Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.08. 08:35 Höhöhöhö... Már látom magam előtt Bélánkat egy Fekete Párduc-mémbe illesztve, hárító mozdulattal: "ez itt nem szokás".
Tudod: egy vízben hancúrozó, karddal hadonászó menyecske nem dönthet az államforma felől.
"...mert egy menyecske a vízirevüből hozzád vágott egy rozsdás kardot?"
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.08. 08:35 Höhöhöhö... Már látom magam előtt Bélánkat egy Fekete Párduc-mémbe illesztve, hárító mozdulattal: "ez itt nem szokás".
Tudod: egy vízben hancúrozó, karddal hadonászó menyecske nem dönthet az államforma felől.
Oké, én csak hobbilövész vagyok, elmegyek versenyre mert jól érzem magam, jó a társaság, aztán saját magam vagyok saját magamnak az ellenfél.
De vannak olyanok, akik komoly versenyzők, sok időt/energiát áldoznak a felkészülésre, fegyverre, felszerelésre, nekik nagyon nem mindegy hogy most 2mm-el kisebb az a doboz (és így nem fér bele a fegyver), vagy nem.
Ezért szerintem alap kell hogy legyen, hogy legyen a doboznak valami papírja arról, hogy stimmel a mérete.

Nem is kerül sokba, max 2db évközi minősítés díjába, amit beszed a MSSz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.04.08. 10:52 De vannak olyanok, akik komoly versenyzők, sok időt/energiát áldoznak a felkészülésre, fegyverre, felszerelésre, nekik nagyon nem mindegy hogy most 2mm-el kisebb az a doboz (és így nem fér bele a fegyver), vagy nem.
Szia,

Hat, szerintem egy hobbilovonek is szamit, aki mar ott van a versenyen, hogy lohet vagy nem.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.04.08. 13:36 Szia,

Hat, szerintem egy hobbilovonek is szamit, aki mar ott van a versenyen, hogy lohet vagy nem.

Bel
Szia Bel,

természetesen, így van!
Azt feltételeztem, hogy akinek milliméterre ki van számolva a pisztolya, az már a profi kategória.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.08. 10:52 Oké, én csak hobbilövész vagyok, elmegyek versenyre mert jól érzem magam, jó a társaság, aztán saját magam vagyok saját magamnak az ellenfél.
De vannak olyanok, akik komoly versenyzők, sok időt/energiát áldoznak a felkészülésre, fegyverre, felszerelésre, nekik nagyon nem mindegy hogy most 2mm-el kisebb az a doboz (és így nem fér bele a fegyver), vagy nem.
Ezért szerintem alap kell hogy legyen, hogy legyen a doboznak valami papírja arról, hogy stimmel a mérete.

Nem is kerül sokba, max 2db évközi minősítés díjába, amit beszed a MSSz.
Szenilis vezetőségével megàldott, évtizedekben mérhető lemaradásukat (digitalizáció, ügyfél cebtrikusság) fel sem fogó gittegylet. Bizonyos kérdésekben monopólium helyzetben vannak, ezért se kedvük, se szükségük innoválni, vagy jófejkedni. Mire számítottál?
Ha az Olimpiára készül vakaki, akkor nincs akternatíva, és jó képet kell vágni a cseszegetéshez, szivatáshoz. Mindenki másnak - van másik.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.08. 13:55 Szia Bel,

természetesen, így van!
Azt feltételeztem, hogy akinek milliméterre ki van számolva a pisztolya, az már a profi kategória.
Nem - ez csupán azt jelenti , hogy van rá pénze ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

+1
Petya357 írta: 2023.04.08. 14:32 Nem - ez csupán azt jelenti , hogy van rá pénze ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2023.04.08. 14:32 Nem - ez csupán azt jelenti , hogy van rá pénze ;)
-1

Egy 40 éves GSP-t már MCM árban hozzád vágnak (bár ez inkább az MCM-nek dícséret), és Hämmerli 280-at is lehet kapni egy használt Glock árában.
Persze igaz, nem a lepkék hordják össze, meg kell venni...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.08. 19:54 -1

Egy 40 éves GSP-t már MCM árban hozzád vágnak (bár ez inkább az MCM-nek dícséret), és Hämmerli 280-at is lehet kapni egy használt Glock árában.
Persze igaz, nem a lepkék hordják össze, meg kell venni...
MCM-ből létezik gyári új, megvehető példány?

Egy osztrák fórumtárs kérdezte, szeretne egy ilyet.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

AndyA írta: 2023.04.08. 20:06 MCM-ből létezik gyári új, megvehető példány?

Egy osztrák fórumtárs kérdezte, szeretne egy ilyet.
Ne tegyél fel olyan kérdést, amire nem akarod gvass válaszát hallani...
Szerintem a '80-as évek óta nem gyártják, régi német importból kerülnek elő 30+ éves, jobb állapotú példányok. De ha mégis, hogy hozná be, török importon keresztül?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.08. 20:12 Ne tegyél fel olyan kérdést, amire nem akarod gvass válaszát hallani...
Szerintem a '80-as évek óta nem gyártják, régi német importból kerülnek elő 30+ éves, jobb állapotú példányok. De ha mégis, hogy hozná be, török importon keresztül?
Ott a pont!😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

WildBear23 írta: 2023.04.06. 15:21 Otthonvédelemre teljesen jó egy HD-22M, nekem is az van hadrendbe állítva.
Viszont ha már amúgy is van éles, akkor miért ne legyen hozzá egy tárnyi expanzív lőszer..?😉



Próbáltad? Jól expandál?
Ha nem találok Golden Sabert, akkor köszönettel átvennék egy fél dobozzal.
Szia
Fortitu vissza tudja igazolni, nagyon jól működött a glock 17 / 19 ből az alábbi lőszer

MAGTECH 9MM LUGER 147GR JHP SUBSONIC
Amennyiben látsz valahol, vedd meg. Jó árban is szokott lenni.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2023.04.08. 20:36 Szia
Fortitu vissza tudja igazolni, nagyon jól működött a glock 17 / 19 ből az alábbi lőszer

MAGTECH 9MM LUGER 147GR JHP SUBSONIC
Amennyiben látsz valahol, vedd meg. Jó árban is szokott lenni.
Igen, a Magtech lőszerek tökjól működtek. Ide is feltettem a tesztek eredményeit. Ami itthon kapható szokott lenni és jó: Hornady Critical Duty, Critical Defense, Custom FTX. Lásd még Lucky Gunner tesztek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.04.08. 21:43 glock vasarlas
https://www.youtube.com/watch?v=kNgzROmPE3g
:D :D :D

Amúgy tényleg érthetetlen, hogy egy ennyire kiforrott, átgondolt pisztolycsaládnak ennyire idióta a tipus-elnevezése.

Én simán "Glock" + "kaliber" + "tipus" logika szerint neveztem volna el.

Glock 9 Standard
Glock 9 Compact
Glock 9 Subcompact
Glock 9 Auto
Stb.

A.crossover modellek logikája lehetne pl. a Glock 45 (Standard tok, Compact szán) esetében:
Glock 9 St-C
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.04.09. 07:53 :D :D :D

Amúgy tényleg érthetetlen, hogy egy ennyire kiforrott, átgondolt pisztolycsaládnak ennyire idióta a tipus-elnevezése.

Én simán "Glock" + "kaliber" + "tipus" logika szerint neveztem volna el.

Glock 9 Standard
Glock 9 Compact
Glock 9 Subcompact
Glock 9 Auto
Stb.

A.crossover modellek logikája lehetne pl. a Glock 45 (Standard tok, Compact szán) esetében:
Glock 9 St-C

A HK se kutya:

AMERIKAI piacon: VolksPistole-Neun
NÉMET piacon: Striker-Fired-Pistole-Nine
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.04.09. 07:56 A HK se kutya:

AMERIKAI piacon: VolksPistole-Neun
NÉMET piacon: Striker-Fired-Pistole-Nine
Lehet hogy úgy gondolták, hogy egzotikusabb az idegen nyelvű elnevezés..🙂

Nekem a XIXO elnevezés tetszett (Szikszón gyártják)..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.09. 08:09 Lehet hogy úgy gondolták, hogy egzotikusabb az idegen nyelvű elnevezés..🙂

Nekem a XIXO elnevezés tetszett (Szikszón gyártják)..
2Rule = Turul, és a hasinló gyönygyszemek :lol:

A saját összeesküvés elméletem.
Az első Glock 17 lövetű volt, ami annyira ritka, és meghatározó vót akkoriban (Browning a HighPiwer: 13, S&W 39:15, Nagyburetta:15, stb - legfeljebb 15 volt a szokásos WonderNine), hogy erről nevezték el a fegyvert. A polimertok még sokkal nagyobb innováció volt, amiről viszont fingja nem volt senkinek, hogyan fog beválni, a nevében emiatt szemérmesen hallgattak erről.

