Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

nemtokregelni írta: 2023.05.23. 21:00 Mondjuk nekem kicsit árnyaltabb a cikk címe és tartalma, amely szerint nem ez dönti el a háborút, de szükségük van rá, fontos elem, olyan képességeket ad, ami segítség és nincs nekik. De aztán lehet, hogy gyenge az angolom, az első nyelvvizsgámat már 28 éve tettem belőle :roll:
F-16s Not a ‘Game-Changer’ = "az f16osok nem sok vizet zavarnak"

Angol: elégtelen :lol: :lol: :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bár ez a sima katonaiba illene, de a jelen helyzetben inkább ide passzol.

Kalasnyikov AK-12: bemutatták a 2023-as verziót

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kalasny ... s-verziot/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.06.04. 07:50 Bár ez a sima katonaiba illene, de a jelen helyzetben inkább ide passzol.

Kalasnyikov AK-12: bemutatták a 2023-as verziót

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kalasny ... s-verziot/

Kép
Annyit számít a hangtompító egy jóval hangsebesség fölötti lövedék esetén, ami amúgy mindenképpen durran, mikor elhagyja a csövet, hogy ilyen mennyiségben, csapatoknál is rendszeresíteni akarják?

Vagy csak a katonák hallását óvják?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

AndyA írta: 2023.06.04. 10:50 "ilyen mennyiségben, csapatoknál is rendszeresíteni akarják?"
Milyen mennyiségben és milyen csapatoknál és mennyire akarják rendszeresíteni? Az nem derült ki.
Én kizártnak tartom, hogy a besorozott rohamtöltelékeknek is ilyen korszerű fegyvere lesz. Nincs az a pénz.

Ez csak így jól mutat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

pogessor írta: 2023.06.04. 14:13 Milyen mennyiségben és milyen csapatoknál és mennyire akarják rendszeresíteni? Az nem derült ki.
Én kizártnak tartom, hogy a besorozott rohamtöltelékeknek is ilyen korszerű fegyvere lesz. Nincs az a pénz.

Ez csak így jól mutat.
Attól még az eredeti kérdés is kérdés:

Mennyit ér a hangtompító egy jóval hangsebesség fölötti lövedéket kilövő fegyver esetében, hogy legalábbis "gyárilag" a rendszer részévé tették, hiába nem kap minden fegyver belőle?

Az rendben van, hogy lőtéren, hobbilövésznek jó, ha van, mert minden dB számít, amitől később süketül meg. De harctéri körülmények között?

Meg hobbilövésznek állítólag azért is, mert pontosabb tud tőle lenni a fegyver, kisebb a visszarúgás stb. De megint: és harctéri körülmények közöt?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

pogessor írta: 2023.06.04. 14:13 Milyen mennyiségben és milyen csapatoknál és mennyire akarják rendszeresíteni? Az nem derült ki.
Én kizártnak tartom, hogy a besorozott rohamtöltelékeknek is ilyen korszerű fegyvere lesz. Nincs az a pénz.

Ez csak így jól mutat.
Hja.
Alapból lángrejtő van rajta, a hangtompító csak rátehető.

Nyilván a harcoló alakulatoknak annyira kell ez, mint halottnak a beöntés egy falat kenyér: szvsz csak meg akarták mutatni, hogy bár 1+ éve nem bírnak Ukrajnával, de azért fejlesztenek.
Kb. mint mi a Gestamen csodafegyverrel - apropó, arról van hír?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.06.04. 15:00 Hja.
Alapból lángrejtő van rajta, a hangtompító csak rátehető.

Nyilván a harcoló alakulatoknak annyira kell ez, mint halottnak a beöntés egy falat kenyér: szvsz csak meg akarták mutatni, hogy bár 1+ éve nem bírnak Ukrajnával, de azért fejlesztenek.
Kb. mint mi a Gestamen csodafegyverrel - apropó, arról van hír?
A kb. fél év előtt csapatokhoz kijutott próbapéldányok végülis működnek, de, khmm, nem mindenben váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. Olyat hallottam róla, hogy csőre töltve DA módban elsütni 7 kiló (???) kell hozzá. Mondjuk biztos nem fog leejtéstől elsülni, de abban meg én nem vagyok biztos, hogy éles helyzetben a gazdája elég nagyot tud húzni a billentyűn, hogy közben még céloz is valahogyan...
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

AndyA írta: 2023.06.04. 10:50 Annyit számít a hangtompító egy jóval hangsebesség fölötti lövedék esetén, ami amúgy mindenképpen durran, mikor elhagyja a csövet, hogy ilyen mennyiségben, csapatoknál is rendszeresíteni akarják?

Vagy csak a katonák hallását óvják?
Ha bele gondolsz, akkor pl egy Makarov vagy egy .45 ACP is jó nagyot szól, pedig mindkettő hangsebesség alatti. Szóval jelentős különbség lesz
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Sjani86 írta: 2023.06.04. 15:27 Ha bele gondolsz, akkor pl egy Makarov vagy egy .45 ACP is jó nagyot szól, pedig mindkettő hangsebesség alatti. Szóval jelentős különbség lesz
A hangsebesség alatti jól tompítható, mert ott csak a csőből kiáramló gázokat kell megfogni. De ha a lövedék hangsebesség fölötti, akkor az fog mindenképpen durranni, amikor kilép a csőből, hiába fogod meg a nyomában kiáramló gázokat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azert nagyon nem mindegy, egy "hadi" 7.62x39 hangja tompitva kb egy huszonkettes
AndyA írta: 2023.06.04. 15:49 A hangsebesség alatti jól tompítható, mert ott csak a csőből kiáramló gázokat kell megfogni. De ha a lövedék hangsebesség fölötti, akkor az fog mindenképpen durranni, amikor kilép a csőből, hiába fogod meg a nyomában kiáramló gázokat.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.06.04. 16:20 azert nagyon nem mindegy, egy "hadi" 7.62x39 hangja tompitva kb egy huszonkettes
Biztosan nem használják rá alapból a hangtompítót, csak különleges feladatokhoz, mivel a hangtompítót is X lövésenként karban kell tartani + spéci, nehéz lövedékes lőszerrel igazán hatékony.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem is arra a felvetesre reagaltam hogy hasznaljak-e mindig, hanem hogy a "normal" loszert is hatekonyan lehet csendesiteni
WildBear23 írta: 2023.06.04. 16:27 Biztosan nem használják rá alapból a hangtompítót, csak különleges feladatokhoz, mivel a hangtompítót is X lövésenként karban kell tartani + spéci, nehéz lövedékes lőszerrel igazán hatékony.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.06.04. 10:50 Annyit számít a hangtompító egy jóval hangsebesség fölötti lövedék esetén, ami amúgy mindenképpen durran, mikor elhagyja a csövet, hogy ilyen mennyiségben, csapatoknál is rendszeresíteni akarják?

Vagy csak a katonák hallását óvják?
1. a hangtompító gépkarabélyon elsősorban a katona hallását* óvja, főként városi harc során.
(a lövő helyzetének elfedése, különösen szuperszonikus lövedéksebességnél ilyenkor elhanyagolható hatás.)

* ezzel kommunikáció és tájékozódóképességét.

(Az 5,45x39 mm-es fegyverek borzalmasan, fájdalmasan hangosak zárt térben még fülvédőben is, főként az AKSz-74U.)

2. ma már egyre elterjedtebb a teljes alakulatok hangtompítóval felszerelése, sőt, a legújabb amerikai NGSW lövészfegyvereknél ez az alapértelmezés, minden fegyverhez jár a hangtompító

Kép

3. olvasd el a hírt, amire reflektálsz: még csak kipróbálják, nagy tömegű gyártás/rendszeresítés nagyon messze van még, és nem hiszem, hogy valaha is bekövetkezik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.06.04. 16:27 Biztosan nem használják rá alapból a hangtompítót, csak különleges feladatokhoz, mivel a hangtompítót is X lövésenként karban kell tartani + spéci, nehéz lövedékes lőszerrel igazán hatékony.
Ez alapvetően igaz volt korábban, ma már NEM, a trend éppen az ellenkezője.
A hangtompi ára a lövészfegyver-optika rendszerhez képest elenyésző tömeggyártva, így kvázi eldobható kiegészítő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.06.04. 15:05 A kb. fél év előtt csapatokhoz kijutott próbapéldányok végülis működnek, de, khmm, nem mindenben váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. Olyat hallottam róla, hogy csőre töltve DA módban elsütni 7 kiló (???) kell hozzá. Mondjuk biztos nem fog leejtéstől elsülni, de abban meg én nem vagyok biztos, hogy éles helyzetben a gazdája elég nagyot tud húzni a billentyűn, hogy közben még céloz is valahogyan...
Mióta van DA (revolverező üzemmód) egy kalasnyikovon??? WTF-ről írsz már megint?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azert a hethatvankettes is kiveri jo kompival a biro spori fogabol a tomest :roll:
gvass1 írta: 2023.06.04. 16:38 (Az 5,45x39 mm-es fegyverek borzalmasan, fájdalmasan hangosak zárt térben még fülvédőben is, főként az AKSz-74U.)
ingyom bingyom tálib-e?
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Balintix »

