OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

The Gent írta: 2022.09.20. 19:04 "Ölik egymást"... Jah, az egyik fél a fennmaradásáért küzd, a másik meg.. Csak... Mert oda küldték... Nem szimpatikus nekem ez a relativizálás meg összemosás.. Már bocsánatot kérek... Kapisi ?🤨
A helyzet az, hogy ez igaz, ahogy az is, hogy külső segítség nélkül is remekül elszórakoztatják és elszórakoztatták országon belül egymást a bennszülöttek… A nemzettudat még nincs náluk azon a fokon, hogy országon belül ne harcoljanak egymással a törzsek és a hadurak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat: mi a fäsz? Csak úgy elkezdenek szurkálni egy villamosmegállóban.

Ilyenkor azért nincs az az okos rendőrségi véghjózsi, akinek elhisszük, hogy "a kézfogás és bemutatkozás"* az orvosság. ILYENKOR BIZONY FEGYVERT KELL RÁNTANI ÉS LŐNI A FEJÉT, AHOGY A CSÖVÖN KIFÉR!

"Egy férfi Budapesten, a XI. kerületi Kőérberek megállóban péntek este minden előzmény nélkül előkapott egy kést, és szurkálni kezdte a villamosra egyedül várakozó nőt. A zavartnak tűnő ismeretlen közben egyetlen szót sem szólt, miközben a nő kiabált és védekezni próbált."

https://index.hu/belfold/2022/09/20/tam ... szurkalas/

Kép


* Lásd: http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... anacsaira/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.09.21. 06:49 Napi magyar valóság rovat: mi a fäsz? Csak úgy elkezdenek szurkálni egy villamosmegállóban.

Ilyenkor azért nincs az az okos rendőrségi véghjózsi, akinek elhisszük, hogy "a kézfogás és bemutatkozás"* az orvosság. ILYENKOR BIZONY FEGYVERT KELL RÁNTANI ÉS LŐNI A FEJÉT, AHOGY A CSÖVÖN KIFÉR!

"Egy férfi Budapesten, a XI. kerületi Kőérberek megállóban péntek este minden előzmény nélkül előkapott egy kést, és szurkálni kezdte a villamosra egyedül várakozó nőt. A zavartnak tűnő ismeretlen közben egyetlen szót sem szólt, miközben a nő kiabált és védekezni próbált."

https://index.hu/belfold/2022/09/20/tam ... szurkalas/

Kép

* Lásd: http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... anacsaira/
Ilyen nálunk is volt: egy elmebeteg elhatározta hogy öngyilkos lesz, vett egy kést, de előtte ki akarta próbálni, hogy mennyire hatékony.
Random kiválasztott valakit, követte, aztán a késsel nekiesett..
Utólag elemeztük a szitut, ha a megtámadottnál van valamilyen eszköz, valszeg tudta volna használni, és túléli a támadást. (Perceken keresztül dulakodtak, sikerült is ellöknie magától a támadót, de az aztán felkapta a kést, és utólérte.)

Egy kisgyerekes apuka volt az áldozat.
Az elkövető kb most szabadulhat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2022.09.20. 22:27 New Yorkban a műfajnak komoly hagyományai vannak:
https://youtu.be/5E032cZNp-A
Muhahaha.
Ilyen cső létezik 1500-as átmérőben.
Simán elfér benne a lőlap, még a hozzá tertozó vonóeszköz is.
És csak 1 kicsi pince kell, ahol elférsz állva.
Csatolmányok
letöltés (2).jpeg
letöltés (2).jpeg (7.03 KiB) Megtekintve 17675 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

lasd laminatumkft...
RatRace írta: 2022.09.21. 08:58 Muhahaha.
Ilyen cső létezik 1500-as átmérőben.
Simán elfér benne a lőlap, még a hozzá tertozó vonóeszköz is.
És csak 1 kicsi pince kell, ahol elférsz állva.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

RatRace írta: 2022.09.21. 08:58 Muhahaha.
Ilyen cső létezik 1500-as átmérőben.
Simán elfér benne a lőlap, még a hozzá tertozó vonóeszköz is.
És csak 1 kicsi pince kell, ahol elférsz állva.
Kedvenc Gun Jesusunkat is látni ilyen helyen munka közben, de nem merek utánaszámolni, mennyibe kerülne. Habár kevesebbet kell zsaluzni.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2022.09.21. 06:59 Ilyen nálunk is volt: egy elmebeteg elhatározta hogy öngyilkos lesz, vett egy kést, de előtte ki akarta próbálni, hogy mennyire hatékony.
Random kiválasztott valakit, követte, aztán a késsel nekiesett..
Utólag elemeztük a szitut, ha a megtámadottnál van valamilyen eszköz, valszeg tudta volna használni, és túléli a támadást. (Perceken keresztül dulakodtak, sikerült is ellöknie magától a támadót, de az aztán felkapta a kést, és utólérte.)

Egy kisgyerekes apuka volt az áldozat.
Az elkövető kb most szabadulhat.
A4-es papírlap! Soha ne becsüld alá az A4-es papírlap erejét, hatalmát!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

mlaca írta: 2022.09.21. 11:46 A4-es papírlap! Soha ne becsüld alá az A4-es papírlap erejét, hatalmát!
Biztosan nem volt nála. Felkészületlen volt... :-(
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Évek óta nézek önvédelmi oktatófilmeket és túlélők megtámadottak beszámolóit vagy kommentjeit a YT Tiktokon . Az edzések ezért is hiányosak életszerűtlenek mert kényelmes helyen nyugodtan gyakorolnak bevett mozdulatokat , valóságban hirtelen megragadják az illetőt vagy óbégatva nekirontanak haját ruháját cibálva . Erre nem készítenek fel csak a formagyakorlat hibátlan kivitekezésére pl 50 kg nő levédi a 110 kg edzős ütését és kitekeri a karját ... A kommentek arról szólnak hogy mi a tiltott az ne vegyék meg de hajlakkot festéksprayt vigyenek a nők mert az jó és nem bünteti a zsaruk. A másik opció szerintük hogy minél többen videozzanak az elrettentő .
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

Az ilyen "önvèdelmi" edzèsek javàt be kellene tiltani ès büntetni azt, aki olyat mer àllítani egy ötven kilós nőnek hogy győzhet egy nàlànál nagyobb fèrfi ellen kèzitusàban. Nem győzhet. Èvek rutinja is èdeskevès ha belenèz egy pleknibe, vagy kèst ràntanak rá ès beindul a varrógèp.

Annakidejèn egy cimboràmmal gumikèssel gyakoroltunk, bekentük piros temperàval az èlèt, ès fèl percet adtunk a màsik elpusztítàsàra. A sràc erősebb ès nagyobb volt nàlam, nem sokkal, de èrezhető volt a fizikai fölènye, ès volt pàr èv judo tapasztalata. Nàlam csak a kès volt, a fèl perc alatt, mire sikerült legyűrnie, ötvennyolcszor szúrtam vagy vágtam meg. Ennek a fele halálos volt, a maradèk jó rèsze utàn pedig nyomorèk lett volna, ha túl is èli. Ès abszolút nem vagyok kèsvívó, sose tanultam. Fordítva se volt jobb a helyzet termèszetesen.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Arh írta: 2022.09.21. 21:31 Az ilyen "önvèdelmi" edzèsek javàt be kellene tiltani ès büntetni azt, aki olyat mer àllítani egy ötven kilós nőnek hogy győzhet egy nàlànál nagyobb fèrfi ellen kèzitusàban. Nem győzhet. Èvek rutinja is èdeskevès ha belenèz egy pleknibe, vagy kèst ràntanak rá ès beindul a varrógèp.

Annakidejèn egy cimboràmmal gumikèssel gyakoroltunk, bekentük piros temperàval az èlèt, ès fèl percet adtunk a màsik elpusztítàsàra. A sràc erősebb ès nagyobb volt nàlam, nem sokkal, de èrezhető volt a fizikai fölènye, ès volt pàr èv judo tapasztalata. Nàlam csak a kès volt, a fèl perc alatt, mire sikerült legyűrnie, ötvennyolcszor szúrtam vagy vágtam meg. Ennek a fele halálos volt, a maradèk jó rèsze utàn pedig nyomorèk lett volna, ha túl is èli. Ès abszolút nem vagyok kèsvívó, sose tanultam. Fordítva se volt jobb a helyzet termèszetesen.
+1
Nem vagyok nagy késes, de voltam pár alkalommal késharc-oktatáson (anno a Taekwondo edzések után volt ugyanabban a teremben, úgyhogy maradtam ;), szerintem ha a késes egy kicsit is gyakorlott, nem sok esély van a megállítására pusztakézzel.
Jellemző, hogy a taekwondoban is csak egy fajta kés elleni technikát tanítottak, a a fentről lefelé szúrás kivédését; na most késsel biztosan nem így támadnék.
Inkább a kill or get killedben leírt technikákat alkalmaznám.

Az összes, kés elleni technikát bemutató videóban a késes támadó együttműködő, azaz hagyja magát a bemutatandó technikával legyőzni, illetve a másik kezével véletlenül sem csinál semmit. :)
Az a szerencse, hogy a legtöbb késelést kis szir-szar késsel hajtják végre (és még így is gyakran halálos).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

WildBear23 írta: 2022.09.21. 21:43 +1
Nem vagyok nagy késes, de voltam pár alkalommal késharc-oktatáson (anno a Taekwondo edzések után volt ugyanabban a teremben, úgyhogy maradtam ;), szerintem ha a késes egy kicsit is gyakorlott, nem sok esély van a megállítására pusztakézzel.
Jellemző, hogy a taekwondoban is csak egy fajta kés elleni technikát tanítottak, a a fentről lefelé szúrás kivédését; na most késsel biztosan nem így támadnék.
Inkább a kill or get killedben leírt technikákat alkalmaznám.

Az összes, kés elleni technikát bemutató videóban a késes támadó együttműködő, azaz hagyja magát a bemutatandó technikával legyőzni, illetve a másik kezével véletlenül sem csinál semmit. :)
Az a szerencse, hogy a legtöbb késelést kis szir-szar késsel hajtják végre (és még így is gyakran halálos).
Az is problèma hogy óriàsi homály van a fejekben, mikor az önvèdelem a tèma. El szoktam mondani a szokásos dolgokat (gázsprayt vegyèl, de ha van sok pènzed akkor gàzpisztolyod is legyen, gyakorolj/szàrazolj vele sokat, kitèrèst gyakorold, figyeld a környezeted, stb), na ekkor szoktam megkapni hogy: rasszista vagyok, elmebeteg vagyok, paranoiàs vagyok, lófszt nem èrnek ezek, majd elveszik tőlem ès lelőnek vele, előveszik az èleset ès lelőnek, stb. Mikor a humán tesztet forszírozom ("ha ennyire èrtesz hozzà, akkor àllj bele, nem tàrazok vegyesen, nem a nagy tàrkapacitàsú öntöltőt tàrazom ki rád, csak a revolvert, nem foglak fejtetőn taposni sem mikor összegörnyedsz.") azt sose vàllalják be.

Mikor külterületen laktam, lakott ott egy öreg zsivàny, valami többszàzrendbeli betörèses rablàsèrt, garázdasàgèrt meg önbíráskodàsèrt ült. Fel is kèrdezett mikor odaköltöztem, ràmarkoltam a revolverem markolatàra, elfehèredett ès megjegyezte hogy ha mèg viperàm is van, akkor konkrètan beszarik. Nem sok foga volt, elmondta hogy egy olyan bunyóban hagyta ott a földön, ahol egy nàla kb 10 kilóval kisebb figura telibenyomta öt lövèssel, utàna pedig kèt percig rugdosta acèlbetètes bakanccsal ès ütötte viperàval csak azèrt mert nem a felhő közepèn esett össze hanem a lendület àtvitte rajta. Azt mondta hogy ott lepergett előtte az èlete, mert konkrètan nem tudott vèdekezni. Egy hónapot volt kórhàzban utàna. Szóval aki kapott màr ilyennel, az igenis beszarik tőle, aki meg nem èrt hozzà, az hülyesèget tud csak beszèlni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Arh írta: 2022.09.21. 22:30 Az is problèma hogy óriàsi homály van a fejekben, mikor az önvèdelem a tèma. El szoktam mondani a szokásos dolgokat (gázsprayt vegyèl, de ha van sok pènzed akkor gàzpisztolyod is legyen, gyakorolj/szàrazolj vele sokat, kitèrèst gyakorold, figyeld a környezeted, stb), na ekkor szoktam megkapni hogy: rasszista vagyok, elmebeteg vagyok, paranoiàs vagyok, lófszt nem èrnek ezek, majd elveszik tőlem ès lelőnek vele, előveszik az èleset ès lelőnek, stb. Mikor a humán tesztet forszírozom ("ha ennyire èrtesz hozzà, akkor àllj bele, nem tàrazok vegyesen, nem a nagy tàrkapacitàsú öntöltőt tàrazom ki rád, csak a revolvert, nem foglak fejtetőn taposni sem mikor összegörnyedsz.") azt sose vàllalják be.


5. pont:


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/top6-j ... rugyekben/

:-)))

Egyszerűen sosem értem meg, hogyan lehet akkora butaparaszt valaki, hogy nem éri fel egyszerű, józan ésszel, hogy egy késes vagy csak éppen erősebb támadó ellen BÁRMI, ami a távolságot hatásosan növeli mennyire drasztikusan javítja a védekező esélyeit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

gvass1 írta: 2022.09.22. 08:00
5. pont:


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/top6-j ... rugyekben/

:-)))

Egyszerűen sosem értem meg, hogyan lehet akkora butaparaszt valaki, hogy nem éri fel egyszerű, józan ésszel, hogy egy késes vagy csak éppen erősebb támadó ellen BÁRMI, ami a távolságot hatásosan növeli mennyire drasztikusan javítja a védekező esélyeit.
Látod ezt èn sem èrtem. De nem egy ilyet hallottam.
Amikor elhangzik a számból a fegyver szó, akkor tízből hèt ember elkezd làbràngani, a maradèk hàrom meg a làbràngàs mellè ostoba fszsàgokat beszèlni amit innen-onnan felnyalt a mèdiàból.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nekem az szokott tetszeni, amikor ilyen szóba jön:
Minek neked gázpisztoly, amikor ott vannak az élesek. (vadászpuskák). (mi vagyok én terminátor, hogy a kabát alatt hordjam a sörétest???)
Már csak legyintek, és annyit szoktam mondani, mindenki azt csinál amit akar ha rám hallgat, és eldöntheti hogy egy adott helyzetben áldozat akar -e lenni vagy sem.