Ez eddig OK is. A hiba ott keletkezett, hogy a következő projektet , a használhatatlan sorozatlövőt 18-nak nevezték. A kompaktot pedig nem 17Cnek,(ami még véletlenül sem az , hanem a kompenzátoros… :roll: ) ami ugyan nem tökéletes de legalább logikus megoldás lett volna, hanem 19-nek. Onnantól már nem volt visszaút :lol:

Akkoriban senki sem tudta elképzelni, hogy ennyi féle változatot fognak EGYSZERRE gyártani. Kompartot, szubkompaktot, teljes méretűt, hosszított szánost, féltucatnyi kaliberben. Ha tudják, sejtik, akkor nyilván jövő biztosabb taxonómiát dolgoznak ki. Ehelyett jó fegyvereket csináltak a piszkok ;)
#jólvanazígy
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2023.04.09. 08:56 2Rule = Turul, és a hasinló gyönygyszemek :lol:

A saját összeesküvés elméletem.
Az első Glock 17 lövetű volt, ami annyira ritka, és meghatározó vót akkoriban (Browning a HighPiwer: 13, S&W 39:15, Nagyburetta:15, stb - legfeljebb 15 volt a szokásos WonderNine), hogy erről nevezték el a fegyvert. A polimertok még sokkal nagyobb innováció volt, amiről viszont fingja nem volt senkinek, hogyan fog beválni, a nevében emiatt szemérmesen hallgattak erről.

Ez eddig OK is. A hiba ott keletkezett, hogy a következő projektet , a használhatatlan sorozatlövőt 18-nak nevezték. A kompaktot pedig nem 17Cnek,(ami még véletlenül sem az , hanem a kompenzátoros… :roll: ) ami ugyan nem tökéletes de legalább logikus megoldás lett volna, hanem 19-nek. Onnantól már nem volt visszaút :lol:

Akkoriban senki sem tudta elképzelni, hogy ennyi féle változatot fognak EGYSZERRE gyártani. Kompartot, szubkompaktot, teljes méretűt, hosszított szánost, féltucatnyi kaliberben. Ha tudják, sejtik, akkor nyilván jövő biztosabb taxonómiát dolgoznak ki. Ehelyett jó fegyvereket csináltak a piszkok ;)
#jólvanazígy
Egyszerűen egymás után sorban számozzák a megjelenő típusokat. A 17-es a 17-edik termék volt a sorban. Nincs faxni, nem a dizájnnyelv és a pr adja el. Az internet korában meg aki megtanult kattintani és olvasni, könnyedén kikeresheti, melyik modell felel meg neki.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.04.09. 08:56 A saját összeesküvés elméletem.
Az első Glock 17 lövetű volt, ami annyira ritka, és meghatározó vót akkoriban (Browning a HighPiwer: 13, S&W 39:15, Nagyburetta:15, stb - legfeljebb 15 volt a szokásos WonderNine), hogy erről nevezték el a fegyvert.
Köztudomásúlag tévedel, azé' lett "17", mert ez volt a cég 17. szabadalma.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2023.04.09. 22:53 Köztudomásúlag tévedel, azé' lett "17", mert ez volt a cég 17. szabadalma.
Hát persze, ezt terjesztik, ti pedig elhiszitek a nyugati
propagandát .. :lol: Mondom: saját ösz-sze-es-kü-vés elméletem. A műfaj lényege, legfőbb jellemzője, hogy nem igazodik a közízléshez.
Van egy másik is: az osztrák hadsereg 17 pontos követelményrendszerének kellett megfelelni. Túl sokszor szerepel a 17-es szám - nem lehet véletlen. A gyíkemberek is megmondták!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.04.09. 23:09 Hát persze, ezt terjesztik, ti pedig elhiszitek a nyugati
propagandát .. :lol: Mondom: saját ösz-sze-es-kü-vés elméletem. A műfaj lényege, legfőbb jellemzője, hogy nem igazodik a közízléshez.
Elméleted már a G19-nél megbukik, hiszen annak _köztudomásúlag_ 15 lőszer fér a tárjába :P
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2023.04.09. 23:13 Elméleted már a G19-nél megbukik, hiszen annak _köztudomásúlag_ 15 lőszer fér a tárjába :P
Sőt! A tök váratlanul megnyert norvég, és osztrák tenderek akkora meglepetést, és zavart okoztak a gyárban, hogy már a 33-as tárral (is) rendelkező G18-nál feladták a lőszerek számolását, és áttértek az uncsi progresszív modellnevekre :mrgreen:

Unalmas = elég jól működik ez a hülye számozás, hogy ne érje meg megváltoztatni. Vajon a gyerekeim megélik-e a G100-ast, és a Gen 10-és G17-et ? 🤔 nem tudom. De viszonylag biztos lehetek benne, hogy egyszer majd lesznek ilyen modellek 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.04.09. 23:36 Sőt! A tök váratlanul megnyert norvég, és osztrák tenderek akkora meglepetést, és zavart okoztak a gyárban, hogy már a 33-as tárral (is) rendelkező G18-nál feladták a lőszerek számolását, és áttértek az uncsi progresszív modellnevekre :mrgreen:

Unalmas = elég jól működik ez a hülye számozás, hogy ne érje meg megváltoztatni. Vajon a gyerekeim megélik-e a G100-ast, és a Gen 10-és G17-et ? 🤔 nem tudom. De viszonylag biztos lehetek benne, hogy egyszer majd lesznek ilyen modellek 8-)
Én a glock 7-et várom.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.04.09. 23:57 Én a glock 7-et várom.
Még nem dőlt el hogy hol fogják gyártani, Herenden, Hollóházán vagy Zsolnán..?😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2023.04.09. 22:53 Köztudomásúlag tévedel, azé' lett "17", mert ez volt a cég 17. szabadalma.
Nyilván.
Ezer helyen meg lett írva, rá lehet keresni.

Remélem itt is csak a sonka-pálesz-kölni kombó hatása miatt van a vicces eszmecsere:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2023.04.09. 22:53 Köztudomásúlag tévedel, azé' lett "17", mert ez volt a cég 17. szabadalma.
Mindenhol ezt lehet olvasni a neten, de én egy kicsit szkeptikus vagyok.
Eleve P80 volt a neve eredetileg, később nevezték át Glock 17-re:

" At this time, a renaming of the pistol took place: the P80 became known as the GLOCK 17. This number corresponded to its magazine capacity."
(eu.glock.com)

Egyszer rákerestem a Glock cég, és Gaston Glock szabadalmaira, és ekkor még nem volt 17db.
Viszont az osztrák Bundesheer tenderén (amire a Glock 17 készült) pont 17db szempont volt az új pisztollyal szemben.

Na, ha lesz egy kis időm, utánanézek alaposabban. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.04.10. 08:19 Mindenhol ezt lehet olvasni a neten, de én egy kicsit szkeptikus vagyok.
Eleve P80 volt a neve eredetileg, később nevezték át Glock 17-re:

" At this time, a renaming of the pistol took place: the P80 became known as the GLOCK 17. This number corresponded to its magazine capacity."
(eu.glock.com)

Egyszer rákerestem a Glock cég, és Gaston Glock szabadalmaira, és ekkor még nem volt 17db.
Viszont az osztrák Bundesheer tenderén (amire a Glock 17 készült) pont 17db szempont volt az új pisztollyal szemben.

Na, ha lesz egy kis időm, utánanézek alaposabban. ;)

Az a baj az ilyenekkel (céges hivatalos históriák), hogy pl. az USA Glock weboldalon meg azt hazudják, hogy maga Gaszton bácsi tervezte a G17-et.

"Mr. Glock understood that reliability resides in simplicity, and therefore, he designed his pistol with as few parts as possible, minimizing its complexity. "

Míg az európaiaknak szánt weboldalon már mást mondanak ugyanerről:

"To this end, he founded GLOCK GmbH in 1980. In addition to his trusted colleague of many years, Reinhold Hirschheiter, he recruited a small group of capable designers and embarked on the realization of his idea. "
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.04.10. 08:26 Az a baj az ilyenekkel (céges hivatalos históriák), hogy pl. az USA Glock weboldalon meg azt hazudják, hogy maga Gaszton bácsi tervezte a G17-et.

"Mr. Glock understood that reliability resides in simplicity, and therefore, he designed his pistol with as few parts as possible, minimizing its complexity. "

Míg az európaiaknak szánt weboldalon már mást mondanak ugyanerről:

"To this end, he founded GLOCK GmbH in 1980. In addition to his trusted colleague of many years, Reinhold Hirschheiter, he recruited a small group of capable designers and embarked on the realization of his idea. "
Jaja, everybody lies. Ezért szeretek amennyire lehet, alaposan utánajárni a dolgoknak.

(Emlékszem, egy itthoni katonai szakíró mennyre nyomatta, hogy két fajta minőségű bajonettet gyárt a Glock. Aztán mégsem. Egy másik katonai szakértő meg erőnek erejével revolvernek nevezte a Makarov PM-et.)

(BTW ajánlom a "Száz kémiai mítosz" c könyvet - akit érdekel, megvan elektronikusan is. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.04.10. 08:26 Az a baj az ilyenekkel (céges hivatalos históriák),
+1

A csodaszrvasról is sejtjük, hogy nem szó szerint úgy volt az , ahogy. Emesének is jó hogy bevált a Turulos történet, de létezik alternatív magyarázat.. stb :lol:

Ez is olyan, mint amikor az asszonynak elmondjuk, hogy milyen jó, alkalmi vétel volt a .454 Casull alsókulcsos puska, és majd a gyereknek is jó lesz ha felnő mert könnyű, és kezes. Alapvetően egyik kijelentés sem nettó hazugság, de súlyos érdekkonfliktus terheli az céges eredettörténeteket, és ez befolyásolhatja a kerekítési szabályokat. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.04.10. 08:26 Az a baj az ilyenekkel (céges hivatalos históriák), hogy pl. az USA Glock weboldalon meg azt hazudják, hogy maga Gaszton bácsi tervezte a G17-et.

"Mr. Glock understood that reliability resides in simplicity, and therefore, he designed his pistol with as few parts as possible, minimizing its complexity. "

Míg az európaiaknak szánt weboldalon már mást mondanak ugyanerről:

"To this end, he founded GLOCK GmbH in 1980. In addition to his trusted colleague of many years, Reinhold Hirschheiter, he recruited a small group of capable designers and embarked on the realization of his idea. "
Nem feltétlenül mondanám hazugságnak, inkább csak nem bontották ki az igazság minden részletét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.04.10. 10:26 Nem feltétlenül mondanám hazugságnak, inkább csak nem bontották ki az igazság minden részletét.
+1
Az igaz-hamis sem mindig bináris, fekete/fehér, hanem egy spektrum. Simán lehet, hogy egyszerűen 2 külön ember írta a 2 honlapot, és mindkettő a legjobb tudása szerint. Az osztrák konkrétan oda tudott menni az öreg kollégához, és megkérdezni hogyan is volt az, az amerikai pedig fact check nélkül elismételte a legendát.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pedig de, ha eleg melyre asol kiderul hogy minden 1 vagy 0 :roll:
Petya357 írta: 2023.04.10. 11:18 Az igaz-hamis sem mindig bináris
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.04.10. 11:18 +1
Az igaz-hamis sem mindig bináris, fekete/fehér, hanem egy spektrum. Simán lehet, hogy egyszerűen 2 külön ember írta a 2 honlapot, és mindkettő a legjobb tudása szerint. Az osztrák konkrétan oda tudott menni az öreg kollégához, és megkérdezni hogyan is volt az, az amerikai pedig fact check nélkül elismételte a legendát.
Még csak ezt se mondanám. Az egyik forrás kibontja, hogy egy csapat mérnökkel együtt, átbeszélve az ötleteit. A másik csak röviden annyit mond, hogy megtervezte, ez nem jelenti azt, hogy mást nem vonhatott be, és a fogaival faragta ki egy meteoritból a szánt ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.04.10. 11:18 +1
Az igaz-hamis sem mindig bináris, fekete/fehér, hanem egy spektrum. Simán lehet, hogy egyszerűen 2 külön ember írta a 2 honlapot, és mindkettő a legjobb tudása szerint. Az osztrák konkrétan oda tudott menni az öreg kollégához, és megkérdezni hogyan is volt az, az amerikai pedig fact check nélkül elismételte a legendát.
Bájos ez a gyermeki naivitás:-))

De hidd el, hogy én a melóból adódóan évi több ezer oldal "corporate bullshit"-en kell keresztülrágjam magam (fegyveres és még inkább órás vonalon), és jól érzem már mikor lóg ki a lóláb, hiszen gyakran beszédesebb, ami nincs ott, mint ami oda van írva.

---

Mindazonáltal a ki tervezte a Glockot valójában? már a korabeli (1970-es évek vége, 1980-asok eleje) szaksajtóban részletesen kitárgyalt, nyilvános információ, hiszen egyikük Siegfried F. Hübner a DWJ szakúságírója volt.

A Glock amúgy rácáfol arra a klasszikus bölcsességre, hogy a szamár egy olyan ló, amit egy bizottság tervezett. Mert bizony ha nem is nevezték magukat bizottságnak, de egy csoport tervezte, és mégis elképesztő világsiker lett. Glock bácsi emberi nagyságát inkább mutatja az, hogy a kor talán legjobb elérhető elméit szedte össze, és hallgatott szavukra, nem volt benne tulajdonosi gőg, mindentjobbantudok-szindróma.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.04.10. 11:40 Még csak ezt se mondanám. Az egyik forrás kibontja, hogy egy csapat mérnökkel együtt, átbeszélve az ötleteit. A másik csak röviden annyit mond, hogy megtervezte, ez nem jelenti azt, hogy mást nem vonhatott be, és a fogaival faragta ki egy meteoritból a szánt ;)
Pontosan.
A legtöbb találmánynál nehéz meghúzni a feltalálói tevékenység határát.
A törvény nem is sz.arakodik vele, a feltalálókra bízza hogy eldöntsék, ki, hány %ban járult hozzá a találmány kidolgozásához.

Én ezért nem is teszek nagy különbséget a két megfogalmazás között:
"he designed his pistol"
"he recruited a small group of capable designers and embarked on the realization of his idea. "

Mindegy, hogy s.k. rajzolta meg a terveket, vagy alkalmazott rá szakembereket, hogy valósítsák meg az ötletét.
Ő (a cége) a bejelentő, övé a szabadalom (ha él még).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.04.10. 00:07 Még nem dőlt el hogy hol fogják gyártani, Herenden, Hollóházán vagy Zsolnán..?😉
+1
top komment. 😀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy kis szürreális kelet-európaiság: Detonics Europe: 6×9 Grim – hatlövetű 9 mm Flóbert derringer

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/detonic ... derringer/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az FN új mikrokompakt pisztolya: Reflex

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/az-fn-u ... ya-reflex/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Nem elég nekem az IDPA, SAS, IPSC, Gyorskombinált, Steel Challenge, Fémsziluett, és a Gyorspont - Húsvétkor ki kellett próbálni az F-class precíziós lövészetet, rögtön az OBt. Vesztemre.

Vezetőségi összefoglaló:
A nagykaliber pont olyan, mint a heroin. Qrva jó, rohadtul addiktív, és kib.szottul drága. :lol: Legális, de bánod, hogy az, mert nehezebb lesz német mondani.

A kiskaliber: az élvezet 70%-a, a költség kb tizede. Akár Mandalóri, akár nem az ember - “This is the Way” - a túlnyomó többségünknek ez utóbbi műfaj való.

Kiskaliberben saját fegyverrel lőttem, ahoz képest, hogy életemben először, soha semmi hasonlót sem csináltam, décens 70% körüli eredményeket - ez viszont csak a lista végére volt elég, nyilván rajtam kívül OBre nem jött olyan aki nem tud lőni. De így is baromira élveztem. Huszonkettessel a 150 méter extrém távolság - ott 6 mRadot (több, mint 20 MOA) esik a pici 40 graines lövedék, elviszi a szél, számít az ha gyorsan lősz és felmelegszik a cső - kb mint a nagyoknál 500 méter. Óriási élvezet, amikor 50 méteren összeérnek a találatok. Örülök, hogy korábban a fiammal kikísérleteztük a lőszer fajtát, amit szeret a CZ, (SK Rifle Match - köszönet érte Sminth15 ügynöknek!) és kísérleti úton az esést is megállapítottuk 150 méterrre - e nélkül, csupán ballisztikus kalkulátor tál semmi esélyem sem lett volna akár csak eltalálni a lőlapot. 100 méter alig más mint 50 méter, de 150m méter nagyon nagyon más. Sima CZ-455 varmint, egy jó de nem kiemelkedő Hawke távcsővel (200+e, több volt mint maga a fegyver de ennyit raszántam, hiszonkettesre pedig elég kész)

Nagykalibert opportunisztikusan teszteltem le - Neszmélyen volt jó klubfegyver, mondom egyszer élünk, kipróbálom. Fegyver: Accuracy International (1,3M HUF) :o távcső Zero Comoromise (asszem 1,8M HUF a boltban) :o - mondom nabazz úgysem lesz ilyenem soha, ki kell próbálni :mrgreen:
Precíziós .308 lőszer Lapua scenar laza 1200 Ft/db - ami elég mellbevágó, mert egy verseny 39 lövés. Aki magának tőlti, annak se lesz ám kevesebb mint fele, a tökéletes lövedék kell hozzá, a sima vadászlőszlövedékjel, és puderrel pedig nem lesz 11-és 300 méteren. Viszont olyan is bakker a Lapua Scenar céllövő lőszer, pontosan azt kapod, amiért fizetsz. 100 méteren összérték a találatok - mármint konkrétan egybeszakadtak, fél MOA alatti szórás. Úgy, hogy a lövő nem Simó Hayha, hanem Petya 357. 300 méteren tenyérrel letakarható csoportok. Esküszöm, hogy ha nem tapasztalom meg saját magam, el sem hiszem hogy ilyen pontos fegyver-lőszer kombó egyáltalán létezik. Azt hittem, ez bullshit, és csak a 100-ból 1 jólsikerült csoportokat mutogatják YouTubeon. És ilyesmiket tudok vele lőni - mármint én, egy porszem - nem pedig Vaszilij Zajcev. Már csak ezért is megérte. Hogy egyáltalán létezik ilyen csoda.
Fun fact: ez olyannyira technikai sport, és olyan nagymértékben s felszerelésén múlik, hogy életem első versenyén, de jó fegyverrel , jó lőszerrel úgy lőttem meg az OBt, hogy a bajnok (Simonyi Ottó parancsnok, aki 20 éves puskájával lőtt amivel már megnyert pár VBt) 82%-át sikerült elérni. Ez messze felülmúlta a legvadabb elképzeléseimet, ès kb a mezőny közepére ez volt elég.

Remélem, hogy sikerült egy kis kedvet csinálnom a fórumtársaknak a 22 LR F-class műfajhoz, és kellően elriasztani Titeket az F-Class nagykalibertől 8-) A heroint továbbra is jó analógiának tartom - annyira jó, annyira addiktív, és pont annyira drága is, mint a keménydrog.

