Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.11.20. 18:55 má mé?

a duplacsövű sörétes jogilag kétlövetű?
tudtommal az is egylövetű
ha húsz csöve lenne, akkor is az lenne

a pepperbox pont jó példa

az én világképembe nemhogy simán belefér, hogy a revolver jogilag az egylövetű kategóriába tartozik, hanem eddig is ez volt az álláspontom róla

de majd az okosok megmondját a tutit (és én meg majd ahhoz igazítom a világképemet)
Leszarható az álláspontod, csak a Törvény számít😉

Ftv. 2. §

"13. ismétlő lőfegyver: olyan lőfegyver, amelyet úgy terveztek és alakítottak ki, hogy minden lövés leadása után tölténytárból vagy forgódobból a szerkezet kézi működtetésével tölthető újra;"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2022.11.20. 19:19 Leszarható az álláspontod, csak a Törvény számít😉

Ftv. 2. §

"13. ismétlő lőfegyver: olyan lőfegyver, amelyet úgy terveztek és alakítottak ki, hogy minden lövés leadása után tölténytárból vagy forgódobból a szerkezet kézi működtetésével tölthető újra;"
köszi az infót
eddig teljes mértékben irreleváns volt számomra, meg beláthatatlan ideig az is marad
(bár ha német mintára engedélyeznék a vadászoknak a maroklőfegyvert is, akkor azért én is vennék egyet...vagy ha nem is német mintára, hanem magyarosan csak egylövetűt engedélyeznének, az is jöhetne)

de azért a gatling ugye marad egylövetű és vadászatra beíratható (még ha az a zsiráf kategóriába is esik)?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.11.20. 19:30 köszi az infót
eddig teljes mértékben irreleváns volt számomra, meg beláthatatlan ideig az is marad
(bár ha német mintára negedélyeznék a vadászoknak a maroklőfegyvert is, akkor azért én is vennék egyet...vagy ha nem is német mintára, hanem magyarosan csak egylövetűt engedélyeznének, az is jöhetne)

de azért a gatling ugye marad egylövetű és vadászatra beíratható (még ha az a zsiráf kategóriába is esik)?
RevolverPUSKA is beíratható vadászati célra.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

egen a fabon mindig ott a fab :roll:
20221120_184008.jpg
RatRace írta: 2022.11.20. 19:16 Jobban megnézve, igazad van, csak másolat.
Itt a különbség.
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

szöged írta: 2022.11.20. 18:55 má mé?

a duplacsövű sörétes jogilag kétlövetű?
tudtommal az is egylövetű
ha húsz csöve lenne, akkor is az lenne

a pepperbox pont jó példa

az én világképembe nemhogy simán belefér, hogy a revolver jogilag az egylövetű kategóriába tartozik, hanem eddig is ez volt az álláspontom róla

de majd az okosok megmondját a tutit (és én meg majd ahhoz igazítom a világképemet)
Azé.

2004 évi XXIV számít, nem a világképed.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.11.20. 18:21 "3. egylövetű lőfegyver: tölténytár nélküli lőfegyver, amelynek töltényűrjébe vagy a csőfar töltőnyílásába, illetve csőtorkolatán keresztül a csövébe minden lövés leadása előtt külön be kell helyezni a lőszert vagy lőszer alkatrészeket;"

6 töltényűrje van, tehát szerintem jogilag valóban hatszor egylövetű.
Gvass1 már kifejtette…
gvass1 írta: 2022.11.20. 19:19 Leszarható az álláspontod, csak a Törvény számít😉

Ftv. 2. §

"13. ismétlő lőfegyver: olyan lőfegyver, amelyet úgy terveztek és alakítottak ki, hogy minden lövés leadása után tölténytárból vagy forgódobból a szerkezet kézi működtetésével tölthető újra;"
…ha a jogszabály szerint csokinyuszi, akkor jogilag csokinyuszi. - A jogalkotó minden további nélkül lehet műszaki/fegyverzettechnikai analfabéta, lásd…

…FélOFF:

"Mit is jelentenek azok a szavak, hogy egylövetû, ismétlõ rendszerû, öntöltõ, félautomata, automata és vegyes üzemmód? Nos, ez egyfajta rendszertani csoportosítás alapját jelenti, ami pontosan megfogalmazza az adott fegyver egyik konstrukciós mutatóját, azaz rendszerét. Meghatározza, hogyan, milyen energiák által zajlik le a fegyverben a két lövés leadása közötti ismétlési ciklus. E fogalmak pontos, korrekt ismerete alapvetõnek számít a fegyverzettechnikában.
Ezen fogalmak lényege: milyen módon történik a fegyver töltése és elsütése. Ehhez tudnunk kell, hogy egy lövés ismétlési ciklusa öt mozzanatból áll:
1. zár nyitása (kireteszelés),
2. hüvelyeltávolítás,
3. töltés,
4. csõfarlezárás (reteszelés),
5. elsütés (lövés).
Azt, hogy egy adott fegyver milyen rendszerû, attól függ, hogy:
- az ismétlési ciklus 5 mûvelete közül mennyit „csinál” a fegyver, és mennyit a kezelõje
- és rendelkezik-e a fegyver olyan tárral, amelyik rész tud venni az ismétlési ciklusban.
Nagyon fontos a rendszerének meghatározásánál, hogy ezen öt mozzanat bármelyikét a fegyver belsõ energiájának kell mûködtetnie! Belsõ energiát pedig csak a fegyver részét képezõ szerkezet, elem, illetve a lövés során fellépõ erõk szolgáltatnak. Ha ezt szem elõtt tartjuk, bármilyen lõfegyverrõl pontosan megmondhatjuk, hogy az milyen rendszerû.
Nevezetesen:

Egylövetû fegyver
Az ismétlési ciklus öt mûveletének mindegyikét külsõ energia, azaz – például a kézi lõfegyvernél – a fegyver kezelõje végzi, vagy a fegyver nem rendelkezik tárral.
Nem feltétlenül szükséges, hogy ez az öt mozzanat öt különálló mûveletet is jelentsen. Annak, hogy a zár (reteszelõ szerkezet) kézi nyitásával egy idõben megtörténik a hüvely eltávolítása is (kivonás, illetve azt követõen a kivetés), nincs jelentõsége, mert az eltávolítási folyamat, tehát a hüvely mozgatása a lövõ ereje által, tehát a fegyvertõl független külsõ erõvel történik.
Egylövetû fegyvereknek minõsülnek a letörhetõ csövû sörétes vadászpuskák, mert bár a hüvelykivonás, esetleg -kivetés rugóval történik, de a rugó megfeszítéséhez a lövõ biztosítja az energiát az által, hogy felhajtja a puskacsövet. Ha pedig nem rugós a hüvelykitoló vagy a hüvelykivetõ, hanem karos, akkor aztán végképp a lövõ mûködteti azt a csõ letörésekor. Ráadásul nincs olyan beépített tár sem a fegyverben, ami részt venne a töltési folyamatban.

Ismétlõfegyver
Az ismétlési ciklus öt mûveletébõl legalább egy a fegyver belsõ energiájával történik, és a fegyver rendelkezik a töltési folyamatban részt vevõ tárral.
A kézi lõfegyvereknél az ismétlõ rendszerû fegyvereknél a gyakorlatban az öt lehetõség közül csak egy történik a fegyver belsõ energiájával: a soros lõszer töltõsíkba juttatása. Magyarul: az ismétlõfegyverek már rendelkeznek tárral, és az abban lévõ adogató rugó emeli fel a soros betöltendõ lõszert a zár elé. Úgy is lehetne az ismétlõfegyvereket definiálni, hogy ezek olyan fegyverek, amelyek tárral rendelkezõ fegyverek, de a zárnyitás, a töltés egy része, a reteszelés és az elsütés kézi erõvel történik.
[…]
A maroklõfegyverek között csak elvétve találhatunk ismétlõ rendszerûeket.
[…]
Jogosan merülhet fel a kérdés: a revolverek, azaz forgótáras pisztolyok vagy a többcsövû sörétes vadászpuskák minek minõsülnek? Egylövetûnek? Ismétlõ rendszerûnek?
A kérdés megválaszolásához nem kell mást tenni, mint megvizsgálni, hogy az adott fegyvernél hogyan, milyen energiával történik az ismétlési ciklus öt eleme.
Nézzük elõször a revolvereket! Van tár, ez igaz.
Zárnyitás: kézi (külsõ) erõvel történik, amikor az elsütõbillentyû elhúzásakor (a kakas kézi megfeszítésekor) a csõsíkból ellép az elõzõ lövésbõl ellõtt töltény hüvelye (a tárfurat).
Hüvelyeltávolítás: így vagy úgy, de kézi (külsõ) erõvel történik.
Töltés: kézi (külsõ) erõvel történik. Még akkor is, amikor a dob »automatikusan« lép egyet a billentyû elhúzásakor (illetve a kakas hátrafeszítésekor), de mindehhez az energiát a lövõ keze biztosítja. Egészen más lenne a helyzet, ha mondjuk a dob léptetését belsõ erõ, például rugó vagy az elõzõ lövés energiája biztosítaná. De nem így van.
Zárás: nincs mozgó zároló szerkezet, a csõfar (pontosabban: csõsíkban lévõ tárfurat, ami töltényûrként funkcionál) lezárásához nem szükséges energia, azt a tok nem mozgó tárkerete biztosítja.
Elsütés: egyértelmûen külsõ erõvel valósul meg.
Egyszóval rendszertanilag a revolverek bizony egylövetû szerkezetûek! Nem véletlen, hogy sehol sem definiálják úgy a revolvereket, mint ismétlõk vagy netalán öntöltõk, hanem azt mondják: ötlövetûek, hatlövetûek (attól függõen, mennyi a tárkapacitás), azaz pontosan szólva: ötször egylövetû, hatszor egylövetû stb. Furcsa, talán hihetetlen is, de jól belegondolva valóban ez a szabatos besorolás."
- KLABACSEK Gyula: Egy kis rendszertan (5.) - Mûködési mód (rendszer). A reteszelés szerepe. Kaliber. 1999. 10. szám. p. 34-36. ISSN 1418-513X

Az angolszász megközelítést, ami következetesen "repeater"-nek, azaz ismétlőnek kategorizálja a revolvereket, részben védhető álláspontnak tartom egy bizonyos szempontból. - Van tár, amit az elsütőbillentyűt elhúzva a kezem erejével léptetek, egy billentyűelhúzás - egy lövés: felhasználói élmény szempontjából mi ez, ha nem ismétlő?
Na igen, ugyanez a felhasználói szemszög megkritizálható: nem véletlenül volt száz éve magyar megnevezéssel 7. M. ismétlőpisztolyként, németül pedig "Repetierpistole"-ként rendszeresítve a Roth-Steyr M1907 öntöltő pisztoly.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

A Fegyverismereti Vizsga nem évül el, jól emlékszem?
Tehát ha pl. '96-ban le lett rakva, akkor az le van rakva most is, érvényes. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2022.11.22. 15:29 Sziasztok!

A Fegyverismereti Vizsga nem évül el, jól emlékszem?
Tehát ha pl. '96-ban le lett rakva, akkor az le van rakva most is, érvényes. :)
Szia, nem évül el. Én 20+ éve tettem le, és jó volt, sőt elő is tudták keresni!

Amivel pár éve meglepetés ért, az a “mire”. Mint kiderült, sok éve még nem tartottam fontosnak, hogy hosszú fegyverre is levizsgázzak, mondvàn nem vagyok én vadász , úgysem kell majd puska. Hát de - úgyhogy vizsgálhattam újra :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2022.11.20. 17:31 Tegnap a Csömöri pincelőtéren, versenyen mutatta egy sporttárs.

6B85D500-AA15-435F-B389-8F16ED17A03B.jpeg

A markolaton található jelzést (a markolat típusát) beírták fegyver típusának. Nem csak a laminátumba, hanem ez került a tartásiba is! :o

Gondolom a felelős elvtárs forgatta a fegyvert, forgatta, ameddig csak nem talált egy feliratot… :lol: ez egy rendőrségi ügyintézőnél még elnézhető, mert nem fegyverszakértők, de a PKLVnek azért illene..

Először a Humorba gondoltam posztolni, de inkább :o mint :lol:

Na jó azért :lol: is. Mondtam magamban, ember, le ne cseréld a markolatot, mert még baj lesz belőle :mrgreen:
azér a qrva jó hogy egy 600.000 ft os puskára egy kinaji másolat kerül... felvetődik a kérdés mi lehet még onnan ?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

brh562 írta: 2022.11.22. 16:43 azér a qrva jó hogy egy 600.000 ft os puskára egy kinaji másolat kerül... felvetődik a kérdés mi lehet még onnan ?
Nekem az egyik Matchguns MG2 pisztolyom Cezare Morini tipusu lett (ra van irva a pisztolyra, hogy by Cezare Morini)...
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2022.11.22. 18:48 Nekem az egyik Matchguns MG2 pisztolyom Cezare Morini tipusu lett (ra van irva a pisztolyra, hogy by Cezare Morini)...
Gratulálok a t. hatóságnak!

Ruger pisztolyban idehaza állítólag létezik “Read user manual” márkájú is.. :o lehet hogy városi legenda de ezek után simán hihető :shock:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.11.22. 22:01 Gratulálok a t. hatóságnak!

Ruger pisztolyban idehaza állítólag létezik “Read user manual” márkájú is.. :o lehet hogy városi legenda de ezek után simán hihető :shock:
Nekem egyszer a sorozatszám lett 686-3, másik fegyvernél egy 8-ast lehetett inkább 6-osnak olvasni. Adásvételikben is találtam már elírást. Át kell nézni mindig mindent.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.11.22. 22:47 Adásvételikben is találtam már elírást. Át kell nézni mindig mindent.
Nem tudom miről beszélsz :roll:
A Miniszter hozzájárulása nélkül a hírt sem tagadni, sem megerősíteni nem tudom.

