül egy kapáslövésnél növeli az esélyét az estlegesen támadó vad megállitásában.De társasvadászaton ahol sok a résztvevő egy esetlegesen messzebre leadott lövésnél 30-50 m már kiszámithatatlan hogy a 9 szemből mi merre repül vagy min kap gellert és utána merre repül.Egy szem reposzt nagyobb távon már valószinűleg nem fog teritékre hozni egy futó disznót de ha valakinek nagy szerencséje van az egyik szemétől elbúcsúzhat vagy egyéb a napját megkeserítő sérülést okozhat.Hasbalőve nem nagy élmény kivánszorogni az út szélére ahol összeszedi az embert a mentő.A brenneke pontosabb lehet messzebre is meg csak egy lövedék nem 9-12-15 db gurci.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

laci008 írta: 2020.12.19. 20:17 A múltban nagyon sok vadászbaleset okozója volt a "szatyma" meg mindenféle töltetek.És igazából manapság is történtek balesetek a kilencszemessel történt vadászatok során.Arról nem beszélve hogy korlátozott lőtávolságon belül van létjogosultsága mivel a fix szűkitésű sörétespuskák 99% 10 méteres lötávig teriti kontrollálható szórással a 9 szemest.Tehát igazán utánkeresésben ahol van pici adrenanin meg nagy dzsumbuj ahonnét bármi előugorhat 1-10 m belül egy kapáslövésnél növeli az esélyét az estlegesen támadó vad megállitásában.De társasvadászaton ahol sok a résztvevő egy esetlegesen messzebre leadott lövésnél 30-50 m már kiszámithatatlan hogy a 9 szemből mi merre repül vagy min kap gellert és utána merre repül.Egy szem reposzt nagyobb távon már valószinűleg nem fog teritékre hozni egy futó disznót de ha valakinek nagy szerencséje van az egyik szemétől elbúcsúzhat vagy egyéb a napját megkeserítő sérülést okozhat.Hasbalőve nem nagy élmény kivánszorogni az út szélére ahol összeszedi az embert a mentő.A brenneke pontosabb lehet messzebre is meg csak egy lövedék nem 9-12-15 db gurci.
Ráadásul 20m felett már gyenge, csak sebez (max őzre lenne jó, de szerencsére arra is tilos). Ne okozzunk felesleges szenvedést a vadnak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A Savage első egyeneshúzású záras puskája: Impulse

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-savag ... a-impulse/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bandligy »

gvass1 írta: 2021.01.06. 09:12 A Savage első egyeneshúzású záras puskája: Impulse

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-savag ... a-impulse/

Kép
IMHO balkezes, AR tárakat használó, .223 wydle kamrával, esetleg 5R 1:8 huzagolással nagyon tetszene, de majd a Ruger biztos megcsinálja.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

(úgyis 5 éven belül kihal jeligére) Winchester/Browning: új vadászkaliber – 6,8 mm Western

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/winches ... m-western/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

gvass1 írta: 2021.01.19. 15:00 (úgyis 5 éven belül kihal jeligére) Winchester/Browning: új vadászkaliber – 6,8 mm Western

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/winches ... m-western/


Kép
Ez picit valóban túl van gondolva szerintem is de ha csak úgy kiváncsiságból annyi amcsi manyus próbálja ki minden államban ahányan magyarországon vadásznak akkor azért keresnek vele egy pár dodót wincseszterék.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Meg pár puskát elad browning
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új olcsó Mossberg-címkés bock sörétesek: Gold és Silver Reserve

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/mossber ... rmekvonal/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért kíváncsi leszek az itthoni árára. Minimum 500e saccolom, annyiért viszont már lehet válogatni.

gvass1 írta: 2021.01.28. 07:17 Új olcsó Mossberg-címkés bock sörétesek: Gold és Silver Reserve

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/mossber ... rmekvonal/


Kép
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2021.01.28. 08:02 Azért kíváncsi leszek az itthoni árára. Minimum 500e saccolom, annyiért viszont már lehet válogatni.
A 600 dollár körüli alapmodell talán megállhat 3 kiló alatt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az már határeset, de azért vérlázító hogy 180-es puskából itthon 300e lesz majdnem.
Mert ugye a kisker ára 636 az viszont eladónak valszeg azért olcsóbb nagy tételben.

