Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderators: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Fortitu
Veterán
Veterán

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Post by Fortitu »

AndyA wrote: 2022.08.03. 17:30 B kat

Walther GSP

Akkor? Írásba nem adta...
Én úgy tudom útlevéllel minden egyéb nélkül lehet EU-n belül versenyezni menni. Kinyomtatod a versenymeghívót, aztán kocsiba be, ablakot le (vagyis inkább légkondit be).
Ha mondjuk csak edzésre akarsz kimenni, akkor nem tudom mi a helyzet... Ha van itthon is lakcímed, meg kint is, meg klubtagságod, minősítésed, megint csak nem tudom mi a helyzet...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Post by AndyA »

Fortitu wrote: 2022.08.03. 17:35 Én úgy tudom útlevéllel minden egyéb nélkül lehet EU-n belül versenyezni menni. Kinyomtatod a versenymeghívót, aztán kocsiba be, ablakot le (vagyis inkább légkondit be).
Ha mondjuk csak edzésre akarsz kimenni, akkor nem tudom mi a helyzet... Ha van itthon is lakcímed, meg kint is, meg klubtagságod, minősítésed, megint csak nem tudom mi a helyzet...
Pedig pont ez lenne a kérdés...

2-8 év még felfüggesztve is sok kicsit.
bel
Veterán
Veterán

Post by bel »

Fortitu wrote: 2022.08.03. 17:35 Én úgy tudom útlevéllel minden egyéb nélkül lehet EU-n belül versenyezni menni. Kinyomtatod a versenymeghívót, aztán kocsiba be, ablakot le (vagyis inkább légkondit be).
Szia,

Az elso mondatoddal nem ertek egyet, de az azt megcafolo 2-kal igen. :-)

Tehat szerintem az utlevel onmagaban keves, szukseges hozza a versenymeghivo es kivitelhez a szovetsegi igazolas (ez utobbit minden MDLSZ versenyzo megkapja az ervenyes versenyengedelyehez) is:
"253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 48. §
(5) A sportlövészeten való részvételt a meghívó sportegyesület meghívólevelével kell igazolni.
(6) * A sportegyesület sportlövője részére az egyedi jóváhagyást igénylő sportlőfegyver és a lőszer kivitelére vonatkozó jogosultságot az országos sportági szakszövetség igazolja. Az igazolás csak a lőfegyvertartási, illetve európai lőfegyvertartási engedéllyel együtt hatályos."

Bel
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

bel wrote: 2022.08.03. 18:29 Szia,

Tehat szerintem az utlevel onmagaban keves, szukseges hozza a versenymeghivo es kivitelhez a szovetsegi igazolas (ez utobbit minden MDLSZ versenyzo megkapja az ervenyes versenyengedelyehez) is:
(5) A sportlövészeten való részvételt a meghívó sportegyesület meghívólevelével kell igazolni.
(6) * A sportegyesület sportlövője részére az egyedi jóváhagyást igénylő sportlőfegyver és a lőszer kivitelére vonatkozó jogosultságot az országos sportági szakszövetség igazolja. Az igazolás csak a lőfegyvertartási, illetve európai lőfegyvertartási engedéllyel együtt hatályos."

Bel
Tehát akkor edzésre, versenyre is ki lehet menni, de edzéshez is kell egy megívólevél.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
brh562
Veterán
Veterán

Post by brh562 »

https://www.youtube.com/watch?v=byu1itGeBa0 jogod van önvédekezni és élsz ezzel a joggal :)
vato
Veterán
Veterán

Post by vato »

brh562 wrote: 2022.08.03. 21:08 https://www.youtube.com/watch?v=byu1itGeBa0 jogod van önvédekezni és élsz ezzel a joggal :)
ohh köszi a videót, öröm volt hallani és látni ahogy az öreg "racknload" a sörétesét és rálő a gyapjasra :lol:

igazi badass forma még így 80évesen is :D

https://www.youtube.com/watch?v=TZjXDAMXL-E
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Post by AndyA »

bel wrote: 2022.08.03. 18:29 Szia,

Bel
Vájár. Pont nem kivinni, hanem _behozni_ szeretném a fegyvert.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Post by AndyA »

A verseny meghívó kell, közben beszéltem a győriekkel is, mint az országba belépés pontja szerint illetékes elvtársakkal. Abban szerintük annyi kell legyen, hogy meghívó-meghívott, és hogy milyen fegyvert, mennyi-milyen lőszert hozok be, aláírás, kész. Plusz persze az EU fegyverútlevél.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

Biztonságérzet elvesztése, bizonytalanná váló világ...VEGYÉL FEGYVERT! Business as usual!

https://index.hu/belfold/2022/08/06/mag ... s-fegyver/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
RatRace
Kereskedő
Kereskedő

Post by RatRace »

gvass1 wrote: 2022.08.06. 08:07 Biztonságérzet elvesztése, bizonytalanná váló világ...VEGYÉL FEGYVERT! Business as usual!

https://index.hu/belfold/2022/08/06/mag ... s-fegyver/
De itt is a szokások rabjai a kedves újságírók...
Miért is van 2 ár feltüntetve a viselésire, holott egységesen 2000 fabatka...
és a legbornyasztóbb, hogy megint lőszert írnak..
" Több mint 550000000 fegyver van forgalomban a világon. Azaz minden 12.-ik emberre jut egy fegyver.
És a többi 11?
Azt fel kell fegyverezni!"
smith15
Kereskedő
Kereskedő

Post by smith15 »

RatRace wrote: 2022.08.06. 08:32 De itt is a szokások rabjai a kedves újságírók...
Miért is van 2 ár feltüntetve a viselésire, holott egységesen 2000 fabatka...
és a legbornyasztóbb, hogy megint lőszert írnak..
Illetve a paprikaspray és a számszeríj efajta összehasonlítása, mert ők teljes tiltásra írják a paprikát, pedig ugye csak közterületre vonatkozik.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

RatRace wrote: 2022.08.06. 08:32 és a legbornyasztóbb, hogy megint lőszert írnak..
Ha az lenne a legnagyobb baj, hogy keverik a töltényt a lőszerrel, én boldog lennék. ;) Szerinten csak a szakmabeliek tudják, hogy mi a különbség. Mint a sztetoszkóp vs fonendoszkóp.

Viszont ez jó meglátás:
"A hazai jogrendszer érdekessége, hogy míg az alapvetően természetes alapanyagokból készülő paprikaspray használatát tiltja, addig egy nyílpuskát bárki nyugodtan megvehet a boltban."

(Itt azért írhatták volna pontosan, hogy a paprikasprayt közterületen viselni nem szabad..)
Post Reply