Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

MIL-STD - ASSIST

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Aki amerikai katonai szabványokat kíván bújni, az itt böngészhet az ASSIST adatbázisban. Próbaképpen megkerestem a picatiny sín szabványát: MIL-STD 1913.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ! Megjelent a Kaliber 291. (2022./július) lapszáma!

TARTALMA:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... 22-julius/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ! Kaliber 2022. augusztus (292.)

Tartalma:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... sztus-292/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: bcsob »

gvass1 írta: 2022.07.27. 09:48 ÚJ! Kaliber 2022. augusztus (292.)

Tartalma:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... sztus-292/

"valamint az előfizetők is folyamatosan kapják!" - én valami kivételezett vagyok ha már 2 napja megkaptam? :D
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bcsob írta: 2022.07.27. 12:54 "valamint az előfizetők is folyamatosan kapják!" - én valami kivételezett vagyok ha már 2 napja megkaptam? :D
Mint az logikus, a Magyar Királyi Posta nem egyszerre viszi ki az ország minden pontjára, hanem kb. egy 5-7 napos intervallumon belül. Szükségszerűen néhányan előbb, néhányan később kapják meg. Én speciel tegnap kaptam csak...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ilyen szép, közel négyszáz oldalas könyvet (benne 127 teljes oldalt elfoglaló illusztrációval, amiből ötöt ki is lehetett hajtogatni) adott ki 1979-ben a Honvédelmi Minisztérium a T-72 harckocsiról.

A hosszú időn át szigorúan titkos dokumentumként kezelt kötetből most az Antikvarium.hu legutóbbi aukcióján kelt el egy hiánytalan példány: 3 ezer forintról indulva egészen 166 ezerig licitáltak rá.
FB_IMG_1658952774321.jpg
FB_IMG_1658952774321.jpg (27.81 KiB) Megtekintve 19805 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2022.07.27. 22:14 A hosszú időn át szigorúan titkos dokumentumként kezelt kötetből most az Antikvarium.hu legutóbbi aukcióján kelt el egy hiánytalan példány: 3 ezer forintról indulva egészen 166 ezerig licitáltak rá.
Remek. Jó tíz éve az elhagyott rétsági laktanya melletti szemétkupacból gyűjtöttem be egy hasonlóan jó állapotú példányt, többedmagammal egy bejáráskor.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2022.07.28. 06:18 Remek. Jó tíz éve az elhagyott rétsági laktanya melletti szemétkupacból gyűjtöttem be egy hasonlóan jó állapotú példányt, többedmagammal egy bejáráskor.
Na, akkor már tudod, hogy sokat ér. ;)

Jó lenne ezeket a régi doksikat bescannelni, és feltenni a netre.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2022.07.28. 06:37 Na, akkor már tudod, hogy sokat ér. ;)

Jó lenne ezeket a régi doksikat bescannelni, és feltenni a netre.
Nem mondod... :-) Nemrég kaptam egy könyvek felfotózására szolgáló állványt egyébként, várom, hogy felavathassam! A lapom tárhelyét is nemrég sokszoroztam meg, hogy legyen hely.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2022.07.28. 11:37 Nem mondod... :-) Nemrég kaptam egy könyvek felfotózására szolgáló állványt egyébként, várom, hogy felavathassam! A lapom tárhelyét is nemrég sokszoroztam meg, hogy legyen hely.
Igen, ezért nagy respekt Neked!!!!!!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2022.07.28. 06:37 Na, akkor már tudod, hogy sokat ér. ;)

Jó lenne ezeket a régi doksikat bescannelni, és feltenni a netre.
Nem ér sokat, csak lett két elvakult érdeklődő 😀.

Az elektronikus formába öntés a tervem, több más anyaggal együtt. Repro-fotózás lesz, szkennert használva durván törni kellene a könyveket. (Zrínyis jegyzetek, "szakácskönyv" stb.)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Blekk Rájgó írta: 2022.07.28. 20:25 Nem ér sokat, csak lett két elvakult érdeklődő 😀.

Az elektronikus formába öntés a tervem, több más anyaggal együtt. Repro-fotózás lesz, szkennert használva durván törni kellene a könyveket. (Zrínyis jegyzetek, "szakácskönyv" stb.)
Három.

Azaz négy... :D
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Blekk Rájgó írta: 2022.07.28. 20:25 Nem ér sokat, csak lett két elvakult érdeklődő 😀.

Az elektronikus formába öntés a tervem, több más anyaggal együtt. Repro-fotózás lesz, szkennert használva durván törni kellene a könyveket. (Zrínyis jegyzetek, "szakácskönyv" stb.)
Ha nem berzenkedsz az ingyenes tudásmegosztás ellen, akkor szívesen megosztanám én is!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

swordmanus írta: 2022.07.28. 23:07 Ha nem berzenkedsz az ingyenes tudásmegosztás ellen, akkor szívesen megosztanám én is!
Nem berzenkedek, sőt egyenesen a híve vagyok, hogy az ilyen, aranyáron kínált “szemét" ingyen kerüljön a netre!

Egy példa: híradó doksik, egy kedves ismerős csinálja. Jópár anyag van tőlem a föltett holmikban, ingyen szabadon terjeszthető. www.katonairadiok.hu
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Blekk Rájgó írta: 2022.07.29. 07:25 Nem berzenkedek, sőt egyenesen a híve vagyok, hogy az ilyen, aranyáron kínált “szemét" ingyen kerüljön a netre!

Egy példa: híradó doksik, egy kedves ismerős csinálja. Jópár anyag van tőlem a föltett holmikban, ingyen szabadon terjeszthető. www.katonairadiok.hu
Szuper! :-)
Ha bármi megosztanivalód van, priviben megtalálsz!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Blekk Rájgó írta: 2022.07.29. 07:25 Nem berzenkedek, sőt egyenesen a híve vagyok, hogy az ilyen, aranyáron kínált “szemét" ingyen kerüljön a netre!
Pontosan.

Ezek a régi doksik el fognak tünni, a Zrínyiből kiselejtezik, és vége.
Viszont ha pdf-ben felkerül a netre, onnantól örök életű lesz.

Ezért bíztattam Swordmanust, hogy nyugodtan nyomja rá a könyveket a scannerre, többet nyer "Az Ügy" azzal, hogy egy jó minőségű scan lesz belőle, mint hogy az az egy konkrét példány esetleg szétjön a kötésnél!

(Volt néhány olyan pdf, aminél nem volt eléggé szétnyitva a könyv, és olvashatatlan volt a lap belső harmada.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.07.29. 10:26 Ezek a régi doksik el fognak tünni, a Zrínyiből kiselejtezik, és vége.
Viszont ha pdf-ben felkerül a netre, onnantól örök életű lesz.
Egyrészt bízok benne, hogy a Hadtörténeti Könyvtárban marad egy-két példány.
Másrészt jó lenne, ha digitalizálnák őket, védelemül az elkavarodás és a kíváncsi olvasók keze okozta kár ellen. Együttműködhetnének az Arcanummal (ez lenne a profi megoldás), vagy középiskolások (nyári) munkáját vehetnék igénybe.*

* OFF
Épp' szülővárosomban nyaralok. Július közepétől augusztus végéig nincs nyitva a könyvtár. Pont, amikor a legtöbb idő lenne ott olvasva hűsölni. (Szerencsére gimis koromban ez a nyári zárva tartás nem volt divat.) Nem hiszem el, hogy ne lehetne egy fő diplomás könyvtárossal és értelmesebb középiskolásokkal nyáron "üzemeltetni". - Mennyivel jobb lenne, mint fagyit gombócozni a tűző napon, vagy kasszázni!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.07.29. 11:09 Egyrészt bízok benne, hogy a Hadtörténeti Könyvtárban marad egy-két példány.
Másrészt jó lenne, ha digitalizálnák őket, védelemül az elkavarodás és a kíváncsi olvasók keze okozta kár ellen. Együttműködhetnének az Arcanummal (ez lenne a profi megoldás), vagy középiskolások (nyári) munkáját vehetnék igénybe.*

* OFF
Épp' szülővárosomban nyaralok. Július közepétől augusztus végéig nincs nyitva a könyvtár. Pont, amikor a legtöbb idő lenne ott olvasva hűsölni. (Szerencsére gimis koromban ez a nyári zárva tartás nem volt divat.) Nem hiszem el, hogy ne lehetne egy fő diplomás könyvtárossal és értelmesebb középiskolásokkal nyáron "üzemeltetni". - Mennyivel jobb lenne, mint fagyit gombócozni a tűző napon, vagy kasszázni!
Jó ötlet amit írsz, érdemes lenne jelezni az illetékeseknek is.

Úgy vagyok vele, hogy ami egy helyen van meg, az elveszhet.
Láttam már pár közszférás selejtezést, amikor hozatták a konténert, és válogatás nélkül szórtak bele értékes dolgokat.

Most épp a Hadtörténeti Múzeumot zsuppolják ki a Várból, de a Hadtörténeti Könyvtár is követheti a sorsát.

Ami meg egyszer pdf-ben felkerül a netre, az örök életű.

Milyen jó lett volna, ha a FÉG, és a Lámpagyár íratait is bescannelik..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

WildBear23 írta: 2022.07.29. 11:26 Jó ötlet amit írsz, érdemes lenne jelezni az illetékeseknek is.

Úgy vagyok vele, hogy ami egy helyen van meg, az elveszhet.
Láttam már pár közszférás selejtezést, amikor hozatták a konténert, és válogatás nélkül szórtak bele értékes dolgokat.

Most épp a Hadtörténeti Múzeumot zsuppolják ki a Várból, de a Hadtörténeti Könyvtár is követheti a sorsát.

Ami meg egyszer pdf-ben felkerül a netre, az örök életű.

Milyen jó lett volna, ha a FÉG, és a Lámpagyár íratait is bescannelik..
Ami FÉG irat megmaradt, az már nem fog elveszni, csak nem nyilvános.
Amúgy amire gondoltok, az pont az 50 órás történetre van kitalálva, faluhelyen működik is.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2022.07.29. 10:26 Pontosan.

Ezek a régi doksik el fognak tünni, a Zrínyiből kiselejtezik, és vége.
Viszont ha pdf-ben felkerül a netre, onnantól örök életű lesz.

Ezért bíztattam Swordmanust, hogy nyugodtan nyomja rá a könyveket a scannerre, többet nyer "Az Ügy" azzal, hogy egy jó minőségű scan lesz belőle, mint hogy az az egy konkrét példány esetleg szétjön a kötésnél!

(Volt néhány olyan pdf, aminél nem volt eléggé szétnyitva a könyv, és olvashatatlan volt a lap belső harmada.)
A nálam lévők már biztonságban vannak.

