OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2022.07.04. 00:17 Amíg van, aki pénzért akar kefélni, addig a prostitúció is.
Szerintem azok is jobban szeretnének ingyen, csak hát arra nincs vállakozó a másik oldalon...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Blekk Rájgó írta: 2022.07.04. 06:49 Az uszkárnak mennyi a piaci ára, regisztrált tenyésztőtől, számlával?

Házikedvencért sose adtam pénzt. Menhelyről, gyepiről hoztam mindig.
Kimondottan tenyésztési céllal, eltérő vérvonalú almokból származó, törzskönyves mudi pár ára volt 6 ill. 3 éve 5-600 Euro. Angliába vitték őket, így 6 hónapig itt kellett lakjanak a kutyusok, utána lehetett csak bevinni őket. Így ennek az extra fél évnek az ára kb. még egyszer ennyivel dobta meg a végösszeget.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az uszkárnak nem tudom, de a barátom, 300e-t adott egy border collie ért. (9 oldalas szerződéssel, amikben olyanok ki vannak kötve hogy az agyad eldobod.) A kötelező ivartalanítás még hagyján, de jöhet a régi tulaj ellenőrizni, és ha nem tetszik neki ahogy tartod a kutyát akkor elviheti, meg ilyenek.
Blekk Rájgó írta: 2022.07.04. 06:49 Az uszkárnak mennyi a piaci ára, regisztrált tenyésztőtől, számlával?

Házikedvencért sose adtam pénzt. Menhelyről, gyepiről hoztam mindig.
"..."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Megerett ez a "civilizacio" a pusztulasra...
A turbomagyarszuperzoldallatvedo feljelentessel fenyeget mert telen a kutya nincs beengedve a hazba es nincs neki futott kutyaol.
Hatbazdmeg, a kutyanak az a dolga hogy orizze a telket, nem az hogy ejszaka a tv elott fekudjon...
Ismerost, nemengem...
TurboP írta: 2022.07.04. 09:01 Az uszkárnak nem tudom, de a barátom, 300e-t adott egy border collie ért. (9 oldalas szerződéssel, amikben olyanok ki vannak kötve hogy az agyad eldobod.) A kötelező ivartalanítás még hagyján, de jöhet a régi tulaj ellenőrizni, és ha nem tetszik neki ahogy tartod a kutyát akkor elviheti, meg ilyenek.
ingyom bingyom tálib-e?
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: peterun »

Tenyésztőtől és pedigrétől, meg sok egyébtől függ. 1000-2000 de akár több EUR is lehet. Aki 1000 alatt adja az valszeg nem tisztességes, valami bibi van. Átlag 1500-2000 EUR / uszi.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Faja »

qqriq írta: 2022.07.04. 10:26 Megerett ez a "civilizacio" a pusztulasra...
A turbomagyarszuperzoldallatvedo feljelentessel fenyeget mert telen a kutya nincs beengedve a hazba es nincs neki futott kutyaol.
Hatbazdmeg, a kutyanak az a dolga hogy orizze a telket, nem az hogy ejszaka a tv elott fekudjon...
Ismerost, nemengem...
Sajnos az élet minden területén kezd túlszaladni a PC-ség, de ebbe nem is akarok belefolyni.
A házörző kutyatartásnak is vannak fokozatai. Nálunk otthon vidéken simán előfordul(-t ?) hogy elhozzák a kölyökkutyát, kikötik egy 2-3 méteres lánca, és onnantól kezdve örök életére ott marad, mint 4 lábú csengő. Ugat, ha jön valaki. Azért ez ma már ne férjen bele szerintem sem.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.07.04. 10:26 Megerett ez a "civilizacio" a pusztulasra...
A turbomagyarszuperzoldallatvedo feljelentessel fenyeget mert telen a kutya nincs beengedve a hazba es nincs neki futott kutyaol.
Hatbazdmeg, a kutyanak az a dolga hogy orizze a telket, nem az hogy ejszaka a tv elott fekudjon...
Ismerost, nemengem...
Igen, sajnos az egyik szélsőség az "állatkínzó" (30 éve még elfogadott volt, hogy Pista bácsi befedeztette a Pulit, és a vácrátóti piacon eladta a kiskutyákat; Mari néni meg vízbe fojtotta a kismacskákat - ma ezeket már nem szabad), a másik meg az "állatfasiszta" , akinek a kutya, macska über alles.

A felelős állattartást kellene megfelelően szabályozni, és betartatni, egyrészt az állattal szemben (pl. kutya/macska ivartalanítása), másrészt a környezettel szemben (ürülék, póráz).

Ismerős gyerekei kaptak a nagyszülőktől kisnyulat (NYUSZIII..!) , egy hétig volt érdekes aztán az apjukra maradt, aki kirakta a kertbe; bejelentették őket az Önkorinál, hogy nincs neki árnyékos pihenhőhely.
Ugyanők kaptak kiskutyát (KISGYUTYA..!), egy hétig volt érdekes, aztán az apjukra maradt, aki kirakta a kertbe; újfent bejelentették őket az Önkorinál, hogy kartonpapír háza van, ami átnedvesedik.

Szembeszomszéd vett a gyerekeinek kiskutyát (mert kisgutya KELL!!), aztán vidáman lementek a Balcsira, kisgutyát meg ott hagyták.. egész éjjel sírt, hajnalban én mentem ki beszélni hozzá, hogy megnyugodjon.. Elajándékozták.

A csúcs az a 36nm-es panelben tartott Dobberman, ahol a gazdánál jött az isteni szikra; befedeztette, lett három kiskutya, de nem tudták eladni, úgyhogy évekig 4db dobberman volt a 36nm-es panelben.. a lépcsőházba belépve kenni lehetett a bűzt, mint a Camembert sajtot.

Mondjuk én azt sem értem, hogy minek kell panellakásban kaukázusi medveölő juhászkutyát (!) tartani, de jó, persze, joga van hozzá, Brúnó pótolja az emberi kapcsolatokat, meg akkorákat sz.arik a ház elé,mint egy VIM-es doboz..

Társasházban öreg nyugdíjas elkezdte etetni a kóbor macskákat, vagy 9-10 db odaszokott.. összedobtunk pénzt az ivartalanításra (mármint a macskákéra), részben sikerült.. a macskák összesz.arták a homokozót, felugráltak a parkoló autókra.. társasházi közgyűlésen határozat a kóbor macskák etetése ellen, persze jöttek az állatfasiszták, hogy a macskák meg vannak számolva, ÉS ha egy is eltünik..

Szóval az állattartás egy kritikus pont.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.07.04. 10:26 Megerett ez a "civilizacio" a pusztulasra...
A turbomagyarszuperzoldallatvedo feljelentessel fenyeget mert telen a kutya nincs beengedve a hazba es nincs neki futott kutyaol.
Hatbazdmeg, a kutyanak az a dolga hogy orizze a telket, nem az hogy ejszaka a tv elott fekudjon...
Ismerost, nemengem...
Igen, sajnos az egyik szélsőség az "állatkínzó" (30 éve még elfogadott volt, hogy Pista bácsi befedeztette a Pulit, és a vácrátóti piacon eladta a kiskutyákat; Mari néni meg vízbe fojtotta a kismacskákat - ma ezeket már nem szabad), a másik meg az "állatfasiszta" , akinek a kutya, macska über alles.

A felelős állattartást kellene megfelelően szabályozni, és betartatni, egyrészt az állattal szemben (pl. kutya/macska ivartalanítása), másrészt a környezettel szemben (ürülék, póráz).

Ismerős gyerekei kaptak a nagyszülőktől kisnyulat (NYUSZIII..!) , egy hétig volt érdekes aztán az apjukra maradt, aki kirakta a kertbe; bejelentették őket az Önkorinál, hogy nincs neki árnyékos pihenhőhely.
Ugyanők kaptak kiskutyát (KISGYUTYA..!), egy hétig volt érdekes, aztán az apjukra maradt, aki kirakta a kertbe; újfent bejelentették őket az Önkorinál, hogy kartonpapír háza van, ami átnedvesedik.

Szembeszomszéd vett a gyerekeinek kiskutyát (mert kisgutya KELL!!), aztán vidáman lementek a Balcsira, kisgutyát meg ott hagyták.. egész éjjel sírt, hajnalban én mentem ki beszélni hozzá, hogy megnyugodjon.. Elajándékozták.

A csúcs az a 36nm-es panelben tartott Dobberman, ahol a gazdánál jött az isteni szikra; befedeztette, lett három kiskutya, de nem tudták eladni, úgyhogy évekig 4db dobberman volt a 36nm-es panelben.. a lépcsőházba belépve kenni lehetett a bűzt, mint a Camembert sajtot.

Mondjuk én azt sem értem, hogy minek kell panellakásban kaukázusi medveölő juhászkutyát (!) tartani, de jó, persze, joga van hozzá, Brúnó pótolja az emberi kapcsolatokat, meg akkorákat sz.arik a ház elé,mint egy VIM-es doboz..

Társasházban öreg nyugdíjas elkezdte etetni a kóbor macskákat, vagy 9-10 db odaszokott.. összedobtunk pénzt az ivartalanításra (mármint a macskákéra), részben sikerült.. a macskák összesz.arták a homokozót, felugráltak a parkoló autókra.. társasházi közgyűlésen határozat a kóbor macskák etetése ellen, persze jöttek az állatfasiszták, hogy a macskák meg vannak számolva, ÉS ha egy is eltünik..

Szóval az állattartás egy kritikus pont.
Én szeretem a kutyákat és a macskákat is, de a városi állattartás nekem nagyon visszás.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jol beszeltel, en nem fogok ennyi :roll:
Allaspontom szerint kutyat orzesre/vedesre, macskat ragcsaloirtasra/tavoltartasra. Ennyi...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2022.07.04. 11:13 Én szeretem a kutyákat és a macskákat is, de a városi állattartás nekem nagyon visszás.
+1 dettó
Sapienti sat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Help Me !

Tud valaki, valahol olyan helyet, ahol a könyv szétszedése nélkül digitalizálnak?

Próbáltam telefonnal szkennelni, nade 573 oldal....

És ha lehet, megvárnám. :lol:
Ebben a formában egy ritka könyv, 1911-es kiadás
Ha van ötlet, megköszönöm.
Még valami.
Max 25E a keret rá.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

csak foto vagy ocr is?
RatRace írta: 2022.07.04. 13:53 Help Me !

Tud valaki, valahol olyan helyet, ahol a könyv szétszedése nélkül digitalizálnak?

Próbáltam telefonnal szkennelni, nade 573 oldal....

És ha lehet, megvárnám. :lol:
Ebben a formában egy ritka könyv, 1911-es kiadás
Ha van ötlet, megköszönöm.
Még valami.
Max 25E a keret rá.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

RatRace írta: 2022.07.04. 13:53 Help Me !

Tud valaki, valahol olyan helyet, ahol a könyv szétszedése nélkül digitalizálnak?

Próbáltam telefonnal szkennelni, nade 573 oldal....

És ha lehet, megvárnám. :lol:
Ebben a formában egy ritka könyv, 1911-es kiadás
Ha van ötlet, megköszönöm.
Még valami.
Max 25E a keret rá.
Írtam face-en!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2022.07.04. 14:49 csak foto vagy ocr is?
Pdf lenne a tuti, hogy osztható legyen.
Csatolmányok
Screenshot_20220704-162231.png
Screenshot_20220704-162240.png
Screenshot_20220704-162244.png
Screenshot_20220704-162249.png
Screenshot_20220704-162252.png
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

RatRace írta: 2022.07.04. 13:53 Help Me !

Tud valaki, valahol olyan helyet, ahol a könyv szétszedése nélkül digitalizálnak?

Próbáltam telefonnal szkennelni, nade 573 oldal....

És ha lehet, megvárnám. :lol:
Ebben a formában egy ritka könyv, 1911-es kiadás
Ha van ötlet, megköszönöm.
Még valami.
Max 25E a keret rá.
Arcanum Adatbázis Kft.
Ha ritkaság, még ők köszönik meg és ingyen megcsinálják.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.07.04. 11:13 Igen, sajnos az egyik szélsőség az "állatkínzó" (30 éve még elfogadott volt, hogy Pista bácsi befedeztette a Pulit, és a vácrátóti piacon eladta a kiskutyákat; Mari néni meg vízbe fojtotta a kismacskákat - ma ezeket már nem szabad), a másik meg az "állatfasiszta" , akinek a kutya, macska über alles.

A felelős állattartást kellene megfelelően szabályozni, és betartatni, egyrészt az állattal szemben (pl. kutya/macska ivartalanítása), másrészt a környezettel szemben (ürülék, póráz).

Ismerős gyerekei kaptak a nagyszülőktől kisnyulat (NYUSZIII..!) , egy hétig volt érdekes aztán az apjukra maradt, aki kirakta a kertbe; bejelentették őket az Önkorinál, hogy nincs neki árnyékos pihenhőhely.
Ugyanők kaptak kiskutyát (KISGYUTYA..!), egy hétig volt érdekes, aztán az apjukra maradt, aki kirakta a kertbe; újfent bejelentették őket az Önkorinál, hogy kartonpapír háza van, ami átnedvesedik.

Szembeszomszéd vett a gyerekeinek kiskutyát (mert kisgutya KELL!!), aztán vidáman lementek a Balcsira, kisgutyát meg ott hagyták.. egész éjjel sírt, hajnalban én mentem ki beszélni hozzá, hogy megnyugodjon.. Elajándékozták.

A csúcs az a 36nm-es panelben tartott Dobberman, ahol a gazdánál jött az isteni szikra; befedeztette, lett három kiskutya, de nem tudták eladni, úgyhogy évekig 4db dobberman volt a 36nm-es panelben.. a lépcsőházba belépve kenni lehetett a bűzt, mint a Camembert sajtot.

Mondjuk én azt sem értem, hogy minek kell panellakásban kaukázusi medveölő juhászkutyát (!) tartani, de jó, persze, joga van hozzá, Brúnó pótolja az emberi kapcsolatokat, meg akkorákat sz.arik a ház elé,mint egy VIM-es doboz..

Társasházban öreg nyugdíjas elkezdte etetni a kóbor macskákat, vagy 9-10 db odaszokott.. összedobtunk pénzt az ivartalanításra (mármint a macskákéra), részben sikerült.. a macskák összesz.arták a homokozót, felugráltak a parkoló autókra.. társasházi közgyűlésen határozat a kóbor macskák etetése ellen, persze jöttek az állatfasiszták, hogy a macskák meg vannak számolva, ÉS ha egy is eltünik..

Szóval az állattartás egy kritikus pont.
Én szeretem a kutyákat és a macskákat is, de a városi állattartás nekem nagyon visszás.
Érdekes, ahogy az ingák lengenek, de már szeretnék unalmasabb korban élni, lecsillapodott-lecsillapított ingákkal.

Régen a háziállatok nem vagy nem pusztán házikedvencek, hanem az ókori rómaiak szólása szerint "hangot adó szerszámok" voltak, volt feladatuk az ember mellet: a macska kártevőket irtott, a ló és a szarvasmarha szekeret és ekét húzott, a kutya őrizte a házat, a nyájat, vadászott…
Talán az 1960-as évek óta egyre több ember városlakó, és ebben az ember alkotta környezetben állatokkal csak házikedvencként találkozik. A kétlábú simabőrűekkel beszélgetve vagy beszélgetésüket figyelve egyre inkább úgy látom, teljesen irreális, antropomorf és vágyvezérelt kép van a fejükben az állatokról. - Meggyőződésem: sok ostobaság ebben gyökerezik.

Például: "A kutya családtag!" Annyira családtag, hogy a pár hónapos unokahúgom a földön volt a kosárban, a francia bulldog pedig nyalogatta a száját… Legszívesebben keresztülrúgtam volna a szobán azt a dögöt, de ő volt a legártatlanabb a trojkából. Több diplomás szülők, a mérnökebb felett csak a vezérigazgató van a munkahelyén.
Hazalátogattak, elmentek kirándulni, nyilván olyan koszos lett a kutya, amilyennek az aszfaltról elszabadulva lennie kell, lett is összezördülés abból, hogy megfürdethető-e a fürdőkádban. Végeredmény: "Ha a kutya nem fürödhet a kádban, én sem fürdök!"
Egyszerűen nem értem, pedig én vagyok egy évtizeddel frissebb.

Patay László: Szelídítsd meg! - Ezt most itt hagyom.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.07.04. 17:19
Például: "A kutya családtag!" Annyira családtag, hogy a pár hónapos unokahúgom a földön volt a kosárban, a francia bulldog pedig nyalogatta a száját…
Teljesen egyetértek Veled!
Nekem is volt ilyen sztorim. Amikor a kutya nyalta a kisgyerek arcát, mondtam hogy hé, az előbb még a másik kutya segget nyalta (komolyan!), erre az volt a válasz, hogy kutyagyűlölő vagyok-e (nem), meg hogy a kutya nyála teli van penicillinnel.. mondom, jól álcázza magát hogy valójában egy nagy gomba! (Merthogy gomba termeli a penicillit, persze nem a kalapos-tönkös, hanen a zöld penész). Az emlősök szája annyira tele van baktériummal, hogy a harapott sebet nem is zárjuk le, hogy ki tudjon folyni a genny.

Multkor ismerős jött hozzánk, hozta a kiskutyáját; kiskutya végigszaladt a kerti veteményesen, aztán be a szobába és hopp, fel a fehér kanapéra.. Jó, a tárgyak vannak értünk (és nem mi a targyakért), de én sem ugrom fel sáros lábbal.. "Jajj, de ő még kicsi.. még nem tudja.." - mondom akkor ideje hogy megtanulja.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Erre is sokat kellett lőni mire eltalálták a combját.

https://www.youtube.com/watch?v=atK9qB_ ... ceActivity
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

peterun írta: 2022.07.03. 22:51 Nehéz veled egyet érteni
nem értek veled egyet;
szerintem könnyű velem egyetérteni...
...legalábbis nekem legtöbbször sikerül
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

IMG_20220704_213402.jpg
Dicsak egy Blow c75....

Mondjuk kiváncsi lennék milyen gyógyszere mit ivott? Lehet azt halucinálta, hogy legál a szerelt gumis :D és az van nála...

Azért a rendőrök gyorsan felismerték, hogy gázriogatóval van dolguk, nem kell a Blow olcsó kopintását a CZ 75 -öt csőre tölteni.... :lol: , vagy nem merték...
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.07.04. 18:04 Multkor ismerős jött hozzánk, hozta a kiskutyáját; kiskutya végigszaladt a kerti veteményesen, aztán be a szobába és hopp, fel a fehér kanapéra.. Jó, a tárgyak vannak értünk (és nem mi a targyakért), de én sem ugrom fel sáros lábbal.. "Jajj, de ő még kicsi.. még nem tudja.." - mondom akkor ideje hogy megtanulja.
Egyáltalán nem szégyellem, hogy nekem a saját kényelmem az első: pontosan azért nem engedem be sáros lábbal a hipotetikus négylábút vagy kétlábút még a lakásba sem, mert a lakás van értem, és olyan ritkán legyen szükség a takarítására - olyan sokáig élvezhessem a tisztaság kényelmét -, amennyire csak lehetséges.

De írok egy pozitív példát.
Virtuálisan bemutatom Lillát, a konzervatív értelemben vett barátnőmet.
Lilla hatalmas, sőt, annál is nagyobb állatbarát. Két macska - egyik vak -, és két kutya gazdája. (Csak azért sem engedek a divatnak és fogom azt írni, hogy: "anyukája".) Ofkorsz, örökbefogadott "felesleg" mindegyik. Éppen öt újszülött kiscicát mentett a hetekben. Igen, ez kétóránként fecskendővel etetést jelentett - éjjel is. A [adatbiztonsági okokból öncenzúráva]-i önkéntes állatnapközit szervezi, miután odaköltözött. Otthonát csak [adatbiztonsági okokból öncenzúráva]-i Állat- és Növénykertként emlegetem.
Karácsony előtt megtiszteltek azzal, hogy meghívtak vendégségbe. A kicsit több mint egy- és féléves kutya csendben és nyugalomban kint voltak az előszobában. Az előszobából a konyhába vezető ajtó nyitva volt: Lilla még dolgozott - korán jöttem -, párjával, Bencével bolognai spagettit főztünk vacsorára.
- Milyen nyugodtan elvannak a kutyák - mondtam.
- Tudják, hogy az előszobából csak hívásra jöhetnek be.
Így is lehet.
Persze, ehhez foglalkozni kell velük. Ami nem csak a gazdinak is jól eső játékot jelenti, hanem tanításukat, nevelésüket, fegyelmezésüket is. A nagyobb kutya most tanul szarvasgombászni. T0jn! rá és mindent ráhagyni mindig egyszerűbb: nem az szereti a kedvencét, aki vajszívű és mindent megenged.
Kisgyerek: dettó.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

peterun írta: 2022.07.04. 10:48 Tenyésztőtől és pedigrétől, meg sok egyébtől függ. 1000-2000 de akár több EUR is lehet. Aki 1000 alatt adja az valszeg nem tisztességes, valami bibi van. Átlag 1500-2000 EUR / uszi.
Köszi. Macskákkal vagyok képben, a nemrég nagy divattá vált bengáli is 2000€ körül.

Annyival több élményt nem ad, mint egy sima házi. Menhelyről többször próbáltam, de letettem róluk. A feketék a kedvenceim, állítólag ők ragadnak be, mert senkinek se kellenek, mégse adtak, mert biztos sátánista vagyok. Maradt a szokásos tuti lelőhely : kórházak, óvodák környéke, sikerrel.

Városi állattartás: mi a jobb? Kint él szabadon, majd egy-másfél év múlva kutya széttépi, elütik, agyonverik, megmérgezik, vagy bent él oltatva-féreghajtva, orvost is látva sokszor több mint 20 évig?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kontrolle13 írta: 2022.07.04. 21:55 IMG_20220704_213402.jpg

Dicsak egy Blow c75....

Mondjuk kiváncsi lennék milyen gyógyszere mit ivott? Lehet azt halucinálta, hogy legál a szerelt gumis :D és az van nála...

Azért a rendőrök gyorsan felismerték, hogy gázriogatóval van dolguk, nem kell a Blow olcsó kopintását a CZ 75 -öt csőre tölteni.... :lol: , vagy nem merték...
KLF
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerintem megoldhato ha nem tul surgos, regen befotoztam mar par konyvet, valahol megvan meg hozza az asztal es az allvany.
RatRace írta: 2022.07.04. 16:26 Pdf lenne a tuti, hogy osztható legyen.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Blekk Rájgó írta: 2022.07.05. 07:59vagy bent él oltatva-féreghajtva, orvost is látva sokszor több mint 20 évig?
Szia,

Milyen pontosan megfogalmaztad, hogy a norveg szarkupac mit kapott 77 ember megoleseert.

Szoval szerintem a szabad elet messze jobb, mint bezarva lenni.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2022.07.05. 14:30 még 10 darab van.. :D :P modi, lécci ne bannolj! :D
- Na Laca, neked már csak 10 van hátra..
- 10 MI? Év, hónap..??
- 9, 8, 7...
;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.07.05. 15:13 Citromsavra ráadásul hülyeség is lenne. A C-vitamin az, amit felolvasztva adagolják hozzá az anyagot, hogy be tudják adni intravénásan. Azt azért nem adnak a gyógyszertárban 10 g-nál többet. Hogy a bioboltban meg van kilós? Kit érdekel...? :-(
A heroinisták hagyományosan citrompótlót (citromsav) használnak, amikor a hernyót beoldják.
Kanálban kis vízzel összeforralják a heroint és a citrompótló tablettát, így a heroin citrátként oldatba megy. Vattán atszűrik, az kiszűri a vízben nem oldható anyagokat, amiket a heroin "felütésére" használtak, pl. hintőpor, téglapor, patkáméreg nagy része, fénycsőpor (azt főleg kokóba teszik), stb., és a tiszta oldatot adják be.

Gyógyszertárban az OGYÉI-P-65-2019 módszertani levél szabályozza, hogy miből mennyit adhatnak ki. Citromsavból pl. 100g, az aszkorbinsav (C-vitamin) viszont nem adható ki így gyógyszeralapanyagként, csak vitaminként. Ezért adnak újabban csak 10 grammot.
C vitamint legolcsóbban borászati boltban lehet venni, akár kilós kiszerelésben, L-aszkorbonsav néven.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.07.05. 14:40 - Na Laca, neked már csak 10 van hátra..
- 10 MI? Év, hónap..??
- 9, 8, 7...
;)
Sajnos ezt ő már csak holnap látja :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.07.05. 15:43 A heroinisták hagyományosan citrompótlót (citromsav) használnak, amikor a hernyót beoldják.
Kanálban kis vízzel összeforralják a heroint és a citrompótló tablettát, így a heroin citrátként oldatba megy. Vattán atszűrik, az kiszűri a vízben nem oldható anyagokat, amiket a heroin "felütésére" használtak, pl. hintőpor, téglapor, patkáméreg nagy része, fénycsőpor (azt főleg kokóba teszik), stb., és a tiszta oldatot adják be.

Gyógyszertárban az OGYÉI-P-65-2019 módszertani levél szabályozza, hogy miből mennyit adhatnak ki. Citromsavból pl. 100g, az aszkorbinsav (C-vitamin) viszont nem adható ki így gyógyszeralapanyagként, csak vitaminként. Ezért adnak újabban csak 10 grammot.
C vitamint legolcsóbban borászati boltban lehet venni, akár kilós kiszerelésben, L-aszkorbonsav néven.
A citromsavat nem tudtam, csak a C-vitamint.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Pusztakezes box? Baszki, kemény vagy
vato írta: 2022.07.06. 20:12 szimplán traumatikusként szerintem is gyenge egy éles helyzetben.. adrenalin csodákra képes :roll: fiatalkori verekedések / húzósabb box kesztyűzések során kapott komolyabb ütéseket fejre akkor meg sem éreztem, viszont utána ahogy kiment a "gőz", illetve másnap durva fejfájás esetleg hányás simán.. :lol: sőt bordám is repedt pusztakezes viadalon amit otthon vettem észre, nem tudtam aludni a fajdalomtól :shock:

a 150 joule-os gumisok sem csodafegyverek viszont az nagy eséllyel megtöri a támadást.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2022.07.06. 21:06 Pusztakezes box? Baszki, kemény vagy
Pusztakezes viadal, kempo-ban van ilyen harcnem is. Fejre ütésen kívül (de rúgni lehet :lol: ) szinte mindent lehet támadni, földön is lehet folytatni, fojtás, feszítés minden.

video :

https://youtu.be/mXlz4lo38xg

https://youtu.be/TrcnOISvi-Y
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szép rúgás
vato írta: 2022.07.06. 21:26 Pusztakezes viadal, kempo-ban van ilyen harcnem is. Fejre ütésen kívül (de rúgni lehet :lol: ) szinte mindent lehet támadni, földön is lehet folytatni, fojtás, feszítés minden.

Itt egy video :

https://youtu.be/TrcnOISvi-Y
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2022.07.07. 11:58 Sokan mások is írtak.:-))

De ettől még az órákig kint levő VALÓTLAN eredeti súlyosan hangulatkeltő volt, érdemes megnézni alatta az őrjöngést a facsén, amit a kedves szefós olvasók tartottak.
Off

Rá kellet keresnem, mi az a szefó.
:-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.07.07. 11:58 Sokan mások is írtak.:-))

De ettől még az órákig kint levő VALÓTLAN eredeti súlyosan hangulatkeltő volt, érdemes megnézni alatta az őrjöngést a facsén, amit a kedves szefós olvasók tartottak.
Nincs fácsém, és ebben az életben nem is tervezem, hogy legyen. Az egyik legveszélyesebb dolog, ami napjainkban az interneten létezik. A dark net ehhez képest kutya faxa...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2022.07.07. 12:13 Off

Rá kellet keresnem, mi az a szefó.
:-)
Ez olyan, mint a Maci kávé (Maláta+cikória ;)
Maci kávé
Maci kávé
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2022.07.07. 12:13 Off

Rá kellet keresnem, mi az a szefó.
:-)
nekem is... és nem is volt releváns találat a "szefó"-ra, csak a "szefós"-ra... de legalább ma is tanultam vaalamit :lol:
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

.....és ezek az emberek tarthatnak/viselhetnek lőfegyvereket :oops: :roll: bár ezeknek tuti nincs fegyverük
https://www.itemfix.com/v?t=rv7ndo
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2022.07.07. 16:00 .....és ezek az emberek tarthatnak/viselhetnek lőfegyvereket :oops: :roll: bár ezeknek tuti nincs fegyverük
https://www.itemfix.com/v?t=rv7ndo
Ez szép volt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.07.07. 16:00 .....és ezek az emberek tarthatnak/viselhetnek lőfegyvereket :oops: :roll: bár ezeknek tuti nincs fegyverük
https://www.itemfix.com/v?t=rv7ndo
Ezek mit is csináltak?!
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2022.07.07. 17:10 Ezek mit is csináltak?!
Először is nem gondolkoztak és a dobozzal teli tűzijáték közelében izzítottak be rosszul valamit.
Abból belerepült egy izzó darab a dobozba és beindult minden :lol:
Ugyanezek az emberek bemehetnek a fegyverboltba és bevásárolhatnak :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
2121dani
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.07.19. 15:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: 2121dani »

parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Szerény gyűjtemény...

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Szerény gyűjtemény...

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

parazstaposo írta: 2022.07.10. 15:28 Bírom ezt a csajt. :)

https://youtu.be/r8rZ58CIox4?t=1137
Beszarás.. Nézegettem már a csávó YT csatornáját, nem lehet rossz dolog gusztustalanul gazdagnak lenni.. :lol:
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://youtu.be/9g-cFtKKJng

