Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Kallard írta: 2020.05.27. 16:35 Mindebből leginkább az a tanulság, hogy a fegyverbetiltósdi logika olyan mélyen hatotta át a társadalmat, hogy még a fegyverbuzerátorok szélét is elérte. Színtiszta szocializáció, ilyen erős, és valóban ilyen nehéz elvonatkoztatni tőle. Következtetés: kib.szott erős ellenkező előjelű szocializáció híján fölöslegesek a vérmes remények. Gyerekkoromhoz képest még a mai helyzet is szinte paradicsomi...
Igen, ha gyerekkoromban azt mondja valaki, hogy mostanra gumilövedékest viselhetek kvázi alanyi jogon, körberöhögöm. Jajj, de jó lehet majd a helyzet még húsz év múlva! Illetve...
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kallard »

zora írta: 2020.05.27. 16:55 Igen, ha gyerekkoromban azt mondja valaki, hogy mostanra gumilövedékest viselhetek kvázi alanyi jogon, körberöhögöm. Jajj, de jó lehet majd a helyzet még húsz év múlva! Illetve...
Hátha kitör addig a Medmeksz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

szilzol71 írta: 2020.05.27. 10:34 Nem az én feladatom ennek eldöntése, én csak a véleményemet írtam le - ami szerintem távol áll a rendőri logikától, de ha nem tetszik, szíved joga.
Azonban továbbra is azt vallom, hogy nem normális dolog, hogy minden idióta bármiféle kontroll nélkül vásárolhat az éles fegyveren kívül szinte bármit, aztán meg rambóra issza magát, és kimegy az utcára fegyverrel a kezében, aminek működéséről általában fogalma sincs, utána meg rendőrségi ügy/hír lesz belőle. Mordorban a réti svédek már az utcán lövik egymást gumissal, és az menőbb, aki jobban bírja, aztán töltik fel a netre. Pont az ilyen elmebetegek miatt fognak elgondolkozni az igazi rendőri logikával rendelkező döntéshozók a szigorításokon/betiltásokon, bár ne lenne igazam. A késelős cigányok miatt a kést nem tudják betiltani, mert az egy evőeszköz is egyben, de az újpesti gumis lövöldöző morék miatt már odafent összevonják a szemöldököt.
Vagy a víruspánik óta megugrott eladások, és az ezzel kapcsolatban megnövekedett ügyek száma nem azt igazolja, amit írok?
De.
És ez még csak az exponenciális görbe eleje.
Az erőszakos bűncselekmények számát döntően azok kiváltó okai (társadalmi, politikai, vallási feszülségek, gazdasági válságok okozta elszegényedés, stb) befolyásolják. Nem az elkövetés eszközeihez való hozzáférés nehézsége.

Ok, tiltsunk be mindent ami akár csak lőfegyver alakú. Aztán nézzük meg mit előztünk meg vele? Semmit.

Azzal egyet tudnék érteni, hogy fegyverhez, és a belevalóhoz (ami emberélet kioltására rendeltetésszerűen alkalmas) ne jusson hozzá akárki mindenféle feltétel nélkül. Viszont jelen esetben ezek a lőfegyverek. Ezekhez pedig nem lehet akárkinek hozzájutni.

A gázos, gumis fegyverek tekintetében viszont ez nagyon kontraproduktív. Egy hatósági elmebaj, semmi más. Inkább gumizzanak, gázologjanak a bűnözők, mint késeljenek, kardozzanak, baltázzanak, vascsövezzenek, stb... Ezen felül a jogkövető lakosság részére egx jó önvédelmi lehetőség.

Ennyi.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
szilzol71

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Fortitu írta: 2020.05.27. 14:58 Jogod van a véleményedhez - attól még nem biztos, hogy igazad is van ;)
Itt szerintem az általános vélekedés inkább az, hogy a nem halálos, veszélytelen eszközök (gázriasztó eszközök) szabályozásának tekintetében a legkevésbé is engedni - egyenlő a megfutamodással, a meglévő erősen korlátozott szabadságunk feladásával. Erről az álláspontról elég nehéz lesz elmozdítani a közösség nagy részét. Ettől persze még gondolhatod másként, de szerintem a további vita csak szépen eldurvulna, szóval támogatom az utolsó mondatodat.
1. Nem szép dolog utánarúgni a másiknak, ha már egyszer befejezte, és rámondtátok az áment (ez nem neked szól, hanem akik utánad írtak).
2. Nem olyan fából faragtak, aki szó nélkül hagyja a fentieket.
3. Még mindig nem értitek, hogy semmit sem akarok betiltatni, de úgy látom ezt teljesen felesleges ismételgetnem.
4. Ha ti eltökéltétek, hogy ha bárkinek van egyéb véleménye, ami nem 100%-ban fedi a tiéteket, akkor az = betiltani akar a köcsög.
5. Attól, hogy ilyen szemellenzős közösség vagytok(unk) és berögzült reflexeitek vannak, még nem tilos gondolkodni.
6. A közösség attól közösség, hogy megrendszabályozza azon tagjait, akik nem képesek elfogadni annak szabályait (pl. nem önvédelemre, hanem támadásra használja az engedélymentes fegyvereket, vagy nem rejtve viseli, hanem nyíltan, félelmet keltve, stb.)
7. Nem kell feltétlen jogszabályi változtatás ahhoz, hogy a fenti renitens elemeket ki tudja szűrni a közösség (lásd pl. fórumról/fészbuk csoportból is ki lehet baxni a nem oda valókat)
8. Ehhez nyilvánvalóan egységes fellépés és etikai kódex kellene, amelyet a közösség elfogad saját magától és a közösség egyhangú erejével (pl. ilyenek a kamarák)
9. Amennyiben a közösség új tagja (a.k.a engedélymentes fegyvert vásárló ) nem fogadja el a közösség szabályait, akkor az kiveti magából, mert hátrányt/veszélyt okoz/jelent a közösségre nézve.
10. Amennyiben a közösség szarik az egészre, és korlátlanul kiáll mindenkiért, azokért is, akik érdemtelenek erre a kiállásra csak azért, hogy ne tűnjön a magatartása egyenlőnek a megfutamodással, a meglévő erősen korlátozott szabadság feladásával, úgy sajnos nem valami felkent szabadságharcos nimbuszát fogja kivívni magának, hanem az önsorsrontó közösségek számát fogja gyarapítani.
11. Amennyiben a közösség tagjaihoz méltatlan viselkedésű elemek mennyisége elér egy kritikus tömeget, úgy onnantól kezdve a közösség felhívja magára a közösségen kívüli/felüli egyéb közösségek tagjainak a figyelmét is.
12. Amennyiben ezen figyelemfelkeltés esetén sem tudja/akarja a közösség végrehajtani a saját megtisztulását, úgy azok fogják erővel/jogszabállyal végrehajtani azt, akik a közösség felett hatalommal rendelkeznek, és egy vélt vagy valós nagyobb társadalmi közjó érdekében a teljes közösségre nézve hoznak a megtisztulást elősegítő, sokszor a szükségesnél sokkal szigorúbb intézkedéseket.

Nem kell kommentálni a fentieket, csak gondolkodjatok el rajta a lehetséges kimeneteleket taglalva, és kinézve az "aki mást mond, mint mi, az = sün" szemüvege mögül.

Köszönöm.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Hamarosan megjelenő új generációs otthonvédelmi fegyver.Megvolt a 10.000 lövéses teszt azé' ilyen kopott :lol:
Új fejlesztésű rubber gummer golyóval ami a dobban 13mm de a csőben kitágul 23mm-re.
Hónap végén elérhető mert cnc-vel hamar kiszórják :mrgreen:
wcd3n4hb06151.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Coop »

Gumisban vmi hasonló, milyen állat lenne :-)
7-gs333_b.jpg
7-gs333_b.jpg (130.52 KiB) Megtekintve 39137 alkalommal
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Hány lóerő a torkolati energiája? :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2020.05.27. 20:14 Hány lóerő a torkolati energiája? :D
170J 6mm-es sallerbélával :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Coop írta: 2020.05.27. 20:09 Gumisban vmi hasonló, milyen állat lenne :-)

7-gs333_b.jpg
A nagykaliber jobb otthonra :shock:
3ezl45p4dsu21.jpg
3ezl45p4dsu21.jpg (34.58 KiB) Megtekintve 39151 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Gumis Kövér Berta?
Azzal az EU-ból lehetne lőni a hülyebritteket..😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Coop »

WildBear23 írta: 2020.05.27. 20:14 Hány lóerő a torkolati energiája? :D
Mint egy medvefing :lol:
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Coop »

chucky írta: 2020.05.27. 20:21 A nagykaliber jobb otthonra :shock:
3ezl45p4dsu21.jpg
Persze, méret a lényeg. Minimum 2x 15mm gumi kilövésére alkalmas hasonló forma világú gumis pittol.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Coop írta: 2020.05.27. 21:02 Mint egy medvefing :lol:
Vegyifegyver nem engedélyezett!! 😀
Medvepuszi mehet.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Nem merek beszállni a vitába, mert még Dönci meggyanusít, hogy provokátor vagyok, de nekem ez a gp-k gumicsizamboltos teszthez kötése esküszöm trollkodás, provokálás, és a meggyőzhetetlensége kimeríti megint az exkommandós bucketbe kerülés feltételeit. Szerintem menjen minden az arénába.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Sparrow írta: 2020.05.27. 22:14 Nem merek beszállni a vitába, mert még Dönci meggyanusít, hogy provokátor vagyok, de nekem ez a gp-k gumicsizamboltos teszthez kötése esküszöm trollkodás, provokálás, és a meggyőzhetetlensége kimeríti megint az exkommandós bucketbe kerülés feltételeit. Szerintem menjen minden az arénába.
Hogy kerültem pont Én most a képbe?
Ha van valami gondod velem, akkor rajta, tárgyaljuk ki higgadtan és nyíltan, ez a topik épp erre való.
Ha meg csak úgy sunyin kóstolgatsz, akkor légy szíves szállj le rólam!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szilzol71 írta: 2020.05.27. 19:38 1. Nem szép dolog utánarúgni a másiknak, ha már egyszer befejezte, és rámondtátok az áment (ez nem neked szól, hanem akik utánad írtak).
2. Nem olyan fából faragtak, aki szó nélkül hagyja a fentieket.
3. Még mindig nem értitek, hogy semmit sem akarok betiltatni, de úgy látom ezt teljesen felesleges ismételgetnem.
4. Ha ti eltökéltétek, hogy ha bárkinek van egyéb véleménye, ami nem 100%-ban fedi a tiéteket, akkor az = betiltani akar a köcsög.
5. Attól, hogy ilyen szemellenzős közösség vagytok(unk) és berögzült reflexeitek vannak, még nem tilos gondolkodni.
6. A közösség attól közösség, hogy megrendszabályozza azon tagjait, akik nem képesek elfogadni annak szabályait (pl. nem önvédelemre, hanem támadásra használja az engedélymentes fegyvereket, vagy nem rejtve viseli, hanem nyíltan, félelmet keltve, stb.)
7. Nem kell feltétlen jogszabályi változtatás ahhoz, hogy a fenti renitens elemeket ki tudja szűrni a közösség (lásd pl. fórumról/fészbuk csoportból is ki lehet baxni a nem oda valókat)
8. Ehhez nyilvánvalóan egységes fellépés és etikai kódex kellene, amelyet a közösség elfogad saját magától és a közösség egyhangú erejével (pl. ilyenek a kamarák)
9. Amennyiben a közösség új tagja (a.k.a engedélymentes fegyvert vásárló ) nem fogadja el a közösség szabályait, akkor az kiveti magából, mert hátrányt/veszélyt okoz/jelent a közösségre nézve.
10. Amennyiben a közösség szarik az egészre, és korlátlanul kiáll mindenkiért, azokért is, akik érdemtelenek erre a kiállásra csak azért, hogy ne tűnjön a magatartása egyenlőnek a megfutamodással, a meglévő erősen korlátozott szabadság feladásával, úgy sajnos nem valami felkent szabadságharcos nimbuszát fogja kivívni magának, hanem az önsorsrontó közösségek számát fogja gyarapítani.
11. Amennyiben a közösség tagjaihoz méltatlan viselkedésű elemek mennyisége elér egy kritikus tömeget, úgy onnantól kezdve a közösség felhívja magára a közösségen kívüli/felüli egyéb közösségek tagjainak a figyelmét is.
12. Amennyiben ezen figyelemfelkeltés esetén sem tudja/akarja a közösség végrehajtani a saját megtisztulását, úgy azok fogják erővel/jogszabállyal végrehajtani azt, akik a közösség felett hatalommal rendelkeznek, és egy vélt vagy valós nagyobb társadalmi közjó érdekében a teljes közösségre nézve hoznak a megtisztulást elősegítő, sokszor a szükségesnél sokkal szigorúbb intézkedéseket.

Nem kell kommentálni a fentieket, csak gondolkodjatok el rajta a lehetséges kimeneteleket taglalva, és kinézve az "aki mást mond, mint mi, az = sün" szemüvege mögül.

Köszönöm.
A életkorom miatt, (50 fölött) már hülyülök, de a fentiekben leirtakat, kétszeri elovasás után sem értettem. Röviden összefoglalnád a kedvemért? Köszönöm.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2020.05.28. 13:29 A életkorom miatt, (50 fölött) már hülyülök, de a fentiekben leirtakat, kétszeri elovasás után sem értettem. Röviden összefoglalnád a kedvemért? Köszönöm.
Szvsz dióhéjban annyit tesz, hogy cserépedények vagyunk, mert nem értünk vele egyet. :lol:
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Dönci62 írta: 2020.05.28. 10:42 Hogy kerültem pont Én most a képbe?
Ha van valami gondod velem, akkor rajta, tárgyaljuk ki higgadtan és nyíltan, ez a topik épp erre való.
Ha meg csak úgy sunyin kóstolgatsz, akkor légy szíves szállj le rólam!
Lemeradt a smiley (vicces kiszólásnak szántam), de már nem volt kedvem editálni a postot. Ezer bocs.
szilzol71

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

The Gent írta: 2020.05.28. 13:29 A életkorom miatt, (50 fölött) már hülyülök, de a fentiekben leirtakat, kétszeri elovasás után sem értettem. Röviden összefoglalnád a kedvemért? Köszönöm.
Pedig nem bonyolult. Olvasd vissza kérlek az elejétől, benne lesz a lényege annak, amit szerettem volna mondani.

Az Új-Zéland - Christchurch-i mecsetben történt mészárlás megvan? Egy elmebeteg lelőtt vagy ötven imádkozó muzulmánt két gépkarabéllyal.

Eredmény: egész Új-Zélandon betiltották az éles fegyvereket. Tehát egy db őrült miatt szívott az egész fegyveres közösség (egy komplett ország, mondjuk ki).

Konvertáld ezt le itthonra, és az engedélymentes fegyverekkel újabban elharapózó bűncselekményekre, amennyiben továbbra is minden így marad, és egyszer csak eléri a belügy ingerküszöbét a téma. Tehát én pont nem betiltani szeretnék, csak rám fogták ezt, utána meg a többiek már előzményolvasás nélkül is elhitték, szóval én inkább óvnám az itthoni normális és felelős (fegyveres) közösséget attól, hogy kollektív büntetést kapjon pár idióta miatt.

Továbbá senkit nem köcsögöztem le, max. magamat, hogy a fenti véleményemért ti gondoltok annak.
Röviden ennyi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilzol71 2020.05.28. 14:15-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2020.05.28. 13:29 A életkorom miatt, (50 fölött) már hülyülök, de a fentiekben leirtakat, kétszeri elovasás után sem értettem. Röviden összefoglalnád a kedvemért? Köszönöm.
Összefoglalás: "mindenki hülye, csak Ő helikopter"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
szilzol71

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

gvass1 írta: 2020.05.28. 14:15 Összefoglalás: "mindenki hülye, csak Ő helikopter"
Észérveket nem nagyon hallottam arról, hogy miért jó, ha olyanok is vásárolhatnak engedélymentes fegyvereket, akiknek te sem adnál el szívesen.
Az, hogy a pénztárcád örül ennek, az nem ész érv.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 14:18 Észérveket nem nagyon hallottam arról, hogy miért jó, ha olyanok is vásárolhatnak engedélymentes fegyvereket, akiknek te sem adnál el szívesen.
Az, hogy a pénztárcád örül ennek, az nem ész érv.
Miért nem tartod magad az általad leírtakhoz?


"Részemről befejeztem, a jövő majd megmutatja, hogy kinek lesz igaza."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 14:18 Észérveket nem nagyon hallottam arról, hogy miért jó, ha olyanok is vásárolhatnak engedélymentes fegyvereket, akiknek te sem adnál el szívesen.
Az, hogy a pénztárcád örül ennek, az nem ész érv.
Azért vásárolhat bárki engedély nélkül engedélymentes fegyvert, mert benne van a nevében, hogy engedélymentes. Ha a boltos megtiltja neki, egy tesztkitöltés alapján, akkor ugyebár NEM ENGEDÉLYEZI neki a vásárlást... tehát máris nem engedélymentes az a fegyver, hisz a boltos engedélyezi neked.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Sparrow írta: 2020.05.28. 14:08 Lemeradt a smiley (vicces kiszólásnak szántam), de már nem volt kedvem editálni a postot. Ezer bocs.
OK!
A poén, az poén, azzal semmi gond! ;)
szilzol71

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Sparrow írta: 2020.05.28. 14:30 Azért vásárolhat bárki engedély nélkül engedélymentes fegyvert, mert benne van a nevében, hogy engedélymentes. Ha a boltos megtiltja neki, egy tesztkitöltés alapján, akkor ugyebár NEM ENGEDÉLYEZI neki a vásárlást... tehát máris nem engedélymentes az a fegyver, hisz a boltos engedélyezi neked.
Ez így van. De kapaszkodj meg, a viselést is engedélyezi valaki, mégpedig a rendőrség. Amennyiben valaki büntetett előéletű, az nem kaphat viselési engedélyt. Ettől függetlenül simán besétál a boltba sittes Renátó, és megvesz bármit, aztán este már benne is van a hírekben.
Kifejtenéd, hogy ez miért jó?
szilzol71

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

gvass1 írta: 2020.05.28. 14:22 Miért nem tartod magad az általad leírtakhoz?


"Részemről befejeztem, a jövő majd megmutatja, hogy kinek lesz igaza."
Én már egyszer befejeztem, nem én írtam magamnak utána egy csomószor.
Vagy azt várnád el, hogy legyen ez egyoldalú, én kussolok, és ti ezután még rugóztok a témán?
Vagy kellemetlen, hogy nem kussolok, mert valahol érzed te is, hogy talán mégsem olyan hülyeségeket ír ez a köcsög?
Hmmm?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 15:05 Én már egyszer befejeztem, nem én írtam magamnak utána egy csomószor.
Vagy azt várnád el, hogy legyen ez egyoldalú, én kussolok, és ti ezután még rugóztok a témán?
Vagy kellemetlen, hogy nem kussolok, mert valahol érzed te is, hogy talán mégsem olyan hülyeségeket ír ez a köcsög?
Hmmm?
Tudod mit, idézek és kiszállok a vitából!
Igazadvan.jpg
Igazadvan.jpg (20.98 KiB) Megtekintve 38906 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2020.05.28. 15:11 Tudod mit, idézek és kiszállok a vitából!
Igazadvan.jpg
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 14:14 Pedig nem bonyolult. Olvasd vissza kérlek az elejétől, benne lesz a lényege annak, amit szerettem volna mondani.

Az Új-Zéland - Christchurch-i mecsetben történt mészárlás megvan? Egy elmebeteg lelőtt vagy ötven imádkozó muzulmánt két gépkarabéllyal.

Eredmény: egész Új-Zélandon betiltották az éles fegyvereket. Tehát egy db őrült miatt szívott az egész fegyveres közösség (egy komplett ország, mondjuk ki).

Konvertáld ezt le itthonra, és az engedélymentes fegyverekkel újabban elharapózó bűncselekményekre, amennyiben továbbra is minden így marad, és egyszer csak eléri a belügy ingerküszöbét a téma. Tehát én pont nem betiltani szeretnék, csak rám fogták ezt, utána meg a többiek már előzményolvasás nélkül is elhitték, szóval én inkább óvnám az itthoni normális és felelős (fegyveres) közösséget attól, hogy kollektív büntetést kapjon pár idióta miatt.

Továbbá senkit nem köcsögöztem le, max. magamat, hogy a fenti véleményemért ti gondoltok annak.
Röviden ennyi.
Köszönöm! Így már értem. Megértem az aggodalmadat, de nem kell azért túltolni. Erről az a véleményem, hogy a szerelt lőszeres gumis eszközök alanyi jogon történő engedélyezése, a megfelelő feltételek ( mintának a szomszédos országokban elfogadott feltételeket lehetne alkalmazni) alkalmazásávak lehetne, ezt szürke zónát rendbe tenni. Persze a BM-t(Békásmegyer, Hofi után) ez hidegen hagyja, sajnos. Nem gondolnám, hogy ellenség lennél, sőt, de inkább próbálj egy kicsit tisztelettudobban hozzaszólni, a dolgokhoz. Nem rosszból írom, csak tanácsként. A régi fórumozók is erős egyéniségek, de a megfelelő hangnem, az bizony elfogadobbá tesz mindenkit.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kallard
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2019.03.15. 10:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kallard »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 14:14 Pedig nem bonyolult. Olvasd vissza kérlek az elejétől, benne lesz a lényege annak, amit szerettem volna mondani.

Az Új-Zéland - Christchurch-i mecsetben történt mészárlás megvan? Egy elmebeteg lelőtt vagy ötven imádkozó muzulmánt két gépkarabéllyal.

Eredmény: egész Új-Zélandon betiltották az éles fegyvereket. Tehát egy db őrült miatt szívott az egész fegyveres közösség (egy komplett ország, mondjuk ki).

Konvertáld ezt le itthonra, és az engedélymentes fegyverekkel újabban elharapózó bűncselekményekre, amennyiben továbbra is minden így marad, és egyszer csak eléri a belügy ingerküszöbét a téma. Tehát én pont nem betiltani szeretnék, csak rám fogták ezt, utána meg a többiek már előzményolvasás nélkül is elhitték, szóval én inkább óvnám az itthoni normális és felelős (fegyveres) közösséget attól, hogy kollektív büntetést kapjon pár idióta miatt.

Továbbá senkit nem köcsögöztem le, max. magamat, hogy a fenti véleményemért ti gondoltok annak.
Röviden ennyi.


Én értem a jó szándékot, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy a) bármilyen Christchurch-öt el lehetne követni a töcskölős gumisainkkal, b) hogy bármilyen tanfolyammal meg lehetett volna előzni Christchurch-öt, c) hogy bármilyen módon elkerülhető lenne, hogy forgács hulljon ott, ahol fát vágnak, értem ezalatt, hogy igenis lesznek visszaélések, nem rendeltetésszerű használatok, szabálytalanságok, balesetek, balfaszságok, stb. Ilyen egy tízmilliós társadalom működése a valóságban. Nem tudom, évente hány ember hal vagy nyomorodik meg közúti balesetben, a jogosítványkényszer ellenére, mert a közlekedés veszélyes üzem. A favágás is az, a bányászat is, meg az ipari alpinizmus is. Ezek ilyen dolgok. Persze, ezeket a kockázatokat visszább lehet szorítani valamelyest, de kiküszöbölni nem, és a visszaszorításnak sem az a jó módja, amit te javasoltál. Szerintem(!).
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: captain »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 15:00 Ez így van. De kapaszkodj meg, a viselést is engedélyezi valaki, mégpedig a rendőrség. Amennyiben valaki büntetett előéletű, az nem kaphat viselési engedélyt. Ettől függetlenül simán besétál a boltba sittes Renátó, és megvesz bármit, aztán este már benne is van a hírekben.
Kifejtenéd, hogy ez miért jó?
Értem.
Múltkor megkérdeztem a helyi halálboltban, milyen gumis fegyvereik vannak?
A válasz: semmilyen, ugyanis szeretnénk megtartani az engedélyeinket.
Szerinted, hány gumilövedékes vásárlását hagynák jóvá, kinek?
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 15:00 Ez így van. De kapaszkodj meg, a viselést is engedélyezi valaki, mégpedig a rendőrség. Amennyiben valaki büntetett előéletű, az nem kaphat viselési engedélyt. Ettől függetlenül simán besétál a boltba sittes Renátó, és megvesz bármit, aztán este már benne is van a hírekben.
Kifejtenéd, hogy ez miért jó?
Ez így nem teljesen igaz. Ha mentességet kapott a " bűnöző" akkor kap viselésit.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

RatRace írta: 2020.05.28. 18:34 Ez így nem teljesen igaz. Ha mentességet kapott a " bűnöző" akkor kap viselésit.
Ez sem igaz, a mentesítés beálltától meghatározott ideig nem kaphat azután sem. Tehát lehet tiszta erkölcsi és mégsem kap viselésit.
Sapienti sat.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

nemtokregelni írta: 2020.05.28. 18:41 Ez sem igaz, a mentesítés beálltától meghatározott ideig nem kaphat azután sem. Tehát lehet tiszta erkölcsi és mégsem kap viselésit.
Valójában lényegtelen, van-e viselésije. Nem az gátolja meg, hogy emberkedjen vele. (Lásd 8cm kés pl). Tehát ha venni se vehetne, csak egy teszt vagy erkölcsi után, beszerezné máshogy, mert nem érdekli a törvény, vagy holmi engedély. Szóval ok, akkor nehezítsük tovább. Legyen fegyvervizsga, meg pszicho is. Na b+, hát máris ott vagyunk, hogy be lett tiltva, hisz az éleshez is ez kell, és hát be is van tiltva...
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Szili Zoli 1971-nek szánt válasz egyébként. Csak itt vettem fel a fonalat.
Avatar
soldierX
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.03. 22:48

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: soldierX »

TotoHU írta: 2020.05.27. 10:30 Már van kint egy Gorkij 159-ért. Megy az árfelhajtás ismét, lehet valamelyik nepperoninak van egy eladó, és szeretné drágábban eladni ezért pörgetik mesterségesen ennek is az árát. Majd megveszik ezt is valamelyik kamunickkel, és jön a következő hirdetés 190-ért.
Gyomorforgató ami a másodiagos piacokon megy, remélem rövidesen teszi a dolgát a NAV és a rendőrség. Szervezett csoportok álltak rá a nemhalálos fegyver adás-vételre, ott is és a sárgán is.
Én nagy ívben lesz@rom, lesz itt néhány hónap múlva olcsón. Csak azt sajnálom, hogy ennyire sok a birka, akiket bepaliztak/bepaliztak. Másik amit nem értek, mi a francért megy ez a felvásárlás? Háborúra készülnek? Ha kirobban valami, akkor élesre lesz szükség, nem gyerek játékra. Akkor legyen zsebben pénz.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

He? Ha kirobban valami a gyerekjatek pont annyival tobb mint a semmi, es b@szhatod a penzt a zsebben...
soldierX írta: 2020.05.28. 19:10 Másik amit nem értek, mi a francért megy ez a felvásárlás? Háborúra készülnek? Ha kirobban valami, akkor élesre lesz szükség, nem gyerek játékra. Akkor legyen zsebben pénz.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2020.05.28. 19:22 He? Ha kirobban valami a gyerekjatek pont annyival tobb mint a semmi, es b@szhatod a penzt a zsebben...
Én is így látom.
Addig kell venni amíg van, és a lehető leghatékonyabbat, ami legális.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

soldierX írta: 2020.05.28. 19:10 Én nagy ívben lesz@rom, lesz itt néhány hónap múlva olcsón. Csak azt sajnálom, hogy ennyire sok a birka, akiket bepaliztak/bepaliztak. Másik amit nem értek, mi a francért megy ez a felvásárlás? Háborúra készülnek? Ha kirobban valami, akkor élesre lesz szükség, nem gyerek játékra. Akkor legyen zsebben pénz.
"Éles"?? el ne vágd vele a kezed...
"Gyerekjáték" ?? nézd, itt többen, köztük én is, szívesen arcon lő, 9 mm-es PAK CS-gáz, PV-gáz comboval, persze csak azért, hogy megváltozzon a véleményed a gázpisztolyokról...
nhgal1mreXm.jpeg
nhgal1mreXm.jpeg (50.99 KiB) Megtekintve 38876 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
szilzol71

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

The Gent írta: 2020.05.28. 16:07 Köszönöm! Így már értem. Megértem az aggodalmadat, de nem kell azért túltolni. Erről az a véleményem, hogy a szerelt lőszeres gumis eszközök alanyi jogon történő engedélyezése, a megfelelő feltételek ( mintának a szomszédos országokban elfogadott feltételeket lehetne alkalmazni) alkalmazásávak lehetne, ezt szürke zónát rendbe tenni. Persze a BM-t(Békásmegyer, Hofi után) ez hidegen hagyja, sajnos. Nem gondolnám, hogy ellenség lennél, sőt, de inkább próbálj egy kicsit tisztelettudobban hozzaszólni, a dolgokhoz. Nem rosszból írom, csak tanácsként. A régi fórumozók is erős egyéniségek, de a megfelelő hangnem, az bizony elfogadobbá tesz mindenkit.
Nézd, én egyáltalán nem akartam semmilyen vitafolyamot generálni, csak elmondtam a véleményem egy másik véleményre (amely cikk egyébként kiverte a biztosítékot a szerző vásárlóinál más fórumokon, és ezzel el is veszített jó pár vevőt, de ez nem az én gondom), amelynek tartalmával egyetértettem, stílusával kevésbé.
Így kezdődött a történet:
"Én eleve valamilyen követelményhez kötném bármilyen fegyver megvásárlását, nyilván nem egy rendőrségi fegyverismereti vizsgára gondolok itt, hanem mondjuk legyen az egy helyben kitöltött teszt, vagy valamilyen (akár online) formában igazoltan elvégzett oktatás"
Egyébként ez csak egy ötlet volt, nem az én feladatom eldönteni, hogy milyen jellegű szűrés kellene, de nem is ez lett a fő probléma az írásommal, hanem hogy mit pampogok én itt, egyáltalán nem kell semmilyen szűrés, mert az egyenlő a betiltással.

A véleményem leírása után egyből megkaptam, hogy be akarom tiltatni az engedélymentes fegyvereket az alábbiak szerint:
"Az ilyen rendőri gondolkodással született ötletek = bármilyen szabadon tartható fegyver BETILTÁSA."
"A rendőri logika mindig önmagát teszi nevetségessé!😆"
"Sünlogika amit mondasz, erősen."
"EZ a sünlogika amit írsz!"
"Színtiszta sünlogika amit mondasz, hiába csűröd-csavarod!"

Csak páran voltak képesek megérteni, hogy mit is szeretnék mondani, és kevesen vették a fáradtságot, hogy érvekkel támasszák alá ellenvéleményüket, sőt, volt egy kereskedő, aki még hasonló véleményt is megfogalmazott ("Ettől függetlenül durva, hogy milyenek vesznek fegyvert és mennyire nem értenek hozzá, de veszik,mert lehet. Ez nem feltétlen jó, de nehéz ügy.)

No és innen indult a lavina, mert azt viszont nehezen viselem, ha igaztalanul vádolnak olyannal, amit nem követtem el és még csak meg sem fordult a fejemben. Továbbá amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten, tehát aki normálisan válaszolt, azzal szerintem én is tisztelettudóan kommunikáltam, aki meg nem, az így járt.

Szóval az általad leírtakra reagálva nem akartam én itt az aggodalmamat túltolni, csak úgy vettem észre, hogy a T. tagok vagy nem fogják fel, amit írok, vagy direkt nem akarják érteni, mindenesetre Te benne vagy az első (és utolsó) 3-ban, aki valóban megértette, miről is beszélek itt, és még kulturáltan is válaszolt, amit külön köszönök.

Amúgy annak külön örülök, ha az itt jelenlévők nem aggódnak egyáltalán a látható tendenciák miatt, és úgy gondolják, hogy PS és csapata semmit sem fog szigorítani (bár pl. az imént bejelentett iskolaőrségek felállítása nem ebbe az irányba mutat), legyen úgy, én ennek csak örülni fogok. De az biztos, hogy a vírusmizéria előtt egyáltalán nem volt ennyire előtérben semmilyen fegyveres téma, tényleg csak elvétve lehetett róla hallani, aztán amikor beindult a pánikkeltés még márciusban, rögtön az volt az első hír, hogy elfogytak a gumis fegyverek a boltokból, és felvásárlási láz van. Aztán meg jöttek a szebbnél szebb esetek, és ezekben mind külön hangsúlyt kaptak a szabadon vásárolható fegyverek.

Egyébként azokban az országokban, ahol megengedőbb a szabályozás (lásd szerelt gumis lehetősége pl. Szlovákia, Románia) ott is mindenféle szűrés nélkül vásárolhat bárki bármit?
szilzol71

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Kallard írta: 2020.05.28. 18:06 Én értem a jó szándékot, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy a) bármilyen Christchurch-öt el lehetne követni a töcskölős gumisainkkal, b) hogy bármilyen tanfolyammal meg lehetett volna előzni Christchurch-öt, c) hogy bármilyen módon elkerülhető lenne, hogy forgács hulljon ott, ahol fát vágnak, értem ezalatt, hogy igenis lesznek visszaélések, nem rendeltetésszerű használatok, szabálytalanságok, balesetek, balfaszságok, stb. Ilyen egy tízmilliós társadalom működése a valóságban. Nem tudom, évente hány ember hal vagy nyomorodik meg közúti balesetben, a jogosítványkényszer ellenére, mert a közlekedés veszélyes üzem. A favágás is az, a bányászat is, meg az ipari alpinizmus is. Ezek ilyen dolgok. Persze, ezeket a kockázatokat visszább lehet szorítani valamelyest, de kiküszöbölni nem, és a visszaszorításnak sem az a jó módja, amit te javasoltál. Szerintem(!).
Nyilván teljesen visszaszorítani nem lehet az abnormalitást, viszont annak mértékét lehet befolyásolni. De nem vagyok döntéshozó, és nem tisztem javaslatokat sem kidolgozni, egyszerűen csak reagáltam egy véleményre egy másik véleménnyel, aminek az lenne a lényege, hogy az általad fent megénekelt esetszámokat kellene az ingerküszöbön belül tartani, mert elég lehet csak a kisebb ügyek megszaporodása, vagy egy-két nagyobb horderejű esemény ahhoz, hogy odafent felkapják a fejüket, hogy mivanmivanmivan?? :roll:

A közlekedés egy jó példa, 30 éve vezetek, azóta csak folyamatos szigorítás van, traffipaxok minden bokorban (EU-ban különösen), országos ellenőrzések, razziák, mégis egyre több a halott, mert olyanok kerülnek ki egyre nagyobb számban az útra jogosítvány birtokában, hogy az kritikán aluli. Ott is a normális többség van szívatóra téve a gyökér kisebbség miatt, akiket amúgy ki sem kellene engedni a forgalomba, ergo már az elején kellene a szűrés, és nem a halottak gereblyézése után.
Szerintem.
szilzol71

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Sparrow írta: 2020.05.28. 19:00 Valójában lényegtelen, van-e viselésije. Nem az gátolja meg, hogy emberkedjen vele. (Lásd 8cm kés pl). Tehát ha venni se vehetne, csak egy teszt vagy erkölcsi után, beszerezné máshogy, mert nem érdekli a törvény, vagy holmi engedély. Szóval ok, akkor nehezítsük tovább. Legyen fegyvervizsga, meg pszicho is. Na b+, hát máris ott vagyunk, hogy be lett tiltva, hisz az éleshez is ez kell, és hát be is van tiltva...
Meglepődnél, ha tudnád, mennyi éles fegyver van regisztrálva itthon.
Tehát nincs betiltva. Csak nem mindenkinek érhető el.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 20:35 Meglepődnél, ha tudnád, mennyi éles fegyver van regisztrálva itthon.
Tehát nincs betiltva. Csak nem mindenkinek érhető el.
Nem lepődnék meg, nekem is van. De nem olyan céllal, mint amit szeretnék, ugyanis azt magamfajta halandó nem kap.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 20:19 Egyébként azokban az országokban, ahol megengedőbb a szabályozás (lásd szerelt gumis lehetősége pl. Szlovákia, Románia) ott is mindenféle szűrés nélkül vásárolhat bárki bármit?
Ha tudnád milyen szörnyűségek mennek... :lol:
Ausztriában elhozod a sörétes duplát a boltból engedély nélkül, Cseheknél meg Szlovákoknál ilyet és az üzemanyagát is szabadon megkapod: http://www.kaliberinfo.hu/hirek/czechgu ... ly-nelkul/

Cseppet durvábbak, mint a gumiköpködők :-D
Sapienti sat.
Avatar
soldierX
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.03. 22:48

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: soldierX »

The Gent írta: 2020.05.28. 19:57 "Éles"?? el ne vágd vele a kezed...
"Gyerekjáték" ?? nézd, itt többen, köztük én is, szívesen arcon lő, 9 mm-es PAK CS-gáz, PV-gáz comboval, persze csak azért, hogy megváltozzon a véleményed a gázpisztolyokról...
A hozzászólásom fővonala az árfelverés és az eszetlen felvásárlás lett volna és nem ezeknek az eszközöknek a hatásossága. Aki a koronavírus előtti időben, 40 pár ezerért nem vette meg pl. a Revenge-t, most képes 100 ezret is adni érte. Miért is? Megmerem kockáztatni, hogy talán több az a vásárló, aki nem is lakik veszélyesebb helyen. Ez is csak ésszerűtlen és felesleges reakció, mint az élelmiszer felvásárlás volt, aminek meg lett a hatása, az áremelkedés, ami ezeknél a cuccoknál is érvényesül. Amit egyesek ki is használnak, amíg van lósz@r, addig van veréb is. Hurrá!!!

Kedves kartács elkeserítlek, ha eltökélt szándékkal megakarlak támadni, akkor esélyed sem lenne az arcomba lőnöd a hiper-szuper combo-val és még tiltott eszközt sem használnák. :twisted:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

soldierX írta: 2020.05.29. 09:22 Kedves kartács elkeserítlek, ha eltökélt szándékkal megakarlak támadni, akkor esélyed sem lenne az arcomba lőnöd a hiper-szuper combo-val és még tiltott eszközt sem használnák. :twisted:
Ezek az eszközök nem is erre valóak, de menjetek inkább át az Arénába egymást gyilkolni légyszi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Isszy »

soldierX írta: 2020.05.29. 09:22 A hozzászólásom fővonala az árfelverés és az eszetlen felvásárlás lett volna és nem ezeknek az eszközöknek a hatásossága. Aki a koronavírus előtti időben, 40 pár ezerért nem vette meg pl. a Revenge-t, most képes 100 ezret is adni érte. Miért is? Megmerem kockáztatni, hogy talán több az a vásárló, aki nem is lakik veszélyesebb helyen. Ez is csak ésszerűtlen és felesleges reakció, mint az élelmiszer felvásárlás volt, aminek meg lett a hatása, az áremelkedés, ami ezeknél a cuccoknál is érvényesül. Amit egyesek ki is használnak, amíg van lósz@r, addig van veréb is. Hurrá!!!

Kedves kartács elkeserítlek, ha eltökélt szándékkal megakarlak támadni, akkor esélyed sem lenne az arcomba lőnöd a hiper-szuper combo-val és még tiltott eszközt sem használnák. :twisted:
Lavina ON :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Isszy »

szilzol71 írta: 2020.05.28. 20:35 Meglepődnél, ha tudnád, mennyi éles fegyver van regisztrálva itthon.
Tehát nincs betiltva. Csak nem mindenkinek érhető el.
+1
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nah meg egy fotelrambo...
Kép
ingyom bingyom tálib-e?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

soldierX írta: 2020.05.29. 09:22 A hozzászólásom fővonala az árfelverés és az eszetlen felvásárlás lett volna és nem ezeknek az eszközöknek a hatásossága. Aki a koronavírus előtti időben, 40 pár ezerért nem vette meg pl. a Revenge-t, most képes 100 ezret is adni érte. Miért is? Megmerem kockáztatni, hogy talán több az a vásárló, aki nem is lakik veszélyesebb helyen. Ez is csak ésszerűtlen és felesleges reakció, mint az élelmiszer felvásárlás volt, aminek meg lett a hatása, az áremelkedés, ami ezeknél a cuccoknál is érvényesül. Amit egyesek ki is használnak, amíg van lósz@r, addig van veréb is. Hurrá!!!

Kedves kartács elkeserítlek, ha eltökélt szándékkal megakarlak támadni, akkor esélyed sem lenne az arcomba lőnöd a hiper-szuper combo-val és még tiltott eszközt sem használnák. :twisted:
Blablabbla, blablabbla... Pusztakezes arcmuvesz vagyok. Gratulálok...
200.gif
200.gif (418.65 KiB) Megtekintve 38811 alkalommal
jah és használnék...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
soldierX
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.03. 22:48

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: soldierX »

The Gent írta: 2020.05.29. 12:16 Blablabbla, blablabbla... Pusztakezes arcmuvesz vagyok. Gratulálok... 200.gifjah és használnék...
Én meg jól lövök nyílpisztollyal, ennyi...
Gratula...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

soldierX írta: 2020.05.29. 12:30 Én meg jól lövök nyílpisztollyal, ennyi...
Gratula...
MUHAHAHAHAHA.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hamis- ... -baromsag/

"Hamis biztonságérzet csupán!

Ó, az LEHET, mert ha géppuskával lennék felszerelve, akkor lehet, hogy a támadónál gépágyú vagy harckocsi lenne. Tökéletes biztonság márpedig nincs!

Ellenben a “hamis biztonságérzet” is sokkal jobb, mint a SEMMILYEN biztonságérzet!"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2020.05.28. 22:22 Ha tudnád milyen szörnyűségek mennek... :lol:
Ausztriában elhozod a sörétes duplát a boltból engedély nélkül, Cseheknél meg Szlovákoknál ilyet és az üzemanyagát is szabadon megkapod: http://www.kaliberinfo.hu/hirek/czechgu ... ly-nelkul/

Cseppet durvábbak, mint a gumiköpködők :-D
Bizony.
Ausztriában megveszed az 1945 előtti hadipuskát, mondjuk egy rövid Nagantot mert az olyan kompakt meg a kihajtható szurony is kitűnő zombik ellen ha a lőszer kifogyott. Veszel hozzá pár doboz lőszert is- és mindezért semmilyen engedélyt nem kérnek tőled.

Évekkel ezelőtt kinti militária vásárban láttam is a magyar rendszámos autókat. Az egyikbe "Na húzzunk innen a p..ába" felkiáltással bedobtak egy Nagantot zártömb nélkül. A havernak a másik kocsiba meg odaadták a zártömböt. Két fődarabot vittek, ami egy-egy szabs, ha egyvalaki az egésszel lebukik az keményen bcs. Ügyesek.
Nem is gondoltak bele hogy nincs messze Magyarország és nem ők voltak az egyetlen magyar a környéken.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.05.29. 09:26 Ezek az eszközök nem is erre valóak, de menjetek inkább át az Arénába egymást gyilkolni légyszi.
Jah.
Előre eltervezett, begyakorolt, jól előkészített, meglepetésszerű élet ellen irányuló támadást nagyjából senkinek nincs esélye kivédeni semmivel, a támadás tényét sem lenne ideje tudatosítani, és már meghalt.

A mi kis jelentéktelen életünkben az ilyennek a bekövetkezése a nullával egyenlő, nem erre készülünk.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2020.05.29. 13:37 MUHAHAHAHAHA.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/hamis- ... -baromsag/

"Hamis biztonságérzet csupán!

Ó, az LEHET, mert ha géppuskával lennék felszerelve, akkor lehet, hogy a támadónál gépágyú vagy harckocsi lenne. Tökéletes biztonság márpedig nincs!

Ellenben a “hamis biztonságérzet” is sokkal jobb, mint a SEMMILYEN biztonságérzet!"
De az én apukámnak meg nagyobb kocsija van... Tiszta óvoda. Gábor , hogy bírod az üzleteidben ezt naponta?Engem már egyre inkább kikeszit ez a végtelen emberi butaság... Most is HD- ben nézem Brezsnyev elvtárs temetését a YouTube-n. Van ennél lejjebb? 😎Mondjuk kicsit konpenzalok Irsai Olivér 48-as törköly pálesszal... Ez picit segít 😁
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2020.05.29. 18:01 Olivér 48-as törköly pálesszal... Ez picit segít 😁
Ó az Irsai Olivér az egyik kedvencem, és minden ami belőle készül. Tavaly csináltam magamnak szőlő pálinkát Irsaiból, mennyei lett.
Most konyakom érik egy kis tölgyfahordóban, amit Irsaiból pároltam le a konyak készítés szabályai szerint. Kíváncsivan várom az eredményét!

Egyébként meg a kedves nőági felmenőidet tisztelettel üdvözlöm, mivel ez Aréna topik itt durván vitatkozni kell! :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2020.05.29. 18:01 De az én apukámnak meg nagyobb kocsija van... Tiszta óvoda. Gábor , hogy bírod az üzleteidben ezt naponta?Engem már egyre inkább kikeszit ez a végtelen emberi butaság... Most is HD- ben nézem Brezsnyev elvtárs temetését a YouTube-n. Van ennél lejjebb? 😎Mondjuk kicsit konpenzalok Irsai Olivér 48-as törköly pálesszal... Ez picit segít 😁
Ritkán vagyok nagyon én már a pult mögött. Valamint német búzasör😋
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TurboP »

ááá inkább töröltem. Senkibe nem szálltam bele, csak túl sok volt a Fröccs.
TotoHU írta: Bizony.
Ausztriában megveszed az 1945 előtti hadipuskát, mondjuk egy rövid Nagantot mert az olyan kompakt meg a kihajtható szurony is kitűnő zombik ellen ha a lőszer kifogyott. Veszel hozzá pár doboz lőszert is- és mindezért semmilyen engedélyt nem kérnek tőled.

Évekkel ezelőtt kinti militária vásárban láttam is a magyar rendszámos autókat. Az egyikbe "Na húzzunk innen a p..ába" felkiáltással bedobtak egy Nagantot zártömb nélkül. A havernak a másik kocsiba meg odaadták a zártömböt. Két fődarabot vittek, ami egy-egy szabs, ha egyvalaki az egésszel lebukik az keményen bcs. Ügyesek.
Nem is gondoltak bele hogy nincs messze Magyarország és nem ők voltak az egyetlen magyar a környéken.
"..."
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

nemtokregelni írta: 2020.06.02. 18:50 Nem ritkaság egyáltalán, ahogy több más Sheriff is nyilvánosan képviseli ezt a véleményt, ez pl. durvább volt, mégis elhangzott: "Tudom, hogy a járőr egyes helyekre csak fél óra alatt ér ki. Én csak annyit kérek (a lakosságtól), hogy mire kiér, már csak egy tanúvallomást kelljen meghallgatnia." Nem ügy ott az ilyesmi, főleg délebbre és vidéken.
Ez biztos valami vadnyugati romantika itt a fórumon, hogy az USA-ban simán le lehet lőni bárkit bármikor büntetlenül.
Hát el kell keserítselek benneteket, sajnos nem így van.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szilzol71 írta: 2020.06.02. 19:01 Ez biztos valami vadnyugati romantika itt a fórumon, hogy az USA-ban simán le lehet lőni bárkit bármikor büntetlenül.
Hát el kell keserítselek benneteket, sajnos nem így van.
Senki nem mondott ilyet, te ide trollkodni jársz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

szilzol71 írta: 2020.06.02. 19:01 Ez biztos valami vadnyugati romantika itt a fórumon, hogy az USA-ban simán le lehet lőni bárkit bármikor büntetlenül.
Hát el kell keserítselek benneteket, sajnos nem így van.
hogy az USA-ban simán le lehet lőni bárkit bármikor büntetlenül

Ezt senki nem állította, de a magánterületre behatoló vagy támadó bűnözőket bizony gyakran lelövik, aminek a folytatása legtöbbször az, hogy senki nem gyanúsítja semmivel, esetleg a rendőri vezető megköszönni.

Viszont a munkásságodat elnézve - pl. most is úgy provokálsz, hogy olyanra válaszolsz, amit nem is állítottam - egyre inkább azt gondolom, hogy trollkodni jársz ide. Esetleg Gaszton, csináltál egy új nicket?
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2020.06.02. 19:03 Senki nem mondott ilyet, te ide trollkodni jársz.
Én is pont erre jutottam, míg Te válaszoltál neki...
Sapienti sat.
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

nemtokregelni írta: 2020.06.02. 19:09 hogy az USA-ban simán le lehet lőni bárkit bármikor büntetlenül

Ezt senki nem állította, de a magánterületre behatoló vagy támadó bűnözőket bizony gyakran lelövik, aminek a folytatása legtöbbször az, hogy senki nem gyanúsítja semmivel, esetleg a rendőri vezető megköszönni.

Viszont a munkásságodat elnézve - pl. most is úgy provokálsz, hogy olyanra válaszolsz, amit nem is állítottam - egyre inkább azt gondolom, hogy trollkodni jársz ide. Esetleg Gaszton, csináltál egy új nicket?
Nem tudom miről beszélsz, én én vagyok nincsen más nickem.
Oké, ez a bárkit bármikor nyilván kicsit erős volt, de ez a "halomra lőnek minden fosztogatót" hozzáállás is kissé nevetséges részetekről, és teszitek mindezt úgy, hogy nem zavarnak a tények.
ISMÉTLEM: Nem lövik halomra a fosztogatókat az USA-ban, még így zavargások idején sem. Van egészséges önvédelmük, és van egészséges gondolkodásuk is. Jól csinálják, na.

A bodycount-ot meg indítsátok el kérlek, hogy mennyi a halott a zavargások kezdete óta, és majd ha vége van, számoljátok össze. Addig is kevesebb Rambó-t nézzetek. :lol: :lol: :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.06.02. 19:03 Senki nem mondott ilyet, te ide trollkodni jársz.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

chucky írta: 2020.06.02. 18:08 Fohh.....ez a másik amitől elpukkan az agyam!A festék fújkálós kis gyökerek!A saját festékével égetném el ezeket :mrgreen:
Égetik a Merciket is rendesen :?
https://www.liveleak.com/v?t=1nnr96u5
Ha megnézed figyelmesen, ezek 99%-ban az ANTIFA tagjai (fehér provokátorok, teljes arcot eltakarva) és "Eat the rich" feliratot fújkálnak, amivel a szegényeket (elkeseredett munkanélküli -főleg fekete - tüntetőket) uszítják a normál középosztály ellen, akik az ő szemükben már gazdagnak számítanak.

Véletlenül sem a manhattan-i bankárok (akik az igazi gazdagok valójában) otthonai és munkahelyei kerülnek felgyújtásra, nem tudom ez feltűnik-e valakinek.

(Amúgy azokból a mercikből még lesznek keveset futott orvos hölgytulajdonostól eladó autók itt Európában... :D )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilzol71 2020.06.02. 20:01-kor.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

szilzol71 írta: 2020.06.02. 18:57 Szerintem az egy Zoraki.... :lol:

A! fosztogatót. Tehát az 1. számút. A többieknek meg szólsz, hogy szíveskedjenek várni, amíg újratöltesz... :lol: :roll: :lol:
A fosztogató az a fajta gyáva féreg ha lelőnek közülük egyet,akkor a többi elpucol az ellenkező irányba :lol:
Itthon nagyon nem kéne töltögetni csak a földre dobni az üres fegyvert és lőni a következővel 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Fortitu írta: 2020.06.02. 19:03 Senki nem mondott ilyet, te ide trollkodni jársz.
Oké, ezen az egy bejegyzésemen kívül melyikkel nem értettél egyet, illetve melyik nem világos?
Érveket pls, ne minősítéseket, ha kérhetem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szilzol71 írta: 2020.06.02. 20:02 Oké, ezen az egy bejegyzésemen kívül melyikkel nem értettél egyet, illetve melyik nem világos?
Érveket pls, ne minősítéseket, ha kérhetem.
Tudom, megint csak belepofázok, de pl én azzal a hozzászólásoddal nem értek egyet, hogy pl nem a manhattani bankárok dolgai kerülnek felgyújtásra. Mondom is miért: elképzelhető... így van. Mint ahogy az is, hogy eddig minden ember meghalt aki evett uborkát. Csak épp amíg nincs bebizonyítva, addig ebből nem kéne levonni, hogy az uborka halálos. Szóval: beszéltél a bankárokkal? Ők fizeznek téged, hogy gyújts fel nem bankár dolgokat? Vagy hogy vezeted te le, ezt az elég erős konteót? És szerintem a többi topikban a többi hozzászólásod is hasonló. Így, ha nincs kettős mérce, miért ne gondolhatná bárki rólad is, hogy te is csak egy felforgató vagy. Mint ahogy te is ezt gondolod másokról. Lehet ugyanannyi jogalapja van mindkettőnek, nem?
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Sparrow írta: 2020.06.02. 21:59 Tudom, megint csak belepofázok, de pl én azzal a hozzászólásoddal nem értek egyet, hogy pl nem a manhattani bankárok dolgai kerülnek felgyújtásra. Mondom is miért: elképzelhető... így van. Mint ahogy az is, hogy eddig minden ember meghalt aki evett uborkát. Csak épp amíg nincs bebizonyítva, addig ebből nem kéne levonni, hogy az uborka halálos. Szóval: beszéltél a bankárokkal? Ők fizeznek téged, hogy gyújts fel nem bankár dolgokat? Vagy hogy vezeted te le, ezt az elég erős konteót? És szerintem a többi topikban a többi hozzászólásod is hasonló. Így, ha nincs kettős mérce, miért ne gondolhatná bárki rólad is, hogy te is csak egy felforgató vagy. Mint ahogy te is ezt gondolod másokról. Lehet ugyanannyi jogalapja van mindkettőnek, nem?
Hát te sem vagy a legélesebb kés a fiókban, ez tisztán látszik.
A manhattani bankárok, mint a valódi gazdagok kerültek említésre, nem mint bármiféle - lázas vízióidban létező - konteó. Pont leszarom, hogy felgyújtottak-e bankfiókot a fal utcában, vagy sem, nézz utána ha érdekel. A mondandómnak a lényege az lett volna, hogy pl. a merciszalon és a lapostévé üzlet felgyújtása és fosztogatása - valamint az "Eat the rich" szlogen a KÖZÉPOSZTÁLY ellen irányul, azok ellen, akik kemény munkával keresték meg az átlagos vagyonukat (lakóház, néhány autó , esetleg kisbót), akik meg tudják/tudnák vásárolni a felgyújtott javakat. Őket próbálják összeugrasztani a szegényebb rétegekkel, akiknek csak álmukban lenne esélyük megvásárolni egy C mercit, vagy egy pingpongasztal méretű lapostévét.

Az igazi gazdagok ellen semmit sem tudnának tenni, hiszen a vagyonuk olyan szinten diverzifikált, hogy bármilyen gyújtogatás/fosztogatás a szúnyogcsípéssel lenne kb. egyenlő nekik, de ebbe most nem menjünk bele, mert nem ez a téma.

Noha tényleg csak belepofáztál, de akkor neked is szívesen válaszolok egyéb felvetéseidre, ha van még kérdésed.
Amúgy mit forgatok fel?
Az itteni csordaszellemet?
Hmm?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

szilzol71 írta: 2020.06.02. 19:20 Nem tudom miről beszélsz, én én vagyok nincsen más nickem.
Oké, ez a bárkit bármikor nyilván kicsit erős volt, de ez a "halomra lőnek minden fosztogatót" hozzáállás is kissé nevetséges részetekről, és teszitek mindezt úgy, hogy nem zavarnak a tények.
ISMÉTLEM: Nem lövik halomra a fosztogatókat az USA-ban, még így zavargások idején sem. Van egészséges önvédelmük, és van egészséges gondolkodásuk is. Jól csinálják, na.

A bodycount-ot meg indítsátok el kérlek, hogy mennyi a halott a zavargások kezdete óta, és majd ha vége van, számoljátok össze. Addig is kevesebb Rambó-t nézzetek. :lol: :lol: :lol:
Még mindig olyasmiket írsz nekem, amit én egyszer sem állítottam. Mit írtam? Olvasás megy? Ha más írta, miért nekem mondod?

BTW, látom itt a végefelé már kezdesz durvulni, ami szerintem tök jó, de a Te szempontodból kissé kontraproduktív... ha tovább akarsz trollkodni, szerintem menj vissza az intelligensebb stílusodhoz, úgy később tiltanak ki :-D
Sapienti sat.
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

nemtokregelni írta: 2020.06.02. 23:53 Még mindig olyasmiket írsz nekem, amit én egyszer sem állítottam. Mit írtam? Olvasás megy? Ha más írta, miért nekem mondod?

BTW, látom itt a végefelé már kezdesz durvulni, ami szerintem tök jó, de a Te szempontodból kissé kontraproduktív... ha tovább akarsz trollkodni, szerintem menj vissza az intelligensebb stílusodhoz, úgy később tiltanak ki :-D
Ha nem inged, ne vedd magadra, majd magára veszi, aki akarja.

Meséld már el, hogy miért tiltanának ki?
Mert nem egyezik a véleményem az itteni mainstream-mel?
Hogy is hívják ezt? Segíts kérlek. :roll:
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szilzol71 írta: 2020.06.02. 23:42 Hát te sem vagy a legélesebb kés a fiókban, ez tisztán látszik.
A manhattani bankárok, mint a valódi gazdagok kerültek említésre, nem mint bármiféle - lázas vízióidban létező - konteó. Pont leszarom, hogy felgyújtottak-e bankfiókot a fal utcában, vagy sem, nézz utána ha érdekel. A mondandómnak a lényege az lett volna, hogy pl. a merciszalon és a lapostévé üzlet felgyújtása és fosztogatása - valamint az "Eat the rich" szlogen a KÖZÉPOSZTÁLY ellen irányul, azok ellen, akik kemény munkával keresték meg az átlagos vagyonukat (lakóház, néhány autó , esetleg kisbót), akik meg tudják/tudnák vásárolni a felgyújtott javakat. Őket próbálják összeugrasztani a szegényebb rétegekkel, akiknek csak álmukban lenne esélyük megvásárolni egy C mercit, vagy egy pingpongasztal méretű lapostévét.

Az igazi gazdagok ellen semmit sem tudnának tenni, hiszen a vagyonuk olyan szinten diverzifikált, hogy bármilyen gyújtogatás/fosztogatás a szúnyogcsípéssel lenne kb. egyenlő nekik, de ebbe most nem menjünk bele, mert nem ez a téma.

Noha tényleg csak belepofáztál, de akkor neked is szívesen válaszolok egyéb felvetéseidre, ha van még kérdésed.
Amúgy mit forgatok fel?
Az itteni csordaszellemet?
Hmm?
A személyeskedésed helyett inkább menjünk bele, mert pont ez a téma, hisz te hoztad fel a szegényeket, gazdagokat, meg a C-mercis amerikai középréteget (sic!). Kik akarják összeugrasztani őket és miért?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

szilzol71 írta: 2020.06.03. 00:07 Meséld már el, hogy miért tiltanának ki?
Mert nem egyezik a véleményem az itteni mainstream-mel?
Hogy is hívják ezt? Segíts kérlek. :roll:
Ja, bocs, ha nem inged, ne vedd magadra, majd magára veszi, aki akarja.
Sapienti sat.
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Sparrow írta: 2020.06.03. 07:42 A személyeskedésed helyett inkább menjünk bele, mert pont ez a téma, hisz te hoztad fel a szegényeket, gazdagokat, meg a C-mercis amerikai középréteget (sic!). Kik akarják összeugrasztani őket és miért?
Oké, bocs a személyeskedésért, csak égnek állt a hajam azon amit írtál, de lépjünk ezen túl.

Leírtam már a legelején ezt egy hosszabb bejegyzésben, ami egy amerikai cikkből született, tehát nem én találtam ki, még mielőtt valaki engem vádolna konteó gyártással. Olvasd el azt is légyszíves.

Szóval egyfelől vannak a békés tüntetők, akik (akár a helyi rendőrökkel együtt) demonstrálnak, és eszük ágában sincs törni-zúzni, pusztítani. Legalábbis nem ezzel a szándékkal vonulnak utcára az elején.
Másfelől pedig vannak a provokátorok (összefoglaló néven csak Antifák, de van ebben a masszában minden, mint karácsonykor), akik kezdeményezik a gyújtogatásokat és összetűzéseket, valamint megkezdik majd bátorítják fosztogatásokat, magukkal rántva sokakat az elkeseredett munkanélküli tüntetőkből a fosztogatásokba.
Ők azok: https://voiceofeurope.com/2020/06/us-fa ... ent-video/

És mivel minden pénzbe kerül, még a zavargások is (utaztatás, etetés/itatás, készletek utántöltése pl. mert a Molotov-koktél sem csapvízzel megy) meg kell vizsgálni, hogy ki finanszírozza az egész történetet, és meg is kapod a választ. Előrebocsátom, hogy nincs információm arról, kik ezek a finanszírozók, majd abból fog kiderülni, hogy ki(k)nek az érdekében történt mindez, aki majd a végén nevet. Ne feledjük el, hogy idén novemberben elnökválasztás lesz náluk, és most egyszerre két válsággal (vírus plusz ez) is szembe kell nézniük.

Az igazi gazdagok meg azért lettek megemlítve, mert a provokátorok "Eat the rich" feliratokkal lázítják a népet, azonban az igazi gazdagokat ilyen gyújtogatásokkal/fosztogatásokkal nem tudják "megenni", mert egyszerűen olyan gazdagok, hogy szerintem fel sem fogják még az ottaniak sem, hogy mennyire. Ezért a tüntetők nagy részének már az is gazdagnak számít, akinek több java/vagyona (szebb lakása/háza, több autója, stb.) van, mint nekik, és értelemszerűen azok ellen fordul a kollektív düh (lásd fekete kosaras autóját is lezúzták, pedig állítólag érte is haragszanak).

Itt a Forbes listája az igazi gazdagokról, láthatod, hogy mennyire nem érezné meg egyik sem, ha felgyújtják pár boltját, vagy irodáját.
https://www.forbes.com/real-time-billio ... 800e823d78
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szilzol71 írta: 2020.06.03. 08:54 Oké, bocs a személyeskedésért, csak égnek állt a hajam azon amit írtál, de lépjünk ezen túl.

Leírtam már a legelején ezt egy hosszabb bejegyzésben, ami egy amerikai cikkből született, tehát nem én találtam ki, még mielőtt valaki engem vádolna konteó gyártással. Olvasd el azt is légyszíves.

Szóval egyfelől vannak a békés tüntetők, akik (akár a helyi rendőrökkel együtt) demonstrálnak, és eszük ágában sincs törni-zúzni, pusztítani. Legalábbis nem ezzel a szándékkal vonulnak utcára az elején.
Másfelől pedig vannak a provokátorok (összefoglaló néven csak Antifák, de van ebben a masszában minden, mint karácsonykor), akik kezdeményezik a gyújtogatásokat és összetűzéseket, valamint megkezdik majd bátorítják fosztogatásokat, magukkal rántva sokakat az elkeseredett munkanélküli tüntetőkből a fosztogatásokba.
Ők azok: https://voiceofeurope.com/2020/06/us-fa ... ent-video/

És mivel minden pénzbe kerül, még a zavargások is (utaztatás, etetés/itatás, készletek utántöltése pl. mert a Molotov-koktél sem csapvízzel megy) meg kell vizsgálni, hogy ki finanszírozza az egész történetet, és meg is kapod a választ. Előrebocsátom, hogy nincs információm arról, kik ezek a finanszírozók, majd abból fog kiderülni, hogy ki(k)nek az érdekében történt mindez, aki majd a végén nevet. Ne feledjük el, hogy idén novemberben elnökválasztás lesz náluk, és most egyszerre két válsággal (vírus plusz ez) is szembe kell nézniük.

Az igazi gazdagok meg azért lettek megemlítve, mert a provokátorok "Eat the rich" feliratokkal lázítják a népet, azonban az igazi gazdagokat ilyen gyújtogatásokkal/fosztogatásokkal nem tudják "megenni", mert egyszerűen olyan gazdagok, hogy szerintem fel sem fogják még az ottaniak sem, hogy mennyire. Ezért a tüntetők nagy részének már az is gazdagnak számít, akinek több java/vagyona (szebb lakása/háza, több autója, stb.) van, mint nekik, és értelemszerűen azok ellen fordul a kollektív düh (lásd fekete kosaras autóját is lezúzták, pedig állítólag érte is haragszanak).

Itt a Forbes listája az igazi gazdagokról, láthatod, hogy mennyire nem érezné meg egyik sem, ha felgyújtják pár boltját, vagy irodáját.
https://www.forbes.com/real-time-billio ... 800e823d78
Tehát egy újságcikk alapján úgy gondolod, hogy egy ismeretlen finanszírozó csoport politikai (választások) célból akarja összeugrasztani az embereket?
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

nemtokregelni írta: 2020.06.03. 08:42 Ja, bocs, ha nem inged, ne vedd magadra, majd magára veszi, aki akarja.
Azért kérdeztem, mert olybá tűnik, hogy nekem írtad.
Én viszont többes szám második személyben írtam a bejegyzésedre, ugyanis nem tudok róla, hogy lehetne ezen a fórumon további júzereket tag-gelni egy adott bejegyzéshez.

De akkor nem veszem magamra, frappáns visszavágások nagymestere... :D
szilzol71

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szilzol71 »

Sparrow írta: 2020.06.03. 09:02 Tehát egy újságcikk alapján úgy gondolod, hogy egy ismeretlen finanszírozó csoport politikai (választások) célból akarja összeugrasztani az embereket?
Nyilván nem csak egy újságcikket olvastam el a témában, hanem amit csak tudtam.
Elképzelhetőnek tartom csakúgy, mint még sokan a 7,5 milliárd emberből.
Ez ilyen főbenjáró bűn, vagy mi, hogy így kérdőre vonsz? :roll:

Azt azért nagy valószínűséggel meg lehet állapítani, hogy a folyamatok nem csak úgy maguktól történnek a nyakontérdeplés miatt, tekintve, hogy volt már ott nem is egy és ennél jóval nagyobb rendőri túlkapás is.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

szilzol71 írta: 2020.06.03. 09:08 Nyilván nem csak egy újságcikket olvastam el a témában, hanem amit csak tudtam.
Elképzelhetőnek tartom csakúgy, mint még sokan a 7,5 milliárd emberből.
Ez ilyen főbenjáró bűn, vagy mi, hogy így kérdőre vonsz? :roll:

Azt azért nagy valószínűséggel meg lehet állapítani, hogy a folyamatok nem csak úgy maguktól történnek a nyakontérdeplés miatt, tekintve, hogy volt már ott nem is egy és ennél jóval nagyobb rendőri túlkapás is.
Félreértés ne essék, nem vonlak kérdőre. Egyszerűen szerettem volna tisztázni, mit akartál mondani. Már csak az a kérdés, miért.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2020.07.01. 11:19 Szeretném kérni, hogy amikor a kezedben lévő fegyverről készít felvételt az operatőr, ne közelítsen annyira rá, így nem kell minden kézmozdulatot kamerarángatással követni. Meg úgy általában, hogy rázoomol, vissza, rázoomol, vissza, kellemetlen. A kevesebb több, amikor beszélsz mondjuk a tárkioldóról, amúgy is a kamera felé fordítod, nem kell hogy kitöltse az egész képernyőt. A beszéd- és lövéshangok közti különbséggel együtt tudok élni, de ez nagyon zavaró.
Nyaf-nyaf... Ingyenes, ezért nem kritika tárgya.,szvsz. Sorry az őszinte válasz miatt,nem a személyed ellen szól, csak a jelenség az, ami miatt mindig" idegállapotba "kerülök.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

The Gent írta: 2020.07.01. 12:29 Nyaf-nyaf... Ingyenes, ezért nem kritika tárgya.,szvsz.
1. Pont ugyanannyiba kerül jól megcsinálni, mint szarul.
2. Mások komoly összegeket fizetnek mindenféle tanácsadóknak hogy kijavítsák a hibáikat, a kartács meg ingyen látta el jó tanáccsal őket.
*MODERÁTOR ÁLTAL TÖRÖLT MONDAT*
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

The Gent írta: 2020.07.01. 12:29 Nyaf-nyaf... Ingyenes, ezért nem kritika tárgya.,szvsz. Sorry az őszinte válasz miatt,nem a személyed ellen szól, csak a jelenség az, ami miatt mindig" idegállapotba "kerülök.
OFF
Bocsi, de ha valami ingyen van, akkor az lehet bármilyen, pofabefog, mert ingyen van? Érdekes.. Csak egy kérést/ tanácsot adott a kolléga. Egyáltalán nem egy vérprofi CGI-os videót várt. Egy pici odafigyelés is ingyen van és kb semmi erőbedobást nem igényel, viszont sokat javít a dolgon. Tény, hogy így is örülünk, hogy vannak ilyen videók és köszönjük, de semmivel nem több picit odafigyelni apróságokra.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2020.07.01. 12:29 Nyaf-nyaf... Ingyenes, ezért nem kritika tárgya.,szvsz. Sorry az őszinte válasz miatt,nem a személyed ellen szól, csak a jelenség az, ami miatt mindig" idegállapotba "kerülök.
Sorry de ebben most nincs igazad. Nem kritika volt, hanem javító célú észrevétel.
Én is éppen le akartam írni, hogy én az alábbiakon gondolkoznék el

- Állvány beszerzése, egyes snitteket nem kézből hanem rögzített állásból állványról vennék fel.
- Mikrofon beszerzése: a hangminőség sokszor csapnivaló.
- Lámpa beszerzése: sima Obi/Praktiker építkezésre való álló lámpa két oldalról, elé egy sütő papír a fény szórására (McGyver megoldás, de működik, próbáltam!), és kész. Egy rosszul megvilágított pincelőtéren sosem lesz jó minőségű a felvétel.
- A kamera cseréjén elgondolkoznék, de már lehet hogy a jobb világítás önmagábanr nagyságrendekkel emel a minőségen.

Ezen nem csilliós tételek. De ma a youtube-on egyre jobb és jobb minőségű amatőr vlogok terjednek el. Ezek is mind ingyenesek, és mind a nézettségért versenyeznek.
Ott vannak pl a Kapszlis videók. Azok is ingyenesek, és azok elég faszagányos minőségűek mind hangilag mind képileg mind "vágásilag".
Szóval igen, a szakmai tartalom lényeg, de a láthatóan amatőr körülmények azok néha rontják az élményt. Az nem érv hogy "ha fizetsz érte csak akkor lesz jobb" mert ma már nagyon nem ebbe az irányba mennek a dolgok a Vlogok terén, ma nem ez a trend, ezt el kell fogadni.

Én egyébként azt sem tartanám istentől elrugaszkodott ötletnek, ha a videók elején-végén pár tíz másodperc spotot helyeznek el valamilyen termékről, vagy behozná maga Gvass a támogatott tartalmat. Egy üzlet hirdethetne valamit, vagy csak saját magát. És azzal a biznisz is pörög, amiért megéri invesztálni a minőségibb tartalomba.

És hosszú távon még angol vagy német feliratot is készítenék próbakébb pár videőhoz, ahhoz ami az EU-ban vagy máshol érdekes lehet. Azzal a külföldi nézettsége nő meg a dolognak. Lásd Kapszli, ahol eleve kétnyelvűek a videók, vagy Balázs csak angolul készíti el. (Tudom más piac és más profil, de működőképes a dolog!)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

Ha olyan sokba kerülne/veszteséges volna akár a kaliberinfo, akár a fegyvervideo oldal/YT csatorna, gvass valszeg már rég felhagyott volna a dologgal...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2020.07.01. 12:29 Nyaf-nyaf... Ingyenes, ezért nem kritika tárgya.,szvsz. Sorry az őszinte válasz miatt,nem a személyed ellen szól, csak a jelenség az, ami miatt mindig" idegállapotba "kerülök.
Én meg amiatt kerülök idegállapotba, hogy számomra az egyik leginformatívabb csatorna, ami ráadásul az anyanyelvemen működik, fejfájást vagy hányingert okoz a kép rángatása miatt. Rengeteg tényező lehetne még jobb, ahogy itt is sorolták, de nem várnék csúcsminőségre törekvést.
Ne felejtsd el, hogy ami ingyen van, ott te vagy az árú. Magyarán szólva a kattintásodra hajtanak. Ha nem csúcsprofi a minőség, de számomra hasznos és azért élvezhető, szívesen kattintok. De ha kb. fizikai rosszullétet okoz megnézni, az a kattintásszámon is látszani fog előbb utóbb. Ezért szóltam, mert ez nem volna jó a csatorna üzemeltetőjének, és aztán áttételesen nekem sem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2020.07.01. 13:53 Ne felejtsd el, hogy ami ingyen van, ott te vagy az árú. Magyarán szólva a kattintásodra hajtanak.
Igen ez egy nagyon nagy mondás, sokminden másra is igaz. Ami ingyen van ott te magad vagy az áru.
A legértékesebbel fizetünk a tartalomért: az időnkkel és a figyelmünkkel, és persze később ebből konvertált vásárlásokkal, előfizetéssel, stb.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.07.01. 14:23 Igen ez egy nagyon nagy mondás, sokminden másra is igaz. Ami ingyen van ott te magad vagy az áru.
Szia,

Azert a fenti csak a mukodo uzleti modelleken belul igaz, vagyis akad ellenpelde, pl. a GNU license-elt programok, amik kozul a legismertebb a Linux (nem egy konkret disztribucio, hanem maga a Linux), ezek alapvetoen ugy jottek letre, hogy par embernek az a hobbija, hogy csinal valami hasznosat. Es mivel hobbi es nem uzlet, ezert nyugodtan megcsinalhatja jora (nincs manager, aki kiszamolja, hogy mennyire legyen jo a maximalis profithoz).

Bel
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2020.07.01. 12:46 Sorry de ebben most nincs igazad. Nem kritika volt, hanem javító célú észrevétel.
Én is éppen le akartam írni, hogy én az alábbiakon gondolkoznék el

- Állvány beszerzése, egyes snitteket nem kézből hanem rögzített állásból állványról vennék fel.
- Mikrofon beszerzése: a hangminőség sokszor csapnivaló.
- Lámpa beszerzése: sima Obi/Praktiker építkezésre való álló lámpa két oldalról, elé egy sütő papír a fény szórására (McGyver megoldás, de működik, próbáltam!), és kész. Egy rosszul megvilágított pincelőtéren sosem lesz jó minőségű a felvétel.
- A kamera cseréjén elgondolkoznék, de már lehet hogy a jobb világítás önmagábanr nagyságrendekkel emel a minőségen.

Ezen nem csilliós tételek. De ma a youtube-on egyre jobb és jobb minőségű amatőr vlogok terjednek el. Ezek is mind ingyenesek, és mind a nézettségért versenyeznek.
Ott vannak pl a Kapszlis videók. Azok is ingyenesek, és azok elég faszagányos minőségűek mind hangilag mind képileg mind "vágásilag".
Szóval igen, a szakmai tartalom lényeg, de a láthatóan amatőr körülmények azok néha rontják az élményt. Az nem érv hogy "ha fizetsz érte csak akkor lesz jobb" mert ma már nagyon nem ebbe az irányba mennek a dolgok a Vlogok terén, ma nem ez a trend, ezt el kell fogadni.

Én egyébként azt sem tartanám istentől elrugaszkodott ötletnek, ha a videók elején-végén pár tíz másodperc spotot helyeznek el valamilyen termékről, vagy behozná maga Gvass a támogatott tartalmat. Egy üzlet hirdethetne valamit, vagy csak saját magát. És azzal a biznisz is pörög, amiért megéri invesztálni a minőségibb tartalomba.

És hosszú távon még angol vagy német feliratot is készítenék próbakébb pár videőhoz, ahhoz ami az EU-ban vagy máshol érdekes lehet. Azzal a külföldi nézettsége nő meg a dolognak. Lásd Kapszli, ahol eleve kétnyelvűek a videók, vagy Balázs csak angolul készíti el. (Tudom más piac és más profil, de működőképes a dolog!)
Ahogy érzed. Sztem itt a" keménymag "nagyobbik része nalam10-15 évvel fiatalabb.
Természetes, hogy néha máshogy látjátok, látom a dolgokat. Ezt hívják generációs ellentétnek. Elfogadom, főleg, ha kulturált hangnemben történik. Más társadalmi, politikai környezetben szocializálodtunk, mások az elmenyeink, sorolhatnám, de sztem, érted mit akarok mondani.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

The Gent írta: 2020.05.06. 19:52 tumblr_my4kh8PAoR1rw1wnno1_400.gif

"Importált migráns" ?? Én egyet sem láttam, már vagy öt éve...
Sétálgassál kicsit Bp. belvárosában. Nem mondom, hogy hemzsegnek, mert szerencsére nagyon nem, de fogsz látni itt-ott lézengőket.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.11.24. 14:55 én meg minden héten megyek oda, és múlt héten sem volt.
Ja hát hazaárulóknak persze, hogy nincs ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

Beszúrtam párat, tovább nem volt kedvem görgetni visszafele.
1.jpg
1.jpg (53.42 KiB) Megtekintve 32673 alkalommal
2.jpg
2.jpg (53.97 KiB) Megtekintve 32673 alkalommal
3.jpg
3.jpg (48.91 KiB) Megtekintve 32673 alkalommal
4.jpg
4.jpg (25.43 KiB) Megtekintve 32673 alkalommal
gvass1 írta: 2020.11.24. 14:55 én meg minden héten megyek oda, és múlt héten sem volt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
laszlokovacs írta: 2020.11.24. 15:37 Beszúrtam párat, tovább nem volt kedvem görgetni visszafele.
Nyilván, ami a faszbukon megjelenik, az mind igaz, meg az kapható is.
light sabers onvedlemi boltok.jpg
(Figyu! A karácsonyfát nem a Jézuska hozza, a gyereket meg nem a gólya!!!)

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

Lehet, hogy kevés volt, és kereskedőket nem szolgálnak ki? Ezt nem tudom.

Én úgy tapasztaltam eddig, hogy amit kiírnak, az egy bizonyos ideig kapható is. Olyat nem tapasztaltam, hogy kiírtak volna valamit, ami a kiírás pillanatában sem volt már elérhető.
gvass1 írta: 2020.11.24. 16:01 OFF



Nyilván, ami a faszbukon megjelenik, az mind igaz, meg az kapható is.

light sabers onvedlemi boltok.jpg

(Figyu! A karácsonyfát nem a Jézuska hozza, a gyereket meg nem a gólya!!!)

ON
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
laszlokovacs írta: 2020.11.24. 16:10 Lehet, hogy kevés volt, és kereskedőket nem szolgálnak ki? Ezt nem tudom.

Én úgy tapasztaltam eddig, hogy amit kiírnak, az egy bizonyos ideig kapható is. Olyat nem tapasztaltam, hogy kiírtak volna valamit, ami a kiírás pillanatában sem volt már elérhető.

Most azt állítod, hogy én hazudok és nincs jedi-kard??? Hát lehet ilyet csinálni???
Téged a gólya hozott, most már biztos vok.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
laszlokovacs
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2020.11.16. 14:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: laszlokovacs »

Modi, lécci töröld az ehhez kapcsolódó hozzászólásokat, elszennyeztük az adásvételt, elnézést.
Judge Dredd írta: 2020.11.23. 14:23
gvass1 írta: 2020.11.24. 16:13 OFF
Most azt állítod, hogy én hazudok és nincs jedi-kard??? Hát lehet ilyet csinálni???
Téged a gólya hozott, most már biztos vok.
ON
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Pithecus írta: 2020.12.19. 23:51 A kérdés felvetése érdekes, éppúgy a való élettel való kapcsolata. :o Egy gazdasággal foglalkozó értekezlet szünetében beszélgettünk, mindenki tudta miről van szó. Ha Te most és itt nem tudod, akkor felesleges lenne magyarázni.
Nyilván itt nem csak én nem tudom hogy mi történt ott konkrétan, hanem senki, rajtad kívül.
Ezért lenne korrekt megírni, hogy konkrétan mi volt. Vagy akadályoz ebben valami?😉
Ez így homályosan belengetve nem sokat ér így.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2020.12.20. 09:08 Nyilván itt nem csak én nem tudom hogy mi történt ott konkrétan, hanem senki, rajtad kívül.
Ezért lenne korrekt megírni, hogy konkrétan mi volt. Vagy akadályoz ebben valami?😉
Ez így homályosan belengetve nem sokat ér így.
+1
;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

WildBear23 írta: 2020.12.20. 09:08 Nyilván itt nem csak én nem tudom hogy mi történt ott konkrétan, hanem senki, rajtad kívül.
Ezért lenne korrekt megírni, hogy konkrétan mi volt. Vagy akadályoz ebben valami?😉
Ez így homályosan belengetve nem sokat ér így.
-1 :P :lol:
Természetesen mindjárt megadom a pontos időpontot, a helyszínt, a résztvevőket minisztériumi osztásban, természetesen nevekkel-beosztásokkal és hogy milyen adatokat kellett "kissé" igazítani. ;)
Mit hozott a Mikulás Maci? Nyugi jön már a Jézuska is! A Nyuszi viszont még odébb van.
Mindezt persze azok után, hogy a valóságot nem egészen fedő statisztikai néphülyítésekre felhoztam egy általam konkrétan ismert példát. ;)
Egyébként a hazudozáson kívül a svédeknél például területi elosztásban 1 vadászra 100 szarvas esik, nálunk meg 100 vadászra 1 szarvas. Sapienti sat.
Tudod azért tetszik ez az itteni "politikamentesség", ahol kiderül, hogy mindenütt jó, de nálunk a legszarabb. Mindenütt okosak, csak nálunk maflák. Az is eszembe ötlik, hogy láthatóan az egész világ hülye, csak akad itt néhány helikopter. És ezeket a témákat felváltva mantrázni... :shock:
Mielőtt még ez is aréna/törlésbe jutna, dictum, factum, punctum!
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Nem érdekelnek a nevek, meg az időpont, csak hogy milyen statisztikán mit valtoztattak.
Mert lehet tök jogos dolog, meg égbekiáltó csalás is.

A konkrétumok nélkül csak ilyen "a szomszéd öregasszony nászasszonyának unokahuga hallott valamit"..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Ja, végülis teljesen hihető hogy 2020-ban egy Svédország kaliberű helyen csak úgy nyom nélkül eltűnik pár(száz, ezer, akármennyi) ember és ez senkinek nem szúr szemet...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

WildBear23 írta: 2020.12.20. 17:23 Nem érdekelnek a nevek, meg az időpont, csak hogy milyen statisztikán mit valtoztattak.
Mert lehet tök jogos dolog, meg égbekiáltó csalás is.

A konkrétumok nélkül csak ilyen "a szomszéd öregasszony nászasszonyának unokahuga hallott valamit"..
- pro primo először: nem fogtad fel a "dictum, factum, punctum" lényegét, de nem baj, most az egyszer, a kedvedért...
- pro primo másodszor ;) : aki kíváncsi az nem öregszik meg, olvasd el St. Lem Kiberiáda című művében Mohó történetét a mindentudásról.
- pro primo harmadszor :lol: :P : szóval szerinted egy statisztikát hamisítani lehet tök jogosan és égbekiáltó csalásnak minősülően is? Ja értem, erre céloztam korábban. :o :shock: :x
- pro primo negyedszer :mrgreen: :idea: : soha sem fogod megtudni :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Válasz küldése