Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.10.13. 10:51 31x20x20 centi...? Vicc...

Egy barátom mondta, hogy nincs olyan, hogy egy fegyvertároló széf túl nagy lenne. Hát, nagyon igaza van... :-)
"Mekkora széf, doboz, akármi kell ahhoz a "szokásos" gyakorlat szerint, hogy legalább 3 maroklőfegyverre hitelesítsék a tárolóhelyet?"

ez volt az eredeti kérdésed.

Elfér benne 3 átlagos kompakt pisztoly? Simán.

Sőt, zsebpisztolyból esetleg 8 is.

Jóváhagyják ellenőrzéskor? Jóvá.

Más kérdés, hogy bölcsebb egyből nagyobbat venni. Meg lehet, hogy 6"-es sportrevolvert veszel, az meg nem fér bele.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.10.13. 13:36 "Mekkora széf, doboz, akármi kell ahhoz a "szokásos" gyakorlat szerint, hogy legalább 3 maroklőfegyverre hitelesítsék a tárolóhelyet?"

ez volt az eredeti kérdésed.

Elfér benne 3 átlagos kompakt pisztoly? Simán.

Sőt, zsebpisztolyból esetleg 8 is.

Jóváhagyják ellenőrzéskor? Jóvá.

Más kérdés, hogy bölcsebb egyből nagyobbat venni. Meg lehet, hogy 6"-es sportrevolvert veszel, az meg nem fér bele.
+1

Érdemes felfelé kerekíteni ;) attól, hogy valamit elfogadnak a Yardon, még nem biztos, hogy jó is lesz.

Darabszám: nálam nyílvántartották, hogy X hosszú fegyver, Y rövid tárolóhely. Régen nem volt ilyen, most van. (Budapest)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Illetve nem tudom mennyire van tervben puska, de az is simán megérős, hogy egy puskaszekrény, és azt beíratni puskákra és pisztolyokra is, nekem is így van. Veszel egy 5-ös puskaszekrényt, akkor az mehet 5 puskára, meg 5 pisztolyra is simán. Vagy más arányban is a pisztolyok javára.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.10.13. 13:36 "Mekkora széf, doboz, akármi kell ahhoz a "szokásos" gyakorlat szerint, hogy legalább 3 maroklőfegyverre hitelesítsék a tárolóhelyet?"

ez volt az eredeti kérdésed.

Elfér benne 3 átlagos kompakt pisztoly? Simán.

Sőt, zsebpisztolyból esetleg 8 is.

Jóváhagyják ellenőrzéskor? Jóvá.

Más kérdés, hogy bölcsebb egyből nagyobbat venni. Meg lehet, hogy 6"-es sportrevolvert veszel, az meg nem fér bele.
Nem veszek. Már van. :-)

Akkor valami nagyobbat kell mégis nézni.

Köszi!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smith15 írta: 2022.10.13. 14:17 Illetve nem tudom mennyire van tervben puska, de az is simán megérős, hogy egy puskaszekrény, és azt beíratni puskákra és pisztolyokra is, nekem is így van. Veszel egy 5-ös puskaszekrényt, akkor az mehet 5 puskára, meg 5 pisztolyra is simán. Vagy más arányban is a pisztolyok javára.
Puska nem vonz, egyelőre nincs tervben ilyesmi.

Amikor van rá lehetőségem, persze, hogy lövök azzal is, de amúgy olyan, mint a zsiráf.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A csehek javaslata, hogyan kellene a médianak kezelni a tömeglövöldözőket.
Szerintem megérne egy cikket.
https://zbrojnice.com/2018/03/14/masove ... nejmenujte
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.10.14. 10:53 A csehek javaslata, hogyan kellene a médianak kezelni a tömeglövöldözőket.
Szerintem megérne egy cikket.
https://zbrojnice.com/2018/03/14/masove ... nejmenujte
Ha megírod én szívesen leközlöm:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2022.10.14. 10:53 A csehek javaslata, hogyan kellene a médianak kezelni a tömeglövöldözőket.
Szerintem megérne egy cikket.
https://zbrojnice.com/2018/03/14/masove ... nejmenujte
Nagyon jó javaslat!
Komoly vita várható a sajtószabadság apropóján, no és mert nem utolsó sorban a média is abban érdekelt hogy minél többen klikkeljék a híreiket, nézzék az adásaikat. Egy ilyen forró téma pedig sajnos kitűnően alkalmas erre a célra.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ha az osztrák fegyverem abszolút szabályosan, meghívóval, fegyverútlevéllel itthon van, akkor azzal csak a meghívó klub vagy egyesület lőterére ill. versenyére szabad elmennem, vagy ilyenkor ugyanazt szabad a fegyverrel, mintha magyar tartási engedélyem lenne, tetszőleges más lőtérre is elmehetek vele gyakorolni?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.10.14. 13:43 Ha az osztrák fegyverem abszolút szabályosan, meghívóval, fegyverútlevéllel itthon van, akkor azzal csak a meghívó klub vagy egyesület lőterére ill. versenyére szabad elmennem, vagy ilyenkor ugyanazt szabad a fegyverrel, mintha magyar tartási engedélyem lenne, tetszőleges más lőtérre is elmehetek vele gyakorolni?
Nem tiltja semmi, tehát elmehetsz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.10.14. 11:00 Ha megírod én szívesen leközlöm:-)
Én is googleval olvasom. Teljesen érthető.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok,

ADR kérdésben egy baráti vita alakult ki, tudnátok szánkón húzni: mi az éles lőszer engedélymentes közúti szállításának a felső határa?
25 kg? 2000 db? 5 kg -nyi lőpor tartalom?

Köszönöm!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en ugy tudom hogy annyi
amennyi a csomiban elfer
:twisted:
Petya357 írta: 2022.10.15. 12:47 Sziasztok,

ADR kérdésben egy baráti vita alakult ki, tudnátok szánkón húzni: mi az éles lőszer engedélymentes közúti szállításának a felső határa?
25 kg? 2000 db? 5 kg -nyi lőpor tartalom?

Köszönöm!
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.10.15. 12:51 en ugy tudom hogy annyi
amennyi a csomiban elfer
:twisted:
Köszönjük, Emese! :lol:

Yahoo is így tudta… :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha jol tudom nem azert vendegeskedik mert tul sok kilo loszer volt a csomiban :roll:
Petya357 írta: 2022.10.15. 13:17 Köszönjük, Emese! :lol:

Yahoo is így tudta… :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.10.15. 13:26 ha jol tudom nem azert vendegeskedik mert tul sok kilo loszer volt a csomiban :roll:
Én is úgy tudom, ez csak amolyan kollaterális demidzsként jutott eszembe, amikor átgondoltam, mit is jelenthet 5 karton lőszer egy autóban - amit a régi szén időkben sokan láttunk az azóta elhíresült csomagtartóban- persze messziről.

ADR be nem tartása még nem bcs - de komoly €€€ tétellel díjazott szabsértés. A kérdés a mai IPSC versenyen szünetben teázgatva úgy merült fel, hogy beül 4 sportlövő az autóba, elmegy egy komoly nemzetközi versenyre fejenként 500-600 lőszerrel (ez tök életszerű) , és a határon megkérdezhetik-e, ADR papír van-e. Hát meg. Csak az nem tiszta, mi a pontis limit. Szerencsére asszony ADR papiros , minden vizsgával rendelkező szakértő, majd hétfőn megnézi a nagykönyvben ;) mert majdnem biztosat mondot 3 ember - négyfélét.

Vagy inkább töltsek edzett csapszegett luparába meg marhaságot valamelyik keserűségbe - mert az tök rendben van ugyebár?.. :oops:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

parszor voltunk a hs gyari csapat meghivasra horvatba steel ipsi versenyen, ha jol remlik 4en ultunk az autoban es eleg sok skulo volt a csomiban.
a hataron csak a fegyvereket neztek horvat oldalon(meg nem voltak eu tag, hataron beviteli engedelyt kellet intezni), a loszerrel nem igazan foglalkoztak.
azert erdekes volt hogy a magyar hatarorok teljesen bezsongtak mikor szoltunk hogy tele a csomi fegyverekkel, a horvat meg halali nyugalommal mondta hogy alljunk oda felre es menjunk be az irodaba kitolteni a papirokat.

szerintem vard meg a duplabullt, hatha bele lehet reszelni a negytizest :twisted:
Petya357 írta: 2022.10.15. 14:54 Én is úgy tudom, ez csak amolyan kollaterális demidzsként jutott eszembe, amikor átgondoltam, mit is jelenthet 5 karton lőszer egy autóban - amit a régi szén időkben sokan láttunk az azóta elhíresült csomagtartóban- persze messziről.

ADR be nem tartása még nem bcs - de komoly €€€ tétellel díjazott szabsértés. A kérdés a mai IPSC versenyen szünetben teázgatva úgy merült fel, hogy beül 4 sportlövő az autóba, elmegy egy komoly nemzetközi versenyre fejenként 500-600 lőszerrel (ez tök életszerű) , és a határon megkérdezhetik-e, ADR papír van-e. Hát meg. Csak az nem tiszta, mi a pontis limit. Szerencsére asszony ADR papiros , minden vizsgával rendelkező szakértő, majd hétfőn megnézi a nagykönyvben ;) mert majdnem biztosat mondot 3 ember - négyfélét.

Vagy inkább töltsek edzett csapszegett luparába meg marhaságot valamelyik keserűségbe - mert az tök rendben van ugyebár?.. :oops:
ingyom bingyom tálib-e?
Weapon
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2022.03.06. 15:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Weapon »

Elnézést ha volt esteleg tàrgyalva. De mi a helyzet most akkor 23-tól, az élesből àtalakított gumis muzeális puskàkkal? Nem lehet? (Màrmint gyàrtani, azt tudom hogy nem visszamenőleges hatàlyú) Mert több helyen is ezt olvastam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Weapon írta: 2022.10.19. 12:36 Elnézést ha volt esteleg tàrgyalva. De mi a helyzet most akkor 23-tól, az élesből àtalakított gumis muzeális puskàkkal? Nem lehet? (Màrmint gyàrtani, azt tudom hogy nem visszamenőleges hatàlyú) Mert több helyen is ezt olvastam.
Október 23. munkaszüneti nap.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Weapon írta: 2022.10.19. 12:36 Elnézést ha volt esteleg tàrgyalva. De mi a helyzet most akkor 23-tól, az élesből àtalakított gumis muzeális puskàkkal? Nem lehet? (Màrmint gyàrtani, azt tudom hogy nem visszamenőleges hatàlyú) Mert több helyen is ezt olvastam.
a kereső a barátod (meg a gugli)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Weapon írta: 2022.10.19. 12:36 Elnézést ha volt esteleg tàrgyalva. De mi a helyzet most akkor 23-tól, az élesből àtalakított gumis muzeális puskàkkal? Nem lehet? (Màrmint gyàrtani, azt tudom hogy nem visszamenőleges hatàlyú) Mert több helyen is ezt olvastam.
gvass1 írta: 2022.10.19. 12:38 Október 23. munkaszüneti nap.
mlaca írta: 2022.10.19. 13:42 a kereső a barátod (meg a gugli)
A srácok arra céloztak, hogy aki pletykált erről Neked valamit, az szíveskedjen azt is elárulni honnan tudja, mert ami nincs, azt nem tudják helyette megtalálni.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.10.19. 12:38 Október 23. munkaszüneti nap.
Azért Neked sem kell a boltba menni egy kis ge.... Ööö kedvességért :lol: :lol: :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Weapon
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2022.03.06. 15:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Weapon »

Az àlltalam legjobban összeszedett cikkben is, ami az új fegyvertörvényt elemezgeti, az van benne hogy mi LEHET, velük, vagy ők mit gondolnak, hogy milyen elbírálàsba esHET. Gondoltam hàtha akad valaki hivatalos szervtől is, aki végre kijelentő módban tudna beszélni. (Persze az is lehet hogy én olvastam rosz, vagy még kevésbé kiforrott cikkeket, ezért kértem segítséget)

Ami nekem lejön belőle, az az, hogy bejelentés köteles lesz, de ha az àtalakítani kivànt fegyver nem volt még élesként forgalomban, akkor mehetne. (Màs kérdés hogy ez megint milyen baromsàg...) Akkor vagy legyen tilos, vagy szabadjon, de ne tegyen különbséget màr forgalomban lévő, vagy még forgalomba nem helyezett éles kiindulàsi alapok között...
mlaca írta: 2022.10.19. 13:42 a kereső a barátod (meg a gugli)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Weapon írta: 2022.10.19. 14:52 Az àlltalam legjobban összeszedett cikkben is, ami az új fegyvertörvényt elemezgeti, az van benne hogy mi LEHET, velük, vagy ők mit gondolnak, hogy milyen elbírálàsba esHET. Gondoltam hàtha akad valaki hivatalos szervtől is, aki végre kijelentő módban tudna beszélni. (Persze az is lehet hogy én olvastam rosz, vagy még kevésbé kiforrott cikkeket, ezért kértem segítséget)

Ami nekem lejön belőle, az az, hogy bejelentés köteles lesz, de ha az àtalakítani kivànt fegyver nem volt még élesként forgalomban, akkor mehetne. (Màs kérdés hogy ez megint milyen baromsàg...) Akkor vagy legyen tilos, vagy szabadjon, de ne tegyen különbséget màr forgalomban lévő, vagy még forgalomba nem helyezett éles kiindulàsi alapok között...
mit nem lehet azon megérteni, hogy 2023 január elsejétől ezek muzeális besorolásúak lesznek? muzeálisként szabadon megveszed, tartod, használod otthon, vagy lőtéren, de NEM kérhetsz rá viselésit. azaz kérhetsz, de nem kapsz.
Weapon
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2022.03.06. 15:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Weapon »

