Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.08.11. 22:28

blömblöm írta:
2019.08.11. 19:17
Köszönöm a választ!Vidéken lakom és tucatjával rakják elém a Wadie gázpatronokat az üzlekekben.Rendelésre hozathatnak,ám cak feltételes módban.Ez a nagy helyzet!!! :geek:
A 9mm K wadie gázpatron konkrétan fogyvédelmi.kategória! Minden doboz selejtes! Maximum véletlen lehet 3-at lőni vele akadály nélkül. Igen, a revolvert akasztja el az a FOS!

Régen tudott ez.
Éppen ezért ha tehetném feljelenteném azt a tetű kereskedőt amelyik ilyet árul! Mert ez szemét, nem termék! És igen, ez szakkereskedöként hazudik aki ezt letagadja... Önvédelemre pedig olöngyilkosság ilyet venni! Eladni meg szofisztikált gyilkoság! Olyan mintha a tűzoltó palackva szándékosan PB gázt töltene valaki, aztán eladná...

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2019.08.12. 07:30

Mr. Senki írta:
2019.08.11. 22:28
A 9mm K wadie gázpatron konkrétan fogyvédelmi.kategória! Minden doboz selejtes! Maximum véletlen lehet 3-at lőni vele akadály nélkül. Igen, a revolvert akasztja el az a FOS!

Régen tudott ez.
Éppen ezért ha tehetném feljelenteném azt a tetű kereskedőt amelyik ilyet árul! Mert ez szemét, nem termék! És igen, ez szakkereskedöként hazudik aki ezt letagadja... Önvédelemre pedig olöngyilkosság ilyet venni! Eladni meg szofisztikált gyilkoság! Olyan mintha a tűzoltó palackva szándékosan PB gázt töltene valaki, aztán eladná...
derringerbe azert jó még😂

mondjuk, h videken miért nem tartják a jót, én sem értem. Laminalas miatt a videki gumicselloboltos is jár büdöspesten rendszeresen.

de szarnak bele, a gp téma nekik csak nyűg, szégyellik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.

Fortitu
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: Fortitu » 2019.08.12. 10:16

Mr. Senki írta:
2019.08.11. 22:28

Régen tudott ez.
Szerintem is felháborító, hogy egyáltalán piacon lehet ilyesmi. Ami még érdekesebb, hogy úgy tűnik nagyon jól megélnek belőle, mert minden üzlet tele van vele.
Amúgy a mostani gyártásból próbált valaki lőni?

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.08.12. 10:32

Fortitu írta:
2019.08.12. 10:16
Szerintem is felháborító, hogy egyáltalán piacon lehet ilyesmi. Ami még érdekesebb, hogy úgy tűnik nagyon jól megélnek belőle, mert minden üzlet tele van vele.
Amúgy a mostani gyártásból próbált valaki lőni?
Valaki evett mostanában szart? Hátha finom lett mióta legutoljára evett ember ilyesmit...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2019.08.12. 14:06

Ha valakit érint: a KÖKI Önvédelmi boltban (www.onvedelmibolt.hu) elerheto 1 db Omerta-TG töltényűrköteg, nagyon barati áron: 5900 Ft-ért.

Aki tűzfüggönnyel fogadná a birtokháborítókat, annak jól jöhet a gyári kettő mellé:-))) LOL.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó » 2019.08.12. 14:18

Mr. Senki írta:
2019.08.12. 10:32
Valaki evett mostanában szart? Hátha finom lett mióta legutoljára evett ember ilyesmit...
Kifejezetten finom az, tízmilliárd légy egyszerre nem tévedhet olyan nagyot :).

Viccen kívül: a Rubber Protectort se akasztotta meg, lejártakkal is szépen ment a HW88SA, csak a szélirányra kellett figyelni :).

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.08.12. 14:22

Blekk Rájgó írta:
2019.08.12. 14:18
Kifejezetten finom az, tízmilliárd légy egyszerre nem tévedhet olyan nagyot :).

Viccen kívül: a Rubber Protectort se akasztotta meg, lejártakkal is szépen ment a HW88SA, csak a szélirányra kellett figyelni :).
Nekem egy fegyverel SEM működött, pedig 5 féléből próbáltam.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".

Thomaster
Főmérnök
Főmérnök

Hozzászólás Szerző: Thomaster » 2019.08.12. 14:35

Mr. Senki írta:
2019.08.12. 14:22
(9mmR Blanc Wadie pepperről van szó, csak mert már olyan rég indult a beszélgetés)

A ma boltban kapható fegyverek közül a Record Chief működik vele, ha jól emlékszem a beszámolókra. A régi revolverek közül meg a HW1-HW10GR-ről emlékszem ilyen hírekre. Meg némelyik régi HW88 PTB 315.

Meg az én alu Micromaxom is viszi. De hallottam olyan Micromaxról is, amelyik elakad vele.

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó » 2019.08.12. 14:36

Mr. Senki írta:
2019.08.12. 14:22
Akkor szerencsém volt? Steiner-IZS18-ast se akasztaná el :). Mindegy, már nincs. Pont a Péterfys halálboltból voltak.

Thomaster
Főmérnök
Főmérnök

Hozzászólás Szerző: Thomaster » 2019.08.12. 14:43

Blekk Rájgó írta:
2019.08.12. 14:36
Akkor szerencsém volt? Steiner-IZS18-ast se akasztaná el :). Mindegy, már nincs. Pont a Péterfys halálboltból voltak.
Látom a szmájlit, de gáztöltényt életszerűen inkább zsebméretű és többlövetű fegyverekben szokás használni ;)

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.08.12. 15:07

Thomaster írta:
2019.08.12. 14:35
(9mmR Blanc Wadie pepperről van szó, csak mert már olyan rég indult a beszélgetés)

A ma boltban kapható fegyverek közül a Record Chief működik vele, ha jól emlékszem a beszámolókra. A régi revolverek közül meg a HW1-HW10GR-ről emlékszem ilyen hírekre. Meg némelyik régi HW88 PTB 315.

Meg az én alu Micromaxom is viszi. De hallottam olyan Micromaxról is, amelyik elakad vele.
Több esetben volt beszámoló a régi kéken arról, hogy a Record Chief-et is akasztotta a Wadie 9mm K gázpatron. Így az is szerencsejáték.

Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó » 2019.08.12. 18:53

Thomaster írta:
2019.08.12. 14:43
Látom a szmájlit, de gáztöltényt életszerűen inkább zsebméretű és többlövetű fegyverekben szokás használni ;)
Azokhoz vettem, viszont volt pár Özkursan 9mm R Knall riasztópatronom (nem bocis!), amit csak éleskonverzióban mertem elpukkantani, Felhasadt hüvely, repedés a hüvelyfenék mellett.

security89
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: security89 » 2019.08.13. 06:32

Jó reggelt!

A MaxxTech ill. a Skullfire R Knall riasztók közt van lényegi különbség? Puskából gumizáshoz, gyakorolni venném. Önvédelmi szitura félre tett S&B-t sajnálnám gyakorlásra használni.
Secu-Edu: őrző-védő, költő, magánnyomozó, tolmács, hegyomlás, fegyverbuzzancs, leendő római katolikus... :geek:

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.08.13. 06:55

security89 írta:
2019.08.13. 06:32
Jó reggelt!

A MaxxTech ill. a Skullfire R Knall riasztók közt van lényegi különbség? Puskából gumizáshoz, gyakorolni venném. Önvédelmi szitura félre tett S&B-t sajnálnám gyakorlásra használni.
A skullfire szerintem átcsomagolt geco lesz.

A GECO szerepelt eddig a legjobban nekem. Az jó gyalorolni, és önvédelemre is. Bár nekem erős fenntartásaim vannak a gumival kapcsolatban.

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2019.08.13. 07:00

Mr. Senki írta:
2019.08.13. 06:55
A skullfire szerintem átcsomagolt geco lesz.

A GECO szerepelt eddig a legjobban nekem. Az jó gyalorolni, és önvédelemre is. Bár nekem erős fenntartásaim vannak a gumival kapcsolatban.
sztem atcsomagolt Pobjeda inkabb a kepek alapjan.

De nem olcsobb erdemben, mint a Geco, ami biztosan bevalt.

SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: SwissArmy » 2019.08.15. 17:22

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, Önvédelmi boltos "pakk" csomag beszerzésében. Vidékről vagyok , feljutni egy jó darabig esélyem sincs sajnos. Szükségem lenne pár dologra az Önvédelmiből.
Ha esetleg valaki tudna segíteni, kérem keressen meg privátban. (Természetesen meghálálom).
Köszönöm!

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2019.08.16. 06:01

ÚJ VIDEÓ!
Retay P114 gázpisztoly (9 mm PAK, 6+1)

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... mm-pak-61/

és

http://www.fegyvervideo.hu/retay-p114-g ... mm-pak-61/

Kép

A Retay P114 az alig maroknyi 9 mm PAK kaliberű, valóban zsebre rakható méretű műanyagtokos gázpisztoly egyike a magyar piacon. Ez az egyetlen rejtett kakasos a mezőnyből, így csőretöltve, felhúzott kakasra rábiztosítva sem lesz zavaró a kiálló kakas. Egyébként is a P114 jelentős előnye, hogy kifejezetten lekerekített formájú, markolata pedig közepes kézméretig egészen kényelmes.

A tárkapacitás 6 db, szánakasztó nincsen, biztosítója pedig csak jobbkezesnek esik kézre. Műszakilag nem egy kiemelkedő történet szinte teljesen spiáter, csak a cső, a helyretoló rugó vezetőrúd és a rakétalövő toldat említésre méltó acélosság terén. De ez egy olcsó, 25 ezer forint környéki árú gázpisztoly, akció után fájdalommentesen eldobható holmi, csodát ne várjunk tőle. Ahhoz képest viszont kidolgozása egészen jó, főként a műanyagtok esetében.

A kakas megfeszítettsége a szán hátulján levő kivágásban tapintható. Csőretöltve, bebiztosítva dobálgattam, nem sült el nagy ütésre sem. A teszt során 50 db 9 mm PAK Maxxtech (Pobjeda/Victory) riasztópatron ellövése során 1 db csőretöltési akadály volt.

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.08.16. 07:34

gvass1 írta:
2019.08.16. 06:01
ÚJ VIDEÓ!

Kevés dolgot tudok érvként felsorolni ennél a kis zsebszutyoknál. Viszont azok közé tartozik az ergonómiája.

A legtöbb zsebpisztoly méretű fegyver totál ocsmány, amorf valami. A Z906 is egy aránytalan orrbabaxott röfögős mopsz... A P114 viszont olyan mint egy timsót evett HK klón kakas nélkül. Van füle, farka, stb... Megfogható, és használható.

A sajátomat gyári állapotában is dobáltam felhúzva, soha nem csettent el. Kibiztosítva sem. Olyan volt, hogy a biztosító az eséstől átváltott. Valószínűleg azért van ez így, mert a kakast, és az emelőt ugyanaz a rugó feszíti. Így felhúzot állásban hatalmas erő nyomja össze a kilincsszerkezetet. Kívülről kalapáccsal sem lehet szétakasztani...

Ami még sajátossága a pisztolynak, hogy a többi hasonló méretű 9mm PAK kaliberű zsebpisztolyhoz képest is "rugdosódós" volt nekem. Persze nem olyan mint egy éles, de nem is olyan mint egy átlag gázpisztoly.

Nekem akadályom sem volt még vele. Nem is értem miért nincs még rá viselésim...

The Gent
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: The Gent » 2019.08.16. 08:48

gvass1 írta:
2019.08.16. 06:01
ÚJ VIDEÓ!

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... mm-pak-61/

és

http://www.fegyvervideo.hu/retay-p114-g ... mm-pak-61/

Kép

A Retay P114 az alig maroknyi 9 mm PAK kaliberű, valóban zsebre rakható méretű műanyagtokos gázpisztoly egyike a magyar piacon. Ez az egyetlen rejtett kakasos a mezőnyből, így csőretöltve, felhúzott kakasra rábiztosítva sem lesz zavaró a kiálló kakas. Egyébként is a P114 jelentős előnye, hogy kifejezetten lekerekített formájú, markolata pedig közepes kézméretig egészen kényelmes.

A tárkapacitás 6 db, szánakasztó nincsen, biztosítója pedig csak jobbkezesnek esik kézre. Műszakilag nem egy kiemelkedő történet szinte teljesen spiáter, csak a cső, a helyretoló rugó vezetőrúd és a rakétalövő toldat említésre méltó acélosság terén. De ez egy olcsó, 25 ezer forint környéki árú gázpisztoly, akció után fájdalommentesen eldobható holmi, csodát ne várjunk tőle. Ahhoz képest viszont kidolgozása egészen jó, főként a műanyagtok esetében.

A kakas megfeszítettsége a szán hátulján levő kivágásban tapintható. Csőretöltve, bebiztosítva dobálgattam, nem sült el nagy ütésre sem. A teszt során 50 db 9 mm PAK Maxxtech (Pobjeda/Victory) riasztópatron ellövése során 1 db csőretöltési akadály volt.
Hát igen, inkább fizetnék egy tizessel többet érte, de lenne benne több acél, mert a formája az eléggé tetszetős. Monnyuk legalább ott és annyi acél, mint a Z906-os ban...
Feketelopor altal megfertozott, revolvermanias, finom , uri modorral megaldott, viszont szociopata, akinek eleg gyorsan eljar a keze...A "keken"El Mariachikent tiszteltek a kedves barataim pld. 42, kukuriku, stb. :lol:

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2019.08.16. 09:30

The Gent írta:
2019.08.16. 08:48
Hát igen, inkább fizetnék egy tizessel többet érte, de lenne benne több acél, mert a formája az eléggé tetszetős. Monnyuk legalább ott és annyi acél, mint a Z906-os ban...
Erdemi elteres csak annyi, hogy ennek nincs a kakasaban acelbetet, ellenben ennek meg full acel a csove, nem csak betetezett.
A Z906 ellenben joval dragabb es kiall a kakasa ha cocked and locked viseled, amiert nem feletlenul kompenzal, hogy van rendes szanakasztoja, mert onvedelmi szempontbol az tokmindegy.

Meg imho ez a kategoria nem is a sokezer loveses elettartamrol szol, hanem 3 fejre radupla utan elhajitasrol:-)

The Gent
Veterán
Veterán

Hozzászólás Szerző: The Gent » 2019.08.16. 11:58

gvass1 írta:
2019.08.16. 09:30
Erdemi elteres csak annyi, hogy ennek nincs a kakasaban acelbetet, ellenben ennek meg full acel a csove, nem csak betetezett.
A Z906 ellenben joval dragabb es kiall a kakasa ha cocked and locked viseled, amiert nem feletlenul kompenzal, hogy van rendes szanakasztoja, mert onvedelmi szempontbol az tokmindegy.

Meg imho ez a kategoria nem is a sokezer loveses elettartamrol szol, hanem 3 fejre radupla utan elhajitasrol:-)
Ezt a full acél csövet nem értem, inkább a kakasban lenne acél betét, sztem. Meg a használd aztán dobd el, sem az én világom. Na mind1...
Feketelopor altal megfertozott, revolvermanias, finom , uri modorral megaldott, viszont szociopata, akinek eleg gyorsan eljar a keze...A "keken"El Mariachikent tiszteltek a kedves barataim pld. 42, kukuriku, stb. :lol:

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2019.08.16. 13:42

SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY

Az államalapítót ünnepelve AZ ÖNVÉDELMI BOLTOK CSAK 2019 AUGUSZTUS 20.-án (KEDDEN) lesznek ZÁRVA.
Szombat-Vasárnap-Hétfőn: NYITVA LESZNEK!!!

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***

Kép

Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kojak » 2019.08.16. 19:31

Igényléstől számított 9. napon megérkezett levélként a fegyverviselési engedély BRFK-ról. Helyreállt a rend.
Thomaster írta:
2019.07.26. 08:57
A Művekben van a T-Silox teflonos zsírja is. Legalábbis régen volt.
Tegnap voltam bent, nincs, nem is volt (eladó szerint).
Esetleg tudsz valami forrást a beszerzésre?
A fegyverek hóhérja...

Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki » 2019.08.16. 22:21

Kojak írta:
2019.08.16. 19:31
Igényléstől számított 9. napon megérkezett levélként a fegyverviselési engedély BRFK-ról. Helyreállt a rend.

Valójában az ORFK állítja ki a kártyákat. A BRFK csak az eljárást csinálja. Esetedben. Vidéken értelemszerűen a megyei RK igrendje indítja az eljárást, aminek a vége az ORFK-n landol.

Nem, én nem vagyok sün, én csak egy senki vagyok. Ellenben van UV lámpám. 😃

Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kojak » 2019.08.17. 02:34

Mr. Senki írta:
2019.08.16. 22:21
Valójában az ORFK állítja ki a kártyákat. A BRFK csak az eljárást csinálja.
Lehet hogy ők állítják ki, de a levél a BRFK-ról jön. :)
Lényeg a lényeg, 9 nap alatt megérkezett, mint a régi szép időkben.
A fegyverek hóhérja...

gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gvass1 » 2019.08.17. 06:17

Kojak írta:
2019.08.17. 02:34
Lehet hogy ők állítják ki, de a levél a BRFK-ról jön. :)
Lényeg a lényeg, 9 nap alatt megérkezett, mint a régi szép időkben.
Én is kaptam 10 nap alatt Pest megyeben a nyaron.

chucky
Fórumtag
Fórumtag

Hozzászólás Szerző: chucky » 2019.08.17. 11:03

Kojak írta:

Én innen szoktam venni teflonost meg mindenféle kenőszarokat.Már a gumis csövét is vazelin spray-vel fújom be :roll:
https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?pag ... en%F5spray
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)

Thomaster
Főmérnök
Főmérnök

Hozzászólás Szerző: Thomaster » 2019.08.17. 14:42

Kojak írta:
(teflonos szilikonzsír a T-Silox-tól)

Én közvetlenül a gyártótól veszem, mert itt vannak két saroknyira... Mondjuk a megközelítés annyiban macerás, hogy az Andor utcáról a város felől jövet balra kéne bekanyarodni abba az ipari parkba ahol vannak, na azt ott nem lehet. Csak az M1/M7 felől érkezve lehet jobbra bekanyarodni hozzájuk. Távozáskor meg szintén csak jobbra, a város felé lehet kikanyarodni az Andor utcára, bár ez akkor pont a jó irány.
t_silox_terkep.jpg

Válasz küldése