Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Lezárt
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

AndyA írta: 2023.08.08. 19:27 Szerintem ezen a héten már pont vannak, az előző két hétben voltak szabin, 4-ig, nem?
Nem, ezen a héten még szabi van, 14-én hétfőn indulnak újra.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

torokb írta: 2023.08.08. 18:07 Az őszre várható muzeális Pitbull-23M csőtorkolati energiáját a gyár 180-200 J-ra jelezte. Reális ez, lemértétek a gyárban?
Másik kérdésem: a csőkaliber nagyobb lesz, vagy marad az, ami a Pitbull-19M-nél van? Tudom-e majd benne használni a 12,7 mm (.50-es) Razor Gun kemény gumigolyókat, amik a Pitbull-19M-nél optimálisak?
A 180-200 J reális, mért érték, a hosszabb csövű változatból, 15-ös gumival és normál Geco-Ruag riasztóval. A rövidebb csövűvel 160 J-t mértek.

A cső marad 12-es, töksima, tehát a 12,7-hez is jó lesz.

Hogy őszre várható... na az bizonytalan. Olyan szinten nulla a kereslet, hogy lehet hogy semmi új típus nem indul el.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Thomaster írta: 2023.08.08. 20:18 A 180-200 J reális, mért érték, a hosszabb csövű változatból, 15-ös gumival és normál Geco-Ruag riasztóval. A rövidebb csövűvel 160 J-t mértek.

A cső marad 12-es, töksima, tehát a 12,7-hez is jó lesz.

Hogy őszre várható... na az bizonytalan. Olyan szinten nulla a kereslet, hogy lehet hogy semmi új típus nem indul el.
Megkérdezhetem, hogy mit sejtesz a “nulla kereslet” mögött? A nagy betiltósdi előtti hajrá kannibalizálta a mostani keresletet, vagy mást (pl gazdasági okok, nincs pénze az embereknek)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2023.08.08. 21:02 Megkérdezhetem, hogy mit sejtesz a “nulla kereslet” mögött? A nagy betiltósdi előtti hajrá kannibalizálta a mostani keresletet, vagy mást (pl gazdasági okok, nincs pénze az embereknek)
Szerintem jelenleg mindkettő.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: torokb »

Thomaster írta: 2023.08.08. 17:40 A gáz-riasztó Onesták átömlőfurata 7 mm, a muzeálisoké 4 mm.

Amikor hosszas pereskedés után az Onesták is lehettek gáz-riasztók, akkor került a csövükbe az akasztó púp, és lett az átömlőfurat 7 mm-es. Akkor senki se mérte le, hogy ettől az ereje kb. 60J-ra esett vissza. Ez egyszer valahogy kiderült, akkor a gyár úgy orvosolta, hogy a lövedékkamrákat mélyebbre fúrta, megszüntetve ezzel a lövedék mögötti gáz tágulási teret. A már kint levő g-r Onesták dobjait meg vissza lehetett vinni (szerintem máig is, csak ne most, mert nyári leállás van), és pár perc alatt elvégezték a felfúrást.
Akkor lehet, hogy az én Onestám (Onesta-20M, gyári szám: 107) is csak 60 J-t tud?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

torokb írta: 2023.08.08. 22:50 Akkor lehet, hogy az én Onestám (Onesta-20M, gyári szám: 107) is csak 60 J-t tud?
Ez valószínűleg még az első generációs gáz-riasztó Onestákra vonatkozott.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Petya357 írta: 2023.08.08. 21:02 Megkérdezhetem, hogy mit sejtesz a “nulla kereslet” mögött? A nagy betiltósdi előtti hajrá kannibalizálta a mostani keresletet, vagy mást (pl gazdasági okok, nincs pénze az embereknek)
Szerintem az is benne van, hogy már csak muzeálisban mehet a gumis.
Sapienti sat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

torokb írta: 2023.08.08. 22:50 Akkor lehet, hogy az én Onestám (Onesta-20M, gyári szám: 107) is csak 60 J-t tud?
Nem, az Onesta 20-M rövidebb dobjában sose volt gáz tágulási tér, mindig is tudta a 100+ Joule-t.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Kojak írta: 2023.08.08. 21:06 Szerintem jelenleg mindkettő.
+ nyár van.
Mindenki vár valamit...
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Petya357 írta: 2023.08.08. 13:21 +1

Szerencsére létezik számos alternatíva. Van (sokkal) szebb , tuningolhatóbb, többlővetübb, taktikaibb, vadásziasabb - minden, ami szem-szájnak ingere, legalább 3 gyártótól.

A termék pontosan annyit ér, amennyit kifizetnek érte az emberek.

Kifejezetten sok kifogásom van a gyártóval kapcsolatban, de speciel a fizetésedről aztán pláne nem a Keserű művek tehetnek.
Kérlek, mondd el légyszíves ki az a 3 gyártó akiknél lehet, ettől "(sokkal) szebb , tuningolhatóbb, többlővetübb, taktikaibb, vadásziasabb" otthonvédelmis gumis fegyót venni? Nagyon kíváncsi volnék...

Pont ez a bajom, hogy nincs a HD-22-Mtől jelenleg szebb , tuningolhatóbb, többlővetübb, taktikaibb, vadásziasabb, jobb gumis otthonvédelmis fegyó a piacon csak ő. Vagyis szebb meg minőségiebben összeszerelt biztos van de, hogy többlövetűbb és jobb nincs az egészen biztos.

(És ezeket nem kötekedésképpen írtam, hanem tényként. Mielőtt vki félreértene bármit)
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Petya357 írta: 2023.08.07. 23:52 :evil:

Ez ilyen. Ronda, de megbízhatóan működik mindegyik példány , amivel találkoztam.

