Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2022.08.26. 21:41 szerintem már ezerszer volt, de ismétlés a tudás felmenője:
ez az egész téma (nem halálos tuningolása halálossá) azért fasság, mert a kérdés nem az eszköz megléte/hiánya, hanem az akarat megléte/hiánya

teljesen legálisan birtokol6 kb bárki nemhogy kést, baltát, íjat+nyilat, hanem akár középkori ostromgépet is

ha meg akar ölni, és nincs ostromgépe, vagy rommá tuningolt akármicsodája, ami korábban legálisnak indult, akkor le fog késelni, vagy simán a haverjaival addig rugdosnak a földön, amíg nem marad ép belső szerved (mondjuk miután lefújtak egy teljesen korrekt önvédelmi gázdeóval)

ha meg nem akar megölni, akkor meg akkor sem fog, ha egy csöre töltött AK lóg a nyakában
Egyetértek, de valakinek az okoz örömet, hogy belép a tuning(!) topikba, és ott problémázik a tuningoláson.

Nekem, medveként egy vadásszal volt ilyen sztorim, a végén már gyanús is lett, hogy miért jár az erdőmbe..😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

amit irsz az ugy faszsag ahogy van.
itt arrol van szo hogy hagytak a deklaraltan nem halalos gumilovedekes fegyverek gyartasat, marhaolovel es vasporossal meg lattuk mire kepes.
gondolom nem veletlenul irta a gyarto tobbszor is hogy az ajanlastol eltero tolteny es lovedek hasznalata miatti buntetojogi felelosseg a felhasznalot terheli.
abban is biztos lehetsz a hogy az illetekes elvtarsaknak mar nagyon csipi a szemet, amint lesz valami urugy ez is megy a lecsoba.
aztan lehet sirni hogy nem ilyen lovat akartunk...
reszemrol a tema lezarva...
szöged írta: 2022.08.26. 21:41 szerintem már ezerszer volt, de ismétlés a tudás felmenője:
ez az egész téma (nem halálos tuningolása halálossá) azért fasság, mert a kérdés nem az eszköz megléte/hiánya, hanem az akarat megléte/hiánya

teljesen legálisan birtokol6 kb bárki nemhogy kést, baltát, íjat+nyilat, hanem akár középkori ostromgépet is

ha meg akar ölni, és nincs ostromgépe, vagy rommá tuningolt akármicsodája, ami korábban legálisnak indult, akkor le fog késelni, vagy simán a haverjaival addig rugdosnak a földön, amíg nem marad ép belső szerved (mondjuk miután lefújtak egy teljesen korrekt önvédelmi gázdeóval)

ha meg nem akar megölni, akkor meg akkor sem fog, ha egy csöre töltött AK lóg a nyakában
ingyom bingyom tálib-e?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

qqriq írta: 2022.08.26. 22:52 abban is biztos lehetsz a hogy az illetekes elvtarsaknak mar nagyon csipi a szemet, amint lesz valami urugy ez is megy a lecsoba.
aztan lehet sirni hogy nem ilyen lovat akartunk...
reszemrol a tema lezarva...
Ebben egészen biztos lehetsz. Pont az ilyen tunigbuzik fognak a legjobban sírni. Nem akarok tippeket adni a hatóságnak, de elég a múzeális definíciójába egy évszámot (pl 1900) bele tenni és onnantól, hogy egy klasszikust idézzek: "pofa be, roló le"...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: G.D »

qqriq írta: 2022.08.26. 22:52 abban is biztos lehetsz a hogy az illetekes elvtarsaknak mar nagyon csipi a szemet, amint lesz valami urugy ez is megy a lecsoba.
aztan lehet sirni hogy nem ilyen lovat akartunk...
reszemrol a tema lezarva...
És ha az ezekről szóló topikot itt bezárjuk és onnantól sose beszélünk róla, akkor vajon kisebb, nagyobb vagy ugyanakkora eséllyel következik ez be :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2022.08.26. 23:30 És ha az ezekről szóló topikot itt bezárjuk és onnantól sose beszélünk róla, akkor vajon kisebb, nagyobb vagy ugyanakkora eséllyel következik ez be :?:
A szocializmusban volt szokás, hogy "amiről nem beszélünk, az nincs".

A tuningot az tette széles körben elterjedté, hogy a kereskedők a riasztópatronok között árulják a marhapatront, és ajánlják a gumis fegyverekbe.

(De tudást nem adnak hozzá, hogy milyen kombinációkban NE használd..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

ahogy olvasom itt a hozzászólásokat, egyre jobban körvonalazódik bennem, hogy idehaza miért olyan a fegyvertörvényünk, amilyen. emberek, ez egyszerűen lehangoló és szánalmas :(
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

mlaca írta: 2022.08.27. 10:52 ahogy olvasom itt a hozzászólásokat, egyre jobban körvonalazódik bennem, hogy idehaza miért olyan a fegyvertörvényünk, amilyen. emberek, ez egyszerűen lehangoló és szánalmas :(
Akkor FB csoportokba inkább be se lépj, mert még a mostanin is szigorítani akarnál :lol:
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

qqriq írta: 2022.08.26. 22:52 amit irsz az ugy faszsag ahogy van.
itt arrol van szo hogy hagytak a deklaraltan nem halalos gumilovedekes fegyverek gyartasat, marhaolovel es vasporossal meg lattuk mire kepes.
gondolom nem veletlenul irta a gyarto tobbszor is hogy az ajanlastol eltero tolteny es lovedek hasznalata miatti buntetojogi felelosseg a felhasznalot terheli.
abban is biztos lehetsz a hogy az illetekes elvtarsaknak mar nagyon csipi a szemet, amint lesz valami urugy ez is megy a lecsoba.
aztan lehet sirni hogy nem ilyen lovat akartunk...
reszemrol a tema lezarva...
az általad vázolt nézőpontra ugyanúgy az akarat megléte/hiánya adja meg a választ, csak ez most az illetékes elvtárs részéről
ha be akarja tíccsukóni, akkor abban az esetben is be fogja, ha senki nem csinál semmit (a flóbert jó analógia?)
ha nem akarja betíccsukóni, akkor meg nem fogja (hiszen a felelősség a felhasználónál van a nem rendeltetésszerű használattal)

és nem kell elmenni a járművekig
hajszárítóval is lehet embert ölni a szabályok be nem tartása esetén
[ebből következik, hogy: TÍCCSUKÓJUK BE A ZÖSSZES HAJSZÁRÍTÓT IS! (közvetlenül a kések, balták és egyéb mezőgazdasági eszközök után)]

és még mielőtt bárkiben megfoganna az összeesküvéselmélet, és levezetné az irományomból, hogy akkor most én minden bizonnyal tuninger vagyok; nem, nem vagyok, hanem barnakönyves takonygerincű vagyok, és egyáltalán nem is rendelkezem gumis játékszerekkkel, csupán a véleményemet fejtettem ki

korrekció:
bocsi Sjani86!
nem mielőtt, hanem MIUTÁN!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szöged 2022.08.27. 13:48-kor.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2022.08.26. 22:35 Egyetértek, de valakinek az okoz örömet, hogy belép a tuning(!) topikba, és ott problémázik a tuningoláson.

Nekem, medveként egy vadásszal volt ilyen sztorim, a végén már gyanús is lett, hogy miért jár az erdőmbe..😉
akkor most részletezd kérlek ezt a medvevadászerdő történetet
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2022.08.27. 13:44 akkor most részletezd kérlek ezt a medvevadászerdő történetet
Nem akarod, hidd el nekem... :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2022.08.27. 13:44 akkor most részletezd kérlek ezt a medvevadászerdő történetet
Végülis vannak benne fegyverek, ontopic itt. ;)

https://youtu.be/cr4BR-N9yEs
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

WildBear23 írta: 2022.08.27. 14:33 Végülis vannak benne fegyverek, ontopic itt. ;)

https://youtu.be/cr4BR-N9yEs
Ó jaj :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2022.08.26. 22:52 abban is biztos lehetsz a hogy az illetekes elvtarsaknak mar nagyon csipi a szemet, amint lesz valami urugy ez is megy a lecsoba.
aztan lehet sirni hogy nem ilyen lovat akartunk...
reszemrol a tema lezarva...
Ebben sajnos nagy igazság van. A fegyverjogunk olyan, amilyen, tény hogy az 1990-es évek elejéhez képest rengeteg örvendetes változás történt a gázriasztóktól a lőszertöltésig bezárólag, aki beáll a sorba az ma akár AK-ból átalakított éles öntöltő puskát is tarthat otthon - de továbbra is hihetetlenül sok fasság terheli. Lásd szerelt gumis fegyverek kérdése, paprika spray tiltása, értelmetlen 7,5J korlát légfegyvereknél (amit csak az tart be, aki be is akarja tartani), gázriasztók fegyverenkénti engedélyeztetése, az EU-ban egyedülálló MKH laminátumok - csak a fontosabbakat említve.
A határok folyamatos kijjebb tologatása fontos, a sokakat érintő valós problémákat napirenden kell(ene) tartani, de én sem azt tartom a jó iránynak ha a szabályokkal erősen mandinerező, kuruckodó "megoldom okosba" szürkezónás magyar stílusban haladnak a dolgok.Az qrva könnyen visszaüthet, aminek sírás lesz a vége.

Ezzel együtt én hasznosabbnak tartom ha nyíltan kibeszéljük a kérdést (tuningolás), mintha agyonhallgatjuk, és úgy teszünk mintha nem létezne, ahogy már előttem is írták.
olddmegokosba.jpg
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2022.09.05. 10:33 Ebben sajnos nagy igazság van. A fegyverjogunk olyan, amilyen, tény hogy az 1990-es évek elejéhez képest rengeteg örvendetes változás történt a gázriasztóktól a lőszertöltésig bezárólag, aki beáll a sorba az ma akár AK-ból átalakított éles öntöltő puskát is tarthat otthon - de továbbra is hihetetlenül sok fasság terheli. Lásd szerelt gumis fegyverek kérdése, paprika spray tiltása, értelmetlen 7,5J korlát légfegyvereknél (amit csak az tart be, aki be is akarja tartani), gázriasztók fegyverenkénti engedélyeztetése, az EU-ban egyedülálló MKH laminátumok - csak a fontosabbakat említve.
A határok folyamatos kijjebb tologatása fontos, a sokakat érintő valós problémákat napirenden kell(ene) tartani, de én sem azt tartom a jó iránynak ha a szabályokkal erősen mandinerező, kuruckodó "megoldom okosba" szürkezónás magyar stílusban haladnak a dolgok.Az qrva könnyen visszaüthet, aminek sírás lesz a vége.

Ezzel együtt én hasznosabbnak tartom ha nyíltan kibeszéljük a kérdést (tuningolás), mintha agyonhallgatjuk, és úgy teszünk mintha nem létezne, ahogy már előttem is írták.

olddmegokosba.jpg
az a súlyos probléma, hogy még a komcsi rendszerben eluralkodott az a gondolkodásmód, hogy:
"ha vissza lehet valamivel élni, akkor biztosan lesz olyan, aki vissza is fog vele élni, ezért a legjobb, ha betíccsukoljuk, mielőtt engedélyznénk, ezzel kizárva a visszaélés lehetőségét"
és értem én, hogy generációk nőttek fel úgy, hogy a boldogulás csak más kárán volt lehetséges, de talán itt lenne az ideje a mentalitásváltásnak

kivételekre nem lehet szabályt alapozni
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2022.09.05. 11:21 az a súlyos probléma, hogy még a komcsi rendszerben eluralkodott az a gondolkodásmód, hogy:
"ha vissza lehet valamivel élni, akkor biztosan lesz olyan, aki vissza is fog vele élni, ezért a legjobb, ha betíccsukoljuk, mielőtt engedélyznénk, ezzel kizárva a visszaélés lehetőségét"
és értem én, hogy generációk nőttek fel úgy, hogy a boldogulás csak más kárán volt lehetséges, de talán itt lenne az ideje a mentalitásváltásnak

kivételekre nem lehet szabályt alapozni
Amíg nincs erős érdekvédelmi szervezet, addig ez a "koszos civil kezébe fegyver nem való" felfogás fog uralkodni azok körében, akik a jogszabályokat írják. Egyelőre kizárólag a vadászok tudnak ilyesmit felmutatni, nyilván nem elhanyagolható hogy a parlamentben ülő befolyásosak közül is sokan vadásznak. Mostanában kezd felzárkózni az elöltöltős vonal is, akik az egyébként marginális, párszáz fős mikroközösség érdekeit képviselik nagyon ügyesen, és több számukra előnyös jogszabály-módosítást vittek át. Ezt nem leszólásként mondom, tanulni lehetne tőlük.

A mentalitás-váltással egyetértek, aminek az lenne az első lépése hogy ne az igrendet és a BM-et gyalázzuk habzó szájjal egy nyílt fórumon, amikor fegyverjogi kérdések felmerülnek. Ez kritika magam felé is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2022.09.05. 12:02 Amíg nincs erős érdekvédelmi szervezet, addig ez a "koszos civil kezébe fegyver nem való" felfogás fog uralkodni azok körében, akik a jogszabályokat írják. Egyelőre kizárólag a vadászok tudnak ilyesmit felmutatni, nyilván nem elhanyagolható hogy a parlamentben ülő befolyásosak közül is sokan vadásznak.

Csak realitásnak megfelelően átsúlyoztam.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.10.12. 14:39 És ez egyébként tökugyanaz, mint a pont alattad berakott Ek JAG1, csak másik forgalmazói néven és terepszínben:-)))
És ez az Önvédelmi Boltban szabadon kapható..? :o :roll: :?
Pedig halálosabb helyből, mint bármelyik gázriasztó nekifutásból.
Olcsóbb is, csendes is, és a "tudjukkik" is ezt használják.
https://www.google.com/search?q=szamszerij+orvvadasz

Orvvadászok számszeríjjal vadásztak dámszarvasra
Eltévedt nyílvessző buktatta le az orvvadászt
Nyílpuskás orvvadászokat fogtak
Orvvadász garázdálkodik Nógrádban, nyílpuskával lőttek meg egy dámszarvasbikát
Nyílpuskával öltek vadkant a nógrádi orvvadászok
Nyílpuskával lőttek meg egy szarvasbikát Nógrádban
Nyílpuskás komlói orvvadászokat fogtak a rendőrök
Lebukott orvvadász
Orvvadászokat vettek őrizetbe Háromszéken
https://vadaszlap.hu/2018/03/28/lebukott-orvvadasz/
https://vadaszlap.hu/2018/03/28/lebukott-orvvadasz/
Orvvadász nyilpuska.jpg (50.62 KiB) Megtekintve 23152 alkalommal

És hogy valami jó hír is legyen a végére:
Visszaengedték a Fertő tónál nyílpuskával meglőtt nyári ludakat
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.10.12. 15:08 És ez az Önvédelmi Boltban szabadon kapható..? :o :roll: :?
És a VADÁSZBOLTOKBAN miért árulnak gázpisztolyt, mikor azzal nem lehet vadászni?

Sőt, múltkor bementem egy ajtón egy áruházban, amire az volt írva, hogy "NŐK", de csak WC-k voltak bent!!!

MUHAHAHAHAHAHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Judge Dredd írta: 2022.10.12. 15:11 Íjászat arénásítva.
Bocsánat, de ami hozzászólást beraktam, az a topik témájához kapcsolódott, ONtopik volt!
Ahogy az összes, benne lévő link is.
Kérem szépen visszarakni, és egyenlő mércével mérni!
Köszönöm.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2022.10.12. 15:08 És ez az Önvédelmi Boltban szabadon kapható..? :o :roll: :?
Pedig halálosabb helyből, mint bármelyik gázriasztó nekifutásból.
Olcsóbb is, csendes is, és a "tudjukkik" is ezt használják.
https://www.google.com/search?q=szamszerij+orvvadasz

Orvvadászok számszeríjjal vadásztak dámszarvasra
Eltévedt nyílvessző buktatta le az orvvadászt
Nyílpuskás orvvadászokat fogtak
Orvvadász garázdálkodik Nógrádban, nyílpuskával lőttek meg egy dámszarvasbikát
Nyílpuskával öltek vadkant a nógrádi orvvadászok
Nyílpuskával lőttek meg egy szarvasbikát Nógrádban
Nyílpuskás komlói orvvadászokat fogtak a rendőrök
Lebukott orvvadász
Orvvadászokat vettek őrizetbe Háromszéken

Orvvadász nyilpuska.jpg


És hogy valami jó hír is legyen a végére:
Visszaengedték a Fertő tónál nyílpuskával meglőtt nyári ludakat
És a személyautó kereskedésben kapható teherautó is?
Pedig milyen tömegmészárlást lehet vele csinálni? :roll:
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

WildBear23 írta: 2022.10.12. 15:13 Bocsánat, de ami hozzászólást beraktam, az a topik témájához kapcsolódott, ONtopik volt!
Ahogy az összes, benne lévő link is.
Kérem szépen visszarakni, és egyenlő mércével mérni!
Köszönöm.
Nyugodtan megbeszélheted a témákat a vadászati, vagy ami oda való, az íjászat topikban. A veszekedést nem hagyom a szaktopikban.

Kettős mérce, ha jól értem mire célzol: kapott egy saját alfórumot a tuning téma, annak ellenére, hogy személy szerint nem igazán örülök a létezésének.
I am the law.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Íjászat, íjak

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2022.10.12. 15:08 És ez az Önvédelmi Boltban szabadon kapható..? :o :roll: :?
Pedig halálosabb helyből, mint bármelyik gázriasztó nekifutásból.
Olcsóbb is, csendes is, és a "tudjukkik" is ezt használják.
https://www.google.com/search?q=szamszerij+orvvadasz

Orvvadászok számszeríjjal vadásztak dámszarvasra
Eltévedt nyílvessző buktatta le az orvvadászt
Nyílpuskás orvvadászokat fogtak
Orvvadász garázdálkodik Nógrádban, nyílpuskával lőttek meg egy dámszarvasbikát
Nyílpuskával öltek vadkant a nógrádi orvvadászok
Nyílpuskával lőttek meg egy szarvasbikát Nógrádban
Nyílpuskás komlói orvvadászokat fogtak a rendőrök
Lebukott orvvadász
Orvvadászokat vettek őrizetbe Háromszéken

Orvvadász nyilpuska.jpg


És hogy valami jó hír is legyen a végére:
Visszaengedték a Fertő tónál nyílpuskával meglőtt nyári ludakat
Ês a gyógyszeripari vegyészek mérgeket is gyártanak?
Megint kezdesz személyeskedni?
Kicsit unalmas már....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

WildBear23 írta: 2022.10.12. 15:38 Kettős mérce: az egyik topikban simán mehet a feszkókeltés, a másikból pedig rögtön arénásítod ami pedig ott ON topik.
Rendben, akkor ezen próbáljunk meg javítani. Gondold át, aztán beszéljük meg privátban, mit lehet tenni.
I am the law.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

WildBear23 írta: 2022.10.12. 15:38 Már bocsáss meg, de én nem veszekedtem! :o
Beraktam az adott topik témájával kapcsolatos hireket, és egy képet.



Kettős mérce: az egyik topikban simán mehet a feszkókeltés, a másikból pedig rögtön arénásítod ami pedig ott ON topik.
Hajrá Maci barátom, lélekben Veled vagyok! 👍😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Judge Dredd írta: 2022.10.12. 15:43 Rendben, akkor ezen próbáljunk meg javítani. Gondold át, aztán beszéljük meg privátban, mit lehet tenni.
Már elnézést kérek, de Vadmedve kolléga, nem megosztó személyiség.Vele kulturált lehet vitatkozni is, akár! Megadja a tiszteletet, ami itt sok emberről nem mondható el. Köszönöm a figyelmet.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Arh »

Való igaz, a számszeríj alkalmas orvvadàszni. De ha innen nèzzük, egy 7,5 joules lègpuskàval fejbelőve elejthető a nyúl, (ez mondjuk nem biztos), a vadgerle, a fàcàn, a vadkacsa/vadliba. Tovàbbmegyek, a gamo puskàkhoz van gyàri huszonhàrom zsúlos rugó. Az olyat odabasz hogy a nyulat is kivègzi. Kapható? Persze. Legális? Beszerelve a puskàba olyan 8 èv mint a huzat.
Egy ötven fontos merevszarvú reflexíjjal ès húsz vadàszhegyes karbonvesszővel hàrom perc alatt meg lehet ölni egy-màsfèl tucat embert egy zsúfoltabb bevàsàrlóközpontban. Amúgy egy 150 fontos szàmszerrel is, csak tudni kell vele bànni.
Egy számszeríjjal agyon lehet lőni a faszkalap szomszèd idegesítő kutyàjàt. A kert vègèben grasszàló őzet/vaddisznót/szarvast/csupakabràt/betörőt, ez utóbbit el kell kaparni jó mèlyre utána, de tíz mèterről lesből, egy rèsnyire nyitott ablakon megküldve, főleg ha megàll, fejbe is lehet durrantani.

De az itteni tagok biztosan nem ezen cèlokból veszik.

Szàmszeríjat kb minden gumicsizmaboltban àrulnak, webshopok tele vannak velük. Az àtlag józsi szinte biztosan orvvadàszni veszi. De mi itt nem az àtlagjózsi színvonalàt kèpviseljük, úgy gondolom.
Ezzel az erővel csukjuk le jörgöt amièrt dupla reflexszel egy hàromágú vèsőt akar kilőni, nyilvàn 300 fonttal keresztülmegy bàrkin.
Az hogy valaki àrul/ad/vesz/ganaj dolgokra hasznàl ilyet, nem a fegyver hibája.
Az hogy az önvèdelmi bolt ègisze alatt mi kapható, lehet beleàllni, nyilvàn aki orvvadàszni akar venni szàmszert, bemegy, "azt kèrem" kijelentèssel megveszi, hazamegy, megöldös valami àllatot, ha elkapjàk, megk.rjàk èrte.
Ellenben ha azt nèzzük hogy egy rèszleges/teljes összeomlàs esetèn egy reàlis otthonvèdelmi fegyver, ott ahol nem biztos hogy lesz törvèny, de az sem biztos hogy lesz tűzfegyvere mindenkinek (nekem sincs, lehet hogy nem is lesz) szerintem teljesen rendben van. Az is, ha egy ilyen szituban lelő valami àllatot hogy enni tudjon ő meg a csalàdja (ez utóbbihoz mèg összeomlás sem kell, csak egy rosszkor munkanèlkülivè lett èhező ember, akit nem tudok megvetni, bàrmennyire is törvènytelen amit tesz). Addig meg jàtszik vele az user, elkèpzelt szituàciókat gyakorol, gumiàllatra lövöldöz, megint rendben van.

Àrban hasonlítsuk össze: egy rommà tuningolt gumis puska 150-250K, plusz a belevaló. Ennyièrt veszek akár egy komolyabb számszert ès ha magamnak csinàlom, akkor akàr többszàz vesszőt is, ami gyakorlàs közben nem megy tönkre.

Az íjász topikban feldobott posztom segítsèg ès tapasztalatmegosztàs azoknak, akik szeretnènek első kèzből informàciót arra, hogy egy ilyen olcsó számszer mire is elèg, ha a szar àradni kezd.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Arh írta: 2022.10.12. 16:01 Való igaz, a számszeríj alkalmas orvvadàszni. De ha innen nèzzük, egy 7,5 joules lègpuskàval fejbelőve elejthető a nyúl, (ez mondjuk nem biztos), a vadgerle, a fàcàn, a vadkacsa/vadliba. Tovàbbmegyek, a gamo puskàkhoz van gyàri huszonhàrom zsúlos rugó. Az olyat odabasz hogy a nyulat is kivègzi. Kapható? Persze. Legális? Beszerelve a puskàba olyan 8 èv mint a huzat.
Egy ötven fontos merevszarvú reflexíjjal ès húsz vadàszhegyes karbonvesszővel hàrom perc alatt meg lehet ölni egy-màsfèl tucat embert egy zsúfoltabb bevàsàrlóközpontban. Amúgy egy 150 fontos szàmszerrel is, csak tudni kell vele bànni.
Egy számszeríjjal agyon lehet lőni a faszkalap szomszèd idegesítő kutyàjàt. A kert vègèben grasszàló őzet/vaddisznót/szarvast/csupakabràt/betörőt, ez utóbbit el kell kaparni jó mèlyre utána, de tíz mèterről lesből, egy rèsnyire nyitott ablakon megküldve, főleg ha megàll, fejbe is lehet durrantani.

De az itteni tagok biztosan nem ezen cèlokból veszik.

Szàmszeríjat kb minden gumicsizmaboltban àrulnak, webshopok tele vannak velük. Az àtlag józsi szinte biztosan orvvadàszni veszi. De mi itt nem az àtlagjózsi színvonalàt kèpviseljük, úgy gondolom.
Ezzel az erővel csukjuk le jörgöt amièrt dupla reflexszel egy hàromágú vèsőt akar kilőni, nyilvàn 300 fonttal keresztülmegy bàrkin.
Az hogy valaki àrul/ad/vesz/ganaj dolgokra hasznàl ilyet, nem a fegyver hibája.
Az hogy az önvèdelmi bolt ègisze alatt mi kapható, lehet beleàllni, nyilvàn aki orvvadàszni akar venni szàmszert, bemegy, "azt kèrem" kijelentèssel megveszi, hazamegy, megöldös valami àllatot, ha elkapjàk, megk.rjàk èrte.
Ellenben ha azt nèzzük hogy egy rèszleges/teljes összeomlàs esetèn egy reàlis otthonvèdelmi fegyver, ott ahol nem biztos hogy lesz törvèny, de az sem biztos hogy lesz tűzfegyvere mindenkinek (nekem sincs, lehet hogy nem is lesz) szerintem teljesen rendben van. Az is, ha egy ilyen szituban lelő valami àllatot hogy enni tudjon ő meg a csalàdja (ez utóbbihoz mèg összeomlás sem kell, csak egy rosszkor munkanèlkülivè lett èhező ember, akit nem tudok megvetni, bàrmennyire is törvènytelen amit tesz). Addig meg jàtszik vele az user, elkèpzelt szituàciókat gyakorol, gumiàllatra lövöldöz, megint rendben van.

Az íjász topikban feldobott posztom segítsèg ès tapasztalatmegosztàs azoknak, akik szeretnènek első kèzből informàciót arra, hogy egy ilyen olcsó számszer mire is elèg, ha a szar àradni kezd.
Köszi, hogy megosztottad. Nem tudom miért de nekem nem jön be a íjjal, nyíllal lövős"történet"...
Inkább mindig cowboy voltam, mint indian... De annyira jól érveltél, hogy felkeltetted az érdeklődésemet.
Néhány évvel ezelőtt, azért vettem egy nyilpisztolyt, de olyan gagyi volt, hogy rögtön szétesett, aztán vissza is vittem.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.10.12. 15:38 Már bocsáss meg, de én nem veszekedtem! :o
Beraktam az adott topik témájával kapcsolatos hireket, és egy képet.



Kettős mérce: az egyik topikban simán mehet a feszkókeltés, a másikból pedig rögtön arénásítod ami pedig ott ON topik.

Neeeem, te neeem veszekedtél? Te csak simán személyeskedtél, kifejezetten nekem és cégeimnek címezve, NEVESÍTVE:

"És ez az Önvédelmi Boltban szabadon kapható..? :o :roll: :?
Pedig halálosabb helyből, mint bármelyik gázriasztó nekifutásból."


Annyira vicces, amikor TELJESEN HÜLYÉNEK NÉZED a vitapartnert meg a moderátorokat is.

Jó helyen van az az arénában. Sőt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.10.12. 17:23 Neeeem, te neeem veszekedtél? Te csak simán személyeskedtél, kifejezetten nekem és cégeimnek címezve, NEVESÍTVE:

"És ez az Önvédelmi Boltban szabadon kapható..? :o :roll: :?
Pedig halálosabb helyből, mint bármelyik gázriasztó nekifutásból."
Ingyen reklám volt, hogy az orvvadászok által közkedvelt számszeríj hol kapható. (nem kell hálálkodnod)

Nagyon álszent dolognak tartom a "tuningolható" gázpisztolyokon problémázni, miközben deklaráltan halálos eszközt árul az Önvédelmi bolt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.10.12. 17:29 Ingyen reklám volt, hogy az orvvadászok által közkedvelt számszeríj hol kapható. (nem kell hálálkodnod)

Nagyon álszent dolognak tartom a "tuningolható" gázpisztolyokon problémázni, miközben deklaráltan halálos eszközt árul az Önvédelmi bolt.

Ez terelés arról, hogy HÜLYÉNEK NÉZTED A VITAPARTNERT ÉS A MODERÁCIÓT. Közzben meg most is bevallottad, hogy nem SZAKMAI híreket tettél be egy szaktopikba, hanem felháborodni, meg személyeskedni mentél oda. ÖNGÓÓÓÓL.



---

És, attól, hogy mi egy bolt NEVE, csak azt árulhat? A Média Markt is árul kávét, a gyógyszertár meg kozmetikumot, hahó. Ott is felháborodsz rajta?

Senki nem mondta, hogy csak önvédelmi eszközt árulunk, jóember, van légfegyver is bőven, az meg sem önvédelmi, sem halálos.

VISZONT KIBASZOTTUL NEM MONDJUK A HALÁLOS ESZKÖZRE, HOGY AZ NEM HALÁLOS!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.10.12. 17:38 Ez terelés arról, hogy HÜLYÉNEK NÉZTED A VITAPARTNERT ÉS A MODERÁCIÓT. Közzben meg most is bevallottad, hogy nem SZAKMAI híreket tettél be egy szaktopikba, hanem felháborodni, meg személyeskedni mentél oda. ÖNGÓÓÓÓL.
QED, köszönöm hogy újra engem igazolsz. :-)
Attól, hogy egy vitát igyekszel lehúzni a szokásos debil szintre, még nem lesz igazad.
(A csupa nagybetűtől, vastagított betűtől, nagyobb betűmérettől sem. :-)

Két utolsó kérdést engedj meg:
- Hány büncselekményt követtek el Magyarországon tuningolt Pitbullal?
- Hány büncselekményt követtek el Magyarországon számszeríjjal?

Köszönöm, szép estét kívánok! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.10.12. 18:00 QED, köszönöm hogy újra engem igazolsz. :-)
Attól, hogy egy vitát igyekszel lehúzni a szokásos debil szintre, még nem lesz igazad.
(A csupa nagybetűtől, vastagított betűtől, nagyobb betűmérettől sem. :-)

Két utolsó kérdést engedj meg:
- Hány büncselekményt követtek el Magyarországon tuningolt Pitbullal?
- Hány büncselekményt követtek el Magyarországon számszeríjjal?

Köszönöm, szép estét kívánok! ;)

A héberül tanuló roma és a skinhead esete.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.10.12. 18:15 A héberül tanuló roma és a skinhead esete.
A roma polgár bemegy a pékségbe, aztán látja, hogy egy nagyon rövid hajú fiatalember az eladó..
Megkérdezi, tessék mondani, van mákos rétes?
-Nincs!
-van káposztás rétes?
Nincs!
Van meggyes rétes?
Nincs!
Akkor milyen rétes van?
A rövid hajú fiatalember benyúl a pult alá, aztán azt válaszolja:
Sörétes...
Bumm, bumm 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Chuck Norris írta: 2022.10.12. 18:20 Moderátori topik arénásítva. (Édesf...om...)
Lehetne talán egy menstruációs/fronthatásos altopikot létrehozni, abba mehetne minden virtuális hajtépés!
Ki támogatja? :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: laci008 »

jó ha van írta: 2022.10.12. 22:21 Lehetne talán egy menstruációs/fronthatásos altopikot létrehozni, abba mehetne minden virtuális hajtépés!
Ki támogatja? :mrgreen:
Üdv.Még az aréna szaktopik mellé?Aki nem bír magával itt sem, csihadjon vagy kerüljön oldalsztenderre mint a sportpannónia.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

jó ha van írta: 2022.10.12. 22:21 Lehetne talán egy menstruációs/fronthatásos altopikot létrehozni, abba mehetne minden virtuális hajtépés!
Ki támogatja? :mrgreen:
Te szoktál menstruálni? Nem egészséges... 😏👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

laci008 írta: 2022.10.13. 07:24 Üdv.Még az aréna szaktopik mellé?Aki nem bír magával itt sem, csihadjon vagy kerüljön oldalsztenderre mint a sportpannónia.
"Csihadjon".. Ez oláhul van? 😏👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: cujoe »

The Gent írta: 2022.10.13. 08:29 "Csihadjon".. Ez oláhul van? 😏👍
Szerintem inkább palóc, de nem vagyok benne biztos. :)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: The Gent »

cujoe írta: 2022.10.13. 10:37 Szerintem inkább palóc, de nem vagyok benne biztos. :)
Tűpontos👍 😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

laci008 írta: 2022.10.13. 07:24 Üdv.Még az aréna szaktopik mellé?Aki nem bír magával itt sem, csihadjon vagy kerüljön oldalsztenderre mint a sportpannónia.
Irónia megvan? :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kezd unalmas lenni a frocsogesed...
The Gent írta: 2022.10.15. 20:07 Igen, így gondolom én is... Még mindig nem tudom elfogadni ezt a muszkafsznyaló attitudet.
Ha béke lenne akkor toleráns lennék, de most nem tudok az lenni... Itt már a bőrünkre megy a "játék"...
ingyom bingyom tálib-e?
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

qqriq írta: 2022.10.15. 20:11 kezd unalmas lenni a frocsogesed...
Akkor ne olvasd.. Jóska 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

qqriq írta: 2022.10.15. 20:11 kezd unalmas lenni a frocsogesed...
Nekem is, pedig én határozottan az ukránok mellett àllok és ha tehetném egy csettintéssel a pokolba küldeném az összes, Ukrajnàban tartózkodó ork megszàllót
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sjani86 írta: 2022.10.15. 20:21 Nekem is, pedig én határozottan az ukránok mellett àllok és ha tehetném egy csettintéssel a pokolba küldeném az összes, Ukrajnàban tartózkodó ork megszàllót
+1

értelmes vita kéne, nem ez a stílusú személyeskedés.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Sjani86 írta: 2022.10.15. 20:21 Nekem is, pedig én határozottan az ukránok mellett àllok és ha tehetném egy csettintéssel a pokolba küldeném az összes, Ukrajnàban tartózkodó ork megszàllót
Jani, már megint én vagyok a hibás? Miért? Milyen "fröcsögés"? Mert a kukuriku azt írta??
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.10.15. 20:23 +1

értelmes vita kéne, nem ez a stílusú személyeskedés.
Gábor, szvsz én nem személyeskedtem... De, ha igen, akkor elnézést kérek nem volt szándékos. Inkább távozom! Így tűnik, hogy ilyen elit klubszinten nem vagyok képes kommunikálni 😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2022.10.15. 20:30 Gábor, szvsz én nem személyeskedtem... De, ha igen, akkor elnézést kérek nem volt szándékos. Inkább távozom! Így tűnik, hogy ilyen elit klubszinten nem vagyok képes kommunikálni 😏
"Muszkafasznyaló"ztál, hahó! Kellett az? Na, ugye😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.10.15. 20:34 "Muszkafasznyaló"ztál, hahó! Kellett az? Na, ugye😉
Ja, az.. Az kicsit erős valóban.. 😏ja, érdes egy kissé a stílusom. Megígértem, hogy ebben a topicban, csak olvasó módra váltok..
Viasat 3-n megy az amerikai mesterlövész, azt mindig megnézem. Chris már eliminalta Mustafat😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2022.10.15. 20:40 Ja, az.. Az kicsit erős valóban.. 😏ja, érdes egy kissé a stílusom. Megígértem, hogy ebben a topicban, csak olvasó módra váltok..
Viasat 3-n megy az amerikai mesterlövész, azt mindig megnézem. Chris már eliminalta Mustafat😏
Mé, szted én mit nézek?😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.10.15. 20:46 Mé, szted én mit nézek?😂
Na, azé'👍👍👍😏
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Engem a Putlerezés sokkal jobban irritál.
Eddig azt hittem azért kell most utálnunk, mert a Szovjetuniót akarja visszaállítani, erre meg kell tudnom, hogy igazából náci. Vagy a náci Szovjetuniót szeretné inkább? :roll:
A szokásos "a nácik gonoszak", és aki nem tetszik nekünk, azt hasonlítsuk a nácikhoz.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Kojak írta: 2022.10.19. 21:28 A szokásos "a nácik gonoszak".
Erről az Elit alakulat "Miért is harcolunk" része ugrik be:

-Janovec, mit olvasol?
-Őőőőő, egy cikket.
-Nem szivatsz? És miről szól?
-Arról, hogy miért is harcolunk.
-És mért harcolunk, Janovec?
-Úgy tűnik a németek gonoszak, nagyon gonoszak!
-Ne mondd! A németek gonoszak? Hé, Frank, a faszi egy cikket olvas ami azt írja, hogy a németek gonoszak...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kojak írta: 2022.10.19. 21:28 Engem a Putlerezés sokkal jobban irritál.
Eddig azt hittem azért kell most utálnunk, mert a Szovjetuniót akarja visszaállítani, erre meg kell tudnom, hogy igazából náci.
Valszeg nem olvastad anno a Petya által belinkelt orosz újságcikket hogy mégis mit kéne csinálni az ukránokkal...mert akkor már azóta tudnád, hogy az.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

G.D írta: 2022.10.19. 22:32 Valszeg nem olvastad anno a Petya által belinkelt orosz újságcikket hogy mégis mit kéne csinálni az ukránokkal...mert akkor már azóta tudnád, hogy az.
Megnyugodtam, hogy akkor mégsem a Szovjetuniót akarja újraéleszteni. :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2022.10.19. 21:28 Engem a Putlerezés sokkal jobban irritál.
Eddig azt hittem azért kell most utálnunk, mert a Szovjetuniót akarja visszaállítani, erre meg kell tudnom, hogy igazából náci. Vagy a náci Szovjetuniót szeretné inkább? :roll:
A szokásos "a nácik gonoszak", és aki nem tetszik nekünk, azt hasonlítsuk a nácikhoz.
A náci szót valóban elkoptatták. Amit ki akarnak vele fejezni (Putler), hogy pszichopata diktátor. Abban igazad van, hogy elég vicces, hogy minden oldal egymásra kiabálja, ha valami nem tetszik éppen... Ha mindenki náci, akkor meg már senki se az?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2022.10.20. 08:09 A náci szót valóban elkoptatták. Amit ki akarnak vele fejezni (Putler), hogy pszichopata diktátor. Abban igazad van, hogy elég vicces, hogy minden oldal egymásra kiabálja, ha valami nem tetszik éppen... Ha mindenki náci, akkor meg már senki se az?
nem vagyok náciszakértő, de szerintem egy (bármely) ország főmuftija aki a saját kisebbségeit/hajléktalanjait/egyéb nem kívánatos elemeit küldi a frontvonalba, hogy hagy fogyjanak, az náci
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

szöged írta: 2022.10.20. 18:50 nem vagyok náciszakértő
Igen, látom. :roll:
Kojak írta: 2022.10.19. 21:28A szokásos "a nácik gonoszak", és aki nem tetszik nekünk, azt hasonlítsuk a nácikhoz.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2022.10.20. 18:50 nem vagyok náciszakértő, de szerintem egy (bármely) ország főmuftija aki a saját kisebbségeit/hajléktalanjait/egyéb nem kívánatos elemeit küldi a frontvonalba, hogy hagy fogyjanak, az náci
És "veszélyes"...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2022.10.20. 08:09 A náci szót valóban elkoptatták. Amit ki akarnak vele fejezni (Putler), hogy pszichopata diktátor. Abban igazad van, hogy elég vicces, hogy minden oldal egymásra kiabálja, ha valami nem tetszik éppen... Ha mindenki náci, akkor meg már senki se az?
Ez már így megy régóta. A hosszú évek óta tartó polarizálódás ahhoz vezetett, hogy a közéletben már nem érvényes az erkölcs, a morál. Már nem is várjuk ezt el, teljesen természetesnek vesszük és fel se kapjuk a fejünket ha az egyik oldal becsmérli a másikat, és Putlernek, Bidének, Gyurcsótánynak, zsidesznek, Likud Viktornak, maszopnak, libtardnak stb stb. titulàlja. (Bocs a hazai példákért, nem politizálok csak példákkal szeretném szemléltetni a mondandómat!)
Ez a csalhatatlan jele annak, hogy mindegyik oldal hiszi és vallja, hogy ők az igazak, ők testesítik meg a Sárkányölő Szent Györgyöt, az ellenfele pedig a sárkány akit le kell döfnie.
Ezt hiszik az oroszok magukról, és pont ezt hiszi a nyugat is.
Na akkor kinek van most igaza? Annak aki végül nyerni fog?

(Pontosan udom hogy ki támadott meg kit, a dolog szélesebb értelemben vett morális vetületére céloztam az egésszel.)

A polarizálódással pedig egy nagy baj van: a feszültséget nem lehet szítani a végletekig, előbb vagy utóbb a feszültség erőszakba torkollik.
A háború pedig már itt is van a szomszédunkban. És ez kurvára nyomasztó.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2022.10.21. 22:00
Na akkor kinek van most igaza? Annak aki végül nyerni fog?
A történelmet mindig a győztesek írják.
Ha manapság azt mondom, hogy népirtó háborús bűnös a II. világháború során, akinek milliók halála tapad a kezéhez, akkor ki fog 10-ből 9,5 ember eszébe jutni? Adolf Hitler. Pedig Sztálin kezéhez minimum annyi ember halála tapad (a holodomor során a saját népéből is millióké), legalább akkora tömeggyilkos volt, de ő a győztes szövetséges oldalon állt...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.15. 20:40 Ja, az.. Az kicsit erős valóban.. 😏ja, érdes egy kissé a stílusom. Megígértem, hogy ebben a topicban, csak olvasó módra váltok..
Viasat 3-n megy az amerikai mesterlövész, azt mindig megnézem. Chris már eliminalta Mustafat😏
Áruld mi különbség közte és egy orosz mesterlövész között.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2022.10.22. 00:28 Áruld mi különbség közte és egy orosz mesterlövész között.
Szia,

Az, hogy ha felmerult a gyanu, hogy artatlant lott le, akkor ugyeszsegi vizsgalat kovetkezett, es nem eloleptetes (az artatlan kivegzese miatt).

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

bel írta: 2022.10.22. 19:39 Szia,

Az, hogy ha felmerult a gyanu, hogy artatlant lott le, akkor ugyeszsegi vizsgalat kovetkezett, es nem eloleptetes (az artatlan kivegzese miatt).

Bel
hogy is van az idézet a márkvólberges orvlövész című klasszikusból?

-mit érzel először, mikor lelősz egy civilt?
-a fegyver visszarúgását
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2022.10.22. 19:39 Szia,

Az, hogy ha felmerult a gyanu, hogy artatlant lott le, akkor ugyeszsegi vizsgalat kovetkezett, es nem eloleptetes (az artatlan kivegzese miatt).

Bel
Mi az hogy ártatlan?
Elárulnad miért nincs joga egy irakinak védeni a hazáját a megszállók ellen?
Egyébként nem ítélik el őket.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Haditha_massacre
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2022.10.22. 19:54-kor.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.22. 19:50 Mi az hogy ártatlan?
Elárulnad miért nincs joga egy irakinak védeni a hazáját a megszállók ellen?
ez azért komoly terelés volt
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.22. 19:50 Mi az hogy ártatlan?
Elárulnad miért nincs joga egy irakinak védeni a hazáját a megszállók ellen?
Egyébként nem ítélik el őket.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Haditha_massacre
Szerintem mindenről a szankciók tehetnek... A szankciók miatt "nincs joga egy irakiak védeni a hazáját a megszállók ellen "
Ez szinte biztos... 🥱
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.22. 21:28 Szerintem mindenről a szankciók tehetnek... A szankciók miatt "nincs joga egy irakiak védeni a hazáját a megszállók ellen "
Ez szinte biztos... 🥱
Ha ez humor akart lenni akkor gratulálok sikerült a világhírű német humor szintjét hozni.
Chris Kyle és egy orosz mesterlövész között a világon semmi különbség nincs.
Csak bizonyos fejekben.
Ezt vajon hogyan talalná a nyugati média, ha ukránok lettek volna?
https://youtu.be/LzNTzOP5trM
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.22. 19:52 ez azért komoly terelés volt
Milyen terelés.
Az amerikai mesterlövész egy kitűnő példája az amerikai soft powernek.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.22. 22:04 Ha ez humor akart lenni akkor gratulálok sikerült a világhírű német humor szintjét hozni.
Chris Kyle és egy orosz mesterlövész között a világon semmi különbség nincs.
Csak bizonyos fejekben.
Ezt vajon hogyan talalná a nyugati média, ha ukránok lettek volna?
https://youtu.be/LzNTzOP5trM
irónia ON:

ukrajna nem nato-tag így nincs joga egy random arab országban gyermeket és asszonyokat gyíkolásznia
pedig minden bizonnyal ez vonzza ukrajnát, ezért kérte a felvételét a klubba

addig is; meg kell elégednie a saját területén élő orosz kisebbség szisztematikus kiirtásával

irónia OFF
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.22. 23:03 Milyen terelés.
Az amerikai mesterlövész egy kitűnő példája az amerikai soft powernek.
a válasz: KOMOLY terelés

ártatlanságról [illetve annak gyanújáról, melyet (csak mellékelesen megjegyezném) a kézigránát közterületen történő viselése kizár] és egy jogállam illetve egy diktatúra eljárásrendjének eltérésől szólt bel irománya, nem pedig a szuverén országok és azok állampolgárai önvédelemhez való jogáról
(melyet ezen a fórumon alapvetően senki nem vitat)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.23. 05:33 irónia ON:

ukrajna nem nato-tag így nincs joga egy random arab országban gyermeket és asszonyokat gyíkolásznia
pedig minden bizonnyal ez vonzza ukrajnát, ezért kérte a felvételét a klubba

addig is; meg kell elégednie a saját területén élő orosz kisebbség szisztematikus kiirtásával

irónia OFF
Erről se sokat tudsz.
Egy fél dandárral 1650 emberrel vett részt Ukrajna 2003-2004 ben az iraki megszallasban. 18 embert vesztettek, és valószínűleg emiatt közvélemény nyomására kivonultak 2006 ig.
Pontosan olyan megszállók voltak ott, mint most az oroszok. A különbség az hogy Irakban nem csak elnyomott amerikai de valószínűleg ukrán kisebbség se volt.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.23. 05:39 a válasz: KOMOLY terelés

ártatlanságról [illetve annak gyanújáról, melyet (csak mellékelesen megjegyezném) a kézigránát közterületen történő viselése kizár] és egy jogállam illetve egy diktatúra eljárásrendjének eltérésől szólt bel irománya, nem pedig a szuverén országok és azok állampolgárai önvédelemhez való jogáról
(melyet ezen a fórumon alapvetően senki nem vitat)
Elárulnad az a felhatalmazást ami az usa katonáinak engedélyezte a kézigránát viselés iraki ellenőrzését?
A poszt az arról szólt hogy megy a fegyverrecska egy amerikai filmben idealizált mesterlövész miatt, holott a valóságban pontosan azt tette, mint egy orosz mesterlövész.
Részt vett egy illegális megszállásban, és ölte a helyi ellenállást.
Csak szokasos kettős mércétol megint az orrotokig se láttok.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.23. 09:02 Erről se sokat tudsz.
Egy fél dandárral 1650 emberrel vett részt Ukrajna 2003-2004 ben az iraki megszallasban. 18 embert vesztettek, és valószínűleg emiatt közvélemény nyomására kivonultak 2006 ig.
Pontosan olyan megszállók voltak ott, mint most az oroszok. A különbség az hogy Irakban nem csak elnyomott amerikai de valószínűleg ukrán kisebbség se volt.
igazad van: erről pl semmit sem tudtam

így teljesen más megvilágításba kerültek a dolgok

ezárt most iróniakorrekció következik:

2003-2004 ben annyira rákaptak a randomarabgyerekgyíkolászásra, mikor a nato vadászterületén meghívott vendégek voltak, hogy azért szeretnének belépni a társaságba, hogy alanyi jogon vadászhassanak randomarabgyerekekre, és ne kelljen hozzá külön meghívás

mert a sajátoroszkisebbségirtást nem találják eléggé mókásnak

irónaikorrekció off
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.23. 09:08 Elárulnad az a felhatalmazást ami az usa katonáinak engedélyezte a kézigránát viselés iraki ellenőrzését?
A poszt az arról szólt hogy megy a fegyverrecska egy amerikai filmben idealizált mesterlövész miatt, holott a valóságban pontosan azt tette, mint egy orosz mesterlövész.
Részt vett egy illegális megszállásban, és ölte a helyi ellenállást.
Csak szokasos kettős mércétol megint az orrotokig se láttok.
majd bel elmondja, hogy miről szólt a poszt, ő volt a költő
...ha akarja
... én a helyében nem biztos, hogy akarnám, mert;
te okos vagy, ezért feltételezem, hogy nem az a helyzet, hogy véletlenül nem érted, hanem szándékosan

innentől kezdve teljesen felesleges erőlködni


te ezért egyébként fizetést kapsz?

csak mert komoly munkának tűnik, amit csinálsz
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.23. 14:58 igazad van: erről pl semmit sem tudtam

így teljesen más megvilágításba kerültek a dolgok

ezárt most iróniakorrekció következik:

2003-2004 ben annyira rákaptak a randomarabgyerekgyíkolászásra, mikor a nato vadászterületén meghívott vendégek voltak, hogy azért szeretnének belépni a társaságba, hogy alanyi jogon vadászhassanak randomarabgyerekekre, és ne kelljen hozzá külön meghívás

mert a sajátoroszkisebbségirtást nem találják eléggé mókásnak

irónaikorrekció off
A random gyerek gyilkoláson annyira nem humorkodnék megint.
https://www.savethechildren.net/news/on ... fghanistan
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2022.10.23. 16:08 A random gyerek gyilkoláson annyira nem humorkodnék megint.
https://www.savethechildren.net/news/on ... fghanistan
miért mikor humorkodtál utoljára randomgyerekgyilkoláson?

a humorosnak szánt szándékos félreértést félretéve:
akkor sorold fel kérlek a tiltott témákat, amelyekkel nem hogy viccelni nem szabad hazánkban, de az irónia és a szakrazmus is tiltott

putyin testmagassága nyilván az első helyre kerül
de a többivel nem vagyok tisztában
kérlek taníts
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2022.10.23. 15:05 majd bel elmondja, hogy miről szólt a poszt, ő volt a költő
...ha akarja
... én a helyében nem biztos, hogy akarnám, mert;
te okos vagy, ezért feltételezem, hogy nem az a helyzet, hogy véletlenül nem érted, hanem szándékosan

innentől kezdve teljesen felesleges erőlködni


te ezért egyébként fizetést kapsz?

csak mert komoly munkának tűnik, amit csinálsz
Ez bennem is felmerült, hogy a 📣 milliárdok hova is gurultak...
Állítólag komoly fizetések vannak még a mai napig is..
Hát a pénznek nincsen szaga 😒
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

szöged írta: 2022.10.23. 17:22 miért mikor humorkodtál utoljára randomgyerekgyilkoláson?

a humorosnak szánt szándékos félreértést félretéve:
akkor sorold fel kérlek a tiltott témákat, amelyekkel nem hogy viccelni nem szabad hazánkban, de az irónia és a szakrazmus is tiltott

putyin testmagassága nyilván az első helyre kerül
de a többivel nem vagyok tisztában
kérlek taníts
👍👍👍👍👍😂😂😂😂😂full respect👍👍👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.23. 16:08 A random gyerek gyilkoláson annyira nem humorkodnék megint.
https://www.savethechildren.net/news/on ... fghanistan
Aksurv.. Ez mit jelent különben???
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2022.10.23. 17:22 miért mikor humorkodtál utoljára randomgyerekgyilkoláson?

a humorosnak szánt szándékos félreértést félretéve:
akkor sorold fel kérlek a tiltott témákat, amelyekkel nem hogy viccelni nem szabad hazánkban, de az irónia és a szakrazmus is tiltott

putyin testmagassága nyilván az első helyre kerül
de a többivel nem vagyok tisztában
kérlek taníts
Az előbb.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.23. 17:25 Aksurv.. Ez mit jelent különben???
Semmit.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.23. 16:08 A random gyerek gyilkoláson annyira nem humorkodnék megint.
https://www.savethechildren.net/news/on ... fghanistan
Legyünk naprakészek, lenne egy kérdésem, szerinted, is a tűzszünetet akarták meg a tárgyalásokat kivívni a pesti Srácok, 1956-ban, ami akkor most forradalom volt vagy ellenforradalom, szerinted? A szovjet elvtársak, szerinted akkor jól, humánusan jártak el, a "rendcsinálás".. során?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.23. 17:30 Legyünk naprakészek, lenne egy kérdésem, szerinted, is a tűzszünetet akarták meg a tárgyalásokat kivívni a pesti Srácok, 1956-ban, ami akkor most forradalom volt vagy ellenforradalom, szerinted? A szovjet elvtársak, szerinted akkor jól, humánusan jártak el, a "rendcsinálás".. során?
Harcoltak a megszálló szovjet csapatok ellen.
De Ukrajna nem Magyarország és 56 meg csak nem is analógia. Semmi köze hozzá.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.23. 17:49 Harcoltak a megszálló szovjet csapatok ellen.
De Ukrajna nem Magyarország és 56 meg csak nem is analógia. Semmi köze hozzá.
Nem ezt kérdeztem, már bocsánat...
Ukrajnát nem kérdeztem, ezt szerintem már kitárgyaltuk... Valaki "zselét"..egyszer...Nagy Imréhez hasonlította... Ebbe a hibába nem kellene belemásznunk 😏
Legyél szíves arra válaszolni, (ha úgy gondolod) , amit kérdeztem Tőled.
Röviden, mivel október 23.van kizárólag a magyar forradalom megítélése érdekelne, a saját szemszögedből.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.23. 17:58 Nem ezt kérdeztem, már bocsánat...
Ukrajnát nem kérdeztem, ezt szerintem már kitárgyaltuk... Valaki "zselét"..egyszer...Nagy Imréhez hasonlította... Ebbe a hibába nem kellene belemásznunk 😏
Legyél szíves arra válaszolni, (ha úgy gondolod) , amit kérdeztem Tőled.
Röviden, mivel október 23.van kizárólag a magyar forradalom megítélése érdekelne, a saját szemszögedből.
Forradalom és szabadságharc a kommunista berendezkedes és szovjet megszállás ellen.
Célja a semlegesség és először valami balos reform folyamat ami később valami nyugati berendezkedeshez vezetett volna.
A nagy álom Ausztria státusza lett volna.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.26. 06:58 Bellingcat mint civil oknyomozó megalol. Zsoldos hírszerzés, a Wagner függetlensége szintjén.
Amúgy meg szépen megszivatták az ukránokat a pilóta atallitasos bulival, ráment vagy két titkos repterük.
A cikkben pedig mégis mit várnak orosz hadmérnököktől, az ukránok támogatását?
Végül amíg pontcélokat a városok közepén kis és közepes rendszerek védenek addig lesz civil áldozat mert oda fognak visszahullani a légvédelmi és a lelőtt ellenséges eszközök.
"Megszivatták az ukránokat... " Hát ennek a "jó"hírnek biztosan örülsz? 😏👍
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2022.10.26. 12:28 "Megszivatták az ukránokat... " Hát ennek a "jó"hírnek biztosan örülsz? 😏👍
Nem szimpatizál velük, ehhez joga van. Nekünk is a saját véleményünkhöz. ;-)
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

The Gent írta: 2022.10.26. 12:28 "Megszivatták az ukránokat... " Hát ennek a "jó"hírnek biztosan örülsz? 😏👍
Szerencsétlen hasznosidióta. Felecsddel. 🙃
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.10.23. 20:30 Forradalom és szabadságharc a kommunista berendezkedes és szovjet megszállás ellen.
Célja a semlegesség és először valami balos reform folyamat ami később valami nyugati berendezkedeshez vezetett volna.
A nagy álom Ausztria státusza lett volna.
Igen ez egy álomnak jó volt de a realitás teljesen más volt akkor is. A keleti befolyási övezetből nem lehetett csak úgy kiszállni, de ezt persze akkor nem láthatta az az a több tízezer vagy százezer ember aki így vagy úgy benne volt az eseményekben. (Akár egy tüntetés erejéig)
Annyi előnye származott a veraldozatnak, hogy a megtorlás után jóval enyhébb fokozatba kapcsolt a diktatúra és baloldali elhajlásnak minősítették a Rákosi rendszert. (De csak mert a szovjetek is megtették ugyanezt Sztálinnal) Aki volt anno mondjuk az NDK-ban, az emlékszik hogy ott azért jóval keményebb komcsi világ volt, Romániáról nem is beszélve!

Privát vélemény: a nyugati típusú berendezkedés meg Kelet-Közép Európában csak álom lehet, csak ebbe a csapdába mindig beleesünk és jól megszivatjuk magunkat. Nem kell utánozni se a nyugatot, sem a keletet, a saját közép-europai egyedi utunkat kellene járni. A bajok mindig onnan származtak hogy hol a skandináv típusú szuperideális modellt akarjuk ész nélkül majmolni, hol meg a Türkménbasi stílusú közép-ázsiai stílust. Egyik se a miénk igazán. Mi közép -európaiak vagyunk, Örkény, Hamvas, Bibó, Hrabal és Kafka népei. (Befejeztem nem akarok politizálni)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

te se vagy kulonb.
vagyis de, aksurv-nak van egy szemlelete de nem idiotazik mint egyes parasztok...
Laserbeak írta: 2022.10.26. 13:13 Szerencsétlen hasznosidióta. Felecsddel. 🙃
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2022.10.26. 13:14 Igen ez egy álomnak jó volt de a realitás teljesen más volt akkor is. A keleti befolyási övezetből nem lehetett csak úgy kiszállni, de ezt persze akkor nem láthatta az az a több tízezer vagy százezer ember aki így vagy úgy benne volt az eseményekben. (Akár egy tüntetés erejéig)
Annyi előnye származott a veraldozatnak, hogy a megtorlás után jóval enyhébb fokozatba kapcsolt a diktatúra és baloldali elhajlásnak minősítették a Rákosi rendszert. (De csak mert a szovjetek is megtették ugyanezt Sztálinnal) Aki volt anno mondjuk az NDK-ban, az emlékszik hogy ott azért jóval keményebb komcsi világ volt, Romániáról nem is beszélve!

Privát vélemény: a nyugati típusú berendezkedés meg Kelet-Közép Európában csak álom lehet, csak ebbe a csapdába mindig beleesünk és jól megszivatjuk magunkat. Nem kell utánozni se a nyugatot, sem a keletet, a saját közép-europai egyedi utunkat kellene járni. A bajok mindig onnan származtak hogy hol a skandináv típusú szuperideális modellt akarjuk ész nélkül majmolni, hol meg a Türkménbasi stílusú közép-ázsiai stílust. Egyik se a miénk igazán. Mi közép -európaiak vagyunk, Örkény, Hamvas, Bibó, Hrabal és Kafka népei. (Befejeztem nem akarok politizálni)
+1 100%
Nincs mit hozzátennem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: The Gent »

aksurv írta: 2022.10.27. 12:17 A balti és ukrán nácikat ne védd, mert legalja volt még a németek is undorodtak tőlük. És baltiak is pont úgy mossák az a maguk nacikat, mint az ukránok.
Olyan mintha itthon állami politika lenne a szálasi kultusz.
https://m.mult-kor.hu/20120404_naci_mul ... kMR=detect

A kelet európai népek pedig legalább annyira nyugati megszállás alatt voltak, mint orosz, elég a Kárpát medence történetét benne a sajátunkat nézni.
Az amerikai expanzió pedig úgy működik, mint anno Vadnyugat meghódítása. Erődök és mindig egy kicsit tovább....
Az indiánoknak pedig hazug csaló papírszerződés amivel elvettek a foldjeiket és bányáikat és a tüzes víz.
Ha ugráltak akkor meg egy kicsit civilizálták őket. Puskával.
A múltkor, ez olyan mint a mandiner? Csak kérdezem?
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

The Gent írta: 2022.10.27. 20:40 A múltkor, ez olyan mint a mandiner? Csak kérdezem?
Nos kéne ilyet is olvasni.
Történelmi portál.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Üdv Modik!

Szerintem nem volt jó ötlet a "Hazai..." topik átnevezése.

Így most egy közös topikba kerülnek:

1. - csak gázriasztók (pl. Bonnie, és az összes, 2023.01.01 után gyártott gázpisztoly);
2. - gumiképes gázriasztók (Pitbull, Revenge, stb.);
3.- Mex (Bavarian Tactical) által gyártott spéci karabélyok
4. - múzeális gumigolyós puskák (pl. Atlas Zalán, 4Matic, Omerta)
5. - FÉG sörétes (éles) puskák, pl. Monte Carlo
6. - múzeális gumigolyós pisztolyok (pl. Globserver AGS-15M, Onesta, stb.)
7. - múzeálissá alakított élesek, pl. Farkas Arms, Godfather
8. - élesből átalakított gázriasztó konverziók, pl. Steiner, Keserű, Kotroczó konverziók
9. - éles FÉG pisztolyok, 48M, P9R, PA63, stb.
10.- Hatástalanított magyar fegyverek, pl. PPS gpi, AMD63
11. - Lampart/Lámpagyári légpuska, légpisztoly
12.- Startpatronos múzeális céllövő pisztolyok/puskák, pl Bartal pisztoly/puska, K56, Arme TP3, M18TL, Sniper, Gorkij-47/65, stb.
13.- CO2 patronos konverziók, pl. Arme P9R-TL

Szóval minden hazai, Jézuskától a géppuskáig.
Egy így totális katyvasz.
Rögtön ahogy Toto berakta a 48M-et, kapásból azt hittem, hogy gázriasztó konverzió.. de igazából bármi lehet.
Mit tekintünk "hazai"-nak?
Ha Steiner Iwán átalakít egy német Walther PPK-t, az hazai lesz?
És ha ugyanezt a fegyvert a szlovák KolArms alakította át? Iván pedig csak szemléztette?

Ha a Pilis Defense gumissá alakít egy orosz sörétest, az hazai lesz?

Emellett ott van még a "Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)" topik, ami lefedi
a felsorolt 1,2,4,6,7,8 pontokat (tehát átfedés van közöttük).

Ha mindenáron meg akartok változtatni egy eddig jól működő rendszert, akkor javaslom az alábbi topik címeket:

- Gázpisztolyok [hazai, nem hazai, konverzió, stb.]
- Traumatikus fegyverek [amit gyárilag traumatikusnak gyártottak, függetlenül attól, hogy hazai, nem hazai, konverzió, szódapatronos, stb.]

A többire meg amúgy is van külön topik.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.11.05. 14:51 Üdv Modik!

Szerintem nem volt jó ötlet a "Hazai..." topik átnevezése.
Szerintem se. De így legalább megszüntethető a külön tuning topic, ami ugye pont azért lett létrehozva, hogy amikor a gyártói előírások áthágásával bizonytalanná válik a nemhalálosság, az elkülönítve legyen tárgyalva. Mostantól, a topik neve által deklaráltan, ismét tárgyalható a téma a hazaiban. Persze kizárólag akkor, ha hazai gyártású fegyverről van szó...
WildBear23 írta: 2022.11.05. 14:51 Ha mindenáron meg akartok változtatni egy eddig jól működő rendszert, akkor javaslom az alábbi topik címeket:

- Gázpisztolyok [hazai, nem hazai, konverzió, stb.]
- Traumatikus fegyverek [amit gyárilag traumatikusnak gyártottak, függetlenül attól, hogy hazai, nem hazai, konverzió, szódapatronos, stb.]
Igen, traumatikus topikra a kezdetektől fogva szükség lenne. A felhasználót nem az érdekli hogy hol készült valami, hanem hogy mire és hogyan használható.

Jogszabályban persze kritizáljuk, hogy a traumatikusok nincsenek külön nevesítve és szabályozva, hanem be vannak csempészve a gáz-riasztók meg a muzeálisok közé. Erre itt a szakfórumon kb. ugyanez a helyzet...
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

De. Jó ötlet volt, mert a "gumis"
(acél slugos, vasporos gumis, stb) fegyverek nagy része már halálos hatású.Csak éppen lehet nem halálos valamint halálos töltettel is használni. Nevezzük a dolgot azon a néven, ami! Ez az eufemizálás meg a kettős beszéd egy ilyen régi rossz magyar beidegződés.
Meg lehet tölteni a gumis fegyverek túlnyomó részét olyan tölténnyel és lövedékkel ami halálos hatásúvá teszi? Meg.
Akkor az halálos hatású fegyver. Kész.

A tuning topic eddig is pengeélen táncolt. Nem szerettük eddig se és most se. Nem pártoljuk a tuningolás néven futó ön- és közveszélyes jelenséget.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chuck Norris írta: 2022.11.05. 16:59 De. Jó ötlet volt, mert a "gumis"
(acél slugos, vasporos gumis, stb) fegyverek nagy része már halálos hatású.Csak éppen lehet nem halálos valamint halálos töltettel is használni. Nevezzük a dolgot azon a néven, ami! Ez az eufemizálás meg a kettős beszéd egy ilyen régi rossz magyar beidegződés.
Meg lehet tölteni a gumis fegyverek túlnyomó részét olyan tölténnyel és lövedékkel ami halálos hatásúvá teszi? Meg.
Akkor az halálos hatású fegyver. Kész.
Szerencse, hogy Te nem vagy rendőrségi fegyverszakértő, mert ezzel a logikával minden halálos, ami valamilyen módon halálossá tehető.
Az a döntő, hogy gyári állapotban, gyári ajánlással milyen hatású. Ha nem halálos, akkor az egy nem halálos fegyver.
Más kérdés, hogy a fegyverbe nem ajánlott patronnal és lövedékkel mit tud.

Lehet a Slaviába dupla rugót tenni? Lehet. Azzal ha nyakon lőnek valakit, belehalhat? Igen. Ezek szerint a Slavia légpuska is halálos.
Ha egy Kal.4. rakétapisztollyal közelről hasba lőnek valakit, halálos lehet? Igen. Ezek szerint a Kal4. rakétapisztoly is halálos.
Ha egy Röhm RG89 csövébe beteszel egy csapágygolyót, halálos lehet? Igen. Ezek szerint a Röhm RG89 halálos.
A Taser(sokkoló) okozott már halált? Okozott. Ezek szerint a Taser is halálos.
Ha a támadónak asztmája van, és gázspray-al lefújod, belehalhat? Igen. Ezek szerint a gázspray is halálos.

Ha nem haragszol, inkább fogadjuk el az adott eszközt gyártó (és MKH) általi minősítését, mivel az ő szakterületük és felelőségük,
a Te véleményed pedig egy magánvélemény.
Chuck Norris írta: 2022.11.05. 16:59 A tuning topic eddig is pengeélen táncolt. Nem szerettük eddig se és most se.
Szerintem az a kérdés, hogy a fórum témájához kapcsolódik-e (igen), a fórumozókat érdekli-e (igen), és legális-e (igen).
Nálam nincs olyan rubrika, hogy Chuck Norrisnak tetszik-e.
Vagy csak olyan témáról beszélhetünk, ami Neked személyesen tetszik?

Átnevezhetjük a fórumot is, www.fegyverforum-ahogy_chuck_norris_szereti.com -ra.
Nem kell erről szavazás (az átnevezésről sem volt), átnevezzük, ez van oszt szevasz.
Csak mese, hogy demokratikus fórum vagyunk ahol a tagok dobják össze a fenntartási költségeket.
Chuck Norris írta: 2022.11.05. 16:59 Nem pártoljuk a tuningolás néven futó ön- és közveszélyes jelenséget.
Egyetértek, én sem pártolom.
És?
Attól még van.
A gravitációt sem pártolom, sok ember halálát okozta már.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Faja »

Chuck Norris írta: 2022.11.05. 16:59 De. Jó ötlet volt, mert a "gumis"
(acél slugos, vasporos gumis, stb) fegyverek nagy része már halálos hatású.Csak éppen lehet nem halálos valamint halálos töltettel is használni. Nevezzük a dolgot azon a néven, ami! Ez az eufemizálás meg a kettős beszéd egy ilyen régi rossz magyar beidegződés.
Meg lehet tölteni a gumis fegyverek túlnyomó részét olyan tölténnyel és lövedékkel ami halálos hatásúvá teszi? Meg.
Akkor az halálos hatású fegyver. Kész.
Azzal én is egyetértek, hogy valamiről kijelenti hogy nem halálos, az csúnyán vissza tud ütni. Amikor egy papírlappal is el lehet vágni valakinek torkát, akkor egy halántékhoz szoríott, vagy szemre tartott bármilyen gumis pisztoly vagy puska is tud halálos lenni. De még egy gázpisztoly is. Ugye. :)

Viszont ez így, hogy "Hazai gyártású fegyverek", ez túl tág keret. Engem (és sokan másokat is) kimondottan a gumisok érdekelnek. Legyen az Keserű HD21M vagy Atlas Zalán vagy bármi más, a HNH topic tök jól összefogta ezeket. Ezentúl össze lesznek keverve a lámpagyári légpuskákkal, a FÉG éles pisztolyokkal, meg az AMD gépkarabélyokkal? Ennyi erővel az egész fórum lehetne két topic: Hazai gyártású és Külföldi gyártású fegyverek...

Legyen a neve "Traumatikus önvédelmi fegyverek", vagy "Gyárilag gumis pisztolyok és puskák", tök mindegy, csak a tartalom maradjon változatlan! Szerintem azzal semmi baj nem volt.

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

IMG_20221105_180135.jpg
Csak szólok!
WildBear23 írta: 2022.11.05. 17:34 Szerencse, hogy Te nem vagy rendőrségi fegyverszakértő, mert ezzel a logikával minden halálos, ami valamilyen módon halálossá tehető.
Az a döntő, hogy gyári állapotban, gyári ajánlással milyen hatású. Ha nem halálos, akkor az egy nem halálos fegyver.
Más kérdés, hogy a fegyverbe nem ajánlott patronnal és lövedékkel mit tud.

Lehet a Slaviába dupla rugót tenni? Lehet. Azzal ha nyakon lőnek valakit, belehalhat? Igen. Ezek szerint a Slavia légpuska is halálos.
Ha egy Kal.4. rakétapisztollyal közelről hasba lőnek valakit, halálos lehet? Igen. Ezek szerint a Kal4. rakétapisztoly is halálos.
Ha egy Röhm RG89 csövébe beteszel egy csapágygolyót, halálos lehet? Igen. Ezek szerint a Röhm RG89 halálos.
A Taser(sokkoló) okozott már halált? Okozott. Ezek szerint a Taser is halálos.
Ha a támadónak asztmája van, és gázspray-al lefújod, belehalhat? Igen. Ezek szerint a gázspray is halálos.

Ha nem haragszol, inkább fogadjuk el az adott eszközt gyártó (és MKH) általi minősítését, mivel az ő szakterületük és felelőségük,
a Te véleményed pedig egy magánvélemény.



Szerintem az a kérdés, hogy a fórum témájához kapcsolódik-e (igen), a fórumozókat érdekli-e (igen), és legális-e (igen).
Nálam nincs olyan rubrika, hogy Chuck Norrisnak tetszik-e.
Vagy csak olyan témáról beszélhetünk, ami Neked személyesen tetszik?

Átnevezhetjük a fórumot is, www.fegyverforum-ahogy_chuck_norris_szereti.com -ra.
Nem kell erről szavazás (az átnevezésről sem volt), átnevezzük, ez van oszt szevasz.
Csak mese, hogy demokratikus fórum vagyunk ahol a tagok dobják össze a fenntartási költségeket.



Egyetértek, én sem pártolom.
És?
Attól még van.
A gravitációt sem pártolom, sok ember halálát okozta már.
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

WildBear23 írta: 2022.11.05. 14:51 Üdv Modik!

Szerintem nem volt jó ötlet a "Hazai..." topik átnevezése.

Így most egy közös topikba kerülnek:

1. - csak gázriasztók (pl. Bonnie, és az összes, 2023.01.01 után gyártott gázpisztoly);
2. - gumiképes gázriasztók (Pitbull, Revenge, stb.);
3.- Mex (Bavarian Tactical) által gyártott spéci karabélyok
4. - múzeális gumigolyós puskák (pl. Atlas Zalán, 4Matic, Omerta)
5. - FÉG sörétes (éles) puskák, pl. Monte Carlo
6. - múzeális gumigolyós pisztolyok (pl. Globserver AGS-15M, Onesta, stb.)
7. - múzeálissá alakított élesek, pl. Farkas Arms, Godfather
8. - élesből átalakított gázriasztó konverziók, pl. Steiner, Keserű, Kotroczó konverziók
9. - éles FÉG pisztolyok, 48M, P9R, PA63, stb.
10.- Hatástalanított magyar fegyverek, pl. PPS gpi, AMD63
11. - Lampart/Lámpagyári légpuska, légpisztoly
12.- Startpatronos múzeális céllövő pisztolyok/puskák, pl Bartal pisztoly/puska, K56, Arme TP3, M18TL, Sniper, Gorkij-47/65, stb.
13.- CO2 patronos konverziók, pl. Arme P9R-TL

Szóval minden hazai, Jézuskától a géppuskáig.
Egy így totális katyvasz.
Rögtön ahogy Toto berakta a 48M-et, kapásból azt hittem, hogy gázriasztó konverzió.. de igazából bármi lehet.
Mit tekintünk "hazai"-nak?
Ha Steiner Iwán átalakít egy német Walther PPK-t, az hazai lesz?
És ha ugyanezt a fegyvert a szlovák KolArms alakította át? Iván pedig csak szemléztette?

Ha a Pilis Defense gumissá alakít egy orosz sörétest, az hazai lesz?

Emellett ott van még a "Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)" topik, ami lefedi
a felsorolt 1,2,4,6,7,8 pontokat (tehát átfedés van közöttük).

Ha mindenáron meg akartok változtatni egy eddig jól működő rendszert, akkor javaslom az alábbi topik címeket:

- Gázpisztolyok [hazai, nem hazai, konverzió, stb.]
- Traumatikus fegyverek [amit gyárilag traumatikusnak gyártottak, függetlenül attól, hogy hazai, nem hazai, konverzió, szódapatronos, stb.]

A többire meg amúgy is van külön topik.
Szerintem pedig DE, már régebben ki kellett volna venni belőle. A rohamsisakot átlövő farkasos csapszeges akármi, meg a .45 ACP-t meghaladó energia baromira nem nemhalálos. Szóval igen, a Gepárdoktól a bitter cuccokig jöjjön ide minden.
Válasz küldése