Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

aksurv írta: 2023.02.11. 16:29 Ha kívül avatkozol be arra írtam a gumit.
Itt az éles is megallna. Csoportos felfegyverzve.
Egyébként ha megnézed amit linkeltem meg van a kodjuk ha valódi ellenállással találkoznak pl. kés gp. akkor azonnal tipliznek.
Gyáva szarok.
Semmi különbség közöttük és akik ellen elvileg harcolnak.
Ezzel részben egyetértek. Kívülről igen. De ha egyedül van a beavatkozó, akkor egyáltalán nem biztos a pozitív végkifejlet (gumissal vagy legális fegyverrel) még így sem, a túlerő az túlerő. Ezt kívülről egyedül beavatkozva csak önvédelemhez aránytalan erejű támadással lehetett volna megoldani és mondjon akármit a jog, amikor úgy avatkozik be valaki, hogy ott páran komolyan megsérülnek (elhullanak), akkor annak az esetnek nem lesz könnyű a következménye sem. Arra pedig soha nem szabad alapozni, hogy a támadó majd visszariad, mert gyáva szar. Ez borítékos sorsjegy. Előre nem tudható.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

BeHappy írta: 2023.02.11. 16:47 Ezzel részben egyetértek. Kívülről igen. De ha egyedül van a beavatkozó, akkor egyáltalán nem biztos a pozitív végkifejlet (gumissal vagy legális fegyverrel) még így sem, a túlerő az túlerő. Ezt kívülről egyedül beavatkozva csak önvédelemhez aránytalan erejű támadással lehetett volna megoldani és mondjon akármit a jog, amikor úgy avatkozik be valaki, hogy ott páran komolyan megsérülnek (elhullanak), akkor annak az esetnek nem lesz könnyű a következménye sem. Arra pedig soha nem szabad alapozni, hogy a támadó majd visszariad, mert gyáva szar. Ez borítékos sorsjegy. Előre nem tudható.
A jogos védelem az nem csak önvédelem hanem másokra is kiterjed.
Tehat ha valaki jogszerűen viselt fegyverrel halomra lövi őket tetszene, nem tetszene az ügyészségnek az pont úgy szituációs jogos védelem lett volna, mintha ő lett volna a célpont.
Az ellenállásnak pedig áldozatként is van értelme.
A lentiek miatt.
Cél: „Masszív” sérülések okozása, áldozataik kárára

A vallomások szerint, Lina Engel és vőlegénye egy országos hálózatot építettek ki, amely hálózat 2015-óta rendszeresen tervezett meg, készített elő és hajtott végre brutális támadásokat politikai ellenfeleik ellen. A koronatanú lényeges különbséget tesz – az áldozatok tekintetében – az úgynevezett „Kilépők” – a különböző demonstrációkról hazafelé tartók megtámadása, például egy pályaudvaron – és azok között, akiket egyéni akció keretében, saját lakókörnyezetükben, túlerőben rohantak le. Utóbbiakat „Projektek”-nek nevezték.

A cél az volt, hogy súlyos és maradandó sérüléseket okozzanak az áldozatoknak. Például kalapácsokat használtak a különösen sérülékeny testrészeken, mint a fej, a lábszár, a térd és a boka.

A támadásokat különböző, előre leosztott és begyakorolt szerepek szerint hajtották végre. Egyiküknek figyelnie kellett az időt és ki kellett adnia a parancsokat. Lina több ügyben is magára vállalta ezt a szerepet, például az Eisenachban történt bűncselekményeknél is. Egy másik személynek fel kellett vennie az „első kontaktot” a célszeméllyel – helyzettől függően megszólítani (például megkérdezni hány óra van), vagy akár az első ütést bevinni. A csoport többi tagjának feladata ezután az áldozat földre vitele, lefogása és súlyos bántalmazása volt.

Johannes Domhöver szerint, a támadásokat a lehető legkisebb kockázattal kellett végrehajtani. Éppen ezért, egy akciónak rövidnek és hatásosnak kellett lennie, ideális esetben, legfeljebb 30 másodperces műveletnek. Ennyi idő elegendő ahhoz, hogy súlyos fizikai sérüléseket okozhassanak. Az esetlegesen a megtámadottak segítségére sietők ellen, nagy flakon paprikaspray-kel készültek, amiket végül, jobb híján a sértettekre fújtak a támadás végén. Igyekeztek azt is felmérni, hogy a kiválasztott célszemély fizikailag, vagy mentálisan képes-e hatékonyan védekezni. Az „akció” lefújásra kerül, ha a célszemély például szúró fegyverrel védekezne, ahogy az történt 2019 decemberében, egy Eisenachban meghiúsult eset során is, amely végül több csoporttag letartóztatásához vezetett. Az ilyen helyzetekre előre megbeszélt kódszavaik voltak, például a „kés” vagy a “semmit sem bízunk a véletlenre” – mondta a koronatanú a bíróságon.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.02.11. 17:01 A jogos védelem az nem csak önvédelem hanem másokra is kiterjed.
Tehat ha valaki jogszerűen viselt fegyverrel halomra lövi őket tetszene, nem tetszene az ügyészségnek az pont úgy szituációs jogos védelem lett volna, mintha ő lett volna a célpont.
apróság, de akkor is jogos védelem marad, ha nem legális a célszerszám
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.02.11. 18:25 apróság, de akkor is jogos védelem marad, ha nem legális a célszerszám
Tudom. Csak akkor abba bele kapaszkodna az ügyész.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.02.11. 16:29 Ha kívül avatkozol be arra írtam a gumit.
Itt az éles is megallna. Csoportos felfegyverzve.
Egyébként ha megnézed amit linkeltem meg van a kodjuk ha valódi ellenállással találkoznak pl. kés gp. akkor azonnal tipliznek.
Gyáva szarok.
Semmi különbség közöttük és akik ellen elvileg harcolnak.
+1, pontosan.
Megnézném, mit szól hozzá egy ilyen, kalapáccsal támadó gyáva sz.ar terrorista, ha mellkason találja a Revenge 140 Joule-os gumilövedéke..

(És mit szól hozzá a többi, ha a hangos dörrenés után látják a társukat összeesni..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.11. 17:01 A jogos védelem az nem csak önvédelem hanem másokra is kiterjed.
Tehat ha valaki jogszerűen viselt fegyverrel halomra lövi őket tetszene, nem tetszene az ügyészségnek az pont úgy szituációs jogos védelem lett volna, mintha ő lett volna a célpont.
Az ellenállásnak pedig áldozatként is van értelme.
A lentiek miatt.
Cél: „Masszív” sérülések okozása, áldozataik kárára

A vallomások szerint, Lina Engel és vőlegénye egy országos hálózatot építettek ki, amely hálózat 2015-óta rendszeresen tervezett meg, készített elő és hajtott végre brutális támadásokat politikai ellenfeleik ellen. A koronatanú lényeges különbséget tesz – az áldozatok tekintetében – az úgynevezett „Kilépők” – a különböző demonstrációkról hazafelé tartók megtámadása, például egy pályaudvaron – és azok között, akiket egyéni akció keretében, saját lakókörnyezetükben, túlerőben rohantak le. Utóbbiakat „Projektek”-nek nevezték.

A cél az volt, hogy súlyos és maradandó sérüléseket okozzanak az áldozatoknak. Például kalapácsokat használtak a különösen sérülékeny testrészeken, mint a fej, a lábszár, a térd és a boka.

A támadásokat különböző, előre leosztott és begyakorolt szerepek szerint hajtották végre. Egyiküknek figyelnie kellett az időt és ki kellett adnia a parancsokat. Lina több ügyben is magára vállalta ezt a szerepet, például az Eisenachban történt bűncselekményeknél is. Egy másik személynek fel kellett vennie az „első kontaktot” a célszeméllyel – helyzettől függően megszólítani (például megkérdezni hány óra van), vagy akár az első ütést bevinni. A csoport többi tagjának feladata ezután az áldozat földre vitele, lefogása és súlyos bántalmazása volt.

Johannes Domhöver szerint, a támadásokat a lehető legkisebb kockázattal kellett végrehajtani. Éppen ezért, egy akciónak rövidnek és hatásosnak kellett lennie, ideális esetben, legfeljebb 30 másodperces műveletnek. Ennyi idő elegendő ahhoz, hogy súlyos fizikai sérüléseket okozhassanak. Az esetlegesen a megtámadottak segítségére sietők ellen, nagy flakon paprikaspray-kel készültek, amiket végül, jobb híján a sértettekre fújtak a támadás végén. Igyekeztek azt is felmérni, hogy a kiválasztott célszemély fizikailag, vagy mentálisan képes-e hatékonyan védekezni. Az „akció” lefújásra kerül, ha a célszemély például szúró fegyverrel védekezne, ahogy az történt 2019 decemberében, egy Eisenachban meghiúsult eset során is, amely végül több csoporttag letartóztatásához vezetett. Az ilyen helyzetekre előre megbeszélt kódszavaik voltak, például a „kés” vagy a “semmit sem bízunk a véletlenre” – mondta a koronatanú a bíróságon.

Jegyzőkönyv: "szóváltást követően csoportos garázdaség valósult meg, a földön fekvő gyanúsított fejével nagy erőt gyakorolt a viperára, a fejéből agresszíven kifröcskölt vér megbotránkozást keltett..."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.02.11. 18:43 Tudom. Csak akkor abba bele kapaszkodna az ügyész.
Elvileg nem teheti. Az egy másik per tárgya kellene legyen, hogy mit keresett nála pl. ega A-kat gépkarabély.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.02.11. 16:29 Semmi különbség közöttük és akik ellen elvileg harcolnak.
+1
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2023.02.11. 16:29 Gyáva szarok.
Semmi különbség közöttük és akik ellen elvileg harcolnak.
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Morcosrobot írta: 2023.02.11. 14:10 Nagyon kíváncsi leszek a végére. Egy szerencsétlen honfitársunkat, fényes nappal, az utcán, az elkövetők arcukat eltakarva, csoportosan, férfiak és nők vegyesen, felfegyverkezve, előre megfontoltan, hátulról, majdnem kivégeztek. Remélem felgyógyul és marad csak a "majdnem".
Nem hangulatot szeretnék kelteni, egyszerűen csak a hatása alatt tart amióta olvastam/láttam a videót, hogy ilyen megtörténhet nálunk. :shock:
Illetve az hogy mindenki elsiklik felette, elnéznek máshova. Mármint a hír felett. Az hogy le se hozzák-sok mindent elmond.
Ez az eset annyira kilóg az itt gyakran tárgyalt "szóváltástkövetően" "megsziabáttyamondmármennyiazidőacigiden" szituációktól, amire tudjuk: ott a megelőzés, elkerülöd, nem mész oda stb, a gyakorlás, a védekező eszköz, az R2D2 üzemmód stb.
Eddig nálunk nem volt ilyen. Németország már hosszú évek óta issza ennek a levét. Volt olyan eset is, ahol egy nemzeti érzelmű ruházati boltba rohantak be csoportosan, az egyedül lévő eladó hölgyet verték meg ugyanígy (vipera, spray, rúgások), a ruhákat lefújták festékkel, majd elmenekültek.
Bár ezt most szélsőbaloldaliak követték el, de reálisan nézve bármelyik szélsőség (bal-jobb oldal, vallás, környezetvédelem, stb.) ide vezethet.
Csírájában kellene elfojtani, vagy később mindennaposak lesznek ezek itthon is.

Egyébként, mint a fórumtárs által linkelt cikkben is van, valószínűleg bármilyen kis ellenállás elveszi a kedvüket az akciótól. És kaján mosollyal az arcomon néztem volna a videót, ha elkezdenek egy-egy jól irányzott szúrás után a hasukhoz kapni.
#bosszuvagyreload
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.02.11. 19:40 Elvileg nem teheti. Az egy másik per tárgya kellene legyen, hogy mit keresett nála pl. ega A-kat gépkarabély.
+1
Ugyanaz per csak emberölésért nem marasztalnak el, a fegyverért meg igen.
Igazából arra lennék kíváncsi lesz-e egyszer olyan valaha itthon, hogy már ügyészi szakban megállapítják a jogos védelmet és nem emelnek vádat.
Ilyen ugyanis csak rendőröknel van fegyverhasznalatnál.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Morcosrobot írta: 2023.02.11. 11:44 https://www.vadhajtasok.hu/2023/02/10/r ... n-video-18

vipera, spré, csoportosan, hátulról. no comment.
Én csak azért szurkolok, hogy ne a zsaruk találják meg először a támadókat, utána pedig senki soha többé ne találja meg őket.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2023.02.11. 23:16 Én csak azért szurkolok, hogy ne a zsaruk találják meg először a támadókat, utána pedig senki soha többé ne találja meg őket.
Szerintem hamarosan már az országban sem lesznek.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.02.11. 23:16 Én csak azért szurkolok, hogy ne a zsaruk találják meg először a támadókat, utána pedig senki soha többé ne találja meg őket.
Szerintem nem lesznek. meg mert már rég elhúztak.
Egyébként azt kívánom nekik, hogy kapjak el őket és ítéljék meg nekik az ezért járó korrekt büntetés legalább középértékét v. többet, mert minősítőjük az van bőven.
Hosszú évek fegyház v. börtön fokozatban a magyar börtönpopulációban, pont elég büntetés lenne gazdagéknak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.02.12. 00:24 Egyébként azt kívánom nekik, hogy kapjak el őket és ítéljék meg nekik az ezért járó korrekt büntetés legalább középértékét v. többet, mert minősítőjük az van bőven.
Hosszú évek fegyház v. börtön fokozatban a magyar börtönpopulációban, pont elég büntetés lenne gazdagéknak.
+1
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Magyarországon illegális a "glock switch" ha nincs felszerelve? Nyilván elméleti kérdés.
Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2023.02.12. 15:23 Magyarországon illegális a "glock switch" ha nincs felszerelve? Nyilván elméleti kérdés.
Kép
Nem az.

De én még csak nem is gondolkodnék ilyesmin...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.02.12. 15:57 Nem az.

De én még csak nem is gondolkodnék ilyesmin...
Szakmai vagy jogi okból?
Tönkreb.assza a fegyvert?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

waltherlg400 írta: 2023.02.12. 15:23 Magyarországon illegális a "glock switch" ha nincs felszerelve? Nyilván elméleti kérdés.
Kép
Lőfegyver fődarab nem lehet, mert ez önállóan nem egy elsütőszerkezet, csak annak egy komponense. Szerintem jogilag semmi itthon. De lehet hogy nincs igazam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.02.12. 15:59 Szakmai vagy jogi okból?
Tönkreb.assza a fegyvert?
Ööö, a kategóriaváltás engedélyköt., a sorozatlövő pedig tilos polgári célra.
--

Maga az alkatrész az jogilag semmi...de ha mondjuk netes rendelése után kopogtatnak betűs szervezetek, akkor ne csodálkozzunk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.02.12. 16:01 Lőfegyver fődarab nem lehet, mert ez önállóan nem egy elsütőszerkezet, csak annak egy komponense. Szerintem jogilag semmi itthon. De lehet hogy nincs igazam.
Az elsütőszerk NEM FŐDARAB!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

waltherlg400 írta: 2023.02.12. 15:23 Magyarországon illegális a "glock switch" ha nincs felszerelve? Nyilván elméleti kérdés.
Ez szerintem kb. az az eset, mint a 100-as csigatár a B9 karabély mellett.
Amíg a kettőt nem házasítod össze, addig a csigatár is jogilag csak egy szelet kenyér.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerintem nem.
egy csigatar nagy valoszinuseg szerint kutyat nem erdekel addig ha egy ilyen szoba kerul valakivel kapcsolatban akkor nagy valoszinuseg szerint kopogtatni fognak nala.
pletyka szinten hallottam hogy foglaltak mar le ilyent :roll:
pogessor írta: 2023.02.12. 16:09 Ez szerintem kb. az az eset, mint a 100-as csigatár a B9 karabély mellett.
Amíg a kettőt nem házasítod össze, addig a csigatár is jogilag csak egy szelet kenyér.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.02.12. 16:19 szerintem nem.
egy csigatar nagy valoszinuseg szerint kutyat nem erdekel addig ha egy ilyen szoba kerul valakivel kapcsolatban akkor nagy valoszinuseg szerint kopogtatni fognak nala.
pletyka szinten hallottam hogy foglaltak mar le ilyent :roll:
+1

Ha nincs felszerelve , a nap vègèn ki lehet majd magyarázni, de még csak eszébe se jusson senkinek. QQriq fórumtársnak nagyon igaza van ebben - igen, a tár elvileg ugyanolyan szürkezónás, de mégsem - mert a gyakorlatban ez nem érdekel senkit. Az illegális sorozatlövő viszont igen, nagyon érdekli a hárombetűs szervezeteket.

Ha már egyszer kivonulnak, akkor addig b.sztatnak, ameddig nem találnak valamit, hogy legyen mit írni a jegyzőkönyvbe. Lejárt sportorvosit, 1023 db lőszert a max 1000 db helyett, egy db szétszedett lőszert, egy gázriasztó élrskonverziót aminek nincs meg az MKH kártyája, sok fegyvernek látszó nem fegyvert amit be kehet vinni szakértői vizsgálatra, ahol egy legouskáról majd kiferül, hogy gyárilag 8 Joulos volt - szóval bármit, ami alapján be lehet vonni a vasakat. Üdv a barnakönyves takonygerincűek világában ;) sok a vesztenivaló, kevés a haszon.

A gyakorlati oldalát tekintve - semmi értelme. A G18-at sem használja szinte semelyik fegyveres testület - uralhatatlan. Roni kerettel esetleg még egy kevéske értelme is lenne - de azt sem szabad. Hol lőnél vele? Mire, kire? Élménylövészkedni jó lenne, de nagyon feltűnő. Gyakorlás nélkül pedig ön-, és közveszélyes, alapos gyakorlás nélkül még SHTF esetén sem látom értelmét.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.02.12. 16:47 +1

Ha nincs felszerelve , a nap vègèn ki lehet majd magyarázni, de még csak eszébe se jusson senkinek. QQriq fórumtársnak nagyon igaza van ebben - igen, a tár elvileg ugyanolyan szürkezónás, de mégsem - mert a gyakorlatban ez nem érdekel senkit. Az illegális sorozatlövő viszont igen, nagyon érdekli a hárombetűs szervezeteket.

Ha már egyszer kivonulnak, akkor addig b.sztatnak, ameddig nem találnak valamit, hogy legyen mit írni a jegyzőkönyvbe. Lejárt sportorvosit, 1023 db lőszert a max 1000 db helyett, egy db szétszedett lőszert, egy gázriasztó élrskonverziót aminek nincs meg az MKH kártyája, sok fegyvernek látszó nem fegyvert amit be kehet vinni szakértői vizsgálatra, ahol egy legouskáról majd kiferül, hogy gyárilag 8 Joulos volt - szóval bármit, ami alapján be lehet vonni a vasakat. Üdv a barnakönyves takonygerincűek világában ;) sok a vesztenivaló, kevés a haszon.

A gyakorlati oldalát tekintve - semmi értelme. A G18-at sem használja szinte semelyik fegyveres testület - uralhatatlan. Roni kerettel esetleg még egy kevéske értelme is lenne - de azt sem szabad. Hol lőnél vele? Mire, kire? Élménylövészkedni jó lenne, de nagyon feltűnő. Gyakorlás nélkül pedig ön-, és közveszélyes, alapos gyakorlás nélkül még SHTF esetén sem látom értelmét.
+1

Azzal, hogy a "nagy" tárat sem kéne már félvállról venni, mert...szóval Feljelentő Ferenc ezen a vonalon sem tétlen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.02.12. 16:47 A gyakorlati oldalát tekintve - semmi értelme. A G18-at sem használja szinte semelyik fegyveres testület - uralhatatlan. Roni kerettel esetleg még egy kevéske értelme is lenne - de azt sem szabad. Hol lőnél vele? Mire, kire? Élménylövészkedni jó lenne, de nagyon feltűnő. Gyakorlás nélkül pedig ön-, és közveszélyes, alapos gyakorlás nélkül még SHTF esetén sem látom értelmét.
+1

Ha igazi karabelyrol van szo, akkor Kis A. Petert idezve (nem szo szerint): egyes lovessel 3 MOA, sorozatlovessel 120 MOA a pontossag.
Nyilvan Ronival rosszabb a helyzet, mint egy karabelynak tervezett karabellyal.
Roni nelkuli G18-cal pedig meg annal is sokkal rosszabb.

SHTF helyzetben nincs loszerbolt, ahol lehet vasarolni meg 1000 loszert! Kielezett helyzetben naponta ketszer*. Penz meg foleg nincs ra.

Osszefoglalva: a sorozatloves ertelmetlen. Kiveve a katonakat, akik mogott ott a logisztika, es eleve elfogadhato, ha a celt nem eltalaljak, csak megijesztik**.

*Sokaig kerdezgettem embereket, hogy a logisztikusok mennyi loszert szamolnak, vegul egy nyugdijjas elarulta, hogy attoresnel atlagosan napi 2000 loszer/katona. Osszesen 6000 loszer/katona, mivel 3 nap alatt ugyis meghalnak.

**Regen volt egy konyv ajanlott IDPA palyakkal (akkor meg nem volt szokas, hogy minden felevben mas szabalyok szerint kell tervezni T2 palyat, szoval ez tenyleg regen volt, 2004-2006 korul), es az egyik palyanak az elvart vegrehajtasa az volt, hogy 4 loves leadasa kozben fedezekbe kellett menni, majd onnan megloni a celokat. Ez volt az egyetlen eset, amivel talalkoztam, hogy sport versenyen nem volt cel eltalalni a celt, eleg volt fedezotuzet kivaltani a mozgas ideje alatt.

Bel
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Boldor »

nemtokregelni írta: 2023.02.08. 13:35 Egyébként nem értem, mitől nem normakövető másokhoz képest. A hazai számok alapján uniós átlag alatti a bűnözés. A WPI szerint MO a 13. legbékésebb ország (2022). Nyilván a médiatálalás és a mi hobbink a balhékra figyel, de általánosságban nincs itt akkora gáz.
Az ország néhány "ork" fertőzött vidékén nem hiszem, hogy osztanák a megállapításodat!
A legtöbb eset nem is kerül nyilvánosságra!
A sünök gyakran lebeszélik a polgárt a feljelentésről, vagy "átminősítik"!
Ma már tudjuk, hogy a "szóváltásba keveredés" gyakran azt jelenti, hogy a szerencsétlent megverték és vagy kirabolták!
A bírósági gyakorlatban enyhítő körülménynek számít az "idő múlása"!
Hagyjuk, nem is folytatom mert felmegy a vérnyomásom!
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Boldor írta: 2023.02.12. 19:25 Az ország néhány "ork" fertőzött vidékén nem hiszem, hogy osztanák a megállapításodat!
A legtöbb eset nem is kerül nyilvánosságra!
A sünök gyakran lebeszélik a polgárt a feljelentésről, vagy "átminősítik"!
Ma már tudjuk, hogy a "szóváltásba keveredés" gyakran azt jelenti, hogy a szerencsétlent megverték és vagy kirabolták!
A bírósági gyakorlatban enyhítő körülménynek számít az "idő múlása"!
Hagyjuk, nem is folytatom mert felmegy a vérnyomásom!
Ne menjen fel, mert felesleges. Az általad írt jelenségekkel tisztában vagyok, ahogy a rendészeti szervek működésével is, a kriminológiát pedig egyetemen tanultam.

Megértem, amit mondasz, azt is, hogy a szubjektív biztonságérzetét a lakosságnak mi mennyire befolyásolja (saját vagy közeli élmény, plusz sok olyan dolog, ami igazából nem bűncselekmény, de nem jó látni), tudom mi a látencia, olvastam az ezzel összefüggő OKRI kutatásokat.

Nem azt állítom, hogy itt minden fasza, azt sem, hogy a statisztika aztán teljesen valós képet mutat, de mivel dolgom a bü helyzetet értékelni és összehasonlítani más országokéval, azt állítom, hogy nem állunk rosszul, nem ez az igazi baj hazánkban.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Vadászok FIGYELEM! Ólomsörét már a zsebedben sem lehet szinte sehol, ahol akárcsak egy pocsolya is van.


És persze NYILVÁN : "Az EU rendelet hivatalos magyar fordítása több helyen is hibás, sőt túlterjeszkedik az eredeti angol szöveg keretein a szállítás definiálása tekintetében, tehát revízióra szorul."

A Kapszliponthu cikke a témában:

https://kapszli.hu/valtozasok-az-olomso ... ar-15-tol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2023.02.15. 11:49
Vadászok FIGYELEM! Ólomsörét már a zsebedben sem lehet szinte sehol, ahol akárcsak egy pocsolya is van.
Mi van, ha nem vadászik senki, egyáltalán nem is vadász senki a társaságban, csak épp van az embernél akármiféle ólom(sörét)? (Elméleti kérdés)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2023.02.15. 13:00 Mi van, ha nem vadászik senki, egyáltalán nem is vadász senki a társaságban, csak épp van az embernél akármiféle ólom(sörét)? (Elméleti kérdés)
ha nem lóg egy puska a válladon a zölderdőben, akkor nyilván nem fognak átkutatni Pb után kutatva:-)

BTW. nyilván CSAk vadászra vonatkozik:

"Mindemellett bevezeti a „hordozás” fogalmát, melyet nem tisztáz megfelelően: „magánál tartás vagy bármely más módon, illetve eszközzel történő szállítás.” Ez megvalósul, ha vizes élőhelyen, vagy annak megközelítése közben a vadász ólomtartalmú sörétet birtokol."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.02.15. 13:26 ha nem lóg egy puska a válladon a zölderdőben, akkor nyilván nem fognak átkutatni Pb után kutatva:-)

BTW. nyilván CSAk vadászra vonatkozik:

"Mindemellett bevezeti a „hordozás” fogalmát, melyet nem tisztáz megfelelően: „magánál tartás vagy bármely más módon, illetve eszközzel történő szállítás.” Ez megvalósul, ha vizes élőhelyen, vagy annak megközelítése közben a vadász ólomtartalmú sörétet birtokol."
És ez?

„annak a személynek, akinél sörétet találtak, nem feltétlenül kell azonosnak lennie a lövészetet végző személlyel.”

Vagy az előző alapján ez is csak vadász esetén problémás, ha a nem vadász kísérőnél van az ólom, az már nem gáz...?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.02.15. 13:43 És ez?

„annak a személynek, akinél sörétet találtak, nem feltétlenül kell azonosnak lennie a lövészetet végző személlyel.”

Vagy az előző alapján ez is csak vadász esetén problémás, ha a nem vadász kísérőnél van az ólom, az már nem gáz...?

Ha érzel magadban erőt félrefordított EU joganyag olvasgatásához:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 57&from=EN



"2023. február 15-től tilos az alábbi tevékenységeket végezni vizes élőhelyeken és azok 100 méteres körzetében:

a)


1 tömegszázalék vagy annál több ólmot (fémben kifejezve) tartalmazó sörét kilövése;

b)


ilyen sörét vizes élőhelyen történő lövészet során vagy annak részeként történő hordozása.

Az első albekezdés alkalmazásában:

a)


»vizes élőhelytől számított 100 méteren belül«: a vizes élőhely külső határának bármely pontjától kifelé mért 100 méteren belül;

b)


»vizes élőhelyen történő lövészet«: vizes élőhelyen vagy annak 100 méteres körzetén belül folytatott lövészet;

c)


ha egy személyről megállapítják, hogy a lövészet során vagy annak részeként vizes élőhelyeken vagy azok 100 méteres körzetén belül sörétet hordoz, a szóban forgó lövészetről vélelmezni kell, hogy vizes élőhelyen történő lövészet, kivéve, ha a szóban forgó személy bizonyítani tudja, hogy más típusú lövészetről van szó."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.02.15. 14:08 Ha érzel magadban erőt félrefordított EU joganyag olvasgatásához:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 57&from=EN



"2023. február 15-től tilos az alábbi tevékenységeket végezni vizes élőhelyeken és azok 100 méteres körzetében:

a)


1 tömegszázalék vagy annál több ólmot (fémben kifejezve) tartalmazó sörét kilövése;

b)


ilyen sörét vizes élőhelyen történő lövészet során vagy annak részeként történő hordozása.

Az első albekezdés alkalmazásában:

a)


»vizes élőhelytől számított 100 méteren belül«: a vizes élőhely külső határának bármely pontjától kifelé mért 100 méteren belül;

b)


»vizes élőhelyen történő lövészet«: vizes élőhelyen vagy annak 100 méteres körzetén belül folytatott lövészet;

c)


ha egy személyről megállapítják, hogy a lövészet során vagy annak részeként vizes élőhelyeken vagy azok 100 méteres körzetén belül sörétet hordoz, a szóban forgó lövészetről vélelmezni kell, hogy vizes élőhelyen történő lövészet, kivéve, ha a szóban forgó személy bizonyítani tudja, hogy más típusú lövészetről van szó."

Jejzus... Ennél még én is különbbet fordítok... :-(

Pl. az angolban "gunshot" van, nem "sörét", ami sokkal pontosabban fejezi ki, mire akarják, hogy érvényes legyen a szabályozás.

Amúgy ezentúl a horgászokat is baxtatni fogják, hiszen ők is marékszám szakítják bele az ugyanolyan ólomsöréttel súlyozott szerelékeiket az élővízbe...? Vagy ez megint csak a vadász - értsd: fegyveres, pukkpukk, pfúj, abcug, levele - csapat jussa?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2023.02.15. 14:08 Ha érzel magadban erőt félrefordított EU joganyag olvasgatásához:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 57&from=EN



"2023. február 15-től tilos az alábbi tevékenységeket végezni vizes élőhelyeken és azok 100 méteres körzetében:

a)


1 tömegszázalék vagy annál több ólmot (fémben kifejezve) tartalmazó sörét kilövése;

b)


ilyen sörét vizes élőhelyen történő lövészet során vagy annak részeként történő hordozása.

Az első albekezdés alkalmazásában:

a)


»vizes élőhelytől számított 100 méteren belül«: a vizes élőhely külső határának bármely pontjától kifelé mért 100 méteren belül;

b)


»vizes élőhelyen történő lövészet«: vizes élőhelyen vagy annak 100 méteres körzetén belül folytatott lövészet;

c)


ha egy személyről megállapítják, hogy a lövészet során vagy annak részeként vizes élőhelyeken vagy azok 100 méteres körzetén belül sörétet hordoz, a szóban forgó lövészetről vélelmezni kell, hogy vizes élőhelyen történő lövészet, kivéve, ha a szóban forgó személy bizonyítani tudja, hogy más típusú lövészetről van szó."
A legszebb az benne, hogy innentől az a vizes élőhely, amire a tv őr, vagy akárki hatóság aszongya, hogy emmost ippeg az. Tennap még nem vót az, jövő héten se nem bisztos, hogy allessz még, de most ippeg az.
És honnan kell mérni a 100 m-t?
Ezt olyan ökrök találták ki, akik az íróasztal mögül ki sem látnak.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Nem értem én a jogalkotókat. Semmi körültekintés, meg átfogó környezetvédelmi szemlélet nincs bennük.

A környezeti zajterhelés az smafu? Tilcsákbe a 99 dB-nél hangosabb eszközök használatát a vadállatok élőhelyein és azok 100 méteres környezetében!
csavarga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.01.07. 22:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: csavarga »

gvass1 írta: 2023.02.15. 14:08 Ha érzel magadban erőt félrefordított EU joganyag olvasgatásához:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 57&from=EN



"2023. február 15-től tilos az alábbi tevékenységeket végezni vizes élőhelyeken és azok 100 méteres körzetében:

a)


1 tömegszázalék vagy annál több ólmot (fémben kifejezve) tartalmazó sörét kilövése;

b)


ilyen sörét vizes élőhelyen történő lövészet során vagy annak részeként történő hordozása.

Az első albekezdés alkalmazásában:

a)


»vizes élőhelytől számított 100 méteren belül«: a vizes élőhely külső határának bármely pontjától kifelé mért 100 méteren belül;

b)


»vizes élőhelyen történő lövészet«: vizes élőhelyen vagy annak 100 méteres körzetén belül folytatott lövészet;

c)


ha egy személyről megállapítják, hogy a lövészet során vagy annak részeként vizes élőhelyeken vagy azok 100 méteres körzetén belül sörétet hordoz, a szóban forgó lövészetről vélelmezni kell, hogy vizes élőhelyen történő lövészet, kivéve, ha a szóban forgó személy bizonyítani tudja, hogy más típusú lövészetről van szó."
1. Pecások cumizni fognak az ólom súlyokkal. Így 100m- rel hosszabb damil kell majd az orsóra, hogy biztonságos távról tudják bedobni a horgot. Cserébe a távcsövet forgalmazása megtriplázódik, mert ilyen távhoz már a botokra is fog kelleni.
2. Még jó, hogy az újonnan települő keleti eredetű akksigyárak nem ólom alapú technológiát alkalmaznak, így az elhasznált dzsuvás löttyöt nyugodtan eregethetik a csatornákba, amik hogy, hogy nem pont ilyen élőhelyekben ( is ) végződnek.
3. Lehet hogy van egy ilyen ólomlobbi, amelyik összegyűjti az összeset az eu- ban, hogy csináljanak egy bazi nagy ágyút, bazi nagy lövedékekkel. Ez arra kell, hogy a brüsszeli cicafiú döntéshozók bebizonyítsák Musknak, hogy nem kell rakéta a holdraszálláshoz, elég ha olvasgatjuk Münchausent.
Sorry a sok maszlagért :D
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

aksurv írta: 2023.02.11. 21:48 +1
Ugyanaz per csak emberölésért nem marasztalnak el, a fegyverért meg igen.
Igazából arra lennék kíváncsi lesz-e egyszer olyan valaha itthon, hogy már ügyészi szakban megállapítják a jogos védelmet és nem emelnek vádat.
Ilyen ugyanis csak rendőröknel van fegyverhasznalatnál.
Üdv!
A gyakorlatomban legalább kettőre emléxem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 07:14 Üdv!
A gyakorlatomban legalább kettőre emléxem.
Lőfegyveres ügyben?

Mert nem fegyveres illetve nem-lőfegyveres (gp, gumis, spray) én is tudok ilyenről.

Más kérdés, hogy ezek annyira nyilvánvalóak, hogy már a rendőrnek sem szabadott volna meggyanúsítani a megtámadottat. És az ügyészségi szakaszban megszüntetés is gyakran évek múlva következik csak be, ami normális dolgozó embernek tönkreteheti az életét.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.02.16. 07:20 Lőfegyveres ügyben?

Mert nem fegyveres illetve nem-lőfegyveres (gp, gumis, spray) én is tudok ilyenről.

Más kérdés, hogy ezek annyira nyilvánvalóak, hogy már a rendőrnek sem szabadott volna meggyanúsítani a megtámadottat. És az ügyészségi szakaszban megszüntetés is gyakran évek múlva következik csak be, ami normális dolgozó embernek tönkreteheti az életét.
Fel nem tudom fogni, hogy mit kotlanak évekig egy ügyön.. addigra már minden tanu elfelejti, hogy mit látott.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.02.16. 07:35 Fel nem tudom fogni, hogy mit kotlanak évekig egy ügyön.. addigra már minden tanu elfelejti, hogy mit látott.
Én nem értek az igazságszolgáltatáshoz, de például feltűnő, hogy az USA-ban a lényegesen komplexebb, rengeteg tanúval, szakértővel, kamerafelvétellel megbolondított, több helyszínes és EMBERÖLÉSI ügynek indult Kyle Rittenhouse esetben KEVESEBB, mint másfél év alatt jogerős (felmentő) ítélet született.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... gy-1-resz/

Ehhez képest nálunk ennyi idő alatt jellemzően egy sima lopási ügynek sem érnek a végére.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2023.02.15. 22:57 A legszebb az benne, hogy innentől az a vizes élőhely, amire a tv őr, vagy akárki hatóság aszongya, hogy emmost ippeg az. Tennap még nem vót az, jövő héten se nem bisztos, hogy allessz még, de most ippeg az.
És honnan kell mérni a 100 m-t?
Ezt olyan ökrök találták ki, akik az íróasztal mögül ki sem látnak.
A szélétől bármely irányban. Értsd: fel és le is. :-)

Mondjuk egy mocsárnak húzd meg vonalzóval a szélét, köszi... :-(
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.02.16. 07:40 Én nem értek az igazságszolgáltatáshoz, de például feltűnő, hogy az USA-ban a lényegesen komplexebb, rengeteg tanúval, szakértővel, kamerafelvétellel megbolondított, több helyszínes és EMBERÖLÉSI ügynek indult Kyle Rittenhouse esetben KEVESEBB, mint másfél év alatt jogerős (felmentő) ítélet született.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... gy-1-resz/

Ehhez képest nálunk ennyi idő alatt jellemzően egy sima lopási ügynek sem érnek a végére.
Pató Pál urak... :-(
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2023.02.16. 07:40 Én nem értek az igazságszolgáltatáshoz, de például feltűnő, hogy az USA-ban a lényegesen komplexebb, rengeteg tanúval, szakértővel, kamerafelvétellel megbolondított, több helyszínes és EMBERÖLÉSI ügynek indult Kyle Rittenhouse esetben KEVESEBB, mint másfél év alatt jogerős (felmentő) ítélet született.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... gy-1-resz/

Ehhez képest nálunk ennyi idő alatt jellemzően egy sima lopási ügynek sem érnek a végére.
Nekem elég szűk a rálátásom, de a saját tapasztalataim a következők:
- rossz munkamorál,
- kapacitáshiány (humán, technika, szakértő),

Persze a kiemelt ügyeket jobban kalapálják, de pl. egy szakértőnek alapesetben van 2+1 hónapja véleményt készíteni. Ha időszerűen dolgoz a nyonozó, akkor egyszerre rendeli ki a szakértőket, a határidők párhuzamosan futnak.
De van, amikor egyiket pl. csak a másik eredménye alapján lehet, akkor máris 6 hónapnál tartunk.

Egyébkènt hiszem és vallom, hogy ki milyen ember, olyan szakember.
Én is találkoztam már néhány "minőségi" munkával ..
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 08:21 Nekem elég szűk a rálátásom, de a saját tapasztalataim a következők:
- rossz munkamorál,
- kapacitáshiány (humán, technika, szakértő),

Persze a kiemelt ügyeket jobban kalapálják, de pl. egy szakértőnek alapesetben van 2+1 hónapja véleményt készíteni. Ha időszerűen dolgoz a nyonozó, akkor egyszerre rendeli ki a szakértőket, a határidők párhuzamosan futnak.
De van, amikor egyiket pl. csak a másik eredménye alapján lehet, akkor máris 6 hónapnál tartunk.

Egyébkènt hiszem és vallom, hogy ki milyen ember, olyan szakember.
Én is találkoztam már néhány "minőségi" munkával ..
Pardon, hogy bocsánat...

Az, hogy a szakértőnek a jogszabály szerint 2+1 hónapja van megszakérteni valamit, az miért is jelenti szükségszerűen azt, hogy pontosan a 3. hónap utolsó napján fogja a szakvéleményt késznek nyilvánítani?

Itt van a baj. Értem én, hogy bizonyos ügyekben kell a sok idő, nem egyszerű mindent kibogozni. De az egyszerűen lehetetlen, hogy mindig és minden ügyben pontosan a maximális törvényi határidőre van szüksége az összes létező szakértőnek, beleértve az alap 2 hónapos határidő további eggyel való meghosszabbítását!
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Segítek:

Az elmélet kiválóan működik, ha EGY ügyről volna szó.
De a szakértőnek soha nem egy ügye van, és mindegyiknek van határideje.
És ami végképp kimarad a képketből: a szakértő is ember.
Van (ha szerencséje van) magánélete, családja, hobbija, szabadsága, meg akàr meg is betegedhet.
Nem egyszerű ez, na.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mondjuk én pont 2 (kettő) hónapig vártam most egy halotti anyakönyvi kivonatra.
Pedig ott csak be kell copyzni 3 sort.

Akár helyben azonnal meg lehetne csinálni, de nem, 2 hónapig tartott.

Volt még pár cifraság, írja az ügyintéző hogy hozzájuk még nem érkezett be az XXX ügy, nem szerepel a rendszerükben.

Mondom neki, hogy a maci f.aszába nem érkezett magukhoz be, hát maguk írtak róla nekem egy hete..!

A válasz az volt, hogy ja, egy másik ügyintéző postázta, "ő hivatali kapun keresztül dolgozott a rendszerben, aminek az lett a következménye, hogy az iratait nem látjuk."

WTF.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.02.16. 09:03 Mondjuk én pont 2 (kettő) hónapig vártam most egy halotti anyakönyvi kivonatra.
Pedig ott csak be kell copyzni 3 sort.

Akár helyben azonnal meg lehetne csinálni, de nem, 2 hónapig tartott.

Volt még pár cifraság, írja az ügyintéző hogy hozzájuk még nem érkezett be az XXX ügy, nem szerepel a rendszerükben.

Mondom neki, hogy a maci f.aszába nem érkezett magukhoz be, hát maguk írtak róla nekem egy hete..!

A válasz az volt, hogy ja, egy másik ügyintéző postázta, "ő hivatali kapun keresztül dolgozott a rendszerben, aminek az lett a következménye, hogy az iratait nem látjuk."

WTF.
Pomázi önkori, az építési eladó amúgy a jegyző felesége. Az építési terv jóváhagyása - érstd: oldalanként pecsét, aláírás kb. 40 oldalon, majd az egészet a jegyző aláírja - tart mondjuk egy negyedórát, a jegyzőnél futott körrel együtt felet. Két hét a határideje (!!!) annak ellenére, hogy itt már nicns mit ellenőrizni, ez már tényleg csak az a formaság, hogy pecsétes papír legyen belőle. Kapásból mondta a nő a 2 hetes határidőt, hogy akkor menjek érte. Odamentem, nem délelőtt, bár akkor is mehettem volna, hanem a délutáni ügyfélfogadás kezdetére. Amikor meglátott, mondta, hogy kis türelem. Odabenn eszelős pecsételgetés, majd a cuccal elrohant a jegyzőhöz, az orrom előtt, az én tervemmel a kezében, hogy azután visszajöjjön vele, behívjon és a kezembe adja lepecsételve.

Tényleg ez a normális? Tényleg annyi dolguk van napról-napra, hogy esély sincs rá, hogy a kéthetes határidő letelt előtt meglehessen bármi ilyen? És akkor is, abban a pillanatban áll neki, amikor meglátja, hogy ott vagyok, holott tudja, hogy aznap menni fogok érte, ő maga adta a határidőt?!?!

Régi történet, anno a régi Indexen csinált egy fickó olyat, hogy elment inkognitóban dolgozni a fővárosi önkorihoz. Két hónap után megírta a tapasztalatait. Kb. annyi a lényeg, hogy aki csiná valamit, dolgozik, megold ügyeket, az annyit ér el vele, hogy még többet zúdítanak a nyakába, a többiek meg kiutálják maguk közül, mint sztahanovistát. Aki meg folyton csak nyekereg, hogy milyen bonyolult ügyet kapott és nem csinál semmit, azt meg még meg is sajnálják.

Ez van, srácok! :-(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.02.16. 09:29 Pomázi önkori, az építési eladó amúgy a jegyző felesége. Az építési terv jóváhagyása - érstd: oldalanként pecsét, aláírás kb. 40 oldalon, majd az egészet a jegyző aláírja - tart mondjuk egy negyedórát, a jegyzőnél futott körrel együtt felet. Két hét a határideje (!!!) annak ellenére, hogy itt már nicns mit ellenőrizni, ez már tényleg csak az a formaság, hogy pecsétes papír legyen belőle. Kapásból mondta a nő a 2 hetes határidőt, hogy akkor menjek érte. Odamentem, nem délelőtt, bár akkor is mehettem volna, hanem a délutáni ügyfélfogadás kezdetére. Amikor meglátott, mondta, hogy kis türelem. Odabenn eszelős pecsételgetés, majd a cuccal elrohant a jegyzőhöz, az orrom előtt, az én tervemmel a kezében, hogy azután visszajöjjön vele, behívjon és a kezembe adja lepecsételve.

Tényleg ez a normális? Tényleg annyi dolguk van napról-napra, hogy esély sincs rá, hogy a kéthetes határidő letelt előtt meglehessen bármi ilyen? És akkor is, abban a pillanatban áll neki, amikor meglátja, hogy ott vagyok, holott tudja, hogy aznap menni fogok érte, ő maga adta a határidőt?!?!

Régi történet, anno a régi Indexen csinált egy fickó olyat, hogy elment inkognitóban dolgozni a fővárosi önkorihoz. Két hónap után megírta a tapasztalatait. Kb. annyi a lényeg, hogy aki csiná valamit, dolgozik, megold ügyeket, az annyit ér el vele, hogy még többet zúdítanak a nyakába, a többiek meg kiutálják maguk közül, mint sztahanovistát. Aki meg folyton csak nyekereg, hogy milyen bonyolult ügyet kapott és nem csinál semmit, azt meg még meg is sajnálják.

Ez van, srácok! :-(
Folyt: küldték a kitöltendő papírt, persze postán (nem ám ügyfélkapu, minek van az), persze tértivevénnyel, hogy a postás ne dobhassa be, ha munkaidőben nem vagyok itthon - bár minek kell egy üres, kitöltendő nyomtatványt tértivevénnyel küldeni..? Mindegy.
Kitöltöm, zömmel olyan adatokkal amiket ők hivatalból tudnak. Pont dolgom van az önkori környékén (ahová vissza kell küldenem), gondolom a megcímzett borítékot bedobom nekik, de nincs postaládájuk. Az ügyintéző benn van, de nem veheti át, csak postán lehet beküldeni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 07:14 Üdv!
A gyakorlatomban legalább kettőre emléxem.
Köszönöm.
Ezek nem igen kapnak nyilvánosságot.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Pár éve válltozott a jogszabály a magántulajdonon levő fák kivágásával kapcsolatban.
Megkéred az engedélyt, és a Jegyzőnek 60 napja van elfogadni, vagy elutasítani....
Szervezz le így egy 300 méteres kerítés építést.
Na hajrá.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

aksurv írta: 2023.02.16. 09:54 Köszönöm.
Ezek nem igen kapnak nyilvánosságot.
Nem. Egyrészt a világ végéről a kutyaugatás nem hallatszik, másrészt meg nem lehet villogni velük a sajtóban.
Az egyik sztori dióhéjban: egy nő összeáll egy barommal, aki őt - miután a láv elmúlt - elkezdte fenyegetni.
Majd egyszer közterületen neki is akart menni, csak nem számolt a nő fiatal felnőtt fiával, aki lerombolta.
Persze a barom jött a f.szságokjal, bizonygatta, hogy ő igazából sértett.
Sikerült jó tanukat találni, és egyéb módon is cáfolni, amit állított.
Így ő lett megvádolva. Szépségpötty a sztoriban, hogy ahhoz, hogy jogos védelemben meg lehessen vele szüntetni, előtte testi sértéssel meg kellett gyanúsítani.
Bennington
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2023.01.18. 16:54

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Bennington »

gvass1 írta: 2023.02.16. 07:40 Én nem értek az igazságszolgáltatáshoz, de például feltűnő, hogy az USA-ban a lényegesen komplexebb, rengeteg tanúval, szakértővel, kamerafelvétellel megbolondított, több helyszínes és EMBERÖLÉSI ügynek indult Kyle Rittenhouse esetben KEVESEBB, mint másfél év alatt jogerős (felmentő) ítélet született.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/megtor ... gy-1-resz/

Ehhez képest nálunk ennyi idő alatt jellemzően egy sima lopási ügynek sem érnek a végére.

Azt meg kell jegyezzem hogy az USA-ban is bőven vannak olyan bírósági kerületek ahol simán nem érnek egy ügynek a végére kevesebb mint 1 év alatt , többek között azért jellemző az több ottani nagyvárosra hogy szinte minden egyes kirendelt védő arra biztatja az embert hogy ismerje be a bünösségét amennyiben nem akar legalább 1 évig rohadni előzetesben .
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 10:28 Nem. Egyrészt a világ végéről a kutyaugatás nem hallatszik, másrészt meg nem lehet villogni velük a sajtóban.
Az egyik sztori dióhéjban: egy nő összeáll egy barommal, aki őt - miután a láv elmúlt - elkezdte fenyegetni.
Majd egyszer közterületen neki is akart menni, csak nem számolt a nő fiatal felnőtt fiával, aki lerombolta.
Persze a barom jött a f.szságokjal, bizonygatta, hogy ő igazából sértett.
Sikerült jó tanukat találni, és egyéb módon is cáfolni, amit állított.
Így ő lett megvádolva. Szépségpötty a sztoriban, hogy ahhoz, hogy jogos védelemben meg lehessen vele szüntetni, előtte testi sértéssel meg kellett gyanúsítani.
Alapvető hibája BE-nek ez kötelező meggyanúsítás.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 08:44 Segítek:

Az elmélet kiválóan működik, ha EGY ügyről volna szó.
De a szakértőnek soha nem egy ügye van, és mindegyiknek van határideje.
És ami végképp kimarad a képketből: a szakértő is ember.
Van (ha szerencséje van) magánélete, családja, hobbija, szabadsága, meg akàr meg is betegedhet.
Nem egyszerű ez, na.
Ezen kívül, a hivatalból kötelezően kirendelt (többnyire bü) szakértő díjazása cca. 1/4-e (!) a megbízással, vagy nem kötelezően (pl. polgári perek) kirendelt szakértőének. Sőt, hogy még szebb legyen, mind a rendőrség, mind a bíróságok, több hónapos késéssel (általában 6+ hónap!) fizetnek. Magyarul: a szar díjnak is 12%-a elinflálódott, egy tavaly nyáron leadott és kiszámlázott, dec 27-én kifizetett ügyben.
Ezek után szakértőt sem biztos, hogy találnak 1-2 nap alatt, aki egyáltalán elvállalja! És ha egyiknél kisírják, hogy, na csinálja már meg, nyilván nem ez az ügy fog az első helyre kerülni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.02.16. 09:49 Folyt: küldték a kitöltendő papírt, persze postán (nem ám ügyfélkapu, minek van az), persze tértivevénnyel, hogy a postás ne dobhassa be, ha munkaidőben nem vagyok itthon - bár minek kell egy üres, kitöltendő nyomtatványt tértivevénnyel küldeni..? Mindegy.
Kitöltöm, zömmel olyan adatokkal amiket ők hivatalból tudnak. Pont dolgom van az önkori környékén (ahová vissza kell küldenem), gondolom a megcímzett borítékot bedobom nekik, de nincs postaládájuk. Az ügyintéző benn van, de nem veheti át, csak postán lehet beküldeni.
Rajtam egyszer 2002 körül egy 1994-ben fél évig birtokomban volt autó súlyadóját akarták behajtani. Az autót, mint kerülőúton megtudtam egy ismerős segítségével, 1998-ban elbontották, végleg kivonták a forgalomból. :-) Úgy találkozott össze a két dolog, hogy akkor költöztem hivatalosan állandó lakcímre a III-ba, és az autó tulaja, akitől én vettem 94-ben, szintén óbudai volt.

Mondtam az ügyintézőnek, hogy BM nyilvántartás, ember! Mondja, azt "csak úgy" nem lehet ám lekérdezni! Javasoltam neki, hogy most mégis tegye meg, vagy vérsérséklet szerint szabjon ki rám bírságot, késedelmi pótlékot stb. Azután természetesen nem fizetek, és találkozunk a bíróságon, ahol panaszt fogok tenni ellene, hogy nem végezte rendesen a munkáját, hivatalo hatalommal való visszaélés, zaklatás, megamiazeszembejut.

Érdekes módon azóta nem hallottam sem az emberről, sem a régi autóm súlyadójáról. :-D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 10:28 Nem. Egyrészt a világ végéről a kutyaugatás nem hallatszik, másrészt meg nem lehet villogni velük a sajtóban.
Az egyik sztori dióhéjban: egy nő összeáll egy barommal, aki őt - miután a láv elmúlt - elkezdte fenyegetni.
Majd egyszer közterületen neki is akart menni, csak nem számolt a nő fiatal felnőtt fiával, aki lerombolta.
Persze a barom jött a f.szságokjal, bizonygatta, hogy ő igazából sértett.
Sikerült jó tanukat találni, és egyéb módon is cáfolni, amit állított.
Így ő lett megvádolva. Szépségpötty a sztoriban, hogy ahhoz, hogy jogos védelemben meg lehessen vele szüntetni, előtte testi sértéssel meg kellett gyanúsítani.
A (talán) debreceni bankrablás, ahol az utcán futó rablót elgáncsolta valaki, hogy össze-vissza törte magát. A rablófogó ellen persze súlyos testi sértés stb., gyanúsítás, rabosítás, majd felmentették azzal, hogy a cselekedete társdalomra való veszélyessége blah... A rendőrök azzal indokolták, hogy nekik ilyen esetben nincs választási lehetőségük, muszáj így végigvinni. Pff... :-(

Ez a pofa legközelebb kinyitja majd a bankrabló előtt az ajtót és előzékenyen félreáll az útjából, még talán meg is hajol majd, hadd szaladjon.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.02.16. 12:39
Mondtam az ügyintézőnek, hogy BM nyilvántartás, ember! Mondja, azt "csak úgy" nem lehet ám lekérdezni! Javasoltam neki, hogy most mégis tegye meg, vagy vérsérséklet szerint szabjon ki rám bírságot, késedelmi pótlékot stb. Azután természetesen nem fizetek, és találkozunk a bíróságon, ahol panaszt fogok tenni ellene, hogy nem végezte rendesen a munkáját, hivatalo hatalommal való visszaélés, zaklatás, megamiazeszembejut.

Érdekes módon azóta nem hallottam sem az emberről, sem a régi autóm súlyadójáról. :-D
Ilyen esetem nekem is volt, a 6. kerületi (elátkozott) hivatalban mondták, hogy ezt a lakóhelyem szerinti hivatalban intézhetem.
Ott meg azt mondták, hogy nem, ezt csak a 6. kerületben intézhetem, menjek vissza oda.
Udvariasan mondtam, hogy rendben, kérem hogy ezt adják írásba, mert valakinek nincs igaza.
És lőn!!
El tudták intézni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 08:21 Nekem elég szűk a rálátásom, de a saját tapasztalataim a következők:
- rossz munkamorál,
- kapacitáshiány (humán, technika, szakértő),

Persze a kiemelt ügyeket jobban kalapálják, de pl. egy szakértőnek alapesetben van 2+1 hónapja véleményt készíteni. Ha időszerűen dolgoz a nyonozó, akkor egyszerre rendeli ki a szakértőket, a határidők párhuzamosan futnak.
De van, amikor egyiket pl. csak a másik eredménye alapján lehet, akkor máris 6 hónapnál tartunk.

Egyébkènt hiszem és vallom, hogy ki milyen ember, olyan szakember.
Én is találkoztam már néhány "minőségi" munkával ..
Megkeresésekkel is csúszik a sztori, nincs válasz, nem jó válasz, külföldön dolgozik és hazajön egy hónap múlva, ki kellene hallgatni valakit az ország másik felén, ott is toszódnak rajta, hogy ki csinálja meg, aztán rosszul is csinálja meg, etc.
Sapienti sat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 08:44 Segítek:

Az elmélet kiválóan működik, ha EGY ügyről volna szó.
De a szakértőnek soha nem egy ügye van, és mindegyiknek van határideje.
És ami végképp kimarad a képketből: a szakértő is ember.
Van (ha szerencséje van) magánélete, családja, hobbija, szabadsága, meg akàr meg is betegedhet.
Nem egyszerű ez, na.
szerintem senki sem gondolja, hogy egyszerű
én sem

azt viszont gondolom, hogy:
ha mások meg tudták oldani jobban, mint mi, akkor érdemes lenne nekünk is törekedni rá (rendszerszinten)

és nem feltétlenül kell egyből azt a célt kitűznünk, hogy mi legyünk a legjobbak
elég, ha a közvetlen környezetünk alkotta csapat átlagát NEM lefele húzzuk

és ez kb mindenre igaz
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor ott valami nagyon nem volt kerek mert 2002ben a"BM nyilvantartasbol" kaptak a telepulesek a jarmu allomanyokat es nem ok kerdeztek le...
AndyA írta: 2023.02.16. 12:39 Rajtam egyszer 2002 körül egy 1994-ben fél évig birtokomban volt autó súlyadóját akarták behajtani. Az autót, mint kerülőúton megtudtam egy ismerős segítségével, 1998-ban elbontották, végleg kivonták a forgalomból. :-) Úgy találkozott össze a két dolog, hogy akkor költöztem hivatalosan állandó lakcímre a III-ba, és az autó tulaja, akitől én vettem 94-ben, szintén óbudai volt.

Mondtam az ügyintézőnek, hogy BM nyilvántartás, ember! Mondja, azt "csak úgy" nem lehet ám lekérdezni! Javasoltam neki, hogy most mégis tegye meg, vagy vérsérséklet szerint szabjon ki rám bírságot, késedelmi pótlékot stb. Azután természetesen nem fizetek, és találkozunk a bíróságon, ahol panaszt fogok tenni ellene, hogy nem végezte rendesen a munkáját, hivatalo hatalommal való visszaélés, zaklatás, megamiazeszembejut.

Érdekes módon azóta nem hallottam sem az emberről, sem a régi autóm súlyadójáról. :-D
ingyom bingyom tálib-e?
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

aksurv írta: 2023.02.16. 11:20 Alapvető hibája BE-nek ez kötelező meggyanúsítás.
Igen, egyetértek.
Én azóta már kitaláltam rá egy okos félmegoldást, csak még azt nem tudom, hogy memnyire lehet majd összeegyeztetni az ügyészséggel.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

jó ha van írta: 2023.02.16. 12:30 Ezen kívül, a hivatalból kötelezően kirendelt (többnyire bü) szakértő díjazása cca. 1/4-e (!) a megbízással, vagy nem kötelezően (pl. polgári perek) kirendelt szakértőének. Sőt, hogy még szebb legyen, mind a rendőrség, mind a bíróságok, több hónapos késéssel (általában 6+ hónap!) fizetnek. Magyarul: a szar díjnak is 12%-a elinflálódott, egy tavaly nyáron leadott és kiszámlázott, dec 27-én kifizetett ügyben.
Ezek után szakértőt sem biztos, hogy találnak 1-2 nap alatt, aki egyáltalán elvállalja! És ha egyiknél kisírják, hogy, na csinálja már meg, nyilván nem ez az ügy fog az első helyre kerülni.
Bezony. Egyébként is döcögős a kifizetés, megy a varázslás a pénzzel, de ha a kassza üres, akkor egyszerűen nem fizetnek.
(Banális dolog, de nem is olyan rég volt, hogy egy megye nem tudott venni 2 tucat H7-es izzót a kocsikhoz, mert nem volt pènz, nem engedélyezték).
De volt olyan szakértő/tolmács, aki mondta, hogy ki se rendeljük, mert vatikáni valutáért nem dolgozik.

Egyébkènt is kényszerpálya a szakértősdi, elsődlegessége van az NSZKK-nak, aki állami cégként virtuális pénzért szakért.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

szöged írta: 2023.02.16. 16:43 szerintem senki sem gondolja, hogy egyszerű
én sem

azt viszont gondolom, hogy:
ha mások meg tudták oldani jobban, mint mi, akkor érdemes lenne nekünk is törekedni rá (rendszerszinten)

és nem feltétlenül kell egyből azt a célt kitűznünk, hogy mi legyünk a legjobbak
elég, ha a közvetlen környezetünk alkotta csapat átlagát NEM lefele húzzuk

és ez kb mindenre igaz
Tudod, a magyar ló az kétdimenziós, egész egyszerűen nincs teteje, csak oldala. Egyről esünk a másikra.
Valahol, a felhők fölött létező vezetőknek van egy alternatív valóság a fejükben.
Kellően bürokraták/technokraták ahhioz hogy kitaláljanak egy csomó olyan dolgot, ami "megkönnyíti" majd a melót.
Aztán persze menet közben kiderül, hogy nem ér pénzt, az élettel sem összeegyeztethető.
Sebaj, mi előre megyünk, nem hátra, meg ugye Legényanya utàn szabadon :"ez a traktor igenis jó! A kisebb-nagyobb hibákat javitsa meg maga!".
A parancsnoki lánc egyirányú, csak lefele jön az okosság, a lentiek véleménye/gyakorlati tapasztalatai kb. senkit nem érdekelnek.

És persze a magyar közigazgatás örökérvényű jelmondatát se feledjük: mi ügyintézünk, nem elintézünk.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 17:37 Igen, egyetértek.
Én azóta már kitaláltam rá egy okos félmegoldást, csak még azt nem tudom, hogy memnyire lehet majd összeegyeztetni az ügyészséggel.
+1
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.02.16. 16:59 akkor ott valami nagyon nem volt kerek mert 2002ben a"BM nyilvantartasbol" kaptak a telepulesek a jarmu allomanyokat es nem ok kerdeztek le...
Az ügyintéző hölgy kifejezetten hangsúlyozta, hogy ő nem nyúlhat a BM nyilvántartáshoz "csak úgy", és 94-től 2002-ig, amíg állandó lakcímmel át nem jelentkeztem a III-ba, nem is volt ilyen megkeresés. Ugyanakkor ismerős lekérdezte a BM-et, és ott 1998-ban mint forgalomból végleg kivont szerepelt az autó, azért lehettem elég biztos a dolgomban a hölggyel telefonálva.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Freddy Haflin írta: 2023.02.16. 17:37 Igen, egyetértek.
Én azóta már kitaláltam rá egy okos félmegoldást, csak még azt nem tudom, hogy memnyire lehet majd összeegyeztetni az ügyészséggel.
Hogyan működne?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor ott valami nagyon nem volt kerek mert 2002ben a"BM nyilvantartasbol" kaptak a telepulesek a jarmu allomanyokat es nem ok kerdeztek le...
tehat a telepulesek pont azt az infot kaptak meg minden ev elejen mint amit az ismerosod jogosulatlan adatkezeles soran lekerdezett a BM nyilvantartasbol...
AndyA írta: 2023.02.17. 07:18 Az ügyintéző hölgy kifejezetten hangsúlyozta, hogy ő nem nyúlhat a BM nyilvántartáshoz "csak úgy", és 94-től 2002-ig, amíg állandó lakcímmel át nem jelentkeztem a III-ba, nem is volt ilyen megkeresés. Ugyanakkor ismerős lekérdezte a BM-et, és ott 1998-ban mint forgalomból végleg kivont szerepelt az autó, azért lehettem elég biztos a dolgomban a hölggyel telefonálva.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.02.17. 08:46 akkor ott valami nagyon nem volt kerek mert 2002ben a"BM nyilvantartasbol" kaptak a telepulesek a jarmu allomanyokat es nem ok kerdeztek le...
tehat a telepulesek pont azt az infot kaptak meg minden ev elejen mint amit az ismerosod jogosulatlan adatkezeles soran lekerdezett a BM nyilvantartasbol...
Írtam, hogy az volt a fura egybeesés, hogy átköltöztem hivatalosan is a III-ba, éppen az előző év legvégén, a két ünnep között voltam az okmányirodában, és következő tavasszal jött ez. És hogy az anno eladó is óbudai volt, meg én is éppen bejelentkeztem a kerületbe, így találkozhatott össze a két dolog. Korábban a III-ból sosem kerestek, és a VIII-ból sem, ahol addig laktam, és ahol annak idején be is jelentettem az autó eladását.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

AndyA írta: 2023.02.17. 07:19 Hogyan működne?
Igazából nem bonyolult, de nem bontanám ki.
Az a lényeg, hogyha az adatok/ bizonyítékok alapján EGYÉRTELMŰ az, hogy valaki jogos védelmi helyzetben van, akkor az eljárást elejétől fogva szétszálazva kellene kezelni.
Akkor pedig van mozgástere a nyomozó hatóságnak... ;)
De a hatósági döntésnek van törvényességi felügyelete, és az a gyakorlatban derül ki, hogy ez mennyire passzol az ügyészség elképzeléseivel.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Freddy Haflin írta: 2023.02.17. 12:22 Igazából nem bonyolult, de nem bontanám ki.
Az a lényeg, hogyha az adatok/ bizonyítékok alapján EGYÉRTELMŰ az, hogy valaki jogos védelmi helyzetben van, akkor az eljárást elejétől fogva szétszálazva kellene kezelni.
Akkor pedig van mozgástere a nyomozó hatóságnak... ;)
De a hatósági döntésnek van törvényességi felügyelete, és az a gyakorlatban derül ki, hogy ez mennyire passzol az ügyészség elképzeléseivel.
Pedig pont az érdekelne, és szerintem nem csak engem.

Vagy titok, hogy ne lehessen rá a rendőrség/ügyészség részéről előre felkészülni, amíg valahol, valamikor nem élesedik?
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

AndyA írta: 2023.02.17. 13:56 Pedig pont az érdekelne, és szerintem nem csak engem.

Vagy titok, hogy ne lehessen rá a rendőrség/ügyészség részéről előre felkészülni, amíg valahol, valamikor nem élesedik?
Azt gondoltam, hogy az nyilvánvaló az eddigi kommentjeim alapján, hogy a kékek táborát erősítem.
Az ötletem egy FB üzenetváltás közben született egyébként.
Sajnos ez nem egy csodafegyver, hanem egy büntetőeljárási értelmezési kérdés.

Jogalkalmazóként van némi ráhatásom EGYES eljárásokra.
Azt gondolom, hogy elég magas igazságérzettel áldott meg a sors, és ez a mindennapokban, a munkám során is visszaköszön.

Fegyvertartóként pláne pontosan tisztában vagyok azzal, hogy mennyire nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni, ha valakit gyanúsítottként hallgatnak ki, amikor a törvény betűje szerint meg nem büntetendő a cselekmény.

Az elgondolásom CSAK ÉS KIZÁRÓLAG akkor lehet működőképes, ha a jogos védelem már a történteket követően teljesen egyértelmű.
Ebben az esetben azt kell megpróbálni kibekkelni, hogy pusztán azért hallgassanak ki valakit gyanúsítottként, hogy aztán meg lehessen vele szemben az eljárást szüntetni.
Nincs szó visszaélésről, ferdítésről, csak arról, hogy - szerintem - lehetséges az ilyen ügyeket úgy kezelni, hogy a nyomozó hatóság gyanúsítás nélkül tudja rövidre zárni.

Hogy ez működőképes lesz-e, nem tudom.
Hogy a törvényességi felügyeletet ellátó ügyészség is elfogadhatónak tartja majd a módot, nem tudom.
Hogy a felettem lévő vezetők mit fognak gondolni, nem tudom.

Azt tudom, hogyha lesz ilyen, akkor rápróbálok, aztán a puding próbája ugye az evés.

Amiben kb. biztos vagyok, hogy ez a problem zsaru-berkekben nem igazán problem.
Egyrészt a bigott, merev gondolkodásmód miatt, másrészt mert sajnos valószínűleg nem túl sok a vegytiszta ügy.
És egy bizonytalan szituációban csak egy nyomozásban lehet kísérletet tenni az igazság, vagy annak egy részének/verziójának kiderítéséhez.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2023.02.17. 21:49 Azt gondoltam, hogy az nyilvánvaló az eddigi kommentjeim alapján, hogy a kékek táborát erősítem.
Az ötletem egy FB üzenetváltás közben született egyébként.
Sajnos ez nem egy csodafegyver, hanem egy büntetőeljárási értelmezési kérdés.

Jogalkalmazóként van némi ráhatásom EGYES eljárásokra.
Azt gondolom, hogy elég magas igazságérzettel áldott meg a sors, és ez a mindennapokban, a munkám során is visszaköszön.

Fegyvertartóként pláne pontosan tisztában vagyok azzal, hogy mennyire nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni, ha valakit gyanúsítottként hallgatnak ki, amikor a törvény betűje szerint meg nem büntetendő a cselekmény.

Az elgondolásom CSAK ÉS KIZÁRÓLAG akkor lehet működőképes, ha a jogos védelem már a történteket követően teljesen egyértelmű.
Ebben az esetben azt kell megpróbálni kibekkelni, hogy pusztán azért hallgassanak ki valakit gyanúsítottként, hogy aztán meg lehessen vele szemben az eljárást szüntetni.
Nincs szó visszaélésről, ferdítésről, csak arról, hogy - szerintem - lehetséges az ilyen ügyeket úgy kezelni, hogy a nyomozó hatóság gyanúsítás nélkül tudja rövidre zárni.

Hogy ez működőképes lesz-e, nem tudom.
Hogy a törvényességi felügyeletet ellátó ügyészség is elfogadhatónak tartja majd a módot, nem tudom.
Hogy a felettem lévő vezetők mit fognak gondolni, nem tudom.

Azt tudom, hogyha lesz ilyen, akkor rápróbálok, aztán a puding próbája ugye az evés.

Amiben kb. biztos vagyok, hogy ez a problem zsaru-berkekben nem igazán problem.
Egyrészt a bigott, merev gondolkodásmód miatt, másrészt mert sajnos valószínűleg nem túl sok a vegytiszta ügy.
És egy bizonytalan szituációban csak egy nyomozásban lehet kísérletet tenni az igazság, vagy annak egy részének/verziójának kiderítéséhez.
+1 köszönöm.
kamisi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.08.09. 15:02

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: kamisi »

Most nem tudom, hogy nab@aszdmeg, vagy eszemf@szom... :oops:
IMG_20230219_181137.jpg
Csatolmányok
IMG_20230219_181939.jpg
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: laci008 »

kamisi írta: 2023.02.19. 18:21 Most nem tudom, hogy nab@aszdmeg, vagy eszemf@szom... :oops:

IMG_20230219_181137.jpg
Aztán már csak egy kommandós éjjellátó köll a szemem elé hogy lássak mindent.Meg egy petróleumlámpa a tökömre kötve hogy ne fázzak na meg egy strucctoll a seggembe.Aztán már mehetek is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Na ebbű vajon mi lesz?
https://youtu.be/806ZUxY9HuI

Aztán lehet sok okosat mondanak, nem ismerem őket...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2023.02.19. 21:07 Na ebbű vajon mi lesz?
https://youtu.be/806ZUxY9HuI

Aztán lehet sok okosat mondanak, nem ismerem őket...
Az már bizalomra ad okot, hogy Támcsu Tibi részt vesz benne.
Ismerem, jó szakembernek tartom.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.02.19. 21:07 Na ebbű vajon mi lesz?
https://youtu.be/806ZUxY9HuI

Aztán lehet sok okosat mondanak, nem ismerem őket...
Ennyi taktikúl porhintés után az intróban óvatosan bánnék a hallottakkal 8-) meglássuk
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hogy végződik egy utcai késes ámokfutás egy szerencsésebb történelmi fejlődésű országban? Hát így:

https://www.thetruthaboutguns.com/armed ... n-atlanta/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.02.21. 06:33 Hogy végződik egy utcai késes ámokfutás egy szerencsésebb történelmi fejlődésű országban? Hát így:

https://www.thetruthaboutguns.com/armed ... n-atlanta/
Ohbazz...

"and the attacker later assumed ambient temperature at a local hospital"

Ennyire szépen megfogalmazva még nem láttam, hogy valakire ráhűlt a bőre.
Boldor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2020.07.20. 07:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Boldor »

Petya357 írta: 2023.02.11. 21:13+1
Mert ezek a féregnyúlványok kik ellen harcolnak szerinted??
Mert én csak azt látom, hogy a normalitás ellen!!
Si vis pacem, para bellum, egyébként meg, egy férfi legyen lőpor, benzin és sörszagú!
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Vadászvizsgánál kiváltható a pszichológiai vizsgálat a már sportlövészetre elvégzettekkel?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

tvsmaci írta: 2023.02.22. 09:47 Vadászvizsgánál kiváltható a pszichológiai vizsgálat a már sportlövészetre elvégzettekkel?
Nem hiszem...
Én anno 1x voltam, 3 helyre kellett a pszicho, az 3 kérelem volt és 3-at fizettem. Ugyanazért az 1 alkalomért.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

tvsmaci írta: 2023.02.22. 09:47 Vadászvizsgánál kiváltható a pszichológiai vizsgálat a már sportlövészetre elvégzettekkel?
Ezt kérdezd meg írásban az illetékes kapitányságodtól.
Nekem pl a vadász pszichot átvették az önvédelmire. (De persze az orvosit nem.. :roll: ) Ebből adódóan lehet más irányba is működik.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: layman »

Sziasztok,

Jenkiktől nem fődarabot, pl egy elsűtőbillentyűt be lehet hozni ismerősnek, vagy ezekre is vonatkozik valami jogszabály?
köszönöm!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

layman írta: 2023.02.23. 09:59 Sziasztok,

Jenkiktől nem fődarabot, pl egy elsűtőbillentyűt be lehet hozni ismerősnek, vagy ezekre is vonatkozik valami jogszabály?
köszönöm!
ITAR-érintett lehet, és akkor nem fog menni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: layman »

gvass1 írta: 2023.02.23. 10:00 ITAR-érintett lehet, és akkor nem fog menni.
Találok valahol egy listát erről esetleg?
Mondjuk airsoft kiegészítőként sem? ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

layman írta: 2023.02.23. 09:59 Sziasztok,

Jenkiktől nem fődarabot, pl egy elsűtőbillentyűt be lehet hozni ismerősnek, vagy ezekre is vonatkozik valami jogszabály?
köszönöm!
Szia,

"általánosságban nem lehet gyereket csinálni" (Moldova Gy.), szóval attól függ, hogy mit, és melyik eladótól.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

layman írta: 2023.02.23. 10:08 Találok valahol egy listát erről esetleg?
Mondjuk airsoft kiegészítőként sem? ;)
https://www.ecfr.gov/current/title-22/c ... M/part-121

Én nem szórakoznék ezzel. Mi az, ami annyira nélkülözhetetlen és az EU-ban nem lehet beszerezni?

És amikor megérkezik a banánisztáni vámhivatalba, akkor hogyan fogod elmagyarázni mi az? Vagy esetleg majd, amikor a TEKnőcök fekszenek a hátadon...

Ez a tengerentúlról fegyveralkatrészt sztori eléggé olyan szopóroller, amire felülni könnyű, de esetleg leszállni kurvanehéz lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: layman »

gvass1 írta: 2023.02.23. 10:14 https://www.ecfr.gov/current/title-22/c ... M/part-121

Én nem szórakoznék ezzel. Mi az, ami annyira nélkülözhetetlen és az EU-ban nem lehet beszerezni?

És amikor megérkezik a banánisztáni vámhivatalba, akkor hogyan fogod elmagyarázni mi az? Vagy esetleg majd, amikor a TEKnőcök fekszenek a hátadon...

Ez a tengerentúlról fegyveralkatrészt sztori eléggé olyan szopóroller, amire felülni könnyű, de esetleg leszállni kurvanehéz lesz.
Kinti ismerős behozná nekem, tehát nem tökölnék nyilván egy eladóval sem...
Sajnos olyan darab ami az EU-ban egyáltalán nem elérhető.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

layman írta: 2023.02.23. 10:19 Kinti ismerős behozná nekem, tehát nem tökölnék nyilván egy eladóval sem...
Sajnos olyan darab ami az EU-ban egyáltalán nem elérhető.
Akkor kinti ismerős viseli a kockázatot:-))

Mindazonáltal: nyilván nem felismerhetően fegyveralkatrész dolgok (rugók, ütőszeg ilyesmi) simán behajítva az utazóholmi közé, az senkinek nem fog feltűnni.

(Egy full auto komplett elsütőszerkezet meg esetleg igen, és 10 év szövetségi börtönben az kellemetlen lehet:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: layman »

gvass1 írta: 2023.02.23. 10:24 Akkor kinti ismerős viseli a kockázatot:-))

Mindazonáltal: nyilván nem felismerhetően fegyveralkatrész dolgok (rugók, ütőszeg ilyesmi) simán behajítva az utazóholmi közé, az senkinek nem fog feltűnni.

(Egy full auto komplett elsütőszerkezet meg esetleg igen, és 10 év szövetségi börtönben az kellemetlen lehet:-))
Nyilván :roll:
Safety lever-t meg rugókat már hozott nekem, azzal én is úgy voltam hogy senkinek sem fog szemet szúrni, de egy EB-nek azért konkrétabb formája van, és jobban szembetűnik...
Nem egy komplett AR eslütőszerkezetet kérnék csak egy stukihoz való EB-t.
Így belegondolva nem éri meg hogy meghurcolják, uhogy elengedem ezt a vonalat.

Tudtok esetleg olyan kereskedőt aki USA-bol szokott behozni cuccokat és esetleg le lehetne vele deal-elni egy ilyen kis apróságot?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

layman írta: 2023.02.23. 10:30 Nyilván :roll:
Safety lever-t meg rugókat már hozott nekem, azzal én is úgy voltam hogy senkinek sem fog szemet szúrni, de egy EB-nek azért konkrétabb formája van, és jobban szembetűnik...
Nem egy komplett AR eslütőszerkezetet kérnék csak egy stukihoz való EB-t.
Így belegondolva nem éri meg hogy meghurcolják, uhogy elengedem ezt a vonalat.

Tudtok esetleg olyan kereskedőt aki USA-bol szokott behozni cuccokat és esetleg le lehetne vele deal-elni egy ilyen kis apróságot?
Mex, de ilyen kis dologban nem biztos, hogy tud segíteni. Esetleg egy másik importhoz hozzá lehet talán csapni... Beszélj vele szerintem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: layman »

Fortitu írta: 2023.02.23. 10:36 Mex, de ilyen kis dologban nem biztos, hogy tud segíteni. Esetleg egy másik importhoz hozzá lehet talán csapni... Beszélj vele szerintem.
Dánke sir!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Húzzon valaki szánkón légyszi, mi most az ügyfélfogadási idő a BRFK Igrenden?
Kell időpontot foglalni, vagy beeshetek anélkül?
Köszi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jobban jarsz ha kersz idopontot
WildBear23 írta: 2023.02.24. 13:29 Sziasztok!

Húzzon valaki szánkón légyszi, mi most az ügyfélfogadási idő a BRFK Igrenden?
Kell időpontot foglalni, vagy beeshetek anélkül?
Köszi.
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

Jól gondolom/emlékszem hogy a 3×CS spray a dojcslandban nem legál, ugye?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2023.03.01. 14:55 Jól gondolom/emlékszem hogy a 3×CS spray a dojcslandban nem legál, ugye?
Jól.

tripla a hatóanyagtartalma az ott megengedettnek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2023.03.01. 14:58 tripla a hatóanyagtartalma az ott megengedettnek.
Dánke :!:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Válasz küldése