OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

FC1
Fórumtag
Fórumtag

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Laci osztja az észt a fegyverekről. Ha van kedvetek és időtök nézzétek meg. :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=RTc3TZjGMHc
Ha nincs ló a szamár is jó!

Thunder
Veterán
Veterán

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thunder »

WildBear23 írta:
2020.01.14. 13:21
Boltról nem tudok.
Én pont azért hozattam be az első edzett botomat (10+ éve), mert itthon nem volt boltban, illetve egy helyen ahol volt (Combat Zsarubolt), onnan elhajtottak, hogy csak rendőrigazolványra adnak el..
zshop-bol rendeltem egy 21 colost, ha minden igaz forgo tokkal - majd beszámolok róla, hogy végül milyen lett

nemtokregelni
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

FC1 írta:
2020.01.15. 17:40
Laci osztja az észt a fegyverekről. Ha van kedvetek és időtök nézzétek meg. :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=RTc3TZjGMHc
Időpazarlás, polgári önvédelemellenes ideológia.
Abba nem gondol bele, hogy lehetne objektív, teljesíthető feltételeket szabni szűrőként, inkább kollektíve csak olyan hülyéket vizionál, akik minden postán és boltban egymást lőnék. A társadalomkritikai videói szoktak tetszeni, talán annál kellene maradnia, meg a kidobózásnál, mert ezekre van is rálátása.

(lehet, hogy ez inkább fegyverliberóba való az előzményével együtt)
Sapienti sat.

Dönci62
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

nemtokregelni írta:
2020.01.15. 19:02
Időpazarlás, polgári önvédelemellenes ideológia.
Abba nem gondol bele, hogy lehetne objektív, teljesíthető feltételeket szabni szűrőként, inkább kollektíve csak olyan hülyéket vizionál, akik minden postán és boltban egymást lőnék. A társadalomkritikai videói szoktak tetszeni, talán annál kellene maradnia, meg a kidobózásnál, mert ezekre van is rálátása.

(lehet, hogy ez inkább fegyverliberóba való az előzményével együtt)
Azért nem teljesen hülyeség amiről beszél, csak kicsit szélsőséges nézőpontból és kevésbé átgondoltan fogalmaz.

nemtokregelni
Veterán
Veterán

Dönci62 írta:
2020.01.15. 19:07
Azért nem teljesen hülyeség amiről beszél, csak kicsit szélsőséges nézőpontból és kevésbé átgondoltan fogalmaz.
Nyilván nem egy ostoba ember, de nem értek vele egyet, illetve kissé szűk a látókör. Ausztriában sem öli meg mindenki a szomszédját a szabad sörétesével a telekvita során és a szlovák útkereszteződésekben sincsenek hullahegyek az elsőbbség meg nem adása miatt.
Sapienti sat.

Dönci62
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

nemtokregelni írta:
2020.01.15. 19:19
Nyilván nem egy ostoba ember, de nem értek vele egyet, illetve kissé szűk a látókör. Ausztriában sem öli meg mindenki a szomszédját a szabad sörétesével a telekvita során és a szlovák útkereszteződésekben sincsenek hullahegyek az elsőbbség meg nem adása miatt.
Én nem erre gondoltam!
Az régen is egy tévhit volt (már tucatszor bebizonyosodott, ám mostanában elég sűrűn olvasni az ellenkezőjéről), hogy nem fognak orba-szájba gázpisztolyt használni a tagok, ha engedélyezve lesz.
A többi, amiről beszélt (péniszpótlék, férfiasság, gének, stb.) viszont szvsz 100%-ban helytálló.

chucky
Forumtag
Forumtag

Hozzászólás Szerző: chucky »

Cajga írta:
2020.01.14. 23:07
Áthoztam ide.

A hazai jogszabálytervezet

A tervezet a 150 kg alatti pilóta nélküli légijárműveket 3 kategóriára bontja föl, maximális felszállótömegük szerint. Így megállapításra került a 2 kg alatti, a 2-25 kg közötti, valamint a 25 kg feletti kategóriák. A nagyobb maximális felszállótömeggel rendelkező eszközök esetén – méretükből adódóan – jobban alkalmazhatóak a hagyományos, fedélzeti személyzettel rendelkező légijárművekre érvényes szabályok, valamint a biztonsági kockázatuk is sokkal magasabb, így ezekre a légijárművekre jóval szigorúbb előírások vonatkoznak. Mint sok más országban is, így hazánkban is a 250 g alatti játék drónokkal nem kíván foglalkozni a jogszabály, mivel azok méretükből adódóan minimális repülésbiztonsági kockázatot jelentenek.

Az 1. kategóriájú pilóta nélküli légijárművek

A tervezet alapján, az első kategória felső határát 2 kg maximális felszállótömegnél húzták meg. A jogalkotó ezekkel az eszközökkel szemben nem szabna szigorú követelményket.
A pilóta nélküli légijármű repülési magassága a földfelszíntől mért 50 métert nem haladhatja meg. A pilótának kötelessége a légiközlekedési hatóság honlapján közzétett, az Ügyfélkapun keresztül elérhető oktatóanyagot elsajátítania. Ebben az anyagban alapvető információkat kap a felhasználó az üzemeltetésre vonatkozóan. Egy online teszt kitöltését követően a program létrehoz egy igazolást, melyet a légijármű kezelőjének mindig magánál kell tartania.
A földfelszíntől mért 50 méteres határ kijelölésének oka, hogy ezen magasságon már nem csak fel- és leszálló légijárművekre kell számítani, hanem egyéb légtérfelhasználókra is, jellemzően forgószárnyas légijárművekre.

A 2. kategóriájú pilóta nélküli légijárművek

Ebbe a kategóriába sorolták a 2 és 25 kg maximális felszállótömeg közé eső pilóta nélküli légijárművek tartoznak, valamint azok az esetek is, amikor az eszköz – felszállótömegtől függetlenül – 50 m fölé emelkedik. Természetesen ezen kategória repülőeszközei már nagyobb biztonsági kockázatot jelentenek, így a biztonságos üzemelés érdekében a követelmények extra pontokkal egészülnek ki.

Képzési követelmények

A 2 kg maximális felszállótömeg feletti pilóta nélküli légijárművek köszönhetően a fejlettebb technológiájuknak és nagyobb akkumulátoraiknak, jóval szélesebb felhasználási lehetőségekkel és működési határokkal rendelkeznek. Emiatt célszerű a kezelők részéről megkövetelni egy alapfokú tanfolyam, képzés elvégzését.
A 2. kategóriába tartozó pilóta nélküli légijárművek tulajdonosainak száma napról-napra növekszik, azonban ezen felhasználók általában nincsenek tisztában a légiközlekedés alapvető szabályaival, így számukra mindenképp szükséges egy tanfolyam elvégzése a jogszabályi és működési környezet megismerése céljából.
A képzés érintené a repülés alapszabályait, általános előírásokat, a helymeghatározás témakörét, és a meteorológia területét, valamint alapvető műszaki ismereteket szerezne a pilóta nélküli légijárművekkel kapcsolatosan.
A képzés összességében rámutatna arra, hogy a pilóta nélküli légijárművek kezelői, operátorai is a légiközlekedés részeseivé válnak, ezáltal rájuk is vonatkoznak a repülésbiztonsággal kapcsolatos előírások és szigorú követelmények, melyek esetleges szándékos megsértése súlyos következményekkel járhat.

A 3. kategóriájú pilóta nélküli légijárművek

A 3. kategóriába tartoznak a 25 kg maximális felszállótömeg feletti pilóta nélküli légijárművek. Ezekre vonatkoznak a legszigorúbb előírások, hiszen általuk okozott károk mértéke jóval nagyobb lehet, mivel nem csak szerkezetileg nehezebbek, hanem technológiailag is jóval fejlettebbek, gyorsabbak, mint a kisebb társaik. Az EASA ajánlásai alapján úgy kell tekinteni ezekre az eszközökre, mintha a pilóta a fedélzeten tartózkodna, de azért természetesen még nem képesek megfelelni minden, a hagyományos légijárművekre vonatkozó előírásoknak.
Jelenleg a 3 kategóriába elenyésző számú polgári felhasználású pilóta nélküli légijármű esik, ezért várhatóan a légialkalmassági vizsgálatok minden esetben egyedi eljárást fognak igényelni, és a jogszabálytervezet csak iránymutatásul szolgál majd.

Ez a tervezet már több éves és még mindig pöcsölnek vele. Képtelenek ezt(is) normálisan rendbe tenni! :shock:

Egyébként a 250g határig is tilos 30m-nél magasabbra reptetni, és csak magánterületen, valamint a drónnal vizuális kapcsolatban kell lenni, nem lehet monitorral irányítani. (FPV) :lol:
Ezt megint a hozzá nem értők álmodták meg és arra megy ki az egész,hogy nyilvántartsák az embereket.Azért megkérdezném tőlük,hogy miért is pilóta nélküli repülőeszközök ezek???A Predator felderítő sem pilóta nélküli.Akkor lenne pilóta nélküli ha önállóan végezné el a feladatát a felszállástól a leszállásig.Útvonal repülést végre tud hajtani és talán önállóan fel és le is száll de folyamatos a pilóta jelenléte csak egy kicsit odébb van helyileg. A másik meg az,hogy az FPV-val való repülés sokkal biztonságosabb mint vizuálisan.30 méterről a kis racing drone-t alig látom már de ha ránézek a monitorra vagy felteszem a szemcsit,akkor olyan mintha rajta ülnék 8-)
Ezt kb ugyanúgy fogják ellenőrizni mint a ne cigizz 5 méteres körzetben meg a flóberteket :lol: :lol:
A felelőtlenül repkedőket büntessék azzal nincs is gond.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)

nemtokregelni
Veterán
Veterán

Dönci62 írta:
2020.01.15. 19:32
Én nem erre gondoltam!
Az régen is egy tévhit volt (már tucatszor bebizonyosodott, ám mostanában elég sűrűn olvasni az ellenkezőjéről), hogy nem fognak orba-szájba gázpisztolyt használni a tagok, ha engedélyezve lesz.
A többi, amiről beszélt (péniszpótlék, férfiasság, gének, stb.) viszont szvsz 100%-ban helytálló.
Nyilván az a része igaz, hogy a kisfiúk szeretnek játékpisztollyal játszani vagy fakarddal. De ha elmegyünk a polkorrekttől kicsit távolabb, szerintem ezzel semmi baj nincs.
De pl. az, hogy akinek fegyvere van, az minden piszlicsáré balhéba belemenne, mert attól nagyon erősnek érezné magát, szerintem nem igaz. Én valamilyen fegyvert mindig hordtam 23 évig, de engedélyesként pont az átlagnál konfliktuskerülőbb és más (jog)szabályok betartására is még jobban ügyelő lettem, nem pedig nagyarc. Akiket ismerek, azok is inkább így vannak ezzel.
Sapienti sat.

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta:
2020.01.15. 19:36
Ezt megint a hozzá nem értők álmodták meg és arra megy ki az egész,hogy nyilvántartsák az embereket.Azért megkérdezném tőlük,hogy miért is pilóta nélküli repülőeszközök ezek???A Predator felderítő sem pilóta nélküli.Akkor lenne pilóta nélküli ha önállóan végezné el a feladatát a felszállástól a leszállásig.Útvonal repülést végre tud hajtani és talán önállóan fel és le is száll de folyamatos a pilóta jelenléte csak egy kicsit odébb van helyileg. A másik meg az,hogy az FPV-val való repülés sokkal biztonságosabb mint vizuálisan.30 méterről a kis racing drone-t alig látom már de ha ránézek a monitorra vagy felteszem a szemcsit,akkor olyan mintha rajta ülnék 8-)
Ezt kb ugyanúgy fogják ellenőrizni mint a ne cigizz 5 méteres körzetben meg a flóberteket :lol: :lol:
A felelőtlenül repkedőket büntessék azzal nincs is gond.
A szabály megalkotója az EU. :) Persze most mondhatjuk hogy nahát az már megint az eurokraták, és lehet hogy részigazság van is benne.
250 grammos súly alatt teljesen szabad lesz a repkedés, sztem ésszerű megkötésekkel. Én pl ilyen kicsi, 250 grammos drónt szeretnék venni következő lépésként, mert nem akarok se regisztrálni se újabb kötelezettségeket vállalni.
Viszont az ilyen 250 grammos kis drónt szabadon vihetem az EU területén és szabadon csinálhatók vele szelfiket, vagyis pardon, drónikat. :lol:

Thunder
Veterán
Veterán

Texasban ugy tartjak: 'an armed society is a polite society' .... :)
de ott azert ennek tobb szaz eves hagyomanya van - ld ket hettel ezelotti templomi lovoldozesnel a tamadot miutan kiiktatta a 70 eves rejtett fegyvert viselo bacsika egyetlen nyugodtan, amde annal pontosabban kivitelezett fejlovessel (15m), kb 5-10 ottlevonel kerult elo onvedelmi fegyver, szvl ha ott vki balhezik, arra szamithat hogy eleg gyorsan hathatos ellenallasba fog utkozni - es nem ugy hogy a hatosag reagal 911 hivasra ... :)

Masreszt pl a 4 millios Csehorszagban tobb, mint 300 ezer onvedelmi fegyver van kint polgaroknal, aztan megsincsenek tomeges utcai lovoldozesek, vitaelrendezesek - szvl nem fekete/feher a sztori, ez is kozep-kelet europa, hasonlo tortenelmi hatter stb

En szemely szerint abszolut tamogatnam, hogy megfelelo psziches ellenorzes utan, normalis honpolgarok onvedelmi fegyverhez tudjanak jutni. Sajnos ennek epp ellenkezoje figyelheto meg mostanaban Eu szabalyozoi illetve hazai szinten, pl a korabban onvedelmi fegyvererel rendelkezo eroszakszervi dolgozoktol sorra szedik be a vasakat.

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta:
2020.01.15. 20:06
Texasban ugy tartjak: 'an armed society is a polite society' .... :)
de ott azert ennek tobb szaz eves hagyomanya van - ld ket hettel ezelotti templomi lovoldozesnel a tamadot miutan kiiktatta a 70 eves rejtett fegyvert viselo bacsika egyetlen nyugodtan, amde annal pontosabban kivitelezett fejlovessel (15m), kb 5-10 ottlevonel kerult elo onvedelmi fegyver, szvl ha ott vki balhezik, arra szamithat hogy eleg gyorsan hathatos ellenallasba fog utkozni - es nem ugy hogy a hatosag reagal 911 hivasra ... :)

Masreszt pl a 4 millios Csehorszagban tobb, mint 300 ezer onvedelmi fegyver van kint polgaroknal, aztan megsincsenek tomeges utcai lovoldozesek, vitaelrendezesek - szvl nem fekete/feher a sztori, ez is kozep-kelet europa, hasonlo tortenelmi hatter stb

En szemely szerint abszolut tamogatnam, hogy megfelelo psziches ellenorzes utan, normalis honpolgarok onvedelmi fegyverhez tudjanak jutni. Sajnos ennek epp ellenkezoje figyelheto meg mostanaban Eu szabalyozoi illetve hazai szinten, pl a korabban onvedelmi fegyvererel rendelkezo eroszakszervi dolgozoktol sorra szedik be a vasakat.

Ööö, Csehorszag 10 millios, ne beszerjunk mar hulyesegeket!

Az idezet meg Robert Heinlein, vazzz
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.

Thunder
Veterán
Veterán

jogosak az észrevételek - köszönöm a kiegészítést
de nem ez volt a lényeg .... ha más is mondta, texasiak azonosultak ezzel a kijelentéssel és legtöbben így tartják.

TotoHU
Veterán
Veterán

Egun kalandok

Sziasztok!

Egun kalandom lezárását leírom, hátha valakinek segítség lesz majd később.
Szóval: rendeltem 3 tárat Makarov pisztolyhoz tavaly októberben. Leütöttem, elutaltam, vártam. Semmi nem történt, december elején ráírtam az eladóra, hogy mi a helyzet? Semmi válasz.
December közepe felé felvettem a kapcsolatot az Egunnal. Megmondták mi a probléma jelzésének folyamata a rendszeren belül, aminek a végén kitiltják a felhasználót ha nem rendeződik a vita, nem kapom meg a tárakat.
Ezt meg is tettem. De sajnos már letiltott volt a státusza az eladómnak, valószínűleg másoknak is "elfelejtett" postázni dolgokat.
Január elején megírtam neki hogy utolsó figyelmeztetés: vagy árut vagy pénzt küldjön, vagy megyek feljelentem a rendőrségen a p*csába.
Láss csodát, az eladó előkerült. Nyaralni volt, állítólag. Egy hét múlva írt hogy visszajöttek a tárak mert rossz a címem - ez nyilván kamu, teljesen pontos címet adtam meg az eGunon, hetente jönnek csomagok innen-onnan.
Mára viszont visszautalta a pénzt, így a probléma rendeződött. Szóval megéri harcolni, akkor is ha csak 48 euróról van szó. És igen, simán feljelentettem volna, ha nem kerül elő 2 hónap után.

Megmutattam nekik, hogy több tiszteletet a magyaroknak! :lol: :lol: :lol:

sodoma
Veterán
Veterán

Re: Egun kalandok

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta:
2020.01.17. 13:32
Sziasztok!

Egun kalandom lezárását leírom, hátha valakinek segítség lesz majd később.
Szóval: rendeltem 3 tárat Makarov pisztolyhoz tavaly októberben. Leütöttem, elutaltam, vártam. Semmi nem történt, december elején ráírtam az eladóra, hogy mi a helyzet? Semmi válasz.
December közepe felé felvettem a kapcsolatot az Egunnal. Megmondták mi a probléma jelzésének folyamata a rendszeren belül, aminek a végén kitiltják a felhasználót ha nem rendeződik a vita, nem kapom meg a tárakat.
Ezt meg is tettem. De sajnos már letiltott volt a státusza az eladómnak, valószínűleg másoknak is "elfelejtett" postázni dolgokat.
Január elején megírtam neki hogy utolsó figyelmeztetés: vagy árut vagy pénzt küldjön, vagy megyek feljelentem a rendőrségen a p*csába.
Láss csodát, az eladó előkerült. Nyaralni volt, állítólag. Egy hét múlva írt hogy visszajöttek a tárak mert rossz a címem - ez nyilván kamu, teljesen pontos címet adtam meg az eGunon, hetente jönnek csomagok innen-onnan.
Mára viszont visszautalta a pénzt, így a probléma rendeződött. Szóval megéri harcolni, akkor is ha csak 48 euróról van szó. És igen, simán feljelentettem volna, ha nem kerül elő 2 hónap után.

Megmutattam nekik, hogy több tiszteletet a magyaroknak! :lol: :lol: :lol:
én bolgar webshoppal jartam igy csak az tele volt riasztoval meg hasonlokkal. nekem a fogy.védelem nemzetkozi csop.ja segitett.
kicsit pilláztak h mi az a,sok cucc de beirtam nekik a jogszabalyt h ezek legalisak.
odaszoltak a bolgar fogy.vedelemnek. majd azok a helyi rendorsegnek es hipphopp egyszer csak megjott a csomag.
220€korul volt.
nem szabad hagyni semmit!

TotoHU
Veterán
Veterán

sodoma írta:
2020.01.17. 14:02
én bolgar webshoppal jartam igy csak az tele volt riasztoval meg hasonlokkal. nekem a fogy.védelem nemzetkozi csop.ja segitett.
kicsit pilláztak h mi az a,sok cucc de beirtam nekik a jogszabalyt h ezek legalisak.
odaszoltak a bolgar fogy.vedelemnek. majd azok a helyi rendorsegnek es hipphopp egyszer csak megjott a csomag.
220€korul volt.
nem szabad hagyni semmit!
Igen. Sajnos ez az a rizikó amit vállal az ember ha külföldről webshopozik. Viszont ha EU-n belülről rendelünk, ott azért sok lehetőségünk van. Ha nem nagyszabású csalásra szakosodott profi banda aki átvert, hanem egyébként működő cég vagy létező személy csak kicsit hülyének akarták nézni minket, akkor EU-n belül el kell menni a falig mert tudunk nekik kellemetlenségeket okozni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.01.17. 14:58-kor.

sodoma
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta:
2020.01.17. 14:50
Igen. Sajnos ez az a rizikó amit vállal az ember ha külföldről webshopozik. Viszont ha EU-n belülről rendelünk, ott azért sok lehetőségünk van. Ha nem egyértelmű nagyszabású csalásra szakosodott banda aki átvert, hanem egyébként működő cég vagy létező személy csak kicsit hülyének akarták nézni minket, akkor EU-n belül el kell menni a falig mert tudunk nekik kellemetlenségeket okozni.
igy van. ezektol 2x rendeltem rendben, 3xrra megggárgyultak..

Válasz küldése