A híradó doksikat se szkenneltem, hanem repróztam. A fúróállványba(nem röhögni!) ment a fényképezőgép, ehhez csak derékszögig kellett csak kinyitni a könyveket, üveglappal leszorítva az adott oldalt, nem törtek, ugyanakkor olvasható maradt.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

swordmanus írta: 2022.07.29. 21:27 Ami FÉG irat megmaradt, az már nem fog elveszni, csak nem nyilvános.
Amúgy amire gondoltok, az pont az 50 órás történetre van kitalálva, faluhelyen működik is.
Ezek a FÉG iratok mikor lesznek nyilvánosak? Mitől nem nyilvános és ki dönt efelől ezesetben?
Mindenki vár valamit...
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Poresz »

tornas78 írta: 2022.07.30. 20:47 Ezek a FÉG iratok mikor lesznek nyilvánosak? Mitől nem nyilvános és ki dönt efelől ezesetben?
Ennyi mozaikom van:
2005 június: a FÉGARMY csődbe ment.
A gyárat Marnitz István (Fúzió-Pharma Rt.) vásárolta meg - nagyságrenddel a 3 milliárd forintos kikiáltási ár alatt -, hogy az eldózerolt gyár helyén logisztikai központ épüljön.
Igen ám, de a gyártelep köztársasági elnöki tartalék vagy mifene volt: a kémény (tájékozódási pont) és az igazgatói irodát (vezetési pont) rejtő épületet tilos volt bontani. Téphették a hajukat, hogy most akkor mi legyen vele. Ilyen a karma.
Hogy a FÉGARMY-t szőröstől-bőröstől megvette-e a Fúzió-Pharma Rt. vagy csak a telepet épületekkel, kihez jutottak a FÉG dokumentációi, azt nem tudom.
Ezután csend.
Még a régi kéken WildBear23 megpróbálta kihúzni Bokros dokiból, hogy ki az a rejtélyes ügyfele, aki a FÉG kalasnyikov-licenceit birtokolja, de nem járt sikerrel. Ügyvédi titoktartás, ugye.
Úgy másfél-két évvel ezelőtt mondta Swordmanus, hogy létezik a FÉG Defense Systems, küldjem el az önéletrajzom.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Kojak »

FÉG.jpg
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Nemtom, belefér-e így a szabályokba, de van itt egy könyv, ami hátha érdekel valakit. Semmi közöm hozzá, csak jó szándékkal teszem ide.
https://dianaantikvarium.hu/vadaszat/19 ... sqWDGyQTqI
MODIK! Légyszi dobjátok ki, ha nem stimmel ezen a módon.
Köszi!
jhv
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.07.31. 18:03
Még a régi kéken WildBear23 megpróbálta kihúzni Bokros dokiból, hogy ki az a rejtélyes ügyfele, aki a FÉG kalasnyikov-licenceit birtokolja, de nem járt sikerrel. Ügyvédi titoktartás, ugye.
Igazából azt akartam megtudni, hogy milyen licenc létezik még, merthogy a szabadalmi oltalom 20 év után lejár, szóvédjegynek, használati mintaoltalomnak meg nincs nyoma.. de bizonyára a Magyar Köztársaság tudja, hogy miért fizettek rengeteg pénzt.........
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

tornas78 írta: 2022.07.30. 20:47 Ezek a FÉG iratok mikor lesznek nyilvánosak? Mitől nem nyilvános és ki dönt efelől ezesetben?
Nem mostanában, többet nem mondhatok, illetve kolléga linkelte a nyilvános részt. De jó kezekben vannak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szia Bel!

Jó összeállítás szomorú esetekről, és jó kis kedvcsináló a versenyhez!

(Ezen a részen mondjuk felröhögtem: "2001 március 25-én Kyanguliban (Kenya) 2 diáknak nem ízlett a menza, ezért felgyújtották az iskolát 15 liter benzinnel" - WTF?? Őrültek voltak, vagy ott ez a szokás?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2022.08.17. 16:06 Sziasztok,

"A fegyver-e az igazán veszélyes?"

Bel
Szia Bel,

"Egy másik kontinensen úgy gondolták, hogy politikailag korrektebb anonimizálni ezeket a történeteket a versenyen belül."

Hangsúlyozottan kívülálló és szubjektív véleményem (mivel nem lövök se IDPA-t, sem más dinamikus ágat): szerintem ez a jó döntés. Nem polkorrektségből - nem is lehetne abból, mert a polkorrektság vallási, etnikai vagy kulturális közösségek megsértését igyekszik elkerülni - itt meg nem erről van szó. Egész egyszerűen nem tartom ízléses dolognak megtörtént tömeggyilkosságok, tragédiák helyszíneit nevesíteni egy verseny pályáján, akkor is ha tényleg abszolút jóhiszeműség van a dolog mögött. Nincs különösebb indok, egyszerűen szerintem ez nem helyes.

(Mod: egyébként a kezdeményezés lényegét, és edukációs jellegét meg abszolút értem és fegyvertartóként magam is támogatom. Az egy szem versenyeden is amin részt vettem, nagyon élveztem az életszagú pályákat! Sokkal több rendszeresen gyakorló fegyvertartóra, sőt, inkább fegyverviselőre volna szükségünk a mai világban. Sajnos mind keleten mind nyugaton más-más ideológiával és előjellel, de fokozatosan egyre jobban szűkítik a polgárok szabadságjogait, közte a fegyvertartásét és fegyverviselését is.)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2022.08.17. 16:40 Szia Bel,

"Egy másik kontinensen úgy gondolták, hogy politikailag korrektebb anonimizálni ezeket a történeteket a versenyen belül."

Hangsúlyozottan kívülálló és szubjektív véleményem (mivel nem lövök se IDPA-t, sem más dinamikus ágat): szerintem ez a jó döntés. Nem polkorrektségből - nem is lehetne abból, mert a polkorrektság vallási, etnikai vagy kulturális közösségek megsértését igyekszik elkerülni - itt meg nem erről van szó. Egész egyszerűen nem tartom ízléses dolognak megtörtént tömeggyilkosságok, tragédiák helyszíneit nevesíteni egy verseny pályáján, akkor is ha tényleg abszolút jóhiszeműség van a dolog mögött. Nincs különösebb indok, egyszerűen szerintem ez nem helyes.

