Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.02.22. 11:09 A CIA propaganda oldalanak saját vállveregetése után megint némi korrekció.

Kína elkezdett sisakokat szállítani...
Meg felszereléseket, drónokat, alkatrészeket, sőt Blinken szerint már lőszert is, ami svábokhoz képest elég gyors haladás.
Teljesen logikus lépés a részükről, mert nagyon nem érdekük egy még jobban megerősödött agresszív nyugat, akinek ők lesznek a következő célpontja.
Az idióta nulland által említett és a te remenyeidet is jelentő moszkvai forradalomrol pedig annyit, hogy volt egy ott bő 100 éve és sokkal, de sokkal rosszabb hely lett utána Oroszország Az oroszoknak ugyanis a világon semmi oka nincs arra, hogy nyugati gyarmati sorsot válasszák, tehát, ha lesz akkor az puccs lesz.
Ami után semmi se hiányzik jobban, mint egy felbomlott Oroszország ahol az egyes régiókat Prigozsinok és Kadirovok uralják pár ezer atombombaval a kezükben.
Ez a TE vágyvezérelt gondolkodásod, a Szabad Európa pedig a mienk. Mindenkinek megvan a maga vallása. ;-)
Ettől függetlenül az érvek és a gondolatmenet amit leírtak az teljesen rendben volt.

- Mindenki azt hitte hogy nem lesz háború, csak kardcsörtetés van, mint korábban már volt párszor. Az elemzők IS és a politikusok IS. Nem így lett, az oroszok támadtak. Mindenki tévedett.

- Amikor megindult a támadás mindenki azt gondolta, hogy napokon, heteken belül legázolják az ukránokat. Én is ezt hittem, az elemzők nagy része és a politikusok is. Itt is mindenki tévedett.

- A később elkezdett felőrlésnél is szinte mindenki biztos volt benne hogy az orosz anyagi fölény nem ellensúlyozható. És ez sem működött, mindenki tévedett. (eddig, legalábbis)

- Egyöntetűen azt hitte a világ amit Sojgu is állított, hogy az orosz hadsereg 70%-át modernizálták, mert irgalmatlan pénzeket toltak be. Amit később bemutattak, az nem erről tanúskodott hanem szörnyű állapotokról, hiányos felszerelésről, téli ruházat hiányáról, légvédelem hiányáról, kommunikációs eszközök hiányáról, a fegyvernemek együttműködésének hiányáról. Nincs meg az orosz légifölény, 1500 harckocsit vesztettek, több tízezer halottat veszítettek. Úgy lövetnek ki komplett harckocsi zászlóaljakat idióta módon ész nélkül, mintha nem lenne holnap.

Erről szólt a cikk. Ez nem CIA propaganda, ezek tények, ezeken nem lehet vitatkozni. Azon igen, hogy kinek mi erről a véleménye, ezt szomorú dolognak tartja vagy örvendetesnek?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.02.22. 11:40 Ez a TE vágyvezérelt gondolkodásod, a Szabad Európa pedig a mienk. Mindenkinek megvan a maga vallása. ;-)
Ettől függetlenül az érvek és a gondolatmenet amit leírtak az teljesen rendben volt.

- Mindenki azt hitte hogy nem lesz háború, csak kardcsörtetés van, mint korábban már volt párszor. Az elemzők IS és a politikusok IS. Nem így lett, az oroszok támadtak. Mindenki tévedett.

- Amikor megindult a támadás mindenki azt gondolta, hogy napokon, heteken belül legázolják az ukránokat. Én is ezt hittem, az elemzők nagy része és a politikusok is. Itt is mindenki tévedett.

- A később elkezdett felőrlésnél is szinte mindenki biztos volt benne hogy az orosz anyagi fölény nem ellensúlyozható. És ez sem működött, mindenki tévedett. (eddig, legalábbis)

- Egyöntetűen azt hitte a világ amit Sojgu is állított, hogy az orosz hadsereg 70%-át modernizálták, mert irgalmatlan pénzeket toltak be. Amit később bemutattak, az nem erről tanúskodott hanem szörnyű állapotokról, hiányos felszerelésről, téli ruházat hiányáról, légvédelem hiányáról, kommunikációs eszközök hiányáról, a fegyvernemek együttműködésének hiányáról. Nincs meg az orosz légifölény, 1500 harckocsit vesztettek, több tízezer halottat veszítettek. Úgy lövetnek ki komplett harckocsi zászlóaljakat idióta módon ész nélkül, mintha nem lenne holnap.

Erről szólt a cikk. Ez nem CIA propaganda, ezek tények, ezeken nem lehet vitatkozni. Azon igen, hogy kinek mi erről a véleménye, ezt szomorú dolognak tartja vagy örvendetesnek?
Haa tiéd akkor azt az AH-val beszéld meg.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Szabad_ ... A1di%C3%B3
A cikkről pedig annyit, hogy jelenlegi orosz hadsereg az már nem az egy évvel ez előtti a veszteségek dacára.
Ahogy az ukrán se, mert ott meg már nem nagyon van olyan aki akkor is katona volt.
Végül amit mondtam azok nem a vágyaim, hanem a felelmeim.
Ugyanis ha Kína is beszáll az anyaghaborúba, akkor az utolsó ukrán UTÁN is fog folytatódni a háború, csak akkor már mi leszünk az ágyútöltelék.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.02.22. 11:57 Haa tiéd akkor azt az AH-val beszéld meg.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Szabad_ ... A1di%C3%B3
A cikkről pedig annyit, hogy jelenlegi orosz hadsereg az már nem az egy évvel ez előtti a veszteségek dacára.
Ahogy az ukrán se, mert ott meg már nem nagyon van olyan aki akkor is katona volt.
Végül amit mondtam azok nem a vágyaim, hanem a felelmeim.
Ugyanis ha Kína is beszáll az anyaghaborúba, akkor az utolsó ukrán UTÁN is fog folytatódni a háború, csak akkor már mi leszünk az ágyútöltelék.
Bocs de most sem arra reagáltál amit mondtam. Itt nem az AH-ról meg a kínaiakról van szó, meg a bármelyik oldal veszteségeiről. Azok a dolgok amiket a cikk írt, azok objektív tények, már megtörténtek, nehéz máshogy magyarázni őket.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.02.22. 12:54 Bocs de most sem arra reagáltál amit mondtam. Itt nem az AH-ról meg a kínaiakról van szó, meg a bármelyik oldal veszteségeiről. Azok a dolgok amiket a cikk írt, azok objektív tények, már megtörténtek, nehéz máshogy magyarázni őket.
Csak következtetések amit levontak belőlük úgy hamisak, ahogy vannak, ráadásul tényekkel is lehet hamis narratívát szolgálni.
Pl. A több tízezres orosz veszteségek igazak, csak éppen százezres ukrán veszteségek állnak szemben velük, és az ukránok már kötéllel fogják a katonaikat.
Mar emlegetik a Bukaresti Kilencekkel kapcsolatban, hogy nekik kéne embert küldeniük.
Pár hete idéztem, ezt az 1993-as szöveget.
“The United States would not be called upon to act as the policeman of the world. When it acts, it would act in conjunction with others. Incidentally, the combination of manpower from Eastern Europe with the technical capabilities of NATO would greatly enhance the military potential of the Partnership because it would reduce the risk of body bags for NATO countries, which is the main constraint on their willingness to act. This is a viable alternative to the looming world disorder,”
Úgy hogy annyira ez nem fikció, amennyire elsőnek tűnne, látva a teljesen hülye lengyeleket és baltiakat, akik még örömmel is mennének.
En már kaptam behivot és szolgáltam akkor ami szomszédban a háború a csúcsán volt, nagy élvezet volt végig az a tudat, hogy a kemény 9+30 lövéses lőkiképzések után az elsők között lökhetnek olyan helyzetbe, ahol most a szerencsétlen ukrán kényszersorozottak vannak.
Úgy hogy további jó lelkesedést.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

TotoHU írta: 2023.02.22. 10:24 Akkor trollkodás OFF. :-)

Nagyon jó cikk, nem csak a laikus "közönség" de a szakértők nagy többsége is teljesen rosszul mérte fel ami történt, és nagyjából senki sem számított arra ami most már a valóság.
Ezért is reális hogy Ukrajna győzzön, vagy legalábbis egy tisztességes békét kiharcoljon. Eddig semmi de semmi nem jött be abból, amit az oroszokról tudtunk vagy feltételeztünk. Gyakorlatilag minden sok évtizedes, velük kapcsolatos dogma és beidegződés megdőlt. Ezért tartom teljesen reális esélynek, hogy az oroszok által erőltetett anyagcsatát és felőrlő háborút sem fogják tudni megnyerni. Ki kell tartani az ukriknak, és a mögöttük álló nyugati erőknek is. Ezzel párhuzamosan gondolom a titokzatos szervizek gőzerővel dolgoznak az orosz hátország bomlasztásán, a Putyin elleni elégedetlenség szításán, ami egy idő után elér egy pontot amikor átfordul az egész, és megindul egy belső földindulás. Amikor a jelenlegi orosz vezetői garnitúra bukik akkor lesz azonnal tűzszünet, addig kell kitartani.


2022. február 11. 😎

https://youtu.be/psm60IUjrEI
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.22. 13:39
Mar emlegetik a Bukaresti Kilencekkel kapcsolatban, hogy nekik kéne embert küldeniük.
Erről hiteles linket pls. Ami 30 évnél frissebb és nem kopaszként halott folyosói pletyka. Thx.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.02.22. 13:39 Csak következtetések amit levontak belőlük úgy hamisak, ahogy vannak, ráadásul tényekkel is lehet hamis narratívát szolgálni.
Pl. A több tízezres orosz veszteségek igazak, csak éppen százezres ukrán veszteségek állnak szemben velük, és az ukránok már kötéllel fogják a katonaikat.
Mar emlegetik a Bukaresti Kilencekkel kapcsolatban, hogy nekik kéne embert küldeniük.
Pár hete idéztem, ezt az 1993-as szöveget.
“The United States would not be called upon to act as the policeman of the world. When it acts, it would act in conjunction with others. Incidentally, the combination of manpower from Eastern Europe with the technical capabilities of NATO would greatly enhance the military potential of the Partnership because it would reduce the risk of body bags for NATO countries, which is the main constraint on their willingness to act. This is a viable alternative to the looming world disorder,”
Úgy hogy annyira ez nem fikció, amennyire elsőnek tűnne, látva a teljesen hülye lengyeleket és baltiakat, akik még örömmel is mennének.
En már kaptam behivot és szolgáltam akkor ami szomszédban a háború a csúcsán volt, nagy élvezet volt végig az a tudat, hogy a kemény 9+30 lövéses lőkiképzések után az elsők között lökhetnek olyan helyzetbe, ahol most a szerencsétlen ukrán kényszersorozottak vannak.
Úgy hogy további jó lelkesedést.
Ahogyan az oroszok is kötéllel fogják az embereket, százezrek menekültek külföldre, mindenfelé a FÁK országokba vagy aki tudott nyugatra.

Az EU nem lehet addig nagyhatalom, amíg nem tudja elviselni hogy koporsókban térnek haza a fiai. Ezt valamelyik portálon írta egy elemző, és nagy igazság. Meg kell lennie aminek meg kell lennie: a ruszkik és a kínaiak csak és kizárólag a brutális és nyers erőből, a kőkemény odaverésből értenek, ez az egyetlen nyelv amit beszélnek, semmi mást nem. Így épül fel a társadalmuk, így szocializálódtak. Az érvek nem érdeklik őket, a nemzetközi jogot leszarják - tehát olyan nyelven kell beszélni velük, amit megértenek. Az erő és az erőszak nyelvén. Erősebb kutya b.szik? hát akkor ne ők legyenek az erősebb kutyák, és ezt meg is kell mutatni nekik.
Ennek viszont ára van. Ha azt szeretnénk hogy nyugati dominancia és nyugati értékrend érvényesüljön a következő pártíz évben, akkor azt ki kell harcolni és meg kell fizetni az árát. Vérben.
(És igen, mielőtt jönne a kérdés, én is mennék - és önként, mert legalább nem egy mindenhol menekülő utakat kereső kényszersorozott lapulna mellettem a lövészárokban, hanem egy hasonló beállítottságú önkéntes.Családi örökség, mindkét nagyfater lőtt az oroszokra, az egyik a fronton a másik 56-ban, ha úgy adódik én sem fogok visszariadni tőle. )
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.23. 08:12 Erről hiteles linket pls. Ami 30 évnél frissebb és nem kopaszként halott folyosói pletyka. Thx.
Meg olvasni se tudsz, nem hogy értelmezni. Segítek.
Az idézet soros oldaláról van a mai napig. Keress rá.
A másik meg az, amit én éreztem akkor amikor odaát ezreket lőttek gödörbe a szerbek. Két különböző dolog.
Szerinted mi lesz, ha elfogynak az ukránok?
Jönnek hős amerikaiak és elovagolnak a naplementébe?
Mondjuk annyira nem zavarna, ha nektek kellene harcolni az ukránok szabadságáért, mert szóban rohadt nagy harcosok vagytok, és nagyon támogatjátok az ÜGYET.
Az zavarna, ha nekem is mennem kéne, mert pont annyi közöm van hozzá mint akiket a Don kanyarba küldtek.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.02.23. 09:15 Ahogyan az oroszok is kötéllel fogják az embereket, százezrek menekültek külföldre, mindenfelé a FÁK országokba vagy aki tudott nyugatra.

Az EU nem lehet addig nagyhatalom, amíg nem tudja elviselni hogy koporsókban térnek haza a fiai. Ezt valamelyik portálon írta egy elemző, és nagy igazság. Meg kell lennie aminek meg kell lennie: a ruszkik és a kínaiak csak és kizárólag a brutális és nyers erőből, a kőkemény odaverésből értenek, ez az egyetlen nyelv amit beszélnek, semmi mást nem. Így épül fel a társadalmuk, így szocializálódtak. Az érvek nem érdeklik őket, a nemzetközi jogot leszarják - tehát olyan nyelven kell beszélni velük, amit megértenek. Az erő és az erőszak nyelvén. Erősebb kutya b.szik? hát akkor ne ők legyenek az erősebb kutyák, és ezt meg is kell mutatni nekik.
Ennek viszont ára van. Ha azt szeretnénk hogy nyugati dominancia és nyugati értékrend érvényesüljön a következő pártíz évben, akkor azt ki kell harcolni és meg kell fizetni az árát. Vérben.
(És igen, mielőtt jönne a kérdés, én is mennék - és önként, mert legalább nem egy mindenhol menekülő utakat kereső kényszersorozott lapulna mellettem a lövészárokban, hanem egy hasonló beállítottságú önkéntes.Családi örökség, mindkét nagyfater lőtt az oroszokra, az egyik a fronton a másik 56-ban, ha úgy adódik én sem fogok visszariadni tőle. )
Azt szöveget egy angol féreg írta olyan országból ami MINDIG másokat küldött maga helyett meghalni, és amikor rosszra fordultak a dolgok mindegyiket kivétel nélkül cserben hagyta.
Az ilyen háborús ideologus majmok az ilyet soha nem a frontról írják.
Kínával kapcsolatban pedig az opiumhaboruk óta ami a világ legaljasabb indokából indított háborúi voltak, minden erkölcsi alapunk elveszett, hogy valamiféle jogról egyáltalán szót ejtsünk.
Amiről beszélsz az a gyarmatosítók békéje és rendje akik csak abból értenek, ha jó sokat megolnek közülük és már nem hoz annyit az üzlet, hogy a veszteségeket kompenzálja.
Az oroszok a külföldre meneküléssel pedig megszabadultak a maradék nyugatos belső ellenzéktől.
Semmibe se került volna megallítaniuk, ha annyira akarták volna. Onnan nincsenek kényszersorozott videók.
Az én nagyapám pedig 6 évig volt katona, ami alatt egyetlenegy lövést adott le, azt is egy híd traverzére ami visszajött és onnan puskaja se volt, mert bebaszta a folyóba. Szépen elvolt fegyver nélkül a lovaival, az amerikai fogságig.
Én pedig büszke vagyok arra, hogy egyetlen egy embert se lőtt le a másik oldalon lévő pont ugyanolyan kényszersorozott orosz muzsikokból.
Amikor baka voltam, egy tiszthelyettes azzal oltotta le a hős komplexust , hogy csak arra jó, hogy elrohadj a földbe mások érdekeiért, az asszony meg egy darabig pityereg, aztán szetteszi lábát másnak és az csinál neki gyerekeket, helyetted.
Úgyhogy hajrá harcolj csak a nyugati civilizációért, lesznek akiknek szépen bejön a halálod a negyedéves bónuszban.
Valahogy senki nem arról beszél a nagy felsőbbrendűségben, hogy hogyan férünk el békében ugyanazon a szerencsétlen bolygón.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.02.23. 10:32 Azt szöveget egy angol féreg írta olyan országból ami MINDIG másokat küldött maga helyett meghalni, és amikor rosszra fordultak a dolgok mindegyiket kivétel nélkül cserben hagyta.
Az ilyen háborús ideologus majmok az ilyet soha nem a frontról írják.
Kínával kapcsolatban pedig az opiumhaboruk óta ami a világ legaljasabb indokából indított háborúi voltak, minden erkölcsi alapunk elveszett, hogy valamiféle jogról egyáltalán szót ejtsünk.
Amiről beszélsz az a gyarmatosítók békéje és rendje akik csak abból értenek, ha jó sokat megolnek közülük és már nem hoz annyit az üzlet, hogy a veszteségeket kompenzálja.
Az oroszok a külföldre meneküléssel pedig megszabadultak a maradék nyugatos belső ellenzéktől.
Semmibe se került volna megallítaniuk, ha annyira akarták volna. Onnan nincsenek kényszersorozott videók.
Az én nagyapám pedig 6 évig volt katona, ami alatt egyetlenegy lövést adott le, azt is egy híd traverzére ami visszajött és onnan puskaja se volt, mert bebaszta a folyóba. Szépen elvolt fegyver nélkül a lovaival, az amerikai fogságig.
Én pedig büszke vagyok arra, hogy egyetlen egy embert se lőtt le a másik oldalon lévő pont ugyanolyan kényszersorozott orosz muzsikokból.
Amikor baka voltam, egy tiszthelyettes azzal oltotta le a hős komplexust , hogy csak arra jó, hogy elrohadj a földbe mások érdekeiért, az asszony meg egy darabig pityereg, aztán szetteszi lábát másnak és az csinál neki gyerekeket, helyetted.
Úgyhogy hajrá harcolj csak a nyugati civilizációért, lesznek akiknek szépen bejön a halálod a negyedéves bónuszban.
Valahogy senki nem arról beszél a nagy felsőbbrendűségben, hogy hogyan férünk el békében ugyanazon a szerencsétlen bolygón.
neked sincs erkölcsi alapod semmilyen erkölcsi alapra, hiszen kannibálok is akadtak a felmenőid között, tehát erkölcstelen vagy

szakadj le a történelemről

az, hogy kinek a felmenője/elődje mit csinált, vagy mit nem,semmilyen hatással nincs (vagy legalábbis nem kéne, h legyen) a jelen/jövő történéseinek (morális/erkölcsi szempontból történő) megítéléshez

korlátozottan kivételt képeznek persze az egyenes vonalú ok-okozat-összefüggés-láncok, de a legtöbb esetben, amit te annak vélsz, ott a relációanalízis mégis azt a választ dobja, hogy "B"

nem is beszélvén azokról a nagy számban előforduló esetekről, amikor szándékosan terelsz (pl az ópiumháborúk irányába)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.02.23. 12:30 neked sincs erkölcsi alapod semmilyen erkölcsi alapra, hiszen kannibálok is akadtak a felmenőid között, tehát erkölcstelen vagy

szakadj le a történelemről

az, hogy kinek a felmenője/elődje mit csinált, vagy mit nem,semmilyen hatással nincs (vagy legalábbis nem kéne, h legyen) a jelen/jövő történéseinek (morális/erkölcsi szempontból történő) megítéléshez

korlátozottan kivételt képeznek persze az egyenes vonalú ok-okozat-összefüggés-láncok, de a legtöbb esetben, amit te annak vélsz, ott a relációanalízis mégis azt a választ dobja, hogy "B"

nem is beszélvén azokról a nagy számban előforduló esetekről, amikor szándékosan terelsz (pl az ópiumháborúk irányába)
Csak akkor te is szakadj az jóemberkedésről, és nevezd annak ami. Nyugati elit gazdasági és politikai érdekei érdekében...
Akkor mindenkinek nyilvánvaló lesz miért is fog megdögleni...
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Laserbeak írta: 2023.02.23. 12:55 T-90M menni Amerika(?) 😎

https://24.hu/kulfold/2023/02/23/amerik ... n=20221020
Miért ne?
Adtak már annyi vasat hogy kapjanak vmit.
Más: igaza hogy ezeket a modern tankokat nem lehet vagy nehéz beolvasztani, mert kompozit v mirosseb az anyaguk? Már a vas se a régi..
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2023.02.23. 13:17 Miért ne?
Adtak már annyi vasat hogy kapjanak vmit.
Más: igaza hogy ezeket a modern tankokat nem lehet vagy nehéz beolvasztani, mert kompozit v mirosseb az anyaguk? Már a vas se a régi..
Alapvetően ezért nem kapnak soha az ukránok se első osztályú technikát.
Egy háborúban mindig két oldalú a technológia transzfer.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.02.23. 12:42 Csak akkor te is szakadj az jóemberkedésről, és nevezd annak ami. Nyugati elit gazdasági és politikai érdekei érdekében...
Akkor mindenkinek nyilvánvaló lesz miért is fog megdögleni...
jópár évvel ez előtt egy lengyel származású (és a rokonait havi gyakorisággal látogató), ámde 6 éves korától nyugatnémetországban élő sráccal egy tengerparti italozás közben kiveséztük, hogy mi a gondolkodásbeli különbség a kelet és a nyugat között

röviden:
kelet=zéróösszegű játszma--> egy egyén csak más kárán léphet előrébb (az sem baj, ha mindenkinek rossz, de ha nekem a legkevésbé rossz, akkor relatív értelemben én nyertem)
nyugat= gyere, és csináljunk valamit KÖZÖSEN, h mindannyiónknak jobb legyen (de ha nekem még jobb, mint a többieknek, akkor úgy az űbertuti)

ha valamiért érdemes megdögleni, akkor azok az elvek (függetlenül attól, hogy hazugságra épülnek-e avagy sem)
https://www.youtube.com/watch?v=ntiZ63G ... 0%B1%D0%B0

egyébként meg mindenki azért fog megdögleni, mert él
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.02.23. 17:30 jópár évvel ez előtt egy lengyel származású (és a rokonait havi gyakorisággal látogató), ámde 6 éves korától nyugatnémetországban élő sráccal egy tengerparti italozás közben kiveséztük, hogy mi a gondolkodásbeli különbség a kelet és a nyugat között

röviden:
kelet=zéróösszegű játszma--> egy egyén csak más kárán léphet előrébb (az sem baj, ha mindenkinek rossz, de ha nekem a legkevésbé rossz, akkor relatív értelemben én nyertem)
nyugat= gyere, és csináljunk valamit KÖZÖSEN, h mindannyiónknak jobb legyen (de ha nekem még jobb, mint a többieknek, akkor úgy az űbertuti)

ha valamiért érdemes megdögleni, akkor azok az elvek (függetlenül attól, hogy hazugságra épülnek-e avagy sem)
https://www.youtube.com/watch?v=ntiZ63G ... 0%B1%D0%B0

egyébként meg mindenki azért fog megdögleni, mert él
Jól hangzik, csak a valóság az volt, hogy a britek dunkerque nel a franciák hátán menekültek el a süllyedő hajóról, mint a patkányok, ugyanis a franciák tartották a város körüli vonalakat és ezért hálából, hogy saját gyávaságukat és inkontinenciajukat leplezték, a még több mint három hétig egyedül harcolók franciák kárára a fehér zászlót tették meg francia zászlónak a propagandajukban. Azóta is minden idióta ezen poénkodik, ha a franciák szóba jönnek.
A francia flotta szetloveseről és a francia tengerészek legyilkolasaról nem is beszélek. Ennyit arról, hogy együtt többre megyünk.
Úgy hogy tisztelem a vallásos meggyőződésedet, amit a nyugat iránt érzel, de én nem csatlakozok a napi liturgiahoz.
Az ember pedig okkal öl embert.
A nyugati "értékek" nevű bullshit az kevés ehhez.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.02.23. 17:52 Jól hangzik, csak a valóság az volt, hogy a britek dunkerque nel a franciák hátán menekültek el a süllyedő hajóról, mint a patkányok, ugyanis a franciák tartották a város körüli vonalakat és ezért hálából, hogy saját gyávaságukat és inkontinenciajukat leplezték, a még több mint három hétig egyedül harcolók franciák kárára a fehér zászlót tették meg francia zászlónak a propagandajukban. Azóta is minden idióta ezen poénkodik, ha a franciák szóba jönnek.
A francia flotta szetloveseről és a francia tengerészek legyilkolasaról nem is beszélek. Ennyit arról, hogy együtt többre megyünk.
Úgy hogy tisztelem a vallásos meggyőződésedet, amit a nyugat iránt érzel, de én nem csatlakozok a napi liturgiahoz.
Az ember pedig okkal öl embert.
A nyugati "értékek" nevű bullshit az kevés ehhez.
és mi köze a zópimháborúnak a franciák kárának fehér zászlajához?

és miként viszonyul ez a különleges katonai művelethez?

(a helyes válasz: "B")

az az érzésem, hogy ismét a csubakka-védelemhez kellett folyamodnod
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: peterun »

aksurv írta: 2023.02.23. 17:52 Jól hangzik, csak a valóság az volt, hogy a britek dunkerque nel a franciák hátán menekültek el a süllyedő hajóról, mint a patkányok, ugyanis a franciák tartották a város körüli vonalakat és ezért hálából, hogy saját gyávaságukat és inkontinenciajukat leplezték, a még több mint három hétig egyedül harcolók franciák kárára a fehér zászlót tették meg francia zászlónak a propagandajukban. Azóta is minden idióta ezen poénkodik, ha a franciák szóba jönnek.
A francia flotta szetloveseről és a francia tengerészek legyilkolasaról nem is beszélek. Ennyit arról, hogy együtt többre megyünk.
Úgy hogy tisztelem a vallásos meggyőződésedet, amit a nyugat iránt érzel, de én nem csatlakozok a napi liturgiahoz.
Az ember pedig okkal öl embert.
A nyugati "értékek" nevű bullshit az kevés ehhez.
Dunkerque-nél a németek franciástul-mindenestül benyomták volna a tengerbe az ott maradt teljes angol sereget. Az, hogy ez nem történt meg, kb. csoda kategória.
Nem az együttműködés vagy együtt nem működés kérdése volt, úgy vélem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2023.02.23. 18:43 és mi köze a zópimháborúnak a franciák kárának fehér zászlajához?

és miként viszonyul ez a különleges katonai művelethez?

(a helyes válasz: "B")

az az érzésem, hogy ismét a csubakka-védelemhez kellett folyamodnod
Amúgy meg csak azt tudom remélni, hogy volt az angoloknál felnőtt méretű Libero... :D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.02.23. 18:43 és mi köze a zópimháborúnak a franciák kárának fehér zászlajához?

és miként viszonyul ez a különleges katonai művelethez?

(a helyes válasz: "B")

az az érzésem, hogy ismét a csubakka-védelemhez kellett folyamodnod
Az opiumhaboru egy háború volt azért hogy kábítószerrel áraszthassák el Kínát, kizárólag csak azért,hogy a Kína brit katasztrofális kereskedelmi mérlegen javítatsanak(túl sok teát viribültek amiért ezüsttel kellett fizetni és teljesen kiürült a brit kincstár) az egész a nyugat erkölcsi szintjét jelzi, mert ma is pont ugyanilyenek, amit jól mutat az elmúlt 20 évük. Pont ugyanilyen szintű aljasság volt Irak megtámadasa. Totó pedig ezeknek akarja adni azt a jogot, hogy az alsóbbrendű kínaiak és oroszok ellen erőszakot alkalmazzanak, mert ezek a primitív vadak csak az erőből értenek, ezért jogunk van ölni őket.
Franciákkal a lengyel haverod tanmesejét tettem helyre ami arról a csodás nyugati szemléletről szól, hogy fogjuk össze és együtt tegyük jobbá világot.
Ennyire lehet a bajban számítani rájuk. Habozás nélkül hátba szúrták azokat, akik a segguket védték amíg parton nyivakoltak a kimentesért. 1297 francia tengerészt öltek meg Kebirnél. Így végig gondolva, nem is akkora ügy ehhez képest, hogy most felrobbantották a németek vezetékét. Ott legalább nem gyilkoltak meg senkit , de a sztori pont ugyanez, segítenek a szövetségesnek az általuk kijelölt helyes úton maradni.
Az ukránok pedig úgy jönnek ehhez pont ugyanígy használják őket aztán majd eldobjak őket, mint eddig mindenkit az elmúlt 50 évben.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.23. 10:05 Meg olvasni se tudsz, nem hogy értelmezni. Segítek.
Az idézet soros oldaláról van a mai napig. Keress rá.
A másik meg az, amit én éreztem akkor amikor odaát ezreket lőttek gödörbe a szerbek. Két különböző dolog.
Szerinted mi lesz, ha elfogynak az ukránok?
Jönnek hős amerikaiak és elovagolnak a naplementébe?
Mondjuk annyira nem zavarna, ha nektek kellene harcolni az ukránok szabadságáért, mert szóban rohadt nagy harcosok vagytok, és nagyon támogatjátok az ÜGYET.
Az zavarna, ha nekem is mennem kéne, mert pont annyi közöm van hozzá mint akiket a Don kanyarba küldtek.

Tehát NEM tudod azt az állításodat (se) semmivel alátámasztani, hogy:
"Mar emlegetik a Bukaresti Kilencekkel kapcsolatban, hogy nekik kéne embert küldeniük."

Rendben, köszönjük. 😎
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

sodoma írta: 2023.02.23. 13:17 Miért ne?
Adtak már annyi vasat hogy kapjanak vmit.
Más: igaza hogy ezeket a modern tankokat nem lehet vagy nehéz beolvasztani, mert kompozit v mirosseb az anyaguk? Már a vas se a régi..
Az is lehet, hogy majd a hasukat fogják a röhögéstől, mint amikor átnézték Beljenko MiG-25-ösét. 😎
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.24. 05:59 Tehát NEM tudod azt az állításodat (se) semmivel alátámasztani, hogy:
"Mar emlegetik a Bukaresti Kilencekkel kapcsolatban, hogy nekik kéne embert küldeniük."

Rendben, köszönjük. 😎
Azért bízom benne ha igaz lesz, te ott leszel. Önként.
https://www.globalresearch.ca/us-led-co ... to/5809126
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.23. 22:30 Az opiumhaboru egy háború volt azért hogy kábítószerrel áraszthassák el Kínát, kizárólag csak azért,hogy a Kína brit katasztrofális kereskedelmi mérlegen javítatsanak(túl sok teát viribültek amiért ezüsttel kellett fizetni és teljesen kiürült a brit kincstár) az egész a nyugat erkölcsi szintjét jelzi, mert ma is pont ugyanilyenek, amit jól mutat az elmúlt 20 évük. Pont ugyanilyen szintű aljasság volt Irak megtámadasa. Totó pedig ezeknek akarja adni azt a jogot,

A magyarok ősei pedig végigrabolták+lóról hátra lenyilazták fél Európát, TEHÁT A TE LOGIKÁD ALAPJÁN tök jogos volt, hogy a szovjetek 1956-ban bevonultak és szétlőtték a magyar forradalmárokat.

Ezeknek a rohadt rabló nácikoknak semmi jogot nem szabad adni! A Turul az olyan mint a horogkereszt!
(Milyen rohadtul fontosak és okosak ezek a történelmi analógiák!)

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.02.24. 06:46 A magyarok ősei pedig végigrabolták+lóról hátra lenyilazták fél Európát, TEHÁT A TE LOGIKÁD ALAPJÁN tök jogos volt, hogy a szovjetek 1956-ban bevonultak és szétlőtték a magyar forradalmárokat.

Ezeknek a rohadt rabló nácikoknak semmi jogot nem szabad adni! A Turul az olyan mint a horogkereszt!
(Milyen rohadtul fontosak és okosak ezek a történelmi analógiák!)

Kép
Nem láttok a rózsaszín ködtől.
A példák egyszerűen azt mutatják hogy a nyugat politikai gazdasági kérdésekben pontosan ugyanolyan kíméletlenül érvényesíti az érdekeit, mint az azon kívüli világ.
Egy perc kétségem nincs, hogy azután hogy Bident kiadta a parancsot a robbantásra, ha nem lett volna más lehetőség akkor is robbantanak, ha németek haltak volna meg.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.24. 08:27 Nem láttok a rózsaszín ködtől.
A példák egyszerűen azt mutatják hogy a nyugat politikai gazdasági kérdésekben pontosan ugyanolyan kíméletlenül érvényesíti az érdekeit, mint az azon kívüli világ.
Egy perc kétségem nincs, hogy azután hogy Bident kiadta a parancsot a robbantásra, ha nem lett volna más lehetőség akkor is robbantanak, ha németek haltak volna meg.
Ha a kék égről 50x mondod el, hogy zöld, attól az még kék marad.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

off
az Gaston :roll:
gvass1 írta: 2023.02.24. 09:33 Ha a kék égről 50x mondod el, hogy zöld, attól az még kék marad.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.02.24. 09:33 Ha a kék égről 50x mondod el, hogy zöld, attól az még kék marad.
A Washington Post tegnapelőtti cikke.
Akár a Magyar Nemzetben is lehetne. Ez a véleménye rólunk, mint nyugatról a globális Délnek, pontosan azt az érvrendszert használva, amivel most is vitatkozol.
https://www.washingtonpost.com/world/20 ... r-divided/
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.02.24. 09:33 Ha a kék égről 50x mondod el, hogy zöld, attól az még kék marad.
Sajnos nem. Ha ez így lenne, akkor nem működne semmilyen propaganda. Kéknek kék marad éppen, de az emberek elhiszik, hogy zöld, anélkül, hogy odanéznének, hiszen "mekmonták", hogy az zöld, akkor az úgy is van, ellenőrizni akkor meg már minek, nem?

Az meg már csak vérmérséklet kérdése, hogy valaki a passzív befogadó oldalon áll, nagyjából áldozat (bár annyira rajta is múlik, hogy ez nem lenne kötelező, akár éppen tehetne is magáért valamit), vagy pedig terjeszti a propagandát, adott esetben annak ellenére is, hogy ő maga nagyon is átlátja annak álságosságát.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.24. 09:45 A Washington Post tegnapelőtti cikke.
Akár a Magyar Nemzetben is lehetne. Ez a véleménye rólunk, mint nyugatról a globális Délnek, pontosan azt az érvrendszert használva, amivel most is vitatkozol.
https://www.washingtonpost.com/world/20 ... r-divided/
ÉrteM. Ezek szerint azt állítod, hogy a magyarok minden jogát el kell/lehet venni, mert történelmük során sok-sok rosszat is cselekedtek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.02.24. 10:09 Sajnos nem. Ha ez így lenne, akkor nem működne semmilyen propaganda. Kéknek kék marad éppen, de az emberek elhiszik, hogy zöld, anélkül, hogy odanéznének, hiszen "mekmonták", hogy az zöld, akkor az úgy is van, ellenőrizni akkor meg már minek, nem?
Az egyszerűsített, a Gyűrűk Ura szintjén lévő világmagyarázatok népszerűsége töretlenül nő. Jók-gonoszak, barátaink-ellenségeink - ennyi. A segítségükkel még szerényebb értelmi képességekkel rendelkező egységsugarú júzerek is könnyen el tudnak igazodni a világban, és értelmezést kapnak adni a körülöttünk zajló, egyébként hihetetlenül szerteágazó és komplex eseményeknek.
Könnyű vele széles tömegeket manipulálni, ilyen-olyan érdekek mögé besorakoztatni. (Nem mondom tovább a politika tilalom miatt.)
A számtalan formában felbukkanó változatainak vicces közös pontja, hogy az ilyen világmagyarázatokból érdekes módon sosem jön ki az a végeredmény, hogy "Hát basszátok meg, úgy áll a dolog, hogy most MI vagyunk a rosszak és bizony ŐK a jók!". Természetesen a jó és az áldozat mindig a narratívát adó, a rossz, a fenyegető, akitől rettegni kell, azok pedig mindig az ŐK, a mások. Az etnocentrikus világkép szemléletmódja hiába ezerszer kutatott és bizonyított jelenség, még mindig képes hajlítani tömegeket ebbe- vagy abba az irányba, és befolyásolni a világtörténelem alakulását.

Ami sokkal szomorúbb, hogy a 20. század horrorja után, ami nagyrészt ennek a jelenségnek is köszönhető, még mindig vannak olyan gátlástalan rohadékok, akik szégyentelen módon felhasználják a saját érdekükben. Hiába jutottunk el a holdra és állunk közel az MI megalkodásához, legbelül továbbra is kibaszott barlanglakó ősemberek vagyunk akik lerohanják a szomszéd törzset, kőbaltával fejbebasszák a férfiakat, megerőszakolják a nőket, elveszik az élelmüket és a vadászterületüket.
Csak ehhez most már van atombombánk is. Meg adunk mellé egy narratívát, hogy igazából nincs is olyan hogy szomszéd törzs, az ő vadászterületük régen a miénk volt, amúgy is fenyegetnek minket ezért tulajdonképpen nincs abban semmi rossz ha fejbe basszuk őket, stb.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.02.24. 11:59 ÉrteM. Ezek szerint azt állítod, hogy a magyarok minden jogát el kell/lehet venni, mert történelmük során sok-sok rosszat is cselekedtek.
Nem. Csak nincs jogunk az erkölcsi fölényünkre hivatkozva másokkal háborúzni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szomorú évforduló: egy éve tart az ukrán-orosz háb.. izé, különleges katonai művelet. :( :( :(

https://www.indiatoday.in/diu/story/rus ... 2023-02-20
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

aksurv írta: 2023.02.24. 13:24 Nem. Csak nincs jogunk az erkölcsi fölényünkre hivatkozva másokkal háborúzni.
Még jó hogy a ruszkik nem az erkölcsi fölényükre hivatkozva háborúznak....
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2023.02.24. 16:01 Még jó hogy a ruszkik nem az erkölcsi fölényükre hivatkozva háborúznak....
Dehogynem. Mi más adhat nekik erőt és mindent lebíró akaratot, hogy visszafoglalják ősi földjeiket egészen a lebgyel határig, a legújabb elképzelés szerint...?!?!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.02.24. 17:15 Dehogynem. Mi más adhat nekik erőt és mindent lebíró akaratot, hogy visszafoglalják ősi földjeiket egészen a lebgyel határig, a legújabb elképzelés szerint...?!?!
Lesz még lengyel atombomba, ha így haladnak😋
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.02.24. 15:13 Szomorú évforduló: egy éve tart az ukrán-orosz háb.. izé, különleges katonai művelet. :( :( :(

https://www.indiatoday.in/diu/story/rus ... 2023-02-20
Ami szomorú, hogy ez meg mindig csak a különleges művelet.
Az összes civil áldozat összesen annyi, mint az iraki háború első két hónapjában.
"The "shock and awe" campaign killed 7,186 Iraqi civilians in two months."
https://insight.livestories.com/s/v2/fi ... aec168616/
Nem valószínű, hogy ennyi marad ha átváltanak amerikai üzemmódba azaz a korlátlan légi háborúra.
A hatalmas repülőgép összevonás erre, azaz aleppoi forgatókönyvvre utal.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2023.02.24. 16:01 Még jó hogy a ruszkik nem az erkölcsi fölényükre hivatkozva háborúznak....
Megtehették volna hogy azt mondják demokrácia export, azt csinaltak volna szériában róla az filmeket Hollywoodban.
Ti meg szurcsolhettetek volna hozzá hangosan a kólát.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.24. 17:50 Ami szomorú, hogy ez meg mindig csak a különleges művelet.
Az összes civil áldozat összesen annyi, mint az iraki háború első két hónapjában.
"The "shock and awe" campaign killed 7,186 Iraqi civilians in two months."
https://insight.livestories.com/s/v2/fi ... aec168616/
Nem valószínű, hogy ennyi marad ha átváltanak amerikai üzemmódba azaz a korlátlan légi háborúra.
A hatalmas repülőgép összevonás erre, azaz aleppoi forgatókönyvvre utal.
2 hónap alatt 25 ezer lengyel tisztet öltek meg a szovjetek Katynnál.

Csak, hogy egy hasonlóan irreleváns történelmi tényt hozzak ide.

...vagy mégis releváns?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.02.24. 17:22 Lesz még lengyel atombomba, ha így haladnak😋
Vagy megint arrébb megy a lengyel határ amekkora balfaszok a lengyelek.
Tálas abszolút nem egy ruszki fan, mégis azt mondja amit en nem rég mondtam.
Mar azzal is győznek az oroszok ha csak pusztítanak Ukrajnában. Mert nekik egy életképtelen állam is teljesen megfelel a céljaiknak.
https://spiritfm.hu/cikk/talas-peter-pu ... birtokolja
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.02.24. 17:56 2 hónap alatt 25 ezer lengyel tisztet öltek meg a szovjetek Katynnál.

Csak, hogy egy hasonlóan irreleváns történelmi tényt hozzak ide.

...vagy mégis releváns?
Megint nem érted. Arra céloztam, hogy. még mindig nem vették le a selyemkesztyűt. Tehát ez még mindig nem az amikor VALÓBAN pusztító üzemmodba kapcsolnak az oroszok. Keress rá mit tettek Aleppóval.
Tehát ennek a borzalomnak még csak az elején járunk.
Szereted emlegetni Katynt. Palmiryről hallottal valaha?
https://rubicon.hu/cikkek/a-palmiryi-ve ... vat=naptar
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.24. 18:14 Megint nem érted. Arra céloztam, hogy. még mindig nem vették le a selyemkesztyűt. Tehát ez még mindig nem az amikor VALÓBAN pusztító üzemmodba kapcsolnak az oroszok. Keress rá mit tettek Aleppóval.
Tehát ennek a borzalomnak még csak az elején járunk.
Szereted emlegetni Katynt. Palmiryről hallottal valaha?
https://rubicon.hu/cikkek/a-palmiryi-ve ... vat=naptar
Megint nem érted.
Tök irreleváns kiragadott történelmi példákat random betenni. Mert bármire lehet. Meg ellene is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.02.24. 17:53 Megtehették volna hogy azt mondják demokrácia export, azt csinaltak volna szériában róla az filmeket Hollywoodban.
Ti meg szurcsolhettetek volna hozzá hangosan a kólát.
Jobban is járt volna a lakosság. Mint Japán vagy az NSZK a 2. VH után. Vagy a SZU felbomlása után a rendszerváltók. Lehet itt nyugatellenes gúnyokat nyomatni, de össztársadalmi szinten az emberek azzal járnak / élnek jobban.

Szólj majd, amikor énekeled az orosz himnuszt, addig letesszük a kólát, ha már egymást cikizzük.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.02.24. 18:33 Megint nem érted.
Tök irreleváns kiragadott történelmi példákat random betenni. Mert bármire lehet. Meg ellene is.
Ez nem kiragadott példa.
Az hogy realitive annyi civil áldozat van 12 hónap alatt mint amennyit az amerikaiak két hónap alatt öltek meg az azt jelenti, hogy ez még mindig nem a nagy betűs háború. De meredeken megyünk afelé és ebben a lengyelek elől járnak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.02.24. 18:37 Jobban is járt volna a lakosság. Mint Japán vagy az NSZK a 2. VH után. Vagy a SZU felbomlása után a rendszerváltók. Lehet itt nyugatellenes gúnyokat nyomatni, de össztársadalmi szinten az emberek azzal járnak / élnek jobban.

Szólj majd, amikor énekeled az orosz himnuszt, addig letesszük a kólát, ha már egymást cikizzük.
Szerintem előbb állj ki Bagdadba amerika himnuszt énekelni, én ugyanis nem rajongok a ruszkikért.
Németországot pedig az oroszok győztek le nem a kibic amerikaiak és többek között pont az oroszok miatt igyekeztek élhetőbb alternatívát adni az NSZK nsk.
Az amerikai megszállás nagyszerűségere ráadásul csak a két egyébként a külön külön ipari nagy hatalmat hozzátok fel példának, véletlenül se a több több tucatot i ahol csak kár tettek aztán ott hagyták mint eb a szarát. Ha nagyon eroltetjuk akkor talán még Korea pozitív példa.
Ezen felül csak negatív példa van.
Kolléga lejjebb említette Dan Mitrione nevét.
Fogadjuk hogy fogalmad nincs mi volt a dolga.
Biztosan jót tett azokkal akik a kezébe kerültek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2023.02.24. 18:37 Jobban is járt volna a lakosság. Mint Japán vagy az NSZK a 2. VH után. Vagy a SZU felbomlása után a rendszerváltók. Lehet itt nyugatellenes gúnyokat nyomatni, de össztársadalmi szinten az emberek azzal járnak / élnek jobban.

Szólj majd, amikor énekeled az orosz himnuszt, addig letesszük a kólát, ha már egymást cikizzük.
Amikor kifogytak az érvek, jön a személyeskedés. De már nem először, megszoktuk.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.24. 18:46 Szerintem előbb állj ki Bagdadba amerika himnuszt énekelni, én ugyanis nem rajongok a ruszkikért.

Szerintem állj ki Erbilbe, hogy TE sajnálod, hogy fellógatták Szaddámot. Rotfl.

Értelmetlen összevetések. A villamos sárgább, mint hosszú.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.02.24. 19:39 Szerintem állj ki Erbilbe, hogy TE sajnálod, hogy fellógatták Szaddámot. Rotfl.

Értelmetlen összevetések. A villamos sárgább, mint hosszú.
Min vitatkozunk amúgy?
Itt senki nem szereti különösebben az oroszokat.
Ami vita tárgya az az, hogy van-e esélylegyőzni őket az ukránoknak és nyugatnak.
Kizárólag ezen van a véleménykülönbség.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

AndyA írta: 2023.02.24. 19:03 Amikor kifogytak az érvek, jön a személyeskedés. De már nem először, megszoktuk.
És a whataboutism. 😎
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.24. 06:39 Azért bízom benne ha igaz lesz, te ott leszel. Önként.
https://www.globalresearch.ca/us-led-co ... to/5809126
Mi ez a konteo site? Innen szeded az infóidat? Édesfaszom... 🤣😂🤣
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.24. 19:48 Min vitatkozunk amúgy?
Itt senki nem szereti különösebben az oroszokat.
Ami vita tárgya az az, hogy van-e esélylegyőzni őket az ukránoknak és nyugatnak.
Kizárólag ezen van a véleménykülönbség.
Én kifejezetten szeretem az oroszokat. A vezetőiket nem lövik halomra elég gyakran, az a bajuk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.24. 09:45 A Washington Post tegnapelőtti cikke.
Akár a Magyar Nemzetben is lehetne. Ez a véleménye rólunk, mint nyugatról a globális Délnek, pontosan azt az érvrendszert használva, amivel most is vitatkozol.
https://www.washingtonpost.com/world/20 ... r-divided/
Láthatóan a "globális dél" tele van ostobákkal és hasznos idiótákkal. Az angol-francia múltról nyígnak és észre sem veszik, hogy az új orosz és kínai gazdáik ugyanazt művelik velük. 😎
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.23. 10:05 Meg olvasni se tudsz, nem hogy értelmezni. Segítek.
Az idézet soros oldaláról van a mai napig. Keress rá.
https://telex.hu/ellenorzo/2023/02/24/o ... yutoltelek
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.24. 20:26 Mi ez a konteo site? Innen szeded az infóidat? Édesfaszom... 🤣😂🤣
Megint vizipuska megszolalt.
Miért nem. mondod az usa nem baszta szét a vezetéket, mert nem nuland aztatat mondta hogy ők biza nem voltak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.02.24. 20:31 Én kifejezetten szeretem az oroszokat. A vezetőiket nem lövik halomra elég gyakran, az a bajuk.
Oroszok alatt a goreikat értem. Azok. meg pont olyanok mint a nyugatiak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.24. 20:32 Láthatóan a "globális dél" tele van ostobákkal és hasznos idiótákkal. Az angol-francia múltról nyígnak és észre sem veszik, hogy az új orosz és kínai gazdáik ugyanazt művelik velük. 😎
Az lehet, de ha nyugat veszít Ukrajnában, akkor az üzletkötőikbe bele basszák a macsatét.
Ugyanis ukrán háború arról szól. hogy van-e még ereje a nyugatnak dirigálni.
Ha úgy ítélik meg, hogy már nem, akkor bizony újra lesznek tárgyalva a kontraktok.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A telex egy dollárbaloldal és a soros (aksurv után szabadon kisbetűvel) pénzelte internetes féregnyúlvány, nem tuttad?!?! :o Az se igaz, amit kérdeznek.

Biztos ezért kapta 2022-ben a legmegbízhatóbb netes portál megtisztelő címet. 👍
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.02.24. 21:37 Megint vizipuska megszolalt.
Miért nem. mondod az usa nem baszta szét a vezetéket, mert nem nuland aztatat mondta hogy ők biza nem voltak.
Lofaxt. Mert nincsen rá bizonyíték!!!
Biztosan tudod mert szereted a történelmet: régen úgy mentek a dolgok, hogy ha egy demagóg elég hangosan és meggyőzően állított valamit, akkor azzal akár pert is nyerhetett és az ellenfelét kinyirták, vagy száműzték, esetleg elvették a vagyonát, ilyesmik.
A római jog óta a hangerő nem elég, aki valamit állít annak azt bizonyítania is kell. (Affirmanti incumbit probatio - aki valamit állít, annak feladata a bizonyítás. És igen, gugliztam.)
A vezeték felrobbantásara a bizonyítékok száma nulla pont nulla. Egyetlen állítást hallottunk egy történetbe csomagolva, amit nem támaszt alá semmi de semmi. Mindössze egyetlen "tanú" van, akit persze az újságírón kívül nem ismerhet senki.
Ez pedig édeskevés. Ennyi erővel a képzelt barátom által diktált történeteket is leírhatom, vagy amit a hangok mondtak a fejemben.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.02.24. 22:09 Lofaxt. Mert nincsen rá bizonyíték!!!
Biztosan tudod mert szereted a történelmet: régen úgy mentek a dolgok, hogy ha egy demagóg elég hangosan és meggyőzően állított valamit, akkor azzal akár pert is nyerhetett és az ellenfelét kinyirták, vagy száműzték, esetleg elvették a vagyonát, ilyesmik.
A római jog óta a hangerő nem elég, aki valamit állít annak azt bizonyítania is kell. (Affirmanti incumbit probatio - aki valamit állít, annak feladata a bizonyítás. És igen, gugliztam.)
A vezeték felrobbantásara a bizonyítékok száma nulla pont nulla. Egyetlen állítást hallottunk egy történetbe csomagolva, amit nem támaszt alá semmi de semmi. Mindössze egyetlen "tanú" van, akit persze az újságírón kívül nem ismerhet senki.
Ez pedig édeskevés. Ennyi erővel a képzelt barátom által diktált történeteket is leírhatom, vagy amit a hangok mondtak a fejemben.
Úgy viszonylag nehéz bizonyítékokkal előállni, ha a helyszínelést a tettestársak végzik.
De biztos vagyok benne, hogy a NATO felvételre váró Svédország haladéktalanul nyilvánosságra hozta volna, ha az USA tette volna, és egyben háborús bűncselekmény alapos gyanújával kezdeményezte volna a Hágai Nemzetközi Bíróság előtt az eljárás megindítását ellene.
Őszintén úgy gondolom, hogy te egy nagyon jó ember lehetsz, mert az jön le a hozzászólásaidból, én viszont egy vércinikus gec vagyok aki túl sokszor látott karón varjút.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.24. 21:37 Megint vizipuska megszolalt.
Miért nem. mondod az usa nem baszta szét a vezetéket, mert nem nuland aztatat mondta hogy ők biza nem voltak.
Jó, ok értem....
De még mindig nem osztottál meg velünk hiteles linket, mely szerint: "Mar emlegetik a Bukaresti Kilencekkel kapcsolatban, hogy nekik kéne embert küldeniük."

Tudsz?
Vagy ez is olyan zöldség, mint a 16 éves ukrán lányok sorozása?
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

AndyA írta: 2023.02.24. 22:01 A telex egy dollárbaloldal és a soros (aksurv után szabadon kisbetűvel) pénzelte internetes féregnyúlvány, nem tuttad?!?! :o Az se igaz, amit kérdeznek.

Biztos ezért kapta 2022-ben a legmegbízhatóbb netes portál megtisztelő címet. 👍
Jah...
Inkább informálódjunk onnan, ahol az about-nál ez olvasható:
https://www.globalresearch.ca/about-2

És a szerzők ilyen "cikkeket" írnak:

https://www.globalresearch.ca/author/mike-whitney

Hármat elolvastam...
Tort ül a sötétség. 😮‍💨😮‍💨😮‍💨
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.24. 22:46 Jó, ok értem....
De még mindig nem osztottál meg velünk hiteles linket, mely szerint: "Mar emlegetik a Bukaresti Kilencekkel kapcsolatban, hogy nekik kéne embert küldeniük."

Tudsz?
Vagy ez is olyan zöldség, mint a 16 éves ukrán lányok sorozása?
Királylany tudod az is rebbesgetés, hogy az usa baszta szét a vezetéket.
De miután a katonai búvár nem csinált szelfit a vezeték tetejéről ezért az is csak egy fikció.
A cikk logikus rendszerben rakta össze a dolgokat, ennek ellenére talán elkerulte a figyelmedet, de én is feltételes módot használtam.
Viszont szíves figyelmébe ajánlom a miniszterelnök utolsó pár beszédét, kivétel nélkül mindegyikben felmerult a katonák küldésének lehetősége és az hogy nem akarunk. Véletlen lehet.
Kizart, hogy a drága Biden bácsi megkínálta volna ezzel kapcsolatban egy visszautasíthatlan ajánlattal.
Ami tény, iszonyatosak az ukránok veszteségei, a sorozható állomány nagy része pedig az EU-ban van, mert pontosan ezek az emberek jöttek munkát is vállalni.
A relative alacsony magyar veszteségek is annak köszönhetőek, hogy a katonakorú férfiak többsége már rég itt van Mon. és esze ágában nem volt visszamenni és az ukránok földjéért harcolni.
Olvastam olyat, hogy becslések szerint viszont már olyan 30 ezer lengyel harcol Ukrajnában és több, mint 1200 már elesett közülük.
Nem tudom mi igaz belőle, de láttam lengyel zászlóval letakart koporsót katonai tiszteletadásal fogadni Ukrajnából.
Tehát ha elfogy a bevethető állomány küldhet a nyugat akár Raptort is, az ukránok baszhatják.
Kussolas pedig a téma érzékenysége miatt van.
Próbáld meg bejelenteni ezt például itthon. A választás elég világos közvélemény kutatás volt a dolog támogatottságárol.
De bízok benne ha sor kerül erre, helyes döntést hoz róla a magyar vezetés, és a szerződéses és főleg az esetlegesen már újra sorozott katonák helyett az ukrán ügy iránt elkötelezett lelkes önkéntesekkel tölti fel doni bocs jav.. dombaszi kontingenst. Számíthat rád?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.02.24. 23:31-kor.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.24. 23:08 Királylany
Ne azzal terelj, hogy mit olvastál, amiről azt se tudod hogy igaz-e, hanem a kérdésre válaszolj. Thx. 😎

Ps.
Az a konteo portálos "cikk" egy össze-vissza pattogó zagyvaság, mint a válaszod.
Csak linket kértem, nem azt hogy mit olvastál rebesgetésről, katonai búvárokról, politikusi beszédről, lengyelekről, választásról, donbasz-i kontingensről....🥱😴
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.24. 23:31 Ne azzal terelj, hogy mit olvastál, amiről azt se tudod hogy igaz-e, hanem a kérdésre válaszolj. Thx. 😎

Ps.
Az a konteo portálos "cikk" egy össze-vissza pattogó zagyvaság, mint a válaszod.
Csak linket kértem, nem azt hogy mit olvastál katonai búvárokról, politikusi beszédről, lengyelekről, választásról, donbasz-i kontingensről....🥱😴
Ha lesz kontaktom a CIAhoz rögvest rákerdezek a dologra és megkerem küldjön minősített anyagokat róla. Te leszel az első angyalka, akinek elmesélem, hogy mi van bennük.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.24. 23:34 Ha lesz kontaktom a CIAhoz rögvest rákerdezek a dologra és megkerem küldjön minősített anyagokat róla. Te leszel az első angyalka, akinek elmesélem, hogy mi van bennük.
Pedig azt hittem van, annyira osztod itt az észt....
Tehát a B9 állításod zöldség, mint a 16 éves ukrán lányok sorozása.
Lapozzunk....😎
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.24. 23:40 Pedig azt hittem van, annyira osztod itt az észt....
Tehát a B9 állításod zöldség, mint a 16 éves ukrán lányok sorozása.
Lapozzunk....😎
"Ha néhány NATO-tag vagy ezek egy csoportja a tagállamok területén túl háborús cselekményt akar végrehajtani, akkor ezt a NATO keretén kívül kell megtennie. Aki akar, az megy, aki nem akar, az nem megy."
Szerintem elég konkrét, ha ez egy miniszterelnöki évértékelőben hangzik el. Kell róla link is?
Egyébként nem válaszoltál harcos.
Jelentkezzel önkéntesnek, ha menni kell meghalni az igaz ügyért?
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.24. 23:44 "Ha néhány NATO-tag vagy ezek egy csoportja a tagállamok területén túl háborús cselekményt akar végrehajtani, akkor ezt a NATO keretén kívül kell megtennie. Aki akar, az megy, aki nem akar, az nem megy."
Szerintem elég konkrét, ha ez egy miniszterelnöki évértékelőben hangzik el. Kell róla link is?
Egyébként nem válaszoltál harcos.
Jelentkezzel önkéntesnek, ha menni kell meghalni az igaz ügyért?
Reguláris haderőről volt szó, nem egyénekről. M.o.-n pl. az Btk.-ba ütközik...
Már megint szándékosan félremagyarázol. 🥱😴
https://telex.hu/ellenorzo/2023/02/24/o ... yutoltelek
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.24. 21:39 Oroszok alatt a goreikat értem.
Értem.
Mellékelnél egy magyar-aksurv kéziszótárt?

Lehet, hogy Biden alatt Putyint érted, vagy a lengyeleket? Esetleg a gázvezeték-robbantás alatt a rántotthúsos szendót a mekiből?

Nehéz úgy eszmét cserélni, hogy a párbeszéd végén közlöd, hogy már az elején teljesen mást értettél egy-egy szó jelentésén:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.25. 05:05 Reguláris haderőről volt szó, nem egyénekről. M.o.-n pl. az Btk.-ba ütközik...
Már megint szándékosan félremagyarázol. 🥱😴
https://telex.hu/ellenorzo/2023/02/24/o ... yutoltelek
Teljesen reguláris lesz.
Lobogó magyar zászlóval.
Csak ha minimális esze lesz a kormánynak a meglevő erők helyett új alakulatokat szervez lelkes önkéntesekből.
Akik annyira el akarnak menni oroszokat ölni az amerikaiakért had menjenek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.02.25. 07:53-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.02.25. 07:44 Értem.
Mellékelnél egy magyar-aksurv kéziszótárt?

Lehet, hogy Biden alatt Putyint érted, vagy a lengyeleket? Esetleg a gázvezeték-robbantás alatt a rántotthúsos szendót a mekiből?

Nehéz úgy eszmét cserélni, hogy a párbeszéd végén közlöd, hogy már az elején teljesen mást értettél egy-egy szó jelentésén:-)))
Tettem az atlag oroszokra bármilyen becsmerelést a bevett ruszkikon felül?
Az számomra azokat jelenti akik nem különbek a birodalmi politika tekintetében az amerikaiaknál.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.02.25. 07:52 Tettem az atlag oroszokra bármilyen becsmerelést a bevett ruszkikon felül?
Az számomra azokat jelenti akik nem különbek a birodalmi politika tekintetében az amerikaiaknál.
Ööö. Olvass figyelmesebben! Már azt sem kontrollálod, hogy te magad miről írtál korábban és éppen mire válaszolsz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.25. 05:05 Reguláris haderőről volt szó, nem egyénekről. M.o.-n pl. az Btk.-ba ütközik...
Már megint szándékosan félremagyarázol. 🥱😴
https://telex.hu/ellenorzo/2023/02/24/o ... yutoltelek
Ja factcheck.
Azt írta de mégse azt írta, mert mi megmagyarázzuk hogy miért nem azt írta hogy body bags amikor azt írta, hogy body bags.
Ez eddig legszanalmasabb próbálkozása erre ennek a bandának.
Na mész harcos helyettük a body bagbe?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

aksurv írta: 2023.02.24. 23:44 "Ha néhány NATO-tag vagy ezek egy csoportja a tagállamok területén túl háborús cselekményt akar végrehajtani, akkor ezt a NATO keretén kívül kell megtennie. Aki akar, az megy, aki nem akar, az nem megy."
Szerintem elég konkrét, ha ez egy miniszterelnöki évértékelőben hangzik el. Kell róla link is?
Egyébként nem válaszoltál harcos.
Jelentkezzel önkéntesnek, ha menni kell meghalni az igaz ügyért?
Miniszterelnöki évértékelő mint hiteles forrás, banyek ennél lejjebb màr nem lehet...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Sjani86 írta: 2023.02.25. 09:19 Miniszterelnöki évértékelő mint hiteles forrás, banyek ennél lejjebb màr nem lehet...
Szerinted baszod miről beszélt? A virágokrol?
Világos egyértelmű üzenet volt, geci sötétnek kell lenni hogy ne fogd fel miről van szó.
De te is nagy harcos vagy, jelentkezel lézer haveroddal együtt?
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Napi politikától nagyobb távolságot kérnék tartani. Köszönöm!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Chuck Norris írta: 2023.02.25. 10:38 Napi politikától nagyobb távolságot kérnék tartani. Köszönöm!
Ez nem napi politika volt.
Ez egy direkt egyértelmű üzenet volt azoknak az országoknak akik szerint jó ötlet katonákat küldeni Ukrajnába. Az pedig hogy ez az év egyik legfontosabb politikai beszédében hangzott el, erősen valószínűsíti, hogy a dolog már nem csak brainstorming szinten fut.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

aksurv írta: 2023.02.25. 10:54 Ez nem napi politika volt.
Ez egy direkt egyértelmű üzenet volt azoknak az országoknak akik szerint jó ötlet katonákat küldeni Ukrajnába. Az pedig hogy ez az év egyik legfontosabb politikai beszédében hangzott el, erősen valószínűsíti, hogy a dolog már nem csak brainstorming szinten fut.
"Csak egy dolgot említenék, ha megengedik. Hölgyek és urak, ez itt Chewbacca. Chewbacca egy wookie a Kashyyyk bolygóról. De Chewbacca az Endor bolygón él. Gondolják csak meg; ennek nincs értelme! Miért akar egy wookie, egy 220 centis wookie az Endoron, 50 centis ewokok között élni? Ennek nincs értelme!"
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

aksurv írta: 2023.02.24. 21:39 Oroszok alatt a goreikat értem. Azok. meg pont olyanok mint a nyugatiak.
Számomra elég lényeges különbségnek tűnik, hogy a nyugati "górék" a saját jólétük mellett néha azért foglalkoznak az alattva...izé polgáraikéval is. A keletieknél ilyenre nem nagyon emlékszem (az ellenkezőjére annál inkább).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Láttam a tiltást a modi topikban w Bandera név miatt.
Mégis, ki volt ez az ember valójában?
Én egy cikket találtam gyorsan róla (alább), ez alapján a nácik és az oroszok is üldözték: a németek letartóztatták és koncentrációs táborba zárták Bandera egész kormányát, majd a ruszkik ölték meg 1959-ben.

A magyar történelemből kiindulva, akit mindkét szélsőség üldözött, az valószínűleg nagyon rendben volt
Az hogy az oroszok állítanak róla valamit, attól az egész csak gyanús lesz és sanszos hogy éppen az ellenkezője igaz mint amit az orosz propaganda állít.


https://www.google.com/amp/s/www.portfo ... 6999%3famp
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.02.25. 07:44 Értem.
Mellékelnél egy magyar-aksurv kéziszótárt?

Lehet, hogy Biden alatt Putyint érted, vagy a lengyeleket? Esetleg a gázvezeték-robbantás alatt a rántotthúsos szendót a mekiből?

Nehéz úgy eszmét cserélni, hogy a párbeszéd végén közlöd, hogy már az elején teljesen mást értettél egy-egy szó jelentésén:-)))v
Fordítva, aksurvról magyarra. :D
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

G.D írta: 2023.02.25. 14:55 Számomra elég lényeges különbségnek tűnik, hogy a nyugati "górék" a saját jólétük mellett néha azért foglalkoznak az alattva...izé polgáraikéval is. A keletieknél ilyenre nem nagyon emlékszem (az ellenkezőjére annál inkább).
+1
Én is mindig ezt pofázom itt, hogy az elit mindig hízik, de azért nem mindegy, hogy a lakosság életszínvonala, lehetőségei is emelkednek vagy sem.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.02.25. 14:55 Számomra elég lényeges különbségnek tűnik, hogy a nyugati "górék" a saját jólétük mellett néha azért foglalkoznak az alattva...izé polgáraikéval is. A keletieknél ilyenre nem nagyon emlékszem (az ellenkezőjére annál inkább).
Annak az ukrán v. iraki szempontjából akinek lebombaztatták a házát nincs különbség köztük tök függetlenül attól hogy saját népükkel hogy bántak.
Ebből szempontból semmi különbség nincs Bush és Putin közöt.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.02.25. 16:11 Annak az ukrán v. iraki szempontjából akinek lebombaztatták a házát nincs különbség köztük tök függetlenül attól hogy saját népükkel hogy bántak.
Ebből szempontból semmi különbség nincs Bush és Putin közöt.
a statisztika az a tudományág, amelyben néhány egyes esetről nem tucc következtetést levonni a nagy átlagra, és a nagy átlag sem feltétlenül érvényes az egyes esetekre (mégis ha fogadnod kellene, inkább 80 %-os esélyre raknál a 20% ellenében)

kivételekre nem lehet szabályt alapozni (te meg jellemzően ezekkel dobálózol)
kb arról lehet vitatkozni, hogy milyen teljesülési ráta esetén tekinthető szabálynak egy irányvonal
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.02.25. 15:46 Nem vált be a Terminátor.. :?
https://index.hu/kulfold/2023/02/25/hab ... s-tamadas/
Nagyjából pont az ellenkezője a vélemény róla a telegramos csatornákon. Ráadásul drón vezetés alatt tankkal együtt párban alkalmazzák, így kiegészítik egymást.
Brutális pusztítást csinálnak.
Nyilván ezek se csodafegyverek, de ha bokorugró lennék akkor inkább mögöttem legyenek, mint szembe velem.
https://youtu.be/yOK88gqFpmI
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.02.25. 16:47 a statisztika az a tudományág, amelyben néhány egyes esetről nem tucc következtetést levonni a nagy átlagra, és a nagy átlag sem feltétlenül érvényes az egyes esetekre (mégis ha fogadnod kellene, inkább 80 %-os esélyre raknál a 20% ellenében)

kivételekre nem lehet szabályt alapozni (te meg jellemzően ezekkel dobálózol)
kb arról lehet vitatkozni, hogy milyen teljesülési ráta esetén tekinthető szabálynak egy irányvonal
Ennek szignifikánsan semmi köze ahhoz amit írtam.
Az nem kivétel aki egy háborúnak az áldozata.
Az ő szempontjából teljesen mindegy hogy demokratikus v. diktatórikus bomba öli meg családját, főleg úgy hogy amúgy a két pontosan ugyanannyira igazságtalan háború között jelenleg csak annyi különbség, hogy mostaniban töredék annyi civil halt eddig meg.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.02.25. 16:11 Annak az ukrán v. iraki szempontjából akinek lebombaztatták a házát nincs különbség köztük tök függetlenül attól hogy saját népükkel hogy bántak.
Ebből szempontból semmi különbség nincs Bush és Putin közöt.
Nem erről van szó és nem csak a saját népükkel. A demokrácia/nyugat - export kapcsán egy dolog felett elsiklunk mindig. Mert arra vevőnek is kell lennie egy társadalomnak.

Ahol éheznek a demokráciára, a gazdasági fejlődésre, a vállalkozási szabadságra, ott működik és emelkedés lesz. Ahol viszont a lakosság az első adandó alkalommal visszatér "hagyományaihoz" és elkezdi egymást öldökölni, a csajokat kib.szni az iskolából, turbóvallási vagy -nacionalista irányokba fordulni, ott valóban sz.rt se ér.
Sapienti sat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.02.25. 17:11
Az nem kivétel aki egy háborúnak az áldozata.
hanem???

egy háborúban mindig mindenki meghal?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.02.25. 17:32 Nem erről van szó és nem csak a saját népükkel. A demokrácia/nyugat - export kapcsán egy dolog felett elsiklunk mindig. Mert arra vevőnek is kell lennie egy társadalomnak.

Ahol éheznek a demokráciára, a gazdasági fejlődésre, a vállalkozási szabadságra, ott működik és emelkedés lesz. Ahol viszont a lakosság az első adandó alkalommal visszatér "hagyományaihoz" és elkezdi egymást öldökölni, a csajokat kib.szni az iskolából, turbóvallási vagy -nacionalista irányokba fordulni, ott valóban sz.rt se ér.
Nem kérdezték pont úgy meg róla őket, mint az ukránokat se.
Semmit se nyertek vele, viszont túl sokan mindent elvesztettek vele.
Pont úgy ahogy az orosz világot se úgy demokráciat se kenyszeríted másokra.
Ráadasul semmi köze nem volt ehhez.
Mint az iraki mint a mostani geopolitikai döntés volt, amibe az elszenvedők semmi beleszolasa nem volt.
USA egy usabarat állammal akarta atrendezni a Kelet viszonyait, az oroszok is hasonló okokból vágtak ebbe bele.
Nem kell itt semmi magasztos dolgot keresni.
A vita annyi közöttünk, hogy ti úgy gondoljátok hogy egyiknek joga van ehhez és jót akart.
En viszont egyenlőségjelet teszek a kettő köze a fő tényezők tekintetében.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.02.25. 07:58 Ja factcheck.
Azt írta de mégse azt írta, mert mi megmagyarázzuk hogy miért nem azt írta hogy body bags amikor azt írta, hogy body bags.
Ez eddig legszanalmasabb próbálkozása erre ennek a bandának.
Na mész harcos helyettük a body bagbe?
Tetszik vagy se, factcheck az OK. A bodybag-es mondatban nem az szerepel, amit a Kreml hasznosidiótái szeretnének belelátni. 😎
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: theHassan »

TotoHU írta: 2023.02.25. 15:30 Láttam a tiltást a modi topikban w Bandera név miatt.
Mégis, ki volt ez az ember valójában?
Én egy cikket találtam gyorsan róla (alább), ez alapján a nácik és az oroszok is üldözték: a németek letartóztatták és koncentrációs táborba zárták Bandera egész kormányát, majd a ruszkik ölték meg 1959-ben.

A magyar történelemből kiindulva, akit mindkét szélsőség üldözött, az valószínűleg nagyon rendben volt
Az hogy az oroszok állítanak róla valamit, attól az egész csak gyanús lesz és sanszos hogy éppen az ellenkezője igaz mint amit az orosz propaganda állít.


https://www.google.com/amp/s/www.portfo ... 6999%3famp
Jobboldali nacionalista politikus-szerűség. Ukrán nemzetiségű volt, de sose volt állampolgár. Erőszakos típus, a 30-as években halálra ítélték egy lengyel miniszter meggyilkolása miatt (kegyelemből életfogyt.). 39-ben megpattant a börtönből. 41-ben ő írta azt a proklamációt, ami a SZU-tól független ukrán államot kikiáltotta. Ezt a korabeli Németország mellé elköteleződve gondolta (sok más lehetősége nem volt...). A németek meg nem így gondolták, Gestapo lett a vége.
A háború után Ny-Németországba ment, folytatta az antikommunista vonalat, amíg meg nem mérgezték.

A szervezetéhez (OUN-B, katonai szárnya az UPA) kötődnek lengyel- és zsidóellenes pogromok.
TomRed
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.11.23. 17:34

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TomRed »

aksurv írta: 2023.02.24. 17:59 Vagy megint arrébb megy a lengyel határ amekkora balfaszok a lengyelek.
Ezt a határ dolgot hogyan kellene elképzelni?

Mivel a lengyel határ csakis kelet felé tudhat elmozdulni jelen állás szerint. Mondjuk úgy, hogy a híres königsbergi hidak visszakapják a történelmi nevüket.

Lengyelország a NATO tagja. Azt még a Putyinnál is hülyébb orosz szélsőséges nacionalisták sem mernék megkockáztatni, hogy a NATO-val közvetlen összetűzésbe kerüljenek.

Másrészt a közeljövőben Európa egyik legerősebb hadseregével fog rendelkezni Magyarország korábbi szövetségese.

10 milliárd dollárért ad el fegyvereket Lengyelországnak az amerikai kormány

Újabb K9 dél-koreai önjáró lövegeket kapott Lengyelország
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.02.25. 18:23 Tetszik vagy se, factcheck az OK. A bodybag-es mondatban nem az szerepel, amit a Kreml hasznosidiótái szeretnének belelátni. 😎
A mondatnak pontosan az jelentese ami.
A kelet európaiak jók ágyútolteleknek.
Az összes többi amit telex írt róla a szar ide-oda kenegetese.
A pofátlanság teteje az egész.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.02.25. 15:46 Nem vált be a Terminátor.. :?
https://index.hu/kulfold/2023/02/25/hab ... s-tamadas/
Valszeg még korai megmondani. Szakértőt sajnos mindenre lehet találni, és annak az ellenkezőjére is - adatunk pedig nincs. Pont annyira nem temetném még a Terminátort, mint ahogy nem is estem hasra az aksurv által belinkelt reklám videóról. Végignéztem, és végighallgattam az orosz narrációt. klasszikus propaganda videó, Blikk-szintű nyelvezettel: “cafatokra tépi az ukrofasisztákat”, a “a nacionalisták futásnak erednek már s hangjától is”, “a banditák teste a levegőbe repül”, és hasonló bullshit. :mrgreen: Esküszöm, hogy a szovjetúnióban jobban csinálták. Mindezt az erdőben, nem városban. Semmi olyat nem hallottam, amit ugyanabban a helyzetben a tüzérség ne oldana meg jobban, mindenféle csodafegyver nélkül. Mindez, amit mondanak, csak az index által idézett orosz szakértőt erősíti.

Egy érdemi dolgot viszont mondott a narrátor. A Terminátor puszta jelenléte nagymértékben növeli az orosz katonák harci kedvet, morálját. Ezt nincs okunk nem elhinni, és a hatást nem becsülném le. Kimegy, kicsit lövöldözik sz erdő felé, és lejelentik, hogy egy fészeknyi Bandera megsemmisítse.

Ha igaz, ha nem, attól még működhet. Amekkora lúzerkedés közepedte kell harcolniuk az orosz katonáknak - inkompetens parancsnokok, akadozó ellátmány, megkérdőjelezhető legitimitás - elkell VALAMI csoda, amiben hinniük kell. Ha van remény, van mire büszkének kenni, az igenis számít IMHO.

Nem tud nem eszembe jutni, hogy a náci Németországban is mekkora hangsúlyt helyeztek a Wunderwaffekra, főleg a háború vége felé. Ha csak annyit elértek el vele a ruszkik, hogy elismerően suttognak a tanulatlan bakák, akkor megértheti még úgy is, hogy a lényegét tekintve nem nagy wow.

Az idő majd megmutatja.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TomRed írta: 2023.02.25. 19:42 Ezt a határ dolgot hogyan kellene elképzelni?

Mivel a lengyel határ csakis kelet felé tudhat elmozdulni jelen állás szerint. Mondjuk úgy, hogy a híres königsbergi hidak visszakapják a történelmi nevüket.

Lengyelország a NATO tagja. Azt még a Putyinnál is hülyébb orosz szélsőséges nacionalisták sem mernék megkockáztatni, hogy a NATO-val közvetlen összetűzésbe kerüljenek.

Másrészt a közeljövőben Európa egyik legerősebb hadseregével fog rendelkezni Magyarország korábbi szövetségese.

10 milliárd dollárért ad el fegyvereket Lengyelországnak az amerikai kormány

Újabb K9 dél-koreai önjáró lövegeket kapott Lengyelország
A határ az úgy tud elmozdulni ahogy eddig mindig.
Vereséggel.
Pontosan akkora a nyugati arc amekkora a Barbarossa idején volt. Utólag könnyű okos lenni de a németek úgy vágtak bele a keleti hadjáratba hogy hetek alatt lerendeztek azt a két országot amikkel 20 évvel előtte sok évig álló háborút vívtak.
Ráadasul a NATO jelenleg az Usa. A teljes nyugat európai hadszíntéren az usa nélkül a folyók lennének a legnagyobb gond mondjuk e egy milliós felszivott orosz haderőnek.
Konkrétan nincs ágyú lőszer.
Ami különbség még a 2 vhhoz hogy akkor az oroszoknak nem volt egyedül annyi atomfegyvere, mint a nyugatnak most együtt.
Ha hagyományos háborút néznénk felek szempontjából akkor sikerült szépen Kínát mögéjük belökni.
Esély nincs egy orosz kínai iráni szövetséget legyozni olyan országoknak amelyekben filmet lehet csinálni 19 halott katonabol.
Jelenleg napi 200-500 ember hal mind a két oldalon.
Egy közvetlen NATO orosz háború ezres tízezres nagyságrend lenne.
Add be nyugati vegan anyukáknak hogy egy szem pici aranybogar kisfia dögre lőve kitrancsirozva végzi egy olyan országban aminek a háború előtt még letezeserol se tudott.
A nagyjából 5-10 év technológiai fölényen kívül mindenben erőforrásban, ember, energia, gyártó kapacitás, nyersanyagok tekintetében el vagyunk maradna tőlük.
A 2 vhban a nyugat mögött volt a világ legnagyobb gyarmatbirodalmai. Pl. britek minden gond nélkül 3 millió ember halálra tudtak éhezteni Bengálban, mert egyszerűen elvették a kajájukat az anyaország céljaira. Ez már nem áll rendelkezésre.
Most azok a gyarmatok semlegesek vagy ami rosszabb kínai, orosz szövetséges.
Kurvára visszakéne venni az arcbol és valami megoldást keresni, mert a világ legnagyobb rabaszása lesz a dologból.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.02.25. 21:03 Valszeg még korai megmondani. Szakértőt sajnos mindenre lehet találni, és annak az ellenkezőjére is - adatunk pedig nincs. Pont annyira nem temetném még a Terminátort, mint ahogy nem is estem hasra az aksurv által belinkelt reklám videóról. Végignéztem, és végighallgattam az orosz narrációt. klasszikus propaganda videó, Blikk-szintű nyelvezettel: “cafatokra tépi az ukrofasisztákat”, a “a nacionalisták futásnak erednek már s hangjától is”, “a banditák teste a levegőbe repül”, és hasonló bullshit. :mrgreen: Esküszöm, hogy a szovjetúnióban jobban csinálták. Mindezt az erdőben, nem városban. Semmi olyat nem hallottam, amit ugyanabban a helyzetben a tüzérség ne oldana meg jobban, mindenféle csodafegyver nélkül. Mindez, amit mondanak, csak az index által idézett orosz szakértőt erősíti.

Egy érdemi dolgot viszont mondott a narrátor. A Terminátor puszta jelenléte nagymértékben növeli az orosz katonák harci kedvet, morálját. Ezt nincs okunk nem elhinni, és a hatást nem becsülném le. Kimegy, kicsit lövöldözik sz erdő felé, és lejelentik, hogy egy fészeknyi Bandera megsemmisítse.

Ha igaz, ha nem, attól még működhet. Amekkora lúzerkedés közepedte kell harcolniuk az orosz katonáknak - inkompetens parancsnokok, akadozó ellátmány, megkérdőjelezhető legitimitás - elkell VALAMI csoda, amiben hinniük kell. Ha van remény, van mire büszkének kenni, az igenis számít IMHO.

Nem tud nem eszembe jutni, hogy a náci Németországban is mekkora hangsúlyt helyeztek a Wunderwaffekra, főleg a háború vége felé. Ha csak annyit elértek el vele a ruszkik, hogy elismerően suttognak a tanulatlan bakák, akkor megértheti még úgy is, hogy a lényegét tekintve nem nagy wow.

Az idő majd megmutatja.
Fogalmam sem volt arról, hogy mit mondott a videó még arról se hogy propaganda volt.
Azért tettem be, mert egy videóban mutatta be a jelenlegi alkalmazást. Drón+terminator+tank+gyalogság.
Ami lemaradt róla az a tüzérségi támogatás.
A tüzérség viszont nem tud területeket elfoglalni, valakinek be kell mennie és el kell foglalni. Akkor pedig nem mindegy mekkora tűzerő támogatja.
A fegyverrol pedig annyit, hogy a harkovi győzelem kis létszámú mozgékony egységek harca volt.
Nagyjából el lehet képzelni, hogy a a technicalokbol és egy darab tankbol álló egységeknek mennyi esélye lett volna, ha a védelemben lett volna pár dronos felderítessel rendelkező T modell. Cafatokra lőttek volna őket.
A morálról.
Vajon hány nyugati egység lenne képes harcolni olyan körülmények között és olyan veszteségekkel, a világ legjobban megerősített helyei ellen mint az oroszok?
Ha valóban gond lenne morállal arról tudnánk.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.02.25. 18:22 Nem kérdezték pont úgy meg róla őket, mint az ukránokat se.
Semmit se nyertek vele, viszont túl sokan mindent elvesztettek vele.
Pont úgy ahogy az orosz világot se úgy demokráciat se kenyszeríted másokra.
Ráadasul semmi köze nem volt ehhez.
Mint az iraki mint a mostani geopolitikai döntés volt, amibe az elszenvedők semmi beleszolasa nem volt.
USA egy usabarat állammal akarta atrendezni a Kelet viszonyait, az oroszok is hasonló okokból vágtak ebbe bele.
Nem kell itt semmi magasztos dolgot keresni.
A vita annyi közöttünk, hogy ti úgy gondoljátok hogy egyiknek joga van ehhez és jót akart.
En viszont egyenlőségjelet teszek a kettő köze a fő tényezők tekintetében.
Szerintem majdnem mindenről ebből másokkal vitatkozol, nem velem. A magam részéről csak azt a - talán tegnapi - gondolatot fűztem tovább, hogy miért mindig azokkal az országokkal érvelünk, ahol a nyugati modell és a piacgazdasàg működik.

Te oda teszel egyenlőségjelet, ahova jólesik. Én oda nem teszek, hogy a világ melyik felén jobb élni. Szép vagy nem, de a többit én lesz.rom, jól akarok élni, a gyerekeimnek is ezt kívánom.

A kinek mihez van joga és ki mit csinált a múltban kérdéseket többen nálam felkészültebben meg tudják veled beszélni.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.02.25. 23:17 Szerintem majdnem mindenről ebből másokkal vitatkozol, nem velem. A magam részéről csak azt a - talán tegnapi - gondolatot fűztem tovább, hogy miért mindig azokkal az országokkal érvelünk, ahol a nyugati modell és a piacgazdasàg működik.

Te oda teszel egyenlőségjelet, ahova jólesik. Én oda nem teszek, hogy a világ melyik felén jobb élni. Szép vagy nem, de a többit én lesz.rom, jól akarok élni, a gyerekeimnek is ezt kívánom.

A kinek mihez van joga és ki mit csinált a múltban kérdéseket többen nálam felkészültebben meg tudják veled beszélni.
Az hogy a nyugat minden világok legjobbika megint egy erős tévkepzet.
Szerinted egy szaudinak rossz a saját országában élni?
Meg vagytok győződve hogy ez legjobb és mindenki így akar élni. A jólét az ok az senkinek nincs ellenére.
A nyugat értékei viszont a Föld jelentős részén az emberek által gyakorolt erkölcs és szokások szerint haram ami pokolra juttatja őket ezért zsigeri szintű az elutasítás. Pontosan ezért reménytelen az integrációjuk, mert ahhoz szó szoros értelmében minden el kéne vetniuk ami érték számukra. .
Ezért omlott össze két nap alatt a nyugat által összetakolt Afganisztán, mert az afgánok egyszerűen nem akartak úgy élni.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.02.25. 23:48 Az hogy a nyugat minden világok legjobbika megint egy erős tévkepzet.
Szerinted egy szaudinak rossz a saját országában élni?
OFF

statisztikailag nem releváns egy db példa:
dubai reptér
várom a gépemet
ülök
előttem összefut két helyi párocska
a két srác a lehető legnagyobb természetességgel viseli a trendi nyugati göncöket
az egyik csajszin is tapasznaci, bézbólsityak
a másik meg tetőtől talpig tradícionális feketében
harsány beszélgetés/örömködés
két csajszi el, majd kisvártatva jönnek vissza mindketten nagyon divatosan nyugatiasan öltözve
feltételezem, hgy a beszélgetés korábban arról szólhatott, hogy a reptér már nemzetközi terület, és ide már nem vonatkoznak a helyi hülye öltözködési előírások

ők láthatóan kifejezetten élvezték, hogy végre nyugatiasodhatnak
(a fiúk is, nemcsak a lányok)

ON
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.02.25. 23:48 Az hogy a nyugat minden világok legjobbika megint egy erős tévkepzet.
Szerinted egy szaudinak rossz a saját országában élni?
Elég sokan érzik úgy hogy rossz.
Pár eve az ott dolgozó exemet látogattam meg Bahreinben,l az egyik este egy hazibuliban voltunk ahol elfogyott a pia. Egy lengyel sráccal indultunk az ország 3 alkohol boltjának egyike felé, muzulmán ország révén máshol nem lehetett alkoholt kapni.
Amire nem gondoltunk az az volt, hogy péntek este az egész belvárosban rohadt nagy dugót okoztak a szaúdiak, akik a pia boltokba igyekeztek és csak ezért jöttek át a szomszédos Bahreinbe.
A bolt előtt óriási tömeg tolongott, mind csupa szaúdi akik piát akartak venni. A boltba biztonságiak segítségével jutottam be, mert a nem muszlimok elsőbbséget elveztek az alkohol vásárlás során.
Mindegyik szaúdi nyugati ruhában volt, egyik se az otthon kötelező fehér pizsama + abrosz kombót viselte.

Na, ennyire imádnak otthon élni a hagyományos értékeik között azok is. Attól még hogy aranykalitka, csak kalitka.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

A morálról.
Vajon hány nyugati egység lenne képes harcolni olyan körülmények között és olyan veszteségekkel, a világ legjobban megerősített helyei ellen mint az oroszok?
Ha valóban gond lenne morállal arról tudnánk.
[/quote]

Tudunk róla. Gond van.
Válasz küldése