Már egy hete tiszta vagyok, és csak kiskaliberű puskához nyúltam. 8-)

A következő kipróbálandó lövészsport a sorban az IPRF lesz - amíg az F-Class az statikus, babzsákról fekve sok idő alatt körkörös iciripici papírra, addig az IPRF dinamikus, barikádról stb fura helyekről kevés idő alatt kis fémcélokra. Ilyet sem csináltam még… van olyan fórumtárs, aki igen?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.04.13. 22:57 Nem elég nekem az IDPA, SAS, IPSC, Gyorskombinált, Steel Challenge, Fémsziluett, és a Gyorspont - Húsvétkor ki kellett próbálni az F-class precíziós lövészetet, rögtön az OBt. Vesztemre.

Vezetőségi összefoglaló:
A nagykaliber pont olyan, mint a heroin. Qrva jó, rohadtul addiktív, és kib.szottul drága. :lol: Legális, de bánod, hogy az, mert nehezebb lesz német mondani.

A kiskaliber: az élvezet 70%-a, a költség kb tizede. Akár Mandalóri, akár nem az ember - “This is the Way” - a túlnyomó többségünknek ez utóbbi műfaj való.

Kiskaliberben saját fegyverrel lőttem, ahoz képest, hogy életemben először, soha semmi hasonlót sem csináltam, décens 70% körüli eredményeket - ez viszont csak a lista végére volt elég, nyilván rajtam kívül OBre nem jött olyan aki nem tud lőni. De így is baromira élveztem. Huszonkettessel a 150 méter extrém távolság - ott 6 mRadot (több, mint 20 MOA) esik a pici 40 graines lövedék, elviszi a szél, számít az ha gyorsan lősz és felmelegszik a cső - kb mint a nagyoknál 500 méter. Óriási élvezet, amikor 50 méteren összeérnek a találatok. Örülök, hogy korábban a fiammal kikísérleteztük a lőszer fajtát, amit szeret a CZ, (SK Rifle Match - köszönet érte Sminth15 ügynöknek!) és kísérleti úton az esést is megállapítottuk 150 méterrre - e nélkül, csupán ballisztikus kalkulátor tál semmi esélyem sem lett volna akár csak eltalálni a lőlapot. 100 méter alig más mint 50 méter, de 150m méter nagyon nagyon más. Sima CZ-455 varmint, egy jó de nem kiemelkedő Hawke távcsővel (200+e, több volt mint maga a fegyver de ennyit raszántam, hiszonkettesre pedig elég kész)

Nagykalibert opportunisztikusan teszteltem le - Neszmélyen volt jó klubfegyver, mondom egyszer élünk, kipróbálom. Fegyver: Accuracy International (1,3M HUF) :o távcső Zero Comoromise (asszem 1,8M HUF a boltban) :o - mondom nabazz úgysem lesz ilyenem soha, ki kell próbálni :mrgreen:
Precíziós .308 lőszer Lapua scenar laza 1200 Ft/db - ami elég mellbevágó, mert egy verseny 39 lövés. Aki magának tőlti, annak se lesz ám kevesebb mint fele, a tökéletes lövedék kell hozzá, a sima vadászlőszlövedékjel, és puderrel pedig nem lesz 11-és 300 méteren. Viszont olyan is bakker a Lapua Scenar céllövő lőszer, pontosan azt kapod, amiért fizetsz. 100 méteren összérték a találatok - mármint konkrétan egybeszakadtak, fél MOA alatti szórás. Úgy, hogy a lövő nem Simó Hayha, hanem Petya 357. 300 méteren tenyérrel letakarható csoportok. Esküszöm, hogy ha nem tapasztalom meg saját magam, el sem hiszem hogy ilyen pontos fegyver-lőszer kombó egyáltalán létezik. Azt hittem, ez bullshit, és csak a 100-ból 1 jólsikerült csoportokat mutogatják YouTubeon. És ilyesmiket tudok vele lőni - mármint én, egy porszem - nem pedig Vaszilij Zajcev. Már csak ezért is megérte. Hogy egyáltalán létezik ilyen csoda.
Fun fact: ez olyannyira technikai sport, és olyan nagymértékben s felszerelésén múlik, hogy életem első versenyén, de jó fegyverrel , jó lőszerrel úgy lőttem meg az OBt, hogy a bajnok (Simonyi Ottó parancsnok, aki 20 éves puskájával lőtt amivel már megnyert pár VBt) 82%-át sikerült elérni. Ez messze felülmúlta a legvadabb elképzeléseimet, ès kb a mezőny közepére ez volt elég.

Remélem, hogy sikerült egy kis kedvet csinálnom a fórumtársaknak a 22 LR F-class műfajhoz, és kellően elriasztani Titeket az F-Class nagykalibertől 8-) A heroint továbbra is jó analógiának tartom - annyira jó, annyira addiktív, és pont annyira drága is, mint a keménydrog.

Már egy hete tiszta vagyok, és csak kiskaliberű puskához nyúltam. 8-)

A következő kipróbálandó lövészsport a sorban az IPRF lesz - amíg az F-Class az statikus, babzsákról fekve sok idő alatt körkörös iciripici papírra, addig az IPRF dinamikus, barikádról stb fura helyekről kevés idő alatt kis fémcélokra. Ilyet sem csináltam még… van olyan fórumtárs, aki igen?

Jó és élvezetes volt a leírás! (Hát ha még képek is lennének hozzá:-))

---

Én is próbáltam már a drága sniperpuska+még drágább kukker és minőségi lőszer sztorit (többször is, tesztfegyverrel), de például nekem az én pszichikumomhoz ez nem jön be. Kicsit mint a fű növését nézni és néha egy baszott nagy dörej. Nekem ez olyan, mint a horgászat. Tudom, hogy sokaknak tökéletes kikapcsolódás, de én már a gondolattól elunom magam:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.04.14. 06:24 Jó és élvezetes volt a leírás! (Hát ha még képek is lennének hozzá:-))

---

Én is próbáltam már a drága sniperpuska+még drágább kukker és minőségi lőszer sztorit (többször is, tesztfegyverrel), de például nekem az én pszichikumomhoz ez nem jön be. Kicsit mint a fű növését nézni és néha egy baszott nagy dörej. Nekem ez olyan, mint a horgászat. Tudom, hogy sokaknak tökéletes kikapcsolódás, de én már a gondolattól elunom magam:-)))
A horgászással pontosan így vagyok én is - legszívesebben beb.sznék egy kézigránátot a Balcsiba, nem türelmesen várnék :mrgreen:

Képek - parancsolj:

Petya357 CZ455, Hawke távcső
271955C9-F1E2-4912-93C9-3BE76DEBE8CE.jpeg

Ez pedig nem Petya - de a Parancsnokot szerintem nem kell bemutatni. Megtiszteltetés volt mellette lőni, és élvezet hallgatni a sztorikat, és az értékes tanácsokat amit nem fukarkodott megosztani.
13F9EE16-7214-45D4-9F05-F491C0790E6C.jpeg

Ilyennel lőtt:
019BB0C8-9445-4100-83CA-49C5E90F119F.jpeg

Ezt kaptam kölcsön: Accuracy International, Zero Compromromise távcső, gyári .308 Win Lapua Scenar lőszert (VLD - very Low Drag - lövedékkel szerelve) . Az utóbbi sajnos töltve se lesz sokkal olcsóbb - de lehet jobb eredményt elérni, pl COL-t a saját, konkrét fegyverhez beállítva
EC5F7E54-C9D2-4A0C-B90A-1474F5322E15.jpeg
Ilyeneket lőttem kispuskával 50 m
290C292F-4843-45D4-BDDF-F2674351BD32.jpeg
Kispuska 150m
8F75408E-558D-4B99-8E56-A02C5B7E3070.jpeg
Nagypuska :) 100m - a balfelső (nejét balalsó 🤔) az mindig a 3 db próba, itt nem 2 lövés hanem 3 és 2 összeér
B78B025C-7C46-4460-B09D-CB0E85FDB3F4.jpeg
Nagypuska 300m. A két tapasz a 3 a db próbalövést takar el. Ennyit tud a fegyver-lőszer-lövő ideális körülmények között - háromszázon. Az ertékeltnél már izgultam és kapkodtam.
E5F41A3D-88F5-4CCC-A526-52F64741FE30.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

zsugorcso a csovon meg ott figyel Otto bacsi pukkajan 8-)
Petya357 írta: 2023.04.14. 07:10 A horgászással pontosan így vagyok én is - legszívesebben beb.sznék egy kézigránátot a Balcsiba, nem türelmesen várnék :mrgreen:

Képek - parancsolj:

Petya357 CZ455, Hawke távcső
271955C9-F1E2-4912-93C9-3BE76DEBE8CE.jpeg


Ez pedig nem Petya - de a Parancsnokot szerintem nem kell bemutatni. Megtiszteltetés volt mellette lőni, és élvezet hallgatni a sztorikat, és az értékes tanácsokat amit nem fukarkodott megosztani.
13F9EE16-7214-45D4-9F05-F491C0790E6C.jpeg


Ilyennel lőtt:
019BB0C8-9445-4100-83CA-49C5E90F119F.jpeg


Ezt kaptam kölcsön: Accuracy International, Zero Compromromise távcső, gyári .308 Win Lapua Scenar lőszert (VLD - very Low Drag - lövedékkel szerelve) . Az utóbbi sajnos töltve se lesz sokkal olcsóbb - de lehet jobb eredményt elérni, pl COL-t a saját, konkrét fegyverhez beállítva
EC5F7E54-C9D2-4A0C-B90A-1474F5322E15.jpeg

Ilyeneket lőttem kispuskával 50 m
290C292F-4843-45D4-BDDF-F2674351BD32.jpeg

Kispuska 150m
8F75408E-558D-4B99-8E56-A02C5B7E3070.jpeg

Nagypuska :) 100m - a balfelső (nejét balalsó 🤔) az mindig a 3 db próba, itt nem 2 lövés hanem 3 és 2 összeér
B78B025C-7C46-4460-B09D-CB0E85FDB3F4.jpeg

Nagypuska 300m. A két tapasz a 3 a db próbalövést takar el. Ennyit tud a fegyver-lőszer-lövő ideális körülmények között - háromszázon. Az ertékeltnél már izgultam és kapkodtam.
E5F41A3D-88F5-4CCC-A526-52F64741FE30.jpeg
ingyom bingyom tálib-e?
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Nagyon jó írás lett, köszi a megosztást Petya! ;) :)
Petya357 írta: 2023.04.13. 22:57 Nem elég nekem az IDPA, SAS, IPSC, Gyorskombinált, Steel Challenge, Fémsziluett, és a Gyorspont - Húsvétkor ki kellett próbálni az F-class precíziós lövészetet, rögtön az OBt. Vesztemre.

Vezetőségi összefoglaló:
A nagykaliber pont olyan, mint a heroin. Qrva jó, rohadtul addiktív, és kib.szottul drága. :lol: Legális, de bánod, hogy az, mert nehezebb lesz német mondani.

A kiskaliber: az élvezet 70%-a, a költség kb tizede. Akár Mandalóri, akár nem az ember - “This is the Way” - a túlnyomó többségünknek ez utóbbi műfaj való.



A következő kipróbálandó lövészsport a sorban az IPRF lesz - amíg az F-Class az statikus, babzsákról fekve sok idő alatt körkörös iciripici papírra, addig az IPRF dinamikus, barikádról stb fura helyekről kevés idő alatt kis fémcélokra. Ilyet sem csináltam még… van olyan fórumtárs, aki igen?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.04.14. 08:56 zsugorcso a csovon meg ott figyel Otto bacsi pukkajan 8-)
Az amúgy miért kell vagy mire jó?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az extrem sebessegu specialis rez lovedek akkora feszultseget indukal a lw csobe hogy megrazza a lovot :shock:

vedi a csovet es talan a mirazst is csokkenti
AndyA írta: 2023.04.14. 09:58 Az amúgy miért kell vagy mire jó?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.04.14. 10:16 az extrem sebessegu specialis rez lovedek akkora feszultseget indukal a lw csobe hogy megrazza a lovot :shock:

vedi a csovet es talan a mirazst is csokkenti
Én is szeretlek... :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.04.14. 09:58 Az amúgy miért kell vagy mire jó?
tipp csak: hőszigetelés. Hogy ne remegjen a forró cső felett a levegő. Vagy nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

es nem a lovestol melegedik fel a cso hanem a naptol
anno a vastagcsovu huszonkettes csove kilogott az arnyekbol, olyan forro lett nem birtam megfogni :shock:
gvass1 írta: 2023.04.14. 10:39 tipp csak: hőszigetelés. Hogy ne remegjen a forró cső felett a levegő. Vagy nem.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

AndyA írta: 2023.04.14. 09:58 Az amúgy miért kell vagy mire jó?
Mert sokkal gyorsabban rámelegítesz egy zsugorcsövet a csőre mint ahogy lekerrakottáztatod.Arról nem beszélve hogy nagyságrendekkel olcsóbb is.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Az új gestamen pisztoly tényleg glock 19x tárakkal működik, vagy baki?
6437a047cc37d051270094.jpg
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

waltherlg400 írta: 2023.04.14. 16:48 Az új gestamen pisztoly tényleg glock 19x tárakkal működik, vagy baki?6437a047cc37d051270094.jpg
Közben rákerestem, azzal működik.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

qqriq írta: 2023.04.14. 10:16 az extrem sebessegu specialis rez lovedek akkora feszultseget indukal a lw csobe hogy megrazza a lovot :shock:

vedi a csovet es talan a mirazst is csokkenti
Franciáknak volt tàn valami mesterlövész puskája amin kifeszìthető szalag volt a cső fölé
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem csak a fransziak hasznaljak
mirage band
Sjani86 írta: 2023.04.14. 18:30 Franciáknak volt tàn valami mesterlövész puskája amin kifeszìthető szalag volt a cső fölé
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

waltherlg400 írta: 2023.04.14. 18:28 Közben rákerestem, azzal működik.
Legalább egy működő alkatrésze biztosan lesz :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

waltherlg400 írta: 2023.04.14. 16:48 Az új gestamen pisztoly tényleg glock 19x tárakkal működik, vagy baki?6437a047cc37d051270094.jpg
Racionális döntés, hogy nem terveztek új tárat, hanem világszerte elérhető, jó minőségű (és amúgy a szomszédban) gyártott tárat használnak.

Ennél már csak az lenne még racionálisabb, ha világszerte elérhető, jó minőségű (és amúgy a szomszédban) gyártott pisztolyt használnák.

Mit írnak a cikkben?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

eleg kiabrandito az az ontesi sorja a pisztolyon
waltherlg400 írta: 2023.04.14. 16:48 Az új gestamen pisztoly tényleg glock 19x tárakkal működik, vagy baki?6437a047cc37d051270094.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.04.14. 19:22 eleg kiabrandito az az ontesi sorja a pisztolyon
Az nem sorja, hanem vércsatorna. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

WildBear23 írta: 2023.04.14. 19:18 Mit írnak a cikkben?
Írnak arról hogy mikor kik miért alapították, meg minden modellről a műkodését és hogy milyen kaliberekben tervezik gyártani (nem tudom ki akar .45 acp kaliberűt venni, de terveznek ilyet a pisztolyból és a géppisztolyból is). Leírják még a gyártókapacatitást (számokban) , és hogy akarnak oktatni is. Meg forrásként meg van jelölve a kaliberinfo.hu.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.14. 19:18 Ennél már csak az lenne még racionálisabb, ha világszerte elérhető, jó minőségű (és amúgy a szomszédban) gyártott pisztolyt használnák.
+10000

Minél több alkatrész lenne érdemes csereszabatossá tenni a Glockkal. A spektrum végén pedig egy 100%ban Glock áll, amit Gestamennek hívnak ;)

Ezt a bármi áron de magyar s.ggbe magyar lóf.szt vonalat sosem értettem, és valszeg már nem is fogom.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.04.14. 21:05 +10000

Minél több alkatrész lenne érdemes csereszabatossá tenni a Glockkal. A spektrum végén pedig egy 100%ban Glock áll, amit Gestamennek hívnak ;)

Ezt a bármi áron de magyar s.ggbe magyar lóf.szt vonalat sosem értettem, és valszeg már nem is fogom.
Pelikán, maga ideológiailag nem elég képzett!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

"Kicsit sárgább, kicsit savanyú, de a mienk."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.04.13. 22:57 dinamikus, barikádról stb fura helyekről kevés idő alatt kis fémcélokra. Ilyet sem csináltam még… van olyan fórumtárs, aki igen?
Szia,

Igen, de nem tudok ilyen szepen irni. :-)

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszönet Smith ügynöknek! A Fegyverellátóban végre ténylegesen is volt olyan vendégváró, ami a többi fegyverboltnak csak a webshopban, virtuálisan..
Hornady Critcal Duty
Hornady Critcal Duty
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Henry Big Boy REVOLVEREK! - amikor nem tudod igazán, hogy mi a fenét akartál a formatervvel: az 1870-es vagy az 1970-es éveket szeretnéd inkább felidézni?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/henry-b ... evolverek/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.04.15. 20:22 Köszönet Smith ügynöknek! A Fegyverellátóban végre ténylegesen is volt olyan vendégváró, ami a többi fegyverboltnak csak a webshopban, virtuálisan..
20230415_201840.jpg
Nekem is van hasonló, hívatlan vendégeknek való aprósütemény, nagyon kitűnő de ennek a receptjét is lehet hogy elkérem. :-)
A nagyobb csomagokat is ajánlom,. Több szeretet fér egybe-egybe. ;-)
PSX_20230416_072151.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2023.04.16. 07:32 Nekem is van hasonló, hívatlan vendégeknek való aprósütemény, nagyon kitűnő de ennek a receptjét is lehet hogy elkérem. :-)
A nagyobb csomagokat is ajánlom,. Több szeretet fér egybe-egybe. ;-)
Amúgy egy nagy lofat azoknak a kereskedőknek, akiknek a webshopja köszönő viszonyban sincs a valós készlettel!
A proshooting honlapján van 12 fajta 9x19 Remington lőszer, a valóságban egy sincs.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.04.16. 08:05 Amúgy egy nagy lofat azoknak a kereskedőknek, akiknek a webshopja köszönő viszonyban sincs a valós készlettel!
A proshooting honlapján van 12 fajta 9x19 Remington lőszer, a valóságban egy sincs.
Magyar fegyverboltok 95%-a ilyen sajnos, köszönőviszonyban sincs az oldal a valósággal. A legjobb esetben is valaha valamikor lehetett kapni az oldalon lévő tételt, rosszabb esetben csak bekopizták az XY gyár katalógusát. Szerintem ez simán nem is szabályos.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.16. 08:05 Amúgy egy nagy lofat azoknak a kereskedőknek, akiknek a webshopja köszönő viszonyban sincs a valós készlettel!
A proshooting honlapján van 12 fajta 9x19 Remington lőszer, a valóságban egy sincs.
Sajnos telefonálni kell, nincs mese - ez ilyen :( és valóban nagyon idegesítő

Pozitív ellenpéldának felhoznám a Fegyverellátót (Smith15 fórumtárs), a Leitz Hungáriát (van ott fórumtárs?), az Önvédelmi Boltokat (Gvass1 fórumtárs mellett többen is), és a Magnum Vadászt (nem tudok róla, hogy a fórumon képviseltetve lennének) ahol mindig jó a készlet infó.

A fagyisboltnnak max annyit tudok felróni, hogy nem üzlet szintű a lebontás - de ha elmegyek Fótra a központi boltba akkor ott mindig minden volt, ami a honlap szerint létezik. A kisebb boltokba ugyancsak telefonálni érdemes. Amikor megvettem az utolsó doboz .38 Short Colt lőszerüket (olcsó volt és jó a .38 Special/.357 Magnum revolverbe) -még azelőtt bepirosodott az elérhetőség mielőtt elhagytam volna a bolt területét - ami szép teljesítmény.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.04.16. 09:08 Sajnos telefonálni kell, nincs mese - ez ilyen :( és valóban nagyon idegesítő

Pozitív ellenpéldának felhoznám a Fegyverellátót (Smith15 fórumtárs), a Leitz Hungáriát (van ott fórumtárs?), az Önvédelmi Boltokat (Gvass1 fórumtárs mellett többen is), és a Magnum Vadászt (nem tudok róla, hogy a fórumon képviseltetve lennének) ahol mindig jó a készlet infó.
Az Önvédelmi Bolt Móricz kapcsán ennek sajnos az ellenkezőjét volt alkalmam néhány hete megtapasztalni.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2023.04.16. 09:33 Az Önvédelmi Bolt Móricz kapcsán ennek sajnos az ellenkezőjét volt alkalmam néhány hete megtapasztalni.
Jelezd felém, és üvöltözök a kedveskollégával. Kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

errefele nagyvadak is portyaznak, kell az erosites :o
20230416_100208.jpg
TotoHU írta: 2023.04.16. 07:32 Nekem is van hasonló, hívatlan vendégeknek való aprósütemény, nagyon kitűnő de ennek a receptjét is lehet hogy elkérem. :-)
A nagyobb csomagokat is ajánlom,. Több szeretet fér egybe-egybe. ;-)

PSX_20230416_072151.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

G.D írta: 2023.04.16. 09:33 Az Önvédelmi Bolt Móricz kapcsán ennek sajnos az ellenkezőjét volt alkalmam néhány hete megtapasztalni.
Figyelem!
Nemfizettett reklám következik!
Sport, ha kell 1 kis energia.

Mosdatás nélkül:
Előfordul rendszerhiba, multkor konkrétan 14 termék megszünt létezni a szerveren, amin éppen dolgoztam.
Ha bárki hibát talál, jelezze felém is, egy csokival honorálom.
Nem szeretnénk hibát, nem azért dolgozunk.
Tehát: ha van hiba, szólj, elintézzük, kapsz egy sportszeletet, mert kell az energia.
/ ezittareklámhelye. /
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

minden hibaert egy sportszelet?
hmmm, hanyat csinaljak? 8-)
RatRace írta: 2023.04.16. 10:20 Figyelem!
Nemfizettett reklám következik!
Sport, ha kell 1 kis energia.

Mosdatás nélkül:
Előfordul rendszerhiba, multkor konkrétan 14 termék megszünt létezni a szerveren, amin éppen dolgoztam.
Ha bárki hibát talál, jelezze felém is, egy csokival honorálom.
Nem szeretnénk hibát, nem azért dolgozunk.
Tehát: ha van hiba, szólj, elintézzük, kapsz egy sportszeletet, mert kell az energia.
/ ezittareklámhelye. /
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.04.16. 10:23 minden hibaert egy sportszelet?
hmmm, hanyat csinaljak? 8-)
Te hiba találása nélkül is kapsz csokit...
Amúgy a hekkelés tiltott, büntetendő, csaxólok.....
Kivéve ha halról van szó. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mindent tagadok, az ukranok csinaltak 8-)
de ahogy nezem tenyleg raferne egy kis frissites a cuccosra :roll:
RatRace írta: 2023.04.16. 10:35 Te hiba találása nélkül is kapsz csokit...
Amúgy a hekkelés tiltott, büntetendő, csaxólok.....
Kivéve ha halról van szó. :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.04.16. 10:37 mindent tagadok, az ukranok csinaltak 8-)
de ahogy nezem tenyleg raferne egy kis frissites a cuccosra :roll:
Legközelebb erre jársz, átbeszéljük.
:D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

qqriq írta: 2023.04.16. 10:04 errefele nagyvadak is portyaznak, kell az erosites :o
20230416_100208.jpg
Az ott milyen sörétes lőszer ?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Remington
Trailm írta: 2023.04.16. 11:23 Az ott milyen sörétes lőszer ?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.04.13. 22:57 dinamikus, barikádról stb fura helyekről kevés idő alatt kis fémcélokra. Ilyet sem csináltam még… van olyan fórumtárs, aki igen?
Szia,

"Kicsit" hosszabb valasz, mint az elozo:

10-17 evvel ezelott lelkesen es sokat lottem tavcsoves puskaval.

A versenyek akkoriban nem voltak ilyen mereven felosztva statikus-dinamikusra.

Illetve voltak teljesen statikus versenyek, 100 es/vagy 300 m celtavolsaggal; de altalaban ezek nem onalloan voltak megrendezve, hanem "dupla" versenyek voltak ugy, hogy a "nagy" versenynek resze volt 100 es 300 m-re szabvany lolapra, hosszu ido alatt love 10-10 loves, ezekre lehetett (MSSz) minositest kapni, es ezen kivul is volt meg vagy 20 loves, ami egyedi palyakon lett leadva.

A palyak altalaban "normalisak" voltak, tehat korkoros lolapra leadni 1 vagy 2 lovest adott (nem kerek) tavrol, majd kiertekeles, es atvinni a felszerelest masik lotavra (szandekosan sokat setaltunk, hogy hideg csovel kezdjunk minden palyat - a szervezo hasznosnak itelte,hogy a resztvevok egy resze tudjon eletszeruen gyakorolni).

De elofordultak ennel markansan orultebb palyak is, pl. amikor felmentunk a golyofogo tetetjere, es onnan lottunk egesz eles szogben lefele a szelben hintazo tojasra. :-)

Ez az az idoszak volt, amikor Magyarorszagon minden evben rendeztek Meszterlovesz vilagkupat, es ugyan a legextremebb palyakat (pl. eztmi nem lohettuk, de sokat igen.

Par foto a vilagkuparol:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Szoval a versenyeken neha kellett kicsit futni, neha egesz keves ido volt a 2 loves leadasara, ilyen ertelemben kifejezetten dinamikusnak nevezheto palyak is voltak. Mikozben a palyak tobbsege "statikus" volt, pl. gyakori volt a "zart iranyzku 10 m legpuska" lolap a maga 0.5 mm-es 10-es mezojevel 80-120 m kozotti tavra kirakva. Ami persze igazabol nem is olyan kicsi, hiszen az erinto talalat is szamitott, vagyis akar 3.75 mm-t is lehetett center-to-center hibazni 7.62-es loszerrel a 10-es talalat eleresehez. A legnehezebb cel 1 cm atmeroju volt 100 m-en, de az erinto talalatert keves pont jart, vagyis 1.5 mm center-to center hibazasert mar pontlevonas jart. Sokszor nem korkoros volt a cel (akar ugy is, hogy ki kellett valasztani a celt):
Kép

Persze voltak egeszen mas versenyek is.

Az egyik, ami csak azert emlitesre melto, mert en rendeztem 2008-ban, az egy "steel challenge" verseny volt, 50, 100, 150 m tavokon elhelyezett celokkal. Precizios puska divizioban 2.5 cm-es volt a cel (onmagaban 2.5 cm-es cel 150 m-en nem nagy kihivas, de mivel ez idore ment, igy mar komoly kihivas volt), 1945 elotti fegyverekkel 7.5 cm-es celok voltak.
Kép

A masik erdekes versenytipus, azok az 1000 yardos versenyek, ezek kifejezetten statikusak voltak.
A nevevel ellentetben nem pont 910 m tavolsagban voltak a celok, hanem ahogy sikerult 800 es 1000 m kozott valahol fel volt allitva a cel. Az elso evekben ugy lottunk, hogy egyik nap edzes, a masik napon verseny: 13 lovesbol a 10 legjobb ertekelve.
Az az igazsag, hogy az akkori legjobb lovok (az akkori legjobb technikaval, ami ma mar nem egyaltalan nem szamitana jonak) sem tudtak stabilan eltalalni a 25 cm-es belso 10-est, de meg az 50 cm-es 10-est se nagyon.
Kép
Errol azt kell tudni, hogy nagyjabol 300 m-es tavolsag az, ameddig eleg "csak" loni tudni, viszont onnantol kezdve egyre fontosabb lessz a szamolas: ki kell tudni szamolni, hogy hova allitsa az ember az iranyzekot (vagy hova celozzon, de ez utobbi pontatlan). Nem veletlen, hogy az USA legjobb mesterloveszei parban dolgoznak: az egyik szamol, a masik lo, mivel a szamolas is egy nagyon komoly feladat, es nem biztos, hogy ugyanaz az ember kivalo mindkettoben.

Szoval kesobb nagyon sokkal konnyebbek lettek ezek a versenyek: a lovo leadott 3 lovest, a biro kiment es bemutatta a 3 talalatot, visszajott, es ezutan jott a 10 ertekelt loves. Innentol kezdve a dobogon belul csak az dontott, hogy kinek hany belso 10-ese van, mert egyetlen 9-es talalat mar eleg volt ahhoz, hogy a dobogorol lecsusszon az ember.

Sokszor volt lehetoseg kiprobalni a Gepardot is:
Kép
Kép

A katonak probaltad Dragunovval is indulni, de (reszben emberi hibabol) 300 m-nel messzebb levo celra nem volt ertelme loniuk.
Kép

Ugorva az idoben jo sokat, 2021-ben a Ludovika SE/NKE SE altal szervezett OB-ra elmentem, ami kifejezetten dinamikus versenyszamokat tartalmazott. Maga a verseny nagyon jo volt, de azon ritka versenyek egyike volt, ahol zavart az eredmenyem (mert nem csak ugy egyszeruen utolso lettem, hanem nagyon messze voltam az utolso elottitol), de mivel elotte evekig nem lottem a prec. puskammal, igy mast nem is varhattam.

Ezen a palyan be kellett szaladni az elso lopozicioba innen nehany femet megloni, majd onnan a foldre atmaszva az uj poziciobol nehany masikat. Pontos celtavolsagokra nem emlekszek, de kb 600 m-ig voltak kint celok es szigoru idokorlat volt. Illetve az elozo videorol lemaradt a futas, itt latszik az is.
Kép

Itt kocsi platora kellett felmaszni, es ugy loni, majd kiugrani a foldre.
Kép

Ez is hasonlo, itt hallani, hogy 600 m-en volt a tavolabbi cel.
Kép

Itt foldon hasalva kellett loni, de a lovesek kozott autogumit pakolva
Kép

Itt barikadrol kezdve, foldorol, mashonnan foldrol kellett loni.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.04.16. 11:36 Szia,

"Kicsit" hosszabb valasz, mint az elozo:


Bel
Nagy köszönet az írásért Bel! Baromira érdekes, és tanulságos. Komoly tudás, és tapasztalat van mögötte - élményt erről tanulni. Szervezőként pedig pláne máshogy, mélyebben láthatja az ember a dolgokat.

Az általad keírt “hőskorszakban” a versenyek - a bociruhás-kék minden árnyalatát felvonultató célközönséget elnézve, és a leírás alapján - mind kifejezetten “kiképzés” jellegűnek tűnnek. A mostani trend - ha jól értem - nem kiváltja, hanem inkább kiegészíti ezt egy hangsúlyosabban “ sport” vonallal. Ami egyrészt merevebb korlátok közé szorít mindent, másrészt nemzetközibbé teszi a dolgokat. Ezt a trendet más sportágaknál is megfigyeltem.
A baráti dzsembori-túlélős formátumnak, és a szbálykönyv alapon formalizált versenyeknek is megvannak az előnyei, és hátrányai, és a varázsa. Én mindkettővel nagyon ki vagyok békülve 8-) csak az a fontos, hogy ne érje az embert meglepetés és tiszta legyen, hogy most akkor streetfighting van kevés szabállyal de nagyon életszerűen a nyóckerben, vagy pedig shotokan karaté szabvány szerinti kumite az Angyalföldi művelődési házban :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.04.16. 12:13
Szia,

A vilagkupa (ahol persze csak nezokent voltam, mind a 7 alkalommal 2006-2017 kozott) egyertelmuen es kizarolag rendorok es katonak szamara volt csak rendezve. Szandekosan katonai-rendori jellegu feladatokkal (persze, aki szerint ez 2 kulon szakma, azoknak igazuk van, neha morogtak a versenyzok, amiert nekik a masiknak megfelelo feladatot is el kell vegezniuk).

Mondjuk arra is volt pelda, hogy a mesterlovesz vilagkupan a lovonal moge beszaladt egy fiatal csaj, es lediktalta a magyar terrorelharitoknak, hogy az apja mit uzen, hogy celozzanak. :-) Ez a kep nem ott keszult (de minden erintett szerepel rajta):
Kép

A Hajduhadhazi 1000 yardos versenyek abban az ertelemben civil versenyek voltak, hogy Babits Laci volt a foszervezo (en kicsit segitettem neki), a szabalyt reszben mi forditottuk, reszben mi talaltuk ki (pontos szabalykonyvet nem talaltunk angolul se, ezert a szabalyok zomet ki kellett talalni forditas helyett). Mivel katonai loteren volt a verseny, ezert persze a helyi katonak kozul is reszt vettek paran. Sajnos valaki elolvasta a loterszabalyzatot, es onnantol kezdve be kellett tartani, ami azt jelentette, hogy nem rendezhetunk versenyt (22 fos biztonsagi orseg+ tuzoltoraj+ mento, es idoben le kellett jelenteni Napolyba).

A legtobb versenyt Varga Karcsi rendezte, aki nem csak olimpiai bajnok, de mesterlovesz lokikepzo is volt, szoval az o versenyein volt egy kis ilyen beutes. Es igen, az akkori versenyeken gyakorlatilag mindig voltak TESZ-es indulok.

Es ami a kepeken nagyon latszik: nem volt politikailag korrekt dresscode, a versenyzok zome terepszinu ruhaban indult. Igen, a civilek zome is. Az altalam rendezett "steel challenge" verseny teljesen civil verseny volt, megis a tobbseg terepszinu ruhaban volt.

A fentiekbol nem jon at, de mi akkoriban ezeket (a vilagkupan kivuli osszeset) teljesen civil versenynek ereztuk; es "most" a 2021-es versenyt nem ereztem jobban civilnek.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia Bel,
csak 7 alkalom volt? :roll:

Kép
bel írta: 2023.04.16. 18:52 Szia,

A vilagkupa (ahol persze csak nezokent voltam, mind a 7 alkalommal 2006-2017 kozott) egyertelmuen es kizarolag rendorok es katonak szamara volt csak rendezve. Szandekosan katonai-rendori jellegu feladatokkal (persze, aki szerint ez 2 kulon szakma, azoknak igazuk van, neha morogtak a versenyzok, amiert nekik a masiknak megfelelo feladatot is el kell vegezniuk).

Mondjuk arra is volt pelda, hogy a mesterlovesz vilagkupan a lovonal moge beszaladt egy fiatal csaj, es lediktalta a magyar terrorelharitoknak, hogy az apja mit uzen, hogy celozzanak. :-) Ez a kep nem ott keszult (de minden erintett szerepel rajta):
Kép

A Hajduhadhazi 1000 yardos versenyek abban az ertelemben civil versenyek voltak, hogy Babits Laci volt a foszervezo (en kicsit segitettem neki), a szabalyt reszben mi forditottuk, reszben mi talaltuk ki (pontos szabalykonyvet nem talaltunk angolul se, ezert a szabalyok zomet ki kellett talalni forditas helyett). Mivel katonai loteren volt a verseny, ezert persze a helyi katonak kozul is reszt vettek paran. Sajnos valaki elolvasta a loterszabalyzatot, es onnantol kezdve be kellett tartani, ami azt jelentette, hogy nem rendezhetunk versenyt (22 fos biztonsagi orseg+ tuzoltoraj+ mento, es idoben le kellett jelenteni Napolyba).

A legtobb versenyt Varga Karcsi rendezte, aki nem csak olimpiai bajnok, de mesterlovesz lokikepzo is volt, szoval az o versenyein volt egy kis ilyen beutes. Es igen, az akkori versenyeken gyakorlatilag mindig voltak TESZ-es indulok.

Es ami a kepeken nagyon latszik: nem volt politikailag korrekt dresscode, a versenyzok zome terepszinu ruhaban indult. Igen, a civilek zome is. Az altalam rendezett "steel challenge" verseny teljesen civil verseny volt, megis a tobbseg terepszinu ruhaban volt.

A fentiekbol nem jon at, de mi akkoriban ezeket (a vilagkupan kivuli osszeset) teljesen civil versenynek ereztuk; es "most" a 2021-es versenyt nem ereztem jobban civilnek.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.04.16. 19:23 Szia Bel,
csak 7 alkalom volt? :roll:
Szia,

Igen, annyiszor voltam kint nezokent:
2006
2007
2008
2010
2011
2013
2017

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

féloff:
sok évvel ez előtt találkoztam olyan katonaságnál dolgozó logisztikussal, aki végigcsinálta a rohamlövészes izét (és ami ennél is nagyobb szó: a végén meg is kapta a felvarrót), szóval miért ne mehetnének civilek is egy ilyen rendezvényre?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2023.04.16. 09:08 Sajnos telefonálni kell, nincs mese - ez ilyen :( és valóban nagyon idegesítő

Pozitív ellenpéldának felhoznám a Fegyverellátót (Smith15 fórumtárs), a Leitz Hungáriát (van ott fórumtárs?), az Önvédelmi Boltokat (Gvass1 fórumtárs mellett többen is), és a Magnum Vadászt (nem tudok róla, hogy a fórumon képviseltetve lennének) ahol mindig jó a készlet infó.

A fagyisboltnnak max annyit tudok felróni, hogy nem üzlet szintű a lebontás - de ha elmegyek Fótra a központi boltba akkor ott mindig minden volt, ami a honlap szerint létezik. A kisebb boltokba ugyancsak telefonálni érdemes. Amikor megvettem az utolsó doboz .38 Short Colt lőszerüket (olcsó volt és jó a .38 Special/.357 Magnum revolverbe) -még azelőtt bepirosodott az elérhetőség mielőtt elhagytam volna a bolt területét - ami szép teljesítmény.
eladják 38 spec beirásra ?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2023.04.16. 21:25 eladják 38 spec beirásra ?
Igen. Mert tudják, hogy kompatibilis a .38 Soeciallal, és kilőhető .357 Magnum revolverből. Ez valóban nem triviális - de jól művelt eladóval működik. 8-)

A múltkor, egy másik fegyverboltban volt némi vitám - a tartásában csak .454 Casull volt, én pedig .45 Long Coltot szerettem vol a venni . Az egyébként rutinos, tapasztalt eladó sem ismerte a két lőszer közötti viszonyt, és teljesen meg tudom érteni, hogy ilyenkor nem akart problémát - Y.U. 1-ben (Yahoo Utáni időszámítás) a kinek milyen lőszere van engedélye kérdést igenis komolyan kell venni. De pont Z ilyen esetek eldöntésére van s PKLV honlapján egy remek kis táblázat, amiből szoktak puskázni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Biofire: újabb okospisztoly próbálkozás az USA-ból - ritkán drukkolunk, hogy egy fegyvergyártó gyorsan csődbe menjen, de most IGEN!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/biofire ... z-usa-bol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en nem tartom hulyesegnek viszont az ujlenyomat ellenorzes bullshit. nagy hatoereju hadi plazma/lezer fegyvereket csak "okos" sutessel engednek gyartani :roll:
szerintem ami hasznalhato lenne az a bor ala ultetett rfid kapszula mint peldaul a kutyaknal.
gvass1 írta: 2023.04.17. 06:29 Biofire: újabb okospisztoly próbálkozás az USA-ból - ritkán drukkolunk, hogy egy fegyvergyártó gyorsan csődbe menjen, de most IGEN!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/biofire ... z-usa-bol/


Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.04.17. 08:30 en nem tartom hulyesegnek viszont az ujlenyomat ellenorzes bullshit. nagy hatoereju hadi plazma/lezer fegyvereket csak "okos" sutessel engednek gyartani :roll:
Ez jelenleg is így van a fénykardoknál és a sugárvetőknél.
A fokozott biztonság miatt lövés előtt rá is kérdez (Are you sure? Y/N), illetve minden 5. lövés előtt captcha kérdést kell megoldani (havas tájon kell megtalálni a finn mesterlövészeket).

Ha lefagy a szoftver, akkor folyamatosan lő, újra kell indítani (részleges szét-, majd összeszerelés.), illetve pészmékerrel össszegerjed, akkor a szívverés ritmusára kezd el lőni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.04.17. 09:10 Ez jelenleg is így van a fénykardoknál és a sugárvetőknél.
A fokozott biztonság miatt lövés előtt rá is kérdez (Are you sure? Y/N), illetve minden 5. lövés előtt captcha kérdést kell megoldani (havas tájon kell megtalálni a finn mesterlövészeket).

Ha lefagy a szoftver, akkor folyamatosan lő, újra kell indítani (részleges szét-, majd összeszerelés.), illetve pészmékerrel össszegerjed, akkor a szívverés ritmusára kezd el lőni.
Ön marha! (C) Trau

:-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2023.04.16. 22:22 Az egyébként rutinos, tapasztalt eladó sem ismerte a két lőszer közötti viszonyt, és teljesen meg tudom érteni, hogy ilyenkor nem akart problémát - Y.U. 1-ben (Yahoo Utáni időszámítás) a kinek milyen lőszere van engedélye kérdést igenis komolyan kell venni.
Azért ha valaki nem sz@rik oda mindenki asztalára, nem beszél úgy a vevőkkel, mint egy utolsó kóbor kutyával, akkor jóval kevesebb ellensége lesz, ezáltal a hasonlókra is kisebb lesz az esély.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.04.17. 09:10 Ez jelenleg is így van a fénykardoknál és a sugárvetőknél.
A fokozott biztonság miatt lövés előtt rá is kérdez (Are you sure? Y/N), illetve minden 5. lövés előtt captcha kérdést kell megoldani (havas tájon kell megtalálni a finn mesterlövészeket).

Ha lefagy a szoftver, akkor folyamatosan lő, újra kell indítani (részleges szét-, majd összeszerelés.), illetve pészmékerrel össszegerjed, akkor a szívverés ritmusára kezd el lőni.
Akkor ez az, ahol a biometrikus adat tárolása miatt, minden tárcsere/akku töltés/sugárvető elem cseréje után ki kell tölteni az adatkezelési nyilatkozatot?
Pont ezek miatt adtam el én is az enyémet!🤣🤣🤣
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2023.04.17. 09:30 Azért ha valaki nem sz@rik oda mindenki asztalára, nem beszél úgy a vevőkkel, mint egy utolsó kóbor kutyával, akkor jóval kevesebb ellensége lesz, ezáltal a hasonlókra is kisebb lesz az esély.
Valóban mocskos szája volt, ez igaz, és ez sohasem segít. De most nem Yahoo úr kommunikációjáról, hanem a fegyverboltosok egyik, eddig is kötelező :!: feladatáról volt szó, mint a “csak tartási engedélyben szereplő lőszert adhat el” . A sajnálatos események fényében most csupán mindenki jobban odafigyel, de semmi új nincs benne.

akármilyen jó fej vagyok Csutival a Frommerben, viszek neki táblás csokit, és éveken keresztül tiszteletteljesen és kedvesen igyekszem bánni az eldóval - eddig nem adhatott volna el nekem 308Winchrstert, se most nem - mert az engedélyemben csak 7,62x39 szerepel. Ez nem stílusbeli, hanem jogi kérdés. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Petya357 írta: 2023.04.16. 22:22 Igen. Mert tudják, hogy kompatibilis a .38 Soeciallal, és kilőhető .357 Magnum revolverből. Ez valóban nem triviális - de jól művelt eladóval működik. 8-)

A múltkor, egy másik fegyverboltban volt némi vitám - a tartásában csak .454 Casull volt, én pedig .45 Long Coltot szerettem vol a venni . Az egyébként rutinos, tapasztalt eladó sem ismerte a két lőszer közötti viszonyt, és teljesen meg tudom érteni, hogy ilyenkor nem akart problémát - Y.U. 1-ben (Yahoo Utáni időszámítás) a kinek milyen lőszere van engedélye kérdést igenis komolyan kell venni. De pont Z ilyen esetek eldöntésére van s PKLV honlapján egy remek kis táblázat, amiből szoktak puskázni.
Ebből már nekem is volt vitám egy vidéki boltban, pedig ott az alap .357-es/.38 spl kaliberről volt szó...
Okosan csak a .357 volt beírva a Python-nál és a boltos nem kockáztatott, hiába ismerte ő is a PKLV táblázatát.
Úgyhogy egyszer mikor nagyon ráértem, bementem új kártyát csináltatni és beiratni a barna könyvbe. Szerencsére ingyen megoldható volt mindkettő :D
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2023.04.17. 12:14 Valóban mocskos szája volt, ez igaz, és ez sohasem segít. De most nem Yahoo úr kommunikációjáról, hanem a fegyverboltosok egyik, eddig is kötelező :!: feladatáról volt szó, mint a “csak tartási engedélyben szereplő lőszert adhat el” . A sajnálatos események fényében most csupán mindenki jobban odafigyel, de semmi új nincs benne.

akármilyen jó fej vagyok Csutival a Frommerben, viszek neki táblás csokit, és éveken keresztül tiszteletteljesen és kedvesen igyekszem bánni az eldóval - eddig nem adhatott volna el nekem 308Winchrstert, se most nem - mert az engedélyemben csak 7,62x39 szerepel. Ez nem stílusbeli, hanem jogi kérdés. 8-)
Ez valóban így van. :)
Itt inkább arról van szó, hogy amikor perrel fenyegeti az egyik fegyverboltot ilyen-olyan személyes okból, vagy a másik fegyverboltból - korábbi munkahelyéről - jön el úgy, hogy a tulajdonosával megy a sz@rdobálás kölcsönösen (mindkettő megtörtént eset), akkor sokkal hamarabb lesz egy olyan személy, aki tollat ragad, és egy "Állampolgári kötelességemnek érzem jelenteni..." kezdetű levelet megereszt az illetékes hatóságnak.
Főleg ha az egyik ellenségének megfelelő kapcsolatai is vannak az ilyen szerveknél.
Innentől nem volt nehéz elcsúsznia a banánhéjon.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2023.04.16. 22:22 De pont az ilyen esetek eldöntésére van a PKLV honlapján egy remek kis táblázat, amiből szoktak puskázni.
Felhívnám az úri közönség figyelmét, hogy Bokros doki már valahol és valamikor megírta erről a véleményét, mi szerint a PKLV Korlátolt Felelőségű Társaság, vagy bármilyen más gazdasági szervezet honlapján publikált novellák, esszék és pamfletek nem fogják meggátolni az ügyészséget a vádemelésben.
Válasz küldése