gvass1 írta: 2021.01.28. 15:33 A 600 dollár körüli alapmodell talán megállhat 3 kiló alatt.
"..."
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TurboP írta: 2021.01.28. 21:01 Az már határeset, de azért vérlázító hogy 180-es puskából itthon 300e lesz majdnem.
Mert ugye a kisker ára 636 az viszont eladónak valszeg azért olcsóbb nagy tételben.
De majd megszokod hogy ez igy van.Meg sajnos magától nem úszik át a nagy vizen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2021.01.28. 21:01 Az már határeset, de azért vérlázító hogy 180-es puskából itthon 300e lesz majdnem.
Mert ugye a kisker ára 636 az viszont eladónak valszeg azért olcsóbb nagy tételben.
Ehhez a kereskedőnek nagyon kevés köze van. A borzalmas banki árfolyamon utalás+szállítási költségre rábaszott vám ÉS 27%!!!!!!!!!!!!!!!!!!-os ÁFA miatt neki is a végén kb. 2x annyiba kerül a cucc, mint az amerikai kupecnek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

ONLINE VADÁSZJEGY ÉRVÉNYESÍTÉS!!!!!

Hosszas várakozás után idén végre elindult az online vadászegy érvényesítés!!!
Ahhoz képest hogy korábban azt írták, hogy a pandémia miatt idén mégsem valósul meg, most kaptam az alábbi levelet. Nem teszteltem a működését, mert most nincs nálam a vadászjegyem, de amint lehetőségem lesz rá kipróbálom.
Ha ez tényleg működik, akkor idén megúszható a sorbanállás, és a nyomorult készpénzes fizetés.

Kedves Vadásztárs!

Az Országos Magyar Vadászkamara nevében szeretném felhívni a figyelmét 2021. február 1-től elindult új szolgáltatásunkra, mellyel vadászjegyét a megyei Területi Szervezetek személyes ügyintézéshez kötött, megszokott formái mellett, az idei évtől kezdve lehetősége van online módon is érvényesíteni.

Az új szolgáltatásunkat azért is ajánlom figyelmébe, mert a tagnyilvántartó rendszerünk 2021. február 4-i adatai alapján a 2021/2022. vadászati évre vonatkozóan Ön még nem érvényesítette vadászjegyét.

Az új, online ügyintézés kapcsán bővebb tájékoztatást a Vadászkamara honlapján talál (https://omvk.hu/hir/online-vadaszjegy-e ... -2021-2022), az ügyfélszolgálati oldalt (online vadászjegy érvényesítést) pedig a https://ugyfelszolgalat.omvk.hu címen lehet elérni. A weboldal segítségével 5-10 perc alatt elvégezhető az érvényesítési kérelem elektronikus benyújtása, akár otthonról is, emellett kiválasztható, hogy a vadászjegyet postai úton szeretné megkapni vagy személyes átvétellel kíván élni.

Szeretném tájékoztatni, hogy a hatályos jogszabályok szerint, amennyiben vadászfegyverrel rendelkezik, legkésőbb 2021. február utolsó napjáig teheti meg vadászjegyének érvényesítését. Vadászjegyet érvényesíteni, váltani természetesen egész évben lehet, de aki 2021. március 1-től nem rendelkezik érvényes vadászjeggyel szabálytalanul tartja vadászfegyvereit.

További kérdés esetén, vagy a helyben megszokott vadászjegy érvényesítési módok tekintetében szíveskedjen a Vadászkamara illetékes Területi Szervezetével felvenni a kapcsolatot. (https://omvk.hu/oldal/kapcsolat)

A Vadászkamara nevében kívánok kényelmes és gyors ügyintézést!

Vadászüdvözlettel,

Bajdik Péter

főtitkár
Avatar
GoZs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: GoZs »

A múlt héten voltam, de senki sem volt, nem kellett sorbanállni sem és lehetett kártyával fizetni.
De hurrá ez jó és remélem müködni is fog, majd jövöre én is kipróbálom.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

GoZs írta: 2021.02.05. 19:45 A múlt héten voltam, de senki sem volt, nem kellett sorbanállni sem és lehetett kártyával fizetni.
De hurrá ez jó és remélem müködni is fog, majd jövöre én is kipróbálom.
Akkor oda is elért már a fejlődés szele. :-) Tavaly még csak kp játszott.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Vadász, vadász, te nem is vadászni jársz ide, hanem...... :D

https://index.hu/belfold/2021/02/24/pus ... l-egyutt-/

Megérte emberkedni? Nem.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Salmo »

A fegyveres barmot hátravinni agyonlőni, az agarazó orvvadásszal együtt.

Ez konkrétan ott a környékben: https://magasles.reblog.hu/agarakkal-te ... rvvadaszok
illetve évente van ilyen ügy https://magasles.reblog.hu/birosag-elot ... o-rapsicok a
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Toket levagni es megetetni a kutyaival...
Salmo írta: 2021.02.24. 12:43 A fegyveres barmot hátravinni agyonlőni, az agarazó orvvadásszal együtt.

Ez konkrétan ott a környékben: https://magasles.reblog.hu/agarakkal-te ... rvvadaszok
illetve évente van ilyen ügy https://magasles.reblog.hu/birosag-elot ... o-rapsicok a
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2021.02.05. 18:36 ONLINE VADÁSZJEGY ÉRVÉNYESÍTÉS!!!!!

Hosszas várakozás után idén végre elindult az online vadászegy érvényesítés!!!
Ahhoz képest hogy korábban azt írták, hogy a pandémia miatt idén mégsem valósul meg, most kaptam az alábbi levelet. Nem teszteltem a működését, mert most nincs nálam a vadászjegyem, de amint lehetőségem lesz rá kipróbálom.
Ha ez tényleg működik, akkor idén megúszható a sorbanállás, és a nyomorult készpénzes fizetés.
A folyamat tökéletesen működött! Egy egyzerű Simple-s fizető oldallal megoldották azt ami hosszú évek óta nem sikerült.
Pár perc otthoni ügyintézés után a múlt héten meg is kaptam az érvényesített vadászjegyemet, minden probléma nélkül.

Aki még nem váltotta ki a vadászjegyét, ez az elektronikus módszer nagyon ajánlott! Viszont feltétele, hogy teljesen naprakész lakcímünk legyen a kamaránál, mert adatokat módosítani a felületen nem lehet, pusztán a vadászjegy számának megadásával fizetni, az azonosítónk alapján a kamara az ott regisztrált lakcímünkre küldi ki az érvényesített vadászjegyet.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

marcuswolf írta: 2021.02.24. 12:14 Vadász, vadász, te nem is vadászni jársz ide, hanem...... :D

https://index.hu/belfold/2021/02/24/pus ... l-egyutt-/

Megérte emberkedni? Nem.
Ha a hivatásos vadász képes lett volna fenyegetőzés és otrombáskodás helyett normálisan intézkedni, tök egyértelmű szitu lett volna. Nem védem, mert elfogadhatatlan, de azért az ilyen "dehogy kötöm ki" meg "az én kutyám" majmokat is meg kellene mérni és nem csodálom, hogy egy idő után tele van velük a töke a rendészeti feladatot ellátónak.
Sapienti sat.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Kojak »

153395509_4156486077717479_3268169574350816285_n.jpg
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Kojak írta: 2021.02.24. 17:36 153395509_4156486077717479_3268169574350816285_n.jpg
https://index.hu/belfold/2021/02/24/meg ... ato-ferfi/

Csak egy flóbert.
Az agár meg a februári melegben meghal a futástól.

(Ettől függetlenül a hiv.vadász hülye volt, nem lehet ilyet csinálni.)
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Zotyika írta: 2021.02.24. 20:35 https://index.hu/belfold/2021/02/24/meg ... ato-ferfi/

Csak egy flóbert.
Az agár meg a februári melegben meghal a futástól.

(Ettől függetlenül a hiv.vadász hülye volt, nem lehet ilyet csinálni.)
Vagy gumilövedékes adapter patronnal, vagy csak puffer patronok voltak, stb.. A lényeg úgyis csak az elrettentés volt, amelyet sikerült is megvalósítani, mert a delikvens a fémes csattanás hatására meghátrált. A vadőr amúgy is csak ijedtségében cselekedett, amit a többszörösen visszaeső bűnöző látványa váltott ki belőle. Nem beszélve arról, hogy ennek a bűnözőnek kutyája is volt, amit könnyedén a szolgálatot teljesítő vadőrre uszíthatott volna..
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Itt a képletben van egy sokszorosan büntetett előéletű nagy eséllyel orvvadász bűnöző, egy teljesen szakszerűtlenül intézkedő, nem túl intelligens hivatásos vadász + egy kib.aszott nagy MÉDIALUFI.

Amiből ez a telex-cikk még a korrektebbek közül való.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2021.02.25. 07:38 Itt a képletben van egy sokszorosan büntetett előéletű nagy eséllyel orvvadász bűnöző, egy teljesen szakszerűtlenül intézkedő, nem túl intelligens hivatásos vadász + egy kib.aszott nagy MÉDIALUFI.
+1 tökéletes összefoglalás
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.02.25. 07:38 + egy kib.aszott nagy MÉDIALUFI.

Amiből ez a telex-cikk még a korrektebbek közül való.
https://youtu.be/98F00b7sWuo
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Poresz írta: 2021.02.25. 20:19 Tulajdonképpen igen. Azzal az extrával, hogy ez kisebb állatok elejtésére is alkalmas. Így azokban az országokban, ahol nem kell egy jogosítvány árát kötelező vadásztanfolyamra és vizsgára költeni, valamint a föld tulajdonjoga mellé a vadászat joga is jár, a kölök is ismerkedhet a vadászattal, beleértve a kártevőirtást is. - Olyan, mint a vadnyugat, ugye?
kicsit fél off: ezen amúgy mindig elcsodálkozom, hogy mi a bánatért minősül állatkínzásnak, ha mondjuk egy 7,5 zsuzsissal lepuffantok egy lövéssel egy patkányt (azonnal halott - állítólag), míg a legális módja mondjuk egy ragacsos csapda, amiben akár napokig elkínlódik. kéne már egy "apró" reform a törvényekben..
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2021.02.25. 20:35 kicsit fél off: ezen amúgy mindig elcsodálkozom, hogy mi a bánatért minősül állatkínzásnak, ha mondjuk egy 7,5 zsuzsissal lepuffantok egy lövéssel egy patkányt (azonnal halott - állítólag), míg a legális módja mondjuk egy ragacsos csapda, amiben akár napokig elkínlódik. kéne már egy "apró" reform a törvényekben..
Pont a napokban jutott eszembe az egérfogó ragacs, és bizony felnőttként már az is eszembe jutott, hogy mennyire szenvedhettek benne: hiszen magatehetetlenül szomjhalálra ítéli az állatot.
Légpuskás patkányirtás: legtöbb ember ehhez is érzelmi alapon közelít: "Juj, még kilövi valakinek a szemét!", "Ki az a beteg állat, aki állatkákra akar lőni?!"
Avatar
oleg gontar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.06.16. 05:51
Tartózkodási hely: UAC

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: oleg gontar »

Az egérméreg / patkányméreg hatására a jószág belefullad a saját vérébe. Ehhez képest az "azonnal halott" sokkal állatbarátibb elejtési módnak tűnik.

Az előző kéken valaki kifejtette, hogy szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban a flóbertnek, 7.5 J feletti légfegyvereknek kártevőírtásra bizony van létjogosultsága. (Nem akarok flame-et, csak tompa és megfakult emlékeim zegzugaiban a takarékra kapcsolt gyertyaláng mellett mintha felsejlett volna valami homályos a régmúlt kékség mélyéről...)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: mlaca »

ezért mondom, hogy nem kell vadásznak lennie az embernek, hogy tanyán, saját kertben 7,5-ös légfújóval egeret, patkányt lőhessen. oké, hogy gerinchúros, meg juj-ejnyebejnye, de ami f@szság, az az. (meg valjuk be, ki a francot érdekel, hogy egy kártevő mondjuk 2 percet kínlóduk, mert mondjuk két lövés kell neki? ne perszonifikáljunk már minden jószágot, bakker)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Angliaban eleg nagy tabora van, hangtompitos legfegyverrel, ejjellato kukkerrel, legalisan.
oleg gontar írta: 2021.02.25. 22:32 Az előző kéken valaki kifejtette, hogy szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban a flóbertnek, 7.5 J feletti légfegyvereknek kártevőírtásra bizony van létjogosultsága. (Nem akarok flame-et, csak tompa és megfakult emlékeim zegzugaiban a takarékra kapcsolt gyertyaláng mellett mintha felsejlett volna valami homályos a régmúlt kékség mélyéről...)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2021.02.26. 10:08 Angliaban eleg nagy tabora van, hangtompitos legfegyverrel, ejjellato kukkerrel, legalisan.
Állítólag a szürke mókus-inváziót is úgy próbálják megállítani, hogy légpuskával levadásszák és megeszik. A régi kéken írta valamelyikünk, hogy "small game hunting licence"-szel légpuskával akár parkban, városban is lehet szürke mókusra vadászni. Menő! 8-)
Iskra
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.06.11. 19:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Iskra »

