Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Öregtüzér-féle LED átalakítás

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2024.03.10. 13:38 Öregtüzér fórumntársunkat megkerestem, hogy alakítson át LED-esre egy laposlemes lámpát.
Nagyon klasz lett, gratulálok!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Öregtüzér-féle LED átalakítás

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2024.03.10. 13:38 Öregtüzér fórumntársunkat megkerestem, hogy alakítson át LED-esre egy laposlemes lámpát. - Keze munkáját a régi kéken már többször láthattuk.

Sok évvel ezelőtt a hagyomány szerint dédapámtól örökölt családi laposelemes zseblámpánk elromlott. Elpattant az izzó műanyag foglalata:
Zseblámpa elpattant foglalat.png
Azt tökéletesen kizártam, hogy működésképtenül hagyva gyakorlatilag hulladék maradjon a fiókban, és kidobni sem voltam hajlandó amíg javítható, akár átalakítással.

Első gondolatom az volt, hogy kicseréltetem a törött alkatrészt - nem is lett volna lehetetlen, fellelhető még alkatrész -, és kerül bele egy E10 LED égő. - Öregtüzért meg is kérdeztem, miért bonyolítja a dolgot. A válasza az volt, hogy a kihívás és bütykölés szeretetén túl, egyszerűen olyan kevés fényt ad, hogy nem érdemes pénzt adni érte.

De még az átalakítás előtt kaptam tanácsot a megjavítására:
"- Próbáld meg vékony dróttal az égő foglalatát körben megszorítani, úgy hogy a drót azért ne érintkezzen a kapcsoló lemezzel.
- Nézegettem, a kúpos részen repedt el, és elég merev a műanyag. Elég reménytelennek tűnik dróttal összeszorítani. Talán megfelelő ragasztóval lenne érdemes próbálkozni.
- A műanyag foglalat vékony fala miatt a ragasztás reménytelen, másrészt az a ragasztó, ami megfogná és kellene belőle egyetlen csepp, az több, mint 8000 Ft-ba kerül egy ici-pici tubus. Aztán sokáig nem használod, beszárad és eldobhatod. Én most is a vékony dróttal körbe erősítést ajánlom, esetleg ragasztóval együtt. A kúpos rész alatt is körbe foghatod, de arra ügyelni kell, hogy utána még az égő becsavarható legyen. Legjobb, ha akkor húzod meg fogóval a drótot, amikor benne van az égő. Ettől kezdve a drót fogja tartani az égőt.
- Sajnos nem sikerült, ehhez nem vagyok elég ügyes: a kúpos résznél repedt el a foglalat, ahogy várható, a drót le is csúszik."


Öregtüzér felajánlott ingyen cserealkatrészt és javítást, csak a postaköltséget kellett volna állnom. - Ez nagyon kedves volt tőle, de gyorsan megegyeztünk abban, hogy ha már költök rá, akkor a használhatósága is fejlődjön.

A végső megoldás 2 db 18500-as akkumulátor, és olyan driver lett, ami két fokozatot is tud. (Nekem elég lett volna egy fokozat, de olyan nem volt elérhető, driver pedig kellett bele ilyen teljesítmény mellett, és kész.)

Kívülről csak ennyi látszik:
LED átalakítás kívül.JPG
Belül:
LED átalakítás belül.JPG
Teszt:
LED átalakítás teszt.JPG
Természetesen járt hozzá a kereskedelmi elemek költségkalkulációja:
LED átalakítás kerelemek.JPG

(Valaki tudja, hogy a fórummotor előnézetben miért forgatja el az utolsó két képet? Bárhogyan forgatom őket szerkesztővel, így maradnak.)

Epilógus: pár nap múlva az addig használt zseblámpa kimúlt, és szüleim nagyon örültek, hogy van tartalék, aminek még a fénye is jobb!

Köszönöm Neki. :)
Jó leírás, köszi!
Igazi szerelem projekt volt, látom. :mrgreen:
Akksikat hogy töltöd?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

LED átépítés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Akkor itt egy hasonló tőlem is, egy legyalázott, hiányos színváltós katonai elemlámpa kelt újra életre. Közel 20 éve csináltam, akkor még nem voltak a mai szuper LED-ek, a csúcs-akku meg az Eneloop volt. A meghajtó elektronika próbapanelre építve, a LED hűtőfelülete a lámpa fémháza. Nem a legszebb, de működik!
Csatolmányok
IMG_20240310_184917_(1024_x_768_pixel).jpg
IMG_20240310_184928_(1024_x_768_pixel).jpg
IMG_20240310_184939_(1024_x_768_pixel).jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Öregtüzér-féle LED átalakítás

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2024.03.10. 18:19 Jó leírás, köszi!
Igazi szerelem projekt volt, látom. :mrgreen:
A szakértelmet és a munkát ő adta: én csak a megrendelő voltam.
…de ilyen-olyan balfácánkodásaim miatt 3,5 évig húzódott. Előbb elhobbizható pénz nem volt, majd idő nem volt, mert másodállásban hajnalig húztam az igát, ennyi idő alatt már simán el lehetett felejteni a projektet, végül megkoronáztam az egészet azzal, hogy otthon elkevertem a lámpát cirka nyolc hónapra…
jó ha van írta: 2024.03.10. 18:19 Akksikat hogy töltöd?
Még nem merítette le a család…
Ti ajánlottátok a Voltcraft IPC töltőt
Poresz írta: 2023.11.12. 21:00 Beállok a sorba: a Ti ajánlásotokra vettem, egy-másfél év után én is kejelentem, hogy elégedett vagyok vele. Nem hasonlít kölökkorom önmagukat túlmelegedéssel és akku kifolyatásával tönkretevő, lassan pillanatok alatt lemerülő akkukat produkáló töltőihez. - Remélem nem most, végszóra cáfolja meg ezt a szerencsém…
…amit nagyon boldogan használok azóta is, és tölthető vele a kiszerelt 18500 akkumulátor.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz - gratulálok a projekthez , nagyon igényes lett! Ilyen nincs senki másnak az egész Univerzumban.

Blekk Rájgó - ráébresztettél, hogy a zord külső alatt még mindig érző szív dobog… :lol: Majdnem megkönnyeztem. Azokat az Eneloop akksikat szinte biztos, hogy konkrétan én gyárottam. Persze nem egyedül, hanem ezred magammal. 20+ éve minőségbiztosítási mérnök (és egyben technológus) voltam a Sanyónál. Japánba kellett utaznom, hogy megtanulják cellát gyártani. Egy évig senki másnak nem volt szabad elektrolitot keverni, mert a)nem volt a gyárban más vegyész b) csak nekem adták meg a pontos receptet, és hónapokig nem oszthattam meg a technikusokkal :lol: a regi szép idők…

Az Eneloop akkor jött be, és még nem merték azonnal ideadni a bennszülötteknek, úgy kellett meggyőzni a menedzsmentet hogy legalább. csomagolhassuk. Ha még made in Japan van ráírva, akkor japán cella, de már Dorogon került rá a magyar zsugorfólia, csomagolás és itt volt tesztelés. Úgy haladtunk, apránként, mint a CZ magyar gyártással - először csak összeszerelés, utána a komolyabb cuccok, fődarab gyártás.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.03.10. 21:19 Poresz - gratulálok a projekthez , nagyon igényes lett! Ilyen nincs senki másnak az egész Univerzumban.

Blekk Rájgó - ráébresztettél, hogy a zord külső alatt még mindig érző szív dobog… :lol: Majdnem megkönnyeztem. Azokat az Eneloop akksikat szinte biztos, hogy konkrétan én gyárottam. Persze nem egyedül, hanem ezred magammal. 20+ éve minőségbiztosítási mérnök (és egyben technológus) voltam a Sanyónál. Japánba kellett utaznom, hogy megtanulják cellát gyártani. Egy évig senki másnak nem volt szabad elektrolitot keverni, mert a)nem volt a gyárban más vegyész b) csak nekem adták meg a pontos receptet, és hónapokig nem oszthattam meg a technikusokkal :lol: a regi szép idők…

Az Eneloop akkor jött be, és még nem merték azonnal ideadni a bennszülötteknek, úgy kellett meggyőzni a menedzsmentet hogy legalább. csomagolhassuk. Ha még made in Japan van ráírva, akkor japán cella, de már Dorogon került rá a magyar zsugorfólia, csomagolás és itt volt tesztelés. Úgy haladtunk, apránként, mint a CZ magyar gyártással - először csak összeszerelés, utána a komolyabb cuccok, fődarab gyártás.
Az Ikea made in Japan akksijai is ilyenek? Merthogy Japánban más nem gyárt akkut...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2024.03.10. 21:19 Poresz - gratulálok a projekthez , nagyon igényes lett! Ilyen nincs senki másnak az egész Univerzumban.

Blekk Rájgó - ráébresztettél, hogy a zord külső alatt még mindig érző szív dobog… :lol: Majdnem megkönnyeztem. Azokat az Eneloop akksikat szinte biztos, hogy konkrétan én gyárottam. Persze nem egyedül, hanem ezred magammal. 20+ éve minőségbiztosítási mérnök (és egyben technológus) voltam a Sanyónál. Japánba kellett utaznom, hogy megtanulják cellát gyártani. Egy évig senki másnak nem volt szabad elektrolitot keverni, mert a)nem volt a gyárban más vegyész b) csak nekem adták meg a pontos receptet, és hónapokig nem oszthattam meg a technikusokkal :lol: a regi szép idők…

Az Eneloop akkor jött be, és még nem merték azonnal ideadni a bennszülötteknek, úgy kellett meggyőzni a menedzsmentet hogy legalább. csomagolhassuk. Ha még made in Japan van ráírva, akkor japán cella, de már Dorogon került rá a magyar zsugorfólia, csomagolás és itt volt tesztelés. Úgy haladtunk, apránként, mint a CZ magyar gyártással - először csak összeszerelés, utána a komolyabb cuccok, fődarab gyártás.
Made in Japan van a cellákon! A kapacitásuk még mindig rendben, a belső ellenállásuk nőtt meg. Így vándoroltak a cuccaim között: fényképezőgép - >adóvevő - >GPS->elemlámpa.

Tavaly vettem fekete Eneloop pro AAA cellákat, tuti hamisítvány, mert szintén Japan és nem China 🤣. (Media Markt)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Blekk Rájgó írta: 2024.03.11. 06:08 Made in Japan van a cellákon! A kapacitásuk még mindig rendben, a belső ellenállásuk nőtt meg. Így vándoroltak a cuccaim között: fényképezőgép - >adóvevő - >GPS->elemlámpa.

Tavaly vettem fekete Eneloop pro AAA cellákat, tuti hamisítvány, mert szintén Japan és nem China 🤣. (Media Markt)
Ne dőlj be a nyugati médiának! :lol: viccet félretéve - miért ne lehetne Made in Japan? Olyan szinten automatizálva van a cellagyártás, hogy meglepően alacsony az élő munkaerő tartalma.

Nekem még mindig a 20+ éves fehér Eneloopok szolgálnak - hűségesen. Kapacitás 1800 mAh fölött, impedanciát pedig sajnos házilag nem tudok mérni.

Hogy ontopic is legyen: lámpa EDCben is sokáig ragaszkodtam az AA és az AAA akkumulátrokhoz, mert hogy megszokás, meg hát milyen prepper az aki nem a mindenhol is kapható legelterjedtebb kalibert/formátumot használja? :lol: néhány éve WildBear23 fórumtárs volt, aki tapintatosan felvilágosított a platform korlátairól, és gyengéden (hogy ne legyen annyira ciki) a LiIonos technológia irányába terelt. 8-) Most már csak az ős-lámpáimban, és az XBox One kontrollerben van NiMH/AA
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2024.03.11. 07:00 8-) Most már csak az ős-lámpáimban, és az XBox One kontrollerben van NiMH/AA
Szintén! A fényképezőgépem már Li-ionos (Nikon D90), a ma kapható elemlámpák jó része is 18650 vagy 26650 cellával megy. (A jóféle Shuofang is, igazi kínai!) A fegyverlámpa is CR123 méretűvel működik. Bármelyiket tudom terepen is tölteni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tudok kolcsonadni muszert ha kell :roll:
Petya357 írta: 2024.03.11. 07:00 Nekem még mindig a 20+ éves fehér Eneloopok szolgálnak - hűségesen. Kapacitás 1800 mAh fölött, impedanciát pedig sajnos házilag nem tudok mérni.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2024.03.11. 07:00 Hogy ontopic is legyen: lámpa EDCben is sokáig ragaszkodtam az AA és az AAA akkumulátrokhoz, mert hogy megszokás, meg hát milyen prepper az aki nem a mindenhol is kapható legelterjedtebb kalibert/formátumot használja? :lol: néhány éve WildBear23 fórumtárs volt, aki tapintatosan felvilágosított a platform korlátairól, és gyengéden (hogy ne legyen annyira ciki) a LiIonos technológia irányába terelt. 8-) Most már csak az ős-lámpáimban, és az XBox One kontrollerben van NiMH/AA
Akkor egy fázissal már előttem tartasz. - Megkaphatnám én is továbbképzést?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ne dolj be minden szobeszednek, en is elemeket hasznalok sok eszkozben. elemet szinte minden sarkon kapsz es pillanatok alatt kicsereled, aram nelkul probalj meg akksit tolteni 8-)
Poresz írta: 2024.03.15. 16:40

Akkor egy fázissal már előttem tartasz. - Megkaphatnám én is továbbképzést?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2024.03.15. 19:39 ne dolj be minden szobeszednek, en is elemeket hasznalok sok eszkozben. elemet szinte minden sarkon kapsz es pillanatok alatt kicsereled, aram nelkul probalj meg akksit tolteni 8-)
Na igen, pont erre gondoltam.
Továbbá léteznek Li-ion AA és AAA akkuk is. Mert szerintem itt…
Petya357 írta: 2024.03.11. 07:00 néhány éve WildBear23 fórumtárs volt, aki tapintatosan felvilágosított a platform korlátairól, és gyengéden (hogy ne legyen annyira ciki) a LiIonos technológia irányába terelt. 8-) Most már csak az ős-lámpáimban, és az XBox One kontrollerben van NiMH/AA
…azon van a hangsúly, hogy Li-ion vagy NiHM akku. - De majd Petya357 megmondja.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2024.03.15. 19:47 Na igen, pont erre gondoltam.
Továbbá léteznek Li-ion AA és AAA akkuk is. Mert szerintem itt…

…azon van a hangsúly, hogy Li-ion vagy NiHM akku. - De majd Petya357 megmondja.
Medve majd nálam okosabban kifejti, de a 18650 és társai sokkal jobb teljesítményt nyújtanak, mint a NiMH AA-k valaha tudtak. Egyszerüen elavult. Mint a TT pisztoly. Nagyon remekül megöl bárkit meg ma id, de a modern fegyverek szinte mindig jobb megoldást nyújtanak. Kell egy csereakku, és akkor sosem merül le.

Kifejezetten prepper célokra még mindig lehet tartani AAst. De minden másra - már van jobb.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a liion cella 3.7 voltos, abbol nem hiszem hogy van aa/aaa :roll:
Poresz írta: 2024.03.15. 19:47 Na igen, pont erre gondoltam.
Továbbá léteznek Li-ion AA és AAA akkuk is. Mert szerintem itt…

…azon van a hangsúly, hogy Li-ion vagy NiHM akku. - De majd Petya357 megmondja.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez igy van de kb alma-korte osszehasonlitas, nem csereszabatos a ket cella:roll:
Petya357 írta: 2024.03.15. 19:53 Medve majd nálam okosabban kifejti, de a 18650 és társai sokkal jobb teljesítményt nyújtanak, mint a NiMH AA-k valaha tudtak. Egyszerüen elavult. Mint a TT pisztoly. Nagyon remekül megöl bárkit meg ma id, de a modern fegyverek szinte mindig jobb megoldást nyújtanak. Kell egy csereakku, és akkor sosem merül le.

Kifejezetten prepper célokra még mindig lehet tartani AAst. De minden másra - már van jobb.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.03.15. 20:06 ez igy van de kb alma-korte osszehasonlitas, nem csereszabatos a ket cella:roll:
Nyilvánvalóan más lámpa is kell hozzá. Itten mink arról beszélünk, hogy a lámpa legyen eleve LiOnos akkuhoz való, belevaló céllával plusz 1-2 tartalék, hogy azonnal cserélhesd ha eksön közben merülne.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2024.03.15. 19:53 Medve majd nálam okosabban kifejti, de a 18650 és társai sokkal jobb teljesítményt nyújtanak, mint a NiMH AA-k valaha tudtak. Egyszerüen elavult. Mint a TT pisztoly. Nagyon remekül megöl bárkit meg ma id, de a modern fegyverek szinte mindig jobb megoldást nyújtanak. Kell egy csereakku, és akkor sosem merül le.

Kifejezetten prepper célokra még mindig lehet tartani AAst. De minden másra - már van jobb.
Pontosan.
A Li-ion egyszerűen nagyobb energiasűrűségű (egy kiló akkuban több kWh energia tárolható), nagyobb árammal lehet kisütni, mint a NiMH akkut, nem jellemző rá a memória-efektus, stb.
Egy szóval jellemezve JOBB.
Ezt a lámpák ki is használják, nagyobb fényerő (a nagyobb kisütési áramnak köszönhetően), hosszabb üzemidő.
Egy hátrányt lehet említeni, hogy ha megsérül a cella, akkor veszélyesebb (a nagyobb energiasűrűség miatt is), mint a NiMH.
qqriq írta: 2024.03.15. 20:05 a liion cella 3.7 voltos, abbol nem hiszem hogy van aa/aaa :roll:
De, a 10180 Li-ion akku pont AAA méretű, a 14500 meg AA.
Természetesen nagyobb a feszültsége, csak olyan készülékben szabad használni, amelyik ezt tudja kezelni!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2024.03.15. 20:19-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.03.15. 20:05 a liion cella 3.7 voltos, abbol nem hiszem hogy van aa/aaa :roll:
Erre van többféle megoldásom. Egyrészt USB portos akkukat használok. Például:
https://www.mylitee.com/nitecore/niteco ... ah-nl1834r
https://www.waragod.hu/fenix-usb-ujrato ... ah-li-ion/
Itt problémát okozhat a hülye szabványok össze vissza keverése, ezt úgy oldottam meg, hogy a napelememhez, power bankhoz, autós töltőhöz is adapteres kábeleket használok, így az adaptert lehúzva kompatibilis "visszafele", de a C-s telót is lehet tölteni:
https://www.alza.hu/micro-usb-usb-c-ata ... 878541.htm
Másrészt van két maréknyi adapterem, amibe 3db AAA elem megy, a külső mérete meg 18650. Ebből van a kocsiban, túrazsákban, stb, így végső esetben a benzinkúton vásárolt elemekkel is megy aminek mennie kell.
https://www.akkuhaz.hu/atalakito-adapte ... b-aaa-3241
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.03.15. 20:10 Nyilvánvalóan más lámpa is kell hozzá. Itten mink arról beszélünk, hogy a lámpa legyen eleve LiOnos akkuhoz való, belevaló céllával plusz 1-2 tartalék, hogy azonnal cserélhesd ha eksön közben merülne.
Szia,

Nekem Jet E10R lampam van, azzal nincs ilyen gond. :-)

Marmint 650 lumen LiIon aksival, 190 lumen ceruzaelemmel. Ez utobbi nem tokeletes, de pont 190 lumennel tobb, mint ha nem lehetne bele kapni elemet.

Egyebkent neha szerencsetlenkedek vele, mert nem tudom egybol bekapcsolni, szoval osszessegeben ez sem toketeles, de nyilvan ez nem az aksi kialakitasa miatt van.

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2024.03.15. 20:05 a liion cella 3.7 voltos, abbol nem hiszem hogy van aa/aaa :roll:
Rákerestem és itt találtam Li-ion AA akkumulátort, olyat, ami 1,5 V-os (azaz nem süt meg semmit sem, ami AA elemhez készült).
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.03.15. 20:05 a liion cella 3.7 voltos, abbol nem hiszem hogy van aa/aaa :roll:
14500 biztosan van.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez nekem kimaradt, de vagy nem liion vagy van benne egy buck konverter :roll:
Poresz írta: 2024.03.15. 20:35 Rákerestem és itt találtam Li-ion AA akkumulátort, olyat, ami 1,5 V-os (azaz nem süt meg semmit sem, ami AA elemhez készült).
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Katana

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

Baj van, beütöttem a fejem. Szeretnék vásárolni egy Katanát. :)
Ha már lúd legyen, kövér: Kard legyen éles, vágásra alkalmas, strapabíró, ne csak egy bóvli falidísz.
Nyakamba vettem a youtube-ot, és szerencsére kiderült nem kell sok ezer dollárt áldozni egy Japánban kézzel készült, tradícionális módszerekkel kovácsolt csodáért. Egy normális szénacélból készült (1060, 1095, T10, stb.) rendeselt hőkezelt Katana is tud legalább olyan jó lenni. A redditen ajánlott gyártók példányait (Hanwei, Motohara, Citadel, Huawei Swords, Musashi, stb.) nem igazán találtam hazai vagy eu-s boltokban, vagy ha igen, akkor az amcsi bolti árak kétszereséért, vagy még drágábban. USA-ból nem szívesen szállítanak külföldre, meg amúgy is egy vagyon lenne postával vámmal áfával mire ideér. Jelenleg afelé hajlok, hogy rendelek egy Hanwei-t egy angol webshopból, és kint élő ismerőssel hazaküldetem "okos" postával. Ez így olyan 130e forint körül állna meg.

Van itt olyan, aki szakértő a témában? :) Lehet itthon kapni valamit kb. hasonló árban, ami minőségi? Van valami titkos hazai tipp, hogy ezt vedd, mert ár-érték arányban verhetetlen?
drawing.jpg
drawing.jpg (41.01 KiB) Megtekintve 796 alkalommal
Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: Coop »

Faja írta: 2024.04.12. 19:20 Sziasztok!

Baj van, beütöttem a fejem. Szeretnék vásárolni egy Katanát. :)
Ha már lúd legyen, kövér: Kard legyen éles, vágásra alkalmas, strapabíró, ne csak egy bóvli falidísz.
Nyakamba vettem a youtube-ot, és szerencsére kiderült nem kell sok ezer dollárt áldozni egy Japánban kézzel készült, tradícionális módszerekkel kovácsolt csodáért. Egy normális szénacélból készült (1060, 1095, T10, stb.) rendeselt hőkezelt Katana is tud legalább olyan jó lenni. A redditen ajánlott gyártók példányait (Hanwei, Motohara, Citadel, Huawei Swords, Musashi, stb.) nem igazán találtam hazai vagy eu-s boltokban, vagy ha igen, akkor az amcsi bolti árak kétszereséért, vagy még drágábban. USA-ból nem szívesen szállítanak külföldre, meg amúgy is egy vagyon lenne postával vámmal áfával mire ideér. Jelenleg afelé hajlok, hogy rendelek egy Hanwei-t egy angol webshopból, és kint élő ismerőssel hazaküldetem "okos" postával. Ez így olyan 130e forint körül állna meg.

Van itt olyan, aki szakértő a témában? :) Lehet itthon kapni valamit kb. hasonló árban, ami minőségi? Van valami titkos hazai tipp, hogy ezt vedd, mert ár-érték arányban verhetetlen?

drawing.jpg
Faja
Hali! Szakértő nem vagyok, de tippeket tudok adni. Hazai készítő akad, aki hirtelen eszembe jut Kovács András https://kovacs-andras.hu/ szinte tuti ennyiért nem kapsz tőle az árakat nézve :lol: lassan egy damaszkt pengés bicskát sem, nemhogy Katanát. Fekete Gabi bicskám volt majd ennyi.

Facen van több bicskás, késes csoport, láttam már felbukkani elvétve egy-egy kardot például "Késbarátok fórum és piactér" nézz szét.
Ottó Balázs Nikolett Vida néven https://www.facebook.com/otto.balazs.5 láttam olcsóbb kardokat, szóval nem reménytelen.
429566312_3285787988231885_5754494917784468704_n.jpg
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Faja írta: 2024.04.12. 19:20 Sziasztok!

Baj van, beütöttem a fejem. Szeretnék vásárolni egy Katanát. :)
Ha már lúd legyen, kövér: Kard legyen éles, vágásra alkalmas, strapabíró, ne csak egy bóvli falidísz.
Nyakamba vettem a youtube-ot, és szerencsére kiderült nem kell sok ezer dollárt áldozni egy Japánban kézzel készült, tradícionális módszerekkel kovácsolt csodáért. Egy normális szénacélból készült (1060, 1095, T10, stb.) rendeselt hőkezelt Katana is tud legalább olyan jó lenni. A redditen ajánlott gyártók példányait (Hanwei, Motohara, Citadel, Huawei Swords, Musashi, stb.) nem igazán találtam hazai vagy eu-s boltokban, vagy ha igen, akkor az amcsi bolti árak kétszereséért, vagy még drágábban. USA-ból nem szívesen szállítanak külföldre, meg amúgy is egy vagyon lenne postával vámmal áfával mire ideér. Jelenleg afelé hajlok, hogy rendelek egy Hanwei-t egy angol webshopból, és kint élő ismerőssel hazaküldetem "okos" postával. Ez így olyan 130e forint körül állna meg.

Van itt olyan, aki szakértő a témában? :) Lehet itthon kapni valamit kb. hasonló árban, ami minőségi? Van valami titkos hazai tipp, hogy ezt vedd, mert ár-érték arányban verhetetlen?

drawing.jpg
Faja
Ezzel abszolút nem vagy egyedül, szerintem a legtöbb fórumtárs vágyna egy szép katanára, csak hát tényleg húzós az ára, pláne egy "igazi" japánnak.
btw. én mindenféle kardra is vágynék, ahogy tűzfegyverekre is.
Ha nem számítana a pénz, kb olyasmi gyűjteményem lenne, mint a youtuber The Collectornak.
Szóval egyáltalán nem ütötted be a fejed. :)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Faja írta: 2024.04.12. 19:20 Sziasztok!

Baj van, beütöttem a fejem. Szeretnék vásárolni egy Katanát. :)
Ha már lúd legyen, kövér: Kard legyen éles, vágásra alkalmas, strapabíró, ne csak egy bóvli falidísz.
Nyakamba vettem a youtube-ot, és szerencsére kiderült nem kell sok ezer dollárt áldozni egy Japánban kézzel készült, tradícionális módszerekkel kovácsolt csodáért. Egy normális szénacélból készült (1060, 1095, T10, stb.) rendeselt hőkezelt Katana is tud legalább olyan jó lenni. A redditen ajánlott gyártók példányait (Hanwei, Motohara, Citadel, Huawei Swords, Musashi, stb.) nem igazán találtam hazai vagy eu-s boltokban, vagy ha igen, akkor az amcsi bolti árak kétszereséért, vagy még drágábban. USA-ból nem szívesen szállítanak külföldre, meg amúgy is egy vagyon lenne postával vámmal áfával mire ideér. Jelenleg afelé hajlok, hogy rendelek egy Hanwei-t egy angol webshopból, és kint élő ismerőssel hazaküldetem "okos" postával. Ez így olyan 130e forint körül állna meg.

Van itt olyan, aki szakértő a témában? :) Lehet itthon kapni valamit kb. hasonló árban, ami minőségi? Van valami titkos hazai tipp, hogy ezt vedd, mert ár-érték arányban verhetetlen?

drawing.jpg
Faja
A sok Shógun nézés ezzel jár. :-D
www.kardker.hu
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Coop írta: 2024.04.12. 19:49 Hali! Szakértő nem vagyok, de tippeket tudok adni. Hazai készítő akad, aki hirtelen eszembe jut Kovács András https://kovacs-andras.hu/ szinte tuti ennyiért nem kapsz tőle az árakat nézve :lol: lassan egy damaszkt pengés bicskát sem, nemhogy Katanát. Fekete Gabi bicskám volt majd ennyi.

Facen van több bicskás, késes csoport, láttam már felbukkani elvétve egy-egy kardot például "Késbarátok fórum és piactér" nézz szét.
Ottó Balázs Nikolett Vida néven https://www.facebook.com/otto.balazs.5 láttam olcsóbb kardokat, szóval nem reménytelen.

429566312_3285787988231885_5754494917784468704_n.jpg

FB-on Weigel tűzikovácsat
Nekem már készített ezt-azt.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Faja írta: 2024.04.12. 19:20 Sziasztok!

Baj van, beütöttem a fejem. Szeretnék vásárolni egy Katanát. :)
Ha már lúd legyen, kövér: Kard legyen éles, vágásra alkalmas, strapabíró, ne csak egy bóvli falidísz.
Nyakamba vettem a youtube-ot, és szerencsére kiderült nem kell sok ezer dollárt áldozni egy Japánban kézzel készült, tradícionális módszerekkel kovácsolt csodáért. Egy normális szénacélból készült (1060, 1095, T10, stb.) rendeselt hőkezelt Katana is tud legalább olyan jó lenni. A redditen ajánlott gyártók példányait (Hanwei, Motohara, Citadel, Huawei Swords, Musashi, stb.) nem igazán találtam hazai vagy eu-s boltokban, vagy ha igen, akkor az amcsi bolti árak kétszereséért, vagy még drágábban. USA-ból nem szívesen szállítanak külföldre, meg amúgy is egy vagyon lenne postával vámmal áfával mire ideér. Jelenleg afelé hajlok, hogy rendelek egy Hanwei-t egy angol webshopból, és kint élő ismerőssel hazaküldetem "okos" postával. Ez így olyan 130e forint körül állna meg.

Van itt olyan, aki szakértő a témában? :) Lehet itthon kapni valamit kb. hasonló árban, ami minőségi? Van valami titkos hazai tipp, hogy ezt vedd, mert ár-érték arányban verhetetlen?

drawing.jpg
Faja
arvatrans.com
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2024.04.12. 19:20 Sziasztok!

Baj van, beütöttem a fejem. Szeretnék vásárolni egy Katanát. :)
Ha már lúd legyen, kövér: Kard legyen éles, vágásra alkalmas, strapabíró, ne csak egy bóvli falidísz.
Nyakamba vettem a youtube-ot, és szerencsére kiderült nem kell sok ezer dollárt áldozni egy Japánban kézzel készült, tradícionális módszerekkel kovácsolt csodáért. Egy normális szénacélból készült (1060, 1095, T10, stb.) rendeselt hőkezelt Katana is tud legalább olyan jó lenni. A redditen ajánlott gyártók példányait (Hanwei, Motohara, Citadel, Huawei Swords, Musashi, stb.) nem igazán találtam hazai vagy eu-s boltokban, vagy ha igen, akkor az amcsi bolti árak kétszereséért, vagy még drágábban. USA-ból nem szívesen szállítanak külföldre, meg amúgy is egy vagyon lenne postával vámmal áfával mire ideér. Jelenleg afelé hajlok, hogy rendelek egy Hanwei-t egy angol webshopból, és kint élő ismerőssel hazaküldetem "okos" postával. Ez így olyan 130e forint körül állna meg.

Van itt olyan, aki szakértő a témában? :) Lehet itthon kapni valamit kb. hasonló árban, ami minőségi? Van valami titkos hazai tipp, hogy ezt vedd, mert ár-érték arányban verhetetlen?

drawing.jpg
Faja
Teljesen normális dolog 8-)

NEM értek a kardokhoz. Egy darabos minta akapján szereztem tapasztalatot.

Szerintem webshopból lehetetlen jól választani - kézbe kell venni. Ez ilyen.

Kellemesen csalódtam ebben a helyben:
https://replikashop.hu/termekek/keleti- ... 3-laminalt

Stílusosan a Késmárk utcában, Bp peremkerület. Döbbenetesen komoly választék, gagyi életlen dísztől egészen komoly cuccokig. Volt egy raktár szoba, amiben nem viccelek- sokszáz féle kard volt.

Az egyik fiunk wakizashit két a Jézuskától (szerintem kitaláljátok, melyik :lol: ). Olyat, ami “igazi”, rendes vágóéllel rendelkezik. Kinéztünk egyet a neten, olyan 30-40 000 forintért. Kifejezetten azért mentünk az asszonnyal. Kézbevéve nem volt olyan jó. Nem az asszony - a kard ;) .

Az eladó megkérdezte, mire kell. Elmagyaráztuk. Azt mondta, harmadannyiért is van pont ugyanolyan, csak szebb is. Korábban kép alapján elvetettük, mert “túl olcsó, biztosan bóvli”. Ilyesmit tényleg nem lehet egy webshopban felmérni. Ekadó rlmagyarázta, hogy komoly dolgokra se ez, se az nem alkalmas. Százezertól már voltak egészen jók, mondta, hogy ha komolyan érdekli, pár hónap múlva úgyis kér jobbat, ha pedig nem, akkor eleve felesleges rá költeni.

Olyan részletes karbantarási, és kezelési “tréninget” kaptunk a pengéhez, hogy csak tátottam a számát. Egy tizenvalahány ezres kardhoz is pontosan olyan lelkiismeretesen, mint ha eredeti Hattori Hanzo lenne. Az ember vagy nagyon értett hozzá, vagy nagyon jó színész. Ajánlom azt a helyet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Petya357 írta: 2024.04.12. 23:35 Teljesen normális dolog 8-)

NEM értek a kardokhoz. Egy darabos minta akapján szereztem tapasztalatot.

Szerintem webshopból lehetetlen jól választani - kézbe kell venni. Ez ilyen.

Kellemesen csalódtam ebben a helyben:
https://replikashop.hu/termekek/keleti- ... 3-laminalt

Stílusosan a Késmárk utcában, Bp peremkerület. Döbbenetesen komoly választék, gagyi életlen dísztől egészen komoly cuccokig. Volt egy raktár szoba, amiben nem viccelek- sokszáz féle kard volt.

Az egyik fiunk wakizashit két a Jézuskától (szerintem kitaláljátok, melyik :lol: ). Olyat, ami “igazi”, rendes vágóéllel rendelkezik. Kinéztünk egyet a neten, olyan 30-40 000 forintért. Kifejezetten azért mentünk az asszonnyal. Kézbevéve nem volt olyan jó. Nem az asszony - a kard ;) .

Az eladó megkérdezte, mire kell. Elmagyaráztuk. Azt mondta, harmadannyiért is van pont ugyanolyan, csak szebb is. Korábban kép alapján elvetettük, mert “túl olcsó, biztosan bóvli”. Ilyesmit tényleg nem lehet egy webshopban felmérni. Ekadó rlmagyarázta, hogy komoly dolgokra se ez, se az nem alkalmas. Százezertól már voltak egészen jók, mondta, hogy ha komolyan érdekli, pár hónap múlva úgyis kér jobbat, ha pedig nem, akkor eleve felesleges rá költeni.

Olyan részletes karbantarási, és kezelési “tréninget” kaptunk a pengéhez, hogy csak tátottam a számát. Egy tizenvalahány ezres kardhoz is pontosan olyan lelkiismeretesen, mint ha eredeti Hattori Hanzo lenne. Az ember vagy nagyon értett hozzá, vagy nagyon jó színész. Ajánlom azt a helyet.
Megerősítem, kultikus hely! Amúgy díszletfegyverek is egészen jók találhatóak ott.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Faja írta: 2024.04.12. 19:20 Baj van, beütöttem a fejem. Szeretnék vásárolni egy Katanát. :)
Ez nem a '80-as és '90-es évek divatja volt a mostani 45-70 éves korosztály körében? Összefüggésben az akkor divatos harcművészes-szamurájos-nindzsás akciófilm-dömpinggel? :)
Faja írta: 2024.04.12. 19:20 Ha már lúd legyen, kövér: Kard legyen éles, vágásra alkalmas, strapabíró, ne csak egy bóvli falidísz.
Nyakamba vettem a youtube-ot, és szerencsére kiderült nem kell sok ezer dollárt áldozni egy Japánban kézzel készült, tradícionális módszerekkel kovácsolt csodáért. Egy normális szénacélból készült (1060, 1095, T10, stb.) rendeselt hőkezelt Katana is tud legalább olyan jó lenni.
Sőt, az tud igazán jó lenni:
Material of Japanese Swords.jpg
Material of Japanese Swords.jpg (44.37 KiB) Megtekintve 661 alkalommal
Az egész mítoszépítés és habverés a japán kardok körül onnan ered, hogy egy távoli, sokáig be- és elzárkózó, szuperegzotikus, de nyersanyagokban igencsak szegény országban elég vacak vasérccel addig kellett kínlódniuk, amíg valami használható lett belőle. Kb. öt évig gyakoroltak fakarddal, hogy megtanuljanak úgy vívni, hogy ne tegyék tönkre az első használattal. Ha Kolumbusznak igaza lett volna és Japánba jut el, ma nem lenne nagy és jó híre a japán kardoknak. Páncéllal pedig meg sem próbálkoztak: belátták, hogy mit lehet - mit tudnak -, és mit nem.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: Faja »

Petya357 írta: 2024.04.12. 23:35 Teljesen normális dolog 8-)

NEM értek a kardokhoz. Egy darabos minta akapján szereztem tapasztalatot.

Szerintem webshopból lehetetlen jól választani - kézbe kell venni. Ez ilyen.

[..]

Olyan részletes karbantarási, és kezelési “tréninget” kaptunk a pengéhez, hogy csak tátottam a számát. Egy tizenvalahány ezres kardhoz is pontosan olyan lelkiismeretesen, mint ha eredeti Hattori Hanzo lenne. Az ember vagy nagyon értett hozzá, vagy nagyon jó színész. Ajánlom azt a helyet.
Szia Petya! Köszi a jótanácsot, megfogadom! Igaz pont munkaidőre esik a nyitvatartásuk, de egy kellően eltökélt szamurájt nem állíthat meg holmi munkaidő nyilvántartás. :)

Coop: neked is köszi a tippeket. Beszéltem az úriemberrel is. Egy laza 5x áron mozog az elképzelésemhez képest.

Swordmanus. Igen, megtaláltam a Kardkert is. Az a bajom vele, hogy nincsenek olyan márkák amik ajánlottak, cserébe ilyen árban van monjduk John Lee-jük, ami inkább replika gyártó híráben áll. És inkább Ponyvaregény meg Kill Bill, mint Shógun. ;)

AndyA: Köszi! Én angolcsomagot szoktam használni.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Katana

Hozzászólás Szerző: Balintix »

Faja írta: 2024.04.13. 16:26 Szia Petya! Köszi a jótanácsot, megfogadom! Igaz pont munkaidőre esik a nyitvatartásuk, de egy kellően eltökélt szamurájt nem állíthat meg holmi munkaidő nyilvántartás. :)

Coop: neked is köszi a tippeket. Beszéltem az úriemberrel is. Egy laza 5x áron mozog az elképzelésemhez képest.

Swordmanus. Igen, megtaláltam a Kardkert is. Az a bajom vele, hogy nincsenek olyan márkák amik ajánlottak, cserébe ilyen árban van monjduk John Lee-jük, ami inkább replika gyártó híráben áll. És inkább Ponyvaregény meg Kill Bill, mint Shógun. ;)

AndyA: Köszi! Én angolcsomagot szoktam használni.

Ezek a hollandusok árulnak jópár féle Hanweit, nem elrugaszkodott árakon.

https://www.samurai-katana-shop.nl/en/b ... -paul-chen

Plusz vannak ám eredeti japán antik kardjaik is, némelyik egy jobb autó áráért. :shock:

https://www.samurai-katana-shop.nl/en/j ... s-nihonto-
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: layman »

Anno én itt vettem, ők is árulnak a bóvlitól a komolyabb darabokig:
https://www.schwertshop.de/samurai-schw ... na-kaufen/
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2024.04.18. 17:19 Késdobáló gép:

https://www.facebook.com/share/v/X6XN1M8AoNdtSmxd/
Aztaa

Az automata célzóberendezes nagyon menő
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2024.04.18. 17:19 Késdobáló gép:

https://www.facebook.com/share/v/X6XN1M8AoNdtSmxd/
Na ez itthon jogilag micsoda? Szerintem semmise.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Thomaster írta: 2024.04.18. 20:37 Na ez itthon jogilag micsoda? Szerintem semmise.
Szerintem jogilag itthon ez egy késdobáló gép. :lol:
Esetleg egy szabadalmi jog. :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2024.04.18. 21:33 Szerintem jogilag itthon ez egy késdobáló gép. :lol:
Esetleg egy szabadalmi jog. :mrgreen:
+1
… és utána mindenkit be lehet perelni aki bármit dobáló gépet mer gyártani Magyarországon

A gép pedig amolyan mechanikus Steven Segal az Úszó Erődből… csak főzni tudna ! :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2024.04.18. 20:37 Na ez itthon jogilag micsoda? Szerintem semmise.
KKVE

"vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a paprika is az megis sokan hordjak.
most oszinten, mekkora az eselye hogy az utcan setalgatva atkutatjak a ruhazatodat? :roll: :lol:
gvass1 írta: 2024.04.19. 07:17 KKVE
"vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék "
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2024.04.19. 07:24 a paprika is az megis sokan hordjak.
most oszinten, mekkora az eselye hogy az utcan setalgatva atkutatjak a ruhazatodat? :roll: :lol:
Igen, ez a késvető is jól rejthetőnek tűnik, esetleg a magad után húzott ilyen is jó EDC:-)))))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2024.04.19. 07:33 Igen, ez a késvető is jól rejthetőnek tűnik, esetleg a magad után húzott ilyen is jó EDC:-)))))

Kép
Szia,

Ez sorozatlovo jogilag? :-)

Vagy az also fele csak tar es biztosito egyben?

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2024.04.19. 07:58 Szia,

Ez sorozatlovo jogilag? :-)

Vagy az also fele csak tar es biztosito egyben?

Bel
Egyértelműen manuális ismétlő, mert ha automata lenne, akkor a forgalmiba be lenne jegyezve annak ténye!:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.04.19. 07:17 KKVE

"vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék "
+1
francia kés
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A ikonikus Starship Troopers találkozik a meat targettel 8-) tök érdekes videó. Bennem fel sem merült, hogy ez nem lenne reális késdobás. De aki ért hozzá, megkérdőjelezte.

https://youtu.be/zIuttKh8_U0?si=sA2ruZp6pO74IWTH

Fun fact:,Egyik névtelenségbe burkolózó fórumtársunk ugyancsak bőrös oldalast használt gumis penetráció tesztekre ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Válasz küldése