Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.06.10. 17:13 Mert a fegyverbetiltás NEM MŰKÖDIK*, a másik meg - agyonlőni az elkövetőt ASAP - KIVÁLÓAN működik.


*lásd hülyebájden+klingon előző AWB-je.
Hmmm... szerintem ha évtizedes törvény, hogy civilnél ne legyen géppuska, akkor a félautomatát sorozatlövés-tűzgyorsaságúvá alakító kütyü se legyen. Ez nem fegyverbetiltás, csak érvényszerzés a törvénynek. Minek egyébként a sorozat? Lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve, de én PKM-mel is azt szerettem, ha egyessel plinkingelhettem 😎 . De a mostani törvényjavaslatban, amit a filibuster miatt nem fognak elfogadni, nincs is ezekről a szarokról szó.

Ami kellene, az egy szakmailag korrekt törvény (mindenhol), a gyártók és a használók részéről meg "spirit of the game thinking". Élvezd, ami szabályosan van, ne keresd a kiskaput.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.06.10. 17:36 Hmmm... szerintem ha évtizedes törvény, hogy civilnél ne legyen géppuska, akkor a félautomatát sorozatlövés-tűzgyorsaságúvá alakító kütyü se legyen. Ez nem fegyverbetiltás, csak érvényszerzés a törvénynek. Minek egyébként a sorozat? Lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve, de én PKM-mel is azt szerettem, ha egyessel plinkingelhettem 😎 . De a mostani törvényjavaslatban, amit a filibuster miatt nem fognak elfogadni, nincs is ezekről a szarokról szó.

Ami kellene, az egy szakmailag korrekt törvény (mindenhol), a gyártók és a használók részéről meg "spirit of the game thinking". Élvezd, ami szabályosan van, ne keresd a kiskaput.
Az NFA 1934-es. Csak éppen PONT a jogalkotó változtatta meg inkorrekten a játékszabályokat 1986-ban (lásd pár nappal ezelőtti Reopen the Registry követelés). Innentől legitim annak kijátszása. A sorozatlövés meg amúgy egy nagyon drága, de végtelenül jó móka.
---


És igen, egyetértek veled, hogy OTT IS, ITT IS egy logikus, betartható szabályozási csomag lenne a cél, de sehol nem lesz, mert hozzá nem értő faszkalap politikusok és rendőrök próbálkoznak szakjogot alkotni.

Biztos vagyok benne, hogy pl. az amerikai fegyveripar nyitott lenne egy minden tranzakciónál mobilról lekérdezhető NICS ellenőrzés bevezetésére, ha kapna cserébe National CCW-reciprocitiy-t, vagy mondjuk nem zavarná a 21 éves korlát, ha eltörölnék totálisan értelmetlen SBS/SBR kategóriát.

ésatöbbi.

De a hülye politikusok nem tudnak épelméjűen gondolkodni, egyik oldalon sem.

Itthon is lehetne pont egy csomó dolgot változtatni észszerűen, de nincs szemernyi fogadókészség sem ilyesmire.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.06.10. 17:46 Az NFA 1934-es. Csak éppen PONT a jogalkotó változtatta meg inkorrekten a játékszabályokat 1986-ban (lásd pár nappal ezelőtti Reopen the Registry követelés). Innentől legitim annak kijátszása. A sorozatlövés meg amúgy egy nagyon drága, de végtelenül jó móka.
---


És igen, egyetértek veled, hogy OTT IS, ITT IS egy logikus, betartható szabályozási csomag lenne a cél, de sehol nem lesz, mert hozzá nem értő faszkalap politikusok és rendőrök próbálkoznak szakjogot alkotni.

Biztos vagyok benne, hogy pl. az amerikai fegyveripar nyitott lenne egy minden tranzakciónál mobilról lekérdezhető NICS ellenőrzés bevezetésére, ha kapna cserébe National CCW-reciprocitiy-t, vagy mondjuk nem zavarná a 21 éves korlát, ha eltörölnék totálisan értelmetlen SBS/SBR kategóriát.

ésatöbbi.

De a hülye politikusok nem tudnak épelméjűen gondolkodni, egyik oldalon sem.

Itthon is lehetne pont egy csomó dolgot változtatni észszerűen, de nincs szemernyi fogadókészség sem ilyesmire.
+1 (ilyet se csináltam még sose 😀 )
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.06.10. 11:00 Trigger lock is jó lesz. 3000 a decathlonban. A szívás az, ha elhagyod a kulcsszekrény kulcsát, amiben a 150 triggerlock kulcs volt...

Ifjú hölgy meg ott lőhet ahol eddig. 16 évesen nem vehetett AR15-öt eddig se. Amint betölti a 18-at, megveheti az összes alsókulcsos Marlint, Remington 700-at, trapdoor Sprinfieldet, ami csak a boltban van. 21 évesen vehet pálinkát meg öntöltőt.
Állama válogatja.
Áruld mennyivel veszélyesebb egy öntoltő egy iskolai lövöldözésnel, mint egy pumpás sörétes?
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

aksurv írta: 2022.06.10. 23:54 Állama válogatja.
Áruld mennyivel veszélyesebb egy öntoltő egy iskolai lövöldözésnel, mint egy pumpás sörétes?
Inkább visszakérdezek: tényleg egyenlőségjelet teszel egy 5 patronos, nem cserélhető tárral rendelkező sörétes és egy 100 lőszeres (Beta C-mag) cserélhető tárral rendelkező golyószóró (AR15 bump stockkal vagy Hell-fire-rel) közé?

Aztán mondok egy szempontot: az uvaldei rendőrök (akik, bizony, semmibe vették a saját szabályzatukat, kiképzésüket, a Columbine óta érvényes irányelvet és az emberileg elvárt erkölcsi minimumot (ezt Gábor sokkal költőibben szokta megfogalmazni)) azt mondták, hogy az elkövető tűzereje és védettsége (azt hitték, gólyaálló* mellény van rajta) miatt vártak további cuccra a felszámolás előtt. Az eltelt időben sérültek véreztek. Madársöréttel meglőve is véreztek volna, persze. De ha akkor fél órával hamarabb felszámolják a helyzetet, akkor több vér marad a bőrön belül, és az élettanilag fontos szempont.


*: copyright Fable
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.06.11. 07:38 Inkább visszakérdezek: tényleg egyenlőségjelet teszel egy 5 patronos, nem cserélhető tárral rendelkező sörétes és egy 100 lőszeres (Beta C-mag) cserélhető tárral rendelkező golyószóró (AR15 bump stockkal vagy Hell-fire-rel) közé?