Értelmezd már amit irtam, nem erre vonatkozott a kérdésem!!!! Nem vagyok ennyire hülye, hogy azt nem tudtam megérteni, amit most leírtàl! Muzeàlis éles gumis konverziót érint-e, és miben az új fegyvertörvény! Ez volt a kérdés! Nem érdekel engem az hogy pl egy pitbull muzeàlis le, meg viselhetem vagy sem.
mlaca írta: 2022.10.19. 16:39 mit nem lehet azon megérteni, hogy 2023 január elsejétől ezek muzeális besorolásúak lesznek? muzeálisként szabadon megveszed, tartod, használod otthon, vagy lőtéren, de NEM kérhetsz rá viselésit. azaz kérhetsz, de nem kapsz.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Weapon írta: 2022.10.19. 16:45 Értelmezd már amit irtam, nem erre vonatkozott a kérdésem!!!! Nem vagyok ennyire hülye, hogy azt nem tudtam megérteni, amit most leírtàl! Muzeàlis éles gumis konverziót érint-e, és miben az új fegyvertörvény! Ez volt a kérdés! Nem érdekel engem az hogy pl egy pitbull muzeàlis le, meg viselhetem vagy sem.
Nem érinti. A jelenleg hatályos magyar fegyverjog nem ismeri az "éles konverzió" fogalmát, és nem is kezeli őket külön (a gyártásukat tekintve sem). Onnantól fogva, hogy a PKLV Kft. levizsgáztatja, ugyanolyan muzeális, mint a többi. Mindegy, hogy egy donor lőfegyver vagy egy acéltömb a kiindulási pont.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Weapon írta: 2022.10.19. 16:45 Értelmezd már amit irtam, nem erre vonatkozott a kérdésem!!!! Nem vagyok ennyire hülye, hogy azt nem tudtam megérteni, amit most leírtàl! Muzeàlis éles gumis konverziót érint-e, és miben az új fegyvertörvény! Ez volt a kérdés! Nem érdekel engem az hogy pl egy pitbull muzeàlis le, meg viselhetem vagy sem.
lásd fentebb. te nem érted.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.10.19. 16:59 Nem érinti. A jelenleg hatályos magyar fegyverjog nem ismeri az "éles konverzió" fogalmát, és nem is kezeli őket külön (a gyártásukat tekintve sem).
Ez muzeálisnál igaz, de amúgy nem.
Hiszen ha riasztó vagy vaktöltényre van átalakítva és lövedéket nem tud kilőni, akkor színházi lesz, és marad abban a kategóriában, ahol volt.

Lásd Ftv:

1.8. 8. alkategória: az „A” kategóriába tartozó tűzfegyverből átalakított színházi tűzfegyver.
2.8. 8. alkategória: a „B” vagy a „C” kategóriába tartozó tűzfegyverből átalakított színházi tűzfegyver.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Nos ezért nem hiszek nekik másban sem.
https://telex.hu/kulfold/2022/10/21/kan ... las-tiltas
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Sziasztok,
Csak én nem találtam olyan kitételt sem ftv-ben sem pedig a 2004/253 korm. rend.-ben ami a gáz-és riasztófegyver vásárlását korhoz kötné?
Nekem elég fura lenne hogy egy gázpisztolynál nem kell nagykorúnak lenni a vásárláshoz, egy légpuskánál meg igen.
:?: :?: :?:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2022.10.23. 11:38 Sziasztok,
Csak én nem találtam olyan kitételt sem ftv-ben sem pedig a 2004/253 korm. rend.-ben ami a gáz-és riasztófegyver vásárlását korhoz kötné?
Nekem elég fura lenne hogy egy gázpisztolynál nem kell nagykorúnak lenni a vásárláshoz, egy légpuskánál meg igen.
:?: :?: :?:
Csilliószor mótvá, h nem kell. Igényes magyar jogalkotás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kapszli.hu: biztató(?) hírek az ólombetiltás témakörében

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kapszli ... makoreben/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Chuck Norris írta: 2018.06.07. 21:12 Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció
Ha egy bútorszéfet berakok az amúgy nyitott, ajtó nélküli könyvespolc egyik polcára, akkor azt elég csak a polchoz odacsavarozni, hogy elfogadja a rendőrség tárolóhelynek, vagy hátul a falhoz is oda kell fogatni? Maga a könyvespolc szabadon áll, nincs a falhoz rögzítve.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2022.10.24. 12:57 Ha egy bútorszéfet berakok az amúgy nyitott, ajtó nélküli könyvespolc egyik polcára, akkor azt elég csak a polchoz odacsavarozni, hogy elfogadja a rendőrség tárolóhelynek, vagy hátul a falhoz is oda kell fogatni? Maga a könyvespolc szabadon áll, nincs a falhoz rögzítve.
Újabb verzió: a széf a falhoz csavarozva, ez eddig alighanem pipa. A lőszert viszont külön kell tárolni. Az lehet a széfben is egy külön zárható rekesz, a fegyverszekrények egy részében ilyen a kialakítás.

Az a kérdés, hogy egy sima széfben, ahol nincs külön rekesz, elég egy zárható pénzes kazetta a lőszernek, vagy annak a széfen belül rögzítve kell lenni, nem lehet egy mozdulattal kivehető, ha a széfet kinyitották?

Vagy a lőszernek elég egy ilyen pénzes kazetta a széf mellett is, valahová fixen odacsavarozva?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

eleg
AndyA írta: 2022.10.25. 16:54 Újabb verzió: a széf a falhoz csavarozva, ez eddig alighanem pipa. A lőszert viszont külön kell tárolni. Az lehet a széfben is egy külön zárható rekesz, a fegyverszekrények egy részében ilyen a kialakítás.

Az a kérdés, hogy egy sima széfben, ahol nincs külön rekesz, elég egy zárható pénzes kazetta a lőszernek, vagy annak a széfen belül rögzítve kell lenni, nem lehet egy mozdulattal kivehető, ha a széfet kinyitották?

Vagy a lőszernek elég egy ilyen pénzes kazetta a széf mellett is, valahová fixen odacsavarozva?
ingyom bingyom tálib-e?
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: digiservice »

Ebből a hírből mi igaz, mi a ránk - mezítlábas meggymagköpkővel rendelkezőknek - nézve a hatása? :shock:

https://www.portfolio.hu/uzlet/2022102 ... n-575449
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

digiservice írta: 2022.10.28. 00:31 Ebből a hírből mi igaz, mi a ránk - mezítlábas meggymagköpkővel rendelkezőknek - nézve a hatása? :shock:

https://www.portfolio.hu/uzlet/2022102 ... n-575449
Mi lenne? Szigorítás ezüst papírban.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

digiservice írta: 2022.10.28. 00:31 Ebből a hírből mi igaz, mi a ránk - mezítlábas meggymagköpkővel rendelkezőknek - nézve a hatása? :shock:

https://www.portfolio.hu/uzlet/2022102 ... n-575449
Lazítás, ebben az országban? Muhaha!
A csehek a legutolsó szigorításnál is ki tudták használni a könnyítéseket is (C1 kategóriába került eszközök, stb.), hozzánk csak a szigorítás ért el.

"Szigorodnak a műszaki szabványok a riasztó- és jelzőfegyverek esetében, ami segít majd megakadályozni, hogy halált okozó lőfegyverekké alakítsák át őket."

Pont erről szólt az előző sz.patás is. Ezek már megint be vannak b@szva ott, vagy csak most szállított a dealerjük?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

digiservice írta: 2022.10.28. 00:31 Ebből a hírből mi igaz, mi a ránk - mezítlábas meggymagköpkővel rendelkezőknek - nézve a hatása? :shock:

https://www.portfolio.hu/uzlet/2022102 ... n-575449
Ez a magyar "hír" egy teljes katyvasz. Keveri a kereskedőt/gyártót/importőrt a civil felhasználókkal, a nemzeti és a közösségi engedélyezést, tökéletesen értelmetlen. És persze semmiféle tényleges könnyítésről szó nincsen benne, már a címe is nettó hazugság.

Ez a valós sajtóközlemény:

https://ec.europa.eu/commission/pressco ... IP_22_6427

Itt pedig a benyújtott (nem elfogadott, nem megvitatott) javaslat:

https://home-affairs.ec.europa.eu/propo ... unition_en

Mint gyalogpolgárnak nem hiszem, h túl sok következménye lenne, csak mivel még bonyolultabb lesz az export/import engedélyezés, az árak tovább fognak menni felfele. Ha majd egyszer és amilyen formában majd egyszer elfogadják. És persze, hogy az adott tagállamok joggyakorlata mi lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2022.10.28. 06:05 Lazítás, ebben az országban? Muhaha!
A csehek a legutolsó szigorításnál is ki tudták használni a könnyítéseket is (C1 kategóriába került eszközök, stb.), hozzánk csak a szigorítás ért el.

"Szigorodnak a műszaki szabványok a riasztó- és jelzőfegyverek esetében, ami segít majd megakadályozni, hogy halált okozó lőfegyverekké alakítsák át őket."

Pont erről szólt az előző sz.patás is. Ezek már megint be vannak b@szva ott, vagy csak most szállított a dealerjük?
A magyar sajtóhírnek SEMMI KÖZE valósághoz, ne húzd fel magad rajta!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

digiservice írta: 2022.10.28. 00:31 Ebből a hírből mi igaz, mi a ránk - mezítlábas meggymagköpkővel rendelkezőknek - nézve a hatása? :shock:

https://www.portfolio.hu/uzlet/2022102 ... n-575449
Ezt nem értem. Egyrészt azt írja, hogy nem lesz szükség behozatali vagy kiviteli engedéyre, máshol meg azt, hogy vizsgálni kell, hogy másik tagországban ilyen engedélyt megtagadtak-e a pó'gártól, és akkor itt is meg kell tagadni.

Amúgy ha lesz is ilyen bármi, akkor arra lesz X év, hogy itthon is bevezessék, szóval gyors változást nem várok. És persze kérdés a visszamenőlegesség, hogy átkategorizálnak-e már meglévő fegyvereket.
digiservice
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2020.12.25. 00:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: digiservice »

gvass1 írta: 2022.10.28. 06:14 A magyar sajtóhírnek SEMMI KÖZE valósághoz...
Pontosan emiatt kérdeztem...
Köszönöm a linkeket!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.10.28. 07:32 Ezt nem értem. Egyrészt azt írja, hogy nem lesz szükség behozatali vagy kiviteli engedéyre, máshol meg azt, hogy vizsgálni kell, hogy másik tagországban ilyen engedélyt megtagadtak-e a pó'gártól, és akkor itt is meg kell tagadni.

Amúgy ha lesz is ilyen bármi, akkor arra lesz X év, hogy itthon is bevezessék, szóval gyors változást nem várok. És persze kérdés a visszamenőlegesség, hogy átkategorizálnak-e már meglévő fegyvereket.
MIÉRT NEM OLVASOD EL AZ EREDETIT??? BELINKELTEM.

Semmi köze a magyar nyelvű hírhez. Semmi.

Ez csupán egy export-import engedélyezési bürokrácianövelő csomag, a kereskedők, gyártók MAJD szívni fognak, te meg áruhiánnyal és áremeléssel fogsz küzdeni. ÉVEK MÚLVA.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.10.28. 07:34 MIÉRT NEM OLVASOD EL AZ EREDETIT??? BELINKELTEM.

Semmi köze a magyar nyelvű hírhez. Semmi.

Ez csupán egy export-import engedélyezési bürokrácianövelő csomag, a kereskedők, gyártók MAJD szívni fognak, te meg áruhiánnyal és áremeléssel fogsz küzdeni. ÉVEK MÚLVA.
Még reggel van, és még nem hatott a kávé. :-)
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Jól tudom, hogy ameddig a barna könyvbe nincs bejegyezve egy adott fegyver, olyan kaliberű lőszert nem tarthatok?
A rengeteg "csak lőszerrel együtt eladó" hirdetéssel kapcsolatban merült fel bennem a kérdés.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

tvsmaci írta: 2022.10.28. 10:08 Jól tudom, hogy ameddig a barna könyvbe nincs bejegyezve egy adott fegyver, olyan kaliberű lőszert nem tarthatok?
A rengeteg "csak lőszerrel együtt eladó" hirdetéssel kapcsolatban merült fel bennem a kérdés.
Én is így tudom hogy csak olyat tarthatsz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2022.10.28. 10:08 Jól tudom, hogy ameddig a barna könyvbe nincs bejegyezve egy adott fegyver, olyan kaliberű lőszert nem tarthatok?
A rengeteg "csak lőszerrel együtt eladó" hirdetéssel kapcsolatban merült fel bennem a kérdés.
IGEN, egyértelműen.

(Nyilván, ha már VAN másik, olyan kaliberű lőfegyver bejegyezve, akkor megveheted a lőszert a fegyverrel együtt. Mi értelme ennek? SEMMI. Az, hogy a lőfegyverrel és lőszerrel kapcsolatos eljárások jelentős része pont ilyesmi, illetve a maradványlőszer miatt történik. Statisztikajavító.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2022.10.28. 10:08 Jól tudom, hogy ameddig a barna könyvbe nincs bejegyezve egy adott fegyver, olyan kaliberű lőszert nem tarthatok?
A rengeteg "csak lőszerrel együtt eladó" hirdetéssel kapcsolatban merült fel bennem a kérdés.
Ez azért vicces, mert neked hivatalosan nem lehet olyan lőszered, mert hiába vetted meg a fegyvert, ha nincs beírva a könyvbe. Ő meg már eladta, vagyis nála sem hagyhatod a lőszert azzal, hogy majd érte jössz, ha beírták, mert neki meg már nem lehet legálisan olyanja.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.10.28. 11:54 Ez azért vicces, mert neked hivatalosan nem lehet olyan lőszered, mert hiába vetted meg a fegyvert, ha nincs beírva a könyvbe. Ő meg már eladta, vagyis nála sem hagyhatod a lőszert azzal, hogy majd érte jössz, ha beírták, mert neki meg már nem lehet legálisan olyanja.
Vesd össze: a fegyver kölcsönadásit egy nappal korábban kell megírni...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.10.28. 12:00 Vesd össze: a fegyver kölcsönadásit egy nappal korábban kell megírni...
A célja a jogszabálynak, hogy pimf, életszerűtlen, logikátlan, veszélytelen szabálysértések miatt minél több engedélyt be lehessen vonni.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2022.10.28. 12:00 Vesd össze: a fegyver kölcsönadásit egy nappal korábban kell megírni...
és a kölcsönkapott fegyverhez jár kölcsönlőszer ?
(ha nincs olyan kaliberű a kiskönyvben)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2022.10.28. 12:14 és a kölcsönkapott fegyverhez jár kölcsönlőszer ?
(ha nincs olyan kaliberű a kiskönyvben)
Jár. De boltban már nem vehetsz hozzá.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

AndyA írta: 2022.10.28. 11:54 Ő meg már eladta, vagyis nála sem hagyhatod a lőszert azzal, hogy majd érte jössz, ha beírták, mert neki meg már nem lehet legálisan olyanja.
Meddig lehet nálad legálisan adott kaliberű lőszer? Ameddig a hozzá való fegyver a birtokodban van (adás-vételi óra, perc pontossággal), vagy ameddig a tartási engedélyből ki nem írja az Igrend?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kojak írta: 2022.10.28. 15:34 Meddig lehet nálad legálisan adott kaliberű lőszer? Ameddig a hozzá való fegyver a birtokodban van (adás-vételi óra, perc pontossággal), vagy ameddig a tartási engedélyből ki nem írja az Igrend?
Hát mondjuk ez lehet kiskapu. Vevő beiratja, átveszi a lőszert, te ezután irarod ki. Nem tudom ez így megáll-e.... A legtisztább az lenne, hogy ha a fegyvert jogszerűen birtoklod, akkor a lőszert miért is nem?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2022.10.28. 15:42 Hát mondjuk ez lehet kiskapu. Vevő beiratja, átveszi a lőszert, te ezután irarod ki. Nem tudom ez így megáll-e.... A legtisztább az lenne, hogy ha a fegyvert jogszerűen birtoklod, akkor a lőszert miért is nem?
Erre a helyes válsz igrend részéről, mert csak!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2022.10.28. 15:42 Hát mondjuk ez lehet kiskapu. Vevő beiratja, átveszi a lőszert, te ezután irarod ki. Nem tudom ez így megáll-e.... A legtisztább az lenne, hogy ha a fegyvert jogszerűen birtoklod, akkor a lőszert miért is nem?
Mikor vizsgáztam, az aktuális főrendőr uccsó kérdése kb ez volt:

És ha most ez vizsga sikerül, ön elintéz minden egyebet, ami a fegyvervásárláshoz kell, akkor vehet- e lőszert is hozzá?

Azt válaszoltam, hogy az anyagban amiből készültem erről nem volt szó, így nem tudom biztosan a választ, de abból biztosan nem lehet baj, ha két kört futok.

Átengedett a vizsgán, és azt mondta, hogy elvileg vásárol6nék lőszert is hozzá, csak a boltoknak nincs meg hozzá a bürokratikus korlátaik miatt a lehetőségük.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.10.28. 17:00 Mikor vizsgáztam, az aktuális főrendőr uccsó kérdése kb ez volt:

És ha most ez vizsga sikerül, ön elintéz minden egyebet, ami a fegyvervásárláshoz kell, akkor vehet- e lőszert is hozzá?

Azt válaszoltam, hogy az anyagban amiből készültem erről nem volt szó, így nem tudom biztosan a választ, de abból biztosan nem lehet baj, ha két kört futok.

Átengedett a vizsgán, és azt mondta, hogy elvileg vásárol6nék lőszert is hozzá, csak a boltoknak nincs meg hozzá a bürokratikus korlátaik miatt a lehetőségük.
a rendőr megintújramindig faszságot beszélt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2022.10.28. 17:49 a rendőr megintújramindig faszságot beszélt.
én ezt maximálisan elfogadom tőled (márminthogy jogiológiailag)

a másik oldalról viszont egyértelmű volt, hogy az aktuális főrendőr a fegyvervizsgán egészen normálisan állt a kérdéskörhöz (ő nem a koszoscivileknek betíccsukolós klubba tartozott)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.10.28. 17:57 én ezt maximálisan elfogadom tőled (márminthogy jogiológiailag)

a másik oldalról viszont egyértelmű volt, hogy az aktuális főrendőr a fegyvervizsgán egészen normálisan állt a kérdéskörhöz (ő nem a koszoscivileknek betíccsukolós klubba tartozott)
De a jogszabály egyértelmű ez esetben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2022.10.28. 15:42 Hát mondjuk ez lehet kiskapu. Vevő beiratja, átveszi a lőszert, te ezután irarod ki. Nem tudom ez így megáll-e.... A legtisztább az lenne, hogy ha a fegyvert jogszerűen birtoklod, akkor a lőszert miért is nem?
... és ha nem íratod ki? Egyszerre két ember könyvében is ott a fegyver? Ez sem tűnik sütinek egészen.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2022.10.28. 21:22 ... és ha nem íratod ki? Egyszerre két ember könyvében is ott a fegyver? Ez sem tűnik sütinek egészen.
Ez mindig is így működött... Máshogy nem is lehetne. 8 napotok van elintézni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.10.28. 21:23 Ez mindig is így működött... Máshogy nem is lehetne. 8 napotok van elintézni.
+1

8 napig teljesen legálisan előfordulhat bármelyik lenti kombináció:
- mindekettő barnakönyvében benne van a fegyver (a vevő már beíratta, az eladó még nem íratta ki)
- még csak az eladónál (el se kezdte egyik se a folyamatot)
- már csak a vevőnél (ez a dolgok normális menete)
- egyiknél SE! (Az eladó gyorsabb volt, mint a vevő)

Mind a 4 permutáció kóser - de csak legfeljebb 8 napig. Utána eljárás indul - a legjobb tudásom szerint automatikusan.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: szöged »

Fortitu írta: 2022.10.30. 19:30 Lehet ez lesz a megfejtés. Régen csak CO-val használtam, aztán vettem hozzá nemrég green gasos tárat az otthoni gyakorláshoz. Abban meg ott a szilikonolaj.
mótvá (???), hogy van airsoft hajtógáz, ami gyúlékony, ezáltal lehetséges belemagyarázni jogiológialag, hogy

“29. tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott
a) „A” vagy „B” kategóriába tartozó olyan – vagy olyanná átalakítható – kézifegyver,amelynek csövéből gyúlékony hajtóanyag segítségével szilárd anyagú lövedék lőhető ki..."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: zora »

szöged írta: 2022.10.30. 20:12 mótvá (???), hogy van airsoft hajtógáz, ami gyúlékony, ezáltal lehetséges belemagyarázni jogiológialag, hogy

“29. tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott
a) „A” vagy „B” kategóriába tartozó olyan – vagy olyanná átalakítható – kézifegyver,amelynek csövéből gyúlékony hajtóanyag segítségével szilárd anyagú lövedék lőhető ki..."
Mivel ezek jellemzően néhány J energiát tudnak, anyagukban is gyenge játékok, hiába magyarázható bele bármilyen fszság, a társadalomra való veszélytelensége miatt senkit nem érdekel.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2022.10.30. 20:12 mótvá (???), hogy van airsoft hajtógáz, ami gyúlékony, ezáltal lehetséges belemagyarázni jogiológialag, hogy

“29. tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott
a) „A” vagy „B” kategóriába tartozó olyan – vagy olyanná átalakítható – kézifegyver,amelynek csövéből gyúlékony hajtóanyag segítségével szilárd anyagú lövedék lőhető ki..."
Szép találat!!👍😉

Nem tudom, hogy ez a "gyúlékony hajtóanyag" honnan jött a Tisztelt Jogalkotónak.. miért nem írta egyszerűen azt, hogy "lőpor"??
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2022.10.30. 07:43 +1

8 napig teljesen legálisan előfordulhat bármelyik lenti kombináció:
- mindekettő barnakönyvében benne van a fegyver (a vevő már beíratta, az eladó még nem íratta ki)
- még csak az eladónál (el se kezdte egyik se a folyamatot)
- már csak a vevőnél (ez a dolgok normális menete)
- egyiknél SE! (Az eladó gyorsabb volt, mint a vevő)

Mind a 4 permutáció kóser - de csak legfeljebb 8 napig. Utána eljárás indul - a legjobb tudásom szerint automatikusan.
Csakhogy itt a lőszerbirtoklás volt a kérdés originally! :-)
Az egyetlen jogszerű permutáció ezek közül: a vevő már beíratta, az eladó még nem íratta ki, úgy adja át a lőszert.
Másik legális megoldás, az eladás előtt arra jogosultnak átadni a motyót, de az ugye a te 4 verziódban nem van benne. :-)
Életszerű végkifejlet: a fegyó átadásakor megy vele a skuló is, oszt kuss van róla.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2022.10.30. 20:57 Csakhogy itt a lőszerbirtoklás volt a kérdés originally! :-)
Az egyetlen jogszerű permutáció ezek közül: a vevő már beíratta, az eladó még nem íratta ki, úgy adja át a lőszert.
Másik legális megoldás, az eladás előtt arra jogosultnak átadni a motyót, de az ugye a te 4 verziódban nem van benne. :-)
Életszerű végkifejlet: a fegyó átadásakor megy vele a skuló is, oszt kuss van róla.
amennyiben tanult fórumtársunknak 42-nek igaza van, és kölcsönadáskor ad6ó a lőszer is, akkor azzal talán jár6óvá lehet varászolni az utat...bár ott meg az egy napos hülyeség zavar be
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2022.10.30. 20:48 Szép találat!!👍😉

Nem tudom, hogy ez a "gyúlékony hajtóanyag" honnan jött a Tisztelt Jogalkotónak.. miért nem írta egyszerűen azt, hogy "lőpor"??
köszi

azóta megkérdeztem wikit is
ő aszongya a tűzfegyverre: "...a lövedék kilövéséhez szükséges energiát valamilyen hőfejlődéssel járó kémiai folyamat (égés, vagy robbanás) révén nyeri. Az ekkor keletkező magas hőmérsékletű, nagy térfogatigényű gáz fejti ki a lövedékre azt a tolóerőt, ami a fegyverből vagy fegyverről való kilövéshez szükséges."

de ez ugye nem joxabály
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.10.30. 20:12 mótvá (???), hogy van airsoft hajtógáz, ami gyúlékony, ezáltal lehetséges belemagyarázni jogiológialag, hogy

“29. tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott
a) „A” vagy „B” kategóriába tartozó olyan – vagy olyanná átalakítható – kézifegyver,amelynek csövéből gyúlékony hajtóanyag segítségével szilárd anyagú lövedék lőhető ki..."
Ezt a lerágott csontot minek elővenni pár évente?
Sünködés jellegű jogszabálynemolvasás, értelmezési hiba eredménye.

Ftv. 2. §
14. légfegyver: a 15 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú festéklövő fegyver kivételével a sűrített levegővel vagy egyéb sűrített gáz felhasználásával üzemeltetett, szilárd anyagú lövedék kilövésére alkalmas fegyver;


tehát, ha sűrített gáz lövi ki, akkor irreleváns, h éghető-e.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2022.10.30. 20:12 mótvá (???), hogy van airsoft hajtógáz, ami gyúlékony, ezáltal lehetséges belemagyarázni jogiológialag, hogy

“29. tűzfegyver: az 1. mellékletben meghatározott
a) „A” vagy „B” kategóriába tartozó olyan – vagy olyanná átalakítható – kézifegyver,amelynek csövéből gyúlékony hajtóanyag segítségével szilárd anyagú lövedék lőhető ki..."
Tkp ezen kívül nem is létezik tűzfegyver. Ugyanis az "élesekből" nem a lőpor tolja ki a lövedéket (gyúlékony, de nem hajtóanyag), hanem az az abból fejlődő (alapvetően nem gyúlékony, de hajtóanyag) gáz. De hát hozzáértő jogalkotónak, ugye, párja nincs...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.10.30. 20:57 Csakhogy itt a lőszerbirtoklás volt a kérdés originally! :-)
Az egyetlen jogszerű permutáció ezek közül: a vevő már beíratta, az eladó még nem íratta ki, úgy adja át a lőszert.
Másik legális megoldás, az eladás előtt arra jogosultnak átadni a motyót, de az ugye a te 4 verziódban nem van benne. :-)
Életszerű végkifejlet: a fegyó átadásakor megy vele a skuló is, oszt kuss van róla.
A gyakorlatban az utóbbit csinálja mindenki. A kussolni róla kitétel hangsúlyozottan betartandó. Max 8 nap elteltével úgysem fog érdekelni senkit.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2022.10.30. 21:25 Ezt a lerágott csontot minek elővenni pár évente?
Sünködés jellegű jogszabálynemolvasás, értelmezési hiba eredménye.

Ftv. 2. §
14. légfegyver: a 15 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú festéklövő fegyver kivételével a sűrített levegővel vagy egyéb sűrített gáz felhasználásával üzemeltetett, szilárd anyagú lövedék kilövésére alkalmas fegyver;


tehát, ha sűrített gáz lövi ki, akkor irreleváns, h éghető-e.
ezek szerint mót

már megint nem én sz@rtam a spanyol viaszt

nem vagyok jogász, ezért felteszem a kérdést:
a légfegyver jogi definíciója a rovar és a tűzfegyveré a bogár?

vagy valami más módon írja felül a légfegyver a tűzfegyvert?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: szöged »

szöged írta: 2022.10.30. 21:38 ezek szerint mót

már megint nem én sz@rtam a spanyol viaszt

nem vagyok jogász, ezért felteszem a kérdést:
a légfegyver jogi definíciója a rovar és a tűzfegyveré a bogár?

vagy valami más módon írja felül a légfegyver a tűzfegyvert?
megkérdeztem egy jogász ismerősömet telefonon

aszonta baromira nincs képben a fegyverjoggal, meg a definíciókkal, és hogy amennyiben ellentmondás van (márpedig olyan azért előfordul), akkor az erősebb üti a gyengébbet, ha meg egy szinten vannak, akkor a gyakorlatban a szigorúbb (=nagyobb mértékben korlátozó) szabályozást/értelmezést szokás alkalmazni
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.10.31. 13:00 megkérdeztem egy jogász ismerősömet telefonon

aszonta baromira nincs képben a fegyverjoggal, meg a definíciókkal, és hogy amennyiben ellentmondás van (márpedig olyan azért előfordul), akkor az erősebb üti a gyengébbet, ha meg egy szinten vannak, akkor a gyakorlatban a szigorúbb (=erősebb korlátokat állító) szabályozást szokás alkalmazni
De ez itt irreleváns (és nem is mindig igaz), mert csak a magyar nyelv szabályait kell figyelembe venni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2022.10.31. 13:01 De ez itt irreleváns (és nem is mindig igaz), mert csak a magyar nyelv szabályait kell figyelembe venni.
OFF

rendben

elengedtem

rám úgysincs semmilyen hatással

ON
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Hivatali bikkfanyelv sokadik rész: a Közlönyben egy fontos határidőt a következőképp fogalmaztak meg:

"2022 Október 31. napját megelőzően tett igénybejelentés..."

Na most ez mit jelent?
Okt. 31 még benne van?
Vagy csak okt. 30, 24:00..?

Val.szeg úgy gondolták, hogy okt.31 még beletartozik, de nekem a fenti úgy értendő, hogy nem.

Miért erőlködnek a hivataloskodó megfogalmazással, miért nem írják úgy, hogy "határidő: 2022 október 31. 24:00"..
Közlöny
Közlöny
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.10.31. 17:03 Hivatali bikkfanyelv sokadik rész: a Közlönyben egy fontos határidőt a következőképp fogalmaztak meg:

"2022 Október 31. napját megelőzően tett igénybejelentés..."

Na most ez mit jelent?
Okt. 31 még benne van?
Vagy csak okt. 30, 24:00..?

Val.szeg úgy gondolták, hogy okt.31 még beletartozik, de nekem a fenti úgy értendő, hogy nem.

Miért erőlködnek a hivataloskodó megfogalmazással, miért nem írják úgy, hogy "határidő: 2022 október 31. 24:00"..
Screenshot_20221031-165628_Facebook.jpg
Nekem egyértelmű, hogy 31 már nem tartozik bele.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem oktober 31 munkaszuneti nap, ezert irtak hogy 30ejfel a hatarido
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

qqriq írta: 2022.10.31. 17:26 szerintem oktober 31 munkaszuneti nap, ezert irtak hogy 30ejfel a hatarido
szerintem meg nov01 a munkaszüneti nap és nem okt31
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor meg pihenonap vagy mi
szöged írta: 2022.10.31. 17:31 szerintem meg nov01 a munkaszüneti nap és nem okt31
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

szöged írta: 2022.10.31. 13:00 megkérdeztem egy jogász ismerősömet telefonon

aszonta baromira nincs képben a fegyverjoggal, meg a definíciókkal, és hogy amennyiben ellentmondás van (márpedig olyan azért előfordul), akkor az erősebb üti a gyengébbet, ha meg egy szinten vannak, akkor a gyakorlatban a szigorúbb (=nagyobb mértékben korlátozó) szabályozást/értelmezést szokás alkalmazni
OFF és jelentősége sincs, de azért van ám olyan elv is, hogy a részletes lerontja az általános rendelkezést vagy a későbbi a korábbi rendelkezést ha azonos szinten van ellentmondás. De szerintem sincs itt.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.10.31. 17:38 akkor meg pihenonap vagy mi
Miért, az éjjel 24:00 munkaidő? ;)
Online beküldésnél tök mindegy.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Rövid összefoglaló/figyelemfelhívás az tervezett új EU-s fegyver export-import szabályokkal kapcsolatban!

Újabb EU-s próbálkozás a polgári fegyvertartás ellehetetlenítésére!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-e ... enitesere/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.11.02. 06:02 Rövid összefoglaló/figyelemfelhívás az tervezett új EU-s fegyver export-import szabályokkal kapcsolatban!

Újabb EU-s próbálkozás a polgári fegyvertartás ellehetetlenítésére!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-e ... enitesere/


Kép
Szükség van az ilyen szigorú szabályokra.
Ezek majd megakadályozzák ezt.
https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2 ... zok-kezebe
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2022.11.02. 06:49 Szükség van az ilyen szigorú szabályokra.
Ezek majd megakadályozzák ezt.
https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2 ... zok-kezebe
Ismered a viccet a nyelvész profról, aki az előadáson azt mondja, hogy a kettős tagadás sok nyelvben megerősítést jelent, de olyan nyelv nincs, amiben a kettős megerősítés tagadó értelmű lenne. (Most ne menjünk bele, hogy ez így van-e, ez egy ú.n. vicc.) Mire az egyik hátsó sorból egy hang:
- Aha, persze...!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A szokott ingatlan értéknövelés.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Szombaton reggel elmegyek növelni a zajszintet - éppen GyP verseny lesz, most már biztos, hogy benézek.

Gyálon is ez van - elérték, hogy vasárnap ne lehessen lőni, szombaton pedig du 2-ig szabad csak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
senk
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018.06.09. 23:22
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: senk »

TizenXezer ok a sportra is legalizálni a hangtompítókat….(pl)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

féregsajtó, féregpolitikusok, féreglakosok.

A lőtér ott VOLT régóta.

Én egy repülőtértől lakok 1 km-en belül, de amikor odaköltöztem már akkor is ott volt. Most erre hivatkozva kérjem, hogy a föld alatt közlekedjenek, csendben? Hülye gyökerek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.11.03. 06:10 féregsajtó, féregpolitikusok, féreglakosok.

A lőtér ott VOLT régóta.

Én egy repülőtértől lakok 1 km-en belül, de amikor odaköltöztem már akkor is ott volt. Most erre hivatkozva kérjem, hogy a föld alatt közlekedjenek, csendben? Hülye gyökerek.
Azt mondják a videóban, hogy ez igaz, de közben átépítették, és azóta hangos, a régi kialakításban elviselhető volt. Ha így van, az kb. az, hogy építenek egy új kifutót, amitől utána a házad fölött röpködnek a gépek felszállás közben az eddigi 1 km helyett...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.11.03. 07:17 Azt mondják a videóban, hogy ez igaz, de közben átépítették, és azóta hangos, a régi kialakításban elviselhető volt. Ha így van, az kb. az, hogy építenek egy új kifutót, amitől utána a házad fölött röpködnek a gépek felszállás közben az eddigi 1 km helyett...
És ezt nem gondoltad végig, amikor esetleg pont AZ OLCSÓBB INGATLANÁRAK OKÁN odaköltöztél? Akkor TE vagy a hülye. Nem az, aki az összes engedélyezést végigszopta és tízmilliókat költve ott egy vállalkozást hozott létre.

Amúgy meg legalizálni kell a hangtompítótartást, de az soha nem fog bekövetkezni, mert BM.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.11.03. 07:25 És ezt nem gondoltad végig, amikor esetleg pont AZ OLCSÓBB INGATLANÁRAK OKÁN odaköltöztél? Akkor TE vagy a hülye. Nem az, aki az összes engedélyezést végigszopta és tízmilliókat költve ott egy vállalkozást hozott létre.

Amúgy meg legalizálni kell a hangtompítótartást, de az soha nem fog bekövetkezni, mert BM.
+1
Ez az egész sztori azért érdekes, mert lőtér és ezt a 24 pont hu és lakók fegyverellenes narratívakent megtudják lovagolni.
Ha egy műhely lenne és egész nap menne a sikitógép akkor ezt nem lehetne megjatszani.
Sima ingatlan spekuláció.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egyrészt: az aki ingatlant vesz, és a beköltözés után csodálkozik hogy jé itt lövéshangok vannak (ez konkrétan szerepelt is az interjúban) az rendkívül balf.sz módon vásárolt ingatlant, és most nagyon finom voltam. Oda kell menni a tulajjal egyeztetett időponton kívül is legalább egy de inkább több alkalommal, és nagyon alaposan körbenézni: szóba elegyedni a szomszédokkal, bejárni és megnézni a környező utcákat hogy nincs-e deviáns életvitelt folytató család a közelben, nincs-e kocsma a szomszéd sarkon, nem használják-e valamelyik közeli közösségi teret a herbálosok zombitanyának, megfelelő-e a forgalom az utcán csúcsidőben, milyen távolságra vannak és milyenek a boltok, óvodák-iskolák, rákeresni a guglin hogy írnak-e bűncselekményekről az adott környéken, stb stb. Gyakorlatilag egy mini környezettanulmányt kell végezni - aki ezt elmulasztja, az bocs de így járt, panaszkodni nem ér!

Másrészt a hangtompi tartás szerintem nem oldaná meg ezt a helyzetet. Nem hiszem hogy bárki bárhol úgy edzene dinamikus lövészsportokra, hogy hangompival együtt rángatja tokból ki-be a fegyvert. Pontlövésnél sem tudom mennyire jó megszokni a nehezebb súlyt és a teljesen más súlypontot, ha versenyen meg nem úgy kell lőni? Örömlövészetre, rekreációs lövészetre persze teljesen okés, de az meg itthon hivatalosan nem létezik. És koszos civilnek hangtompi tartás sem, úgyhogy ez teljesen elméleti fingreszelés.

Harmadrészt (sorry, szófosásom van) és most ezzel sokan vitatkozni fognak: az MHSZ lőtérrel nyilván nem volt annyi gond, kiskal fegyverrel pontlövészkedtek, a klasszikus "percenként egy lövés, de az legyen jól kidolgozva" metódussal. A lőteret az új tulaj felújította, és már másra használja. Tehát a "minek költözött oda" az nem biztos hogy valid mondás itt, mert nem ilyen lőtér volt azon a helyen korábban. Ez egy új állapot, és a lakóknak ezzel az új állapottal van problémája.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

gvass1 írta: 2022.11.03. 06:10
A lőtér ott VOLT régóta.

Én egy repülőtértől lakok 1 km-en belül, de amikor odaköltöztem már akkor is ott volt. Most erre hivatkozva kérjem, hogy a föld alatt közlekedjenek, csendben? Hülye gyökerek.
Azért ez a "féreglakosok" egy kicsit erős szerintem. :roll:

Nem tudom melyik reptérről van szó, de ha eddig szökőévben felszállt egy cessna, holnapra meg akkora forgalom lenne, minta Heathrow-n annak gondolom Te sem örülnél..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tvsmaci írta: 2022.11.03. 11:37 Azért ez a "féreglakosok" egy kicsit erős szerintem. :roll:

Nem tudom melyik reptérről van szó, de ha eddig szökőévben felszállt egy cessna, holnapra meg akkora forgalom lenne, minta Heathrow-n annak gondolom Te sem örülnél..
Szoktam erősen fogalmazni. Az árnyalt fogalmazást mifelánk nem értik.

És itt arról a kijelentésről nyilvánulnék meg, hogy kijelentették, hogy ilyen környéken lőtérnek semmi keresnivalója egyáltalán.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.11.03. 12:05 Szoktam erősen fogalmazni. Az árnyalt fogalmazást mifelánk nem értik.

És itt arról a kijelentésről nyilvánulnék meg, hogy kijelentették, hogy ilyen környéken lőtérnek semmi keresnivalója egyáltalán.
Mondjuk szabatéri lőtérnek kevéssé ideális hely egy lakóteleptől pár száz méterre lenni.

Vagy ugye a szabadtéri lőtér mellé pár száz méterre lakótelepet építeni...

Anno szegény megboldogult Igali Diána is eleget brusztolt a budaörsiekkel, pedig ott is a lőtér volt előbb, utána építettek és költöztek oda a lakók.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2022.11.03. 12:31 Mondjuk szabatéri lőtérnek kevéssé ideális hely egy lakóteleptől pár száz méterre lenni.

Vagy ugye a szabadtéri lőtér mellé pár száz méterre lakótelepet építeni...

Anno szegény megboldogult Igali Diána is eleget brusztolt a budaörsiekkel, pedig ott is a lőtér volt előbb, utána építettek és költöztek oda a lakók.
+1
Még Aranyérmes olimpikonnak (hány ilyenünk is van?) is széttrolkodták a lakók az edzést lehetőségeit - a B Pro lőtérnek sem adnék sok esélyt. Vagy korlátozzák a hétvégét és csak munkaidőben lehet majd lőni (ez komoly érvágás), vagy átminősitik kiskalra (ez még komolyabb érvágás), vagy bezáratják - ez game over.
A kerületi lakóknak fejenként egy-egy szavazata van, és sokan vannak. A lőtérnek egy. Már ha egyáltalán odavalósi a tulaj. (+helyi iparűzési adó ;) - de nem fizethet annyi adót, ami űberelne párszáz szavazatot) Négyévente vannak önkormányzati választások. Akárki is legyen most hatalmon - ezt most direkt nem néztem meg - egyszerűen nem vállalhatja be a népharagot. Az önkormányzatnak a kerületi lakosok érdekeit kell képviselni, ez a dolguk - ha tetszik, ha nem, ezért (is) vannak. Muszáj lesz valamit kezdeniük a problémával.

Kár lenne érte - pont pár hete fedeztük fel a BProt Poresszel - tök jó hely, szimpatikus emberekkel. Hétvégén elmegyek hozzájuk versenyre, szóban kifejezem a szolidaritásomat (más úgy sem tudok tenni), és infót gyűjtők-beszámolok.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2022.11.03. 20:20 +1
Még Aranyérmes olimpikonnak (hány ilyenünk is van?) is széttrolkodták a lakók az edzést lehetőségeit - a B Pro lőtérnek sem adnék sok esélyt. Vagy korlátozzák a hétvégét és csak munkaidőben lehet majd lőni (ez komoly érvágás), vagy átminősitik kiskalra (ez még komolyabb érvágás), vagy bezáratják - ez game over.
A kerületi lakóknak fejenként egy-egy szavazata van, és sokan vannak. A lőtérnek egy. Már ha egyáltalán odavalósi a tulaj. (+helyi iparűzési adó ;) - de nem fizethet annyi adót, ami űberelne párszáz szavazatot) Négyévente vannak önkormányzati választások. Akárki is legyen most hatalmon - ezt most direkt nem néztem meg - egyszerűen nem vállalhatja be a népharagot. Az önkormányzatnak a kerületi lakosok érdekeit kell képviselni, ez a dolguk - ha tetszik, ha nem, ezért (is) vannak. Muszáj lesz valamit kezdeniük a problémával.

Kár lenne érte - pont pár hete fedeztük fel a BProt Poresszel - tök jó hely, szimpatikus emberekkel. Hétvégén elmegyek hozzájuk versenyre, szóban kifejezem a szolidaritásomat (más úgy sem tudok tenni), és infót gyűjtők-beszámolok.
Vagy költ még újabb csilliót a hangszigetelésre.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

AndyA írta: 2022.11.04. 08:39 Vagy költ még újabb csilliót a hangszigetelésre.
Ami könnyen oda csúszhat, hogy be kell fedni a lőteret. Szerintem egy “kicsit” itt a fegyverellenesség is bejátszik. Vonat, hév megy el a ház előtt, lőtér hangját hallom vagy az utca zaja a belvárosban, egy kutya mind. Zaj, zaj, zaj. Dolgoztam lőtér mellett és annyira nem volt hangos. Pár háztömbbel odébb már szinte nem is lehetett hallani, részben az utca zaja is elnyomta.

Esetleg megpróbálnék a lőtér tulajdonosa helyében kedvezményes élménylövészeti csomagot összeállítani a környék lakóinak. Hátha… Mindig lesznek rejtett, erre fogékony fogékony láncszemek az ott lakók között, akiknek csak annyi, kéne hogy a hozzájuk legközelebbi lőtéren olcsóbban pukkanthatnak. Mindezt engedély nélkül. Nem is lenne rossz…. munkából hazafelé jövet alkalmanként - pl. hetente 1x-2x feszlevezetésképpen ellövök 2-3 tárat.
Mindenki vár valamit...
Válasz küldése