Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mondom en, jobb lenne ha a ruszkik lerohannak az eut, ott nincs annyi idiota mint brusszelben...
gvass1 írta: 2022.04.01. 06:10 Újabb EU-elmebaj? RÉZtartalmú hüvelyek és lövedékek betiltása!
Már csak egy év maradt a nemzeti implementációra, tehát a lobbizásra!!! Mivel azonban a vadászokat ez gyakorlatilag nem érinti, nagy a baj!


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-e ... betiltasa/
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Izrael.
Ugy tűnik jó állampolgárok.
https://neokohn.hu/2022/04/01/2500-kal- ... izraelben/
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.04.01. 07:07 A MEFLSZ és az MSSz közreműködésével biztosan készítünk valamit, de sajnos mivel ez a vadászokat nem érinti, nincs politikai hátszél:-(((
A politikai dolgokhoz nem értek. De szakmai partnerkereséshez infó:

2008-as PhD értekezés Kuczyné Dr. Folhoffer Anikótól a témában, SOTE*

2018-as PhD értekezés Dr. Pályu Esztertől, ami érinti a témát, Debrecen. Ide van kapcsolatom, ha kell

Dr. Tornai Dávid, szintén DE, 2021


*: 73 oldalas értekezés, akkor nekem miért kell 200-at írni az NKE-n? Namindegy...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.04.01. 07:31 A politikai dolgokhoz nem értek. De szakmai partnerkereséshez infó:

2008-as PhD értekezés Kuczyné Dr. Folhoffer Anikótól a témában, SOTE*

2018-as PhD értekezés Dr. Pályu Esztertől, ami érinti a témát, Debrecen. Ide van kapcsolatom, ha kell

Dr. Tornai Dávid, szintén DE, 2021


*: 73 oldalas értekezés, akkor nekem miért kell 200-at írni az NKE-n? Namindegy...

Köszönetem, továbbítottam a linkeket az ezzel foglalkozó munkacsoport felé!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2022.04.01. 06:10 Újabb EU-elmebaj? RÉZtartalmú hüvelyek és lövedékek betiltása!
Már csak egy év maradt a nemzeti implementációra, tehát a lobbizásra!!! Mivel azonban a vadászokat ez gyakorlatilag nem érinti, nagy a baj!


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-e ... betiltasa/

Kép
Szia

ezzel a konkrét módosítással , és a bevezetéssel kapcsolatos, pl határidőket érintő részt hol találom?

A Kaliberes cikkben megadott EUR-lex link alatt első körben ezt látom:
“DIRECTIVE 2010/75/EU OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL
of 24 November 2010”
“ In force: This act has been changed. Current consolidated version: 06/01/2011“

Ezek alapján nem tegnapi - de biztosan rossz helyen nézem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

szerintem - összeesküvéselmélet következik - az eu azt próbálja szép lassan, sunyi módon elérni, hogy az átlagember és a sportoló egyszer és mindenkorra felejtse el végre azt hogy lövészet. az idióta betiltósdival az egyre drágább alternatívmegoldások felé kényszerítik a gyártókat és a felhasználókat ("lövőket"), míg végül olyan árszintet és el ez a hobbi, vagy sport, hogy az ember inkább legyint és azt mondja, keres magának más hobbit, mert ez fenntarthatatlan. ne feledd: az önvédelemre képes ember polgár, a lefegyverzett barom csak alattvaló! és igen, továbbra is azt vallom, ki kellene lépnünk az eu-ból. lehet fikázni, ez az én véleményem, én sem szólok le senkit a saját véleménye miatt!

még valami: pont a fenti cél miatt hiába szedtek össze akár ezernyi esettanulmányt, hiába kéredeztek ezernyi szakembert, a törvény- és szabályalkotásban nem lesz relevanciájuk. ugyanúgy az ultrazöld baromnak is hiába mondod, hogy nem lesz áram és leáll minden, csak azt hajtogatja, hogy alternatív áramtermelők kellenek..
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Petya357 írta: 2022.04.01. 08:32 Szia

ezzel a konkrét módosítással , és a bevezetéssel kapcsolatos, pl határidőket érintő részt hol találom?

A Kaliberes cikkben megadott EUR-lex link alatt első körben ezt látom:
“DIRECTIVE 2010/75/EU OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL
of 24 November 2010”
“ In force: This act has been changed. Current consolidated version: 06/01/2011“

Ezek alapján nem tegnapi - de biztosan rossz helyen nézem.
Storno, megtaláltam.

Hát egy qrva nagy gáz. Lőszer újratöltésnek annyi :(
Normál estben nagyon odafigyelnek az érdekkonfliktusra, és munkahelyi erőforrásokat soha nem használnék magán célra. De most az egyszer kivételt teszek. Ami sok, az sok!

Van egy EU környezetvédelmi termékdíjakkal foglalkozó kicsi, kétfős csoportunk itt Budapesten, és egy lobbisták Brüsszelben - ráállítom őket a témára. Mint minden mást, ezt is meg lehet torpedózni.

Köszi Gvass1nek és a Kapszli csapatának, hogy küzdötök a bürokraták ellen. :oops:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

miniszterur is megmondta lassan netto befizetok leszunk, el kell gondolkodni megeri-e eu tagnak maradnunk...
mlaca írta: 2022.04.01. 09:15 továbbra is azt vallom, ki kellene lépnünk az eu-ból. lehet fikázni, ez az én véleményem, én sem szólok le senkit a saját véleménye miatt!
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

qqriq írta: 2022.04.01. 09:18 miniszterur is megmondta lassan netto befizetok leszunk, el kell gondolkodni megeri-e eu tagnak maradnunk...
én nem politizálni akarok, csak tényleg olyan faszságokat erőltetnek rá a tagországokra, hogy az elfogadhatatlan és merően ellenkezik a nemzeti és emberi érdekekkel. az eu gyak. ugyanolyan lesz lassan, mint anno az CCCP volt. kösz, nem hiányzik.
desa
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.06.22. 18:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: desa »

gvass1 írta: 2022.04.01. 06:10 Újabb EU-elmebaj? RÉZtartalmú hüvelyek és lövedékek betiltása!
Már csak egy év maradt a nemzeti implementációra, tehát a lobbizásra!!! Mivel azonban a vadászokat ez gyakorlatilag nem érinti, nagy a baj!


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujabb-e ... betiltasa/

Kép
Nahát, nahát, hogy eltelt az az egy év! Már megint április 1. van!
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

desa írta: 2022.04.01. 09:22 Nahát, nahát, hogy eltelt az az egy év! Már megint április 1. van!
baszki, tényleg :D attól még él, amit írtam.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

desa írta: 2022.04.01. 09:22 Nahát, nahát, hogy eltelt az az egy év! Már megint április 1. van!
Nézd meg a dátumot. Tegnapi hír.
Sajnos az EU baromsagok annyira komolytalanok hogy áprilisi tréfának hinnénk őket akkor is, amikor valósak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2022.04.01. 09:32 Nézd meg a dátumot. Tegnapi hír.
Sajnos az EU baromsagok annyira komolytalanok hogy áprilisi tréfának hinnénk őket akkor is, amikor valósak.
Amikor nem tudod eldönteni, hogy valami valódi, vagy abszurd baromság, ott így is úgy is komoly bajok vannak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
desa
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.06.22. 18:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: desa »

TotoHU írta: 2022.04.01. 09:32 Nézd meg a dátumot. Tegnapi hír.
Sajnos az EU baromsagok annyira komolytalanok hogy áprilisi tréfának hinnénk őket akkor is, amikor valósak.
Én azért számításba venném gvass1 hosszú évekre visszamenő, április 1-i "perverzióját", amikor gondosan előkészített poénja után egész nap (vagy még másnap is) a foteljában hátradőlve élvezi a teljes fórum tipródását:)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Sparrow írta: 2022.03.31. 08:31 Nem tudom mióta van ez így, ismerős hozott haza Texasból 2010-15 között 5.56-os hüvelyt. Ott annyi volt, hogy elvették a kézipoggyászt amiben volt, és berakatták a poggyásztérbe (a laptopot meg ilyesmiket kivette előtte azért). De ő több ponton is megsértette a kézipoggyász “szabályokat” (üdítő, 1 kg csoki a munkatársaknak, ilyesmi), szóval nem biztos, hogy a hüvely miatt volt, szerintem azt már csak hozzácsapták. A kezére persze bejelzett a “löpordetektor”, de mondta, hogy haverral lődöztek a range-n, vettek plusz mintát a kezéről, és mehetett tovább.

