Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerintem az ufok voltak mert ketszer ketto neha ot!
Vontollah írta: 2021.10.24. 20:08 Ma láttam az Asia Center-ben lévő üzlet kirakatában, hogy "Kapacitás: 2" Tényleg?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vontollah írta: 2021.10.24. 20:08 Ma láttam az Asia Center-ben lévő üzlet kirakatában, hogy "Kapacitás: 2" Tényleg?

Csodálatos, amikor nem tudjuk mire is gondolhatsz, de szólok, hogy biztosan mi voltunk a hülyék.

LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Vontollah írta: 2021.10.24. 20:08 Ma láttam az Asia Center-ben lévő üzlet kirakatában, hogy "Kapacitás: 2" Tényleg?
Lehet, hogy a boltban tartózkodhat egyszerre max. 2 vevő.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Vontollah
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2021.02.10. 14:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Vontollah »

Kedves "Rajongóim"!
Tetszik ez a heveny reagálás özön, éberségre utal. 😊 Némelyik még tényleg frappáns is, mint pl. a vevőkapacitásra vonatkozó feltételezés, némelyik viszont megérne egy kis magyarázatot, nem is annyira "botcsinálta matematikai", hanem inkább ok-okozati összefüggés kapcsán…
Nos, hogy gvass1-től plagizáljak: én voltam hülye, minekutána nem vettem észre, hogy bejegyzésem „mezítláb”, és nem a Hatsan 25 hirdetés reagálásaként került fel a fórumra. Akkor most pontosítanék: a kirakatban a Hatsan 25 árcéduláján szerepelt az ominózus kapacitás adat. Úgy véltem, hogy egy csőletörős légpisztolyról lévén szó, talán nem ártana javítani az elírást.
Vontollah
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vontollah írta: 2021.10.25. 20:24 Kedves "Rajongóim"!
Tetszik ez a heveny reagálás özön, éberségre utal. 😊 Némelyik még tényleg frappáns is, mint pl. a vevőkapacitásra vonatkozó feltételezés, némelyik viszont megérne egy kis magyarázatot, nem is annyira "botcsinálta matematikai", hanem inkább ok-okozati összefüggés kapcsán…
Nos, hogy gvass1-től plagizáljak: én voltam hülye, minekutána nem vettem észre, hogy bejegyzésem „mezítláb”, és nem a Hatsan 25 hirdetés reagálásaként került fel a fórumra. Akkor most pontosítanék: a kirakatban a Hatsan 25 árcéduláján szerepelt az ominózus kapacitás adat. Úgy véltem, hogy egy csőletörős légpisztolyról lévén szó, talán nem ártana javítani az elírást.
Vontollah
Nahát, így már érthető. Bizonyára elgépelte a kolléga, köszi a jelzést!



(BTW: aki itt besértődik, annak nem lesz hosszú a pályafutása, a fegyveres körökben a viráglelkűek nem tolerálhatóak.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vontollah
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2021.02.10. 14:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Vontollah »

gvass1 írta: 2021.10.26. 07:19 Nahát, így már érthető. Bizonyára elgépelte a kolléga, köszi a jelzést!
Szívesen! :)


(BTW: aki itt besértődik, annak nem lesz hosszú a pályafutása, a fegyveres körökben a viráglelkűek nem tolerálhatóak.)
Hát igen, mert esetleg úgy jár(hat), mint a Hortobágy poétája... :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A cukiboltban bevásároltam egy ilyet - a következő generáció lőkészségét javítandó :D

Az első tapasztalatok nem rosszak. Erős rugó, vállalható pontosság. A lövedékfogó teszi a dolgát, és szépen jelzi a találatot. Viszont a hátsó irányzékot akárhogy tekertem feljebb - annyira, hogy már a mikrométeres csavar is kijön a helyéről - de még mindig alacsony a találat! minden távon. :(

Más is tapasztalt ilyet? Mi a gyógyír? Hosszabb csavar? A Célpontáthelyezés működik, de a gyerekeket azért nem így szeretném az alapokra tanítani. A célgömböt sem szeretném levágni alacsonyabbra - mert akkor oda az üvegszálas piros pötty.

Más: a légfegyveren található 11mmes sínre tudtok baráti árú Weaver sín adaptert? Van egy felesleges Red Dotom, azt is fel tudnám tenni rá - de weaver szerelékes A Frommerben csak hosszú 11mm prizma/Weaver adapter volt (puskára való, pisztolyra szerintem túl nagy), és nem olcsón - 6500 HUF.

Köszönöm a tippeket mindkét ponthoz.
gvass1 írta: 2021.10.22. 07:02

ÚJRA ÉRKEZETT!!! Hatsan M25 csőletörős légpisztoly!


Egy kiemelkedő ár/érték arányú csőletörős, hátrarúgásmentes légpisztoly, majdnem koppra 7,5 J, 4,5 mm diaboló, huzagolt cső, SZETTBEN: lövedékfogóval, lőlappal és egy doboz lövedékkel: 44.900 Ft
MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu ****

Hatsan-M25-kit.jpg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2021.10.28. 17:32

Más is tapasztalt ilyet? Mi a gyógyír?
Slavianál ilyenkor meg kell hajtani a csövet. :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Konnyebb "loszer"? Nem maknummal kell etetni :twisted:
Petya357 írta: 2021.10.28. 17:32 A cukiboltban bevásároltam egy ilyet - a következő generáció lőkészségét javítandó :D

Az első tapasztalatok nem rosszak. Erős rugó, vállalható pontosság. A lövedékfogó teszi a dolgát, és szépen jelzi a találatot. Viszont a hátsó irányzékot akárhogy tekertem feljebb - annyira, hogy már a mikrométeres csavar is kijön a helyéről - de még mindig alacsony a találat! minden távon. :(

Más is tapasztalt ilyet? Mi a gyógyír? Hosszabb csavar? A Célpontáthelyezés működik, de a gyerekeket azért nem így szeretném az alapokra tanítani. A célgömböt sem szeretném levágni alacsonyabbra - mert akkor oda az üvegszálas piros pötty.

Más: a légfegyveren található 11mmes sínre tudtok baráti árú Weaver sín adaptert? Van egy felesleges Red Dotom, azt is fel tudnám tenni rá - de weaver szerelékes A Frommerben csak hosszú 11mm prizma/Weaver adapter volt (puskára való, pisztolyra szerintem túl nagy), és nem olcsón - 6500 HUF.

Köszönöm a tippeket mindkét ponthoz.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hatsan M25
Petya357 írta: 2021.10.28. 17:32 A cukiboltban bevásároltam egy ilyet - a következő generáció lőkészségét javítandó :D

Az első tapasztalatok nem rosszak. Erős rugó, vállalható pontosság. A lövedékfogó teszi a dolgát, és szépen jelzi a találatot. Viszont a hátsó irányzékot akárhogy tekertem feljebb - annyira, hogy már a mikrométeres csavar is kijön a helyéről - de még mindig alacsony a találat! minden távon. :(

Más is tapasztalt ilyet? Mi a gyógyír? Hosszabb csavar? A Célpontáthelyezés működik, de a gyerekeket azért nem így szeretném az alapokra tanítani. A célgömböt sem szeretném levágni alacsonyabbra - mert akkor oda az üvegszálas piros pötty.

Más: a légfegyveren található 11mmes sínre tudtok baráti árú Weaver sín adaptert? Van egy felesleges Red Dotom, azt is fel tudnám tenni rá - de weaver szerelékes A Frommerben csak hosszú 11mm prizma/Weaver adapter volt (puskára való, pisztolyra szerintem túl nagy), és nem olcsón - 6500 HUF.