1. ezektől a kiegészítőktől nem lesz golyószóró. A betamagok fos megbízhatóságát ismerve meg lehet, hogy még kisebb a veszély:-)))
2. pontosan megmutatta ez az eset is, hogy szinte mindegy milyen lőfegyver (sőt: milyen az elkövetési ESZKÖZ), ha HAGYJÁK, akkor magas lesz az áldozatok száma.
3. CQB szituban egy buckshotra töltött sörétes még sokkal halálosabb, gyakorlatilag túlélhetetlen, ideje akár ezerszer is lett volna újratölteni.
4. az Amerikán rugózás már erősen unalmas, hiszen pont most linkeltem az 50+-halottas nigériai templomi mészárlást, az miért nem foglalkoztat?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2022.06.11. 07:55 1. ezektől a kiegészítőktől nem lesz golyószóró. A betamagok fos megbízhatóságát ismerve meg lehet, hogy még kisebb a veszély:-)))
2. pontosan megmutatta ez az eset is, hogy szinte mindegy milyen lőfegyver (sőt: milyen az elkövetési ESZKÖZ), ha HAGYJÁK, akkor magas lesz az áldozatok száma.
3. CQB szituban egy buckshotra töltött sörétes még sokkal halálosabb, gyakorlatilag túlélhetetlen, ideje akár ezerszer is lett volna újratölteni.
4. az Amerikán rugózás már erősen unalmas, hiszen pont most linkeltem az 50+-halottas nigériai templomi mészárlást, az miért nem foglalkoztat?
Persze, hogy foglalkoztat. De az más. Ha tényleg igaz, hogy a Boko Haram volt, az egészen más helyzet. Ott nem a társadalom egy random tagja az elkövető (ebben az esetben) hanem egy évtizedek óta működő terrorszervezet (kvázi hadsereg, miattuk vett a kormány az Excaliburtól felújított T-72-ket, magyar inkurrenciából).

Amerika azért jó, mert ahogy írtad is a leszarós cikkben, 30-an annyian vannak. Statisztikailag jó nagy minta. Sok társadalmi jelenség (nem csak a fegyver, sőt, főként nem az, hanem mélyebb szociológiai, kulturális trendek) jóval előbb felismerhető, és a nyitott, globalizált világban bizony idejön az is idővel.

Ahogy írod is, nem csak fegyverrel lehet ölni. De az ölés maga egy indikátor. Az eszközt megtalálja az elkövető. Éppen ezért az "underlying" dolgokra is figyelni kell, de, mint ahogy azt már kitárgyaltuk, az nem ide tartozik.

Bizony hiba volt, hogy hagyták majd' egy órán át, de amennyire én tudom, ebből csak az első időszakban volt intenzív lövés, utána csak azt lőtte meg, aki ingerelte. Szóval nem az elméletileg egy óra alatt leadható összes lövésszám a lényeg, hanem az, hogy a pumpástól is fosott volna annyira a rendőr, hogy nem megy be? Akit az első 5 percben meglő, az meg van lőve, ez így van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

theHassan írta: 2022.06.11. 08:19 hanem az, hogy a pumpástól is fosott volna annyira a rendőr, hogy nem megy be? Akit az első 5 percben meglő, az meg van lőve, ez így van.
Vegyük megint széjjel:
1. HA ért hozzá, jobban fosik a pump-action sörétestől, mint a .223 Rem-től
2. AKi azonban olyan végtelenül gyáva, hogy nem megy be oda védelmezni, ahol gyerekeket gyilkolnak, ott nem az eszköztől függ a rettegés. Az féreg.
3. Mondhatjuk akkor, hogy MINDEN rendőr gyáva és minden rendőrséget oszlassunk fel? Mert a fegyvertartással kapcsolatban mindig ez merül fel, holott adott évben meg 100 millió+ amerikai fegyvertartó SEMMI ROSSZAT nem csinált semmilyen fegyverével.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

theHassan írta: 2022.06.11. 07:38 Inkább visszakérdezek: tényleg egyenlőségjelet teszel egy 5 patronos, nem cserélhető tárral rendelkező sörétes és egy 100 lőszeres (Beta C-mag) cserélhető tárral rendelkező golyószóró (AR15 bump stockkal vagy Hell-fire-rel) közé?

Aztán mondok egy szempontot: az uvaldei rendőrök (akik, bizony, semmibe vették a saját szabályzatukat, kiképzésüket, a Columbine óta érvényes irányelvet és az emberileg elvárt erkölcsi minimumot (ezt Gábor sokkal költőibben szokta megfogalmazni)) azt mondták, hogy az elkövető tűzereje és védettsége (azt hitték, gólyaálló* mellény van rajta) miatt vártak további cuccra a felszámolás előtt. Az eltelt időben sérültek véreztek. Madársöréttel meglőve is véreztek volna, persze. De ha akkor fél órával hamarabb felszámolják a helyzetet, akkor több vér marad a bőrön belül, és az élettanilag fontos szempont.


*: copyright Fable
Igen egyenlőségjelet teszek közöttük, sőt még egy balta között is.
Ugyanis képzeld el, hogy az elkövető magára zár egy óvodát egy baltaval a kézben.
Japánban ez van.
Gondolom senki nem olvasta ezt a Japánból atvett cikket a japán mészárlásokrol.
Megérne pedig egy Kaliber elemzést.
https://www.nippon.com/en/in-depth/d00790/
Én elég sokat foglalkoztam a tömeglovoldozésekkel.
Nem fegyver típusa a döntő, hanem más tényezők.
1. mennyire szervezte meg az elkövető. Emiatt se volna szabad egyetlen betűt se írni róla, mert nem csak követés a lényeg, hanem az is, hogy az potenciális elkövetők is tanulnak a hibákból.
2. van e ellenállás. Ezt nem kell részletezni.
3. az idő. Itt is az aldozatok többsége az első 4 percben halt meg.
A rendőrség átlagos reakciói ideje 8 perc felett van és percenként egy áldozattal lehet számolni.
Egyébként láttam erről részletes elemzést egyszerűen lényegtelen a fegyver tuzgyorsasaga és tűzereje.
A run, hide fight (brit verzió call) szellemében az elkövető csak a hide és fight aldozatokkal foglalkozik. Ezekhez mivel fegyvertelenek egyszerűen oda sétál és lelovi.
A tuzerő csak akkor számítana ha lenne olyan fegyveres ellenállás amit el kellene nyomni vele.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Volt jogszabályváltozás ami a töltést , csapi adás vételt befolyásolja ??
Azt írták fb.-n , hogy a mormál lőszeryzerelési engedélyre nem adják ki az elöltöltős csapit , csak az elöltöltős vizsgásra ... A boltot felhívtam kíváncsiságból , és nekem is ezt mondták , jogszabályváltozásra hivatkozva , persze nem nevesítették a jogszabályt ...Volt válltozás ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2022.06.14. 10:50 Sziasztok . Volt jogszabályváltozás ami a töltést , csapi adás vételt befolyásolja ??
Azt írták fb.-n , hogy a mormál lőszeryzerelési engedélyre nem adják ki az elöltöltős csapit , csak az elöltöltős vizsgásra ... A boltot felhívtam kíváncsiságból , és nekem is ezt mondták , jogszabályváltozásra hivatkozva , persze nem nevesítették a jogszabályt ...Volt válltozás ?
Kamu.

Hívd SC-t!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

SC ? Kicsoda ?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Trailm írta: 2022.06.14. 11:09SC ? Kicsoda ?
Space Cowboy, Kapszli.hu, Németh Balázs
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

Trailm írta: 2022.06.14. 10:50 Sziasztok . Volt jogszabályváltozás ami a töltést , csapi adás vételt befolyásolja ??
Azt írták fb.-n , hogy a mormál lőszeryzerelési engedélyre nem adják ki az elöltöltős csapit , csak az elöltöltős vizsgásra ... A boltot felhívtam kíváncsiságból , és nekem is ezt mondták , jogszabályváltozásra hivatkozva , persze nem nevesítették a jogszabályt ...Volt válltozás ?
Jogszabály változás nem volt de ha a debreceni boltra gondolsz ott én is csak elöltöltős engedélyre kaptam csapit.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

sama írta: 2022.06.14. 11:30 Jogszabály változás nem volt de ha a debreceni boltra gondolsz ott én is csak elöltöltős engedélyre kaptam csapit.
Igen , az a bolt .
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Airsoft gránát

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Magyarországon mi a jogi státusza a Taggin airsoft gránátoknak?
(A biztosító kirántása után eldobva 3,5mp mulva durran egyet, és airsoft golyókat szór szét.)
Taggin Airsoft Grenade.jpg
Taggin Airsoft Grenade.jpg (6.36 KiB) Megtekintve 29323 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Airsoft gránát

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerintem jogilag atombomba :evil:
Meg nem is Taggin hanem TAGinn (Tactical Game Innovation, ruszki ceg akik kitalaltak ezeket a cuccokat es lezsiroztak az orosz haccsereggel hogy nekik is szallitanak belole treningre. egy laza ruszki erszoft jatek: https://www.youtube.com/watch?v=slgrlj4wCjQ)
WildBear23 írta: 2022.06.14. 12:58 Sziasztok!

Magyarországon mi a jogi státusza a Taggin airsoft gránátoknak?
(A biztosító kirántása után eldobva 3,5mp mulva durran egyet, és airsoft golyókat szór szét.)
Taggin Airsoft Grenade.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Airsoft gránát

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2022.06.14. 12:58 Sziasztok!

Magyarországon mi a jogi státusza a Taggin airsoft gránátoknak?
(A biztosító kirántása után eldobva 3,5mp mulva durran egyet, és airsoft golyókat szór szét.)
Taggin Airsoft Grenade.jpg
Nem néztem utána pontosan de a pyro töltetéből adódóan "mivel játékon használják emberek közvetlen közelében" az egész évben használható kategóriába kéne esnie idehaza.Ráadásul magánterületen "airsoft pálya" használatos.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És van, ahol a valódi megoldással foglalkoznak:

https://concealednation.org/2022/06/ohi ... employees/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Média és a valóság ISMÉT.

MI MARADT KI a magyar mainstream sajtó beszámolójából? Na mi?

https://telex.hu/kulfold/2022/06/15/dal ... -rendorseg

BIZOOOOONY, az, hogy egy LEGÁLISAN VISELT FEGYVERREL RENDELKEZŐ CIVIL ÁLLÍTOTTA MEG ELSŐKÉNT A TÁMADÓT, azzal, hogy VISSZA TUDOTT LŐNI!

https://www.nbcnews.com/news/us-news/ar ... -rcna33291

https://www.thetruthaboutguns.com/no-on ... e-arrived/

"The armed suspect entered through the complex’s main lobby doors and was confronted by a staff member who exchanged gunfire with him, Duncanville Police Department Assistant Chief Matt Stogner said at an afternoon news conference.

The alleged gunman then went to what was described as a classroom filled with children and opened fire from outside after he was unable to get in, the assistant chief said."
duncanville.jpg
duncanville.jpg (51.59 KiB) Megtekintve 29182 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.06.15. 09:26 Média és a valóság ISMÉT.

MI MARADT KI a magyar mainstream sajtó beszámolójából? Na mi?

https://telex.hu/kulfold/2022/06/15/dal ... -rendorseg

BIZOOOOONY, az, hogy egy LEGÁLISAN VISELT FEGYVERREL RENDELKEZŐ CIVIL ÁLLÍTOTTA MEG ELSŐKÉNT A TÁMADÓT, azzal, hogy VISSZA TUDOTT LŐNI!

https://www.nbcnews.com/news/us-news/ar ... -rcna33291

https://www.thetruthaboutguns.com/no-on ... e-arrived/

"The armed suspect entered through the complex’s main lobby doors and was confronted by a staff member who exchanged gunfire with him, Duncanville Police Department Assistant Chief Matt Stogner said at an afternoon news conference.

The alleged gunman then went to what was described as a classroom filled with children and opened fire from outside after he was unable to get in, the assistant chief said."

duncanville.jpg
https://telex.hu/kulfold/2022/06/15/dal ... -rendorseg

Velük lehet beszélni, csak szólni kellett, hogy nem teljes és korrekt a tájékoztatás, és javították.

Bár hogy "portás", azt honnan vették... :-)
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Addig jár a korsó a kútra.......

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... tartott#16
https://youtu.be/ATITMUXvMYo
https://youtu.be/5-sxugeZmKA
A testalkat elég árulkodó........
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nograd megye? :shock:
Salmo írta: 2022.06.15. 22:51 Addig jár a korsó a kútra.......

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... tartott#16
https://youtu.be/ATITMUXvMYo
https://youtu.be/5-sxugeZmKA
A testalkat elég árulkodó........
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Salmo írta: 2022.06.15. 22:51 Addig jár a korsó a kútra.......

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... tartott#16
https://youtu.be/ATITMUXvMYo
https://youtu.be/5-sxugeZmKA
A testalkat elég árulkodó........
TotoHU írta: 2022.06.16. 00:08 Volt egy haragosa neki is...
Egy? SOK!


És sajnos jogosan.
Most szó nincsen hatósági túlkapásról.


Lehetett régóta tudni, hogy emberünk lövészversenyek után, csomagtartóból, számla nélkül tolta az .sk-ból ipari mennyiségben behozott, nem ritkán acélmagvas hadilőszert. Nem volt finnyás arra sem, hogy van-e olyan kaliberre engedélye a vevőnek.

Azt én sem tudtam, hogy illegálisan behozott lőfegyverekkel is csencselt, valószínűleg itt lépte át a hatóságok érzékenységi küszöbét, meg kapott ihletet Feljelentő Ferenc. (Aki lehet, hogy FerencEK, mert sokaknak lábára lépett a most bekaptározott úriember.)

Én azonban főként azért vagyok szomorú, mert az egész a fegyverboltos szakmára nagyon csúnya fényt vet ezzel. Mert vannak stiklik, okosba csinálások (a hülye joxabály okán), de direktben, iparilag illegális fegyver-lőszert tolni az túlmegy a határokon.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2022.06.16. 07:38 Mert vannak stiklik, okosba csinálások (a hülye joxabály okán),
Néhány "okos" cuccát (pl. RV85-ből átalakított gumis) a v.... rán árulta. Ilyenkor előny, hogy győzött a józan ész. Bármennyire is jópofa, meg jó áron adott cucc, elengedtem. Ahogy az 1858NMA-t is "gumis cseredobbal" jobb volt otthagyni.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Blekk Rájgó írta: 2022.06.16. 11:11 Néhány "okos" cuccát (pl. RV85-ből átalakított gumis) a v.... rán árulta. Ilyenkor előny, hogy győzött a józan ész. Bármennyire is jópofa, meg jó áron adott cucc, elengedtem. Ahogy az 1858NMA-t is "gumis cseredobbal" jobb volt otthagyni.
Hát... Az RV-85 átalakítás nélkül sem engedélyköteles.
Csak nehéz megmagyarázni, miért nem inkább egy P2A1.......
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Salmo írta: 2022.06.15. 22:51 Addig jár a korsó a kútra.......

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... tartott#16
"A nyomozók 14 golyós lőfegyvert, 24 maroklőfegyvert és közel 10.000 különféle kaliberű lőszert foglaltak le, amelyek egy részéről megállapítást nyert, hogy a magyar lőfegyver-nyilvántartásban nem szerepelnek, így azokra magyar hatósági engedély nem állt rendelkezésre."
gvass1 írta: 2022.06.16. 07:38 Azt én sem tudtam, hogy illegálisan behozott lőfegyverekkel is csencselt, valószínűleg itt lépte át a hatóságok érzékenységi küszöbét, meg kapott ihletet Feljelentő Ferenc.
Nem értem, hogy mi volt a koncepció.
Külföldön megvette a lőfegyvereket legálisan: erről ott keletkezett egy dokumentum. Áthozta a schengeni határon. Itthon eladta. Majd a vásárló bement a rendőrségre, hogy a semmilyen magyar nyilvántartásban nem szereplő lőfegyvert írják be a barnakönyvébe.
Nem értem, mert már az első lépéssel olyan nyom keletkezett, ami (hosszú távon) tuti lebukás. Előbb vagy utóbb külföldön eszébe fog jutni a rendőrségnek, hogy vajon hol is vannak ezek a vasak, és ha nem találják sehol, akkor megnézik, milyen állampolgárságú és milyen lakcíme van a vevőnek.

Áá, hülyeség, simán túlgondolom (megint): valószínűleg ez a legklasszikusabb feketepiaci fegyvernepperkedés volt, illegális beszerzéssel, és barnakönyvvel nem rendelkező vásárlókkal.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2022.06.16. 12:05

Áá, hülyeség, simán túlgondolom (megint): valószínűleg ez a legklasszikusabb feketepiaci fegyvernepperkedés volt, illegális beszerzéssel, és barnakönyvvel nem rendelkező vásárlókkal.
Én is ennek adok több esélyt. Persze biztosan nem tudhatjuk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2022.06.16. 12:25 Én is ennek adok több esélyt. Persze biztosan nem tudhatjuk.
Baszki, nem is értem, hogy hogyan gondolta az ürge, hogy hosszú ideig ezt megússza... Majd a sitten gondolkodva, ledob néhány kilót.. Hasról..
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

RatRace írta: 2022.06.16. 11:15 Hát... Az RV-85 átalakítás nélkül sem engedélyköteles.
Csak nehéz megmagyarázni, miért nem inkább egy P2A1.......
Igaz, viszont házilag beleoperálni egy töltényűrt nem egészséges az álmoskönyv szerint. Még azt is nehéz megmagyarázni, hogy 2012 előtt történt.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem tudom, de az biztos hogy legalisan sok fegyvert adott el a szlovak boltbol...
Poresz írta: 2022.06.16. 12:05
Áá, hülyeség, simán túlgondolom (megint): valószínűleg ez a legklasszikusabb feketepiaci fegyvernepperkedés volt, illegális beszerzéssel, és barnakönyvvel nem rendelkező vásárlókkal.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2022.06.16. 12:05 "A nyomozók 14 golyós lőfegyvert, 24 maroklőfegyvert és közel 10.000 különféle kaliberű lőszert foglaltak le, amelyek egy részéről megállapítást nyert, hogy a magyar lőfegyver-nyilvántartásban nem szerepelnek, így azokra magyar hatósági engedély nem állt rendelkezésre."
Szia,

Tipp: teljesen legalis fegyver(ek), szlovak EU fegyverutlevelbe bejegyezve.
Igy a rendorsegi nyilatkozat minden szava igaz, epp csak semmi szabalytalan nincs a fenti mondatban (nyilvan ettol meg mas lehetett szabalytalan/torvenyserto).

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.06.16. 16:42 Szia,

Tipp: teljesen legalis fegyver(ek), szlovak EU fegyverutlevelbe bejegyezve.
Igy a rendorsegi nyilatkozat minden szava igaz, epp csak semmi szabalytalan nincs a fenti mondatban (nyilvan ettol meg mas lehetett szabalytalan/torvenyserto).

Bel
Én is erre tippelek.
Ismert versenyző is volt, tul sokat kockáztatott volna ha teljesen svarc vasakat ad-vesz. Én ezt nehezen tudnám elhinni, persze nem ez lenne az első meglepő dolog az életemben.
Szerintem is valszeg most a korábbi "okosba csinálásait" meg az egyébként nagy eséllyel megúszható kevésbé szabályos dolgokat szedik össze egy csokorba.
Majd meglátjuk mi lesz a kimenetele. Ma mindenesetre a Frommerben lőszer vásárláskor a barna könyv mellé rákérdeztek hogy"de ugye ez a kaliber megvan még, nem adtad el?". Ez szerintem ennek a hatása, ilyet korábban soha sem kérdeztek.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2022.06.16. 19:20 Én is erre tippelek.
Ismert versenyző is volt, tul sokat kockáztatott volna ha teljesen svarc vasakat ad-vesz. Én ezt nehezen tudnám elhinni, persze nem ez lenne az első meglepő dolog az életemben.
Szerintem is valszeg most a korábbi "okosba csinálásait" meg az egyébként nagy eséllyel megúszható kevésbé szabályos dolgokat szedik össze egy csokorba.
Majd meglátjuk mi lesz a kimenetele. Ma mindenesetre a Frommerben lőszer vásárláskor a barna könyv mellé rákérdeztek hogy"de ugye ez a kaliber megvan még, nem adtad el?". Ez szerintem ennek a hatása, ilyet korábban soha sem kérdeztek.
+1

pár éve a klubbom elnökét ugyanígy "falhoz állították" a teknőcök, végül kiderült hosszas eljárás, nyomozást követően hogy mindenre IS volt engedélye!

közben bevonták az éles önvédelmi fegyverét, engedélyeit, tisztségéről le kellett mondania, és amikor előállították a teknőcök az sem volt egy felemelő élmény neki és környezetének..

(( ofkorsz valami feljelentő ferenc jelentett...)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2022.06.16. 19:40 +1

pár éve a klubbom elnökét ugyanígy "falhoz állították" a teknőcök, végül kiderült hosszas eljárás, nyomozást követően hogy mindenre IS volt engedélye!

közben bevonták az éles önvédelmi fegyverét, engedélyeit, tisztségéről le kellett mondania, és amikor előállították a teknőcök az sem volt egy felemelő élmény neki és környezetének..

(( ofkorsz valami feljelentő ferenc jelentett...)

Ne kezdjük el mentegetni! A csomagtartóból lőszert ipari mennyiségben sztorira száz tanú van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.06.16. 20:02 Ne kezdjük el mentegetni! A csomagtartóból lőszert ipari mennyiségben sztorira száz tanú van.
Azért kapja meg oké. Viszont. Nem ugyanaz, mint full svarcba karabélyokkal kereskedni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2022.06.16. 20:04 Azért kapja meg oké. Viszont. Nem ugyanaz, mint full svarcba karabélyokkal kereskedni.
+1
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2022.06.16. 20:02 Ne kezdjük el mentegetni! A csomagtartóból lőszert ipari mennyiségben sztorira száz tanú van.
húzzál szánkón lsz :) de ha adott nyugtát és kiírta a lőszert (anyám szűz :lol: ) , amit csomiból adott el az úgy szabályos ?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2022.06.16. 20:10 húzzál szánkón lsz :) de ha adott nyugtát és kiírta a lőszert (anyám szűz :lol: ) , amit csomiból adott el az úgy szabályos ?
Nem, úgy se.

pláne olyan kaliberben, amire a vásárlónak nincs engedélye. Háhá.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2022.06.16. 20:04 Azért kapja meg oké. Viszont. Nem ugyanaz, mint full svarcba karabélyokkal kereskedni.
+1
Az ártatlanság vélelme neki is jár.
A másik meg, hogy még lehallgatásokat engedélyező igazságügyi államtitkár is megdőlt, szóval a pénz néha fura dolgokat művel az emberekkel, és látszólag értelmetlen kockázatokat vállalnak érte.
Majd meglátjuk mi volt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.06.16. 20:04 Azért kapja meg oké. Viszont. Nem ugyanaz, mint full svarcba karabélyokkal kereskedni.
Így van. Kapja meg azt, ami jár, sem többet, sem kevesebbet.

---

Viszont, hogy ezzel az "üzleti modellel" mennyi kárt okozott az egész fegyveres közösségnek az már megint egy másik tészta.

Mert abban biztos lehetsz, hogy a kereskedőket most fokozottabban fogják szopatni, a lőszer-leltározások éjszakába fognak nyúlni, a nagyobb lövészversenyek után razziák lesznek a parkolókban (aki keres, talál alapon). Bónuszként már a televíziós bulvárhíradókban is feltűnt a sztori teljesen félreinterpretálva az eset.

Ja, és persze elég nyilvánvaló, hogy a "takarékoskodó" vásárlókat is fel fogja dobni az, akinek még 3 hónap (előzetes) letartóztatást helyeznek kilátásba. Dominó lesz ebbűl, more.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2022.06.17. 06:34 Ja, és persze elég nyilvánvaló, hogy a "takarékoskodó" vásárlókat is fel fogja dobni az, akinek még 3 hónap (előzetes) letartóztatást helyeznek kilátásba. Dominó lesz ebbűl, more.
Aki olyan kaliberű lőszert vett tőle, amire van érvényes tartásija, plusz CIP jelzésű, nem acélmagvas lőszer, abból mi gondja lehet?
Engedélyes kereskedő volt a pasi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.06.17. 07:03 Aki olyan kaliberű lőszert vett tőle, amire van érvényes tartásija, plusz CIP jelzésű, nem acélmagvas lőszer, abból mi gondja lehet?
Engedélyes kereskedő volt a pasi.

Ha OLYAT vett tőle, akkor nyilvánvalóan semmi baja nem lehet.

De ugye a büntetőeljárás alapja az, hogy nem csak olyat vettek tőle. (Anélkül csak sima költségvetési csalás az árus részéről, kb. súlytalan lenne.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Nem találom a jogszabályt , hogy a lőpor és csapantyú magányzemélyként történő szállítására milyen mennyiségi korlátozás vonatkozik ... Tömegközlekedésen szállítani tilos , az megvan .
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.06.17. 06:34
Ja, és persze elég nyilvánvaló, hogy a "takarékoskodó" vásárlókat is fel fogja dobni az, akinek még 3 hónap (előzetes) letartóztatást helyeznek kilátásba. Dominó lesz ebbűl, more.
Off
Pont erre gondoltam én is! Aki valamilyen kapcsolatban volt vele az most könnyen felszálhat a szopórollerre... (gondolok itt azokra is akik fészbukszin követték csak pályafutását). Hát a lőterek, klubok és tagjaik meg min egy fegyverszekrény, lőtérnapló ellenőrzésre számíthatnak.

És ugye a mondás szerint aki keres talál! Különösen ha a yard keres.... Könnyen bukta lehet a barnakönyvnek....

Mióta ide regisztráltam meggyőződésemé vált hogy a BM (nem a Bögyös Maca, hanem a másik) csak arra vár, hogy az összes barnakönyvest felrakhassa a fent már említett rollerre (meg szvsz a jogosan önvédekezőt is)

On
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Trailm írta: 2022.06.17. 08:44 Sziasztok . Nem találom a jogszabályt , hogy a lőpor és csapantyú magányzemélyként történő szállítására milyen mennyiségi korlátozás vonatkozik ... Tömegközlekedésen szállítani tilos , az megvan .
253/2004

20/B. § * (1) A házilagos lőszerszerelésre és -újratöltésre jogosító engedéllyel rendelkező az engedély birtokában jogosult

a) a lőpor és a csappantyú megvásárlására,

b) * legfeljebb 5 kg össztömegű lőpor és 2000 db csappantyú szállítására, valamint
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszönöm gvass1
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.06.17. 06:34 Így van. Kapja meg azt, ami jár, sem többet, sem kevesebbet.
Ez rendben is van. A súlyosabb vádkra számtalan magyarázat lehet, várjuk ki a végét, mielőtt ítélkezünk. Például. A lőszert lehet olyannak adta át, akinek megvolt a fegyvere, de nem volt beiratva még. Szabályos ez így? Nem. Ugyanaz, mintha illegál gépkarabélyokat adnál el akárkinek? Nem.
Elfogadom, hogy sáros, de nem mindegy, hogy mennyire.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A kollega nalunk kezdte a loveszetet, eleg sokat hallotam beszelni errol-arrol.
Koztudott hogy a nagy Hary Janos, azt viszont nem hinnem hogy illegal fegyvereket arult volna. Loszer az mas teszta, de az az aceilmagvas loszer idehaza is kaphato volt, hivatalosan, bootbol.
Fortitu írta: 2022.06.17. 12:27 Ez rendben is van. A súlyosabb vádkra számtalan magyarázat lehet, várjuk ki a végét, mielőtt ítélkezünk. Például. A lőszert lehet olyannak adta át, akinek megvolt a fegyvere, de nem volt beiratva még. Szabályos ez így? Nem. Ugyanaz, mintha illegál gépkarabélyokat adnál el akárkinek? Nem.
Elfogadom, hogy sáros, de nem mindegy, hogy mennyire.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

vato írta: 2022.06.16. 19:40 +1

pár éve a klubbom elnökét ugyanígy "falhoz állították" a teknőcök, végül kiderült hosszas eljárás, nyomozást követően hogy mindenre IS volt engedélye!

közben bevonták az éles önvédelmi fegyverét, engedélyeit, tisztségéről le kellett mondania, és amikor előállították a teknőcök az sem volt egy felemelő élmény neki és környezetének..

(( ofkorsz valami feljelentő ferenc jelentett...)
Utána visszakapott mindent, vagy ha már bevonták, "gyó' van az úgy" alapon nem kapta vissza az önvédelmit?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

FB hír: kiengedték Sanyit.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en tegnapra tippeltem, kicsit kesett
WildBear23 írta: 2022.06.17. 16:21 FB hír: kiengedték Sanyit.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2022.06.17. 16:33 en tegnapra tippeltem, kicsit kesett
Gondolom visszaadták neki a sok motyót, az tartott sokáig. 8-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

:lol:
WildBear23 írta: 2022.06.17. 16:41 Gondolom visszaadták neki a sok motyót, az tartott sokáig. 8-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2022.06.17. 16:21 FB hír: kiengedték Sanyit.
Örömteli. De persze ez nem azt jelenti, hogy a büntetőeljárás is megszűnt, csak a súlyossága enyhébb szerencséjére.

---

Ja igen, és a szakmának okozott kárt a médiamegjelenéssel már nem fogja tudni visszacsinálni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

AndyA írta: 2022.06.17. 14:26 Utána visszakapott mindent, vagy ha már bevonták, "gyó' van az úgy" alapon nem kapta vissza az önvédelmit?
nagy nehezen visszakapta az eljárás végén, addig ofkorsz a fegyverboltja sem ment, mivel ő intézte a beszerzéseket, lőfegyver, lőszer kezelését ..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

vato írta: 2022.06.17. 21:04 nagy nehezen visszakapta az eljárás végén, addig ofkorsz a fegyverboltja sem ment, mivel ő intézte a beszerzéseket, lőfegyver, lőszer kezelését ..
Vagyis praktikusan egy "jóakaró" simán tönkre tudja tenni a vállalkozását. Gondolom, nem egy hónapig tartott... :(
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sanders »

vato írta: 2022.06.17. 21:04 nagy nehezen visszakapta az eljárás végén, addig ofkorsz a fegyverboltja sem ment, mivel ő intézte a beszerzéseket, lőfegyver, lőszer kezelését ..
Milyen eljárásnak lett vége? Az előzetest szüntették meg, de ahogy gvass mondta ez nem jelenti a büntető eljárás végét is gyaníthatóan.
---
Sanders
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sanders írta: 2022.06.18. 13:03 Milyen eljárásnak lett vége? Az előzetest szüntették meg, de ahogy gvass mondta ez nem jelenti a büntető eljárás végét is gyaníthatóan.
Ez egy teljesen más ember teljesen más eljárása😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sanders »

gvass1 írta: 2022.06.18. 13:16 Ez egy teljesen más ember teljesen más eljárása😅
Jaaaa :lol:
---
Sanders
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És ha tényleg EZ teszi LŐfegyverré a LÉGfegyvert, akkor miért nem szerepel a lőfegyver fődarabok között?:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/fegy ... -a-borton/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2022.06.19. 08:33 És ha tényleg EZ teszi LŐfegyverré a LÉGfegyvert, akkor miért nem szerepel a lőfegyver fődarabok között?:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/fegy ... -a-borton/

Kép
add csak az ötletet a hatóságnak :P
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Capture.JPG
Capture.JPG (85.52 KiB) Megtekintve 28529 alkalommal
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.06.20. 07:06Capture.JPG
Ha Bokrosdoki jól tudja, akkor marad a csomagtartóból lőszerforgalmazás, engedéllyel nem rendelkezőnek. Az sem szép, de nem ugyanaz (bár BTK szerint de) - csak a médiában ezek már nem fognak megjelenni.

(Meg ha igaz, akkor az előző munkaadója által indított, folyamatban levő büntetőeljárás.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

felreertes ne essek nem mosdatom a szerecsent, de azert cuki ez a cicaharca ami bizonyos korokben zajlik.
elozo versenyunkon az illeto emlitette hogy most elegge ralepett valakiknek a tyukszemere valamilyen fegyverek importajaval, varhato volt hogy beindul feljelentoferenc,
(az is megerne egy miset amiket hallottam az elozo munkaadojarol)
gvass1 írta: 2022.06.20. 07:39 Ha Bokrosdoki jól tudja, akkor marad a csomagtartóból lőszerforgalmazás, engedéllyel nem rendelkezőnek. Az sem szép, de nem ugyanaz (bár BTK szerint de) - csak a médiában ezek már nem fognak megjelenni.

(Meg ha igaz, akkor az előző munkaadója által indított, folyamatban levő büntetőeljárás.)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.06.20. 07:50 felreertes ne essek nem mosdatom a szerecsent, de azert cuki ez a cicaharca ami bizonyos korokben zajlik.
elozo versenyunkon az illeto emlitette hogy most elegge ralepett valakiknek a tyukszemere valamilyen fegyverek importajaval, varhato volt hogy beindul feljelentoferenc,
(az is megerne egy miset amiket hallottam az elozo munkaadojarol)
Üdv a kis világomban!:-))) Olvasztárnak magyarázod éppen, hogy milyen a kánikula!:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.06.20. 07:56 Üdv a kis világomban!:-))) Olvasztárnak magyarázod éppen, hogy milyen a kánikula!:-)))
Ez jó szöveg, nyúlom... :-D
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

A majom , még büszke is magára .
https://www.facebook.com/groups/1216534 ... 5/?app=fbl
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Trailm írta: 2022.06.21. 21:12 A majom , még büszke is magára .
https://www.facebook.com/groups/1216534 ... 5/?app=fbl
Privát csoport, nem látjuk.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

WildBear23 írta: 2022.06.21. 22:01 Privát csoport, nem látjuk.
Amatőr hegesztés csoport ...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Trailm írta: 2022.06.22. 09:28 Amatőr hegesztés csoport ...
Azt tudom, de PRIVÁT csoport, aki nem tagja az nem látja a tartalmát!
Screenshot_20220622-094022.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tittadili »

FB_IMG_1655900187932.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BREAKING NEWS - az USA Legfelsőbb Bírósága (SCOTUS) meghozta az utóbbi évek minden bizonnyal legnagyobb hatású fegyverjogi döntését a New York State Rifle & Pistol Assn., Inc. v. Bruen ügyben, melyben kimondják, hogy ALKOTMÁNYELLENES bármiféle mérlegelési jogkör és veszélyeztetettség bizonyítási kényszer az önvédelmi célú viselési engedélyek kiadásánál!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... birosagan/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2022.06.23. 17:01 BREAKING NEWS - az USA Legfelsőbb Bírósága (SCOTUS) meghozta az utóbbi évek minden bizonnyal legnagyobb hatású fegyverjogi döntését a New York State Rifle & Pistol Assn., Inc. v. Bruen ügyben, melyben kimondják, hogy ALKOTMÁNYELLENES bármiféle mérlegelési jogkör és veszélyeztetettség bizonyítási kényszer az önvédelmi célú viselési engedélyek kiadásánál!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... birosagan/

Kép
Szép GBB Glock ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.06.23. 17:09 Szép GBB Glock ;)
bizony, ott a luk a táron, de az alatta levő NYC viselési engedély is nyilván fake, hiszen olyat földi halandónak nem adnak ki.:-))

De illusztrációnak tökéletes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Muhahahaha...Kalifornia: egy csapásra alanyi jogú fegyverviselés! (+megint hazudik a média a Biden által aláírt törvény ügyében)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kalifor ... erviseles/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dől a dominó: New Jersey államban is alanyi jogú lesz a viselési engedélyezés

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/dol-a-d ... edelyezes/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.06.29. 06:48 Dől a dominó: New Jersey államban is alanyi jogú lesz a viselési engedélyezés

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/dol-a-d ... edelyezes/

Kép
https://24.hu/elet-stilus/2022/06/28/tu ... grKdIlClrQ

Off
Lehet ez meg itt a válasz rá a média szerint....
Túl sok volt a majonéz, hát lelőtte az alkalmazottat...
A tulajdonos viszonozta a tüzet, de nem találta el a támadót....

Majd ezután megint kezdődik a betíltósdi odaát szvsz, vagy nem :D

On
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2022.06.29. 09:42 https://24.hu/elet-stilus/2022/06/28/tu ... grKdIlClrQ

Off
Lehet ez meg itt a válasz rá a média szerint....
Túl sok volt a majonéz, hát lelőtte az alkalmazottat...
A tulajdonos viszonozta a tüzet, de nem találta el a támadót....

Majd ezután megint kezdődik a betíltósdi odaát szvsz, vagy nem :D

On
Ha meg nem mainstream médiásan adjuk elő, akkor az, hogy VISSZA TUDTAK LŐNI, egy potenciális gyorséttermi mészárlást előzött meg az első halott után!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2021.07.15. 20:21

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kontrolle13 »

gvass1 írta: 2022.06.29. 09:45 Ha meg nem mainstream médiásan adjuk elő, akkor az, hogy VISSZA TUDTAK LŐNI, egy potenciális gyorséttermi mészárlást előzött meg az első halott után!
Ez igaz! De sajnos a cikk hangsúlya miatt (legalább is nekem) az jött le: még jó hogy a viszonozott tűzben nem lett több ártatlan áldozat (vendég, járókelő)

On
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kontrolle13 írta: 2022.06.29. 09:59 Ez igaz! De sajnos a cikk hangsúlya miatt (legalább is nekem) az jött le: még jó hogy a viszonozott tűzben nem lett több ártatlan áldozat (vendég, járókelő)

On
Inkább az az árulkodó, hogy sok egyéb média lelkesen és szándékosan kihagyta azt a részletet, hogy az elkövető azért fogta menekülőre, mert visszalőttek.

Lásd újindeksz foscikke: https://telex.hu/kulfold/2022/06/28/tul ... atlantaban
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

https://444.hu/2022/07/02/new-york-alla ... square-rol

New Yorkban szembe jött a rút valóság, és most próbálnak kapálózni ellene...?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

AndyA írta: 2022.07.02. 09:22 https://444.hu/2022/07/02/new-york-alla ... square-rol

New Yorkban szembe jött a rút valóság, és most próbálnak kapálózni ellene...?
nem értem, hogy a legfelsőbb bíróság határozata ellenére hogy merészelik ezt?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2022.07.02. 09:22 https://444.hu/2022/07/02/new-york-alla ... square-rol

New Yorkban szembe jött a rút valóság, és most próbálnak kapálózni ellene...?
Igen, próbálkoznak. De:
1. már ez is gigantikus eredmény, mert magát az engedélyt nem tagadhatják meg magyarigrend módra automatikusan többé.
2. ezeket a szabályozásokat részben vagy egészben a SCOTUS megint el fogja kaszálni, és mivel basztak az ítéletükre, túl fogják tolni a következő ítéletet ezügyben.
3. rejtett viselésnél a szabályzás úgysem ellenőrizhető, tartatható be, és ha bárkit megbüntetnek miatta, akkor a SCOTUS már meglévő ítélete alapján fellebbezhető.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2022.07.02. 09:23 nem értem, hogy a legfelsőbb bíróság határozata ellenére hogy merészelik ezt?
Ja, és ha nem fos444-en akarsz róla olvasni:

https://www.foxnews.com/us/new-york-app ... ia-handles
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Svédország megkönnyíti a hangtompítótartást!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/svedors ... totartast/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

És egy újabb vidám hír, amitől a fegyverbetiltók agyvérzést kapnak - Brazília: több legális fegyver, kevesebb emberölés

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/brazili ... emberoles/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Magyar média működése, szellemi színvonala, szakmaisága, SOKADIK FEJEZET.

Mai indeksz:
https://index.hu/kulfold/2022/07/04/hab ... /#p5204974

" Jövőre már minden ukrán állampolgár szabadon vásárolhat lőfegyvert

Viktor Andrusziv, az ukrán belügyminiszter tanácsadója bejelentette, hogy jövő évtől bármely ukrán állampolgár szabadon vásárolhat önvédelemre szolgáló pisztolyokat és revolvereket "

ILLUSZTRÁCIÓKÉNT természetesen: GÉPKARABÉLYOS katonák. (pászmek)

A zavaros magyar nyelvű "hír" egy kissé fura magyar nyelvű helyi híportál szövege kopipésztelve. Mondom: nekem ez gyanús, ez így biztosan hülyeség.

Nézzük meg az eredetit, ukránul!

https://tsn.ua/ukrayina/koli-ukrayinci- ... 01861.html

"
Приймуть його, за прогнозом радника міністра, до осені. Далі запускатимуть реєстри зброї та розроблятимуться додаткові заходи, щоб контролювати її обіг."
(Gugli angolra: "It will be accepted, according to the forecast of the minister's adviser, by autumn. Next, gun registries will be launched and additional measures will be developed to control their circulation.")

Vagyis szó nincsen a "szabadon" tartásról, hanem arról lehet csak szó (ha elfogadják ebben a formában az új ukrán fegyvertv.-t), hogy ADNAK ki maroklőfegyverre civilnek egyáltalán engedélyt ÉS arról szigorú nyilvántartás/ellenőrzés lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Masreszrol meg orbitalis LOL, tobb tiz/szazezer karabely, pisztoly, pancerfaust, sztinger, t72 van civilkezen...
gvass1 írta: 2022.07.04. 11:48 Magyar média működése, szellemi színvonala, szakmaisága, SOKADIK FEJEZET.

Mai indeksz:
https://index.hu/kulfold/2022/07/04/hab ... /#p5204974

" Jövőre már minden ukrán állampolgár szabadon vásárolhat lőfegyvert

Viktor Andrusziv, az ukrán belügyminiszter tanácsadója bejelentette, hogy jövő évtől bármely ukrán állampolgár szabadon vásárolhat önvédelemre szolgáló pisztolyokat és revolvereket "

ILLUSZTRÁCIÓKÉNT természetesen: GÉPKARABÉLYOS katonák. (pászmek)

A zavaros magyar nyelvű "hír" egy kissé fura magyar nyelvű helyi híportál szövege kopipésztelve. Mondom: nekem ez gyanús, ez így biztosan hülyeség.

Nézzük meg az eredetit, ukránul!

https://tsn.ua/ukrayina/koli-ukrayinci- ... 01861.html

"
Приймуть його, за прогнозом радника міністра, до осені. Далі запускатимуть реєстри зброї та розроблятимуться додаткові заходи, щоб контролювати її обіг."
(Gugli angolra: "It will be accepted, according to the forecast of the minister's adviser, by autumn. Next, gun registries will be launched and additional measures will be developed to control their circulation.")

Vagyis szó nincsen a "szabadon" tartásról, hanem arról lehet csak szó (ha elfogadják ebben a formában az új ukrán fegyvertv.-t), hogy ADNAK ki maroklőfegyverre civilnek egyáltalán engedélyt ÉS arról szigorú nyilvántartás/ellenőrzés lesz.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2022.07.04. 11:57 Masreszrol meg orbitalis LOL, tobb tiz/szazezer karabely, pisztoly, pancerfaust, sztinger, t72 van civilkezen...
SOHA ne kérdezd
- egy nőtől a korát
- egy némettől, hogy miért él a dédpapa Argentínában
- egy ukrán paraszttól, hogy honnan van légvédelmi rakétakomplexuma.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.07.04. 11:48 Magyar média működése, szellemi színvonala, szakmaisága, SOKADIK FEJEZET.

Mai indeksz:
https://index.hu/kulfold/2022/07/04/hab ... /#p5204974

" Jövőre már minden ukrán állampolgár szabadon vásárolhat lőfegyvert

Viktor Andrusziv, az ukrán belügyminiszter tanácsadója bejelentette, hogy jövő évtől bármely ukrán állampolgár szabadon vásárolhat önvédelemre szolgáló pisztolyokat és revolvereket "

ILLUSZTRÁCIÓKÉNT természetesen: GÉPKARABÉLYOS katonák. (pászmek)

A zavaros magyar nyelvű "hír" egy kissé fura magyar nyelvű helyi híportál szövege kopipésztelve. Mondom: nekem ez gyanús, ez így biztosan hülyeség.

Nézzük meg az eredetit, ukránul!

https://tsn.ua/ukrayina/koli-ukrayinci- ... 01861.html

"
Приймуть його, за прогнозом радника міністра, до осені. Далі запускатимуть реєстри зброї та розроблятимуться додаткові заходи, щоб контролювати її обіг."
(Gugli angolra: "It will be accepted, according to the forecast of the minister's adviser, by autumn. Next, gun registries will be launched and additional measures will be developed to control their circulation.")

Vagyis szó nincsen a "szabadon" tartásról, hanem arról lehet csak szó (ha elfogadják ebben a formában az új ukrán fegyvertv.-t), hogy ADNAK ki maroklőfegyverre civilnek egyáltalán engedélyt ÉS arról szigorú nyilvántartás/ellenőrzés lesz.
Kivételesen az indexnek van igaza fegyverügyben.
Jövőre mindenki szabadon tarthat viselhet fegyvert.
Már a háború előtt is több, mint laza volt a fegyvertartás, mert nem egy cikk, videó stb. volt arról, hogy nagyjából mindenki tett az hatóságokra.
Elég kicsi az esélye, hogy jövőre működő közigazgatás és ezen belül fegyverügy lesz Ukrajnában, ráadásul nyilván minden ügyintéző, rendőr örömmel fog menni a tüzérségi tűztől PTSDs veteránokat vegzalni.
Végül az sem erősíti a jogkovető magatartást hogy valahol olvastam (nem megerősítve) , hogy az oroszok megszerezték az ukrán fegyvernyilvantartast és Bucsaban lejárták ez alapján a fegyvertartókat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2022.07.04. 12:28 Végül az sem erősíti a jogkovető magatartást hogy valahol olvastam (nem megerősítve) , hogy az oroszok megszerezték az ukrán fegyvernyilvantartast és Bucsaban lejárták ez alapján a fegyvertartókat.
Huh. Vadászpuskákat koboztak el? Vagy mit csináltak?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2022.07.04. 12:31 Huh. Vadászpuskákat koboztak el? Vagy mit csináltak?
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Bucsai_ ... 1rl%C3%A1s
Nem teázgatásra gondolnék.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2022.07.04. 12:31 Huh. Vadászpuskákat koboztak el? Vagy mit csináltak?
A cikk arról szólt, de nem találom, hogy az orosz allam nem katonai hanem titkosszolgálati vezetésű.
Tehát megszereztek előre egy csomó adatot forrást ami egy megszállásnál a problémás egyénekről szól, de katonai dolgokhoz hülyék. Erre írták példának a bucsai fegyvertartók adatait.
A dolog nem új a nácik elleni harc is úgy kezdődött Norvégiában, hogy felgyujtottak a norvég igrendet.
Ennek hatására van az usaban szövetségi törvény arról hogy tilos központi fegyvvernyilvantartast csinalni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.07.04. 12:28 Kivételesen az indexnek van igaza fegyverügyben.
Jövőre mindenki szabadon tarthat viselhet fegyvert.
Aha, kivéve, hogy minden hivatalos ukrán forrás, ami fellelhető ennek ellenkezőjéről (szigorú nyilvántartás) szól.

(Meg EU-tagjelölt státuszba a központi lőfegyvernyilvántartás hiánya ésa nem engedélyre eladott rövid lőfegyver SEM férnének bele, nyilvánvalóan.)
---

Az, hogy egy adott államban a lakosság mit mennyire tart be, a hatóság mennyire tartat be az egy tökéletesen más tészta, annak semmi köze a fegyverjoghoz. Magyarországon ugye NEM LAZA a fegyverjog, csak mert van kint 100 ezernél több illegális flóbert LŐfegyver, meg minimum 3x annyi 7,5 J feletti légpuska, ami szintén 2-8 év.

---

Hogy háborúban egy adott állam quisling-szervezetei milyen nyilvántartásokat adnak át a megszállóknak arról utóbb az akasztófa alatt lehet gondolkodniuk. De biztos lehetsz benne, hogy egy Magyarisztánt ért támadásnál az IGREND vezetése kinyomtatva és jelölőfilccel kihúzva vinné a hazai nyilvántartást a megszállóknak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2022.07.04. 12:45 Aha, kivéve, hogy minden hivatalos ukrán forrás, ami fellelhető ennek ellenkezőjéről (szigorú nyilvántartás) szól.

(Meg EU-tagjelölt státuszba a központi lőfegyvernyilvántartás hiánya ésa nem engedélyre eladott rövid lőfegyver SEM férnének bele, nyilvánvalóan.)
---

Az, hogy egy adott államban a lakosság mit mennyire tart be, a hatóság mennyire tartat be az egy tökéletesen más tészta, annak semmi köze a fegyverjoghoz. Magyarországon ugye NEM LAZA a fegyverjog, csak mert van kint 100 ezernél több illegális flóbert LŐfegyver, meg minimum 3x annyi 7,5 J feletti légpuska, ami szintén 2-8 év.

---

Hogy háborúban egy adott állam quisling-szervezetei milyen nyilvántartásokat adnak át a megszállóknak arról utóbb az akasztófa alatt lehet gondolkodniuk. De biztos lehetsz benne, hogy egy Magyarisztánt ért támadásnál az IGREND vezetése kinyomtatva és jelölőfilccel kihúzva vinné a hazai nyilvántartást a megszállóknak.
Egyetértünk, en csak arra céloztam, hogy lehet akár japán szabályozás is, nem lesz több, mint halottnak a csók.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A magyar sajtóban megjelent talán legkorrektebb cikk az amerikai fegyveres problémáról adatokkal, statisztikákkal.
Akár gvass1 is írhatta volna.
https://mandiner.hu/cikk/20220629_murak ... er_hetilap
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2022.07.04. 14:17 A magyar sajtóban megjelent talán legkorrektebb cikk az amerikai fegyveres problémáról adatokkal, statisztikákkal.
Akár gvass1 is írhatta volna.
https://mandiner.hu/cikk/20220629_murak ... er_hetilap
Valóban, jó írás, kivéve a kibaszottul irritáló gépkarabély-emlegetést.
(Már írtam nekik.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése