OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Dioptriás sport szemüveg

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2022.08.18. 09:43 Alapesetben biztosan nem rendelnék online szemüveget. Pont azt nem. A kulcsmondat itt van:

"Természetesen van benne kockázat, a legnagyobb kockázat az, hogy nem tudod felpróbálni a keretet rendelés előtt, ha szerencsés vagy, néhány vásárló feltöltött képet már arról, hogyan áll rajta az adott szemüveg."

Nekem az utóbbi három évben két szemüveget kellett csináltatni, előtte nem hordtam ilyesmit (most is csak olvasáshoz, vagy munkához) és mindkét esetben húsz-harminc keret felpróbálása, plusz az optikus tanácsai után után dőlt el, hogy melyik az amelyik pont passzos a fejemhez-arcomhoz: se nem túl magas az orrnyergen se nem alacsony, se nem feszül a keret se nem laza - és még nekem is tetszik. Ezek kép alapján nem dőlnek el szerintem, ezért ahogyan cipőt se, szemüveget sem vennék soha online.

DE ha tényleg nagyon olcsó, akkor csak lövészethez megfontolandó. Van 2-3 vésztartalék szemüvegem, ez a DM-es Mülleres párezres kategória, ezeket ütöm-vágom, nem vigyázok rájuk.
Lőni én egyébként sima olvasó szemüvegben szoktam, az irányzék a lényeg azt meg látom benne nagyon jól.
Én egyébként amíg nem kellett szemüveg, sima munkavédelmiben lőttem (vettem sárgát, meg víztisztát is). Filléres eldobható volt mind. Aztán ahogy kellett a dioptria, akkor sokfelől jött az infó, hogy a szem nem játék, ne azon spóroljak. Azt mondták, inkább állítsa be az optikus a szemtávolsághoz, fejmérethez stb a lencsét, minthogy csak azért fáradjon jobban a szemem, mert bár papíron jó a dioptria, a keretben már nem ott van, ahol lennie kéne…

És ami még nehezíti a dolgot, én korongot lövök sokat, ott pont fordítva kell működni a szemnek, mint pontlövészet esetén (azaz nem a célgömbre kell fókuszálni, hanem a korongra, és ha lehet két szemmel)… 100 korong esetén bőven fárad szem, és ha csak egy picit is elmászik a domináns szem fókusza, akkor átveszi a nemdomináns szem a fókuszt, és máris elmászott a célkép, de nagyon…
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dioptriás sport szemüveg

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.08.18. 09:43 Alapesetben biztosan nem rendelnék online szemüveget.
[…]
Nekem az utóbbi három évben két szemüveget kellett csináltatni, előtte nem hordtam ilyesmit (most is csak olvasáshoz, vagy munkához) és mindkét esetben húsz-harminc keret felpróbálása, plusz az optikus tanácsai után után dőlt el, hogy melyik az amelyik pont passzos a fejemhez-arcomhoz: se nem túl magas az orrnyergen se nem alacsony, se nem feszül a keret se nem laza - és még nekem is tetszik. Ezek kép alapján nem dőlnek el szerintem, ezért ahogyan cipőt se, szemüveget sem vennék soha online.
Hat éves korom óta vagyok szemüveges, pontosan ugyanezen okokból:
1. szemész szakorvossal vizsgáltatom a szemem;
2. optikussal csináltatok szemüveget. (Főleg, hogy az egyik lencsémbe ún. cilinder kell.)
Nem egy brazil favellában élek: nem az egészségemen kell spórolnom, hanem a kismillió hülyeségemen. (Amiket a nagyszüleim ennyi idősen, mint most én, meg sem engedhettek maguknak.)
kucsimen
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.04.25. 22:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: kucsimen »

Segítsetek kérlek.
Ekol Army gázpisztolyom, egyik youtube-os videóban azt láttam wd40-el is lehet a fegyvert karbantartani, tisztogatni.
3-4 hétig nem is néztem ráa fegyverre. Mire elővettem(nikkelezett változat) elkezdte enni a tárat a rozsda, a szánon meg felmaródások vannk.
Tudnátok valamit javasolni, amivel kicsit tompíthatnám a dolgot?
Tudom, hülye voltam, nem volt otthon fegyverolajam.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

kucsimen írta: 2022.08.18. 13:19 Segítsetek kérlek.
Ekol Army gázpisztolyom, egyik youtube-os videóban azt láttam wd40-el is lehet a fegyvert karbantartani, tisztogatni.
3-4 hétig nem is néztem ráa fegyverre. Mire elővettem(nikkelezett változat) elkezdte enni a tárat a rozsda, a szánon meg felmaródások vannk.
Tudnátok valamit javasolni, amivel kicsit tompíthatnám a dolgot?
Tudom, hülye voltam, nem volt otthon fegyverolajam.
Szia!

Én műszerolajos ronggyal, vagy papírtörlővel ledörgölném róla a rozsdát.
A felmaródással nem lehet mit kezdeni, ha egyszer alámarta a nikkelt a korrózió, akkor azon a területen le fog hámlani a nikkelezés.
Egy képet azért tegyél fel róla!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

kucsimen írta: 2022.08.18. 13:19 Segítsetek kérlek.
Ekol Army gázpisztolyom, egyik youtube-os videóban azt láttam wd40-el is lehet a fegyvert karbantartani, tisztogatni.
3-4 hétig nem is néztem ráa fegyverre. Mire elővettem(nikkelezett változat) elkezdte enni a tárat a rozsda, a szánon meg felmaródások vannk.
Tudnátok valamit javasolni, amivel kicsit tompíthatnám a dolgot?
Tudom, hülye voltam, nem volt otthon fegyverolajam.
háát, a tár biztosan nem a WD40-től rozsdásodott meg:-)
Hol tartottad?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

parazstaposo írta: 2022.08.17. 18:21 Ebben a szituban nem hiszem, h sok esélye lett volna velük.
Mert?Amikor felemelte a kezét mintha tudna verekedni azzal a mozdulattal elő is vehette volna az önvédelmi eszközét :roll:
Az önvédelmi fegyver előrántása vagy sikerül az előzményeknél vagy lehetőséget kell biztosítani rá.Neki megvolt az esélye.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2022.08.18. 14:43 Gvass! Ilyened van? :lol: :lol:
https://www.itemfix.com/v?t=7950o9
Tiger 1-em van távirányítós, de asszem nincs benne egy Tesla nyomatéka:-((((
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

kucsimen írta: 2022.08.18. 13:19 Segítsetek kérlek.
Ekol Army gázpisztolyom, egyik youtube-os videóban azt láttam wd40-el is lehet a fegyvert karbantartani, tisztogatni.
3-4 hétig nem is néztem ráa fegyverre. Mire elővettem(nikkelezett változat) elkezdte enni a tárat a rozsda, a szánon meg felmaródások vannk.
Tudnátok valamit javasolni, amivel kicsit tompíthatnám a dolgot?
Tudom, hülye voltam, nem volt otthon fegyverolajam.
A WD40 jó fegyvertisztításra (én mondjuk Ballistol párti vagyok, de ez egy vallás, ne menjünk bele. Elöltöltősök a Brunoxot istenítik, szerintem meg mind egyforma kb). Konzerválásra, hosszú időre elrakni lehet, hogy nem a legjobb, de petróleum tartalmú, nem okoz rozsdásodást, nyugodtan használd, nem attól lett rozsdás a fegyver. Ott valamit benéztél (nem mostad el rendesen, vagy vizes kézzel utána még pakolásztad, táraztad, stb.) Az tipikus hiba. Elmosom a Piettát, nyakig olajos vagyok, megmosom a kezem, utána meg tapizom a revkót, aztán meg csodálkozom, hogy vakrozsdás a cilinder már megint :-D

Én a kezdődő rozsdát a sörétesemről (eső után csak letöröltem, aztán be a szekrénybe…), meg a Piettáról is Ballistolos rongy sok-sok-sok sikálásával szedtem le. Azóta semmi bajuk.
kucsimen
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.04.25. 22:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: kucsimen »

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.Jó hülye voltam, biztosan nedves kézzel fogdostam még, ráadásul a tokjában tartottam egy dobozban eldugva a fészerben a gyerek elől.Köszönök mindent Barátaim.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Sparrow írta: 2022.08.18. 14:54 A WD40 jó fegyvertisztításra (én mondjuk Ballistol párti vagyok, de ez egy vallás, ne menjünk bele. Elöltöltősök a Brunoxot istenítik, szerintem meg mind egyforma kb). Konzerválásra, hosszú időre elrakni lehet, hogy nem a legjobb, de petróleum tartalmú, nem okoz rozsdásodást, nyugodtan használd, nem attól lett rozsdás a fegyver. Ott valamit benéztél (nem mostad el rendesen, vagy vizes kézzel utána még pakolásztad, táraztad, stb.) Az tipikus hiba. Elmosom a Piettát, nyakig olajos vagyok, megmosom a kezem, utána meg tapizom a revkót, aztán meg csodálkozom, hogy vakrozsdás a cilinder már megint :-D

Én a kezdődő rozsdát a sörétesemről (eső után csak letöröltem, aztán be a szekrénybe…), meg a Piettáról is Ballistolos rongy sok-sok-sok sikálásával szedtem le. Azóta semmi bajuk.
1 x használatos gumikesztyű, mindig abban takarítok, és csak akkor veszem le amikor az utolsó cuccot is beraktam a szekrénybe.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2022.08.18. 14:54 A WD40 jó fegyvertisztításra (én mondjuk Ballistol párti vagyok, de ez egy vallás, ne menjünk bele. Elöltöltősök a Brunoxot istenítik, szerintem meg mind egyforma kb). Konzerválásra, hosszú időre elrakni lehet, hogy nem a legjobb, de petróleum tartalmú, nem okoz rozsdásodást, nyugodtan használd, nem attól lett rozsdás a fegyver. Ott valamit benéztél (nem mostad el rendesen, vagy vizes kézzel utána még pakolásztad, táraztad, stb.) Az tipikus hiba. Elmosom a Piettát, nyakig olajos vagyok, megmosom a kezem, utána meg tapizom a revkót, aztán meg csodálkozom, hogy vakrozsdás a cilinder már megint :-D

Én a kezdődő rozsdát a sörétesemről (eső után csak letöröltem, aztán be a szekrénybe…), meg a Piettáról is Ballistolos rongy sok-sok-sok sikálásával szedtem le. Azóta semmi bajuk.
Elöltöltőnél a cső tisztítására elsődlegesen forró szappanos víz, majd WD40, konzerválásra savmentes műszerolaj kívül-belül. A kofferekben szilikagél. Nem hit, fizika kérdése 🙂.

A sárgán többen emlegették, hogy a spiátert kikezdi a WD40, nem javasolják. Ebben a kérdésben nem tudok nyilatkozni.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2022.08.19. 11:20 Elöltöltőnél a cső tisztítására elsődlegesen forró szappanos víz, majd WD40, konzerválásra savmentes műszerolaj kívül-belül. A kofferekben szilikagél. Nem hit, fizika kérdése 🙂.

A sárgán többen emlegették, hogy a spiátert kikezdi a WD40, nem javasolják. Ebben a kérdésben nem tudok nyilatkozni.
Ezt mondom én is: olaj, zsír, fizikai adottságokkal, van ami bevonatot képez, van ami csak kúszik, ki kell választani melyik célra mit akar az ember, tisztításra, konzerválásra, más-más lehet jobb, de igazából mindegyik jó egy adott szintig, pl fekete-lőpor oldószerrel felesleges a 308-ast sikálgatni…. De mind a WD40, mind a Ballsitol, vagy a decathlonos Artemis simán jó tisztításra. Choke-hoz meg inkább zsír kell, mint olaj, De vannak akik csak a Brunox-ot istenítik, ezért mondom, vallás lett ez, keményen. (Én eközben mindig azt mondogatom, használni kell a fegyvert, akkor nem lesz rozsdás, két használat között meg csak arra kell vigyázni, ne tisztítsuk ki a 10-est a csőből :-D… felesleges szerintem “fémtisztára” mosni mindig a cuccot… nekem van egy doboz Ballistol, jó az mindenre, még a kutya szőrére is, és elég 1 évre… nem viszem túlzásba a mosogatást)

Spiáter felületét nekem elszínezte a ballistol is, meg a wd40 is (Uma Chief Spec, bezöldült picit, úgy 10 éve). Aztán azóta visszafeketedett mind, tehát valószínűleg nem az anyagot/felületet támadta meg, hanem bevonatot képzett rajta, ami aztán lekopott.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2022.08.19. 10:15 Szóval ezerszer inkább a nyugat az összes "túltolásával" (lassan már minden családba kell egy meleg néger), mint ez az otromba, erőszakos diktatúra..
Fél-OFF
Nemrég egy több szintes házban vendegeskedtunk a Balatonnál. A házigazdához érkezett két srác Londonból, az egyik néger volt, és mindketten melegek. Fura helyzet volt, de végül kiderült hogy jó arcok mindketten, ráadásul a feka srác hátrányos helyzetű gyerekeket tanított, hihetetlenül jó ember is volt. (Melegszívű :D )
Ez így nekem OK is volt, pozitív személyes tapasztalat, nem láttam még meleg párt így közelről. Viszont az hogy lassan mindeh filmbe kötelező egy meleg csókjelenet, meg egy fekete és egy latino, mert csak úgy PC, az teljes gáz, és az már nekem túltoltás, sőt az agymosás és a vélemény terror egy fajtája.
ON
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2022.08.19. 11:53 Ezt mondom én is: olaj, zsír, fizikai adottságokkal, van ami bevonatot képez, van ami csak kúszik, ki kell választani melyik célra mit akar az ember, tisztításra, konzerválásra, más-más lehet jobb, de igazából mindegyik jó egy adott szintig, pl fekete-lőpor oldószerrel felesleges a 308-ast sikálgatni….
Viszont a fekás csövét érdemes volt a Bore Tech Rimfire nevű löttyével pucolni. A felrakódott ólmot nagyon szépen leveszi, az eltűnő 10-eseket szépen visszarakja a csőbe 😀.

Kedvencem egyébként Németh Balázs csoda-tapaszkenője, egyszerűen megnyálazza. Mint mondta, a módszer eredményességét több EB- és VB-érem bizonyítja. Idén is, hadipuska egyéni világbajnok.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Hozzáillő borítékkal. 8-)
Russian warship "Moscow"..... Done.
Russian warship "Moscow"..... Done.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2022.08.19. 11:53 Ezt mondom én is: olaj, zsír, fizikai adottságokkal, van ami bevonatot képez, van ami csak kúszik, ki kell választani melyik célra mit akar az ember, tisztításra, konzerválásra, más-más lehet jobb, de igazából mindegyik jó egy adott szintig, pl fekete-lőpor oldószerrel felesleges a 308-ast sikálgatni…. De mind a WD40, mind a Ballsitol, vagy a decathlonos Artemis simán jó tisztításra. Choke-hoz meg inkább zsír kell, mint olaj, De vannak akik csak a Brunox-ot istenítik, ezért mondom, vallás lett ez, keményen. (Én eközben mindig azt mondogatom, használni kell a fegyvert, akkor nem lesz rozsdás, két használat között meg csak arra kell vigyázni, ne tisztítsuk ki a 10-est a csőből :-D… felesleges szerintem “fémtisztára” mosni mindig a cuccot… nekem van egy doboz Ballistol, jó az mindenre, még a kutya szőrére is, és elég 1 évre… nem viszem túlzásba a mosogatást)

Spiáter felületét nekem elszínezte a ballistol is, meg a wd40 is (Uma Chief Spec, bezöldült picit, úgy 10 éve). Aztán azóta visszafeketedett mind, tehát valószínűleg nem az anyagot/felületet támadta meg, hanem bevonatot képzett rajta, ami aztán lekopott.
Én már tizenéves koromban Ballistolt használtam a légpuskámra, meg azóta is mindenre. Eddig még semminek se lett semmi baja. Szerintem édesmindegy is amúgy, ne legyen full retek a vas, aztán nincs gond.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Help needed!
NAGYON OFF!!!
Fiamat felvették a BME VIK-re, de nem kapott koleszt.
Tud valaki a XI Irinyi József utca környékén kiadó szobát, kis lakást?
Köszönöm!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://youtu.be/Eu9QXxbXlJQ

Egy kis fizika, akit érdekel... Van benne lövöldözés, sorosozás, fegyvertörvény, dzsúlbuzulás :lol: :lol: :lol: legalább is annak aki végignézi a több mint 1 órát. Illetve felvetődik, hogy a co oltóval meghajtott ceruza minek minősül... :roll:

És ahogy a videóban is elhangzik

A Törvény nem ismerete nem mentesít a büntetés alol, mindenki csak saját felelőségre kisérletezzen!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.08.20. 12:04 Help needed!
NAGYON OFF!!!
Fiamat felvették a BME VIK-re, de nem kapott koleszt.
Tud valaki a XI Irinyi József utca környékén kiadó szobát, kis lakást?
Köszönöm!
Érdemes fellebbezni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.08.20. 13:50 Érdemes fellebbezni.
Köszönöm, próbáljuk. De gondolom, nem csak mi...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

par eve vettem egy doboz rozsda festeket amihez adtak egy flakon feher port amit vizbe kell feloldani es gyorsitja a rozsda kialakulasat.
a falkon valahol elkeveredett, mivel lehetne gyorsan oxidalni a vasat?
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.08.22. 14:19 par eve vettem egy doboz rozsda festeket amihez adtak egy flakon feher port amit vizbe kell feloldani es gyorsitja a rozsda kialakulasat.
a falkon valahol elkeveredett, mivel lehetne gyorsan oxidalni a vasat?
Lehet venni “instant rust” nevű terméket 8-)

Sok DIY változat is létezik. Mindegyikben zsírtalanítással kezdünk, és gyakran szerepel benne gyenge sav, vagy H2O2, esetleg ezek kombinációja.

Sok videó van, ez is jónak tűnik: https://www.google.com/search?q=how+to+ ... Ph-uj-A017
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Tedd be a vasat egy időgépbe.
:D :D :D :D :D :D
qqriq írta: 2022.08.22. 14:19 par eve vettem egy doboz rozsda festeket amihez adtak egy flakon feher port amit vizbe kell feloldani es gyorsitja a rozsda kialakulasat.
a falkon valahol elkeveredett, mivel lehetne gyorsan oxidalni a vasat?
"..."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez az, de az "aktivator" elkeveredett, probaljam ecettel?
Petya357 írta: 2022.08.22. 14:36 Lehet venni “instant rust” nevű terméket 8-)

Sok DIY változat is létezik. Mindegyikben zsírtalanítással kezdünk, és gyakran szerepel benne gyenge sav, vagy H2O2, esetleg ezek kombinációja.

Sok videó van, ez is jónak tűnik: https://www.google.com/search?q=how+to+ ... Ph-uj-A017
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

aggyal es beteszem :roll:
TurboP írta: 2022.08.22. 14:37 Tedd be a vasat egy időgépbe.
:D :D :D :D :D :D
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.08.22. 14:39 ez az, de az "aktivator" elkeveredett, probaljam ecettel?
Ja. Vagy híg sósav, mindekettő működik. A legjobb kipróbálni mintadarabon.

Ami még segít, az az érdesítés, pl drót kefe flexen. A karcolások remek rozsdaképződési gócpontokat képeznek :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ezt fel lehet úgy fogni, hogy lövöldözés, de úgy is, hogy nem lett megkéselve/baltával agyonverve kiscsaládi veszekedés során.
https://www.feol.hu/helyi-kek-hirek/202 ... ferfit?utm
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Fortitu írta: 2022.08.23. 11:49 Ezt fel lehet úgy fogni, hogy lövöldözés, de úgy is, hogy nem lett megkéselve/baltával agyonverve kiscsaládi veszekedés során.
https://www.feol.hu/helyi-kek-hirek/202 ... ferfit?utm
Jó lenne tudni milyen gumi és milyen indító volt benne, hogy súlyos t. sértés lett...
És mehetne a robbantós topikba :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2022.08.22. 23:25 :shock:
Disco T-34
:shock: WTF

az Ördög Prádát visel :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Army shopból rendelt már innen valaki? Gyanús, hogy a webes árukészlet nem fedi a valóságot.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Lehet,hogy ez az utolso bejegyzesem.....itt van egy arab egy kurva nagy batyuval az allomason es eleg agressziv imadkozast folytat mar vagy 10 perce.Eleg ijeszto mert az utasok mar paraznak 😅😅😅🙄
Mar rendesen kiabalva hadarja az imat 😬
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

chucky írta: 2022.08.24. 06:39 Lehet,hogy ez az utolso bejegyzesem.....itt van egy arab egy kurva nagy batyuval az allomason es eleg agressziv imadkozast folytat mar vagy 10 perce.Eleg ijeszto mert az utasok mar paraznak 😅😅😅🙄
Mar rendesen kiabalva hadarja az imat 😬
Basz a szemeközé a Pitbull lal ;) :lol: 6ot adisnyóvasporos kombóval.... Rögtön megnyugszik :lol: :lol: :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.08.22. 14:39 ez az, de az "aktivator" elkeveredett, probaljam ecettel?
Hidrogén-peroxid jobb ötletnek hangzik. Abból atomos oxigén szabadul fel a bomláskor, hangos csámcsogással eszi azonnal a vasat.

De masszív zsírtalanítás kell előtte.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2022.08.24. 09:08 Hidrogén-peroxid jobb ötletnek hangzik. Abból atomos oxigén szabadul fel a bomláskor, hangos csámcsogással eszi azonnal a vasat.

De masszív zsírtalanítás kell előtte.
Féktisztító+H2O2
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kontrolle13 írta: 2022.08.24. 06:57 Basz a szemeközé a Pitbull lal ;) :lol: 6ot adisnyóvasporos kombóval.... Rögtön megnyugszik :lol: :lol: :lol:
Elég fura volt így testközelből hallani ezt a rizsálást.A végére egész agresszívan mobdta de egyszer sem akbározott :roll:
14 percig tolta nyugat felé fordulva.......gondoltam szólok,hogy ha napot várja az a háta mögött fog feljönni :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

chucky írta: 2022.08.24. 17:34 Elég fura volt így testközelből hallani ezt a rizsálást.A végére egész agresszívan mobdta de egyszer sem akbározott :roll:
14 percig tolta nyugat felé fordulva.......gondoltam szólok,hogy ha napot várja az a háta mögött fog feljönni :lol:
Azért örülök, hogy jelentkeztél, már kezdtem aggódni, néztem a híreket, hogy hol tűnik fel egy pitbull vagy egy abdullah :roll: :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

zora írta: 2022.08.23. 22:03 Army shopból rendelt már innen valaki? Gyanús, hogy a webes árukészlet nem fedi a valóságot.
Szia! Én már kétszer. Két év alatt. Telefonon érdemes velük beszélni a készlet valódiságáról. Plusz méretet egyeztetni sem árt. Egy télikabát méretezése nem volt egyértelmű. Ahány kabát annyiszor más mérettáblázat a 2 és 3xl-nél. Volt pár telefon, méretek emailban, mire sikerült eldönteni melyik kell.
Aztán rövidnadrág. Megrendeltem. Vissza igazolták. Két nap múlva email, nincs készleten ebben a méretben, de tudnak helyette küldeni majdnem ugyanolyat. Így is lett. De nagy lett. Visszaküldtem. Cserélték. Csak közben eltelt vagy 3 hét.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2022.08.23. 22:03 Army shopból rendelt már innen valaki? Gyanús, hogy a webes árukészlet nem fedi a valóságot.
Nagyon sokszor "2012.óta"Télikabát,terep gatya,rövid gatya stb.2x fordult elő az évek alatt,hogy nem volt valami készleten és várni kellett rá.
A méret táblázat elég jó de ha elküldöd a mérteidet,akkor olyat keresnek.Most már GLS is hozza.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kontrolle13 írta: 2022.08.24. 19:16 Azért örülök, hogy jelentkeztél, már kezdtem aggódni, néztem a híreket, hogy hol tűnik fel egy pitbull vagy egy abdullah :roll: :D
Nálam max Alfa tűnik fel :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2022.08.24. 17:34 Elég fura volt így testközelből hallani ezt a rizsálást.A végére egész agresszívan mobdta de egyszer sem akbározott :roll:
14 percig tolta nyugat felé fordulva.......gondoltam szólok,hogy ha napot várja az a háta mögött fog feljönni :lol:
Köszönhettél volna neki úgy, hogy Shalom! Az imaszőnyegedet kiva-shalom. ;) :D

Remélem, hazafelé szállt fel a vonatra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.08.24. 20:09 Köszönhettél volna neki úgy, hogy Shalom! Az imaszőnyegedet kiva-shalom. ;) :D

Remélem, hazafelé szállt fel a vonatra.
Szőnyege nem volt :lol: Na bakker lehet,hogy így szabálytalan és büntit kapna érte meg kitiltást :lol:
Azt nem tudom hová ment :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

chucky írta: 2022.08.24. 19:57 Nagyon sokszor "2012.óta"Télikabát,terep gatya,rövid gatya stb.2x fordult elő az évek alatt,hogy nem volt valami készleten és várni kellett rá.
A méret táblázat elég jó de ha elküldöd a mérteidet,akkor olyat keresnek.Most már GLS is hozza.
belatibi írta: 2022.08.24. 19:45 Szia! Én már kétszer. Két év alatt. Telefonon érdemes velük beszélni a készlet valódiságáról. Plusz méretet egyeztetni sem árt. Egy télikabát méretezése nem volt egyértelmű. Ahány kabát annyiszor más mérettáblázat a 2 és 3xl-nél. Volt pár telefon, méretek emailban, mire sikerült eldönteni melyik kell.
Aztán rövidnadrág. Megrendeltem. Vissza igazolták. Két nap múlva email, nincs készleten ebben a méretben, de tudnak helyette küldeni majdnem ugyanolyat. Így is lett. De nagy lett. Visszaküldtem. Cserélték. Csak közben eltelt vagy 3 hét.
Köszönöm!
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

chucky írta: 2022.08.24. 20:20 Szőnyege nem volt :lol: Na bakker lehet,hogy így szabálytalan és büntit kapna érte meg kitiltást :lol:
Azt nem tudom hová ment :lol: :lol:
Mért nem kínáltadmeg egy kis sült disznó oldalassal :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kontrolle13 írta: 2022.08.24. 19:16 Azért örülök, hogy jelentkeztél, már kezdtem aggódni, néztem a híreket, hogy hol tűnik fel egy pitbull vagy egy abdullah :roll: :D
Vagy egy pitbullah!🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

jó ha van írta: 2022.08.24. 20:49 Vagy egy pitbullah!🤣🤣
Alfás, már írta :lol: :lol: :x :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2022.08.25. 15:47 Apám 20+ éve valami piacon vett egy oroszul(?) beszélő embertől két titán( :!: ) gumiszerelő "vasat", na azok kurva jók.
A titán meglepően elterjedt volt a SzU-ban. Mindenki lopott is belőle, ahol érte :lol:

A nsgybácsim egy gépgyárban volt a fejlesztő részleg vezetője. A gyár kettős rendeltetésű volt - mint szinte minden szovjet gépgyár

Rendszerváltás, snitt. Fizetést nem fizettek, mindenki oldja meg okosba’. Lemegyek a pincébe, látok két kb 100 literes tartályt. Az alakjuk miatt - hexagonális - jobban megnéztem, lemezből hajlított, hegesztett zsír új gyártmány. Furcsa szürkésfehér szín.

Kérdem Pityu, WTF? Hát titán. Biztos? Biztos, mert máshogy kell hegeszteni, még egyébként is én vagyok a főmérnök, kishuszár - tudom, miről beszélek. Minek? Házibornak. :!: Woaaaahh. Hát így mentek akkoriban a dolgok. :o
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kiesett az ablakon és meghalt a Lukoil orosz olajvállalat igazgatótanácsának elnöke. Ismét egy felettébb furcsa körülmények között, hirtelen elhunyt orosz gazdasági csúcsvezető.
Egy újabb átlagos nap Oroszországban. :lol:


https://hvg.hu/gazdasag/20220901_lukoil ... ov_moszkva
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2022.09.01. 11:24 Kiesett az ablakon és meghalt a Lukoil orosz olajvállalat igazgatótanácsának elnöke. Ismét egy felettébb furcsa körülmények között, hirtelen elhunyt orosz gazdasági csúcsvezető.
Egy újabb átlagos nap Oroszországban. :lol:


https://hvg.hu/gazdasag/20220901_lukoil ... ov_moszkva
Különleges negatív-G hadművelet.
Szerencsesnek mondhatja magát, hogy legalább nem esett ki vele a teljes családja.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.09.01. 11:24 Kiesett az ablakon és meghalt a Lukoil orosz olajvállalat igazgatótanácsának elnöke. Ismét egy felettébb furcsa körülmények között, hirtelen elhunyt orosz gazdasági csúcsvezető.
Egy újabb átlagos nap Oroszországban. :lol:


https://hvg.hu/gazdasag/20220901_lukoil ... ov_moszkva
Már a múlt héten öngyilkos akart lenni, de nem találták otthon, mert kórházban volt.

Ja, és zuhanás közben még hátba is lőtte magát, mert kétszer fejbe, a biztonság kedvéért. :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fasszopó orvvadász megbukott nyulászás közben, bónusz az erőslégpuskáért is kinéz majd 2-8 év:-)))

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... orvvadaszt


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2022.09.02. 06:35 Fasszopó orvvadász megbukott nyulászás közben, bónusz az erőslégpuskáért is kinéz majd 2-8 év:-)))

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... orvvadaszt


Kép
bűnt követett el, igen. lebukott, igen. ennek így kell örülni? nem biztos.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

mlaca írta: 2022.09.02. 09:05 bűnt követett el, igen. lebukott, igen. ennek így kell örülni? nem biztos.
Jó nagy kárt okoznak ám ezek a tetvek a vadásztársaságnak.
Simán megérdemli, hogy sz*pjon.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

mlaca írta: 2022.09.02. 09:05 bűnt követett el, igen. lebukott, igen. ennek így kell örülni? nem biztos.
Miért, egy gyerekgyilkosnak, autótolvajnak, vagy csak egy utcai zsebesnek nem örülünk, ha lebukik? De.
Ahogy ennek is, mert legalább kétszeresen bűncselekmény. És ha ilyen fegyverre telik, akkor nem azért orvvadászik, mert nincs mit a családi asztalra tenni este..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2022.09.02. 09:05 bűnt követett el, igen. lebukott, igen. ennek így kell örülni? nem biztos.
De, sőt, még inkább.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.09.02. 06:35 Fasszopó orvvadász megbukott nyulászás közben, bónusz az erőslégpuskáért is kinéz majd 2-8 év:-)))

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... orvvadaszt


Kép
Hatsan Hercules PCP ahogy nézem... Gondolom nem nagy cucc ezeket a PCP puskákat megokosítani.

https://www.combat-zone.hu/hatsan_hercu ... 55_mm_1501
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

mlaca írta: 2022.09.02. 09:05 bűnt követett el, igen. lebukott, igen. ennek így kell örülni? nem biztos.
Ennek így örülünk. A fegyveres társadalom jogkövető többsége megcsinálja az összes szopatást amit kér tőle a jogszabály, hogy űzhesse a hobbiját. Sok-sok hónap, sok pénz, sok idő. Ez a köcsög meg vesz egy PCP -t, okosítja és megy rabsickodni! Mivel 4 kilós puskával teszi, nem kenyérre kellett neki, nem tudom sajnálni.
Száradjon rá a műanyag lakat is!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jah, a vadak meg meg nagyobb karokat okoznak, a vadasztarsasagok meg szarnak ra...
tvsmaci írta: 2022.09.02. 09:07 Jó nagy kárt okoznak ám ezek a tetvek a vadásztársaságnak. Simán m
egérdemli, hogy sz*pjon.
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2022.09.02. 10:50 Hatsan Hercules PCP ahogy nézem... Gondolom nem nagy cucc ezeket a PCP puskákat megokosítani.

https://www.combat-zone.hu/hatsan_hercu ... 55_mm_1501
Ez egy Hatsan Factor inkább, ha jól látom, de az is árban ott van, ezért írtam én is, hogy ez nem az éhező, kényszerből fajta..
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2022.09.02. 10:57 Jah, a vadak meg meg nagyobb karokat okoznak, a vadasztarsasagok meg szarnak ra...
Nagyon kis ideig, kb 2 évig láttam rá valamennyire ezekre a dolgokra. Azon a területen, ahol tanítgattak az öreg vadászok vadászni (Balaton felvidék), nem volt felhőtlen a gazdák és a vadásztársaság viszonya. A gazdák sokat panaszkodtak hogy sok a vad, arrafelé főleg disznó és szarvas, lezabálják a búzát, kukoricát - ugyanakkor a legelemibb lépéseket sem tették meg a védekezés érdekében. Éveken át kérte őket a vadásztársaság, hogy ne koppra az erdőig vessék be a földet, hagyjanak egy 1,5-2 méteres nyiladékot, ahol az erdőből kilépő vadat el lehet ejteni. De nem, az erdő legszéléig vetettek mindig. A konda simán beséltált az erdőből a kukoricásba, esély sem volt elkapni őket. Sokszor hallottam én is a lesről, hogy ott röfögnek bent a kukoricában, de kukkot nem lehetett látni belőlük. Aztán amikor már 40-50%-os volt a kár, nagy nehezen vágtak több nyiladékot a táblába, hogy legalább valami esély lehessen lelőni a disznót, mielőtt teljesen lerendezik a kukoricát.
A vadásztrásaság aztán minden évben fizetett a gazdáknak, a bevételük túlnyomó része a vadkárra ment el.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nalam meg letoltak a fak kerget, leragtak a kis fak rugyeit, lezabaltak a kukoricat es a cukkinit.
A vadasztarsasag meg nem foglalkozik vele mert zartkert...
TotoHU írta: 2022.09.02. 12:20 Nagyon kis ideig, kb 2 évig láttam rá valamennyire ezekre a dolgokra. Azon a területen, ahol tanítgattak az öreg vadászok vadászni (Balaton felvidék), nem volt felhőtlen a gazdák és a vadásztársaság viszonya. A gazdák sokat panaszkodtak hogy sok a vad, arrafelé főleg disznó és szarvas, lezabálják a búzát, kukoricát - ugyanakkor a legelemibb lépéseket sem tették meg a védekezés érdekében. Éveken át kérte őket a vadásztársaság, hogy ne koppra az erdőig vessék be a földet, hagyjanak egy 1,5-2 méteres nyiladékot, ahol az erdőből kilépő vadat el lehet ejteni. De nem, az erdő legszéléig vetettek mindig. A konda simán beséltált az erdőből a kukoricásba, esély sem volt elkapni őket. Sokszor hallottam én is a lesről, hogy ott röfögnek bent a kukoricában, de kukkot nem lehetett látni belőlük. Aztán amikor már 40-50%-os volt a kár, nagy nehezen vágtak több nyiladékot a táblába, hogy legalább valami esély lehessen lelőni a disznót, mielőtt teljesen lerendezik a kukoricát.
A vadásztrásaság aztán minden évben fizetett a gazdáknak, a bevételük túlnyomó része a vadkárra ment el.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Pont a vadorzók által lelőtt vadak miatt nincsen (vagy kevesebb ) vadkár. Nah persze.
qqriq írta: 2022.09.02. 10:57 Jah, a vadak meg meg nagyobb karokat okoznak, a vadasztarsasagok meg szarnak ra...
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Sajnos ott kb úgy lehetne jogosan vadászni mint a falu közepén.
qqriq írta: 2022.09.02. 13:08 Nalam meg letoltak a fak kerget, leragtak a kis fak rugyeit, lezabaltak a kukoricat es a cukkinit.
A vadasztarsasag meg nem foglalkozik vele mert zartkert...
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az hagyján, hogy nem hagy helyet, de még az utat is elszántja/beveti, nehogy valaki kitudjon menni a földjére vadászni. Csak traktorral megközelíthető néhány föld. Aztán meg csodálkozik, ha nem ül ott senki védeni a földjét. A tököm ki tud tölük lenni néha.
TotoHU írta: 2022.09.02. 12:20 Nagyon kis ideig, kb 2 évig láttam rá valamennyire ezekre a dolgokra. Azon a területen, ahol tanítgattak az öreg vadászok vadászni (Balaton felvidék), nem volt felhőtlen a gazdák és a vadásztársaság viszonya. A gazdák sokat panaszkodtak hogy sok a vad, arrafelé főleg disznó és szarvas, lezabálják a búzát, kukoricát - ugyanakkor a legelemibb lépéseket sem tették meg a védekezés érdekében. Éveken át kérte őket a vadásztársaság, hogy ne koppra az erdőig vessék be a földet, hagyjanak egy 1,5-2 méteres nyiladékot, ahol az erdőből kilépő vadat el lehet ejteni. De nem, az erdő legszéléig vetettek mindig. A konda simán beséltált az erdőből a kukoricásba, esély sem volt elkapni őket. Sokszor hallottam én is a lesről, hogy ott röfögnek bent a kukoricában, de kukkot nem lehetett látni belőlük. Aztán amikor már 40-50%-os volt a kár, nagy nehezen vágtak több nyiladékot a táblába, hogy legalább valami esély lehessen lelőni a disznót, mielőtt teljesen lerendezik a kukoricát.
A vadásztrásaság aztán minden évben fizetett a gazdáknak, a bevételük túlnyomó része a vadkárra ment el.
"..."
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

TurboP írta: 2022.09.02. 15:36 Az hagyján, hogy nem hagy helyet, de még az utat is elszántja/beveti, nehogy valaki kitudjon menni a földjére vadászni. Csak traktorral megközelíthető néhány föld. Aztán meg csodálkozik, ha nem ül ott senki védeni a földjét. A tököm ki tud tölük lenni néha.
Nagy +1
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A telek ket oldalan erdo meg ret van, az nem zartkert...
TurboP írta: 2022.09.02. 15:34 Sajnos ott kb úgy lehetne jogosan vadászni mint a falu közepén.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jah, a foldjere, a vadaszok hany szazalekanak van foldje?
Mert az en foldemen vadaszik es jaratja a pofajat ha a sajat foldemen a sajat utamat feltori a traktor es saros lesz a micsubicsije vagy a mercije...
TurboP írta: 2022.09.02. 15:36 Az hagyján, hogy nem hagy helyet, de még az utat is elszántja/beveti, nehogy valaki kitudjon menni a földjére vadászni. Csak traktorral megközelíthető néhány föld. Aztán meg csodálkozik, ha nem ül ott senki védeni a földjét. A tököm ki tud tölük lenni néha.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.09.02. 06:35 Fasszopó orvvadász megbukott nyulászás közben, bónusz az erőslégpuskáért is kinéz majd 2-8 év:-)))

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... orvvadaszt


Kép
Nocsak, tuningolgatunk, tuningolgatunk? ;)

Bocs nem bírtam ki. :lol: :lol:

A 8 Joulos légpuska mint bcs nyilván hungarikum farokság. De orvvadászatért ott rohadjon meg a “nem kajára kell” fajtája :evil:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

qqriq írta: 2022.09.02. 13:08 Nalam meg letoltak a fak kerget, leragtak a kis fak rugyeit, lezabaltak a kukoricat es a cukkinit.
A vadasztarsasag meg nem foglalkozik vele mert zartkert...
Nekunk is szorol szora ugyanez. Melyik tarsasag? Kamaraerdei Diana? Nekem azt hazudtak, hogy kutyak rongaltak meg a keritesd. En mar jelentettem oket a Kamaranal is.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ahogy elnézem nem csak az ugrás volt FAIL :shock: :lol: :lol:
https://www.itemfix.com/v?t=c991wm
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

chucky írta: 2022.09.04. 06:33 Ahogy elnézem nem csak az ugrás volt FAIL :shock: :lol: :lol:
https://www.itemfix.com/v?t=c991wm
Lyally... :o
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mótvákapitányság!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Fegyveres rablótámadás?Kemény.......... :o
https://www.itemfix.com/v?t=hxfj3j
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2022.09.05. 16:25 Fegyveres rablótámadás?Kemény.......... :o
https://www.itemfix.com/v?t=hxfj3j
Nem semmi. Tényleg olyan, mint a GTA! :shock:

Akármennyit szidják a fórumtársak Kanadát - Torontóban még mindig sokkal szívesebben laknék, mint New Yorkban…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.09.05. 17:34 Nem semmi. Tényleg olyan, mint a GTA! :shock:

Akármennyit szidják a fórumtársak Kanadát - Torontóban még mindig sokkal szívesebben laknék, mint New Yorkban…
Kanada az álmom :lol: Mindig azt hozom fel példának és ha újra születnék,akkor oda húznék el egyből :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

chucky írta: 2022.09.05. 17:39 Kanada az álmom :lol: Mindig azt hozom fel példának és ha újra születnék,akkor oda húznék el egyből :mrgreen:
Qrva jó hely. Csak messze van… :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Petya357 írta: 2022.09.05. 17:46 Qrva jó hely. Csak messze van… :lol:
Egyszer odajutnék vissza se jönnék :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.09.08. 15:03 Jah, pontosan.
Ilyenkor szoktam mondani, hogy amíg a fegyverboltosok(!) ilyen marhaságokat írnak (pedig nekik érteniük kellene hozzá), addig ne ekézzük a vevőket, mert keverik a töltény - lőszer fogalmakat, illetve "ravasz"-nak nevezik az elsütőbillentyűt. (*)

(*) Ahogy egyébként gróf Széchenyi Zsigmond is teszi.
Épp az "Afrikai tábortüzek" című vadásznaplóit olvasom, ebben 12-szer használja a "töltény", 2-szer a "lőszer", 4-szer a "patron" szavakat az éles lőszerre. (Köszi a számolást, Kindle! ;-) )
Élő beszédben én is ravasznak hívom általában. Mea culpa. Airsoft játékon meg lőszernek hívom a BB-t.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.09.08. 15:03 Jah, pontosan.
Ilyenkor szoktam mondani, hogy amíg a fegyverboltosok(!) ilyen marhaságokat írnak (pedig nekik érteniük kellene hozzá), addig ne ekézzük a vevőket, mert keverik a töltény - lőszer fogalmakat, illetve "ravasz"-nak nevezik az elsütőbillentyűt. (*)

(*) Ahogy egyébként gróf Széchenyi Zsigmond is teszi.
Épp az "Afrikai tábortüzek" című vadásznaplóit olvasom, ebben 12-szer használja a "töltény", 2-szer a "lőszer", 4-szer a "patron" szavakat az éles lőszerre. (Köszi a számolást, Kindle! ;-) )
A ravasz-elsütőbillentyű még okés, az nem annyira érdekel már, de a lőszer-töltény az azért bűntetőjogilag is két külön fogalom :) Azt azért ne keverjük.. Legalább akkor, amikor vesszük.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2022.09.08. 15:25 A ravasz-elsütőbillentyű még okés, az nem annyira érdekel már, de a lőszer-töltény az azért bűntetőjogilag is két külön fogalom :) Azt azért ne keverjük.. Legalább akkor, amikor vesszük.
Úgyis csak akkor kap a boltban, ha van rá engedélye, kérheti akárhogyan; 30-06 Springfield lőszer, töltény, skúló, patron, stb. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.09.08. 15:03 12-szer használja a "töltény", 2-szer a "lőszer", 4-szer a "patron" szavakat az éles lőszerre.
Szia,

Szerintem ebben az iranyban rendben van, forditva meg nyilvan nem hasznalta (azert nyilvan, mert mit kezdett volna gaz/riaszto toltennyel).

Tehat szerintem a tolteny halmaznak valodi reszhalmaza a loszer halmaz.

Bel
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.09.08. 16:22 Úgyis csak akkor kap a boltban, ha van rá engedélye, kérheti akárhogyan; 30-06 Springfield lőszer, töltény, skúló, patron, stb. ;)
Rendben.. :)) Másnak sose lehet jó a véleménye :)) Majd ha dolgozol fegyverboltban,akkor rájössz,hogy milyen idegesítő a dolog, és milyen sértődések meg viták vannak belőle :))
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2022.09.08. 18:48 Rendben.. :)) Másnak sose lehet jó a véleménye :)) Majd ha dolgozol fegyverboltban,akkor rájössz,hogy milyen idegesítő a dolog, és milyen sértődések meg viták vannak belőle :))
Én nem mondtam, hogy rossz a véleményed!! ;)

Csak szerintem nem kell elvárni egy (jó értelemben vett) amatőr vevőtől, hogy tisztában legyen a töltény vs. lőszer közötti különbséggel.
Ahogy az írószerboltban celluxot kérünk mi is. ;), holott az egy márkanév.

Boltban dolgozni, hát igen.. minden szakmának megvannak a maga árnyoldalai. Képzeld, hogy egy nőgyógyásznak miből lehet már elege. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.09.08. 19:19 Én nem mondtam, hogy rossz a véleményed!! ;)

Csak szerintem nem kell elvárni egy (jó értelemben vett) amatőr vevőtől, hogy tisztában legyen a töltény vs. lőszer közötti különbséggel.
Ahogy az írószerboltban celluxot kérünk mi is. ;), holott az egy márkanév.

Boltban dolgozni, hát igen.. minden szakmának megvannak a maga árnyoldalai. Képzeld, hogy egy nőgyógyásznak miből lehet már elege. ;)
Azért még a nőgyógyászt meg tudom érteni, de vajon az urulógust mi motiválta pályaválasztáskor :?: :roll:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2022.09.08. 19:25 Azért még a nőgyógyászt meg tudom érteni, de vajon az urulógust mi motiválta pályaválasztáskor :?: :roll:
Kiskorában folyó mellett lakott, nem tudom. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

smith15 írta: 2022.09.08. 18:48 Rendben.. :)) Másnak sose lehet jó a véleménye :)) Majd ha dolgozol fegyverboltban,akkor rájössz,hogy milyen idegesítő a dolog, és milyen sértődések meg viták vannak belőle :))
Én horgászboltban dolgozom, de ha annyi ezresem lenne, ahányan évente "légpuska lőszert" keresnek nálunk, kb egy hétig hulla részegre ihatnám magamat...
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: blint »

WildBear23 írta: 2022.09.08. 19:19 Ahogy az írószerboltban celluxot kérünk mi is. ;), holott az egy márkanév.
Fun fact: Zalában pl nem Cellux, hanem Tixo
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kontrolle13 írta: 2022.09.08. 19:25 Azért még a nőgyógyászt meg tudom érteni, de vajon az urulógust mi motiválta pályaválasztáskor :?: :roll:
Valószínűleg nem voltak benne előítéletek. ;) Nem csak annyiból áll egy urológus munkája, hogy szőrös fenekekben turkál. Orvosilag érdekes témakör, és persze elmondhatatlanul hasznos, amikor az embernek szüksége van rá. Amikor az ember mondjuk proktológushoz kénytelen fordulni aranyér miatt, akkor is nagyon hálát ad az égnek, hogy sokan sokféle érdeklődéssel születünk :D
(Tudomtudom, túlmagyaráztam valamit, ami egy sima poén volt :p)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kontrolle13 írta: 2022.09.08. 19:25 Azért még a nőgyógyászt meg tudom érteni, de vajon az urulógust mi motiválta pályaválasztáskor :?: :roll:
Volt egy exem, aki egy ideig orvos akart lenni és nőgyógyász mellett dolgozott asszisztensként. Azt mondta ne akarjam tudni, hogy jól ápoltnak és/vagy csinosnak látszó nők milyenek tudnak lenni ott lent, főleg amikor betegek is, szóval nem azért mennek oda orvosok, mert mindenük a puntzi.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

blint írta: 2022.09.08. 20:48 Fun fact: Zalában pl nem Cellux, hanem Tixo
Mert közel vannak Ausztriához, és ott ez a neve a celluxnak.
https://www.pagro.at/tixo/
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.09.08. 22:32 Mert közel vannak Ausztriához, és ott ez a neve a celluxnak.
https://www.pagro.at/tixo/
Mind a kettő márkanév. Nekem van otthon kb. 50-60 éves, fém, csavaros kupakos, henger alakú, "Cellux" feliratú dobozom. Anno 10-15 tekercs cellux lehetett benne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13487
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Magyar gennymédia minősége:

https://index.hu/kulfold/2022/09/08/ii. ... szidoszak/
index pisztolylovesek kiralyno halala.jpg
index pisztolylovesek kiralyno halala.jpg (35.2 KiB) Megtekintve 13426 alkalommal
ARCPÁLMA LEVEL100
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.09.09. 07:12 Magyar gennymédia minősége:

https://index.hu/kulfold/2022/09/08/ii. ... szidoszak/

index pisztolylovesek kiralyno halala.jpg

ARCPÁLMA LEVEL100
Mert már megint Indexet olvasol, akik a DeepL/Google fordítót sem képesek korrekt módon használni, ezek ilyen önsanyargató hajlamok Nálad? :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2022.09.10. 18:46 Jó dolog, hogy te bízol Putyinban. Nos én nem, ugyanis nagyjából bármit is el tudok róla képzelni, ezért osztom Koch Robi (ez az eredeti neve) álláspontját.
Aki engedélyezi a világ legerősebb vegyi fegyvereinek bevetését egy világvárosban, kizárólag pár áruló demonstratív kiiktatására, az nagyon hideg.
A legkisebb kétségem nincs abban, hogy bevetne taktikai atomfegyvert, ha azt valamiért célravezetőnek tartaná.
Tegyük fel, hogy Oroszo. atomfegyvert vetne be Ukrajnában: mi lenne a világ reakciója?
Elítélő beszédeket tartanának, talán még szorosabbra vonnák a szankciókat, de ennyi, többet nem tudok elképzelni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.09.10. 21:00 Tegyük fel, hogy Oroszo. atomfegyvert vetne be Ukrajnában: mi lenne a világ reakciója?
Elítélő beszédeket tartanának, talán még szorosabbra vonnák a szankciókat, de ennyi, többet nem tudok elképzelni.
+1
Ha tudnák már rég szorosabbra húzták volna csak már nincs hova.
A világ reakciójarol pedig annyit, hogy közös kínai indiai meg még egypár ország orosz hadgyakorlat volt pár napja. Nos akivel haragban vagyok és szankciozom azzal nem hadgyakorlatozok együtt.
Az oroszok elszámoltak magukat a nyugattal kapcsolatban, viszont úgy tűnik nyugat pedig a kelettel kapcsolatban.
Tarthatunk attól ami ellen Kissinger egész életébe küzdött, a kínai-orosz tengelytől. India pedig bónusz ehhez.
Ez kapcsolat pedig a puszta érdeken alapszik ami sokkal erősebb szövetségi kapocs a közös "érték" rend nevű bullshitnél.
Az pedig felejtsük el hogy bármilyen technológiai fölény erősebb az orosz nyersanyagon és keleti munka és tanulás szemléleten alapuló brutális fölénynél.
Válasz küldése