Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

layman
Fórumtag
Fórumtag

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

cujoe írta:
2020.03.20. 08:36
Van már olyan háziorvos is elég sok szerencsére aki elvégezheti a sportorvosi vizsgálatot. Van erről egy lista az OSEI honlapon.
OK, sztem a háziorvosok most ugyanúgy csak a sürgősségi betegellátással foglalkoznak csak...

cujoe
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: cujoe »

layman írta:
2020.03.20. 12:49
OK, sztem a háziorvosok most ugyanúgy csak a sürgősségi betegellátással foglalkoznak csak...
Egyértelmű. De a kérdés arról szólt, hogy a "világvége" elmúlta utáni 15 napon belül mi lesz, ha nem lesz sportorvos? A válaszom pedig az volt, hogy ha nem kapsz sportorvost, akkor keress egy sportorvosi jogosultságokkal rendelkező háziorvost a közeledben. Tessék: http://www.osei.hu/orszagos-sportorvosi ... staja.html

layman
Fórumtag
Fórumtag

cujoe írta:
2020.03.20. 13:38
Egyértelmű. De a kérdés arról szólt, hogy a "világvége" elmúlta utáni 15 napon belül mi lesz, ha nem lesz sportorvos? A válaszom pedig az volt, hogy ha nem kapsz sportorvost, akkor keress egy sportorvosi jogosultságokkal rendelkező háziorvost a közeledben. Tessék: http://www.osei.hu/orszagos-sportorvosi ... staja.html
Köszönöm!
Amúgy passz hogy elfogadnák-e a Budaörsiek a sima pecsétet, mert egyszer az illetékes hölgy elejtette hogy
neki ovális sporotvosi kell :geek:

cujoe
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: cujoe »

layman írta:
2020.03.20. 14:55
Köszönöm!
Amúgy passz hogy elfogadnák-e a Budaörsiek a sima pecsétet, mert egyszer az illetékes hölgy elejtette hogy
neki ovális sporotvosi kell :geek:
Az mindegy, hogy ők mit mondanak, mert megkérdeztem az egyik ilyen jogosultsággal rendelkező háziorvost és azt mondta, hogy a sportorvosi elvégzésének a tényét feltöltik egy adatbázisba, ahonnan ez ellenőrizhető. Teljesen hivatalos a sportorvossal egyenértékű az ő tevékenysége is. Ne a rendőr döntse már el, az orvosokra vonatkozó szabályokat is.

Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

cujoe írta:
2020.03.20. 13:38
Itt az állásfoglalás becsatolva.
Amúgy valószínűleg leterheltség lesz akkor is. Kérsz időpontot, ezt jelzed az igrenden ha 15 napon túl van, aztán elmész a vizsgálatra, ennyike.
Csatolmányok
ORFK Igazgatásrendészeti Főo.pdf
(407.43 KiB) Letöltve 22 alkalommal.

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta:
2020.03.20. 16:17
Itt az állásfoglalás becsatolva.
Amúgy valószínűleg leterheltség lesz akkor is. Kérsz időpontot, ezt jelzed az igrenden ha 15 napon túl van, aztán elmész a vizsgálatra, ennyike.
Na, ez végre normális hozzáállás.

legnormálisabb persze a sportorvosi eltorlese, helyette a jogsi elfogadasa lenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Cajga írta:
2020.03.20. 10:02
Pedig nagyobb mókafaktor! A többi stimmel. :roll:
Tervben van egy Bounty, kovásban és szintén .50-esben. Tavaly az elöltöltő vizsga előtti napon több fegyvert is ki lehetett próbálni a lőtéren, tetszett. Meg egy 1854 Lorenz, veszélyes ez :).

Rávarázsoltam ugyanígy a Navy Moll réz markolatvégét (Kapszlitól az említett módon rendelve), mert fényes réz-mániás vagyok én is, pont ez a klasszikus irányvonal tetszik.

Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sparrow írta:
2020.03.17. 19:37
A pedersolit sajnos nem ismerem, de kentucky-val lőttem már (ne kérdezd mi volt, investarm, pietta vagy uberti, vagy nem tudom kik gyártottak még). Én pisztolyban a 45-ösre esküszöm, szerintem annyi lőpor ami kell az 50-es (főleg 54-es) megmozgatásához, az nem ég el rendesen a rövid csőben, és nagy lesz a szórás és/vagy lassú és íves a lövedékpálya. A 45-ösben pedig le lehet vinni akár 15 grainig is szinte a töltetet, és az tuti elég teljesen, és ezáltal egyenletesen mindig ugyanoda fog hordani kb. Az 50 meg az 54 az inkább puska kaliber.
Köszi az infót! :) A kalibernek utánajárok!

Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Blekk Rájgó írta:
2020.03.20. 00:23
Üdv! Kéz fel, épp Pedersoli van!

.50-es kaliberben rendeltem, megegyezik a puska kaliberével, ugyanazzal a bogyóval tudom etetni. 23gr FFFg svájci lőpor+10gr gríz+.490 tapaszolt gömblövedékkel igen pontos. Szekér-féle tapasztej igen jó hozzá! Lövedéket magam öntöm hozzá.

Előny: igényesen kidolgozott, pontos, kiváló anyagminőség, nagyon jó a technikai "support", alkatrészellátás. Honlapon fönt van a letölthető robbantott ábra, cikkszám alapján bármit meghoznak.

Hátrány: relatíve drága. Viszonylag kis sorozatú, mondhatni egyedi gyártás rendelésre, rengeteg élőmunka+CNC-technológia.

szerk: kovással nincs tapasztalatom. Nagy rutin kell hozzá, nekem túl macerás.
Köszi az infót! Én is inkább a csappantyús felé húzok! A Remi és a Colt-m 44-s, úgyhogy az 50-s tetszene szerintem :)
Rádírok itt üzenetben ha megengeded, pár kérdésem lenne még! :)

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Maci22hun írta:
2020.03.20. 19:52
Köszi az infót! Én is inkább a csappantyús felé húzok! A Remi és a Colt-m 44-s, úgyhogy az 50-s tetszene szerintem :)
Rádírok itt üzenetben ha megengeded, pár kérdésem lenne még! :)
Nyugodtan, jöhet :).

Kis kiegészítés: ha tudod, vedd kézbe! Nem gondoltam volna, hogy mennyire kézreáll nekem ez az esernyővég :).

Cajga
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta:
2020.03.20. 10:06
Kifejtenéd? Az új sátorvasat és a német gyorsítós elsütőszerkezetet látom.
Akkor lássuk:
1. Markolatba réz díszítő lemez
2. Markolat recézés
3. Alsó markolat gomb készítés
4. Főrugó könnyítése ( gyári kb.15kg-os, elég az 5kg-os
5. Serpenyő fedélrugó könnyítés minimálisra. Elvileg annyi a szerepe, hogy a fedél a helyén maradjon ha lefelé tartod a pisztolyt.
Kipróbáltam, tökéletesen működik rugó nélkül is! :o :lol:
6. Kakas "hattyúnyak" szögének változtatása, törte a kovát mint állat, kicsit lejjebb kellett hajlítani
7. Felporzó serpenyőt, meghagyva az eredeti mélységet,kicsit előre és hátrafelé kb. 3-3mm-t felköszörültem, hogy nagyobb legyen a felület, így biztosabb a gyújtás (nem mélyítésről van szó)!
8. Fém részek polírozása
9. A sátorvas és a gyorsító szerkezet egy alkatrész, csak a felső bemarás gépi, a többi kézimunka! :lol: :roll:
10. Az eredeti elsütő billentyűnek tettem rugót (lásd a képeken)
A rugók könnyítésénél nem a vastagságból, hanem a szélességből veszünk el, és csak fokozatosan, nem nekiesni!

Ha kérdés van, várom.

Röviden ennyi. ;)
Kép0511.jpg
Kép0513.jpg
P1020786.JPG
P1020789.JPG

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Cajga írta:
2020.03.21. 10:42
Akkor lássuk:
......
Ha kérdés van, várom.

Röviden ennyi. ;)
Mit mondjak erre? Gratula, kalap fel, kalap le. Nézve a képeket, profi fegyverjavító műszerész és/vagy vadászpuskaműves tudás kell ehhez. Meg szerszámozottság, minden elismerésem!

Cajga
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Blekk Rájgó írta:
2020.03.21. 11:35
Mit mondjak erre? Gratula, kalap fel, kalap le. Nézve a képeket, profi fegyverjavító műszerész és/vagy vadászpuskaműves tudás kell ehhez. Meg szerszámozottság, minden elismerésem!
Köszi az elismerést. :D
Mint említettem marógép csak a felső részhez kellett. A többihez állványos fúrógép és kéziszerszámok.
"Profi"szaktudás? Sok-sok Google kutakodás és online fordító, meg igényesség, kitartás és precíz munka! Ez a titka! :lol:
A szakmámhoz mondjuk elég "közel állnak" az ilyen munkák. ( kék a piros, plusz a mínusz , 1-es - 2-es meg a rövidzár )! :roll:

OFF
Mivel lövöldözni nem mehetek, marad időm folytatni ezt a kis (1,3m) WW II. RAF gyorsnaszádot.
Még csak 2 éve készül, idén talán végzek vele. ;)
ON
P1030602.JPG

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Cajga írta:
2020.03.21. 21:25
Köszi az elismerést. :D
Mint említettem marógép csak a felső részhez kellett. A többihez állványos fúrógép és kéziszerszámok.
"Profi"szaktudás? Sok-sok Google kutakodás és online fordító, meg igényesség, kitartás és precíz munka! Ez a titka! :lol:
A szakmámhoz mondjuk elég "közel állnak" az ilyen munkák. ( kék a piros, plusz a mínusz , 1-es - 2-es meg a rövidzár )! :roll:

OFF
Mivel lövöldözni nem mehetek, marad időm folytatni ezt a kis (1,3m) WW II. RAF gyorsnaszádot.
Még csak 2 éve készül, idén talán végzek vele. ;)
ON
Kár magyarázkodni, akkor is szép lett, meg talán jó is! Lehet apró bökkenő, az egymáson csúszó/összeakadó fémrészek felületkezelése, kéregedzés házilag nehezen oldható meg, Németh Balázs-könyv és Szekér mester is sokat emlegette egyéb mesterfogások mellett.

Lövöldözés (meg minden egyéb mászkálós program) nekem is kimarad, így jut idő ilyen huncutságokra is. Az ötletet Zalaegesrszegen láttam meg, onnan loptam.
Csatolmányok
allvany1.jpg
allv.jpg

layman
Fórumtag
Fórumtag

gvass1 írta:
2020.03.20. 16:38
Na, ez végre normális hozzáállás.

legnormálisabb persze a sportorvosi eltorlese, helyette a jogsi elfogadasa lenne.
Hát igen, de kéz ki biliből :)

Poresz
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta:
2020.03.22. 00:19
Lövöldözés (meg minden egyéb mászkálós program) nekem is kimarad, így jut idő ilyen huncutságokra is. Az ötletet Zalaegesrszegen láttam meg, onnan loptam.
Kérhetek töltés közbeni képet?

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Poresz írta:
2020.03.23. 10:10
Majd ha lőtérre jutok vele, pl. Dorogra. Ha összeraktam, a töltéskész állapotról természetesen otthonról is.

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Poresz írta:
2020.03.23. 10:10
Töltési pozícióban lévő, tessék. Csak provizórikusan összeállítva, ez-az még hiányzik.
kentucky_allvanyon.jpg

jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Blekk Rájgó írta:
2020.03.23. 17:13
Töltési pozícióban lévő, tessék. Csak provizórikusan összeállítva, ez-az még hiányzik.
kentucky_allvanyon.jpg
Klassz!

Poresz
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Blekk Rájgó írta:
2020.03.23. 17:13
Köszönöm. :-)

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

A full size nagyon bejött tavaly az IWA-n, most itt a kisebb. Stoeger STR-9 Compact – “török beretta glock”

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/stoeger ... tta-glock/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.

SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Sziasztok! Minden papírom megvan, már csak a minősítések kellenének , ami ugye jövő évre szólnak majd. Viszont, ha a jövő évi minősítések nincsenek még meg , de kérek év közi minősítést ? Azzal bemehetek a yardra , vásárolhatok fegyvert ? Ha úgy veszem így is, úgy is csak így van esélyem erre az évre minősítést szerezni... köszi !

jó ha van
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

SwissArmy írta:
2020.03.26. 14:59
Sziasztok! Minden papírom megvan, már csak a minősítések kellenének , ami ugye jövő évre szólnak majd. Viszont, ha a jövő évi minősítések nincsenek még meg , de kérek év közi minősítést ? Azzal bemehetek a yardra , vásárolhatok fegyvert ? Ha úgy veszem így is, úgy is csak így van esélyem erre az évre minősítést szerezni... köszi !
Így van. MDLSZ tag vagy? A honlapról meg tudod kérni az évközi minősítést, a klubod elnöke ad egy igazolást (vagy ez már meg is van), aztán hajrá. Bár úgy rémlik, mintha az első fegyvernél a konkrét darabra adták volna ki a határozatot (jelleg, gyártmány, típus, kaliber, gysz.), de erre már nem merek esküdni...

SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag

jó ha van írta:
2020.03.26. 15:59
Így van. MDLSZ tag vagy? A honlapról meg tudod kérni az évközi minősítést, a klubod elnöke ad egy igazolást (vagy ez már meg is van), aztán hajrá. Bár úgy rémlik, mintha az első fegyvernél a konkrét darabra adták volna ki a határozatot (jelleg, gyártmány, típus, kaliber, gysz.), de erre már nem merek esküdni...
MSSZ....

Kojak
Kereskedő
Kereskedő

Hozzászólás Szerző: Kojak »

jó ha van írta:
2020.03.26. 15:59
BRFK-n első fegyvernél csak a jelleg volt meghatározva ("Egy darab rövid lőfegyver").
MSSZ-nél év közi minősítésnél kategóriánként elég szép összeget legombolnak még az emberről (emlékeim szerint 15.000 Ft/kategória).
Engineer Club - Technikai Sportok Klubja

SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag

Kojak írta:
2020.03.26. 19:14
BRFK-n első fegyvernél csak a jelleg volt meghatározva ("Egy darab rövid lőfegyver").
MSSZ-nél év közi minősítésnél kategóriánként elég szép összeget legombolnak még az emberről (emlékeim szerint 15.000 Ft/kategória).
Annyi még most , 15 ezer / kat.

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

ÚJ VIDEÓ! Svájci finommechanika: B+T APC223 öntöltő karabély 1. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-1-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/svajci-finom ... ly-1-resz/

Kép

Ebben a videóban a 2020 TAVASZ Különszám címlapján megcsodálható svájci öntöltő karabélyt, a B+T APC223 mutatjuk be. A fegyver igazi 21. századi moduláris felépítésű darab, természetesen mi csak a gépkarabély sorozatlövésre nem alkalmas polgári változatával lőhettünk. Az igazi svájci precizítással elkészett fegyver hátrarúgása minimális, ára pedig horribilis (7-számjegyű) – hogy a latin eredetű jelzőket halmozhassam.

A forgózárfejes, gázdugattyús (short-stroke) szerkezetű fegyver egyébként kifejezetten konzervatív felépítésű, forgácsolt alutokos, műanyag tokalsórésszel/trigger grouppal. 2 db 30-lőszeres P-Mag műanyagtestű tár jár hozzá, de bármely M16/M4 stanag tárral is elketyeg.

Érdeme még, hogy a mai elvárásoknak megfelelően kezelőszervei kétkezesek és kifejezetten könnyen kezelhetőek. Válltámasza behajtható és cserélhető is a gyártó kínálatában elérhető sokféle változatra.

Köszönjük a tesztfegyvert a Reintex-nek!

Folytatjuk!

TotoHU
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Éppen Gvass posztján belinkelt cikket olvatam a J&F-ben, amikor az amcsi weboldal hírfolyamában feljött ez a pisztoly. Lehet hogy mótvá itt is, de én még nem láttam, nekem nagyon bejött! 4x2 lövetű dupla csövű .22 WMR revolver, kifejezetten önvédelemre. A neten 400 Joule körül találtam a .22 WMR csőtorkolati energiáját, de ez nekem hihetetlennek tűnik.
Thunderstruck.jpg
Thunderstruck.jpg (38.11 KiB) Megtekintve 663 alkalommal
Teszt videó róla (Guns America): https://youtu.be/V0eWQNiiQBk

Amcsi MSRP 369 dollár. Ilyen kéne itthon gumisban. ;-)

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

TotoHU írta:
2020.03.29. 10:35
Éppen Gvass posztján belinkelt cikket olvatam a J&F-ben, amikor az amcsi weboldal hírfolyamában feljött ez a pisztoly. Lehet hogy mótvá itt is, de én még nem láttam, nekem nagyon bejött! 4x2 lövetű dupla csövű .22 WMR revolver, kifejezetten önvédelemre. A neten 400 Joule körül találtam a .22 WMR csőtorkolati energiáját, de ez nekem hihetetlennek tűnik.

Thunderstruck.jpg

Teszt videó róla (Guns America): https://youtu.be/V0eWQNiiQBk

Amcsi MSRP 369 dollár. Ilyen kéne itthon gumisban. ;-)

Mótváááá!

a 400 j az puskacsőből van, rövidke csőből jó ha 1xx joule.

gumusban értelmezhetetlen, hiszen értelmes méretű gumival akkor lenne, mint egy Revenge.

G.D
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

A SIG Sauer új "milliomosa", a P320:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egymill ... -pisztoly/

Kép

zora
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta:
2020.03.31. 05:52
A SIG Sauer új "milliomosa", a P320:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egymill ... -pisztoly/

Kép
Szerintem ez nem acél ahogy írtad, hanem alutokos.

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

zora írta:
2020.03.31. 07:47
Szerintem ez nem acél ahogy írtad, hanem alutokos.

valoban, javitva, koszi!

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

ÚJ VIDEÓ! Svájci finommechanika: B+T APC223 öntöltő karabély 2. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/svajci-finom ... ly-2-resz/

Kép

Folytatjuk az aktuális, 2020 TAVASZ különszám címlapján levő B+T APC223 öntöltő karabély bemutatását, ezúttal főként a belsőségekkel foglalkozunk. Tehát a részleges szétszereléssel nyitunk, mely ezúttal a túl precízen illeszkedő svájci alkatrészek okán igényelt némi szerszámos segítséget is. Megnézzük a zárvezető-forgózárfej egységet, a short stroke gázdugattyút, lökőrúdját és helyretoló rugóját, valamint a gázszabályozós gázhengert is.

Érdekesség még a hátrarúgásérzet csökkentésben a válltámasz egység tokba lógó részére integrált rugós-hidraulikus hátrarúgáselnyelő puffer és a csőszájfék is. Ez utóbbinak oldalra elvezetett gáznyomását jól szemlélteti a falból kiszakított méretes mészkődarab.

Köszönjük a tesztfegyvert a Reintex-nek!

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Válasz küldése