Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderators: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Poresz
Veterán
Veterán

MIL-STD - ASSIST

Post by Poresz »

Aki amerikai katonai szabványokat kíván bújni, az itt böngészhet az ASSIST adatbázisban. Próbaképpen megkerestem a picatiny sín szabványát: MIL-STD 1913.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Re: Fegyveres szaksajtó, szakirodalom

Post by gvass1 »

ÚJ! Megjelent a Kaliber 291. (2022./július) lapszáma!

TARTALMA:
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... 22-julius/

Image
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

ÚJ! Kaliber 2022. augusztus (292.)

Tartalma:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... sztus-292/

Image
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
bcsob
Veterán
Veterán

Post by bcsob »

gvass1 wrote: 2022.07.27. 09:48 ÚJ! Kaliber 2022. augusztus (292.)

Tartalma:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-kali ... sztus-292/

"valamint az előfizetők is folyamatosan kapják!" - én valami kivételezett vagyok ha már 2 napja megkaptam? :D
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

bcsob wrote: 2022.07.27. 12:54 "valamint az előfizetők is folyamatosan kapják!" - én valami kivételezett vagyok ha már 2 napja megkaptam? :D
Mint az logikus, a Magyar Királyi Posta nem egyszerre viszi ki az ország minden pontjára, hanem kb. egy 5-7 napos intervallumon belül. Szükségszerűen néhányan előbb, néhányan később kapják meg. Én speciel tegnap kaptam csak...
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

Ilyen szép, közel négyszáz oldalas könyvet (benne 127 teljes oldalt elfoglaló illusztrációval, amiből ötöt ki is lehetett hajtogatni) adott ki 1979-ben a Honvédelmi Minisztérium a T-72 harckocsiról.

A hosszú időn át szigorúan titkos dokumentumként kezelt kötetből most az Antikvarium.hu legutóbbi aukcióján kelt el egy hiánytalan példány: 3 ezer forintról indulva egészen 166 ezerig licitáltak rá.
FB_IMG_1658952774321.jpg
FB_IMG_1658952774321.jpg (27.81 KiB) Viewed 1033 times
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Post by Blekk Rájgó »

WildBear23 wrote: 2022.07.27. 22:14 A hosszú időn át szigorúan titkos dokumentumként kezelt kötetből most az Antikvarium.hu legutóbbi aukcióján kelt el egy hiánytalan példány: 3 ezer forintról indulva egészen 166 ezerig licitáltak rá.
Remek. Jó tíz éve az elhagyott rétsági laktanya melletti szemétkupacból gyűjtöttem be egy hasonlóan jó állapotú példányt, többedmagammal egy bejáráskor.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

Blekk Rájgó wrote: 2022.07.28. 06:18 Remek. Jó tíz éve az elhagyott rétsági laktanya melletti szemétkupacból gyűjtöttem be egy hasonlóan jó állapotú példányt, többedmagammal egy bejáráskor.
Na, akkor már tudod, hogy sokat ér. ;)

Jó lenne ezeket a régi doksikat bescannelni, és feltenni a netre.
swordmanus
Veterán
Veterán

Post by swordmanus »

WildBear23 wrote: 2022.07.28. 06:37 Na, akkor már tudod, hogy sokat ér. ;)

Nem mondod... :-) Nemrég kaptam egy könyvek felfotózására szolgáló állványt egyébként, várom, hogy felavathassam! A lapom tárhelyét is nemrég sokszoroztam meg, hogy legyen hely.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

swordmanus wrote: 2022.07.28. 11:37 Nem mondod... :-) Nemrég kaptam egy könyvek felfotózására szolgáló állványt egyébként, várom, hogy felavathassam! A lapom tárhelyét is nemrég sokszoroztam meg, hogy legyen hely.
Igen, ezért nagy respekt Neked!!!!!!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Post by Blekk Rájgó »

WildBear23 wrote: 2022.07.28. 06:37 Na, akkor már tudod, hogy sokat ér. ;)

Nem ér sokat, csak lett két elvakult érdeklődő 😀.

Az elektronikus formába öntés a tervem, több más anyaggal együtt. Repro-fotózás lesz, szkennert használva durván törni kellene a könyveket. (Zrínyis jegyzetek, "szakácskönyv" stb.)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Post by AndyA »

Blekk Rájgó wrote: 2022.07.28. 20:25 Nem ér sokat, csak lett két elvakult érdeklődő 😀.

Az elektronikus formába öntés a tervem, több más anyaggal együtt. Repro-fotózás lesz, szkennert használva durván törni kellene a könyveket. (Zrínyis jegyzetek, "szakácskönyv" stb.)
Három.

Azaz négy... :D
swordmanus
Veterán
Veterán

Post by swordmanus »

Blekk Rájgó wrote: 2022.07.28. 20:25 Nem ér sokat, csak lett két elvakult érdeklődő 😀.

Ha nem berzenkedsz az ingyenes tudásmegosztás ellen, akkor szívesen megosztanám én is!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Post by Blekk Rájgó »

swordmanus wrote: 2022.07.28. 23:07 Ha nem berzenkedsz az ingyenes tudásmegosztás ellen, akkor szívesen megosztanám én is!
Nem berzenkedek, sőt egyenesen a híve vagyok, hogy az ilyen, aranyáron kínált “szemét" ingyen kerüljön a netre!

Egy példa: híradó doksik, egy kedves ismerős csinálja. Jópár anyag van tőlem a föltett holmikban, ingyen szabadon terjeszthető. www.katonairadiok.hu
swordmanus
Veterán
Veterán

Post by swordmanus »

Blekk Rájgó wrote: 2022.07.29. 07:25 Nem berzenkedek, sőt egyenesen a híve vagyok, hogy az ilyen, aranyáron kínált “szemét" ingyen kerüljön a netre!

Egy példa: híradó doksik, egy kedves ismerős csinálja. Jópár anyag van tőlem a föltett holmikban, ingyen szabadon terjeszthető. www.katonairadiok.hu
Szuper! :-)
Ha bármi megosztanivalód van, priviben megtalálsz!
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

Blekk Rájgó wrote: 2022.07.29. 07:25 Nem berzenkedek, sőt egyenesen a híve vagyok, hogy az ilyen, aranyáron kínált “szemét" ingyen kerüljön a netre!
Pontosan.

Ezek a régi doksik el fognak tünni, a Zrínyiből kiselejtezik, és vége.
Viszont ha pdf-ben felkerül a netre, onnantól örök életű lesz.

Ezért bíztattam Swordmanust, hogy nyugodtan nyomja rá a könyveket a scannerre, többet nyer "Az Ügy" azzal, hogy egy jó minőségű scan lesz belőle, mint hogy az az egy konkrét példány esetleg szétjön a kötésnél!

(Volt néhány olyan pdf, aminél nem volt eléggé szétnyitva a könyv, és olvashatatlan volt a lap belső harmada.)
Poresz
Veterán
Veterán

Post by Poresz »

WildBear23 wrote: 2022.07.29. 10:26 Ezek a régi doksik el fognak tünni, a Zrínyiből kiselejtezik, és vége.
Egyrészt bízok benne, hogy a Hadtörténeti Könyvtárban marad egy-két példány.
Másrészt jó lenne, ha digitalizálnák őket, védelemül az elkavarodás és a kíváncsi olvasók keze okozta kár ellen. Együttműködhetnének az Arcanummal (ez lenne a profi megoldás), vagy középiskolások (nyári) munkáját vehetnék igénybe.*

* OFF
Épp' szülővárosomban nyaralok. Július közepétől augusztus végéig nincs nyitva a könyvtár. Pont, amikor a legtöbb idő lenne ott olvasva hűsölni. (Szerencsére gimis koromban ez a nyári zárva tartás nem volt divat.) Nem hiszem el, hogy ne lehetne egy fő diplomás könyvtárossal és értelmesebb középiskolásokkal nyáron "üzemeltetni". - Mennyivel jobb lenne, mint fagyit gombócozni a tűző napon, vagy kasszázni!
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

Poresz wrote: 2022.07.29. 11:09 Egyrészt bízok benne, hogy a Hadtörténeti Könyvtárban marad egy-két példány.
Másrészt jó lenne, ha digitalizálnák őket, védelemül az elkavarodás és a kíváncsi olvasók keze okozta kár ellen. Együttműködhetnének az Arcanummal (ez lenne a profi megoldás), vagy középiskolások (nyári) munkáját vehetnék igénybe.*

* OFF
Épp' szülővárosomban nyaralok. Július közepétől augusztus végéig nincs nyitva a könyvtár. Pont, amikor a legtöbb idő lenne ott olvasva hűsölni. (Szerencsére gimis koromban ez a nyári zárva tartás nem volt divat.) Nem hiszem el, hogy ne lehetne egy fő diplomás könyvtárossal és értelmesebb középiskolásokkal nyáron "üzemeltetni". - Mennyivel jobb lenne, mint fagyit gombócozni a tűző napon, vagy kasszázni!
Jó ötlet amit írsz, érdemes lenne jelezni az illetékeseknek is.

Úgy vagyok vele, hogy ami egy helyen van meg, az elveszhet.
Láttam már pár közszférás selejtezést, amikor hozatták a konténert, és válogatás nélkül szórtak bele értékes dolgokat.

Most épp a Hadtörténeti Múzeumot zsuppolják ki a Várból, de a Hadtörténeti Könyvtár is követheti a sorsát.

Ami meg egyszer pdf-ben felkerül a netre, az örök életű.

Milyen jó lett volna, ha a FÉG, és a Lámpagyár íratait is bescannelik..
swordmanus
Veterán
Veterán

Post by swordmanus »

WildBear23 wrote: 2022.07.29. 11:26 Jó ötlet amit írsz, érdemes lenne jelezni az illetékeseknek is.

Úgy vagyok vele, hogy ami egy helyen van meg, az elveszhet.
Láttam már pár közszférás selejtezést, amikor hozatták a konténert, és válogatás nélkül szórtak bele értékes dolgokat.

Most épp a Hadtörténeti Múzeumot zsuppolják ki a Várból, de a Hadtörténeti Könyvtár is követheti a sorsát.

Ami meg egyszer pdf-ben felkerül a netre, az örök életű.

Milyen jó lett volna, ha a FÉG, és a Lámpagyár íratait is bescannelik..
Ami FÉG irat megmaradt, az már nem fog elveszni, csak nem nyilvános.
Amúgy amire gondoltok, az pont az 50 órás történetre van kitalálva, faluhelyen működik is.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Post by Blekk Rájgó »

WildBear23 wrote: 2022.07.29. 10:26 Pontosan.

Ezek a régi doksik el fognak tünni, a Zrínyiből kiselejtezik, és vége.

Ezért bíztattam Swordmanust, hogy nyugodtan nyomja rá a könyveket a scannerre, többet nyer "Az Ügy" azzal, hogy egy jó minőségű scan lesz belőle, mint hogy az az egy konkrét példány esetleg szétjön a kötésnél!

(Volt néhány olyan pdf, aminél nem volt eléggé szétnyitva a könyv, és olvashatatlan volt a lap belső harmada.)
A nálam lévők már biztonságban vannak.

A híradó doksikat se szkenneltem, hanem repróztam. A fúróállványba(nem röhögni!) ment a fényképezőgép, ehhez csak derékszögig kellett csak kinyitni a könyveket, üveglappal leszorítva az adott oldalt, nem törtek, ugyanakkor olvasható maradt.
tornas78
Fórumtag
Fórumtag

Post by tornas78 »

swordmanus wrote: 2022.07.29. 21:27 Ami FÉG irat megmaradt, az már nem fog elveszni, csak nem nyilvános.
Amúgy amire gondoltok, az pont az 50 órás történetre van kitalálva, faluhelyen működik is.
Ezek a FÉG iratok mikor lesznek nyilvánosak? Mitől nem nyilvános és ki dönt efelől ezesetben?
Mindenki vár valamit...
Poresz
Veterán
Veterán

Post by Poresz »

tornas78 wrote: 2022.07.30. 20:47 Ezek a FÉG iratok mikor lesznek nyilvánosak? Mitől nem nyilvános és ki dönt efelől ezesetben?
Ennyi mozaikom van:
2005 június: a FÉGARMY csődbe ment.
A gyárat Marnitz István (Fúzió-Pharma Rt.) vásárolta meg - nagyságrenddel a 3 milliárd forintos kikiáltási ár alatt -, hogy az eldózerolt gyár helyén logisztikai központ épüljön.
Igen ám, de a gyártelep köztársasági elnöki tartalék vagy mifene volt: a kémény (tájékozódási pont) és az igazgatói irodát (vezetési pont) rejtő épületet tilos volt bontani. Téphették a hajukat, hogy most akkor mi legyen vele. Ilyen a karma.
Hogy a FÉGARMY-t szőröstől-bőröstől megvette-e a Fúzió-Pharma Rt. vagy csak a telepet épületekkel, kihez jutottak a FÉG dokumentációi, azt nem tudom.
Ezután csend.
Még a régi kéken WildBear23 megpróbálta kihúzni Bokros dokiból, hogy ki az a rejtélyes ügyfele, aki a FÉG kalasnyikov-licenceit birtokolja, de nem járt sikerrel. Ügyvédi titoktartás, ugye.
Úgy másfél-két évvel ezelőtt mondta Swordmanus, hogy létezik a FÉG Defense Systems, küldjem el az önéletrajzom.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő

Post by Kojak »

FÉG.jpg
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Post by jó ha van »

Nemtom, belefér-e így a szabályokba, de van itt egy könyv, ami hátha érdekel valakit. Semmi közöm hozzá, csak jó szándékkal teszem ide.
https://dianaantikvarium.hu/vadaszat/19 ... sqWDGyQTqI
MODIK! Légyszi dobjátok ki, ha nem stimmel ezen a módon.
Köszi!
jhv
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

Poresz wrote: 2022.07.31. 18:03
Még a régi kéken WildBear23 megpróbálta kihúzni Bokros dokiból, hogy ki az a rejtélyes ügyfele, aki a FÉG kalasnyikov-licenceit birtokolja, de nem járt sikerrel. Ügyvédi titoktartás, ugye.
Igazából azt akartam megtudni, hogy milyen licenc létezik még, merthogy a szabadalmi oltalom 20 év után lejár, szóvédjegynek, használati mintaoltalomnak meg nincs nyoma.. de bizonyára a Magyar Köztársaság tudja, hogy miért fizettek rengeteg pénzt.........
swordmanus
Veterán
Veterán

Post by swordmanus »

tornas78 wrote: 2022.07.30. 20:47 Ezek a FÉG iratok mikor lesznek nyilvánosak? Mitől nem nyilvános és ki dönt efelől ezesetben?
Nem mostanában, többet nem mondhatok, illetve kolléga linkelte a nyilvános részt. De jó kezekben vannak.
Post Reply