OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Petya357 írta: 2022.09.27. 22:00 Már lecsengett, nem vagy trendi 😂😉
Akkor neki miért 9 millió feliratkozója 🤣🤣🤣
https://youtube.com/c/Beluga1
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

waltherlg400 írta: 2022.09.28. 12:18 Akkor neki miért 9 millió feliratkozója 🤣🤣🤣
https://youtube.com/c/Beluga1
Ne haragudj már, de ki nem szarja le, hogy valakinek van 9M feliratkozója a youtube-n, ezen a fórumon.
Szerintem ezt a szarságot ne erőltesd tovább ezen a fórumon.
"..."
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Van valahol konkrét adat , hogy hány sport / vadász lőfegyver / viselési engedélyes gázpisztoly van a lakosságnál ? A guugli nem a barátom ...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2022.09.28. 18:07 Van valahol konkrét adat , hogy hány sport / vadász lőfegyver / viselési engedélyes gázpisztoly van a lakosságnál ? A guugli nem a barátom ...
http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/rend ... u-valosag/

2017-es, de olyan hűdepozitív változások nincsenek, sőt.

Kép

MORE ON THIS TOPIC:

https://nepszava.hu/3033704_kaotikus-a- ... -orszagban
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2022.09.28. 18:11 http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/rend ... u-valosag/

2017-es, de olyan hűdepozitív változások nincsenek, sőt.

Kép

MORE ON THIS TOPIC:

https://nepszava.hu/3033704_kaotikus-a- ... -orszagban
kiv. lennék mennyi GP/gumis van viselési NÉLKÜL fiókban, autóban és igen, kabátzsebben. 500k sztem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszi .
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2022.09.29. 11:22 Többen vagyuk akik nyíltan az ukrán oldalnak drukkolunk, de a katonai altopikban az érvelésnek ennél azért kifinomultabbnak kellene lennie és minél több hivatkozást tartalmaznia. Ezért hoztuk külön topikba az egészet hogy ne trollkodkjuk szét a katonait, de attól ez még szaktopik, csak kicsit több saját (és néha vágyvezérelt) gondolatot, elméleteket stb. tartalmaz.

A szimpátia abszolút érthető, de ez így pusztán drukkerkedés, kb. "Hajrá Fradi, lila majmok!". Úgyhogy ennél szerintem legyünk minőségibbek a katonai altopikon is.
Sir yes sir!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2022.09.29. 11:22 Többen vagyuk akik nyíltan az ukrán oldalnak drukkolunk, de a katonai altopikban az érvelésnek ennél azért kifinomultabbnak kellene lennie és minél több hivatkozást tartalmaznia. Ezért hoztuk külön topikba az egészet hogy ne trollkodkjuk szét a katonait, de attól ez még szaktopik, csak kicsit több saját (és néha vágyvezérelt) gondolatot, elméleteket stb. tartalmaz.

A szimpátia abszolút érthető, de ez így pusztán drukkerkedés, kb. "Hajrá Fradi, lila majmok!". Úgyhogy ennél szerintem legyünk minőségibbek a katonai altopikon is.
Igen, így igaz, ahogyan leírtad. Nem volt túl igényes a megfogalmazás....mivel én is úgy gondolom, hogy ez nem focimeccs.
Alkatilag, nem vagyok egy hidegfejü, mindent kiszámító figura. Inkább a érzelmek irányítanak, bár ez tudom, hogy elég nőies tulajdonság.
Elnézést kérek a spontán vélemény nyilvánítás miatt. Nem ígérem, hogy nem fordul elő 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2022.09.29. 11:22 Többen vagyuk akik nyíltan az ukrán oldalnak drukkolunk, de a katonai altopikban az érvelésnek ennél azért kifinomultabbnak kellene lennie és minél több hivatkozást tartalmaznia. Ezért hoztuk külön topikba az egészet hogy ne trollkodkjuk szét a katonait, de attól ez még szaktopik, csak kicsit több saját (és néha vágyvezérelt) gondolatot, elméleteket stb. tartalmaz.

A szimpátia abszolút érthető, de ez így pusztán drukkerkedés, kb. "Hajrá Fradi, lila majmok!". Úgyhogy ennél szerintem legyünk minőségibbek a katonai altopikon is.
Ez a topik azért jött létre, hogy karantén legyen egy aktuális és ezért érzelmekkel terhelt, amúgy a katonai topikban ontopic témának. A téma olyan, hogy például az értékrendi alapon és a jéghideg fejjel kialakított álláspontok keményebben ütköznek, miközben mi mindannyian célpontjai vagyunk mindenféle propagandának, plusz amúgy is tévedésre hajlamos emberek vagyunk. A topik addig lesz megtűrve, amíg a kommunikáció kulturált.

Továbbá témától függetlenül a következő az álláspontom: senkitől sem várom el, hogy az érzelmeit fékezze, mert az érzelmek többnyire annyira irányíthatók, mint az, hogy fáj-e a fejünk; azt viszont elvárom, hogy a tetteit - beleértve: kommunikáció - mindenki kontrollálja, különben kérdésessé válik, való-e a kezébe fegyver.
Aki nagyon pipa, annak a következőt a javaslatom - ami nekem bevált -: írja meg a hozzászólását, és egy napig várjon, amíg az "Elküld" gombra nyom!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Poresz írta: 2022.09.29. 12:29 Ez a topik azért jött létre, hogy karantén legyen egy aktuális és ezért érzelmekkel terhelt, amúgy a katonai topikban ontopic témának. A téma olyan, hogy például az értékrendi alapon és a jéghideg fejjel kialakított álláspontok keményebben ütköznek, miközben mi mindannyian célpontjai vagyunk mindenféle propagandának, plusz amúgy is tévedésre hajlamos emberek vagyunk. A topik addig lesz megtűrve, amíg a kommunikáció kulturált.

Továbbá témától függetlenül a következő az álláspontom: senkitől sem várom el, hogy az érzelmeit fékezze, mert az érzelmek többnyire annyira irányíthatók, mint az, hogy fáj-e a fejünk; azt viszont elvárom, hogy a tetteit - beleértve: kommunikáció - mindenki kontrollálja, különben kérdésessé válik, való-e a kezébe fegyver.
Aki nagyon pipa, annak a következőt a javaslatom - ami nekem bevált -: írja meg a hozzászólását, és egy napig várjon, amíg az "Elküld" gombra nyom!
"Való-e a kezébe fegyver... " ... Ez, most, hogy? Azért mert zászlókat küldtem, meg hajrá Ukrajna, akkor nem való a kezembe fegyver? Vagy, hogyan értetted ezt, kedves Poresz barátom?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Poresz írta: 2022.09.29. 12:29 Ez a topik azért jött létre, hogy karantén legyen egy aktuális és ezért érzelmekkel terhelt, amúgy a katonai topikban ontopic témának. A téma olyan, hogy például az értékrendi alapon és a jéghideg fejjel kialakított álláspontok keményebben ütköznek, miközben mi mindannyian célpontjai vagyunk mindenféle propagandának, plusz amúgy is tévedésre hajlamos emberek vagyunk. A topik addig lesz megtűrve, amíg a kommunikáció kulturált.

Továbbá témától függetlenül a következő az álláspontom: senkitől sem várom el, hogy az érzelmeit fékezze, mert az érzelmek többnyire annyira irányíthatók, mint az, hogy fáj-e a fejünk; azt viszont elvárom, hogy a tetteit - beleértve: kommunikáció - mindenki kontrollálja, különben kérdésessé válik, való-e a kezébe fegyver.
Aki nagyon pipa, annak a következőt a javaslatom - ami nekem bevált -: írja meg a hozzászólását, és egy napig várjon, amíg az "Elküld" gombra nyom!
Különben, érdekes, hogy régebben, a tabi lőtéren még nagy örömmel lőttél a Remington NMA revolveremmel, akkor még nem volt ilyen sarkos a véleményed rólam... Schade 😒
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

The Gent írta: 2022.09.29. 12:52 Különben, érdekes, hogy régebben, a tabi lőtéren még nagy örömmel lőttél a Remington NMA revolveremmel, akkor még nem volt ilyen sarkos a véleményed rólam... Schade 😒
Szia Gent!

Nem ismerjük egymást személyesen, de ne vedd ennyire komolyan ezt a témát itt!
Easy! :-)
Baráti üdvözlettel, Bear
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2022.09.29. 13:18 Szia Gent!

Nem ismerjük egymást személyesen, de ne vedd ennyire komolyan ezt a témát itt!
Easy! :-)
Baráti üdvözlettel, Bear
Köszönöm a kedvességed!

Igazad van... Lehet iszom egy kis fehér rumot, majd ha végre hazaértem. 😏👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

The Gent írta: 2022.09.29. 13:32 Köszönöm a kedvességed!

Igazad van... Lehet iszom egy kis fehér rumot, majd ha végre hazaértem. 😏👍
Megtisztelsz, ha az én egészségemre is iszol egyet! :)

Éppen négy ismerősöm onkológiai leletét értékelem.. :-(
Sajnos sok sz.r dolog van az életben alapból is, nem kell hogy még itt is összevesszünk egymással.
Poresz délután jön hozzám, ha gondolod fejbe kólintom a nevedben egy üres kannával.. ;-) csak küldd át a fejbekólintás erősségét 1...10-es skálán. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2022.09.29. 13:42 Megtisztelsz, ha az én egészségemre is iszol egyet! :)

Éppen négy ismerősöm onkológiai leletét értékelem.. :-(
Sajnos sok sz.r dolog van az életben alapból is, nem kell hogy még itt is összevesszünk egymással.
Poresz délután jön hozzám, ha gondolod fejbe kólintom a nevedben egy üres kannával.. ;-) csak küldd át a fejbekólintás erősségét 1...10-es skálán. :)
Az biztos, hogy iszom az egészségedre! 😏👍
Dehogy kell bántani ...a Poresz egy nagyon rendes, művelt, okos káder 😏
Ilyenkor, ebben a nyomorult időjárásban, erőt vesz rajtam az őszi melankólia 😏
Mindkét szülőmet az az átkozott kór vitte el... Szívből sajnálom az ismerőseidet!!!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2022.09.29. 13:42 Megtisztelsz, ha az én egészségemre is iszol egyet! :)

Éppen négy ismerősöm onkológiai leletét értékelem.. :-(
Sajnos sok sz.r dolog van az életben alapból is, nem kell hogy még itt is összevesszünk egymással.
Poresz délután jön hozzám, ha gondolod fejbe kólintom a nevedben egy üres kannával.. ;-) csak küldd át a fejbekólintás erősségét 1...10-es skálán. :)
11...? :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.09.29. 15:1711...? :D
10 felett már Richter-skálában számoljuk. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2022.09.29. 13:42 Megtisztelsz, ha az én egészségemre is iszol egyet! :)

Éppen négy ismerősöm onkológiai leletét értékelem.. :-(
Sajnos sok sz.r dolog van az életben alapból is, nem kell hogy még itt is összevesszünk egymással.
Poresz délután jön hozzám, ha gondolod fejbe kólintom a nevedben egy üres kannával.. ;-) csak küldd át a fejbekólintás erősségét 1...10-es skálán. :)
Bármekkorát is vágsz rá, kérd el tőle cserébe azt a 10e Ft-ot, amit a Lov2-esre akar elbaszni. Jobban jár.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - így lesz betörőből nőre támadó baltás rablás.

Nagyon fontos látni, hogy összesen 3+9, azaz 12 db betörést és ezek közt több RABLÁSsá fajultat követhetett el egy biztonságosnak mondott budapesti kerületben az elkövető, mielőtt elkapták ÉS beszámolt róla a sünsajtó. MENNYI ILYEN LEHET, AMIRŐL SOHA NEM SZÁMOLNAK BE A NYILVÁNOSSÁGNAK!

"Volt olyan ház, ahova az elkövető háromszor is visszament: első alkalommal pénzt és iratokat vitt magával, másodszor a megszólaló riasztó miatt üres kézzel menekült el, míg harmadjára rátámadt az ott lakó nőre, a padlóhoz szorította és a pénzét követelte. Végül a férfi 700 ezer forinttal és ékszerekkel együtt távozott.
Az eljárás során a nyomozók további kilenc, a kerületben elkövetett betörésről szereztek tudomást. Két esetben a tulajdonosok megzavarták a tettest, aki késsel vagy baltával megfenyegette, megütötte, majd a vécébe, illetve a kamrába zárta őket. A megtámadott asszonyok könnyű sérüléseket szenvedtek."

https://telex.hu/belfold/2022/10/01/obu ... eg-elfogas
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2022.10.02. 07:21 Napi magyar valóság rovat - így lesz betörőből nőre támadó baltás rablás.

Nagyon fontos látni, hogy összesen 3+9, azaz 12 db betörést és ezek közt több RABLÁSsá fajultat követhetett el egy biztonságosnak mondott budapesti kerületben az elkövető, mielőtt elkapták ÉS beszámolt róla a sünsajtó. MENNYI ILYEN LEHET, AMIRŐL SOHA NEM SZÁMOLNAK BE A NYILVÁNOSSÁGNAK!

"Volt olyan ház, ahova az elkövető háromszor is visszament: első alkalommal pénzt és iratokat vitt magával, másodszor a megszólaló riasztó miatt üres kézzel menekült el, míg harmadjára rátámadt az ott lakó nőre, a padlóhoz szorította és a pénzét követelte. Végül a férfi 700 ezer forinttal és ékszerekkel együtt távozott.
Az eljárás során a nyomozók további kilenc, a kerületben elkövetett betörésről szereztek tudomást. Két esetben a tulajdonosok megzavarták a tettest, aki késsel vagy baltával megfenyegette, megütötte, majd a vécébe, illetve a kamrába zárta őket. A megtámadott asszonyok könnyű sérüléseket szenvedtek."

https://telex.hu/belfold/2022/10/01/obu ... eg-elfogas
Kutyasétáltatás, szóváltás késelés. És megint nem értem, miért nem emberölési kísérlet a vád. A kutyát ki is nyírták..
https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... a-csepelen
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

zora írta: 2022.10.02. 14:08 Kutyasétáltatás, szóváltás késelés. És megint nem értem, miért nem emberölési kísérlet a vád. A kutyát ki is nyírták..
https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... a-csepelen
Végülis ha a jogos védelemnél a fegyveresen vagy felfegyverkezve támadás a védekezés mértéke szempontjából mérlegelés nélkül életellenesnek minősül, akkor a következő lépés lehetne az, hogy a vád szempontjából is.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2022.10.02. 14:40 Végülis ha a jogos védelemnél a fegyveresen vagy felfegyverkezve támadás a védekezés mértéke szempontjából mérlegelés nélkül életellenesnek minősül, akkor a következő lépés lehetne az, hogy a vád szempontjából is.
Szia Tamás! Látom, képben vagy.
Arról mi a véleményed, ami velem történt, ma reggel?
A menetrögzítő kamera 4k-ban, mindent rögzített. Nem tudom holnap bemutassam-e a közegnek?
Párhuzamos közlekedésre alkalmas főút, két falu között. Gyér forgalom. Haladok 90-kmh-val a belső sávban, közben nézem a mögöttes forgalmat, ha gyorsabb autó jön akkor lehuzódok, a külső sávba. Majdnem beérek a faluba, amikor 70-es tábla, aztán 50-es tábla, mert következik egy lámpával védett gyalogatkelőhely. Belenéztem a tükörbe, egy Skoda, mögöttem, érinti a kocsim hátsó részét. A 50-60 év közötti figura, eltorzult arccal üvölt, hogy menjek gyorsabban, az 50-es táblánál. Nem mentem, főleg, hogy drónnal szokták a rendőrség a területet figyelni.. Különben a figura simán el mehetett volna mellettem a külső sávban. Mikor éppen le akarta húzódni a külső sávba az ipse is persze akkor húzódott le ,elment mellettem, a lehúzott ablaknál anyazott, meg mondta, hogy menjek utána a Spar parkolóban, majd elintézi a sorsomat. Mentem utána, de amikor észre vette, hogy nem megyek én is a kanyarodó sávban, akkor a zárovonalon áthaladva, elém vágott ...mint a filmekben, hogy megállítson. Éppen hogy csak ki tudtam kerülni sávváltással... Szóval gyáva módon kitértem, a kihívás elől 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2022.10.02. 16:26 Szia Tamás! Látom, képben vagy.
Arról mi a véleményed, ami velem történt, ma reggel?
A menetrögzítő kamera 4k-ban, mindent rögzített. Nem tudom holnap bemutassam-e a közegnek?
Párhuzamos közlekedésre alkalmas főút, két falu között. Gyér forgalom. Haladok 90-kmh-val a belső sávban, közben nézem a mögöttes forgalmat, ha gyorsabb autó jön akkor lehuzódok, a külső sávba. Majdnem beérek a faluba, amikor 70-es tábla, aztán 50-es tábla, mert következik egy lámpával védett gyalogatkelőhely. Belenéztem a tükörbe, egy Skoda, mögöttem, érinti a kocsim hátsó részét. A 50-60 év közötti figura, eltorzult arccal üvölt, hogy menjek gyorsabban, az 50-es táblánál. Nem mentem, főleg, hogy drónnal szokták a rendőrség a területet figyelni.. Különben a figura simán el mehetett volna mellettem a külső sávban. Mikor éppen le akarta húzódni a külső sávba az ipse is persze akkor húzódott le ,elment mellettem, a lehúzott ablaknál anyazott, meg mondta, hogy menjek utána a Spar parkolóban, majd elintézi a sorsomat. Mentem utána, de amikor észre vette, hogy nem megyek én is a kanyarodó sávban, akkor a zárovonalon áthaladva, elém vágott ...mint a filmekben, hogy megállítson. Éppen hogy csak ki tudtam kerülni sávváltással... Szóval gyáva módon kitértem, a kihívás elől 😏
Büntetőfékezés, közúti veszélyeztetés, simán bevonják a jogdiját fél évre, lesz ideje elgondolkodni rajta, hogy megérte-e.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2022.10.02. 16:26 Arról mi a véleményed, ami velem történt, ma reggel?
A menetrögzítő kamera 4k-ban, mindent rögzített. Nem tudom holnap bemutassam-e a közegnek?
Párhuzamos közlekedésre alkalmas főút, két falu között. Gyér forgalom. Haladok 90-kmh-val a belső sávban, (...)
Ha bemutatod a felvételt a közegnek, az a következőt fogja látni: lakott területen kívül a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton csak akkor szabad folyamatosan a belső sávban haladni, ha a külső sáv telített. És a közeg már tölti is ki a csekket neked. Utána esetleg foglalkozik az idegbeteggel is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.10.02. 16:46 Büntetőfékezés, közúti veszélyeztetés, simán bevonják a jogdiját fél évre, lesz ideje elgondolkodni rajta, hogy megérte-e.
Ő meg járhat 5 évig tárgyalásokra tanúként. LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

The Gent írta: 2022.10.02. 16:26 Szia Tamás! Látom, képben vagy.
Arról mi a véleményed, ami velem történt, ma reggel?
A menetrögzítő kamera 4k-ban, mindent rögzített. Nem tudom holnap bemutassam-e a közegnek?
Párhuzamos közlekedésre alkalmas főút, két falu között. Gyér forgalom. Haladok 90-kmh-val a belső sávban, közben nézem a mögöttes forgalmat, ha gyorsabb autó jön akkor lehuzódok, a külső sávba. Majdnem beérek a faluba, amikor 70-es tábla, aztán 50-es tábla, mert következik egy lámpával védett gyalogatkelőhely. Belenéztem a tükörbe, egy Skoda, mögöttem, érinti a kocsim hátsó részét. A 50-60 év közötti figura, eltorzult arccal üvölt, hogy menjek gyorsabban, az 50-es táblánál. Nem mentem, főleg, hogy drónnal szokták a rendőrség a területet figyelni.. Különben a figura simán el mehetett volna mellettem a külső sávban. Mikor éppen le akarta húzódni a külső sávba az ipse is persze akkor húzódott le ,elment mellettem, a lehúzott ablaknál anyazott, meg mondta, hogy menjek utána a Spar parkolóban, majd elintézi a sorsomat. Mentem utána, de amikor észre vette, hogy nem megyek én is a kanyarodó sávban, akkor a zárovonalon áthaladva, elém vágott ...mint a filmekben, hogy megállítson. Éppen hogy csak ki tudtam kerülni sávváltással... Szóval gyáva módon kitértem, a kihívás elől 😏
Jól tetted... Annyit nem ért volna, hogy a rendőrségre, meg a bíróságra járkálj és ügyvédre költsd azt a pénzt amit fegyverre is költhetnél :lol:

Persze attól még dühítő a sok paraszt az utakon...
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Thomaster írta: 2022.10.02. 14:40 Végülis ha a jogos védelemnél a fegyveresen vagy felfegyverkezve támadás a védekezés mértéke szempontjából mérlegelés nélkül életellenesnek minősül, akkor a következő lépés lehetne az, hogy a vád szempontjából is.
így is kevés a börtönökben a férőhely
meg sokba is kerülne ha lenne
meg a bíróság önmagában is sokba kerül
pénz meg pont nincs

(meg idő sem)

szóval kormányzati reklám kellene arra, hogy "már 10 éve nem kell mérlegelni önvédekezéskor --> kérjük a lakosságot ennek megfelelően eljárni a közjó és a közvagyon érdekében"

és meg kell mondani az ügészeknek, hogy egyértelmű esetekben el sem szabad indítani az eljárást

megjegyzés1: erre a konkrét esetre nyilván ez sem lett volna direkt megoldás, de idővel feltételezésem szerint mégiscsak kikopnának a társadalomból az oda nem illő egyedek

megjegyzés2: az egyik régi cimborám épp most mesélte, hogy nemrég el kellett menekülnie, így úszta meg, hogy 4en szétkapják büntetésből azért, mert galád módon merészelt szabályosan közlekedni
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Thomaster írta: 2022.10.02. 16:50 Ha bemutatod a felvételt a közegnek, az a következőt fogja látni: lakott területen kívül a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton csak akkor szabad folyamatosan a belső sávban haladni, ha a külső sáv telített. És a közeg már tölti is ki a csekket neked. Utána esetleg foglalkozik az idegbeteggel is.
Izé.. a kamera 1 perces részletekben rögzített. Amit lát az egy perces történet...Akkor honnan tudná a közeg, hogy folyamatosan a belső sávban haladtam, éppen akkor mentem át ,mert egy 60-al közlekedő "kispolszkit "kerültem ki... Van rendőr ismerősöm...tiszt is tiszthelyettes is, mondjuk, nem közlekedési vonalon, majd tőlük érdeklődöm. Nézd, Tamás, ma velem tette ezt a pszichopata, holnap lehet Te kerülsz szembe ezzel. Az ilyen állatokat ki kell szűrni a forgalomból. Szerintem... Te nem láttad az arcát, képes lett volna ott helyben kinyírni, a semmiért... Ennek jogosítvány???
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Kontrolle13 írta: 2022.10.02. 16:54 Jól tetted... Annyit nem ért volna, hogy a rendőrségre, meg a bíróságra járkálj és ügyvédre költsd azt a pénzt amit fegyverre is költhetnél :lol:

Persze attól még dühítő a sok paraszt az utakon...
Jól, de azóta is esz a fene...kettős az érzés ,egyszer azt gondolom, persze jól döntöttem, máskor meg, hogy szét kellett volna bsznom, legalább az egyik térdkalácsát... 😏csak félek, hogy ennyivel nem értem volna be... 😒akkor meg... Börike...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

The Gent írta: 2022.10.02. 18:51 Jól, de azóta is esz a fene...kettős az érzés ,egyszer azt gondolom, persze jól döntöttem, máskor meg, hogy szét kellett volna bsznom, legalább az egyik térdkalácsát... 😏csak félek, hogy ennyivel nem értem volna be... 😒akkor meg... Börike...
És ez ahányszor eszedbe fog jutni, annyiszor fogod így érezni...

De hidd el ha szétb@szod a fejét (mert szétb@szod) akkor most azon agyalnál, hogyan tovább, melyik ügyvédet hívd stb...
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Kontrolle13 írta: 2022.10.02. 19:32 És ez ahányszor eszedbe fog jutni, annyiszor fogod így érezni...

De hidd el ha szétb@szod a fejét (mert szétb@szod) akkor most azon agyalnál, hogyan tovább, melyik ügyvédet hívd stb...
Így igazi... Koros vagyok már a sitthez 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

The Gent írta: 2022.10.02. 20:17 Így igazi... Koros vagyok már a sitthez 😏
Jah, öreg róka nem rakéta, ballag mint a teknősbéka.. ;)

Gratula, jól megoldottad a helyzetet, hogy nem mentél bele a kakaskodásba!
Ha belemész, CSAKIS bajod lehet belőle. Pozitív kimenete NINCS.

Ha fegyvert hordok, sokkal megfontoltabb vagyok. Ilyenkor belegondolok, hogy mit szólt volna ha utánamegyek, és amikor a Spár parkolóban jön nekem "szólozni", akkor szép nyugisan térden lövöm, és eltöröm a karját egy viperával.. hogy meglepődne. :)
Jót nevetek rajta, és már túl is vagyok rajta. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

The Gent írta: 2022.10.02. 16:26 Szia Tamás! Látom, képben vagy.
Arról mi a véleményed, ami velem történt, ma reggel?
A menetrögzítő kamera 4k-ban, mindent rögzített. Nem tudom holnap bemutassam-e a közegnek?
Párhuzamos közlekedésre alkalmas főút, két falu között. Gyér forgalom. Haladok 90-kmh-val a belső sávban, közben nézem a mögöttes forgalmat, ha gyorsabb autó jön akkor lehuzódok, a külső sávba. Majdnem beérek a faluba, amikor 70-es tábla, aztán 50-es tábla, mert következik egy lámpával védett gyalogatkelőhely. Belenéztem a tükörbe, egy Skoda, mögöttem, érinti a kocsim hátsó részét. A 50-60 év közötti figura, eltorzult arccal üvölt, hogy menjek gyorsabban, az 50-es táblánál. Nem mentem, főleg, hogy drónnal szokták a rendőrség a területet figyelni.. Különben a figura simán el mehetett volna mellettem a külső sávban. Mikor éppen le akarta húzódni a külső sávba az ipse is persze akkor húzódott le ,elment mellettem, a lehúzott ablaknál anyazott, meg mondta, hogy menjek utána a Spar parkolóban, majd elintézi a sorsomat. Mentem utána, de amikor észre vette, hogy nem megyek én is a kanyarodó sávban, akkor a zárovonalon áthaladva, elém vágott ...mint a filmekben, hogy megállítson. Éppen hogy csak ki tudtam kerülni sávváltással... Szóval gyáva módon kitértem, a kihívás elől 😏
Mintha nem először lenne hasonló szitud (régen egyszer nem azért kergettél meg valakit, mert az meg balról került ki?). Szerintem engedd el azt, hogy ki hol és milyen gyorsan megy vagy megelőz téged. Ha látom, hogy valaki jön mögöttem, kimegyek a külsőbe és kész, nem is dudálnak vagy anyáznak le ilyen hülyeség miatt.
Egyébként meg hagyni a f@szba, mert ha leállsz ilyen baromságok miatt minden idiótával, előbb-utóbb lesz egy gari priuszod.
Sapienti sat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

The Gent írta: 2022.10.02. 18:45 Izé.. a kamera 1 perces részletekben rögzített. Amit lát az egy perces történet...Akkor honnan tudná a közeg, hogy folyamatosan a belső sávban haladtam, éppen akkor mentem át ,mert egy 60-al közlekedő "kispolszkit "kerültem ki... Van rendőr ismerősöm...tiszt is tiszthelyettes is, mondjuk, nem közlekedési vonalon, majd tőlük érdeklődöm. Nézd, Tamás, ma velem tette ezt a pszichopata, holnap lehet Te kerülsz szembe ezzel. Az ilyen állatokat ki kell szűrni a forgalomból. Szerintem... Te nem láttad az arcát, képes lett volna ott helyben kinyírni, a semmiért... Ennek jogosítvány???
Legközelebb esetleg meg kéne próbálni betartani a közlekedési szabályokat mielőtt másokat próbálsz meg edukálni belőlük...hm?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

The Gent írta: 2022.10.02. 16:26 Szia Tamás! Látom, képben vagy.
Arról mi a véleményed, ami velem történt, ma reggel?
A menetrögzítő kamera 4k-ban, mindent rögzített. Nem tudom holnap bemutassam-e a közegnek?
Párhuzamos közlekedésre alkalmas főút, két falu között. Gyér forgalom. Haladok 90-kmh-val a belső sávban, közben nézem a mögöttes forgalmat, ha gyorsabb autó jön akkor lehuzódok, a külső sávba. Majdnem beérek a faluba, amikor 70-es tábla, aztán 50-es tábla, mert következik egy lámpával védett gyalogatkelőhely. Belenéztem a tükörbe, egy Skoda, mögöttem, érinti a kocsim hátsó részét. A 50-60 év közötti figura, eltorzult arccal üvölt, hogy menjek gyorsabban, az 50-es táblánál. Nem mentem, főleg, hogy drónnal szokták a rendőrség a területet figyelni.. Különben a figura simán el mehetett volna mellettem a külső sávban. Mikor éppen le akarta húzódni a külső sávba az ipse is persze akkor húzódott le ,elment mellettem, a lehúzott ablaknál anyazott, meg mondta, hogy menjek utána a Spar parkolóban, majd elintézi a sorsomat. Mentem utána, de amikor észre vette, hogy nem megyek én is a kanyarodó sávban, akkor a zárovonalon áthaladva, elém vágott ...mint a filmekben, hogy megállítson. Éppen hogy csak ki tudtam kerülni sávváltással... Szóval gyáva módon kitértem, a kihívás elől 😏
Én csak azt nem értem, hogy ha már szabályosan szeretnél közlekedni, mert hogy 50-es táblánál nem mész többel, mint 50, oké, akkor ezt miért nem a külső sávban teszed, ami a szabályos? Vagy ha teszem azt, velem is szokott lenni, hogy a külső egy ótvar szar, ezért megyek folyamat a belsőbe, akkor ha jön valaki, egyből kimegyek amíg elmegy.
Nyílván nem azt mondom, hogy a figura viselkedése normális volt, sőt, de ezzel azért tetted alá a lovat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

smith15 írta: 2022.10.03. 08:45 Én csak azt nem értem, hogy ha már szabályosan szeretnél közlekedni, mert hogy 50-es táblánál nem mész többel, mint 50, oké, akkor ezt miért nem a külső sávban teszed, ami a szabályos? Vagy ha teszem azt, velem is szokott lenni, hogy a külső egy ótvar szar, ezért megyek folyamat a belsőbe, akkor ha jön valaki, egyből kimegyek amíg elmegy.
Nyílván nem azt mondom, hogy a figura viselkedése normális volt, sőt, de ezzel azért tetted alá a lovat.
a nők meg ne csodálkozzanak, ha megerőszakolják őket, ha már egyszer úgy öltözködnek, hogy kilátszik a bokájuk, meg adott esetben a térdük is?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.03. 09:32 a nők meg ne csodálkozzanak, ha megerőszakolják őket, ha már egyszer úgy öltözködnek, hogy kilátszik a bokájuk, meg adott esetben a térdük is?
Az egész balhé nincs, ha betartja a kreszt és nem belsőben halad folyamatosan.
Ha kívül ment volna akkor az ugató idióta el ment volna mellette és soha büdös eletben nem beszéltek volna egymással.
Semmi köze nincs ahhoz, hogy miért eroszakolják meg a nőket.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Ha a belső sávból lehet besorolni a lakott területre beérve a mindjárt ott található kanyarodó sávba, ahonnan a benzinkút és a bevásárló központ megközelíthető, akkor biztonságosabb és életszerűbb már korábban oda besorolni.
Ha valaki mégis szabálytalanul vagy figyelmetlenül közlekedik, annak verés vagy kivégzés jár?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2022.10.03. 10:06 Ha a belső sávból lehet besorolni a lakott területre beérve a mindjárt ott található kanyarodó sávba, ahonnan a benzinkút és a bevásárló központ megközelíthető, akkor biztonságosabb és életszerűbb már korábban oda besorolni.
Ha valaki mégis szabálytalanul vagy figyelmetlenül közlekedik, annak verés vagy kivégzés jár?
Nem, de ha valaki gyorsabban akar menni, el kell engedni és nincs az egész történet. Aki a csíkosban ül, az foglalkozzon a szabálytalanokkal, nem kell oktatni, rendőrködni vagy önérzeti kérdést csinálni a közlekedésből.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2022.10.03. 10:11 Nem, de ha valaki gyorsabban akar menni, el kell engedni és nincs az egész történet. Aki a csíkosban ül, az foglalkozzon a szabálytalanokkal, nem kell oktatni, rendőrködni vagy önérzeti kérdést csinálni a közlekedésből.
+1
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Ha egy nő kirakja mindenét, akkor ne csodálkozzon és hepciáskodjon azon, hogy akár egy pillantást is vet rá, vagy utána fordulva megnézi egy férfi. Ettől még az erőszakolókat maximálisan el kell itélni, mert beteg és nem tud uralkodni magán.
De ha bemegyek a gettó közepére egy, a fejem tetejére tett, dugig tömött pénztárcával, akkor ne csodálkozzak, ha kirabolnak, még ha a rablás bűncselekmény is és a rablókat hátra kéne vinni és....
Ergo, ha valamivel kiprovokálok valamit, akkor én is lúdas vagyok kicsit.

És ismétlem amit írtam, nem védem a hátulról jövőt, sőt. De írva is volt, hogy "Gyér forgalom" volt, tehát továbbra sem indokolja semmi a bevallott, folyamatos belsőben haladást, még ha később valamikor valmilyen beforduló is van. Kimegyek, elengedem, visszamegyek, kb 10 másodperc ha van az egész, és semmi konfliktus nincs.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

nemtokregelni írta: 2022.10.03. 10:11 Nem, de ha valaki gyorsabban akar menni, el kell engedni és nincs az egész történet. Aki a csíkosban ül, az foglalkozzon a szabálytalanokkal, nem kell oktatni, rendőrködni vagy önérzeti kérdést csinálni a közlekedésből.
Igazad van, én is így gondolom. Sőt a topiktárs is ezzel kezdte a történetét, haladt a belsőben, készen arra, hogy ha gyorsabban jönne valaki, elengedje.
Most itt azon megy a fingreszelés, hogy mifaszt keresett a belső sávban.
Ha ez az eset azon az útvonalon történt, ahová kb beazonosítottam, ott én is hasonlóan haladok, ha be akarok térni a kútra, vagy a mosóhoz, boltba, mert egy S kanyar visz be a településre, ott mindjárt jelzőlámpa. Nem belátható előre, hogy van-e torlódás, zöld-e a lámpa, ott sávot váltani már neccesebb. És így fordulhat elő, hogy az utánad jövő is úgy érkezik meg a seggedbe, hogy csak az utolsó pillanatban tűnik fel. De nyilván ő a hibás, kérte a verést.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

smith15 írta: 2022.10.03. 10:23 Ha egy nő kirakja mindenét, akkor ne csodálkozzon és hepciáskodjon azon, hogy akár egy pillantást is vet rá, vagy utána fordulva megnézi egy férfi. Ettől még az erőszakolókat maximálisan el kell itélni, mert beteg és nem tud uralkodni magán.
De ha bemegyek a gettó közepére egy, a fejem tetejére tett, dugig tömött pénztárcával, akkor ne csodálkozzak, ha kirabolnak, még ha a rablás bűncselekmény is és a rablókat hátra kéne vinni és....
Ergo, ha valamivel kiprovokálok valamit, akkor én is lúdas vagyok kicsit.

És ismétlem amit írtam, nem védem a hátulról jövőt, sőt. De írva is volt, hogy "Gyér forgalom" volt, tehát továbbra sem indokolja semmi a bevallott, folyamatos belsőben haladást, még ha később valamikor valmilyen beforduló is van. Kimegyek, elengedem, visszamegyek, kb 10 másodperc ha van az egész, és semmi konfliktus nincs.
Nem volt tíz másodperce. Tahókám megérkezett, mire észrevette Gent, már tolta is le.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

zora írta: 2022.10.03. 10:32 Nem volt tíz másodperce. Tahókám megérkezett, mire észrevette Gent, már tolta is le.
Magára a kisorolásra, elengedésre és visszasorolásra értettem a 10 másodpercet, nem az észlelésre. De ezt mondom, hogy itt volt a baj és az "áldozathibáztatás", hogy paraszt megérkezett, és amikor észrevette, akkor sem ment ki.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2022.10.03. 10:30 tűnik fel. De nyilván ő a hibás, kérte a verést.
Asszem olyan is volt, amikor később a lámpánál szólt rá valakire, aki merészelte jobbról kikerülni, azt is beírta ide 😆
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

nemtokregelni írta: 2022.10.03. 10:42 Asszem olyan is volt, amikor később a lámpánál szólt rá valakire, aki merészelte jobbról kikerülni, azt is beírta ide 😆
Tehát?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2022.10.03. 10:42 Asszem olyan is volt, amikor később a lámpánál szólt rá valakire, aki merészelte jobbról kikerülni, azt is beírta ide 😆
Asszed? Kedves Tőled. 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2022.10.03. 10:42 Asszem olyan is volt, amikor később a lámpánál szólt rá valakire, aki merészelte jobbról kikerülni, azt is beírta ide 😆
Igen, vonzom a bajt, sőt direkt keresem, így gondolod?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2022.10.03. 10:42 Asszem olyan is volt, amikor később a lámpánál szólt rá valakire, aki merészelte jobbról kikerülni, azt is beírta ide 😆
Regélj még valamit🤭
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.03. 09:32 a nők meg ne csodálkozzanak, ha megerőszakolják őket, ha már egyszer úgy öltözködnek, hogy kilátszik a bokájuk, meg adott esetben a térdük is?
Szerintem ezt haladó okosságot nem ezen fórumon kellene előadni.
Jogod ahhoz van, amit valaki, tehát v. az állam v. magad ki bír kenyszeríteni. Minden más csak papírpazarlás.
Tehát pont olyan értelmes döntés kihívó ruhában keveregni egy lepra környéken, mint a szavannán éjszaka fegyvertelenül gyalog romantikázni.
Lehetni lehet mind a kettőt , de hiénák mind a két helyen el fognak intézni.
A fegyvertartás nem szól másról, mint eszközt ad ahhoz, hogy a jogaid ott is ki legyenek kényszerítve ahol azokat az állam nem képes garantálni.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2022.10.03. 10:32 Nem volt tíz másodperce. Tahókám megérkezett, mire észrevette Gent, már tolta is le.
Pontosan így történt. Felvétel van róla. De úgy tűnik, hogy vannak itt néhányan, akik úgy gondolták, hogy megérdemlem a sorsomat, azt, hogy egy pszichopata megverjen, megkéselljen, megöljön, ahogyan a történet végén még is próbálkozott ezzel, hogy a zárovonalon áthaladva kijött elém, hogy a menekülésem megakadályozza. Szerintük ez jogos, mert az ötvenes tábla mellett feltartóztattam 9 másodpercre. Hmmm. Kellő tisztelettel kérdezem, hogy nem szégyenlik el ezek a személyek magukat?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

smith15 írta: 2022.10.03. 10:23 Ha egy nő kirakja mindenét, akkor ne csodálkozzon és hepciáskodjon azon, hogy akár egy pillantást is vet rá, vagy utána fordulva megnézi egy férfi. Ettől még az erőszakolókat maximálisan el kell itélni, mert beteg és nem tud uralkodni magán.
De ha bemegyek a gettó közepére egy, a fejem tetejére tett, dugig tömött pénztárcával, akkor ne csodálkozzak, ha kirabolnak, még ha a rablás bűncselekmény is és a rablókat hátra kéne vinni és....
Ergo, ha valamivel kiprovokálok valamit, akkor én is lúdas vagyok kicsit.

És ismétlem amit írtam, nem védem a hátulról jövőt, sőt. De írva is volt, hogy "Gyér forgalom" volt, tehát továbbra sem indokolja semmi a bevallott, folyamatos belsőben haladást, még ha később valamikor valmilyen beforduló is van. Kimegyek, elengedem, visszamegyek, kb 10 másodperc ha van az egész, és semmi konfliktus nincs.
Kedves Olvasó! Bizom abban, hogy holnap te találkozol a kedves szabalykövető, kicsit sem gyorshajtó pszichopata úriember barátoddal 😏👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2022.10.03. 10:54 Szerintem ezt haladó okosságot nem ezen fórumon kellene előadni.
Jogod ahhoz van, amit valaki, tehát v. az állam v. magad ki bír kenyszeríteni. Minden más csak papírpazarlás.
Tehát pont olyan értelmes döntés kihívó ruhában keveregni egy lepra környéken, mint a szavannán éjszaka fegyvertelenül gyalog romantikázni.
Lehetni lehet mind a kettőt , de hiénák mind a két helyen el fognak intézni.
A fegyvertartás nem szól másról, mint eszközt ad ahhoz, hogy a jogaid ott is ki legyenek kényszerítve ahol azokat az állam nem képes garantálni.
+1
Ez klasszikusan az aki hülye haljon meg mondással summázható.
Az áldozat nem azért hibáztatható, mert egy állat megtámadta vagy megerőszakolta, hanem mert ha nem egy szatyorban él, tudja, hogy ilyen állatok vannak, és megteszi a szükséges óvintézkedéseket.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.03. 09:36 Az egész balhé nincs, ha betartja a kreszt és nem belsőben halad folyamatosan.
Ha kívül ment volna akkor az ugató idióta el ment volna mellette és soha büdös eletben nem beszéltek volna egymással.
Semmi köze nincs ahhoz, hogy miért eroszakolják meg a nőket.
Igen Igaz👍 Te mindig betartod a kreszt, így kell !!!ezért aztán van rá erkölcsi alapod, hogy kioktass engem 😏👍gratulálok👍 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Minden tisztelet mellett, egy szóval sem mondtam sehol, hogy megérdemled azt, amit vélhetően az a szerencsétlen idegbeteg akart veled csinálni, sőt, maxmimálisan elítélendő ez a fajta idegbetegség a közlekedésben. Én csak annyit írtam, hogy semmi konfliktus nem lett volna akkor, ha kisorolsz, majd vissza.
Számtalanszor találkozok én is hasonlókkal autópályán, holott én sem pontosan a megnegedett sebességgel megyek a belsőben a külső sor melett. De egyszerűen meg szoktam oldani, kisorolok, elengedem, majd visszamegyek, kész és sose volt konfliktus.
Ismét hangúlyozom, hogy teljsen elítélendő az "úriember" által elkövetett dolog.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2022.10.03. 09:32 a nők meg ne csodálkozzanak, ha megerőszakolják őket, ha már egyszer úgy öltözködnek, hogy kilátszik a bokájuk, meg adott esetben a térdük is?
Áldozat hibáztatás! Azért itt néhány "emberből" többet néztem ki. Neked viszont köszönöm, hogy ezt leírtad.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Srácok, már megint ok nélkül vitatkoztok.🙂
Mindenki, aki hozzászólt, legyen kedves egy pohárral meginni egymás egészségére! ;)

Akármelyik sávban is haladt, akkor sem illik agresszívkodni.

Igen, nekem is van amikor előttem lassan mennek vagy bénáznak, de nem feltételezem hogy direkt csinálják. Lehet, hogy be akar kanyarodni, csak nem tudja hogy hol kell, vagy kölcsön autó, vagy friss jogsis, esetleg nő, stb.
Én türelmesen kivárom.
Rohadtul utálom az utakon az agressziót, fenyegetőzést.

(Ja, és velem is előfordul hogy "bénázom", lassan megyek, mert ismeretlen helyen vezetek épp, nem tudom hogy hol kell befordulni. ;) Ezért még nem kell randit adni a Spar parkolóba.. :D

Direkt, bosszúból bevágni a másik elé pedig közúti veszélyeztetés! Bcs!
Azt nem magyarázza, hogy melyik sávban, milyen sebességgel haladt!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2022.10.03. 11:23-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

smith15 írta: 2022.10.03. 11:09 Minden tisztelet mellett, egy szóval sem mondtam sehol, hogy megérdemled azt, amit vélhetően az a szerencsétlen idegbeteg akart veled csinálni, sőt, maxmimálisan elítélendő ez a fajta idegbetegség a közlekedésben. Én csak annyit írtam, hogy semmi konfliktus nem lett volna akkor, ha kisorolsz, majd vissza.
Számtalanszor találkozok én is hasonlókkal autópályán, holott én sem pontosan a megnegedett sebességgel megyek a belsőben a külső sor melett. De egyszerűen meg szoktam oldani, kisorolok, elengedem, majd visszamegyek, kész és sose volt konfliktus.
Ismét hangúlyozom, hogy teljsen elítélendő az "úriember" által elkövetett dolog.
1.Nem autópálya, hanem párhuzamos közlekedésre alkalmas főút!
Ad 2.Amikor észrevettem a pszichopata úriembert a seggemben, ki akartam sorolni, de addig már jobbról megelőzőtt,hogy a letekert ablakon anyazzon, meg kihivjon párbajra a parkolóban.
Ad 3.nem voltál ott, nem láttad a felvételt, nem volt halalfélelmed, amikor a pszichopata kikanyarodott eléd, hogy megállítson. Mégis osztod nekem az észt...
Rendben van, kedves dolog... Remélem hasonló szituációban te is megúszod majd...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára The Gent 2022.10.03. 11:35-kor.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2022.10.03. 10:42 Asszem olyan is volt, amikor később a lámpánál szólt rá valakire, aki merészelte jobbról kikerülni, azt is beírta ide 😆
Vicces a történetet úgye? Mekkora egy lúzer is vagyok, hogy megosztom itt a topikon ami komolyabb dolog történik velem, úgye? Nem szegyenled el a szeretettel teljes kedves pirospozsgás arcocskádat 😏👍👍??
Ja, és nem bontottad ki az igazság teljes csomagját...mert nem jobbról került ki, hanem a jobbra kanyarodó sávban nem kanyarodott jobbra a vasúti átjáró felé, hanem egyenesen ment tovább. De persze én vagyok a hibás, ezért is.. 👍👍👍remek ember vagy! 😏👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2022.10.03. 11:19 Sziasztok!

Srácok, már megint ok nélkül vitatkoztok.🙂
Mindenki, aki hozzászólt, legyen kedves egy pohárral meginni egymás egészségére! ;)

Akármelyik sávban is haladt, akkor sem illik agresszívkodni.

Igen, nekem is van amikor előttem lassan mennek vagy bénáznak, de nem feltételezem hogy direkt csinálják. Lehet, hogy be akar kanyarodni, csak nem tudja hogy hol kell, vagy kölcsön autó, vagy friss jogsis, esetleg nő, stb.
Én türelmesen kivárom.
Rohadtul utálom az utakon az agressziót, fenyegetőzést.

(Ja, és velem is előfordul hogy "bénázom", lassan megyek, mert ismeretlen helyen vezetek épp, nem tudom hogy hol kell befordulni. ;) Ezért még nem kell randit adni a Spar parkolóba.. :D

Direkt, bosszúból bevágni a másik elé pedig közúti veszélyeztetés! Bcs!
Azt nem magyarázza, hogy melyik sávban, milyen sebességgel haladt!!
Köszönöm!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2022.10.03. 10:32 Nem volt tíz másodperce. Tahókám megérkezett, mire észrevette Gent, már tolta is le.
Neked is köszönöm!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.03. 11:07 Igen Igaz👍 Te mindig betartod a kreszt, így kell !!!ezért aztán van rá erkölcsi alapod, hogy kioktass engem 😏👍gratulálok👍 😏
Ugy tűnik nem kedveljük egymást, és ez rányomja a jegyét a kommunikációra.
Semmi kioktatas nincs abba, hogy azt mondtam a külsőben jó eséllyel meguszod a balhét, mert elmegy melletted a barom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.10.03. 12:35-kor.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

The Gent írta: 2022.10.03. 11:21 1.Nem autópálya, hanem párhuzamos közlekedésre alkalmas főút!
Ad 2.Amikor észrevettem a pszichopata úriembert a seggemben, ki akartam sorolni, de addig már jobbról megelőzőtt,hogy a letekert ablakon anyazzon, meg kihivjon párbajra a parkolóban.
Ad 3.nem voltál ott, nem láttad a felvételt, nem volt halalfélelmed, amikor a pszichopata kikanyarodott eléd, hogy megállítson. Mégis osztod nekem az észt...
Rendben van, kedves dolog... Remélem hasonló szituációban te is megúszod majd...
Öööö.
Sajnos vannak hülyék, és lesznek konfliktusok.
De .
Nézd a jó oldalát.
Nem lett baj...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2022.10.02. 18:45 Izé.. a kamera 1 perces részletekben rögzített. Amit lát az egy perces történet...Akkor honnan tudná a közeg, hogy folyamatosan a belső sávban haladtam, éppen akkor mentem át ,mert egy 60-al közlekedő "kispolszkit "kerültem ki... Van rendőr ismerősöm...tiszt is tiszthelyettes is, mondjuk, nem közlekedési vonalon, majd tőlük érdeklődöm. Nézd, Tamás, ma velem tette ezt a pszichopata, holnap lehet Te kerülsz szembe ezzel. Az ilyen állatokat ki kell szűrni a forgalomból. Szerintem... Te nem láttad az arcát, képes lett volna ott helyben kinyírni, a semmiért... Ennek jogosítvány???
Lakott területen belül nem kötelező a jobbratartás a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Kontrolle13 írta: 2022.10.02. 16:54 Jól tetted... Annyit nem ért volna, hogy a rendőrségre, meg a bíróságra járkálj és ügyvédre költsd azt a pénzt amit fegyverre is költhetnél :lol:

Persze attól még dühítő a sok paraszt az utakon...
Ne tévedj. A parasztok többnyire egyszerű, de becsületes, dolgos emberek. Akikre te gondolsz, azok a bunkók-tahók.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2022.10.03. 10:06 Ha a belső sávból lehet besorolni a lakott területre beérve a mindjárt ott található kanyarodó sávba, ahonnan a benzinkút és a bevásárló központ megközelíthető, akkor biztonságosabb és életszerűbb már korábban oda besorolni.
Ha valaki mégis szabálytalanul vagy figyelmetlenül közlekedik, annak verés vagy kivégzés jár?
Az előbbiért az utóbbi, az utobbiért az előbbi. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2022.10.03. 10:11 Nem, de ha valaki gyorsabban akar menni, el kell engedni és nincs az egész történet. Aki a csíkosban ül, az foglalkozzon a szabálytalanokkal, nem kell oktatni, rendőrködni vagy önérzeti kérdést csinálni a közlekedésből.
Visszakérdezek: ha gyorsabban akart menni, és volt neki hol, akkor miért nem tette?

Itt egyáltalán nem az volt a skodás részéről a lényeg, hogy gyorsabban mehessen, kicsit sem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smith15 írta: 2022.10.03. 10:23 Ha egy nő kirakja mindenét, akkor ne csodálkozzon és hepciáskodjon azon, hogy akár egy pillantást is vet rá, vagy utána fordulva megnézi egy férfi. Ettől még az erőszakolókat maximálisan el kell itélni, mert beteg és nem tud uralkodni magán.
De ha bemegyek a gettó közepére egy, a fejem tetejére tett, dugig tömött pénztárcával, akkor ne csodálkozzak, ha kirabolnak, még ha a rablás bűncselekmény is és a rablókat hátra kéne vinni és....
Ergo, ha valamivel kiprovokálok valamit, akkor én is lúdas vagyok kicsit.

És ismétlem amit írtam, nem védem a hátulról jövőt, sőt. De írva is volt, hogy "Gyér forgalom" volt, tehát továbbra sem indokolja semmi a bevallott, folyamatos belsőben haladást, még ha később valamikor valmilyen beforduló is van. Kimegyek, elengedem, visszamegyek, kb 10 másodperc ha van az egész, és semmi konfliktus nincs.
Azt sem indokolja semmi, hogy ne váltson ki szó nélkül, lendületből a külsőbe, és pillanatnyi időveszteség nélkül tetszőleges tempóban haladjon tovább.

Továbbra is fenntartom, hogy itt nem a gyorsabb haladás volt a lényeg, hanem a konfliktus _keresés_ a skodás részéről.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

RatRace írta: 2022.10.03. 12:21 Öööö.
Sajnos vannak hülyék, és lesznek konfliktusok.
De .
Nézd a jó oldalát.
Nem lett baj...
👍köszönöm!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2022.10.03. 12:52 Azt sem indokolja semmi, hogy ne váltson ki szó nélkül, lendületből a külsőbe, és pillanatnyi időveszteség nélkül tetszőleges tempóban haladjon tovább.

Továbbra is fenntartom, hogy itt nem a gyorsabb haladás volt a lényeg, hanem a konfliktus _keresés_ a skodás részéről.
👍köszönöm
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.03. 12:12 Ugy tűnik nem kedveljük egymást, és ez rányomja a jegyét a kommunikációra.
Semmi kioktatas nincs abba, hogy azt mondtam a külsőben jó eséllyel meguszod a balhét, mert elmegy melletted a barom.
Tévedés, én mindenkit kedvelek, csak nem egyformán... 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.03. 13:02 Tévedés, én mindenkit kedvelek, csak nem egyformán... 😏
Az lemaradt az egészből , hogy őszintén örülök, hogy sem baleseted, sem problémád nem lett a dologból.
Könnyen meg van a baj.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Kedvencem ez az állatfaj.. Siet, de azért ilyenekre ráérne a gyökér.
Tényleg nem tanácsos az ilyenbe beleállni, csak rosszul jöhetsz ki belőle.
(Pedig néha viszket a tenyerem ilyenkor..)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2022.10.03. 13:35 Kedvencem ez az állatfaj.. Siet, de azért ilyenekre ráérne a gyökér.
Tényleg nem tanácsos az ilyenbe beleállni, csak rosszul jöhetsz ki belőle.
(Pedig néha viszket a tenyerem ilyenkor..)
Engem egyszer egy osztrák BMW-s villogott le a belső sávból az M1-en Komárom körül. 115-120-szal előztem (szakadt 1.4-es Escort) a tömör kamionsort, és rossz néven vette, hogy nem megyek ki előle két kamion közé a tíz méter résbe, hogy tudjon haladni.

Azután véget értek a kamionok, én ki, ő meg elvágtázott a vérbe.

Utóbb Parndorf környékén utolértem, megvárt a bunkója (!!!), és elkezdett ott erősködni velem. Nohiszen, egy akkora BMW-vél, hogy kifullad, mire körbesétálja, a szakadt kis 1.4 Escortom ellen... Röhögnöm kellett. Azután beálltam csöndben egy kamion mögé 5 m-rel, ott kocogtam lassacskán, és onnan röhögtem rajta, hogy mivel próbálkozik. Egy idő után feladta, mert elém bevégni nem tudott, hogy büntetőfékezzen, arra meg kicsit sem reagáltam, amikor elkezdte oldalról rám húzni az autóját. Ha komolyan gondolja, hadd jöjjön, úgyis neki kell tudni megmagyarázni a saját rendőreinek, hogy hogyan is történt a koccanás, és fájni is neki fog jobban. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A párja meg az a barom volt, aki egy IV-es körüli Golffal elkezdett indokolatlanul ráfékezgetni előttem az M0 végén az Auchan körforgalom előtti lámpánál. (Osztrák rendszámom volt akkoriban egy Ford Mondeón, Bécsben dolgoztam.)

Azután a 11-esen befelé ott hagytam. Utánam jött. Monostori úti Spar parkolóban leálltam, a fickó tüntetőleg keresztben megállt az autóm mögött. Kiszállok, ő is. "Buzi magyar vagy vagy fasszopó osztrák?" Ez volt így a beugró. Már ettől rám jött a röhöghetnék, de még kicsit türtőztettem magam. Mondom, nem mindegy neked? Azután elkezdte magyarázni, hogy azért fékezgetett, mert szerinte túl kicsi követési távolságot tartottam, és ha ő akkor egy jó nagyot fékez, akkor most megnézhetném magam, mert beleállok az autója fenekébe stb.

Mondom, akkor miért nem fékeztél akkorát? Hát, blah-blah...

Amúgy nagyon jól lejött a jelenetből, hogy nem tud mit kezdeni sem azzal, hogy az aggresszív fellépéstől nem ijedtem meg, sen pedig azzal, hogy válaszul nem hasonlóan aggresszív módon lépek fel, hanem szó szerint kiröhögöm. :-D

Azután még valamit anyázott, és elindult vissza az autójába. Mondom neki, várj már, te jöttél utánam, te akarsz tőlem valamit, akkor most ne szaladj el, hanem mondd el, mi a fenét is...? Azután becsapta a kocsija ajtaját és elporzott.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.03. 13:23 Az lemaradt az egészből , hogy őszintén örülök, hogy sem baleseted, sem problémád nem lett a dologból.
Könnyen meg van a baj.
Őszintén köszönöm!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2022.10.03. 13:43 Engem egyszer egy osztrák BMW-s villogott le a belső sávból az M1-en Komárom körül. 115-120-szal előztem (szakadt 1.4-es Escort) a tömör kamionsort, és rossz néven vette, hogy nem megyek ki előle két kamion közé a tíz méter résbe, hogy tudjon haladni.

Azután véget értek a kamionok, én ki, ő meg elvágtázott a vérbe.

Utóbb Parndorf környékén utolértem, megvárt a bunkója (!!!), és elkezdett ott erősködni velem. Nohiszen, egy akkora BMW-vél, hogy kifullad, mire körbesétálja, a szakadt kis 1.4 Escortom ellen... Röhögnöm kellett. Azután beálltam csöndben egy kamion mögé 5 m-rel, ott kocogtam lassacskán, és onnan röhögtem rajta, hogy mivel próbálkozik. Egy idő után feladta, mert elém bevégni nem tudott, hogy büntetőfékezzen, arra meg kicsit sem reagáltam, amikor elkezdte oldalról rám húzni az autóját. Ha komolyan gondolja, hadd jöjjön, úgyis neki kell tudni megmagyarázni a saját rendőreinek, hogy hogyan is történt a koccanás, és fájni is neki fog jobban. :-)
Nagyon durva, nem tudom,hogy ilyenkor mi járhat ezeknek a lényeknek a fejében.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2022.10.03. 13:54 A párja meg az a barom volt, aki egy IV-es körüli Golffal elkezdett indokolatlanul ráfékezgetni előttem az M0 végén az Auchan körforgalom előtti lámpánál. (Osztrák rendszámom volt akkoriban egy Ford Mondeón, Bécsben dolgoztam.)

Azután a 11-esen befelé ott hagytam. Utánam jött. Monostori úti Spar parkolóban leálltam, a fickó tüntetőleg keresztben megállt az autóm mögött. Kiszállok, ő is. "Buzi magyar vagy vagy fasszopó osztrák?" Ez volt így a beugró. Már ettől rám jött a röhöghetnék, de még kicsit türtőztettem magam. Mondom, nem mindegy neked? Azután elkezdte magyarázni, hogy azért fékezgetett, mert szerinte túl kicsi követési távolságot tartottam, és ha ő akkor egy jó nagyot fékez, akkor most megnézhetném magam, mert beleállok az autója fenekébe stb.

Mondom, akkor miért nem fékeztél akkorát? Hát, blah-blah...

Amúgy nagyon jól lejött a jelenetből, hogy nem tud mit kezdeni sem azzal, hogy az aggresszív fellépéstől nem ijedtem meg, sen pedig azzal, hogy válaszul nem hasonlóan aggresszív módon lépek fel, hanem szó szerint kiröhögöm. :-D

Azután még valamit anyázott, és elindult vissza az autójába. Mondom neki, várj már, te jöttél utánam, te akarsz tőlem valamit, akkor most ne szaladj el, hanem mondd el, mi a fenét is...? Azután becsapta a kocsija ajtaját és elporzott.
Nyugodt erő! Full respect!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.10.03. 13:43 Engem egyszer egy osztrák BMW-s villogott le a belső sávból az M1-en Komárom körül. 115-120-szal előztem (szakadt 1.4-es Escort) a tömör kamionsort, és rossz néven vette, hogy nem megyek ki előle két kamion közé a tíz méter résbe, hogy tudjon haladni.

Azután véget értek a kamionok, én ki, ő meg elvágtázott a vérbe.

Utóbb Parndorf környékén utolértem, megvárt a bunkója (!!!), és elkezdett ott erősködni velem. Nohiszen, egy akkora BMW-vél, hogy kifullad, mire körbesétálja, a szakadt kis 1.4 Escortom ellen... Röhögnöm kellett. Azután beálltam csöndben egy kamion mögé 5 m-rel, ott kocogtam lassacskán, és onnan röhögtem rajta, hogy mivel próbálkozik. Egy idő után feladta, mert elém bevégni nem tudott, hogy büntetőfékezzen, arra meg kicsit sem reagáltam, amikor elkezdte oldalról rám húzni az autóját. Ha komolyan gondolja, hadd jöjjön, úgyis neki kell tudni megmagyarázni a saját rendőreinek, hogy hogyan is történt a koccanás, és fájni is neki fog jobban. :-)
Egyszer szeretném érezni, hogy ez az állatfaj mit érez ezeken a számára sima hétköznapokon. Szerencsére nagyon kevés ilyennel találkoztam, ez lehet annak is köszönhető, hogy általában kimaxolom a sebességhatárokat, valamint ha jön valaki, egyből lehúzodok, elengedem. De volt idén nekem is egy olyan élményem, hogy M7 Bp-ről, külső tömve, de halad, belső szintén tömve, de kicsit gyorsabban halad. A gyökér meg ott erőlködött mögöttem, kitöltve a teljes látóteremet, akart jobbról is előzni, de ugye az a sáv is tömve volt. Én csak jót szórakoztam rajta, hogy mekkora egy szánalom az ember, aztán pár km múlva, amikor tudtam sávot váltani, elengedtem. Ugye a belső sáv is telített volt, vicces volt látni, ahogy eggyel előrébb tolja ugyanezt, majd eggyel előrébb megint :D
Ez így él, neki lemenni a Balatonra lazítani úgy néz ki, hogy 200-as vérnyomással üvölt 1 órán keresztül, és ugyanannyi idő alatt ér le, mint akárki más. Mókás a világ...
5f917684897c5.jpg
5f917684897c5.jpg (46.09 KiB) Megtekintve 15368 alkalommal
60aff8a064c86.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

The Gent írta: 2022.10.03. 14:01 Nyugodt erő! Full respect!
Mondjuk szállhatott volna ki olyan fickó is abból az autóból, akivel szemben nem biztos, hogy ilyen nyugodt tudok maradni. Részben szerencse is volt, hogy egy kis hülye mitugrász volt a Golfban, nem négy kancigány. :-)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

AndyA írta: 2022.10.03. 14:39 Mondjuk szállhatott volna ki olyan fickó is abból az autóból, akivel szemben nem biztos, hogy ilyen nyugodt tudok maradni. Részben szerencse is volt, hogy egy kis hülye mitugrász volt a Golfban, nem négy kancigány. :-)
Gondolom, Te sem vagy egy "anyámasszony katonája"... A tetvek, azért a 190-es magasságot, 120 kilóval már tisztelik 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.03. 10:54 Jogod ahhoz van, amit valaki, tehát v. az állam v. magad ki bír kenyszeríteni. Minden más csak papírpazarlás.
nem vagyok jogász

kérlek taníts

mihez is van jogom?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2022.10.03. 14:09 Egyszer szeretném érezni, hogy ez az állatfaj mit érez ezeken a számára sima hétköznapokon. Szerencsére nagyon kevés ilyennel találkoztam, ez lehet annak is köszönhető, hogy általában kimaxolom a sebességhatárokat, valamint ha jön valaki, egyből lehúzodok, elengedem. De volt idén nekem is egy olyan élményem, hogy M7 Bp-ről, külső tömve, de halad, belső szintén tömve, de kicsit gyorsabban halad. A gyökér meg ott erőlködött mögöttem, kitöltve a teljes látóteremet, akart jobbról is előzni, de ugye az a sáv is tömve volt. Én csak jót szórakoztam rajta, hogy mekkora egy szánalom az ember, aztán pár km múlva, amikor tudtam sávot váltani, elengedtem. Ugye a belső sáv is telített volt, vicces volt látni, ahogy eggyel előrébb tolja ugyanezt, majd eggyel előrébb megint :D
Ez így él, neki lemenni a Balatonra lazítani úgy néz ki, hogy 200-as vérnyomással üvölt 1 órán keresztül, és ugyanannyi idő alatt ér le, mint akárki más. Mókás a világ...
5f917684897c5.jpg
60aff8a064c86.jpg
A BMW-s, meg a Skoda-s... 😏👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.10.03. 14:09 Egyszer szeretném érezni, hogy ez az állatfaj mit érez ezeken a számára sima hétköznapokon. Szerencsére nagyon kevés ilyennel találkoztam, ez lehet annak is köszönhető, hogy általában kimaxolom a sebességhatárokat, valamint ha jön valaki, egyből lehúzodok, elengedem. De volt idén nekem is egy olyan élményem, hogy M7 Bp-ről, külső tömve, de halad, belső szintén tömve, de kicsit gyorsabban halad. A gyökér meg ott erőlködött mögöttem, kitöltve a teljes látóteremet, akart jobbról is előzni, de ugye az a sáv is tömve volt. Én csak jót szórakoztam rajta, hogy mekkora egy szánalom az ember, aztán pár km múlva, amikor tudtam sávot váltani, elengedtem. Ugye a belső sáv is telített volt, vicces volt látni, ahogy eggyel előrébb tolja ugyanezt, majd eggyel előrébb megint :D
Ez így él, neki lemenni a Balatonra lazítani úgy néz ki, hogy 200-as vérnyomással üvölt 1 órán keresztül, és ugyanannyi idő alatt ér le, mint akárki más. Mókás a világ...
5f917684897c5.jpg
60aff8a064c86.jpg
Az ilyet előre kell engedni, és utána csinálja neked az utat, csak tapadni kell rá. :-D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2022.10.03. 14:47 nem vagyok jogász

kérlek taníts

mihez is van jogom?
Ezzel kapcsolatban csak egy népszerű sírfeliratot tudok idézni:

"Elsőbbsége volt..."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.03. 14:47 nem vagyok jogász

kérlek taníts

mihez is van jogom?
Arra amit meg tudsz védeni, v. valami csoda folytán az állam megteszi neked.
Minden másról csak képzeld, hogy jogod van hozzá.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A nyitóképen (a videóban 54mp-nél) mivel lő a srác?
https://kapos.hu/hirek/kis_szines/2022- ... obaja.html
"..."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.03. 15:56 Arra amit meg tudsz védeni, v. valami csoda folytán az állam megteszi neked.
Minden másról csak képzeld, hogy jogod van hozzá.
ezek szerint ha pl egy droglabort üzemeltetsz, akkor egészen addig jogod van hozzá, amíg meg tudod védeni?

szerintem a gondolkodó réteg tagjai közül nem sokan osztják az álláspontodat a jog fogalmáról
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2022.10.03. 18:23 ezek szerint ha pl egy droglabort üzemeltetsz, akkor egészen addig jogod van hozzá, amíg meg tudod védeni?

szerintem a gondolkodó réteg tagjai közül nem sokan osztják az álláspontodat a jog fogalmáról
Szerintem olyanra gondolt pl., hogy akkor van elsőbbséged, ha megadják. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2022.10.03. 18:26 Szerintem olyanra gondolt pl., hogy akkor van elsőbbséged, ha megadják. ;)
vannak mondatok, amelyek ilyen vagy olyan szempontból hangzatosak, vagy jó a ritmusuk,, vagy esetleg viccesek ámde tartalmilag nem feltétlenül fedik a valóságot

ez is ilyen
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.03. 15:56 Arra amit meg tudsz védeni, v. valami csoda folytán az állam megteszi neked.
Minden másról csak képzeld, hogy jogod van hozzá.
vagy most jutott eszembe még egy példa

volt az az osztrák fickó, ki sok éven keresztül tartotta a pincéjében azt a kislányt (X évvel később már nagylányt) szexrabszolgaként
ezek szerint sok éven keresztül joga volt hozzá?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2022.10.03. 18:36 vagy most jutott eszembe még egy példa

volt az az osztrák fickó, ki sok éven keresztül tartotta a pincéjében azt a kislányt (X évvel később már nagylányt) szexrabszolgaként
ezek szerint sok éven keresztül joga volt hozzá?
Elméletileg nem volt joga hozzá. Gyakorlatilag meg a szexrabszolgája volt soksok éven keresztül, és nem sokat értek a "jogok". És hány ilyen lehet, ami soha nem derül ki, elég sok az eltűnés, egy része ilyen sztori lehet, a nagyobbik része meg gyilkosság gondolom.
Nincs szerintem nézeteltérés, csak rossz megfogalmazás. Lefordítva primitívre: van hogy baszhatod a jogaidat, ha valaki nem védi meg azokat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2022.10.03. 18:46 Lefordítva primitívre: van hogy baszhatod a jogaidat, ha valaki nem védi meg azokat.
ez így teljesen korrekt

van olyan is, hogy b@szhatom a számológépemet, mert tönkrement

de attól az a számológép még az enyém marad
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gaijin »

lézeres lövészet, lézer puska
fesztiválon próbáltam ilyet a Honvédség telepített népszerűsítő /toborzó sátrában. nekem nem jött be.

https://honvedelem.hu/galeriak/koncentr ... ettek.html
https://gslk.hu/index.php/hu/hirek/111- ... ebet-tabor
https://youtu.be/BJmvzKpAjp4
TurboP írta: 2022.10.03. 18:10 A nyitóképen (a videóban 54mp-nél) mivel lő a srác?
https://kapos.hu/hirek/kis_szines/2022- ... obaja.html
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2022.10.03. 18:32 vannak mondatok, amelyek ilyen vagy olyan szempontból hangzatosak, vagy jó a ritmusuk,, vagy esetleg viccesek ámde tartalmilag nem feltétlenül fedik a valóságot

ez is ilyen
Ha a kresz szerint elsőbbséged van, de nem adják meg, akkor a Te autód lesz totálkáros, és Te kerülsz esetleg tolószékbe.
Értem én hogy mire gondolsz, és igazad is van, de nem mindig vág egybe a jog és a valóság.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.03. 18:36 vagy most jutott eszembe még egy példa

volt az az osztrák fickó, ki sok éven keresztül tartotta a pincéjében azt a kislányt (X évvel később már nagylányt) szexrabszolgaként
ezek szerint sok éven keresztül joga volt hozzá?
Kevered a dolgot.
Nincs olyan jog, hogy embereket tarts fogva.
A kislánynak lett volna joga a szabadsághoz csak éppen se az állam se önmaga nem tudta ezt a jogot érvényesíteni.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

szöged írta: 2022.10.03. 18:36 vagy most jutott eszembe még egy példa

volt az az osztrák fickó, ki sok éven keresztül tartotta a pincéjében azt a kislányt (X évvel később már nagylányt) szexrabszolgaként
ezek szerint sok éven keresztül joga volt hozzá?
Nyilván így értette, hogy jogod van szexrabszolgát tartanod és véletlen sem úgy, hogy saját magadnak kell megvédened a jogaidat, ha úgy alakul.. :roll:
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gaijin írta: 2022.10.03. 21:20 lézeres lövészet, lézer puska
fesztiválon próbáltam ilyet a Honvédség telepített népszerűsítő /toborzó sátrában. nekem nem jött be.

https://honvedelem.hu/galeriak/koncentr ... ettek.html
https://gslk.hu/index.php/hu/hirek/111- ... ebet-tabor
https://youtu.be/BJmvzKpAjp4
Tessék szokni, mert ezzel világítunk majd az ellenség szemibe :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

The Gent írta: 2022.10.03. 14:43 Gondolom, Te sem vagy egy "anyámasszony katonája"... A tetvek, azért a 190-es magasságot, 120 kilóval már tisztelik 😏
Meg a jó öreg. 44 magnu... Akarom mondani 9mmK 12 gumigolyó sokat segít :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Válasz küldése