(Mod: egyébként a kezdeményezés lényegét, és edukációs jellegét meg abszolút értem és fegyvertartóként magam is támogatom. Az egy szem versenyeden is amin részt vettem, nagyon élveztem az életszagú pályákat! Sokkal több rendszeresen gyakorló fegyvertartóra, sőt, inkább fegyverviselőre volna szükségünk a mai világban. Sajnos mind keleten mind nyugaton más-más ideológiával és előjellel, de fokozatosan egyre jobban szűkítik a polgárok szabadságjogait, közte a fegyvertartásét és fegyverviselését is.)
Igen, a linkeket amikor először láttam a kiírásokban, én is mondtam Belnek, hogy olyan morbidnak tűnnek. Nem tudtam megindokolni pontosan miért, meg azóta se tudtam megfogalmazni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2022.08.17. 17:37 Igen, a linkeket amikor először láttam a kiírásokban, én is mondtam Belnek, hogy olyan morbidnak tűnnek. Nem tudtam megindokolni pontosan miért, meg azóta se tudtam megfogalmazni.
Talán mert morbidak? :roll: :( nem feltétlenül baj, ha egy deklaráltan önvédelemrol szóló sportban nem vidámak a pályák.

Léteznek más dinamikus sportágak, pl az IPSC, ami sokkal
Inkább a funról, és a technikáról szól, és kerülendő a leghalványabb utalás is valós eseményekre - ez nem az.

Mindkét megközelítésnek látom a légjogosultságát. IMHO Békésen megférnek egymás mellett.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2022.08.17. 17:37 Igen, a linkeket amikor először láttam a kiírásokban, én is mondtam Belnek, hogy olyan morbidnak tűnnek. Nem tudtam megindokolni pontosan miért, meg azóta se tudtam megfogalmazni.
Hát.. pedig a való élet hozta létre ezeket a szitukat.
Szvsz nincs azzal semmi baj, hogy megtörtént helyzeteket és eseteket "játszunk újra".
Mellesleg választ kapunk a "mi lett volna ha.. [jelen van egy fegyveres civil]" kérdésre.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2022.08.17. 18:38 Talán mert morbidak? :roll: :( nem feltétlenül baj, ha egy deklaráltan önvédelemrol szóló sportban nem vidámak a pályák.

Léteznek más dinamikus sportágak, pl az IPSC, ami sokkal
Inkább a funról, és a technikáról szól, és kerülendő a leghalványabb utalás is valós eseményekre - ez nem az.

Mindkét megközelítésnek látom a légjogosultságát. IMHO Békésen megférnek egymás mellett.
Nem azt mondtam, hogy tiltakozom ellene. Csak hogy fura érzésem van tőle. Valószínűleg, mert realisztikusabb így az egészm
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ! Kaliber 2022. Szeptember (293.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... ember-293/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ! Kaliber 2022/Október (294.)

Tartalma:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... tober-294/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ! Kaliber 2022/november (295.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... ember-295/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Üdv Urak, Németh Zoltán, aki a lövészetvezetős könyvet írja, itt van köztünk? Vennék könyvet, dedikálva, ha lehet. Köszi!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2022.11.02. 15:10 Üdv Urak, Németh Zoltán, aki a lövészetvezetős könyvet írja, itt van köztünk? Vennék könyvet, dedikálva, ha lehet. Köszi!
Főtitkári tájékoztató - "Gondolatok a lövészetvezetésről" című kiskönyv megjelenéséről:

"Tisztelt Sporttársak,

Tájékoztatlak Titeket, hogy megjelent Németh Zoltán sporttársunk »Gondolatok a lövészetvezetésről« című kiskönyve, érdeklődők a szerzőnél a nemethzoltan178@gmail.com email címén kaphatnak bővebb információt.

2022.07.21.

Haiszky Ernő Zoltán
MDLSZ főtitkár"


Egyébként köszönöm: most szereztem tudomást a létezéséről.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2022.11.02. 15:28 Főtitkári tájékoztató - "Gondolatok a lövészetvezetésről" című kiskönyv megjelenéséről:

"Tisztelt Sporttársak,

Tájékoztatlak Titeket, hogy megjelent Németh Zoltán sporttársunk »Gondolatok a lövészetvezetésről« című kiskönyve, érdeklődők a szerzőnél a nemethzoltan178@gmail.com email címén kaphatnak bővebb információt.

2022.07.21.

Haiszky Ernő Zoltán
MDLSZ főtitkár"


Egyébként köszönöm: most szereztem tudomást a létezéséről.
Köszi, írok neki!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Közérdekű kérdés Panzerkommanderhez:
2023-as Évkönyv mikorra várható?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: AndyA »

swordmanus írta: 2022.11.06. 21:09 Közérdekű kérdés Panzerkommanderhez:
2023-as Évkönyv mikorra várható?
Nem inkább Generalfeldmarschall? :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2022.11.06. 21:09 Közérdekű kérdés Panzerkommanderhez:
2023-as Évkönyv mikorra várható?
Nyomdának leadva, már nyomják.

(November közepén szokott érkezni kb. az újságárusokhoz, előfizetőknek meg tömbökben a következő hetekben.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2022.11.07. 05:48 Nyomdának leadva, már nyomják.