Arh írta: 2022.09.22. 09:03 Látod ezt èn sem èrtem. De nem egy ilyet hallottam.
Amikor elhangzik a számból a fegyver szó, akkor tízből hèt ember elkezd làbràngani, a maradèk hàrom meg a làbràngàs mellè ostoba fszsàgokat beszèlni amit innen-onnan felnyalt a mèdiàból.
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2022.09.22. 10:18 Nekem az szokott tetszeni, amikor ilyen szóba jön:
Minek neked gázpisztoly, amikor ott vannak az élesek. (vadászpuskák). (mi vagyok én terminátor, hogy a kabát alatt hordjam a sörétest???)
Már csak legyintek, és annyit szoktam mondani, mindenki azt csinál amit akar ha rám hallgat, és eldöntheti hogy egy adott helyzetben áldozat akar -e lenni vagy sem.
A "térítést" nem szabad erőltetni. Egyszer mondjad el a nézőpontodat, aki igényli a segítséget, annak segíts, aki nem, azzal fel se kell hozni a témát a továbbiakban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TurboP írta: 2022.09.22. 10:18 Nekem az szokott tetszeni, amikor ilyen szóba jön:
Minek neked gázpisztoly, amikor ott vannak az élesek. (vadászpuskák). (mi vagyok én terminátor, hogy a kabát alatt hordjam a sörétest???)
Már csak legyintek, és annyit szoktam mondani, mindenki azt csinál amit akar ha rám hallgat, és eldöntheti hogy egy adott helyzetben áldozat akar -e lenni vagy sem.
Komolyan mondom, annyira egyformák és sablonosak az ellenvetések, hogy valami tanfolyamon oktathatják…
Fortitu írta: 2022.09.22. 10:26 A "térítést" nem szabad erőltetni. Egyszer mondjad el a nézőpontodat, aki igényli a segítséget, annak segíts, aki nem, azzal fel se kell hozni a témát a továbbiakban.
+1
A lovat elrángathatod az itatóhoz, bele is nyomhatod a fejét a vályúba, de inni csak akkor fog, ha akar.
A lehetőséget megadjuk, a közönség pedig hallotta mindkét álláspont érveit. Nyilván nem túl kellemes, ha egy rokon, barát, vagy kedves ismerős hülyeséget csinál, de a cigit sem kapjuk ki a szájából. (Pedig abból nagyobb valószínűséggel nagyobb baja lesz.)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2022.09.22. 10:18 Nekem az szokott tetszeni, amikor ilyen szóba jön:
Minek neked gázpisztoly, amikor ott vannak az élesek. (vadászpuskák). (mi vagyok én terminátor, hogy a kabát alatt hordjam a sörétest???)
Jah, mondjuk ilyet vadásztól is hallottam, hogy "ott van nekem a nagygolyós, a duplagolyós, meg a gyöngygolyós, minek egy ilyen meggymagköpködő cowboypisztoly..?
Hát azért barátom, mert ha elkezdenek szurkálni a 4/6-oson, akkor nem tudsz hazaszaladni a puskádért..

Ami gyakori szokott még lenni, hogy "engem még soha nem támadtak meg" (ezen az alapon a biztonsági övet se kössük be), "majd jól a saját spray-del fújnak le", "csak felbosszantod vele a támadót", "a betörésnek nagyobb az esélye, és nekem hatponton záródó biztonsági ajtóm van" (az utcai támadás ellen nem véd..), "majd jól tökön rúgom és elfutok", stb..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

WildBear23 írta: 2022.09.22. 11:25 Jah, mondjuk ilyet vadásztól is hallottam, hogy "ott van nekem a nagygolyós, a duplagolyós, meg a gyöngygolyós, minek egy ilyen meggymagköpködő cowboypisztoly..?
Hát azért barátom, mert ha elkezdenek szurkálni a 4/6-oson, akkor nem tudsz hazaszaladni a puskádért..

Ami gyakori szokott még lenni, hogy "engem még soha nem támadtak meg" (ezen az alapon a biztonsági övet se kössük be), "majd jól a saját spray-del fújnak le", "csak felbosszantod vele a támadót", "a betörésnek nagyobb az esélye, és nekem hatponton záródó biztonsági ajtóm van" (az utcai támadás ellen nem véd..), "majd jól tökön rúgom és elfutok", stb..
A mindent vivő ellenérv a "leveszem a tűsarkúm és szétverem a fejét vele" volt a 150 centis kolléganőm szàjàból.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Arh írta: 2022.09.22. 11:52 A mindent vivő ellenérv a "leveszem a tűsarkúm és szétverem a fejét vele" volt a 150 centis kolléganőm szàjàból.
A támadó meg addig a Ludas Matyit olvasgatja majd. :-(
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

AndyA írta: 2022.09.22. 12:43 A támadó meg addig a Ludas Matyit olvasgatja majd. :-(
Kb.
Nem szoktam àldozatot hibàztatni de itt a keleti vègeken törtènnek olyan dolgok, amik alapjàn az àtlag tèvènèző/újsàgolvasó honpolgàrnak is el kène gondolkodni hogy:
-vegyünk màr valami önvèdelmi eszközt,
-ne menjünk màr olyan helyre ahol baj lehet.

Ehhez kèpest megvertek meg kiraboltak egy terhes anyukàt mert neki pont olyan környèken kell levàgni az utat hazàig, ami hemzseg a drogos csövesektől, ès kàbè nulla a forgalom. Öt percet kellett volna a buszra vàrnia, amivel tizenöt perccel kèsőbb èr haza.
Na az ilyen meg is èrdemli, ha hülye.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia,

ezt a nyelvtani javítgatást kérlek ne folytasd, ez egy fegyveres fórum, nem nyelvtanóra. Elég idegesítő.
AndyA írta: 2022.09.22. 10:33 Követsz valamit, pl. az eseményeket. Figyelemmel viszont kísérsz. (Bocs.)
...
AndyA írta: 2022.09.21. 18:59 Látszana. (Bocs.)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Arh írta: 2022.09.22. 13:35 Kb.
Nem szoktam àldozatot hibàztatni
Ööööö... de hát pontosan ezt csinálod most :roll: Szerinted ez segít?
Arh írta: 2022.09.22. 13:35 de itt a keleti vègeken törtènnek olyan dolgok, amik alapjàn az àtlag tèvènèző/újsàgolvasó honpolgàrnak is el kène gondolkodni hogy:
-vegyünk màr valami önvèdelmi eszközt,
-ne menjünk màr olyan helyre ahol baj lehet.

Ehhez kèpest megvertek meg kiraboltak egy terhes anyukàt mert neki pont olyan környèken kell levàgni az utat hazàig, ami hemzseg a drogos csövesektől, ès kàbè nulla a forgalom. Öt percet kellett volna a buszra vàrnia, amivel tizenöt perccel kèsőbb èr haza.
Na az ilyen meg is èrdemli, ha hülye.
Nem hülye. Hanem tudatlan. Nem mindegy.

Nem beszólogatni kellene terhes anyukáknak online, a billentyűzet és a nick anominitása mödül - egyébként sem hiszem, hogy sok terhes anyuka olvassa fórumot, hanem segíteni. Konktét tanáccsal, vagy akár úgy, hogy elkiséred (ha konkrét emberről van szó). Ha pedig nem tudzs segíteni, akkor pls tartsd meg magadnak a véleményedet.

De most komolyan, eddig hány emberrel találkoztál, akit úgy győztél meg BÁRMIRÓL is, hogy lehülyézted? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Arh írta: 2022.09.22. 13:35
Egyensúlyozzunk!
Édesanyám piros Csepel bringáját* ellopták a húsbolt elől. Öt percre ment be a húsboltba, és ugyanúgy nem zárta le, ahogy addig sem. Ötezerszer figyelmeztettem, hogy ebből baj lesz. Lett. Aki előtte állt a sorban a kasszánál, az vitte el.
Az a kijelentés, hogy le kellett volna zárni a biciklit, az egy ténymegállapítás egy elkövetett hibáról: teljesen oké.
Az a kijelentés, hogy "Úgy kell neki, megérdemelte": nem oké. - Mert ezzel rosszat kívánnék a másik embernek. Márpedig azt kívánom másnak, amit magamnak kívánnék, én pedig nem kívánom, hogy a hibámat - amit előbb-utóbb szükségszerűen elkövetek - valaki kihasználja.
(Plusz tapintat is van a világon: nem kezdtem prédikációba a biciklizár használatának fontosságáról. A tapintat nélküli őszinteség a bunkóság alesete.)