Lőttél vele? Az igazán fontos, hogy a) ha elsütöd, mindig durran-e, és b) el tudsz e találni vele egy mellalakot 8 méterről. Ha mindkettőre “igen” a válasz, akkor jók vagyunk - a többit sajnos el kell engedni. Ennyi pénzért ezt lehet esztétikumban.
Nem még nem lőttem vele, mert gondolkodom, hogy vigyem-e vissza cserére. Csak ugye vidékiként ezt elég nehéz megoldani...
Hétfőn megyek majd fel Pestre addig kell eldöntenem, hogy van-e ettől jobban összeszerelt-e vagy sem, bár ahogy elnéztem a válaszokat sajnos nem jellemző...
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Thomaster írta: 2023.08.06. 23:44 Szia, igen, ezek a lazaságok a konstrukció sajátosságai. A megbízható működést nem befolyásolják, illetve de: elősegítik.

Jó, a ferde célgömb az nem... azt meg lehet próbálni kalapáccsal helyre kocogtatni, de csak miután lőttél vele egy párat, hogy amúgy a te kezedben merre hord a fegyver.

Az előágy jobbra-balra lötyögése is szükségszerű, hogy ne feszüljön be a szerkezet a legkisebb kosztól is. Persze lehetne gyártani precíziós illesztéssel, de akkor először is kétszer ennyibe kerülne, másodszor is tényleg befeszülne a legkisebb kosztól is.

A kivehető válltámasz lötyögése is a kényelmesen szerelhető illesztésnek köszönhető. Vállba szorítva kellően stabil.

Amúgy, voltál katona? Volt a kezedben valamilyen Kalasnyikov típus? Megrázod, zörög. Cserébe a sáros pocsolyába ejtve és felkapva is működik.
Értem, köszi a válaszokat valószínű, hogy akkor nem érdemes cseréltetnem. De azért még átgondolom.
Katona nem voltam ugyan, nem is szeretnék soha (legalábbis jelen állapotban), de járok időnként lőtérre, ahol volt szerencsém többször is lőni vz. 58-al, annál nem tapasztaltam ilyen AK-kra és hadipuskákra jellemző klasszikus lötyögéseket, stb.-ket. Persze lehet, hogy csak azzal a fegyverrel volt szerencsém, lehet mindenhol máshol kifognék olyanokat amikre pont ezek a jellemzőek, nem tudom...
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

És mielőtt vki beszólogatna tudom, hogy a vz. 58 egyáltalán nem AK rendszerű stb...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zsotrám írta: 2023.08.09. 11:07 Nem még nem lőttem vele, mert gondolkodom, hogy vigyem-e vissza cserére. Csak ugye vidékiként ezt elég nehéz megoldani...
Hétfőn megyek majd fel Pestre addig kell eldöntenem, hogy van-e ettől jobban összeszerelt-e vagy sem, bár ahogy elnéztem a válaszokat sajnos nem jellemző...
Szia!
A HD-21M (-22M) egy célszerszám.
Az a feladata, hogy gyorsan, megbízhatóan mellbe tudd vele lőni a támadót, 6 (7) db mellkashorpasztó-bordarepesztő 19,3mm/140 Joule gumigolyóval.

Nem feladata hogy szép legyen (bár nekem tetszik a funkcionális, nyers kinézete), hogy svájci óraként működjön (viszont megbízható, elnyűhetetlen), nincs diófa agyazása, vadászias vésetű baszkül, bordűr, stb.

Javaslatom: próbáld ki.
Ha jól működik, használd otthonvédelemre egészséggel!

A szereléksínre lámpát/lézert érdemes még pluszban tenni.
20230809_120552.jpg
20230809_120345.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

WildBear23 írta: 2023.08.09. 11:55 Szia!
A HD-21M (-22M) egy célszerszám.
Az a feladata, hogy gyorsan, megbízhatóan mellbe tudd vele lőni a támadót, 6 (7) db mellkashorpasztó-bordarepesztő 19,3mm/140 Joule gumigolyóval.

Nem feladata hogy szép legyen (bár nekem tetszik a funkcionális, nyers kinézete), hogy svájci óraként működjön (viszont megbízható, elnyűhetetlen), nincs diófa agyazása, vadászias vésetű baszkül, bordűr, stb.

Javaslatom: próbáld ki.
Ha jól működik, használd otthonvédelemre egészséggel!

A szereléksínre lámpát/lézert érdemes még pluszban tenni.
20230809_120552.jpg
20230809_120345.jpg
Helló! Köszi válaszod! HIszek ebben a fegyverben. Tényleg egyértelműen a legjobb otthonvédelmis konstrukció jelenleg a piacon.
Viszont nem merem használni, mivel akkor nem cseréltethetem ki Hétfőn. Bár nagyon erősen gondolkozom a megtartásán.
Csak tényleg egyszerűen a cső végén a célzóka olyan mintha ferde lenne, néhol (ezt most vettem észre) meg olyan mintha rozsdás lenne a fegyver. A lötyögések már tényleg a legkevesebb azt elfogadtam, hogy ilyen, de ez a 2 dolog nagyon nem tetszik.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zsotrám írta: 2023.08.09. 12:36 Helló! Köszi válaszod! HIszek ebben a fegyverben. Tényleg egyértelműen a legjobb otthonvédelmis konstrukció jelenleg a piacon.
Viszont nem merem használni, mivel akkor nem cseréltethetem ki Hétfőn. Bár nagyon erősen gondolkozom a megtartásán.
Csak tényleg egyszerűen a cső végén a célzóka olyan mintha ferde lenne, néhol (ezt most vettem észre) meg olyan mintha rozsdás lenne a fegyver. A lötyögések már tényleg a legkevesebb azt elfogadtam, hogy ilyen, de ez a 2 dolog nagyon nem tetszik.
Nézd, szerintem nem fogják kicserélni.
Kipróbálják, hogy működik-e, szinte biztos hogy igen, innentől kezdve azért, mert nem tetszik rajta valami, nem cserélik ki. Személyesen vetted, ugye? Megnézted vásárlás előtt, nem?

De nem vagyok Keserű Művek, nem tudok a helyükben nyilatkozni.

Egy baráti tanács: tudom, hogy ilyenkor elindul a vezérhangya, keresi az ember a hibákat, mert úgy érzi hogy rosszul választott. Nem érdemes "nagyítózni". Ez nem egy ékszer, vagy vitrinfegyver, hanem funkcionális eszköz, mint egy kalapács vagy egy véső.
Ha rendeltetésszerűen használni szeretnéd (otthonvédelemre), akkor úgyis el kell lőnöd vele néhány tárral, hogy stresszhelyzetben ne legyen user error (pl short stroke).
Akkor meg úgyis karcolódik, kopik, stb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Zsotrám írta: 2023.08.09. 12:36 Helló! Köszi válaszod! HIszek ebben a fegyverben. Tényleg egyértelműen a legjobb otthonvédelmis konstrukció jelenleg a piacon.
Viszont nem merem használni, mivel akkor nem cseréltethetem ki Hétfőn. Bár nagyon erősen gondolkozom a megtartásán.
Csak tényleg egyszerűen a cső végén a célzóka olyan mintha ferde lenne, néhol (ezt most vettem észre) meg olyan mintha rozsdás lenne a fegyver. A lötyögések már tényleg a legkevesebb azt elfogadtam, hogy ilyen, de ez a 2 dolog nagyon nem tetszik.
Csöndben mosolygok :-)

"...a cső végén a célzóka olyan mintha ferde lenne" - mintha... hú de ferde lehet :-)

"...néhol (ezt most vettem észre) meg olyan mintha rozsdás lenne a fegyver" - mintha No.2... olajozd le oszt jóvanazúgy. Ahogy WildBear is írta, a használattól úgyis kopni fog, és attól is csak autentikusabb lesz.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: torokb »

Thomaster írta: 2023.08.09. 17:12 Csöndben mosolygok :-)

"...a cső végén a célzóka olyan mintha ferde lenne" - mintha... hú de ferde lehet :-)

"...néhol (ezt most vettem észre) meg olyan mintha rozsdás lenne a fegyver" - mintha No.2... olajozd le oszt jóvanazúgy. Ahogy WildBear is írta, a használattól úgyis kopni fog, és attól is csak autentikusabb lesz.
"Csak tényleg egyszerűen a cső végén a célzóka olyan mintha ferde lenne"...Ha teszel a szereléksínre fegyverlámpát és lézert, soha nem lesz szükséged a cső végén a "ferde" célzókára.
Én is azt javaslom, próbáld ki és meg fogod szeretni.
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Arh »

Zsotrám írta: 2023.08.09. 12:36 Helló! Köszi válaszod! HIszek ebben a fegyverben. Tényleg egyértelműen a legjobb otthonvédelmis konstrukció jelenleg a piacon.
Viszont nem merem használni, mivel akkor nem cseréltethetem ki Hétfőn. Bár nagyon erősen gondolkozom a megtartásán.
Csak tényleg egyszerűen a cső végén a célzóka olyan mintha ferde lenne, néhol (ezt most vettem észre) meg olyan mintha rozsdás lenne a fegyver. A lötyögések már tényleg a legkevesebb azt elfogadtam, hogy ilyen, de ez a 2 dolog nagyon nem tetszik.
Nekem régen volt még a kockaforma hd, a célozhatósàgàt én egy màsfélliteres vizespalackkal teszteltem öt méterről kényelmesen, összrendezett irànyzékkal. Tízből tíz megvolt, nàlam àtment a vizsgàn a pontossàga, emberalaknak akàrmennyire kapkodva lőttem, sose ment mellé. Próbàld ki ilyen körülmények között, egyébként meg fegyverlàmpa nagyon javasolt, én a cső alà raknàm, úgy a biztos, szűkre vett fókusszal.
Vaaaagy ha van lézeres szinteződ, akkor azzal meg lehet nézni, làsd az íjàszos topikban Herr Schmidt okulàréjàt. (Airsoft shotgunra is bevàlt a módszer.)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Zsotrám írta: 2023.08.09. 11:04 Kérlek, mondd el légyszíves ki az a 3 gyártó akiknél lehet, ettől "(sokkal) szebb , tuningolhatóbb, többlővetübb, taktikaibb, vadásziasabb" otthonvédelmis gumis fegyót venni? Nagyon kíváncsi volnék...

Pont ez a bajom, hogy nincs a HD-22-Mtől jelenleg szebb , tuningolhatóbb, többlővetübb, taktikaibb, vadásziasabb, jobb gumis otthonvédelmis fegyó a piacon csak ő. Vagyis szebb meg minőségiebben összeszerelt biztos van de, hogy többlövetűbb és jobb nincs az egészen biztos.

(És ezeket nem kötekedésképpen írtam, hanem tényként. Mielőtt vki félreértene bármit)
Akkor nézzük.

A KMen kívül otthonvédelemre alkalmas puskákat gyárt az Atlas/Globserver, és a Farkas Arms. Ez tény.

A Zalán nem többlövetübb - na jó ezt benéztem, a 22M kettővel többet tud. esztétikailag magasabb szintet képvisel (mondjuk ezt nem nehéz… :mrgreen: ) - ez nem tény, csak vélemény, viszont elég sokan gondolják így.

A duplacsövű éleskonverziók határozottan “vadásziasabbak”, a duplacsövű tömködősek pedig tuningolhatóbbak. A Farkas Arms egyes példányai talán túlságosan is… Ezek is hard tények.

A Zalánból létezik gyárilag taktikális kinézetű, még bohóckodni sem kell az airsoft kiegészítőkkel. Ez is tény.