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99800028.tv

Az állat életének kioltása

11. § * (1) Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek felszámolása, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás, valamint közegészségügyi veszély elhárítása. Eb és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése nem minősül elfogadható oknak, körülménynek, továbbá tilos e fajok élelmiszerként és prémként történő felhasználása.

Rajta van a védett vagy vadászható fajok listáján a patkány (vadállat)? - nem, hanem kártevő
Szabad magánterületen légpuskát használni? - igen

Egyéb kérdés..
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Iskra írta: 2021.02.28. 14:27 https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99800028.tv

Az állat életének kioltása

11. § * (1) Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek felszámolása, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás, valamint közegészségügyi veszély elhárítása. Eb és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése nem minősül elfogadható oknak, körülménynek, továbbá tilos e fajok élelmiszerként és prémként történő felhasználása.

Rajta van a védett vagy vadászható fajok listáján a patkány (vadállat)? - nem, hanem kártevő
Szabad magánterületen légpuskát használni? - igen

Egyéb kérdés..
(4) *  A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú működőképes tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren (pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható

A kártevőirtás sportlövészet? - nem
Céllövészet? - nem
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a riga teleszkoprugos szlavia 7.5 joule? - nem
zora írta: 2021.02.28. 16:29 (4) *  A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú működőképes tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren (pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható

A kártevőirtás sportlövészet? - nem
Céllövészet? - nem
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2021.02.28. 18:00 a riga teleszkoprugos szlavia 7.5 joule? - nem
Ja, ha valaki nem elégszik meg az állatkínzással, megfejelheti illegál lőfegyvertartással is.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

mlaca írta: 2021.02.25. 20:35 kicsit fél off: ezen amúgy mindig elcsodálkozom, hogy mi a bánatért minősül állatkínzásnak, ha mondjuk egy 7,5 zsuzsissal lepuffantok egy lövéssel egy patkányt (azonnal halott - állítólag), míg a legális módja mondjuk egy ragacsos csapda, amiben akár napokig elkínlódik. kéne már egy "apró" reform a törvényekben..
Teljesen OFF, de most láttam egy videót, ahol egy fickó a neten látta, majd kipróbálta, és bevált: sima patikás D3 vitamincseppet kevert be túladagolva a patkányoknak, és kipurcantak tőle (nem bírják feldolgozni, és kiakad a szívük). Ez azért jó, mert más állatnak viszont nem lesz tőle baja (a mérgezett egeret/patkányt fölevés tipikus vidéki kutya/macska halálnem sajnos).
Iskra
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.06.11. 19:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Iskra »

(4) * A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú működőképes tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren (pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható

A kártevőirtás sportlövészet? - nem
Céllövészet? - nem
Ha már ragaszkodsz a 253/2004 kormányrendelet definiciójához, akkor legyen céllövészet. Airsofttal is a kevés igazolt sporttevékenységet leszámítva mindenki célba lő, nem? Otthon arra lősz célba amire akarsz és mint említettem ez sem nem vadászat, sem nem orrvadászat és törvény szerint nem állatkínzás. Etikailag, meg közegészségügyileg mindenki döntse el milyen állatkákkal osztja meg az otthonát, területét.

Egyébként nem propagálni akarom a 7,5j alatti rágcsálóírtást, mert annál a különböző mérgek sokkal hatékonyabbak. Persze ezektől nem kevesebbet, hanem többet szenved majd a rágcsáló. Érdekes módon ez nem hatja meg az alkalmazók többségét, de a jogalkotót sem igazán érdekli. Mint ahogy nem tér ki a törvény a partvisos, papucsos, összetekert napilapos kártevőirtásra sem. :)

Pusztán a lentebbi hozzászólóknak akartam jelezni, hogy nem tiltja törvény.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Akkor a rágcsáló irtás témát légfegyverrel, vitaminnal, átkok mantrázásával stb. itt és most legyetek szívesek befejezni!

