Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderators: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

smith15
Kereskedő
Kereskedő

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Post by smith15 »

Ilyet se lehet ma már látni :D Bontatlan csomag, leveles lövedék :D

Image
sama
Veterán
Veterán

Post by sama »

Hi! Valaki nem tud valami videó hogy az Alfa revolver dobjáról hogy jön le az ejektor? Nagyon megkéne pucerászni a dobot az ml 41 én.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

sama wrote: 2022.06.25. 15:11 Hi! Valaki nem tud valami videó hogy az Alfa revolver dobjáról hogy jön le az ejektor? Nagyon megkéne pucerászni a dobot az ml 41 én.
Ne szedd szét, tönkreteszed! Simán áztasd be wd40-be.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán

Post by sama »

gvass1 wrote: 2022.06.25. 15:20 Ne szedd szét, tönkreteszed! Simán áztasd be wd40-be.
Akkor lehet hagyom csak rengeteg startpatron salak van alatta.
tornas78
Fórumtag
Fórumtag

Post by tornas78 »

gvass1 wrote: 2022.06.25. 15:20 Ne szedd szét, tönkreteszed! Simán áztasd be wd40-be.
…aztán kifújni sűrített levegővel (lehet kompresszoros vagy palackos is).
Mindenki vár valamit...
WildBear23
Veterán
Veterán

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Post by WildBear23 »

Az egyik magyarországi átalakítónál van féltucat, 20-as kaliberű egycsövűből átalakítot sniper, tokkal-vonóval-áfával-jaffával 95 pénz.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

WildBear23 wrote: 2022.06.30. 11:21 Az egyik magyarországi átalakítónál van féltucat, 20-as kaliberű egycsövűből átalakítot sniper, tokkal-vonóval-áfával-jaffával 95 pénz.
Egy kicsit pontosabban, plíz. Milyen "sniper" ez? A Művek elvileg szabadalommal bír a hátultöltős betétcsöves megoldásra, nem?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

gvass1 wrote: 2022.06.30. 11:22 Egy kicsit pontosabban, plíz. Milyen "sniper" ez? A Művek elvileg szabadalommal bír a hátultöltős betétcsöves megoldásra, nem?
A Művek gyártja/árulja, csak nem akartam kiírni a nevét, mert múltkor reklámnak vették és törölték.
FB_IMG_1656585907640.jpg
FB_IMG_1656585907640.jpg (40.84 KiB) Viewed 3740 times
FB_IMG_1656585918618.jpg
FB_IMG_1656585918618.jpg (7.79 KiB) Viewed 3740 times
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor

Post by Judge Dredd »

WildBear23 wrote: 2022.06.30. 12:47 A Művek gyártja/árulja, csak nem akartam kiírni a nevét, mert múltkor reklámnak vették és törölték.
FB_IMG_1656585907640.jpg
FB_IMG_1656585918618.jpg
Ha egyre gondolunk, akkor azt az AV-be tetted be, ami a magán hirdetéseknek van.
Amúgy ez sincs jó helyen, van startpatronos topik ;)
I am the law.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

Judge Dredd wrote: 2022.06.30. 12:51 Ha egyre gondolunk, akkor azt az AV-be tetted be, ami a magán hirdetéseknek van.
Amúgy ez sincs jó helyen, van startpatronos topik ;)
Egyre gondolunk! ;)
Köszi az átrakást! :)
mlaca
Veterán
Veterán

Post by mlaca »

WildBear23 wrote: 2022.06.30. 12:47 A Művek gyártja/árulja, csak nem akartam kiírni a nevét, mert múltkor reklámnak vették és törölték.
FB_IMG_1656585907640.jpg
FB_IMG_1656585918618.jpg
14:00 utánra írták a FB lapon, 13:27-kor ott voltam és már mindet elvitték, szal ne hívja Tibit senki :P
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

mlaca wrote: 2022.06.30. 15:10 14:00 utánra írták a FB lapon, 13:27-kor ott voltam és már mindet elvitték, szal ne hívja Tibit senki :P
Hatan rámozdultak? Vagy kereskedő vitte el?
mlaca
Veterán
Veterán

Post by mlaca »

WildBear23 wrote: 2022.06.30. 16:19 Hatan rámozdultak? Vagy kereskedő vitte el?
irreleváns, csecsre futottam :P
sidius
Fórumtag
Fórumtag

Post by sidius »