Köszönöm a tippeket mindkét ponthoz.
hali, kösz a shoppingolást, bár ez nem power kicsit felhúzni a gyerkőcnek? Vagy apuka alkarra edz közben?:-)

Mielőtt bármit heftölnék rajta, én is kipróbálnám többféle lövedékkel. Amit a Jumurdzsákék adnak hozzá az változó, nem tudom most éppen milyen. De nem csúcsminőség az zicher.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.10.28. 18:32 Hatsan M25



hali, kösz a shoppingolást, bár ez nem power kicsit felhúzni a gyerkőcnek? Vagy apuka alkarra edz közben?:-)

Mielőtt bármit heftölnék rajta, én is kipróbálnám többféle lövedékkel. Amit a Jumurdzsákék adnak hozzá az változó, nem tudom most éppen milyen. De nem csúcsminőség az zicher.
Felhúzás - igen, csak Apa tudja. Úgy döntöttem, hogy ez nem bug, hanem feature. A kezdeti stádiumban - ameddig nem alakul ki a feltétel nélküli, biztonságos fegyverkezelési készség - addig a letörés nehézsége hozzájárul az aktív biztonsághoz :D

Más lövedék - közönöm QQriq-nak és neked a tippet, kipróbálom.

Zora - a cső hajtogatását egyelőre meghagyom Zs tervnek :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ TERMÉKEK ÉRKEZNEK MA AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA LÉGFEGYVER-FRONTON!

(Maximálisan sörösdoboz-gyilkolászat céllal:-)))


1. Bruni WinGun Herd Wolf 212 CO2-os légpuska
4,5 mm BB, 20-as tár, DAO, lézerirányzék

51.900- Ft
MKH benne van

Kép


2. Bruni WinGun M84 Archer "Kisberetta" légpisztoly
4,5 mm BB, 20-as tár, DAO, FULLFÉM

37.900- Ft
MKH benne van

Kép


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Shunteros
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2021.09.25. 11:18
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Shunteros »

gvass1 írta: 2021.11.02. 13:44 ÚJ TERMÉKEK ÉRKEZNEK MA AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA LÉGFEGYVER-FRONTON!

(Maximálisan sörösdoboz-gyilkolászat céllal:-)))


1. Bruni WinGun Herd Wolf 212 CO2-os légpuska
4,5 mm BB, 20-as tár, DAO, lézerirányzék

51.900- Ft
MKH benne van

Kép


2. Bruni WinGun M84 Archer "Kisberetta" légpisztoly
4,5 mm BB, 20-as tár, DAO, FULLFÉM

37.900- Ft
MKH benne van

Kép


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
Erről lesz valami videó, ahol a működését, jellemzőit bemutatod? Jópofának tűnik így első ránézésre.
A puskára gondoltam.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Szia gvass! A zoraki k55 revolvert nem akarod véletlenül forgalmazni?
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2021.11.04. 20:55 Szia gvass! A zoraki k55 revolvert nem akarod véletlenül forgalmazni?
Nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Köszi a gyors választ!
Ha nincs ló a szamár is jó!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2021.11.04. 21:02Nem.
Bővebben?
"Nem hát!" :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁG AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBAN! Ma érkezik!

Ennél élethűbb gyakorlófegyver az Ekol Aras Magnum gázpisztolyhoz nincsen, mert ez tulajdonképpen AZ, csak légfegyveresítve.


EKOL ES66 NIKKEL légpisztoly
- 4,5 mm BB, 16-os tár, DA/SA, fesztelenítővel, FULL FÉM: 39.900- Ft
MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
ekol es66c nikkel.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Sziasztok,

Közeledik az év vége, csináltam egy kis visszatekintő videót a találataimról-hülyeségeimről:
https://www.youtube.com/watch?v=GBNPOVzDrms

Idén lőttem mindenfélével, de főként startpatronosokkal csapattam...

Üdv,
Balázs
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

A Bartal puska minek minősül?

Az oké, hogy múzális de, hogyan?
Ha feketelőpor nélkül használják csak startpatronnal akkor sima múzális amivel otthon is lőhet bárki mindenféle egedély/hatósági bejelnetés nélkül? Ez némileg oké.
Viszont, hogy ha már vki feketelőporral is használja az már feketelőpros múzeálisnak minősülne? Amivel hivatalosan már csak lőteren és hatósági bejelentéssel lenne lehetséges lőni? Vagy nem? (Ez a a feketelőporos kategória nekem egy kissé homályos sry)

Mert ahogy olvastam az oldalán semmiféle engedély/bejelentés nem szükséges hozzá. Akkor ebből tehát az is következik, hogy bárki lőhet hivatalosan is otthon, akár feketelőporral is?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zsotrám írta: 2021.12.05. 11:41 A Bartal puska minek minősül?

Az oké, hogy múzális de, hogyan?
Ha feketelőpor nélkül használják csak startpatronnal akkor sima múzális amivel otthon is lőhet bárki mindenféle egedély/hatósági bejelnetés nélkül? Ez némileg oké.
Viszont, hogy ha már vki feketelőporral is használja az már feketelőpros múzeálisnak minősülne? Amivel hivatalosan már csak lőteren és hatósági bejelentéssel lenne lehetséges lőni? Vagy nem? (Ez a a feketelőporos kategória nekem egy kissé homályos sry)

Mert ahogy olvastam az oldalán semmiféle engedély/bejelentés nem szükséges hozzá. Akkor ebből tehát az is következik, hogy bárki lőhet hivatalosan is otthon, akár feketelőporral is?

Jog és fegyverben OVBMG. Pont most változott a joxabály.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

De jó lenne egy olyan startpatronos revolver, ami a Pitbull 19-M-re épül! azaz konkrétan ugyanazt az alapfegyvert kapnánk, csak huzagolt .22-es csőbetéttel. szerintem a dob furataiba bele lehetne tolni a Sniper 19-M-hez való betétcsöveket, tehát a töltése is ugyanolyan maradhatna (lehetne 5-6 lövető, nem kell 10-12). szóval:

a) alumínium verzió: alu tok, acél elsütőszerkezet, acél dobkoszorú (de az egész dob is lehet acél), acél huzagolt .22-es csőbetét
b) full acél verzió

a csőhossz lehetne 4,5", vagy 6". blődség lenne?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.12.10. 13:49 De jó lenne egy olyan startpatronos revolver, ami a Pitbull 19-M-re épül! azaz konkrétan ugyanazt az alapfegyvert kapnánk, csak huzagolt .22-es csőbetéttel. szerintem a dob furataiba bele lehetne tolni a Sniper 19-M-hez való betétcsöveket, tehát a töltése is ugyanolyan maradhatna (lehetne 5-6 lövető, nem kell 10-12). szóval:

a) alumínium verzió: alu tok, acél elsütőszerkezet, acél dobkoszorú (de az egész dob is lehet acél), acél huzagolt .22-es csőbetét
b) full acél verzió

a csőhossz lehetne 4,5", vagy 6". blődség lenne?
Az ötlet tetszetős, de:

Ott bukik el, hogy DAO a Szuperpitbull, célbalövésre DA/SA kéne, de ez áttervezhető (meg ezzel a tok is), a betétcsöves megoldást viszont revolvernél egyelőre nem engedélyezik gyártani. (K-56 jellegű acéldobbal mehetne.)

Meg gyártási kapacitás sincs, a muzeálisoknál nagyságrendekkel keresettebb gázgumis Szuperpitbullból így sem tudnak töredék annyit sem gyártani, mint amennyire kereslet lenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.12.10. 14:02 Az ötlet tetszetős, de:

Ott bukik el, hogy DAO a Szuperpitbull, célbalövésre DA/SA kéne, de ez áttervezhető (meg ezzel a tok is), a betétcsöves megoldást viszont revolvernél egyelőre nem engedélyezik gyártani. (K-56 jellegű acéldobbal mehetne.)