Offtopic, de engem meg azért állítottak félre (szintén Texas) mert a kézipoggyászban hoztam haza egy gitár hangszedőt (egy mágneses tekercs, amiből vezetékek lógnak ki, és csavarok vannak a mágneses vasmagba tekerve… képzelhetem hogy megijedt az ellenőr attól amit a scanneren látott). Félreállítottak, szólt, hogy ne mozduljak, ne nyúljak semmihez, ő kinyitja a táskát, de előtte mondjam el, mi van benne. Utána nevetett egy sort, aztán engedett tovább. Én vittem magammal a pickupot a gépre is (2014 kb).
Tőlem Heathrow 5-ön kaphatott frászt a röntgenes, amikor meglátta az 5 tizes csomag virslit a hátizsákomban. Ki is vettek szimatgépes ellenőrzésre... :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

desa írta: 2022.04.01. 09:53 Én azért számításba venném gvass1 hosszú évekre visszamenő, április 1-i "perverzióját", amikor gondosan előkészített poénja után egész nap (vagy még másnap is) a foteljában hátradőlve élvezi a teljes fórum tipródását:)
Fotel? Dehogyis, elmentem lődözni!:-)))


walther pdp 5inch red dot 15m10lov.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
desa
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.06.22. 18:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: desa »

gvass1 írta: 2022.04.01. 13:59 Fotel? Dehogyis, elmentem lődözni!:-)))
egészségedre!:) egyebekben: Walther ... pdp!?


walther pdp 5inch red dot 15m10lov.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

desa írta: 2022.04.01. 14:21
off

Igen, az! Jó cucc. MÉG 4 kiló alatt.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Georgia: immár az USA tagállamok fele vezette be az Alkotmányos Fegyverviselést

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/georgia ... rviselest/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2022.04.02. 08:43 Georgia: immár az USA tagállamok fele vezette be az Alkotmányos Fegyverviselést

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/georgia ... rviselest/


Kép
fákk je!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ CIKK! Faék egyszerűen: Paintball markerek és a JOG

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/faek-e ... -es-a-jog/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

"Ellenzem az önvédelmet..."
Macron
https://yournews.com/2022/04/06/2325459 ... er-shoots/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.09. 20:27 "Ellenzem az önvédelmet..."
Macron
https://yournews.com/2022/04/06/2325459 ... er-shoots/
Erre vmi hiteles, francia eredeti forrást? Ez egy heccportál. Amitől persze még lehet igaz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.09. 20:35 Erre vmi hiteles, francia eredeti forrást? Ez egy heccportál. Amitől persze még lehet igaz.
Tele van vele net, csodálom, hogy még nem futottál bele.
Macron self-defence keresés.
https://www.spectator.co.uk/article/mac ... or-granted
Még magyarul is van.
https://gondola.hu/hirek/285605-A_franc ... tanak.html
Egyébként az angol portál szerint elképzelhető, hogy pont ez megjegyzése üti el az elnökségtől.
Sokaknak lenne elégtétel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.09. 22:11 Tele van vele net, csodálom, hogy még nem futottál bele.
Macron self-defence keresés.
https://www.spectator.co.uk/article/mac ... or-granted
Még magyarul is van.
https://gondola.hu/hirek/285605-A_franc ... tanak.html
Egyébként az angol portál szerint elképzelhető, hogy pont ez megjegyzése üti el az elnökségtől.
Sokaknak lenne elégtétel.

És megkeresve egy eredeti francia nyelvű forrást, szövegkörnyezetbe helyezve a kiragadott és félrefogalmazott félmondatot:

'Le débat sur la légitime défense surgit dans la campagne présidentielle. Emmanuel Macron s'est prononcé contre toute réforme alors que plusieurs candidats souhaitent assouplir les règles.
---
Ce jeudi, Emmanuel Macron, en déplacement dans la région, a été interrogé sur le sujet. Le message qu’il voulait faire passer était sur son combat contre l'extrême-droite, et les dangers de l'extrême-droite. Par conséquent, il s’est dit "opposé à la légitime défense", ou plutôt contre toute réforme ou élargissement de la notion de légitime défense.
“Nous sommes dans un état de droit”, a-t-il dit. "Il y a des règles, sinon ça devient le far west"."


https://rmc.bfmtv.com/actualites/politi ... 10300.html

ETTŐL még Macron egy mainstreambeli gyáva fasz ezzel az álláspontjával IMHO, de nem éppen azt mondta, amit te (meg az első linkelt cikk) idéztél. Hanem az önvédelemmel kapcsolatos - az ellene induló jelöltek programjában szereplő - jogi változtatásokat ellenzi.

Megjegyzendő, hogy a cikk szerint francia jog PONTOSAN UGYANÚGY tartalmaz szituációs jogos védelmet (éjszaka/otthon), mint a magyar:
"Il existe toute fois une exception, expliquée dans l'article 122-6 du code pénal: lorsqu’il fait nuit, et lorsque quelqu’un pénètre chez vous, alors il y a présomption de légitime défense."

Csak éppen a gyökér hatóságok ezt ott sem alkalmazzák.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.04.10. 07:34 És megkeresve egy eredeti francia nyelvű forrást, szövegkörnyezetbe helyezve a kiragadott és félrefogalmazott félmondatot:

'Le débat sur la légitime défense surgit dans la campagne présidentielle. Emmanuel Macron s'est prononcé contre toute réforme alors que plusieurs candidats souhaitent assouplir les règles.
---
Ce jeudi, Emmanuel Macron, en déplacement dans la région, a été interrogé sur le sujet. Le message qu’il voulait faire passer était sur son combat contre l'extrême-droite, et les dangers de l'extrême-droite. Par conséquent, il s’est dit "opposé à la légitime défense", ou plutôt contre toute réforme ou élargissement de la notion de légitime défense.
“Nous sommes dans un état de droit”, a-t-il dit. "Il y a des règles, sinon ça devient le far west"."


https://rmc.bfmtv.com/actualites/politi ... 10300.html

ETTŐL még Macron egy mainstreambeli gyáva fasz ezzel az álláspontjával IMHO, de nem éppen azt mondta, amit te (meg az első linkelt cikk) idéztél. Hanem az önvédelemmel kapcsolatos - az ellene induló jelöltek programjában szereplő - jogi változtatásokat ellenzi.

Megjegyzendő, hogy a cikk szerint francia jog PONTOSAN UGYANÚGY tartalmaz szituációs jogos védelmet (éjszaka/otthon), mint a magyar:
"Il existe toute fois une exception, expliquée dans l'article 122-6 du code pénal: lorsqu’il fait nuit, et lorsque quelqu’un pénètre chez vous, alors il y a présomption de légitime défense."