Pár tapasztalattal gazdagabb lettem a Bartal 22-es tulajdonosaként, mivel sikerült már két alkaklommal is lőtérre eljutni. Gondoltam leírom röviden, tán lesz akit érdekel.
Majdnem két éve nyüstölöm már az "üteget", Pobjeda patron és a H-N Baracuda, valamint a JSB 1,17g-od diaboloja bizonyultak a legjobban teljesítő kombinációknak. Ez 40 méter távolságon, távcsővel, megtámasztva, nagyjából 10 forintost lefedő szórásképet jelent, ami biztosan ennél is jobb lenne állványba fogva. Az értelmes lőtáv megítélésem szerint 50 méter ezzel a felállással. Ma ezt sikerült is kipróbálni, és bár lőlapot nem használtunk, 8 cm-es kör alakú bukócélt 50 méterről nem kihívás ledönteni vele, gyakorlatilag 10-ből tízszer, de innentől már nagyon lefelé hajlik a pályaív: Ezután 70 méterről lőttem egy felfüggesztett, kb. levelezőlap nagyságú lemezre. Kezdetben alá találtam, jól látszott a domb oldalában. Itt már egy célmagassággal fölé kellett irányozni, de az alkalmanként élénk széllökések mellett is szinte mindig csendült a cél. Megpróbáltam hát némi lőporral segíteni a távolabbra törekvést. Először alaposan túlmértem, de végül 0,05g adagokkal "kiegyenesítettem" a röppályát, nagyjából célkeresztbe csapódott a lövedék. (Legközelebb lőlapra is elvégzem a kísérletet, de most mindössze három óránk volt, az idő meg ilyenkor nagyon szalad.)
Több dolog is meglepett, egyik, hogy a JSB diabolo jól tolerálja a lőportöltetet. Pici töltet ez, de mégiscsak szoknyás lövedékről van szó, azt hittem, majd esetleg sérül, vagy szakad is a szoknya. (A csőbe azért belekukkantottam minden újratöltés előtt.) A másik, hogy a jóval nehezebb H-N slug se sokkal tért el a diabolo viselkedésétől, pedig papírforma szerint némileg lassabbnak kéne lennie. Anyaga keményebb, hosszabban is fekszik a huzagba mint a diabolo, szerintem még kicsivel több löketet is elbírna, de erre már nem maradt idő. Kérdés, hogy meddig képes a finom huzagolás megfogni a lövedéket, mert ott lesz a töltet határa, de nem sokkal több lehet már benne. Bartal Béla bácsi a telefonban szintén ilyesmi nagyságrendeket mondott.
A startpatronhoz csak szappanozást használok, a töltethez meg juhfaggyút némi adalékkal, ami a mai próba után beválni látszik.
Közben még kaptam lehetőséget: 70 méterről egy Pietta Colttal két lövésből egyszer telibe találtam egy A4 lap méretű célt, a másik lövés centikkel mellé ment. Ezt jó eredménynek könyveltem el, tekintve, hogy mindössze kb. húsz revolveres lövés van a kezemben. Agyaggalamb próba is volt, bár nem terveztük. Nekem egy lövésem volt, egy találattal, persze daddy fokozaton. (Felém repülő korongra.) A többi lövést a lövész hobbitársamnak átengedtem, ő még most próbálta először a sörétest. Nekem gyerekként ez sokszor megadatott vadász nagyapám felügyelete alatt.
mlaca
Veterán
Veterán

Post by mlaca »

sidius wrote: 2022.07.09. 19:47 Pár tapasztalattal gazdagabb lettem a Bartal 22-es tulajdonosaként, mivel sikerült már két alkaklommal is lőtérre eljutni. Gondoltam leírom röviden, tán lesz akit érdekel.
Majdnem [...]
köszi a beszámolót, jó volt olvasni!
sidius
Fórumtag
Fórumtag

Post by sidius »

Örülök, ha hasznosnak ítélted!
Még van pár dolog, ami eszembe jutott, és érdekes lehet. Mivel a töltés kétféleképpen is elvégezhető, sokat lehet kísérletezni. A töltényűrbe töltés teljesen jó alap startpatronnal, de kevésbé jó, ha lőport is használunk. Először persze megpróbáltam a töltényűrből, de a felgyorsult lövedék mire a finom huzagba ér, már nem tud perdületet venni, inkább lehámozza a cső, és megy amerre lát. (Legalábbis én így vezettem le fejben a dolgot.) A legjobb a csőbe tölteni, a Bartalnál ez is könnyű, még a felszerelt távcső se nagy akadály és segédeszköz nélkül is megy. Ekkor eleve bevág a huzag a lövedékbe, és azonnal jó lesz a szórás. Lehet, hogy grízzel, fojtással, egyébbel csőszintbe emelve az ólmot már jobban működne, de ki még nem próbáltam.
Startpatronból feltétlenül a Pobjedát ajánlom, ha magában használjuk, akkor is. Sárgaréz hüvely, körbe írt V-betű fenékjelzés, jópár csomagolásban ugyanez van. A makkos réz hüvelye jóval kisebb szilárdságú, sokszor kilyukad, leválik a talpa, stb. Ez a sárgaréz hüvellyel csak elvétve fordul elő. Valamivel olcsóbb is ez utóbbi, de többnyire ugyanolyan egyenletes teljesítményűek. Az olcsó kifejezés relativizált, amúgy szerintem szemtelenül drága általában a startpatron (is).
Előfordul, hogy a töltényűrben leszakadt szoknya marad. Nagyon ritka, de JSB esetén is előfordult, talán két ezrelék arányban. Nem feltétlenül könnyű észrevenni, de minden töltéskor megnyomja a diabolo szoknyáját, és lehet keresni a problémát... Ha ez történik, egy 5,5-es kézbe fogott fúróval lehet kiügyeskedni. Minden esetre, ha egy lövés alig találja el a céltáblát is, vagy feltűnően eltéved, -rendszerint a hangja se stimmel- akkor lehet gyanakodni újratöltés előtt.
Mindenkinek jó lövészetet kívánok!
parazstaposo
Veterán
Veterán

