Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bandligy írta: 2023.06.04. 11:52 Sziasztok!

SASra és IDPAra keresek tokot. Úgy láttam a Falco csinál mindenfélét:
Screenshot_20230604_114752_Chrome.jpg

Függőlegest vagy döntöttet javasalonátok?
Sweatguardnak van érteleme?

Előre is köszi a tippeket!

Üdv,
Gyula
Az ideális dőlésszög attól is függ, az övön HOL helyezed el a tokot. Roti fórumtárs mutatta meg nekem az a nagy okosságot, hogy minél hátrébb kerül a tok, annál jobban meg kell dönteni.

Az enyhén a csípőcsont mögötti elhelyezkedés miatt az összes tokom enyhén döntött. A teljesen egyenes nekem nem volt kényelmes, a nagyon döntött pedig szábályellenes lehet.

Jaaaaa hogy lámpás reddotos nemglock neshadow fegyverhez keresel tokot? Akkor vedd meg az, ami egyáltalán van ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Hi!

Talán ide illik a téma, ezt is egy kiegészítőnek lehet tekinteni. Fegyvertisztítási kiegészítő berendezés, vagyis ultrahangos mosó. :D
Az üres réz hüvelyeket eddig is ultrahangos mosóval tisztítottam, 2/3 részben 2l 10% ecet/ 3l víz.
Az új mosóm méreténél fogva (3l) lehetőségem lett marokfegyverek (pisztolyok) tisztítására is, fekete és NC poros fegyverek, lőszertöltő matricák stb.

Kérdésem, hogy esetleg más is tisztít ezzel a módszerrel fegyvert? Ha igen, milyen összetételű folyadékot használtok? A gyári löttyöket ne említsük, mert iszonyat drágán árulják őket! 500ml 15-20e Ft!! :oops:
Rengeteg videót megnéztem a témával kapcsolatban, zömében amerikai forrással és ott ugye nem annyira pénztárcába vágó a gyári tisztító folyadékok ára, mint nálunk.
Az ecetes keverék nem jó a vashoz (acélhoz), csak a réz hüvelyekhez. Esetleg desztillált víz,JAR mosogató adalék stb.?

Várom az ötleteket. Köszi!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

Cajga írta: 2023.06.04. 22:37 Hi!

Talán ide illik a téma, ezt is egy kiegészítőnek lehet tekinteni. Fegyvertisztítási kiegészítő berendezés, vagyis ultrahangos mosó. :D
Az üres réz hüvelyeket eddig is ultrahangos mosóval tisztítottam, 2/3 részben 2l 10% ecet/ 3l víz.
Az új mosóm méreténél fogva (3l) lehetőségem lett marokfegyverek (pisztolyok) tisztítására is, fekete és NC poros fegyverek, lőszertöltő matricák stb.

Kérdésem, hogy esetleg más is tisztít ezzel a módszerrel fegyvert? Ha igen, milyen összetételű folyadékot használtok? A gyári löttyöket ne említsük, mert iszonyat drágán árulják őket! 500ml 15-20e Ft!! :oops:
Rengeteg videót megnéztem a témával kapcsolatban, zömében amerikai forrással és ott ugye nem annyira pénztárcába vágó a gyári tisztító folyadékok ára, mint nálunk.
Az ecetes keverék nem jó a vashoz (acélhoz), csak a réz hüvelyekhez. Esetleg desztillált víz,JAR mosogató adalék stb.?

Várom az ötleteket. Köszi!
397611352.ultra-mosogatopor-500g.jpg
397611352.ultra-mosogatopor-500g.jpg (30.85 KiB) Megtekintve 15858 alkalommal
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Cajga írta: 2023.06.04. 22:37 Hi!

Talán ide illik a téma, ezt is egy kiegészítőnek lehet tekinteni. Fegyvertisztítási kiegészítő berendezés, vagyis ultrahangos mosó. :D
Az üres réz hüvelyeket eddig is ultrahangos mosóval tisztítottam, 2/3 részben 2l 10% ecet/ 3l víz.
Az új mosóm méreténél fogva (3l) lehetőségem lett marokfegyverek (pisztolyok) tisztítására is, fekete és NC poros fegyverek, lőszertöltő matricák stb.

Kérdésem, hogy esetleg más is tisztít ezzel a módszerrel fegyvert? Ha igen, milyen összetételű folyadékot használtok? A gyári löttyöket ne említsük, mert iszonyat drágán árulják őket! 500ml 15-20e Ft!! :oops:
Rengeteg videót megnéztem a témával kapcsolatban, zömében amerikai forrással és ott ugye nem annyira pénztárcába vágó a gyári tisztító folyadékok ára, mint nálunk.
Az ecetes keverék nem jó a vashoz (acélhoz), csak a réz hüvelyekhez. Esetleg desztillált víz,JAR mosogató adalék stb.?

Várom az ötleteket. Köszi!
Én a hüvelyeket forgódobban tisztítom kerámia stiftekkel és mosogatógép tablettával. Az egy erős, agresszív mosószer, de nem harapja meg a fémeket. Egészen pici citromsavat szoktam hozzá tenni.

Hogy fegyver vasához is jó-e ez a keverék, az ki van zárva, mert nem tudom. :-D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.06.04. 22:43 397611352.ultra-mosogatopor-500g.jpg
Ez jó szer, de úgy habzik, hogy kifut a házból az ultrahangos mosótól indulva... :-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bel »

vato írta: 2023.06.04. 13:06 Sas szabalykony nem tiltja a döntést:
Ehhez ezt meg hozzateszem:
"5.5. A fegyvertokban lévő fegyver csövének szöge
A fegyvertokban elhelyezett fegyver csőtorkolatának a versenyző pihenő állásától számított 1 méteren belül lefelé kell mutatnia. Ha a versenyző pihenőállásban van, a fegyvernek és felszerelésének belső oldala 50 mm-nél nem állhat messzebb a versenyző felsőtestétől. Amennyiben ez az anatómiai adottságok miatt nem kivitelezhető a gyakorlatban, a vezetőbíró eltekinthet tőle. A tokban lévő fegyver elsütő billentyűjét a toknak fednie kell."

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.06.05. 08:04 Én a hüvelyeket forgódobban tisztítom kerámia stiftekkel és mosogatógép tablettával. Az egy erős, agresszív mosószer, de nem harapja meg a fémeket. Egészen pici citromsavat szoktam hozzá tenni.

Hogy fegyver vasához is jó-e ez a keverék, az ki van zárva, mert nem tudom. :-D
PA-63 -at és SIG p228-at ne tegyél bele - az alumíniumot csúnyán kikezdi a lúgos tabletta ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.06.05. 13:18 PA-63 -at és SIG p228-at ne tegyél bele - az alumíniumot csúnyán kikezdi a lúgos tabletta ;)
Nem fogok külön azért venni, hogy utána feloldjam őket mosgatógép-tablettával a forgódobban. :-D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2023.06.05. 13:39 Nem fogok külön azért venni, hogy utána feloldjam őket mosgatógép-tablettával a forgódobban. :-D
Kicsinyes vagyol... :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: laci008 »

A fegyverek tisztításához ne használjatok semmiféle savas adalékot mert több kevesebb sikerrel biztosan lekapja a barnítást kékítést azt jóccakát.A stainless az bírja.A PA -63 meg birgya nem köll puccantani mert jóvanazúgy.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.06.05. 22:49 Kicsinyes vagyol... :lol: :lol:
Majd ha bűnjelet kell megsemmisíteni, akkor máshogy fogja látni a fórumtárs…. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.06.06. 07:55 Majd ha bűnjelet kell megsemmisíteni, akkor máshogy fogja látni a fórumtárs…. ;)
Mi a fenének venne AndyA bűnjelet? :ugeek:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.06.06. 08:29 Mi a fenének venne AndyA bűnjelet? :ugeek:
Ha nem veszi, hanem teszem azt lopja, akkor az eszköz automatikusan átalakul bűnjellé 🤔

:lol:

Hogy ontopic is legyen- eddig amit olvastam, az csak elvette a kedvemet az UH fegyver tisztítástól. A személyes fóbiám, hogy az UH félig kiráz egy stiftet valahol az elsütőszerkezet mélyén, és a legalkalmatlanabb pillanatban működésképtelenné válik a fegyver. :?

A méregdrága 20e forintos speckó folyadék pedig nem lehet, hogy többször használatos? Úgy megint más az árfekvés, ha 10-20 tisztítására is elég ugyanaz a fürdő.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.06.06. 08:41 Ha nem veszi, hanem teszem azt lopja, akkor az eszköz automatikusan átalakul bűnjellé 🤔

:lol:

Hogy ontopic is legyen- eddig amit olvastam, az csak elvette a kedvemet az UH fegyver tisztítástól. A személyes fóbiám, hogy az UH félig kiráz egy stiftet valahol az elsütőszerkezet mélyén, és a legalkalmatlanabb pillanatban működésképtelenné válik a fegyver. :?

A méregdrága 20e forintos speckó folyadék pedig nem lehet, hogy többször használatos? Úgy megint más az árfekvés, ha 10-20 tisztítására is elég ugyanaz a fürdő.
Pl. amit a kilőtt hüvelyek tisztításához adnak, az nem nagyon. Az rendesen elkoszolódik, hogy leül a szutyok az aljára. Alig hiszem, hogy akár szűrés után komolyabban, többször is újrafelhasználható lenne.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

laci008 írta: 2023.06.06. 07:44 A fegyverek tisztításához ne használjatok semmiféle savas adalékot mert több kevesebb sikerrel biztosan lekapja a barnítást kékítést azt jóccakát.A stainless az bírja.A PA -63 meg birgya nem köll puccantani mert jóvanazúgy.
Ezt megerősítem. Csak a réz hüvelyekhez használok savas (ecetes) folyadékot. Kipróbáltam a töltő matricával is, de foltos lett.
Közben találtam olcsóbb és nagyobb kiszerelésben is folyadékot (100l-hez elég). A fekaporos tisztítás után biztos nem lehet többször használni a folyadékot. NC porosnál szerintem igen.
Hogy ontopic is legyen- eddig amit olvastam, az csak elvette a kedvemet az UH fegyver tisztítástól. A személyes fóbiám, hogy az UH félig kiráz egy stiftet valahol az elsütőszerkezet mélyén, és a legalkalmatlanabb pillanatban működésképtelenné válik a fegyver.
Szerintem nem. Amelyik stift kiesik UH tisztításkor, az ki fog esni sima használat közben is. Fegyverjavító műhelyekben is használják. Van direkt szálfegyverekhez méretezett 2-3 tartályosak.
Pl. amit a kilőtt hüvelyek tisztításához adnak, az nem nagyon. Az rendesen elkoszolódik, hogy leül a szutyok az aljára. Alig hiszem, hogy akár szűrés után komolyabban, többször is újrafelhasználható lenne.
Ezért írtam, hogy a rézhüvelyeket 2/3 ecet/csapvíz keverékkel tisztítom UH-val.

Köszönöm mindenkinek a válaszát/ötletét. A jövőbeni szerzett tapasztalatokat majd megosztom, hátha érdekel valakit.

TNX!
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Z914-hez letezik jo iwb kydex tok lehetoleg valtoztathato szogu es gomb nelkuli?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2023.05.22. 15:50 bizzunk benne hogy csak egyedi eset volt, a srac azt mondta jokat olvasott rola azert rendelte me :roll:
lassan nekem is ki kellene probalni a pirospottyot hogy birja-e a soretest :roll:
eddig nem rossz, 200 lövés ment ki belőle, tartotta a zérót, tegnap 25 méterről ilyet tudtam belőle kicsiholni :D

ha ezt stabilan tudja akkor ár érték arányban verhetetlen (shake awake funkció, ütés, pára minden álló IS)
IMG_1970 (1).jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2021.04.17. 20:54 redneck puffer patron, ha még másnak is újdonság lenne, igazi fillérbaszó megoldás :D :D de működik, és még csendes is ;)


sw3.jpg
sw2.jpg
ar9/15-nél is működik ;) kokas elé kell tenni egy-két gumi / bőr/ szivacs darabot és lehet szárazolni nyugodtan, nem fog kopni semmi, nem kell pufferpatron, tár, biztonságosabb is. Csak behelyezni és lecsukni a tokot.
IMG_2228.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.06.13. 21:39 Remington 870-hez keresek tusa rögzítő csavart. Ilyet.

Vagy értelmes beszerzési lehetőséget.
DSC_1197-455x302.jpg
Legrosszabb esetben méret után csináltatni?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2023.06.13. 23:07 Legrosszabb esetben méret után csináltatni?
Legrosszabb esetben az lesz. Ha a menet metrikus lenne, már legyártottam volna.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.06.13. 23:10 Legrosszabb esetben az lesz. Ha a menet metrikus lenne, már legyártottam volna.
Írd meg, pontosan milyen a menet rajta (ha tudod). Szerintem ismerek olyan embert, aki tud mindenféle egzotikus, zoll alapú dolgot is faragni a csavar végére. :-)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2023.06.14. 14:36 Írd meg, pontosan milyen a menet rajta (ha tudod). Szerintem ismerek olyan embert, aki tud mindenféle egzotikus, zoll alapú dolgot is faragni a csavar végére. :-)
 ¼" x 28 TPI 8" OAL

Köszönöm, de valószínűleg inkább át fogom alakítani metrikusra.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.06.14. 19:17  ¼" x 28 TPI 8" OAL

Köszönöm, de valószínűleg inkább át fogom alakítani metrikusra.
https://www.boydsgunstocks.com/accessor ... -bolt5541c
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: zora »

Köszönöm. Nem hiszem, hogy megrendelek egy csavart a tengeren túlról.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2023.06.14. 19:17  ¼" x 28 TPI 8" OAL

Köszönöm, de valószínűleg inkább át fogom alakítani metrikusra.
Szia!
Konus szerelékgyűrű alsó-felső darabját összefogó csavar menetét nem tudod véletlenül?
Nekem olyanból kellene 4+2 db, 2 különböző hosszban.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

picatinny rail előagyra

Hozzászólás Szerző: vato »

akartam picatinny rail-t az előagyra, tegnap este jött az ihlet, ma kiprintelve:P

40mm-es hengeres előagyra, csak fel kell pajszerolni, igény esetén le is fúrható, de nem szükséges:) Tactical 73-ra tökéletesn passzol..

ha valakinek hasonló égető problémája lenne itt a link:

https://cults3d.com/en/3d-model/various ... -40mm-tube

IMG_2429.jpg
IMG_2430.jpg
IMG_2431.jpg
IMG_2432.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

A hozzám hasonló, rövidlátó és öregedő (se közelre, se távolra nem látó) kollégáknak ajánlom a képen lévő dioptriás előtétlencsét. Az Opticshop-on vettem, rácsiptethető a szemüvegre. Ha lövök, lehajtom, ha tárazok, lőlapot nézek, pakolok, felhajtom.
Nekem a -4,25-ös szemüvegre a +1 ill. a +1,25-ös volt jó, ezekkel látok élesen 75-80 centire. Szerintem zseniális, egyrészt újra látom a nézőkét, másrészt védi a szemüveget is. A gyorspont OB-n sokat segített. Érdemes venni egy sorozatot (+0,75, +1, +1,25), még mindig sokkal olcsóbb, mint egy új szemüveg.
Csatolmányok
IMG_20230702_144715.jpg
IMG_20230702_144702.jpg
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Erő, Izom, Pálinka!

Vasárnap délutáni ejtőzés közbeni kis agyalás, ha már szóba került a RedDot irányzék.

Adott egy maroklőfegyver. Ennek az aljára van rögzítve a sínre egy lézeres célzó. Ha jól gondolom, ebben az esetben "0" pont csak egy van, vagyis a lövedék pályáját csak egyszer, a nullpontnál metszi a lézersugár. ( Onnan már csak emelkedik tovább.)
Viszont, ha ezt a lézert a pisztoly tetejére szerelem, akkor már megvalósul a két pontban metszés ( két "0 pont"), mint a távcsövek esetében.
A Red Dot irányzékoknál is ez (lehet) a helyzet.
Jól gondolom, vagy már csak sört igyak pálinka helyett! :shock: :lol:

U.i.: A lézer irányzék jogi helyzetét most ne vitassuk.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Cajga írta: 2023.07.02. 16:36 Erő, Izom, Pálinka!

Vasárnap délutáni ejtőzés közbeni kis agyalás, ha már szóba került a RedDot irányzék.

Adott egy maroklőfegyver. Ennek az aljára van rögzítve a sínre egy lézeres célzó. Ha jól gondolom, ebben az esetben "0" pont csak egy van, vagyis a lövedék pályáját csak egyszer, a nullpontnál metszi a lézersugár. ( Onnan már csak emelkedik tovább.)
Viszont, ha ezt a lézert a pisztoly tetejére szerelem, akkor már megvalósul a két pontban metszés ( két "0 pont"), mint a távcsövek esetében.
A Red Dot irányzékoknál is ez (lehet) a helyzet.
Jól gondolom, vagy már csak sört igyak pálinka helyett! :shock: :lol:

U.i.: A lézer irányzék jogi helyzetét most ne vitassuk.
Hosszú, és bonyolult módon írtad le ;), de igen, jól gondolod. A fenti red dot ebben a szituációban semmiben sem különbözik egy távcsőtől, két metszési pont lesz. A lézert is jól látod, ott csak egy. De nem azért, mert lézer, hanem azért, mert a csötengely alatt helyezkedik el.

Lézert is lehet a csőtengely fölé rögzíteni - mint tették ezt a lenti dokumentumfilmben ;)
IMG_3314.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bel »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.07.02. 15:17 A hozzám hasonló, rövidlátó és öregedő (se közelre, se távolra nem látó) kollégáknak ajánlom a képen lévő dioptriás előtétlencsét. Az Opticshop-on vettem, rácsiptethető a szemüvegre. Ha lövök, lehajtom, ha tárazok, lőlapot nézek, pakolok, felhajtom.
Nekem a -4,25-ös szemüvegre a +1 ill. a +1,25-ös volt jó, ezekkel látok élesen 75-80 centire. Szerintem zseniális, egyrészt újra látom a nézőkét, másrészt védi a szemüveget is. A gyorspont OB-n sokat segített. Érdemes venni egy sorozatot (+0,75, +1, +1,25), még mindig sokkal olcsóbb, mint egy új szemüveg.
Szia,

Koszi, hogy megosztottad, azt hiszem en is fogok venni ilyet.

Az, hogy milyen kell, elsosorban az eletkortol (es nem az alap lencsetol) fugg, es ahogy telnek az evek, fokozotosan egyre erosebbek kellenek.

Bel
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Jaja, ez az. A 2500-asok enyhén sérültek, azért a nagy leértékelés, a 4000-esek a jók. Nem árt kettőt is venni, mert az asszony rögtön lenyúlta az egyiket...
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok!

Esetleg valakinek van tapasztalata hasonló méretű és kialakítású (ujjlenyomatos nyitású) pisztoly tároló rekesszel? Arra gondoltam inkább ilyenben tartanám a nekem igazán fontos dolgaimat, egy Duplabull társaságában. Tehát NEM éles fegyvert tárolnék benne.

- Hazai "széfwebshop"-ban nem találtam, csak kulcsos nyitású Masterlockot, vagy klasszik fém pénzkazettát
- Amazon de-n van sok 200-300 euró között, de gyanúsan kínaiak az eladók,
- Ezért Aliexpress-en megnézve is ugyanazokat látni, csak sokkal olcsóbban, akár fél áron

A választék viszont óriási, illetve az árban szórás is. Szívesen veszek tapasztalatokat, illetve gyakorlati tanácsokat is a témában.
WaffenTrezor.png
Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2023.07.11. 22:50 Sziasztok!

A választék viszont óriási, illetve az árban szórás is. Szívesen veszek tapasztalatokat, illetve gyakorlati tanácsokat is a témában.

WaffenTrezor.png

Faja
Minden trezor annyit ér, mint a rögzítése. Emiatt a rövid válasz nem fog tetszeni: semmilyen kisméretű, táskában elvihető bútorszéfet nem ajánlok komoly értékhez. Helyette: kreatív elrejtés, és akkor nem kell széf. ;) ha feltétel a könnyű hozzáférhetőség: falba süllyesztett, 10 centi betonnal körbeöntött, falba simuló beépített kisszéf.

A saját megoldásokat remélem, nem haragszol, de nem írom le. :roll:

Ha ragaszkodsz a bútorszéfhez, akkor :
- tényleg értékes dolgokat ne tarts ott. Max pótolható iratok, olcsóbb óra, mindennapi használatra szánt tucat ékszerek. Ha megtalálják, másodpercek alatt lefeszítik egy pajszerrel, elviszik, majd nyugodt helyen szétflexelik. Ebből kell kiindulni. Csak a leges leges felkészületlenebb , amatőr besurranó tolvaj ellen véd.
- Komolyan kell venni a rögzítését. A kötőelemeket a rögzítendő felülethez kell választani. A hely ne legyen könnyen hozzáférhető. Oldalról ne lehessen alá nyúlni, pláne ne látszódjanak a kötőelemek.
- vedd meg ami tetszik. Úgyis mindenki mást mond majd. Ha jól esik játszani az ujjlenyomat olvasóval, stb - ne tagadd meg magadtól az élvezetet :) Tagadhatatlanul megvan a feelingje, amikor minden reggel az asszonnyal elővesszük a kulcsokat, és 1-2-3-ra egyszerre elfordítjuk, miközben a gépi hang bemondja a biztonsági protokollt, és szkennelődik az írisz. ;)
egy dolgot nem szabad - egy pillanatra is azt gondolni, hogy fontos, pótolhatatlan dolgokat tartsál benne. Az éjjeliszekrényre kiszórt napi EDC hitelkártya óra brifkó stb tárolási alternatívájaként viszont - miért ne?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Faja »

Petya357 írta: 2023.07.12. 07:02 Minden trezor annyit ér, mint a rögzítése. Emiatt a rövid válasz nem fog tetszeni: semmilyen kisméretű, táskában elvihető bútorszéfet nem ajánlok komoly értékhez. Helyette: kreatív elrejtés, és akkor nem kell széf. ;) ha feltétel a könnyű hozzáférhetőség: falba süllyesztett, 10 centi betonnal körbeöntött, falba simuló beépített kisszéf.
Igazad van, tényleg nem tetszik a válasz. :D

Komolyra fordítva a szót, sejtettem én, hogy az üres házba besurranó tolvajt ez a kis brifkó nem fog visszatartani. Sőt, ha belebotlik, akkor biztos lehet benne, hogy ebben érték lesz, szóval ha valamit, akkor ezt vinni kell.
Ezért gondolkoztam kissebb méretben, hogy könnyebben rejthető legyen. De jobban belegondolva még mindig egyszerűbb az értékeket külön elrejteni, mint ezt a 3 kilós téglát egyben.

Jól van, akkor szerintem elengedem ezt a vonalat. Köszi a kimerítő választ Petya!

A Duplabullnak meg veszek egy ilyet. Ha már ujjlenyomatos pisztoly széf. :)

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Faja írta: 2023.07.12. 15:48 Igazad van, tényleg nem tetszik a válasz. :D

Komolyra fordítva a szót, sejtettem én, hogy az üres házba besurranó tolvajt ez a kis brifkó nem fog visszatartani. Sőt, ha belebotlik, akkor biztos lehet benne, hogy ebben érték lesz, szóval ha valamit, akkor ezt vinni kell.
Ezért gondolkoztam kissebb méretben, hogy könnyebben rejthető legyen. De jobban belegondolva még mindig egyszerűbb az értékeket külön elrejteni, mint ezt a 3 kilós téglát egyben.

Jól van, akkor szerintem elengedem ezt a vonalat. Köszi a kimerítő választ Petya!

A Duplabullnak meg veszek egy ilyet. Ha már ujjlenyomatos pisztoly széf. :)

Faja
Az ujjlenyomat olvasó nagyon jó dolog, de legyen könnyen használható számkódos nyitási lehetőség is a választott széfen. Vizes, véres, koszos, stb ujjal az olvasó nem működik. Típustól függően lehet, hogy jobban, vagy rosszabbul tolerálja a fentieket, de ezzel a jelenséggel számolni kell.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

Faja írta: 2023.07.12. 15:48 Igazad van, tényleg nem tetszik a válasz. :D

Komolyra fordítva a szót, sejtettem én, hogy az üres házba besurranó tolvajt ez a kis brifkó nem fog visszatartani. Sőt, ha belebotlik, akkor biztos lehet benne, hogy ebben érték lesz, szóval ha valamit, akkor ezt vinni kell.
Ezért gondolkoztam kissebb méretben, hogy könnyebben rejthető legyen. De jobban belegondolva még mindig egyszerűbb az értékeket külön elrejteni, mint ezt a 3 kilós téglát egyben.

Jól van, akkor szerintem elengedem ezt a vonalat. Köszi a kimerítő választ Petya!

A Duplabullnak meg veszek egy ilyet. Ha már ujjlenyomatos pisztoly széf. :)

Faja
Saját magadat zárod el a fegyvertől.Az ilyen kínai fegyver széfek olyanok mint a 200K forintos kínai sok ponton záródó biztonsági zár amit a magyar zárszerelő pár perc alatt kinyitott kulcs nélkül.
Légy kreatív 8-)
Nálam van egy ronda nyitható tetejű puff a szobában.Ha felnyitod a belső részére van rögzítve egy stukker :roll:
Rögzíthetsz asztal lapja alá is mert a betörő nem ott fogja keresni az arany láncot :mrgreen:
Az ágyam közelében kettő is van :mrgreen:
Ne zárd el 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2023.07.12. 15:48
A Duplabullnak meg veszek egy ilyet. Ha már ujjlenyomatos pisztoly széf. :)

Faja
Menő! Kérlek majd számolj be a tapasztalatokról.

Fortitu kommentjére pedig vastag +1
Legyen számkóddal is nyitható. Ahogy a tanult kínai mondja: “Véres, izzadt újlenyomat is a bitch…” 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

ha más is izgulna klasszik m16 első irányzékre a PCC-re :D step file-t is mellékeltem, ha kellene állítani az első irányzék tüskéjének a magasságán, vagy a cső átmérőhöz igazítani az irányzékot (most 18mm-es csőre van méretezve)


https://cults3d.com/en/3d-model/various ... t-calmp-on
ar front sight.png
IMG_2650.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2023.07.12. 22:01 ha más is izgulna klasszik m16 első irányzékre a PCC-re :D step file-t is mellékeltem, ha kellene állítani az első irányzék tüskéjének a magasságán, vagy a cső átmérőhöz igazítani az irányzékot (most 18mm-es csőre van méretezve)


https://cults3d.com/en/3d-model/various ... t-calmp-on

ar front sight.png

IMG_2650.jpg
Full Vietnám feeling - grat!
Köszi a megosztást. Ha lesz ARem, akkor kap egy ilyet :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

Egy ismerosom agyalta ki, ... :lol:
20230713_154525.jpg
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Coop »

.
20230713_154542.jpg
bzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.02.10. 23:10

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bzoli »

Sziasztok!

Már régóta elégedetlen voltam a revolverem sportmarkolatával. A fogása kényelmes ugyan, de a mutatóujjam nem az elsütőbillentyű megfelelő pontja felé mutat, ezért amikor sütni kell, akkor lefelé nyújtózkodni kell a mutatóujjammal és az úgy már nem kényelmes.
A régi markolatot nem akartam tönkretenni gyurmázással vagy farigcsálással föleg azért, mert nem akartam két szék közül a pad alá esni.
Így aztán idén végre rászántam magamat és faragtam egy másikat, hét végén készültem el vele.
A lőtéren talált párnára tett fegyverről készült képek nem lettek igazán jók, de a puding próbája (az első hat lövés ezzel a markolattal) várakozáson felül sikerült!
Csatolmányok
Markolat1.jpg
Markolat2.jpg
Markolat3.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bzoli írta: 2023.07.13. 21:13 Sziasztok!

Már régóta elégedetlen voltam a revolverem sportmarkolatával. A fogása kényelmes ugyan, de a mutatóujjam nem az elsütőbillentyű megfelelő pontja felé mutat, ezért amikor sütni kell, akkor lefelé nyújtózkodni kell a mutatóujjammal és az úgy már nem kényelmes.
A régi markolatot nem akartam tönkretenni gyurmázással vagy farigcsálással föleg azért, mert nem akartam két szék közül a pad alá esni.
Így aztán idén végre rászántam magamat és faragtam egy másikat, hét végén készültem el vele.
A lőtéren talált párnára tett fegyverről készült képek nem lettek igazán jók, de a puding próbája (az első hat lövés ezzel a markolattal) várakozáson felül sikerült!
nagyon klassz munka! (és ilyen szórás 3 méterről...😉😉😉)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.07.14. 05:36 nagyon klassz munka! (és ilyen szórás 3 méterről...😉😉😉)
Ön marha! (C) Trau

:-D
bzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.02.10. 23:10

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bzoli »

gvass1 írta: 2023.07.14. 05:36 nagyon klassz munka! (és ilyen szórás 3 méterről...😉😉😉)
Afenébe, éreztem, hogy le fogok bukni! 6 méterről kellett volna lőnöm és a kétszer ekkora szórás hihetőbb lett volna. :P
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bzoli írta: 2023.07.14. 09:39 Afenébe, éreztem, hogy le fogok bukni! 6 méterről kellett volna lőnöm és a kétszer ekkora szórás hihetőbb lett volna. :P
Amilyen sasszemek ezen a fórumon vannak, esélytelen lettél volna akkor is. :-)
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Kydex tok készítés témában egy kicsit hosszabb hozzászólás, hátha meghozza másnak is a kedvét a saját készítéshez :D

Az úgy volt, hogy évekkel ezelőtt az egyik fegyverboltban kaptam egy roto paddle elemet. Régóta nézegettem és tervezgettem hogy - gombhoz a kabátot alapon - sütök hozzá egy tokot, csak még nem tudtam melyik fegyverhez. Aztán vhogy beesett a páncélba egy XDM 3.8 Compact és ezzel el is dőlt a kérdés.

Mivel mostanában úgyis több a szabadidőm, az elhatározást tettek követték, íme a folyamat (azt azért tudni kell hozzá, hogy több késtok, egy pisztoly külső és egy revolver OWB kydex tokot már készítettem korábban...). Ha már belekezdtem a projektbe, készült a paddle-hez egy OWB tok és csak úgy játékból egy IWB tok is.

Először is maszkoltam az eszközt, amihez a fehér anyag egy KÖMA vagy Ongrofoam nevű kemény habosított PVC (ezt egy dekor műhely hulladékából kértem, örültek hogy szabadultak tőle), ami jól vágható/csiszolható és így a szükséges kontúrok könnyen kialakíthatóak. Ebből készült a sátorvasba a betét (hogy ne nagyon mélyre préseljem a kydex lemezt) és a taco jellegű tok távtartója a sátorvas körül. Természetesen az irányzéknak és a szétszedőkarnak/szánakasztónak készült megfelelő csatorna, utóbbinak pl. jégkrém pálcikából (igen, direkt azért ettem jégrémet, hogy eltegyem a pálcikáját, így nem is volt mindegy milyet veszek, sajnos a kedvenc Magnum ehhez nem jó :lol: )

XDM maszkolva.JPG
XDM IWB maszkolva.JPG

Az OWB maszkolásánál volt egy remeknek tűnő ötletem a külső kapcsolódó felületek kialakítására, egy M20 laposalátét került a maszkolószalag alá:

XDM OWB maszkolva.JPG
Na, ez a gyakorlatban nem igazán működött, de ezért nem kellett újra melegítenem szerencsére.

Először az IWB sült ki, mert ez sima 1 rétegű, ráhangolódásnak ezzel kezdtem:

XDM IWB sütve.JPG
XDM IWB sütve_2.JPG

Azok a fehér kenődés szerű foltok sajnos abból adódtak, hogy nem volt igazán jó a sütő hőmérséklet beállítása. Érdemes méregetni egy kicóccó kínai elektronikus hőmérő "pisztollyal, 150 fok körül legyen az anyag. Ez ugyan megtörtént, csak picit későn, felment kb. 170-ig és amikor megfogtam egy pöttyös vastag kesztyűben, ráolvadtak a pöttyök :o

Ebből okulva, lentebb vettem a sütő hőmérsékletét 130 körülire, így az anyag felülete már pont jó lett, így készült a dupla rétegű külső tok formázása, itt látszik miért is nem volt jó ötlet ezzel az alátétes megoldással próbálkozni, egy teli korong is megfelelt volna, de nagy gondot nem okozott így sem:

XDM OWB nyers.JPG
XDM OWB nyers_2.JPG

Ezután jött a jelölés, majd a körbe fűrészelés (profi módon egy hanyatt fordított és satuba fogott szúrófűrésszel, nem ám úgy mint a YT how to videókban holmi drága szalagfűrésszel :lol: ) és méretre/formára csiszolás:

XDM IWB nyers.JPG
XDM IWB nyers_2.JPG

Az IWB tokhoz közben rendeltem ilyet, mert annyiszor láttam a különféle tokos videókban, így hát nekem is ki kellett próbálni és kifejezetten hasznos dolog: https://www.aliexpress.com/item/1005002859490151.html

Meg korábban rendeltem egy tártokot is: https://www.aliexpress.com/item/1005004300541888.html
Ez itt drága, nekem kevesebb mint a fele körül állt meg shippinggel, de azt most persze nem találtam. Mivel a tártokot eleve külsőnek szántam és pont jó a rögzítőfuratok kiosztása a nagy TEK-LOK-hoz, a FOMI clipet már le is mentettem róla és applikáltam az IWB tokra:

XDM IWB félkész_2.jpg

A sok kép miatt folytatása következik...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Roberto68 írta: 2023.07.15. 16:17 Kydex tok készítés témában egy kicsit hosszabb hozzászólás, hátha meghozza másnak is a kedvét a saját készítéshez :D

KÖSZI, az ilyenek miatt igazán érdemes ide járni!

Szép munka, sok türelmed van hozzá.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

És akkor jöjjön a folytatás...

A belső tok furatait addig nem készítettem el, amíg meg nem érkezett a holster claw. Összerakva (majdnem) készre polírozva ilyen lett:

XDM IWB kész.jpg
XDM IWB kész_2.jpg

A FOMI clipet persze lehet külön is venni, de nekem a tártokkal együtt került ennyibe: https://www.aliexpress.com/item/1005002448022601.html

Ez pedig a külső tok komplettre szerelve, steel challange versenyre készen:

OWB kész.jpg
OWB kész_2.jpg
OWB kész_3.jpg

Apró finomítások vannak még hátra, ha megtalálom végre a költözésnél elkeveredett polírozó készletet, szépre simítom az összes élt és a belső tokra rásült kesztyű maradékokat is remélem sikerül eltávolítani.

A külső tokon kihasználva a roto rögzítést, picit módosítanom kell, hogy a felső rögzítések több mozgást engedjenek, így a dőlésszöge tágabban lenne állítható.

A belső tokon használt kampóhoz adták a távtartó gumihengereket, amivel a retention-t lehet beállítani.
A külsőn a korábban már használt vastagfalú szilikoncsőből vágott karikákat használtam, ebből évekkel ezelőtt vettem 1 métert a Bondex-nél a bp-i Murányi utcában, pár tokhoz még elég lesz :D https://szilikonok.hu/szilikon/szilikon ... likon-cso/

Bocs hogy kicsit hosszú lett, de talán nem haszontalan...
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

gvass1 írta: 2023.07.15. 16:38 KÖSZI, az ilyenek miatt igazán érdemes ide járni!

Szép munka, sok türelmed van hozzá.
Köszönöm :)

Türelem inkább ahhoz kellett, hogy a sok YT videóból összeszedjem az okosságokat, amiket könnyen tudok én is használni.

Alapvetően nem egy nagy kaland, minden alapanyagot lehet már kapni hozzá és ha a saját időt (ez most a 2 tokra volt kb. 6-8 óra összesen, a bénázásokkal együtt...) nem számolom, meglévő felszerelés mellett kb. fele árra jött ki az IWB tok, mint ha az aliról megrendelem pl. ezt: https://www.aliexpress.com/item/1005003112524874.html
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Legfőbb ideje beszereznem egy aktív fültokot. Passzív fültokkal el lehet lenni, amíg statikus lövészetet folytatunk a lövészetvezetővel kettesben. De ha már dinamikus lövészetről van szó, ahol koordináció is van, főleg ha a sporttársak megtisztelnek a bizalmukkal és lövészetvezetőként vagy versenybíróként mi koordinálunk, akkor bizony kell.
A jelöltek (nem preferenciasorrendben):
  1. Roger Tech EVO406 (cikkszám: RTEVO406-FDE)
    • Cimboráim ajánlották, múlt héten kedden vettek kettőt. Állítólag hiperszuper katonai/katonaságnál használt aktív fültok. (Nekem az ilyen sztorik mindig mesegyanúsak.) Egyelőre tetszik nekik, de ugye mézeshetek…
      • A gyártó honlapjának semmi nyoma. Google-be beírva egy halom airsoftos webshop van az első oldalon. Állítólag kínai. Minimum gyanús.
    • SNR: nincs megadva; NRR 22 dB
    • Adat-/katalóguslap: ilyen előzmények után nyilván nincs.
  2. Honeywell (= Howard Leight) Impact® Sport
    • Régebben már szóba került: 1. 2. Vigyázni kell a forrással, mert a kínaiak hamisítják.
    • SNR: 25 dB; NRR: 22 dB
  3. Portwest PW45
    • SNR: 31 dB; NRR: nincs megadva.
      • Érdekességképpen: ilyen egy elfogadható adatszolgáltatás a zajcsillapítás értékéről: milyen szabvány szerint, milyen frekvenciatartományokban mennyi a zajcsillapítás értéke?
        PW45 EN352-1.PNG
        PW45 EN352-1.PNG (33.06 KiB) Megtekintve 14630 alkalommal
    • Nem derül ki a gyártó honlapjáról, hogy lövészetre is alkalmas-e. Ugye erre külön figyelni kell a hallásvédelem esetén: nem minden fültok alkalmas lövészethez is.
  4. MT13H221A 3M™ PELTOR™ ProTac™ III Headset
    • Régebben ez is szóba került: 1.; 2.
    • SNR: 32 dB; NRR: 26 dB
    • Nem derül ki a gyártó honlapjáról, hogy lövészetre is alkalmas-e. De a fantázianév sejteti.
Mik a tapasztalataitok?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2023.07.15. 18:16 Legfőbb ideje beszereznem egy aktív fültokot. Passzív fültokkal el lehet lenni, amíg statikus lövészetet folytatunk a lövészetvezetővel kettesben. De ha már dinamikus lövészetről van szó, ahol koordináció is van, főleg ha a sporttársak megtisztelnek a bizalmukkal és lövészetvezetőként vagy versenybíróként mi koordinálunk, akkor bizony kell.
A jelöltek (nem preferenciasorrendben):
  1. Roger Tech EVO406 (cikkszám: RTEVO406-FDE)
    • Cimboráim ajánlották, múlt héten kedden vettek kettőt. Állítólag hiperszuper katonai/katonaságnál használt aktív fültok. (Nekem az ilyen sztorik mindig mesegyanúsak.) Egyelőre tetszik nekik, de ugye mézeshetek…
      • A gyártó honlapjának semmi nyoma. Google-be beírva egy halom airsoftos webshop van az első oldalon. Állítólag kínai. Minimum gyanús.
    • SNR: nincs megadva; NRR 22 dB
    • Adat-/katalóguslap: ilyen előzmények után nyilván nincs.
  2. Honeywell (= Howard Leight) Impact® Sport
    • Régebben már szóba került: 1. 2. Vigyázni kell a forrással, mert a kínaiak hamisítják.
    • SNR: 25 dB; NRR: 22 dB
  3. Portwest PW45
    • SNR: 31 dB; NRR: nincs megadva.
      • Érdekességképpen: ilyen egy elfogadható adatszolgáltatás a zajcsillapítás értékéről: milyen szabvány szerint, milyen frekvenciatartományokban mennyi a zajcsillapítás értéke?
        PW45 EN352-1.PNG
    • Nem derül ki a gyártó honlapjáról, hogy lövészetre is alkalmas-e. Ugye erre külön figyelni kell a hallásvédelem esetén: nem minden fültok alkalmas lövészethez is.
  4. MT13H221A 3M™ PELTOR™ ProTac™ III Headset
    • Régebben ez is szóba került: 1.; 2.
    • SNR: 32 dB; NRR: 26 dB
    • Nem derül ki a gyártó honlapjáról, hogy lövészetre is alkalmas-e. De a fantázianév sejteti.
Mik a tapasztalataitok?
Nálunk szinte mindenkinek Honeywell van, szeretjük, jó, működik. Rendeltem néhány zselés betétet hozzá, így kényelmesebb egész nap a szemüveggel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Trailm »

2.-est használom. Lehetne nagyobb a csillapítása. A környezeti zajt felerősíti , ami vadászatnál jól jön .
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Fortitu írta: 2023.07.15. 18:22 Nálunk szinte mindenkinek Honeywell van, szeretjük, jó, működik. Rendeltem néhány zselés betétet hozzá, így kényelmesebb egész nap a szemüveggel.
Emlékeim szerint Honywell egyetlen baja, az h letiltja a mikrofont és az inputot is ha erős zajt érzékel.

Én Earmor M31 v M32-n gondolkodtam, de még nem vettem meg, csak olvastam róla. Itthon is van forgalmazó (kaliberben van hirdetésük is).

https://earmorstore.com/earmor-hearing- ... mod3-green
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: vato »

bandligy írta: 2023.07.15. 19:15 Emlékeim szerint Honywell egyetlen baja, az h letiltja a mikrofont és az inputot is ha erős zajt érzékel.

Én Earmor M31 v M32-n gondolkodtam, de még nem vettem meg, csak olvastam róla. Itthon is van forgalmazó (kaliberben van hirdetésük is).

https://earmorstore.com/earmor-hearing- ... mod3-green
nekem m31 van teljesen jó, puha a párnája, tőlük vettem:

https://www.leitz-hungaria.hu/opsmen-ea ... tok-fekete

de mostanában ezt használom, nekem nagyon bejött, a kapcsoló valóban működik rajta, jól hallani a briefinget, lövésnél meg át lehet kapcsolni teljes védelemre, de nyitott állapotban is lehet vele lőni, úgy is kellően tompít:

https://www.dnd.hu/3m-peltor-combat-arm ... ti-fuldugo
3M_Peltor_Combat_Arms.jpg
3M_Peltor_Combat_Arms.jpg (6.27 KiB) Megtekintve 14621 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Roberto68 írta: 2023.07.15. 16:50 És akkor jöjjön a folytatás...

A belső tok furatait addig nem készítettem el, amíg meg nem érkezett a holster claw. Összerakva (majdnem) készre polírozva ilyen lett:


XDM IWB kész.jpg
XDM IWB kész_2.jpg


A FOMI clipet persze lehet külön is venni, de nekem a tártokkal együtt került ennyibe: https://www.aliexpress.com/item/1005002448022601.html

Ez pedig a külső tok komplettre szerelve, steel challange versenyre készen:


OWB kész.jpg
OWB kész_2.jpg
OWB kész_3.jpg


Apró finomítások vannak még hátra, ha megtalálom végre a költözésnél elkeveredett polírozó készletet, szépre simítom az összes élt és a belső tokra rásült kesztyű maradékokat is remélem sikerül eltávolítani.

A külső tokon kihasználva a roto rögzítést, picit módosítanom kell, hogy a felső rögzítések több mozgást engedjenek, így a dőlésszöge tágabban lenne állítható.

A belső tokon használt kampóhoz adták a távtartó gumihengereket, amivel a retention-t lehet beállítani.
A külsőn a korábban már használt vastagfalú szilikoncsőből vágott karikákat használtam, ebből évekkel ezelőtt vettem 1 métert a Bondex-nél a bp-i Murányi utcában, pár tokhoz még elég lesz :D https://szilikonok.hu/szilikon/szilikon ... likon-cso/

Bocs hogy kicsit hosszú lett, de talán nem haszontalan...
Jó lett ;) a claw-nak van értelme? még sose használtam, valóban jobban testhez húzza a csúzlit vagy csak túl van hájpolva?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

vato írta: 2023.07.15. 20:50 Jó lett ;) a claw-nak van értelme? még sose használtam, valóban jobban testhez húzza a csúzlit vagy csak túl van hájpolva?
Én is kiváncsi voltam rá, mivel enélkül szinte nem is látni “menő” IWB tokot.
Nekem abszolút bejön, mindenképpen van haszna és nem kényelmetlen egyáltalán.
Nagyon látványosan jobban rejthető az XDM még a hosszú tárral is, teljesen a testhez simítja, pedig én elég vékony vagyok. Talán az erős rásimítás pici hátránya hogy az irányzék így meg kicsit kiemelkedik, legalábbis nekem.
Rövid tárral el lehet úgy helyezni hogy ez nem gond.

Szóval jó cucc, én javaslom
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: chucky »

bandligy írta: 2023.07.15. 19:15 Emlékeim szerint Honywell egyetlen baja, az h letiltja a mikrofont és az inputot is ha erős zajt érzékel.

Én Earmor M31 v M32-n gondolkodtam, de még nem vettem meg, csak olvastam róla. Itthon is van forgalmazó (kaliberben van hirdetésük is).

https://earmorstore.com/earmor-hearing- ... mod3-green
Én Earmor-t vettem és a kezdetektől fogva kikapcsol lövések után.Kivettem az elemeket majd vissza és olyankor 2-3 lövés után kapcsolt csak ki.
:roll:
Az éjszakai lövészetnél jól jön a környezeti zaj felerősítése de lövések után mindig vissza kell kapcsolni :? :(
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Roberto68 írta: 2023.07.15. 16:17 Kydex tok készítés témában egy kicsit hosszabb hozzászólás, hátha meghozza másnak is a kedvét a saját készítéshez :D

Az úgy volt, hogy évekkel ezelőtt az egyik fegyverboltban kaptam egy roto paddle elemet. Régóta nézegettem és tervezgettem hogy - gombhoz a kabátot alapon - sütök hozzá egy tokot, csak még nem tudtam melyik fegyverhez. Aztán vhogy beesett a páncélba egy XDM 3.8 Compact és ezzel el is dőlt a kérdés.

Mivel mostanában úgyis több a szabadidőm, az elhatározást tettek követték, íme a folyamat (azt azért tudni kell hozzá, hogy több késtok, egy pisztoly külső és egy revolver OWB kydex tokot már készítettem korábban...). Ha már belekezdtem a projektbe, készült a paddle-hez egy OWB tok és csak úgy játékból egy IWB tok is.

Először is maszkoltam az eszközt, amihez a fehér anyag egy KÖMA vagy Ongrofoam nevű kemény habosított PVC (ezt egy dekor műhely hulladékából kértem, örültek hogy szabadultak tőle), ami jól vágható/csiszolható és így a szükséges kontúrok könnyen kialakíthatóak. Ebből készült a sátorvasba a betét (hogy ne nagyon mélyre préseljem a kydex lemezt) és a taco jellegű tok távtartója a sátorvas körül. Természetesen az irányzéknak és a szétszedőkarnak/szánakasztónak készült megfelelő csatorna, utóbbinak pl. jégkrém pálcikából (igen, direkt azért ettem jégrémet, hogy eltegyem a pálcikáját, így nem is volt mindegy milyet veszek, sajnos a kedvenc Magnum ehhez nem jó :lol: )


XDM maszkolva.JPG


XDM IWB maszkolva.JPG


Az OWB maszkolásánál volt egy remeknek tűnő ötletem a külső kapcsolódó felületek kialakítására, egy M20 laposalátét került a maszkolószalag alá:


XDM OWB maszkolva.JPG

Na, ez a gyakorlatban nem igazán működött, de ezért nem kellett újra melegítenem szerencsére.

Először az IWB sült ki, mert ez sima 1 rétegű, ráhangolódásnak ezzel kezdtem:


XDM IWB sütve.JPG
XDM IWB sütve_2.JPG


Azok a fehér kenődés szerű foltok sajnos abból adódtak, hogy nem volt igazán jó a sütő hőmérséklet beállítása. Érdemes méregetni egy kicóccó kínai elektronikus hőmérő "pisztollyal, 150 fok körül legyen az anyag. Ez ugyan megtörtént, csak picit későn, felment kb. 170-ig és amikor megfogtam egy pöttyös vastag kesztyűben, ráolvadtak a pöttyök :o

Ebből okulva, lentebb vettem a sütő hőmérsékletét 130 körülire, így az anyag felülete már pont jó lett, így készült a dupla rétegű külső tok formázása, itt látszik miért is nem volt jó ötlet ezzel az alátétes megoldással próbálkozni, egy teli korong is megfelelt volna, de nagy gondot nem okozott így sem:


XDM OWB nyers.JPG
XDM OWB nyers_2.JPG


Ezután jött a jelölés, majd a körbe fűrészelés (profi módon egy hanyatt fordított és satuba fogott szúrófűrésszel, nem ám úgy mint a YT how to videókban holmi drága szalagfűrésszel :lol: ) és méretre/formára csiszolás:


XDM IWB nyers.JPG
XDM IWB nyers_2.JPG


Az IWB tokhoz közben rendeltem ilyet, mert annyiszor láttam a különféle tokos videókban, így hát nekem is ki kellett próbálni és kifejezetten hasznos dolog: https://www.aliexpress.com/item/1005002859490151.html

Meg korábban rendeltem egy tártokot is: https://www.aliexpress.com/item/1005004300541888.html
Ez itt drága, nekem kevesebb mint a fele körül állt meg shippinggel, de azt most persze nem találtam. Mivel a tártokot eleve külsőnek szántam és pont jó a rögzítőfuratok kiosztása a nagy TEK-LOK-hoz, a FOMI clipet már le is mentettem róla és applikáltam az IWB tokra:


XDM IWB félkész_2.jpg


A sok kép miatt folytatása következik...
Nagyon szépen köszi ezt a leírást! Hosszú évek óta tervezem a tokkészítést, talán ez végre megadja a kezdőlökést. Van azért bennem sok kérdés még, de pár youtube videó megnézése után szerintem teljesen képben leszek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Fortitu írta: 2023.07.16. 08:50 Nagyon szépen köszi ezt a leírást! Hosszú évek óta tervezem a tokkészítést, talán ez végre megadja a kezdőlökést. Van azért bennem sok kérdés még, de pár youtube videó megnézése után szerintem teljesen képben leszek.
Köszi, örülök ha adott kis inspirációt.
Nyugodtan keress ha maradt még kérdés, vagy kell egy kis segítség, szakértő ugyan nem vagyok, de hátha van rá ötletem :)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: Cajga »

vato írta: 2023.07.15. 20:47 nekem m31 van teljesen jó, puha a párnája, tőlük vettem:

https://www.leitz-hungaria.hu/opsmen-ea ... tok-fekete

de mostanában ezt használom, nekem nagyon bejött, a kapcsoló valóban működik rajta, jól hallani a briefinget, lövésnél meg át lehet kapcsolni teljes védelemre, de nyitott állapotban is lehet vele lőni, úgy is kellően tompít:

https://www.dnd.hu/3m-peltor-combat-arm ... ti-fuldugo

3M_Peltor_Combat_Arms.jpg
Én is M31-et használok, tökéletesen működik. Amikor megrendeltem, utána láttam, hogy van mikrofonos változat is, az jobban idomult volna az igényeimhez. :roll:

Viszont légfegyveres lövészethez túl nagy. Ezért az általad belinkelt 3M Combat Arms 4.1 is megrendelem. Köszi a tippet! :lol: Alább a bemutató videó.

https://www.youtube.com/watch?v=MVnzNOn ... LWSnVBCDpw
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nekem például a Combat Arms-ból kettő van, mivel az elsőt innen rendeltem, de nekem kényelmetlen volt (nagynak bizonyult) a közepes méret.
Így azt hiszem Szlovákiából tudtam rendelni S-es méretet, ami már megfelelő, és szépen teszi a dolgát.

Cajga írta: 2023.07.16. 18:08 Én is M31-et használok, tökéletesen működik. Amikor megrendeltem, utána láttam, hogy van mikrofonos változat is, az jobban idomult volna az igényeimhez. :roll:

Viszont légfegyveres lövészethez túl nagy. Ezért az általad belinkelt 3M Combat Arms 4.1 is megrendelem. Köszi a tippet! :lol: Alább a bemutató videó.

https://www.youtube.com/watch?v=MVnzNOn ... LWSnVBCDpw
"..."
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: Cajga »

TurboP írta: 2023.07.16. 18:18 Nekem például a Combat Arms-ból kettő van, mivel az elsőt innen rendeltem, de nekem kényelmetlen volt (nagynak bizonyult) a közepes méret.
Így azt hiszem Szlovákiából tudtam rendelni S-es méretet, ami már megfelelő, és szépen teszi a dolgát.
Köszi a tanácsot. Találtam hazai beszerzést, ahol van raktáron S méretben is. ;)

Kiderült, ez is Cseh kereskedés. De keddre itt lesz a füles. :lol:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2023.07.15. 18:16 Legfőbb ideje beszereznem egy aktív fültokot. Passzív fültokkal el lehet lenni, amíg statikus lövészetet folytatunk a lövészetvezetővel kettesben. De ha már dinamikus lövészetről van szó, ahol koordináció is van, főleg ha a sporttársak megtisztelnek a bizalmukkal és lövészetvezetőként vagy versenybíróként mi koordinálunk, akkor bizony kell.
A jelöltek (nem preferenciasorrendben):
  1. Roger Tech EVO406 (cikkszám: RTEVO406-FDE)
    • Cimboráim ajánlották, múlt héten kedden vettek kettőt. Állítólag hiperszuper katonai/katonaságnál használt aktív fültok. (Nekem az ilyen sztorik mindig mesegyanúsak.) Egyelőre tetszik nekik, de ugye mézeshetek…
      • A gyártó honlapjának semmi nyoma. Google-be beírva egy halom airsoftos webshop van az első oldalon. Állítólag kínai. Minimum gyanús.
    • SNR: nincs megadva; NRR 22 dB
    • Adat-/katalóguslap: ilyen előzmények után nyilván nincs.
  2. Honeywell (= Howard Leight) Impact® Sport
    • Régebben már szóba került: 1. 2. Vigyázni kell a forrással, mert a kínaiak hamisítják.
    • SNR: 25 dB; NRR: 22 dB
  3. Portwest PW45
    • SNR: 31 dB; NRR: nincs megadva.
      • Érdekességképpen: ilyen egy elfogadható adatszolgáltatás a zajcsillapítás értékéről: milyen szabvány szerint, milyen frekvenciatartományokban mennyi a zajcsillapítás értéke?
        PW45 EN352-1.PNG
    • Nem derül ki a gyártó honlapjáról, hogy lövészetre is alkalmas-e. Ugye erre külön figyelni kell a hallásvédelem esetén: nem minden fültok alkalmas lövészethez is.
  4. MT13H221A 3M™ PELTOR™ ProTac™ III Headset
    • Régebben ez is szóba került: 1.; 2.
    • SNR: 32 dB; NRR: 26 dB
    • Nem derül ki a gyártó honlapjáról, hogy lövészetre is alkalmas-e. De a fantázianév sejteti.
Mik a tapasztalataitok?
A Roger Tech sz.r :( ne vegyél ilyet

műkődni műkődik, de sehol sincs az (olcsóbb) Peltoromhoz képest - ami sajna elveszett. A kisebbik baj, hogy nem szépen egyenletesen vágja le a hangokat, nem olyan “egyenletes”. A nagyobbik, hogy 1-2 hét alatt leszívja az elemeket.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: layman »

Nekem is Earmore van, néha a csillapítás elején reccsen egyet a hangszóró + elemet cserélni benne vércigi, mert pici csavarhúzóval kell kifeszegetni belőle... tuti nem vennék még egyszer :roll:
Ezt nézegettem még mostanában ami elég jó árban van, már magát a márkát egyáltalán nem ismerem:
https://z-shops.eu/termek/isotunes-spor ... allasvedo/
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

sokat probaltam de nekem meg mindiga peltor a legjobb amit ~15 eve vettem
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: layman »

qqriq írta: 2023.07.17. 14:39 sokat probaltam de nekem meg mindiga peltor a legjobb amit ~15 eve vettem
Ha nem lett volna anno is olyan rhadt drága, tuti én is azt választom :lol:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

~15 evre visszaosztva nem is annyira draga :roll:
layman írta: 2023.07.17. 14:47 Ha nem lett volna anno is olyan rhadt drága, tuti én is azt választom :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.07.17. 14:53 ~15 evre visszaosztva nem is annyira draga :roll:
+1

A hallásod még drágább. Munkavédelmi eszközből ne vegyünk gagyit!

Az elveszett Peltort azóta egy Sordinnal pótoltam, nem volt olcsó - még német webshopból rendelve sem - de megérte. Az elem örökké tart, kényelmes, a hang tiszta, jól szabályozható. Majdnem olyan jó, mint a Peltor volt… 8-)

A Roger Tech sem teljesen használhatatlan, második fülesnek/ha valaki elkísér és beszélgetnünk kell lövészet közben, de pénzt nem adnék érte még egyszer.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2023.07.16. 18:18 Nekem például a Combat Arms-ból kettő van, mivel az elsőt innen rendeltem, de nekem kényelmetlen volt (nagynak bizonyult) a közepes méret.
Így azt hiszem Szlovákiából tudtam rendelni S-es méretet, ami már megfelelő, és szépen teszi a dolgát.
A másik topicban leírt nagy fejed és nagy lábad mellé valaki odaképzeli az apró füleidet... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Aktív fültok

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Hiszen te tudod, csúnya vagyok mint a lóharapás.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jó ha van írta: 2023.07.17. 21:46 A másik topicban leírt nagy fejed és nagy lábad mellé valaki odaképzeli az apró füleidet... :lol:
"..."
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: layman »

Petya357 írta: 2023.07.17. 15:44 +1

A hallásod még drágább. Munkavédelmi eszközből ne vegyünk gagyit!

Az elveszett Peltort azóta egy Sordinnal pótoltam, nem volt olcsó - még német webshopból rendelve sem - de megérte. Az elem örökké tart, kényelmes, a hang tiszta, jól szabályozható. Majdnem olyan jó, mint a Peltor volt… 8-)

A Roger Tech sem teljesen használhatatlan, második fülesnek/ha valaki elkísér és beszélgetnünk kell lövészet közben, de pénzt nem adnék érte még egyszer.
True...
Buy once, cry once ahogy a jenkik mondják...
Ha ez megpusztul, vagy elegem lesz belőle és kihajítom a csába, sztem összekaparom a zsét egy SporTac-ra 8-)
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Zsotrám írta: 2023.07.13. 14:36 Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. (privátban, de akár itt is várom a válaszokat)
Nemrégiben kaptam egy táskát, egy számomra nagyon kedves és közel álló embertől, ajándékba a Cobra Rx Adder számszeremhez.

Ő lenne az:
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/16029- ... zerijakhoz

táska I.jpg
táska II.jpg

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e valakit aki csinál hordtáskákat, esetleg egyszerűbb táskák felturbózást?
Mert mindenképpen fel szeretném turbózni, mert így alapból sajnos nem túl strapabíró, masszív, szállítótáska. Ütésektől sem véd és így sajnos ebben az állapotában amit ki lehetne vele használni, még azt sem nagyon lehet, de egyébként látok benne fantáziát és lehetőségeket.
Jóra meg lehetne csinálni sztem.

Van akivel beszélhetnék?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bel »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.07.02. 15:17 rácsiptethető a szemüvegre
Sziasztok,

Errol jutott eszembe egy regi foto, hogy egy atlagos pisztolylovedekbol mennyi apro repesz repul szet:

Kép

Kép

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.07.18. 13:39 Sziasztok,

Errol jutott eszembe egy regi foto, hogy egy atlagos pisztolylovedekbol mennyi apro repesz repul szet:

Kép

Kép

Bel
+1

Nagyon komolyan kell venni. Szemüveg nélkül lőtéren semmit, nézőknek, kísérőknek is kötelező!

Ha még soha nem szedtél ki pici köpeny darabot a homlokodból-arcodból—hasadból-combodból, azt csak két dolgot jelenthet - vagy nagyon fiatal vagy még, vagy nem lőttél eleget ;)

Haladó felhasználóknak elrettentésül - nálam eddig ez volt a legdurvább, ami visszajött (durván kráteres, lyukas, szabálytalan fémcélról). 9x19,, egyben maradt a lövedék, és 25 métert megtett vissza irányba :shock: Bőr felhasadt, vérzett, és fájt. Most képzeljük el, ha ez a szemem, és nincs szemcsi :o
IMG_2991.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2023.07.18. 15:52 Nagyon komolyan kell venni. Szemüveg nélkül lőtéren semmit, nézőknek, kísérőknek is kötelező!
+1
Pont szombaton jött vissza 9x19-ből egy darab, kb. 8-9 méterről, jobb felkar belső felén véraláfutást okozott.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

AIMcam pro 3k

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Sziasztok.
Korábban ígértem, hogy csinálok egy részletesebb bemutatását az AIMcam-ről.

Csomán Janinak megtetszett és megkeresett, hogy csináljon róla egy videót.


https://youtu.be/W9XxN_xoa7E
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: AIMcam pro 3k

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2023.07.19. 09:45 Sziasztok.
Korábban ígértem, hogy csinálok egy részletesebb bemutatását az AIMcam-ről.

Csomán Janinak megtetszett és megkeresett, hogy csináljon róla egy videót.


https://youtu.be/W9XxN_xoa7E
Köszi! Elraktam a megnézendők közé, a héten valamikor megnézem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, ez már tényleg PUSKA!:-) Recover Tactical P-IX+PFA 16″ karabély átalakító

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/recover ... atalakito/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

https://youtu.be/x1tFc-Kx5kY
Ilyen lézeres gyakorlo patront hol lehet venni? Valoszínű rossz kulcsszavakat használok kereséskor.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Mzoli írta: 2023.07.23. 05:34 https://youtu.be/x1tFc-Kx5kY
Ilyen lézeres gyakorlo patront hol lehet venni? Valoszínű rossz kulcsszavakat használok kereséskor.
Tele vele az Aliexpress.
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Mzoli írta: 2023.07.23. 05:34 https://youtu.be/x1tFc-Kx5kY
Ilyen lézeres gyakorlo patront hol lehet venni? Valoszínű rossz kulcsszavakat használok kereséskor.
Magyar boltokban keresek, ez az infó lemaradt.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: AIMcam pro 3k

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2023.07.19. 09:45 Sziasztok.
Korábban ígértem, hogy csinálok egy részletesebb bemutatását az AIMcam-ről.

Csomán Janinak megtetszett és megkeresett, hogy csináljon róla egy videót.


https://youtu.be/W9XxN_xoa7E
Megnéztem a videót, tényleg jó cucc. Nekem nézőként összehasonlíthatatlanul nagyobb élmény amikor a domináns szem oldalán van a kamera, persze ez meg versenyen zavaró lehet a lövésznek.
Airsoft játékokon is tökjó eszköz lehet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mzoli írta: 2023.07.23. 11:51 Magyar boltokban keresek, ez az infó lemaradt.
Magyar boltban még nem láttam, Aliról pár dollárért rendeltem.
Nekem nem jött be.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

WildBear23 írta: 2023.07.23. 16:34 Magyar boltban még nem láttam, Aliról pár dollárért rendeltem.
Nekem nem jött be.
Ha eladnád, írjál rám, megveszem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: AIMcam pro 3k

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2023.07.23. 13:37 Megnéztem a videót, tényleg jó cucc. Nekem nézőként összehasonlíthatatlanul nagyobb élmény amikor a domináns szem oldalán van a kamera, persze ez meg versenyen zavaró lehet a lövésznek.
Airsoft játékokon is tökjó eszköz lehet.
Igen, vagy a kamera vagy a lövész néz át az iranyzékon.
Bemutató videokon látványosabb az tuti, de nálam nem opció, hogy ne lássak tökéletesen.
D.Szabi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2021.12.25. 14:02

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: D.Szabi »

A képen látható Rossi revolveremhez szeretnék készítetni, az alatta lévő képen szereplő sportmarkolatot. Nagy Sanyin kívül tudtok valakit aki markolatokat készít?
Csatolmányok
20230504_102508.jpg
MR021_web.copy3.jpg
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia,

sajnos nem, és hamarosan már ő sem fog.
D.Szabi írta: 2023.07.23. 20:01 A képen látható Rossi revolveremhez szeretnék készítetni, az alatta lévő képen szereplő sportmarkolatot. Nagy Sanyin kívül tudtok valakit aki markolatokat készít?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2023.07.13. 14:40 értem, kíváncsi vagyok van e itthon valakinek olyan beíratva :) (integrált ..)

na de én csak az optikai tuning miatt kérdeztem, és a csőtorkolattól visszafelé valami ilyenre gondoltam, kvázi mint egy handguard lenne, csak hangtompi alakú (cső vég a piros x), ebbe nem hiszem hogy bele lehet kötni :D

fakesup.png
végül rendeltem egyet innen:

https://www.starshooter.de/Muendungsbre ... CFIRE.html
IMG_3394.jpg
IMG_3395.jpg
IMG_3398.jpg
IMG_3397.jpg
IMG_3396.jpg
24,95 €-ért (plusz szállítás) nekem megéri a kamu hangtompi élmény :D 8-) kíváncsi leszek hogy viselkedik kompi nélkül lövéskor a vas?! bár csősúlynak sem utolsó a tompi :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2023.07.28. 19:46 végül rendeltem egyet innen:

https://www.starshooter.de/Muendungsbre ... CFIRE.html

IMG_3394.jpgIMG_3395.jpgIMG_3398.jpgIMG_3397.jpgIMG_3396.jpg

24,95 €-ért (plusz szállítás) nekem megéri a kamu hangtompi élmény :D 8-) kíváncsi leszek hogy viselkedik kompi nélkül lövéskor a vas?! bár csősúlynak sem utolsó a tompi :D
közben készítem hozzá az új handguardot :D ha leteszteltem akkor feltöltöm, hátha más is izgul a retróra :)
ar9.png
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Trailm »

vato írta: 2023.07.28. 19:46 végül rendeltem egyet innen:

https://www.starshooter.de/Muendungsbre ... CFIRE.html

IMG_3394.jpgIMG_3395.jpgIMG_3398.jpgIMG_3397.jpgIMG_3396.jpg

24,95 €-ért (plusz szállítás) nekem megéri a kamu hangtompi élmény :D 8-) kíváncsi leszek hogy viselkedik kompi nélkül lövéskor a vas?! bár csősúlynak sem utolsó a tompi :D
Jó , jó , de ezt hogy bizonyítod , hogy nem tompi , egy ellenőrzésnél , vagy lőtéren ?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Trailm írta: 2023.07.28. 22:12 Jó , jó , de ezt hogy bizonyítod , hogy nem tompi , egy ellenőrzésnél , vagy lőtéren ?
mondjuk letekerem?,

vagy ha bátor akkor belenézhet szemből lámpával:) csak a huzagolt fegyvercsövet fogja benne látni :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Trailm írta: 2023.07.28. 22:12 Jó , jó , de ezt hogy bizonyítod , hogy nem tompi , egy ellenőrzésnél , vagy lőtéren ?
A kamu hangtompítón nem hátul, hanem elöl van a menet, így gyakorlatilag egy csőre ráhúzott "zokni".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ma kydex workshopoztunk Petyával, Vatoval és Robertoval. Képekben elmesélve egy MCM ruhája:
20230730_125705.jpg
20230730_130442.jpg
20230730_130643.jpg
20230730_132753.jpg
Kis utánigazítás
Kis utánigazítás
20230730_151629.jpg
20230730_160932.jpg
Nagyon hasznos volt, mostmár megvan az alaptudásom, hogy nekiállhassak én is kísérletezni ezzel a technológiával.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.07.30. 19:35 Ma kydex workshopoztunk Petyával, Vatoval és Robertoval. Képekben elmesélve egy MCM ruhája:
20230730_125705.jpg
20230730_130442.jpg
20230730_130643.jpg
20230730_132753.jpg
20230730_144604.jpg
20230730_151629.jpg
20230730_160932.jpg
Nagyon hasznos volt, mostmár megvan az alaptudásom, hogy nekiállhassak én is kísérletezni ezzel a technológiával.

Wowww, grat!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2023.07.28. 19:48 közben készítem hozzá az új handguardot :D ha leteszteltem akkor feltöltöm, hátha más is izgul a retróra :)

ar9.png
Megszületett 8-) :D
F0E5681B-7609-49A8-A8DF-1FB736213A95.jpeg
A punisher szett méltó tagja lesz :D
C4CD7DFC-DAEB-44BC-B266-C1D217141DA6.jpeg

679E819A-547A-4E56-A095-37C3C9D5A1BF.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2023.07.30. 19:35 Ma kydex workshopoztunk Petyával, Vatoval és Robertoval. Képekben elmesélve egy MCM ruhája:
20230730_125705.jpg
20230730_130442.jpg
20230730_130643.jpg
20230730_132753.jpg
20230730_144604.jpg
20230730_151629.jpg
20230730_160932.jpg
Nagyon hasznos volt, mostmár megvan az alaptudásom, hogy nekiállhassak én is kísérletezni ezzel a technológiával.
Az első önálló munkám, elkészítettem az MCM tártokját is egy kis maradék anyagból.
20230807_131429.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Délután csináltam egy ilyet is, alapvetően G19hez (G17 van benne a képen). Nem vagyok megelégedve sem a klipsszel, sem ahogy a rögzítése sikerült. Mindenesetre elsőre azt hiszem nem rossz, használható, tanulós proto darabnak bőven jó volt.
20230807_173616.jpg
20230807_173624.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gyaloghajdú
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.06.04. 14:45

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gyaloghajdú »

Adva van egy műanyag ágyazás. A fegyver most már a pofadék emelővel és tusa hosszabbítással megfelel, de a képen pirossal jelölt részen kicsit vékonyka, ott érzem a hiányt
20230812_121038 másolata_cr másolata.jpg
20230812_121038 másolata_cr másolata.jpg (170.54 KiB) Megtekintve 7610 alkalommal
.
Nincs nagy markom, de nem tudom, hogy a jenkik kikre tervezték. Talán gyermekekre...
Szóval van-e valakinek ötlete, mivel lehetne kulturált, esztétikus módon megvastagítani, hogy jobban a tenyérbe feküdjön.
Ha van ötlet, megköszönöm.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

sugru
gyaloghajdú írta: 2023.08.12. 20:41 Adva van egy műanyag ágyazás. A fegyver most már a pofadék emelővel és tusa hosszabbítással megfelel, de a képen pirossal jelölt részen kicsit vékonyka, ott érzem a hiányt20230812_121038 másolata_cr másolata.jpg.
Nincs nagy markom, de nem tudom, hogy a jenkik kikre tervezték. Talán gyermekekre...
Szóval van-e valakinek ötlete, mivel lehetne kulturált, esztétikus módon megvastagítani, hogy jobban a tenyérbe feküdjön.
Ha van ötlet, megköszönöm.
ingyom bingyom tálib-e?
Válasz küldése