De azért a “by Morini” és a “User Guide” márkák akkor is szintlépést jelentenek :mrgreen:

Mindig, mindent megnézni - vastag +1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Nálam a boltba van Taurus 689 revolver, aminek a bal oldalán viszont van egy "BR-21 - DE21" felirat. Namármost az MKH kártya szerint ez egy Taurus BR21...... Nem mi vizsgáztattuk, akkor azonnal mondtam volna, ácsibácsi.. És nyílván már így kell adminisztrálni is...
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Régen volt egy Brno Fox puskám aminek a kártyáján Brno helyett Briano szerepelt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ez annyi szinten elképesztően vicces! :lol: :twisted: :lol:

Career Criminal and ‘Justice Reform Advocate’ Killed In Washington D.C. With an Illegal Gun at His Side

https://www.thetruthaboutguns.com/caree ... -his-side/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

PKLV-nek nincs cirill betűs betűkészlete az MKH kártyához, így minden fegyvernél, aminek a gyártási számában van cirill betű, azt vagy lehagyták, vagy valami ahhoz hasonló betűvel helyettesítették. Volt olyan SKS, ahol a cirill betű után csak 3-4 szám volt, viszont így csak a számokat kapta gyártási számnak.
Az egyik ilyen fegyvert beíratáskor BRFK-n lefoglalták a vevőtől körözés miatt, és csak egy-másfél hét után kapta vissza, miután tisztázódott, hogy nem ezt a konkrét fegyvert körözik.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Megint jövök fárasztani a népet. :-)

Mi a helyes módja, ha egy Ausztriában már a tulajdonomat képező, ott a nevemre bejegyzett fegyvert akarok "külföldön megvenni", vagyis onnan exportálni, Magyarországra importálni, és itthon beíratni?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2102
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kojak írta: 2022.11.24. 17:29 PKLV-nek nincs cirill betűs betűkészlete az MKH kártyához, így minden fegyvernél, aminek a gyártási számában van cirill betű, azt vagy lehagyták, vagy valami ahhoz hasonló betűvel helyettesítették. Volt olyan SKS, ahol a cirill betű után csak 3-4 szám volt, viszont így csak a számokat kapta gyártási számnak.
Az egyik ilyen fegyvert beíratáskor BRFK-n lefoglalták a vevőtől körözés miatt, és csak egy-másfél hét után kapta vissza, miután tisztázódott, hogy nem ezt a konkrét fegyvert körözik.
Már van nekik. Az egyik Makarovom gyári számát sikerült is elírniuk. Rajtam kívül mondjuk senki nem vette észre, én szóltam a yardon, hogy П és nem Л. Kicserélték a kártyát szó nélkül. Küldtem fotót, hogy elk...ták, pár nap múlva jött postán az új kártya. Korrektek voltak.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

jó ha van írta: 2022.11.24. 22:50 Már van nekik. Az egyik Makarovom gyári számát sikerült is elírniuk. Rajtam kívül mondjuk senki nem vette észre, én szóltam a yardon, hogy П és nem Л. Kicserélték a kártyát szó nélkül. Küldtem fotót, hogy elk...ták, pár nap múlva jött postán az új kártya. Korrektek voltak.
Akkor fejlödőképesek. :) Csak néhány évre, és potenciálisan pár száz/pár ezer fegyverre volt szükség hozzá.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2022.11.25. 12:20 Akkor fejlödőképesek. :) Csak néhány évre, és potenciálisan pár száz/pár ezer fegyverre volt szükség hozzá.
Sebaj, az ádáz piaci verseny megteszi a magáért - rákényszerülnek az innovációra :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gaijin »

Kojak írta: 2022.11.25. 12:20 Akkor fejlödőképesek. :) .....
ez igaz. :D
HK.NEWS.jpg
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Csak egy FONTOS önvédelmi JOGI érdekesség, amibe most futottam bele!
Az ugye a kedvelt rendőrségi-bügyészségi gyakorlat, hogy védekező felet garázdasággal begyanúsítják azonnal, MÉG AKKOR IS, HA A CSELEKMÉNYNEK NINCSEN SZEMTANÚJA.

Nos, ez a KÚRIA szerint bizony JOGELLENES! Lásd a részleteket ITT:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/garazda ... -kuriatol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.11.28. 06:57 Csak egy FONTOS önvédelmi JOGI érdekesség, amibe most futottam bele!
Az ugye a kedvelt rendőrségi-bügyészségi gyakorlat, hogy védekező felet garázdasággal begyanúsítják azonnal, MÉG AKKOR IS, HA A CSELEKMÉNYNEK NINCSEN SZEMTANÚJA.

Nos, ez a KÚRIA szerint bizony JOGELLENES! Lásd a részleteket ITT:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/garazda ... -kuriatol/

Klassz, de itt a kulcs a nem nyilvános helyen lesz, nem az, hogy volt vagy sem szemtanú.
Kép
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2022.11.28. 13:28
"
Klassz, de itt a kulcs a nem nyilvános helyen lesz, nem az, hogy volt vagy sem szemtanú."


Ha jól értem, itt a zárt helyen való elkövetés miatt a " közösségellenesség " a közösség jelenléte hiányában nem valósulhatott meg. Ahol máshol nincsen senki, ott sem valósulhat meg. Pl. saját házon belül, vagy egy üres gyártelepen, homokbányában stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2022.11.28. 13:35-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2022.11.28. 06:57 Csak egy FONTOS önvédelmi JOGI érdekesség, amibe most futottam bele!
Az ugye a kedvelt rendőrségi-bügyészségi gyakorlat, hogy védekező felet garázdasággal begyanúsítják azonnal, MÉG AKKOR IS, HA A CSELEKMÉNYNEK NINCSEN SZEMTANÚJA.

Nos, ez a KÚRIA szerint bizony JOGELLENES! Lásd a részleteket ITT:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/garazda ... -kuriatol/


Kép
Vajon nálunk miért nincs bekötve Justicia szeme?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2022.11.28. 13:35 Vajon nálunk miért nincs bekötve Justicia szeme?
Kőből van eleve, látod! Háháh.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gaijin írta: 2022.11.25. 20:59 ez igaz. :D
HK.NEWS.jpg
Ez a "New Sealand" milyen ország..?
Mert ugye magyarul vannak az MKH kártyán az országok, úgy meg "Új-Zéland" lenne, angolul meg New Zealand..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2022.11.28. 13:35 "
Klassz, de itt a kulcs a nem nyilvános helyen lesz, nem az, hogy volt vagy sem szemtanú."


Ha jól értem, itt a zárt helyen való elkövetés miatt a " közösségellenesség " a közösség jelenléte hiányában nem valósulhatott meg. Ahol máshol nincsen senki, ott sem valósulhat meg. Pl. saját házon belül, vagy egy üres gyártelepen, homokbányában stb.
Végülis igen, de én inkább úgy mondanám, hogy bárki által azonos feltételekkel látogatható hely minősége hiányában nem merülhet fel.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

WildBear23 írta: 2022.11.28. 13:37 Ez a "New Sealand" milyen ország..?
Mert ugye magyarul vannak az MKH kártyán az országok, úgy meg "Új-Zéland" lenne, angolul meg New Zealand..
Mondjuk a Glockoknál is az "Ország" hol Ausztria, hogy Osztrák(ország)..
Ausztria.jpg
Ausztria.jpg (5.01 KiB) Megtekintve 34348 alkalommal
Osztrák.jpg
Osztrák.jpg (3.87 KiB) Megtekintve 34348 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2102
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2022.11.28. 13:38 Végülis igen, de én inkább úgy mondanám, hogy bárki által azonos feltételekkel látogatható hely minősége hiányában nem merülhet fel.
Szerintem, ha ez egy pláza, a zárás előtt 3 perccel, mikor már csak a "felek" vannak jelen, akkor is fennáll ez az érvelés. Ha nincs kit megfélemlíteni, megbotránkoztatni, ahogy gvass1 írta, nincs jelen közösség, ott értelmetlen garázdaságot emlegetni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2022.11.28. 18:46 Szerintem, ha ez egy pláza, a zárás előtt 3 perccel, mikor már csak a "felek" vannak jelen, akkor is fennáll ez az érvelés. Ha nincs kit megfélemlíteni, megbotránkoztatni, ahogy gvass1 írta, nincs jelen közösség, ott értelmetlen garázdaságot emlegetni.
Ebben már nem vagyok biztos, mivel a tényállás szerint csak alkalmasnak kell lennie arra. Mindenesetre nem nyilvános helyen jó dolog a Kúria döntése.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mondjuk az MKH-nak komoly hagyományai vannak a slendriánságban.
A kezembe akadt az első sport maroklőfegyverem MKH papírja (akkor még nem kártya volt), 1996-os.
(26 éve, huh..)

Csőfurat átmérője: 0.00
Cső (fegyver) tömege: 0 gramm
Cső hossza: 0 mm
Engedélyezési nyomás: 2470
(2470 mi? Krumpli?!)
20221128_195813.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2022.11.28. 20:04 Mondjuk az MKH-nak komoly hagyományai vannak a slendriánságban.
A kezembe akadt az első sport maroklőfegyverem MKH papírja (akkor még nem kártya volt), 1996-os.
(26 éve, huh..)

Csőfurat átmérője: 0.00
Cső (fegyver) tömege: 0 gramm
Cső hossza: 0 mm
Engedélyezési nyomás: 2470
(2470 mi? Krumpli?!)
20221128_195813.jpg
hátja

a munkám során már több tucatnyiszor hagyta el a számat az a (két) mondat, hogy:
a nulla is egy szám
az információ hiánya nem egyenlő nulla
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

WildBear23 írta: 2022.11.28. 20:04 Mondjuk az MKH-nak komoly hagyományai vannak a slendriánságban.
A kezembe akadt az első sport maroklőfegyverem MKH papírja (akkor még nem kártya volt), 1996-os.
(26 éve, huh..)

Csőfurat átmérője: 0.00
Cső (fegyver) tömege: 0 gramm
Cső hossza: 0 mm
Engedélyezési nyomás: 2470
(2470 mi? Krumpli?!)
20221128_195813.jpg
Gyáá.. Ezt, mint méréstechnikával foglalkozó ember még látni is rossz volt. :geek:
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

WildBear23 írta: 2022.11.28. 20:04 Mondjuk az MKH-nak komoly hagyományai vannak a slendriánságban.
A kezembe akadt az első sport maroklőfegyverem MKH papírja (akkor még nem kártya volt), 1996-os.
(26 éve, huh..)

Csőfurat átmérője: 0.00
Cső (fegyver) tömege: 0 gramm
Cső hossza: 0 mm
Engedélyezési nyomás: 2470
(2470 mi? Krumpli?!)
20221128_195813.jpg
https://youtu.be/BMMbwtdgpKE
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Sportorvosi fennforgás - avagy amikor az igrendes megint az engedélyes kárára jogértelmezget! KÖZÉRDEKŰ!!!

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sporto ... ennforgas/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.11.29. 06:22 ÚJ CIKK! Sportorvosi fennforgás - avagy amikor az igrendes megint az engedélyes kárára jogértelmezget! KÖZÉRDEKŰ!!!

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sporto ... ennforgas/


Kép
Én ezt már tegnap olvastam, akkor akartam kérdezni, hogy a HO-m nincs rajta a listán, de azt mondta, hogy tud adni igazolást; akkor az jó?
Illetve a pszicho-t meg lehet még előtte csináltatni, vagy oda a sportorvos küld?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.11.29. 06:48 Én ezt már tegnap olvastam, akkor akartam kérdezni, hogy a HO-m nincs rajta a listán, de azt mondta, hogy tud adni igazolást; akkor az jó?

Nem, mint az OSEI állásfoglalásból és a jogszabályból kiderül: az NEM JÓ.

Hiszen nem tudja feltölteni sem az OSEI online rendszerébe.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.11.29. 07:02 Nem, mint az OSEI állásfoglalásból és a jogszabályból kiderül: az NEM JÓ.

Hiszen nem tudja feltölteni sem az OSEI online rendszerébe.
Oh, köszi.
Akkor a HO rosszul tudja?
Kapásból azt mondta, hogy ki tud állítani ilyen igazolást, amatőr sportolóknak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.11.29. 07:07 Oh, köszi.
Akkor a HO rosszul tudja?
Kapásból azt mondta, hogy ki tud állítani ilyen igazolást, amatőr sportolóknak.
Bizonyára rosszul, vagy valamit félreértett.

Ott az OSEI állásfoglalása meg a jogszabály is a cikkben. Csak az alábbiaknak megfelelő, az OSEI regisztrációs rendszeréhez hozzáféréssel rendelkező háziorvos sportorvosi engedélye lesz érvényes.

"(2) Ha a háziorvos, házi gyermekorvos vállalja az 5. § a), b) és h) pontjában foglalt feladatok ellátását, erről írásban tájékoztatja a települési önkormányzat jegyzőjét és az OSEI-t. A háziorvos, házi gyermekorvos nevét, rendelésének helyét és idejét a települési önkormányzat jegyzője a háziorvosi szolgálat hivatalos honlapján vagy más módon, valamint az OSEI a hivatalos honlapján közzéteszi.”



Mondjuk én persze nem érthetem egységsugarú alattvalóként, hogy miért nem lehet AUTOMATIKUSAN a rendszer része egyből az összes háziorvos, de megtanultam, hogy a BÜROKRÁCIÁNÁL nagyobb úr nincsen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

versenyzeshez orvosi kell, barnakonyvhoz 2 psziho.
erdemes a pszihoval kezdeni mert fel ev kell a ketto kozt.
WildBear23 írta: 2022.11.29. 06:48 Illetve a pszicho-t meg lehet még előtte csináltatni, vagy oda a sportorvos küld?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.11.29. 06:22 ÚJ CIKK! Sportorvosi fennforgás - avagy amikor az igrendes megint az engedélyes kárára jogértelmezget! KÖZÉRDEKŰ!!!

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/sporto ... ennforgas/


Kép
Ugye a cikk végén a kérdések nem komolyból voltak, csak költőiek...? :(
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2022.11.24. 21:35 Megint jövök fárasztani a népet. :-)

Mi a helyes módja, ha egy Ausztriában már a tulajdonomat képező, ott a nevemre bejegyzett fegyvert akarok "külföldön megvenni", vagyis onnan exportálni, Magyarországra importálni, és itthon beíratni?
Erre valaki, valamit?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2022.11.30. 13:29 Erre valaki, valamit?
Szia,

Szerintem nem szamit Magyarorszagon, hogy ki az elado, pont ugyanugy kell megszerzesi, 16-os nyomtatvany, MKH szemle, szovettsegi igazolas, beiratas.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2022.11.30. 13:35 Szia,

Szerintem nem szamit Magyarorszagon, hogy ki az elado, pont ugyanugy kell megszerzesi, 16-os nyomtatvany, MKH szemle, szovettsegi igazolas, beiratas.

Bel
Meg kellene kérdezni a helyi igrendet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Sportorvosi nem elfogadós sztorim nekem még a pályafutásom legelejéről van.

Még a két pszichó közt elmentem sportorvoshoz, és kiváltottam a versenyengedélyt, hogy tudjak versenyen indulni, minősítést meglőni.

Pszichó 2. kör is megfutva, nagy boldogan ballagok be az igrendre, ahol közli velem a hölgy, hogy régebbi a sportorvosim, mint a 2. kör pszicológiai vizsgálat, ezt ő nem fogadja el.

-De hát még érvényes fél évig..
-Az mindegy.

Hát kösz. :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2022.11.30. 13:35 Szia,

Szerintem nem szamit Magyarorszagon, hogy ki az elado, pont ugyanugy kell megszerzesi, 16-os nyomtatvany, MKH szemle, szovettsegi igazolas, beiratas.

Bel
Én beiktatnék egy osztrák halálboltot, mert szerintem egy teljes megyei igrendnek ki tud égni az agya attól, ha a vevő és eladó (importőr és exportőr) egyazon személy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2022.11.30. 13:52 Én beiktatnék egy osztrák halálboltot, mert szerintem egy teljes megyei igrendnek ki tud égni az agya attól, ha a vevő és eladó (importőr és exportőr) egyazon személy.
Ja, ahhoz is külső segítség kell, ha valaki saját önvédelmijét sportra akarja átiratni.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2022.11.30. 14:08 Ja, ahhoz is külső segítség kell, ha valaki saját önvédelmijét sportra akarja átiratni.
Hát még a fordítottjához.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2022.11.30. 14:26 Hát még a fordítottjához.
Ott már a párttitkár telefonhívására is szükség lehet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

errol jut eszembe, ~10 eve marcius vegen a szekesfehervari igrenden fegyvert irattam be, vegtelenul kedves es segitokesz ugyintezom volt.
kerte az eves mssz kartya, jeleztem neki hogy januar kozepen megigenyeltem de meg nem kaptam meg. ott elottem felhivta az mssz-t es kozolte veluk hogy itt ul elotte egy ugyfel akinek nincs kartyaja de szuksege lenne ra a beirashoz. 5 perc mulva megerkezett emailben a kartya kepe, hetvegen pedig megkaptam a loteren...
Petya357 írta: 2022.11.30. 18:59 Ott már a párttitkár telefonhívására is szükség lehet.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.11.30. 19:18 errol jut eszembe, ~10 eve marcius vegen a szekesfehervari igrenden fegyvert irattam be, vegtelenul kedves es segitokesz ugyintezom volt.
kerte az eves mssz kartya, jeleztem neki hogy januar kozepen megigenyeltem de meg nem kaptam meg. ott elottem felhivta az mssz-t es kozolte veluk hogy itt ul elotte egy ugyfel akinek nincs kartyaja de szuksege lenne ra a beirashoz. 5 perc mulva megerkezett emailben a kartya kepe, hetvegen pedig megkaptam a loteren...
Menő!

Itt nagy divat leszólni a Yardot. Esküszöm hogy 20+ év alatt egy rossz szót sem érdemeltek nálam. Tök normális mindenki. Több alkalommal megsz.pathattak volna adminisztratív dolgokkal - nem tették, sőt általában aktívan segítettek, keresték a megoldást.A hülye jogszabályokról pedig nem ők tehetnek.

Mindez BRFK. De ilyen mutatvány, mint qqriq-nak, még nem volt :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.11.30. 19:24 Menő!

Itt nagy divat leszólni a Yardot. Esküszöm hogy 20+ év alatt egy rossz szót sem érdemeltek nálam. Tök normális mindenki. Több alkalommal megsz.pathattak volna adminisztratív dolgokkal - nem tették, sőt általában aktívan segítettek, keresték a megoldást.A hülye jogszabályokról pedig nem ők tehetnek.

Mindez BRFK. De ilyen mutatvány, mint qqriq-nak, még nem volt :lol:
Igen, a negatív tapasztalatokat sokkal hangosabban mondja mindenki. Ez persze normális, hiszen ne az legyen a hír, ha valami jól működik, az legyen természetes.
Az én igrendeseimre se panaszkodhatok igazából. Vannak időnként problémák, de mindig maximálisan normálisan álltak mindenhez. Persze ha "fentről" jön valami hülyeség...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tanusithatom, nekem fehervaron az orvosi lejarta elott mindig levelt kuldtek benne egy csekkel, beirasnal ne kelljen elmaszni vele a postara.
par eve brfk-s vagyok, itt is mindig segitokeszek es korrektek voltak, bar volt par telefonhivasuk amit nem tudtam hova tenni. 8-)
Petya357 írta: 2022.11.30. 19:24 Menő!

Itt nagy divat leszólni a Yardot. Esküszöm hogy 20+ év alatt egy rossz szót sem érdemeltek nálam. Tök normális mindenki. Több alkalommal megsz.pathattak volna adminisztratív dolgokkal - nem tették, sőt általában aktívan segítettek, keresték a megoldást.A hülye jogszabályokról pedig nem ők tehetnek.