Post by parazstaposo »

sidius wrote: 2022.07.10. 18:28 Örülök, ha hasznosnak ítélted!
Nekem régebben az RWS vált be JSB Heavy-vel. Akkor még talán nem is volt Popjeda, vagy nem találkoztam vele.
Ha minden összejött 40 méteren ötforintos szórása volt.

Fekete lőporral szívesen kipróbáltam volna, de nem volt rá lehetőségem.
tornas78
Fórumtag
Fórumtag

Post by tornas78 »

Nagyon pang most ez a startpatronos piac. Most jelenleg az Alfa ML széria sem kapható már hónapok óta. Eddig se nagyon volt bő a választék, amit én nem értek, hogy miért van ez így (értem én, hogy most “előválság” stb. van, de akkor sem értem…). Sok más kategóriából bőséges a választék, de ez a startpatronos téma eléggé mostohagyerek maradt. Vajon ez fog javulni pl. jövőre vagy úgy egyáltalán bármikor is?

Nyílván a startpatronos fegyverek kialakítása körül nincs túl sok választék. Revolver, egylövetű pisztoly és egylövetű puska forma jöhet szóba általában. De “nagyobb” darabszámban kapható startpatronos revolverpuskát nem láttam eddig. De el tudok képzelni egy olyan hasábtáras puskát (vagy akár pisztolyt is pl. Mauser C96 mintájára) is, amibe a megtöltött hasábtárat a tárban egy rugó alulról nyomja felfelé minden egyes ismétlésnél. Ha 5-6 lövetű a hasábtár, akkor lehet hogy a távcső opciója is megmaradhat a puskák esetében.
Kéretik figyelembe venni, hogy az utolsó sorokban csak fantáziáltam… :D
Mindenki vár valamit...
zora
Veterán
Veterán

Post by zora »

tornas78 wrote: 2022.07.10. 21:10 Nagyon pang most ez a startpatronos piac. Most jelenleg az Alfa ML széria sem kapható már hónapok óta. Eddig se nagyon volt bő a választék, amit én nem értek, hogy miért van ez így (értem én, hogy most “előválság” stb. van, de akkor sem értem…). Sok más kategóriából bőséges a választék, de ez a startpatronos téma eléggé mostohagyerek maradt. Vajon ez fog javulni pl. jövőre vagy úgy egyáltalán bármikor is?

Nyílván a startpatronos fegyverek kialakítása körül nincs túl sok választék. Revolver, egylövetű pisztoly és egylövetű puska forma jöhet szóba általában. De “nagyobb” darabszámban kapható startpatronos revolverpuskát nem láttam eddig. De el tudok képzelni egy olyan hasábtáras puskát (vagy akár pisztolyt is pl. Mauser C96 mintájára) is, amibe a megtöltött hasábtárat a tárban egy rugó alulról nyomja felfelé minden egyes ismétlésnél. Ha 5-6 lövetű a hasábtár, akkor lehet hogy a távcső opciója is megmaradhat a puskák esetében.
Kéretik figyelembe venni, hogy az utolsó sorokban csak fantáziáltam… :D
Szerintem most minden kapacitást a gumisok gyártására fordítanak. 23 jan 1től meglátjuk mi lesz.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag

Post by Versecki Csaba »

Üdv . Ezt a képet ismerős küldte,eladja és majd leirja amikor ráér hetekben mi ez , felismeritek melyik típus lesz ?
Attachments
d107a9e1b816494641474bf8932becbd.0.jpg
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

Versecki Csaba wrote: 2022.07.16. 19:33 Üdv . Ezt a képet ismerős küldte,eladja és majd leirja amikor ráér hetekben mi ez , felismeritek melyik típus lesz ?
http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/kand ... -meg-ujra/
mlaca
Veterán
Veterán

Post by mlaca »

Versecki Csaba wrote: 2022.07.16. 19:33 Üdv . Ezt a képet ismerős küldte,eladja és majd leirja amikor ráér hetekben mi ez , felismeritek melyik típus lesz ?
nyehehe, igazi klasszikus felvétel :P

https://mlzphoto.hu/wp-content/uploads/2021/07/1.jpg

bal felső sarokban vmi figyelemelterelő bizbasz, jobb alsóban láb :D
Fortitu
Veterán
Veterán

