Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

ablaz írta: 2021.09.21. 16:58 Szia!
Sziasztok!

Közben nekem is felcsillant a szemem erre a szituációs gumizásra. Szívesen belekóstolnék a témába és egy Pitbull 19M-mel én is mennék, ha lehet.
A pályák mennyire nehezek egy kb abszolút kezdőnek?
A szabályokon túl van valami extra aminek meg kell feleni a nevezéshez-lövészethez?

Köszönöm,
Balázs
Szia,

A Pitbull 19M, vagy barmely masik, legalabb 5 lovetu gumilovedekes teljesen jo.

Igazabol azt gondolom, hogy egy abszolut kezdonek _minden_ palya nehez, de ezek nem lesznek kulonosen nehezek, es egyszer mindenkinek el kell kezdenie, szoval gyere nyugodtan. :-)

A konkret palyakat meg nem terveztem meg, de figyelni fogok ra, hogy gumival 5 loves eleg legyen, mas szoval meg 1 lovesed minimum maradni fog rajavitani, ha melle lonel.

2 fontos feltetel van:
-legalisan birtokolt fegyver, ami egy gumolovedekes eseten nem nagy kihivas. :-)
-megfelelo fegyverkezelesi biztonsag: ez egyreszt fontos es komolyan is vesszuk, masreszt szerintem nem megugorhatatlan szint, a fontosabb dolgok:
=a fegyver toltetlen (toltenymentes) legyen, kiveve, ha a biro kifejezetten mondta, hogy "tolts es keszulj fel"
=a meghatarozott fo loiranyhoz kepest jobbra-balra-le 90 fok, felfele a golyogofo tetejeig terhet el a csotorkolat iranya
=palyak kozott a fegyver tokban legyen (logikus modon az oldaladon levo fegyvertok praktikus erre a celra). Az ugynevezett SA/biztonsagi terulet az, ahol a szallitott fegyvert at lehet tenni a fegyvertokba, ezen az SA-n kivul a fegyvert kezelni nem szabad, tokbol elovenni nem szabad, viszont az SA-ban loszert/toltenyt kezelni nem szabad.
=Es persze Jedd Cooper 4 alap biztonsagi szabalyat mindig be kell tartani:
1. Minden fegyvert mindig töltöttnek kell tekinteni.
2. Csak oda irányítsuk a fegyvert, ahova lőni akarunk.
3. Csak akkor szabad az ujjat az elsütőbillentyűre tenni, ha már a célon van a
fegyver.
4. Azonosítsd a célt, és ami mögötte van.

Szoval gyere. :-)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2021.09.21. 17:58 Ez milyen verseny? Kezdok is mehetnek ra?
Van egy R1RB es egy gumis bokk, kiprobalnam milyen vele szituacioban loni :twisted:
Szia,

Ez a verseny, ennek a palyait meg nem terveztem meg, a korabbi verseny felvetelei iranyadoak, noha termeszetesen nem teljesen ezek a palyak lesznek.

Az R1RB tokeletes.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Próbálom értelmezni Zalánnál:
1. viszem fegyvertáskában a puskát, gumival megtöltve, riasztótölténytár kivéve, csőre töltve sincs riasztótöltény
2. SA-ban kiveszem a fegyvert, magamra akasztom a fegyverszíjnál fogva, a tölténnyel megtöltött riasztótölténytárat zsebre teszem mondjuk
3. Pályán a bíró utasítására ("tolts es keszulj fel") beteszem a riasztótölténytárat és csőre töltök az előágyszánnal
4. Utasításra lövök
5. Lövés után a lőállásban kiveszem a riasztótölténytárat, csőből is ürítem a riasztótöltényt, psuka maradhat rajtam lógva

Jó így?

Kérdés: hol lehet gumit/riasztót tárazni, ha kifogytam.
bel írta: 2021.09.22. 11:42 =a fegyver toltetlen (toltenymentes) legyen, kiveve, ha a biro kifejezetten mondta, hogy "tolts es keszulj fel"
=palyak kozott a fegyver tokban legyen (logikus modon az oldaladon levo fegyvertok praktikus erre a celra). Az ugynevezett SA/biztonsagi terulet az, ahol a szallitott fegyvert at lehet tenni a fegyvertokba, ezen az SA-n kivul a fegyvert kezelni nem szabad, tokbol elovenni nem szabad, viszont az SA-ban loszert/toltenyt kezelni nem szabad.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: ablaz »

bel írta: 2021.09.22. 11:42 Szia,

A Pitbull 19M, vagy barmely masik, legalabb 5 lovetu gumilovedekes teljesen jo.

Igazabol azt gondolom, hogy egy abszolut kezdonek _minden_ palya nehez, de ezek nem lesznek kulonosen nehezek, es egyszer mindenkinek el kell kezdenie, szoval gyere nyugodtan. :-)

A konkret palyakat meg nem terveztem meg, de figyelni fogok ra, hogy gumival 5 loves eleg legyen, mas szoval meg 1 lovesed minimum maradni fog rajavitani, ha melle lonel.

2 fontos feltetel van:
-legalisan birtokolt fegyver, ami egy gumolovedekes eseten nem nagy kihivas. :-)
-megfelelo fegyverkezelesi biztonsag: ez egyreszt fontos es komolyan is vesszuk, masreszt szerintem nem megugorhatatlan szint, a fontosabb dolgok:
=a fegyver toltetlen (toltenymentes) legyen, kiveve, ha a biro kifejezetten mondta, hogy "tolts es keszulj fel"
=a meghatarozott fo loiranyhoz kepest jobbra-balra-le 90 fok, felfele a golyogofo tetejeig terhet el a csotorkolat iranya
=palyak kozott a fegyver tokban legyen (logikus modon az oldaladon levo fegyvertok praktikus erre a celra). Az ugynevezett SA/biztonsagi terulet az, ahol a szallitott fegyvert at lehet tenni a fegyvertokba, ezen az SA-n kivul a fegyvert kezelni nem szabad, tokbol elovenni nem szabad, viszont az SA-ban loszert/toltenyt kezelni nem szabad.
=Es persze Jedd Cooper 4 alap biztonsagi szabalyat mindig be kell tartani:
1. Minden fegyvert mindig töltöttnek kell tekinteni.
2. Csak oda irányítsuk a fegyvert, ahova lőni akarunk.
3. Csak akkor szabad az ujjat az elsütőbillentyűre tenni, ha már a célon van a
fegyver.
4. Azonosítsd a célt, és ami mögötte van.

Szoval gyere. :-)

Bel
Szia,

Köszönöm az infót! Gyurmázok rá és feliratkoztam! :)

Üdv,
Balázs
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2021.09.22. 12:16 hol lehet gumit/riasztót tárazni, ha kifogytam.
Szia,

Tarba a riasztotoltenyt az SA-n kivul barhol be lehet tenni, a gumit kitalaljuk kozosen, de jo esellyel barhol.

Jobb esetben egy funyirodamilt fuzz at a tultenyuron es a csovon, igy mindenki messzirol latja, hogy toltetlen a fegyver.
Rosszabb esetben adok kolcson egy gyari toltetlensegjelzot a versenyen.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Eleg ciki elirni Jeff Cooper nevet, meg akkor is, ha egymas mellett van az f es a d betu. :-(

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Készítek, köszönöm az infókat (ismét)
bel írta: 2021.09.22. 19:40 Jobb esetben egy funyirodamilt fuzz at a tultenyuron es a csovon, igy mindenki messzirol latja, hogy toltetlen a fegyver.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

bel írta: 2021.09.22. 11:42 Szia,

A Pitbull 19M, vagy barmely masik, legalabb 5 lovetu gumilovedekes teljesen jo.

.....

.. egy kérdés, duplagumira lehet tölteni (1 lövedékkamrába 2db gumi)? kvázi gumis taurus judge :D

így növelve az értékelhető találatok / lövés esélyét:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

vato írta: 2021.09.23. 09:03 .. egy kérdés, duplagumira lehet tölteni (1 lövedékkamrába 2db gumi)? kvázi gumis taurus judge :D

így növelve az értékelhető találatok / lövés esélyét:)
Nemá :lol:
Evolvens MXM- be ezzel az erővel 50 darab 12-es gumi? :lol: :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

RatRace írta: 2021.09.23. 09:23 Nemá :lol:
Evolvens MXM- be ezzel az erővel 50 darab 12-es gumi? :lol: :lol: :lol:

De az gyenge lenne szerintem, nem hozná a gumis idpa Power factort?!?! :lol: :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

vato írta: 2021.09.23. 09:03 .. egy kérdés, duplagumira lehet tölteni (1 lövedékkamrába 2db gumi)? kvázi gumis taurus judge :D

így növelve az értékelhető találatok / lövés esélyét:)
Szia,

Barmit lehet, csak sportszeru legyen abban az ertelemben, hogy a tobbi versenyzo szamara megfelelo legyen.

Szoval nekem elvben tetszik az az otlet, hogy dupla gumira legyenek toltve a fegyverek, es azonos talalatszam legyen a gumisokkall is, mint az eles fegyverekkel, de attol tartok, hogy a gumis fegyverek egy jelentos resze nem duplagumi-kompatibilis, ezek tulajdonosaival szemben nem lenne korrekt ez az eljaras.

Azt megbeszelhetjuk itt a forumon, hogy celonkent 1 talalat legyen ertekelve, de aki szeretne, az tolthessen dupla gumira, es nekik (is) a legjobb talalat van ertekelve celonkent.

Bel
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

bel írta: 2021.09.23. 14:02 Szia,

...

Azt megbeszelhetjuk itt a forumon, hogy celonkent 1 talalat legyen ertekelve, de aki szeretne, az tolthessen dupla gumira, es nekik (is) a legjobb talalat van ertekelve celonkent.

Bel

Szia,

Erre gondoltam én is amit a végén írtál.

De még így is dupla lövedékből esélyesebb a jobb találat, szóval az 1 lövés / 1 lövedèkhez képest az 1 lövés / 2 lövedék előnyben van.

Maradhatunk a sima tárazásnál hogy egyenlő esélyek legyenek:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

Ezt sem tudtam eddig, hogy létezik direk a lengyelek részére gyártott, 11% OC helyett 10% peppert tartalmazó Pepper KO spray.

Kép

Kép
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

protect írta: 2021.09.23. 15:12 Ezt sem tudtam eddig, hogy létezik direk a lengyelek részére gyártott, 11% OC helyett 10% peppert tartalmazó Pepper KO spray.

Kép

Kép
Van egy érzésem, hogy csak a felirat más ;)
Aztán ki tudja, lehet törvényi előírás, és muszáj volt belenyúlni, mert ellenőrizték is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2021.09.23. 14:52
De még így is dupla lövedékből esélyesebb a jobb találat, szóval az 1 lövés / 1 lövedèkhez képest az 1 lövés / 2 lövedék előnyben van.
Mintha rémlene olyan teszt valamelyik gumis fegyverrel, ahol dupla gumira töltve pontatlanabb lett a fegyver, mint egy gumival.
Talán Thomaster valamelyik tesztje lehetett, de nem mernék megesküdni rá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új, kompaktabb FN3030 Tactical nem halálos pepperball kilövő

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fn3030- ... ll-kilovo/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Komolyan, faszér' nem tudok én is elnyugodni, és csak ötévente kipróbálni az edc cuccaimat?
20210927_230514.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

zora írta: 2021.09.27. 23:13 Komolyan, faszér' nem tudok én is elnyugodni, és csak ötévente kipróbálni az edc cuccaimat?
20210927_230514.jpg
Klasszik hw hiba sajnos.... pitbullban ilyen alkatresz nincs ;) :P :D :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2021.09.27. 23:13 Komolyan, faszér' nem tudok én is elnyugodni, és csak ötévente kipróbálni az edc cuccaimat?
20210927_230514.jpg
Részvétem :(
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.09.27. 23:13 Komolyan, faszér' nem tudok én is elnyugodni, és csak ötévente kipróbálni az edc cuccaimat?
20210927_230514.jpg
Mielőtt jön a "bezzega...XY márka, minden gáz-riasztó fostömlő" rinya:

Tegnap volt a kezemben egy 1,3 millió forintos ÉLES pisztoly, amiben kb. 1500 lövés után letört a hüvelyvonó vége, oszt onnantól nem műxik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2021.09.28. 09:27 Tanulni szeretnék! (És nem akarom szétszedni a HW-m…) Melyik alkatrészt látom a képen?

Ütés átadó kar - passzív ütőszeg biztosító.
Ezt nyomja fel a szerkezet sütési pozícióban a kakas és az ütőszeg közé.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2021.09.28. 09:37 Ütés átadó kar - passzív ütőszeg biztosító.
Ezt nyomja fel a szerkezet sütési pozícióban a kakas és az ütőszeg közé.
Köszönöm.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2021.09.28. 09:40Köszönöm.
a pitbull-nál a passzív biztosító nem tölt be ütésátadó funkciót szerencsére, csak megakadályozza a kakast hogy elérje az ütőszeget nyugalmi helyzetben, lövéskor ez a kar elmozdul és szabad utat ad a kakasnak az ütőszegehez.

HW-nál pedig pont fordítva lövésnél beékelődik a kakas és az ütőszeg közé az ütésátadókar, kontaktot létesítve és megtörténik a sütés, kivéve ha eltörik :P
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Kis érdekesség.
image0.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.09.29. 10:25 Kis érdekesség.
image0.jpg
Igen, rendszerben vannak már egy ideje. gyakorlatilag semmi más, mint a Hoernecke civil termékei más matricával.

https://www.tw1000.com/en/product-categ ... se-sprays/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2021.09.29. 10:36 Igen, rendszerben vannak már egy ideje.
BRFK egyes részeire még csak most ért el, még a közelmúltban is R92-t osztottak ki.
A pepper sprayvel párhuzamosan lesz rendszerben tartva? Mi alapján dől el ki milyet kap?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Kojak írta: 2021.09.29. 14:57 BRFK egyes részeire még csak most ért el, még a közelmúltban is R92-t osztottak ki.
A pepper sprayvel párhuzamosan lesz rendszerben tartva? Mi alapján dől el ki milyet kap?
Vidéken rengetegen R92-vel szaladgálnak most is. Kb. olyan gyorsan jut majd el mindenkihez, mint a CZ (az sincs még mindenkinek).
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.09.29. 14:57 BRFK egyes részeire még csak most ért el, még a közelmúltban is R92-t osztottak ki.
A pepper sprayvel párhuzamosan lesz rendszerben tartva? Mi alapján dől el ki milyet kap?
na, erre nem tudtak egybehangzó, bizonyító erejű választ adni amikor érdeklődtem az egyenruhásoknál.:-)

(Gyanítom az olcsóbbat kapják a gyalogmókusok.)

Itt a képen az R92-esek, TW1000 CS és a Sabre pepperek. Meg egy Longines Hydroconquest.
tw1000 police hu.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

*** "NEM IDE KELLETT VOLNA BETÖRNI!!!" kezdő szett ***

ÚJRA ÉRKEZETT az összes Önvédelmi Boltba:

Atlas 4-Matic LUPARA kétcsövű GUMILÖVEDÉKES "kislakásvédelmi" kompakt eszköz, 17,6 mm GUMI/9 mm R Knall 100 joule, 2 db dupla töltényűrköteggel, teljesen acél és fa: 126.900- Ft
MKh benne van


Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

atlas lupara sajat kep HD.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

nemtokregelni írta: 2021.09.29. 15:05 Vidéken rengetegen R92-vel szaladgálnak most is. Kb. olyan gyorsan jut majd el mindenkihez, mint a CZ (az sincs még mindenkinek).
Ezt se nagyon használják akkor mindegy mi lóg az oldalukon csak könnyű legyen
. Cz-is belerohadnak a tokba...
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Zalánba való 70 shore keménységű 15 mm-es gumilövedéket ki gyártja, a kaucsuk profi?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZIK A MAI NAP FOLYAMÁN az Önvédelmi Boltokba!!! - WWW.KUZEY.HU

100 ezer banánfillér ALATT nem találsz élethűbb Glock-klónt! KUZEY GN19 9 mm PAK, 14+1, TŰZKÉSZEN VISELHETŐ!!!

44.900- Ft
MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZIK A MAI NAP FOLYAMÁN!!! - WWW.KUZEY.HU

Egyedi külső + brutálisan masszív konstrukció, remek ár/érték arány!

KUZEY S900 FDE 9 mm PAK, 17+1, TŰZKÉSZEN VISELHETŐ!!!
39.900- Ft

MKH benne van

Budapesten 3+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
ÚJ!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

kuzey s900 fde sajat foto.jpg
kuzey s900 fde sajat foto.jpg (144.34 KiB) Megtekintve 20853 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2021.10.05. 00:19 Zalánba való 70 shore keménységű 15 mm-es gumilövedéket ki gyártja, a kaucsuk profi?
Tömítésgyár.
Horizon
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2019.03.17. 23:31

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Horizon »

gvass1 írta: 2021.10.05. 11:38 100 ezer banánfillér ALATT nem találsz élethűbb Glock-klónt! KUZEY GN19 9 mm PAK, 14+1, TŰZKÉSZEN VISELHETŐ!!!
A GN19 tényleg aranyos, én is szívesen tapogatom az enyémet, de érdemes tudni, hogy a látszat ellenére a sín jó egy mm-el szélesebb mint a szabvány, ezért a legtöbb lámpa nem megy rá.
Semmibe sem került volna a törököknek szabványosra csinálni, teljesen érthetetlen a döntés.

Fun fact: Úgy tűnik Dél-Ázsia már elég messze esik Európától, hogy oda rendes Glock/Austria feliratokkal menjen. :)
https://youtu.be/ZbyTcSthsP8
https://youtu.be/PbfVTVHJGLE
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Horizon írta: 2021.10.08. 09:02 A GN19 tényleg aranyos, én is szívesen tapogatom az enyémet, de érdemes tudni, hogy a látszat ellenére a sín jó egy mm-el szélesebb mint a szabvány, ezért a legtöbb lámpa nem megy rá.
Semmibe sem került volna a törököknek szabványosra csinálni, teljesen érthetetlen a döntés.

Fun fact: Úgy tűnik Dél-Ázsia már elég messze esik Európától, hogy oda rendes Glock/Austria feliratokkal menjen. :)
https://youtu.be/ZbyTcSthsP8
https://youtu.be/PbfVTVHJGLE
Gázra minek lámpa, inkább árt mint használ. A feliratot nem hetik rá, mert nem Glock.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Horizon írta: 2021.10.08. 09:02 A GN19 tényleg aranyos, én is szívesen tapogatom az enyémet, de érdemes tudni, hogy a látszat ellenére a sín jó egy mm-el szélesebb mint a szabvány, ezért a legtöbb lámpa nem megy rá.
Semmibe sem került volna a törököknek szabványosra csinálni, teljesen érthetetlen a döntés.

Fun fact: Úgy tűnik Dél-Ázsia már elég messze esik Európától, hogy oda rendes Glock/Austria feliratokkal menjen. :)
https://youtu.be/ZbyTcSthsP8
https://youtu.be/PbfVTVHJGLE
igen, a szereléksín az valóban necces, de csak a szerelt lőszeres gumis esetében van gyakorlati jelentősége. Zavaróbb, hogy a szán is valamivel vaskosabb, mint az igazinál, így a Glock műanyag tokokba szorul, vagy bele sem megy, csak a megengedőbb bőr- vagy szövet tokokba passzol jól.

Viszont jutott a kakasba is acélbetét, ellentétben a 100+ ezer forintos Umarex Glock 17-tel:-((

A Kuzey Thaiföldre az M1911-eket is védelem alatt álló logókkal, gyártó- és típusjelzésekkel szállítja, ott a szellemi tulajdonhoz fűződő jogok nem éppen erősek:-)))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Ben77 írta: 2021.10.08. 09:19 Gázra minek lámpa, inkább árt mint használ. A feliratot nem hetik rá, mert nem Glock.
Este/sötétben a gáznál is lehet jelentősége a lámpának. Sőt, egy jó erős lámpa, esetleg strobi hirtelen szembekapása tud adni még akár 1-2 másodpercet is. És ha nincs a másik kezed lefoglalva egy lámpával, az is sokat segít.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

smith15 írta: 2021.10.08. 09:37 Este/sötétben a gáznál is lehet jelentősége a lámpának. Sőt, egy jó erős lámpa, esetleg strobi hirtelen szembekapása tud adni még akár 1-2 másodpercet is. És ha nincs a másik kezed lefoglalva egy lámpával, az is sokat segít.
+1
Egyrészt a gázra is igaz, hogy azonosítani kell a célpontot, mielőtt lövést adunk le rá. Másrészt a lámpa jelentős taktikai előnyt jelenthet.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Advét témából.
smith15 írta: 2021.10.08. 09:43 Annak mi értelme, ha Ő is ki lesz ütve? Mert ha pánikolós, akkor ha kap a cuccból lehet még jobban bepánikol, illetve meg ha kap belőle és kiüti, akkor nehogy a támadó térjen magához előbb, feltéve ha egyedül van otthon. És ha ki lesz ütve segítséget se tud hívni, a szobából se talál ki.

A B verzió a gél vagy hab lenne, azon is gondolkozom még. Ahogy most állok a választás előtt:

Fog:

+ könnyebb célozni a szélesebb permet-sugárral
+ nem kell közvetlen arcot érő találat, olyan nyomással jön egy 400 ml-sből az áldás hogy a mellkasáról jut az arcra is.
- mindenkit kiüt zárt térben, de a behajtoló kapja a nagyobbat belőle (mondjuk hogy ott hol-merre lehet menekülni, azt meg az otthon lévő tudja jobban. Hol az ablak, hol az ajtó, stb)

Gél-hab:
+ csak a célszemélyt üti ki zárt térben
+ az UV festékes termékekkel meg is jelölte a támadót (ha elmenekül és elkapják, jobb eséllyel azonosítható)
- célozni kell vele, ha elhibázza nem biztos hogy van több esélye (éjszaka nehezebb is célozni)

Még nem rendeltem be, a mai nap a lamentálásé.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.10.08. 10:05 Advét témából.




A B verzió a gél vagy hab lenne, azon is gondolkozom még. Ahogy most állok a választás előtt:

Fog:

+ könnyebb célozni a szélesebb permet-sugárral
+ nem kell közvetlen arcot érő találat, olyan nyomással jön egy 400 ml-sből az áldás hogy a mellkasáról jut az arcra is.
- mindenkit kiüt zárt térben, de a behajtoló kapja a nagyobbat belőle (mondjuk hogy ott hol-merre lehet menekülni, azt meg az otthon lévő tudja jobban. Hol az ablak, hol az ajtó, stb)

Gél-hab:
+ csak a célszemélyt üti ki zárt térben
+ az UV festékes termékekkel meg is jelölte a támadót (ha elmenekül és elkapják, jobb eséllyel azonosítható)
- célozni kell vele, ha elhibázza nem biztos hogy van több esélye (éjszaka nehezebb is célozni)

Még nem rendeltem be, a mai nap a lamentálásé.

Na, akkor én is átjövök vele ide:





Aki a fogadó oldalon áll, arra drasztikusan jobban hat a direktben bekapott bármilyen vegyi eszköz, mint arra, aki csak a "szelét" kapja
, diffúzió folytán belélegzi. Bónusz, hogy aki kapja, az nem számít rá, nem tudja mi kapta telibe, aki meg alkalmazza az pontosan tudja, hogy mire számítson.

Akit lenyomnak gázzal az legtöbbször menekülőre fogja, amennyire lát, jellemzően nem folytatja a balhét, a gyakorlat elérte célját:-)

Szóval IMHO laikus júzernek home defence szituban egy terítő sugárban 3-4 méterre elfújó kis tűzoltópalack méretű pepperspray kifejezetten JÓ választás lehet. Vagy, ha a durrogás nem gond, akkor egy gázrevolver. Pepperrel messze nem annyira terít, hat vissza, hogy ne legyen a védekezőnek néhány másodperce elhagyni a helységet, mielőtt nagyon beütne nála is.

Haladóbb, gyakorolni is képes/hajlandó játékosoknak nyilván egy gumis puska a legális megfejtés itthon otthon/birtokvédelemre.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.10.08. 10:05 Advét témából.




A B verzió a gél vagy hab lenne, azon is gondolkozom még. Ahogy most állok a választás előtt:


Gél-hab:

+ az UV festékes termékekkel meg is jelölte a támadót (ha elmenekül és elkapják, jobb eséllyel azonosítható)

Nem kellene túl sok CSI-t nézni! A banánisztáni gazságszolgáltatás mindenekelőtt a VÉDEKEZŐ ELLEN indít büntetőeljárást, ha az van akkora idióta, hogy bármit bejelent a hatóságoknak.

"Mit képzel a koszos civil, hogy csak úgy gázsprézget? Meg majd UV-lámpával megyünk igazoltatni a gyanús egyéneket, mi? Minek néz ez bennünket, kurva anyját!"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.10.08. 13:03 Figyu, nem érdemesebb itthon venni két darab 50 ml-es Pfeffer KO-t?
Egyet úgyis ki kell fújni gyakorlásként, hogy stresszhelyzetben tudja-e kezelni, eleve mennyire nehéz a gombot megnyomnia, stb.
Kb. 3-4 méterig visz el, 5 másodperces folyamatos fújásra elég.
De-de, van is már a 'zasszonynak kis spray-ből kettő is. De szeretnék neki egy nagyágyút melléjük. Viszont ettől függetlenül egypár 50 ml-s FOG spray is érdekel, a New York reload híve vagyok, legyen minden szobában egy eszköz, és még a WC-n is. Hol lehet most ezt kapni itthon?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.10.08. 13:03 Figyu, nem érdemesebb itthon venni két darab 50 ml-es Pfeffer KO-t?
Egyet úgyis ki kell fújni gyakorlásként, hogy stresszhelyzetben tudja-e kezelni, eleve mennyire nehéz a gombot megnyomnia, stb.
Kb. 3-4 méterig visz el, 5 másodperces folyamatos fújásra elég.

Azért az a 3-4 méter csak a JET szórófejesnél igaz nagyjából, amivel meg baszott nehéz célozni. A FOG Pfeffer KO az olyan 1,5-2 méterre visz kb. Ott olyan 30-40 centiset terít.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2021.10.08. 13:16 De-de, van is már a 'zasszonynak kis spray-ből kettő is. De szeretnék neki egy nagyágyút melléjük. Viszont ettől függetlenül egypár 50 ml-s FOG spray is érdekel, a New York reload híve vagyok, legyen minden szobában egy eszköz, és még a WC-n is. Hol lehet most ezt kapni itthon?
A Nimrod-Derringerben vettem 50mL-es Pfeffer KO-t, picivel 3000 Ft alatt van darabja.
A lényeg szerintem, hogy ha spray, akkor legyen nála egy ha elmegy otthonról, meg legyen otthonra is, az sem árt ha ugyanolyan gyártmány, fajta, tipus, akkor csak egy fajtának a kezelését kell megszokni.

Jópofák ezek a medve-sprayk, de azért ezt sem árt kipróbálni, pl. hogy milyen erősen kell nyomni a billentyűt, milyen sugárban terít.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.10.08. 13:45 A Nimrod-Derringerben vettem 50mL-es Pfeffer KO-t, picivel 3000 Ft alatt van darabja.
A lényeg szerintem, hogy ha spray, akkor legyen nála egy ha elmegy otthonról, meg legyen otthonra is, az sem árt ha ugyanolyan gyártmány, fajta, tipus, akkor csak egy fajtának a kezelését kell megszokni.

Jópofák ezek a medve-sprayk, de azért ezt sem árt kipróbálni, pl. hogy milyen erősen kell nyomni a billentyűt, milyen sugárban terít.
Ez a családi csomagos verzió azért tökmás kategória.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2021.10.08. 14:04 Ez a családi csomagos verzió azért tökmás kategória.
Ja, több van benne, és bővebben jön az áldás - ez nyilvánvaló.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

smith15 írta: 2021.10.08. 09:37 Este/sötétben a gáznál is lehet jelentősége a lámpának. Sőt, egy jó erős lámpa, esetleg strobi hirtelen szembekapása tud adni még akár 1-2 másodpercet is. És ha nincs a másik kezed lefoglalva egy lámpával, az is sokat segít.
Nekem más a véleményem, de szabad a pálya.
-a strobinál jobb a fis erős fény, ezen most ne nyissunk vitát, több szakembertől is olvastam, de szerintem is.
-ebben az esetben a lámpa lehet macera -stressz helyzet- is, egyben jobban zárja a szemet a gáznál meg ez nem előny.
-jobb sokszor a meglepi, a sötétben.
-a lámpa ütésnövelő is lehet a másik kézben, de lehet a fejen is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ben77 írta: 2021.10.08. 20:25 Nekem más a véleményem, de szabad a pálya.
-a strobinál jobb a fis erős fény, ezen most ne nyissunk vitát, több szakembertől is olvastam, de szerintem is.
-ebben az esetben a lámpa lehet macera -stressz helyzet- is, egyben jobban zárja a szemet a gáznál meg ez nem előny.
-jobb sokszor a meglepi, a sötétben.
-a lámpa ütésnövelő is lehet a másik kézben, de lehet a fejen is.

Nekem is van ezzel a gp-re lámpa dologgal némi elgondolkodnivalóm.

Mert ugye a gp mindenekelőtt közterületen, utcán való önvédekezésre van 3 méteren belül. Jellemzően itt vagy van támadás vagy nincs (bináris). Nem olyan, mint home defence-nél, hogy éjjel ugat a kutya kertben, valaki recsegteti az ajtót stb., amikor valahogy azt meg kell nézni, és nem baj, ha ehhez van fényforrás a gumispuskán. Mert ugye otthon nem biztos, hogy a gp-vel nyit az ember ilyen szituban.

Utcán meg ha már ütnek, akkor nincs mit azonosítani, lőni kell, ahogy a csövön kifér, aztán futni. Olyankor már vakítson a pepper, ne a fotonok!

Meg ugyan vannak már kompakt pisztolylámpák, de a többség eléggé testes és más tok is kell hozzá, szóval amíg nincs szerelt lőszeres gumis pisztoly legalizálva (muhahahahahah), addig annyira nem izgat hogy a GN19-re nem passzol feltétlenül minden fegyverlámpa.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2021.10.09. 07:44 Nekem is van ezzel a gp-re lámpa dologgal némi elgondolkodnivalóm.
Lövedékes fegyver otthonvédelemre is annak ajánlható jó szívvel, aki hajlandó gyakorolni. A traumatikus és a gáz hatása közötti különbségeket már sokan elemezték, van aki a gázban jobban bízik.
Bármilyen eszközön jól jöhet egy lámpa, amit valószínűleg sötétben kell használni.
Nem kötelező felkapcsolni.
Akár úgy is tekinthető, hogy van egy lámpám, amin amúgy van egy gp. Ha kimegy a biztosíték, több értelme van azzal kimenni visszanyomni, mint a hosszú rúdlámpával, ami mindenképp kontakt eszköz.
Közterületen jobb egy külön lámpa, és egy jól rejthető fegyver.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2021.10.09. 08:40
Bármilyen eszközön jól jöhet egy lámpa, amit valószínűleg sötétben kell használni.
Nem kötelező felkapcsolni.
+1
Sztm itt is igaz az eredetileg lőfegyverekre vonatkozó mondás: mindig jobb ha van egy lámpád a fegyveren de nincs rá szükséged, mintha szükséged lenne rá, de nincs.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.10.09. 11:11 +1
Sztm itt is igaz az eredetileg lőfegyverekre vonatkozó mondás: mindig jobb ha van egy lámpád a fegyveren de nincs rá szükséged, mintha szükséged lenne rá, de nincs.
De Zora meg az én mondandónk lényege PONT nem ez. Hanem Zora utolsó mondata!

Hogy közterületen gp-n felszerelve pluszban cipelni lámpát nem feltétlenül célszerű.

Meg hogy világítóeszközként erősen ellenjavalt fegyvert rántani 😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Előre is elnézést, ha már volt itt téma, de a kereső sajnos nem nagyon segített (vagy nem a megfelelő keresésekkel próbálkoztam :-)).

Mi a helyzet az olyan országokkal - konkrétan Ausztria -, ahol szintén engedély nélkül vásárolható és tartható 18 év fölött az ilyen fegyver:

- Szabad-e a két ország közötti utazáskor egyszerűen magával vinni az embernek, vagy ehhez már valamilyen engedély kell? (Nem viselve, hanem töltetlenül, csak szállítva, és nem repülőn, nyilván, hanem simán autóban ülve.)
- Szabad-e mondjuk a Bécsi út másik végén venni egy ilyet, betenni a kocsi csomagtartójába és egyszerűen hazahozni? A neten mindefelé csak kimondottan lőfegyverre találtam importengedély kötelezettséget, a gáz-riasztóra viszont nem találtam semmi konkrétumot, hogy egyértelműen igen, vagy hogy ahhoz is kell engedély.
- Szabad-e az Ausztriában amúgy szintén korlátozás nélkül megvásárolható riasztópatronok hazahozatala, vagy ez is csak valamilyen engedély birtokában lehetséges?

Előre is köszi a segítséget.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.10.09. 14:35 Előre is elnézést, ha már volt itt téma, de a kereső sajnos nem nagyon segített (vagy nem a megfelelő keresésekkel próbálkoztam :-)).

Mi a helyzet az olyan országokkal - konkrétan Ausztria -, ahol szintén engedély nélkül vásárolható és tartható 18 év fölött az ilyen fegyver:

- Szabad-e a két ország közötti utazáskor egyszerűen magával vinni az embernek, vagy ehhez már valamilyen engedély kell? (Nem viselve, hanem töltetlenül, csak szállítva, és nem repülőn, nyilván, hanem simán autóban ülve.)
- Szabad-e mondjuk a Bécsi út másik végén venni egy ilyet, betenni a kocsi csomagtartójába és egyszerűen hazahozni? A neten mindefelé csak kimondottan lőfegyverre találtam importengedély kötelezettséget, a gáz-riasztóra viszont nem találtam semmi konkrétumot, hogy egyértelműen igen, vagy hogy ahhoz is kell engedély.
- Szabad-e az Ausztriában amúgy szintén korlátozás nélkül megvásárolható riasztópatronok hazahozatala, vagy ez is csak valamilyen engedély birtokában lehetséges?

Előre is köszi a segítséget.
ezerszer volt, kezdőknek, jog és f topikban!

Full szabad (tartás, viselés) a gp Ausztriában, de már csak az EU-irányelvnek megfelelő forgalmazható.

Tehát amit ott veszel azt bátran behozhatod, viselheted ott stb.

Nemgumis gp-t simán viselhetsz szabadon sógoréknál.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vannak emberek, akik saját kárukon sem tanulnak, darwin-díj😫


https://index.hu/belfold/2021/10/10/mak ... r-fizetni/

"A futás eddig is a kikapcsolódást jelentette, és a továbbiakban sem vagyok hajlandó rá máshogy tekinteni. Nem futok felfegyverkezve, önvédelmi eszközökkel és örök gyanakvással. A félelmet egyébként nem a támadás helyszínéhez kötöm, számomra a világ lett félelmetesebb és bizonytalanabb hely"
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: protect »

gvass1 írta: 2021.10.10. 15:41 Vannak emberek, akik saját kárukon sem tanulnak, darwin-díj😫


https://index.hu/belfold/2021/10/10/mak ... r-fizetni/

"A futás eddig is a kikapcsolódást jelentette, és a továbbiakban sem vagyok hajlandó rá máshogy tekinteni. Nem futok felfegyverkezve, önvédelmi eszközökkel és örök gyanakvással. A félelmet egyébként nem a támadás helyszínéhez kötöm, számomra a világ lett félelmetesebb és bizonytalanabb hely"
Biztos marha nagy kényelmetlenséget okozna egy 15ml-es pepper spray gumi pánttal a kézben, futás közben. Azt a bizonyos támadást is megúszhatta volna, ebben biztos vagyok. De ésszel élni nem kötelező!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

protect írta: 2021.10.10. 19:33 Biztos marha nagy kényelmetlenséget okozna egy 15ml-es pepper spray gumi pánttal a kézben, futás közben. Azt a bizonyos támadást is megúszhatta volna, ebben biztos vagyok. De ésszel élni nem kötelező!
Főleg miután rájött, hogy a világ félelmetesebb és bizonytalanabb, mint korábban hitte.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Raadasul a csaj maraton futo. A "majd elfutok ha megtamadnak" sem fog mukodni. Ahhoz hogy valaki el tudjon menekulni, ugy kene tudni futni mint egy sprinter. Senkit nem fog a tamado 10 kilometeren keresztul uldozni, de lehet ugy utoler 10 masodpercen belul. A sprinteleshez robbanekonysag kell es komoly izomzat. Egy sprinter ugy nez ki mint egy amator testepito, egy maratonista meg ugy mint aki kemoterapias kezelesrol jott.

Kép

Akik meg tudnak verni, azok tobbnyire utol is tudnak erni, mert nagyobbak es komolyabb izomzattal rendelkeznek. Akik elol meg el tudnek futni, azok elol meg altalaban felesleges, mert ugyis gyengebbek. O sem tudott elfutni egy atlagos testalkatu felnott ferfi elol.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FN306 nem halálos traumatikus fegyver koncepció

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fn306-n ... koncepcio/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2021.10.10. 15:41 Vannak emberek, akik saját kárukon sem tanulnak, darwin-díj😫


https://index.hu/belfold/2021/10/10/mak ... r-fizetni/

"A futás eddig is a kikapcsolódást jelentette, és a továbbiakban sem vagyok hajlandó rá máshogy tekinteni. Nem futok felfegyverkezve, önvédelmi eszközökkel és örök gyanakvással. A félelmet egyébként nem a támadás helyszínéhez kötöm, számomra a világ lett félelmetesebb és bizonytalanabb hely"
A világban terjed a birkaizmus. Sztem hulljon...
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

sodoma írta: 2021.10.14. 11:37 A világban terjed a birkaizmus. Sztem hulljon...
sheep.gif
sheep.gif (1.13 MiB) Megtekintve 19501 alkalommal
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Versecki Csaba írta: 2021.10.14. 23:37 ekkora méretben azonos kategóriában a MAJAROV verhetetlen ,többet tud , Rövidebb szánrugóval a frissebb CNt lövi tölti ) .
Ezeket kifejtenéd, ha megkérlek?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

jó ha van írta: 2021.10.15. 20:41 Ezeket kifejtenéd, ha megkérlek?
2db Majarovot vettem , egyik tartalék vitrines a másik tesztelő . Szerintem precizebb a Rg88tól, repülőütőszeges , élethűbb PP változat . A forgóbiztosító ennél is kényes , olajozva is szorosan old ( nem használom mert nincs értelme a rep.szege végett ) . A tár masszívabb mint az Rgnek , spinyó az adagolótömb a másiknak műanyag . Rugója túlméretes volt , Aras Compactosat kaphatta , utána kerestem . Felhúzás 6 dbnál csak markolva lefogva sikerült . Akadt bármivel . Bemérettem, a rugóból 5 menetet leszedtem , teli tárral a szán recés részén lazán felhúzom . A CN gagyi de volt egy halom 2 éves piti pénzért , eldurrogtattam vele hiba nélkül . Viszont jól megnézve a Majarovokat az új modell els.billje műanyag a régié zamak .
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: zora »

Versecki Csaba írta: 2021.10.16. 13:42 2db Majarovot vettem , egyik tartalék vitrines a másik tesztelő . Szerintem precizebb a Rg88tól, repülőütőszeges , élethűbb PP változat . A forgóbiztosító ennél is kényes , olajozva is szorosan old ( nem használom mert nincs értelme a rep.szege végett ) . A tár masszívabb mint az Rgnek , spinyó az adagolótömb a másiknak műanyag . Rugója túlméretes volt , Aras Compactosat kaphatta , utána kerestem . Felhúzás 6 dbnál csak markolva lefogva sikerült . Akadt bármivel . Bemérettem, a rugóból 5 menetet leszedtem , teli tárral a szán recés részén lazán felhúzom . A CN gagyi de volt egy halom 2 éves piti pénzért , eldurrogtattam vele hiba nélkül . Viszont jól megnézve a Majarovokat az új modell els.billje műanyag a régié zamak .
Nekem az rg mérete jobban bejön, rövidebb a cső, és van egy rendesen megfogható markolat. Az elsütőszerkezet belső részei acélból vannak. A szán masszív. Lehet a Majorov precízebb, de engem az Ekol spiátrr anyagminősége nem győzött meg. Ami óriási előny a töröknél, hogy gyárilag repülő ütőszeges. Hát azt készítenem kell a Röhmbe ha úgy alakul.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

zora írta: 2021.10.16. 18:02 Nekem az rg mérete jobban bejön, rövidebb a cső, és van egy rendesen megfogható markolat. Az elsütőszerkezet belső részei acélból vannak. A szán masszív. Lehet a Majorov precízebb, de engem az Ekol spiátrr anyagminősége nem győzött meg. Ami óriási előny a töröknél, hogy gyárilag repülő ütőszeges. Hát azt készítenem kell a Röhmbe ha úgy alakul.
Egyezik a méretük súlyuk ,. Majarov a vékonyodó hengeres szán miatt néz ki hosszabbnak . Volt pár Rg88 , megkiméltek , egyik biztikarja spontán lemállott dobozban állásban . Másik szánja eltört , eladás után honapokkal hogy mit tett vele az új tulaj rejtély. Láttam tokrepedtet is , ezért nem nagy eresztés . Fogásban is kényelmes a török , Rg88nak jobb a sütése revolverezésben és SA lövés is könnyű . Az Ekol 2 cm rövidebben sokkal jobban mutatna plusz plasztik tokosan ergonomikus markolattal .
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Versecki Csaba írta: 2021.10.16. 13:42 2db Majarovot vettem , egyik tartalék vitrines a másik tesztelő . Szerintem precizebb a Rg88tól, repülőütőszeges , élethűbb PP változat . A forgóbiztosító ennél is kényes , olajozva is szorosan old ( nem használom mert nincs értelme a rep.szege végett ) . A tár masszívabb mint az Rgnek , spinyó az adagolótömb a másiknak műanyag . Rugója túlméretes volt , Aras Compactosat kaphatta , utána kerestem . Felhúzás 6 dbnál csak markolva lefogva sikerült . Akadt bármivel . Bemérettem, a rugóból 5 menetet leszedtem , teli tárral a szán recés részén lazán felhúzom . A CN gagyi de volt egy halom 2 éves piti pénzért , eldurrogtattam vele hiba nélkül . Viszont jól megnézve a Majarovokat az új modell els.billje műanyag a régié zamak .
Köszönöm!
Tetszik a Majorov, de én is RG88-at választottam anno.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

zora írta: 2021.10.16. 18:02 Nekem az rg mérete jobban bejön, rövidebb a cső, és van egy rendesen megfogható markolat. Az elsütőszerkezet belső részei acélból vannak. A szán masszív. Lehet a Majorov precízebb, de engem az Ekol spiátrr anyagminősége nem győzött meg. Ami óriási előny a töröknél, hogy gyárilag repülő ütőszeges. Hát azt készítenem kell a Röhmbe ha úgy alakul.
Arra én is beneveznék az enyémmel, ha nekiállsz egyszer!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: zora »

Versecki Csaba írta: 2021.10.16. 20:10 Egyezik a méretük súlyuk ,. Majarov a vékonyodó hengeres szán miatt néz ki hosszabbnak . Volt pár Rg88 , megkiméltek , egyik biztikarja spontán lemállott dobozban állásban . Másik szánja eltört , eladás után honapokkal hogy mit tett vele az új tulaj rejtély. Láttam tokrepedtet is , ezért nem nagy eresztés . Fogásban is kényelmes a török , Rg88nak jobb a sütése revolverezésben és SA lövés is könnyű . Az Ekol 2 cm rövidebben sokkal jobban mutatna plusz plasztik tokosan ergonomikus markolattal .
A majorov majdnem másfél centivel hosszabb mint az rg 88.
Sajnos spiáterről beszélünk, bármi elképzelhető ahogy öregszik, bármelyik gyártónál.
Igen, ha az ekol gyártaná a majorovot ppk/s formábanm tehát ahogy írtad, rövidebb szánnal, de teljes méretű markolattal, az volna a nyerő.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.10.16. 22:05 A majorov majdnem másfél centivel hosszabb mint az rg 88.
Sajnos spiáterről beszélünk, bármi elképzelhető ahogy öregszik, bármelyik gyártónál.
Igen, ha az ekol gyártaná a majorovot ppk/s formábanm tehát ahogy írtad, rövidebb szánnal, de teljes méretű markolattal, az volna a nyerő.
Az RG88 (RG800, RG90, RG100, RG725, RG735) esetében a biztosító-fesztelenítő kar egy edzett acél tengelyre ráöntött spiáter karból áll össze. Nem feltétlenül szerencsés megoldás olyan szempontból, hogy erős ütésre letörhet. Ellenben az acél tengely biztosan nem törik ketté üres csettegtetéstől és sül el fesztelenítéskor a fegyver, mint a gp-k esetében amúgy megszokott spiáter biztosítótengelyeknél.

Az RG88 összességében sokkal jobb minőség, mint a Majarov, de ahogy írva lett: nem tűzkészen viselhető, és a forgó biztosítója miatt nem lesz egyszerű megbízhatóan repülő ütőszegessé tenni.

És dupla annyiba kerül majdnem, mint az Ekol Majarov.

FONTOS még, hogy minimum 3, de inkább 4 generáció volt az Ekol Majarovból, nem mindegy ki melyikről ír tapasztalatot:

1. az első megjelent darabok tárjába csak 6 db fért, markolathéj hátul bántóan szögletes volt
2. 7-es tár, lekerekített markolat
3. a 2. verzió, immár az EU direktívának megfelelő - teljesen más - csővel, akasztóval.

IGEN, PPK-hosszú szánnal lenne tuti, de így is lapos, jól rejthető.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Tököm tudja miért de ha már minden sarkon tököt árulnak,akkor ne tököljünk hanem legyen egy tök teszt is :lol:
Felkészületlen voltam mert csak egy tököm volt...... :oops: :mrgreen:

4 méterről lőttem rá és a becsapódástól kiszakadó darabok sorra rajtam landoltak :? :mrgreen:
Az Alfa meg a Zalán sem vitte át :roll: 18mm-es meg nem volt nálam......na majd legközelebb :evil:
IMG_20211017_075554.jpg
Zalán ütötte lyuk :lol: és utána egy tárnyi 15-ös gumi rombolása :shock:
IMG_20211017_080003.jpg
Aki a versenyen Zalánnal indul elég jó esélyei vannak :roll: A3-as lőlapon a szórása 8-)
IMG_20211017_083500.jpg
IMG_20211017_085019.jpg
Csatolmányok
IMG_20211017_075746.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2021.10.17. 12:11 Tököm tudja miért de ha már minden sarkon tököt árulnak,akkor ne tököljünk hanem legyen egy tök teszt is :lol:
Felkészületlen voltam mert csak egy tököm volt...... :oops: :mrgreen:

4 méterről lőttem rá és a becsapódástól kiszakadó darabok sorra rajtam landoltak :? :mrgreen:
Az Alfa meg a Zalán sem vitte át :roll: 18mm-es meg nem volt nálam......na majd legközelebb :evil:

IMG_20211017_075554.jpg

Zalán ütötte lyuk :lol: és utána egy tárnyi 15-ös gumi rombolása :shock:
IMG_20211017_080003.jpg

Aki a versenyen Zalánnal indul elég jó esélyei vannak :roll: A3-as lőlapon a szórása 8-)
IMG_20211017_083500.jpg
IMG_20211017_085019.jpg

szépek ezek a 15-ös gumik által ütött lyukak :D a 15-ös "kaliber" amúgy is olyan igazi mindenes mint a 7,62x39-es :twisted: :D

ugyanaz a torkolati energiája (~100J) van mint a 19,3-asnak, de nagyobb sebességgel (+40-50% kal gyorsabb) csapódik be és akkorára kinyúlik szinte mint a 19,3-as gumi (néha nagyobbra ;) )

A lenti gumis célballisztikai vizsgálaton (18as bútorlap) :D a nagyobb lyukakat 15mm-es gumik ütötték (piros karika), a kisebbeket meg 12mm sima (sárga) és nehezített 12,7mm-es (kék). Jól látszik a különbség, hogy melyik traumatizálhat jobban ;)
pitbull 19m lyukak.jpg
pitbull 19m lyukak.jpg (277.37 KiB) Megtekintve 19295 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sama »

A 15ős faragva megy bele a Pitbullba?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

sama írta: 2021.10.17. 15:32 A 15ős faragva megy bele a Pitbullba?
igen, vagy skalpolni kell a kilógó részt, vagy körbe metélni gilette pengével úgy hogy 14mm-es legyen egy "oldalon" a golyó (fél milimétert kell leszedni körbe), így (ezt jobban szeretem, több hely marad bezsírozni, mintha leskalpolod:
IMG_2800.JPG
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

chucky írta: 2021.10.17. 12:11 Tököm tudja miért de ha már minden sarkon tököt árulnak,akkor ne tököljünk hanem legyen egy tök teszt is :lol:
Felkészületlen voltam mert csak egy tököm volt...... :oops: :mrgreen:

4 méterről lőttem rá és a becsapódástól kiszakadó darabok sorra rajtam landoltak :? :mrgreen:
Az Alfa meg a Zalán sem vitte át :roll: 18mm-es meg nem volt nálam......na majd legközelebb :evil:

IMG_20211017_075554.jpg

Zalán ütötte lyuk :lol: és utána egy tárnyi 15-ös gumi rombolása :shock:
IMG_20211017_080003.jpg

Aki a versenyen Zalánnal indul elég jó esélyei vannak :roll: A3-as lőlapon a szórása 8-)
IMG_20211017_083500.jpg
IMG_20211017_085019.jpg
most találtam ezt a "régi" dinnyés képet, az jobban reped mint a tök :D de ezt sem vitte át egy gumis sem :roll:
IMG_2789.JPG
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2021.10.17. 15:39 igen, vagy skalpolni kell a kilógó részt, vagy körbe metélni gilette pengével úgy hogy 14mm-es legyen egy "oldalon" a golyó (fél milimétert kell leszedni körbe), így (ezt jobban szeretem, több hely marad bezsírozni, mintha leskalpolod:

IMG_2800.JPG
Oszt ne csodálkozzunk, ha kiszakad a dobforgató vagy kettéreccsen a tok, ugye?

😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2021.10.17. 15:52 Oszt ne csodálkozzunk, ha kiszakad a dobforgató vagy kettéreccsen a tok, ugye?

😉
acél dobból szerencsére nem tud kiszakadni :P az alu tokosomban meg lassan 2000 lövés van, a toknak nincs baja, de a csöve kilyukadt, így is teszi a dolgát :shock: :lol: :lol: majd ha meglesz a kétezer körbefotózom az öregharcost ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2021.10.17. 15:56 acél dobból szerencsére nem tud kiszakadni :P az alu tokosomban meg lassan 2000 lövés van, a toknak nincs baja, de a csöve kilyukadt, így is teszi a dolgát :shock: :lol: :lol: majd ha meglesz a kétezer körbefotózom az öregharcost ;)
Az aludobodból kiszakítottad a dobforgatót, a cső kilukadt...klassz, És ezt az eleve sokkal szívósabb NEM ÖNTÖTT, hanem CNC-zett SzuperPitbull-lal csináltad.


Azért kéne ezen hülyeségek nyilvánosan eldicsekedését mellőzni, mert jön valami lelkes kezdő, aki nem figyelve olvas, és ezeket marhaságokat belegyömöszöli egy alap, öntött tokos Pitbullba, aztán esetleg néhány ujjal és szemmel kevesebb lesz neki.


Lásd:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/remhir ... tanulmany/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Keserű Godfather duplapuska

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Két gyakorlati tanács a Keserű Godfather konverziókhoz.
Aki vesz hozzá rövid markolatot, az a tusát 12-es hosszú szárú krova fejjel, vagy T-kulccsal tudja leszedni. Legalább 20 centi hosszú kell! (Ebből is. :D )
12es hatlapfejű crova kulcs toldóval
12es hatlapfejű crova kulcs toldóval
A rövid matkolathoz pedig 5-ös Imbuszkulcs (Allen-bit).

A tartalék patronhoz (betétcsőhöz) a tusás verziónál (Coach gun) a tusára, a rövid markolatos luparánál a csőpár mellé (vagy alá) rakható patrontartó.
6 barátom van a tusán, és mindegyik gyorsabb nálad
6 barátom van a tusán, és mindegyik gyorsabb nálad
6 patron közelről
6 patron közelről
Rosszat küldött a kínai, ebbe csak 5 fér
Rosszat küldött a kínai, ebbe csak 5 fér
Mondom hogy 5
Mondom hogy 5
Cső alá is jó
Cső alá is jó
Screenshot_20211017-170514_Gallery.jpg (304.33 KiB) Megtekintve 19320 alkalommal
(Nem zavarják se a vállba fogást, se a célzást, se a csőpár lenyitását. A patronokat könnyen ki lehet húzni a tartóból. A riasztópatronokat érdemes a paláston egy csepp körömlakkal rögzíteni, vagy fogóval picit oválisra nyomni, hogy ne potyogjanak ki. ;)

Jól jön a Blaha-aluljáróban. ;) :D
Mennyi az idő, tesó?  - 19:19
Mennyi az idő, tesó? - 19:19
Screenshot_20211017-171939_Google.jpg (195.93 KiB) Megtekintve 19307 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Keserű Godfather duplapuska

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.10.17. 17:08 Sziasztok!

Két gyakorlati tanács a Keserű Godfather konverziókhoz.
Aki vesz hozzá rövid markolatot, az a tusát 12-es hosszú szárú krova fejjel, vagy T-kulccsal tudja leszedni. Legalább 20 centi hosszú kell! (Ebből is. :D )
20211017_161611.jpg
A rövid matkolathoz pedig 5-ös Imbuszkulcs (Allen-bit).

A tartalék patronhoz (betétcsőhöz) a tusás verziónál (Coach gun) a tusára, a rövid markolatos luparánál a csőpár mellé (vagy alá) rakható patrontartó.
20211016_155010.jpg
20211016_155020.jpg
20211017_162710.jpg
20211017_162719.jpg
Screenshot_20211017-170514_Gallery.jpg

(Nem zavarják se a vállba fogást, se a célzást, se a csőpár lenyitását. A patronokat könnyen ki lehet húzni a tartóból. A riasztópatronokat érdemes a paláston egy csepp körömlakkal rögzíteni, vagy fogóval picit oválisra nyomni, hogy ne potyogjanak ki. ;)

Jól jön a Blaha-aluljáróban. ;) :D
Screenshot_20211017-171939_Google.jpg
óóó, ez így de király!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Keserű Godfather duplapuska

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Pofás! Jó ez a deszkaháttér is
WildBear23 írta: 2021.10.17. 17:08 Sziasztok!

Két gyakorlati tanács a Keserű Godfather konverziókhoz.
Aki vesz hozzá rövid markolatot, az a tusát 12-es hosszú szárú krova fejjel, vagy T-kulccsal tudja leszedni. Legalább 20 centi hosszú kell! (Ebből is. :D )
20211017_161611.jpg
A rövid matkolathoz pedig 5-ös Imbuszkulcs (Allen-bit).

A tartalék patronhoz (betétcsőhöz) a tusás verziónál (Coach gun) a tusára, a rövid markolatos luparánál a csőpár mellé (vagy alá) rakható patrontartó.
20211016_155010.jpg
20211016_155020.jpg
20211017_162710.jpg
20211017_162719.jpg
Screenshot_20211017-170514_Gallery.jpg

(Nem zavarják se a vállba fogást, se a célzást, se a csőpár lenyitását. A patronokat könnyen ki lehet húzni a tartóból. A riasztópatronokat érdemes a paláston egy csepp körömlakkal rögzíteni, vagy fogóval picit oválisra nyomni, hogy ne potyogjanak ki. ;)

Jól jön a Blaha-aluljáróban. ;) :D
Screenshot_20211017-171939_Google.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Keserű Godfather duplapuska

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.10.17. 20:37 Pofás! Jó ez a deszkaháttér is
Köszi!
A kerti pince lejárata. ;)
20211003_150338.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Keserű Godfather duplapuska

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Menő lett, grat! :mrgreen:
WildBear23 írta: 2021.10.17. 17:08 Sziasztok!

Két gyakorlati tanács a Keserű Godfather konverziókhoz.
Aki vesz hozzá rövid markolatot, az a tusát 12-es hosszú szárú krova fejjel, vagy T-kulccsal tudja leszedni. Legalább 20 centi hosszú kell! (Ebből is. :D )
20211017_161611.jpg
A rövid matkolathoz pedig 5-ös Imbuszkulcs (Allen-bit).

A tartalék patronhoz (betétcsőhöz) a tusás verziónál (Coach gun) a tusára, a rövid markolatos luparánál a csőpár mellé (vagy alá) rakható patrontartó.
20211016_155010.jpg
20211016_155020.jpg
20211017_162710.jpg
20211017_162719.jpg
Screenshot_20211017-170514_Gallery.jpg

(Nem zavarják se a vállba fogást, se a célzást, se a csőpár lenyitását. A patronokat könnyen ki lehet húzni a tartóból. A riasztópatronokat érdemes a paláston egy csepp körömlakkal rögzíteni, vagy fogóval picit oválisra nyomni, hogy ne potyogjanak ki. ;)

Jól jön a Blaha-aluljáróban. ;) :D
Screenshot_20211017-171939_Google.jpg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Keserű Godfather duplapuska

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Hany centi a csöve amúgy? Köszi
WildBear23 írta: 2021.10.17. 17:08
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Keserű Godfather duplapuska

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2021.10.18. 08:17 Hany centi a csöve amúgy? Köszi
34 centi.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2021.10.17. 14:11 szépek ezek a 15-ös gumik által ütött lyukak :D a 15-ös "kaliber" amúgy is olyan igazi mindenes mint a 7,62x39-es :twisted: :D

ugyanaz a torkolati energiája (~100J) van mint a 19,3-asnak, de nagyobb sebességgel (+40-50% kal gyorsabb) csapódik be és akkorára kinyúlik szinte mint a 19,3-as gumi (néha nagyobbra ;) )

A lenti gumis célballisztikai vizsgálaton (18as bútorlap) :D a nagyobb lyukakat 15mm-es gumik ütötték (piros karika), a kisebbeket meg 12mm sima (sárga) és nehezített 12,7mm-es (kék). Jól látszik a különbség, hogy melyik traumatizálhat jobban ;)

pitbull 19m lyukak.jpg
Sok,sok teszteléssel ki lehetne deríteni,hogy melyik az ideális keménység a gumihoz amikor a legjobban terül szét becsapódáskor :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2021.10.17. 15:41 most találtam ezt a "régi" dinnyés képet, az jobban reped mint a tök :D de ezt sem vitte át egy gumis sem :roll:
IMG_2789.JPG
Jól néz ki :lol:
melon.gif
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2021.10.17. 15:39 igen, vagy skalpolni kell a kilógó részt, vagy körbe metélni gilette pengével úgy hogy 14mm-es legyen egy "oldalon" a golyó (fél milimétert kell leszedni körbe), így (ezt jobban szeretem, több hely marad bezsírozni, mintha leskalpolod:

IMG_2800.JPG
És a szórása? :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MiniMakarov gumilövedékes: P-M22T (П-М22Т) - avagy egy újabb magas cukiságfaktorú elérhetetlenség:-)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/minimak ... c22%d1%82/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.10.20. 07:20 MiniMakarov gumilövedékes: P-M22T (П-М22Т) - avagy egy újabb magas cukiságfaktorú elérhetetlenség:-)
Oh, de cuki!
KELL(ene).
GR változatban nem gyártják?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.10.20. 11:46 Oh, de cuki!
KELL(ene).
GR változatban nem gyártják?
sajnos nem.

Lőfegyverként behozni meg a szankciók miatt sztem nem is nagyon lehetne direktben, utána meg gp-vé alakítani egy vagyon lenne. Bónusz: 2023-tól az élessé alakítás után is gp-nek minősülés feltételeinek lehet, hogy meg sem lehet felelne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Apropó orosz szankció: Harmónia vadászbolttal beszéltem, amikor még kerestem IZS43 tusát (már lett, nem tőlük), akkor mondták, hogy alkatrészt se nagyon tudnak behozni a puskákhoz, svéd és török cégeken keresztül max.
gvass1 írta: 2021.10.20. 12:02 sajnos nem.

Lőfegyverként behozni meg a szankciók miatt sztem nem is nagyon lehetne direktben, utána meg gp-vé alakítani egy vagyon lenne. Bónusz: 2023-tól az élessé alakítás után is gp-nek minősülés feltételeinek lehet, hogy meg sem lehet felelne.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Embargó, mi? :) Izhmash fegyverek eddig is vígan jöttek be az importőrhöz egy olasz cégen keresztül. Csak akarni kell...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2021.10.20. 23:15 Embargó, mi? :) Izhmash fegyverek eddig is vígan jöttek be az importőrhöz egy olasz cégen keresztül. Csak akarni kell...
Pontosan. A Saigámnak a papírdobozán is az egyik cimke oroszul, a másik olaszul volt ... ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.10.20. 23:15 Embargó, mi? :) Izhmash fegyverek eddig is vígan jöttek be az importőrhöz egy olasz cégen keresztül. Csak akarni kell...
Meg török és (korábban) belorusz cégeken keresztül is, de nem egyszerű.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

Sziasztok!
Képzeljétek, ma bejött hozzám egy idős bácsi a cukiba. Azt kérdezte, hogy átvennék-e tőle egy gázpisztolyt. Mondtam neki, hogy látnom kell ahhoz, hogy bármit is mondjak neki. Kivett a táskájából egy hungarocell dobozt, amit kinyitott. Remélem, nem volt az arcomról a döbbenet, vagy az öröm leolvasható, de egy FÉG GRP9-es volt benne. Olyan állapotban, mint ha most gyártották volna. A bácsi szerint soha nem lőttek vele, csak úgy volt neki. Az állapota nagyjából ezt is tükrözte. Nincs a fegyveren sehol kopásnyom. Kérdeztem tőle, hogy mennyi pénzt szeretne kapni érte. Ő mondott egy számot, amit ide le sem merek írni, mert meglincselnétek érte, olyan szemtelenül alacsonyat. Én egy kicsit húztam a számat, mint ha drágállnám, de alku nélkül megadtam.
Annyira el voltam foglalva a fegyverrel, hogy csak a fizetés után vettem észre, hogy adta hozzá az eredeti garanciajegyet, a PKLV vizsga lapot, egy dedikált könyvet a fegyvertartás és fegyverhasználat jogi és technikai ismereteiről, és az akkori fegyverismereti vizsga komplett anyagát.
A fegyver nem eladó, szerintem nem is lesz az, megy a gyűjteménybe. :D
A képek szerintem magukért beszélnek.
Csatolmányok
Dobozban.jpg
GRP9 (1).jpg
GRP9 (2).jpg
hüvelyvonó.jpg
Garancia jegy.jpg
Könyv.jpg
dedikálás.jpg
PKLV.jpg
Fegyvervizsga.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Egy Zoraki R1-be milyen riasztótöltény való? Különféle weboldalakon eltérő információkat találok. Az R Knall nyilván jó bele, de írnak olyat, hogy a PAK is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2021.10.21. 15:11 Egy Zoraki R1-be milyen riasztótöltény való? Különféle weboldalakon eltérő információkat találok. Az R Knall nyilván jó bele, de írnak olyat, hogy a PAK is.
R1-be alapértelmezésben csak a 9 mm R Knall
Az R1GG-be a fenti+11 mm gumi

DE pár hónapja kapható olyan R1 nemgumis, amibe belemegy a 9 mm PAK is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mex írta: 2021.10.21. 15:07 Sziasztok!
Képzeljétek, ma bejött hozzám egy idős bácsi a cukiba. Azt kérdezte, hogy átvennék-e tőle egy gázpisztolyt. Mondtam neki, hogy látnom kell ahhoz, hogy bármit is mondjak neki. Kivett a táskájából egy hungarocell dobozt, amit kinyitott. Remélem, nem volt az arcomról a döbbenet, vagy az öröm leolvasható, de egy FÉG GRP9-es volt benne. Olyan állapotban, mint ha most gyártották volna. A bácsi szerint soha nem lőttek vele, csak úgy volt neki. Az állapota nagyjából ezt is tükrözte. Nincs a fegyveren sehol kopásnyom. Kérdeztem tőle, hogy mennyi pénzt szeretne kapni érte. Ő mondott egy számot, amit ide le sem merek írni, mert meglincselnétek érte, olyan szemtelenül alacsonyat. Én egy kicsit húztam a számat, mint ha drágállnám, de alku nélkül megadtam.
Annyira el voltam foglalva a fegyverrel, hogy csak a fizetés után vettem észre, hogy adta hozzá az eredeti garanciajegyet, a PKLV vizsga lapot, egy dedikált könyvet a fegyvertartás és fegyverhasználat jogi és technikai ismereteiről, és az akkori fegyverismereti vizsga komplett anyagát.
A fegyver nem eladó, szerintem nem is lesz az, megy a gyűjteménybe. :D
A képek szerintem magukért beszélnek.
Az ilyen "komcsi szarokkal" ijesztgették évekig a civileket,szóval ez fujjjjj :lol: :lol:
Az a másik amit mutattál.....aaaz igen! 8-) :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2021.10.21. 15:11 Egy Zoraki R1-be milyen riasztótöltény való? Különféle weboldalakon eltérő információkat találok. Az R Knall nyilván jó bele, de írnak olyat, hogy a PAK is.
Volt PAK/ R Knall verzió is, de nem mind eszi mindkettőt.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Válasz küldése