Ne szpassatok már, hogy van ilyen lövés számláló a glockokra/hoz?
Besz@rás.... :o :shock:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.07.12. 10:53 https://twitter.com/UkraineNowMedia/sta ... 7129266176
Ungarise zaszlo hol vanik?
“A partner-országok katonai támogatása” vanik ráírva.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, ukranul nem tudok a hir meg igy szolt:
"dedicated to the international support of Ukraine in the war against Russia."
Egyebkent meg jah, az hogy ma Magyarorszag nepessegenek majd 10% Ukran menekult az szora se erdemes...
Petya357 írta: 2022.07.12. 11:33 “A partner-országok katonai támogatása” vanik ráírva.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.07.12. 11:45
Egyebkent meg jah, az hogy ma Magyarorszag nepessegenek majd 10% Ukran menekult az szora se erdemes...
De mondjuk ez tényszerűen nem igaz. Kb. 1 millióan lépték át a határt, de 80+%-uk tovább is ment nyugat felé. 100-200 e közt van az itt ragadtak száma.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Hogy pontosan mennyi az annyi azt senki se tudja.
Azt viszont tudom hogy nalunk a kornyeken eleg sok lakast vettek, sok az alberlo es allitolag az inkormanyzati lakasokat is megkaptak.
Valamint a gyerekeket nem tudtuk atiratni masik iskolaba mert az osszes ures helyet fel kellett tolteniuk a menekult gyerekekkel, pedig mar marciusban meg volt beszelve hogy megyunk.
gvass1 írta: 2022.07.12. 11:59 De mondjuk ez tényszerűen nem igaz. Kb. 1 millióan lépték át a határt, de 80+%-uk tovább is ment nyugat felé. 100-200 e közt van az itt ragadtak száma.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.07.12. 12:08 Hogy pontosan mennyi az annyi azt senki se tudja.
Azt viszont tudom hogy nalunk a kornyeken eleg sok lakast vettek, sok az alberlo es allitolag az inkormanyzati lakasokat is megkaptak.
Valamint a gyerekeket nem tudtuk atiratni masik iskolaba mert az osszes ures helyet fel kellett tolteniuk a menekult gyerekekkel, pedig mar marciusban meg volt beszelve hogy megyunk.

2022.07.05. UNHCR adatok szerint:

Magyarország: 905 104 fő lépte át a határt (26 199 fő kapott menedéket)

https://data.unhcr.org/en/situations/ukraine
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.07.12. 12:22 2022.07.05. UNHCR adatok szerint:

Magyarország: 905 104 fő lépte át a határt (26 199 fő kapott menedéket)

https://data.unhcr.org/en/situations/ukraine
Es több tízezren voltak akik már eleve magyar állampolgárok voltak, nekik csak át kellett jönniük a meglévő magyar útlevelük felmutatásával.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Van valakinek tapasztalata az alábbi fuldugoval?

Caldwell E-Max Shadows

Felé áron van, mint egy Peltor EEP.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Ukrajnából kicsempészett háborús fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

https://index.hu/kulfold/2022/07/15/ukr ... sempeszet/

"hatalmas mennyiségű lőfegyvert, lőszert és robbanóanyagot foglaltak le. A mesterlövész puskáktól a gépfegyvereken át az automata lőfegyvereken, az úgynevezett géppisztolyokon, valamint számos rövid félautomata fegyveren át lőszerekig, beleértve a robbanóanyagokat is. "
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Eközben Debrecenben..

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

https://index.hu/belfold/2022/07/18/lan ... rendorseg/

"Szó szót követett, majd a gyanúsított hirtelen felszívódott, hogy aztán percekkel később visszatérjen egy láncfűrész társaságában. A férfi az eszköz beindítása után gondolkodás nélkül nekiesett újdonsült haragosainak."

Van ám konfliktuskezelési technikája.. :roll:
Vagy kicsit sokat játszott a DOOM-al.
44375200_7682d8d6023075a241367a6c3b6d013f_wm.jpg
44375200_7682d8d6023075a241367a6c3b6d013f_wm.jpg (126.83 KiB) Megtekintve 16967 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Eközben Debrecenben..

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2022.07.18. 17:13 https://index.hu/belfold/2022/07/18/lan ... rendorseg/

"Szó szót követett, majd a gyanúsított hirtelen felszívódott, hogy aztán percekkel később visszatérjen egy láncfűrész társaságában. A férfi az eszköz beindítása után gondolkodás nélkül nekiesett újdonsült haragosainak."

Van ám konfliktuskezelési technikája.. :roll:
Vagy kicsit sokat játszott a DOOM-al.

44375200_7682d8d6023075a241367a6c3b6d013f_wm.jpg
Vagy bejött neki az új Resident evil. :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Eközben Debrecenben..

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2022.07.18. 17:42 Vagy bejött neki az új Resident evil. :-)
Tördeljük itt a kezünket, hogy jajj, nehogy túl erős legyen a gumigolyós.. aztán a támadó meg "gondolkodás nélkül nekiesett" a láncfűrésszel..

"A láncfűrész a vidék jedi-kardja." ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Scaty »

"A láncfűrész a vidék jedi-kardja." ;)
Az a Flex... ;)
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Eközben Debrecenben..

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

WildBear23 írta: 2022.07.18. 17:13 https://index.hu/belfold/2022/07/18/lan ... rendorseg/

"Szó szót követett, majd a gyanúsított hirtelen felszívódott, hogy aztán percekkel később visszatérjen egy láncfűrész társaságában. A férfi az eszköz beindítása után gondolkodás nélkül nekiesett újdonsült haragosainak."

Van ám konfliktuskezelési technikája.. :roll:
Vagy kicsit sokat játszott a DOOM-al.
Na, közben debreceni fb csoportokban azt terjesztik, hogy a piás közmunkások belekötöttek a feleségébe, ezért szakadt el a cérna… De persze hogy mi az igazság, azt úgyse fogjuk megtudni.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Kocsimosás 3000 bárral.
https://youtu.be/_1hPcPFgmVo
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2022.07.19. 22:19 Kocsimosás 3000 bárral.
https://youtu.be/_1hPcPFgmVo
Home defencere jobb, mint egy lángszóró :shock:

Szinte látom, ahogyan a tuning csoportban a threadek átállnak Pitbullról Kärcherre :lol: :lol: :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.07.21. 09:42 Kíváncsiságból felhívtam őket, természetesen nincs PA63.
A 75 valami régi ár lehetett.
P9M van 95-ért, ha valaki szeretne venni.
A hócipőm tele van a nemlétező termékeket elavult árakkal hirdetünk jelenséggel. Értem én, hogy nehéz karban tartani a webshopot, na de akkor is.. Miután beleszaladtam én is, most már SEHOVA, SEMMIÉRT nem megyek telefonálás nélkül. :( Pl a Frommernél is visszatérő probléma.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sama »

Petya357 írta: 2022.07.21. 09:53 A hócipőm tele van a nemlétező termékeket elavult árakkal hirdetünk jelenséggel. Értem én, hogy nehéz karban tartani a webshopot, na de akkor is.. Miután beleszaladtam én is, most már SEHOVA, SEMMIÉRT nem megyek telefonálás nélkül. :( Pl a Frommernél is visszatérő probléma.
Akkora a kereslet hogy nem győzik frissíteni a honlapot!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2022.07.21. 09:53 A hócipőm tele van a nemlétező termékeket elavult árakkal hirdetünk jelenséggel. Értem én, hogy nehéz karban tartani a webshopot, na de akkor is.. Miután beleszaladtam én is, most már SEHOVA, SEMMIÉRT nem megyek telefonálás nélkül. :( Pl a Frommernél is visszatérő probléma.
A Frommernél 1 éve " a honlap karbantartás alatt "
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.07.21. 09:53 A hócipőm tele van a nemlétező termékeket elavult árakkal hirdetünk jelenséggel. Értem én, hogy nehéz karban tartani a webshopot, na de akkor is.. Miután beleszaladtam én is, most már SEHOVA, SEMMIÉRT nem megyek telefonálás nélkül. :( Pl a Frommernél is visszatérő probléma.
Állítólag van olyan jogszabály, hogy ha két különböző ár van feltüntetve, akkor az olcsóbb a valós ár. Ha véletlenül van ilyen készleten, meg lehet próbálni oktatás-nevelési célból megszívatni őket.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Poresz írta: 2022.07.21. 13:53 Állítólag van olyan jogszabály, hogy ha két különböző ár van feltüntetve, akkor az olcsóbb a valós ár. Ha véletlenül van ilyen készleten, meg lehet próbálni oktatás-nevelési célból megszívatni őket.
Nem fog menni.
Ha a honlapon az impresszumban 1-2 dolog fel van tüntetve, akkor csak mérgelődésre van okod....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Poresz írta: 2022.07.21. 13:53 Állítólag van olyan jogszabály, hogy ha két különböző ár van feltüntetve, akkor az olcsóbb a valós ár. Ha véletlenül van ilyen készleten, meg lehet próbálni oktatás-nevelési célból megszívatni őket.
Ez csak fizikailag a boltban működhet. Az interneten megadott ár és a boltban kiírt ár eltérhet. Ezért is írják ki a webshop-ok, hogy a feltűntetett árak tájékoztató jellegűek és az árváltozás jogát fenntartják, érdeklődjenek telefonon.
Viszont, ha a webshopon feltűntetett áron rendelsz meg egy terméket, akkor azon kell adniuk elvileg. Viszont ilyenkor szokott az lenni, hogy bocs, mégsincs raktáron, majd pár nap után mégis lesz raktáron az új árral..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2022.07.21. 13:57 Nem fog menni.
Ha a honlapon az impresszumban 1-2 dolog fel van tüntetve, akkor csak mérgelődésre van okod....
Azért ennél sokkal komplexebb ez. A leírtak bőven jogszabályba ütköző, keményen szankcionálható jogsértések.

2008. évi XLVII. törvény
a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról


https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0800047.tv

6. § (1) Megtévesztő az a kereskedelmi gyakorlat, amely valótlan információt tartalmaz, vagy valós tényt - figyelemmel megjelenésének valamennyi körülményére - olyan módon jelenít meg, hogy megtéveszti vagy alkalmas arra, hogy megtévessze a fogyasztót az alábbiak közül egy vagy több tényező tekintetében, és ezáltal a fogyasztót olyan ügyleti döntés meghozatalára készteti, amelyet egyébként nem hozott volna meg, vagy erre alkalmas: *


a) az áru létezése,
természete, figyelembe véve a termékmegnevezésére vonatkozó jogszabályi előírásokat is,

b) az áru lényeges jellemzői, így különösen

ba) kivitelezése, összetétele, műszaki jellemzői, tartozékai,

bb) mennyisége,

bc) származási helye, eredete,

bd) előállításának vagy szolgáltatásának módja és időpontja,

be) beszerezhetősége, szállítása,

bf) alkalmazása, a használatához, fenntartásához szükséges ismeretek,

bg) az adott célra való alkalmassága, a használatától várható eredmények, előnyei,

bh) veszélyessége, kockázatai,

bi) környezeti hatásai,

bj) az egészségre gyakorolt hatása, vagy

bk) tesztelése, ellenőrzöttsége vagy annak eredménye,

c) az áru ára, illetve díja, az ár, illetve díj megállapításának módja, különleges árkedvezmény vagy árelőny megléte,

...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://borsod24.hu/2022/07/21/elkepesz ... pSmd7degXI

Megint egy kis fegyver begyűjtés, vagy voltmár?
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

OFF az OFF ban
Akad itt olyan fórumtàrs, aki ért a fúrt kutakhoz? Egy kis segítségre lenne szükségem a megfelelő szivattyú kiválasztásához.
Bittedanke előre is!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Sjani86 írta: 2022.07.22. 19:44 OFF az OFF ban
Akad itt olyan fórumtàrs, aki ért a fúrt kutakhoz? Egy kis segítségre lenne szükségem a megfelelő szivattyú kiválasztásához.
Bittedanke előre is!
OFF:
Nekem házivízművem van, Pedrolló márkájú. Anno több áruházi gazdaságos csoda után a vízszerelőm ajánlotta, és igaza volt, az évek őt igazolták. Innentől kezdve a vízmélységed, meg a használati célt te tudod, de ha a jelenlegi összeállítás nem hoz elég vizet, ott nem biztos, hogy a szivattyú a ludas, csak simán aszály van, és kicsi a vízhozamod.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

swordmanus írta: 2022.07.22. 20:23 OFF:
Nekem házivízművem van, Pedrolló márkájú. Anno több áruházi gazdaságos csoda után a vízszerelőm ajánlotta, és igaza volt, az évek őt igazolták. Innentől kezdve a vízmélységed, meg a használati célt te tudod, de ha a jelenlegi összeállítás nem hoz elég vizet, ott nem biztos, hogy a szivattyú a ludas, csak simán aszály van, és kicsi a vízhozamod.
Simán csak bekrepált az 1988 óta működő Apollo szivattyú és kellene egy új. Öntözés + a kerti házba van WC tusoló, mosógép, azaz házi vízellátás is egyben. Most egy kölcsönbe kapott, kicsióccsó Tesco-s szivattyú van, az is felhozza a vizet, szóval a kúttal szerencsére nincs gáz.

Csak ezek a gyári adatok, jelleggörbe, emelési magasság stb stb, bármennyire is fáj beismerni, ehhez kurvára hülye vagyok, a régi szivattyú a 40 liter per percet lazán tudta, sokkal többet nem szeretnék, mert nem tudom a kút vízhozama mit bír el. A nyugvó vízszint 5 méteren van (a talajszinttől 3 méter mélyen, egy pincében van a szivattyú, tehát a talajszinttől 8 méterre) a KPE cső 8 méterre lg a kútba, tehát az üzemi vízszint valahol a kettő közt lehet.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Sjani86 írta: 2022.07.22. 21:27 Simán csak bekrepált az 1988 óta működő Apollo szivattyú és kellene egy új. Öntözés + a kerti házba van WC tusoló, mosógép, azaz házi vízellátás is egyben. Most egy kölcsönbe kapott, kicsióccsó Tesco-s szivattyú van, az is felhozza a vizet, szóval a kúttal szerencsére nincs gáz.

Csak ezek a gyári adatok, jelleggörbe, emelési magasság stb stb, bármennyire is fáj beismerni, ehhez kurvára hülye vagyok, a régi szivattyú a 40 liter per percet lazán tudta, sokkal többet nem szeretnék, mert nem tudom a kút vízhozama mit bír el. A nyugvó vízszint 5 méteren van (a talajszinttől 3 méter mélyen, egy pincében van a szivattyú, tehát a talajszinttől 8 méterre) a KPE cső 8 méterre lg a kútba, tehát az üzemi vízszint valahol a kettő közt lehet.
A gazdaságos szivattyú is jó egy darabig, de ezeknél fontos az üzembiztonság: nyilván akkor romlik el, amikor használnád, szerelő, alkatrész meg sehol. Én szívtam sokat Pedrolló előtt. Szánd rá a pénzt. Tartály is van, nyomáskapcsolóval?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

swordmanus írta: 2022.07.23. 09:28 A gazdaságos szivattyú is jó egy darabig, de ezeknél fontos az üzembiztonság: nyilván akkor romlik el, amikor használnád, szerelő, alkatrész meg sehol. Én szívtam sokat Pedrolló előtt. Szánd rá a pénzt. Tartály is van, nyomáskapcsolóval?
Pedrollot akarok mindenképp, a tescosat csak példaként ìrtam, hogy ha az is hozza fel a vizet akkor a kúttal nincs baj. Nem spórolok ilyenen, amiket nézegettem közel 3 kilók, de nem érdekel csak jó legyen
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

jó ha van írta: 2022.07.22. 11:58 Azt nem laposföldből bányásszák? A mienk meg gömbölyű!
OFF
Van laposföld hívő csoport a neten, egyben benne vagyok a FB-on mert kíváncsi vagyok az agymenésekre, rettenetes! De tényleg szentül hiszik hogy a föld lapos, és egy óriási összeesküvés miatt nem tudhatjuk az igazságot. :lol:
ON
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2022.07.24. 10:51 OFF
Van laposföld hívő csoport a neten, egyben benne vagyok a FB-on mert kíváncsi vagyok az agymenésekre, rettenetes! De tényleg szentül hiszik hogy a föld lapos, és egy óriási összeesküvés miatt nem tudhatjuk az igazságot. :lol:
ON
szintén OFF
és ha valóban létezik ez az óriási összeesküvés, akkor ők mégis miként tettek szert a VALÓS információkra?
szintén ON
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2022.07.24. 10:51 OFF
Van laposföld hívő csoport a neten, egyben benne vagyok a FB-on mert kíváncsi vagyok az agymenésekre, rettenetes! De tényleg szentül hiszik hogy a föld lapos, és egy óriási összeesküvés miatt nem tudhatjuk az igazságot. :lol:
ON
Pontosan így működik minden konteó. Rettenetes. És meggyőzhetetlenek.