Meg gyártási kapacitás sincs, a muzeálisoknál nagyságrendekkel keresettebb gázgumis Szuperpitbullból így sem tudnak töredék annyit sem gyártani, mint amennyire kereslet lenne.
kár. na, majd egyszer talán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.12.10. 15:17 kár. na, majd egyszer talán.
Mondjuk nekem az itt OFFtopik csappantyús-elöltöltős-fekaporos verzióban is tetszene stainless steelből. Lásd Uberti Cattleman.

HA majd egyszer az új jogszabály alapján elindulgat a muzeális sportlöv. engedélyek kiadása, még értelme is lenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2021.12.10. 13:49 De jó lenne egy olyan startpatronos revolver, ami a Pitbull 19-M-re épül! azaz konkrétan ugyanazt az alapfegyvert kapnánk, csak huzagolt .22-es csőbetéttel. szerintem a dob furataiba bele lehetne tolni a Sniper 19-M-hez való betétcsöveket, tehát a töltése is ugyanolyan maradhatna (lehetne 5-6 lövető, nem kell 10-12). szóval:

a) alumínium verzió: alu tok, acél elsütőszerkezet, acél dobkoszorú (de az egész dob is lehet acél), acél huzagolt .22-es csőbetét
b) full acél verzió

a csőhossz lehetne 4,5", vagy 6". blődség lenne?
Ezt a gyártónak kellene felvetned. Ha ő lát benne fantáziát, lehet, hogy gyárt egy szériát.
Én egy kicsit rázósnak látom: acél revolver, .22-es huzagolt cső, kivehető acél dob..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 15:34
Én egy kicsit rázósnak látom: acél revolver, .22-es huzagolt cső, kivehető acél dob..
Pedig volt egy pont ilyen K-56 egy széria.

"K-56 acéldobbal, 4" cső , magasságban, oldalt állítható nézőkével, 5.6 mm ólom lövedékkel, 6 mm start tölténnyel, 17 -20 Joule csőtorkolati energiával"

https://www.facebook.com/keserumuvek/po ... 927828352/
k56 aceldobos fb kep.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.12.10. 15:35 Pedig volt egy pont ilyen K-56 egy széria.

"K-56 acéldobbal, 4" cső , magasságban, oldalt állítható nézőkével, 5.6 mm ólom lövedékkel, 6 mm start tölténnyel, 17 -20 Joule csőtorkolati energiával"
Az nem alu(spiáter?) tokos volt?

Én acél fegyverről írtam, tehát ahol a tok is acél:
WildBear23 írta: 2021.12.10. 15:34 Én egy kicsit rázósnak látom: acél revolver, .22-es huzagolt cső, kivehető acél dob..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 16:00 Az nem alu(spiáter?) tokos volt?

Én acél fegyverről írtam, tehát ahol a tok is acél:
OK, a topiktárs meg Szuperptibull-átépítésre kérdezett, az alapértelmezésben alu.

De a .22 LR szempontjából tökmindegy, rengeteg éles alutokos meg spiátertokos .22 LR revolver van, nem oszt nem szoroz a dob anyaga.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2021.12.10. 15:34 Ezt a gyártónak kellene felvetned. Ha ő lát benne fantáziát, lehet, hogy gyárt egy szériát.
Rajzoltatott velem ilyen dobot Bélabá, aztán nem lett gyártva.
WildBear23 írta: 2021.12.10. 15:34 Én egy kicsit rázósnak látom: acél revolver, .22-es huzagolt cső, kivehető acél dob..
Azért nem lenne gáz, mert a központi ütőszeg miatt a startpatron el lenne tolva. Lásd még: Sniper betétcső.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2021.12.10. 16:16 Rajzoltatott velem ilyen dobot Bélabá, aztán nem lett gyártva.

Azért nem lenne gáz, mert a központi ütőszeg miatt a startpatron el lenne tolva. Lásd még: Sniper betétcső.
Na, az jól hangzik.
Rozsdamentes szériából vennék egyet plinkingelni. :-)
DAO-ban azért kell gyakorolni vele.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Ma szert tettem egy békebeli légfegyver lövedék présre (ólomlemezből lehet szoknyás lövedéket kinyomni). Bele van öntve hogy Wien és 58. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2021.12.10. 20:10 Ma szert tettem egy békebeli légfegyver lövedék présre (ólomlemezből lehet szoknyás lövedéket kinyomni). Bele van öntve hogy Wien és 58. :-)
Fotó?

(jó lesz ólombetiltás utánra😆)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2021.12.10. 20:13 Fotó?

(jó lesz ólombetiltás utánra😆)
Hogy kitaláltad, miért vettem... Mivel a kertben golyófogóba lövünk, a gyereknek a hétvégi házifeladat adott...
Kép helyett videó?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

swordmanus írta: 2021.12.10. 20:10 Ma szert tettem egy békebeli légfegyver lövedék présre (ólomlemezből lehet szoknyás lövedéket kinyomni). Bele van öntve hogy Wien és 58. :-)
Wow, nagyon jól hangzik! Ólomlemezt hogyan készítesz, vagy szerzel?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2021.12.10. 23:25 Hogy kitaláltad, miért vettem... Mivel a kertben golyófogóba lövünk, a gyereknek a hétvégi házifeladat adott...
Kép helyett videó?
naná!:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jol gondolom hogy a szoknyas alatt csak egy sima fazek fromaju lovedekre gondolsz?
swordmanus írta: 2021.12.10. 20:10 Ma szert tettem egy békebeli légfegyver lövedék présre (ólomlemezből lehet szoknyás lövedéket kinyomni). Bele van öntve hogy Wien és 58. :-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

qqriq írta: 2021.12.11. 10:06 jol gondolom hogy a szoknyas alatt csak egy sima fazek fromaju lovedekre gondolsz?
Igen!
Elvileg téli szünetben lesz időm (meg jó időjárásom), így csinálok pár próbalövedéket is, meg tesztlövést is. Én is kíváncsi vagyok...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

anno 3x eve en is szorakoztam ilyennel, tul sokat ne varj tole. 5-10 meterre sorosdobozhoz elmegy.
swordmanus írta: 2021.12.11. 12:56 Igen!
Elvileg téli szünetben lesz időm (meg jó időjárásom), így csinálok pár próbalövedéket is, meg tesztlövést is. Én is kíváncsi vagyok...
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2021.12.11. 14:18 anno 3x eve en is szorakoztam ilyennel, tul sokat ne varj tole. 5-10 meterre sorosdobozhoz elmegy.
Valaha nekem is volt. Tapasztalatom ugyanez.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

jó ha van írta: 2021.12.11. 19:57 Valaha nekem is volt. Tapasztalatom ugyanez.
Ez a szokásos felhasználás (örömlövészet a kertben) jelentős része amúgy.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Sniper-19-M mintára forgó-toló záras puska esetleg? de buli lenne!
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

mlaca írta: 2021.12.15. 23:57 Sniper-19-M mintára forgó-toló záras puska esetleg? de buli lenne!
Jogilag azt hiszem az sem működne. Töltényűrbetétes fegyver nem lehet öntöltő vagy ismétlő, csak egylövetű, egylövetű forgó-tolózárasnak pedig nem igazán lenne előnye a mostanihoz képest. Maximum a feeling.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Kojak írta: 2021.12.16. 02:23 Jogilag azt hiszem az sem működne. Töltényűrbetétes fegyver nem lehet öntöltő vagy ismétlő, csak egylövetű, egylövetű forgó-tolózárasnak pedig nem igazán lenne előnye a mostanihoz képest. Maximum a feeling.
pont a feeling hiányzik. nem kéne ismétlő/öntöltő legyen.
Rainchey
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.11.27. 05:43

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Rainchey »

mlaca írta: 2021.12.15. 23:57 Sniper-19-M mintára forgó-toló záras puska esetleg? de buli lenne!
Mondjuk egy hasonló, ez egy airsoft fegyver (google: airsoft APM50. Amúgy 5-10m plinkingen kívül nem jó semmire, de nehéz, élethű és menő, hogy dobálja a hüvelyeket).
Viszont akárhányszor meglátom, megtapizom eszembe jut, (pláne mióta vannak ezek a betétcsöves cuccok) hogy milyen jo lenne egy ilyen "Keserű Sniper bolt action".
Tudom, tudom bilibe lóg a kéz, de álmodozni még csak lehet :D
Csatolmányok
IMG_20211216_120555.jpg
IMG_20211216_120641.jpg
IMG_20211216_122634.jpg
IMG_20211216_122527.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


SZUPER ÁRAS CO2-PATRON (12 g) AKCIÓ az Önvédelmi Boltokban

- 10 db 1800 Ft (180 Ft/db)

- 30 db 4500 Ft (150 Ft/db)



Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

co2 sok hird.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Rainchey írta: 2021.12.16. 12:31 Mondjuk egy hasonló, ez egy airsoft fegyver (google: airsoft APM50. Amúgy 5-10m plinkingen kívül nem jó semmire, de nehéz, élethű és menő, hogy dobálja a hüvelyeket).
Viszont akárhányszor meglátom, megtapizom eszembe jut, (pláne mióta vannak ezek a betétcsöves cuccok) hogy milyen jo lenne egy ilyen "Keserű Sniper bolt action".
Tudom, tudom bilibe lóg a kéz, de álmodozni még csak lehet :D
mondom, nekem nem kéne, hogy táras legyen, csak fotgó-toló záras legyen és ne töltőkapuval kelljen szenvedni, mint a toz8 konverzióknál. itt is lehetne valami olcsóbb török 8x57 vagy hasonló az alapfegyver, a csőbe menne a .22-es cső, a csőfar meg olyan lenne, mint a sniper 19-m esetében. a betétcső meg vagy olyan, mint a mostani, vagy újabb verzió (kétféle már így is van). ha engedik, akkor persze a tár sem utolsó, 3-5 db "lőszer" mehetne bele + csőre töltve :P keressük meg az igénnyel a mérnök urat :D
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

mlaca írta: 2021.12.16. 13:50 mondom, nekem nem kéne, hogy táras legyen, csak fotgó-toló záras legyen és ne töltőkapuval kelljen szenvedni, mint a toz8 konverzióknál. itt is lehetne valami olcsóbb török 8x57 vagy hasonló az alapfegyver, a csőbe menne a .22-es cső, a csőfar meg olyan lenne, mint a sniper 19-m esetében. a betétcső meg vagy olyan, mint a mostani, vagy újabb verzió (kétféle már így is van). ha engedik, akkor persze a tár sem utolsó, 3-5 db "lőszer" mehetne bele + csőre töltve :P keressük meg az igénnyel a mérnök urat :D
Ehhez nem a mérnökúr kell, hanem az MKH, meg hát lássunk tisztán, a rendőri vezetés. Jópár éve még a nagyobb gumikat riasztótölténnyel lövő fegyver nem lehetett gáz-riasztó. Pár éve még az önálló betétcső az szereltlőszer volt. Szép lassan lazulnak azok az íratlan követelmények, amiknek jogszabályi alapja zéró, de mégis muszáj betartani, mert különben bármikor egy salátatörvény módosítással betilcsák az egész startpatronos-riasztós gumis-ólmos műfajt, ami ma még muzeálisnak minősül.

Szerintem még két-három év, és lehet forgó-tolózáras, betétcsővel ismétlő Sniperünk, meg pump-action, betétcsöves gumisunk. Leginkább azért, mert ehhez még jogszabály módosítás se kell. Csak azt kell észrevenni, hogy 1. a hosszú fegyverek úgyis csak a négy fal között lesznek használva, közterületen eddig se és ezután se jelentenek veszélyforrást, 2. Zalánnal meg HDM-mel se követtek el tömegmészárlásokat, akkor meg semennyivel se veszélyesebb a társadalomra, ha ugyanannyi darab ugyanolyan erős ugyanolyan gumit egy átalakított török pump-action sörétesből lőnek ki. Vagy hogy ontopik legyek: ugyanannyi ugyanolyan 5,6-os ólmot ugyanolyan startpatronnal, átalakított csőletörős sörétes helyett átalakított forgó-tolózáras golyósból.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Thomaster írta: 2021.12.16. 15:05 Ehhez nem a mérnökúr kell, hanem az MKH, meg hát lássunk tisztán, a rendőri vezetés. Jópár éve még a nagyobb gumikat riasztótölténnyel lövő fegyver nem lehetett gáz-riasztó. Pár éve még az önálló betétcső az szereltlőszer volt. Szép lassan lazulnak azok az íratlan követelmények, amiknek jogszabályi alapja zéró, de mégis muszáj betartani, mert különben bármikor egy salátatörvény módosítással betilcsák az egész startpatronos-riasztós gumis-ólmos műfajt, ami ma még muzeálisnak minősül.

Szerintem még két-három év, és lehet forgó-tolózáras, betétcsővel ismétlő Sniperünk, meg pump-action, betétcsöves gumisunk. Leginkább azért, mert ehhez még jogszabály módosítás se kell. Csak azt kell észrevenni, hogy 1. a hosszú fegyverek úgyis csak a négy fal között lesznek használva, közterületen eddig se és ezután se jelentenek veszélyforrást, 2. Zalánnal meg HDM-mel se követtek el tömegmészárlásokat, akkor meg semennyivel se veszélyesebb a társadalomra, ha ugyanannyi darab ugyanolyan erős ugyanolyan gumit egy átalakított török pump-action sörétesből lőnek ki. Vagy hogy ontopik legyek: ugyanannyi ugyanolyan 5,6-os ólmot ugyanolyan startpatronnal, átalakított csőletörős sörétes helyett átalakított forgó-tolózáras golyósból.
értem, köszi a magyarázatot!
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

mlaca írta: 2021.12.16. 07:22 pont a feeling hiányzik. nem kéne ismétlő/öntöltő legyen.
+1 forgó-tolózáras Sniper "22M" jöhet!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Stoeger XM1 Bullpup légpuska - gyári értéken nagyon nem nekünk készült:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/stoeger ... -legpuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Sniper 19M ismerkedés: Sokfélét olvasni róla így gondoltam megosztom a tapasztalataim mivel végre valahára beszereztem egyet.
10 m-ről térden megtámasztva 8 lövés S&B startpatron+ 5.5 mm Gamo gömblövedékkel (a fekete alsó széle közepét célozva):
kép.jpg
Igazából a szórására voltam kíváncsi az irányzékok még nem voltak rendesen beállítva.
Meglepően szépen szórt így elsőre (rosszabbra számítottam), gyakorlatilag 1 cm-es körbe hordott ami elszállt az vélhetően én voltam.
A dologhoz hozzátartozik, hogy a sütésén fegyvermesterrel finomíttattam mert a gyári az kőkemény/használhatatlan volt.
kb. 30 lövést adtam le vele takarítás nélkül de nem vettem észre hogy a koszolódás gondot okozna.
Nagyon feelinges ez a betétcsöves töltés +kicsi füst, jobban bejön mint egy légpuska (igaz ezt takarítani is kell). Jelenleg 2 betétcsövem van de még vagy 4 db-ot beszerzek. A betétcsövek töltése- ellőtt patronok ürítése könnyen megy a hozzáadott töltőeszközökkel.
Maga a fegyver kicsi/könnyű (kb.2,4 kg) kisebb mint egy Slavia. "Összehajtva" befér egy hátizsákba. Ilyen szempontból pl. egy TOZ-8 komolyabb puska benyomását kelti (betétcsövesben de jó is lenne) de ettől függetlenül kézreálló, kényelmes darab.
A hozzá adott rácsavarozható szereléksín magasnak tűnik ahogy rápróbáltam egy red-dot-ot kíváncsiságból.
GECO patronnal is lőttem párat azzal hangosabb (jobban kinyílik az ellőtt patron is) de nem vészes.
Ezzel az S&B patronnal nagyon halk, a doboz amire lőttem nagyobbat csattan mint lövéshang.
A konzervdobozokat is szépen repteti úgyhogy összességében elégedett vagyok.
Crosman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2021.12.02. 19:08

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Crosman »

Pattantyús írta: 2021.12.18. 17:50 Sniper 19M ismerkedés: Sokfélét olvasni róla így gondoltam megosztom a tapasztalataim mivel végre valahára beszereztem egyet.
10 m-ről térden megtámasztva 8 lövés S&B startpatron+ 5.5 mm Gamo gömblövedékkel (a fekete alsó széle közepét célozva):
kép.jpg
Igazából a szórására voltam kíváncsi az irányzékok még nem voltak rendesen beállítva.
Meglepően szépen szórt így elsőre (rosszabbra számítottam), gyakorlatilag 1 cm-es körbe hordott ami elszállt az vélhetően én voltam.
A dologhoz hozzátartozik, hogy a sütésén fegyvermesterrel finomíttattam mert a gyári az kőkemény/használhatatlan volt.
kb. 30 lövést adtam le vele takarítás nélkül de nem vettem észre hogy a koszolódás gondot okozna.
Nagyon feelinges ez a betétcsöves töltés +kicsi füst, jobban bejön mint egy légpuska (igaz ezt takarítani is kell). Jelenleg 2 betétcsövem van de még vagy 4 db-ot beszerzek. A betétcsövek töltése- ellőtt patronok ürítése könnyen megy a hozzáadott töltőeszközökkel.
Maga a fegyver kicsi/könnyű (kb.2,4 kg) kisebb mint egy Slavia. "Összehajtva" befér egy hátizsákba. Ilyen szempontból pl. egy TOZ-8 komolyabb puska benyomását kelti (betétcsövesben de jó is lenne) de ettől függetlenül kézreálló, kényelmes darab.
A hozzá adott rácsavarozható szereléksín magasnak tűnik ahogy rápróbáltam egy red-dot-ot kíváncsiságból.
GECO patronnal is lőttem párat azzal hangosabb (jobban kinyílik az ellőtt patron is) de nem vészes.
Ezzel az S&B patronnal nagyon halk, a doboz amire lőttem nagyobbat csattan mint lövéshang.
A konzervdobozokat is szépen repteti úgyhogy összességében elégedett vagyok.
Köszi a leírást, bemutatót. Nagyon szép, tökéletes szóráskép. Használd egészséggel, legyen sok emlékezetes találatod, élményed vele.
Maluha
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2020.12.13. 15:39

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Maluha »

Üdv! Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Adott két légpuska,egy Fég lg 14 gyönyörű állapotban,ill egy Hammerli Hunter Force szinte új . Melyik a jobb,pontosabb fegyver? Ugyan abba az árba van mindkettő.Melyik érné meg jobban? Köszi a válaszokat előre is!
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Boldog Új Évet mindenkinek

Uraim, kérdéseim lennének mert ebben a témában nem vagyok járatos.
A fiam hozott egy Colt Defender elnevezésű 4,5 mm fémlövedékes, Co2-vel működő pisztolyt.
Újszerű állapotban van csak az élek vannak enyhén megkopva.
Milyen műszaki értéke van neki, érdemes patronra és lövedékre beruháznom?
Száraz műszaki adatokat találtam róla, de használati vagy élvezeti értékeket nem.
Jó, azt sejtem, hogy sörös dobozra 10 méterig jó lesz.
Forintálisan mennyit érhet?
Köszönöm
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2022.01.03. 07:48 Boldog Új Évet mindenkinek

Uraim, kérdéseim lennének mert ebben a témában nem vagyok járatos.
A fiam hozott egy Colt Defender elnevezésű 4,5 mm fémlövedékes, Co2-vel működő pisztolyt.
Újszerű állapotban van csak az élek vannak enyhén megkopva.
Milyen műszaki értéke van neki, érdemes patronra és lövedékre beruháznom?
Száraz műszaki adatokat találtam róla, de használati vagy élvezeti értékeket nem.
Jó, azt sejtem, hogy sörös dobozra 10 méterig jó lesz.
Forintálisan mennyit érhet?
Köszönöm
EZ NEM EBBE A topikba való!

Ez egy légfegyver, nem airsoft. Olcsó kínai sörösdobozgyilkolós umaszex. Mókás, ennyi.

Használtan 10-15 ezernél többet nem ér. A mókafaktora nagyobb, mint az értéke.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Airsoft és paintball

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

gvass1 írta: 2022.01.03. 07:54 EZ NEM EBBE A topikba való!

Ez egy légfegyver, nem airsoft. Olcsó kínai sörösdobozgyilkolós umaszex. Mókás, ennyi.

Használtan 10-15 ezernél többet nem ér. A mókafaktora nagyobb, mint az értéke.
Köszönöm a gyors választ.
Mint említettem nem szakértek hozzá, ezért kérdeztem.
Át pakolom az általad említett topikba.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Bartal puskát fekete lőporral használni engedélyköteles.
Mivel közel lakok a horvát és a szerb határhoz, ezért eszembe jutott, hogy átjárhatnék oda lőterekre és ott lőnék feketelőporral.
Itthon pedig használnám csak a normál 6 mm starttal.

Ez mennyire lenne "legális"?
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Maluha írta: 2021.12.27. 21:41 Üdv! Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Adott két légpuska,egy Fég lg 14 gyönyörű állapotban,ill egy Hammerli Hunter Force szinte új . Melyik a jobb,pontosabb fegyver? Ugyan abba az árba van mindkettő.Melyik érné meg jobban? Köszi a válaszokat előre is!
Mindenképpen az LG-vel jársz jobban.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új török hobbi-légpisztoly: Ekol ES P92

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-toro ... ol-es-p92/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kaliff
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.03.20. 05:55

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kaliff »

Sziasztok,

Az Alfa ML041 vásárlásán gondolkozom, mint gyakorlófegyver gumishoz, van más alternatíva amit ajánlanátok? Van 5-7m helyem az alagsorban, de a szomszédok nem szeretik a 9mm riasztó hangját! :roll:
Az Alfába jó a Norica rezezett gömblövedék?
Köszi!
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

ablaz írta: 2022.01.22. 08:06 A Keresű Gorkij 47M-ről egy videócskám:
https://www.youtube.com/watch?v=kqC9uR8PdS4


index.jpg
Keserű! :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ablaz írta: 2022.01.22. 08:06 A Keresű Gorkij 47M-ről egy videócskám:
https://www.youtube.com/watch?v=kqC9uR8PdS4


index.jpg
kiLáVó betumató diveó!:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

gvass1 írta: 2022.01.22. 09:12 kiLáVó betumató diveó!:-)))
Közsi! :)
Kaliff
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.03.20. 05:55

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kaliff »

Kaliff írta: 2022.01.22. 07:45 Sziasztok,

Az Alfa ML041 vásárlásán gondolkozom, mint gyakorlófegyver gumishoz, van más alternatíva amit ajánlanátok? Van 5-7m helyem az alagsorban, de a szomszédok nem szeretik a 9mm riasztó hangját! :roll:
Az Alfába jó a Norica rezezett gömblövedék?
Köszi!
Esetleg valakinek ötlet?
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Kaliff írta: 2022.01.22. 07:45 Sziasztok,

Az Alfa ML041 vásárlásán gondolkozom, mint gyakorlófegyver gumishoz, van más alternatíva amit ajánlanátok? Van 5-7m helyem az alagsorban, de a szomszédok nem szeretik a 9mm riasztó hangját! :roll:
Az Alfába jó a Norica rezezett gömblövedék?
Köszi!
Szia,

Ha van egy gumis Alfád akkor az ML041 a legjobb választás hozzá gyakorolni, bár az irányzék nagyobb lesz rajta. A hangja töredéke a 9mm-hez képest.
A Norica-t én nem próbáltam még hozzá, nálam bevált a Gamo gömbje és jól bespájzoltam belőle.

Üdv,
Balázs
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: blint »

Először is azóta nem jelentkeztem vissza, de beszereztem én is egy ML041-et, nagy megelégedésre, köszönöm az ápolttársaknak az ajánlást!
Kaliff írta: 2022.01.23. 08:56 Esetleg valakinek ötlet?
Én Noricával járattam többet, a boltban azt ajánlották hozzá, Gamo-val kb egy-két dobnyi ment ki belőle. A pontossága nagyjából ugyanolyan, viszont jóval könnyebb a helyére tenni a dobfuratban a Noricát, vagy az átmérő kisebb valamivel, vagy a rezes borítás miatt.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Urak!
Milyen légpuskát ajánlanátok 60-80 ezer Forintig terjedő árkategóriában hobbi célra? Weichrauch illetve Hammerli fegyverek jó választásnak bizonyulnak? Köszönöm előre is!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Andor88 írta: 2022.01.28. 12:59 Urak!
Milyen légpuskát ajánlanátok 60-80 ezer Forintig terjedő árkategóriában hobbi célra? Weichrauch illetve Hammerli fegyverek jó választásnak bizonyulnak? Köszönöm előre is!
a hammerli kínai.

A Weihrauch még német. Nem kérdéses.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Andor88 írta: 2022.01.28. 12:59 Urak!
Milyen légpuskát ajánlanátok 60-80 ezer Forintig terjedő árkategóriában hobbi célra? Weichrauch illetve Hammerli fegyverek jó választásnak bizonyulnak? Köszönöm előre is!
Mire akarod használni ?
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

SwissArmy írta: 2022.01.28. 14:00 Mire akarod használni ?
Célbalövésre leginkább, vagy néha sörösdobozt gyilkolni.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Andor88 írta: 2022.01.28. 14:15 Célbalövésre leginkább, vagy néha sörösdobozt gyilkolni.
80-ért nem igen tudsz venni új HW-t ,úgy felmentek az árak. Használtan esetleg HW30,HW57 ami beleférne. Hammerli helyett egy Slavia is sokkal jobb. Vagy Fég LG427, LG14. De ami még beleférne és minőségi az a Walther LG55 lenne, így hirtelen. A sárga fórumon a léges adás vételibe is érdemes szét nézni, vannak most is eladó légek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amikor a "PDW-nek látszó tárgy" kifejezés is megjelenik:-)) Umarex HK MP7 alakú csőletörős légpuska:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/umarex- ... -legpuska/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Jó reggelt!

Sikerült a SIG P320 CO2 légpisztolyban a patron tömítését kicsit meggyűrni. Honnan lehet ilyet másikat szerezni?

Egyetlen angol oldalon találtam meg egyáltalán, de ott sincs készleten. :-(

Vagy esetleg helyettesíthető egy alkalmas méretű O-gyűrűvel vagy valami hasonlóval?

Köszi előre is!
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Létezik olyan megbízható CZ Shadow 1 CO-s replika, amivel viszonylag tartósan és eredményesen lehetne otthon gyakorolni? Nekem ezek a CO-s dolgok sajnos fekete lyuknak számítanak, semmit sem tudok róluk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2022.01.31. 11:57 Létezik olyan megbízható CZ Shadow 1 CO-s replika, amivel viszonylag tartósan és eredményesen lehetne otthon gyakorolni? Nekem ezek a CO-s dolgok sajnos fekete lyuknak számítanak, semmit sem tudok róluk.
sedókettő létezik:ASG-től

https://www.mundilar.net/en/carabines-c ... 4_50mm_177

elvileg volt sedó1 is:

https://www.airsoftgunindia.com/product ... -gun-india
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: cujoe »

gvass1 írta: 2022.01.31. 12:07 sedókettő létezik:ASG-től

https://www.mundilar.net/en/carabines-c ... 4_50mm_177

elvileg volt sedó1 is:

https://www.airsoftgunindia.com/product ... -gun-india
Akkor már csak az a kérdés, hogy az ilyen tipusoknál a szán is szokott mozogni és hogy kb hny ezer lövést bírhat ki mielőtt széthullik? :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2022.01.31. 12:16 Akkor már csak az a kérdés, hogy az ilyen tipusoknál a szán is szokott mozogni és hogy kb hny ezer lövést bírhat ki mielőtt széthullik? :)
amit belinkeltem, az mindkettő GBB (gas-blow-back) arra érdemes keresni, az a szánhátrasiklásos. Igen, párezer lövést biztosan kibírnak, leggyakrabban nem mechanikusan pusztulnak el (legfeljebb ha leejtik őket), hanem a szelep kotlik meg bennük.

Viszont ezek a drágábbak (200 eur) már tényleg egészen élethűek fogásra, tömegre, sütésre. A hátrarúgás persze maximum .22 LR-nyi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: cujoe »

gvass1 írta: 2022.01.31. 12:23 amit belinkeltem, az mindkettő GBB (gas-blow-back) arra érdemes keresni, az a szánhátrasiklásos. Igen, párezer lövést biztosan kibírnak, leggyakrabban nem mechanikusan pusztulnak el (legfeljebb ha leejtik őket), hanem a szelep kotlik meg bennük.

Viszont ezek a drágábbak (200 eur) már tényleg egészen élethűek fogásra, tömegre, sütésre. A hátrarúgás persze maximum .22 LR-nyi.
Köszi az infokat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2022.01.31. 12:23 amit belinkeltem, az mindkettő GBB (gas-blow-back) arra érdemes keresni, az a szánhátrasiklásos. Igen, párezer lövést biztosan kibírnak, leggyakrabban nem mechanikusan pusztulnak el (legfeljebb ha leejtik őket), hanem a szelep kotlik meg bennük.

Viszont ezek a drágábbak (200 eur) már tényleg egészen élethűek fogásra, tömegre, sütésre. A hátrarúgás persze maximum .22 LR-nyi.
A fentebb említett SIG P320 CO2 papírforma szerint azonos súlyú és súlyelosztású, mint az éles fegyver. A blowback miatt viszont nagyjából 60 lövést, azaz 2 tárat lehet vele célzottan kilőni. 60-70 között valamikor elkezd rohamosan gyengülni, és 70 után már éppen csak kilök még pár diabolót a csövön, hogy szinte az ember cipőjének az orrára esnek.
Avatar
Dzsoki
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021.12.16. 21:19
Tartózkodási hely: Eger

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dzsoki »

cujoe írta: 2022.01.31. 11:57 Létezik olyan megbízható CZ Shadow 1 CO-s replika, amivel viszonylag tartósan és eredményesen lehetne otthon gyakorolni? Nekem ezek a CO-s dolgok sajnos fekete lyuknak számítanak, semmit sem tudok róluk.
Épp ma jött meg az ASG Shadow 1 4,5 BB Blowback légpisztoly. Teljesen az eredeire hajaz kinézetben, súlyban, látszólagos mechanikában. Majd beszámolok a tapasztalataimról. Kifejezetten az éles Shadow mellé, otthoni gyakorlásra vettem.

Van egy hasonlóan "élethű" Umarex Beretta 92 FS 4,5 Diabolo légpisztolyom is. CO2 palackonként valóban 70-80 lövésig atompontos, legalábbis 8-10-15 méterre, amilyen távolságokra gyakorolni szoktam.
Szerintem ezek kifejezetten praktikusak és gazdaságosak az otthoni gyakorlásra az éles fegyverekkel való munkára készülve.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Dzsoki írta: 2022.02.01. 20:59 Épp ma jött meg az ASG Shadow 1 4,5 BB Blowback légpisztoly. Teljesen az eredeire hajaz kinézetben, súlyban, látszólagos mechanikában. Majd beszámolok a tapasztalataimról. Kifejezetten az éles Shadow mellé, otthoni gyakorlásra vettem.

Van egy hasonlóan "élethű" Umarex Beretta 92 FS 4,5 Diabolo légpisztolyom is. CO2 palackonként valóban 70-80 lövésig atompontos, legalábbis 8-10-15 méterre, amilyen távolságokra gyakorolni szoktam.
Szerintem ezek kifejezetten praktikusak és gazdaságosak az otthoni gyakorlásra az éles fegyverekkel való munkára készülve.
Köszönöm, hogy válaszoltál. Megírod privát üzenetben, hogy honnan vetted? Házon belül 5 méterre tudok gyakorolni, az teljesen jó is volna.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Lehet szeretnék egy jobbféle rugós légpuskát, de nem nagyon van tapasztalatom...

Márkából a Weihrauch szimpatikus, van magyar forgalmazó, alkatrész, stb.

Dianát nem tudom, az mintha elment volna ilyen műanyagos irányba...

(Még amit láttam, az Air Arms, erről nemigen tudok semmit.)

Elsősorban csőletörősre gondoltam, de olvasgatva elbizonytalanodtam kissé. Szeretnék rá távcsövet is.

Ilyesmi kérdéseim vannak, hogy a HW97-hez képest az Air Arms másféleszeres ára, az miért lehet indokolt?
Vagy mi a különbség a HW95 és HW85 között....

Nem túl macerás tölteni ezeket a töltőkapus fegyvereket? Távcsővel gondolom ezek a jobbak.... Bár nekem nagyon tetszik a HW98 is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2022.02.10. 07:13 Lehet szeretnék egy jobbféle rugós légpuskát, de nem nagyon van tapasztalatom...

Márkából a Weihrauch szimpatikus, van magyar forgalmazó, alkatrész, stb.

Dianát nem tudom, az mintha elment volna ilyen műanyagos irányba...

(Még amit láttam, az Air Arms, erről nemigen tudok semmit.)

Elsősorban csőletörősre gondoltam, de olvasgatva elbizonytalanodtam kissé. Szeretnék rá távcsövet is.

Ilyesmi kérdéseim vannak, hogy a HW97-hez képest az Air Arms másféleszeres ára, az miért lehet indokolt?
Vagy mi a különbség a HW95 és HW85 között....

Nem túl macerás tölteni ezeket a töltőkapus fegyvereket? Távcsővel gondolom ezek a jobbak.... Bár nekem nagyon tetszik a HW98 is.

Tudomásul kell venni, hogy 150-200e alatt ma már gyakorlatilag minden légpuska kínai vagy török, nagyon esetleg spanyol (de már a spanyolnak mondottak jelentős része is kínai). Tökmindegy mi rajtuk a márkanév.

A Weihrauch még kivétel ez alól, de lassan már ki is megy ebből az ársávból felfele...én HW97-et vennék, amíg még megtehetem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2022.02.10. 07:18 Tudomásul kell venni, hogy 150-200e alatt ma már gyakorlatilag minden légpuska kínai vagy török, nagyon esetleg spanyol (de már a spanyolnak mondottak jelentős része is kínai).
Igen, ezt beláttam, elfogadtam.

Én is hajlok valamelyik HW-re, 200 körül a puska, és marad egy 100-as távcsőre. Az AA magában elvinne ennyit.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2022.01.31. 09:30 Jó reggelt!

Sikerült a SIG P320 CO2 légpisztolyban a patron tömítését kicsit meggyűrni. Honnan lehet ilyet másikat szerezni?

Egyetlen angol oldalon találtam meg egyáltalán, de ott sincs készleten. :-(

Vagy esetleg helyettesíthető egy alkalmas méretű O-gyűrűvel vagy valami hasonlóval?

Köszi előre is!
Nem találtam sehol (kivéve a mondott angol oldalt), úgyhogy azután bedurrant az agyam, leültem a 3D modellező elé, és némi kísérletezés árán nyomtattam magamnak A95-ös keménységű poliuretán szálból egy fél marékkal. Úgyhogy ha valakinek kellene, szóljon, tudok adni párat. :-)

Vagy ha másféle fegyverhez kell valami hasonlóan nehezen beszerezhető tömítés, alighanem azt is sikerülni fog utángyártani.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

AndyA írta: 2022.02.10. 11:44 Nem találtam sehol (kivéve a mondott angol oldalt), úgyhogy azután bedurrant az agyam, leültem a 3D modellező elé, és némi kísérletezés árán nyomtattam magamnak A95-ös keménységű poliuretán szálból egy fél marékkal. Úgyhogy ha valakinek kellene, szóljon, tudok adni párat. :-)

Vagy ha másféle fegyverhez kell valami hasonlóan nehezen beszerezhető tömítés, alighanem azt is sikerülni fog utángyártani.
A FÉG GPM/CLG-62 tulajok most fellélegezhetnek, az a kis fehér műanyag tömítés a 3D nyomtatásnak hála biztosítva vagyon az örökkévalóságig.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Sjani86 írta: 2022.02.10. 13:59 A FÉG GPM/CLG-62 tulajok most fellélegezhetnek, az a kis fehér műanyag tömítés a 3D nyomtatásnak hála biztosítva vagyon az örökkévalóságig.
Úgy, úgy... :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: laczka »

Szakik véleményét kérném.

Megpróbáltam utána nézni az ólombetiltós elmebajnak. Az itteni infókon is átfutottam, megpróbáltam az ECHA oldalán is tájékozódni...
Most így 2022 tavaszán mi a helyzet? Annyi, hogy majd 2022 végére lesz végleges vélemény és ennyi?

Kérdésem konkrét oka: véleményetek szerint érdemes most drágább légpuska vásárlással foglalkozni, vagy érdemesebb kivárni, hogy hogyan alakul az egész sztori, aztán majd arra mit reagálnak a gyártók? Vagy egy sima hobbilövő szintjén nem fog semmit befolyásolni az ólom lecserélése, szóval tök mindegy hajrá?!

Amúgy mókás, hogy az ECHA oldalán a "gyönyörű szép szakértői videó" direkten és célzottan csakis a vadászokat és a sörétes puskákat emeli ki és említi. Az, hogy a szabályozásuknak tovább - más területekre is - ható következményei is vannak, azt majd te kibogarászod a sorok közül... legalábbis feltételezem, hogy nem olyan ostobák, hogy nincsenek tisztában a következményekkel, és hogy nincs benne némi szándékosság.

Szóval: sima 4,5-ös nem kínai szintű légpuskát vegyen most az ember, vagy várjon kicsit türelemmel, hogy ne kelljen "kidobni" fél év múlva? Vagy tök mindegy, nem kell görcsölni, valahogy majd csak lesz? :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

laczka írta: 2022.02.21. 09:20 Szóval: sima 4,5-ös nem kínai szintű légpuskát vegyen most az ember, vagy várjon kicsit türelemmel, hogy ne kelljen "kidobni" fél év múlva? Vagy tök mindegy, nem kell görcsölni, valahogy majd csak lesz? :)
Szerintem azért a sörétes vadászpuskákat ekézik, mert azokat a "természetben" használják, és a félrement sörét ott marad az őzikének, nyuszikának.
Ha légpuskával célba lősz, ott a golyófogóból visszanyerhető a lövedék.
Vegyél nyugodtan légpuskát!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

laczka írta: 2022.02.21. 09:20 Szakik véleményét kérném.

Megpróbáltam utána nézni az ólombetiltós elmebajnak. Az itteni infókon is átfutottam, megpróbáltam az ECHA oldalán is tájékozódni...
Most így 2022 tavaszán mi a helyzet? Annyi, hogy majd 2022 végére lesz végleges vélemény és ennyi?

Kérdésem konkrét oka: véleményetek szerint érdemes most drágább légpuska vásárlással foglalkozni, vagy érdemesebb kivárni, hogy hogyan alakul az egész sztori, aztán majd arra mit reagálnak a gyártók? Vagy egy sima hobbilövő szintjén nem fog semmit befolyásolni az ólom lecserélése, szóval tök mindegy hajrá?!

Amúgy mókás, hogy az ECHA oldalán a "gyönyörű szép szakértői videó" direkten és célzottan csakis a vadászokat és a sörétes puskákat emeli ki és említi. Az, hogy a szabályozásuknak tovább - más területekre is - ható következményei is vannak, azt majd te kibogarászod a sorok közül... legalábbis feltételezem, hogy nem olyan ostobák, hogy nincsenek tisztában a következményekkel, és hogy nincs benne némi szándékosság.

Szóval: sima 4,5-ös nem kínai szintű légpuskát vegyen most az ember, vagy várjon kicsit türelemmel, hogy ne kelljen "kidobni" fél év múlva? Vagy tök mindegy, nem kell görcsölni, valahogy majd csak lesz? :)
Ezen felesleges parázni. Mert mi van, ha becsapódik egy meteor, vagy kitör a Yellowstone? Én nem foglalkoznék ezzel, vagy max majd préseljük a lövedéket schwarzban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2022.02.21. 09:59 Ezen felesleges parázni. Mert mi van, ha becsapódik egy meteor, vagy kitör a Yellowstone? Én nem foglalkoznék ezzel, vagy max majd préseljük a lövedéket schwarzban.
+1

nagy híve vagyok az "Only the Paranoid Survive" jelszónak, de a légpuskalövedék-betiltása egyszermajd okán nem venni légpuskát az kicsit nekem is erős.

(Mondjuk a .22 LR esetében viszont aggódok, nincs megfizethető árú kiváltó technológia.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: laczka »

Mondjuk nem a vásárlás / nem vásárlás ténye volt a kérdés, mert elindult a bogár, onnan meg "kell és kész". Hanem, hogy nagyobb összeget tolni egy komolyabb cuccba az MOST okos dolog-e.
De némileg revidiálom magam, szövegértelmezési ...izé okán.
Még ha 2022 végére születik is valami döntés (az nem az lesz, hogy holnaptól kuka minden is), jó esetben évekig eltart mire átmegy a teljes rendszeren a betiltósdi. Addig meg bármi is történhet, meg annak az ellenkezője is.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Sziasztok,

Startpatronos érdekesség nálam:
ARME TP3

index.jpg

Videó:
https://www.youtube.com/watch?v=qkLxWM7nqkA

A pisztoly alapja egy eredeti Colt 1911. A szán alu, a tok és az alkatrészek acélból-, a markolathéjak fából vannak. A markolatbiztosító működik, a kakas biztonsági állása működik.
A pisztoly egylövetű, szabadon tartható muzeális kategóriában vizsgázott le. A lövedéket a pisztoly tetején lévő töltőkamrán át kell behelyezni, hasonlóképpen mint a Keserű Sniper TOZ 8 konverzióknál. A csőfarhoz, ahová a startpatront kell betölteni, hátraakasztott szánnál férünk hozzá és mivel nincs helyretoló rugó, a patron behelyezése után a szánt kézzel kell visszatolni és a szánakasztóval zárni a fegyvert. (Zárni úgy is lehet hogy a "tárat" visszatoljuk a helyére, akkor a szánakasztó beugrik a helyére - a videón nem így csináltam...) Ha ez megvan akkor mehet a célzás és a lövés leadása.
Az átalakítást a győri Arme Bt. végezte el. A pisztolyból ez az egy példány készült!

Üdv,
Balázs
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

ablaz írta: 2022.03.15. 11:38 Sziasztok,

Startpatronos érdekesség nálam:
ARME TP3

Az átalakítást a győri Arme Bt. végezte el. A pisztolyból ez az egy példány készült!

Üdv,
Balázs
Nagyon jópofa, tetszetős, a Drulov Trainer is ilyen töltőcsapos.

A folyamat hogy ment? Van a Mesternél egy adag dög fegyver, amiből rámutatsz, hogy ebből szeretnéd? Vagy magad szerettél volna egy Colt 1911 alapú pukkantót és ő beszerezte az alapot?

Egyedi darab az biztos, nem sok másik lesz a lőtéren.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Blekk Rájgó írta: 2022.03.15. 19:10 A folyamat hogy ment? Van a Mesternél egy adag dög fegyver, amiből rámutatsz, hogy ebből szeretnéd? Vagy magad szerettél volna egy Colt 1911 alapú pukkantót és ő beszerezte az alapot?
Én is használtan vettem egy hobbilövész kollégától. Én arra gyanakszom hogy kimondottan hulladék felhasználásával készült mert korábban láttam hasonló egyedi startpatronost Beretta 92 szerű alapon is. Ebből a műhelyből, ettől a mestertől.
Frankenstein teremtményei ezek!!! :)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

ablaz írta: 2022.03.15. 19:57 Én is használtan vettem egy hobbilövész kollégától. Én arra gyanakszom hogy kimondottan hulladék felhasználásával készült mert korábban láttam hasonló egyedi startpatronost Beretta 92 szerű alapon is. Ebből a műhelyből, ettől a mestertől.
Frankenstein teremtményei ezek!!! :)
Köszi! Meg itt-ott láttam a Mester munkáit felbukkanni, pl. Hungaroarms. Meg a sárgáról, hirdetési oldalakról vadássza le a selejt lőfegyvereket.

Remélem, 2023-tól se lesz gond az átfaragott lőfegyver-fődarabokat tartalmazó muzeális fegyver gyártása.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ablaz írta: 2022.03.15. 11:38 Sziasztok,

Startpatronos érdekesség nálam:
ARME TP3


index.jpg


Videó:
https://www.youtube.com/watch?v=qkLxWM7nqkA

A pisztoly alapja egy eredeti Colt 1911. A szán alu, a tok és az alkatrészek acélból-, a markolathéjak fából vannak. A markolatbiztosító működik, a kakas biztonsági állása működik.
A pisztoly egylövetű, szabadon tartható muzeális kategóriában vizsgázott le. A lövedéket a pisztoly tetején lévő töltőkamrán át kell behelyezni, hasonlóképpen mint a Keserű Sniper TOZ 8 konverzióknál. A csőfarhoz, ahová a startpatront kell betölteni, hátraakasztott szánnál férünk hozzá és mivel nincs helyretoló rugó, a patron behelyezése után a szánt kézzel kell visszatolni és a szánakasztóval zárni a fegyvert. (Zárni úgy is lehet hogy a "tárat" visszatoljuk a helyére, akkor a szánakasztó beugrik a helyére - a videón nem így csináltam...) Ha ez megvan akkor mehet a célzás és a lövés leadása.
Az átalakítást a győri Arme Bt. végezte el. A pisztolyból ez az egy példány készült!

Üdv,
Balázs
Köszi, tök érdekes volt, még csak képen láttam ezt a cuccot, lőni nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése