Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2022.08.11. 22:50 nagy +1

Elképesztő módon hülyíti el a társadalmat, hogy minden félkegyelmű a világra okádhatja a baromságait, korábban valakinek lenni kellett, hogy tudományos kérdésben katedrát, szót, cikket vagy riportot kapjon. Nem volt laposföld, fényevés és anyukák sem ágáltak a kicsik Di-Per-Te oltása ellen. Ma pedig siralmas, ami megy, pedig a tudás, a tudomány szabad elérhetőségnek aranykorát kellene élnünk.

Én egyébként megértem, hogy itt heterogén a társaság, van fegyverszerető esztergályosmester, sofőr, diplomás és tudományos fokozattal rendelkező is, de szomorú leszek, ha ilyen színvonalra megyünk le és a fentiekhez hasonló témaköröket kell megvitatni.
Régen voltak babonák, vallások, hiedelmek, varázslók, stb stb. Full ugyanez, csak persze internet nem volt, meg kevesebben is voltunk. Az ember full ugyanolyan minimum 10000 éve, csak a környezet változott. Lásd: ezek a mai fiatalok!... - mondta az összes létező generáció a következőre
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2022.08.11. 23:00 Régen voltak babonák, vallások, hiedelmek, varázslók, stb stb. Full ugyanez, csak persze internet nem volt, meg kevesebben is voltunk. Az ember full ugyanolyan minimum 10000 éve, csak a környezet változott. Lásd: ezek a mai fiatalok!... - mondta az összes létező generáció a következőre
Biztos szubjektív, de én a nyolcvanas években gyerekeskedtem és ennyi ökörséget nem hallottam, az tuti. A vallással egyébként nekem semmi gondom nincsen, míg megmarad a saját territóriumában - tehát nem megy neki a tudománynak - és értékre nevel.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2022.08.11. 23:00 Régen voltak babonák, vallások, hiedelmek, varázslók, stb stb. Full ugyanez, csak persze internet nem volt, meg kevesebben is voltunk. Az ember full ugyanolyan minimum 10000 éve, csak a környezet változott. Lásd: ezek a mai fiatalok!... - mondta az összes létező generáció a következőre
Szia,

A 80-as, 90-es evekben szerintem volt egy eles hatar a kozott, amit az ember az iskolaban/ujsagban/konyvben/tv-ben tanult/latot, es a kozott, amit az oregasszonnyok karaltak.

Ez adott mar a gyerekeknek is egy jol alapot arra, hogy felismerjek es elkulonitsek a dolgokat.

Most nincs ilyen eles hatar, es ez szerintem szomoru dolog. Amikor eloszor talalkoztam az Internettel (1993), eszembe sem jutott volna, hogy 30 ev mulva azon fogok sajnalkozni, hogy az embereknek szukseguk van a cenzurara; de megdobbento modon igen. :-(

(Hogy egy kicsit ellentmondjak onmagamnak, persze az eletet az bonyolitotta, hogy ez azert nem ilyen tiszta helyzet volt: a kozeli tortenelem/politika eseten pont forditott volt a helyzet; de meg ezzel egyutt is konnyen felismerheto volt, hogy ami nem ebbe az igazabol egy kategoriaba esik, annak mi a hiteles es mi a nem hiteles forrasa.)

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2022.08.11. 23:13 Biztos szubjektív, de én a nyolcvanas években gyerekeskedtem és ennyi ökörséget nem hallottam, az tuti. A vallással egyébként nekem semmi gondom nincsen, míg megmarad a saját territóriumában - tehát nem megy neki a tudománynak - és értékre nevel.
Sajnos kevés olyan dolog van a világon, amiből kiveheted azt, ami neked tetszik, és elhagyhatod, ami nem. A vallás is ilyen. Lehet, hogy értékre is nevel, de a másik oldalán közben pusztító is tud lenni. Szerintem saccra a feketehimlőbe, pestisbe és az többi ragályba nem haltak bele összesen annyian, mint a vallásba (legyen az bármilyen vallás). Pedig azok is pusztítottak becsülettel évszázadokon át. :-(
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2022.08.12. 06:43 Szia,

A 80-as, 90-es evekben szerintem volt egy eles hatar a kozott, amit az ember az iskolaban/ujsagban/konyvben/tv-ben tanult/latot, es a kozott, amit az oregasszonnyok karaltak.

Ez adott mar a gyerekeknek is egy jol alapot arra, hogy felismerjek es elkulonitsek a dolgokat.

Most nincs ilyen eles hatar, es ez szerintem szomoru dolog. Amikor eloszor talalkoztam az Internettel (1993), eszembe sem jutott volna, hogy 30 ev mulva azon fogok sajnalkozni, hogy az embereknek szukseguk van a cenzurara; de megdobbento modon igen. :-(

(Hogy egy kicsit ellentmondjak onmagamnak, persze az eletet az bonyolitotta, hogy ez azert nem ilyen tiszta helyzet volt: a kozeli tortenelem/politika eseten pont forditott volt a helyzet; de meg ezzel egyutt is konnyen felismerheto volt, hogy ami nem ebbe az igazabol egy kategoriaba esik, annak mi a hiteles es mi a nem hiteles forrasa.)

Bel
90-es évekből én emlékszem azért, hogy az egyik iskolatársam elkezdett nyomni valamit a szíriuszi magyarságról. Nem is volt egészen ép mondjuk amúgy se... Meg a Hihetetlen magazinban megragadt valamiért a "Léteznek wc manók, vagy csak éhesek a gyerekek?" írás. Nagyapám meg bicsérdista volt (google: Bicsérdi Béla).
Értem persze amit mondasz, és látom én is, hogy sokkal több infó ömlik mindnekire. És azt is, hogy sokakban nincs meg az alapvető forráskritika. Nem tudom ezt lehet-e rendesen tanulni, de talán ez jelentehtne némi megoldást, ha komolyan oktatnák magyar, vagy akármelyik órán ezt is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.08.12. 07:22 Sajnos kevés olyan dolog van a világon, amiből kiveheted azt, ami neked tetszik, és elhagyhatod, ami nem. A vallás is ilyen. Lehet, hogy értékre is nevel, de a másik oldalán közben pusztító is tud lenni. Szerintem saccra a feketehimlőbe, pestisbe és az többi ragályba nem haltak bele összesen annyian, mint a vallásba (legyen az bármilyen vallás). Pedig azok is pusztítottak becsülettel évszázadokon át. :-(
Nem érdemes vallásvitákba bocsájtkozni, meg itt nem is nagyon szabad, de nekem is van egy véleményem az egész témáról. Amíg nem akar akaratom ellenére téríteni, addig felőlem hihet mindenki amiben akar. Sőt normálisan szeretek is beszélgetni különböző hitű emberekkel, mert érdekel a világképük.
De hogy ne is a mainstream egyházakról legyen szó, gondoljunk csak a szélsőséges kisebb szektákra. Biztos mindenki ismer sztorikat. Nem mintha a nagy vallások nem vetették volna vissza brutálisan a tudományos, társadalmi fejlődést, és nem lenne a számlájukra írható sok halál és nyomor...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2022.08.12. 08:10 Nem érdemes vallásvitákba bocsájtkozni, meg itt nem is nagyon szabad, de nekem is van egy véleményem az egész témáról. Amíg nem akar akaratom ellenére téríteni, addig felőlem hihet mindenki amiben akar. Sőt normálisan szeretek is beszélgetni különböző hitű emberekkel, mert érdekel a világképük.
De hogy ne is a mainstream egyházakról legyen szó, gondoljunk csak a szélsőséges kisebb szektákra. Biztos mindenki ismer sztorikat. Nem mintha a nagy vallások nem vetették volna vissza brutálisan a tudományos, társadalmi fejlődést, és nem lenne a számlájukra írható sok halál és nyomor...
Sajnos van igazság abban, amit írtok.
_104381213_gettyimages-2512968.jpg
_104381213_gettyimages-2512968.jpg (68.03 KiB) Megtekintve 20383 alkalommal
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2022.08.12. 07:22 Sajnos kevés olyan dolog van a világon, amiből kiveheted azt, ami neked tetszik, és elhagyhatod, ami nem. A vallás is ilyen. Lehet, hogy értékre is nevel, de a másik oldalán közben pusztító is tud lenni. Szerintem saccra a feketehimlőbe, pestisbe és az többi ragályba nem haltak bele összesen annyian, mint a vallásba (legyen az bármilyen vallás). Pedig azok is pusztítottak becsülettel évszázadokon át. :-(
Bizony lehet. Talán mindennél az abúzus a lényeg - lehetne jó a gyógyszer, a vallás, a pia vagy akármi, de mindig megtaláljuk a módját, hogy túlzásba vigyük a mértéktelen / ártalmas használattal.
Sapienti sat.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Judge Dredd írta: 2022.08.11. 20:48 Tiltásról részemről szó sem lehet, a hozzászólások radírozásáról esetleg. Az edukálás pártján vagyok, az elnyomás ilyen esetben kontraproduktív. Ha nem sikerül meggyőzni a másikat, azt meg el kell fogadni.
Az egyértelmű tévinfók terjesztését ettől függetlenül nem szeretném itt eltűrni én sem.
Nem értünk egyet. Nem a mi/ti dolgotok már itt az edukálás.
Mindenesetre akkor szeretném kérni a topiktárs tudománytagadó hozzászólásainak törlését.
Vagy legalábbis az oltással kapcsolatosat, mert a spájzban hagyott észre való utalás, sőt, az az egész mondat valójában csak egy fröcsögés, más topiktársak szándékos megsértése (nem érveket hoz fel arra, miért szeretne egy betegség ellen védtelen maradni, hanem csak egyszerűen támadja a másik csoportot, aki meg nem).
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Sparrow írta: 2022.08.12. 09:43 Nem értünk egyet. Nem a mi/ti dolgotok már itt az edukálás.
Mindenesetre akkor szeretném kérni a topiktárs tudománytagadó hozzászólásainak törlését.
Vagy legalábbis az oltással kapcsolatosat, mert a spájzban hagyott észre való utalás, sőt, az az egész mondat valójában csak egy fröcsögés, más topiktársak szándékos megsértése (nem érveket hoz fel arra, miért szeretne egy betegség ellen védtelen maradni, hanem csak egyszerűen támadja a másik csoportot, aki meg nem).
Szerintem meg a megosztó témák továbbra is teljes terjedelemben maradjanak ki erről a fórumról, OFF-ból is meg Arénából is. Ezen a fórumon én személy szerint nem akarok olvasgatni sem arról, hogy pl szar az oltás, sem arról hogy milyenhúdejó.. Nem akarok olvasgatni vallásról, politikáról, semmi ilyesmiről (ezek amúgy is tiltva vannak), mert más, ezekkel foglalkozó fórumon olvasok ilyet, ha akarok, vagy egész nap mindenhol tolják az arcomba, amit nem is akarnék.. Nem akarok még itt is ezzel foglalkozni, meg vitatkozni.
A "tudományos" dolgok is (rák,covid,oltás,űrkutatás,történelem,stb) szerintem hasonlóan megosztó témák és nem kellenek egy dedikáltan,kimondottan fegyveres fórumra.
Én törölném mind a pro, mind a kontra hozzászólásokat ilyen témákban.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2022.08.12. 11:33 A "tudományos" dolgok is (rák,covid,oltás,űrkutatás,történelem,stb) szerintem hasonlóan megosztó témák
Ha szerinted a tudomány megosztó, akkor mi nem az..? :o
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Sparrow írta: 2022.08.12. 09:43 Nem értünk egyet. Nem a mi/ti dolgotok már itt az edukálás.
Mindenesetre akkor szeretném kérni a topiktárs tudománytagadó hozzászólásainak törlését.
Vagy legalábbis az oltással kapcsolatosat, mert a spájzban hagyott észre való utalás, sőt, az az egész mondat valójában csak egy fröcsögés, más topiktársak szándékos megsértése (nem érveket hoz fel arra, miért szeretne egy betegség ellen védtelen maradni, hanem csak egyszerűen támadja a másik csoportot, aki meg nem).
Az oltásos témát töröltem (remélem mindent).
I am the law.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.08.12. 11:38 Ha szerinted a tudomány megosztó, akkor mi nem az..? :o
Ez látod egy jó kérdés :) Gyakorlatilag minden az. Szinte semmi olyan nincs,amiben mindenki egyet értene.
Csakhogy mi kiválasztottunk egy (amúgy elég rendesen megosztó) témát, a fegyvereket és erre hegyeztük ki a fórumot. Akkor maradjunk meg ennél, nem kell mást is idehozni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2022.08.12. 11:43 Ez látod egy jó kérdés :) Gyakorlatilag minden az. Szinte semmi olyan nincs,amiben mindenki egyet értene.
Csakhogy mi kiválasztottunk egy (amúgy elég rendesen megosztó) témát, a fegyvereket és erre hegyeztük ki a fórumot. Akkor maradjunk meg ennél, nem kell mást is idehozni.
Hja. :)
Ez a fórum olyan, mint egy virtuális lőtér, a fegyverek miatt jöttünk itt össze.

De a lőtéren is szóba kerülhet más, nők, tudomány (esetleg: tudósnők ;) .
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

smith15 írta: 2022.08.12. 11:33 Szerintem meg a megosztó témák továbbra is teljes terjedelemben maradjanak ki erről a fórumról, OFF-ból is meg Arénából is. Ezen a fórumon én személy szerint nem akarok olvasgatni sem arról, hogy pl szar az oltás, sem arról hogy milyenhúdejó.. Nem akarok olvasgatni vallásról, politikáról, semmi ilyesmiről (ezek amúgy is tiltva vannak), mert más, ezekkel foglalkozó fórumon olvasok ilyet, ha akarok, vagy egész nap mindenhol tolják az arcomba, amit nem is akarnék.. Nem akarok még itt is ezzel foglalkozni, meg vitatkozni.
A "tudományos" dolgok is (rák,covid,oltás,űrkutatás,történelem,stb) szerintem hasonlóan megosztó témák és nem kellenek egy dedikáltan,kimondottan fegyveres fórumra.
Én törölném mind a pro, mind a kontra hozzászólásokat ilyen témákban.
A szaktopikokban szigorúan nem is engedünk semmi ilyet. A katonaiban a történelmi témák elkerülhetetlenek, egyszerűen összetartozik a hadtörténettel, de ne legyen napi poli. Az OFF-ban szívesen látott a tudományos témák megtárgyalása a magam részéről, ezért OFF, ezért tartunk itt minden ilyet, így nem zavarja a szakmai eszmecserét. Arénát olvasni sima mazochizmus. Én sem olvasok folyamatosan minden topikot (ezért van a jelentéses rendszer), bár modiként muszáj - amennyire tudom - időnként átfutni az összes témát.
I am the law.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.08.12. 11:47 Hja. :)
Ez a fórum olyan, mint egy virtuális lőtér, a fegyverek miatt jöttünk itt össze.

De a lőtéren is szóba kerülhet más, nők, tudomány (esetleg: tudósnők ;) .
Judge Dredd írta: 2022.08.12. 11:48

A szaktopikokban szigorúan nem is engedünk semmi ilyet. A katonaiban a történelmi témák elkerülhetetlenek, egyszerűen összetartozik a hadtörténettel, de ne legyen napi poli. Az OFF-ban szívesen látott a tudományos témák megtárgyalása a magam részéről, ezért OFF, ezért tartunk itt minden ilyet, így nem zavarja a szakmai eszmecserét. Arénát olvasni sima mazochizmus. Én sem olvasok folyamatosan minden topikot (ezért van a jelentéses rendszer), bár modiként muszáj - amennyire tudom - időnként átfutni az összes témát.
Ebben az esetben viszont akkor illik hagyni mindkét felet megszólalni, akármekkora idiótaságot is mond vagy az egyik, vagy a másik. Hiszen ez a szólásszabadság. Maximum ignorálni lehet.
A lőtérről se tiltunk ki senkit azért, mert azt mondja a társalgóban pl, hogy az ivóvíz olyan mérgező mint az arzén. Ha ezt mondja, akkor max felhúzzuk a szemöldökünk és nem folytatjuk vele a beszélgetést, vagy legalábbis ebben a témában biztos nem.
De az, hogy csak az egyik felet töröljük (továbbra is mondom, mindegy mekkora hülyeséget mond), pláne kitiltsuk ((tudom, ezt elvetettük)) azt nem érzem fernek és még a kontextus is borul.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

Lassan a moderáció topikból is aréna lesz :D
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

smith15 írta: 2022.08.12. 11:56 Ebben az esetben viszont akkor illik hagyni mindkét felet megszólalni, akármekkora idiótaságot is mond vagy az egyik, vagy a másik. Hiszen ez a szólásszabadság. Maximum ignorálni lehet.
A lőtérről se tiltunk ki senkit azért, mert azt mondja a társalgóban pl, hogy az ivóvíz olyan mérgező mint az arzén. Ha ezt mondja, akkor max felhúzzuk a szemöldökünk és nem folytatjuk vele a beszélgetést, vagy legalábbis ebben a témában biztos nem.
De az, hogy csak az egyik felet töröljük (továbbra is mondom, mindegy mekkora hülyeséget mond), pláne kitiltsuk ((tudom, ezt elvetettük)) azt nem érzem fernek és még a kontextus is borul.
Kitiltani más vélemény, vallás, világnézet miatt továbbra sem fogok senkit. Törvénybe ütköző, tolerálható szint felett személy ellen irányuló hozzászólások törlésre fognak kerülni. Egyértelmű hülyeségeknek teret nem szeretnék engedni, mert kívülről nézve egyenrangú véleménynek tűnhet a megalapozott, hozzáértő állásponttal. Ekkor is, amennyiben normális mederben folyik az eszmecsere, személyeskedés nélkül megy a "szerintem", akkor nem fogok egyből a törlés gombhoz nyúlni. Most se tettem, pedig nagyon más állásponton vagyok, mint magánember...
I am the law.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Judge Dredd írta: 2022.08.12. 12:31 Kitiltani más vélemény, vallás, világnézet miatt továbbra sem fogok senkit. Törvénybe ütköző, tolerálható szint felett személy ellen irányuló hozzászólások törlésre fognak kerülni. Egyértelmű hülyeségeknek teret nem szeretnék engedni, mert kívülről nézve egyenrangú véleménynek tűnhet a megalapozott, hozzáértő állásponttal. Ekkor is, amennyiben normális mederben folyik az eszmecsere, személyeskedés nélkül megy a "szerintem", akkor nem fogok egyből a törlés gombhoz nyúlni. Most se tettem, pedig nagyon más állásponton vagyok, mint magánember...
Egyetértek.
Az, hogy melyik kaliber alkalmasabb önvédelemre, vélemény. Ahhoz mindenkinek joga van.
Az, hogy lődd magad főbe, mert úgysem üti át a csontot a SoftPoint (soft! ;) lövedék, vagy utasítsad vissza a kemós kezelést, azok életveszélyes f.aszságok, és ne adjunk helyt nekik.
Nálam itt van a szólásszabadság határa.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2022.08.12. 13:15 Az, hogy lődd magad főbe, mert úgysem üti át a csontot a SoftPoint (soft! ;) lövedék, vagy utasítsad vissza a kemós kezelést, azok életveszélyes f.aszságok, és ne adjunk helyt nekik.
Nálam itt van a szólásszabadság határa.
+1
Sapienti sat.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

bel írta: 2022.08.11. 15:25 Szia,

Szerintem kar volt, tudomanyellenes vallas hirdetese miatti kitiltast javasolok ("Versecki Csaba » 2022.08.11. 15:07").

Bel
Érvelés helyett megteszi a Kádári reflex , felnyomjuk mert nem a többség véleményét ismétli.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.08.12. 08:10 Nem érdemes vallásvitákba bocsájtkozni, meg itt nem is nagyon szabad, de nekem is van egy véleményem az egész témáról. Amíg nem akar akaratom ellenére téríteni, addig felőlem hihet mindenki amiben akar. Sőt normálisan szeretek is beszélgetni különböző hitű emberekkel, mert érdekel a világképük.
De hogy ne is a mainstream egyházakról legyen szó, gondoljunk csak a szélsőséges kisebb szektákra. Biztos mindenki ismer sztorikat. Nem mintha a nagy vallások nem vetették volna vissza brutálisan a tudományos, társadalmi fejlődést, és nem lenne a számlájukra írható sok halál és nyomor...
A szomszédaink hithű pártállamisták. Viszont az egyetlen normális szomszédunk, meg ők is nekünk, így nem politizálunk, hanem grillezünk, és amúgy jól megvagyunk egymással.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2022.08.11. 14:52 Aki elkönyvelte magának, hogy a gyíkemberek irányítják a világot, azt miért győzködjem..?
Kár ezen gúnyolódni! A világunknak egyetlen szerencséje, hogy a gyíkemberek forrásai jelenleg még korlátozottak. Azon kívül, hogy pénzelik a főbb tudományos sajtótermékeket, hogy hamis illúziókba ringassanak minket, finanszírozniuk kell a gyíkasszonyok divatigényeit is. Pl egy zsugorított emberi vesepár-fülbevaló ára vetekszik egy Atlas Zalánéval, az emberi mellszőrrel töltött kispárnák pedig egy Colt Pithon árfekvésében vannak. Mit gondoltok, hova tűnik el az a sok ember, aki aztán sosem kerül elő? Egy adag szemgolyó leves, resztelt embermáj, körettel, savanyúsággal, kandírozott tiniherével már kijön egy Zoraki 914 árából, de azért az se kevés, na. De már dolgoznak a Föld billegetésén, így a lapos felszínen ide-oda guruló nagy mágnesgolyók (ezek pályáinak első kísérleti terepei az ún. Nazca vonalak) termelte energiát eladják a Szíriuszi magyaroknak, akkor aztán lesz náluk pénz lóvéra! Majd akkor nem röhogtök! :lol: :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azt hittem ismerlek.
Tévedtem.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jó ha van írta: 2022.08.12. 18:24 Kár ezen gúnyolódni! A világunknak egyetlen szerencséje, hogy a gyíkemberek forrásai jelenleg még korlátozottak. Azon kívül, hogy pénzelik a főbb tudományos sajtótermékeket, hogy hamis illúziókba ringassanak minket, finanszírozniuk kell a gyíkasszonyok divatigényeit is. Pl egy zsugorított emberi vesepár-fülbevaló ára vetekszik egy Atlas Zalánéval, az emberi mellszőrrel töltött kispárnák pedig egy Colt Pithon árfekvésében vannak. Mit gondoltok, hova tűnik el az a sok ember, aki aztán sosem kerül elő? Egy adag szemgolyó leves, resztelt embermáj, körettel, savanyúsággal, kandírozott tiniherével már kijön egy Zoraki 914 árából, de azért az se kevés, na. De már dolgoznak a Föld billegetésén, így a lapos felszínen ide-oda guruló nagy mágnesgolyók (ezek pályáinak első kísérleti terepei az ún. Nazca vonalak) termelte energiát eladják a Szíriuszi magyaroknak, akkor aztán lesz náluk pénz lóvéra! Majd akkor nem röhogtök! :lol: :mrgreen:
"..."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2022.08.12. 13:15 Egyetértek.
Az, hogy melyik kaliber alkalmasabb önvédelemre, vélemény. Ahhoz mindenkinek joga van.
Az, hogy lődd magad főbe, mert úgysem üti át a csontot a SoftPoint (soft! ;) lövedék, vagy utasítsad vissza a kemós kezelést, azok életveszélyes f.aszságok, és ne adjunk helyt nekik.
Nálam itt van a szólásszabadság határa.
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: bel »

smith15 írta: 2022.08.12. 11:56 Ebben az esetben viszont akkor illik hagyni mindkét felet megszólalni, akármekkora idiótaságot is mond vagy az egyik, vagy a másik. Hiszen ez a szólásszabadság. Maximum ignorálni lehet.
A lőtérről se tiltunk ki senkit azért, mert azt mondja a társalgóban pl, hogy az ivóvíz olyan mérgező mint az arzén. Ha ezt mondja, akkor max felhúzzuk a szemöldökünk és nem folytatjuk vele a beszélgetést, vagy legalábbis ebben a témában biztos nem.
De az, hogy csak az egyik felet töröljük (továbbra is mondom, mindegy mekkora hülyeséget mond), pláne kitiltsuk ((tudom, ezt elvetettük)) azt nem érzem fernek és még a kontextus is borul.
Szia,

Nagyon nem ertek egyet veled!

Forumon az emberek irnak, loteren lonek.

Tehat a loteres peldad szerintem ugy lenne helyes, hogyha azt irtad volna, hogy a loteren ugyannyi joga van a resztvevonek papirra loni, mint loveszetvezetore.
Ez egy kategoria azzal, mintha a forumon azt irja valaki, hogy ne vegyenek be az emberek rak gyogyszert. Mert a forumon technikaliag ez a legtobb, amit megtehet azert, hogy megoljon valakit, a loteren meg az, ha belelo.

Bel
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért ez egy elég durva értelmezése ennek.
Szerintem meg nem így van. Ugyanis ha azt mondja valaki ne vedd be, azért az még nem kényszer és te ettől még beveheted, és ez nem egy orvosi fórum. A lőteres meg konkrétan gyilkosság míg a másik meg nem az.
bel írta: Szia,

Nagyon nem ertek egyet veled!

Forumon az emberek irnak, loteren lonek.

Tehat a loteres peldad szerintem ugy lenne helyes, hogyha azt irtad volna, hogy a loteren ugyannyi joga van a resztvevonek papirra loni, mint loveszetvezetore.
Ez egy kategoria azzal, mintha a forumon azt irja valaki, hogy ne vegyenek be az emberek rak gyogyszert. Mert a forumon technikaliag ez a legtobb, amit megtehet azert, hogy megoljon valakit, a loteren meg az, ha belelo.

Bel
"..."
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

TurboP írta: 2022.08.12. 20:36 Azért ez egy elég durva értelmezése ennek.
Szerintem meg nem így van. Ugyanis ha azt mondja valaki ne vedd be, azért az még nem kényszer és te ettől még beveheted, és ez nem egy orvosi fórum. A lőteres meg konkrétan gyilkosság míg a másik meg nem az.
Moderálásod kérem! Tudományellenes vallás terjesztése miatt! :-D :-D

Amúgy meg kurvanagy +1
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TurboP írta: 2022.08.12. 20:36 Szerintem meg nem így van. Ugyanis ha azt mondja valaki ne vedd be, azért az még nem kényszer és te ettől még beveheted, és ez nem egy orvosi fórum.
A felbújtás sem kényszer, mégis büntetik a jogban.

Nem orvosi fórum, de akadhat, akiknek van releváns eü vagy tudományos végzettsége, én örülök, ha nem hagyják az ostobaságokat szó nélkül, ha már idehozta valaki.
Sapienti sat.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Ha már lőtéri példánál tartunk, tegyük fizetőssé ezt az egészet (lőtérhasználati díj, illetve esetünkben topikhasználati díj). De komolyan. Kint maradnának a csak beszólogatni képes trollok, meg azok, akik csak eladni akarnak egy hozzászólás után. Akik meg kifizetik a havi tagdíjat, azok meg legalább nyugodtan beszélgethetnének itt, és sokkal barátságosabb lenne ez az egész. Mert most kb az van, hogy akik csak beszólogatni jönnek ide, még meg is sértődnek, és miattuk szét lett cseszve ez az egész…. olvashatatlan floodok, követethetetlen katyvasz mindenütt… érdemi hozzászólások helyett alapvető dolgok megmagyarázásába fullad lassan minden topik… (SouthParkos idézettel élve: a drog rossz, értem?)… a katonai topikot már nem olvasom egy ideje, lassan a túlélőset se… Mellesleg tagdíjjal mindig lenne pénz tárhelyre meg domainre is. Meg akár IRL találkozókra is, valódi lőtéren időnként. Ha meg kihalna az egész érdektelenség miatt, akkor legalább hamarabb kiderülne, és nem pazarolnánk el a sok áramot a szerverek felesleges üzemeltetésével.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Erre meg Gvass-t tudom csak idézni.
Az igények addig tartanak amíg fizetni nem kell érte.
Nézd már meg hány ember dobja össze a fórum költségvetését.
Sparrow írta: 2022.08.12. 21:55 Ha már lőtéri példánál tartunk, tegyük fizetőssé ezt az egészet (lőtérhasználati díj, illetve esetünkben topikhasználati díj). De komolyan. Kint maradnának a csak beszólogatni képes trollok, meg azok, akik csak eladni akarnak egy hozzászólás után. Akik meg kifizetik a havi tagdíjat, azok meg legalább nyugodtan beszélgethetnének itt, és sokkal barátságosabb lenne ez az egész. Mert most kb az van, hogy akik csak beszólogatni jönnek ide, még meg is sértődnek, és miattuk szét lett cseszve ez az egész…. olvashatatlan floodok, követethetetlen katyvasz mindenütt… érdemi hozzászólások helyett alapvető dolgok megmagyarázásába fullad lassan minden topik… (SouthParkos idézettel élve: a drog rossz, értem?)… a katonai topikot már nem olvasom egy ideje, lassan a túlélőset se… Mellesleg tagdíjjal mindig lenne pénz tárhelyre meg domainre is. Meg akár IRL találkozókra is, valódi lőtéren időnként. Ha meg kihalna az egész érdektelenség miatt, akkor legalább hamarabb kiderülne, és nem pazarolnánk el a sok áramot a szerverek felesleges üzemeltetésével.
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2022.08.12. 22:29 Erre meg Gvass-t tudom csak idézni.
Az igények addig tartanak amíg fizetni nem kell érte.
Nézd már meg hány ember dobja össze a fórum költségvetését.
Miért, ha hozzászólásonként kellene fizetni (pl. egy hsz. 100,-Ft), nem lenne ennyi üres szócséplés, és megfontoltabb lenne diskurzus.. :)

Facebookon is be lehetne vezetni, nem lenne annyi marhaság megosztva.. :D

Az eredeti témára visszatérve: ahogy a lóf.asznak is van vége, úgy a véleménynyilvánítás szabadságának is.
Képzeld, ha valaki azt írogatná, hogy a BP fegyver jól működik petárdából kiszedett villanóporral.. hamar Del&Ban lenne.
Határt kell szabni valahol.. :roll:
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Ne feledkezzünk el arról, hogy a tudomány nem szentírás, hanem sokszor a legvalószínűbb hipotézis, ami biza simán vàltozhat. Lásd új részecskék, hullámok, biológiai törvényszerűségek, egyebek felfedezése még manapság is rendre felforgatja a tudományt. A katolikus fórum pl közel 2000 évig tiltotta a heliocentrikus "marhaságokat", míg végül most ezt tartjuk igazságnak.
Szóval a nyilvánvaló uszítást, valami ellen, vagy mellett egyaránt, kivéve, irkáljon ki mit akar, a megfelelő topicban. Aztán a többiek meg, tudásuk, hitük, anyósuk meglátása, vagy bármi egyéb szempont alapján higgyék, vitassák, röhögjék ki, parodizálják, negligálják....
Ide nem értve természetesen a biztonságos fegyverkezelésre, fegyvertartásra és használatra, napi politikára, stb vonatkozó, fórum szabályokban is rögzített témákat!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2022.08.13. 11:36 Ne feledkezzünk el arról, hogy a tudomány nem szentírás, hanem sokszor a legvalószínűbb hipotézis, ami biza simán vàltozhat. Lásd új részecskék, hullámok, biológiai törvényszerűségek, egyebek felfedezése még manapság is rendre felforgatja a tudományt. A katolikus fórum pl közel 2000 évig tiltotta a heliocentrikus "marhaságokat", míg végül most ezt tartjuk igazságnak.
Szóval a nyilvánvaló uszítást, valami ellen, vagy mellett egyaránt, kivéve, irkáljon ki mit akar, a megfelelő topicban. Aztán a többiek meg, tudásuk, hitük, anyósuk meglátása, vagy bármi egyéb szempont alapján higgyék, vitassák, röhögjék ki, parodizálják, negligálják....
Ide nem értve természetesen a biztonságos fegyverkezelésre, fegyvertartásra és használatra, napi politikára, stb vonatkozó, fórum szabályokban is rögzített témákat!
Vannak azért erősen kétségbevonhatatlan részei. Hiába fedeznek fel akármilyen új részecskét, attól legfeljebb a tudományos magyarázat változik meg, hogy mitől működik a gravitáció, az viszont nem, hogy az alma ugyanúgy Newton fejére esik, bármi is legyen a magyarázat. 🙂
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2022.08.13. 13:53 Vannak azért erősen kétségbevonhatatlan részei. Hiába fedeznek fel akármilyen új részecskét, attól legfeljebb a tudományos magyarázat változik meg, hogy mitől működik a gravitáció, az viszont nem, hogy az alma ugyanúgy Newton fejére esik, bármi is legyen a magyarázat. 🙂
- Mi változtatja meg a tudományt?
- A még jobb tudomány. (Ami kutatók aprólékos munkájának eredménye.)

- Mi nem változtatja meg a tudományt?
- Az előítéletek, hiedelmek, eltitkolt felfedezések a YouTube-n..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2022.08.13. 13:53 Vannak azért erősen kétségbevonhatatlan részei. Hiába fedeznek fel akármilyen új részecskét, attól legfeljebb a tudományos magyarázat változik meg, hogy mitől működik a gravitáció, az viszont nem, hogy az alma ugyanúgy Newton fejére esik, bármi is legyen a magyarázat. 🙂
Azért nem esünk le, mert a Föld lapos, és mi a tetején járunk. Ja, nem. Pedig régen ez evidens volt. Még a tudósok szàmára is. Pedig alma már akkor is volt, csak èpp az ellenkezőjét bizonyította: ami nincs alátámasztva, az leesik, ergo a gömb alján sétáló ember leesne, trhát a Föld lapos. Aztán jött Newton, és meg mások, és megváltozott a tudomány. De írhatnám a betegségek okait, vagy ezer mást. Sok axióma dőlt meg eddig, és még sok fog ezutàn is.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2022.08.14. 00:25 Azért nem esünk le, mert a Föld lapos, és mi a tetején járunk. Ja, nem. Pedig régen ez evidens volt. Még a tudósok szàmára is. Pedig alma már akkor is volt, csak èpp az ellenkezőjét bizonyította: ami nincs alátámasztva, az leesik, ergo a gömb alján sétáló ember leesne, trhát a Föld lapos. Aztán jött Newton, és meg mások, és megváltozott a tudomány. De írhatnám a betegségek okait, vagy ezer mást. Sok axióma dőlt meg eddig, és még sok fog ezutàn is.
Az ókori görögök tudták már, hogy a Föld nem lapos kb. 2000 évvel Newton előtt.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: bel »

nemtokregelni írta: 2022.08.14. 16:00 Az ókori görögök tudták már, hogy a Föld nem lapos kb. 2000 évvel Newton előtt.
Szia,

+1

Eratoszthenész Pentatlosz (ie. 276- ie. 194) megdobbentoen pontosan kiszamolta a Fold keruletet, Fold-Hold tavolsagot, es ezek utan termeszetesen azt is tudta, hogy a Fold gombolyu.

Bel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2022.08.14. 16:00 Az ókori görögök tudták már, hogy a Föld nem lapos kb. 2000 évvel Newton előtt.
Igaz, de aztán egyházi hatásra, a tudomány a lapos Föld a világ közepe, körülötte kering a nap tételt hirdette, teljes meggyőződéssel. Meg hogy a pestis kórokozója vagy a miazmák, vagy az emberek bűnei.
Abszolút tudománypárti vagyok, de engedtessék meg mindenkinek a kíváncsiság, h mások mit gondolnak, a másoknak meg, hogy elmondják. Aztán vagy mosolygunk, vagy gondolkodunk rajta, esetleg beletrollkodunk, ha hülyeségnek véljük.
De ne legyünk már mi is gondolat BM! Tíccsukbe topik nem köll!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2022.08.14. 21:16 Igaz, de aztán egyházi hatásra, a tudomány a lapos Föld a világ közepe, körülötte kering a nap tételt hirdette, teljes meggyőződéssel. Meg hogy a pestis kórokozója vagy a miazmák, vagy az emberek bűnei.
Abszolút tudománypárti vagyok, de engedtessék meg mindenkinek a kíváncsiság, h mások mit gondolnak, a másoknak meg, hogy elmondják. Aztán vagy mosolygunk, vagy gondolkodunk rajta, esetleg beletrollkodunk, ha hülyeségnek véljük.
De ne legyünk már mi is gondolat BM! Tíccsukbe topik nem köll!
Oké, de ennek valami határ azért csak kell, nem? Az hol van? Egyesek alább azt mondják, ott, ami már veszélyes vagy ártalmas.
Sapienti sat.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Az egész vita onnan indult ki, hogy a kemoterápiától halnak meg a betegek, az oltás meg maga a halálos vírus..

Abban szinte biztos vagyok, hogy 100 év múlva a kemót igazi barbár dolognak fogják tartani, viszont jelenleg ez és az ezzel kombinált kezelések jelentik a legnagyobb esélyt a túlélésre, jelenleg itt tart a tudomány.

Azt, hogy a föld nem lapos már nagyon régóta tudják, csak pár száz éve még meglékelték érte a fejedet, ha ezt hangoztattad.
Ennek ellenére ma is gondolják ezt páran.. agyrém. :?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2022.08.14. 21:30 Oké, de ennek valami határ azért csak kell, nem? Az hol van? Egyesek alább azt mondják, ott, ami már veszélyes vagy ártalmas.
Azèrt van józan eszünk. És ha leírom, hogy az oltástól gyíkemberré változunk, akkor itt 5-en leírják, h ne igyak Xanaxra töményet, és még meg is indokolják. Ha tehát neked motoszkált a gyanú a fejedben, h az oltástól nem változol-e esetleg gyíkemberré, lehet, pont ettől 5 választól jössz rá, hogy ez hülyeség. Ha meg már eleve annak tartod, akkor úgyis felveszed az oltásokat.
Szóval én semmi veszélyét nem érzem az ilyen áltudományos marhaságoknak, okos emberek körében.
Aztán meg: ki dönti el, hol az a bizonyos határ?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2022.08.14. 21:54 áltudományos marhaságoknak, okos emberek körében.
Ebben azért van némi ellentmondás :lol:
Sapienti sat.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

tvsmaci írta: 2022.08.14. 21:37 Az egész vita onnan indult ki, hogy a kemoterápiától halnak meg a betegek, az oltás meg maga a halálos vírus..

Abban szinte biztos vagyok, hogy 100 év múlva a kemót igazi barbár dolognak fogják tartani, viszont jelenleg ez és az ezzel kombinált kezelések jelentik a legnagyobb esélyt a túlélésre, jelenleg itt tart a tudomány.

Azt, hogy a föld nem lapos már nagyon régóta tudják, csak pár száz éve még meglékelték érte a fejedet, ha ezt hangoztattad.
Ennek ellenére ma is gondolják ezt páran.. agyrém. :?
Beleolvastam a laposhívókról szóló irományokba....
B+ valamelyik még állami kitüntetést is kapot...
A maguk módján nagyon meggyőzően érvelnek... És amit nem tudnak megmagyarázni arra rá küldik, hogy mert az államok hazudnak...
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kontrolle13 írta: 2022.08.15. 06:15 Beleolvastam a laposhívókról szóló irományokba....
B+ valamelyik még állami kitüntetést is kapot...
A maguk módján nagyon meggyőzően érvelnek... És amit nem tudnak megmagyarázni arra rá küldik, hogy mert az államok hazudnak...
A "bükki füvesember" vajákos Gyuri bácsi is lovagkeresztet kapott..

https://kodpiszkalo.blog.hu/2013/03/13/ ... l?layout=5
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kontrolle13 írta: 2022.08.15. 06:15 Beleolvastam a laposhívókról szóló irományokba....
B+ valamelyik még állami kitüntetést is kapot...
A maguk módján nagyon meggyőzően érvelnek... És amit nem tudnak megmagyarázni arra rá küldik, hogy mert az államok hazudnak...
Ez egy lapos földes csoportból való, nagyjából ez a színvonal ott.
A Dunning-Kruger hatás jól leírja a jelenséget, ami a laposföld-hívők butaságokra alapuló meggyőződése mögött áll.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Dunning%E ... hat%C3%A1s


FB_IMG_1660558658874.jpg
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2022.08.15. 14:05 Ez egy lapos földes csoportból való, nagyjából ez a színvonal ott.
A Dunning-Kruger hatás jól leírja a jelenséget, ami a laposföld-hívők butaságokra alapuló meggyőződése mögött áll.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Dunning%E ... hat%C3%A1s



FB_IMG_1660558658874.jpg
A kis külöMböző :lol:
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: zora »

nemtokregelni írta: 2022.08.15. 14:23 A kis külöMböző :lol:
Na, gunyoroskodás helyett csak szépen magyarázd meg, miért folynak a folyók összevissza?!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2022.08.15. 14:41 Na, gunyoroskodás helyett csak szépen magyarázd meg, miért folynak a folyók összevissza?!
Mert mindig a gradiens irányába folynak. :D
TotoHU írta: 2022.08.15. 14:05 Ez egy lapos földes csoportból való, nagyjából ez a színvonal ott.
A Dunning-Kruger hatás jól leírja a jelenséget, ami a laposföld-hívők butaságokra alapuló meggyőződése mögött áll.
Lehet, hogy a régiek tudtak valamit. A munkaképes népesség 90%-át ébren töltött idejük 90%-ában dolgoztatták. Nem volt sok idejük a hülyeségre. Akinek pedig jó esze volt de szegénynek született, annak érvényesülési út volt a papi pálya vagy valamelyik szerzetesrend.
(Vegyétek észre, mikor viccelek, de azért gondolkodjatok el rajta.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2022.08.15. 15:41-kor.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2022.08.15. 14:41 Na, gunyoroskodás helyett csak szépen magyarázd meg, miért folynak a folyók összevissza?!
Na jó, lásd kivel van dolgod. Legegyszerűbben mondva a Föld középpontjától távolabb eső helyről folynak oda, ami közelebb van a Föld középpontjához.
Sapienti sat.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

zora írta: 2022.08.15. 14:41 Na, gunyoroskodás helyett csak szépen magyarázd meg, miért folynak a folyók összevissza?!
Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy az össze-vissza folyó folyókból hogy jutott el a laposföldig.... Ill. a gravitáció hiányáig....

Ettől sokkal jobbakat tudományosabbakat találtam

Pl. Egyik ilyen

https://777media.hu/blog/lapos-fold-ten ... ez-kotott/
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2022.08.15. 15:36 Lehet, hogy a régiek tudtak valamit. A munkaképes népesség 90%-át ébren töltött idejük 90%-ában dolgoztatták. Nem volt sok idejük a hülyeségre. Akinek pedig jó esze volt de szegénynek született, annak érvényesülési út volt a papi pálya vagy valamelyik szerzetesrend.
(Vegyétek észre, mikor viccelek, de azért gondolkodjatok el rajta.)
Ezt én értem, de azért ezzel erősen lehetne vitatkozni (ha már aréna :D )
Nem vagyok történész, de nagy összegben fogadnék rajta, hogy korántsem mindig és mindenkor volt érvényesülési lehetőség a papi- vagy szerzetesi pálya a jó eszű de szegény sorba születettek számára. Azon egyszerű oknál fogva, hogy 1) szervezett oktatás híján a képességei egész egyszerűen nem derültek ki soha. Persze az igen, hogy fejből tudott mesélni számtalan történetet vagy mindenkinél több népdalt tudott, esetleg kifejezetten "eszes" ember hírében állt és sokaknak adott tanácsot az élet különféle dolgaiban, esetleg "füves ember" lehetett belőle, de igazi kiugrási lehetősége oktatás nélkül nem adatott meg neki. 2) És ha például nőnek született, akkor se katona, se szerzetes, se semmi nem lehetett belőle, maximum családanya és a háztartást vezethette, esetleg a mezőn besegíthetett aratáskor. Ezzel a népesség 50%-át már ki is zártuk az összes lehetőségből.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.08.15. 15:36 Mert mindig a gradiens irányába folynak. :D

Lehet, hogy a régiek tudtak valamit. A munkaképes népesség 90%-át ébren töltött idejük 90%-ában dolgoztatták. Nem volt sok idejük a hülyeségre. Akinek pedig jó esze volt de szegénynek született, annak érvényesülési út volt a papi pálya vagy valamelyik szerzetesrend.
Igen, a középkornak is voltak előnyei. :-)

Mondjuk ekkora, rettenetes pofáraesésre nem gondoltam volna, hogy mindenkinek ott lesz a zsebében a kütyü, amivel hozzáfér az emberiség szinte összes tudásához (de a Wikipédiához mindenképp, ami nagyon komoly tudásanyagot ölel fel!!), és valahogy mégis az emberek butábbak és arogánsabbak lesznek.. :cry:
Hogy lesznek olyanok, akik komolyan gondolják, hogy a Föld lapos.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Boldor »

nemtokregelni írta: 2022.08.11. 22:50 nagy +1

Elképesztő módon hülyíti el a társadalmat, hogy minden félkegyelmű a világra okádhatja a baromságait, korábban valakinek lenni kellett, hogy tudományos kérdésben katedrát, szót, cikket vagy riportot kapjon. Nem volt laposföld, fényevés és anyukák sem ágáltak a kicsik Di-Per-Te oltása ellen. Ma pedig siralmas, ami megy, pedig a tudás, a tudomány szabad elérhetőségnek aranykorát kellene élnünk.

Én egyébként megértem, hogy itt heterogén a társaság, van fegyverszerető esztergályosmester, sofőr, diplomás és tudományos fokozattal rendelkező is, de szomorú leszek, ha ilyen színvonalra megyünk le és a fentiekhez hasonló témaköröket kell megvitatni.
Viszont az is elképesztő, hogy a mentősök egy eszméletlen, idős ember esetében azzal kezdik az "ellátást", hogy elkezdik tesztelgetni!!
Hogy konkrét ellátásokat tagadtak meg az oltások hiánya miatt!!
Hogy némelyik nagyon képzett, nagyon sokat tanult "orvos" olyan hangnemet engedett meg az oltatlan (más jellegű panasszal érkező) betegével szemben, ami a sarki kocsmában is komoly retorziókat vonna maga után!
Én is megmosolygom a gyíkemberes, laposföldeseket, de nem ők az egyetlen bigott............... khmmm, nem túl okosak a hazában, ráadásul nem is ez a két véglet létezik!
Sajnos azt látom, hogy a diploma megléte még közel sem garancia az intelligencia meglétére, ellenben arroganciát elég sokszor von maga után!
Így ötven felett ezt már az élet sok területén megtapasztaltam!
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Boldor írta: 2022.08.15. 16:19 Viszont az is elképesztő, hogy a mentősök egy eszméletlen, idős ember esetében azzal kezdik az "ellátást", hogy elkezdik tesztelgetni!!
Hogy konkrét ellátásokat tagadtak meg az oltások hiánya miatt!!
Hogy némelyik nagyon képzett, nagyon sokat tanult "orvos" olyan hangnemet engedett meg az oltatlan (más jellegű panasszal érkező) betegével szemben, ami a sarki kocsmában is komoly retorziókat vonna maga után!
Én is megmosolygom a gyíkemberes, laposföldeseket, de nem ők az egyetlen bigott............... khmmm, nem túl okosak a hazában, ráadásul nem is ez a két véglet létezik!
Sajnos azt látom, hogy a diploma megléte még közel sem garancia az intelligencia meglétére, ellenben arroganciát elég sokszor von maga után!
Így ötven felett ezt már az élet sok területén megtapasztaltam!
Sajnos minden pályán olyan emberek vannak, mint a társadalomban úgy általában, ebben pedig benne vannak a diplomások is.
Sapienti sat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2022.08.14. 23:46 Ebben azért van némi ellentmondás :lol:
Nincs. Úgy értettem, ha okos emberek találkoznak marhaságokkal. Nem ők találjáki! Bár utóbbira is van számos példa, amit tévedésnek hívunk. De az más kategória.😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2022.08.15. 16:46 Sajnos minden pályán olyan emberek vannak, mint a társadalomban úgy általában, ebben pedig benne vannak a diplomások is.
+1
Múlt heti példa: vittük a kölköt egy rutinvizsálatra a kisvárosunk egészségházába. Az egész épületben senkin, se az orvosokon sem a betegeken nem láttunk maszkot. Az orvos is mondta hogy nyugodtan vegyük le a maszkot, ő nem fóbiás és mi se legyünk azok.
Aznap délután vittük át az eredményeket a gyermekgyógyászhoz is, aki ugyan annak az útnak a másik oldalán rendelt, ötven méternyire. Az asszisztens 10-15 percenként kijött a váróba, és akin nem volt maszk rászólt, hogy egészségügyi intézményben kötelező, a doktornő nem engedi be azokat akiken nincs maszk. (Egyébként hivatalosan tényleg kötelező.)
Mind a kettő orvos, és két szögesen ellentétes nézőpontot, és stílust képviseltek a kérdésben.
Adam85
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.07.29. 19:23

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Adam85 »

gvass1 írta: 2022.08.19. 14:44 A "rendes" feketelőporos, muzeális elöltöltő fegyverek - nagyon helyesen - szabadon tarthatóak, DE!!! az üzemeltetésükhöz szükséges üzemanyag (lőszerelemek) megszerzése és tartása az már komoly vizsgához és HATÓSÁGI ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT.

Te meg itt ki tudja hány száz joulel-lal akarsz összevissza lődözni, mindenfajta hatósági kontroll nélkül, egy elvileg eredetileg NEM HALÁLOSNAK hirdetett, szabadon tartható eszközből.

Nem bizony, ezeket az akasztótlan szarokat NEM engedtem volna forgalomba hozni szabadon.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Nem szeretném ezt a témát sokáig csavarni de azért tisztáznék pár dolgot az én szemléletem szerint.
Nem említettem marhakábító patront üzemeltetni.Nem is célom Rknall Geco Nc nél komolyabbal lőni és nem összevissza vagyis remélem hogy egy helyre fog menni minél kisebb pontba.
Hatósági kontroll alatt mit kell értsek? Egy csigás vagy számszer íjal milyen hatósági kontroll alatt vagyunk?
A tény hogy szabálysértést vagy esetleg bűncselekményt követsz el legyen az engedélyel tartható vagy engedély nélküli fegyver,nem mentesít a büntetés alól!
Egy engedélyel rendelkező vadász is simán le lőhet mert éppen többet ivott a kelleténél és vaddisznónak néz stb..
Azt gondoltam hogy itt ahol vissza olvasva megannyi őrült dolog volt tesztelve egy gumilövedékes fegyverrel az én tervem hogy Pom ot lövök ki vele nem vált ekkora felháborodást részedről.
De tiszteletben tartom a véleményed.
Részemről a témát le zárom.Köszönöm minden jót.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: 12.7 mm gumi - homoki szuperpitbull

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Lengyelektol rendeltem, vato-nak is, ő túrta ki neten. Meg az albi-féle töltőt is neki koszonhetem.
https://kolba.pl/en/product/27498,kule- ... dr50-hdp50

Igen, ezzel a homokival megyek SAS-ra.
WildBear23 írta: 2022.08.19. 18:50 PDS 12,7-es gumi?
Versenyen is a rozsdamentes Pitbullal indulsz?

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Adam85 írta: 2022.08.19. 20:27 Egy csigás vagy számszer íjal milyen hatósági kontroll alatt vagyunk?


FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Ötmilliószor leírtam.

A számszeríjat vagy csigás íjat nem úgy árulják/veszik, hogy NEM HALÁLOS otthonvédelmi eszköz, lőjél vele bátran, nem hal meg senki. A GUMILÖVEDÉKEST meg igen.

EZÉRT idegesít mérhetetlenül, amikor a deklaráltan nem halálos, veszélytelen eszközből valami más, gyilkos dolgot csinálnak okosba'.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Adam85
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.07.29. 19:23

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Adam85 »

No akkor csak egy utolsó kérdés? Mi a fenének létezik ez a "fegyverrobbantó topik?
Mert ugye minden sufnituning otthon amit egy gumilövedékes fegyverrel tesznek lehet akár halálos kimenetelű ha valami hülye pl marhakábitóval meg vasporos gumival lövi telibe a behatolót.
Mi az az akasztó ezekben a gumilövedékes puskákban? Semmi. Ugyanúgy kicsinál ha ilyennel rád dupláznak.
Szerintem ha így degradál más emberek okfejtése akkor nyugodtan be lehet csukni ezt a topikot. Szerintem teljesen felesleges.
FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Adam85 írta: 2022.08.21. 21:45 No akkor csak egy utolsó kérdés?
A gumilövedékes fegyverekhez árulnak a fegyverboltok a gyártói ajánlástól eltérő patront és gumigolyót, sőt, egyes boltok ajánlják is ezek használatát.

De sehol nincs összeszedve, hogy melyik fegyverbe milyen kombináció mehet (vagy ha úgy tetszik: milyen kombináció nem mehet).

Ez az edukáció topik célja.

Ha az Önvédelmi Boltban veszel egy csigás számszeríjat vadászhegyes vesszőkkel, akkor jó eséllyel tudod, hogy ez halálos cucc.
Ugyanígy tudnod kell, hogy a vasporos gumi + marhapatron kombó is potenciálisan az lehet.


FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

" Ha az Önvédelmi Boltban veszel egy csigás számszeríjat vadászhegyes vesszőkkel, akkor jó eséllyel tudod, hogy ez halálos cucc. "

Szerintem ez abszolúte xar hasonlat.
Több okból is.
Nem vagyok mimóza, de az előbbi hozzászólások több dologban is sértő felénk....


FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2022.08.22. 07:29 Szerintem ez abszolúte xar hasonlat.
Több okból is.
Nem vagyok mimóza, de az előbbi hozzászólások több dologban is sértő felénk....
He? Olvasd át még egyszer.
Számszeríj: tudod, hogy halálos.
Vasporos gumi+marhapatron: nem tudod, hogy halálos, de az!

Ezért kell a felvilágosítás, hogy az alapból nemhalálos gumis fegyver vasporos gumi+marhapatron kombinációval már az lehet.

Mi volt ebben sértő?


FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget![/color
]
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.08.22. 07:59 He? Olvasd át még egyszer.
Számszeríj: tudod, hogy halálos.
Vasporos gumi+marhapatron: nem tudod, hogy halálos, de az!

Ezért kell a felvilágosítás, hogy az alapból nemhalálos gumis fegyver vasporos gumi+marhapatron kombinációval már az lehet.

Mi volt ebben sértő?
Az Önvédelmi Bolt belekeverése ebbe a vitába teljesen felesleges volt. Nem releváns, és a személyeskedés benyomását kelti. Bennem, mint külső szemlélőben is. :oops:
Nem kapok jutalékot, csak ez a véleményem :roll:

A számazeríj lehet, hogy nem a létező legjobb példa, de tök jó hasonlat, hogy elmagyarázd az álláspontodat. Az ujjal mutogatás viszont nem ad hozzá semmilyen értéket ahhoz a vitához, hogy most kell-e ez az egész fegyverfelrobbantó topik, vagy nem kell ;)


FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget![/color
]
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.08.22. 11:19 Az Önvédelmi Bolt belekeverése ebbe a vitába teljesen felesleges volt. Nem releváns, és a személyeskedés benyomását kelti. Bennem, mint külső szemlélőben is. :oops:
Nem kapok jutalékot, csak ez a véleményem :roll:

A számazeríj lehet, hogy nem a létező legjobb példa, de tök jó hasonlat, hogy elmagyarázd az álláspontodat. Az ujjal mutogatás viszont nem ad hozzá semmilyen értéket ahhoz a vitához, hogy most kell-e ez az egész fegyverfelrobbantó topik, vagy nem kell ;)
Példaként írtam az Önvédelmi Boltot, mert tudom, hogy ott van számszeríj.. (szerintem ez inkább reklám a boltnak), de bármelyik boltban veheted, a számszeríjról tudod, hogy halálos eszköz: míg a vasporos-marhapatronos gumisról nem kézenfekvő, pedig az is az lehet.

Ezért támogatom az edukálást, az elhallgatás ("amiről nem beszélünk, az nincs is") helyett.
Másban is: kábszerek, nemi betegségek, stb.


FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget![/color
]
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ugy gondolom hogy a topicot olvasva a "laikus" erdeklodok 90%-a arra gondol hogy "hubazzeg ilyen is van, vegyunk gyorsan vasporos lasztit meg marhaolot aztan en leszek a legmenobb csavo a placcon"
a maradek 10% meg talan arra hogy hubakker ezt azert nem kene...

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.08.22. 14:31 ugy gondolom hogy a topicot olvasva a "laikus" erdeklodok 90%-a arra gondol hogy "hubazzeg ilyen is van, vegyunk gyorsan vasporos lasztit meg marhaolot aztan en leszek a legmenobb csavo a placcon"
a maradek 10% meg talan arra hogy hubakker ezt azert nem kene...
Rátapintottál a lényegre. Szerintem is - ezt a topikot jobb lenne kitörölni, felégetni, a hamvait szétszórni, a helyét pedig behinteni sóval. :lol: :lol: :lol: Ez a magánvéleményem. De. De… az a helyzet, hogy nem tudjuk az arányokat. Akármit mondhatunk - ez attól nem lesz tény, csak egy - meglehetősen extrém - vélemény.

Medve barátommal többször vitáztunk már a témában , de statisztika, bármilyen komolyan vehető adat hiányában mindig megmarad mindenki az eredeti véleményénél. Én azt mondom, hogy csak több idióta lesz akinek eszébe sem jutna ilyen baromság ;) mint a marhaölő ha nem reklámozzunk, neki az a véleménye, hogy nagyobb baj ha a már most is tudatlanul buheráló jó képességűeknek * nem adunk világos iránymutatás, hogy mi az ami belefér, és mit nem kéne. A lelkiismeretlen boltosok pedig úgyis forgalmaznak marhaölőt, ha írunk róla, ha nem , és a dzsinn már úgyis kint van a palackból. Jól foglaltam össze? :)

Mindkét állítás IMHO igaz. A nehézség az, hogy se egyik, se másik számot nem ismerjük. Szerintem 80-20 az arány (mert csak, így érzem). Valaki más szerint pedig pont firdítva, 20-80 vagy 10-90%. De igazából nem tudjuk, és a saját szektánkba, ideológiánkba vetett hittel helyettesítjük a (nemlétező) adathalmazt.

*A fórumon van max egy tucat ember, aki biztonsággal képes ezeket a tesztekez végrehajtani - ők a kivétel, ami erősíti a szabályt.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2022.08.22. 19:50
"A lelkiismeretlen boltosok pedig úgyis forgalmaznak marhaölőt, ha írunk róla, ha nem , és a dzsinn már úgyis kint van a palackból. Jól foglaltam össze? :) "
Jól. ;)
Ne akarjunk már pápábbak lenni a pápánál, ha egyszer boltban, legálisan kapható, sőt, a boltosok ajánlják a gumis fegyverekbe, akkor beszélhetünk itt is róla.

Ha nem lehetne itthon kapni, csak Bergengóciából rendelni, akkor azt mondom hogy ne reklámozzuk.

Az összes felrobbant fegyver, amit visszavittek a boltokba, még ma is vidáman működne, ha a tulajdonosaik végigolvasták volna ezt a fórumot, t.i. hogy mibe mit szabad.
Nem is tudok a neten olyan fórumot, ahol ilyen korrekt, szakmai módon össze lenne szedve - kezdve azzal, hogy leírtuk az itthon kapható 6, vagy 7 fajta patron tulajdonságait.
https://www.fegyverforum.com/viewtopic. ... hez#p59718

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Én itt még újhús vagyok (bár sok éve olvasom a kéket), de ha megengedtek egy észrevételt: felesleges akadémikus magasságba emelni ezt a problémát. Nem ez a topic engedte ki a szellemet a palackból és a topic törlése nem fogja visszazárni. Annyiban látnám érdemlegesnek az edukációs hatást, ha pl a Vato-féle sertésoldalas tesztek nagyobb publicitást kapnának (nem feltétlenül ebben a topicban, inkább valami YouTube-os csatornán), hiszen ott egyértelműen látszik, hol a vörös vonal. De ettől sem lesz Endlösung a problémára, mert az edukáció egyfajta érettségen alapul és a társadalom azon része, aki a videóból csak azt érti, hogy "gecc, ez beüti a bordát tesa!" az az égvilágon semmivel nem lesz edukáltabb. Mondjuk ez a típus az, aki bármit beletesz ezekbe az eszközökbe, ami belefér (vagy kis erőltetéssel belefér) és gondolkodás nélkül használja is. Nyilván Gvassék látják a vásárlói felhozatalt és mérések nélkül is sejtik, hogy kb mekkora százalék éretlen az edukációra.... is.... de ezek az alakok amúgy sem erről a fórumról és ebből a topikból szedték az információikat....

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

BeHappy írta: 2022.08.22. 20:41 Én itt még újhús vagyok (bár sok éve olvasom a kéket), de ha megengedtek egy észrevételt: felesleges akadémikus magasságba emelni ezt a problémát. Nem ez a topic engedte ki a szellemet a palackból és a topic törlése nem fogja visszazárni. Annyiban látnám érdemlegesnek az edukációs hatást, ha pl a Vato-féle sertésoldalas tesztek nagyobb publicitást kapnának (nem feltétlenül ebben a topicban, inkább valami YouTube-os csatornán), hiszen ott egyértelműen látszik, hol a vörös vonal. De ettől sem lesz Endlösung a problémára, mert az edukáció egyfajta érettségen alapul és a társadalom azon része, aki a videóból csak azt érti, hogy "gecc, ez beüti a bordát tesa!" az az égvilágon semmivel nem lesz edukáltabb. Mondjuk ez a típus az, aki bármit beletesz ezekbe az eszközökbe, ami belefér (vagy kis erőltetéssel belefér) és gondolkodás nélkül használja is. Nyilván Gvassék látják a vásárlói felhozatalt és mérések nélkül is sejtik, hogy kb mekkora százalék éretlen az edukációra.... is.... de ezek az alakok amúgy sem erről a fórumról és ebből a topikból szedték az információikat....

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Szvsz, ennek a topiknak a létjogosulságát pillanatok alatt nullázná az, ha a gázgumis fegyverek (mindegyik), olyan gyártási konstrukcióban készülnének, amely teljesen kizárja a tuningolás lehetőségét! Pl. :a disnyó kábitó patrony gáznyomása kissé megnyitná a dobot, vagy az akaztó alá beszorulna a vasporos, vagy megnyúlik a tok....

Nem lenne min vitázni, hiszen minden a tuning károsítaná a fegyver és hát valljuk be mégegyszer xezer pínzt nem dob ki a júzer.

Persze, ha már, így beboroztam, akkor beveszek egy xanaxot felessel és éljenek a szereltgumisok :lol:

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Kontrolle13 írta: 2022.08.22. 22:28 Szvsz, ennek a topiknak a létjogosulságát pillanatok alatt nullázná az, ha a gázgumis fegyverek (mindegyik), olyan gyártási konstrukcióban készülnének, amely teljesen kizárja a tuningolás lehetőségét! Pl. :a disnyó kábitó patrony gáznyomása kissé megnyitná a dobot, vagy az akaztó alá beszorulna a vasporos, vagy megnyúlik a tok....

Nem lenne min vitázni, hiszen minden a tuning károsítaná a fegyver és hát valljuk be mégegyszer xezer pínzt nem dob ki a júzer.
Szerintem ez magával vonná az élettartam csökkenését, még a gyártó által ajánlott töltény-gumi kombóval is.
Én örülök neki, hogy a rozsdamentes acél Pitbullom élettartama a GECO riasztóval, 12 mm-es gumival nagyjából örök élet.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2022.08.23. 00:50 Szerintem ez magával vonná az élettartam csökkenését, még a gyártó által ajánlott töltény-gumi kombóval is.
Én örülök neki, hogy a rozsdamentes acél Pitbullom élettartama a GECO riasztóval, 12 mm-es gumival nagyjából örök élet.
+1.

+1 ahhoz is, hogy ez a téma (tuningolhatóságon aggódás) messze túl van tolva.
+1 ahhoz is, hogy nincs értelmük a "Ha..." -val kezdődő mondatoknak: "Ha a gyártók így-úgy gyártanák... ha a fegyverboltok nem árulnának marhapatront... ha engedélyezve lenne a szereltgumis.."

Jelenleg ez van, így gyártják, árulják, szerelt gumis nincs, és mindenki eldöntheti, hogy mit vesz és mit hord magával.

(A tuning amúgy nem csak a gázriasztókat érinti, hanem a muzeálisokat is.)

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.08.23. 10:47 +1.

+1 ahhoz is, hogy ez a téma (tuningolhatóságon aggódás) messze túl van tolva.
+1 ahhoz is, hogy nincs értelmük a "Ha..." -val kezdődő mondatoknak: "Ha a gyártók így-úgy gyártanák... ha a fegyverboltok nem árulnának marhapatront... ha engedélyezve lenne a szereltgumis.."

Jelenleg ez van, így gyártják, árulják, szerelt gumis nincs, és mindenki eldöntheti, hogy mit vesz és mit hord magával.

(A tuning amúgy nem csak a gázriasztókat érinti, hanem a muzeálisokat is.)

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Jáj :DD
Hát sok vót má a fröccs nekem este :lol:
Máshogy írom. Ez a topok létre sem jött volna ha úgy vannak gyártva a gázgumisok....

Mivel nem úgy vannak gyártva, így van topik :lol:

Végtelenségig lehet vitázni azon, hogy van e létjogosultsága létezésének, hiszen nem az itt megszerzett "tudással" Van a gond, hanem azzal, hogy a júzer aki olvassa mihez kezd vele...
Megszivleli, hogy eddig és ne tovább, vagy...

Mert igazándiból egy kis rálátással amíg az anyag bírja addig tuningolható, nyilván a 2-8évig terjedő szab vesztés terhe mellett...
FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
[/quote]
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kontrolle13 írta: 2022.08.23. 12:16 Végtelenségig lehet vitázni azon, hogy van e létjogosultsága létezésének, hiszen nem az itt megszerzett "tudással" Van a gond, hanem azzal, hogy a júzer aki olvassa mihez kezd vele...
Megszivleli, hogy eddig és ne tovább, vagy...
Példa : bejön sokak félelme, nincs kaja, fosztogatás. Egy utolsó lehetőség az életben maradásra. A gyárilag legjobban tuningolt fegyver meg épp muzeális.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2022.08.23. 14:21 Példa : bejön sokak félelme, nincs kaja, fosztogatás. Egy utolsó lehetőség az életben maradásra. A gyárilag legjobban tuningolt fegyver meg épp muzeális.
Igen, a tuningolhatóság = jó tudni hogy nagy gebasz esetén, a gyári X Joule helyett 2X re is képes a fegyver.
Nyilván az Вооружённые си́лы Росси́йской Федера́ции ellen ez is kevés, de fosztogató bandák ellen 8 x 220 Joule lövés a Bajraktárral pont 8 x 220 Joule-val több, mint a semmi, sőt, szerintem már egész jó.

Az utakon itthon 130 km/h a sebességhatár, mégis jó érzés tudni, hogy ha kell, ennél jelentősen nagyobb sebességre is képes a kocsid.
A fentieket nyilván az érzi át igazán, akinek nincs otthon egy kazalnyi éles fegyvere, és esetleg hordja is önvédelemre a gázgumis fegyvert, meg egyátalán van ilyenje.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.08.23. 16:31 Igen, a tuningolhatóság = jó tudni hogy nagy gebasz esetén, a gyári X Joule helyett 2X re is képes a fegyver.
Nyilván az Вооружённые си́лы Росси́йской Федера́ции ellen ez is kevés, de fosztogató bandák ellen 8 x 220 Joule lövés a Bajraktárral pont 8 x 220 Joule-val több, mint a semmi, sőt, szerintem már egész jó.

Az utakon itthon 130 km/h a sebességhatár, mégis jó érzés tudni, hogy ha kell, ennél jelentősen nagyobb sebességre is képes a kocsid.
A fentieket nyilván az érzi át igazán, akinek nincs otthon egy kazalnyi éles fegyvere, és esetleg hordja is önvédelemre a gázgumis fegyvert, meg egyátalán van ilyenje.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!

" de fosztogató bandák ellen 8 x 220 Joule lövés a Bajraktárral pont 8 x 220 Joule-val több, mint a semmi, sőt, szerintem már egész jó."

Meg a .44 Colt M1860 Army 350 J-lal, 9 grammos ólommal még jobb, ha már fosztogató bandákról vizionálunk. Ja, és BIZTOSABB, és BIZTONSÁGOSABB, és 25 méterről is kinyírja a parasztot. Több tízezer halott polgárháborús katona nem tévedhet!

Szóval az übertuning, felrobbanásközeli, 5-10 méteren esetleg embert eltaláló gumisok a "fosztogató" bandák ellen megint nem feltétlenül értelmes érv, hiszen amennyibe egy halálosra tunningolható gumis (vagy lassan bármilyen gázgumis) kerül, annyiból megvan a Colt. Vagy a Remington.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.08.23. 17:27
Meg a .44 Colt M1860 Army 350 J-lal, 9 grammos ólommal még jobb, ha már fosztogató bandákról vizionálunk. Ja, és BIZTOSABB, és BIZTONSÁGOSABB, és 25 méterről is kinyírja a parasztot. Több tízezer halott polgárháborús katona nem tévedhet!

Szóval az übertuning, felrobbanásközeli, 5-10 méteren esetleg embert eltaláló gumisok a "fosztogató" bandák ellen megint nem feltétlenül értelmes érv, hiszen amennyibe egy halálosra tunningolható gumis (vagy lassan bármilyen gázgumis) kerül, annyiból megvan a Colt. Vagy a Remington.
Ja, csakhogy azokhoz a lőpor és csappantyú engedélyköteles. ;)
Persze, ha elvégzed a tanfolyamot, levizsgázol, kialakítod a tárolóhelyet, akkor vehetsz, de a muzeálisok lényege hogy mindez nem kell hozzájuk.

Ezen kívül én gumival sokkal könnyebben meglövök valakit (egy 19,3-as gumi 220J-al sem halálos), mint egy deklaráltan halálos ólmos cuccal, ami után ott marad vérbe fagyva az előszobámban.

10 méternél önvédelmi helyzetben nem kell több.

A másik a hordhatóság: gázgumisra válthatsz ki viselésit, BP Coltra nem.

De nem véletlenül írtam az előbb, hogy "A fentieket nyilván az érzi át igazán, akinek nincs otthon egy kazalnyi éles fegyvere, és esetleg hordja is önvédelemre a gázgumis fegyvert, meg egyátalán van ilyenje." ;)

Én örülök, hogy vannak ezek a f@sza gázgumisok, és szerintem Te is, mert forgalmazod őket. ;)

Beszéltél bármelyik gyártóval, hogy ezek" túl jók"?
Mi volt a reakció?

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.08.23. 18:12 Ja, csakhogy azokhoz a lőpor és csappantyú engedélyköteles. ;)
Persze, ha elvégzed a tanfolyamot, levizsgázol, kialakítod a tárolóhelyet, akkor vehetsz, de a muzeálisok lényege hogy mindez nem kell hozzájuk.

Ezen kívül én gumival sokkal könnyebben meglövök valakit (egy 19,3-as gumi 220J-al sem halálos), mint egy deklaráltan halálos ólmos cuccal, ami után ott marad vérbe fagyva az előszobámban.

10 méternél önvédelmi helyzetben nem kell több.

A másik a hordhatóság: gázgumisra válthatsz ki viselésit, BP Coltra nem.

De nem véletlenül írtam az előbb, hogy "A fentieket nyilván az érzi át igazán, akinek nincs otthon egy kazalnyi éles fegyvere, és esetleg hordja is önvédelemre a gázgumis fegyvert, meg egyátalán van ilyenje." ;)

Én örülök, hogy vannak ezek a f@sza gázgumisok, és szerintem Te is, mert forgalmazod őket. ;)

Beszéltél bármelyik gyártóval, hogy ezek" túl jók"?
Mi volt a reakció?

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Most akkor "fosztogató bandákról" van szó, akik ellen halálos eszköz is OK, vagy nem?

Kusza lett ez nagyon, ugye? Bele lett zavarodva picit.

Mad max állapot esetén milyen engedélyek játszanak? Vagy csak kicsit lehet megölni a "fosztogató bandák" tagjait és közelről? Távolról és nagyon már cúnyaszág?

muhaha

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.08.23. 18:12 ....
Beszéltél bármelyik gyártóval, hogy ezek" túl jók"?
Mi volt a reakció?
Erre én is kiváncsi vagyok. Mert igazából EZ lenne az igazi megoldás, a gyökérok megszüntetése ( a nép hozzá nem értő gyermeke ne tudja egy mozdulattal széjjeltuningolni halálossát) , nem pedig a tünetek kezelése (irástudó emberek megpróbálják szépen kérni, és edukálni, hogy lécci ennyi még OK, de többet már ne - ez az, amiben személyesen én nem hiszek) .
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2022.08.23. 18:34 Erre én is kiváncsi vagyok. Mert igazából EZ lenne az igazi megoldás, a gyökérok megszüntetése ( a nép hozzá nem értő gyermeke ne tudja egy mozdulattal széjjeltuningolni halálossát) , nem pedig a tünetek kezelése (irástudó emberek megpróbálják szépen kérni, és edukálni, hogy lécci ennyi még OK, de többet már ne - ez az, amiben személyesen én nem hiszek) .
Mindannyian tudjuk, hogy erről itt nem lehet írni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.08.23. 18:23 Most akkor "fosztogató bandákról" van szó, akik ellen halálos eszköz is OK, vagy nem?

Kusza lett ez nagyon, ugye? Bele lett zavarodva picit.

Mad max állapot esetén milyen engedélyek játszanak? Vagy csak kicsit lehet megölni a "fosztogató bandák" tagjait és közelről? Távolról és nagyon már cúnyaszág?

muhaha
Szeretnélek megkérni, hogy ne vidd el a beszélgetést a szokásos debil irányodba, hogy aztán az egészet töröltesd.
Köszönöm.

A kérdésedre válaszolva: érdemes elolvasnod FerFal írását, amiben az argentin összeomlást írta le.
Ott sem omlott össze a civilizáció MadMax szinten, és szerintem itt Európában sem fog.
Azt tudom elképzelni, hogy a rendőrök már nem fognak megvédeni (ez már most is részben így van), viszont egy illegálisan hordott Coltért megb.aszhatnak, főleg ha statárium van.
Én ezért törekszem mindenben a legális megoldásokra.
MKH kártya, viselési engedély.

Valakit nem lehet "kicsit megölni", ez hülyeség, te sem gondolhattad komolyan!

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.08.23. 19:17
Valakit nem lehet "kicsit megölni", ez hülyeség!

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
QED


FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2022.08.23. 19:17 Azt tudom elképzelni, hogy a rendőrök már nem fognak megvédeni (ez már most is részben így van), viszont egy illegálisan hordott Coltért megb.aszhatnak, főleg ha statárium van.
Én ezért törekszem mindenben a legális megoldásokra.
MKH kártya, viselési engedély.
Erre gondoltam, ötcsillagos, köszönöm!

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.08.23. 19:09 Mindannyian tudjuk, hogy erről itt nem lehet írni.
Duma🙂
Ha beszéltél erről valamelyik gyártóval, akkor az tud róla (nyilván), nem fog itt újat olvasni.

Fegyberboltos kollégákkal beszéltél? Hogy miért forgalmaznak marhapatront?
gvass1 írta: 2022.08.23. 19:20 QED
Gondolom (remélem) nem kell magyaráznom, hogy egy 19,3-as gumi se 120, se 220 Joule-al nagy eséllyel nem halálos, míg egy fekete lőporos Colttal, ólommal meglőni valakit nagy eséllyel halálos.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.08.23. 20:56 Duma🙂
Ha beszéltél erről valamelyik gyártóval, akkor az tud róla (nyilván), nem fog itt újat olvasni.

Fegyberboltos kollégákkal beszéltél? Hogy miért forgalmaznak marhapatront?



Gondolom (remélem) nem kell magyaráznom, hogy egy 19,3-as gumi se 120, se 220 Joule-al nagy eséllyel nem halálos, míg egy fekete lőporos Colttal, ólommal meglőni valakit nagy eséllyel halálos.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!

Jön a személyeskedés, meg debilezés újra?

Pedig most nem én toltam az zavaros ámokfutást és önellentmondás-kupacokat ebben a gúny-topikban.

De sztem nem kell részleteznem, mindenki végigolvashatja, hogy milyen szánalmas öntökönlövést tartottatok itt. Vagy kimásolgassam, ha lesz egy kis időm?

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.08.23. 19:20 QED


FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Ma is tanultam valamit :)

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
[/quote]
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.08.24. 06:08 Jön a személyeskedés, meg debilezés újra?

Pedig most nem én toltam az zavaros ámokfutást és önellentmondás-kupacokat ebben a gúny-topikban.

De sztem nem kell részleteznem, mindenki végigolvashatja, hogy milyen szánalmas öntökönlövést tartottatok itt. Vagy kimásolgassam, ha lesz egy kis időm?
Mi hasznosan használjuk a topikot, megosztjuk a tapasztalatokat. Ez az eredeti célja.

Te folyamatosan csak rombolni jársz ide, hogy aztán arénásítsad, töröltesd, és ujjal mutagathasd, hogy "már megint" ebben a topicban van a feszkó.

A többiek nevében is szeretnélek megkérni, hogy ha nem tudsz (nem akarsz) a topik témájához érdemben hozzászólni, akkor ne írj ebbe a topikba!
Köszönjük.

Egy utolsó gondolat, ha nem akarsz, ne válaszolj rá.
(Illetve ha nem tudsz normálisan válaszolni, akkor ne is tedd)

Szerinted szarok a Keserű fegyverek (Pitbullok, HDM, stb), merthogy tulságosan tuningolhatók.
De akkor miért forgalmazod őket??
Kereskedőként segíted, hogy eljussanak a gyártótól a vevőig, innentől egy szavad nem lehet a gyártóra (hogy miért gyártja), a vevőre (hogy miért veszi meg), hiszen Te is részt veszel a folyamatban..!

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2022.08.24. 07:27 Mi hasznosan használjuk a topikot, megosztjuk a tapasztalatokat. Ez az eredeti célja.

Te folyamatosan csak rombolni jársz ide, hogy aztán arénásítsad, töröltesd, és ujjal mutagathasd, hogy "már megint" ebben a topicban van a feszkó.

A többiek nevében is szeretnélek megkérni, hogy ha nem tudsz (nem akarsz) a topik témájához érdemben hozzászólni, akkor ne írj ebbe a topikba!
Köszönjük.

Egy utolsó gondolat, ha nem akarsz, ne válaszolj rá.
(Illetve ha nem tudsz normálisan válaszolni, akkor ne is tedd)

Szerinted szarok a Keserű fegyverek (Pitbullok, HDM, stb), merthogy tulságosan tuningolhatók.
De akkor miért forgalmazod őket??
Kereskedőként segíted, hogy eljussanak a gyártótól a vevőig, innentől egy szavad nem lehet a gyártóra (hogy miért gyártja), a vevőre (hogy miért veszi meg), hiszen Te is részt veszel a folyamatban..!

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
néha az az érzésem, hogy bizonyos hazai fegyveres szószólókat fentről finanszíroznak, hogy egyfajta belső kontrollt sugalljanak a többség felé, hogy ez így már káros, az úgy már veszélyes stb. felnőtt emberek vagyunk, mindenki el tudja maga dönteni, hogy számára mi veszélyes, és mi nem. a kihágásokat meg majd a rendőrség és a bíróság nyugtázza. ennyi erővel akkor autót sem lenne szabad vezetnie a sofőrök 3/4-ének, mert veszélyesen teszik. hagyjuk már ezt a belső kontrollt meg szabályozási kényszert! legalább itt, egymás közt ne kellejen már azzal szembesülnie senkinek, hogy "te nem vagy elég felnőtt ehhez". a bűnöző úgyis hozzájut, úgyis megoldja, a törvénytisztelő meg nem teszi meg amúgy sem. a fegyverboltosok felelősségi körébe tartozhatna a vásárló felvilágosítása, de az állam is visszahozhatná az iskolákba a honvédelmi ismereteket, akkor nem lenne mindenki tajhülye a fegyverekkel kapcsolatos kérdésekben. na mindegy, csak az én véleményem és gondolataim. akinek nem tetszik, ne olvassa el :P
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

2 opció lehet:
1. A kufár ajánlotta a "zállatkábszit", meg a vasporost, de óvastam fegyverrobisba, hogy abbúl baj lehet, more.
2. Óvastam a fegyverrobisba, hogy ettül átviszi a tankot is hosszába, tesa, ezé mán csak ijjet kértem a kufártól.
Van felmérés arra, hogy melyikből mennyi van? Majd ha lesz, akkor tessék itt hőbötögni.
Addig meg ott a Xanaxra felest rovat.

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Látom megint kialakult a vita a tuningolásról. Én tartom a korábbi álláspontomat: kb úgy vélekedem róla mint a könnyű drogokról (pl. marihuána). Nekem sem tetszik a jelenség hogy egyre népszerűbb, nem élek vele, látok benne kockázatokat, de inkább "legalizáljuk" és lehessen beszélni róla minden potenciális rizikójával együtt, mintsem titokban menjenek a kísérletek és szájról szájra terjedjenek az infók.
És igen, barnakönyves takonygerincűként könnyen p.fázok, amikor a migrók tőlem 10 km-re AK-val lőtték egymást és a szerb határőröket, akkor éjszakánként az ágy alá bekészítettem a pumpás sörétest buckshotra töltve, és ettől máris nyugodtabban aludtam. Ha viszont nem lenne barna könyvem, akkor igen nagy valószínűséggel megkeresném az otthonvédelemre legerősebb elérhető legális megoldást, és biztos vagyok benne hogy én is tuningolnék.

A nem HD-ra használt, viselésivel utcán hordható gázgumis fegyverek más tészta, ott jóval nagyobb kockázatot látok a tuningolhatóságban. Ez viszont csak 2023 január 1-ig lehet vitatéma, onnantól amit addig eladtak azt eladták, és az évek során lassan elkezdenek ezek a fegyverek kikopni majd.
A marhakábszival etethetőséget ezeknél a fegyvereknél szerintem is korlátozni kellett volna már a gyártói oldalon. De nem korlátozták, az MKH-kat megkapták, innentől ezzel együtt kell élnünk, januártól úgysem lehet több ilyet eladni.

A jó megoldás a szerelt gumis lenne, de mint tudjuk előbb lesz magyar Mars expedíció mint szerelt gumis fegyvereink... :roll:

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2022.08.24. 15:41-kor.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

TotoHU írta: 2022.08.24. 15:33 Látom megint kialakult a vita a tuningolásról. Én tartom a korábbi álláspontomat: kb úgy vélekedem róla mint a könnyű drogokról (pl. marihuána). Nekem sem tetszik a jelenség hogy egyre népszerűbb, nem élek vele, látok benne kockázatokat, de inkább "legalizáljuk" és lehessen beszélni róla minden potenciális rizikójával együtt, mintsem titokban menjenek a kísérletek és szájról szájra terjedjenek az infók.
És igen, barnakönyves takonygerincűként könnyen p.fázok, amikor a migrók tőlem 10 km-re AK-val lőtték egymást és a szerb határőröket, akkor éjszakánként az ágy alá bekészítettem a pumpás sörétest buckshotra töltve, és ettől máris nyugodtabban aludtam. Ha viszont nem lenne barna könyvem, akkor igen nagy valószínűséggel megkeresném az otthonvédelemre legerősebb elérhető legális megoldást, és biztos vagyok benne hogy én is tuningolnék.

A nem HD-ra használt, viselésivel utcán hordható gázgumis fegyverek más tészta, ott jóval nagyobb kockázatot látok a tuningolhatóságban. Ez viszont csak 2023 január 1-ig lehet vitatéma, onnantól amit addig eladtak azt eladták, és az évek során lassan elkezdenek ezek a fegyverek kikopni majd.
A marhakábszival etethetőséget ezeknél a fegyvereknél szerintem is korlátozni kellett volna már a gyártói oldalon. De nem korlátozták, az MKH-kat megkapták, innentől ezzel együtt kell élnünk, januártól úgysem lehet több ilyet eladni.

A jó megoldás a szerelt gumis lenne, de mint tudjuk előbb lesz magyar Mars expedíció mint szerelt gumis fegyvereink... :roll:

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
Sziasztok
Van véleményem a dologról barnakönyves takonygerincűként, és kicsit hosszabban vázolom az elméletem, amitől tartok / aggódom ezen vonatkozásban.
Válaszuk 2 részre a témát ( legális és illegális célra megeszrzett szabadon tartható eszköz vonatkozásában ), aminek a kiindulópontja a jelenleg kialakulóban lévő társadalmi helyzet bizonyos embereknél történő drasztikus változása. ( vagy mindenkinél?)
Minekután kipróbáltam az elérhető legnagyobb teljesítményű gumilövesékes fegyvert és olyan eredményt hozott, hogy bizony az megfelelő információk birtokában és azok használatával elveszíti a non lethal képességet onnantól kezdve másként tekintek a témára.
Igazából ez olyan dolog, hogy tényleg kicsit a bőr alatt viszket kategória.
Van aki megtesz mindent, hogy jól érezze magát, sportol …hobbiból tart legálisan éles és gumis/ gázriasztó fegyvert, amivel nincs is gond, de!!! és van aki ezen szét tuningolos infók birtokában konkrétan eszközt lát egy olyan szabadon tartható fegyverben, amivel majd szándékosan bűncselekményt tud elkövetni.
Nem minden ilyen tuningolt eszköz bírja a gyűrődést, de vannak amelyek igen. Ezekkel addig nincs is baj amíg hobbyból / önvédelemből gyakorolnak vele.
Ezek a Vasporos marhakábszis storyk már kint vannak jó ideje a neten. Az, h nem történt “baleset” csak a szerencsén múlott.
Tartok attól, hogy az infláció, recesszió és egyéb együtthatók negatívan fogják befolyásolni mindenki életét.
Az elkeseredettség és a kilátástalanság nagyon sz@r dolog, és van aki enélkül is rosszban sántikál.
Amennyiben, ne legyen igazam….. nőni fog az elszegényedők száma, úgy fognak elterjedni az erőszakos bűncselekmények. ( ősztől szinte biztos)
Aki pedig ilyen csúzlival töri rád az ajtót, némi haszonszerzés reményében… garantálom, hogy ki fog lyukasztani. Na ez az ami zavar. Nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni.
Ugyan ez másképp. Olvastam, a vadaszboltos ismerősöm mondta… stb h a legbrutálisabb kombo a Vasporos és a marhakábszi.pl véletlen valaki ezzel sikeresen önvédekezeik, akkor szerintetek mi lesz? Kinyírt 1 embert egy engedély nélkül szabadon tartott fegyverrel. Az sem kutya ám! Konkrétan tudok olyat mondani, aki azért vette meg xx fegyvert mert bírja, és az milyen jó lesz majd szorult helyzetben na nem sima gumira töltve. Erről ennyit…

Szóval eljutottak ezek az eszközök arra a szintre, ahol már nem kellene tovább növelni az átütő erőt és a JoueT!

Lehet, hogy tévedek de minden Zs kategóriás brazil szappanopera hős, amit leadnak a tv ben (kékfény jellegű) mostanság már nem csak kard meg kés szerepel, hanem gumis teljesen legálisan szabadon megvásárolható eszköz. Ezek a primitív gondolkodású f.kalapok már nyilvánvalóan hozzá jutottak ilyen eszközökhöz, és ez nem jó!
A kérdés tudják e már hogyan kell tuningolni?!

Ui.: nem vagyok ellene a témának, de gondolkodom és látom, hogy elértük a határát a szabadon tartható témának, és mióta ezek nyilvánosan kint vannak…. Nem lett magasabb a biztonság érzetem!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.08.24. 07:27 Mi hasznosan használjuk a topikot, megosztjuk a tapasztalatokat. Ez az eredeti célja.

Te folyamatosan csak rombolni jársz ide, hogy aztán arénásítsad, töröltesd, és ujjal mutagathasd, hogy "már megint" ebben a topicban van a feszkó.

A többiek nevében is szeretnélek megkérni, hogy ha nem tudsz (nem akarsz) a topik témájához érdemben hozzászólni, akkor ne írj ebbe a topikba!
Köszönjük.

Egy utolsó gondolat, ha nem akarsz, ne válaszolj rá.
(Illetve ha nem tudsz normálisan válaszolni, akkor ne is tedd)

Szerinted szarok a Keserű fegyverek (Pitbullok, HDM, stb), merthogy tulságosan tuningolhatók.
De akkor miért forgalmazod őket??
Kereskedőként segíted, hogy eljussanak a gyártótól a vevőig, innentől egy szavad nem lehet a gyártóra (hogy miért gyártja), a vevőre (hogy miért veszi meg), hiszen Te is részt veszel a folyamatban..!

FIGYELEM!!! Az ebben a topikban leírtak kipróbálása a gyakorlatban a fegyver azonnali garanciavesztésével-, súlyos személyi sérüléssel-, anyagi kárral-, másnak történő sérülés okozása esetén büntetőjogi felelősségre vonással is járhat! A topikban leírtak kipróbálásáért sem a hozzászólók, sem a fórum üzemeltetői nem vállalnak semmiféle felelősséget!
1. tudtommal itt még nem Te moderálsz. Amíg nem törvényelleneset írok ide be, addig fogok is. Ha úgy érzed, hogy a nem veled egyező vélemény az trollkodás, az úgy is jó.

Nem, a jelenség továbbra is nagyon nem tetszik, és a többség még az itt levők közül sem méri fel a ésszel, hogy mivel játszik.

Sőt, éppen ellenkezőleg, az elmúlt napok műsorából kiderült:
- otthonra akarjuk csak okosítani
- utcára akarjuk viselésivel
- nem is akarjuk fullra tölteni, csak edukációs célú a topik
- mégis fullra akarjuk tölteni, mert az autónk is tud 130 km/h felett, jó ha kihozható belőle halálos hatás
- nem akarjuk a halálos hatást, mert XY fegyverből ZZ mm, XX joule (= gyári ajánlás DUPLÁZVA) az BIZTOSAN nem halálos, mert hasraütés.
- jó, de a "fosztogató bandák" ellen mégsem baj, ha halálos közelről
- engedélyt nem akarunk semmire, ami tényleg halálos, még ha amúgy megszerezhető is, mert Kuruc Vér - Legálisból Nem Kér.

Jól foglaltam össze? Igen, mind itt van.

2. "Szerinted szarok a Keserű fegyverek " Nem kéne olyat a szájamba adni, amit nem mondtam. A nevezett fegyverek gyártójával kiváló emberi kapcsolatban vagyok, 20+ éve ismerem!
Ha valami kritikám van a fegyvereivel, akkor személyesen a gyárában, vagy telefonon is meg tudjuk beszélni, nem a nagy nyilvánosság előtt fogom, tiszteletben tartom az ezirányú érzékenységét.

Szóval a szarkavarás abbahagyható.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.08.24. 17:24 1. tudtommal itt még nem Te moderálsz.
Persze, ezért nem is moderáltam, hanem udvariasan MEGKÉRTELEK, hogy fejezd be a szándékos,
folyamatos topikrombolást: "szeretnélek megkérni "

Amióta létrejött ez a fórum, Te módszeresen próbálod szétzilálni, rombolni, aztán arénásítva a modiknak panaszkodni, hogy itt már MEGINT a feszkó van.
Hogyne, hogy ha Te csinálod.

Azt nem értem, hogy ha ellenzed a tuningot, miért olvasod ezt a tuning fórumot?

Én sem megyek be a síelős csoportba bizonygatni, hogy milyen veszélyes a síelés, miközben pont én üzemeltetem a sífelvonót..

Ha Szerinted túlságosan tuningolhatók a Keserű fegyverek, és ezért veszélyesek, akkor miért forgalmazod őket?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2022.08.24. 18:13 Persze, ezért nem is moderáltam, hanem udvariasan MEGKÉRTELEK, hogy fejezd be a szándékos,
folyamatos topikrombolást: "szeretnélek megkérni "

Amióta létrejött ez a fórum, Te módszeresen próbálod szétzilálni, rombolni, aztán arénásítva a modiknak panaszkodni, hogy itt már MEGINT a feszkó van.
Hogyne, hogy ha Te csinálod.

Azt nem értem, hogy ha ellenzed a tuningot, miért olvasod ezt a tuning fórumot?

Én sem megyek be a síelős csoportba bizonygatni, hogy milyen veszélyes a síelés, miközben pont én üzemeltetem a sífelvonót..

Ha Szerinted túlságosan tuningolhatók a Keserű fegyverek, és ezért veszélyesek, akkor miért forgalmazod őket?
lájk
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

mlaca írta: 2022.08.24. 18:22lájk
Lassan vitatopik :lol: :lol: :lol: :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Kontrolle13 írta: 2022.08.24. 18:33 Lassan vitatopik :lol: :lol: :lol: :lol:
ez a fórum lényege, hogy megbeszéljünk, megvitassunk dolgokat. ha ez bárkinek fáj, akkor fölösleges fórumot használni, működtetni.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

mlaca írta: 2022.08.24. 18:58 ez a fórum lényege, hogy megbeszéljünk, megvitassunk dolgokat. ha ez bárkinek fáj, akkor fölösleges fórumot használni, működtetni.
Nekem ugyan nem fáj :D csak ugye van a forumnak aréna része, ahol ki lehet robbantani a 3 vht :lol: itt meg inkább tényleg jobb lenne ha a műszaki tartalom lenne :roll: :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Tuning műhely - fegyverrobbantó topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kép
gvass1 írta: 2022.08.24. 17:24 1. tudtommal itt még nem Te moderálsz. Amíg nem törvényelleneset írok ide be, addig fogok is. Ha úgy érzed, hogy a nem veled egyező vélemény az trollkodás, az úgy is jó.

Nem, a jelenség továbbra is nagyon nem tetszik, és a többség még az itt levők közül sem méri fel a ésszel, hogy mivel játszik.

Sőt, éppen ellenkezőleg, az elmúlt napok műsorából kiderült:
- otthonra akarjuk csak okosítani
- utcára akarjuk viselésivel
- nem is akarjuk fullra tölteni, csak edukációs célú a topik
- mégis fullra akarjuk tölteni, mert az autónk is tud 130 km/h felett, jó ha kihozható belőle halálos hatás
- nem akarjuk a halálos hatást, mert XY fegyverből ZZ mm, XX joule (= gyári ajánlás DUPLÁZVA) az BIZTOSAN nem halálos, mert hasraütés.
- jó, de a "fosztogató bandák" ellen mégsem baj, ha halálos közelről
- engedélyt nem akarunk semmire, ami tényleg halálos, még ha amúgy megszerezhető is, mert Kuruc Vér - Legálisból Nem Kér.

Jól foglaltam össze? Igen, mind itt van.

2. "Szerinted szarok a Keserű fegyverek " Nem kéne olyat a szájamba adni, amit nem mondtam. A nevezett fegyverek gyártójával kiváló emberi kapcsolatban vagyok, 20+ éve ismerem!
Ha valami kritikám van a fegyvereivel, akkor személyesen a gyárában, vagy telefonon is meg tudjuk beszélni, nem a nagy nyilvánosság előtt fogom, tiszteletben tartom az ezirányú érzékenységét.

Szóval a szarkavarás abbahagyható.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

szerintem már ezerszer volt, de ismétlés a tudás felmenője:
ez az egész téma (nem halálos tuningolása halálossá) azért fasság, mert a kérdés nem az eszköz megléte/hiánya, hanem az akarat megléte/hiánya

teljesen legálisan birtokol6 kb bárki nemhogy kést, baltát, íjat+nyilat, hanem akár középkori ostromgépet is

ha meg akar ölni, és nincs ostromgépe, vagy rommá tuningolt akármicsodája, ami korábban legálisnak indult, akkor le fog késelni, vagy simán a haverjaival addig rugdosnak a földön, amíg nem marad ép belső szerved (mondjuk miután lefújtak egy teljesen korrekt önvédelmi gázdeóval)

ha meg nem akar megölni, akkor meg akkor sem fog, ha egy csöre töltött AK lóg a nyakában
Válasz küldése