Ez VADÁSZAT TOPIK és nem házi rágcsálóirtási topik! Az iyen határeset / szürkezónás dolgoknak nem szeretnénk a vadászat keretein belül teret adni, de a fórumon belül máshol sem.

Köszönjük!

Moderáció
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Chuck Norris írta: 2021.02.28. 21:45 Akkor a rágcsáló irtás témát légfegyverrel, vitaminnal, átkok mantrázásával stb. itt és most legyetek szívesek befejezni!

Ez VADÁSZAT TOPIK és nem házi rágcsálóirtási topik! Az iyen határeset / szürkezónás dolgoknak nem szeretnénk a vadászat keretein belül teret adni, de a fórumon belül máshol sem.

Köszönjük!

Moderáció
OFF
"házi rágcsálóirtási topik!" :lol:
Esetleg nyithatnánk egyet, ha van rá igény... :lol:

ON
Barcson teknőcök lekapcsoltak 2 orvvadászt. VT tett feljelentést pár hónapja, ismeretlen tettes ellen. Elkezdtek a sünök odafigyelni, kérdezgettek ettől-attól, talán bele is hallgattak ebbe-abba, és meglettek az elkövetők. Csak gratulálni tudok a rendőröknek, hogy vették rá a fáradságot és fel is derítették. Ehhez a korábbiakban nem voltunk hozzászokva!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

jó ha van írta: 2021.03.02. 11:39 OFF
"házi rágcsálóirtási topik!" :lol:
Esetleg nyithatnánk egyet, ha van rá igény... :lol:

ON
Barcson teknőcök lekapcsoltak 2 orvvadászt. VT tett feljelentést pár hónapja, ismeretlen tettes ellen. Elkezdtek a sünök odafigyelni, kérdezgettek ettől-attól, talán bele is hallgattak ebbe-abba, és meglettek az elkövetők. Csak gratulálni tudok a rendőröknek, hogy vették rá a fáradságot és fel is derítették. Ehhez a korábbiakban nem voltunk hozzászokva!
Néztem a képet a hír mellé... Egyenes húzású Blaser??? 2 millió forintos puska, és orvvadászik??? Nem értem az embereket...
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: sama »

Nem voltak tagok a társaságban, vadnőség ez csábító.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Sparrow írta: 2021.03.02. 16:25 Néztem a képet a hír mellé... Egyenes húzású Blaser??? 2 millió forintos puska, és orvvadászik??? Nem értem az embereket...
sama írta: 2021.03.02. 16:28 Nem voltak tagok a társaságban, vadnőség ez csábító.
Én sem értettem, aztán beugrott Hofi: "Tudod miért lopnak? Hagyománytiszteletből!"
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Sparrow írta: 2021.03.02. 16:25 Néztem a képet a hír mellé... Egyenes húzású Blaser??? 2 millió forintos puska, és orvvadászik??? Nem értem az embereket...
Orvvadászat lehet az éjjellátó céltávcső is, az se olcsó.... (meg tilalmi idő alatt, más területén, stb.)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Zotyika írta: 2021.03.02. 17:28 Orvvadászat lehet az éjjellátó céltávcső is, az se olcsó.... (meg tilalmi idő alatt, más területén, stb.)
Gyerekkori barátom édesapja vadásztársaság elnöke lett. Lemondott, mert elege lett a belső ellenségből: a vadásztársaság rapsic tagjaiból. Nagymamám barátnőjének a férje is úgy került börtönbe orvvadászatért, hogy volt vadászjegye, vadásztársaság tagja volt: csak épp' többet vett ki a közösből, mint megengedett.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

sama írta: 2021.03.02. 16:28 Nem voltak tagok a társaságban, vadnőség ez csábító.
A "vadnőség" tényleg csábító! :lol:
Egyébként de, egyikük Barcson tag volt, a másik pedig mátészalkai haverja/vendége.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: sama »

Én ennyire nem vagyok bennfentes hogy ilyen infókat tudjak😊,de Somogy az egy elég jó terület.
Morzsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2019.01.01. 23:51

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Morzsi »

Szép estét!
Új Bock sörétes puskánál zárt állapotban a Scott kulcs középre zár. Másik példánynál ami ugyancsak új, jobbra áll zárt állapotban.
Van ennek valami jelentősége?
Melyiket vásároljam meg?
Köszönöm!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Morzsi írta: 2021.03.15. 22:20 Új Bock sörétes puskánál zárt állapotban a Scott kulcs középre zár. Másik példánynál ami ugyancsak új, jobbra áll zárt állapotban.
Amikor legutóbb láttam ilyet, az gyári kialakítás volt, hogy kézre álljon (jobb kezeseknek). Ha van lehetőséged, próbáld ki.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Morzsi írta: 2021.03.15. 22:20 Szép estét!
Új Bock sörétes puskánál zárt állapotban a Scott kulcs középre zár. Másik példánynál ami ugyancsak új, jobbra áll zárt állapotban.
Van ennek valami jelentősége?
Melyiket vásároljam meg?
Köszönöm!
Amelyik jobbra áll. Kopás, dinamikus terhelés hatására a kulcs folyamatosan balra vándorol.
Ha nem fogod sokat használni, akkor mindegy.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Morzsi írta: 2021.03.15. 22:20 Szép estét!
Új Bock sörétes puskánál zárt állapotban a Scott kulcs középre zár. Másik példánynál ami ugyancsak új, jobbra áll zárt állapotban.
Van ennek valami jelentősége?
Melyiket vásároljam meg?
Köszönöm!
Sok olasznak (Radolfi, Bettinsoli, Guerini) ez a gyari feature. Jobbkezesnek jobban kézre áll, gyorsabb az ürítés. Minőségi fegyveren nem fog az sehova se vándorolni. Legalábbis nekem az olcsó(bb) Bettinsolin sem mászott sehova se 4-5 ezer lövés után se.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Sparrow írta: 2021.03.16. 08:31 Sok olasznak (Radolfi, Bettinsoli, Guerini) ez a gyari feature. Jobbkezesnek jobban kézre áll, gyorsabb az ürítés. Minőségi fegyveren nem fog az sehova se vándorolni. Legalábbis nekem az olcsó(bb) Bettinsolin sem mászott sehova se 4-5 ezer lövés után se.
Viszont ha ugyanazon tipuson belül van az eltérés, akkor úgy lesz ahogy Zora mondja valószínűleg, és gyári hiba, ami a kopással majd változik. Milyen a fegyver? Izs, vagy Perazzi?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


RWS: 2021-es lőszer/lövedék-újdonságok

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rws-202 ... jdonsagok/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Vadkamera

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Használ valaki esetleg ilyen vadkamerát?
Boly Guard Bat BG310-M 4G

Vagy tudtok ajánlani valamit?
Elvárások:
- Felhős vagy email küldési lehetőség (SIM kártya)
- Jó éjszakai mód (láthatatlan vaku)
- Hosszú üzemidő, (nem akarok hetente elemet cserélni)
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Beretta Ultraleggero – szuperkönnyű sörétes, felettébb érdekes tömegspórolási megoldásokkal:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... u-soretes/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Francia tudatalatti:az új egyeneshúzású vadászpuskát nevezzük el (majdnem) NŐI FEHÉRNEMŰNEK.:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/verney- ... -linergie/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.09.14. 09:49 Francia tudatalatti:az új egyeneshúzású vadászpuskát nevezzük el (majdnem) NŐI FEHÉRNEMŰNEK.:-)))
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/verney- ... -linergie/

Linergie fantázianév tökéletesen félreolvasható, félregépelhető Lingerie-nek. Ami pedig női fehérneműt jelent:-)))
Most nem tudom, hogy ennyire b@lfaszok, vagy ez egy tudatos médiahack. :-)
Rákerestem azért a képkeresővel a "Lingerie"-re. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.09.14. 10:34 Most nem tudom, hogy ennyire b@lfaszok, vagy ez egy tudatos médiahack. :-)
Rákerestem azért a képkeresővel a "Lingerie"-re. ;-)

félOFF

meggyőződésem, hogy több fegyvergyártónál van "Elb@szott Fegyvernevek Vezérigazgatósága", de a Glocknál biztosan.

G22, G40, G45, G44 - na, ezek ebben a sorrendben: nem .22-es, nem .40-es, nem .45-ös, , nem .44-es kaliberű fegyverek:-))

Vagy a Beretta M92 vs. M90-Two, ami kiejtve ugyanaz, de 2 különböző típus.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése