OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2022.12.08. 06:19 Remélem nem politika és maradhat
;-)
#osszeeskuveselmelet


FB_IMG_1670476702975.jpg
Igazából sok kúton még tegnap este sem volt elegendő üzemanyag...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azert ez nem kicsi csusztatas, sok kuton meg most sincs uzemanyag...
TotoHU írta: 2022.12.08. 06:19 Remélem nem politika és maradhat
;-)
#osszeeskuveselmelet


FB_IMG_1670476702975.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2022.12.08. 06:29 Igazából sok kúton még tegnap este sem volt elegendő üzemanyag...
Én kettőt néztem tegnap reggel, sehol nem volt senki és volt minden.
De estefelé már újra voltak sorok tehát az lehet amit írsz.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2022.12.08. 08:11 Én kettőt néztem tegnap reggel, sehol nem volt senki és volt minden.
De estefelé már újra voltak sorok tehát az lehet amit írsz.
Nálunk diesel nem volt tegnap, csak prémium, tegnapelőtt volt még normál is. Benzin tegnapelőtt csak prémium volt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2022.12.08. 07:10 azert ez nem kicsi csusztatas, sok kuton meg most sincs uzemanyag...
M5 autópálya, éppen most. Semmi nincsen, prémium sem. Se dízel se benzin. A következő kúton (Shell) ugyanez.
IMG_20221208_090626.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mol nyilatkozta hogy nem uzemanyagbol van hiany hanem tankerbol.
TotoHU írta: 2022.12.08. 09:11 M5 autópálya, éppen most. Semmi nincsen, prémium sem. Se dízel se benzin. A következő kúton (Shell) ugyanez.
IMG_20221208_090626.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Erről a mostani helyzetről (már jó egy hete) egy filmklasszikus jut az eszembe ;)
https://www.youtube.com/embed/K_PC3bp6Gts?start=98
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.12.08. 09:15 mol nyilatkozta hogy nem uzemanyagbol van hiany hanem tankerbol.
Persze, mert az itthoni hiányt Pozsonyból próbálták/ják pótolni.

Bár most így, hogy nincs a kutakon, ergo nem fogy, lassan helyreáll a készlet is, megfejelve a kereslet erős csökkenésével az árak hirtelen emelkedése miatt... :(
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

BeHappy írta: 2022.12.08. 09:49 Erről a mostani helyzetről (már jó egy hete) egy filmklasszikus jut az eszembe ;)
https://www.youtube.com/embed/K_PC3bp6Gts?start=98
Nekem is. :-)

https://youtu.be/V3LE48Vb3LE
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.12.08. 09:52 Persze, mert az itthoni hiányt Pozsonyból próbálták/ják pótolni.

Bár most így, hogy nincs a kutakon, ergo nem fogy, lassan helyreáll a készlet is, megfejelve a kereslet erős csökkenésével az árak hirtelen emelkedése miatt... :(
Chuck Norris ma is 480-ért tankol :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

TotoHU írta: 2022.12.08. 06:19
;-)
#osszeeskuveselmelet
Egy hevesi kisváros, kagylós kút. Egész nap nem volt semmi! Bóják kirakva. Egy kolléga éjjel 3/4 11 felé érkezett haza az ország túlfeléből, már száraz tankkal. Bement a shopba, hogy semmilyen üzemanyag nincs??? Nincs! - volt a válasz. Elment a mosdóba, majd ment vissza az autójához. 11 óra volt. Kirajzottak a kútkezelők, leszedték a táblákat, elvették a bójákat - tádááámmm - volt minden! A menetrögzítő kamerán rajta van az egész. Nem kamu!
Az tény, hogy másnap, egész nap kint volt megint a bója, az elfogyott jelzésekkel. A város 4 vagy 5 kútjából csak egyiknél lehetett és csak benzint kapni...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem lenne hiany ha az oroszok meg brusszel nem szorakozna :shock:
ja nem, ha a gyalogparaszt nem toltene meg a furdokadba is :roll:
AndyA írta: 2022.12.08. 09:52 Persze, mert az itthoni hiányt Pozsonyból próbálták/ják pótolni.

Bár most így, hogy nincs a kutakon, ergo nem fogy, lassan helyreáll a készlet is, megfejelve a kereslet erős csökkenésével az árak hirtelen emelkedése miatt... :(
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.12.08. 10:46 Chuck Norris ma is 480-ért tankol :D
Miért, ő tankol...?!?! :o
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.12.08. 12:37 Miért, ő tankol...?!?! :o
Egészen pontosan: Chuck Norris ma is 480 Ft-ért tankol gázolajat a TESLÁJÁBA!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.12.08. 13:09 Egészen pontosan: Chuck Norris ma is 480 Ft-ért tankol gázolajat a TESLÁJÁBA!
Tesla tankjába.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.12.08. 13:12Tesla tankjába.
Vecsési olajkútból, finomítottat egyből.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

elso kerulet mol kut, nincs nafta
kutas beszelget valakivel, ket napja mikor meg volt anyag, ejszaka a taxisok porogtek mint a ringlispi, reggelre alig maradt cucc :o
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

belatibi írta: 2022.12.08. 11:56 Egy hevesi kisváros, kagylós kút. Egész nap nem volt semmi! Bóják kirakva. Egy kolléga éjjel 3/4 11 felé érkezett haza az ország túlfeléből, már száraz tankkal. Bement a shopba, hogy semmilyen üzemanyag nincs??? Nincs! - volt a válasz. Elment a mosdóba, majd ment vissza az autójához. 11 óra volt. Kirajzottak a kútkezelők, leszedték a táblákat, elvették a bójákat - tádááámmm - volt minden! A menetrögzítő kamerán rajta van az egész. Nem kamu!
Az tény, hogy másnap, egész nap kint volt megint a bója, az elfogyott jelzésekkel. A város 4 vagy 5 kútjából csak egyiknél lehetett és csak benzint kapni...
Szóval igazából a kútkezelők, tulajdonosok, mindenki (országos szinten több ezer ember) tudott a Kormányinfó kb. pont akkoriban történt bejelentéséről ELŐRE (amit nem sokkal korábban reklámoztak be egyébként, mármint hogy valami kinyilatkoztatás lesz egyáltalán). Ez kb. olyan, mint a "minden orvost lefizettek a Coviddal kapcsolatban".
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Kojak írta: 2022.12.08. 15:47 Szóval igazából a kútkezelők, tulajdonosok, mindenki (országos szinten több ezer ember) tudott a Kormányinfó kb. pont akkoriban történt bejelentéséről ELŐRE ...
Ezt nem tudom. De az egyik autós fórumon pár csoporttag hasonló dologról írt. Az ország különböző megyéiből.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2022.12.08. 12:32 nem lenne hiany ha az oroszok meg brusszel nem szorakozna :shock:
ja nem, ha a gyalogparaszt nem toltene meg a furdokadba is :roll:
A'la Hofi: -Az anyósom meg leengedte, azt hitte öblítő.
-MÉNEMGYÚJTOTTRÁ!
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2022.12.08. 16:16 A'la Hofi: -Az anyósom meg leengedte, azt hitte öblítő.
-MÉNEMGYÚJTOTTRÁ!
:lol:
"... úgy sajnáltam.

Hogy nem gyújtott rá...!"

Idézni csak pontosan és szépen, ahogy a csillag megy az égen. :D
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2022.12.08. 16:45 "... úgy sajnáltam.

Hogy nem gyújtott rá...!"

Idézni csak pontosan és szépen, ahogy a csillag megy az égen. :D
Ottan vagyon: a'la. tehát szabadon.
Különben ism a lényeg: Kedvesmama. :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2022.12.08. 16:45 "... úgy sajnáltam.

Hogy nem gyújtott rá...!"

Idézni csak pontosan és szépen, ahogy a csillag megy az égen. :D
'81, Te figyelj, haver, Mikroszkóp Színpad
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

belatibi írta: 2022.12.08. 11:56 Egy hevesi kisváros, kagylós kút. Egész nap nem volt semmi! Bóják kirakva. Egy kolléga éjjel 3/4 11 felé érkezett haza az ország túlfeléből, már száraz tankkal. Bement a shopba, hogy semmilyen üzemanyag nincs??? Nincs! - volt a válasz. Elment a mosdóba, majd ment vissza az autójához. 11 óra volt. Kirajzottak a kútkezelők, leszedték a táblákat, elvették a bójákat - tádááámmm - volt minden! A menetrögzítő kamerán rajta van az egész. Nem kamu!
Az tény, hogy másnap, egész nap kint volt megint a bója, az elfogyott jelzésekkel. A város 4 vagy 5 kútjából csak egyiknél lehetett és csak benzint kapni...
Szia,

Azert ez nehezen hiheto.
Marmint az, hogy valaki kepes volt menetrogzito kamerara venni, hogy egy adott kuton egesz nap nem kaphato semmi.

Marpedig a fenti hozzaszolasnak ez egy igen sarkalatos pontja, mert azt konnyu elkepzelni, hogy fel 11-kor bezart a kut az olcso arakkal, majd 11-kor kinyitott dragabbal.

Bel
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: belatibi »

bel írta: 2022.12.08. 19:13 Szia,

Azert ez nehezen hiheto.
Rosszul fogalmaztam. Nem az egész napról van a felvétel! Az este történtekről. Arról a párc percről. Ment a kamera az autóban, miközben állt a bóják előtt.

Az egész napot azért írtam, mert a város faces csoportjában irkálták, hogy sehol, illetve csak egy kútnál volt kapható a benzin, napközben...
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Tanácsot szeretnék kérni. Légyszi ne nevessetek ki. Egy 5mm és acéllemez megfog-e egy teljesköpenyes luger lövedéket? Gondoltam összerakok valami lövedékálló mellény féleséget a franc tudja mit hoz a jövő. :?: :roll:
Ha nincs ló a szamár is jó!
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

FC1 írta: 2022.12.08. 20:58 Tanácsot szeretnék kérni. Légyszi ne nevessetek ki. Egy 5mm és acéllemez megfog-e egy teljesköpenyes luger lövedéket? Gondoltam összerakok valami lövedékálló mellény féleséget a franc tudja mit hoz a jövő. :?: :roll:
1000%, hogy igen, még egy mezei kazánlemez is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

FC1 írta: 2022.12.08. 20:58 Tanácsot szeretnék kérni. Légyszi ne nevessetek ki. Egy 5mm és acéllemez megfog-e egy teljesköpenyes luger lövedéket? Gondoltam összerakok valami lövedékálló mellény féleséget a franc tudja mit hoz a jövő. :?: :roll:
Rá kell lőni a konkrét lemezre, de igen, pisztolykalibert simán. Karabélyt is, ha olyan minőségű acélból van. A gond a szétcsapódó szilánkokkal van, ezt meg kell fognod, különben ugyanúgy belehalhatsz egy találatba, de legalábbis komolyan megsérülhetsz. Házi megoldás lehet: gumilap a fémre, amire ráhajtasz alulemezt. Esetleg meg lehet próbálni bevonni platófestékkel vastagon. Aztán tesztelni pisztollyal, annak a szilánkjait talán megfogja így.
Ha csak pisztolykaliber a kívánt védelmi szint, akkor lehet érdemesebb venni sima golyóálló mellényt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2022.12.08. 22:01 Rá kell lőni a konkrét lemezre, de igen, pisztolykalibert simán. Karabélyt is, ha olyan minőségű acélból van. A gond a szétcsapódó szilánkokkal van, ezt meg kell fognod, különben ugyanúgy belehalhatsz egy találatba, de legalábbis komolyan megsérülhetsz. Házi megoldás lehet: gumilap a fémre, amire ráhajtasz alulemezt. Esetleg meg lehet próbálni bevonni platófestékkel vastagon. Aztán tesztelni pisztollyal, annak a szilánkjait talán megfogja így.
Ha csak pisztolykaliber a kívánt védelmi szint, akkor lehet érdemesebb venni sima golyóálló mellényt.
https://youtu.be/ofQ6i9I1IYY
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.12.09. 14:23 trú

friendship.jpg
Trú!

A Predator mémről jut eszembe. A minap néztük meg a családdal a Prey (magyarul asszem Préda) nevű filmet a Disney+ on.

Az előzmények alapján - Predatorról lehúzott századik bőr + női főhős csak-mert-mostanában-ez-trendi - nem vártam sokat, de a trailer jó volt, így megnéztük. Bitang jó lett! Méltó utódja az eredeti Predatornak, eredeti történettel - nem egy fáradt próbálkozás

A főhösnő is jól tolta - nem a női James Bond (WTF?) jutott róla eszembe, hanem inkább Ellen Ripley az Alienből, meg Schwarzenegger az eredetiből - “többet ésszel, mint erővel”. Határozottan ajánlom!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2022.12.09. 15:05
+ női főhős csak-mert-mostanában-ez-trendi -
A trendinél ez azért már jóval több, alapkövetelmény! Ha nincs benne pár színes és/vagy női főszereplő akkor az alkotás már egyből szexista/rasszista, és jön a woke vagy genderista lobbi meg a virtuális lincselés és a cancel culture.

Hasonló volt pl. mostanában a Sherlock Holmes univerzumban készült film, az Enola Holmes is. Sherlock húgáról szól akit az anyukája egyedül nevelt fel, aki természetesen harcos feminista, és harcművész.
A filmbeli főgonosz bűnöző zseni egy fekete nő, a Scotland Yard Lestrade felügyelőjét pedig egy indiai származású színész alakítja
Az persze senkit nem zavar hogy ez egy óriási, totális hazugság a megidézett történelmi korról, a 19. század végi Angliáról. Ez sajnos így PC. Ha nem tetszik valakinek, akkor már rasszista, ha pedig tiltakozik a rá sütött bélyeg ellen, akkor náci is.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2022.12.09. 23:20 A trendinél ez azért már jóval több, alapkövetelmény! Ha nincs benne pár színes és/vagy női főszereplő akkor az alkotás már egyből szexista/rasszista, és jön a woke vagy genderista lobbi meg a virtuális lincselés és a cancel culture.

Hasonló volt pl. mostanában a Sherlock Holmes univerzumban készült film, az Enola Holmes is. Sherlock húgáról szól akit az anyukája egyedül nevelt fel, aki természetesen harcos feminista, és harcművész.
A filmbeli főgonosz bűnöző zseni egy fekete nő, a Scotland Yard Lestrade felügyelőjét pedig egy indiai származású színész alakítja
Az persze senkit nem zavar hogy ez egy óriási, totális hazugság a megidézett történelmi korról, a 19. század végi Angliáról. Ez sajnos így PC. Ha nem tetszik valakinek, akkor már rasszista, ha pedig tiltakozik a rá sütött bélyeg ellen, akkor náci is.
És még ott az örök klasszikus is: "buzi-e vagy?".
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.12.09. 23:20 A trendinél ez azért már jóval több, alapkövetelmény! Ha nincs benne pár színes és/vagy női főszereplő akkor az alkotás már egyből szexista/rasszista, és jön a woke vagy genderista lobbi meg a virtuális lincselés és a cancel culture.

Hasonló volt pl. mostanában a Sherlock Holmes univerzumban készült film, az Enola Holmes is. Sherlock húgáról szól akit az anyukája egyedül nevelt fel, aki természetesen harcos feminista, és harcművész.
A filmbeli főgonosz bűnöző zseni egy fekete nő, a Scotland Yard Lestrade felügyelőjét pedig egy indiai származású színész alakítja
Az persze senkit nem zavar hogy ez egy óriási, totális hazugság a megidézett történelmi korról, a 19. század végi Angliáról. Ez sajnos így PC. Ha nem tetszik valakinek, akkor már rasszista, ha pedig tiltakozik a rá sütött bélyeg ellen, akkor náci is.
Anno a Csernobil dokumentum (!!!) sorozatot is betalálták azzal, hogy miért nincs benne fekete bőrű szereplő.

WTF?!?! :o
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

AndyA írta: 2022.12.10. 09:53 Anno a Csernobil dokumentum (!!!) sorozatot is betalálták azzal, hogy miért nincs benne fekete bőrű szereplő.

WTF?!?! :o
ja

olvastam vmikor nem olyan régen, h van/volt olyan kezdeményezés, h ne kaphasson oszkárdíjat oyan mű amelyik nem tud az alkotói gárdában felmutatni megfelelő mennyiségű színesbőrű vagy egyéb kisebbséghez tartozó egyént

fel is merült bennem nyomban néhány kérdés;
először az, hogy aki 1/2 részben színesbőrű, az ugyanúgy 1 db színesbőrűt ér a pontozáskor?
és mi a helyezt az 1/4, 1/8 .... 1/1125899906842624 részben színesbőrű embertársainkkal?

hol húzódik a 6ár, amitől valaki színesbőrűnek számít?

mert ha az a definíció, hogy legyen neki legalább egy felmenője, aki nem fehér volt, akkor meg mind a 8 milliárd élő ember színesbőrű

meg ki fogja listázni származás (vagy pl szexuális orientáció) szerint az embereket?
fogja-e valaki egyáltalán?
mert anélkül ennek a kezdeményezésnek nincs értelme, viszont embertársaink ilyen kritériumok menti listázása, meg...hogy is fogalmazzak, hogy ne szerepeljen benne a "náci" szó ... aggályos

és ha már kisebbségek: miért ne legyen kötelező szerepeltetni egy olyan vallási csoporthoz tartozó egyént minden filmben, aki valamely apró vallási közösség tagja
teszem azt sátánista (bár aki hiszi sátán létezését az hiszi istenét is)...vagy ami még durvább; szcientológus
az ateizmust is ke lehetne jelölni, mert szerintem egyértelműen vallás, hiszen aki ateista, az vallásos hittel hiszi, hogy isten nem létezik
vallásnak számít-e azonban az agnoszticizmus vagy a panteizmus?

embertársaink mekkora és mely halmazán belül kell tudni felmutatni a kisebbségi létet?

mert a fehérek igencsak kisebbségben vannak ha az egész bolygót nézzük

szóval
ez a történet is kiváló példa arra, hogy minden jó és hasznos kezdeményezést el lehet qrni azzal ha átesünk a ló túloldalára
vagy arra hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2022.12.10. 12:22 ja

olvastam vmikor nem olyan régen, h van/volt olyan kezdeményezés, h ne kaphasson oszkárdíjat oyan mű amelyik nem tud az alkotói gárdában felmutatni megfelelő mennyiségű színesbőrű vagy egyéb kisebbséghez tartozó egyént

fel is merült bennem nyomban néhány kérdés;
először az, hogy aki 1/2 részben színesbőrű, az ugyanúgy 1 db színesbőrűt ér a pontozáskor?
és mi a helyezt az 1/4, 1/8 .... 1/1125899906842624 részben színesbőrű embertársainkkal?

hol húzódik a 6ár, amitől valaki színesbőrűnek számít?

mert ha az a definíció, hogy legyen neki legalább egy felmenője, aki nem fehér volt, akkor meg mind a 8 milliárd élő ember színesbőrű

meg ki fogja listázni származás (vagy pl szexuális orientáció) szerint az embereket?
fogja-e valaki egyáltalán?
mert anélkül ennek a kezdeményezésnek nincs értelme, viszont embertársaink ilyen kritériumok menti listázása, meg...hogy is fogalmazzak, hogy ne szerepeljen benne a "náci" szó ... aggályos

és ha már kisebbségek: miért ne legyen kötelező szerepeltetni egy olyan vallási csoporthoz tartozó egyént minden filmben, aki valamely apró vallási közösség tagja
teszem azt sátánista (bár aki hiszi sátán létezését az hiszi istenét is)...vagy ami még durvább; szcientológus
az ateizmust is ke lehetne jelölni, mert szerintem egyértelműen vallás, hiszen aki ateista, az vallásos hittel hiszi, hogy isten nem létezik
vallásnak számít-e azonban az agnoszticizmus vagy a panteizmus?

embertársaink mekkora és mely halmazán belül kell tudni felmutatni a kisebbségi létet?

mert a fehérek igencsak kisebbségben vannak ha az egész bolygót nézzük

szóval
ez a történet is kiváló példa arra, hogy minden jó és hasznos kezdeményezést el lehet qrni azzal ha átesünk a ló túloldalára
vagy arra hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve
Ez az út kétségtelenül a pokolba vezet, de abban nagyon biztos vagyok, hogy nem jószándékkal van kikövezve... :cry:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.12.10. 09:53 Anno a Csernobil dokumentum (!!!) sorozatot is betalálták azzal, hogy miért nincs benne fekete bőrű szereplő.

WTF?!?! :o
Gyatlov elvtársat játszhatta volna egy afroamerikai..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2022.12.10. 14:01 Ez az út kétségtelenül a pokolba vezet, de abban nagyon biztos vagyok, hogy nem jószándékkal van kikövezve... :cry:
Ez az út a szellemi elnyomás nyugati útja.
Valakik valahol eldöntötték mi számít politikailag korrektnek és mi nem az, és aki nem felel meg ennek az önkényesen felállított mércének az ellen olyan undorító lejárató hadjáratot folytatnak, ami megfelel a náci SA alakulatok tevékenységének, csak a virtuális térben.
Tisztára mint a nácik. Parancsuralmi liberalizmus.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2022.12.10. 17:41 Ez az út a szellemi elnyomás nyugati útja.
Valakik valahol eldöntötték mi számít politikailag korrektnek és mi nem az, és aki nem felel meg ennek az önkényesen felállított mércének az ellen olyan undorító lejárató hadjáratot folytatnak, ami megfelel a náci SA alakulatok tevékenységének, csak a virtuális térben.
Tisztára mint a nácik. Parancsuralmi liberalizmus.
vagy analóg példa lehet még: a katolikus egyház a középkori európában, vagy a muzulmán vallási akárkik a jelenlegi iránban, vagy lehetne hazánkban is példákat találni akár a politika akár a sportélet területén belül

kiegészítés:
az egy dolog, hogy elutasítom a diszkrimináció minden formáját, így a pozitív diszkrinimációt is, de nem vitatom el egyetlen társaság önrendelkezési jogát sem, így azt kell mondjam: ők osztogatják a díjat, és teszik ezt olyan feltételrendszer közepette, amilyet ők maguk megállapítanak saját maguk részére
az ő dolguk és hát nekik is jogukban áll hülyének lenni
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laczka »

Dietrich Bonhoeffer elmélete a butaságról.

https://youtu.be/ww47bR86wSc

Ide is kapcsolódhat éppen, de van még topik ahová be lehetne tenni válasznak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

szöged írta: 2022.12.10. 18:42 ...nem vitatom el egyetlen társaság önrendelkezési jogát sem, így azt kell mondjam: ők osztogatják a díjat, és teszik ezt olyan feltételrendszer közepette, amilyet ők maguk megállapítanak saját maguk részére
az ő dolguk és hát nekik is jogukban áll hülyének lenni
És amíg a feltételrendszer elleni tiltakozásul a díjra jelöltek nem utasítják vissza a jelőlést (különösen a pozitívan diszkriminált kisebbségek tagjai), addig ez így is fog maradni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2022.12.10. 18:42 az egy dolog, hogy elutasítom a diszkrimináció minden formáját, így a pozitív diszkrinimációt is (...)
+1
Nem tudsz úgy pozitívan diszkriminálni, úgy, hogy közben ne diszkriminálj másokat negatívan.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2022.12.10. 18:42 kiegészítés:
az egy dolog, hogy elutasítom a diszkrimináció minden formáját, így a pozitív diszkrinimációt is, de nem vitatom el egyetlen társaság önrendelkezési jogát sem, így azt kell mondjam: ők osztogatják a díjat, és teszik ezt olyan feltételrendszer közepette, amilyet ők maguk megállapítanak saját maguk részére
az ő dolguk és hát nekik is jogukban áll hülyének lenni
Látod ez a gyomorforgató az egészben, hogy Neked is kellett egy rövid magyarazo kört futni, mert ha valaki fel meri vetni hogy mégis mi ez az egész őrület amit manapság ezerrel nyomnak minden csatornán és le akarják tolni a torkunkon, akkor máris röpködnek a legkeményebb jelzők: rasszista, náci.
Pedig az amerikai úgynevezett progresszív gondolkodók bűntudatra épülő fehér öngyűlöletéhez nekünk rohadtul semmi közünk, mi nem irtottuk ki a helyi őslakosságot, nem hajtottunk rabszolga sorba milliókat, és nem raboltuk végig a világot a gyarmatosítóként. Ezzel számoljanak el ők, ne nekünk kelljen érte történelem hamisító filmeket nézni, amiben bűntudatból telepakolják szereplő gárdát olyan
bőrszínű szereplőkkel akiknek az őseit legyilkolták vagy elnyomták.
Nekünk éppen elég a saját elcseszett 20. századunkat feldolgozni és elszámolni a magyar állam által nagy lelkesen haláltáborba vagy a frontra meghalni kihajtott százezrekkel.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.12.11. 20:05 Látod ez a gyomorforgató az egészben, hogy Neked is kellett egy rövid magyarazo kört futni, mert ha valaki fel meri vetni hogy mégis mi ez az egész őrület amit manapság ezerrel nyomnak minden csatornán és le akarják tolni a torkunkon, akkor máris röpködnek a legkeményebb jelzők: rasszista, náci.
Pedig az amerikai úgynevezett progresszív gondolkodók bűntudatra épülő fehér öngyűlöletéhez nekünk rohadtul semmi közünk, mi nem irtottuk ki a helyi őslakosságot, nem hajtottunk rabszolga sorba milliókat, és nem raboltuk végig a világot a gyarmatosítóként. Ezzel számoljanak el ők, ne nekünk kelljen érte történelem hamisító filmeket nézni, amiben bűntudatból telepakolják szereplő gárdát olyan
bőrszínű szereplőkkel akiknek az őseit legyilkolták vagy elnyomták.
Nekünk éppen elég a saját elcseszett 20. századunkat feldolgozni és elszámolni a magyar állam által nagy lelkesen haláltáborba vagy a frontra meghalni kihajtott százezrekkel.
Szerencsére azért vannak józan hangok is és sok ilyen szórakoztatóipari próbálkozás jó nagyot bukik a kasszáknál. Aki tud angolul, a fehérgyülölet / CRT témában ezt a fekete urat hallgassa meg, pár perc, de az egyik legjobb speech, amit hallottam valaha: https://www.youtube.com/watch?v=L2fGVbMYp54
Sapienti sat.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Érdekes ez a filmes téma.
Az érdekelne csak engem, hogy miután 2x egymás után afroamerikai elnöke volt az usának, hova a szomba akarnak ennél többet? Ennél nagyobb egyenjogúság a világon nincsen, ha csak 50 évvel ezelőtt azt mondom, hogy "néger" elnöke lesz majd az USA-nak, akkor körberöhögnek/élve elégetnek/agyonlőnek vagy ezek tetszőleges kombinációi.

A másik meg ez a meleg téma.
Amikor hallottam, hogy a Skywalker korában össze akarták hozni Poe Dameront és Finn-t, na ott dobtam egy hátast. Oké, hogy fogadjuk el a másságot meg minden, de egy Star Wars-ba belekverni ezt, na ez már sok lett volna, szerencsére felérték ésszel és nem lett belőle semmi.
Olyan ez, mint a tavaly ilyenkor megjelent meleg Mikulásos videó, amikor a fazon a Mikulást kéri karácsonyra és a végén meg is kapja, nos ez már inkább kontraproduktív szerintem, aki eddig nem foglalkozott a dologgal, az is azt mondja, hogy a ku.va anyátokat már, most legyen elég ebből...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sjani86 írta: 2022.12.11. 21:12
A másik meg ez a meleg téma.
Amikor hallottam, hogy a Skywalker korában össze akarták hozni Poe Dameront és Finn-t, na ott dobtam egy hátast. Oké, hogy fogadjuk el a másságot meg minden, de egy Star Wars-ba belekverni ezt, na ez már sok lett volna, szerencsére felérték ésszel és nem lett belőle semmi.
Olyan ez, mint a tavaly ilyenkor megjelent meleg Mikulásos videó, amikor a fazon a Mikulást kéri karácsonyra és a végén meg is kapja, nos ez már inkább kontraproduktív szerintem, aki eddig nem foglalkozott a dologgal, az is azt mondja, hogy a ku.va anyátokat már, most legyen elég ebből...
Hasonló a kérdés. Nem a pár százalék szexuális kisebbséggel van itt sem a probléma, hanem azzal hogy sokan úgy gondolják, hogy attól leszünk még elfogadóbbak ha az másságukat állandóan és erőszakosan a többség arcába tolják, és azt teszik a diskurzus központi témájává.
Holott éppen az elmúlt pár év mutatta be a világnak hogy a transz wc-ken kívül pár sokkal fajsúlyosabb kérdés van napirenden.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.12.12. 07:46 Hasonló a kérdés. Nem a pár százalék szexuális kisebbséggel van itt sem a probléma, hanem azzal hogy sokan úgy gondolják, hogy attól leszünk még elfogadóbbak ha az másságukat állandóan és erőszakosan a többség arcába tolják, és azt teszik a diskurzus központi témájává.
Holott éppen az elmúlt pár év mutatta be a világnak hogy a transz wc-ken kívül pár sokkal fajsúlyosabb kérdés van napirenden.
Terelés, csúsztatás, önámítás, autoszuggeszció... Az emberek többségének kellemesebb az ilyen témákkal, mondvacsinált problémákkal hadakozni teljes mellszélességgel ahelyett, hogy a rideg valósággal kellene szembenézzenek. Egyfajta buborék, amit maguk köré fújnak. Csak persze utána nagyot koppannak, amikor kidurran, mert belekönyököl nekik a való világ. :-(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2022.12.12. 08:14 Terelés, csúsztatás, önámítás, autoszuggeszció... Az emberek többségének kellemesebb az ilyen témákkal, mondvacsinált problémákkal hadakozni teljes mellszélességgel ahelyett, hogy a rideg valósággal kellene szembenézzenek. Egyfajta buborék, amit maguk köré fújnak. Csak persze utána nagyot koppannak, amikor kidurran, mert belekönyököl nekik a való világ. :-(
Jogában áll mindenkinek hülyének lennie.
A cancel culture viszont senkinek nem áll jogában. És sajnos ha ma nem értesz egyet a woke és a gender ideológiával, kérdéseket mersz feltenni, akkor azonnal elkezdődik a stigmatizálás (homofób, rasszista, náci) majd a virtuális lincselés, az eltérő véleményt megfogalmazók szisztematikus lejáratása és tönkretétele.
Ez a fajta kizárólagosságra törekvés, vitakeptelenség, az ellentétes gondolatok diszkriminálása egyértelmű szellemi elnyomás, és nagyfokú hasonlóságot mutat a nácikkal. De abban különböznek tőlük, hogy a nácik vállaltan nácik voltak minden körülmények között, woke-osok és genderisták ezt a játékot csak Nyugaton merik eljátszani. A foci válogatottak Katarban nem térdelnek a himnuszok alatt , és levetetik a szivárványos karszalagokat is a játékosokkal - hát ugyan hova lett az a fene nagy BLM és gender aktivizmus? Mert ugye éppen Katar az egyik oylan hely ahol több ezer vendégmunkás élete árán épültek fel a stadionok, törvény tiltja a homoszexualitást, elnyomják a nőket, és úgy általában szarnak az emberi jogokra. Ott ahol rohadtul lenne még tennivaló, éppen ott miért nem annyira harciasak, mint otthon? Csak a szólásszabadság biztosította térben megy nekik az őrjöngő erőszak és virtuális lincselés, ott ahol már a rendőr IRL leveri a tüntető veséjét és keleti diktátorok uralkodnak, ott már nincs meg a bátorság? Hát hogy van ez? A nyugati fehér nagytőkés vagy sheriff az nyilván rasszista és náci, az arab rendőrfönök vagy kínai milliárdos, az már nem zavaró a woke-os BLM-es körnek, az már csinálhat bármit?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2022.12.11. 20:05 nem raboltuk végig a világot
Szia,

Hat, ize, meg ha azt irtad volna, hogy az mar ele'vult, hogy vegig raboltuk a vilagot, akkor egyet is ertenek. :-)

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2022.12.12. 13:19 Szia,

Hat, ize, meg ha azt irtad volna, hogy az mar ele'vult, hogy vegig raboltuk a vilagot, akkor egyet is ertenek. :-)

Bel
Szia Bel,

azért ott volt még egy kitét: "nem raboltuk végig a világot a gyarmatosítóként." :-)

Gyarmatosítóként tényleg nem.

Na igen, elkalandoztunk nyugatra, de az már szó szerint több mint ezer éve volt. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.12.12. 13:19 Szia,

Hat, ize, meg ha azt irtad volna, hogy az mar ele'vult, hogy vegig raboltuk a vilagot, akkor egyet is ertenek. :-)

Bel
A mai Magyarország nem a kalandozások során megszerzett dolgokra épül, szemben a nyugattal ahol a gyarmatok kifosztása jelen idejű dolog.
https://telex.hu/holdblog/2022/01/20/fr ... -es-jovoje
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laczka »

aksurv írta: 2022.12.12. 13:48 A mai Magyarország nem a kalandozások során megszerzett dolgokra épül, szemben a nyugattal ahol a gyarmatok kifosztása jelen idejű dolog.
Ohhh, ha éppen úgy jobban mutat, akkor elkezdjük kiszínezni a múltat. Ügyes...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.12.12. 13:19 Szia,

Hat, ize, meg ha azt irtad volna, hogy az mar ele'vult, hogy vegig raboltuk a vilagot, akkor egyet is ertenek. :-)

Bel
Hali,

A mi kalandozásaink szvsz. külön ügy (amellett hogy 1100+ éve történtek, azok eseti akciók voltak szemben az évszázadokon át fennálló intézményesített gyarmatosítással és rabszolga-kereskedelemmel, ami milliószámra szedte az áldozatait). Itt kifejezetten a mindent lassan kötelező jelleggel elborító LMBTQ-gender-woke-BLM sz@rságokra gondolok.
A mondandóm lényege, hogy részemről tényleg teljesen mindegy, ha egy kaliforniai férfi úgy dönt, hogy ő az élete hátralévő részét mondjuk egy nőnemű őz azonossággal akarja leélni, mert neki ehhez joga van. (És ez nem túlzás, San Francisco-ban már 130 gender közül választhatnak a derék transz polgárok! ) Ám legyen, mindenki úgy éli az életét ahogy szeretné. De a sajátját élje úgy, és csak azt! Tehát ha mondjuk ez az ember művész és filmes kreatív, akkor az ő identitása miatt nekem már hadd' ne kelljen a Bambi című film remake-jében azt nézni, hogy a leszbikus őzgida hogyan csókolózik életében először egy másik lány őzzel.
Én értem hogy az a PC hogy nem sértjük meg más érzékenységét (és egyet is értek ezzel az elvvel addig amíg ez sincs túltolva), de akkor ez működjön mindkét irányba, és a többség érzékenységét is tessenek tisztelni és nem oktató célzattal lábbal tiporni, és akkor pariban vagyunk.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2022.12.12. 13:48 A mai Magyarország nem a kalandozások során megszerzett dolgokra épül, szemben a nyugattal ahol a gyarmatok kifosztása jelen idejű dolog.
https://telex.hu/holdblog/2022/01/20/fr ... -es-jovoje
Még jó, hogy a politilalom miatt nem lehet belemenni, hogy a mai Magyarország mire épült és aztán ezt mivel háláljuk meg.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

laczka írta: 2022.12.12. 14:04 Ohhh, ha éppen úgy jobban mutat, akkor elkezdjük kiszínezni a múltat. Ügyes...
Mesélj mi maradt 1100 évvel későbbre belőle?
Abból élünk?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

nemtokregelni írta: 2022.12.12. 14:14 Még jó, hogy a politilalom miatt nem lehet belemenni, hogy a mai Magyarország mire épült és aztán ezt mivel háláljuk meg.
kiegészíteném a kínai gyarmatosítási rendszerrel ami durván robog világszerte (túlnyomórészt afrikában, meg persze az egész balkánon...északbalkánt is ideértve) és jelenidő
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2022.12.13. 06:21 kiegészíteném a kínai gyarmatosítási rendszerrel ami durván robog világszerte (túlnyomórészt afrikában, meg persze az egész balkánon...északbalkánt is ideértve) és jelenidő
Na ja, csak ők "erőszakmentesen" csinálják... :-(
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.12.13. 06:21 kiegészíteném a kínai gyarmatosítási rendszerrel ami durván robog világszerte (túlnyomórészt afrikában, meg persze az egész balkánon...északbalkánt is ideértve) és jelenidő
A kínaiak 20 éve vannak ezen a téren a pályán a szégyen évszázada utáni kommunista gazdaságból és azt követő újbóli gyarmati sorból törtek ki, a nyugat viszont 400 éve folyamatosan gyarmatosít és az egész gazdasága jelenleg is erre épül.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.12.13. 09:25 A kínaiak 20 éve vannak ezen a téren a pályán a szégyen évszázada utáni kommunista gazdaságból és azt követő újbóli gyarmati sorból törtek ki, a nyugat viszont 400 éve folyamatosan gyarmatosít és az egész gazdasága jelenleg is erre épül.
Akkor a kínaiak még kb 350-380 évig szabadon rabolhatnak Afrikában, amíg a nyugatiaknak ezt már nem szabadna?
Katarban és Dubajban továbbra is ezerszámra hullhatnak a kvázi rabszolga sorban tartott ázsiai vendégmunkások, mert ők is még csak pártíz éve kezdték?
Senkinek nincs joga fellépni a durva kizsákmányolás és rablás ellen, mert az egyik a régi rabló a másik még csak új?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.12.13. 09:25 A kínaiak 20 éve vannak ezen a téren a pályán a szégyen évszázada utáni kommunista gazdaságból és azt követő újbóli gyarmati sorból törtek ki, a nyugat viszont 400 éve folyamatosan gyarmatosít és az egész gazdasága jelenleg is erre épül.
Szerintem a kínaiak ebben nőttek fel az elmúlt 5000 évben, csak éppen voltak időszakok, amikor fegyverrel vagy máshogyan elnyomták őket, és nem működött. Most éppen "szabadok", kezdik is letarolni a világgazdaságot...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.12.13. 09:31 Akkor a kínaiak még kb 350-380 évig szabadon rabolhatnak Afrikában, amíg a nyugatiaknak ezt már nem szabadna?
Katarban és Dubajban továbbra is ezerszámra hullhatnak a kvázi rabszolga sorban tartott ázsiai vendégmunkások, mert ők is még csak pártíz éve kezdték?
Senkinek nincs joga fellépni a durva kizsákmányolás és rablás ellen, mert az egyik a régi rabló a másik még csak új?
Nem erről van szó. Kínaiak tehetséges, de éppen csak az egészet most kezdő játékosok ezen téren.
Méltók nyugati mestereikhez.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.12.13. 10:21 Nem erről van szó. Kínaiak tehetséges, de éppen csak az egészet most kezdő játékosok ezen téren.
Méltók nyugati mestereikhez.
Szerintem pont az a lényeg, hogy nagyon nem ma kezdték. Ők már akkor kereskedtek és volt papírpénzük, amikor Jézus Krisztus még egy kósza gondolat sem volt...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2022.12.13. 12:42 Szerintem pont az a lényeg, hogy nagyon nem ma kezdték. Ők már akkor kereskedtek és volt papírpénzük, amikor Jézus Krisztus még egy kósza gondolat sem volt...
A kínaiak bezarkoztak. A nyugat szerencséjére.
Ekkora különbség volt köztük és köztünk.
Kép
A sztori.
https://www.nationalgeographic.co.uk/hi ... ast-africa
Az a nyugati típusú gyarmatosítás amit most csinalnak csak kb. két évtizedes.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2022.12.13. 13:10 A kínaiak bezarkoztak. A nyugat szerencséjére.
Ekkora különbség volt köztük és köztünk.
Kép
A sztori.
https://www.nationalgeographic.co.uk/hi ... ast-africa
Az a nyugati típusú gyarmatosítás amit most csinalnak csak kb. két évtizedes.
Azért erről megkérdezhetnél néhány tibetit, pl...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2022.12.13. 15:05 Azért erről megkérdezhetnél néhány tibetit, pl...
Van benne valami, de a kínai gazdaság nem Tibet kizsákmányolásán gazdagodott meg.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

gvass1 írta: 2022.12.13. 19:47 Energiával zsarolás/válság közepette véletlenül pont most jött össze a +50%-os energiamérlegű lézeres fúzió:

https://m.hvg.hu/tudomany/20221213_fuzi ... mfegyverek
Azért a tevezsokék nem holnap fognak visszatérni a kecskepásztorkodáshoz... 🙃
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2022.12.13. 19:47 Energiával zsarolás/válság közepette véletlenül pont most jött össze a +50%-os energiamérlegű lézeres fúzió:

https://m.hvg.hu/tudomany/20221213_fuzi ... mfegyverek
OFF
Jól értem hogy ezzel felülírták a fizika egyik alapvető törvényét, az energia megmaradást? Mert azért az eléggé kurvanagy durranás.
ON

És hogyhogy ezt az áttörésr nem a mindig mindenben IS jobb szovjet, pardon orosz mérnökök tették le az asztalra? ;-)
(A világ első békés célú atomerőműve egyébként a Szovjetunióban épült meg.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.12.13. 21:48-kor.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mar sokan sokszor elmondtak hogy a fizikat nem lehet megbszni, energiat nem lehet "csinalni". ha megis ugy tunik mintha csinaltunk volna az mashonna hianyzoni fog, kvantumize meg teridoize. :shock:
TotoHU írta: 2022.12.13. 21:41 OFF
Jól értem hogy ezzel felülírták a fizika egyik alapvető törvényét, az energia megmaradást? Mert azért az eléggé kurvanagy durranás.
ON

És hogyhogy ezt nem a mindenben IS jobb szovjet, pardon orosz mérnökök tették le az asztalra? ;-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.12.13. 21:48 mar sokan sokszor elmondtak hogy a fizikat nem lehet megbszni, energiat nem lehet "csinalni". ha megis ugy tunik mintha csinaltunk volna az mashonna hianyzoni fog, kvantumize meg teridoize. :shock:
Nincs benne ellentmondás, az energiát a magfúzió termeli (könnyebb atomok: deutérium, trícium egyesülése héliummá, és (sok) energiává).
A begyújtáshoz (hogy önfenntartó legyen) használnak lézert.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem is a magfuziora irtam amit irtam, hanem arra hogy felulirtak a fizika egyik alap torvenyet
WildBear23 írta: 2022.12.13. 21:57 Nincs benne ellentmondás, az energiát a magfúzió termeli (könnyebb atomok: deutérium, trícium egyesülése héliummá, és (sok) energiává).
A begyújtáshoz (hogy önfenntartó legyen) használnak lézert.
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2022.12.13. 22:01 nem is a magfuziora irtam amit irtam, hanem arra hogy felulirtak a fizika egyik alap torvenyet
Noha maga a lézerrel begyújtott fúzió több hőenergiát termelt, mint a lézer kimenő teljesítménye, de nagyságrendekkel kevesebbet a lézer előállításához szükséges össz energiaigénynél. Több tudós szerint a lézeres megoldáson nem tudnak elég nagyot fejleszteni, és az ITER a jó irány.

Szóval elsőre ez csak nagy médiahype, de a megváltás még odébb van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.12.13. 22:01 nem is a magfuziora irtam amit irtam, hanem arra hogy felulirtak a fizika egyik alap torvenyet
Dehogy írták felül.

Amikor otthon begyújtod a gázt, ahhoz is kell energia. Vagy az autódban az önindító meg a gyújtógyertya is energiát igényel az üzemanyag begyújtásához.

Itt is a fúziós ÜZEMANYAG (deutérium-trícium elegy) begyújtásához kellett az energia.

Semmi új nincs az alapelvben, bizonyíthatóan működik, ha felnézel az égre (lásd Nap), de a pozitív energiamérlegű megoldás eddig csak akkor sikerült földi körülmények közt, ha a gyújtáshoz egy atombombát használunk (Teller-Ulam elrendezés).

Az amerikai megfejtés inkább egy belsőégésű motorhoz (szakaszosan adagolt üzemanyag, elég, jön a következő ciklus) hasonlít, míg a tokamak/sztellarátor rendszerek (lásd: ITER) inkább egy gázturbinához, de az utóbbival még nagyon messze vannak a pozitív energiamérlegtől. Meg a folyamatos működéstől is.

BTW1: katonai vonatkozás, ha a lézeres fúziós gyújtás skálázható, akkor nem lehetetlen elméletileg egy primer atomfegyver nélküli hidrogénbomba építése sem.

BTW2: 1922-ben sem sejthették előre, hogy 25 évvel később már működő atombombák és atomreaktorok lesznek, kvázi elméleti alapkutatásoknál tartottak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ize, Toto irta hogy felulirtak, arra reagaltam, amire medve irta hogy a magfuzio nem energialopas, erre valaszoltam hogy nem a magfuziora irtam amit irtam hanem Toto allitasara miszerint felulirtak a fizika egyik alaptorvenyet :roll:
gvass1 írta: 2022.12.14. 06:12 Dehogy írták felül.

Amikor otthon begyújtod a gázt, ahhoz is kell energia. Vagy az autódban az önindító meg a gyújtógyertya is energiát igényel az üzemanyag begyújtásához.

Itt is a fúziós ÜZEMANYAG (deutérium-trícium elegy) begyújtásához kellett az energia.

Semmi új nincs az alapelvben, bizonyíthatóan működik, ha felnézel az égre (lásd Nap), de a pozitív energiamérlegű megoldás eddig csak akkor sikerült földi körülmények közt, ha a gyújtáshoz egy atombombát használunk (Teller-Ulam elrendezés).

Az amerikai megfejtés inkább egy belsőégésű motorhoz (szakaszosan adagolt üzemanyag, elég, jön a következő ciklus) hasonlít, míg a tokamak/sztellarátor rendszerek (lásd: ITER) inkább egy gázturbinához, de az utóbbival még nagyon messze vannak a pozitív energiamérlegtől. Meg a folyamatos működéstől is.

BTW1: katonai vonatkozás, ha a lézeres fúziós gyújtás skálázható, akkor nem lehetetlen elméletileg egy primer atomfegyver nélküli hidrogénbomba építése sem.

BTW2: 1922-ben sem sejthették előre, hogy 25 évvel később már működő atombombák és atomreaktorok lesznek, kvázi elméleti alapkutatásoknál tartottak.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.12.14. 06:12 Dehogy írták felül.

Amikor otthon begyújtod a gázt, ahhoz is kell energia. Vagy az autódban az önindító meg a gyújtógyertya is energiát igényel az üzemanyag begyújtásához.

Itt is a fúziós ÜZEMANYAG (deutérium-trícium elegy) begyújtásához kellett az energia.

Semmi új nincs az alapelvben, bizonyíthatóan működik, ha felnézel az égre (lásd Nap), de a pozitív energiamérlegű megoldás eddig csak akkor sikerült földi körülmények közt, ha a gyújtáshoz egy atombombát használunk (Teller-Ulam elrendezés).

Az amerikai megfejtés inkább egy belsőégésű motorhoz (szakaszosan adagolt üzemanyag, elég, jön a következő ciklus) hasonlít, míg a tokamak/sztellarátor rendszerek (lásd: ITER) inkább egy gázturbinához, de az utóbbival még nagyon messze vannak a pozitív energiamérlegtől. Meg a folyamatos működéstől is.

BTW1: katonai vonatkozás, ha a lézeres fúziós gyújtás skálázható, akkor nem lehetetlen elméletileg egy primer atomfegyver nélküli hidrogénbomba építése sem.

BTW2: 1922-ben sem sejthették előre, hogy 25 évvel később már működő atombombák és atomreaktorok lesznek, kvázi elméleti alapkutatásoknál tartottak.
A fizika mindenhol fizika. Ha az egyik helyen működik mindenhol máshol is fog.
Főleg ott ahol magfizika most is élenjáró.
Tehát lehet hogy az arabok nem fognak örülni Kína India Oroszország viszont igen. Egy példa.
Nagy lehetőség a folyékony hidrogén rendszer.
Sokan nem tudják ennek üzemanyagkent való üzletében az oroszok teszik az egyik legnagyobb pénzt. és innovációt.
Tehát ők is készülnek az olaj utáni világra.
https://pannonhirnok.com/orosz-energiap ... t-adrienn/
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2022.12.14. 06:39 A fizika mindenhol fizika. Ha az egyik helyen működik mindenhol máshol is fog.
Főleg ott ahol magfizika most is élenjáró.
Tehát lehet hogy az arabok nem fognak örülni Kína India Oroszország viszont igen. Egy példa.
Nagy lehetőség a folyékony hidrogén rendszer.
Sokan nem tudják ennek üzemanyagkent való üzletében az oroszok teszik az egyik legnagyobb pénzt. és innovációt.
Tehát ők is készülnek az olaj utáni világra.
https://pannonhirnok.com/orosz-energiap ... t-adrienn/
Pontosan így van.
A folyékony hidrogén szerintem csak elírás, még nagy nyomás mellett is rettenetes hidegre lenne szükség, hogy folyékony legyen - abszolút nulla fok környéke.

Sokat dolgoztam hidrogénnel, azért annak is sok árnyoldala van. Nagyon széles a robbanási tartománya, iszonyat nagyot tud robbanni, nehéz tárolni (mivel mindig gáz, ezért nagyon nagy nyomás kell értelmes mennyiség tárolásához), és szeret sok mindenen átdiffundálni.

Sok féle energiahordozó (üzemanyag) indult a versenyen, de mindegyiknek van egy-két komoly problémája.
Hidrogén, metanol, bioetanol, biodízel, butanol, stb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.12.14. 06:39 A fizika mindenhol fizika. Ha az egyik helyen működik mindenhol máshol is fog.
Persze, persze. Ez ismét egy közhelylufi volt, ugye?

Azért félti mindenki Tajvant, mert a hi-tech félvezetőipar bármikor, bárhol percek alatt létrehozható. Hiszen azok fizikája ismert, ugyanolyan mindenhol. Ja, nem. Ez ennél bonyolultabb.

(Kérek valami kötelező orosz-szopást, hiszen kereskedelmi forgalomban elérhető hirdogén-üzemanyagú személyautója is csak a Ladának van.

Kép

CSAK VICCBŐL TETTÉK A TOYOTA-jelet az elejére, valójában az Togliatti-ra utal.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.12.14. 07:06 Persze, persze. Ez ismét egy közhelylufi volt, ugye?

Azért félti mindenki Tajvant, mert a hi-tech félvezetőipar bármikor, bárhol percek alatt létrehozható. Hiszen azok fizikája ismert, ugyanolyan mindenhol. Ja, nem. Ez ennél bonyolultabb.

(Kérek valami kötelező orosz-szopást, hiszen kereskedelmi forgalomban elérhető hirdogén-üzemanyagú személyautója is csak a Ladának van.

Kép

CSAK VICCBŐL TETTÉK A TOYOTA-jelet az elejére, valójában az Togliatti-ra utal.)
Nem az oroszokról beszéltem hanem a világ másik részéről az oroszok csak arra példa hogy még ők is ekkora pénzt fektetnek be alternatív energiaba.
Van egy Luis de Fines film ahol a japán ipari kémeket figurazza ki a fényképezőgépezős mosolygó japánok hajkurászasaban mert a made in japan a kínai gagyi szinonimája volt.
Most a japánokké a világ legertekesebb autómarkája a Toyota. És a legtöbb dologban képesek a az abszolút top minőség előállítására.
Kína ugyanezt utat járja csak a japánokhoz képest sokszoros eroforrasokkal.
Tehát nem sokáig lesznek lemaradva főleg úgy hogy Tajvan kell nekik.
Idő kérdése mikor fognak egy visszautasíthatatlan ajánlatot tenni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igen, ezert felek en is a szeleskoru elterjedesetol, mert szivargas mindig volt/van/lesz, es mint mondtad eleg nagyot tud durranni.
mielott meg valaki meg akarna magyarazni hogy biztonsagos, nem fog szivarogni, nezzuk meg a nemreg inditott artemis raketat amit allitolag a nasa legjobb mernokei faragta.
WildBear23 írta: 2022.12.14. 06:52
Sokat dolgoztam hidrogénnel, azért annak is sok árnyoldala van. Nagyon széles a robbanási tartománya, iszonyat nagyot tud robbanni, nehéz tárolni (mivel mindig gáz, ezért nagyon nagy nyomás kell értelmes mennyiség tárolásához), és szeret sok mindenen átdiffundálni.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2022.12.13. 21:41 OFF
Jól értem hogy ezzel felülírták a fizika egyik alapvető törvényét, az energia megmaradást? Mert azért az eléggé kurvanagy durranás.
ON

És hogyhogy ezt az áttörésr nem a mindig mindenben IS jobb szovjet, pardon orosz mérnökök tették le az asztalra? ;-)
(A világ első békés célú atomerőműve egyébként a Szovjetunióban épült meg.)
Nem érted jól. :-)

Itt az történt, hogy eddig is tudtak már hidrogénatomokból (kicsit leegyszerűsítve) héliumot fúziónálni, de eddig még mindig több energiát kellett beletenni a folyamat beindításába, mint amennyit utána a fúzió megtermelt.

Most először sikerült, hogy több energia jöjjön ki, mint ami annak a lézernek meg az egész tohuvabohunak az üzemeltetéséhez kell, amivel előállítják a fúziót. Sajnos nem +50%, hanem 2,1 : 2,5 arányban, ha jól emlékszem, de kezdetnek megteszi.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.12.13. 22:01 nem is a magfuziora irtam amit irtam, hanem arra hogy felulirtak a fizika egyik alap torvenyet
Nem írtak semmit felül. A Nap évmilliárdok óta csinálja ezt. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.12.14. 07:31
Most először sikerült, hogy több energia jöjjön ki, mint ami annak a lézernek meg az egész tohuvabohunak az üzemeltetéséhez kell, amivel előállítják a fúziót. Sajnos nem +50%, hanem 2,1 : 2,5 arányban, ha jól emlékszem, de kezdetnek megteszi.
Nem olvastad figyelmesen a hírt:

"192 lézersugár segítségével juttattak 2,05 megajoule-nyi energiát egy üzemanyag-kapszulába, és a fúzióból 3,15 MJ energia keletkezett."


Tehát, de: +50% feletti az energiamérleg.
Viszont nem az egész a tohuvabohu üzemeltetési energia, hanem a lézerek által effektíve bevitt energia az, aminek fölé kerültek 50%-kal.
Igen, ez még nem ipari termelés, de nagy gyakorlati előrelépés.

(Igrend megjegyzése: de ha 7,5 J feletti, akkor bé van tilcsukva!)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.12.14. 06:52 Pontosan így van.
A folyékony hidrogén szerintem csak elírás, még nagy nyomás mellett is rettenetes hidegre lenne szükség, hogy folyékony legyen - abszolút nulla fok környéke.

Sokat dolgoztam hidrogénnel, azért annak is sok árnyoldala van. Nagyon széles a robbanási tartománya, iszonyat nagyot tud robbanni, nehéz tárolni (mivel mindig gáz, ezért nagyon nagy nyomás kell értelmes mennyiség tárolásához), és szeret sok mindenen átdiffundálni.

Sok féle energiahordozó (üzemanyag) indult a versenyen, de mindegyiknek van egy-két komoly problémája.
Hidrogén, metanol, bioetanol, biodízel, butanol, stb.
Annak idején még búvár is használta légzőgáznak, mivel nem oldódik jelentősen a szövetekben.

4% O2 tartalomig nem robban, így a buvár lement 40 m-re, ott már elég volt az O2 parciális nyomása, hogy lélegezni tudjon belőle. Onnan ment tovább 300 lábnál mélyebbre, azaz 100 m környékére. És simán túl is élte volna, ha nem értik félre a kötélen ütögetéssel és rángatással adott jelzéseit (1920-as évek elején volt, nem volt rádió, ilyesmi), de sajnos túl gyorsan húzták fel. :-(
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.12.14. 07:32 Nem írtak semmit felül. A Nap évmilliárdok óta csinálja ezt. :-)
Igen, én se értem miért mondja, hogy felülírtuk volna a fizika törvényeit :D
(Igen, már csak trollkodunk)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szovegkornyezet, elozmenyek, vagy megint writeonly uzemmodban vagy?
AndyA írta: 2022.12.14. 07:32 Nem írtak semmit felül. A Nap évmilliárdok óta csinálja ezt. :-)
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2022.12.14. 07:31

Most először sikerült, hogy több energia jöjjön ki, mint ami annak a lézernek meg az egész tohuvabohunak az üzemeltetéséhez kell, amivel előállítják a fúziót.
Nem. Az összenergia mérleg a béka segge alatt van.

"Bár a lézerekkel 2,1 megajoule-t tápláltak be a fúziós reakcióba, a jelentkező veszteségek miatt a lézerek működtetése nagyságrendekkel több, akár kétszázszor ennyi energiát is igényelhet."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2022.12.14. 07:47 szovegkornyezet, elozmenyek, vagy megint writeonly uzemmodban vagy?
Miért, ez itt olyan fórum, ahol olvasni is kell? Hogy a klasszikusoktól idézzek: "Még ebben az életben?" :-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2022.12.14. 07:31 eddig még mindig több energiát kellett beletenni a folyamat beindításába, mint amennyit utána a fúzió megtermelt.
Szia,

Hat, a Bikini atoll ezt mashogy gondolja. :-)

Bel
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.12.14. 07:06 Persze, persze. Ez ismét egy közhelylufi volt, ugye?

Azért félti mindenki Tajvant, mert a hi-tech félvezetőipar bármikor, bárhol percek alatt létrehozható. Hiszen azok fizikája ismert, ugyanolyan mindenhol. Ja, nem. Ez ennél bonyolultabb.

(Kérek valami kötelező orosz-szopást, hiszen kereskedelmi forgalomban elérhető hirdogén-üzemanyagú személyautója is csak a Ladának van.

Kép

CSAK VICCBŐL TETTÉK A TOYOTA-jelet az elejére, valójában az Togliatti-ra utal.)
A Toyota biztos, hogy nem orosz. . . A Lada a Lexus-t gyártja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Barkácsolók és ezermesterek figyelem!
Keresett képekeret akasztó.png
Keresett képekeret akasztó.png (126.26 KiB) Megtekintve 12608 alkalommal
Keresek a szokásosnál nagyobb méretű ún. képkeret akasztót/képakasztót: 1,5 cm széles ajtóra tehető akasztóra rá kell tudni akasztani. Az igazi az lenne, ha a "karika" téglalap alakú lenne. - Egyszerűen nem találok megfelelő méretűt a barkácsboltok honlapján. (Már a szerelvény szakszerűnek tűnő nevét sem volt egyszerű kitalálni, hogy a Google-t megetethessem a kulcsszóval.)
Siker esetén lesz beszámoló és "recept" a megfelelő topikban. - Egy rétegelt lemez lappal akarok védeni egy ajtót a házi airsoft/légfegyveres "lőtéren", és nem bánom, ha az eredmény inkább igényes, mint olcsó lesz, mert nekem kell nézegetnem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.12.14. 13:51 Barkácsolók és ezermesterek figyelem!
Keresett képekeret akasztó.png
Keresek a szokásosnál nagyobb méretű ún. képkeret akasztót/képakasztót: 1,5 cm széles ajtóra tehető akasztóra rá kell tudni akasztani. Az igazi az lenne, ha a "karika" téglalap alakú lenne. - Egyszerűen nem találok megfelelő méretűt a barkácsboltok honlapján. (Már a szerelvény szakszerűnek tűnő nevét sem volt egyszerű kitalálni, hogy a Google-t megetethessem a kulcsszóval.)
Siker esetén lesz beszámoló és "recept" a megfelelő topikban. - Egy rétegelt lemez lappal akarok védeni egy ajtót a házi airsoft/légfegyveres "lőtéren", és nem bánom, ha az eredmény inkább igényes, mint olcsó lesz, mert nekem kell nézegetnem.
Hali!
Szerintem nem érdemes ezt túlgondolni, ha bemész pl ide: zar-profi.hu, biztos találnak megoldást.
Vagy ha ráér, akkor Aliexpress: picture hanger, triangle carabiner, triagle D-ring, stb.
ali.jpg
ali.jpg (9.16 KiB) Megtekintve 12620 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2022.12.14. 12:48 Szia,

Hat, a Bikini atoll ezt mashogy gondolja. :-)

Bel
De az nem is kontrollált folyamat volt egy fúziós erőműben... :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2022.12.14. 13:51 Barkácsolók és ezermesterek figyelem!
Keresett képekeret akasztó.png
Keresek a szokásosnál nagyobb méretű ún. képkeret akasztót/képakasztót: 1,5 cm széles ajtóra tehető akasztóra rá kell tudni akasztani. Az igazi az lenne, ha a "karika" téglalap alakú lenne. - Egyszerűen nem találok megfelelő méretűt a barkácsboltok honlapján. (Már a szerelvény szakszerűnek tűnő nevét sem volt egyszerű kitalálni, hogy a Google-t megetethessem a kulcsszóval.)
Siker esetén lesz beszámoló és "recept" a megfelelő topikban. - Egy rétegelt lemez lappal akarok védeni egy ajtót a házi airsoft/légfegyveres "lőtéren", és nem bánom, ha az eredmény inkább igényes, mint olcsó lesz, mert nekem kell nézegetnem.
Az nem jó, hogy kidobod a háromszöget, és egy megfelelő méretű kulcskarikát fűzöl be helyette?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Poresz írta: 2022.12.14. 13:51 Barkácsolók és ezermesterek figyelem!
Keresett képekeret akasztó.png
Keresek a szokásosnál nagyobb méretű ún. képkeret akasztót/képakasztót: 1,5 cm széles ajtóra tehető akasztóra rá kell tudni akasztani. Az igazi az lenne, ha a "karika" téglalap alakú lenne. - Egyszerűen nem találok megfelelő méretűt a barkácsboltok honlapján. (Már a szerelvény szakszerűnek tűnő nevét sem volt egyszerű kitalálni, hogy a Google-t megetethessem a kulcsszóval.)
Siker esetén lesz beszámoló és "recept" a megfelelő topikban. - Egy rétegelt lemez lappal akarok védeni egy ajtót a házi airsoft/légfegyveres "lőtéren", és nem bánom, ha az eredmény inkább igényes, mint olcsó lesz, mert nekem kell nézegetnem.
Autós boltokban kapható leszorító fül, ami téglalap alakú, és félkör alakú füllel van.
Meg utánfutós boltokban is.
Rakomány rögzítő fül a neve.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ikea akaszto alsokampo levag, retegelt lemez atmeno csavarral rarak?

Poresz írta: 2022.12.14. 13:51 Barkácsolók és ezermesterek figyelem!
Keresett képekeret akasztó.png
Keresek a szokásosnál nagyobb méretű ún. képkeret akasztót/képakasztót: 1,5 cm széles ajtóra tehető akasztóra rá kell tudni akasztani. Az igazi az lenne, ha a "karika" téglalap alakú lenne. - Egyszerűen nem találok megfelelő méretűt a barkácsboltok honlapján. (Már a szerelvény szakszerűnek tűnő nevét sem volt egyszerű kitalálni, hogy a Google-t megetethessem a kulcsszóval.)
Siker esetén lesz beszámoló és "recept" a megfelelő topikban. - Egy rétegelt lemez lappal akarok védeni egy ajtót a házi airsoft/légfegyveres "lőtéren", és nem bánom, ha az eredmény inkább igényes, mint olcsó lesz, mert nekem kell nézegetnem.
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2022.12.14. 13:51 - Egy rétegelt lemez lappal akarok védeni egy ajtót a házi airsoft/légfegyveres "lőtéren", és nem bánom, ha az eredmény inkább igényes, mint olcsó lesz, mert nekem kell nézegetnem.
Airsoftra egy szabadon fellógatott nagyméretű törölköző megoldja a problémát mindenféle rétegelt lemez nélkül, és könnyen eltávolítható. A légfegyverhez valóban kell valami combosabb
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2022.12.14. 20:51 Airsoftra egy szabadon fellógatott nagyméretű törölköző megoldja a problémát mindenféle rétegelt lemez nélkül, és könnyen eltávolítható. A légfegyverhez valóban kell valami combosabb
Sőt, airsoftnál, légfegyvernél is nagyon kell figyelni a visszapattanó lövedékekre. Egy fellógatott padlószőnyeg, elé egy pokróc. Becspódás hangját is tompítja.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.12.14. 21:47 Sőt, airsoftnál, légfegyvernél is nagyon kell figyelni a visszapattanó lövedékekre. Egy fellógatott padlószőnyeg, elé egy pokróc. Becspódás hangját is tompítja.
Ha már hang: kipróbáltam a 38-as szobalövölkét. Nem tudom, mi lakik egy nagy pisztoly csapiban, de rendeset szólt, és telenyomta korommal a piros műanyag hüvely belsejét peremig, hogy alighanem a dobfuratba-csőbe is jutott bőven... :-)

De tény, hogy kézzel csapizható és tölthető, egyedül a kicsapizáshoz kell egy alkalmas hegyes szerszám (de az meg van otthon nekem, ugyebár :-)).
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2022.12.15. 07:38 Ha már hang: kipróbáltam a 38-as szobalövölkét. Nem tudom, mi lakik egy nagy pisztoly csapiban, de rendeset szólt, és telenyomta korommal a piros műanyag hüvely belsejét peremig, hogy alighanem a dobfuratba-csőbe is jutott bőven... :-)

De tény, hogy kézzel csapizható és tölthető, egyedül a kicsapizáshoz kell egy alkalmas hegyes szerszám (de az meg van otthon nekem, ugyebár :-)).
És hagy nyomot a huzagolás a hengeren?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Képkeret akasztó szerelvény

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.12.15. 07:46 És hagy nyomot a huzagolás a hengeren?
Nem nagyon néztem, őszintén szólva, de majd megsasolom közelről.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

https://tenyek.hu/cikkek/harcba-szallt- ... elem-video

A férfi a rokkant kocsiból felpattanva sörös üveggel fejen ütötte haragosát....

Mondom én, hogy a kocsmákban több csoda megy végbe mint Máriapócson a könnyező Madonna előtt :D
A sör meg jó az izületekre a sörös üveg meg a púpokra gyakoról kedvező hatást :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Válasz küldése