OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.10.25. 12:25 Ha nem halt volna meg valaki ebben a sztoriban, akkor azt mondanám, hogy ilyen vicces amikor a karma meg a fagyi visszanyal...


baldwin face meme.jpg
+1
Mi ezt látjuk és tudjuk, de a fegyverellenes békeharcosok egy
teljesen másik mozit néznek, egy másik valóságban élnek. Számukra ez sem a biztonsági szabályok sorozatos durva felrúgásáról szól, hanem arról hogy mar megint ölt a csúnya gonosz fegyver.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2021.10.25. 12:58 +1
Mi ezt látjuk és tudjuk, de a fegyverellenes békeharcosok egy
teljesen másik mozit néznek, egy másik valóságban élnek. Számukra ez sem a biztonsági szabályok sorozatos durva felrúgásáról szól, hanem arról hogy mar megint ölt a csúnya gonosz fegyver.
+ még azt érdemes erről a mémről tudni, hogy Mr. Baldwin a fegyverellenesek egyik arca és szószólója az USA-ban. És igen, az hogy pont ő jár így, az tragikomikus, a vétlen áldozat természetesen szörnyű. :-(
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.10.25. 12:25 Ha nem halt volna meg valaki ebben a sztoriban, akkor azt mondanám, hogy ilyen vicces amikor a karma meg a fagyi visszanyal...
TotoHU írta: 2021.10.25. 12:58 +1
Mi ezt látjuk és tudjuk, de a fegyverellenes békeharcosok egy teljesen másik mozit néznek, egy másik valóságban élnek. Számukra ez sem a biztonsági szabályok sorozatos durva felrúgásáról szól, hanem arról hogy mar megint ölt a csúnya gonosz fegyver.
TotoHU írta: 2021.10.25. 13:39 + még azt érdemes erről a mémről tudni, hogy Mr. Baldwin a fegyverellenesek egyik arca és szószólója az USA-ban. És igen, az hogy pont ő jár így, az tragikomikus, a vétlen áldozat természetesen szörnyű. :-(
Azon gondolkodom, vajon értett-e alapszinten a fegyverekhez (lőszer és vaktöltény megkülönböztetése + minden kézbevételkor töltetlenség ellenőrzése + az a bizonyos négy biztonsági alapszabály)?
Ha nem, akkor ez vajon összefügg-e azzal, hogy állítólagos fegyvergyűlölő?
TotoHU írta: 2021.10.25. 12:58 a fegyverellenes békeharcosok egy teljesen másik mozit néznek, egy másik valóságban élnek. Számukra ez sem a biztonsági szabályok sorozatos durva felrúgásáról szól, hanem arról hogy mar megint ölt a csúnya gonosz fegyver.
Talán többségüknek még nem is volt fegyver a kezében, vagy ha valaha volt, nem is emlékeznek a tanultakra. Közben mi a biztonságos fegyverkezelés négy alapszabályával kelünk és fekszünk. - Így könnyű mást észrevenni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.10.25. 14:44 Azon gondolkodom, vajon értett-e alapszinten a fegyverekhez (lőszer és vaktöltény megkülönböztetése + minden kézbevételkor töltetlenség ellenőrzése + az a bizonyos négy biztonsági alapszabály)?
Szia,

Legyunk realisak: a negy biztonsagi alapszabaly lofegyverre vonatkozik, aki (megalapozottan) abban a hitben van, hogy nem lofegyver van a kezeben, miert kellene hogy betartsa?

Nyilvanvalo, hogy a felvetelek elkeszitese soran a szinesz olyan emberek iranyaba fogja elsutni az eszkozt (ami egyaltalan nem fegyver), akiket nem akar elpusztitani.

Osszefoglalva: a 4 biztonsagi alapszabaly szerintem biztosan NEM varhato el ebben a helyzetben.
Az a korulmenyektol fugg, hogy az eles loszer felismerese mennyire varhato el, amiket nem ismerunk (pl. kapott-e fegyverbiztonsagi oktatast fegyvermestertol?)

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.10.25. 14:44 Azon gondolkodom, vajon értett-e alapszinten a fegyverekhez (lőszer és vaktöltény megkülönböztetése + minden kézbevételkor töltetlenség ellenőrzése + az a bizonyos négy biztonsági alapszabály)?
Ha nem, akkor ez vajon összefügg-e azzal, hogy állítólagos fegyvergyűlölő?
Alec Baldwin nem állítólagos hanem tényleges fegyvergyűlölő, sőt még ezen is túllépett, a fegyverbetiltási mozgalmat tevőlegesen is támogató celebritások egyike. Célzottan az NRA-t és vezetőit támadó szervezet a NoRA szószólója.

https://www.newsweek.com/alec-baldwin-n ... st-1641671

https://www.foxnews.com/entertainment/a ... n-prop-gun

https://www.insider.com/alec-baldwin-op ... ts-2021-10
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: pogessor »

bel írta: 2021.10.25. 15:38 Legyunk realisak: a negy biztonsagi alapszabaly lofegyverre vonatkozik, aki (megalapozottan) abban a hitben van, hogy nem lofegyver van a kezeben, miert kellene hogy betartsa?
Hát, én nem vagyok ily megengedő. Nézze már meg, hogy mégis mi van a kezében. Ha másért nem, hát akkor legalább azért, hogy legalább távolról hihető legyen az alakítása. És ugyanez célból legalább egy alap leckét talán saját kútfőből-szándékból is vehetett volna fegyverkezelésből, akárhány évtized alatt; még ha nem is tették kötelezővé számára.
Vagy csak én vagyok olyan stréber, hogy érteni akarok ahhoz, amit csinálok?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pogessor írta: 2021.10.25. 16:06 Hát, én nem vagyok ily megengedő. Nézze már meg, hogy mégis mi van a kezében. Ha másért nem, hát akkor legalább azért, hogy legalább távolról hihető legyen az alakítása. És ugyanez célból legalább egy alap leckét talán saját kútfőből-szándékból is vehetett volna fegyverkezelésből, akárhány évtized alatt; még ha nem is tették kötelezővé számára.
Vagy csak én vagyok olyan stréber, hogy érteni akarok ahhoz, amit csinálok?
Valószínűleg egy olyan eszköznek tekintik, mint mondjuk a jelmezhez tartozó cipőt. Nem akar érteni a cipészethez, azért fizetnek valakit, hogy jó legyen a méret, ne szakadjon le a lábáról. Azért is fizetnek valakit, hogy ügyeljen a fegyverekre. No persze egy olyan filmben, ahol központi szerep jut a fegyvereknek, illik hozzá érteni alapszinten persze.
A baleseten meg kár rugózni addig, amíg nem tudjuk mi is történt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.10.25. 16:19 Valószínűleg egy olyan eszköznek tekintik, mint mondjuk a jelmezhez tartozó cipőt. Nem akar érteni a cipészethez, azért fizetnek valakit, hogy jó legyen a méret, ne szakadjon le a lábáról. Azért is fizetnek valakit, hogy ügyeljen a fegyverekre. No persze egy olyan filmben, ahol központi szerep jut a fegyvereknek, illik hozzá érteni alapszinten persze.
A baleseten meg kár rugózni addig, amíg nem tudjuk mi is történt.
OFF

Nem ismerjük az amerikai filmforgatási biztonsági protokollokat, GoZs fórumtársunk az aki a leginkább ismerheti, ha gondolja majd hozzászól.
Az szinte biztos viszont, hogyha betartják az ottani érvényes szabályozást, akkor nem történhetett volna meg a halálos kimenetelű baleset. Ennek lehet hogy része a színész általi utolsó ellenőrzés, lehet hogy nem, nem tudom. Ez már lehet hogy egy forgatás során nem reális, mert egyszerűen nem a színész dolga, vagy mert iszonyú gyorsan pörögnek az események hogy minél jobban kihasználják a k.rvadrága forgatási időt. Nem értek hozzá.

ON

Mehetne a téma az OFF-ba vagy másik topikba szvsz!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2021.10.25. 15:38 Szia,

Legyunk realisak: a negy biztonsagi alapszabaly lofegyverre vonatkozik, aki (megalapozottan) abban a hitben van, hogy nem lofegyver van a kezeben, miert kellene hogy betartsa?

Nyilvanvalo, hogy a felvetelek elkeszitese soran a szinesz olyan emberek iranyaba fogja elsutni az eszkozt (ami egyaltalan nem fegyver), akiket nem akar elpusztitani.

Osszefoglalva: a 4 biztonsagi alapszabaly szerintem biztosan NEM varhato el ebben a helyzetben.
Az a korulmenyektol fugg, hogy az eles loszer felismerese mennyire varhato el, amiket nem ismerunk (pl. kapott-e fegyverbiztonsagi oktatast fegyvermestertol?)

Bel
Értem a gondolatmeneted.
De egy olyan országban - valószínűsítem az USA-ban volt a forgatás -, ahol hagyományosan vaktölténnyel töltött éles lőfegyverek is előfordulnak forgatásokon, számomra elfogadhatatlan, hogy ne legyen benne a munkakultúrában olyan szintű biztonsági oktatás, hogy mindenki, aki fegyvert vesz a kezébe önállóan képes legyen:
1. ellenőrizni a fegyver töltött-töltetlen állapotát, tudja biztonságosan üríteni a fegyvert (ha szívrohamot kap a fegyvermester, akkor is tudni kell biztonságosan letenni a fegyvereket);
2. megkülönböztetni az éles töltényt a vaktölténytől (ez mondjuk sörétes töltény esetén nekem gondot okozna);
3. soha ne fordítsa ember felé (ez mondjuk forgatáson nem mindig kivitelezhető).
Az utolsó ponthoz annyit, életemben először nyolc-kilenc évesen hallottam a vaktöltény létezéséről, a Spektrum TV Mókás mechanika (Popular Mechanics for Kids) műsorából. (1. évad 3. rész: még ezt is sikerült beazonosítanom.) Emlékszem, már abban a műsorban is elmondták: a színészek hiába lövöldöznek vaktölténnyel, nem céloznak egymásra.
Plusz ne feledjük: még az airsoft, paintball fegyverekre is vonatkoznak biztonsági szabályok, pedig ezeket deklaráltan arra tervezték és gyártották, hogy emberek szórakozásból egymásra lövöldözzenek. Mégsem adjuk csak úgy oda a kölök kezébe.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: chucky »

TotoHU írta: 2021.10.25. 16:44 OFF

Nem ismerjük az amerikai filmforgatási biztonsági protokollokat, GoZs fórumtársunk az aki a leginkább ismerheti, ha gondolja majd hozzászól.
Az szinte biztos viszont, hogyha betartják az ottani érvényes szabályozást, akkor nem történhetett volna meg a halálos kimenetelű baleset. Ennek lehet hogy része a színész általi utolsó ellenőrzés, lehet hogy nem, nem tudom. Ez már lehet hogy egy forgatás során nem reális, mert egyszerűen nem a színész dolga, vagy mert iszonyú gyorsan pörögnek az események hogy minél jobban kihasználják a k.rvadrága forgatási időt. Nem értek hozzá.

ON

Mehetne a téma az OFF-ba vagy másik topikba szvsz!
A forgatáson senki nem nyúlhat a fegyverekhez csak a fegyvermesterek.A jelenetnél a színésznek a kezébe adják megtöltve,ellenőrizve és a jelenet végén azonnal elveszik tőle.Ha elakad vagy nem működik megfelelően,akkor is azonnal elveszik tőle.A színész max tárat cserélhet benne ha olyan jelenet van de szerintem,akkor már tréningelték mint Wick-et :mrgreen:
Van sok jutubos videó amikor véletlenül elesik a színész és egyből szinte kicsavarják a kezéből a töltött fegyvert :roll:
Nem is értem ezt a dolgot.Filmforgatásra minek vinnének lőszert?Szerintem ezzel kib..tak rendesen mert rossz helyen foglalt állást :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2021.10.25. 16:48 Értem a gondolatmeneted.
De egy olyan országban - valószínűsítem az USA-ban volt a forgatás -, ahol hagyományosan vaktölténnyel töltött éles lőfegyverek is előfordulnak forgatásokon, számomra elfogadhatatlan, hogy ne legyen benne a munkakultúrában olyan szintű biztonsági oktatás, hogy mindenki, aki fegyvert vesz a kezébe önállóan képes legyen:
1. ellenőrizni a fegyver töltött-töltetlen állapotát, tudja biztonságosan üríteni a fegyvert (ha szívrohamot kap a fegyvermester, akkor is tudni kell biztonságosan letenni a fegyvereket);
2. megkülönböztetni az éles töltényt a vaktölténytől (ez mondjuk sörétes töltény esetén nekem gondot okozna);
3. soha ne fordítsa ember felé (ez mondjuk forgatáson nem mindig kivitelezhető).
Az utolsó ponthoz annyit, életemben először nyolc-kilenc évesen hallottam a vaktöltény létezéséről, a Spektrum TV Mókás mechanika (Popular Mechanics for Kids) műsorából. (1. évad 3. rész: még ezt is sikerült beazonosítanom.) Emlékszem, már abban a műsorban is elmondták: a színészek hiába lövöldöznek vaktölténnyel, nem céloznak egymásra.
Plusz ne feledjük: még az airsoft, paintball fegyverekre is vonatkoznak biztonsági szabályok, pedig ezeket deklaráltan arra tervezték és gyártották, hogy emberek szórakozásból egymásra lövöldözzenek. Mégsem adjuk csak úgy oda a kölök kezébe.
Nem,nem.Ha már egy plusz ember belepiszkál a fegyverbe jelenet előtt,akkor már nincs felelősségvállalás.Szerintem ott állnak a fegyvermesterek és dülledt szemekkel figyelik a fegyvert,hogy még véletlenül se kerüljön a csövébe se egy pici kavics ha fetrengés van előírva.Bár ilyenkor már airsoft másolatokat használnak.
A színészek,statiszták stb testi épségével nem szórakozik senki.Ryan közlegény forgatásán nem halt meg senki pedig ott lőttek mint állat :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Baldwin

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

shooting range

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Matt festék sprayt keresek földi áron.
Néztem az MFH termékeit, de vagy 7-8 szín kellene, tud valaki olcsó beszerzési forrást?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sama »

Lehet nevetni fogsz, de én a Pennyben vettem sprayt.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

sama írta: 2021.10.26. 14:24 Lehet nevetni fogsz, de én a Pennyben vettem sprayt.
Nem nevetek. Most gugliztam, hogy a Motip nak is van vagy negyven matt árnyalata, az máris nem 2300, csak 1900.
Úgy látszik, ezt a festés projektet sem úszom meg olcsón. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2021.10.25. 15:45 Alec Baldwin nem állítólagos hanem tényleges fegyvergyűlölő, sőt még ezen is túllépett, a fegyverbetiltási mozgalmat tevőlegesen is támogató celebritások egyike. Célzottan az NRA-t és vezetőit támadó szervezet a NoRA szószólója.

https://www.newsweek.com/alec-baldwin-n ... st-1641671

https://www.foxnews.com/entertainment/a ... n-prop-gun

https://www.insider.com/alec-baldwin-op ... ts-2021-10
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.10.27. 12:54 Kép
Gorka Sebestyén kolléga fején találta a szöget.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Valaki szánjom meg, hogy amikor a fagyis, cukrászdás-cukis boltról (boltokról?) van szó, akkor milyen cím alatt található üzlet(ek)et kell érteni.
Nem értem a sok le nem írt hülyéskedés közepette. Pedig akarom :) Köszönöm.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

fagyis - magnum vadasz
cuki - gunbox
montecarlo írta: 2021.10.27. 20:45 Valaki szánjom meg, hogy amikor a fagyis, cukrászdás-cukis boltról (boltokról?) van szó, akkor milyen cím alatt található üzlet(ek)et kell érteni.
Nem értem a sok le nem írt hülyéskedés közepette. Pedig akarom :) Köszönöm.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

montecarlo írta: 2021.10.27. 20:45 Valaki szánjom meg, hogy amikor a fagyis, cukrászdás-cukis boltról (boltokról?) van szó, akkor milyen cím alatt található üzlet(ek)et kell érteni.
Nem értem a sok le nem írt hülyéskedés közepette. Pedig akarom :) Köszönöm.
Fagyis, jégkrémes: Magnum.
Cukrászda, cuki: önvédelmi bolt Oktogon.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Kösz!
RatRace írta: 2021.10.27. 20:50 Fagyis, jégkrémes: Magnum.
Cukrászda, cuki: önvédelmi bolt Oktogon.
qqriq írta: 2021.10.27. 20:49 fagyis - magnum vadasz
cuki - gunbox
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

montecarlo írta: 2021.10.27. 20:45 Valaki szánjom meg, hogy amikor a fagyis, cukrászdás-cukis boltról (boltokról?) van szó, akkor milyen cím alatt található üzlet(ek)et kell érteni.
Nem értem a sok le nem írt hülyéskedés közepette. Pedig akarom :) Köszönöm.
Engem is furdalt a kíváncsiság :lol:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.10.27. 15:01 Gorka Sebestyén kolléga fején találta a szöget.
Öööö.... az említett úriember nem tudom mennyire releváns hivatkozási pont fegyveres kérdésekben...
76sFIkfuW5PRRaKas.jpeg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.10.27. 21:03 Öööö.... az említett úriember nem tudom mennyire releváns hivatkozási pont fegyveres kérdésekben...

76sFIkfuW5PRRaKas.jpeg

Ez köztudott róla - egyszerűen miután Amerikába távozott és ott nagymenő megmondóember lett, baszott visszajönni Banánisztánba és meghosszabbítani az itt hagyott sportfegyvereire a minősítést és a többi szarságot. Tehát nem illegálisan tartott lőfegyvert, hanem a legális fegyvereinek engedélyét adminisztratív okokból bevonták, de mivel 10 ezer km-re volt, nem adta le őket.

Amíg itt élt élt, rendszeres szerzőnk volt, szakmailag nem nagyon lehetett belekötni.

(Amúgy USA-brit-magyar hármas állampolgár és sztem kém:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2021.10.28. 06:12és sztem kém:-))
A tömegbe beolvadást még gyakorolnia kell egy kicsit :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.10.28. 09:48 A tömegbe beolvadást még gyakorolnia kell egy kicsit :D
Mondom, h brit...Jameszbond stílusban nyomja. Háháháá

De bejutott a magyar HM-be meg az amerikai Fehér Házba is, úgyhogy valamit tudhat:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.10.28. 06:12 Ez köztudott róla - egyszerűen miután Amerikába távozott és ott nagymenő megmondóember lett, baszott visszajönni Banánisztánba és meghosszabbítani az itt hagyott sportfegyvereire a minősítést és a többi szarságot. Tehát nem illegálisan tartott lőfegyvert, hanem a legális fegyvereinek engedélyét adminisztratív okokból bevonták, de mivel 10 ezer km-re volt, nem adta le őket.

Amíg itt élt élt, rendszeres szerzőnk volt, szakmailag nem nagyon lehetett belekötni.

(Amúgy USA-brit-magyar hármas állampolgár és sztem kém:-))
Ááhhháááá!
Akkor viszont sztornó, jogos amit írtál. Meg az is amit ő - egy olyan országban ahol 100 lakosra 120 lőfegyver jut, abszolút elvárható hogy legalább egy alapvető biztonsági képzésen részt vegyen gyakorlatilag mindenki. (És igen, a filmforgatásokra vonatkozó protokollok is mind érvényesek, stb stb) Ettől még szabadon gyűlölheti a fegyvereket és folytathat hadjáratot a fegyvertartók- és érdekvédőik ellen, de legalább tisztában van mi a teendő, ha találkozik eggyel. Ahogy Sun Tzu is írta: "Ismerd meg az ellenségedet, és ismerd meg magad, és katasztrófa nélkül harcolhatsz száz harccal."

Ezt ő nem tette meg, így egy tudatlanul gyűlölködő gyökér maradt, a tudatlanságának pedig vétlen halálos áldozata is lett.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TurboP írta: 2021.11.01. 09:06+ Örök élet.
IDDQD

:D
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

+
IDKFA
:lol: :lol: :lol: :lol:
AndyA írta: 2021.11.01. 09:19 IDDQD

:D
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2021.11.01. 09:06+ Örök élet.
Örök élet +2 nap!
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Scaty »

TurboP írta: 2021.11.01. 09:52 +
IDKFA
:lol: :lol: :lol: :lol:
IDSPISPOPD
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ez volt a falon át menet? (akkor később ez lett az IDCLIP)
(te se mai gyerek lehetsz)
Scaty írta: 2021.11.01. 10:25IDSPISPOPD
"..."
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

TurboP írta: 2021.11.01. 10:32 Ez volt a falon át menet? (akkor később ez lett az IDCLIP)
(te se mai gyerek lehetsz)
Egy idő után már kívülről tudtam az összes pályát. :D
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Scaty »

TurboP írta: 2021.11.01. 10:32 Ez volt a falon át menet? (akkor később ez lett az IDCLIP)
(te se mai gyerek lehetsz)
Jaja... No Clipping :) Amikor indítottuk a Doom-ot, akkor kapásból IDDQD, IDKFA kombó jött, és ha kellett az IDSPISPOPD. :)

És jó évjárat a '75 :)
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

come get some

Hozzászólás Szerző: qqriq »

dnkroz
dnstuff
dnunlock
dnconrnholio
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2021.10.25. 16:19 Valószínűleg egy olyan eszköznek tekintik, mint mondjuk a jelmezhez tartozó cipőt. Nem akar érteni a cipészethez, azért fizetnek valakit, hogy jó legyen a méret, ne szakadjon le a lábáról. Azért is fizetnek valakit, hogy ügyeljen a fegyverekre. No persze egy olyan filmben, ahol központi szerep jut a fegyvereknek, illik hozzá érteni alapszinten persze.
A baleseten meg kár rugózni addig, amíg nem tudjuk mi is történt.
Ööööö... Mintha ő lenne a film producere is. Azaz tevőlegesen érintett abban, hogy megfelelő emberek adják akár az ő kezébe, akár a vele szemben álló kezébe a valóban töltetlen "hideg" fegyvert.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2021.11.02. 11:11 Ööööö... Mintha ő lenne a film producere is. Azaz tevőlegesen érintett abban, hogy megfelelő emberek adják akár az ő kezébe, akár a vele szemben álló kezébe a valóban töltetlen "hideg" fegyvert.

Nyilván kézreeső pofozni a fegyvertartás elleni aktivista Alec Baldwint, de neki mint producernek nem egyértelmű, hogy mennyi köze volt a biztonsági protokoll gyengeségéhez, és a nem megfelelő fegyvermester kiválasztásához. Erre nem látok rá, de csak azért mert egy fegyverfób gyökér az arc, ne süssük rá egyből a dolgot, mert nem értünk az amerikai filmiparhoz. Gozs fórumtársunkon kívül talán senki sem érti pontosan hogyan mennek ezek a dolgok odaát.


Egy zárt FB fórumban osztotta meg valaki ezt a szösszenetet arról, hogy pontosan milyen szabályok mentén zajlik az USA-ban egy filmforgatás.

"Sharing this from my colleague and friend Joel Kramer
To my non film friends wondering how guns work on a movie set:
Guys the first and last line of safety is the 1AD. It is their responsibility on set to be sure all safety protocols are set. From safety meetings to ensuring all crew are capable of doing their job. His boss is the UPM or Line producer and not the director as the name might imply. 1st assistant director is the safety officer and is the only one on set along with the Stunt Coordinator with the full backing of the industry to shut down the film at any point. And every union member must obey. For their safety and the safety of others.
Gun protocols:
1) the armorer would never ever ever bring a live round on set. One that shoots a projectile. They are never used. A skilled armorer would never mix ammunition at home, in the shop (except to make blanks) and never on set. Boxes are labeled so that anyone finding the box on the shelf will know exactly what they are looking at.
2) blanks are kept separate from all other props and especially weapons and are brought out only for scenes where they are fired.
3) a safety meeting takes place where 100% of the crew participates regardless of what they are doing. “Finish what you are doing, we’ll wait.” Once every crew member safety can participate the 1st AD announces how many live rounds (blanks) are on set. How many are being loaded into a fire arm. Before loading them they shine a flashlight (or watch the armorer shine the flash light up the barrel so the light can be seen from the chamber proving no debris or bullet is lodged in the barrel. All crew are welcome to review the clear path light precaution. Until all crew are satisfied nothing can be done with that weapon.
4) the armorer loads the rounds into the weapon and delivers a “hot gun on set!” Or if no rounds are loaded after all of the above has taken place, a “cold gun on set”.
5) every crew member and actor can look at the weapon at that point to confirm its condition, loaded or not.
6) the armorer (not the first AD or director) hands the gun to the actor. “Fire in the hole” is announced as the actor readies the scene . The crew all repeats “fire in the hole” so there is no chance someone isn’t aware there will be a round discharged. (If a dry fire is the plan they do not announce fire in the hole. (Rust was not anticipating a discharge. The bullet was supposed to be a fake bullet to be seen through the front of the chamber to look loaded. it was in fact a real bullet accidentally mixed in with the dummy rounds)
7) the actor carries out the directions given by the director when he calls action. Firing the gun, aiming the gun, throwing the gun etc. At no point is it appropriate to aim the weapon at someone during any of this. Scenes where a person is shot, it’s up to the actor to aim just off the target for safety. After the scene, and they call cut. Everyone moves out of the way of the armorer so he can collect the weapon from the actor, removing it from the area and clearing the weapon of all unspent rounds.
8 She safety’s the weapon and stores it properly where nobody can access it if she will not be reloading it for the scene or keeping it in reach to reset it in the immediate future. Nobody NOBODY has the authority to touch that weapon without the armorer present and approving. ”
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2021.11.02. 18:11 Nyilván kézreeső pofozni a fegyvertartás elleni aktivista Alec Baldwint, de neki mint producernek nem egyértelmű, hogy mennyi köze volt a biztonsági protokoll gyengeségéhez, és a nem megfelelő fegyvermester kiválasztásához. Erre nem látok rá, de csak azért mert egy fegyverfób gyökér az arc, ne süssük rá egyből a dolgot, mert nem értünk az amerikai filmiparhoz. Gozs fórumtársunkon kívül talán senki sem érti pontosan hogyan mennek ezek a dolgok odaát.
Arra gondolok, hogy ő intézi a költségvetést, mire (kire?), mennyit költenek. És a hírek szerint nem éppen dúskáltak a pénzben.

Amit leírtak az FB fórumon, az szép és jó, kb. így kellene lennie. De itt valahogy mégsem így történt minden. Alkalmasint nem is nagyon fogjuk megtudni, hogy hogyan. De ez ilyen sport... :-(
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2021.11.02. 18:11 At no point is it appropriate to aim the weapon at someone during any of this. Scenes where a person is shot, it’s up to the actor to aim just off the target for safety.
Sziasztok,

Ez azt jelenti, hogy kotelessege, vagy hogy lehetosege?

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2021.11.03. 11:07 Sziasztok,

Ez azt jelenti, hogy kotelessege, vagy hogy lehetosege?

Bel
A színész feladata, hogy kissé a cél mellé célozzon - én így fordítanám.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

XBOX360

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Tudtok XBOX360-ra nem nagyon futurisztikus lövöldözős játékot ajánlani?
Most fejeztem be az XCOM-The Bureau-t, bejött a retro feeling. :)
(A Brothers in arms-ot ajánlotta valaki, de azt nem seedelik az ncore-n.. :-/
The Bureau.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: XBOX360

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.11.03. 11:17 Sziasztok!

Tudtok XBOX360-ra nem nagyon futurisztikus lövöldözős játékot ajánlani?
Most fejeztem be az XCOM-The Bureau-t, bejött a retro feeling. :)
(A Brothers in arms-ot ajánlotta valaki, de azt nem seedelik az ncore-n.. :-/
The Bureau.jpg
PC Master Race! Escape from Tarkov. Ha szereted ha fáj. Egy olyan párkapcsolat, ahol mindig vernek, de valamiért mindig visszamész.
Ezzel most nem segítettem a te gondodon, de én most ezzel tolom, és fáj, de mindig visszamegyek :D
Egy kis nyálcsorgatás fegyvermelegeknek:
https://www.youtube.com/watch?v=-XgSuIfzpn0
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: XBOX360

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.11.03. 13:32 PC Master Race! Escape from Tarkov.
https://www.youtube.com/watch?v=-XgSuIfzpn0
Arra azt írják, hogy csak PC-re jelent meg.. :o
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: XBOX360

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.11.03. 13:59 Arra azt írják, hogy csak PC-re jelent meg.. :o
Igen, ezért mondtam, hogy ezzel most neked nem segítettem, de ha már így a játék a téma, ezt bedobtam, mint ajánlat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2021.11.03. 11:14 A színész feladata, hogy kissé a cél mellé célozzon - én így fordítanám.
Inkább "tőle függ", hogy mellé céloz-e. Nem kötelező neki, a józan paraszti eszére van bízva, ha van neki. Ha nincs, sajnos akkor is.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: XBOX360

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2021.11.03. 13:59 Arra azt írják, hogy csak PC-re jelent meg.. :o
Ha a PC is jó, akkor előkaparom neked a régi Delta Force lemezem. Az elég retro. :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: XBOX360

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2021.11.03. 14:37 Ha a PC is jó, akkor előkaparom neked a régi Delta Force lemezem. Az elég retro. :-)
XBOX360 please!!! :-)
Amúgy -ha már retro- kevés játék tudta überelni a BLOOD c. játék hangulatát.
De az még DOS-os, úgyhogy über-retro, viszont szerepelt benne Keresztapa. :-)
Blood.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: XBOX360

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.11.03. 11:17 Sziasztok!

Tudtok XBOX360-ra nem nagyon futurisztikus lövöldözős játékot ajánlani?
Most fejeztem be az XCOM-The Bureau-t, bejött a retro feeling. :)
(A Brothers in arms-ot ajánlotta valaki, de azt nem seedelik az ncore-n.. :-/
The Bureau.jpg
Max Payne!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: XBOX360

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.11.03. 14:59Max Payne!
Köszi a tippet! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Most kérek elnézést a kérdésemért, de belegabajodtam, mint kiscica....
Szóval 2023 jan 01. tól nem lehet gumiképes gáz riasztó minősítésü fegyvert venni (pl alfa g0x0),de a szabályozás a jelenleg is múzeális besorolású gumisokat is érinti (pl zalán)?

Tényleg bocsi tudom minden is tele van gumis témával, de itt olvastam egy hozzászólást, hogy a gáz riasztó minősítésü gumisok 2023 után legfeljebb muzeáliként forgalomba... :shock:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2021.11.03. 15:47 Most kérek elnézést a kérdésemért, de belegabajodtam, mint kiscica....
Szóval 2023 jan 01. tól nem lehet gumiképes gáz riasztó minősítésü fegyvert venni (pl alfa g0x0),de a szabályozás a jelenleg is múzeális besorolású gumisokat is érinti (pl zalán)?

Tényleg bocsi tudom minden is tele van gumis témával, de itt olvastam egy hozzászólást, hogy a gáz riasztó minősítésü gumisok 2023 után legfeljebb muzeáliként forgalomba... :shock:
PONT A NAPOKBAN LETT KITáRGYALVA jog és fegyverben, mert oda is való!
ovbmg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2021.11.03. 16:00 PONT A NAPOKBAN LETT KITáRGYALVA jog és fegyverben, mert oda is való!
ovbmg
Írtam, hogy láttam valahol.... :shock:

És köszönöm!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

"valaki szabotálni akarta a jelenetet, így szándékosan tehette a dobozba a vaktölténnyel teljesen megegyező külsejű éles lőszert."

Tényleg létezik ilyen, hogy annyira egyformák, hogy egy képzett és hozzáértő ember ránézésre (komolyabb vizsgálódás nélkül) össze tudja keverni őket?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.11.04. 12:56 "valaki szabotálni akarta a jelenetet, így szándékosan tehette a dobozba a vaktölténnyel teljesen megegyező külsejű éles lőszert."

Tényleg létezik ilyen, hogy annyira egyformák, hogy egy képzett és hozzáértő ember ránézésre (komolyabb vizsgálódás nélkül) össze tudja keverni őket?
Nyilván: NEM.

Kamu védekezés valami nagyon ostoba ügyvédtől valószínűleg.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2021.11.04. 12:56 "valaki szabotálni akarta a jelenetet, így szándékosan tehette a dobozba a vaktölténnyel teljesen megegyező külsejű éles lőszert."

Tényleg létezik ilyen, hogy annyira egyformák, hogy egy képzett és hozzáértő ember ránézésre (komolyabb vizsgálódás nélkül) össze tudja keverni őket?
Mese, mese, mess kenyeret… Valaki azzal a varázslattal próbálkozik, hogy ha hülyének néz, akkor hülyék is leszünk. A médián keresztül próbálja megdumálni a világ hozzá nem értő részét (többségét?).
Vagy fogalma sincs arról mit beszél. Jó kérdés, melyik lehetőség rosszabb.
Egy képzett és hozzáértő ember még vakon is kitapintja, hogy a hüvelynyaknál lövedék vagy csillagperemezés van:
Live and blank cartridge.png
Live and blank cartridge photo.jpg
Live and blank cartridge photo.jpg (60.17 KiB) Megtekintve 23350 alkalommal
A fa lövedékes gyakorlólőszer az kicsit más téma ("36 M. fadugós töltény"). De annak semmi keresnivalója sincs filmforgatáson vagy színházban.

Ökölszabályként pedig az élet minden területére igaz, hogy aki belső munkát, szabotázst, idegen ügynököket és más kémfilmes forgatókönyveket kezd el emlegetni - főleg tagadhatatlan bizonyítékok nélkül -, annak vaj van a fején.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Ahogy én látom, Alec B. színészként nem felelős, egy kelléket használt, amihez ha ért is, nem várható el tőle, hogy átnézze. Ha szemből vesznek egy forgótáradsal leadott lövést, akkor én elvárom, hogy a dobban láthatóan lövedékhegy legyen, és ne más. Ez a fegyvermester feladata, gondoskodni az adott jelenetben használt eszközökről, megfelelő műszaki megoldásról biztonságról.
Viszont úgy tudom, producerként mindenért felel, ami a forgatáson történik. Különösenha más stábtagok már jelezték is, hogy ez így nem lesz jó.


A sokak által agyondícsért Aranyélet számomra pl. nézhetetlen volt, amikor gázpisztolyos tűzharcokon kellett volna izgulnom.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2021.11.04. 14:37 Mese, mese, mess kenyeret… Valaki azzal a varázslattal próbálkozik, hogy ha hülyének néz, akkor hülyék is leszünk. A médián keresztül próbálja megdumálni a világ hozzá nem értő részét (többségét?).
Vagy fogalma sincs arról mit beszél. Jó kérdés, melyik lehetőség rosszabb.
Egy képzett és hozzáértő ember még vakon is kitapintja, hogy a hüvelynyaknál lövedék vagy csillagperemezés van:
Live and blank cartridge.png
Live and blank cartridge photo.jpg

A fa lövedékes gyakorlólőszer az kicsit más téma ("36 M. fadugós töltény"). De annak semmi keresnivalója sincs filmforgatáson vagy színházban.

Ökölszabályként pedig az élet minden területére igaz, hogy aki belső munkát, szabotázst, idegen ügynököket és más kémfilmes forgatókönyveket kezd el emlegetni - főleg tagadhatatlan bizonyítékok nélkül -, annak vaj van a fején.
A filmes vaktöltények nem ennyire rövidek.Főleg a látható "hevederben" fajtáknak szinte a lövedék teljes hossza megvan és hegyesre van összehúzva.De a 9x19 para vaktölténynek is van lövedék imitációja.

Hááát....egy doboz ilyen vaktölténybe belekeveredik 1db lőszer azt nem biztos,hogy észreveszi aki nem ezzel foglalkozik naponta.
e1ef736c3166b44cafd5f6984b6cda01_4_3.jpg
e1ef736c3166b44cafd5f6984b6cda01_4_3.jpg (56.43 KiB) Megtekintve 23282 alkalommal
SA35-2.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2021.11.04. 18:34 A filmes vaktöltények nem ennyire rövidek.Főleg a látható "hevederben" fajtáknak szinte a lövedék teljes hossza megvan és hegyesre van összehúzva.De a 9x19 para vaktölténynek is van lövedék imitációja.

Hááát....egy doboz ilyen vaktölténybe belekeveredik 1db lőszer azt nem biztos,hogy észreveszi aki nem ezzel foglalkozik naponta.
e1ef736c3166b44cafd5f6984b6cda01_4_3.jpg
SA35-2.jpg
De ha nem azt akarják, hogy durranjon, hanem egy olyan jelenetet, ahol a lőszernek látszania kell, pl tárazás, vagy a revolvernek szemből, akkor nem ilyet kell használniuk, hanem az élessel majdnem megegyező dummyt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.11.04. 19:56 De ha nem azt akarják, hogy durranjon, hanem egy olyan jelenetet, ahol a lőszernek látszania kell, pl tárazás, vagy a revolvernek szemből, akkor nem ilyet kell használniuk, hanem az élessel majdnem megegyező dummyt.
A filmes dummy-k nagyon könnyen megkülönböztethetők az élestől. A dummy-ban lőpor helyett egy csapágygolyó van, ami rázáskor kocog. Minden ilyen dummy egy mozdulattal ellenőrizhető bármikor. Ezt Gozs topiktárs mondta/mutatta.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2021.11.04. 20:08 A filmes dummy-k nagyon könnyen megkülönböztethetők az élestől. A dummy-ban lőpor helyett egy csapágygolyó van, ami rázáskor kocog. Minden ilyen dummy egy mozdulattal ellenőrizhető bármikor. Ezt Gozs topiktárs mondta/mutatta.
Íg: van. Egy szinésztől viszont nem elvárás, hogy a betárazott fegyverben tudja mi van. Akkor és ott az nem az ő dolga.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2021.11.04. 13:12 Nyilván: NEM.

Kamu védekezés valami nagyon ostoba ügyvédtől valószínűleg.
Nekem is elég furán hangzott, de Amerikában annyi hülyeség létezik, hogy még ezt is kinéztem belőlük. Hiszen amúgy pontosan az a lényeg, hogy egyértelműen, egyetlen pillantásra meg lehessen mondani, hogy az bizony ÉLES lőszer! Ezt kell tudni megkülönböztetni, amihez képest - stílszerűen - a lőtéri kutyát nem érdekli, hogyan néz ki a vaktöltény, csak másképp nézzen ki.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.11.04. 20:08 A filmes dummy-k nagyon könnyen megkülönböztethetők az élestől. A dummy-ban lőpor helyett egy csapágygolyó van, ami rázáskor kocog. Minden ilyen dummy egy mozdulattal ellenőrizhető bármikor. Ezt Gozs topiktárs mondta/mutatta.
Ha valaha gyártani fogok pufferpatront vagy oktató töltényt, ezt a megoldást tuti ellopom. Zseniális! :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2021.11.04. 15:53 Ahogy én látom, Alec B. színészként nem felelős, egy kelléket használt, amihez ha ért is, nem várható el tőle, hogy átnézze. Ha szemből vesznek egy forgótáradsal leadott lövést, akkor én elvárom, hogy a dobban láthatóan lövedékhegy legyen, és ne más. Ez a fegyvermester feladata, gondoskodni az adott jelenetben használt eszközökről, megfelelő műszaki megoldásról biztonságról.
Viszont úgy tudom, producerként mindenért felel, ami a forgatáson történik. Különösenha más stábtagok már jelezték is, hogy ez így nem lesz jó.
+1 pontosan
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok .
Az ázsia centerben van olyan bolt ahol weaver sínt , bipodot és egyebeket kapni ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2021.11.05. 06:30 Sziasztok .
Az ázsia centerben van olyan bolt ahol weaver sínt , bipodot és egyebeket kapni ?
ugy 5 db
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

gvass1 írta: 2021.11.05. 06:32ugy 5 db
Köszi .
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2021.11.04. 20:42 Ha valaha gyártani fogok pufferpatront vagy oktató töltényt, ezt a megoldást tuti ellopom. Zseniális! :)
Azért a bordázottan horpasztott oldalú hüvely sem hülyeség. A kettő kombója lenne igazi. Az tapintásra is megvan, a fegyverbe betárazva/betöltve pedig a fegyverből hallatszana a zörgés.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

4. napja harcolok egy rohadt kis egérrel ami éjszakánként a tetőtéri mennyezetben kapirgál :o :evil:
Rendesen hallom merre megy és a rágcsálását.Felraktam egy vadfigyelő kamerát,hogy lássam merről jön és hol mozog a padláson.Az első felvételen frankón látszik ahogy körbejárkálja az egér irtószert de nem nyúl hozzá.Hoztam rúgós egérfogót és kitettem két helyre.Tegnap hajnali 2-ig fent voltam a rohadék annyira dolgozott a szigetelésben.Jött ma a haver és mondja,hogy kolbászt kell tenni a csapdába mert annak nyálcsorgató a szaga.Főleg ha vega a kis dög! :evil: Felmentem és betáraztam kolbásszal.Erre ott pakolászok és egyszer csak kiugrik az egér a deszka padlóborításból és driftelve elrohan a sarokba.Én meg lerohantam és betáraztam az airsoft Berettát és gyerünk vissza.Nyoma veszett...........
Beélesítettem a kamerát és várok,hogy jön-e kolbászt zabálni :lol:

A macskát felvittem tegnap a padlásra de csak értetlenül nézett rám :roll: :mrgreen:
576751e8d6e9cdf1dcb2c7986e434312.gif
576751e8d6e9cdf1dcb2c7986e434312.gif (463.63 KiB) Megtekintve 23093 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

chucky írta: 2021.11.06. 16:51 4. napja harcolok egy rohadt kis egérrel ami éjszakánként a tetőtéri mennyezetben kapirgál :o :evil:
Házban-lakásban nekem az vált be legjobban, hogy az ajtók küszöbére teljes szélességben egérragasztót tettem ki, így nem tudott közlekedni. Egy-két éjszakán belül meglett. A te eseted bonyolultabb. Egércsapda és hasonló sajnos nekem sem vált be.
chucky írta: 2021.11.06. 16:51
A macskát felvittem tegnap a padlásra de csak értetlenül nézett rám :roll: :mrgreen:
:lol:
Tipikus macska.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Újabb késes allahakbározás vonaton Bajorországban, szerencsére a policáj éppen arra járt.

A banánsajtóban persze "zavart" elkövető...

https://telex.hu/kulfold/2021/11/06/nem ... regensburg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

chucky írta: 2021.11.06. 16:51 4. napja harcolok egy rohadt kis egérrel ami éjszakánként a tetőtéri mennyezetben kapirgál :o :evil:
Rendesen hallom merre megy és a rágcsálását.Felraktam egy vadfigyelő kamerát,hogy lássam merről jön és hol mozog a padláson.Az első felvételen frankón látszik ahogy körbejárkálja az egér irtószert de nem nyúl hozzá.Hoztam rúgós egérfogót és kitettem két helyre.Tegnap hajnali 2-ig fent voltam a rohadék annyira dolgozott a szigetelésben.Jött ma a haver és mondja,hogy kolbászt kell tenni a csapdába mert annak nyálcsorgató a szaga.Főleg ha vega a kis dög! :evil: Felmentem és betáraztam kolbásszal.Erre ott pakolászok és egyszer csak kiugrik az egér a deszka padlóborításból és driftelve elrohan a sarokba.Én meg lerohantam és betáraztam az airsoft Berettát és gyerünk vissza.Nyoma veszett...........
Beélesítettem a kamerát és várok,hogy jön-e kolbászt zabálni :lol:

A macskát felvittem tegnap a padlásra de csak értetlenül nézett rám :roll: :mrgreen:
576751e8d6e9cdf1dcb2c7986e434312.gif
Dióval szoktam csalizni. Persze csak a belével! :-D
Ragasztót vmi olyasmire tegyél, amit utána nem sajnálsz kidobni. De rugós csapdába is dióbelet rakok. Nálunk műxik.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Hali!

Hova fejlődött végül Poresz tt réz boxer fejlesztés projektje?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kojak írta: 2021.11.06. 17:16 Házban-lakásban nekem az vált be legjobban, hogy az ajtók küszöbére teljes szélességben egérragasztót tettem ki, így nem tudott közlekedni. Egy-két éjszakán belül meglett. A te eseted bonyolultabb. Egércsapda és hasonló sajnos nekem sem vált be.


:lol:
Tipikus macska.
Kicsit késett most mert 1.40-kor érkezett meg és kezdett volna melózni.A tükörfóliában nagyon zörgött eddig de most lopakodik a rohadék és alig hallom.A csapdákat elkerülte megint és a kamera sem rögzített semmit.Rohadék kis dög nagyon óvatos lett.
Befújtam tömény ecettel a deszkákat meg amit lehetett.Az erős szagokat nem szereti :mrgreen:
Azóta ott lapul a fóliában és nem mozdul.Nem hagyom aludni pedig ilyenkor már elfáradnak.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

jó ha van írta: 2021.11.06. 22:10 Dióval szoktam csalizni. Persze csak a belével! :-D
Ragasztót vmi olyasmire tegyél, amit utána nem sajnálsz kidobni. De rugós csapdába is dióbelet rakok. Nálunk műxik.
Most a ragasztó következik de túl sok mozgástere van 8-)
Nem is értem mit eszik mert napok óta itt van a padláson és itt nincs kaja.A csapdákban meg érintetlen volt a fincsi kolbász meg minden.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

chucky írta: 2021.11.07. 06:01 Kicsit késett most mert 1.40-kor érkezett meg és kezdett volna melózni.A tükörfóliában nagyon zörgött eddig de most lopakodik a rohadék és alig hallom.A csapdákat elkerülte megint és a kamera sem rögzített semmit.Rohadék kis dög nagyon óvatos lett.
Befújtam tömény ecettel a deszkákat meg amit lehetett.Az erős szagokat nem szereti :mrgreen:
Azóta ott lapul a fóliában és nem mozdul.Nem hagyom aludni pedig ilyenkor már elfáradnak.
Elképzelem ahogyan álcafestéssel az arcodon ott ülsz a sötét sarokban és kaján vigyorral várod hogy lecsaphass rá. :D
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kojak írta: 2021.11.07. 07:13 Elképzelem ahogyan álcafestéssel az arcodon ott ülsz a sötét sarokban és kaján vigyorral várod hogy lecsaphass rá. :D
Van ennél egyszerűbb, a régi paraszt-módszer: virágcserép, félbefűrészelt dióval. Eddig mindet meg tudtam vele fogni,ami belógott. Ez is csak egylövetű, mint a normál csapda.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

chucky írta: 2021.11.06. 16:51 4. napja harcolok egy rohadt kis egérrel ami éjszakánként a tetőtéri mennyezetben kapirgál :o :evil:
Rendesen hallom merre megy és a rágcsálását.Felraktam egy vadfigyelő kamerát,hogy lássam merről jön és hol mozog a padláson.Az első felvételen frankón látszik ahogy körbejárkálja az egér irtószert de nem nyúl hozzá.Hoztam rúgós egérfogót és kitettem két helyre.Tegnap hajnali 2-ig fent voltam a rohadék annyira dolgozott a szigetelésben.Jött ma a haver és mondja,hogy kolbászt kell tenni a csapdába mert annak nyálcsorgató a szaga.Főleg ha vega a kis dög! :evil: Felmentem és betáraztam kolbásszal.Erre ott pakolászok és egyszer csak kiugrik az egér a deszka padlóborításból és driftelve elrohan a sarokba.Én meg lerohantam és betáraztam az airsoft Berettát és gyerünk vissza.Nyoma veszett...........
Beélesítettem a kamerát és várok,hogy jön-e kolbászt zabálni :lol:

A macskát felvittem tegnap a padlásra de csak értetlenül nézett rám :roll: :mrgreen:
576751e8d6e9cdf1dcb2c7986e434312.gif
Háromféle dolog szokott beválni egér ellen: dió-mogyoró/kolbász/csoki! Van amelyik válogat, és csak az egyiket szereti. Amúgy ha száraz macskatápon él a léhűtő, akkor egy szem macskatáppal is lehet próbálkozni, nekem a szemes kutyatápot szerették. A csoki/kakaó azért jó, mert rá lehet kenni az egérfogóra, és nem tudja lecsenni.
A macska vadászszenvedélyét pár nap diéta felélénkíti... ;-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2021.11.07. 12:56 Háromféle dolog szokott beválni egér ellen: dió-mogyoró/kolbász/csoki! Van amelyik válogat, és csak az egyiket szereti. Amúgy ha száraz macskatápon él a léhűtő, akkor egy szem macskatáppal is lehet próbálkozni, nekem a szemes kutyatápot szerették. A csoki/kakaó azért jó, mert rá lehet kenni az egérfogóra, és nem tudja lecsenni.
A macska vadászszenvedélyét pár nap diéta felélénkíti... ;-)
Igen, keresztapáméknál is ilyen finnyás egerek voltak. Nyilván sajttal kezdtük a próbálkozást, de a csoki hozta meg a sikert.
Meg a "ragacs", mert az összes többi csapdát elkerülték.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

chucky írta: 2021.11.07. 06:01 Kicsit késett most mert 1.40-kor érkezett meg és kezdett volna melózni.A tükörfóliában nagyon zörgött eddig de most lopakodik a rohadék és alig hallom.A csapdákat elkerülte megint és a kamera sem rögzített semmit.Rohadék kis dög nagyon óvatos lett.
Befújtam tömény ecettel a deszkákat meg amit lehetett.Az erős szagokat nem szereti :mrgreen:
Azóta ott lapul a fóliában és nem mozdul.Nem hagyom aludni pedig ilyenkor már elfáradnak.
Szerezz élvebefogót , 2 hét alatt egy ilyen a garázsból 37 egeret csípett meg . Pár db gabonaszem szalámihéj ...
Screenshot_2021-11-07-14-01-40.png
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az agyhalálnak is vannak fokozatai. Ez level 1000+1.

Alec Baldwin: All Movies With Guns on the Set Should Have a Cop to Ensure Safety

https://www.thetruthaboutguns.com/alec- ... re-safety/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.11.08. 18:37 Az agyhalálnak is vannak fokozatai. Ez level 1000+1.

Alec Baldwin: All Movies With Guns on the Set Should Have a Cop to Ensure Safety

https://www.thetruthaboutguns.com/alec- ... re-safety/
Amúgy meg defund the police, mi? :roll:
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Versecki Csaba írta: 2021.11.07. 14:03 Szerezz élvebefogót , 2 hét alatt egy ilyen a garázsból 37 egeret csípett meg . Pár db gabonaszem szalámihéj ... Screenshot_2021-11-07-14-01-40.png
Ez a kis szaros ki..szik velem rendesen :lol:
Már átment lopakodósba és alig hallom a mozgását :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

swordmanus írta: 2021.11.07. 12:56 Háromféle dolog szokott beválni egér ellen: dió-mogyoró/kolbász/csoki! Van amelyik válogat, és csak az egyiket szereti. Amúgy ha száraz macskatápon él a léhűtő, akkor egy szem macskatáppal is lehet próbálkozni, nekem a szemes kutyatápot szerették. A csoki/kakaó azért jó, mert rá lehet kenni az egérfogóra, és nem tudja lecsenni.
A macska vadászszenvedélyét pár nap diéta felélénkíti... ;-)
A csapdákat elkerüli és már a kamera sem mutat semmit.A hintőpor se vált be,hogy lássam merről merre mozog és hová tegyem a ragacsot.
Most 2 liter tömény ecetes vizet permeteztem szét a padláson és azóta nem hallom.
Megpróbálom kiűzni a rohadékot :roll:
Azon agyaltam,hogy egy 2 kg-os CO2 oltóval befújok neki de lehet,hogy van gázálarca is 8-) :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2021.11.08. 19:03 Ez a kis szaros ki..szik velem rendesen :lol:
Már átment lopakodósba és alig hallom a mozgását :shock:
UA 571C
46d9743e4bda508e6a4fc82c736d2696--colonial-marines-alien-vs.jpg
46d9743e4bda508e6a4fc82c736d2696--colonial-marines-alien-vs.jpg (59.36 KiB) Megtekintve 23046 alkalommal
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.11.08. 19:12 UA 571C
46d9743e4bda508e6a4fc82c736d2696--colonial-marines-alien-vs.jpg
Még szerencse,hogy nem a lángszórót ajánlottad :lol: :lol: Így legalább megmarad az alsó szint :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

chucky írta: 2021.11.08. 19:08 A csapdákat elkerüli és már a kamera sem mutat semmit.A hintőpor se vált be,hogy lássam merről merre mozog és hová tegyem a ragacsot.
Most 2 liter tömény ecetes vizet permeteztem szét a padláson és azóta nem hallom.
Megpróbálom kiűzni a rohadékot :roll:
Azon agyaltam,hogy egy 2 kg-os CO2 oltóval befújok neki de lehet,hogy van gázálarca is 8-) :mrgreen:
Szét kell szórni némi kapszaicint hehe. Akkor semmi se marad meg ott szívesen :D (te se)
Amúgy meg:
https://youtu.be/1bqSgvEZNtY
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fortitu írta: 2021.11.08. 21:36 Szét kell szórni némi kapszaicint hehe. Akkor semmi se marad meg ott szívesen :D (te se)
Amúgy meg:
https://youtu.be/1bqSgvEZNtY
2. napja nem hallom.Úgy látszik nem akart savanyúság lenni :lol: :lol:
Hűűűűű,ekkora egerek potyognának a plafonból :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2021.11.08. 19:08 Azon agyaltam,hogy egy 2 kg-os CO2 oltóval befújok neki de lehet,hogy van gázálarca is 8-) :mrgreen:
Hiába van neki, az a CO2 ellen nem segít. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2021.11.09. 08:49 Hiába van neki, az a CO2 ellen nem segít. :-)
Ott a pont!
De sajnos Chuckynak sem fog ;) a padláson befújt CO2 szépen leereszkedik majd a földszintre - igaz, egy szoba légterében elosztva ez nem annyira veszélyes. Ha jó a födém szigetelés, akkor a folyamat elég lassan is megy végbe ahhoz, hogy megölje az egeret. A nagyobbik probléma az lesz, ha a "Cokettő" eléri a célját, és valóban megöli az egeret. Chucky TT nem fog örülni az ismeretlen helyen békésen oszladozó egér tetemnek ... :?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2021.11.09. 11:05 Ott a pont!
De sajnos Chuckynak sem fog ;) a padláson befújt CO2 szépen leereszkedik majd a földszintre - igaz, egy szoba légterében elosztva ez nem annyira veszélyes. Ha jó a födém szigetelés, akkor a folyamat elég lassan is megy végbe ahhoz, hogy megölje az egeret. A nagyobbik probléma az lesz, ha a "Cokettő" eléri a célját, és valóban megöli az egeret. Chucky TT nem fog örülni az ismeretlen helyen békésen oszladozó egér tetemnek ... :?
Optimális esetben gyorsan mumifikálódik, nagyon pici a tetem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2021.11.09. 08:43 2. napja nem hallom.Úgy látszik nem akart savanyúság lenni :lol: :lol:
Hűűűűű,ekkora egerek potyognának a plafonból :lol: :lol:
Megismerkedtetek. Megetetted. Nemsokára hozza a családot is bemutatni.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2021.11.09. 08:49 Hiába van neki, az a CO2 ellen nem segít. :-)
Valóban :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.11.09. 16:46 Megismerkedtetek. Megetetted. Nemsokára hozza a családot is bemutatni.
Ez valszeg nőstény volt mert 4 napig ugyanazon a helyen zörgött.Gondolom fészket épített :shock:
Szült volna 20 kis rohadékot :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

AndyA írta: 2021.11.09. 11:50 Optimális esetben gyorsan mumifikálódik, nagyon pici a tetem.
Az irtószerben van állítólag valami cucc amitől mumifikálódnak gyorsan.Fene tudja :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2021.11.09. 11:05 Ott a pont!
De sajnos Chuckynak sem fog ;) a padláson befújt CO2 szépen leereszkedik majd a földszintre - igaz, egy szoba légterében elosztva ez nem annyira veszélyes. Ha jó a födém szigetelés, akkor a folyamat elég lassan is megy végbe ahhoz, hogy megölje az egeret. A nagyobbik probléma az lesz, ha a "Cokettő" eléri a célját, és valóban megöli az egeret. Chucky TT nem fog örülni az ismeretlen helyen békésen oszladozó egér tetemnek ... :?
Tudtam volna örülni ha kunyúvad mert az a biztos. :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2021.11.10. 11:16 Plusz a fegyverviselési engedélynek személyre kellene szólnia, nem konkrét fegyverre: "Ez a fegyverviselési engedély igazolja, hogy XY (született Atlantisz, i.e. 823 13. hó 52.), anyja leánykori neve YZ) bármilyen gáz-riasztó fegyvert viselhet."

FélOFF

Pluszplusz azt sem értem, 2021-ben minek ennyi kártya? Miért kell egy kártyapaklival mászkálnom?
Egy személyi igazolvány, rajta QR-kód: a rendőr/hivatalnok az okostelefonjával leolvassa, és azonnal látható a lakóhely ("állandó lakcím"), tartózkodási hely ("ideiglenes lakcím"), vezetői engedély, védettségi igazolvány, fegyvertartási engedély, fegyverviselési engedély, TAJ-szám, adóazonosító jel, diákigazolvány…
A központi adatbázisban pedig beállítható, hogy aki leolvassa, az mit láthat. Például az egyetem tanulmányi osztályának semmi köze sincs ahhoz, hogy van-e jogosítványom nagymotorra.
Vagy ugyanez ujjlenyomattal.

OFF

Azt pedig magyarázza el nekem valaki, hogy mire való a "személyi azonosító" és a "személyi azonosítót igazoló hatósági igazolvány", azaz a lakcímkártya hátoldala. A személyi igazolvány száma ("okmányazonosító") nem elég egyedi? Szőkőévente egyszer kell megadnom.
Ahogyan a hatóságok kies kis hazánkban működnek, én nem örülnék neki, ha ennyire összevonnának minden adatbázist. Tudod, a Nagy Testvér figyel... Amúgy technikailag nem lenne akadálya, jelenleg is csak jogszabályi van. Anno pont a személyi számot szánták egy olyan azonosítónak, ami mindenhol ugyanaz, de - szerencsére - sem a jogszabályok, sem az akkori hivatali hozzáállás nem tette lehetővé, hogy ezt meg is valósítsák. Ezért van személyi számod, mert egyes rendszerekben az azonosít, más rendszerekben meg a személyi igazolványod vagy az útleveled stb. A személyi szám amúgy azért lenne mindenre jó, mert soha nem változik. Az igazolványaid száma igen, amikor lejár, és újat kell csinálni. Mondjuk azt sem értem teljesen, hogy némelyik miért jár le egyáltalán, de mindegy. Fogjuk rá, hogy minden tíz évben új fénykép kell bele, a jogsihoz új orvosi, hogy vezetésképes állapotban van-e még az ember stb... Ebbe ne menjünk bele mélyebben.

De kezdünk nagyon eltérni a fórumtémától, ez inkább az Off-ba való, úgy gondolom.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2021.11.10. 11:36 Ahogyan a hatóságok kies kis hazánkban működnek, én nem örülnék neki, ha ennyire összevonnának minden adatbázist. Tudod, a Nagy Testvér figyel... Amúgy technikailag nem lenne akadálya, jelenleg is csak jogszabályi van. Anno pont a személyi számot szánták egy olyan azonosítónak, ami mindenhol ugyanaz, de - szerencsére - sem a jogszabályok, sem az akkori hivatali hozzáállás nem tette lehetővé, hogy ezt meg is valósítsák. Ezért van személyi számod, mert egyes rendszerekben az azonosít, más rendszerekben meg a személyi igazolványod vagy az útleveled stb. A személyi szám amúgy azért lenne mindenre jó, mert soha nem változik. Az igazolványaid száma igen, amikor lejár, és újat kell csinálni. Mondjuk azt sem értem teljesen, hogy némelyik miért jár le egyáltalán, de mindegy. Fogjuk rá, hogy minden tíz évben új fénykép kell bele, a jogsihoz új orvosi, hogy vezetésképes állapotban van-e még az ember stb... Ebbe ne menjünk bele mélyebben.

De kezdünk nagyon eltérni a fórumtémától, ez inkább az Off-ba való, úgy gondolom.
Leginkább az AB nem tette lehetővé a rendszerváltás után - ezért van ma külön adószámod, TB számod és még egy rakás farokság. Ami alkotmányjogi oldalról szerencsésebb, de azért ne legyenek senkinek illúziói, az arra feljogosított szervezetek bárkiről, bármilyen adatot képesek kinyerni a nyilvántartásokból, ha arra szükségük van.
Sapienti sat.
Válasz küldése