Hogy ON is legyen: az ilyen “szektásoknak” van talán a legnagyobb esélye zombiapokalipszisnél. Összetartó közösség, mindenkit erősen összekovácsoló ideológia, kellően magas létszám, hogy a fontos készségek, és a kritikus tömeg meglegyenek, de ahhoz mégis kellően kicsi a közösség, hogy ismerjék egymást, és meglegyen a bizalom. Ezek az emberek akkor is megmaradnak, amikor kihal minden magányos Rambó.

Megyek, bezúzom e gyerekek földgömbjét ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: szöged »

Petya357 írta: 2022.07.24. 18:20 Pontosan így működik minden konteó. Rettenetes. És meggyőzhetetlenek.

Hogy ON is legyen: az ilyen “szektásoknak” van talán a legnagyobb esélye zombiapokalipszisnél. Összetartó közösség, mindenkit erősen összekovácsoló ideológia, kellően magas létszám, hogy a fontos készségek, és a kritikus tömeg meglegyenek, de ahhoz mégis kellően kicsi a közösség, hogy ismerjék egymást, és meglegyen a bizalom. Ezek az emberek akkor is megmaradnak, amikor kihal minden magányos Rambó.

Megyek, bezúzom e gyerekek földgömbjét ;)
az igazi szektások esetén helytálló a kijelentésed, de a laposföldhívők minden valószínűség szerint inkább netes közösség, mint tényleges, és elszórtan vannak, így nincs meg a "kritikus tömeg"

viszont kíváncsi lennék, hogy a lapos föld milyen síkidomra hasonlít szerintük , hol van a közepe (a magyarországiak szerint ugyanott van, mint pl az amcsi laposföldhívők szeritn), és hol vannak a szélei, és mégis milyen vastag?
vagy a laposföldhívők egyben tengerészet és bányászattagadók is?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2022.07.24. 19:13 az igazi szektások esetén helytálló a kijelentésed, de a laposföldhívők minden valószínűség szerint inkább netes közösség, mint tényleges, és elszórtan vannak, így nincs meg a "kritikus tömeg"

viszont kíváncsi lennék, hogy a lapos föld milyen síkidomra hasonlít szerintük , hol van a közepe (a magyarországiak szerint ugyanott van, mint pl az amcsi laposföldhívők szeritn), és hol vannak a szélei, és mégis milyen vastag?
vagy a laposföldhívők egyben tengerészet és bányászattagadók is?
Ott a pont! …Elpusztulnak a magányos farkasokkal egyidőben. :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok! Ismertek valakit akinek van 5.7x28 fegyvere? Tudjátok-e hol lehet beszerezni hozzá lőszert? Köszi!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Trailm írta: 2022.07.24. 20:11 Sziasztok! Ismertek valakit akinek van 5.7x28 fegyvere?
Szarvas Peti (Celeritas).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Sziasztok!

Ez itt az első hozzászólásom ezen a fórumon. Anno a sárgán kezdtem még 15-20 éve, aztán aktívan részt vettem a régi kéken is, szintén ezzel a nickkel, talán egy-két régi motoros emlékszik rám. ;)

A serpa söröző áll még?
farsang2007serpa.jpg
farsang2007serpa.jpg (42.27 KiB) Megtekintve 16355 alkalommal
Aut inveniam viam, aut faciam!
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszi .
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

numizmata írta: 2022.07.24. 22:13 Sziasztok!

Ez itt az első hozzászólásom ezen a fórumon. Anno a sárgán kezdtem még 15-20 éve, aztán aktívan részt vettem a régi kéken is, szintén ezzel a nickkel, talán egy-két régi motoros emlékszik rám. ;)

A serpa söröző áll még?

farsang2007serpa.jpg
Fiatalság bolondság.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

numizmata írta: 2022.07.24. 22:13 Sziasztok!

Ez itt az első hozzászólásom ezen a fórumon. Anno a sárgán kezdtem még 15-20 éve, aztán aktívan részt vettem a régi kéken is, szintén ezzel a nickkel, talán egy-két régi motoros emlékszik rám. ;)

A serpa söröző áll még?

farsang2007serpa.jpg

Üdv újra a fedélzeten!😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Atyaeg, kik ezek a anarhista szeparatistak?? :shock:
numizmata írta: 2022.07.24. 22:13 Sziasztok!

Ez itt az első hozzászólásom ezen a fórumon. Anno a sárgán kezdtem még 15-20 éve, aztán aktívan részt vettem a régi kéken is, szintén ezzel a nickkel, talán egy-két régi motoros emlékszik rám. ;)

A serpa söröző áll még?

farsang2007serpa.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

qqriq írta: 2022.07.25. 12:28 Atyaeg, kik ezek a anarhista szeparatistak?? :shock:
Inkabb elmeroggyantak, foleg 15 ev tavlatabol nezve :) mondjuk volt, amikor a terrorelharito szolgalat ezt nem igy ertekelte es megjelent a serpaban….

De volt olyan alkalom amikor maga KeseruBela is ott sorozott velunk. Kurvareg volt.

A foton lathato egyik tag aktiv forumozo itt, majd vallalja magat ha akarja. A masik kettorol nincs informaciom.

Egyebkent ez az este azert is volt emlkezetes, mert egy szemeteszsakba csavart gorkij 47tel a honom alatt mentem haza a topiktalirol az arpad hidon keresztul. Mire hazaertem minden azzal volt tele, hogy megsoroztak ak-val az ORFK epuletet….

Azt hiszem, elkapott a nosztalgia.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Akkor azert volt ennyire ismeros, en is ott voltam, kihivtak minket intezkedni mert allampolgari bejelentes szerint terroristagyanus egyenek fegyverekkel akartak elfoglalni a sorozot 8-)
numizmata írta: 2022.07.25. 15:55 Inkabb elmeroggyantak, foleg 15 ev tavlatabol nezve :) mondjuk volt, amikor a terrorelharito szolgalat ezt nem igy ertekelte es megjelent a serpaban….
ingyom bingyom tálib-e?
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

No komment...

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

"Közölték, hogy meg fognak minket ölni, ha nem adjuk ki nekik "az apósomat, mert »neki kell az az ember, vagy ránk gyújtja a házat«. Amikor látták, hogy nem érnek célt, azt mondták, hogy adjunk neki 4 millió forintot, akkor békén hagynak minket."

https://metropol.hu/aktualis/nagykokeny ... -763882/#
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: No komment...

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

parazstaposo írta: 2022.07.25. 19:45 "Közölték, hogy meg fognak minket ölni, ha nem adjuk ki nekik "az apósomat, mert »neki kell az az ember, vagy ránk gyújtja a házat«. Amikor látták, hogy nem érnek célt, azt mondták, hogy adjunk neki 4 millió forintot, akkor békén hagynak minket."

https://metropol.hu/aktualis/nagykokeny ... -763882/#
A fiatal nő apósa később bement a hatvani kapitányságra vallomást tenni, ahol azt tanácsolták neki, hogy ne menjen vissza folytatni a kerti munkát, nehogy baja essen.

Vagy max A4-es lappal. És mutatkozzon be.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: No komment...

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2022.07.25. 19:45 "Közölték, hogy meg fognak minket ölni, ha nem adjuk ki nekik "az apósomat, mert »neki kell az az ember, vagy ránk gyújtja a házat«. Amikor látták, hogy nem érnek célt, azt mondták, hogy adjunk neki 4 millió forintot, akkor békén hagynak minket."

https://metropol.hu/aktualis/nagykokeny ... -763882/#
Egy baleset sérültjéhez segíteni ment oda a férfi, akit aztán a sérült rokonai meg akartak lincselni.. :(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: No komment...

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.07.25. 21:48 Egy baleset sérültjéhez segíteni ment oda a férfi, akit aztán a sérült rokonai meg akartak lincselni.. :(
Elsősegély első pont: saját magunk biztonsága. Nekem jó lecke, hogy messziről láthatóan "problémás" őrjöngő kiccsaládhoz meg se fogok próbálni odamenni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2022.07.24. 14:45 szintén OFF
és ha valóban létezik ez az óriási összeesküvés, akkor ők mégis miként tettek szert a VALÓS információkra?
szintén ON
OFF
Egy nagy rakás katyvasz az egész. Egyrészt amerikai agymenések átvétel és fordítása (odaát igen sokféle idióta van), másrészt készítenek saját anyagokat is. Kvázvallásként működik, rengeteg tárgyi tévedés, butaság és összeesküvés-elmélet keveréke. Szentül meg vannak győződve róla hogy ők a felébredett szabadok, mindenki más körülöttük pedig megvezetett hülye. Szörnyülködni néha benézek, de van egy laposföld szatíra csoport is, ott kiröhögik őket. Az viccesebb.
ON
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

numizmata írta: 2022.07.24. 22:13 Sziasztok!

Ez itt az első hozzászólásom ezen a fórumon. Anno a sárgán kezdtem még 15-20 éve, aztán aktívan részt vettem a régi kéken is, szintén ezzel a nickkel, talán egy-két régi motoros emlékszik rám. ;)

A serpa söröző áll még?

farsang2007serpa.jpg
A kép jobb oldalán lévő sheriff csillagos dagadt parasztot szoktam látni reggelenként. :lol:
Amúgy üdv újra a fórumon! Long time no see.

Serpa söröző már nincs meg, a bulinegyed beindulása után azon a környéken elnéptelenedtek a kocsmák és egymás után bezártak, a tulaj áttette a céget valahová beljebb.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.07.26. 10:45 OFF
Egy nagy rakás katyvasz az egész. Egyrészt amerikai agymenések átvétel és fordítása (odaát igen sokféle idióta van), másrészt készítenek saját anyagokat is. Kvázivallásként működik, rengeteg tárgyi tévedés, butaság és összeesküvés-elmélet keveréke. Szentül meg vannak győződve róla hogy ők a felébredett szabadok, mindenki más körülöttük pedig megvezetett hülye. Szörnyülködni néha benézek, de van egy laposföld szatíra csoport is, ott kiröhögik őket. Az viccesebb.
ON
OFF
Ismerősöm idősebb villamosmérnök, aki úgy döntött, sokkal nyugisabban biztosítja önmagának a kívánt életszínvonalat, ha matematika és fizika különórákat ad teljes munkaidőben. Túrázás közben jókat beszélgetünk, sokat tanulok tőle az oktatásról. Tőle származik a gondolat: "A baj a tudományvallás. Sok ember azt képzeli - még ha le is tagadja, amikor szembesítik vele -, hogy a tudományos tények hitbeli döntések. Nyilván egy határon túl elfogy az ember tudása, és onnantól a bizalom működik vagy nem működik. Ezért fontos, hogy az ismeretek alapvető szintjén megértsék a tanítványok, hogy a világ az okság törvényei szerint működik, ezeket az összefüggéseket kutatjuk*, ezek megérthetőek és megértendőek, amit gondolunk az nem biztos, hogy úgy is van, és nem azért van például gravitáció, mert a tanár azt mondta. - Bármilyen kényelmes is a tanároknak és a tudósoknak a tudományvallás, látjuk, hogy ez visszaüt."
A tudományvallás az egyik tartóoszlop, amikre ráépíthetők ezek a rettenetek.

* Képzeljük el, hogy valaki nem tud sakkozni, és a szabályok ismerete nélkül sakkozni kezd a számítógéppel! A számítógép nem engedi neki a szabálytalan lépéseket, és nem tiltja a buta lépéseket: a játékosnak rá kell jönnie, mik a szabályos, ezért lehetséges lépések, és ezek közül mik a jó lépések. - A tudomány pontosan ugyanez.

Költöztetem magunkat az OFF-topikba.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: No komment...

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.07.26. 08:51 Elsősegély első pont: saját magunk biztonsága. Nekem jó lecke, hogy messziről láthatóan "problémás" őrjöngő kiccsaládhoz meg se fogok próbálni odamenni.
+1
fő a biztonság. Az ellátóké is!

Súlyos természeti katasztrófa utáni ételosztás közben volt egy hasonló tapasztalatom - kaját, ivóvizet osztottunk, de mégsem voltunk teljes biztonságban. Számítottam rá, és bevállatam (még fiatal voltam :) ...) . A többi önkéntest úgy láttam, nagyon meglepte, hogy az emberek tolakodtak, erőszakosan nyomultak, és aktívan tevékenykedő bizt. örök, (ill később már súlyos testi sértésre is alkalmas eszközök kézbevétele, demonstrálása) kellettek a rend fenntartásához. Ez volt az a pont, ahol a kaja stratégiai döntés alapján "elfogyott", és bölcsebb volt visszavonulni.

Van a segítségnyujtás, és van a bisztonság, biztosítás. Mindkettő hasonlóan fontos feladat, és az egyik megléte sajnos nem érvényleteníti a másikat. Ha pedig valakinek segítesz, nem várj érte hálát. Ez teljesen opcionális. Zavarodott ember még kárt is okozhat benned, lnt a fenti példa. Ilyen ez a showbiznisz... :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: No komment...

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2022.07.26. 11:34 +1
fő a biztonság. Az ellátóké is!

Súlyos természeti katasztrófa utáni ételosztás közben volt egy hasonló tapasztalatom - kaját, ivóvizet osztottunk, de mégsem voltunk teljes biztonságban. Számítottam rá, és bevállatam (még fiatal voltam :) ...) . A többi önkéntest úgy láttam, nagyon meglepte, hogy az emberek tolakodtak, erőszakosan nyomultak, és aktívan tevékenykedő bizt. örök, (ill később már súlyos testi sértésre is alkalmas eszközök kézbevétele, demonstrálása) kellettek a rend fenntartásához. Ez volt az a pont, ahol a kaja stratégiai döntés alapján "elfogyott", és bölcsebb volt visszavonulni.

Van a segítségnyujtás, és van a bisztonság, biztosítás. Mindkettő hasonlóan fontos feladat, és az egyik megléte sajnos nem érvényleteníti a másikat. Ha pedig valakinek segítesz, nem várj érte hálát. Ez teljesen opcionális. Zavarodott ember még kárt is okozhat benned, lnt a fenti példa. Ilyen ez a showbiznisz... :roll:
Analógia: "Lőtérlátogatás végén mindenki ugyanannyi lyukkal menjen haza, mint amennyivel érkezett." → A segítségnyújtás végén ne kelljen ugyanannyi vagy több, illetve más embernek segítség, mint az elején.
Valamint továbbra is fenntartom, hogy egyik ember sem rabszolgája a másiknak, és a segítségnyújtás attól nemes cselekedet, hogy megteszik, miközben szabadon megtagadható. (A jog ennek ellenkezőjére ad példát, de egy ilyen 20. század után senki sem hivatkozhat arra, hogy a jog = jó erkölcs, követése pedig helyes cselekedet.)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

https://youtube.com/shorts/Lb7bowY1ePo?feature=share

Meglepő, hogy milyen magasra emelkedik, és milyen lassan ér célba. Csak kellően messzire kell lőni :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Válasz küldése