Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.06.07. 11:35 Igazából miért jó ez a gyűrű a markolat végén?
Én óvakodom bedugni az ujjamat bármibe (1-2 kivétellel azért ;-).
sok előnye van szerintem
- gyorsan elő lehet venni
-nehezebben veszik ki a kezedből
- nem csúszik rá a pengére a kezed
- üveget betörni
- ütés erejét növeli
- lehet pörgetni :D

mostani kedvencem kiszorította a CRKT Heiho folderemet a zsebemből :D (az sem egy lassú nyitású kés de ez ready egyből :twisted: )

gyűrűbe bedugod az ujjad, húzod fel, rámarkolsz, közben a kydex tokot a rögzített paracord lerántja ;) sokkal gyorsabb mint bármilyen folder, illetve sima markolatú fix pengést, ilyen módon nem tudsz hordani a zsebedben
ring001.jpg
ring001.jpg (27.55 KiB) Megtekintve 31388 alkalommal
ring002.jpg
ring002.jpg (41.37 KiB) Megtekintve 31388 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2021.06.07. 12:24-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2021.06.07. 11:35 Igazából miért jó ez a gyűrű a markolat végén?
Én óvakodom bedugni az ujjamat bármibe (1-2 kivétellel azért ;-).
következő kiszemelt, még éppen legál méret D2 acíl ...:) mindez 9ezerért.!
https://www.ebay.com/itm/302708198819
HTB1H8CfdwvD8KJjSsplq6yIEFXa8.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bel »

vato írta: 2021.06.07. 12:23 mindez 9ezerért.!
+3.500 Ft vameljarasi dij+AFA+vam. :-(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2021.06.07. 12:49 +3.500 Ft vameljarasi dij+AFA+vam. :-(
150 EUR alatt "csak" ÁFA van rá, és a a Posta vámkezelési díja, ami sávos lesz (de még senki nem tudja, mennyi, a maximuma 3500 Ft).

Én igazából nem is a pénztől félek, hanem az ügyintézési időtől.
Van olyan kínai csomagom, ami április 21.-e óta dekkol Budapesten, a nemzetközi postakicserélőben.. :-(
Lassan két hónapja.
Posta.jpg
Posta.jpg (9.5 KiB) Megtekintve 31386 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Jock
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.06.04. 18:52

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Jock »

Na még egyszer, most képekkel: Kubotan és egy EDC Pry-Bar, vagyis zseb pajszer. Mindkettőt Én gyártottam. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Jock írta: 2021.06.07. 16:18 Na még egyszer, most képekkel: Kubotan és egy EDC Pry-Bar, vagyis zseb pajszer. Mindkettőt Én gyártottam. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Nehéz vasak....
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Jock írta: 2021.06.07. 16:18 Na még egyszer, most képekkel: Kubotan és egy EDC Pry-Bar, vagyis zseb pajszer. Mindkettőt Én gyártottam. :D
Szia, grat, szép projekt.

Elmagyaráznád kérlek, hogyan működik a zseb-pajszer? Még jobb lenne egy kép, "pajszer-in-action" :lol: Az általam ismert, és használt ;) pajszereknek mind el van húzva az éle, hogy legyen egy igen nagy erőkar, amivel könnyebb erőt kifejteni, és értelemszerűen van egy pont, ami a feszegetésnél támaszként szolgál. A mini-pajszer hogyan támaszkodik fel, ha pajszerolsz? Kell hozzá más segédeszköz is, pl kalapács, vagy önmagában is feszegetés-képes? Ileyn rövid erőkarral kb minek a pajszerolása fér még bele? ;) Vagy ezt az eszközt inkább amolyan zseb-ékként, zseb-vésőkét kell elképzelni?

Nagyon csábító a zseb-pajszer gondolata - városi túlélésben roppant hasznos tud lenni - de nem értem, hogyan működik ez a példány.

Köszi szépen.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2021.06.07. 18:33 Szia, grat, szép projekt.

Elmagyaráznád kérlek, hogyan működik a zseb-pajszer? Még jobb lenne egy kép, "pajszer-in-action" :lol: Az általam ismert, és használt ;) pajszereknek mind el van húzva az éle, hogy legyen egy igen nagy erőkar, amivel könnyebb erőt kifejteni, és értelemszerűen van egy pont, ami a feszegetésnél támaszként szolgál. A mini-pajszer hogyan támaszkodik fel, ha pajszerolsz? Kell hozzá más segédeszköz is, pl kalapács, vagy önmagában is feszegetés-képes? Ileyn rövid erőkarral kb minek a pajszerolása fér még bele? ;) Vagy ezt az eszközt inkább amolyan zseb-ékként, zseb-vésőkét kell elképzelni?

Nagyon csábító a zseb-pajszer gondolata - városi túlélésben roppant hasznos tud lenni - de nem értem, hogyan működik ez a példány.

Köszi szépen.
Tipp: a zsebpajszernak az a lényege, hogy rámarkolsz, és nem a körmeiddel és az ujjaiddal feszegetsz. Gyakorlatilag "felhizlalt" csavarhúzó.
Jock írta: 2021.06.07. 16:18 Na még egyszer, most képekkel: Kubotan és egy EDC Pry-Bar, vagyis zseb pajszer. Mindkettőt Én gyártottam. :D
Anno a régi kéken egyikünk taktikai töltőtollat keresett.
Én már ejtettem le kedvenc töltőtollam, és mázlim volt, hogy volt, aki megjavítsa.
Léteznek olyan rollertollak - nem, nem felejtettem el magyarul: nem golyóstollak, hanem rollertollak -, amik újratölthetők töltőtolltintával.
Kapható külön hegy, és hozzávaló - a töltőtollakban jól megszokott - konverter.
A taktikai rollertollhoz már csak egy ügyes esztergályos kell. Meg egy kupak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.06.07. 21:10 Tipp: a zsebpajszernak az a lényege, hogy rámarkolsz, és nem a körmeiddel és az ujjaiddal feszegetsz. Gyakorlatilag "felhizlalt" csavarhúzó.
Köszönöm Poresz, így már érthető. Azt már nem merem megkérdezni, hogy egy rövid, tömzsi csavarhúzó nem alkalmas-e ugyanerre a célra - ugyan nem annyira taktikai, de jó a fogása, nem esik jól, ha megböknek vele, és van legitim, védhető felhasználási területe is ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Jock
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.06.04. 18:52

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Jock »

Petya357 írta: 2021.06.07. 23:59 Köszönöm Poresz, így már érthető. Azt már nem merem megkérdezni, hogy egy rövid, tömzsi csavarhúzó nem alkalmas-e ugyanerre a célra - ugyan nem annyira taktikai, de jó a fogása, nem esik jól, ha megböknek vele, és van legitim, védhető felhasználási területe is ;)
Ennek is van: ott a sörbontó a végén. :D
Amúgy. tényleg inkább zsebdísz, vagy kulcstartó, de azért használható kis kütyü.
A komám pl ezzel nyúl alá a sörös doboz nyitófülének, kímélvén a körmeit. :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Jock írta: 2021.06.08. 06:26 Ennek is van: ott a sörbontó a végén. :D
Amúgy. tényleg inkább zsebdísz, vagy kulcstartó, de azért használható kis kütyü.
A komám pl ezzel nyúl alá a sörös doboz nyitófülének, kímélvén a körmeit. :D
Egy őszinte ember :D - Riszpekt! És s.k. :!: tudsz fém kubotant csinálni - amit a legtöbbünk csak a kanapéról kommentelget - dupla Riszpekt.
Csak így tovább! Van még ebben a projektben kakaó.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ma megjött ez is, kíváncsi leszek rá. Van egy usb-s akkum, amit lehet tölteni powerbankról, napelemről, kocsiban, stb. Legalábbis ez a koncepcióm.
IMG_20210609_093713.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Jock
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.06.04. 18:52