Mindez BRFK. De ilyen mutatvány, mint qqriq-nak, még nem volt :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

most igy nosztalgiazva rakerestem az ugyintezore, mar nem ott dolgozik :shock:
https://www.festegesstimivel.hu/rolam/
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2022.11.30. 19:47 most igy nosztalgiazva rakerestem az ugyintezore, mar nem ott dolgozik :shock:
https://www.festegesstimivel.hu/rolam/
Akt modellként még dolgozhatsz a művésznővel… ;)

Witzet félretéve - full riszpekt az ilyen igrendesnek - kár, hogy csak “volt”. Ő tudja, miről szól az ügyfélszolgálat.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2022.11.30. 18:59 Ott már a párttitkár telefonhívására is szükség lehet.
Az kevés ehhez.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.11.30. 13:52 Én beiktatnék egy osztrák halálboltot, mert szerintem egy teljes megyei igrendnek ki tud égni az agya attól, ha a vevő és eladó (importőr és exportőr) egyazon személy.
Ez volt az én ötletem is látatlanban, már rajta vagyok az ügyön...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Eloltoltos loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jol remlik hogy az eloltoltos loveszet nincs eletkorhoz kotve?
Tehat ha az egyesuletemnel van lopor es csapi akkor akar a gyerekem is lohet a fegyvereimmel?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Eloltoltos loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.12.02. 11:59 Jol remlik hogy az eloltoltos loveszet nincs eletkorhoz kotve?
Tehat ha az egyesuletemnel van lopor es csapi akkor akar a gyerekem is lohet a fegyvereimmel?
https://kapszli.hu/eloltolto-fegyveres-kerdezz-felelek/

én sem találtam ilyen megkötést az eszköz lőtéri használatára nézve.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Eloltoltos loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, meg ezt tallatam, ebben sincs rola szo:
https://kapszli.hu/eloltoltos-loveszet-es-jog/

Masik kerdes, mi minosul fegyver hasznalatnak? Lopor nelkuli "loszer" elcsettinteses eles fegyverbol az?
Konkretan gyerek hasznalhatja az egyesuleti fegyvert viasz lovedekkel? Az oke hogy hazilag szerelt loszert nem adhatok at, de a csapi/viasz nem loszer mert nincs benne lopor.?
gvass1 írta: 2022.12.02. 12:08 https://kapszli.hu/eloltolto-fegyveres-kerdezz-felelek/

én sem találtam ilyen megkötést az eszköz lőtéri használatára nézve.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Eloltoltos loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.12.02. 12:21 Koszi, meg ezt tallatam, ebben sincs rola szo:
https://kapszli.hu/eloltoltos-loveszet-es-jog/

Masik kerdes, mi minosul fegyver hasznalatnak? Lopor nelkuli "loszer" elcsettinteses eles fegyverbol az?
Konkretan gyerek hasznalhatja az egyesuleti fegyvert viasz lovedekkel? Az oke hogy hazilag szerelt loszert nem adhatok at, de a csapi/viasz nem loszer mert nincs benne lopor.?
ezek mind olyan oroszlán bajszát húzogatjuk témák, miközben gyakori lövésztárs Feljelentő Ferenc a szomszéd lőállásban...(Hány éves a gyerek? Biztos, hogy nem tud tök jól eljátszani otthon a kertben a felügyeleted alatt légfegyverrel?)

a "fegyver használata" nincs az Ftv-ben definiálva, tehát a köznyelvi (szótári) értelme az irányadó = lövés leadása vele.

---

Ne keverjük ide a rendőrségi szabályozást (Rtv.), ahol meg van határozva a lőfegyverhasználat = 53. § (1) Lőfegyverhasználatnak csak a szándékosan, személyre leadott lövés minősül..
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Eloltoltos loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

na igen, feljelento ferenc, sokan vannak :S
termeszetesen -mivel eleg sok veszteni valom van- semmi illegalist vagy annak tunot nem szeretnek csinalni, csak volt egy kosza gondolatom aminek utana akarok jarni.

legfegyver engem sem vonz, soha nem is vonzott, az airsoft sem. szerintem nem lehet eleg koran kezdeni.

https://www.youtube.com/watch?v=8txupusLgRY&t=417s
https://www.youtube.com/watch?v=QFRyjqaSwVM
https://www.youtube.com/watch?v=qoMHe8cKj5g
gvass1 írta: 2022.12.02. 12:32 ezek mind olyan oroszlán bajszát húzogatjuk témák, miközben gyakori lövésztárs Feljelentő Ferenc a szomszéd lőállásban...(Hány éves a gyerek? Biztos, hogy nem tud tök jól eljátszani otthon a kertben a felügyeleted alatt légfegyverrel?)

a "fegyver használata" nincs az Ftv-ben definiálva, tehát a köznyelvi (szótári) értelme az irányadó = lövés leadása vele.

---

Ne keverjük ide a rendőrségi szabályozást (Rtv.), ahol meg van határozva a lőfegyverhasználat = 53. § (1) Lőfegyverhasználatnak csak a szándékosan, személyre leadott lövés minősül..
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Eloltoltos loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.12.02. 13:10 na igen, feljelento ferenc, sokan vannak :S
termeszetesen -mivel eleg sok veszteni valom van- semmi illegalist vagy annak tunot nem szeretnek csinalni, csak volt egy kosza gondolatom aminek utana akarok jarni.
Szerintem józan ész: hány éves a gyerkőc?
Ha 16+, nem kapkodós, felelősen tud fegyvert kezelni, akkor beszélj a lőtérvezetővel, és ha ő engedi, akkor a Te felügyeleted alatt hadd szóljon.
14 év alatt én nem adnék neki BP-t.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Eloltoltos loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.12.02. 12:32 ezek mind olyan oroszlán bajszát húzogatjuk témák, miközben gyakori lövésztárs Feljelentő Ferenc a szomszéd lőállásban...(Hány éves a gyerek? Biztos, hogy nem tud tök jól eljátszani otthon a kertben a felügyeleted alatt légfegyverrel?)

a "fegyver használata" nincs az Ftv-ben definiálva, tehát a köznyelvi (szótári) értelme az irányadó = lövés leadása vele.

---

Ne keverjük ide a rendőrségi szabályozást (Rtv.), ahol meg van határozva a lőfegyverhasználat = 53. § (1) Lőfegyverhasználatnak csak a szándékosan, személyre leadott lövés minősül..
Feljelentő Ferenc szerez valahonnan egy összelapult diabolót, és már ezért is feljelent, hogy átlőttél hozzá...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Eloltoltos loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

10 alatt, de felelosegteljesebb mint par fegyvertarto :roll:
mindegy, hagyom, majd gyakorol ha eljon az ideje, amikor jonnek a zombik
WildBear23 írta: 2022.12.02. 14:01 Szerintem józan ész: hány éves a gyerkőc?
Ha 16+, nem kapkodós, felelősen tud fegyvert kezelni, akkor beszélj a lőtérvezetővel, és ha ő engedi, akkor a Te felügyeleted alatt hadd szóljon.
14 év alatt én nem adnék neki BP-t.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

ilyen is van:

idézet (képaláírás):
"Önkéntes rendőr Guerrero tartományból 2018-ban, ahol felfegyverzett civilek igyekeznek felvenni a harcot a drogkartellekkel."


forrás:
https://444.hu/2022/12/05/lelottek-egy- ... -allamaban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jó, lehet, h a humortopikba kéne...

Na, lesz egy ilyen FEGYVERJOGI módosítás is (ROTFL):

54. A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet módosítása

57. §
A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 4. § (1) és (1a) bekezdésében,
4. § (3) és (4) bekezdésében, 4/A. § (1) bekezdés a) és b) pontjában, 10. § (1) bekezdés a) pont ak)
alpontjában, 10. § (2) és (3) bekezdésében, 11. § (1) bekezdésében, 17. § nyitó szövegrészében, 20/A. §
(4) bekezdésében, 28. § (2) bekezdés a) pontjában, 38. § (3) bekezdésében, 43. § (5) bekezdésében, 48.
§ (3) bekezdésében, valamint 23. mellékletében a „megyei” szövegrész helyébe a „vármegyei” szöveg
lép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

"Szabad fegyvertartást minden 21. életévét betöltött, büntetlen előéletű, és érvényes fegyvervizsgával rendelkező állampolgárnak!" - olvastam valahol..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2022.12.10. 10:20 "Szabad fegyvertartást minden 21. életévét betöltött, büntetlen előéletű, és érvényes fegyvervizsgával rendelkező állampolgárnak!" - olvastam valahol..
részegen ne fórumozz!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

mlaca írta: 2022.12.10. 10:20 "Szabad fegyvertartást minden 21. életévét betöltött, büntetlen előéletű, és érvényes fegyvervizsgával rendelkező állampolgárnak!" - olvastam valahol..
Mit szívsz? Küldj belőle, láthatóan igen jó anyag...
Paramoci
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.05.01. 19:04

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Paramoci »

mlaca írta: 2022.12.10. 10:20 "Szabad fegyvertartást minden 21. életévét betöltött, büntetlen előéletű, és érvényes fegyvervizsgával rendelkező állampolgárnak!" - olvastam valahol..
Alapvetően a legtöbb "liberális" országban csökkent a szabad fegyvertartás hatására az erőszakos bűncselekmények száma.
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: blint »

mlaca írta: 2022.12.10. 10:20 "Szabad fegyvertartást minden 21. életévét betöltött, büntetlen előéletű, és érvényes fegyvervizsgával rendelkező állampolgárnak!" - olvastam valahol..
A cseh alkotmányt olvastad? :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Paramoci írta: 2022.12.18. 18:25 Alapvetően a legtöbb "liberális" országban csökkent a szabad fegyvertartás hatására az erőszakos bűncselekmények száma.
Marhaságokat nem itt kéne halmozni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

blint írta: 2022.12.18. 19:31 A cseh alkotmányt olvastad? :D
Abban nincsenek ilyen hülyeségek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

https://www.origo.hu/itthon/20221222-ke ... 1671725072

"két lövést adott le egy vegyi anyagot kilövő fegyverrel"
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Kojak írta: 2022.12.22. 17:32 https://www.origo.hu/itthon/20221222-ke ... 1671725072

"két lövést adott le egy vegyi anyagot kilövő fegyverrel"
Miért és kire lőtt ?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Húzzstok szánkón , bár nincs hó....
Lőszrrtöltő engddélyre ki kell hogy adják az elöltöltős port , csapit ? Mit mond a jog ?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Trailm írta: 2022.12.22. 17:56 Húzzatok szánkón , bár nincs hó....
Lőszrrtöltő engddélyre ki kell hogy adják az elöltöltős port , csapit ? Mit mond a jog ?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jogilag nem tudom de nekem adtak.
Trailm írta: 2022.12.22. 17:56 Húzzstok szánkón , bár nincs hó....
Lőszrrtöltő engddélyre ki kell hogy adják az elöltöltős port , csapit ? Mit mond a jog ?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2022.12.22. 17:56 Húzzstok szánkón , bár nincs hó....
Lőszrrtöltő engddélyre ki kell hogy adják az elöltöltős port , csapit ? Mit mond a jog ?
Ki.

Lőszerelem.

És vannak kifejezetten feketelőporos egybeszerelt lőszerek. De nég a mezei .38 spec is tölthető arra, mondjuk CAS versenyhez.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.12.22. 18:26 Ki.

Lőszerelem.

És vannak kifejezetten feketelőporos egybeszerelt lőszerek. De nég a mezei .38 spec is tölthető arra, mondjuk CAS versenyhez.
… ill éjszakai lövészethez :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hallottam boltrol ahol az eloltoltos csapit nem adjak ki loszertoltos kartyara :roll:
gvass1 írta: 2022.12.22. 18:26 Ki.

Lőszerelem.

És vannak kifejezetten feketelőporos egybeszerelt lőszerek. De nég a mezei .38 spec is tölthető arra, mondjuk CAS versenyhez.
ingyom bingyom tálib-e?
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

Trailm írta: 2022.12.22. 17:56 Húzzstok szánkón , bár nincs hó....
Lőszrrtöltő engddélyre ki kell hogy adják az elöltöltős port , csapit ? Mit mond a jog ?
Kellene adni,ugyan olyan mint a szerelt csapi Fűzfőn adtak amíg volt. Viszont Debrecenben csak elöltöltős vizsgás hazározatra vagy kártyára adnak csak max 500db ot.
albi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:24

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: albi »

qqriq írta: 2022.12.22. 19:07 hallottam boltrol ahol az eloltoltos csapit nem adjak ki loszertoltos kartyara :roll:
Azért, mert a helyi igrendes szerint gyútacs.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.12.22. 19:07 hallottam boltrol ahol az eloltoltos csapit nem adjak ki loszertoltos kartyara :roll:
Lopni is jogellenes, mégis csinálják. Same shit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

Nehéz lenne szalonképesen kommentálni, amit a rendőrség és a sajtó művel...
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Pitbull írta: 2022.12.22. 22:24 Nehéz lenne szalonképesen kommentálni, amit a rendőrség és a sajtó művel...
Ezért nem tartom jó választásnak a lehető legkisebb mértékben fegyverre hasonlító eszközt urbánus területen.
Mindig lesz egy idióta telefonnal a közelében, aki bekever.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.12.23. 00:07 Ezért nem tartom jó választásnak a lehető legkisebb mértékben fegyverre hasonlító eszközt urbánus területen.
Mindig lesz egy idióta telefonnal a közelében, aki bekever.
Ezek alapján szerinted azon bukott meg az ember, hogy levideózták vagy mert ráhívták a rendőrt? WTF?

Ezt mennyiben lehet kikövetkeztetni az egyoldalú gestapós hírből? Semennyire.

Inkább azt lehet kikövetkeztetni, hogy OSTOBA és jóhiszemű volt, aki a helyszínen maradt és az eszközt* "átadta" a sünöknek.


ENNYI a hír - megint a szokásos módon, a semmiből történik valami, előzmények nélkül, kiragadva, ködösítve, taknyolva:

"

Felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett gyanúja miatt indított eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság VI. Kerületi Rendőrkapitánysága, miután 2022. december 22-én 11 óra körül bejelentés érkezett, hogy valaki a VI. kerületi Nyugati téren a villamosmegállóban kétszer rálőtt egy férfira.

A kerületi járőrök a Bűnügyi Bevetési Osztály, valamint a Készenléti Rendőrség munkatársaival közösen négy percen belül elfogták a lövöldöző férfit, aki a nála lévő fegyverhez hasonlító tárgyat a rendőröknek átadta. A helyszínen megállapítást nyert, hogy az eszköz egy vegyi anyagot tartalmazó, folyadéksugár kilövő eszköz.  

A 43 éves férfit a VI. Kerületi Rendőrkapitányságra előállították, ahol gyanúsítottként hallgatták ki felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett megalapozott gyanúja miatt. 

Az eset során senki sem sérült meg. ​ 

"


---
* nem tudjuk mi lehet, a 2 lövés alapján az a tippem, hogy Guardian Angel, de NEM TUDOM.

Ami nyilván nem fegyverutánzat sem a jog betűje, sem az emberek szabad szeme alapján. Egy fekete mobiltelefon pont annyira tűnik pisztoly szánjának ugye.
Pont betűre ugyanez történt volna gázspray-használat vagy puszta kezes akció esetén, ha helyben marad, csak mivel olyan sok történik, nem kapja fel a gennymédia.

---

(Ebből annyi a tanulság, hogy zsúfolt lakott területen eszközhasználat után azonnal elpucolni és lehetőleg megszabadulni menet közben a cucctól és mindent tagadni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Valójában így történt az eset. :lol:
FB_IMG_1671778327875.jpg
FB_IMG_1671778327875.jpg (25.49 KiB) Megtekintve 32112 alkalommal
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok .
Kerti tároló megfelel ( ablakkal , stb , ) lőszerelem tároló helységnek , ahová a tároló szekrény betehető mint nem lakott épületrész ?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.12.23. 07:07 Ezek alapján szerinted azon bukott meg az ember, hogy levideózták vagy mert ráhívták a rendőrt? WTF?

Ezt mennyiben lehet kikövetkeztetni az egyoldalú gestapós hírből? Semennyire.

Inkább azt lehet kikövetkeztetni, hogy OSTOBA és jóhiszemű volt, aki a helyszínen maradt és az eszközt* "átadta" a sünöknek.


ENNYI a hír - megint a szokásos módon, a semmiből történik valami, előzmények nélkül, kiragadva, ködösítve, taknyolva:

"

Felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett gyanúja miatt indított eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság VI. Kerületi Rendőrkapitánysága, miután 2022. december 22-én 11 óra körül bejelentés érkezett, hogy valaki a VI. kerületi Nyugati téren a villamosmegállóban kétszer rálőtt egy férfira.

A kerületi járőrök a Bűnügyi Bevetési Osztály, valamint a Készenléti Rendőrség munkatársaival közösen négy percen belül elfogták a lövöldöző férfit, aki a nála lévő fegyverhez hasonlító tárgyat a rendőröknek átadta. A helyszínen megállapítást nyert, hogy az eszköz egy vegyi anyagot tartalmazó, folyadéksugár kilövő eszköz.  

A 43 éves férfit a VI. Kerületi Rendőrkapitányságra előállították, ahol gyanúsítottként hallgatták ki felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett megalapozott gyanúja miatt. 

Az eset során senki sem sérült meg. ​ 

"


---
* nem tudjuk mi lehet, a 2 lövés alapján az a tippem, hogy Guardian Angel, de NEM TUDOM.

Ami nyilván nem fegyverutánzat sem a jog betűje, sem az emberek szabad szeme alapján. Egy fekete mobiltelefon pont annyira tűnik pisztoly szánjának ugye.
Pont betűre ugyanez történt volna gázspray-használat vagy puszta kezes akció esetén, ha helyben marad, csak mivel olyan sok történik, nem kapja fel a gennymédia.

---

(Ebből annyi a tanulság, hogy zsúfolt lakott területen eszközhasználat után azonnal elpucolni és lehetőleg megszabadulni menet közben a cucctól és mindent tagadni.)
Rád hívja rendőrt.
Annyira nem rendes hogy bizonyítékot is adna a jogos védelmi helyzetre.
Még akkor is ha egyértelmű a helyzet.
Mer minden is fegyver ő meg retteg a fegyverről , és rendőrségnek kell megvedenie tőle még ha a jogos ogosan védekezőnel is van.
Minden másban ugyanaz a véleményünk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2022.12.23. 08:11 Sziasztok .
Kerti tároló megfelel ( ablakkal , stb , ) lőszerelem tároló helységnek , ahová a tároló szekrény betehető mint nem lakott épületrész ?
Meg.

Csak írják rá a jegyzőkönyvre is!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.12.23. 08:24 Rád hívja rendőrt.
Annyira nem rendes hogy bizonyítékot is adna a jogos védelmi helyzetre.
Még akkor is ha egyértelmű a helyzet.
Mer minden is fegyver ő meg retteg a fegyverről , és rendőrségnek kell megvedenie tőle még ha a jogos ogosan védekezőnel is van.
Minden másban ugyanaz a véleményünk.
De itt - a szöveg elemzése alapján - azt hiszem, hogy pont nem ez történt, hanem a jóember el sem ment a helyszínről. Azt hihette, hogy ő védekezett és a sün majd melléáll. ROTFL.

Mert különben 4 perc alatt (+mire kezelnek egy bejövő segélyhívást, muhahaha) olyan messzire jutott volna még gyalog is, h sosem fogják meg. A nyugatiban tömegközlekkel eltűnni meg a világ legegyszerűbb dolga.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És ez is csak azért hír, mert véletlenűl 10-ből 1x elkapták az elkövetőket:

"Egy napon belül három embert raboltak ki késsel Zuglóban"

https://24.hu/belfold/2022/12/23/par-or ... -zugloban/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.12.23. 08:41 De itt - a szöveg elemzése alapján - azt hiszem, hogy pont nem ez történt, hanem a jóember el sem ment a helyszínről. Azt hihette, hogy ő védekezett és a sün majd melléáll. ROTFL.

Mert különben 4 perc alatt (+mire kezelnek egy bejövő segélyhívást, muhahaha) olyan messzire jutott volna még gyalog is, h sosem fogják meg. A nyugatiban tömegközlekkel eltűnni meg a világ legegyszerűbb dolga.
Valaki telefonált nekik. Nem a térfigyelő alapján mentek ki.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2022.12.23. 07:07 ...
A 43 éves férfit a VI. Kerületi Rendőrkapitányságra előállították, ahol gyanúsítottként hallgatták ki felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntett megalapozott gyanúja miatt. 
...
Felfegyverkezve követi el a bűncselekményt, aki az ellenállás leküzdése vagy megakadályozása érdekében az élet kioltására alkalmas eszközt tart magánál. Úgyhogy amelyik sün a gyanúsítást megfogalmazta, azt visszaküldeni a szakiskolába.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

gvass1 írta: 2022.12.23. 08:41 De itt - a szöveg elemzése alapján - azt hiszem, hogy pont nem ez történt, hanem a jóember el sem ment a helyszínről. Azt hihette, hogy ő védekezett és a sün majd melléáll. ROTFL.

Mert különben 4 perc alatt (+mire kezelnek egy bejövő segélyhívást, muhahaha) olyan messzire jutott volna még gyalog is, h sosem fogják meg. A nyugatiban tömegközlekkel eltűnni meg a világ legegyszerűbb dolga.
Pár héttel ezelőtt mesélte egy lány tiktokon, hogy megakarta erőszakolni valaki, lefújta paprikával és a kiérkező rendőrök ráhúztak egy garázdaságot a lányra.

Aztán gondolom 5 év múlva kap egy ismeretlen tettes miatt lezárt nyomozás levelet.
Válasz küldése