Post by Fortitu »

Apámnak nem volt szívem megmutatni ezt a képet...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

Fortitu wrote: 2022.07.16. 21:46 Apámnak nem volt szívem megmutatni ezt a képet...
Nem is a képet kell, hanem egy rendes légpuskát odaadni neki kipróbálni:-)
swordmanus
Veterán
Veterán

Post by swordmanus »

Tegnap volt szerencsém kipróbálni a muzeális AK-55-ösöm.
Pontosságot nem néztünk, pár próbalövés volt.
Volt aki most lőtt ilyesmivel először, ezzel együtt se volt kihívás bő 10 méterről a tányérnyi kartonlap. Egyszer volt, hogy felhúzáskor el is sült, szerencsére a felhúzás is lőirányba történt. Csett ellenben nem volt. Mókafaktor maximális.
A lövedékfogó egy 10 cm vastag szendvicspanel darab volt, aminek a fegyver felőli oldalán nem volt fenn a fémlemez, csak a meztelen hab volt. Ez a légfegyver lövedékeket gurulatmentesen elnyeli. Nos ezt is elnyelte, de túloldalt a fémen vicces dudorok keletkeztek, tehát a lemez éppen megfogta a lövedéket. talán sok-sok ugyanoda érkező találat átlyukasztaná, de csak talán, és ehhez rengeteg lövés kell. Szóval mindenkinek csak ajánlom ezt a könnyű, mobil lövedékfogó megoldást, 10 cm vastagságtól felfelé (légpuskához 5 cm is elég lehet), érdemes környékbeli szendvicspanelestől hulladékot kunyerálni. A lőlap is könnyen rögzíthető egy kis szeggel.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag

Post by Versecki Csaba »

mlaca wrote: 2022.07.16. 21:07 nyehehe, igazi klasszikus felvétel :P

https://mlzphoto.hu/wp-content/uploads/2021/07/1.jpg

bal felső sarokban vmi figyelemelterelő bizbasz, jobb alsóban láb :D
Genya nagy nyaraló garázsának szervíz - szerszámos részlege .Ezt a vasféleséget egy csóri hátsószomszédja adta oda neki letétbe amikor 7000 Ft kért tőle , ennyi maradt meg mert hirtelen elhunyt az adós ....
WildBear23
Veterán
Veterán

Bajkál Makarov

Post by WildBear23 »

A Combat Zone boltba érkezett egy adag orosz Makarov légpisztoly.
Stílusos kis full acél plinkingelő fegyver. 8-)

https://www.combat-zone.hu/index.php?ro ... cription=0
blint
Fórumtag
Fórumtag

Re: Bajkál Makarov

Post by blint »

WildBear23 wrote: 2022.07.18. 11:55 A Combat Zone boltba érkezett egy adag orosz Makarov légpisztoly.

A webes tartalomfelelős megint a toppon :)

Tárkapacitás 130db
Tömeg 770 kg
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag

Post by Kontrolle13 »

blint wrote: 2022.07.18. 22:16 A webes tartalomfelelős megint a toppon :)

Tárkapacitás 130db
Tömeg 770 kg
Miez? Valami új fejlesztésű Bojevaja Masina? :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Inkább harcos a kertben, mint kertész a harcban
swordmanus
Veterán
Veterán

Post by swordmanus »

WildBear23 wrote: 2022.07.18. 11:55 A Combat Zone boltba érkezett egy adag orosz Makarov légpisztoly.

Ha olyan remek, mint a Cybergun AK47, akkor felejtsd el.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

swordmanus wrote: 2022.07.19. 12:58 Ha olyan remek, mint a Cybergun AK47, akkor felejtsd el.
Teljesen más a kettő.
A Cybergun AK47 (ami Neked nem jött be) egy műanyagból készült, elektromos meghajtású airsoft.

A Makarov MP-654K-t az orosz Bajkál gyártja, teljesen acélból, és az alkatrészek nagy része megegyezik az eredetivel.
A markolatban lévő CO2 energiája lövi ki a lövedéket.
Van ilyenem, már sok-sok éve. :-)
mlaca
Veterán
Veterán

Post by mlaca »

swordmanus wrote: 2022.07.19. 12:58 Ha olyan remek, mint a Cybergun AK47, akkor felejtsd el.
mi baj vele? https://youtu.be/YIDck1ornbk full acél és fa, és minőségi cucc.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

blint wrote: 2022.07.18. 22:16 A webes tartalomfelelős megint a toppon :)

Tárkapacitás 130db
Tömeg 770 kg
Melyiknél írták ezt?
blint
Fórumtag
Fórumtag

Post by blint »

WildBear23 wrote: 2022.07.19. 16:10 Melyiknél írták ezt?
Az elsőnél a találati listában.
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

blint wrote: 2022.07.19. 16:29 Az elsőnél a találati listában.
Nekem helyesen tünteni fel. Vagy már javították?

"A Baikal Makarov:

Működés 12 g-os CO2 patronnal
Tárkapacitása 13 db
Hossza 161 mm
Súlya 770 g
Lövedék kezdősebessége 120 m/s
Kalibere 4,46 mm
Anyaga: acél
Elsütő szerkezete SA/DA rendszerű
Biztosítása: manuális
Hatásos lőtávolsága 20-25 méter között van
Fix irányzékok"
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag

Post by Kontrolle13 »

WildBear23 wrote: 2022.07.19. 16:34 Nekem helyesen tünteni fel. Vagy már javították?

"A Baikal Makarov:

Működés 12 g-os CO2 patronnal
Tárkapacitása 13 db
Hossza 161 mm
Súlya 770 g
Lövedék kezdősebessége 120 m/s
Kalibere 4,46 mm
Anyaga: acél
Elsütő szerkezete SA/DA rendszerű
Biztosítása: manuális
Hatásos lőtávolsága 20-25 méter között van
Fix irányzékok"
IMG_20220719_170417.jpg
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

Kontrolle13 wrote: 2022.07.19. 17:05 IMG_20220719_170417.jpg
Köszi, meg is írtam nekik. :-)
Úgyis épp a vásárlókat ekézik:
Combat Zone Facebook
Combat Zone Facebook
Combat Zone.jpg (42.12 KiB) Viewed 2163 times
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag

Post by Kontrolle13 »

WildBear23 wrote: 2022.07.19. 17:17 Köszi, meg is írtam nekik. :-)
Combat Zone.jpg
Akkor írd meg nekik, hogy az összes így van ennél a tipusoknál! Végignéztem! :lol:
Kontrolle13
Fórumtag
Fórumtag

Post by Kontrolle13 »

IMG_20220719_172611.jpg
WildBear23 wrote: 2022.07.19. 17:17 Köszi, meg is írtam nekik. :-)
Combat Zone.jpg
Most akkor 13 vagy 15db 120 vagy 130m/s?
Na de csak az hibázik aki dolgozik is!
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

Kontrolle13 wrote: 2022.07.19. 17:28 IMG_20220719_172611.jpg
Most akkor 13 vagy 15db 120 vagy 130m/s?
Na de csak az hibázik aki dolgozik is!
Köszi, megírtam nekik, majd továbbítom a jutalmat. ;)

Amúgy sem szeretem, ha egy fegyverbolt azokat fikázza, akikből él [a vevőit]. A vevő nem szakember (a boltossal ellentétben), simán belefér, hogy ravasznak nevezi az elsütőbillentyűt, és nincs tisztában a lőszer vs. töltény különbséggel.
blint
Fórumtag
Fórumtag

Post by blint »

WildBear23 wrote: 2022.07.19. 18:13 Köszi, megírtam nekik, majd továbbítom a jutalmat. ;)

Amúgy sem szeretem, ha egy fegyverbolt azokat fikázza, akikből él [a vevőit]. A vevő nem szakember (a boltossal ellentétben), simán belefér, hogy ravasznak nevezi az elsütőbillentyűt, és nincs tisztában a lőszer vs. töltény különbséggel.
Köszi! Vásárló ekézésre +1

Amúgy azt tudja esetleg valaki, hogy ez a széria miben különbözik a régiektől? Úgy tudom sikerült kicsit vékonyítaniuk a markolaton, ami a régieken nagyon vaskos.

Nekem is egy ősi példány van még az első GunBox-ból, bevallom, ha elő is kerül a szekrény aljából, akkor is inkább simogatva van, mint lőve. A szórása, nos, plinkeres, a sütése pedig jó gyakorlás gumis revkókhoz, SA-ban pont olyan, mint az Alfa DA-ja :D
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

blint wrote: 2022.07.19. 21:22 Köszi! Vásárló ekézésre +1

Amúgy azt tudja esetleg valaki, hogy ez a széria miben különbözik a régiektől? Úgy tudom sikerült kicsit vékonyítaniuk a markolaton, ami a régieken nagyon vaskos.

Nekem is egy ősi példány van még az első GunBox-ból, bevallom, ha elő is kerül a szekrény aljából, akkor is inkább simogatva van, mint lőve. A szórása, nos, plinkeres, a sütése pedig jó gyakorlás gumis revkókhoz, SA-ban pont olyan, mint az Alfa DA-ja :D
Aznelső verzió még a Makarov PMM-et másolta, aminek széles tárja van.
Ami nekem van, az a Makarov PM, aminek egysoros a tárja.
Jó cucc, mondjuk én külön szeretem azt, ha egy éles fegyvernek elkészíti a gyártó a CO2 verzióját.
Lehetett volna a PA63ból is ilyen konverziót csinálni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag

Post by Petya357 »

WildBear23 wrote: 2022.07.19. 21:29 Aznelső verzió még a Makarov PMM-et másolta, aminek széles tárja van.
Ami nekem van, az a Makarov PM, aminek egysoros a tárja.
Jó cucc, mondjuk én külön szeretem azt, ha egy éles fegyvernek elkészíti a gyártó a CO2 verzióját.
Lehetett volna a PA63ból is ilyen konverziót csinálni.
+ az is előny, hogy jó hozzá az éles Makarov Fobus tokja, teljesen csereszabatos - ami tok jó :lol: méghozzá úgy, hogy az élesem PM, a játék pedig PMM - ezek szerint, csak a markolat rész különbözik.

Ami viszon igaz, hogy a sütése botrányosan sz@r. De attól még szeretem. Csak ritkán lövök vele. A Blint fórumtárs által leírtakat is szóról szóra meg tudom erősíteni. megnyugtatásul azt is el kell mondanom, hogy az éles Makarov sütése sem sokkal jobb. Nem annyira vállalhatatlan, mint egy Nagant m1885, de pocséknak pocsék.

A Makarov egy nosztalgia fegyver, olyan vén szivároknak való, mint mi :mrgreen: TT, P08, P38 dettó. A PA63-hoz képest jó, a modern fegyverekhez képest nem jó. A légverziótól se várjunk csodát. Jó játék , arra is való.
WildBear23
Veterán
Veterán

Re: Arme revolver

Post by WildBear23 »

vato wrote: 2022.07.21. 17:28 Koszi, ez a kábboj forma nem jön be annyira , rövid, da/sa snubbie tetszene belőle 8-) de mintha beszeltük volna hogy olyat nem csinál a mestr..
A bácsival szerintem személyesen lehet megbeszélni. Győr környékén lakik.
Tetszenek a munkái, de annyi pénzem már nincs, hogy ilyet is vegyek. ;)
sidius
Fórumtag
Fórumtag

Post by sidius »

Közben mivel ismét sikerült lőtérre jutni, még van néhány megosztható tapasztalat a Bartal üteggel kapcsolatban.
Sikerült most már lőlapra realizálni a próbákat, amit annak rendje és módja szerint ottfelejtettem a lőtéri kereten...
Ettől függetlenül a tapasztalatok: A Puska célszerű lőtávja 50 méter. Porral ez 70 méterig kitolható, ennyire elég a finom huzagolás. 0,05g töltet után a H and N Slug se bír többet, pedig keményebb fajta ötvözetből van.
Felötlött bennem a mesterlövészek által több esetben bemutatott 3-4 ezer méteres hihetetlen pontos lövések legendája: A végén élveztem igazán a lövészetet, ugyanis nekiláttam sima Pobjeda patronnal 100 méterre célbalőni. (Nehogy valaki azt higgye, hogy önmagam is a mesterlövészekhez hasonlíítom! De ajánlok hasonló próbát mindenkinek, ugyanis nagyon jó viszonyítási alap a valószínűtlen találatokhoz.) Nagyon meglepő eredmény adódott- kicsiben le lehet modellezni, mikor a lövedék már nagyon jelentős esést produkál, és a szél is bele tud szólni a röppályába. Egy-két lövés után már eltaláltam a táblát annak ellenére, hogy a távcső már nem mutatott éles képet, -40 méterre van beállítva. Kb. 40 cm-rel kellett céloznom a lölap fölé, de ez mindig saccoás volt, nem állaítottam el semmit. Ennek mefelelően 20 cm körüli szórás adódott függőlegesen. Ami inkább információ, hogy vízszintesen 10 cm körüli szórás volt csak, de a cél már a szélkereszt széles vonalán volt, messze a metszésponttól. Nincs mérési eredményem, de szélcsenben szerintem 5 cm-en belülre lehetne lőni a puskával, hozzáállított távcsővel, de az se kizárt, hogy jobb eredmény is születik. Ezt fogom kipróbálni legközelebb, de akkor elviszem a Colt Gunnisont is a fülcsengés kedvéért...
ablaz
Fórumtag
Fórumtag

Post by ablaz »

sidius wrote: 2022.07.27. 14:14 Közben mivel ismét sikerült lőtérre jutni, még van néhány megosztható tapasztalat a Bartal üteggel kapcsolatban.
Sikerült most már lőlapra realizálni a próbákat, amit annak rendje és módja szerint ottfelejtettem a lőtéri kereten...
Ettől függetlenül a tapasztalatok: A Puska célszerű lőtávja 50 méter. Porral ez 70 méterig kitolható, ennyire elég a finom huzagolás. 0,05g töltet után a H and N Slug se bír többet, pedig keményebb fajta ötvözetből van.
Felötlött bennem a mesterlövészek által több esetben bemutatott 3-4 ezer méteres hihetetlen pontos lövések legendája: A végén élveztem igazán a lövészetet, ugyanis nekiláttam sima Pobjeda patronnal 100 méterre célbalőni. (Nehogy valaki azt higgye, hogy önmagam is a mesterlövészekhez hasonlíítom! De ajánlok hasonló próbát mindenkinek, ugyanis nagyon jó viszonyítási alap a valószínűtlen találatokhoz.) Nagyon meglepő eredmény adódott- kicsiben le lehet modellezni, mikor a lövedék már nagyon jelentős esést produkál, és a szél is bele tud szólni a röppályába. Egy-két lövés után már eltaláltam a táblát annak ellenére, hogy a távcső már nem mutatott éles képet, -40 méterre van beállítva. Kb. 40 cm-rel kellett céloznom a lölap fölé, de ez mindig saccoás volt, nem állaítottam el semmit. Ennek mefelelően 20 cm körüli szórás adódott függőlegesen. Ami inkább információ, hogy vízszintesen 10 cm körüli szórás volt csak, de a cél már a szélkereszt széles vonalán volt, messze a metszésponttól. Nincs mérési eredményem, de szélcsenben szerintem 5 cm-en belülre lehetne lőni a puskával, hozzáállított távcsővel, de az se kizárt, hogy jobb eredmény is születik. Ezt fogom kipróbálni legközelebb, de akkor elviszem a Colt Gunnisont is a fülcsengés kedvéért...
Helló!

Milyen céltávcsővet használsz a Bartalon?
"Attól még hogy nem tudok lőni, szerethetek!"

Csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCNIBDM ... VO6v2SE62g
sidius
Fórumtag
Fórumtag

Post by sidius »

Egy Norconia 3-9x40-es távcső van rajta, legalább 30 éves. A Bartal 40 méterről gyakorlatilag lyukba lyukat lő, de a szálkereszt szélessége már sok ehhez, mert ötszörösnél a szálkereszt már letakarja az előző találat nyomát. Ettől még persze jó vele szórakozni. :) Kisebb és jobb leképezésű távcsövet terveztem hozzá, de még csak félig van kész.
numizmata
Fórumtag
Fórumtag

Post by numizmata »

Van valakinek ötlete arra, hogy egy ruger mark IV-ből hogyan lehetne startpatronos konverziót készíteni? Vagy ez esélytelen?
WildBear23
Veterán
Veterán

Post by WildBear23 »

numizmata wrote: 2022.08.02. 11:44 Van valakinek ötlete arra, hogy egy ruger mark IV-ből hogyan lehetne startpatronos konverziót készíteni? Vagy ez esélytelen?
Elméletileg nyilván lehet, a fegyver alapos átdolgozásával, de úgysem fogja megcsinálni senki.
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

numizmata wrote: 2022.08.02. 11:44 Van valakinek ötlete arra, hogy egy ruger mark IV-ből hogyan lehetne startpatronos konverziót készíteni? Vagy ez esélytelen?
Műszakilag: pont mint a Drulovból.

De senki nem fogja vállalni, pláne 1 darabnál, olyan nagyok a járulékos költségek.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő

Post by Kojak »

Startpatronos = gáz-riasztó, vagy elöltöltős muzeális?
Én nem vagyok ilyen pesszimista. Muzeálisra Steiner esélytelen (ő kizárólag gáz-riasztókat vállal), de Farkas Józsinál biztosan rákérdeznék, bár ő folyamatos időhiányban szenved. Nem olcsó, ám nagyon alapos szakember.
numizmata
Fórumtag
Fórumtag

Post by numizmata »

Kojak wrote: 2022.08.02. 13:48 Startpatronos = gáz-riasztó, vagy elöltöltős muzeális?
Én nem vagyok ilyen pesszimista. Muzeálisra Steiner esélytelen (ő kizárólag gáz-riasztókat vállal), de Farkas Józsinál biztosan rákérdeznék, bár ő folyamatos időhiányban szenved. Nem olcsó, ám nagyon alapos szakember.
Nem volt egyértelmű, de a topicból kikövetkeztethető, hogy startpatronos muzeális amire gondoltam. :)
Köszönöm a tippet, legközelebb ha járok a május1 ruhagyár körül, megkérdezem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Post by jó ha van »

Esetleg Venter Tibor Debrecenben?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
mlaca
Veterán
Veterán

Post by mlaca »

Kojak wrote: 2022.08.02. 13:48 Startpatronos = gáz-riasztó, vagy elöltöltős muzeális?
ezeknek múltkor utánajártam, mert szerettem volan egy éles, új .22-es CZ-ből csináltatni startpatronos muzeálist, és sehol nem vállalták. ráadásul igen drága lenne, mert 1) kell a donor fegyver, 2) kell belőle aztán még egy, amit lead a gyártó a PKLV-nek típusengedélyeztetés céljából (tehát máris két fegyvert kell venned), 3) engedélyeztetni kell, ami szintén plusz pénz, 4) vizsgáztatni kell. egy puskára olyan 5-600e forint körülire jött volna ki az egész móka (természetesen gyári új puskából kiindulva).
Sparrow
Veterán
Veterán

Post by Sparrow »

mlaca wrote: 2022.08.02. 17:35 ezeknek múltkor utánajártam, mert szerettem volan egy éles, új .22-es CZ-ből csináltatni startpatronos muzeálist, és sehol nem vállalták. ráadásul igen drága lenne, mert 1) kell a donor fegyver, 2) kell belőle aztán még egy, amit lead a gyártó a PKLV-nek típusengedélyeztetés céljából (tehát máris két fegyvert kell venned), 3) engedélyeztetni kell, ami szintén plusz pénz, 4) vizsgáztatni kell. egy puskára olyan 5-600e forint körülire jött volna ki az egész móka (természetesen gyári új puskából kiindulva).
Kísértetiesen egybevág a modern sörétes puska elöltöltősre alakítós sztorimmal… a kulcsszó a típusengedélyeztetés volt ott is… (mar nem tudom melyik topicban írtam róla pár hete)
numizmata
Fórumtag
Fórumtag

Post by numizmata »

mlaca wrote: 2022.08.02. 17:35 ezeknek múltkor utánajártam, mert szerettem volan egy éles, új .22-es CZ-ből csináltatni startpatronos muzeálist, és sehol nem vállalták. ráadásul igen drága lenne, mert 1) kell a donor fegyver, 2) kell belőle aztán még egy, amit lead a gyártó a PKLV-nek típusengedélyeztetés céljából (tehát máris két fegyvert kell venned), 3) engedélyeztetni kell, ami szintén plusz pénz, 4) vizsgáztatni kell. egy puskára olyan 5-600e forint körülire jött volna ki az egész móka (természetesen gyári új puskából kiindulva).
Ez szomorú, ha igaz. Nem értem, mi a pék faszáért kell egy példányt leadni, ha egyedi gyártásról van szó.
Hajlandó lettem volna az összes sarcot kifizetni, de az, hogy két fegyvert vegyek meg, azt nem nyelem le.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő

Post by Kojak »

Típusengedélyeztetés, egyet leadni a PKLV-nek? Nem csak sorozatgyártáshoz van szükség hozzá? Itt egyedi gyártásról van szó, nem sorozatról.
ablaz
Fórumtag
Fórumtag

Post by ablaz »

Kojak wrote: 2022.08.03. 22:31 Típusengedélyeztetés, egyet leadni a PKLV-nek? Nem csak sorozatgyártáshoz van szükség hozzá? Itt egyedi gyártásról van szó, nem sorozatról.
Én is furcsállom. Létezik azért pár egyedi startpatronos.
pl az Arme TP3 a 1911 tokból, de Fég68-ból is készült egyedi startpatronos. Nem gondolnám hogy ezekből is van elrakva egy-egy csak azért hogy az eredeti létezhessen...
"Attól még hogy nem tudok lőni, szerethetek!"

Csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCNIBDM ... VO6v2SE62g
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

Új, erősebb elektromágneses “géppisztoly”: Arcflash EMG-02

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-eros ... sh-emg-02/

Image
qqriq
Peacemaker
Peacemaker

Post by qqriq »

nem tudnak elszkadni a forward assisttol :shock:
gvass1 wrote: 2022.08.04. 07:23 Új, erősebb elektromágneses “géppisztoly”: Arcflash EMG-02

Image
Én elmentem a vásárba félpénzzel,
Tyúkot vettem a vásárban félpénzzel.
Tyúkom mondja: kit-rá-kotty,
Kárikittyom, édes tyúkom,
Mégis van egy félpénzem
AndyA
Fórumtag
Fórumtag

Post by AndyA »

qqriq wrote: 2022.08.04. 09:21 nem tudnak elszkadni a forward assisttol :shock:
Van annak haszna bizonyos esetekben... :-)
mlaca
Veterán
Veterán

Post by mlaca »

gvass1 wrote: 2022.08.04. 07:23 Új, erősebb elektromágneses “géppisztoly”: Arcflash EMG-02

Image
https://youtu.be/2B2ZEN2Qu-Q
gvass1
Kereskedő
Kereskedő

Post by gvass1 »

mlaca wrote: 2022.08.04. 14:04 https://youtu.be/2B2ZEN2Qu-Q
Most belinkelted azt, ami már be van embeddingelve a hírbe...
mlaca
Veterán
Veterán

Post by mlaca »

gvass1 wrote: 2022.08.04. 14:15 Most belinkelted azt, ami már be van embeddingelve a hírbe...
hát ne kattints rá.
tornas78
Fórumtag
Fórumtag

Post by tornas78 »

Image
Érdekes lehet a lövedék ballisztikája… A videón is látszik, ahogy bukdácsol a lövedék. Egyébként jó kis cucc lehet.
Mindenki vár valamit...
Post Reply