(November közepén szokott érkezni kb. az újságárusokhoz, előfizetőknek meg tömbökben a következő hetekben.)
Az jó, akkor a TDK konferencián a kezébe tudom adni a beadandó dolgozatom a konzulensemnek. :-D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Tisztelt Fórumtársak!
Poresz írta: 2022.11.02. 15:28 Főtitkári tájékoztató - "Gondolatok a lövészetvezetésről" című kiskönyv megjelenéséről:

"Tisztelt Sporttársak,

Tájékoztatlak Titeket, hogy megjelent Németh Zoltán sporttársunk »Gondolatok a lövészetvezetésről« című kiskönyve, érdeklődők a szerzőnél a nemethzoltan178@gmail.com email címén kaphatnak bővebb információt.

2022.07.21.

Haiszky Ernő Zoltán
MDLSZ főtitkár"
Az MDLSz.com-on megjelent főtitkári tájékoztatóban található elérhetőségen felvettem a kapcsolatot a könyv szerzőjével, Németh Zoltán úrral. Tudtával és jóváhagyásával továbbadom a megkeresésemre adott válaszát:
  • A könyv elsősorban a Frommer és az M-Zéro fegyverboltokban érhető el, ára egységesen 4.000 (négyezer) forint.
  • A Frommer fegyverboltban van nagyobb mennyiségű könyv; az M-Zéro fegyverboltban javasolt előbb érdeklődni a készletről az esetleges kellemetlenségek elkerülése érdekében.
  • A szerző szívesen dedikálja a könyvet, praktikusan ez úgy a legegyszerűbb, ha tőle rendelik meg.
  • A könyv ára így is 4.000 Ft + postaköltség. Utánvétel vagy átutalást követően levélként feladás a lehetséges célba juttatási mód. Egyeztetést követően a könyv személyesen is átvehető.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2022.11.08. 14:09 Tisztelt Fórumtársak!

Az MDLSz.com-on megjelent főtitkári tájékoztatóban található elérhetőségen felvettem a kapcsolatot a könyv szerzőjével, Németh Zoltán úrral. Tudtával és jóváhagyásával továbbadom a megkeresésemre adott válaszát:
  • A könyv elsősorban a Frommer és az M-Zéro fegyverboltokban érhető el, ára egységesen 4.000 (négyezer) forint.
  • A Frommer fegyverboltban van nagyobb mennyiségű könyv; az M-Zéro fegyverboltban javasolt előbb érdeklődni a készletről az esetleges kellemetlenségek elkerülése érdekében.
  • A szerző szívesen dedikálja a könyvet, praktikusan ez úgy a legegyszerűbb, ha tőle rendelik meg.
  • A könyv ára így is 4.000 Ft + postaköltség. Utánvétel vagy átutalást követően levélként feladás a lehetséges célba juttatási mód. Egyeztetést követően a könyv személyesen is átvehető.
Én ma kaptam meg. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ! Kaliber Évkönyv 2023 - !!! A JÖVŐ ÉVRE ELŐFIZETŐK SZÁMÁRA INGYENESEN POSTÁZZUK!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... onyv-2023/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ! Kaliber 2022. December (296.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... ember-296/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

ÚJ! Kaliber 2022. December (296.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... ember-296/


Kép
[/quote]

???
20221128_194718.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2022.11.28. 19:40 ÚJ! Kaliber 2022. December (296.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... ember-296/


Kép
???20221128_194718.jpg
[/quote]

Hháháhá, sosem voltam jó matekból (de ezek szerint a szerző sem), tényleg, szép találat!

2x8>15
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2022.11.29. 16:48 ???20221128_194718.jpg
Hháháhá, sosem voltam jó matekból (de ezek szerint a szerző sem), tényleg, szép találat!

2x8>15
[/quote]

Hát mondjuk te egy szánalmas amatőr vagy :lol: :lol: :lol:
20221129_194351.jpg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

waltherlg400 írta: 2022.11.29. 19:44
Hát mondjuk te egy szánalmas amatőr vagy :lol: :lol: :lol: 20221129_194351.jpg
Itt ezt úgy mondjuk, hogy LKNBF
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Fortitu írta: 2022.11.29. 19:54 Itt ezt úgy mondjuk, hogy LKNBF
Ezt a röviditést már láttam de nem tudom mit jelent :(
(azért az sztfo-t tudom)
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: pogessor »

waltherlg400 írta: 2022.11.29. 20:01 Ezt a röviditést már láttam de nem tudom mit jelent :(
LőKészség Nélküli BalF...ácán
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

pogessor írta: 2022.11.29. 20:05 LőKészség Nélküli BalF...ácán
Thx, jó tudni
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Hátha van itt, akit érdekel. Érdemes belenézni a tartalomjegyzékbe.
https://szaktudas.hu/webshop/191-a-vada ... oPSk5o9guw
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2022.12.11. 12:06 Hátha van itt, akit érdekel. Érdemes belenézni a tartalomjegyzékbe.
https://szaktudas.hu/webshop/191-a-vada ... oPSk5o9guw
Nekem nem sokat segített.
Kb olyan szintű, hogy a távcső felszerelésnél számolni.kell a fellépő erőhatásokkal. Ennyi. Ok de mégis milyen elvek mentén, mik az alapszabályok, a lőszer energiáját, a fegyver és a távcső tömegét figyelembe véve? Egy tankönyvtől az ember kb ilyen útmutatásokat várna, de ez megmarad az elsö mondat szintjén.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2022.12.11. 12:22 Nekem nem sokat segített.
Kb olyan szintű, hogy a távcső felszerelésnél számolni.kell a fellépő erőhatásokkal. Ennyi. Ok de mégis milyen elvek mentén, mik az alapszabályok, a lőszer energiáját, a fegyver és a távcső tömegét figyelembe véve? Egy tankönyvtől az ember kb ilyen útmutatásokat várna, de ez megmarad az elsö mondat szintjén.
Nem volt a kezemben soha, csak a tartalomjegyzék olyan mindenre kiterjedőnek tűnt.
Én most ezt kaptam:
IMG_20221211_205552_244.jpg
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2022.12.11. 20:52 Nem volt a kezemben soha, csak a tartalomjegyzék olyan mindenre kiterjedőnek tűnt.
Én most ezt kaptam:IMG_20221211_205552_244.jpg
Alapmű. ;)
20221211_214505.jpg
20221211_214505.jpg (148.17 KiB) Megtekintve 15850 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2022.12.11. 12:06 Hátha van itt, akit érdekel. Érdemes belenézni a tartalomjegyzékbe.
https://szaktudas.hu/webshop/191-a-vada ... oPSk5o9guw
GoZs fórumtárs még egyetemista koromban a legszigorúbban megtiltotta, hogy akár csak belenézzek ebbe a könyvbe.
zora írta: 2022.12.11. 12:22 Nekem nem sokat segített.
Kb olyan szintű, hogy a távcső felszerelésnél számolni.kell a fellépő erőhatásokkal. Ennyi. Ok de mégis milyen elvek mentén, mik az alapszabályok, a lőszer energiáját, a fegyver és a távcső tömegét figyelembe véve? Egy tankönyvtől az ember kb ilyen útmutatásokat várna, de ez megmarad az első mondat szintjén.
Na igen.
Analógia: "Egyedül érzed magad? Szerezz barátokat!" - Nem mondod! Erre egyedül soha rá nem jövök! → Nem a "Mit?" a kérdés, hanem a "Hogyan?" Általában sokat segít belőni valakinek az értelmi képességeit, hogy mennyire közhelyes tanácsot ad, és felismeri-e azt, hogy az igazi segítség a "Hogyan?"-ra adott válasz.
Azonosítani kell a célközönséget, számba kell venni az előismereteit, és ennek megfelelően kell önállóan végrehajtható lépésekig lebontani a mondandónkat.
WildBear23 írta: 2022.12.11. 21:46 Alapmű. ;)
Az: mind pozitív, mind negatív értelemben. Ismeretterjesztésnek jó, de a tudás alapozásához önmagában elégtelen.
Megjegyzem az Öveges-féle Elektrotechnika, amit szakközépiskolásoknak írt, már dolgozó mérnökként is tudott nekem újat mondani. Valószínűleg nem Öveges professzoron múlt, hogy A fegyverek fizikája messze az elvárásaim alatt maradt (még gimis szemmel is).
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

jó ha van írta: 2022.12.11. 20:52 Nem volt a kezemben soha, csak a tartalomjegyzék olyan mindenre kiterjedőnek tűnt.
Én most ezt kaptam:IMG_20221211_205552_244.jpg
Valami számolós példák nincsenek benne?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2022.12.14. 12:19 GoZs fórumtárs még egyetemista koromban a legszigorúbban megtiltotta, hogy akár csak belenézzek ebbe a könyvbe.

Na igen.
Analógia: "Egyedül érzed magad? Szerezz barátokat!" - Nem mondod! Erre egyedül soha rá nem jövök! → Nem a "Mit?" a kérdés, hanem a "Hogyan?" Általában sokat segít belőni valakinek az értelmi képességeit, hogy mennyire közhelyes tanácsot ad, és felismeri-e azt, hogy az igazi segítség a "Hogyan?"-ra adott válasz.
Azonosítani kell a célközönséget, számba kell venni az előismereteit, és ennek megfelelően kell önállóan végrehajtható lépésekig lebontani a mondandónkat.

Az: mind pozitív, mind negatív értelemben. Ismeretterjesztésnek jó, de a tudás alapozásához önmagában elégtelen.
Megjegyzem az Öveges-féle Elektrotechnika, amit szakközépiskolásoknak írt, már dolgozó mérnökként is tudott nekem újat mondani. Valószínűleg nem Öveges professzoron múlt, hogy A fegyverek fizikája messze az elvárásaim alatt maradt (még gimis szemmel is).
Igen.
Nagyon fontosnak tartom, hogy mindig az aktuális célközönséghez igazítsuk a mondandónkat.
Máshogy mondod el a HIV/AIDS mibenlétét egy iskolás gyereknek, egy orvosnak, és egy prostituáltnak. :-)
Öveges prof. szerintem ezt nagyon jól csinálta.
Én általános iskola 7-8 osztályban olvastam a Fegyverek fizikáját, számomra sok új, érdekes dolog volt benne.
(Szerintem egy átlagos felnőttnek még mindig sok újat mondana.. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2022.12.14. 13:16 Nagyon fontosnak tartom, hogy mindig az aktuális célközönséghez igazítsuk a mondandónkat.
Máshogy mondod el a HIV/AIDS mibenlétét egy iskolás gyereknek, egy orvosnak, és egy prostituáltnak. :-)
Példa a saját életemből. Tervezek egy alkatrészt.
Az esztergályosnak odaadom a rajzot, megnézi milyen anyagminőség, és a tapasztalata alapján kapásból tudja, hogy melyik a megfelelő fordulatszám, előtolás, fogásmélység, és szerszám. Nekem gépészmérnökként nála magasabb szintű képesítésem van, mégis fél napig számolok és katalógusokat bújok, hogy önmagam számára legyen egy művelettervem. - Mert őt ezért fizetik és évek, évtizedek óta ezt csinálja nyolc órában, én pedig jó, ha tíz évente egyszer csinálok ilyet.
Első esetben olyan előismeretek vannak, hogy a konstrukció dokumentációja mellé semmilyen technológia információt nem kell adnom, második esetben pedig azt is elő kell állítanom. Harmadik esetben - pl. orvos fórumtárs - pedig azt sem értik, miről írtam most.

Egyébként nem árt, ha az embernek jó memóriája van, és vissza tud emlékezni arra, amikor még nem tudta amit most tud. Már fél siker, amikor magyarázni kell.
WildBear23 írta: 2022.12.14. 13:16 Én általános iskola 7-8 osztályban olvastam a Fegyverek fizikáját, számomra sok új, érdekes dolog volt benne.
(Szerintem egy átlagos felnőttnek még mindig sok újat mondana.. :)
Igen, mert - minden leszólás nélkül, csak tárgyilagosan értékelve - legtöbb felnőtt 7-8. osztályos szinten van a könyv tematikája terén. Ettől még lehet pl. durvajó ügyvéd.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Könyvajánló – Gondolatok a lövészetvezetésről?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/konyva ... ezetesrol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.01.17. 06:39 ÚJ CIKK! Könyvajánló – Gondolatok a lövészetvezetésről?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/konyva ... ezetesrol/


Kép
Szikszay Tamás “Lövész Iskola” könyvéről született már hasonló ajánló/kritika?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.01.17. 20:23 Szikszay Tamás “Lövész Iskola” könyvéről született már hasonló ajánló/kritika?
És Simonyiéról ("A Mesterlövész")?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.01.17. 20:23 Szikszay Tamás “Lövész Iskola” könyvéről született már hasonló ajánló/kritika?
Arról született, amit megveszek vagy kezembe kerül vagy elküldik nekem, és van is kedvem róla írni.

Lásd pl:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/konyv- ... vercsalad/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.01.18. 07:17 Arról született, amit megveszek vagy kezembe kerül vagy elküldik nekem, és van is kedvem róla írni.

Lásd pl:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/konyv- ... vercsalad/
Szívesen kölcsönadom. Nyilván van egypár “de”, mint mindig, amikor erős véleményekkel rendelkezik a szerző, de szerintem érdemes elolvasni. Nem bántam meg - most olvasom újra.

Ha úgy kényelmesebb, írhatom én is 8-) Mindentől függetlenül szívesen kölcsönadom.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.01.18. 08:26 Szívesen kölcsönadom. Nyilván van egypár “de”, mint mindig, amikor erős véleményekkel rendelkezik a szerző, de szerintem érdemes elolvasni. Nem bántam meg - most olvasom újra.

Ha úgy kényelmesebb, írhatom én is 8-) Mindentől függetlenül szívesen kölcsönadom.
Abszolút köszi a felajánlást, ne mindig csak engem gyűlöljenek:-))

A kaliber kukac direxmedia ponthu címre várnám soxeretettel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2023.01.17. 06:39 ÚJ CIKK! Könyvajánló – Gondolatok a lövészetvezetésről?

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/konyva ... ezetesrol/


Kép
A könyvajánló jól sikerült. 👍
Ha lenne időm,akkor nosztalgiából, biztosan elolvasnám a könyvecskét.
(Születésnapomra (október közepe)kaptam, egy nagyméretű képes-könyvet, már háromszor nekiálltam, de még átlapozni sem tudtam... Azóta a könyv sarkát ,már a három és fél hónapos kölyök puli is megrágta😏)
IMG_20221224_134338.jpg
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ! Kaliber 2023. március (299.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... rcius-299/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: theHassan »

gvass1 írta: 2023.01.18. 09:41 Abszolút köszi a felajánlást, ne mindig csak engem gyűlöljenek:-))

A kaliber kukac direxmedia ponthu címre várnám soxeretettel.
Kölcsönadás szinten én is beszállhatok, recenziót nem írnék. A véleményem röviden annyi, hogy a szakmai tartalom nekem tetszik, de a szerkesztés nem. Többet érdemelt volna.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

theHassan írta: 2023.02.25. 19:39 Kölcsönadás szinten én is beszállhatok, recenziót nem írnék. A véleményem röviden annyi, hogy a szakmai tartalom nekem tetszik, de a szerkesztés nem. Többet érdemelt volna.
Szia, nagyjából egyetértek. De a szerkesztési, tördelési hiányosságok ellenére is ajánlom.

Nem felejtettem el a vállalást. A könyv eddig 3 fórumtársat is megjárt ;) hamarosan visszakerül, és már írom is a kritikát. Azért jobb nem emlékezetből csinálni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

theHassan írta: 2023.02.25. 19:39 Kölcsönadás szinten én is beszállhatok, recenziót nem írnék. A véleményem röviden annyi, hogy a szakmai tartalom nekem tetszik, de a szerkesztés nem. Többet érdemelt volna.
Elég sok, 100-150 oldal terjedelmű munkát olvasok, és időnként opponálok: szinte mindegyikre igaz, hogy lehetett volna még valamit beleírni, kitérni valamire, stb., de meg kell húzni valahol a határt.
Egy alapos review nem ártott volna, mert akadtak benne nyelvtani, és fogalmazásbeli hibák.
De ez nem szépirodalom, a hibák nem értelemzavaróak, a szakmai része szerintem rendben van.
(A csaj is csini benne ;) )

Úgyhogy én mindenkinek ajánlom, Petyának pedig köszönet a kölcsönadásért!👍🤜🤛🙂

Üdv egy a háromból
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Bruno Hespeler: A vadászat kézikönyve → Ismeri és olvasta valaki? Milyen minőségű szakirodalom? Tűrhető a fordítás, vagy német szakos bölcsészlányka ezzel keresett zsebpénzt?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Könyvajánló: A Mesterlövész (Simonyi Ottó r. ezredes könyve)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/konyva ... terlovesz/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.04.20. 06:15 ÚJ CIKK! Könyvajánló: A Mesterlövész (Simonyi Ottó r. ezredes könyve)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/konyva ... terlovesz/



Kép
Ez bitang jó lett - instant kedvcsináló! Kell az a könyv.

Nem felejtettem el a Szikszay-féle könyvajánlót - hamarosan visszakapom egyik fórumtárstól a példányomat, és elfogynak a kifogásaim.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.04.20. 08:03 Ez bitang jó lett - instant kedvcsináló! Kell az a könyv.
Úgy.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Biztos átsiklottam fölötte, de épp csak azt nem sikerült megtalálni, hogy hol lehet megrendelni.
Egy vadászbolt oldalán fent volt, de ott elfogyott.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

hegyespenge írta: 2023.04.21. 06:41 Biztos átsiklottam fölötte, de épp csak azt nem sikerült megtalálni, hogy hol lehet megrendelni.
Egy vadászbolt oldalán fent volt, de ott elfogyott.
Mert ezt én sem tudom.

Állítólag az egyik ismert Pesti fegyverboltban kapható.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2023.04.21. 06:43 Mert ezt én sem tudom.
Sziasztok,

Epp most kerdeztem meg: nagyon korlatozott mennyiseg erheto el belole, messenger-en irjatok neki (Simonyi Otto), ott lehet megrendelni.

Bel
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

bel írta: 2023.04.21. 09:56 Sziasztok,

Epp most kerdeztem meg: nagyon korlatozott mennyiseg erheto el belole, messenger-en irjatok neki (Simonyi Otto), ott lehet megrendelni.

Bel
Köszönet az információért!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

bel írta: 2023.04.21. 09:56 Sziasztok,

Epp most kerdeztem meg: nagyon korlatozott mennyiseg erheto el belole, messenger-en irjatok neki (Simonyi Otto), ott lehet megrendelni.

Bel
Nekem majd petya kölcsön adja! 357 napra... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.04.21. 23:09 Nekem majd petya kölcsön adja! 357 napra... :lol:
Már csak 44 napos határidőt vállalok :twisted:
76A15C14-9763-48AB-9743-E6443E708D60.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.04.21. 23:38 Már csak 44 napos határidőt vállalok :twisted:

76A15C14-9763-48AB-9743-E6443E708D60.jpeg
Hát a 454 napos terminus?😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.04.22. 12:55 Hát a 454 napos terminus?😁
Ha sokat okoskodsz, akkor 5.6 nap lesz az :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Petya357 írta: 2023.04.21. 23:38 Már csak 44 napos határidőt vállalok :twisted:

76A15C14-9763-48AB-9743-E6443E708D60.jpeg
Woww szép darab! :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.04.22. 20:20 Ha sokat okoskodsz, akkor 5.6 nap lesz az :mrgreen:
5,6x51? :mrgreen:
Swordnél 5,6x39 lenne, nálad nem tudom... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

jó ha van írta: 2023.04.22. 22:11 5,6x51? :mrgreen:
Swordnél 5,6x39 lenne, nálad nem tudom... :lol:
Nálam? 5,6? 5,56x45 helyett is inkább 5,45x39, vagy inkább 7,62x39. :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ! Kaliber 2023/Május (301.)


Felhívom a figyelmet Jog és Fegyver rovatra, mely már régóta nem hozott ennyire durva ügyeket. Nyugtató előtte felettébb ajánlott!


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... majus-301/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

bel írta: 2023.04.21. 09:56 Sziasztok,

Epp most kerdeztem meg: nagyon korlatozott mennyiseg erheto el belole, messenger-en irjatok neki (Simonyi Otto), ott lehet megrendelni.

Bel
+1
Írtam neki messzendzseren, másnap küldött egy díjbekérőt szállítási költséggel, pár nap múlva Fokszposzt kihozza.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Meg is érkezett. Jó nehéz, van benne anyag...
Csatolmányok
IMG_20230504_174332.jpg
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.28. 05:39 +1
Írtam neki messzendzseren, másnap küldött egy díjbekérőt szállítási költséggel, pár nap múlva Fokszposzt kihozza.
Nekem is megjött, méghozzá egy dedikált példány! Nem tudom mivel érdemeltem ki, de nagyon jól esett.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Igen, nekem is volt benne pár szó és autogram. Mondhatnám, egyszer sokat fog érni, de már most is.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah mégegyszer megpróbálom aztán elengedem.
Valaki aki kapott könyvet az írna neki a nevemben, hogy szeretnék egyet. 3 hete írtam neki kb messengeren, (bel írt neki) privátban, de semmi reakció.
Előre is köszi.

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.05. 01:41 Igen, nekem is volt benne pár szó és autogram. Mondhatnám, egyszer sokat fog érni, de már most is.
"..."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: qqriq »

me too :|
valoszinuleg a facebook ugy gondolta hogy spemelunk :(
TurboP írta: 2023.05.08. 14:22 Nah mégegyszer megpróbálom aztán elengedem.
Valaki aki kapott könyvet az írna neki a nevemben, hogy szeretnék egyet. 3 hete írtam neki kb messengeren, (bel írt neki) privátban, de semmi reakció.
Előre is köszi.
ingyom bingyom tálib-e?
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Látom, itt is teret nyer a "me too" mozgalom...
Küldjetek valami privát elérhetőséget, aztán szólok az asszonynak, küldje tovább.
A nagybátyám ismerőse a Facén a Simonyi mester, lehet, hogy emiatt nem dobta a spam-be? Nem értek hozzá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ! Megjelent a LEGFRISSEBB Kaliber 2023/JÚNIUS (302.)! Olvasd el, miről olvashatsz benne:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... unius-302/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése