Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2024.02.12. 11:10 BP Glock-ban. Tüzes sárkány! :o
https://youtube.com/shorts/Ak3hUIkB3YY? ... At5dEz920T
My Hero:-) Hickok45

Nem gondoltam, volna, hogy öntöltőként működik, és hogy ennyi belülről jövő koszt elvisel a Glock hiba nélkül. Riszpekt.

(mondjuk nyilván ez egy .45 ACP G21, aminéál eleve igen alacsony gáznyomású a modern lőszer is.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2024.02.12. 07:09 Desert Tech: WLVRN moduláris bullpup öntöltő puska

Ugyancsak bemutatták a fegyver LE/MIL célokra szánt sorozatlövő kivitelét, ami Sabertooth névre hallgat (de miért nem SBRTTH?:-))
SBRTTH elnevezés igen rossz ómennek tűnhet(ne) egy szerencsésebb történelmi fejlődésű országban.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

pogessor írta: 2024.02.12. 15:32 SBRTTH elnevezés igen rossz ómennek tűnhet(ne) egy szerencsésebb történelmi fejlődésű országban.
SBR de 16 coll fölött. Olyan, mint a multigun csak pisztollyal. Mindkettőre volt már példa :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

ezt nemtom mér dobta fel nekem a tecső, de érdekesnek találtam

https://www.youtube.com/watch?v=YkKITHx ... GunChannel

a kedves fórumtársak között minden bizonnyal akad olyan, aki ezt nálam sokkal jobban tudja értékelni
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2024.02.09. 22:36 Ha ennyiért megbízható, pontos, és tartósnak is bizonyul - akkor hivatalosan is leesett az állam :o

Kíváncsian várjuk a verseny tapasztalatokat! Sok sikert 🤞

Kár, hogy nem találkozunk, mert nagyon megnézném. De holnap megyek RTK Gyorskombi versenyre - úgy tenni, mintha tudnék revolverrel lőni :lol: - és ha még vasárnap is lelépnek versenyre, akkor otthon kitagadnának…
Verseny megvolt, akadály nem volt. A tár miattam nem esett ki, nem nyomtam elég hosszan a kioldót.
Jó lesz ez.

https://youtu.be/0lWqa6RDTlI?si=gNmwweeIdOWyxJtS
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: vato »

HCZoli írta: 2024.02.12. 21:00 Verseny megvolt, akadály nem volt. A tár miattam nem esett ki, nem nyomtam elég hosszan a kioldót.
Jó lesz ez.

https://youtu.be/0lWqa6RDTlI?si=gNmwweeIdOWyxJtS
grat! kemény hogy a negyvenöcsit így uralod:)

milyen skullóval lőttél?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

vato írta: 2024.02.12. 21:37 grat! kemény hogy a negyvenöcsit így uralod:)

milyen skullóval lőttél?
Magtech, 230gr, gyári, amit a reintex behoz.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: vato »

HCZoli írta: 2024.02.12. 21:40 Magtech, 230gr, gyári, amit a reintex behoz.
akkor még nagyobb grat;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2024.02.12. 21:00 Verseny megvolt, akadály nem volt. A tár miattam nem esett ki, nem nyomtam elég hosszan a kioldót.
Jó lesz ez.

https://youtu.be/0lWqa6RDTlI?si=gNmwweeIdOWyxJtS
Wow. Szép! A legtöbb lövő ezeket az időket huszonkettessel sem tudná 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2024.02.12. 22:06 Wow. Szép! A legtöbb lövő ezeket az időket huszonkettessel sem tudná 8-)
Ha nekem megy, bárkinek menne.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: AndyA »

HCZoli írta: 2024.02.12. 22:19 Ha nekem megy, bárkinek menne.
Na ja. Montecuccoli is megmondta annak idején, hogy mi kell ehhez:

"Üben, üben, üben!" :-D
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2024.02.12. 22:19 Ha nekem megy, bárkinek menne.
Szia,

Hat, nagyon nem.

A szorgalom melle tehetseg is kell, pl. en egy idoben egeszen sokat lottem (a hetek tobbsegeben 3 edzes, 1 verseny), de csak magamhoz kepest fejlodtem, a jo lovoktol kb. ugyanolyan messze voltam, mint elotte.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem akarom senki erdemeit csorbitani de tobb helyrol is hallottam(nem csak loveszettel kapcsolatban) hogy a tehetseg csak gyorsitja a folyamatot, a lenyeg a megfelelo minosegu es mennyisegu gyakorlas :roll:
bel írta: 2024.02.13. 08:58 Szia,

Hat, nagyon nem.

A szorgalom melle tehetseg is kell, pl. en egy idoben egeszen sokat lottem (a hetek tobbsegeben 3 edzes, 1 verseny), de csak magamhoz kepest fejlodtem, a jo lovoktol kb. ugyanolyan messze voltam, mint elotte.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2024.02.13. 09:07 nem akarom senki erdemeit csorbitani de tobb helyrol is hallottam(nem csak loveszettel kapcsolatban) hogy a tehetseg csak gyorsitja a folyamatot, a lenyeg a megfelelo minosegu es mennyisegu gyakorlas :roll:
+ a megfelelő mennyiségű ráfordított pénz is elég fontos feltétel. Én valahol a 90 Ft-os 9x19 lőszerárnál szálltam ki gyakorlatilag a lövészetből (kivétel évi 3 kötelező verseny, 1-2 gyakorlás rájuk, ennyi maradt), most meg már nem is tudom hol vannak az árak, rég vettem lőszert. Dinamikus ágakban a havi 1000 lövés nem gondolom hogy soknak számít még hobbista-műkedvelő szinten sem, az meg 120-130e Ft minimum, nekem ez ma a mostani gazdasági környezetben már nem fér bele a büdzsébe, sajnos. (Tudom-tudom a lőszertöltés, de annyira meg már nem érdekel az egész lövészet dolog, hogy belevágjak még abba is. )
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2024.02.13. 09:32 + a megfelelő mennyiségű ráfordított pénz is elég fontos feltétel. Én valahol a 90 Ft-os 9x19 lőszerárnál szálltam ki gyakorlatilag a lövészetből (kivétel évi 3 kötelező verseny, 1-2 gyakorlás rájuk, ennyi maradt), most meg már nem is tudom hol vannak az árak, rég vettem lőszert. Dinamikus ágakban a havi 1000 lövés nem gondolom hogy soknak számít még hobbista-műkedvelő szinten sem, az meg 120-130e Ft minimum, nekem ez ma a mostani gazdasági környezetben már nem fér bele a büdzsébe, sajnos. (Tudom-tudom a lőszertöltés, de annyira meg már nem érdekel az egész lövészet dolog, hogy belevágjak még abba is. Lecsörgött a dolog, már nem áll fel annyira arra hogy durran egyet a fegyver és a másik oldalon lukad a lőlap vagy peng az acél, régen elaléltam ettől, de ma már annyira nem)
Ezért javaslom az airsoftos edzést, ha amúgy a sport érdekel még mindig.

9-esnél nem éri meg anyagilag a töltés, ha az idődet is számolod. 99Ft-ért vettünk legutóbb Geco 9x19-et, az alkatrészek hetvenpár forintból jönnek ki.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2024.02.13. 09:38 Ezért javaslom az airsoftos edzést, ha amúgy a sport érdekel még mindig.

9-esnél nem éri meg anyagilag a töltés, ha az idődet is számolod. 99Ft-ért vettünk legutóbb Geco 9x19-et, az alkatrészek hetvenpár forintból jönnek ki.
AS-t rég tervezem de még nem jutottam el egy AS boltba. :D A dinamikus pályák érdekesek, izgalmasak (főleg Bel versenyeiről amiket olvasok, azok tényleg nagyon jók) ezeken később még szeretnék előfordulni versenyen kívüli AS lövőként. A másokkal versenyzés része maga nem igazán érdekel, az hogy saját magam le tudom-e küzdeni az akadályokat anélkül hogy hibáznék, az izgalmasabb.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2024.02.13. 09:32 + a megfelelő mennyiségű ráfordított pénz is elég fontos feltétel. Én valahol a 90 Ft-os 9x19 lőszerárnál szálltam ki gyakorlatilag a lövészetből (kivétel évi 3 kötelező verseny, 1-2 gyakorlás rájuk, ennyi maradt), most meg már nem is tudom hol vannak az árak, rég vettem lőszert. Dinamikus ágakban a havi 1000 lövés nem gondolom hogy soknak számít még hobbista-műkedvelő szinten sem, az meg 120-130e Ft minimum, nekem ez ma a mostani gazdasági környezetben már nem fér bele a büdzsébe, sajnos. (Tudom-tudom a lőszertöltés, de annyira meg már nem érdekel az egész lövészet dolog, hogy belevágjak még abba is. )
Geco 9x19 ezres tételben olyan 215-220 euro, azaz ott van valahol a 90 Ft körül.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2024.02.13. 10:26 Geco 9x19 ezres tételben olyan 215-220 euro, azaz ott van valahol a 90 Ft körül.
Tölteni meg ingyenes, kilőtt hüvelybe mondjuk 6 cent a csapi, 2-3 a por, és 10-12 a lövedék. Ha a munkádat is hozzáteszed, nem éri meg.

Kilencest csak akkor tölt az ember, ha valami saját spéci töltetre van szükség, pontlövőnek "precíz" muníció, ilyesmi.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.02.13. 10:26 Geco 9x19 ezres tételben olyan 215-220 euro, azaz ott van valahol a 90 Ft körül.
A külföldi feketeimport nem mindenkinek opció.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Fortitu írta: 2024.02.13. 11:14 A külföldi feketeimport nem mindenkinek opció.
https://tactical.hu/geco-target-9mm-124 ... oszer-7918
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Igen, mi is ebből vettünk, de Andy az osztrák forrásokkal számolt, ami itthon nem igazán opció. Itthon tudtommal ez a legolcsóbb, és nem is hallottam rá panaszt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.02.13. 11:14 A külföldi feketeimport nem mindenkinek opció.
Milyen import?

Csak mondtam, hogy mennyi az annyi, mert felmerült a kérdés.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.02.13. 12:16 Milyen import?

Csak mondtam, hogy mennyi az annyi, mert felmerült a kérdés.
Arra utaltam, hogy én itthon lövök, itthoni árakon. Ettől függetlenül persze érdekes info, hogy máshol mennyi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.02.13. 09:07 nem akarom senki erdemeit csorbitani de tobb helyrol is hallottam(nem csak loveszettel kapcsolatban) hogy a tehetseg csak gyorsitja a folyamatot, a lenyeg a megfelelo minosegu es mennyisegu gyakorlas :roll:
Ezzel egyetértek!

Sok, Megfelelő minőségű gyakorlás . Ha a nem megfelelő dolgokat gyakoroljuk, az nem igazán segít, bármennyire is lő sokat az ember

Saját példa: pontlőni régen megtanították, kb 20 éve, elég jól. Nem gyakoroltam, gyengust de mindig megbízhatókat , sosem gyagyit, sosem túl jót lőttem. Elkezdtem kicsit is komolyabban gyakorolni a gyorspontot és a sziluettet, sok versenyre járni, belőni a fegyvereket adott lőszerhez, fegyvert lőszert állítani, cserélni - az eredmények is kezdtek jönni. Utolsó egy évben többször lőttem a nagymestert GyPn, sziluettből jól ment az EB és OBn is kaptam aranyat. Világos, egyértelmű összefüggést látok a beletett idő, fókusz és az eredmény között.

Dinamikusat jobban szeretem, de rosszabbul megy. :roll: Kb 3-4 éve kezdtem, a pandémia alat, és azt tapasztaltam amit Bel - elértem egy középkategóriás szintet, és utána az marad, nem javult hiába járok versenyekre.

Most, hogy befizettem az IDPA EBre, be vagyok tojva, mert sehol sem állok tudásban - ezért elkezdtem gyúrni revolverre, mindent is azzal lövök, pl Steelt is , Gyorskombináltat, stb. Életemben először befizettem pár hivatalos oktatásra (SziTa, revolver felkészítő). Csoda nem történt, de magamhoz képest szemmel jobban megy, elkezdtem revolverrel is lőni, Steelen gyengébben szereplők de ott is az öntöltők középmezőnyét meglövöm már - forgóval. IDPA, Gyorskombi is javulgat szépen, lassacskán de azért látszik.

A fókusz, és a rászánt idő számít a legjobban szerintem is. Jobban, mint bármi más. Az ember mindeközben tök ugyanaz az LKNBF, sőt, egyre csak öregebb… :lol:

Pénz - sajnos az kell, e nélkül nem megy. De a pénz nem elég, semmilyen pénzzel nem lehet pótolni a gyakorlást, és az időt. Airsoft, légpisztoly - ezekkel 80%át bőven lehet nagyon olcsón. Szóval a pénz igenis kell, de nem kell csilliárd - és lőni meg mindig olcsóbb, mint pl a dohányzás meg a bulizás. De időt kispórolni nem lehet. Ha nem szánjuk rá az időt, akkor nem anyagi a korlát, hanem valami más ;) ha van idő XYra de lövészetre nincs, akkor a lövészet nem fontos - nincs ezzel baj, csak valljuk be.

Töltés: 9x19 - nekem - nem éri meg sehogyan sem, max ha ingyen dolgoznék
.38 Spec határeset , az se igazán éri meg ha az időt is számolom, de mégis csak tök megéri mert pont olyan lőszert töltök amit konkrétan lehetetlen boltban venni
.44 Magnum - dettó.


AK lőszer is ipoeg hogy megéri anyagilag, talán, de nem annyira nagy bolt, mert az időm nincs ingyen. Cserébe “én csináltam” és nagyon jó érzés. De húdemilyen sokat spórolni ezen nem tudok.


Drágább pl .454 Casull .45 Long Colt - mocskosul megéri, nem lőnék velük ha nem töltenék, így viszont majdnem ugyanannyiba van mint egy .38 Special cserébe 3x annyi a móka faktor :) .44 Specialt nem kapni sehol, ha mégis akkor aranyaron - csinálok olcsón, szuper.

Sörétes - szerintem nem éri meg. Egy óriási kivétel a Slug ahol brutális drága a bolti.

Jav: telóról írtam, elnézést az elgépelésekért..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2024.02.13. 14:18-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.02.13. 14:01 Pénz - sajnos az kell, e nélkül nem megy. De a pénz nem elég, semmilyen pénzzel nem lehet pótolni a gyakorlást, és az időt.
Szia,

Egy idoben volt egy IPSC versenyzo (a nevet elfelejtettem), aki sok magyar versenyre eljott loni.

Az elejen egy kicsit csodalkoztam azon, hogy eljon ezekre a versenyekre, amik objektiven nezve atlag alatti Level III-as versenyek voltak. Persze azert volt mindegyiken 12 palya, nem is voltak kifejezetten rosszak, de azert ugy osszesegeben olyan versenyek voltak, amire par kornyekbeli elment (akkoriban eleg nagy IPSC elet volt itthon, szoval ezeken a kevesbe jol sikerult Level III versenyeken siman osszejott a kornyekbol 40-60 versenyzo, a BelSE jobban sikerult level II versenyein volt 60-100 versenyzo; a jol sikerult hazai Level III versenyeken meg ennel joval tobb), aztan morgott egy kicsit a hazai mezony, hogy lehetne ez jobb is.

Az illeto mindig pre-matchet lott ezeken a kisebb Level III versenyeken. Aztan rajottem, hogy mindegy mennyi penze van, es mindegy mennyire jo edzoje van, azt a tanulasi szintet, amit azzal kap, hogy elmegy egy idegen (ertsd: nem a sajat tulajdonu) loterre, ott idegenek (ertsd: nem a sajat edzoje) altal keszitett palyakat lo, azt otthon nem tudja megkapni. Igy nezve teljesen racionalis, hogy penteken bemelegiteskent meglotte ezeket a versenyeket, aztan ment tovabb, es egy nagyobb versenyt lott meg a hetvegen.

Azt persze nem tudom, hogy pontosan mennyi penze volt, de a sajat repulojen jart a versenyekre, ahol sajat + magyar testorok kisertek.

ui, hogy valami erdemi informacio is legyen a hozzaszolasomban: szerintem Baranyai Erno, Bakonyi Andras nagyon-nagyon jo edzok, jo szivvel ajanlom mindkettejuket, hogy elmenj hozzajuk egyeni edzesre. Konkretan IDPA-hoz is nagyon ertenek, meg ugy altalaban loni es loveszetet oktatni is nagyon tudnak.

Pl. Erno elete elso IPSC soretes puska versenyen a kozepmezonyben vegzett - ami azt jelenti, hogy tobb tucat nagyon rutinos versenyzot megelozott azon a VB-n. :-)

Bel
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Messerschmitt 1911

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

TotoHU írta: 2024.02.13. 09:32 + a megfelelő mennyiségű ráfordított pénz is elég fontos feltétel. Én valahol a 90 Ft-os 9x19 lőszerárnál szálltam ki gyakorlatilag a lövészetből (kivétel évi 3 kötelező verseny, 1-2 gyakorlás rájuk, ennyi maradt), most meg már nem is tudom hol vannak az árak, rég vettem lőszert. Dinamikus ágakban a havi 1000 lövés nem gondolom hogy soknak számít még hobbista-műkedvelő szinten sem, az meg 120-130e Ft minimum, nekem ez ma a mostani gazdasági környezetben már nem fér bele a büdzsébe, sajnos. (Tudom-tudom a lőszertöltés, de annyira meg már nem érdekel az egész lövészet dolog, hogy belevágjak még abba is. )
+1 sajnos…
smarci201
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2023.09.13. 16:23

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: smarci201 »

Tisztelt Fórumozók!
Egy olyan alapkérdést szeretnék feltenni, hogy egy lőfegyvernél, vagy akár légpuskánál a kilőtt lövedék vissza tud egy kemény felületről veszélyesen pattanni?
Akciófilmekben, western filmekben mutatnak néha olyat, hogy megpattan a pisztolyból kilőtt lövedék és úgy talál el valakit. Vadászbaleseteknél is előfordul hogy ezt írják előidéző oknak.
Ez csak sörétes lövedéknél fordulhat elő, ólomlövedéknél kizárt?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: pogessor »

smarci201 írta: 2024.02.14. 15:41 Tisztelt Fórumozók!
Egy olyan alapkérdést szeretnék feltenni, hogy egy lőfegyvernél, vagy akár légpuskánál a kilőtt lövedék vissza tud egy kemény felületről veszélyesen pattanni?
Akciófilmekben, western filmekben mutatnak néha olyat, hogy megpattan a pisztolyból kilőtt lövedék és úgy talál el valakit. Vadászbaleseteknél is előfordul hogy ezt írják előidéző oknak.
Ez csak sörétes lövedéknél fordulhat elő, ólomlövedéknél kizárt?
Hát, ez igen komplex kérdéskör, amire nagyon hosszú és kimerítő válasz is adható.

De most a rövid válasz az, hogy bármi meg tud pattanni (gurulatot kapni) szinte bármin és így a lövedék a legváratlanabb helyeken köthet ki. Közönséges ólomlövedék is tud így viselkedni; pl. valami gumírozott felületen szerencsétlen szögben megpattanva.

Viszont egy megfelelően beállított-felépített golyófogóról nem jön vissza és nem távozik veszélyesen a lövedék. Legfeljebb egy-egy kisebb fémforgács és darabka, közeli fémcélokról - de hát ezért viselünk szemüveget lövészet közben. Ha a lövés viszont nem golyófogóra van leadva, hát akkor (fokozottan) a kellő körültekintésre van szükség, magunk és mindenki más érdekében.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smarci201 írta: 2024.02.14. 15:41 Tisztelt Fórumozók!
Egy olyan alapkérdést szeretnék feltenni, hogy egy lőfegyvernél, vagy akár légpuskánál a kilőtt lövedék vissza tud egy kemény felületről veszélyesen pattanni?
Akciófilmekben, western filmekben mutatnak néha olyat, hogy megpattan a pisztolyból kilőtt lövedék és úgy talál el valakit. Vadászbaleseteknél is előfordul hogy ezt írják előidéző oknak.
Ez csak sörétes lövedéknél fordulhat elő, ólomlövedéknél kizárt?
Szó szerint bármi _is_ megtörténhet. Nincs olyan, hogy biztosan nem. Csak példa:

Gumirozott golyófogó, ami igazából nem golyófogó, mert az a mögötte lévő rengeteg homok, hanem azért van, hogy a homokba becsapódó lövedék ne tudjon visszafelé felverni bármit, homokot, saját magát vagy szilánkját stb. Belelőttem 25 m-ről egy viszonylag kis energiájú lövedéket (32 S&W Long WC), de nem ütötte át, és úgy jött vissza a gumiról a lövedék, hogy a vastag karton lőlapban már pont elakadt, ahogy félig átszakította. A papírban lógva visszahozta a gép a lőállásba.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Kojak »

smarci201 írta: 2024.02.14. 15:41 Tisztelt Fórumozók!
Egy olyan alapkérdést szeretnék feltenni, hogy egy lőfegyvernél, vagy akár légpuskánál a kilőtt lövedék vissza tud egy kemény felületről veszélyesen pattanni?
Akciófilmekben, western filmekben mutatnak néha olyat, hogy megpattan a pisztolyból kilőtt lövedék és úgy talál el valakit. Vadászbaleseteknél is előfordul hogy ezt írják előidéző oknak.
Ez csak sörétes lövedéknél fordulhat elő, ólomlövedéknél kizárt?
Emlékeim szerint egy Kaliberben volt cikk róla, hogy magaslesről történő vadászaton egy gödörben lévő víztócsáról pattant meg a lövedék, ezután pedig nem csak vertikálisan váltott irányt (lentről felfelé indult tovább), hanem horizontálisan (vagyis a lőirányhoz képest oldalra is eltért a lövedék útja utána).
Szabadtéri lőtéren fagyott talajnál nem szokták engedni a lövészetet, ugyanezen okból.
Fémcélról, sok méterről rám is jött már vissza lövedékdarab (jellemzően a rézköpeny szokott). Kellemetlen tud lenni.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

smarci201 írta: 2024.02.14. 15:41 Tisztelt Fórumozók!
Egy olyan alapkérdést szeretnék feltenni, hogy egy lőfegyvernél, vagy akár légpuskánál a kilőtt lövedék vissza tud egy kemény felületről veszélyesen pattanni?
Akciófilmekben, western filmekben mutatnak néha olyat, hogy megpattan a pisztolyból kilőtt lövedék és úgy talál el valakit. Vadászbaleseteknél is előfordul hogy ezt írják előidéző oknak.
Ez csak sörétes lövedéknél fordulhat elő, ólomlövedéknél kizárt?
Légpuskánál, légpisztolynál a kis energia ellenére nem csak kemény felületről tud visszajönni az ólom, hanem puháról is (gumi). Lőtéren, ha cserélik a golyófogó előtti gumilapokat, akkor egy darabig masszív ellentüzet kapok légfegyver esetén. Szemüveg kötelező.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: bel »

BeHappy írta: 2024.02.14. 16:59 Légpuskánál, légpisztolynál a kis energia ellenére nem csak kemény felületről tud visszajönni az ólom, hanem puháról is (gumi). Lőtéren, ha cserélik a golyófogó előtti gumilapokat, akkor egy darabig masszív ellentüzet kapok légfegyver esetén. Szemüveg kötelező.
Szia,

Radasul nem csak a legpuskak azok, amik a kis energia miatt vissza tudnak pattani a gumirol, hanem akar egy 200 J koruli .38 WC is, ami mar egesz mellbevago elmeny tud lenni (nyilvan a visszapattanas utan nincs meg mind a 200 J, de ennek a 10-20%-a sem keves).

Bel
smarci201
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2023.09.13. 16:23

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: smarci201 »

bel írta: 2024.02.14. 17:13 Szia,

Radasul nem csak a legpuskak azok, amik a kis energia miatt vissza tudnak pattani a gumirol, hanem akar egy 200 J koruli .38 WC is, ami mar egesz mellbevago elmeny tud lenni (nyilvan a visszapattanas utan nincs meg mind a 200 J, de ennek a 10-20%-a sem keves).

Bel
Szia!
Akkor miért gumit használnak golyófogónak, ha arról is visszapattanhat?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

smarci201 írta: 2024.02.14. 20:11 Szia!
Akkor miért gumit használnak golyófogónak, ha arról is visszapattanhat?
Mert másról meg jobban visszapattanhat. A gumi jó, de nem tókéletes.

Egyszer egy hibás (áltlőtt, kráteres, tilos lenne használni) fémcélrol, 9x19 pisztoly lövedék visszapattant, felkaron talált, vérzett. Nem egy szilánk - a teljes ólomlövedék. 180 fokban egyenesen vissza 20+ métert! Nem volt vicces… :roll: ha nem velem történik, nem hiszem el.

Egy másik eset: sporttárs fedezékül szolgáló műanyag hordót 3x véletlenül meglőtt, nagyon éles szögben. Egyik átment, másik eltért kb 20 fokos szögben, a harmadik pedig behatolt, és a hordó belső falán pörgött körbe körbe. Ezt sem hiszem el, ha nem látom.

Gumiról jött már vissza .38 Special Wadcutter, mellbevágótt, de nyomot nem hagyott.

Jól írják a fórumtársak - nagyon ritkán, de bármi is előfordulhat!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: szöged »

smarci201 írta: 2024.02.14. 20:11 Szia!
Akkor miért gumit használnak golyófogónak, ha arról is visszapattanhat?
mert ha jól van beállítva az anyag rugalmassága (hőmérsékletfüggő!!!), vastagsága, meigymása, akkor a gyenge lövedék energáját annyira elnyeli, hogy nem pattan vissza, a combos meg átüti, és az átütés után a golyófogóról ami visszapattan, azt fogja meg a gumi, és nagyon szűk az a tartomány, ami vissza tud róla pattanni, és annak is kutya kötelessége lenne a veszélytelen kategóriába esni ...elvileg

de ugye tudjuk, hogy mi a különbség az elmélet, meg a gyakorlat között?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Petya357 írta: 2024.02.14. 20:47 Gumiról jött már vissza .38 Special Wadcutter, mellbevágótt, de nyomot nem hagyott.
Többször lőttem már bokán magam így. De csak mintha egy kutya neked nyomná az orrát... Egyetlen polkorrekt módja, hogy meglődd magad.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

BeHappy írta: 2024.02.14. 16:59 Légpuskánál, légpisztolynál a kis energia ellenére nem csak kemény felületről tud visszajönni az ólom, hanem puháról is (gumi). Lőtéren, ha cserélik a golyófogó előtti gumilapokat, akkor egy darabig masszív ellentüzet kapok légfegyver esetén. Szemüveg kötelező.
Légfegyverre a sima (kemény) gumilapot használhatatlannak találtuk, mert durván pattogott. Ami bejött, az a lőlap mögött fémlap szögben, ami lefelé vezeti a lövedéket, körülötte a falon pedig darált gumiból készült lap, ami a játszótereken is van. Ebbe tök jól belefullad a lövedék. Ha sokat lőnek bele, akkor persze használódik, de elvileg ez csak arra van, ami a fémlap mellé megy.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Fortitu írta: 2024.02.14. 21:00 Légfegyverre a sima (kemény) gumilapot használhatatlannak találtuk, mert durván pattogott. Ami bejött, az a lőlap mögött fémlap szögben, ami lefelé vezeti a lövedéket, körülötte a falon pedig darált gumiból készült lap, ami a játszótereken is van. Ebbe tök jól belefullad a lövedék. Ha sokat lőnek bele, akkor persze használódik, de elvileg ez csak arra van, ami a fémlap mellé megy.
Otthon ilyen szögben álló (egyben lövedékgyűjtős) célt használok én is, az tök oké. Amúgy ha komolyabb lőállást készítenék, akkor mögé és mellé egy nem kifeszített (szabadon lógó) vastagabb posztószerű anyagot tennék (akár szélesebb szallagokként, mint egy szallagfüggöny), szerintem az jelentősen kivesz a lendületből és nem pattan vissza. Nyilván kisebb energiánál ez jobban bejön, nagyobb energiánál az a mosógép gumiszőnyeg irány a jobb. 🍻🙂
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smarci201 írta: 2024.02.14. 20:11 Szia!
Akkor miért gumit használnak golyófogónak, ha arról is visszapattanhat?
Mert nincs jobb... :-)

Azon amúgy átmegy (többnyire), és pont ez a cél. A gumi azért kell, hogy vissza ne jöjjön onnan semmi, ahová becsapódik a lövedék, a golyófogóból.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.02.14. 20:47 Mert másról meg jobban visszapattanhat. A gumi jó, de nem tókéletes.

Egyszer egy hibás (áltlőtt, kráteres, tilos lenne használni) fémcélrol, 9x19 pisztoly lövedék visszapattant, felkaron talált, vérzett. Nem egy szilánk - a teljes ólomlövedék. 180 fokban egyenesen vissza 20+ métert! Nem volt vicces… :roll: ha nem velem történik, nem hiszem el.

Egy másik eset: sporttárs fedezékül szolgáló műanyag hordót 3x véletlenül meglőtt, nagyon éles szögben. Egyik átment, másik eltért kb 20 fokos szögben, a harmadik pedig behatolt, és a hordó belső falán pörgött körbe körbe. Ezt sem hiszem el, ha nem látom.

Gumiról jött már vissza .38 Special Wadcutter, mellbevágótt, de nyomot nem hagyott.

Jól írják a fórumtársak - nagyon ritkán, de bármi is előfordulhat!
Alighanem szaladt egy kanyart a kráterben... Ezért tilos az olyat használni. :o
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: AndyA »

BeHappy írta: 2024.02.14. 21:30 Otthon ilyen szögben álló (egyben lövedékgyűjtős) célt használok én is, az tök oké. Amúgy ha komolyabb lőállást készítenék, akkor mögé és mellé egy nem kifeszített (szabadon lógó) vastagabb posztószerű anyagot tennék (akár szélesebb szalagokként, mint egy szalagfüggöny), szerintem az jelentősen kivesz a lendületből és nem pattan vissza. Nyilván kisebb energiánál ez jobban bejön, nagyobb energiánál az a mosógép gumiszőnyeg irány a jobb. 🍻🙂
Schwechaton az egyik lőteremben olyan a golyófogó, hogy kb. 45 fokba állított fémlemezek terelik lefelé a lövedékeket, ahol egy homokcsapda van. De még ennek is kell elé egy ilyen gumilapos golyófogó. Nóta benne, amikor a centis lapok élét találja el a lövedék és foszlik, akkor bizony jön visszafelé törmelék rendesen, néha csupa lyuk a lőlap hátulról visszafelé szakadt lyukakkal. Persze ehhez az is kell, hogy már lyukasra lőttük a gumilapot a lőlap közepe táján. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Azt honnan lehet megtudni, hogy a különféle 31/RS, 34/RS és hasonló kódok az MSSZ-nél pontosan milyen versenyszámot jelentenek? Nem valami informatív a weboldaluk... :-(
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

AndyA írta: 2024.02.14. 23:21 Azt honnan lehet megtudni, hogy a különféle 31/RS, 34/RS és hasonló kódok az MSSZ-nél pontosan milyen versenyszámot jelentenek? Nem valami informatív a weboldaluk... :-(

https://www.hunshooting.hu/versenyszamok-listaja
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy újabb faszányos supressor-host, Szlovéniából.

Arex Zero 2S "Tactical".

Resizer_17079765493451.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kicsit szigesnek tunik :roll:
gvass1 írta: 2024.02.15. 06:56 Egy újabb faszányos supressor-host, Szlovéniából.

Arex Zero 2S "Tactical".


Resizer_17079765493451.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2024.02.15. 07:08 kicsit szigesnek tunik :roll:
SIG P22X - Zastava CZ99 - Walther P88 öszvér. De kiváló minőségben, 18-as tárral, feltűnően jó markolattal, bőven SIG árak alatt. (Ez így full csomagként 500e Ft asszem)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jo lenne valami modernebb taktikai stukker az usp melle de ennyi penz nincs a vilagon :?
gvass1 írta: 2024.02.15. 07:11 SIG P22X - Zastava CZ99 - Walther P88 öszvér. De kiváló minőségben, 18-as tárral, feltűnően jó markolattal, bőven SIG árak alatt. (Ez így full csomagként 500e Ft asszem)
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.02.15. 07:14 jo lenne valami modernebb taktikai stukker az usp melle de ennyi penz nincs a vilagon :?
Pedig ez még nem is rettenet drága... :-(
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Köszi!

Következő kérdés:

Mi az a "Texas mérleg" külföldiül? :-)

De ha valaki tud nekem olyan videót linkelni, ahol a fémpárbaj ill. a mondott eszköz látható működés közben, megköszönném. Steel challenge keresőkifejezásre 99,9%-ban a sima fémcélos lövöldözés jön fel mindenhol.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.02.15. 07:29 Köszi!

Következő kérdés:

Mi az a "Texas mérleg" külföldiül? :-)

De ha valaki tud nekem olyan videót linkelni, ahol a fémpárbaj ill. a mondott eszköz látható működés közben, megköszönném. Steel challenge keresőkifejezásre 99,9%-ban a sima fémcélos lövöldözés jön fel mindenhol.
Nem erre gondolsz?

https://www.youtube.com/watch?v=M2HnJxQmB2I
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kb 2 meteres rud aminek a ket vegen van a kerek fem cel, a rud kozepen csapagyazva van egy tarto oszlopon es vizszintesen all.
a celokat vagy magnes tartja es leesik talalatkor igy a rud elbillen vagy a talalattol elfordul hatra.
nagyon regen nekunk ilyen parbajgepunk volt.

AndyA írta: 2024.02.15. 07:29 Köszi!

Következő kérdés:

Mi az a "Texas mérleg" külföldiül? :-)

De ha valaki tud nekem olyan videót linkelni, ahol a fémpárbaj ill. a mondott eszköz látható működés közben, megköszönném. Steel challenge keresőkifejezásre 99,9%-ban a sima fémcélos lövöldözés jön fel mindenhol.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.02.15. 07:30 Nem erre gondolsz?

https://www.youtube.com/watch?v=M2HnJxQmB2I
Ilyet már láttam, sőt, lőttem is, jó móka. De ez nem mérleg, hanem csillag.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.02.15. 07:37 kb 2 meteres rud aminek a ket vegen van a kerek fem cel, a rud kozepen csapagyazva van egy tarto oszlopon es vizszintesen all.
a celokat vagy magnes tartja es leesik talalatkor igy a rud elbillen vagy a talalattol elfordul hatra.
nagyon regen nekunk ilyen parbajgepunk volt.
Teljesen körbe tud fordulni?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2024.02.15. 07:56 Teljesen körbe tud fordulni?
És mennyire van nehéz anyagból, vagyis a fő tömeg az maga a rúd, vagy sokkal inkább a végén a lelőni való célok?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.02.15. 07:56 Teljesen körbe tud fordulni?
Amit eddig láttam az teljesen körbeforgott.

Jó dolog a párbaj, versenyen kívüli mókába is. Nem elég gyorsan mellélőni, el is kell találni.

Hasonló képességű lövőknél nem lehetetlen az együttes találat, ott előnyben van az erősebb lőszer.

A fő tömeg az a tartó szerkezet, az állvány. A második a rúd. A célok sima acéllapok, nem túl nagyok, kb 20 centis kör.

Ne találgass, szövegesen nem lesz jó, ezt látni kell. Javaslom meglátogatni Újpesten a PaPoLE lőteret (Google hajólőtér), ott van ilyen - vagy legalább is 3 éve még volt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.02.15. 08:05 Amit eddig láttam az teljesen körbeforgott.

Jó dolog a párbaj, versenyen kívüli mókába is. Nem elég gyorsan mellélőni, el is kell találni.

Hasonló képességű lövőknél nem lehetetlen az együttes találat, ott előnyben van az erősebb lőszer.

A fő tömeg az a tartó szerkezet, az állvány. A második a rúd. A célok sima acéllapok, nem túl nagyok, kb 20 centis kör.

Ne találgass, szövegesen nem lesz jó, ezt látni kell. Javaslom meglátogatni Újpesten a PaPoLE lőteret (Google hajólőtér), ott van ilyen - vagy legalább is 3 éve még volt.
Jártam már ott párszor, de olyankor mindig csak sima pontot lőttünk.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.02.14. 20:47 Egy másik eset: sporttárs fedezékül szolgáló műanyag hordót 3x véletlenül meglőtt, nagyon éles szögben. Egyik átment, másik eltért kb 20 fokos szögben, a harmadik pedig behatolt, és a hordó belső falán pörgött körbe körbe. Ezt sem hiszem el, ha nem látom.
Szia,

Globuson ez rendszeresen megtortenik, szerencsere meg nem lett belole baleset, hiszen ha az elso felkor utan egy lukon at tavozna, akkor tobbszaz J energiaval csapodna bele a lovobe vagy egy nezobe. :-(

Itt 00:14-kor tortenik a loves, 00:20-kor, 6 masodpercel kesobb meg halkan, de hallani ahogy porog a lovedek.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2024.02.15. 10:15 Szia,

Globuson ez rendszeresen megtortenik, szerencsere meg nem lett belole baleset, hiszen ha az elso felkor utan egy lukon at tavozna, akkor tobbszaz J energiaval csapodna bele a lovobe vagy egy nezobe. :-(

Itt 00:14-kor tortenik a loves, 00:20-kor, 6 masodpercel kesobb meg halkan, de hallani ahogy porog a lovedek.

Bel
Erre ki kellene találni valamit, vagy nem használni hordókat, mert durván életveszélyes ez így. Ha, ahogy írod, kitalál egy másik lyukon, vagy megakad, és pont egy ember felé szakad ki belőle a lövedek, abba belegondolni is rossz...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2024.02.15. 07:37 kb 2 meteres rud aminek a ket vegen van a kerek fem cel, a rud kozepen csapagyazva van egy tarto oszlopon es vizszintesen all.
a celokat vagy magnes tartja es leesik talalatkor igy a rud elbillen vagy a talalattol elfordul hatra.
nagyon regen nekunk ilyen parbajgepunk volt.
Szia,

Pontosan.

A vizszintesen fordulo. Tovabbi videok

A fuggolegesen fordulo (ezt izgalmasan nyertem meg :-), es ha jol latom, akkor igen szokatlan modon egy Simonyinal lottem jobbat). Tovabbi videok.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2024.02.15. 10:29 Szia,

Pontosan.

A vizszintesen fordulo. Tovabbi videok

A fuggolegesen fordulo (ezt izgalmasan nyertem meg :-), es ha jol latom, akkor igen szokatlan modon egy Simonyinal lottem jobbat). Tovabbi videok.

Bel
Egy kis háromtest probléma?
https://youtu.be/cp5RWpkmybg?si=Zwy9kYW5gLH3IFGk
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.02.15. 10:40 Egy kis háromtest probléma?
https://youtu.be/cp5RWpkmybg?si=Zwy9kYW5gLH3IFGk
Ez g*ci jó!!! Nagyon szemét... :lol:
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Sziasztok, keresek 150m-es lőteret. kispuskát szeretnék belőni. Tud valaki ajánlani?
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Vizimalac írta: 2024.02.15. 11:06 Sziasztok, keresek 150m-es lőteret. kispuskát szeretnék belőni. Tud valaki ajánlani?
Az ország melyik részén?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Fortitu írta: 2024.02.15. 11:07 Az ország melyik részén?
A legjobb Budapest közelében, de bárhol megfelelő, mert odaautózom.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Vizimalac írta: 2024.02.15. 11:34 A legjobb Budapest közelében, de bárhol megfelelő, mert odaautózom.
Nem tudom Márianosztra műkődik-e még, vagy Verőce, Neszmély. Hirtelen ezek jutnak eszembe.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2024.02.15. 11:36 Nem tudom Márianosztra műkődik-e még, vagy Verőce, Neszmély. Hirtelen ezek jutnak eszembe.
Szentendre?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Vizimalac írta: 2024.02.15. 11:34 A legjobb Budapest közelében, de bárhol megfelelő, mert odaautózom.
Ha jól tudom Pátyon is lehet
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Fortitu írta: 2024.02.15. 11:36 Nem tudom Márianosztra műkődik-e még, vagy Verőce, Neszmély. Hirtelen ezek jutnak eszembe.
Verőce nem csak 100 méter?
Tokmányos Lomposzaurusz
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Vizimalac írta: 2024.02.15. 11:46 Verőce nem csak 100 méter?
Nem, emlékeim szerint több annál sokkal.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

pogessor írta: 2024.02.15. 12:04 Nem, emlékeim szerint több annál sokkal.
Beszéltem velük, valóban van 150m is. Oda fogok menni belőni a .22lr puskát.

Köszönöm a segítséget.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

~470 a vege
Vizimalac írta: 2024.02.15. 12:18 Beszéltem velük, valóban van 150m is. Oda fogok menni belőni a .22lr puskát.

Köszönöm a segítséget.
ingyom bingyom tálib-e?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

qqriq írta: 2024.02.15. 12:38~470 a vege
Gyalogoljon fel oda a fene ... 😁
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Trailm írta: 2024.02.15. 13:06 Gyalogoljon fel oda a fene ... 😁
Valahogy meg kell határoznom, hogy 150 méteren mennyit esik a .22lr lövedék. A ballisztikai táblázat szerint nem sikerült pontosan beállítani verseny közben:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azt azert majd kalkulald bele hogy 100m-es locsatorna vizszintes, a 300m-es golyofogo mar jovan magasabban van.
Vizimalac írta: 2024.02.15. 13:09 Valahogy meg kell határoznom, hogy 150 méteren mennyit esik a .22lr lövedék. A ballisztikai táblázat szerint nem sikerült pontosan beállítani verseny közben:)
ingyom bingyom tálib-e?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

qqriq írta: 2024.02.15. 13:16 azt azert majd kalkulald bele hogy 100m-es locsatorna vizszintes, a 300m-es golyofogo mar jovan magasabban van.
Figyelembe kell vennem, de legalább nem verseny közben kell kitalálni, hogy pontosan mennyit kell tekerni. Vennem kell egy nagyobb nagyíttású távcsövet is, mert 150 méteren a 12x-el nem lehet látni a .22-es találatot. A versenyen tapasztaltak szerint megközelítőleg 60 cm az esés.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Vizimalac írta: 2024.02.15. 12:18 Beszéltem velük, valóban van 150m is. Oda fogok menni belőni a .22lr puskát.

Köszönöm a segítséget.
Szia,

Gemini, Gyal.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2024.02.15. 15:04 Szia,

Gemini, Gyal.

Bel
Ja tényleg, az is megvan 150.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Vizimalac írta: 2024.02.15. 13:51 Figyelembe kell vennem, de legalább nem verseny közben kell kitalálni, hogy pontosan mennyit kell tekerni. Vennem kell egy nagyobb nagyíttású távcsövet is, mert 150 méteren a 12x-el nem lehet látni a .22-es találatot. A versenyen tapasztaltak szerint megközelítőleg 60 cm az esés.
Saját tapasztalat: Eddig nem lőttem semmiféle precízióst, mert gyakorlásként kipróbáltam és ez 50 métereshez is kevés volt a 12X-es nagyítás amit a távcsövem tudott. Most 20X nagyítású távcsőre váltottam és ezzel már látni a találatokat 50 méteren is. Ebből következően ha 100-150 méterrre vagy e fölé akarsz lőni, akkor érdemes legalább valós 24X-es de inkább 30X nagyítású távcsővel tervezni. A valós nagyítás azért fontos, mert a Discovery és társai (olcsó) távcsövek biztosan elbírják a 22LR kalibert, de a tényleges nagyítás meg sem közelíti a ráírtat. Körülbelül, mint a piaci 1000 wattos hangszórók esetében. :D
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

cujoe írta: 2024.02.15. 15:29 Saját tapasztalat: Eddig nem lőttem semmiféle precízióst, mert gyakorlásként kipróbáltam és ez 50 métereshez is kevés volt a 12X-es nagyítás amit a távcsövem tudott. Most 20X nagyítású távcsőre váltottam és ezzel már látni a találatokat 50 méteren is. Ebből következően ha 100-150 méterrre vagy e fölé akarsz lőni, akkor érdemes legalább valós 24X-es de inkább 30X nagyítású távcsővel tervezni. A valós nagyítás azért fontos, mert a Discovery és társai (olcsó) távcsövek biztosan elbírják a 22LR kalibert, de a tényleges nagyítás meg sem közelíti a ráírtat. Körülbelül, mint a piaci 1000 wattos hangszórók esetében. :D
50 és 100 méteren valamennyire láttuk (én és a fiam is) a találatokat. 150 méteren nem láttuk, amikor én lőttem sikerült kimenni a lőlaphoz és láttam, hogy a lap tetejére mentek a lövések, amikor a fiam lőtt nem lehetett kimenni. Tekertem a távcsövön, aztán az értékelt lövések esetében még mindig magasra ment, a mellettem lövő sporttárs mondta, hogy hova mennek a találatok, így célpont áthelyezéssel az utolsó három lövés 10-es lett:) Aki segített egy Helix 6-24x50 SFP távcsövet használt, valami ilyesmit szeretnék venni. Jelenleg egy KONUSPRO T-30 3-12X44 távcsövet használok, tudom, hogy nem erre való.
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2024.02.15. 15:04 Szia,

Gemini, Gyal.

Bel
+1

Vizimalac,
Gyálont megvan a 150m és nem hegynek felfelé mint Verőcén, hanem sík.
Brh562 fórumtárs az illetékes elvtárs, őt kéresd PÜben

Több autózással pedig Neszmély, ott van 300 is - ugyancsak sík, és van kamera, nem kell olyan gyakran gyalogolni
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

gyal nyitva van holnap napkozben? mert akkor megmernem a loszereket...
Petya357 írta: 2024.02.15. 17:09 +1

Vizimalac,
Gyálont megvan a 150m és nem hegynek felfelé mint Verőcén, hanem sík.
Brh562 fórumtárs az illetékes elvtárs, őt kéresd PÜben

Több autózással pedig Neszmély, ott van 300 is - ugyancsak sík, és van kamera, nem kell olyan gyakran gyalogolni
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2024.02.15. 18:07 gyal nyitva van holnap napkozben? mert akkor megmernem a loszereket...
Szia,

Igen.

(Lesz CMA palyaepites es verseny, de marad mellete egy halom loallas uresen.)

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, akkor delelott kiugrok :)
bel írta: 2024.02.15. 18:09 Szia,

Igen.

(Lesz CMA palyaepites es verseny, de marad mellete egy halom loallas uresen.)

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

qqriq írta: 2024.02.15. 18:13 Koszi, akkor delelott kiugrok :)
8-9és 11-14 ig van ures hejjj
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2024.02.15. 17:09 +1

Vizimalac,
Gyálont megvan a 150m és nem hegynek felfelé mint Verőcén, hanem sík.
Brh562 fórumtárs az illetékes elvtárs, őt kéresd PÜben

Több autózással pedig Neszmély, ott van 300 is - ugyancsak sík, és van kamera, nem kell olyan gyakran gyalogolni
Koszi, beszelek a topiktarssal.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

sorszamot kell tepni? :shock:
11-re ottvagyok :roll:
brh562 írta: 2024.02.15. 18:44 8-9és 11-14 ig van ures hejjj
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.02.15. 10:28 Erre ki kellene találni valamit, vagy nem használni hordókat, mert durván életveszélyes ez így. Ha, ahogy írod, kitalál egy másik lyukon, vagy megakad, és pont egy ember felé szakad ki belőle a lövedek, abba belegondolni is rossz...
Az egyetlen helyes megoldás - nem használni üres hordót :roll:

Homokkal, vagy vízzel megtöltve biztonságos - cserébe mozdíthatatlan. Az élet küzdelem…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ez mai, friss. Megint az említett 32 S&W Long WC, viszonylag kis energia. 25 m-ről (!!!) visszajött a gumiról úgy, hogy a lőállás előtt 1-2 m-re a földön volt, ott söpörtük össze.
IMG_20240215_193403.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: qqriq »

soporhetsz par kilot, atveszem olomarban :roll:
AndyA írta: 2024.02.15. 19:37 Ez mai, friss. Megint az említett 32 S&W Long WC, viszonylag kis energia. 25 m-ről (!!!) visszajött a gumiról úgy, hogy a lőállás előtt 1-2 m-re a földön volt, ott söpörtük össze.

IMG_20240215_193403.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.02.15. 19:58 soporhetsz par kilot, atveszem olomarban :roll:
Kilőtt 22-es hüvelyből van 15-20 kiló...
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

qqriq írta: 2024.02.15. 18:47 sorszamot kell tepni? :shock:
11-re ottvagyok :roll:
beirva :)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: qqriq »

abbol nem tudok soretet onteni :roll:
AndyA írta: 2024.02.15. 20:17 Kilőtt 22-es hüvelyből van 15-20 kiló...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem vagyok ismeros arra fele, kit keressek?
vagy csak menjek be es lojjek? :roll:
brh562 írta: 2024.02.15. 20:18beirva :)
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.02.15. 20:23 abbol nem tudok soretet onteni :roll:
Pedig nem lenne lehetetlen feladat. :-)
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

qqriq írta: 2024.02.15. 20:24 nem vagyok ismeros arra fele, kit keressek?
vagy csak menjek be es lojjek? :roll:
a zördögöt keresd :)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! CANIK Mete MC9 mikrokompakt pisztoly (9 mm Luger, TIZENSOK+1)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -mm-luger/

és

http://www.fegyvervideo.hu/canik-mete-m ... -mm-luger/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2024.02.15. 10:28 Erre ki kellene találni valamit, vagy nem használni hordókat, mert durván életveszélyes ez így. Ha, ahogy írod, kitalál egy másik lyukon, vagy megakad, és pont egy ember felé szakad ki belőle a lövedek, abba belegondolni is rossz...
Függőlegesen félbe kell vágni a hordót, és kész.
Egy hordóból lesz kettő fedezék, a feeling megvan, és abban ugyan nem pörög semmi... :)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Kezdők ide! - itt kérdezz először, ha kezdő fegyvertartó vagy - linkek az 1. hozzászólásban

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2024.02.15. 10:15 Szia,

Globuson ez rendszeresen megtortenik, szerencsere meg nem lett belole baleset, hiszen ha az elso felkor utan egy lukon at tavozna, akkor tobbszaz J energiaval csapodna bele a lovobe vagy egy nezobe. :-(

Itt 00:14-kor tortenik a loves, 00:20-kor, 6 masodpercel kesobb meg halkan, de hallani ahogy porog a lovedek.

Bel
Én a geminin láttam ezt meg mssz idpa ob-n, meg Bel szervezés volt.
Válasz küldése