Csak éppen a gyökér hatóságok ezt ott sem alkalmazzák.
Azt nem tudom, hogy ez valami őrülten pontosan patikamérlegen kimért, körültekintően megtervezett egyensúlyozó fogalmazás, hogy mindenki megtalálja benne a számítását, vagy egyszerűen összevissza beszél. Egyik sem tetszik...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.04.10. 07:49 Azt nem tudom, hogy ez valami őrülten pontosan patikamérlegen kimért, körültekintően megtervezett egyensúlyozó fogalmazás, hogy mindenki megtalálja benne a számítását, vagy egyszerűen összevissza beszél. Egyik sem tetszik...

Mondjuk az ellenfelei is túltolták a biciklit:

"Marine Le Pen voudrait instituer la notion de “légitime défense présumée” pour les policiers. Autrement dit, ce ne serait pas à eux de prouver l’état de légitime défense, mais à la justice de prouver qu’il ne l'était pas. "

Vagyis a RENDŐRÖK esetében azoknak* alapértelmezett lenne a jogos védelem, ha nem bizonyítják az ellenkezőjét. Na, ez sem egy jogállami megközelítés.

* a büdöscivil meg dögöljön meg.

Szóval érdemes egy helyi politikai-jogi vitát nem többszörös áttételen keresztül, más nyelven interpretálva is tanulmányozni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.04.10. 07:34 És megkeresve egy eredeti francia nyelvű forrást, szövegkörnyezetbe helyezve a kiragadott és félrefogalmazott félmondatot:

'Le débat sur la légitime défense surgit dans la campagne présidentielle. Emmanuel Macron s'est prononcé contre toute réforme alors que plusieurs candidats souhaitent assouplir les règles.
---
Ce jeudi, Emmanuel Macron, en déplacement dans la région, a été interrogé sur le sujet. Le message qu’il voulait faire passer était sur son combat contre l'extrême-droite, et les dangers de l'extrême-droite. Par conséquent, il s’est dit "opposé à la légitime défense", ou plutôt contre toute réforme ou élargissement de la notion de légitime défense.
“Nous sommes dans un état de droit”, a-t-il dit. "Il y a des règles, sinon ça devient le far west"."


https://rmc.bfmtv.com/actualites/politi ... 10300.html

ETTŐL még Macron egy mainstreambeli gyáva fasz ezzel az álláspontjával IMHO, de nem éppen azt mondta, amit te (meg az első linkelt cikk) idéztél. Hanem az önvédelemmel kapcsolatos - az ellene induló jelöltek programjában szereplő - jogi változtatásokat ellenzi.

Megjegyzendő, hogy a cikk szerint francia jog PONTOSAN UGYANÚGY tartalmaz szituációs jogos védelmet (éjszaka/otthon), mint a magyar:
"Il existe toute fois une exception, expliquée dans l'article 122-6 du code pénal: lorsqu’il fait nuit, et lorsque quelqu’un pénètre chez vous, alors il y a présomption de légitime défense."

Csak éppen a gyökér hatóságok ezt ott sem alkalmazzák.
Szerinted támogatja v. sem hogy a polgárok megvédjék magukat?
Mivel a válasz az eddigi politikájából mindenkinel lejön, nem számít a szövegkörnyezet, mert freudi elszólásként kezelik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.04.10. 09:56 Szerinted támogatja v. sem hogy a polgárok megvédjék magukat?
Mivel a válasz az eddigi politikájából mindenkinel lejön, nem számít a szövegkörnyezet, mert freudi elszólásként kezelik.
Nem támogatja a jogszabályváltoztatást, ennyi a valós hír.

btw: itt, banánisztánban sem a btk jogos védelemmel van gond, hanem a gyökér jogalkalmazással!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Foxi06
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.04.17. 17:19

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Foxi06 »

Üdvözletem!

Vadàszfegyver àtadàsàval kapcsolatban van egy kérdésem.
En Magyarorszàgon nem rendelkezem vadàsz illetve fegyvertartàsi engedéllyel. Külföldön rendelkezem golyos vadaszfegyverrel és szintén rendelkezem külföldi vadàszengedéllyel és EU-s fegyverutlevéllel. Az EU-s fegyverutlevéllel igazolni tudom azt, hogy van a nevemen golyos vadaszfegyver. Ha en itthon szeretnék vadaszni, akkor egy magyar vadàsz àtadhatja nekem (kölcsönadàsi szerzödéssel) a sajàt golyos vadaszfegyverét vadàszati célra? Ha igen, kell egyezzen az ö meg az en puskàm kalibere?

Nagyon szépen köszönöm, ha erre tudja valaki a vàlaszt és megirnà nekem.

Üdvözlettel és Tisztelettel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Foxi06 írta: 2022.04.18. 17:07 Üdvözletem!

Vadàszfegyver àtadàsàval kapcsolatban van egy kérdésem.
En Magyarorszàgon nem rendelkezem vadàsz illetve fegyvertartàsi engedéllyel. Külföldön rendelkezem golyos vadaszfegyverrel és szintén rendelkezem külföldi vadàszengedéllyel és EU-s fegyverutlevéllel. Az EU-s fegyverutlevéllel igazolni tudom azt, hogy van a nevemen golyos vadaszfegyver. Ha en itthon szeretnék vadaszni, akkor egy magyar vadàsz àtadhatja nekem (kölcsönadàsi szerzödéssel) a sajàt golyos vadaszfegyverét vadàszati célra? Ha igen, kell egyezzen az ö meg az en puskàm kalibere?

Nagyon szépen köszönöm, ha erre tudja valaki a vàlaszt és megirnà nekem.

Üdvözlettel és Tisztelettel
Mivel a saját fegyveredet hozhatod MO.-ra vadászni, nem látom okát, hogy ne kaphass kölcsönadásival egyet vadászatra. Főleg, hogy azt csak akkor kell bemutatnod (a papírt), ha valahol ellenőrzik a fegyver birtoklásának (hogy nálad van) jogszerűségét. Egyébként a kutya nem fog vele foglalkozni. Aki megnézi a kölcsönadásit, abban meg valószínűleg fel sem merül a gondolat, hogy ez így ne lenne rendben.
A kalibernek nem kell egyeznie, lőszert viszont boltban nem fogsz tudni venni hozzá.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Foxi06 írta: 2022.04.18. 17:07 Üdvözletem!

Vadàszfegyver àtadàsàval kapcsolatban van egy kérdésem.
En Magyarorszàgon nem rendelkezem vadàsz illetve fegyvertartàsi engedéllyel. Külföldön rendelkezem golyos vadaszfegyverrel és szintén rendelkezem külföldi vadàszengedéllyel és EU-s fegyverutlevéllel. Az EU-s fegyverutlevéllel igazolni tudom azt, hogy van a nevemen golyos vadaszfegyver. Ha en itthon szeretnék vadaszni, akkor egy magyar vadàsz àtadhatja nekem (kölcsönadàsi szerzödéssel) a sajàt golyos vadaszfegyverét vadàszati célra? Ha igen, kell egyezzen az ö meg az en puskàm kalibere?

Nagyon szépen köszönöm, ha erre tudja valaki a vàlaszt és megirnà nekem.

Üdvözlettel és Tisztelettel

Nem.

Az EWP semmiképpen nem egyenértékű az adott országbeli lőfegyvertartási engedéllyel, mert az csupán egy útlevél.
Nem jogosít SEMMIRE, csak EU-s tagállamba a bele bejegyzett (saját országbeli engedéllyel rendelkező) lőfegyverrel való beutazásra.

A fenti történet az helyből 2-8 évvel fog véget érni bukás esetén mindkét fél számára, mert a hazai jog szerint engedéllyel nem rendelkezőnek való lőfegyver átadása az lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés bcs.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Olyan jó érzés látni, amikor bilincsben viszik el a több ciklusban regnáló fegyverellenes belügyminisztert maffiavádakkal.
















































Természetesen Szlovákiában. Mire gondoltál, hol máshol...?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Ha már BM...

Ügy feldolgozása, áttétele az illetékes kapitányságra: 5 nap
Ügy feldolgozása az illetékes helyen, érdemi döntés meghozatala: 6 nap
Kártyácska gyártása és postázása: 33 nap
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

És ebből lehet a 33 nap így néz ki.
BM posta kártyagyártónak (csinálj egy kártyát) 10 nap
kártya gyártása 3 nap
Kártyagyártó posta 20 nap

(itt most a postán töltött időt szerettem volna érzékeltetni.
:lol: :lol: :lol:

(nekem egyszer 12 nap volt a városon belül az Önkormányzat által feladott levél kézbesítése, úgy hogy közben Pesten is járt a levél a bélyegzők szerint, pedig Somogyban lakom.)
theHassan írta: 2022.04.27. 20:59 Kártyácska gyártása és postázása: 33 nap
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BREAKING - ÚJABB ólombetiltási próbálkozás az ECHA részéről!

A LEGLÉNYEGESEBB!!!:

"A REACH XIV. mellékletét REACH engedélyezési listának is nevezik. Tartalmazza azon anyagok listáját, amelyek az EU REACH-rendelet értelmében engedélykötelesek. Az ezen a listán szereplő anyagok a nem hozhatók forgalomba vagy nem használhatók fel egy adott dátum (sunset date, napnyugta) után, kivéve, ha a konkrét felhasználásukra engedélyt adnak, vagy ha a felhasználás mentesül az engedélyezés alól.

2022. február 2-án indította el az ECHA az ólom XIV. mellékletben történő felvételének folyamatát a ECHA"


https://kapszli.hu/ujabb-front-az-olomt ... iltasaban/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

varhato volt, a benzinbol is kitiltotta a zolomot :?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.04.29. 07:43 BREAKING - ÚJABB ólombetiltási próbálkozás az ECHA részéről!

A LEGLÉNYEGESEBB!!!:

"A REACH XIV. mellékletét REACH engedélyezési listának is nevezik. Tartalmazza azon anyagok listáját, amelyek az EU REACH-rendelet értelmében engedélykötelesek. Az ezen a listán szereplő anyagok a nem hozhatók forgalomba vagy nem használhatók fel egy adott dátum (sunset date, napnyugta) után, kivéve, ha a konkrét felhasználásukra engedélyt adnak, vagy ha a felhasználás mentesül az engedélyezés alól.

2022. február 2-án indította el az ECHA az ólom XIV. mellékletben történő felvételének folyamatát a ECHA"


https://kapszli.hu/ujabb-front-az-olomt ... iltasaban/


Kép
Ez itt maradt április 1-ről véletlenül...
IMG_20220429_080801.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2022.04.29. 07:43 BREAKING - ÚJABB ólombetiltási próbálkozás az ECHA részéről!

A LEGLÉNYEGESEBB!!!:

"A REACH XIV. mellékletét REACH engedélyezési listának is nevezik. Tartalmazza azon anyagok listáját, amelyek az EU REACH-rendelet értelmében engedélykötelesek. Az ezen a listán szereplő anyagok a nem hozhatók forgalomba vagy nem használhatók fel egy adott dátum (sunset date, napnyugta) után, kivéve, ha a konkrét felhasználásukra engedélyt adnak, vagy ha a felhasználás mentesül az engedélyezés alól.

2022. február 2-án indította el az ECHA az ólom XIV. mellékletben történő felvételének folyamatát a ECHA"


https://kapszli.hu/ujabb-front-az-olomt ... iltasaban/

Ez már gusztustalan komolyan...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2022.04.29. 08:25 Ez már gusztustalan komolyan...
És mondanám, hogy pisztolylövészetben a második világháborús Wehrmacht szükségmegoldás a vashüvelyes-lágyvas lövedékes 9x19 mm működhet, de a gyökér magyar Ftv. szerint a lágyvas lövedékmag is VERBOTEN. (Atomot a BM-re, atomot az ECHA-ra!)*
vashuvely-vaslovedek 9x19.jpg

*ez csak egy szófordulat, kedves Vlagyimir Vlagyimirovics, hahó!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az alábbi linken lehet UDVARIASAN elküldeni az ólombetiltó ECHA-t, ahova való (2022. május 2.-ig), itt egy PÉLDASZÖVEG, amíg a FEF nem készíti el az angol nyelvű részletes beadványt.


"The planned LEAD ban is a direct political attack against the many millions of European gun owners (you'll find an air rifle in practically every second household in Europe!).

There is NO alternative for LEAD-based bullets for airgun shooting, muzzleloader/reenactment activities and smallbore sportshooting. Period.

The overall effect of the metallic lead bullets on the enviroment is negligible, close to ZERO. The social and economical impact is totally unproportional.

We will fight against this ban and WILL NOT COMPLY."



https://comments.echa.europa.eu/comment ... ename=Lead&
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Az normalis, hogy a submit-ra kattintva visszadob ugyanoda?

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2022.04.29. 18:26 Szia,

Az normalis, hogy a submit-ra kattintva visszadob ugyanoda?

Bel
Vmit nem adtál meg/ikszeltél be.

nekem jött visszaigazoló levél is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2022.04.29. 08:08 Ez itt maradt április 1-ről véletlenül...
Inkább az ECHA-hoz mentek volna a Charlie Hebdo szerkesztősége helyett…

"Dear Sir/Madam,

The planned lead ban is a direct political attack against the many millions of European gun owners. You will find an air gun in practically every second(!) household in Europe.

There is no alternative for lead-based bullets for airgun shooting, muzzleloader/reenactment activities and smallbore sportshooting.

The overall effect of the metallic lead bullets on the enviroment is negligible, close to zero. The social and economical impact is totally unproportional.

The purpose of this ban is to de facto ban civilian gun ownership in the EU, on the grounds of the popular topic of environmental protection.

You all are abusing the followings:
1. most EU citizens do not even know about this draft;
2. most EU citizens cannot even comment on this issue with professional arguments;
3. today, environmental protection is a popular topic that can be used to gain the support of the masses of non-expert citizens for anything.

I will fight against this ban and will never comply.

Best regards, Péter Porkoláb"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2022.04.30. 11:26-kor.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nekem is simán ment.
gvass1 írta: 2022.04.29. 19:41 Vmit nem adtál meg/ikszeltél be.

nekem jött visszaigazoló levél is.
"..."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2022.04.29. 12:07 És mondanám, hogy pisztolylövészetben a második világháborús Wehrmacht szükségmegoldás a vashüvelyes-lágyvas lövedékes 9x19 mm működhet, de a gyökér magyar Ftv. szerint a lágyvas lövedékmag is VERBOTEN.
Rémlik, hogy az acél hüvely és lövedékmag mellett acél köpeny is létezik. - De az is rémlik, hogy egyik kombináció sem ólommentes abban az értelemben, hogy a bármilyen köpeny és az acél lövedékmag között van ún. óloming, ami elegendő alakváltozóképességet ad a lövedéknek, hogy a huzagolásba sajtolódhasson.

A régi motorosoktól kérdezem: a BM-nek mikori találmánya az, hogy az acél lövedékmag tilos, és mi a duma, amivel indokolják a tilalmat?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.04.30. 12:08 Rémlik, hogy az acél hüvely és lövedékmag mellett acél köpeny is létezik. - De az is rémlik, hogy egyik kombináció sem ólommentes abban az értelemben, hogy a bármilyen köpeny és az acél lövedékmag között van ún. óloming, ami elegendő alakváltozóképességet ad a lövedéknek, hogy a huzagolásba sajtolódhasson.