Ja hogy ezt mindezt egyszerre szeretnéd? Akkor el kehet kezdeni gyűjteni a papírokat egy (itt off topic) éles, engedélyköteles AKra ;)

A witzet félretéve. A ronda vízvezetékcső - HD2xM széria - valóban jelenleg a piacon elérhető legjobb nemhalálos kompromisszum otthonvédelemre. Sajnos nem csak a “legjobb”, hanem a “kompromisszum” is benne van a mondatban… Ez ilyen.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"A Zalán nem többlövetübb - na jó ezt benéztem, a 22M kettővel többet tud"


Zalán: 12 (ha fullra töltve sincs akadály)
HD-22M: 16 (tehát +4)
Taktikai Zalán: 8 (azaz pont a fele a HD-22M-nek)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.08.10. 07:19 "A Zalán nem többlövetübb - na jó ezt benéztem, a 22M kettővel többet tud"


Zalán: 12 (ha fullra töltve sincs akadály)
HD-22M: 16 (tehát +4)
Taktikai Zalán: 8 (azaz pont a fele a HD-22M-nek)
Köszönöm a helyesbítést. A lényeg - szerencsére van minden is, ha más szempontok a fontosak, akkor mást kell venni, ennyi.

Nekem például hót felesleges 16 lövés, boldog vagyok a HD21M 8-as dobkapacitásával és mobilitásával. Az, hogy csúnya, és olcsónak néz ki, az nem érdekel. A HD22M nekem speciel túl nagy, és kényelmetlen. Viszont nem az a megoldás, hogy megveszem, és elkezdem leszólni, hanem kézbe fogom, megnézem, és ha nem tetszik, veszek másikat.

Ha valaki valóban szép, esztétikus fegyvernek látszó tárgyat szeretne, arra sajnos alkalmatlan a teljes HD széria - sokkal jobban jár egy éleskoverzióval. Mindig az a kérdés - mire kell? Mert ha nem ugyanarra, mint WildBear23-nak, vagy Petya357-nek, akkor nem biztos hogy ugyanaz a válasz. Erre szerettem volna rávilágítani, amikor felsoroltam az opciókat.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Még annyi kiegészítés, hogy a HD-22M-en gyárilag két szereléksín van, tehát a lámpa és lézer nem zárja ki egymást.👍😉
Screenshot_20230810-211030_Gallery.jpg
Valamint kezeli a 16-os, 8-as és 7-es dobokat is.

Szerintem ami elméletileg kihozható ebből a kategóriából, azt kihozták.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Érdekes......
Csatolmányok
Screenshot_20230811-120121.png
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

RatRace írta: 2023.08.11. 12:49Érdekes......
Máshol ez éles sörétes:
https://sportwaffen-selector.com/Langwa ... lescopic_2
arch gnu/linux egyébként
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

waltherlg400 írta: 2023.08.11. 13:29 Máshol ez éles sörétes:
https://sportwaffen-selector.com/Langwa ... lescopic_2
A működésére lennék kiváncsi, és arra, hogyan kerül bele a gumi.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Alumínium töltőpatron (betétcső, vagy nem tudom minek kell nevezni hivatalosan), mint a Godfathernél, megy a tárba. A fegyver eredetileg félautomata, átalakítás után a jobb oldalán lévő felhúzókart kell hátrahúzni, ami az üres töltőpatront üríti, előre magától megy és betölti a következő töltőpatront.
RatRace írta: 2023.08.11. 13:31 A működésére lennék kiváncsi, és arra, hogyan kerül bele a gumi.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2023.08.11. 16:02 Alumínium töltőpatron (betétcső, vagy nem tudom minek kell nevezni hivatalosan), mint a Godfathernél, megy a tárba. A fegyver eredetileg félautomata, átalakítás után a jobb oldalán lévő felhúzókart kell hátrahúzni, ami az üres töltőpatront üríti, előre magától megy és betölti a következő töltőpatront.
Csak feszegetjük azokat a határokat, míg valóság lesz az a pump action "mobil töltényűrös" (leírni is fáj) puska.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2023.08.11. 16:02 Alumínium töltőpatron (betétcső, vagy nem tudom minek kell nevezni hivatalosan), mint a Godfathernél, megy a tárba. A fegyver eredetileg félautomata, átalakítás után a jobb oldalán lévő felhúzókart kell hátrahúzni, ami az üres töltőpatront üríti, előre magától megy és betölti a következő töltőpatront.
Wooow, joo kis tuningalap 8-) :D :lol:

Hany lovetű? Azt nem mondták?:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

6 vagy 7 kb., ha jól emlékszem
vato írta: 2023.08.11. 16:14 Wooow, joo kis tuningalap 8-) :D :lol:

Hany lovetű? Azt nem mondták?:)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

1x eve a loteren ezt mar felvetettem mikor forumtarsak hoztak tesztelni a tegla toltenyurkoteges mittomenmit es tomkodos soreteseket :roll:
akkor azt mondta a "gyarto" hogy olyat biztos nem csinal mert csak es senki se mas sem fog...

Fortitu írta: 2023.08.11. 16:09 Csak feszegetjük azokat a határokat, míg valóság lesz az a pump action "mobil töltényűrös" (leírni is fáj) puska.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

RatRace írta: 2023.08.11. 12:49Érdekes......
Meg az is érdekes, hogy gyakorlatilag ugyanezt (török ismétlő sörétesből betétcsöves gumis muzeális) a Keserű Műveknek nem engedte megcsinálni az MKH. Azért mert csak.

Meg az is érdekes, hogy a gumis betétcső a Művek mintaoltalommal rendelkező megoldása. Mondjuk nem ismerem a mintaoltalom részletes leírását, így lehet hogy az Arme Bt. épp csak annyit változtatott rajta a saját termékén, hogy az úgy már kívül esik a mintaoltalommal védett megoldáson.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: torokb »

WildBear23 írta: 2023.08.10. 21:11 Még annyi kiegészítés, hogy a HD-22M-en gyárilag két szereléksín van, tehát a lámpa és lézer nem zárja ki egymást.👍😉
Screenshot_20230810-211030_Gallery.jpg

Valamint kezeli a 16-os, 8-as és 7-es dobokat is.

Szerintem ami elméletileg kihozható ebből a kategóriából, azt kihozták.
A régebben gyártott HD-21M és HD-22M-en csak 1 szereléksín van oldalt, erre ezt a kombi fegyverlámpát tudom ajánlani:
https://de.aliexpress.com/item/10050038 ... pt=glo2deu
Ez egy rövid fegyverlámpa, a Pitbullokra is felszerelhető.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez azert masik iranyba is igaz, vannak amit masoknak nem vizsgaztatnak le csak a muveknek...
Thomaster írta: 2023.08.11. 17:15 Meg az is érdekes, hogy gyakorlatilag ugyanezt (török ismétlő sörétesből betétcsöves gumis muzeális) a Keserű Műveknek nem engedte megcsinálni az MKH. Azért mert csak.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.08.11. 17:42 ez azert masik iranyba is igaz, vannak amit masoknak nem vizsgaztatnak le csak a muveknek...
Én láttam olyan (itt OFF) gázgéza konverziót, amit valakinek leszemléztek, valakinek meg nem.

Ugyanolyan fegyver, ugyanolyan szlovák átalakítás.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2023.08.11. 16:48 6 vagy 7 kb., ha jól emlékszem
Az nem rossz mar, par tarat plusszban venni kell hozza;)

Gyenge helyretolo rugot bele, kikonnyiteni a zárat, bika patronnal a félautót is tudni fogja😄

(Bár 4 kiloert nem tudom ki fog ilyet venni?!?!)
EDD55E09-3EC8-4249-AE9C-78930A1E1F89.gif
EDD55E09-3EC8-4249-AE9C-78930A1E1F89.gif (323.49 KiB) Megtekintve 10636 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

co2 patronos munkahenger amit a loves impulzusa mukodtet :roll:
vato írta: 2023.08.11. 19:19 Az nem rossz mar, par tarat plusszban venni kell hozza;)

Gyenge helyretolo rugot bele, kikonnyiteni a zárat, bika patronnal a félautót is tudni fogja😄

(Bár 4 kiloert nem tudom ki fog ilyet venni?!?!)

EDD55E09-3EC8-4249-AE9C-78930A1E1F89.gif
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2023.08.11. 19:26 co2 patronos munkahenger amit a loves impulzusa mukodtet :roll:
Akár, meg kapjon akkor egy fullautó sear-t plusz egy 3d csigatárat tervezni sem ártana hozza :D :twisted:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

qqriq írta: 2023.08.11. 19:26 co2 patronos munkahenger amit a loves impulzusa mukodtet :roll:
-OFF-

Már 1993-ban volt CO2 patron mozgatású zárral öntöltő, sőt sorozatlövő is, akkor még nem gumis hanem a kor divatjának megfelelően flóbert. A félautomatának AKSZ-93 volt a típusneve. A flóbert töltényeket adapterhüvelyekben kellett betárazni, ott egyszerűen a kezelhetőbb méret miatt. Ö volt az:
AKSZ-93.png
Úgyhogy ezt se kell már feltalálni, csak átméretezni gumis betétcsőhöz.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2023.08.11. 20:29 -OFF-

Már 1993-ban volt CO2 patron mozgatású zárral öntöltő, sőt sorozatlövő is, akkor még nem gumis hanem a kor divatjának megfelelően flóbert. A félautomatának AKSZ-93 volt a típusneve. A flóbert töltényeket adapterhüvelyekben kellett betárazni, ott egyszerűen a kezelhetőbb méret miatt. Ö volt az:

AKSZ-93.png

Úgyhogy ezt se kell már feltalálni, csak átméretezni gumis betétcsőhöz.
Azt a mindenit, ilyen Mauser C96 stílusú pisztoly is volt? Ez mekkora jól néz már ki, adom!!! :D
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Thomaster írta: 2023.08.11. 17:15 Meg az is érdekes, hogy gyakorlatilag ugyanezt (török ismétlő sörétesből betétcsöves gumis muzeális) a Keserű Műveknek nem engedte megcsinálni az MKH. Azért mert csak.

Meg az is érdekes, hogy a gumis betétcső a Művek mintaoltalommal rendelkező megoldása. Mondjuk nem ismerem a mintaoltalom részletes leírását, így lehet hogy az Arme Bt. épp csak annyit változtatott rajta a saját termékén, hogy az úgy már kívül esik a mintaoltalommal védett megoldáson.
És az MKH-nál ténylegesen ki dönti el azt, hogy mit lehet és mit nem?
Mindenki vár valamit...
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

tornas78 írta: 2023.08.11. 21:21 És az MKH-nál ténylegesen ki dönti el azt, hogy mit lehet és mit nem?
A borìték vastagsága? Természetesen ez csak vicc, kis hazànkban ilyen csak a mesében létezik, ez a hanyatló nyugat ismérve
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Sjani86 írta: 2023.08.12. 07:56 A borìték vastagsága? Természetesen ez csak vicc, kis hazànkban ilyen csak a mesében létezik, ez a hanyatló nyugat ismérve
Ezt nem gondolhatod komolyan.

Mármint hogy az egyszemélyes Arme Bt vastagabbra tudja kitömni a borítékot, mint Bélabá...

Egyébként nem ezen múlik. Az MKH fölött még ott van a BM, és az MKH-sok elég pontosan tudják, hogy mi az amit ha ők átengednek (mert egyébként teljesen megfelel a jogszabály betűjének), akkor másnap betilcsák az egész kategóriát.

Szerintem emiatt az ismétlőgumis miatt napokon belül felelősségre vonások lesznek. És sose fogjuk megtudni, hogy személy szerint ki mit csinált.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2023.08.11. 20:29 -OFF-

Már 1993-ban volt CO2 patron mozgatású zárral öntöltő, sőt sorozatlövő is, akkor még nem gumis hanem a kor divatjának megfelelően flóbert. A félautomatának AKSZ-93 volt a típusneve. A flóbert töltényeket adapterhüvelyekben kellett betárazni, ott egyszerűen a kezelhetőbb méret miatt. Ö volt az:

AKSZ-93.png

Úgyhogy ezt se kell már feltalálni, csak átméretezni gumis betétcsőhöz.
Emlékszem, kb 30 éve készített a Művek sorozatlövő, töltőpatronos Flóbertet.

Ezt a videót érdemes megnézni (sajnos hang nincs):

https://www.dailymotion.com/video/x2wgxgc
20230812_125314.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Thomaster írta: 2023.08.12. 12:00 Szerintem emiatt az ismétlőgumis miatt napokon belül felelősségre vonások lesznek. És sose fogjuk megtudni, hogy személy szerint ki mit csinált.
Maximum ha K.B. kicsapja a balhét miatta... :roll:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

miert tenne? :roll:
Kojak írta: 2023.08.12. 13:49 Maximum ha K.B. kicsapja a balhét miatta... :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.08.12. 15:06 miert tenne? :roll:
Úgy tudom, a Műveknek van a betétcsöves muzeális gumilövedékes fegyverre érvényes használati mintaoltalma.

Ha a mintaoltalom igénypontjai alá eső műszaki megoldást használ valaki anélkül, hogy a szabadalmastól erre engedélyt (licenciát) kapott volna, akkor szabadalom/találmánybitorlást követ el, ami ellen a szabadalmas jogilag felléphet, és kártérítésre tarthat igényt.

Voltam ilyen ügyben mindkét oldalon.😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

qqriq írta: 2023.08.12. 15:06 miert tenne? :roll:
Egyrészt az MKH-ra azért, mert 3 éve, amikor a Godfather 19-M megjelent, akkor ő is akart csinálni török pump-action sörétesből gumist, és neki nem engedték.

Másrészt az Arme Bt-re azért, mert a gumis betétcsőre mintaoltalma van. Ezügyben már meg is tette a jogi lépéseket.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Thomaster írta: 2023.08.12. 16:32 Egyrészt az MKH-ra azért, mert 3 éve, amikor a Godfather 19-M megjelent, akkor ő is akart csinálni török pump-action sörétesből gumist, és neki nem engedték.
Azért egy olyanra elég erősen vevő lennék... :D
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.08.12. 15:54 Úgy tudom, a Műveknek van a betétcsöves muzeális gumilövedékes fegyverre érvényes használati mintaoltalma.

Ha a mintaoltalom igénypontjai alá eső műszaki megoldást használ valaki anélkül, hogy a szabadalmastól erre engedélyt (licenciát) kapott volna, akkor szabadalom/találmánybitorlást követ el, ami ellen a szabadalmas jogilag felléphet, és kártérítésre tarthat igényt.

Voltam ilyen ügyben mindkét oldalon.😉
A mintaoltalom tartalmát ki lehet kérni? Ez hozzáférhető a nyilvánosság számára?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Thomaster írta: 2023.08.12. 16:32 Egyrészt az MKH-ra azért, mert 3 éve, amikor a Godfather 19-M megjelent, akkor ő is akart csinálni török pump-action sörétesből gumist, és neki nem engedték.

Másrészt az Arme Bt-re azért, mert a gumis betétcsőre mintaoltalma van. Ezügyben már meg is tette a jogi lépéseket.
Lehet nem jogi lépéseket kellene tennie hanem ha már birtokában van a mintaoltalom akkor gyártani ezerrel, mert az nagyon nem korrekt hogy csak csepegtetek a piacra a nepperek nagy örömére más meg nem gyárthat slussz.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.08.12. 18:10 A mintaoltalom tartalmát ki lehet kérni? Ez hozzáférhető a nyilvánosság számára?
Persze.

A szabadalmaztatás társadalmi biznisze az, hogy közkinccsé teszed a találmányodat, cserében X évig kizárólagosságot kapsz a hasznosításra.
Amíg ez nem volt, addig titokként kezelték a találmányokat, amik aztán a feltalálóval együtt a sírba szálltak annak halálakor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

http://epub.hpo.hu/e-kutatas/aa?_p=B3D4 ... 7B31974D9C
Petya357 írta: 2023.08.12. 18:10 A mintaoltalom tartalmát ki lehet kérni? Ez hozzáférhető a nyilvánosság számára?
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Köszi szépen!

Találgatás helyett ;) a konkrét dokumentumot elolvasva - nem lesz könnyű rajta fogást találni a konkurenciának.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mi van akkor ha a betetcso nem hengeres cso fromaju? :roll:
Petya357 írta: 2023.08.12. 21:38 Köszi szépen!

Találgatás helyett ;) a konkrét dokumentumot elolvasva - nem lesz könnyű rajta fogást találni a konkurenciának.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.08.12. 22:18 mi van akkor ha a betetcso nem hengeres cso fromaju? :roll:
NAV ellenőrzés. Esetleg soronkívüli tűzvédelmi, vagy munkaügyi felülvizsgálat, állampolgári észrevétel alapján ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Szóval ha most az Arme ezzel el is indíthatott volna valamit (mobil töltényűrös, gumilövedékes ismétlő fegyverek engedélyeztetése), most inkább ki lesz vele b@szva, csak hogy neki se legyen ilyenje. :roll:
Ezzel megint a felhasználók sz.pják meg.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez a keseru igazsag :?
Kojak írta: 2023.08.13. 01:40 Szóval ha most az Arme ezzel el is indíthatott volna valamit (mobil töltényűrös, gumilövedékes ismétlő fegyverek engedélyeztetése), most inkább ki lesz vele b@szva, csak hogy neki se legyen ilyenje. :roll:
Ezzel megint a felhasználók sz.pják meg.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2023.08.13. 01:40 Szóval ha most az Arme ezzel el is indíthatott volna valamit (mobil töltényűrös, gumilövedékes ismétlő fegyverek engedélyeztetése), most inkább ki lesz vele b@szva, csak hogy neki se legyen ilyenje. :roll:
Ezzel megint a felhasználók sz.pják meg.
Gyárthat ilyet az Arme, ha előtte licencet kér a szabadalmastól.
Vagy legalább megkeres egy IP szakembert, hogy milyen lehetőségei vannak.

Ha van egy termékük 400 ezer Ft/db áron, akkor férjen bele az, hogy tisztázzák az iparjogvédelmi hátterét.

(Én nem látok ebben olyan nagy üzletet, pláne a jelenlegi helyzetben. Hány darabot lehet ebből eladni?)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.08.12. 21:38 nem lesz könnyű rajta fogást találni a konkurenciának.
Szia,

Hat, en az elso sorban talaltam. :-)
Olyat, ami elvben olcsobba is teszi a gyartast (de lehet, hogy a gyakorlatban emeli az arat).

Nem irom le publikusan, mert az egyik gyartohoz sincs kozom.

Bel
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

bel írta: 2023.08.13. 13:47 Szia,

Hat, en az elso sorban talaltam. :-)
Olyat, ami elvben olcsobba is teszi a gyartast (de lehet, hogy a gyakorlatban emeli az arat).

Nem irom le publikusan, mert az egyik gyartohoz sincs kozom.

Bel

mondjuk az, hogy ez gumilövedékesre van írva? POM lövedékesre már oké ? ;)

(lövedék lehetne a fegyvercső űrméret alatti, a betétcsőből kellő energiával tudna indulni, ahogy azt anno már sokan lemérték a csővégről indulú pom toldatoknál (~80-100 joule))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

torokb írta: 2023.08.08. 15:19 Ezt a véleményt támogatom én is. 6 termékem van a KM-től, Onesta-20M, Revenge-21M, Pitbull-19M szimpla és dupla, HD21M, HD-22M. A Revenge-t kivéve mindegyik kiválóan működött és működik ma is. A Revenge-nél a problémát az egyik kedves fórumtársunk segített elhárítani, a Gyöngysor u-ban nem tudták megjavítani.

De ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a termékek ár/érték aránya megfelelő.

Alternatívák? Három db Atlas Zalánom van meg egy Atlas Hunorom a konkurenciától. A Zalánok mindegyike hüvelykivetési, elakadási problémával kűzd, a Hunort meg nagyon nehéz elsütni, nem szeretem. Akkor éles helyzetben inkább a revolverező technikát alkalmazó KM termékekre bízom az életem, azok mindig elsülnek.
Bővebben tudnál erről írni, hogy milyen tölténnyel használod a Zalánokat amiért akadnak ? Most akarok venni Zalánt eddig a Black Mamba töltényt hallottam , hogy kivetési hibát produkált.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: torokb »

SwissArmy írta: 2023.08.13. 18:54 Bővebben tudnál erről írni, hogy milyen tölténnyel használod a Zalánokat amiért akadnak ? Most akarok venni Zalánt eddig a Black Mamba töltényt hallottam , hogy kivetési hibát produkált.
A Black Mamba patronnál volt nekem is a legtöbb problémém. Azt mondták mások, hogy a festett hüvelyfelület miatt. Amit szívesen használok, az a sima felületű Titán patron (Titan Blank Cartridges 9 mm P.A.K.). 50 és 75 db-os dobozban kapható.
A hüvelykivetésről: Ha eltalálom a megfelelő ritmust, a "Pump Action" ismétlést, akkor tud hibátlanul működni a fegyver. Ha mások kezébe adom, vagy nem figyelek oda a ritmusra, jön az elakadás. Az elakadt patront néha egy újabb ismétléssel lehet kidobni, de legtöbbször sajnos a csavarhúzó vagy a késpenge a megoldás.
Mivel éles, stresszhelyzetben nem bízom benne, így a falra tettem, mint 2. megoldást és első helyre a HD-21M, ill. a HD-22M került. Ők nem olyan szépek, de mindig működnek, akárhogy is rángatom őket.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

torokb írta: 2023.08.13. 20:17 A Black Mamba patronnál volt nekem is a legtöbb problémém. Azt mondták mások, hogy a festett hüvelyfelület miatt. Amit szívesen használok, az a sima felületű Titán patron (Titan Blank Cartridges 9 mm P.A.K.). 50 és 75 db-os dobozban kapható.
A hüvelykivetésről: Ha eltalálom a megfelelő ritmust, a "Pump Action" ismétlést, akkor tud hibátlanul működni a fegyver. Ha mások kezébe adom, vagy nem figyelek oda a ritmusra, jön az elakadás. Az elakadt patront néha egy újabb ismétléssel lehet kidobni, de legtöbbször sajnos a csavarhúzó vagy a késpenge a megoldás.
Mivel éles, stresszhelyzetben nem bízom benne, így a falra tettem, mint 2. megoldást és első helyre a HD-21M, ill. a HD-22M került. Ők nem olyan szépek, de mindig működnek, akárhogy is rángatom őket.
Köszönöm az infót. Nagyon tetszik a Zalán, de ezek után elgondolkoztam.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: torokb »

SwissArmy írta: 2023.08.13. 22:00 Köszönöm az infót. Nagyon tetszik a Zalán, de ezek után elgondolkoztam.
Ha mégis Zalánt veszel magadnak, újat vegyél, mert az első szériáknál még a tölténytárban is voltak elakadások, elsősorban Black Mambával. A gyár át is állt utána egy másik török beszállító tölténytárára. Ja, és én 10 patronra és 10 gumira töltöm, hogy kíméljem a rugókat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Majd szóljatok ki kit jelentett fel, perelt be, ítélt el a fegyvergyártók és kereskedők közül.

Én addig is:
michael-jackson-popcorn.gif
michael-jackson-popcorn.gif (54.2 KiB) Megtekintve 9546 alkalommal
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

TotoHU írta: 2023.08.14. 00:25 Majd szóljatok ki kit jelentett fel, perelt be, ítélt el a fegyvergyártók és kereskedők közül.

Én addig is:

michael-jackson-popcorn.gif
+1
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

torokb írta: 2023.08.13. 23:47 Ha mégis Zalánt veszel magadnak, újat vegyél, mert az első szériáknál még a tölténytárban is voltak elakadások, elsősorban Black Mambával. A gyár át is állt utána egy másik török beszállító tölténytárára. Ja, és én 10 patronra és 10 gumira töltöm, hogy kíméljem a rugókat.
Köszi, ahogy néztem az újakat meglehet különböztetni a tárakból, a régiek bordásak, az újjabb tárak oldala sima (bár lehet hülyeséget írtam most).
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2023.08.14. 00:25 Majd szóljatok ki kit jelentett fel, perelt be, ítélt el a fegyvergyártók és kereskedők közül.

Én addig is:

michael-jackson-popcorn.gif
Valószínűleg csak egy ember, mindenkit is.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: torokb »

SwissArmy írta: 2023.08.14. 09:18 Köszi, ahogy néztem az újakat meglehet különböztetni a tárakból, a régiek bordásak, az újjabb tárak oldala sima (bár lehet hülyeséget írtam most).
A régi tár hosszabb, az új rövidebb, mivel az újban 2 sorban helyezkednek el a patronok.
juhaszzimre
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.04.26. 14:44

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: juhaszzimre »

Thomaster írta: 2023.08.11. 20:29 -OFF-

Már 1993-ban volt CO2 patron mozgatású zárral öntöltő, sőt sorozatlövő is, akkor még nem gumis hanem a kor divatjának megfelelően flóbert. A félautomatának AKSZ-93 volt a típusneve. A flóbert töltényeket adapterhüvelyekben kellett betárazni, ott egyszerűen a kezelhetőbb méret miatt. Ö volt az:

AKSZ-93.png

Úgyhogy ezt se kell már feltalálni, csak átméretezni gumis betétcsőhöz.
Sziasztok!

Steinerék csinálnak "szobalőszeres" betéthüvelyes flóbert parabellumot....
Avatar
viricsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2022.08.17. 20:59

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: viricsi »

SwissArmy írta: 2023.08.13. 22:00 Köszönöm az infót. Nagyon tetszik a Zalán, de ezek után elgondolkoztam.
Szerintem elég jó cucc a Zalán, érdemes játszani vele. Nekem a 11-es számú példány volt és nem produkált semmiféle kiveltési hibát. A videón az unokám lő vele, mint látszik gond nélkül.
https://www.youtube.com/watch?v=05r2Dq-jO3I
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

torokb írta: 2023.08.14. 10:53 A régi tár hosszabb, az új rövidebb, mivel az újban 2 sorban helyezkednek el a patronok.
Köszi !
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

viricsi írta: 2023.08.14. 18:09 Szerintem elég jó cucc a Zalán, érdemes játszani vele. Nekem a 11-es számú példány volt és nem produkált semmiféle kiveltési hibát. A videón az unokám lő vele, mint látszik gond nélkül.
https://www.youtube.com/watch?v=05r2Dq-jO3I
A puding próbája majd az evés lesz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Új Atlas puskák

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ultra rövid 4Matic előagy nélkül, szereléksínnel:
Atlas.jpg
Ultra Compact Zalán rövidebb csővel és csőtárral:
Zalán.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

Sziasztok!

Nem tudom ez-e a megfelelő topik erre, de van egy elképzelésem amit muszáj megosztanom veletek.
Kíváncsi vagyok a véleményeitekre.

Az Umarex HDR 68-hoz szerintetek lehetne csinálni (3D nyomtatni esetleg) vhogy, vmi ilyesmi "dobtárat"?
Umarex HDR 68 csigatárféleség legjobb.jpg
Vhogy úgy képzeltem el, hogy ez egy olyan dobtár ami valójában csak a sima alap 5-ös tárba nyomja át lövedékeket.

Vélemények,sztetek? (Sry, tudom a rajzom "inkább hagyjuk" kategória, de nem vagyok vmi nagy tervező zseni :lol: :lol: )
Tibi20
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019.05.29. 21:52

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Tibi20 »

Vannak merész tervezők, de sztem ez elég "sajátosan" néz ki:

https://cults3d.com/en/3d-model/various ... -t4e-hdr68
Interceptor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.10.04. 07:49

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Interceptor »

Thomaster írta: 2023.08.12. 16:32 Egyrészt az MKH-ra azért, mert 3 éve, amikor a Godfather 19-M megjelent, akkor ő is akart csinálni török pump-action sörétesből gumist, és neki nem engedték.

Másrészt az Arme Bt-re azért, mert a gumis betétcsőre mintaoltalma van. Ezügyben már meg is tette a jogi lépéseket.
Ilyen alapon akkor az Atlas miért használhat betét csövet a
G shoot modelljeiknél ? Ellenük is történtek jogi lépések ?
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Interceptor írta: 2023.10.04. 16:17 Ilyen alapon akkor az Atlas miért használhat betét csövet a
G shoot modelljeiknél ? Ellenük is történtek jogi lépések ?
Mert az dupla. (úgy tudom)
arch gnu/linux egyébként
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

waltherlg400 írta: 2023.10.05. 13:48 Mert az dupla. (úgy tudom)
Úgy van.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Tisztelt Fórumozók!

Ez a topik lezárásra került, ezért jelenleg hozzászólást itt nem lehetséges írni.
I am the law.
Lezárt