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Jock »

Petya357 írta: 2021.06.08. 08:15 Egy őszinte ember :D - Riszpekt! És s.k. :!: tudsz fém kubotant csinálni - amit a legtöbbünk csak a kanapéról kommentelget - dupla Riszpekt.
Csak így tovább! Van még ebben a projektben kakaó.
Köszönöm!
Nem olyan nagy dolog, CNC gép van, Cam program van, mostanában a hétvégék szabadok, a főnököm megértő...
Nézem a neten az ilyen kis kütyüket, ha van ami tetszik megpróbálom megcsinálni. :D
A másik agylövésem a paracord fonatdísz.
Készült már néhány típus, jellemzően 10-10 darabos darabszámban.
És készült egy Izula klón D2 acélból. :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

A pillanat, amikor tervezés közben rájössz, hogy nem azért nem láttál ilyet, mert neked jutott először eszedbe, hanem mert nem jó az ötlet:
Nem jó ötlet (2021. 06. 11.).JPG
A markolat vastagsága a csiptetőnek már sok; a csiptető vastagsága a markolatnak már kevés.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Poresz írta: 2021.06.11. 17:05 A pillanat, amikor tervezés közben rájössz, hogy nem azért nem láttál ilyet, mert neked jutott először eszedbe, hanem mert nem jó az ötlet:
Nem jó ötlet (2021. 06. 11.).JPG
A markolat vastagsága a csiptetőnek már sok; a csiptető vastagsága a markolatnak már kevés.
Azon, hogy ez csiptetőnek nagyon merev, lehet segíteni. A markolat végén a 180 fokos visszahajtásnál a vastagságból le lehet köszörülni. Meg a szélességéből is, attól a forgása is jobb lenne, nem lenne olyan sarkos.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Thomaster írta: 2021.06.11. 17:33 Azon, hogy ez csiptetőnek nagyon merev, lehet segíteni. A markolat végén a 180 fokos visszahajtásnál a vastagságból le lehet köszörülni. Meg a szélességéből is, attól a forgása is jobb lenne, nem lenne olyan sarkos.
Pont az a pláne benne, hogy (lézer)vágáson, sorjázáson, élhajlításon, esetleg polírozáson kívül más megmunkálásra nincs szükség.
Az alaplemez vastagságát meghatározza az, hogy a penge mozgását határoló csap menettel rögzül. A legkisebb lemezvastagságot a szükséges menetek száma és a menetemelkedés meghatározza.

Közben találtam egy hasonló megoldást: MCUSTA MC-008.
MCUSTA MC-008.jpg
MCUSTA MC-008.jpg (16.92 KiB) Megtekintve 30943 alkalommal
Szerintem simán csak bepréselték a határolócsapot. Lehet, a határolócsap egy hajlítással kiváltható.
(Vajon mekkora lehet a lemez vastagsága, amiből a markolatot és a csiptetőt kialakították?)

Készítettem is egy ilyen modellt.
V2 - hatarolocsap nelkul.JPG
Jópofa, és mint a kép mutatja, nem az a kérdés, lehet-e ilyet tervezni. - Hanem hogy gyártáshelyes-e: utalok a lemezvastagság, a legkisebb hajlítási sugár, a legkisebb kihajtott hossz összefüggéseire és ökölszabályaira.
hajlitott lemezalkatresz okolszabalyok.png
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.06.17. 10:05 Pont az a pláne benne, hogy (lézer)vágáson, sorjázáson, élhajlításon, esetleg polírozáson kívül más megmunkálásra nincs szükség.
Az alaplemez vastagságát meghatározza az, hogy a penge mozgását határoló csap menettel rögzül. A legkisebb lemezvastagságot a szükséges menetek száma és a menetemelkedés meghatározza.

Közben találtam egy hasonló megoldást: MCUSTA MC-008.
MCUSTA MC-008.jpg

a penge és annak rögzítésére nézve azért a CRKT KISS is nagyon hasonló és 15+ éves design:

Kép


Igaz, a klip itt külön elem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szombaton feszültség alá kellett helyeznem egy dugaszoló aljzatot,hogy tudja melózni.Rendelkezésemre állt egy bevásárlóközpontos multitool alakú eszköz.Sikerült megoldani a multitool-nak köszönhetően.Egy szimpla bicskával már nem tudtam volna.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2021.07.05. 18:34 Szombaton feszültség alá kellett helyeznem egy dugaszoló aljzatot,hogy tudja melózni.Rendelkezésemre állt egy bevásárlóközpontos multitool alakú eszköz.Sikerült megoldani a multitool-nak köszönhetően.Egy szimpla bicskával már nem tudtam volna.
Gratula!
Bár én pont elektromos cuccokhoz nem nyúlok szigeteletlen multitoollal, aminek fém nyele van.
Van pár apróság ami mindig velem van, az egyik egy picike Wera csavarhúzó.
20210208_151814.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Almoragh
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.07.05. 20:33

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Almoragh »

Sziasztok, új vagyok itt, egy ideje olvasgatlak titeket. A taktikai zsebpajszer ragadott meg: én sem tudom körülhatárolni, hogy mi a rossebnek kéne bárkinek ilyen (pillanatnyi elmezavar okán vettem egy bökert meg van egy gerber shard is). Mióta legutóbb felmerült, használt bárki ilyet bármi értelmes célra a sörnyitáson kívül? a bitbefogó rész kb használhatatlan, az eszköz csőre beakad, ha klipsszel hordod, a csavarhúzó bazi nagy, akkor már praktikusabb a Shard nem túl praktikus megoldása, az legalább hétköznapi dolgokra is alkalmasnak tűnik.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Almoragh írta: 2021.07.06. 19:26 Sziasztok, új vagyok itt, egy ideje olvasgatlak titeket. A taktikai zsebpajszer ragadott meg: én sem tudom körülhatárolni, hogy mi a rossebnek kéne bárkinek ilyen (pillanatnyi elmezavar okán vettem egy bökert meg van egy gerber shard is). Mióta legutóbb felmerült, használt bárki ilyet bármi értelmes célra a sörnyitáson kívül?
Festékesdoboz-nyitás?
Őszintén szólva annyira nem vágytam sosem taktikai zsebpajszerra, hogy még a kérdésig nem jutottam el: "Mire tudnám használni?"
Hozzászólásod olvasva és másodszor meggondolva: többször használtam már kerékpár lemezkulcsot (ki nem, aki biciklizik?), és gyanús, hogy az a használhatóbb és olcsóbb. (Ezenkívül azokhoz a csavarméretekhez passzol, amik a környezetemben vannak.)

Szerepét a következőképpen írnám körül: ez egy olyan kulcstartó, ami szükségszerszámként akkor is nálad van, amikor a kerékpár lemezkulcs, a kihajtható imbuszkulcs-készlet, a svájci bicska, a multifogó vagy bármi ezekhez hasonló naponta cipelt zsebszerszám-készlet otthon felejtődött.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Almoragh írta: 2021.07.06. 19:26 Sziasztok, új vagyok itt, egy ideje olvasgatlak titeket. A taktikai zsebpajszer ragadott meg: én sem tudom körülhatárolni, hogy mi a rossebnek kéne bárkinek ilyen (pillanatnyi elmezavar okán vettem egy bökert meg van egy gerber shard is). Mióta legutóbb felmerült, használt bárki ilyet bármi értelmes célra a sörnyitáson kívül? a bitbefogó rész kb használhatatlan, az eszköz csőre beakad, ha klipsszel hordod, a csavarhúzó bazi nagy, akkor már praktikusabb a Shard nem túl praktikus megoldása, az legalább hétköznapi dolgokra is alkalmasnak tűnik.
felviheted repülőre esetleg?😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.07.07. 09:43 Festékesdoboz-nyitás?
Őszintén szólva annyira nem vágytam sosem taktikai zsebpajszerra, hogy még a kérdésig nem jutottam el: "Mire tudnám használni?"
Hozzászólásod olvasva és másodszor meggondolva: többször használtam már kerékpár lemezkulcsot (ki nem, aki biciklizik?), és gyanús, hogy az a használhatóbb és olcsóbb. (Ezenkívül azokhoz a csavarméretekhez passzol, amik a környezetemben vannak.)

Szerepét a következőképpen írnám körül: ez egy olyan kulcstartó, ami szükségszerszámként akkor is nálad van, amikor a kerékpár lemezkulcs, a kihajtható imbuszkulcs-készlet, a svájci bicska, a multifogó vagy bármi ezekhez hasonló naponta cipelt zsebszerszám-készlet otthon felejtődött.
+1
lemezkulcs rúlz - eddig erre nem gondoltam, de valóban hasznos dolog, sokoldalú, és nem is olyan izzadságszagú, mint a zsebpajszer megideologizálása ;) :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Almoragh
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.07.05. 20:33

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Almoragh »

A repülő még elképzelhető, bár nemtom, mit csinálnék vele egy repülőn :)

Én se hittem volna, hogy szükségem lesz egyre, és lám, ki is derült, hogy nincs (érdekes, bicskáról ilyesmi még nem derült ki, azt valahogy mindig meg tudom ideologizálni). Viszont olvasgattam amerikai fórumokat, ott ezeknek valóságos kultuszuk van, sőt, léteznek custom zsebpajszerek is irtó drágán (ez a Böker is 10 rugó körül megy odaát, itt akciósan 3 volt).
a legtöbben arra hivatkoznak, hogy már törtek el úgy kést, hogy feszegettek vele, de hát ez egyszerűen megoldható azzal, ha nem feszegetsz vele.
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Coop »

Készült egy frankó kis klipszes zsebtok, zsebre, zsebbe kívül- belül, vagy övre ;-)
211226356_2457271681083524_513660666385964086_n.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Extreme EDC “zsebpajszer”:-O

Hozzászólás Szerző: vato »

:o

Zsebpajszer
Sörnyitó
Boxszer
Klipsz
Csavarkulcsok
Csavarhúzó

Mi kell még?
:D :lol:
21F64396-79D4-4B7D-96CD-C0B47CEC641E.jpeg
14CE944C-9291-4ADE-BB13-A22665A8844D.jpeg
72539B96-CE51-4FD6-9E77-7E87695FEB83.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

swordmanus írta: 2021.07.05. 18:21 Ez milyen bicska? https://www.facebook.com/honvedelem.hu/ ... 798649157/
CRKT Hammond Iraki limitált széria
https://www.bladehq.com/item--CRKT-Hamm ... ert--87014
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Meg regebben vettem egy olcso (24.33 USD) kinai raptor masolatot.

Eddig csak nagyon szolidan hasznaltam, ami alapjan nem tudtam eldonteni, hogy mennyire jo, de ma egy kicsit kemenyebben kiprobaltam: egy felbevagott egy eurocentest megprobaltam vele ismet felbe vagni.

Az eredeti Raptorral a felbevagas nagyon nehezen ment, amit azzal indokoltak a Leatherman-esek, hogy az amerikai penz gyengebb mint az europai, az elobbit konnyen vagja, az utobbit nehezen. De azert sikerult vegul elvagni.

A masolattal erzesre egesz konnyu volt az elso vagas (a 2 eves emlekekhez kepest nagyon konnyen ment), viszont nem vagta el olyan alaposan, ennek kovetkezteben eselyem se volt arra, hogy a vagas resebe betolva a szerszamot melyebben ujat fogjak, es folytassam a vagast.

Szoval szerintem az anyagminoseg es az el rendben van a masolaton is, mert nagyon durvan harapta az anyagot viszonylag kis erofeszites kozben, de valahogy minta a formaban lenne elteres, ami miatt kevesbe valt szet az anyag.

Ezzel egyutt egy normal meretu aranygyuru biztos nem kihivas a masolatnak sem. :-)

Most nincs nalam fenykepezogep, holnap lefotozom az eredmenyt (ha nem felejtem el).

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2021.07.26. 17:39 Sziasztok,

Meg regebben vettem egy olcso (24.33 USD) kinai raptor masolatot.

Eddig csak nagyon szolidan hasznaltam, ami alapjan nem tudtam eldonteni, hogy mennyire jo, de ma egy kicsit kemenyebben kiprobaltam: egy felbevagott egy eurocentest megprobaltam vele ismet felbe vagni.

Az eredeti Raptorral a felbevagas nagyon nehezen ment, amit azzal indokoltak a Leatherman-esek, hogy az amerikai penz gyengebb mint az europai, az elobbit konnyen vagja, az utobbit nehezen. De azert sikerult vegul elvagni.

A masolattal erzesre egesz konnyu volt az elso vagas (a 2 eves emlekekhez kepest nagyon konnyen ment), viszont nem vagta el olyan alaposan, ennek kovetkezteben eselyem se volt arra, hogy a vagas resebe betolva a szerszamot melyebben ujat fogjak, es folytassam a vagast.

Szoval szerintem az anyagminoseg es az el rendben van a masolaton is, mert nagyon durvan harapta az anyagot viszonylag kis erofeszites kozben, de valahogy minta a formaban lenne elteres, ami miatt kevesbe valt szet az anyag.

Ezzel egyutt egy normal meretu aranygyuru biztos nem kihivas a masolatnak sem. :-)

Most nincs nalam fenykepezogep, holnap lefotozom az eredmenyt (ha nem felejtem el).

Bel
Múltkor fórumtárssal összefutva összevetette az én klónomat az ő eredetijével. Meglepődött. Majd összevetettük az árakat is, még jobban meglepődött, és nem volt boldog, hogy az én klónom annyiért ilyen jó.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

tapasztaltabb kollégákhoz, ki mivel kezeli, feketíti a szénacél pengéket korrózió ellen??

Kóla, ecet, vagy citromlé? Melyikkel érdemes és hogyan?

Kólával próbáltam már de nem igazán lett tartós, egyenletes..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.07.26. 22:07 tapasztaltabb kollégákhoz, ki mivel kezeli, feketíti a szénacél pengéket korrózió ellen??

Kóla, ecet, vagy citromlé? Melyikkel érdemes és hogyan?

Kólával próbáltam már de nem igazán lett tartós, egyenletes..
Hidegbarnító? Nekem egy Opinelen bevált.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2021.07.26. 22:22 Hidegbarnító? Nekem egy Opinelen bevált.
Ez eszembe sem jutott köszi, és ez “food-safe” vajon? Olvasgattam utána most de elég vegyesek a vélemények!?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Extreme EDC “zsebpajszer”:-O

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2021.07.12. 21:12 :o

Zsebpajszer
Sörnyitó
Boxszer
Klipsz
Csavarkulcsok
Csavarhúzó

Mi kell még?
:D :lol:
21F64396-79D4-4B7D-96CD-C0B47CEC641E.jpeg
14CE944C-9291-4ADE-BB13-A22665A8844D.jpeg72539B96-CE51-4FD6-9E77-7E87695FEB83.jpeg
Egy linket kérnék szépen ehhez.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

vato írta: 2021.07.26. 22:07 tapasztaltabb kollégákhoz, ki mivel kezeli, feketíti a szénacél pengéket korrózió ellen??

Kóla, ecet, vagy citromlé? Melyikkel érdemes és hogyan?

Kólával próbáltam már de nem igazán lett tartós, egyenletes..
Én a citromlevet próbáltam, az elég jó volt szerintem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Extreme EDC “zsebpajszer”:-O

Hozzászólás Szerző: vato »

Ben77 írta: 2021.07.27. 07:56 Egy linket kérnék szépen ehhez.
itt a hivatalos oldaluk:

http://www.opaskysnozem.cz/

de inkább a facebook az aktív:

https://www.facebook.com/extremeEDC

Rendelést tőlük facebook messengeren csináltam párszor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2021.07.26. 22:22 Hidegbarnító? Nekem egy Opinelen bevált.
Én a hidegbarnított felületeknél mindig érzek egy kellemetlen szagot (szelénhidrogén, mert a hidegbarnítóban szelén van), kajás késnél zavarna.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2021.07.27. 07:11 Ez eszembe sem jutott köszi, és ez “food-safe” vajon? Olvasgattam utána most de elég vegyesek a vélemények!?
Ja hát arról nem szólt az eredeti kérdés.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.07.27. 10:07 Én a hidegbarnított felületeknél mindig érzek egy kellemetlen szagot (szelénhidrogén, mert a hidegbarnítóban szelén van), kajás késnél zavarna.
Amúgy a szélén bizonyos mennyiségben szükséges, de nagyobb mennyiségben káros. Le kéne mérni egy kisebb acéllemezt hidegbarnítás előtt és után, hogy egyáltalán mennyi szelénről beszélünk. Ami aztán csak nagyon lassan kopik le.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2021.07.27. 11:12 Amúgy a szélén bizonyos mennyiségben szükséges, de nagyobb mennyiségben káros. Le kéne mérni egy kisebb acéllemezt hidegbarnítás előtt és után, hogy egyáltalán mennyi szelénről beszélünk. Ami aztán csak nagyon lassan kopik le.
Áááhhh.. a mérés szerintem nem jó, mert 1. nem csak szelén válik ki hanem réz is, illetve 2. hidegbarnítás előtt elő szokták maratni, az meg kiold a fémfelületből.

Szerintem sem vészes a lekopás (hacsak nem citromot, vagy ecetes uborkát vágsz vele).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2021.07.26. 22:07 tapasztaltabb kollégákhoz, ki mivel kezeli, feketíti a szénacél pengéket korrózió ellen??

Kóla, ecet, vagy citromlé? Melyikkel érdemes és hogyan?

Kólával próbáltam már de nem igazán lett tartós, egyenletes..
Az Opinelt ecettel kezeltem. Nem lett egyenletes, de elmosás után csak eltörlöm, elteszem, nem kell kényszeresen szárogatni vagy olajozni/zsírozni. A Mora pengéje nincs kezelve, egy idő után az is magától bemattul a használat során, de így a nedvességre kényesebb. Minimális víz marad a pengén vagy a tokban, már ott is a rozsda. Evés, ételkészítés céljára én nem használnék hidegbarnított pengét, ha van más megoldás is. Ha az esztétikum fontosabb, használj inkább stainlesst.
20210727_113123.jpg
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bel »

Es a (nagyithato) foto:

Kép

Bel
bel írta: 2021.07.26. 17:39 Sziasztok,

Meg regebben vettem egy olcso (24.33 USD) kinai raptor masolatot.

Eddig csak nagyon szolidan hasznaltam, ami alapjan nem tudtam eldonteni, hogy mennyire jo, de ma egy kicsit kemenyebben kiprobaltam: egy felbevagott egy eurocentest megprobaltam vele ismet felbe vagni.

Az eredeti Raptorral a felbevagas nagyon nehezen ment, amit azzal indokoltak a Leatherman-esek, hogy az amerikai penz gyengebb mint az europai, az elobbit konnyen vagja, az utobbit nehezen. De azert sikerult vegul elvagni.

A masolattal erzesre egesz konnyu volt az elso vagas (a 2 eves emlekekhez kepest nagyon konnyen ment), viszont nem vagta el olyan alaposan, ennek kovetkezteben eselyem se volt arra, hogy a vagas resebe betolva a szerszamot melyebben ujat fogjak, es folytassam a vagast.

Szoval szerintem az anyagminoseg es az el rendben van a masolaton is, mert nagyon durvan harapta az anyagot viszonylag kis erofeszites kozben, de valahogy minta a formaban lenne elteres, ami miatt kevesbe valt szet az anyag.

Ezzel egyutt egy normal meretu aranygyuru biztos nem kihivas a masolatnak sem. :-)

Most nincs nalam fenykepezogep, holnap lefotozom az eredmenyt (ha nem felejtem el).

Bel
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

bel írta: 2021.07.27. 12:50 Es a (nagyithato) foto:

Kép

Bel
Meglepődtem, amikor mutattad az érme maradékát.
Nem kell Raptor, nem kell raptor nem..... :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

Köszi mindenkinek az ötleteket, végül citromlevet kapott, egész jo lett, illetve “reverse tanto” pengét faragtam neki 8cm élhosszra :D :twisted: ideális low low budget fix edc így( még egy normalis tok lesz majd hozza:)) ( mora robust volt... :mrgreen: )

6DDE99A5-2010-4917-B475-B0AF1B5771A1.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

vato írta: 2021.07.27. 17:12 Köszi mindenkinek az ötleteket, végül citromlevet kapott, egész jo lett, illetve “reverse tanto” pengét faragtam neki 8cm élhosszra :D :twisted: ideális low low budget fix edc így( még egy normalis tok lesz majd hozza:)) ( mora robust volt... :mrgreen: )


6DDE99A5-2010-4917-B475-B0AF1B5771A1.jpeg
Ügyes, nekem hasonló célból ez van a bakancslistán:
MORA_Chisel_vesokes-i176853.jpg
MORA_Chisel_vesokes-i176853.jpg (29.23 KiB) Megtekintve 30093 alkalommal
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2021.07.27. 17:24 Ügyes, nekem hasonló célból ez van a bakancslistán:
MORA_Chisel_vesokes-i176853.jpg
ez is fincsi alapanyagnak tűnik :)

(Az ütésálló mora markolat meg elnyűhetetlen egyelőre nálam ;) )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2021.07.27. 17:12 Köszi mindenkinek az ötleteket, végül citromlevet kapott, egész jo lett, illetve “reverse tanto” pengét faragtam neki 8cm élhosszra :D :twisted: ideális low low budget fix edc így( még egy normalis tok lesz majd hozza:)) ( mora robust volt... :mrgreen: )


6DDE99A5-2010-4917-B475-B0AF1B5771A1.jpeg
:lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=dSnosk4tWrg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: vato »

Klasszik dundee :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ismeritek az Olfa CK-2 kést: japán gyártású, rozsdamentes acél, a (cserélhető) pengét egy sárgaréz csavar rögzíti. Meglepően olcsó, 1600 Ft.
Pont passzol bele egy levágott, és kifúrt fűrészlap.🙂
Kis helyet foglal az EDC pakkban (akár fűrésszel, akár külön a kés mellé a fűrészlapot), és szükséges esetben le lehet vele fűrészelni pl. egy lakatot.
(Próbáltam több multitool fűrészét, de egyik sem vágott olyan jól, mint egy profi, ipari fémfűrész; ráadásul félteni sem kell, mert pár száz Ft darabja. Cseh gyártmányú Myros Special Wolfram Chrom volt kéznél.)
20210731_153317.jpg
20210731_153400.jpg
20210731_153511.jpg
20210731_153602.jpg
20210731_153654.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2021.07.27. 17:24 Ügyes, nekem hasonló célból ez van a bakancslistán:
MORA_Chisel_vesokes-i176853.jpg
Hultafors STK is jó (és egy kicsit még olcsóbb is).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2021.07.31. 22:16 (Próbáltam több multitool fűrészét, de egyik sem vágott olyan jól, mint egy profi, ipari fémfűrész
De így, hogy csak az egyik végén van rögzítve, nem görbül el, mikor tolod a pengét?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2021.08.01. 09:57 De így, hogy csak az egyik végén van rögzítve, nem görbül el, mikor tolod a pengét?
A fűrészlapot nem csak keretes fűrészben használják (az a legkényelmesebb, csak az már nem edc), hanem ilyen műanyag markolattal is.
10138.jpg
10138.jpg (48.48 KiB) Megtekintve 29944 alkalommal
Jól használható, persze úgy érdemes betenni a fűrészlapot, hogy húzásra vágjon, ne tolásra.
Minél rövidebb a kiálló rész, annál kevésbé hajlamos az elgörbülésre. Az Olfás megoldásnál csak 9cm áll ki. (A legtöbb multitoolnak max ekkora a fűrésze.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2021.08.01. 09:55 Hultafors STK is jó (és egy kicsit még olcsóbb is).
Ezt nem ismertem, köszi!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.08.01. 10:48 A fűrészlapot nem csak keretes fűrészben használják (az a legkényelmesebb, csak az már nem edc), hanem ilyen műanyag markolattal is.
10138.jpg
Jól használható, persze úgy érdemes betenni a fűrészlapot, hogy húzásra vágjon, ne tolásra.
Minél rövidebb a kiálló rész, annál kevésbé hajlamos az elgörbülésre. Az Olfás megoldásnál csak 9cm áll ki. (A legtöbb multitoolnak max ekkora a fűrésze.)
Sőt, van olyan lap is, aminek egyik fele fêmre, a másik fára van.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.08.01. 15:54 Sőt, van olyan lap is, aminek egyik fele fêmre, a másik fára van.
De van ám!😉
20210801_170448.jpg
20210801_170457.jpg
Az egyik fele teljes értékű fémfűrész, a másik fához, műanyaghoz jó.
Szerencsére egy irányban állnak a fogak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.08.01. 17:07 De van ám!😉
20210801_170448.jpg20210801_170457.jpg

Az egyik fele teljes értékű fémfűrész, a másik fához, műanyaghoz jó.
Szerencsére egy irányban állnak a fogak.
Menő! Agnosztikus szabaduló eszköz - lakat, faajtó sem lehet akadály 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2021.08.02. 00:34 Menő! Agnosztikus szabaduló eszköz - lakat, faajtó sem lehet akadály 8-)
Hát, volt olyan kb 25 éve, hogy az egyik itteni sporttárssal lementünk a BME pincelőterére, ami nem volt nyitva.. és közben lelakatolták a rácsos lejáratot, ahol feljöttünk volna.
Péntek este.🙂
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.08.02. 06:53 Hát, volt olyan kb 25 éve, hogy az egyik itteni sporttárssal lementünk a BME pincelőterére, ami nem volt nyitva.. és közben lelakatolták a rácsos lejáratot, ahol feljöttünk volna.
Péntek este.🙂
Ja, 10 percenként egymást váltva a fűrészelésben, hétfő reggelig pont feljutottatok volna :lol:

egy ilyen Monte Krisztó gróf féle segédeszköz nem ér fel egy rendes fűrésszel - de sokkal sokkal jobb, mint a semmi. BME - még szerencse, hogy az ismerőseidnek volt anni esze, és nem próbálták meg szétlőni a lakatot... :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2021.08.02. 08:21 Ja, 10 percenként egymást váltva a fűrészelésben, hétfő reggelig pont feljutottatok volna :lol:
Háát.. szerintem max. egy óra alatt le lehet vele vágni egy lakatot.
De jó ötletet adtál, letesztelem! :)
Petya357 írta: 2021.08.02. 08:21 egy ilyen Monte Krisztó gróf féle segédeszköz nem ér fel egy rendes fűrésszel - de sokkal sokkal jobb, mint a semmi.
Pontosan.
Az összes ilyen magunkkal hordott bizbaszra igaz, hogy nem érnek fel egy full-size ipari cuccal (lakat esetében flex, erővágó), ezért kompromisszumokat kell kötni.
Vannak a multitoolok, amik nagyon nagyfiús, szerethető dolgok (a Leatherman, és SOG szerszámokat ismerem valamennyire, ilyenjeim voltak/vannak), de kérdés, hogy ugyanazért a pénzért és súlyért milyen kompakt, ipari szerszámokat tudsz venni/hordani.

Az eddigi tapsztalatok:
- Pici, állítható villáskulcs: so-so.
- Svájci bicska: jó cucc, de nekem a nagyok nem jöttek be, csak a két"emeletes". Az viszont must have.
- Knipex Cobra XS fogó: ez zseniális cucc!! Ha találkozunk, megmutatom. Német gyártmány, edzett króm-vanádium acél, 60 gramm az egész, de egy bojlert leszereltem vele. :)
- Knipex fogókulcs: ez is nagy ötlet, tenyérben elfér, de 24mm-ig bármilyen anyára rá tudsz fogni vele, 10x-es erőáttéttel. Idén jelenik meg az XS verziója. :) Ez is edzett CroVa elektroacél.
- Sniccer: a slim méretben (9mm ;-) a japán Olfa rozsdamentes acél sniccer, rozsdamentes vagy szénacél pengével. A szélesebb változatnak 1,2mm vastag a pengéje, masszívabb feladatokhoz (pl. fa faragás) is jó, illetve jó bele a levágott ipari fűrészlap, ami 10 gramm.
- Csavarnyúzó: érdemes az ipari biteket használni (6,35 ;-), mivel azokból pár száz forintért lehet top minőséget venni. Wiha és Wera ami nekem bejött. A Xiaomi gyárt nagyon jó mikro-csavarhúzót, 4mm-es Wiha bitekkel.
- Pici nagyító (20x Bausch&Lomb), és egy tűhegyes csipesz. Kullancshoz, szálkához.
- És persze az elemlámpa. :)
Petya357 írta: 2021.08.02. 08:21 BME - még szerencse, hogy az ismerőseidnek volt anni esze, és nem próbálták meg szétlőni a lakatot... :mrgreen:
Öööö... nem mondtam, hogy végül hogy jutottunk ki...? ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2021.08.02. 10:08 - Knipex fogókulcs: ez is nagy ötlet, tenyérben elfér, de 24mm-ig bármilyen anyára rá tudsz fogni vele, 10x-es erőáttéttel. Idén jelenik meg az XS verziója. :) Ez is edzett CroVa elektroacél.
Szia,

Ez az?

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2021.08.02. 00:34 Menő! Agnosztikus szabaduló eszköz - lakat, faajtó sem lehet akadály 8-)
A magyar nyelv értelmező szótára:
"agnosztikus melléknév és főnév (filozófia)
I. melléknév -an Az agnoszticizmussal kapcs., azt v. arra valló, rá jellemző. Agnosztikus elv, gondolkodás, irány, tan(ítás). Agnosztikusan gondolkozik.
II. főnév -t, -ok, -a Az agnoszticizmus híve. Az agnosztikusok tanítása szerint."

"agnoszticizmus főnév -t, -a (csak egyes számban) (filozófia)
Az az (idealista) bölcseleti felfogás, tan, amely szerint a dolgok lényegét, a tárgyi valóságot nem ismerhetjük meg."

Magyar etimológiai szótár:
"agnoszticizmus – ‘bölcseleti felfogás, amely szerint a külső valóság lényegi és megbízható megismerése elvileg lehetetlen’. – agnosztikus: ‘az agnoszticizmus híve; ‹melléknévként› azzal kapcsolatos, rá vonatkozó’.
A görög agnosztikosz (‘ismeretlen, meg nem ismerhető’) szóból; elemei a tagadó értelmű a- előtag és a gnószisz (‘ismeret’)."


???
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2021.08.02. 10:55 Szia,

Ez az?

Bel
Szia Bel,

nem!
Két különböző termékvonal:

- Knipex Cobra vízpumpafogó: fogazottak a pofái, kb. bármit meg lehet vele fogni. Több méretben gyártják: XS (100mm), 120mm (ezt linkelted be Te), 150mm, stb.

- Knipex fogókulcs: ennek minden állásban párhuzamosak a pofái, és simák, nem fogazottak. Anyacsavarra, és lapos dolgokra lehet vele nagy erővel ráfogni, anélkül, hogy a fogak belemarnának a felületbe.
Ebből a legkisebb most a 125mm-es, de idén szeptembertől lesz belőle 100mm-es.

Itt van egymás mellett a kettő:
https://jerkingthetrigger.com/2017/02/2 ... 86-03-125/
jtt-knipex-pliers-wrench-125.jpg
jtt-knipex-pliers-wrench-125.jpg (14.78 KiB) Megtekintve 29874 alkalommal
Az XS (100mm) verziók abban térnek el, hogy nincs a nyélen műanyag bevonat, és az állításuk nem nyomógombos, hanem fogazásos.

Ilyenek egymás mellett:
Knipex Wrench and Cobra 100mm.jpg
Knipex Wrench and Cobra 100mm.jpg (97.25 KiB) Megtekintve 29874 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2021.08.02. 11:15 A magyar nyelv értelmező szótára:
"agnosztikus melléknév és főnév (filozófia)
I. melléknév -an Az agnoszticizmussal kapcs., azt v. arra valló, rá jellemző. Agnosztikus elv, gondolkodás, irány, tan(ítás). Agnosztikusan gondolkozik.
II. főnév -t, -ok, -a Az agnoszticizmus híve. Az agnosztikusok tanítása szerint."

"agnoszticizmus főnév -t, -a (csak egyes számban) (filozófia)
Az az (idealista) bölcseleti felfogás, tan, amely szerint a dolgok lényegét, a tárgyi valóságot nem ismerhetjük meg."

Magyar etimológiai szótár:
"agnoszticizmus – ‘bölcseleti felfogás, amely szerint a külső valóság lényegi és megbízható megismerése elvileg lehetetlen’. – agnosztikus: ‘az agnoszticizmus híve; ‹melléknévként› azzal kapcsolatos, rá vonatkozó’.
A görög agnosztikosz (‘ismeretlen, meg nem ismerhető’) szóból; elemei a tagadó értelmű a- előtag és a gnószisz (‘ismeret’)."


???
az "agnosztikus" jelzővel azt próbáltam érzékeltetni, hogy a leküzdendő kihívás jellege eredendően megismerhetetlen. Hiszen ha VadMedve23 fórumtársunk előre ismerné a konkrét megoldandó problémát, akkor vagy oda sem menne a baj közelébe, vagy legalábbis valami iparibb céleszközt hozna magával. Emiatt kifejezetten szerencsés, hogy sokoldalú (konkrétan eggyel több oldalú, de ez most részletkérdés..) az eszköz. Ott követtem el hibát, hogy magát az eszközt minősítettem, nem pedig a túlélési, hibaelhárítási helyzetet, és a - szerintem - agnosztikus megközelítés egészét. Valóban - nem az Olfa sniccer az agnosztikus, hanem maga a kétoldalas fűrészlapos pimpelést életre hívő mérnöki szemlélet. :D

Már megbántam. A szóhasználat valóban nem volt szerencsés - sokkal jobb lett volna semmit sem írni. Vagy csak azt, hogy "f.sza " - ez a melléknév hasonlóan plasztikusan érzékeltette volna a fórumtárs által kifejlesztett műszaki megoldás alkalmasságát a teljesen, vagy részben előrejelezhetetlen élethelyzetek megoldására. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

G.D írta: 2021.08.04. 11:42 Kép
Népi tűsarkú, "falu" edition. Pezsgőt inni nem lehet belőle, de szalonnát meg hagymát vágni remek! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2021.08.02. 00:31 F.sza lett nagyon. Ráadásul “nem-KKVE” ;)

Hogyan kurtítottad meg? Egészen professzionális lett az összkép. Grat.
/OFF
Megdöbbentő, hogy mennyire jó a Mora kések ár-érték aránya.. 2-3ezer forinttól kaphatók (de még a HeavyDuty is csak 8500 Ft), tokkal együtt, Svédországban gyártva.. teljesen jól használható munkakés, és nem félti az ember mint egy 80ezres Fallknivent.

https://www.blackknife.hu/kes/mora-kes? ... ASC&page=1
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.08.10. 07:22 /OFF
Megdöbbentő, hogy mennyire jó a Mora kések ár-érték aránya.. 2-3ezer forinttól kaphatók (de még a HeavyDuty is csak 8500 Ft), tokkal együtt, Svédországban gyártva.. teljesen jól használható munkakés, és nem félti az ember mint egy 80ezres Fallknivent.
OFF az OFFban:
Amikor tudatosul, hogy minden annyit ér, amennyire használni merjük, hirtelen könnyebb legyőzni az ovis birtoklási vágyat.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

WildBear23 írta: 2021.08.10. 07:22 /OFF
Megdöbbentő, hogy mennyire jó a Mora kések ár-érték aránya.. 2-3ezer forinttól kaphatók (de még a HeavyDuty is csak 8500 Ft), tokkal együtt, Svédországban gyártva.. teljesen jól használható munkakés, és nem félti az ember mint egy 80ezres Fallknivent.

https://www.blackknife.hu/kes/mora-kes? ... ASC&page=1
Hultafors dettó.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.08.10. 09:08 OFF az OFFban:
Amikor tudatosul, hogy minden annyit ér, amennyire használni merjük, hirtelen könnyebb legyőzni az ovis birtoklási vágyat.
Ezt nagyon jól mondtad!!

~20 éve rendeltük Petyával az USÁból az első komolyabb késemet (Spyderco Military), az akkori anyagi lehetőségeimhez képest egy vagyonért.
Az első késes feladat, ami szembejött, mi volt..? Szekrény rétegelt lemez hátlapjából kellett volna lefaragni.
Hát, nem szántam rá magam, hogy a vadi új, borotvaéles Millie-t ezzel avassam fel. :-D

Az első Leatherman multitoolomnál (Wave) is egy rozsdás csavart kellett volna kicsavarni/kifeszíteni a helyéből.

Na most egy Mora kést, vagy Knipex fogót nem félnék ilyenre sem használni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2021.08.01. 17:07 De van ám!😉
20210801_170448.jpg20210801_170457.jpg

Az egyik fele teljes értékű fémfűrész, a másik fához, műanyaghoz jó.
Szerencsére egy irányban állnak a fogak.
Ennek a pengének megkérdezhetem a márkáját/típusát?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.08.10. 10:20 Ezt nagyon jól mondtad!!

~20 éve rendeltük Petyával az USÁból az első komolyabb késemet (Spyderco Military), az akkori anyagi lehetőségeimhez képest egy vagyonért.
Az első késes feladat, ami szembejött, mi volt..? Szekrény rétegelt lemez hátlapjából kellett volna lefaragni.
Hát, nem szántam rá magam, hogy a vadi új, borotvaéles Millie-t ezzel avassam fel. :-D

Az első Leatherman multitoolomnál (Wave) is egy rozsdás csavart kellett volna kicsavarni/kifeszíteni a helyéből.

Na most egy Mora kést, vagy Knipex fogót nem félnék ilyenre sem használni.
Egen, hasonló a helyzet nálam is. Amit mindig mindenhová viszek ha 1 napnál hosszabb időre megyek, az a Mora Bushcraft és esetleg kiegészítőnek az Aliexpresses kampó Fallkniven. A Spyderco Paramilitary-m inkább ház körüli kisebb feladatokra van bevetve.
Ezeket az olcsóbb késeket nem félem az elvesztéstől vagy sérüléstől, így kapnak rendesen, napi szinten nyúzom őket és teszik amit tenniük kell.
Valószínűleg a márkás kések is ugyanígy vagy még jobban is helytállnának (kevesebb élezéssel), de amíg nincs nyugati szintű fizetésem, addig egy 2-300 eurós kést erdőbe egy hetes túrázásra vinni én nem egyszerűen sajnálok.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2021.08.13. 11:01 Ennek a pengének megkérdezhetem a márkáját/típusát?
A kés Olfa CK-2, és egy szabvány, ipari fűrészalapból vágtam le és fúrtam ki egy darabot.
(Ezen a képen kétoldalas (fém-fém) fűrészlap van, cseh gyártmány: a másik az fém-fa fűrész (tehát eltérő fogazású a két oldala), az meg valami lengyel.
20210731_153654.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2021.08.13. 14:18 A kés Olfa CK-2, és egy szabvány, ipari fűrészalapból vágtam le és fúrtam ki egy darabot.
(Ezen a képen kétoldalas (fém-fém) fűrészlap van, cseh gyártmány: a másik az fém-fa fűrész (tehát eltérő fogazású a két oldala), az meg valami lengyel.
20210731_153654.jpg
Igen, a kétoldalas fém/fa lap típusára lettem volna kíváncsi
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2021.08.15. 13:57 Igen, a kétoldalas fém/fa lap típusára lettem volna kíváncsi
GLOB gyártmány, 300/24 a jelölése.
A gyártó: https://www.fnglob.pl/en/hacksaw-blades
20210815_154733.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2021.08.15. 15:48 GLOB gyártmány, 300/24 a jelölése.
A gyártó: https://www.fnglob.pl/en/hacksaw-blades
20210815_154733.jpg
Köszi szépen!
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2 fémfűrész

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2021.08.15. 15:55Köszi szépen!
Szivesen!
Ha kell, tudok venni, és postán elküldöm.
Illetve ha ismert (vagy valaki ismer) még ilyen fűrészlapot "prémiumabb" minőségben, ossza meg.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Olfa CK-2

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Nem tudtam ellenállni a kis betolható pengés kiridashinak :D :D
Nálatok mennyire fix a penge ha megfordítjátok a rögzítő anyát bal oldalra? (Mivel jobbos vagyok kényelmesebbnek érezném az anyát a tenyeremmel ellentétes oldalon de akkor megtépve is van egy kis játéka a pengének)
Csatolmányok
IMG_20210817_163354.jpg
IMG_20210817_163454.jpg
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2021.08.17. 16:49 Nem tudtam ellenállni a kis betolható pengés kiridashinak :D :D
Nálatok mennyire fix a penge ha megfordítjátok a rögzítő anyát bal oldalra? (Mivel jobbos vagyok kényelmesebbnek érezném az anyát a tenyeremmel ellentétes oldalon de akkor megtépve is van egy kis játéka a pengének)
Gratulálok! :-)
Ritkán lehet ~2000 Ft-ért japán gyártású, rozsdamentes acél cuccot venni.😉
Én is jobbkezes vagyok, és úgy hordom, hogy bal oldalt van az anya. Fixen rögzül.
A másik oldalt az ellendarab belefekszik a vájatba?
20210817_165243.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Olfa CK-2

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2021.08.17. 16:57 Gratulálok! :-)
Ritkán lehet ~2000 Ft-ért japán gyártású, rozsdamentes acél cuccot venni.😉
Én is jobbkezes vagyok, és úgy hordom, hogy bal oldalt van az anya. Fixen rögzül.
A másik oldalt az ellendarab belefekszik a vájatba?
20210817_165243.jpg
Köszi!
1600Ft alatt sikerült hozzájutni :D
Látszólag (szerintem) teljesen jó de ennek ellenére mégis van játéka a pengének...
Csatolmányok
(és helykeresés közben máris sikerült összekarcolnom a multi toolal az edc-ben...)
(és helykeresés közben máris sikerült összekarcolnom a multi toolal az edc-ben...)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2021.08.17. 19:23 Köszi!
1600Ft alatt sikerült hozzájutni :D
Látszólag (szerintem) teljesen jó de ennek ellenére mégis van játéka a pengének...
Milyen irányú a holtjáték?
A pengét tudod mozgatni előre-hátra?
A másik oldalra tett csavarral is ugyanúgy mozog?
Illetve ha nem tolod ki teljesen, csak addig, amíg az él van?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Olfa CK-2

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2021.08.17. 20:50 Milyen irányú a holtjáték?
A pengét tudod mozgatni előre-hátra?
A másik oldalra tett csavarral is ugyanúgy mozog?
Illetve ha nem tolod ki teljesen, csak addig, amíg az él van?
Fel-le irányú a játék mint amikor kopott egy liner/frame lockos bicska zára.
Előre hátra nem csak fel-le.
Másik oldalon lévő csavarral fix.
Félig kitolva is lötyög.
Ha jobb(gyári) oldalon van a csavar akkor olyan mintha jobban lefeszítené a pengét a markolat aljának, nincs köztük rés, míg baloldalt lévő csavarnál meg van hézag. Kipróbáltam több pengével is és minden ilyen.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Olfa CK-2

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bcsob írta: 2021.08.17. 21:33 Fel-le irányú a játék mint amikor kopott egy liner/frame lockos bicska zára.
Előre hátra nem csak fel-le.
Másik oldalon lévő csavarral fix.
Félig kitolva is lötyög.
Ha jobb(gyári) oldalon van a csavar akkor olyan mintha jobban lefeszítené a pengét a markolat aljának, nincs köztük rés, míg baloldalt lévő csavarnál meg van hézag. Kipróbáltam több pengével is és minden ilyen.
De érdekes!
A csavar a pengét szorítja neki a tok belsejének, elvileg szimmetrikus minden.. lehet, hogy belül nem ugyanolyan a tok (markolat) két oldala?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Olfa CK-2

Hozzászólás Szerző: bcsob »

WildBear23 írta: 2021.08.17. 21:54 De érdekes!
A csavar a pengét szorítja neki a tok belsejének, elvileg szimmetrikus minden.. lehet, hogy belül nem ugyanolyan a tok (markolat) két oldala?
Közben szerintem megvan a "titok" nyitja: mivel van a pengének oldalirányú játéka csavar nélkül, ezért az anya mindig a "saját" oldalára fogja azt húzni. Na már most ha a visszahajtott alsó éle a markolatnak nem pont derékszögűre sikerült az oldalfalhoz képest, akkor szögben áll a nem folytonos végén (ott ahol találkozik a 2 lemezfelület). Ezért aztán ha a lejebb lévő oldalán van az anya, akkor kotyog a penge mivel tágabb a markolat.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

Tudja valaki véletlenül, hogy lehet-e Magyarországon Victorinox bicskához csere markolatpanelt kapni?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2021.09.15. 22:56 Tudja valaki véletlenül, hogy lehet-e Magyarországon Victorinox bicskához csere markolatpanelt kapni?
Extrametál.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2021.09.15. 23:46Extrametál.
Köszi! Ott kerestem először, honlapjukon nincs, de élőben ezek szerint van náluk?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2021.09.16. 00:02 Köszi! Ott kerestem először, honlapjukon nincs, de élőben ezek szerint van náluk?
Valami olyasmit írt anno Késportálon az egyik ott dolgozó kolléga, hogy a budai és pesti központi üzletekben szokott lenni pár darab raktáron, de gondolom a többi boltba is át lehet kérni.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

G.D írta: 2021.09.16. 10:47 Valami olyasmit írt anno Késportálon az egyik ott dolgozó kolléga, hogy a budai és pesti központi üzletekben szokott lenni pár darab raktáron, de gondolom a többi boltba is át lehet kérni.
Köszönöm!
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: sama »

G.D írta: 2021.09.16. 10:47 Valami olyasmit írt anno Késportálon az egyik ott dolgozó kolléga, hogy a budai és pesti központi üzletekben szokott lenni pár darab raktáron, de gondolom a többi boltba is át lehet kérni.
Kelapu a nickje.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: G.D »

sama írta: 2021.09.16. 12:52Kelapu a nickje.
Tudom - de zora mégis mire megy ezzel az információval?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

zora írta: 2021.09.16. 00:02 Köszi! Ott kerestem először, honlapjukon nincs, de élőben ezek szerint van náluk?
Szia!
KÖKI-Terminálban van, minden méretben.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: zora »

PRTVIII írta: 2021.09.16. 19:15 Szia!
KÖKI-Terminálban van, minden méretben.
Köszönöm!
Avatar
captaINstraiTJacket
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.06.17. 23:01

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: captaINstraiTJacket »

varta_cr.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

captaINstraiTJacket írta: 2021.10.07. 20:23 varta_cr.jpg
Jó kis retro! ;)

Az még jó móka, ha egy ilyen régi elemlámpába beépítesz egy mostani power LEDet (pl. st40), persze driverrel, és a Baby elemek helyett 18600 Li akkuval.
Nagyságrendekkel erősebb fénye lesz mint eredetileg volt, garantált a megdöbbenés. ;)
(A melegedésre gondolni kell! Ha nincs megfelelő hűtés, hamar forró lesz!)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
captaINstraiTJacket
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.06.17. 23:01

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: captaINstraiTJacket »

18650 adaptert tudok nyomtatni de LED-ből olyan lenne jó ami becsavarható az izzó helyére.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

captaINstraiTJacket írta: 2021.10.07. 21:58 18650 adaptert tudok nyomtatni de LED-ből olyan lenne jó ami becsavarható az izzó helyére.
Közvetlenül nem lehet az izzó helyére led-et, kell neki driver áramkör. A nagyobb (E27) izzóknál egyben van a led és az áramkör.
A 18650-es akkuból védettet használj, és nagyon vigyázz nehogy rövidrezáródjon!
Az Aliról a Convoy Flashlight Store-t ajánlom.

Én egy régi, laposelemmel működő zseblámpát alakítottam át. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.10.08. 07:03 Közvetlenül nem lehet az izzó helyére led-et, kell neki driver áramkör. A nagyobb (E27) izzóknál egyben van a led és az áramkör.
Tehát gyanakodjak, hogy ebből a "zseblámpaizzóból" kispórolták a driver áramkört?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

captaINstraiTJacket írta: 2021.10.07. 15:32 DSC_0343_cr.jpg
Jól látom, hogy ez a Ka-Bar TDI belső tokban van?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.10.08. 10:20 Jól látom, hogy ez a Ka-Bar TDI belső tokban van?
Nekem is ez volt hozzá a gyári tok. Hordhatod belül is, kívül is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.10.08. 10:18 Tehát gyanakodjak, hogy ebből a "zseblámpaizzóból" kispórolták a driver áramkört?
Szerintem ebbe is bele van építve előtét ellenállás, vagy áramszabályozó dióda.
De Mr. Senki ha olvas minket, megmondja. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Válasz küldése