A régi motorosoktól kérdezem: a BM-nek mikori találmánya az, hogy az acél lövedékmag tilos, és mi a duma, amivel indokolják a tilalmat?
2004 óta:

"2. áthatoló (páncéltörő) lőszer: olyan lőszer, amelynél a lövedéket köpeny burkolja és páncéltörő (áthatoló) kemény maggal rendelkezik, ideértve a nem páncéltörő rendeltetésű acélmagvas lőszereket is;"

avagy a páncéltörő az ami páncéltörő, meg ami nem az is.


---

önmagában az ilyenekért atomot a bm-re!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Screenshot_20220430-151715.png
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2022.04.30. 15:19 Screenshot_20220430-151715.png
Menjenek az ECHAba! :twisted:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

“The proposal de-facto bans lead projectiles for sport, and recreational shooters. There are NO feasible alternatives to lead for air guns, muzzle leader historical firearms, an smallbore (.22) sport arms. For other sports applications, alternatives are available, but are economically devastating to the entire eco-system of impacted EU citizens, manufacturers, clubs , and sport associations.

The environmental impact of lead projectiles is negligible. A meaningful portion of projectiles is already recycled. The social, and economical impact of de-facto banning entire fields of sports, and hobbies is unacceptably disproportionate to the perceived environmental impact.

In case the regulator body does genuinely want to decrease the negative impact of lead projectiles, (and not only make the existence of legitimate sports nearly impossible, and indirectly ban all sports guns) I suggest considering other measures. E.g. establishing lead collection targets (similarly to WEEE, and battery directives) , or expecting from manufacturers a gradually increasing % of recycled vs virgin material content in lead projectiles -there are multiple solutions, each of ehich offers more sensible alternatives to an outright ban, that will never work”
E7E99123-7B21-462E-A9D0-D9D03A67E69E.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, a fegyvertörténelemben mótvá ilyen bleifrei és biolövedékes lőszer:-))

(Mehetne a Felismered-e topikba is.)

Kép

Meg is bukott jól.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

done
gvass1 írta: 2022.04.29. 12:34 Az alábbi linken lehet UDVARIASAN elküldeni az ólombetiltó ECHA-t, ahova való (2022. május 2.-ig), itt egy PÉLDASZÖVEG, amíg a FEF nem készíti el az angol nyelvű részletes beadványt.


"The planned LEAD ban is a direct political attack against the many millions of European gun owners (you'll find an air rifle in practically every second household in Europe!).

There is NO alternative for LEAD-based bullets for airgun shooting, muzzleloader/reenactment activities and smallbore sportshooting. Period.

The overall effect of the metallic lead bullets on the enviroment is negligible, close to ZERO. The social and economical impact is totally unproportional.

We will fight against this ban and WILL NOT COMPLY."



https://comments.echa.europa.eu/comment ... ename=Lead&
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Angol hivatalos levél az ECHA-nak!

https://capandball.com/letter-submitted ... egulation/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Szlovák hangtompító liberalizálás.
https://bratislava.zoznam.sk/velke-zmen ... du-tlmice/
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A 253/2004. 44-51. §-ban ír arról, hogy külföldi engedélyes fegyvert hogyan szabad behozni az országba, pl. egy versenyre.

A 49. § (a) utána ezt írja:

"Az, aki lőfegyver, lőszer behozatalára vagy átszállítására jogosító igazolással, illetve engedéllyel rendelkezik,

a) az abban feltüntetett lőfegyvert, lőszert e rendelet előírásai szerint jogosult tartani és használni;"

Ezek szerint, ha a verseny előtt pár nappal hozom be a fegyvert, akkor a versenyig ezekben a napokban lemehetek vele a lőtérre edzeni is? Hiszen a magyar tartásival és a magyar fegyverrel ezt megtehetném, akkor az engedéllyel behozott külföldi fegyverrel is ugyanezt megtehetem?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.05.03. 08:35 A 253/2004. 44-51. §-ban ír arról, hogy külföldi engedélyes fegyvert hogyan szabad behozni az országba, pl. egy versenyre.

A 49. § (a) utána ezt írja:

"Az, aki lőfegyver, lőszer behozatalára vagy átszállítására jogosító igazolással, illetve engedéllyel rendelkezik,

a) az abban feltüntetett lőfegyvert, lőszert e rendelet előírásai szerint jogosult tartani és használni;"

Ezek szerint, ha a verseny előtt pár nappal hozom be a fegyvert, akkor a versenyig ezekben a napokban lemehetek vele a lőtérre edzeni is? Hiszen a magyar tartásival és a magyar fegyverrel ezt megtehetném, akkor az engedéllyel behozott külföldi fegyverrel is ugyanezt megtehetem?
Igen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.05.03. 09:29Igen.
Ez jó hír, köszi! :-)
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

A BRFK-ra fegyverügyintézés céljából még mindig időpontot kell kérni?
BRFK weboldal szerint így van - csak nem tudom eldönteni, hogy ez a naprakész valóság, vagy csak tévedésből így maradt még mindig...

https://www.police.hu/ugyintezes/szerv/ ... apitanysag
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

pogessor írta: 2022.05.03. 14:03 A BRFK-ra fegyverügyintézés céljából még mindig időpontot kell kérni?
BRFK weboldal szerint így van - csak nem tudom eldönteni, hogy ez a naprakész valóság, vagy csak tévedésből így maradt még mindig...

https://www.police.hu/ugyintezes/szerv/ ... apitanysag
nem kell de ugy tuti veled foglalkoznak es nem kell varnod
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Van valami konkrét jogértelmezés azzal kapcsolatban, hogy mennyire kell "elkülöníteni" az LG427-et a decathlonos diabolótól? Vagy ez a szokásos gumijogszabály, mint a "számottevő erőhatás"?

253/2004
"39. § (1) * A kizárólag 7,5 joule vagy ennél kisebb csőtorkolati energiájú működőképes tűzfegyvert, a légfegyvert, a festéklövő fegyvert, gáz- és riasztófegyvert a hozzá tartozó lövedékektől, tölténytől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.05.03. 19:31 Van valami konkrét jogértelmezés azzal kapcsolatban, hogy mennyire kell "elkülöníteni" az LG427-et a decathlonos diabolótól? Vagy ez a szokásos gumijogszabály, mint a "számottevő erőhatás"?

253/2004
"39. § (1) * A kizárólag 7,5 joule vagy ennél kisebb csőtorkolati energiájú működőképes tűzfegyvert, a légfegyvert, a festéklövő fegyvert, gáz- és riasztófegyvert a hozzá tartozó lövedékektől, tölténytől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá."
Ki az illetéktelen? Nem ad választ a jogszabály igazán.

Nyilván nem csőben a lövedékkel a gyerekszobában...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.05.03. 20:51 Ki az illetéktelen? Nem ad választ a jogszabály igazán.

Nyilván nem csőben a lövedékkel a gyerekszobában...
Az illetéktelen részt azt tudom értelmezni, van lakat a ládán, zsebemben a kulcs. Illetéktelen a gyerek, mert zsenge még. Asszony illetékesnek tekinthető jogilag.

De benne lehet a lövedékesdoboz a ládában? El van különítve, mert nincs benne a löv. a csőben. De nincs külön elzárva. Vegyem ki és tegyem a polcra a láda mellé?


Francért nem lehet normálisan jogszabályt írni. Mérnököket a minisztériumba!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.05.03. 21:02 Az illetéktelen részt azt tudom értelmezni, van lakat a ládán, zsebemben a kulcs. Illetéktelen a gyerek, mert zsenge még. Asszony illetékesnek tekinthető jogilag.

De benne lehet a lövedékesdoboz a ládában? El van különítve, mert nincs benne a löv. a csőben. De nincs külön elzárva. Vegyem ki és tegyem a polcra a láda mellé?


Francért nem lehet normálisan jogszabályt írni. Mérnököket a minisztériumba!

Neeem, ezt te csak gondolod. A joxabályból nem vezethető le!

Azért nem lehet jó joxabályokat írni, mert azokat be lehetne tartani, hahó!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.05.03. 21:05 Neeem, ezt te csak gondolod. A joxabályból nem vezethető le!

Azért nem lehet jó joxabályokat írni, mert azokat be lehetne tartani, hahó!
Off: Tudom, kaptam is az ívet eleget, amikor megpróbáltam...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.05.03. 19:31 Van valami konkrét jogértelmezés azzal kapcsolatban, hogy mennyire kell "elkülöníteni" az LG427-et a decathlonos diabolótól? Vagy ez a szokásos gumijogszabály, mint a "számottevő erőhatás"?

253/2004
"39. § (1) * A kizárólag 7,5 joule vagy ennél kisebb csőtorkolati energiájú működőképes tűzfegyvert, a légfegyvert, a festéklövő fegyvert, gáz- és riasztófegyvert a hozzá tartozó lövedékektől, tölténytől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá."
Szabadon vasarolhato tehat ertelmetlen a betoro miatti felelem.Gyerek elol meg ugyanugy mint pl egy konyhakest. 🙄
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

chucky írta: 2022.05.04. 06:47 Szabadon vasarolhato tehat ertelmetlen a betoro miatti felelem.Gyerek elol meg ugyanugy mint pl egy konyhakest. 🙄
Nem erre gondoltam. Beidéztem a jsz.-t. Mi a megfelelés kritériuma?

"Jól zárható hely" érthető, láda, lakat kielégítő, mert a láda az hely, a lakat meg jól zár.
"Illetéktelen ne férjen hozzá" is érthető, gyereknek nem adom oda az említett lakat kulcsát, általam megfelelőnek tartott felnőttnek meg miért is ne?

A problémát a fejemben a lövedék és a puska "elkülönítése" okozza. Vajon arra gondolt a felületes és pongyola kodifikátor, hogy töltetlen legyen a puska, vagy arra, hogy a zárt helyen kívülre kell helyezni a lövedéket? Mindkettő kiolvasható a szövegből. Mindkettő mellett és ellen tudnék érvelni.

Szóval nem a józan és gyakorlata, hanem a [nem józan] jogászi ész elvárása a kérdés. Csak úgy tudományosan. Mert a jogszabályszerkesztéssel kapcsolatban Gábor megállapítása egyébként sajnos valóban probléma.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Megelőző jogos védelem jogintézménye a gyakorlatban:

https://telex.hu/belfold/2022/05/04/meg ... kilincsebe

1. idióta voltál, mikor rendőrt hívtál
2. hiába nem ölt, ha a gazságügyi szagértő azt mondja, hogy mégis ölhetett volna, akkor elítélnek
3. hiába tettél figyelmeztetést ki, ha az nem elég konkrét.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.05.04. 10:58 Megelőző jogos védelem jogintézménye a gyakorlatban:

https://telex.hu/belfold/2022/05/04/meg ... kilincsebe

1. idióta voltál, mikor rendőrt hívtál
2. hiába nem ölt, ha a gazságügyi szagértő azt mondja, hogy mégis ölhetett volna, akkor elítélnek
3. hiába tettél figyelmeztetést ki, ha az nem elég konkrét.
Ebben az országban csak a bűnözőknek szabad mindent, mert őket nem kötik a törvények. :-(
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.05.04. 07:06 Nem erre gondoltam. Beidéztem a jsz.-t. Mi a megfelelés kritériuma?

"Jól zárható hely" érthető, láda, lakat kielégítő, mert a láda az hely, a lakat meg jól zár.
"Illetéktelen ne férjen hozzá" is érthető, gyereknek nem adom oda az említett lakat kulcsát, általam megfelelőnek tartott felnőttnek meg miért is ne?

A problémát a fejemben a lövedék és a puska "elkülönítése" okozza. Vajon arra gondolt a felületes és pongyola kodifikátor, hogy töltetlen legyen a puska, vagy arra, hogy a zárt helyen kívülre kell helyezni a lövedéket? Mindkettő kiolvasható a szövegből. Mindkettő mellett és ellen tudnék érvelni.

Szóval nem a józan és gyakorlata, hanem a [nem józan] jogászi ész elvárása a kérdés. Csak úgy tudományosan. Mert a jogszabályszerkesztéssel kapcsolatban Gábor megállapítása egyébként sajnos valóban probléma.
Nálam egy fémszekrényben van elzárva minden fegyver és töltény.Kivéve a lakásvédelmi fegyvereket :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2022.05.04. 10:58 Megelőző jogos védelem jogintézménye a gyakorlatban:

https://telex.hu/belfold/2022/05/04/meg ... kilincsebe

1. idióta voltál, mikor rendőrt hívtál
2. hiába nem ölt, ha a gazságügyi szagértő azt mondja, hogy mégis ölhetett volna, akkor elítélnek
3. hiába tettél figyelmeztetést ki, ha az nem elég konkrét.
"Áram" lehet 220 V, 380 V hálózati váltó, de lehet 6.000 V villanypásztor is, 0,01 A áramerősséggel. Előbbi kettő simán lehet akár halálos is bárkire (nem feltétlenül az), utóbbi, hacsak nem pacemakerrel élsz, legfeljebb szexuálisan fog zaklatni.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

chucky írta: 2022.05.04. 15:49 Nálam egy fémszekrényben van elzárva minden fegyver és töltény.Kivéve a lakásvédelmi fegyvereket :mrgreen:
Nálam fa lesz, csak előbb meg kell írni pár dolgot... iskolai dolgok, cikkek. Ami nekem van, ahhoz elég, nem is kell igazából, illetve a Viper kapott egy pénzkazettát, mint "zárható hely". A por, ha majd akarok, kap egy célra gyártott fém szekrényt.

Ami zavar, az a jogszabályok tartalmatlansága. "Számottevő erőhatás", "elkülönített", "lefúvó nyílások*". Ha nincs definiálva, akkor minek van benne?

Szóval csak arra voltam kíváncsi, hogy van-e valami tapasztalat, milyen "elkülönített" tárolást vár el a hatóság (habár persze légpuskát nem fog jönni ellenőrizni). Most úgy van, ahogy szerintem logikus.

*: műholdhoz tudok méretezni, mert ott megadja a szabvány, hogyan kell...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

theHassan írta: 2022.05.05. 19:16 Nálam fa lesz, csak előbb meg kell írni pár dolgot... iskolai dolgok, cikkek. Ami nekem van, ahhoz elég, nem is kell igazából, illetve a Viper kapott egy pénzkazettát, mint "zárható hely". A por, ha majd akarok, kap egy célra gyártott fém szekrényt.

Ami zavar, az a jogszabályok tartalmatlansága. "Számottevő erőhatás", "elkülönített", "lefúvó nyílások*". Ha nincs definiálva, akkor minek van benne?

Szóval csak arra voltam kíváncsi, hogy van-e valami tapasztalat, milyen "elkülönített" tárolást vár el a hatóság (habár persze légpuskát nem fog jönni ellenőrizni). Most úgy van, ahogy szerintem logikus.

*: műholdhoz tudok méretezni, mert ott megadja a szabvány, hogyan kell...
Le lehet írni mindent pontosan jól értelmezhetően de akkor nincs kiskapu meg szívatási alap :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.05.04. 10:58 Megelőző jogos védelem jogintézménye a gyakorlatban:

https://telex.hu/belfold/2022/05/04/meg ... kilincsebe

1. idióta voltál, mikor rendőrt hívtál
2. hiába nem ölt, ha a gazságügyi szagértő azt mondja, hogy mégis ölhetett volna, akkor elítélnek
3. hiába tettél figyelmeztetést ki, ha az nem elég konkrét.
Milyen finoman indul a cikk:
"A délutáni órákban két hajléktalan férfi szeretett volna a bemenni"

Miért szempont, hogy hajléktalanok?
És milyen kedves megfogalmazás, hogy "szeretett volna bemenni.." mint amikor a cukrászdába szeretnénk bemenni.. Na és miért "szeretett volna bemenni"..? Ja, hogy már többször betörtek?!
Szóval ketten próbáltak betörni. Fényes nappal.

Nézzük a folytatást:

", ezért a bejárati ajtó üvegét betörték
"

na itt már előbújik a csíntalanság..!
Szóval dolog elleni erőszakkal "szerettek volna bemenni".

Folyt:

", majd egy kalapáccsal akarták szétverni az ajtót"


Milyen véletlen, hogy pont volt nála kalapács..! Biztos Kovácsnak, vagy Lakatosnak hívták.
Nálam nem szokott lenni kalapács.

Szóval én ezt úgy mondanám, hogy túlerőben, felfegyverkezve próbáltak betörni.

Amúgy kíváncsi lennék, az előző két betörés ügyében hol tart a nyomozás.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2022.05.05. 20:34 Milyen finoman indul a cikk:
"A délutáni órákban két hajléktalan férfi szeretett volna a bemenni"

Miért szempont, hogy hajléktalanok?
A bíróság elrendelte a házi őrize... ööö...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hagyatékban talált, valaha még engedély nélkül beszerzett, majd elfelejtett, és most előkerült flóbert fegyverrel mit kell kezdeni, ill. mit érdemes?

Thx!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.05.07. 11:48 Hagyatékban talált, valaha még engedély nélkül beszerzett, majd elfelejtett, és most előkerült flóbert fegyverrel mit kell kezdeni, ill. mit érdemes?

Thx!
Duna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.05.07. 12:05Duna.
Nekem is az volt látatlanban a tippem, hogy nyom nélkül eltökíteni...

Köszi!
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

mit érdemel az a bűnös, aki 8 cm-t meghaladó hosszúságú szúró-vágó eszközzel a kezében létezni merészel?
(nyilván sokminden nem mindegy, pl hogy közterület-e, avagy sem, továbbá satöbbi)

https://telex.hu/sport/2022/05/06/giro- ... gta-huszar
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.05.08. 04:59 mit érdemel az a bűnös, aki 8 cm-t meghaladó hosszúságú szúró-vágó eszközzel a kezében létezni merészel?
(nyilván sokminden nem mindegy, pl hogy közterület-e, avagy sem, továbbá satöbbi)

https://telex.hu/sport/2022/05/06/giro- ... gta-huszar
Na, ezt most jól benézted:-)

KKVE-rendelet:

3. §
(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom


b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,
ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2022.05.08. 07:24 Na, ezt most jól benézted:-)

KKVE-rendelet:

3. §
(2) Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom


b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,
ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és"
a válasz tehát ezek szerint: semmit

levezethető ebből az, hogy amennyiben valaki egy vagy több hagyományőrző klub tagja, akkor büntetlenül lófráhat ilyen-olyan kkve-kkel, csupán a megfelelő jelmezt kell hozzá viselnie (római gladiátor, japán nindzsa, vadnyugati lótólvaj, orosz maffiózó)?
vagy ez kizárólag magyar jelmezek esetén lehetséges (honfoglaló ősök, mátyás-kori fekete sereg, 1800as évek beli betyár, magyarróbert-kori feketesereg)?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.05.08. 08:34 a válasz tehát ezek szerint: semmit

levezethető ebből az, hogy amennyiben valaki egy vagy több hagyományőrző klub tagja, akkor büntetlenül lófráhat ilyen-olyan kkve-kkel, csupán a megfelelő jelmezt kell hozzá viselnie (római gladiátor, japán nindzsa, vadnyugati lótólvaj, orosz maffiózó)?
vagy ez kizárólag magyar jelmezek esetén lehetséges (honfoglaló ősök, mátyás-kori fekete sereg, 1800as évek beli betyár, magyarróbert-kori feketesereg)?
Olvasd végig jogszabályt. Nem hosszú, másfél oldal. Kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2022.05.08. 08:34 a válasz tehát ezek szerint: semmit

levezethető ebből az, hogy amennyiben valaki egy vagy több hagyományőrző klub tagja, akkor büntetlenül lófráhat ilyen-olyan kkve-kkel, csupán a megfelelő jelmezt kell hozzá viselnie (római gladiátor, japán nindzsa, vadnyugati lótólvaj, orosz maffiózó)?
vagy ez kizárólag magyar jelmezek esetén lehetséges (honfoglaló ősök, mátyás-kori fekete sereg, 1800as évek beli betyár, magyarróbert-kori feketesereg)?
Ebben igazából jó a jogszabály, életszerű esetekben kivételt tesz. "Késői kamaszkoromban" még én is hadonásztam lándzsával meg karddal hagyományőrző eseményeken, soha senkinek nem volt vele gondja. Persze a Tescoba én se mehettem volna karddal vásárolni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.05.08. 08:42 Ebben igazából jó a jogszabály, életszerű esetekben kivételt tesz. "Késői kamaszkoromban" még én is hadonásztam lándzsával meg karddal hagyományőrző eseményeken, soha senkinek nem volt vele gondja. Persze a Tescoba én se mehettem volna karddal vásárolni.
+1
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a józan paraszti ész meglepően jól működik ezeknél. Bozót írtáskor bozotvágó, baseball mesccsen játékosnál bézbolütő, előre bejelentett kamulovasroham rendezvényen - nem szokott gondot okozni a yarddal. Ameddig nincs balhé, that is...

Pattanásos tinédzserek + tömegközlekedésen nyíltan viselt kard + beszólás = nem jó kombó.

Fél -OFF - csak fiatalok kervéért ;) aki nem emlékezhet rá : https://hu.wikipedia.org/wiki/Mortimer-%C3%BCgy
Attól, hogy valaki hagyományőrző, még lehet Nóbel-díjas önkéntes tűzoltó zongoraművész mintapolgár, és kötözni való bolond is.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2022.05.08. 09:52 +1
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a józan paraszti ész meglepően jól működik ezeknél. Bozót írtáskor bozotvágó, baseball mesccsen játékosnál bézbolütő, előre bejelentett kamulovasroham rendezvényen - nem szokott gondot okozni a yarddal.
Erre én is ezt mondom, +1.

Rendőr ismerős mondta még fősulis koromban, a KKVE-rendelet megjelenése után, ha a parkban, erdei pihenőben egy 8cm-nél hosszabb pengéjű késsel szalonnázik egy kiránduló, hozzá se fog szólni. Viszont ha egy ilyennel hadonászik a Moszkva téren egy hülyegyerek, van jogalapja, hogy elvegye.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2022.05.08. 08:34 amennyiben valaki egy vagy több hagyományőrző klub tagja, akkor büntetlenül lófráhat ilyen-olyan kkve-kkel, csupán a megfelelő jelmezt kell hozzá viselnie...?
Szia,

Ez nem egy jogilag megalapozott valasz, de amennyire en tudom, ez csak kifejezetten a hagyomagyorzo egyesuletek rendezvenyeire vonatkozik.

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2022.05.08. 08:40 Olvasd végig jogszabályt. Nem hosszú, másfél oldal. Kösz.
pont ez a nyomorom: nem találtam a hagyományőrzésre vonatkozó joxabályt (hogy mitől válik valami jogilag hagyományőrzéssé, ami által mentesül a kkve-korlát alól)

kioktatás-jelleggel idelinkelnéd kérlek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2022.05.08. 13:38 pont ez a nyomorom: nem találtam a hagyományőrzésre vonatkozó joxabályt (hogy mitől válik valami jogilag hagyományőrzéssé, ami által mentesül a kkve-korlát alól)

kioktatás-jelleggel idelinkelnéd kérlek?
Főként attól, hogy ODÁIG biztonságosan elcsomagolva van az eszköz.

"
b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,

ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és

bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;



c) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre, amelyek közterületen lévő jármű belső tereiben más illetéktelen személy számára nem hozzáférhető módon rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben vannak elhelyezve;

d) azokra az eszközökre, amelyek használata filmfelvétel, színházi előadás, illetve más hasonló rendezvény megtartásához szükséges;"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2022.05.08. 14:13 Főként attól, hogy ODÁIG biztonságosan elcsomagolva van az eszköz.

"
b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,

ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és

bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;



c) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre, amelyek közterületen lévő jármű belső tereiben más illetéktelen személy számára nem hozzáférhető módon rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben vannak elhelyezve;

d) azokra az eszközökre, amelyek használata filmfelvétel, színházi előadás, illetve más hasonló rendezvény megtartásához szükséges;"

ezek szerint kimaradt a joxabályokból--> tehát bármi lehet
akár a magyarróbert-féle feketesereg hagyományőrző egyesület késő délutáni bemutatója is

érzek némi analógiát aközött, hogy ez kimaradt, meg aközött, hogy a paintball kimaradt
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/faek-e ... -es-a-jog/
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

szöged írta: 2022.05.08. 14:59 ezek szerint kimaradt a joxabályokból--> tehát bármi lehet
akár a magyarróbert-féle feketesereg hagyományőrző egyesület késő délutáni bemutatója is

érzek némi analógiát aközött, hogy ez kimaradt, meg aközött, hogy a paintball kimaradt
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/faek-e ... -es-a-jog/
Azért a közterületen tartott rendezvényeket be kell ám jelenteni és a rendőrség a megtartásukat meg is tilthatja (ahogy ez meg is történt néhány náculós rendezvény esetében) vagy feltételekhez kötheti.
Sapienti sat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

nemtokregelni írta: 2022.05.08. 17:14 Azért a közterületen tartott rendezvényeket be kell ám jelenteni és a rendőrség a megtartásukat meg is tilthatja (ahogy ez meg is történt néhány náculós rendezvény esetében) vagy feltételekhez kötheti.
a kommentátorok is megdöbbentek, ebből feltételeztem, hoy nem tudtak róla, márpedig ha be lett volna jelentve, akkor valószínűsíthető a szervezők részéről, hogy értesítenek minden érintettet

még egyszer kihangsúlyozom: mindez nem több, mint feltelezés
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

és csak a félreértések elkerülése végett:
valójában nem azon pörgök, hogy ez miért nincs túlszabályozva, hanem azon, hogy ha itt nem szükséges, akkor máshol minek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FB-ről - ezek szerint alig 5 hónappal a jogszabály hatályba lépése után a hatóság már adott is ki ilyen engedélyt:

"Sziasztok!Megkaptam a plasztik kártyát a feketelőpor tartáshoz.A neve:FEGYVERHASZNÁLATI ENGEDÉLY.Azt írja:Jogosult muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára."

Mondjuk vizsga továbbra is csak Zalában, OMG.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2022.05.09. 11:27 Mondjuk vizsga továbbra is csak Zalában, OMG.
Kezd megtörni a jég, Dorog június 10.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

https://www.shootingstore.at/magazine/2 ... chuss.html

Egy ilyen megvásárlására milyen korlátozás vonatkozik? Lévén 20 fölötti a kapacitása.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.05.09. 16:14 https://www.shootingstore.at/magazine/2 ... chuss.html

Egy ilyen megvásárlására milyen korlátozás vonatkozik? Lévén 20 fölötti a kapacitása.
Sztem minimum 40x volt.

Röviden, HA NINCS engedélybe bejegyzett A-kat öntöltő fegyvered ITTHON, amibe ez való, VAGY 2021.01.01. előtt bejegyzett B-kat öntöltő fegyver, akkor ilyent nem szerezhetsz meg, mert az SZABÁLYSÉRTÉS.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.05.09. 16:56 Sztem minimum 40x volt.

Röviden, HA NINCS engedélybe bejegyzett A-kat öntöltő fegyvered ITTHON, amibe ez való, VAGY 2021.01.01. előtt bejegyzett B-kat öntöltő fegyver, akkor ilyent nem szerezhetsz meg, mert az SZABÁLYSÉRTÉS.
Elnézést kérek, hogy a biztonság kedvéért fel mertem tenni egy kérdést, amire ugyan sejtettem a választ, de nem voltam biztos benne. Én nem fegyverekben és -ből élek napi szinten, hogy az összes ilyen dolog naprakészen állandóan a fejemben legyem.

Tisztább, szárazabb érzés, ha ehhez nálam látványosan jobban értők megmondják a tuttit.

Köszi a segítséget! :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.05.10. 08:48 Elnézést kérek, hogy a biztonság kedvéért fel mertem tenni egy kérdést, amire ugyan sejtettem a választ, de nem voltam biztos benne. Én nem fegyverekben és -ből élek napi szinten, hogy az összes ilyen dolog naprakészen állandóan a fejemben legyem.

Tisztább, szárazabb érzés, ha ehhez nálam látványosan jobban értők megmondják a tuttit.

Köszi a segítséget! :-)

Kérdés ELŐTT célszerű: kezdők topik és kereső használata, valamint jogszabályolvasás! Www.njt.hu
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Sziasztok! Kaptam levelet a rendőrségtől, hogy lejárt az mkh az egyik viselős fegyvernél. Egy másikról is lejár pár héten belül, amit szintén hurcibalok. Ha felviszem azt is a PKLV-hez, levizsgaztatjak most? Ne kellene több száz kilométert utazgatni két három héten belül. Mert a helyi gumicsizsma bótos olyan összeget mondott a kettő feljuttatasara és vizsgaztatasara, hogy azon vehetnék még egy fegyvert. Köszi
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

belatibi írta: 2022.05.12. 19:57 Sziasztok! Kaptam levelet a rendőrségtől, hogy lejárt az mkh az egyik viselős fegyvernél. Egy másikról is lejár pár héten belül, amit szintén hurcibalok. Ha felviszem azt is a PKLV-hez, levizsgaztatjak most? Ne kellene több száz kilométert utazgatni két három héten belül. Mert a helyi gumicsizsma bótos olyan összeget mondott a kettő feljuttatasara és vizsgaztatasara, hogy azon vehetnék még egy fegyvert. Köszi
Szerintem bármelyiket levizsgáztatják bármikor, csak fizess.
Sapienti sat.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

belatibi írta: 2022.05.12. 19:57 Sziasztok! Kaptam levelet a rendőrségtől, hogy lejárt az mkh az egyik viselős fegyvernél. Egy másikról is lejár pár héten belül, amit szintén hurcibalok. Ha felviszem azt is a PKLV-hez, levizsgaztatjak most? Ne kellene több száz kilométert utazgatni két három héten belül. Mert a helyi gumicsizsma bótos olyan összeget mondott a kettő feljuttatasara és vizsgaztatasara, hogy azon vehetnék még egy fegyvert. Köszi
Én amikor vittem az elöltöltős vasakat újra vizsgáztatni 2017-ben simán újra vizsgáztatták azt is, aminek 2019-ben járt volna le a kártyája.
Válasz küldése