* Igen: ezzel vitt óvodába engem is, az öcsémet is, és annyira retró, hogy elkérték lagziba… Érzelmi értéke a tömegével megegyező mennyiségű platina. Ennyim nincs, de ha csodával határos módon az elmúlt négy évben nem szerelték szét és megkerül, azt egy demizson házi gyömbérsörrel honorálom.
Arh írta: 2022.09.22. 13:35 Na az ilyen meg is èrdemli, ha hülye.
Nem érdemli meg. - Főleg, hogy nem tudjuk, mi volt a fejében, de általában az emberek nem mazochisták, és azt választják, amiről úgy gondolják, hogy a legjobb nekik. Pl. hasmenése lehetett, és nem akart még 15 perccel tovább távol lenni a mosdótól.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2022.09.22. 14:26 Egyensúlyozzunk!
Nem érdemli meg. - Főleg, hogy nem tudjuk, mi volt a fejében, de általában az emberek nem mazochisták, és azt választják, amiről úgy gondolják, hogy a legjobb nekik. Pl. hasmenése lehetett, és nem akart még 15 perccel tovább távol lenni a mosdótól.
Az a szomorú igazság, hogy valóban sok ember hülye és felelőtlen, míg áldozattá nem válik. Viszont abban kétségtelenül egyetértek, hogy van tapintat és ezt nem kell a képükbe vágni, ha már megtörtént a baj. Az önmagában elég rossz és vélhetően tanulság is.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2022.09.22. 14:40 Az a szomorú igazság, hogy valóban sok ember hülye és felelőtlen, míg áldozattá nem válik. Viszont abban kétségtelenül egyetértek, hogy van tapintat és ezt nem kell a képükbe vágni, ha már megtörtént a baj. Az önmagában elég rossz és vélhetően tanulság is.
Az a baj, hogy a boltokban végtelenül sok "ESŐ UTÁN KÖPÖNYEG" módon eszközt keresővel találkozunk. Akinek akkor jut eszébe pepperspray-t venni, amikor mondjuk már megkergették a kóbor kutyák, akinek akkor kell gumis puska, amikor már bementek hozzá éjjel, vagy a taxis, akit már jól megvertek ittas utasai.

Ezekre nehéz nem azt mondani, hogy de mennyivel okosabb lett volna előre gondolkodni. Ez sztem még nem áldozathibáztatás. Aki nem vesz fel bukósisakot és úgy szenved motorbalesetet, az tényleg hülye volt.
Nyilván annak módja, hogyan közlöd ezt, nagyon eltérő lehet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Arh írta: 2022.09.22. 13:35 Kb.
Nem szoktam àldozatot hibàztatni de itt a keleti vègeken törtènnek olyan dolgok, amik alapjàn az àtlag tèvènèző/újsàgolvasó honpolgàrnak is el kène gondolkodni hogy:
-vegyünk màr valami önvèdelmi eszközt,
-ne menjünk màr olyan helyre ahol baj lehet.

Ehhez kèpest megvertek meg kiraboltak egy terhes anyukàt mert neki pont olyan környèken kell levàgni az utat hazàig, ami hemzseg a drogos csövesektől, ès kàbè nulla a forgalom. Öt percet kellett volna a buszra vàrnia, amivel tizenöt perccel kèsőbb èr haza.
Na az ilyen meg is èrdemli, ha hülye.
Jaj hát Te is a keleti végeken laksz?
Azóta van ott kerítés... Azt a lépcsősort én is használtam már korábban, hát.... Hm.
A furcsa, hogy a lakóház részek állítólag a város Rózsadombja :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2022.09.22. 14:55 Jaj hát Te is a keleti végeken laksz?
Azóta van ott kerítés... Azt a lépcsősort én is használtam már korábban, hát.... Hm.
A furcsa, hogy a lakóház részek állítólag a város Rózsadombja :D
A rózsa úgy értendő, hogy az is megszurkál.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.09.22. 14:59 A rózsa úgy értendő, hogy az is megszurkál.. ;-)
Vagy Rúzsa (Sanyi) dombja :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

Elkezdtem írni egy jó hosszú posztot, de kivàgott, nem kezdem újra. Ritka az amikor valakinek a szemèbe mondom hogy "hülyevagybaszki" de előfordul amikor minden ellenèrvre csak a sajàt dolgàt fújja ès meg sem hallgat. Ès ez olyan túlnyomó többsègben fordul elő hogy az ellenpèlda gyakorlatilag a nullához konvergàl. A századikra nemigen van türelmem keresgèlni a jó szót.
Az olyanra se tudom azt mondani hogy normàlis, amelyik megveszi a gàzpisztolyt dràgán, tokkal együtt ès azèrt nem hordja mert nem fèr el a zsebèben(!).
Ugyanitt másfèl ève betöltött, kitárazott nulla lövèses home defender szekrènybe becsukva mint lakàsvèdelmi fegyver befigyel.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Arh »

Kontrolle13 írta: 2022.09.22. 14:55 Jaj hát Te is a keleti végeken laksz?
Azóta van ott kerítés... Azt a lépcsősort én is használtam már korábban, hát.... Hm.
A furcsa, hogy a lakóház részek állítólag a város Rózsadombja :D
Miutàn a centrumban a pàrtstandot fènyes nappal szètrúgta egy őrjöngő kancigàny, bàrhol törtènhet bàrmi. De konkrètan bármi. Tèlvíz idejèn egy 16 èves sràcról a sètálón leràngatták a kabàtjàt. (Kabàtoztak a fiatalok miskolcon címmel volt cikk róla.)
Egy 18 èves suttyó kèt nőt erőszakolt meg pàr ève nyàron mire elkaptàk. Az egyik bèrhàz aljàban sikoltozott a csaj, senki, de SENKI nem nèzett ki rà. Ez is benne volt a helyi hírekben.
Ezek alapján mindenki józan belátására van bízva hogy mivel hogyan oldja meg a vèdekezèst.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Egy érdekes cikk a Budapest alatti csatornarendszerről.
Zombi apokalipszis esetén jó tudni, hogy van ilyen. 😉

https://enbudapestem.hu/2021/12/hova-tu ... n-jartunk/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.09.22. 18:03 Egy érdekes cikk a Budapest alatti csatornarendszerről.
Zombi apokalipszis esetén jó tudni, hogy van ilyen. 😉

https://enbudapestem.hu/2021/12/hova-tu ... n-jartunk/
Nagyon érdekes cikk, köszi, hogy megosztottad!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2022.09.23. 11:17 ne politizaljunkmert kiv@sznak...
mikor feltettek a kerdest a kepviselournak -allitolag- azt valaszolta hogy

azert tobb a hatarvadaszok fizetese mint a tanaroke

hatasszunet

mert a hatarvadaszokra mindenkepp szukseg van

aztan lehet hogy csak a komcsik kitalacioja de siman el tudom kepzelni hogy igaz...
Én nem a határvadászok 4 kilós fizetését sajnálom, simán legyen nekik jó a fizu, akarna a töcs kint fagyoskodni meg izzadni a határon egész nap, ők bevállalják, hát fizessék meg is őket érte. A migráncsokat valakinek össze kell fogdosnia.

Én csak a tanarak fizetését nem értem, most már vannak helyek ahol a takarítónők többet keresnek az ott dolgozó kezdő tanároknál. De tényleg ne politizáljunk.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2022.09.23. 11:01 "Vegyenek maguknak": nem tudom milyen gyakran jutnak el boltba.
Szolgálat előtt- és után, gondolom csak van bolt a laktanya körül? (Szegeden konkrétan tudom hol vannak elszállásolva, a Laktanya utcában a TESCO mellett...)
Én is megteszem hogy készítek és csomagolok reggel kaját magamnak, amit nap közben betolok, hogy ne az ezerforintos bolti szendvicset kell egyem, ők is meg tudják ezt tenni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

errol nekem eleg sarkos velemenyem van 2 altalanos iskolas es egy ovodas gyerekkel...
finoman fogalmazva
a pedagogusok egy resze megerdemelne sokkal tobb fizetest
egy resze meg inkabb halna ehen...
TotoHU írta: 2022.09.23. 11:26 Én nem a határvadászok 4 kilós fizetését sajnálom, simán legyen nekik jó a fizu, akarna a töcs kint fagyoskodni meg izzadni a határon egész nap, ők bevállalják, hát fizessék meg is őket érte. A migráncsokat valakinek össze kell fogdosnia.

Én csak a tanarak fizetését nem értem, most már vannak helyek ahol a takarítónők többet keresnek az ott dolgozó kezdő tanároknál. De tényleg ne politizáljunk.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2022.09.23. 11:31 errol nekem eleg sarkos velemenyem van 2 altalanos iskolas es egy ovodas gyerekkel...
finoman fogalmazva
a pedagogusok egy resze megerdemelne sokkal tobb fizetest
egy resze meg inkabb halna ehen...
A hulladék és a hivatástudatos maradt ott. Ha minőséget akarsz, azt meg is kell fizetni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2022.09.23. 11:31 errol nekem eleg sarkos velemenyem van 2 altalanos iskolas es egy ovodas gyerekkel...
finoman fogalmazva
a pedagogusok egy resze megerdemelne sokkal tobb fizetest
egy resze meg inkabb halna ehen...
Nincs ingyenebéd, ahogy az angol mondja "you get what you pay for", azt kapjuk amiért fizettünk. Szart fizetünk, azt is kapunk.
Az egész rendszer számtalan sebből vérzik, és nem csak az utóbbi "eemúúttizenkét" években, hanem már nagyon régóta.
Nekem nem iskolás korú a kölök, de a saját emlékeim a 80-as majd 90-es évekből meglehetősen szarok az iskolarendszerről. Rühelltem iskolába járni 80-90%-ban, és nagy részben a tanárok és a qrva unalmas óráik miatt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.09.23. 11:40 Nincs ingyenebéd, ahogy az angol mondja "you get what you pay for", azt kapjuk amiért fizettünk. Szart fizetünk, azt is kapunk.
Az egész rendszer számtalan sebből vérzik, és nem csak az utóbbi "eemúúttizenkét" években, hanem már nagyon régóta.
Nekem nem iskolás korú a kölök, de a saját emlékeim a 80-as majd 90-es évekből meglehetősen szarok az iskolarendszerről. Rühelltem iskolába járni 80-90%-ban, és nagy részben a tanárok és a qrva unalmas óráik miatt.
Nincs ingyenebéd
De van
De van
Screenshot_20220918-192655_Facebook.jpg (36.13 KiB) Megtekintve 17248 alkalommal
Mindkettőtöknek +1
Vannak nagyon jó tanárok, de sok kutyaütő is elvégzi a tanárképzőt.
Viszont tényleg botrány a fizetésük.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en maskepp latom, eleg sokat fizettunk de valahogy nem oda kerult ahova kellene...
TotoHU írta: 2022.09.23. 11:40 Nincs ingyenebéd, ahogy az angol mondja "you get what you pay for", azt kapjuk amiért fizettünk. Szart fizetünk, azt is kapunk.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.09.23. 11:56 en maskepp latom, eleg sokat fizettunk de valahogy nem oda kerult ahova kellene...
Jah, mit gondolsz, miből lett a bárgyú gázszerelő milliárdos?
Az összes ellopott pénz hiányzik valahonnan.

Haveroknak levajazott közbeszerzésen ellopott százmillió = nem lett új CT a kórházban.

Hétvégi yachtos kurvázás közpénzből = elmaradt egy iskola kifestése.

Félméteres kilátó százmillióért = a kórházban nincs ceruzaelem a pulzoximéterekbe, nincs WC papír, szappan, papírtörlő.

Stadion építése a kutyaütő, falábú focistákat mutogatni = 100 orvos Svédországban fog praktizálni, az itteni betegeknek maradnak a gyógyfüves Gyuri bácsi tanácsai
a neten

Óriásplakátok faszságokkal = 100 tanár átmegy pénztárosnak a Tescoba

Dagadt "fiatal" demokrata ep képviselő felszív egy csík kokaint = nincs nyomtatópapír a reumatológián
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.09.23. 12:11 Jah, mit gondolsz, miből lett a bárgyú gázszerelő milliárdos?
Az összes ellopott pénz hiányzik valahonnan.

Haveroknak levajazott közbeszerzésen ellopott százmillió = nem lett új CT a kórházban.

Hétvégi yachtos kurvázás közpénzből = elmaradt egy iskola kifestése.

Félméteres kilátó százmillióért = a kórházban nincs ceruzaelem a pulzoximéterekbe, nincs WC papír, szappan, papírtörlő.

Stadion építése a kutyaütő, falábú focistákat mutogatni = 100 orvos Svédországban fog praktizálni, az itteni betegeknek maradnak a gyógyfüves Gyuri bácsi tanácsai
a neten

Óriásplakátok faszságokkal = 100 tanár átmegy pénztárosnak a Tescoba

Dagadt "fiatal" demokrata ep képviselő felszív egy csík kokaint = nincs nyomtatópapír a reumatológián
Még ha egyet is értek veled, nem akarok esetlegesen csalódni a fórumtársakban. Hogy mit mondanak, az eltűrendő, de ha a hogyan mondják is olyan lesz mint máshol…
Itt álljunk meg.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.09.23. 11:34 A hulladék és a hivatástudatos maradt ott. Ha minőséget akarsz, azt meg is kell fizetni.
+1
Azt politikamentesen el lehet mondani: minden szakmára igaz, hogy a szakma gerincét azok adják - vagy adnák -, akik meg akarnak belőle élni. Többségük nem gyűlöli (nagyon) és nem szereti, vagy csak kicsit: profik. És nem azért profik, mert van munkájuk, hanem azért van munkájuk, mert profik. Nagy baj van, ha egy szakma csak küldetéstudatos szent bolondokat, és olyan motiválatlan munkaerőt vonz és tart a pályán, ami sehol máshol nem kapná meg ezt a fizetést.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ugy ugy...
de legalabb van aki tudja mi a helyes...
Kép
Poresz írta: 2022.09.23. 12:18 Még ha egyet is értek veled, nem akarok esetlegesen csalódni a fórumtársakban. Hogy mit mondanak, az eltűrendő, de ha a hogyan mondják is olyan lesz mint máshol…
Itt álljunk meg.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.09.23. 12:11 Jah, mit gondolsz, miből lett a bárgyú gázszerelő milliárdos?
Az összes ellopott pénz hiányzik valahonnan.

Haveroknak levajazott közbeszerzésen ellopott százmillió = nem lett új CT a kórházban.

Hétvégi yachtos kurvázás közpénzből = elmaradt egy iskola kifestése.

Félméteres kilátó százmillióért = a kórházban nincs ceruzaelem a pulzoximéterekbe, nincs WC papír, szappan, papírtörlő.

Stadion építése a kutyaütő, falábú focistákat mutogatni = 100 orvos Svédországban fog praktizálni, az itteni betegeknek maradnak a gyógyfüves Gyuri bácsi tanácsai
a neten

Óriásplakátok faszságokkal = 100 tanár átmegy pénztárosnak a Tescoba

Dagadt "fiatal" demokrata ep képviselő felszív egy csík kokaint = nincs nyomtatópapír a reumatológián
Naaagy +1
De szerintem halkítsuk le a témát mert ki leszünk pitsázva. :D
Ámbár se pro se kontra konkrét politikusról- vagy társaságáról nem beszéltünk, csak jelenségről általában: Lenin élt, Lenin él, és Lenin élni fog! Vagyis a politikusok (és barátaik) loptak a múltban, lopnak a jelenben, és lopni fognak a jövőben is. És igen, ezek a pénzek hiányoznak valahonnan.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2022.09.23. 11:31 errol nekem eleg sarkos velemenyem van 2 altalanos iskolas es egy ovodas gyerekkel...
finoman fogalmazva
a pedagogusok egy resze megerdemelne sokkal tobb fizetest
egy resze meg inkabb halna ehen...
+1
Szülőként én is pont így látom.
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

csak az nem mind1 hogy ellopjak ami van vagy ellopjak a kovetkezo 10 evet is elore :shock:
TotoHU írta: 2022.09.23. 12:44 Vagyis a politikusok (és barátaik) loptak a múltban, lopnak a jelenben, és lopni fognak a jövőben is. És igen, ezek a pénzek hiányoznak valahonnan.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Politikát mellőzzük az OFF-ban is legyetek szívesek!!! .
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

TotoHU írta: 2022.09.23. 12:44 Naaagy +1
De szerintem halkítsuk le a témát mert ki leszünk pitsázva. :D
Ámbár se pro se kontra konkrét politikusról- vagy társaságáról nem beszéltünk, csak jelenségről általában: Lenin élt, Lenin él, és Lenin élni fog! Vagyis a politikusok (és barátaik) loptak a múltban, lopnak a jelenben, és lopni fognak a jövőben is. És igen, ezek a pénzek hiányoznak valahonnan.
Hofi poénjai még mindig élnek :lol: oszt már vagy 20 éve nem él :cry:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Adjon már plíz valaki valami tippet, hogy hol lehet használt cuccokat a siker bármekkora esélyével manapság eladni :!:
Van egy csomó, többségében újszerű állapotú motoros cuccom, amiket szó szerint évek óta hirdetek mindenféle motoros oldalakon (+ jófogás), jellemzően az új ár töredékéért és még annyi reakció sincsen rájuk hogy mennyit engedek a feléből :shock:
F@szbukom nincs, úgyhogy az nem játszik.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2022.09.24. 08:32 Adjon már plíz valaki valami tippet, hogy hol lehet használt cuccokat a siker bármekkora esélyével manapság eladni :!:
Van egy csomó, többségében újszerű állapotú motoros cuccom, amiket szó szerint évek óta hirdetek mindenféle motoros oldalakon (+ jófogás), jellemzően az új ár töredékéért és még annyi reakció sincsen rájuk hogy mennyit engedek a feléből :shock:
F@szbukom nincs, úgyhogy az nem játszik.
Nagyrészt átvették a Vatera és Jófogás szerepét a facebookos tematikus csoportok.
Regisztrálj be, legalább az eladás idejére. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Van valakinek VALÓS Kínai, Tajvani kontaktja?
Mi a helyzet ott most?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

RatRace írta: 2022.09.24. 15:56 Van valakinek VALÓS Kínai, Tajvani kontaktja?
Mi a helyzet ott most?
ha van is valakinek VALÓS kínai kontaktja, az akkor sem közölhet információt semmilyen platformon, ha tud valamit
ez azért elég egyértelmű

tudok olyan magyar állampolgárságú személyről, aki kínában dolgozott huzamosabb ideig
a covid miatt kellett hazaköltöznie

most nem azért dolgozik teszkópénztárosként, mert csupán ennyire kvalifikált, hanem mert úgy döntött, hogy megpróbálja magát a lehető legkisebbre összehúzni, ugyanis kína keze nagyon könnyen elér ide is
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

RatRace írta: 2022.09.24. 15:56 Van valakinek VALÓS Kínai, Tajvani kontaktja?
Mi a helyzet ott most?
Édesapám 1999-2015 között az év harmadát-negyedét Kínában töltötte, a tolmácsa lakásában lakok. Elvileg a kinti ismerősökkel tartják a kapcsolatot. Pár éve ezek a középosztálybeli vállalkozó vagy menedzser kínaiak elkezdtek panaszkodni, hogy a lassan növekvő szabadságot a kemény diktatúrához való gyors visszatérés követte, általuk is érthetetlenül, miért. Nem fogadnék rá, hogy ma már videochaten mernének csak ennyire megnyílni.
"Színházas" fedőnevű barátom a covid előtti egy évben angoltanár volt Kínában. Elég rossz véleménye alakult ki, pedig szerelemből tanult kínaiul, japánul, és koreaiul. Abban a "hangyatársadalomban" - ez az ő szóhasználata - nemhogy semmit sem kötnek az átlag kínai orrára, hanem a kínai kommunisták által értelmezett konfucianizmusból eredően kifejezett elvárás a többség felé, hogy ne gondolkozzon. - Lehet, hogy bizonyos szint alatt nem is érdemes megkérdezni őket, mert semmit sem tudnak.
Az egyik projektmenedzserünk kint élt tíz évig. Az ő véleményét még nem ismerem, de elég jóba vagyunk, hogy megkérdezzem, és őszinte választ kapjak.

Egyébként igen: egy bazinagy
+1
mert azért van internet, hogy ilyenkor távoli ismerősöktől tájékozódjon az ember.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

RatRace írta: 2022.09.24. 15:56 Van valakinek VALÓS Kínai, Tajvani kontaktja?
Mi a helyzet ott most?
Mert állítólag 3 páncélos ezred vonult be Pekingbe......
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2022.09.24. 17:09 Mert állítólag 3 páncélos ezred vonult be Pekingbe......
Semmilyen megerősítés. Ázsia hírportálok cáfolják ("rumour").
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az oroszok? :shock:
RatRace írta: 2022.09.24. 17:09 Mert állítólag 3 páncélos ezred vonult be Pekingbe......
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

RatRace írta: 2022.09.24. 17:09 Mert állítólag 3 páncélos ezred vonult be Pekingbe......
Akkor Neked egy pekingi kontakt kell, mert Kína nagy ország.
qqriq írta: 2022.09.24. 17:13 az oroszok? :shock:
Pártkongresszus van/lesz. Simán lehet üzenet az elégedetlenkedőknek, hogy jobb otthon maradni.
gvass1 írta: 2022.09.24. 17:12 Semmilyen megerősítés. Ázsia hírportálok cáfolják ("rumour").
Műhód? Vagy abban kár reménykedni, kitakarják?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2022.09.24. 17:09 Mert állítólag 3 páncélos ezred vonult be Pekingbe......
Jól megindultak az ukránok. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.09.24. 17:55 Jól megindultak az ukránok. ;)
Emlékszem, hogy az 1994-es Guiness rekordok könyvében az volt, hogy a Kínai Népköztársaság hadserege a legnagyobb a Földön, 100 (száz!) millió fővel. → Még ha egy nullát esetleg elírtak is - minden 10-15. kínai katona lenne? - Pekingbe bevonuló három páncélosezredről az az első gondolatom, hogy hazaérkeztek a gyakorlótérről.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2022.09.24. 17:12 Semmilyen megerősítés. Ázsia hírportálok cáfolják ("rumour").
https://www.outlookindia.com/internatio ... ews-225623
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fontos gyakorolni a sütést.
20220923_225234.jpg
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

1 cimbim mesélte, hogy a puskáinak és pisztolyainak a csövét úgy takarítja, hogy akkus csavarozóba befogja a pálcát, rajta kefével és többször végig tolja géppel.
Ez nem okoz károsodást a csőben?
Mielőtt szét barmolnám a fegyvereim csövet ezzel ammegoldással… valaki próbálta már?
Állítása szerint nem lehet baja …
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kolonics írta: 2022.09.25. 11:04 Sziasztok

1 cimbim mesélte, hogy a puskáinak és pisztolyainak a csövét úgy takarítja, hogy akkus csavarozóba befogja a pálcát, rajta kefével és többször végig tolja géppel.
Ez nem okoz károsodást a csőben?
Mielőtt szét barmolnám a fegyvereim csövet ezzel ammegoldással… valaki próbálta már?
Állítása szerint nem lehet baja …
Réz kefe vagy műanyag?
(Én nem használnék fúrógépet, mert MINEK? anélkül is tisztáta lehet takarítani..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

WildBear23 írta: 2022.09.25. 11:43 Réz kefe vagy műanyag?
(Én nem használnék fúrógépet, mert MINEK? anélkül is tisztáta lehet takarítani..)
Szia

Műanyag, állítólag, bár a rézzel mi baj lehet?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Kolonics írta: 2022.09.25. 11:04 Sziasztok

1 cimbim mesélte, hogy a puskáinak és pisztolyainak a csövét úgy takarítja, hogy akkus csavarozóba befogja a pálcát, rajta kefével és többször végig tolja géppel.
Ez nem okoz károsodást a csőben?
Mielőtt szét barmolnám a fegyvereim csövet ezzel ammegoldással… valaki próbálta már?
Állítása szerint nem lehet baja …
Volt hogy a kosár nélküli sörét annyira felkenődött a cső belső oldalára, hogy csak így jött ki. De az ugye sima cső, tükrösre keménykrómozva, ott nincs igazán mit tönkretenni.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sparrow írta: 2022.09.25. 11:52 Volt hogy a kosár nélküli sörét annyira felkenődött a cső belső oldalára, hogy csak így jött ki. De az ugye sima cső, tükrösre keménykrómozva, ott nincs igazán mit tönkretenni.
Nekem a kompenzátor kellene kitakarítani a 9x19 es karabélyhoz.
Csak nem lesz baja…
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kolonics írta: 2022.09.25. 11:57 Nekem a kompenzátor kellene kitakarítani a 9x19 es karabélyhoz.
Csak nem lesz baja…
Szerintem a kompenzátort nyugodtan!
Huzagolt csövet, fúrógépbe fogott rézkefével nem kefélnék.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

WildBear23 írta: 2022.09.25. 12:00 Szerintem a kompenzátort nyugodtan!
Huzagolt csövet, fúrógépbe fogott rézkefével nem kefélnék.
Kipróbálom, majd beszámolók az eredményről.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.09.25. 12:00 Szerintem a kompenzátort nyugodtan!
Huzagolt csövet, fúrógépbe fogott rézkefével nem kefélnék.
+1 mindkét álításra (összesen +2 8-) )
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Iskolai támadás

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

https://index.hu/kulfold/2022/09/26/lov ... ek-diakok/

"elkövető két gumilövedékes pisztollyal volt felfegyverkezve, amelyeket úgy alakítottak át, hogy azok az éles lőszerrel való tüzelésre is alkalmasak legyenek."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Iskolai támadás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

parazstaposo írta: 2022.09.26. 11:58
"elkövető két gumilövedékes pisztollyal volt felfegyverkezve, amelyeket úgy alakítottak át, hogy azok az éles lőszerrel való tüzelésre is alkalmasak legyenek."
Nekem ez hihetetlennek tűnik. Az IZS 79-8 eléggé úgy volt megcsinálva hogy még csőcsere esetén is képtelen lett volna éles lőszert tüzelni. A 79-9T meg átalakíthatható volna?
Lásd: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/makaro ... zpisztoly/

Inkább az tűnik valószínűbbnek, hogy két svarc Makarovot használtak ennél a támadásnál.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Iskolai támadás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.09.26. 12:42 Nekem ez hihetetlennek tűnik. Az IZS 79-8 eléggé úgy volt megcsinálva hogy még csőcsere esetén is képtelen lett volna éles lőszert tüzelni. A 79-9T meg átalakíthatható volna?
Lásd: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/makaro ... zpisztoly/

Inkább az tűnik valószínűbbnek, hogy két svarc Makarovot használtak ennél a támadásnál.
nyilván, orosz sajtóhírből angolra fordított sajtóhírből magyarra fordított sajtóhír alapján SCUD-B rakéta is lehetett az elkövetési eszköz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Iskolai támadás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2022.09.26. 12:42 Nekem ez hihetetlennek tűnik. Az IZS 79-8 eléggé úgy volt megcsinálva hogy még csőcsere esetén is képtelen lett volna éles lőszert tüzelni. A 79-9T meg átalakíthatható volna?
Lásd: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/makaro ... zpisztoly/
Inkább az tűnik valószínűbbnek, hogy két svarc Makarovot használtak ennél a támadásnál.
Dede, átalakítható, Kaliberben írtak ide vagy oda.
Egy szakcikkben (valami fegyveres igazságügyi folyóírat) leírták, hogy egy angliai bűnbanda illegálisan élessé alakított IZS 79-8 gázpisztolyokat használt.
Keress rá a criminal converted alarm Makarov IZH-79-8 szavakra. (Szabadon letölthető a cikk.)

Ruszkik meg az MP-654K légpisztolyt alakították át .22LR-re: arról egy youtube videót láttam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2022.09.26. 15:50-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A Komszomolszkaja Pravda cikkei és beszámolói a lövöldözéssel kapcsolatban:

https://www.spb.kp.ru/daily/27449/4653025/

(Orosz forrás, auto fordítót bekapcsolni)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Iskolai támadás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.09.26. 15:43 Dede, átalakítható, Kaliberben írtak ide vagy oda.
Egy szakcikkben (valami fegyveres igazságügyi folyóírat) leírták, hogy egy angliai bűnbanda illegálisan élessé alakított IZS 79-8 gázpisztolyokat használt.
Keress rá a criminal converted alarm Makarov IZH-79-8 szavakra. (Szabadon letölthető a cikk.)

Ruszkik meg az MP-654K légpisztolyt alakították át .22LR-re: arról egy youtube videót láttam.
A brit ilyen anyagokkal csínján kell bánni.
Mert ott a "converted blank pistol" címszó alatt gyakran nem az van, hogy mondjuk 9 mm Browning Short-ra alakítják pl. utólagos csőcserével, hanem, hogy valahogy kireszelgetik az akasztót többé-kevésbé valami régi török/olasz fosból és egy 4,5 mm-es BB-t ragasztanak a 9 mm PAK riasztó elejébe, amit az így tizenpár joule-lal kilő. Nagyjából előre.


Kép

https://www.manchestereveningnews.co.uk ... n-22334353
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Trends in Converted Firearms in England & Wales as Identified by the National Firearms Forensic Intelligence Database (NFFID) Between September 2003 and September 2008
Abigail G. Hannam M.Sc.
First published: 16 April 2010
https://doi.org/10.1111/j.1556-4029.2009.01293.x
Citations: 6
jfo_1293_f6.jpg
jfo_1293_f6.jpg (687.02 KiB) Megtekintve 16510 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Iskolai támadás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.09.26. 15:57 A brit ilyen anyagokkal csínján kell bánni.
Mert ott a "converted blank pistol" címszó alatt gyakran nem az van, hogy mondjuk 9 mm Browning Short-ra alakítják pl. utólagos csőcserével, hanem, hogy valahogy kireszelgetik az akasztót többé-kevésbé valami régi török/olasz fosból és egy 4,5 mm-es BB-t ragasztanak a 9 mm PAK riasztó elejébe, amit az így tizenpár joule-lal kilő. Nagyjából előre.


Kép

https://www.manchestereveningnews.co.uk ... n-22334353

Nem csak brit sajtó anyagok vannak, a konverziókról és kifejezetten az IZS 79-8 átalakításokról van kint egy 60+ oldalas PDF is amit az emlékeim szerint fegyvertartás-ellenes Small Arms Survey készített:

https://www.smallarmssurvey.org/sites/d ... ersion.pdf

Nem tudom mennyire pontosak ezek az anyagok, mindenesetre ebben már az első hivatkozásnál traumatikusnak írják az IZS 79-8-at holott az a 79-9T, ez nekem kicsit hiteltelenné teszi az anyagot.

Other makes and models also proliferated around the continent. The Olympic .380
BBM alarm revolver and Baikal IZH-79-8 alarm pistol (trauma gun) were two of the most
prominent converted alarm weapons to proliferate out of Lithuania


Úgyhogy jah, minden IS lehet. Akár SCUD-B is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.09.26. 16:06 Trends in Converted Firearms in England & Wales as Identified by the National Firearms Forensic Intelligence Database (NFFID) Between September 2003 and September 2008
Abigail G. Hannam M.Sc.
First published: 16 April 2010
https://doi.org/10.1111/j.1556-4029.2009.01293.x
Citations: 6
jfo_1293_f6.jpg

és itt mit használtak fel az eredeti pisztolyból?

A szánt talán meg az elsütőszerkezetet, mert a cső full új, a tokra meg új csőbölcsőt kellett hegeszteni, belőle kimarni az új cső helyét, az új csövet meg precízen illeszteni, elkészíteni bele a töltényűrt, esetleg huzagolást (hangtompítóból bukdácsoló lövedék nem életbiztosítás).
Ja, és a 8 mm-es szánnal ez nem működik, csak a 9 mm-essel (gumissal, ami orosz jog szerint eleve engedélyköteles lőfegyver).

És ahol ehhez megvan a géppark, ott ugyanennyi erővel lehetett volna STEN-géppisztolyt is készíteni.

Tehát ez a gázpisztolyból éleset történet még a full acél eleve gp-knél is sántít, főleg az utóbbi tizenévben készülteknél, és pláne az EU-ban forgalomba kerülteknél. Eleve gp-nek készült spiáter fődarabos, nem kivehető csövűeknél meg érdemben lehetetlen értelmes eleve lőfegyver kaliberűre átmunkálni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.09.26. 17:06 és itt mit használtak fel az eredeti pisztolyból?

A szánt talán meg az elsütőszerkezetet, mert a cső full új, a tokra meg új csőbölcsőt kellett hegeszteni,
Műszaki rajzot nem mellékeltek a cikkhez.😉

De ha megtúrod a netet, van róla kép szetszedve.

A lényeg, hogy 8mm Knall kaliberű IZH-79-8-akat alakítottak át 9mm éles lőszerre (Makarov, vagy Browning Short, már nem emlékszem), Angliában, nem egy (sok) darabot.

Én csak ennyit mondtam, és nem többet. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.09.26. 17:14 Műszaki rajzot nem mellékeltek a cikkhez.😉

De ha megtúrod a netet, van róla kép szetszedve.

A lényeg, hogy 8mm Knall kaliberű IZH-79-8-akat alakítottak át 9mm éles lőszerre (Makarov, vagy Browning Short, már nem emlékszem), Angliában, nem egy (sok) darabot.

Én csak ennyit mondtam, és nem többet. :)
Igen, én meg a típus ismeretében mondom, hogy ez LÁTHATÓAN az a fajta átalakítás, hogy a nagyapám baltáját használom még mindig, csak a nyele lett 3x, a feje meg 4x cserélve.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.09.26. 17:22 Igen, én meg a típus ismeretében mondom, hogy ez LÁTHATÓAN az a fajta átalakítás, hogy a nagyapám baltáját használom még mindig, csak a nyele lett 3x, a feje meg 4x cserélve.
Átalakították, vagy nem?😉
Igen.
(Valszeg nem olvasták a Kalibert, hogy átalakíthatatlan. ;) )
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2022.09.26. 17:06 és itt mit használtak fel az eredeti pisztolyból?

A szánt talán meg az elsütőszerkezetet, mert a cső full új, a tokra meg új csőbölcsőt kellett hegeszteni, belőle kimarni az új cső helyét, az új csövet meg precízen illeszteni, elkészíteni bele a töltényűrt, esetleg huzagolást (hangtompítóból bukdácsoló lövedék nem életbiztosítás).
Ja, és a 8 mm-es szánnal ez nem működik, csak a 9 mm-essel (gumissal, ami orosz jog szerint eleve engedélyköteles lőfegyver).

És ahol ehhez megvan a géppark, ott ugyanennyi erővel lehetett volna STEN-géppisztolyt is készíteni.

Tehát ez a gázpisztolyból éleset történet még a full acél eleve gp-knél is sántít, főleg az utóbbi tizenévben készülteknél, és pláne az EU-ban forgalomba kerülteknél. Eleve gp-nek készült spiáter fődarabos, nem kivehető csövűeknél meg érdemben lehetetlen értelmes eleve lőfegyver kaliberűre átmunkálni.
Zorakikat csőcserével 380 acp-re (gondolom valami alultöltött lőszerre) egész sokat átberheltek youtube-on van fent egy rakat video, nem is értem miert nem törlik.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.09.26. 17:31 Átalakították, vagy nem?😉
Igen.
(Valszeg nem olvasták a Kalibert, hogy átalakíthatatlan. ;) )
Szemantika.
Nálam ez újragyártás, nem átalakítás. Minden fődarab drasztikus beavatkozáson esett át vagy új. Ipari géppark mellett.

Ez már nem a 30 évvel ezelőtti Uma343 és az állványos fúró esete.😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Sokat gondolkodtam, hogy hova tegyem ezt a hírt.
Igazából azt nem értem, hogy paranoid oroszoknal, az idióta szabályozásuk mellett, hogy hozta össze ezt az átalakítást.
https://10perc.hu/news/szornyu-iskolai- ... ilkos-lett
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.09.26. 17:46 Szemantika.
Nálam ez újragyártás, nem átalakítás. Minden fődarab drasztikus beavatkozáson esett át vagy új. Ipari géppark mellett.
Nevezheted, ahogy jólesik. ;)
Gázriasztó Makarovból lett éles Makarov (ráadásul hangtompítós, tehát huzagolt csövet tettek bele), ez a lényeg. ;)
Az ipari gépparkot nem láttam, de a Pakik komplett fegyvereket gyártanak kézi eszközökkel.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

vato írta: 2022.09.26. 17:32 Zorakikat csőcserével 380 acp-re (gondolom valami alultöltött lőszerre) egész sokat átberheltek youtube-on van fent egy rakat video, nem is értem miert nem törlik.
miért törölnék? információ. ha megcsinálod, bűncselekményt követsz el, ha megnézed, szórakozol. mé kéne törölni? nem nőtted még ki a múlt rendszert?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

mlaca írta: 2022.09.26. 21:02 miért törölnék? információ. ha megcsinálod, bűncselekményt követsz el, ha megnézed, szórakozol. mé kéne törölni? nem nőtted még ki a múlt rendszert?
Ehhez képest Gun Jesus nem tudja feltölteni azokat a videókat ahol (100% legálisan) sorozatot lő valamilyen fegyverrel. Szóval igen, YT nem nőtte még ki a "múlt rendszert"...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2022.09.26. 23:24 Ehhez képest Gun Jesus nem tudja feltölteni azokat a videókat ahol (100% legálisan) sorozatot lő valamilyen fegyverrel. Szóval igen, YT nem nőtte még ki a "múlt rendszert"...
Az a tapasztalat, hogy nagyon nem konzekvensek ilyesmivel a közösségi médiában.
FB-on is van, amikor a gyűlölködés/zaklatás "nem sérti a moderációs elveket", de a kakaós csiga hirdetést törlik, mert "felületünk nem segítheti élő állatok adásvételét".
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Kolonics írta: 2022.09.25. 12:25 Kipróbálom, majd beszámolók az eredményről.
Maradjunk abban, hogy semmit nem ért a kompenzator esetében ez a megoldás!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

mlaca írta: 2022.09.26. 21:02 miért törölnék? információ. ha megcsinálod, bűncselekményt követsz el, ha megnézed, szórakozol. mé kéne törölni? nem nőtted még ki a múlt rendszert?
:lol: :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Jó szám és klasszikus, de van valami oka, hogy miért?
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

swordmanus írta: 2022.09.27. 12:41 Jó szám és klasszikus, de van valami oka, hogy miért?
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Rickrolling

Ezért :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2022.09.27. 12:41 Jó szám és klasszikus, de van valami oka, hogy miért?
Ezekszerint elég fiatal vagy hozza, hogy még ne legyenek tinédzser gyerekeid... ;)

Elsőre én is lepetéztem, amikor az autóban mindhárom nyerek hibátlanul beazonosította Rick Astleyt a Retró rádióban (WTF?? honnét ismerik, mindannyian?), de a RickRoll prank egy időben mindere (is) megoldás volt a tizen-huszonéves korsztálynál :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Jajj. És ez fontos volt?

Szeretem ezt a fórumot, mert az off sincs tele mosógépjavítási és életvitel fejlesztő ötletekkel, facebook bölcsességekkel. :)
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Petya357 írta: 2022.09.27. 15:54 Ezekszerint elég fiatal vagy hozza, hogy még ne legyenek tinédzser gyerekeid... ;)

Elsőre én is lepetéztem, amikor az autóban mindhárom nyerek hibátlanul beazonosította Rick Astleyt a Retró rádióban (WTF?? honnét ismerik, mindannyian?), de a RickRoll prank egy időben mindere (is) megoldás volt a tizen-huszonéves korsztálynál :lol:
Most is az :lol:
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Morcosrobot írta: 2022.09.27. 16:40 Jajj. És ez fontos volt?

Szeretem ezt a fórumot, mert az off sincs tele mosógépjavítási és életvitel fejlesztő ötletekkel, facebook bölcsességekkel. :)
Szerintem a ez a felsoroltak közül egyik sem :roll:
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

waltherlg400 írta: 2022.09.27. 17:17 Most is az :lol:
Már lecsengett, nem vagy trendi 😂😉
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Válasz küldése