gvass1 írta: 2023.06.04. 16:46 Mióta van DA (revolverező üzemmód) egy kalasnyikovon??? WTF-ről írsz már megint?
Ha jól értelmeztem, a Gestamen-féle pisztolyról írta, nem Kalasnyikovokról.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

AndyA írta: 2023.06.04. 15:49 A hangsebesség alatti jól tompítható, mert ott csak a csőből kiáramló gázokat kell megfogni. De ha a lövedék hangsebesség fölötti, akkor az fog mindenképpen durranni, amikor kilép a csőből, hiába fogod meg a nyomában kiáramló gázokat.
Ezzel maximálisan tisztában vagyok. Csak nem mindegy, hogy csak a lövedék hangrobbanàsa van, vagy mellé a torkolatdörej is. Egymás után halgass meg egy 9mm Lugert meg egy 9mm Makarovot, füles nélkül egyik sem népünnepély, de nyilván a Luger bàntóbb sokkal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Balintix írta: 2023.06.04. 18:12 Ha jól értelmeztem, a Gestamen-féle pisztolyról írta, nem Kalasnyikovokról.
OK, valóban. Kösz
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.06.04. 16:41 Ez alapvetően igaz volt korábban, ma már NEM, a trend éppen az ellenkezője.
A hangtompi ára a lövészfegyver-optika rendszerhez képest elenyésző tömeggyártva, így kvázi eldobható kiegészítő.
Mármint az oroszoknál is?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.06.04. 19:30 Mármint az oroszoknál is?
Ott bakancs meg mellény se jut...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.06.04. 19:46 Ott bakancs meg mellény se jut...
Na, hát erre az orosz AK-12-re írtam:
"Biztosan nem használják alapból a hangtompítót, csak különleges feladatokhoz, mivel a hangtompítót is X lövésenként karban kell tartani + spéci, nehéz lövedékes lőszerrel igazán hatékony."

De a lényegen nem változtat. Súlytalan bejelentés ez az AK-12..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

engem az érdekelne, hogy az alábbi oldalon fellelhető videóban láthatú nyílvesszőket markoló, egyidejűleg a nézőnek beintő logó mely szervezet védjegye... és mit jelent a felirat a logó körül

https://www.portfolio.hu/global/2023060 ... ele-619336
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.06.04. 16:38 1. a hangtompító gépkarabélyon elsősorban a katona hallását* óvja, főként városi harc során.
(a lövő helyzetének elfedése, különösen szuperszonikus lövedéksebességnél ilyenkor elhanyagolható hatás.)

* ezzel kommunikáció és tájékozódóképességét.

(Az 5,45x39 mm-es fegyverek borzalmasan, fájdalmasan hangosak zárt térben még fülvédőben is, főként az AKSz-74U.)

2. ma már egyre elterjedtebb a teljes alakulatok hangtompítóval felszerelése, sőt, a legújabb amerikai NGSW lövészfegyvereknél ez az alapértelmezés, minden fegyverhez jár a hangtompító

Kép

3. olvasd el a hírt, amire reflektálsz: még csak kipróbálják, nagy tömegű gyártás/rendszeresítés nagyon messze van még, és nem hiszem, hogy valaha is bekövetkezik.
Elolvastam, és átjött, hogy még nincs belőle sok.

Amúgy nézegettem, hogy hangtompítótól függően akár 20-25 dB zajszintcsökkenés is elérhető, az pedig nagyon nem mindegy egy épületen belül, bár még úgy is durván hangos a maradék, még így is gyakran a 120 dB fájdalomküszöb közelében jár. Gondolom, van valami füles is ilyenkor a katonákon, részben a további zajvédelem, de főleg a már említett kommunikáció végett, nem?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.06.04. 16:46 Mióta van DA (revolverező üzemmód) egy kalasnyikovon??? WTF-ről írsz már megint?
Most te nem olvastad el, mire válaszoltam. :-)

A Gestamenekről volt szó.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.06.05. 07:56 Most te nem olvastad el, mire válaszoltam. :-)

A Gestamenekről volt szó.
de én be is ismertem:-) Bocsi.

(Mondjuk itt a Gestamen amúgy is full offtopik.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.06.05. 09:05 de én be is ismertem:-) Bocsi.

(Mondjuk itt a Gestamen amúgy is full offtopik.)
Nem én hoztam ide.
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bcsob »

AndyA írta: 2023.06.04. 14:51 Attól még az eredeti kérdés is kérdés:

Mennyit ér a hangtompító egy jóval hangsebesség fölötti lövedéket kilövő fegyver esetében, hogy legalábbis "gyárilag" a rendszer részévé tették, hiába nem kap minden fegyver belőle?

Az rendben van, hogy lőtéren, hobbilövésznek jó, ha van, mert minden dB számít, amitől később süketül meg. De harctéri körülmények között?

Meg hobbilövésznek állítólag azért is, mert pontosabb tud tőle lenni a fegyver, kisebb a visszarúgás stb. De megint: és harctéri körülmények közöt?
Én személy szerint kifejezetten látom értelmét még szuperszónikus lőszerrel is, ha jó a kunstrukció azt is kellően tompítja (akár beltéren hallásvédő nélkül elviselhető szintre). És az ukránok is így gondolkodnak mivel rengeteg hangtompított fegyvert látni, sokszor "házilagos" (gépész/mérnök tanulók által) készített cuccal.
Azt ne felejtsük el, hogy nem csak hangot tompítanak hanem torkolattüzet is, ami megint csak nem hátrány pl. éjszaka (főleg ha éjjellátóval keres az ellen).
És akkor a hallásvédelemi részéről ne is beszéljünk ami sokszor kétséges minőségű/egyáltalán nincs.
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

A világ "másodikjának" az utászkodás se megy már. 😬

https://telex.hu/kulfold/2023/06/06/fel ... cio-haboru
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

(Ez is a katonaiba kéne, de már nem merem oda)


2003-2023: 20 éve van rendszerben a Jarigin-pisztoly Oroszországban - ÉS MENNYIT GYÁRTOTTAK BELŐLE ENNYI IDŐT ALATT? Olvasd el a hírben, vicces adat.:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/2003-20 ... orszagban/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2023.06.09. 06:44 2003-2023: 20 éve van rendszerben a Jarigin-pisztoly Oroszországban - ÉS MENNYIT GYÁRTOTTAK BELŐLE ENNYI IDŐT ALATT? Olvasd el a hírben, vicces adat.:-)))
"tervetése"
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.06.09. 06:44 (Ez is a katonaiba kéne, de már nem merem oda)


2003-2023: 20 éve van rendszerben a Jarigin-pisztoly Oroszországban - ÉS MENNYIT GYÁRTOTTAK BELŐLE ENNYI IDŐT ALATT? Olvasd el a hírben, vicces adat.:-)))

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/2003-20 ... orszagban/


Kép
Ez annak fényében nagyon kevés, hogy a Makarov pisztolyból az 50-52 év alatt csak a SZU-ban gyártottak 2 millió darabot, ez évenként 35-38 ezer darab. Jariginből pedig összesen csak ilyen keveset.
Gyakorlatilag a Makarov még ma is szolgálatban van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.06.09. 11:09 Ez annak fényében nagyon kevés, hogy a Makarov pisztolyból az 50-52 év alatt csak a SZU-ban gyártottak 2 millió darabot, ez évenként 35-38 ezer darab. Jariginből pedig összesen csak ilyen keveset.
Gyakorlatilag a Makarov még ma is szolgálatban van.

Igen, a teljes pisztolycseréhez valahol 1,5-2,5 millió darab közt kellett volna.

---

Összehasonlításképpen az USA-ban az ATF adatai szerint 2010-2020 közt 38,5 millió darab öntöltő pisztolyt gyártottak.
(Valamint 7,4 millió darab revolvert.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

"Most egy orosz bíró zuhant ki lakása ablakán rejtélyes körülmények között"

https://444.hu/2023/06/09/most-egy-oros ... yek-kozott

Az orosz elit legnagyobb ellensége a gravitáció.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pogessor írta: 2023.06.09. 13:48 "Most egy orosz bíró zuhant ki lakása ablakán rejtélyes körülmények között"

https://444.hu/2023/06/09/most-egy-oros ... yek-kozott

Az orosz elit legnagyobb ellensége a gravitáció.
Olvastam én is, azért a sima öngyilkosságot sem lehet kizárni. Nem minden ablakon kiesés defenesztráció.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

https://www.portfolio.hu/global/2023060 ... zon-620566

"Nagyon súlyos ukrán veszteségről jöttek felvételek: halomban állnak a kilőtt Bradleyk, Leopardok az orihivi csatamezőn"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2023.06.09. 18:08 https://www.portfolio.hu/global/2023060 ... zon-620566

"Nagyon súlyos ukrán veszteségről jöttek felvételek: halomban állnak a kilőtt Bradleyk, Leopardok az orihivi csatamezőn"
Várható volt. Támadásban a támadó fél mindig súlyosabb veszteségeket szenved.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.06.09. 18:27 Várható volt. Támadásban a támadó fél mindig súlyosabb veszteségeket szenved.
Pláne úgy, hogy eléggé frissiben-sebtiben kiképzett legénység kezeli a technikát. Hiába jó a Leo, ha a képességeit félig sem tudják kiaknázni az ukránok...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Valahol Oroszországban:
8-)
FB_IMG_1686370083410.jpg
FB_IMG_1686370083410.jpg (39.73 KiB) Megtekintve 17169 alkalommal
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

pogessor írta: 2023.06.09. 18:08 https://www.portfolio.hu/global/2023060 ... zon-620566

"Nagyon súlyos ukrán veszteségről jöttek felvételek: halomban állnak a kilőtt Bradleyk, Leopardok az orihivi csatamezőn"

https://youtube.com/shorts/qOTw1u-FpS4?feature=share4
Feltorlódtak az aknamezőn, a tüzérség meg megszórta őket.
Viszont egy Leo-t már megjavítottak, infók szerint több "kilőtt" (mobility kill) Bradley szintén javításon.
https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2 ... 3f06dd32c9
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Takács Márk írása egy zárt katonai csoportban, a mostani helyzetről.

"Tisztelt Olvtársak!
Nem akarom megosztani, hiszen vótmá, ############ pár perce tette ki a térképeket a Zaporizzsijai frontról.
Ha összevetjük a térkép bal alsó sarkában lévő vonalas mértékkel, akkor megállapítható:
Az ukránok felgöngyölítették az orosz védelem fedező-biztosító övét, majd áttörték az első lépcsőben védő orosz zászlóalj védőkörlet teljes mélységét. Ez harcászati méretű áttörés, a sikeres hadászati támadás első fontos lépcsőfoka. A hírek szerint az oroszok visszavonulnak a második vonalba, ami azt jelenti, hogy az eredeti helyzet visszaállítása érdekében nem indítanak az oroszok harcászati ellenlökést.
Ami most következik, az az orosz védelem második vonalának, a dandár mélységének az áttörése.
Ha ez megvan, akkor beszélhetünk valóban áttörésről, hiszen a "nagy könyv szerint" a dandár mögött nincsenek további kiépített ÉS erőkkel feltöltött védelmi vonalak, hanem előre kiépített, de üres állások és bevetésre váró tartalékok vannak.
Az ukránok, amikor neki esnek az orosz második vonalnak (az erők állapotától függően, akár a következő órákban), valószínűleg a nagy távolságú tüzérség csapásait ezekre a tartalékokra fogják koncentralni, így ha a jelenlegi peremvonal mögött 10-30km-rel megsemmisülő orosz erőket látunk a közösségi médiában, az ezt jelenti.
Egyelőre úgy tűnik, hogy az előző napok valóban nem túl sikeres lekötő csapásai és harcfelderítései után az ukránok mintaszerűen hajtják végre a támadást a fő irányban. Jól működik a felderítés, a pontos információk időben jutnak el a manőver erőkhöz, a célokat időben kapja meg a tüzérség, ami gyorsan és pontosan képes rá csapást mérni, a csapatlégvédelem pedig sikeresen tartja távol az orosz légierőt. Ez egy hihetetlenül nehéz és bonyolult feladat, a hadviselés magasiskolája, amit (jelenleg úgy néz ki), hogy az ukránok megvalósítanak.
Köszönöm, ha elolvastátok."
FB_IMG_1686518966633.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Folytatva az előzőeket, szintén Takács Márk tollából.
Némileg segít eloszlatni a háború ködét:

"Tisztelt Olvtársak! Fotelszakértés következik Tom Cooper térképeire és saját ismeretekre támaszkodva:
Június 9-én az ukrán 35. Tengerészgyalogos Dandár (tgy.dd.) és 37.tgy.dd. megerősítve a 4. Harckocsi Dandár (hk.dd.) erőivel sikeresen elsöpörte az útjából az orosz fedező-biztosító öv harcelőőrseit Nyeszkucsnye településen. Majd (már 10-re átcsúszva) tovább támadva felszabadította Sztorozseve-t a Mokri Jali folyó K-i oldalán. Ezzel a támadó dandárok elő lépcsőben lévő zászlóaljai sikeresen teljesítették a dandár közelebbi feladatát, tehát a döntő ukrán támadás első lépcsőfoka pipa.
Június 10-én az ukránok tovább támadtak, és sikeresen betörtek az orosz fővédőövbe (FEBA = Forward Edge of Battle Area), és behatoltak Makarivka-ba. Erre abból következtethetünk, hogy az oroszok bevették a TELJES 127. gépesített lövészhadosztályt, ami az 58. hadsgereg stratégiai tartaléka. Ez pedig arra enged következtetni, hogy az orosz védelem nem elég mély, hiszen az orosz védelem első vonalától (FLOT = First Line of Own Troops) "csupán" 5km mélységig törtek az ukránok. Normál esetben ilyen mélységben kezdődne csak az orosz FEBA, amelybe való betörés miatt még nem kellene bevetni a stratégiai tartalékot. De az oroszok bevetették, így én arra következtetek, hogy muszáj volt.
Jóllehet, a teljes 127.glöv.ho. bevetésére sor került, a terep miatt nem egyszerre vetették be az oroszok, hanem legfeljebb 2-2 zászlóaljanként (egyszerűen nem fér el több azon a helyen). Emiatt az ukránok sikeresen meg tudták őket állítani, sőt a jobb döntéshozatali rendszerre, felderítésre és tüzérségre támaszkodva visszaverték az ellenlökést és egyes hírek szerint Urozsajnye és Sztaromajorszke is ukrán kézre került június 12-re.
Tom Cooper szerint az ukránok ma (06.13.) tovább támadnak Sztaromlinyivka felé (ez már 15km-rel van az orosz FLOT mögött), ami hadműveleti szintű áttörést jelent. Ez esetben a döntő ukrán támadás második lépcsőfoka is pipa.
A legsürgetőbb kérdés az, hogy sikerül-e az ukránoknak legyőzni az orosz 127.glöv.ho. erőit a már bevetett 3 dandárjukkal. Ha igen, akkor bevethetik a stratégiai második lépcsőt (még 3 dandárt),hogy további 10-20km mélységben törjenek előre (siker kifejlesztése, aka harmadik lépcsőfok), majd újabb 3 dandár bevetésével további 10-30km mélységbe törve bevezethetik az üldözést (aka negyedik lépcsőfok). Ebben az esetben akár jó esélyük lehet, hogy a következő 1-3 hétben elérjék az Azovi-tengert.
Ha az oroszoknak sikerül megállítani az ukrán támadást ahol ma járnak, akkor az ukránoknak nagy valószínűséggel még legalább 3 dandárt kell bevetniük, hogy elérjék az eredeti peremvonaltól számított 30km mély stratégiai betörést, ám ezzel még koránt sem arattak döntő győzelmet.
A jelenlegi korlátozott információkra támaszkodva úgy vélem, hogy a mai nap csatái Makarivka és Sztaromlinyivka között döntő fontosságúak. Ha az ukránok győznek, akkor jó eséllyel elérik az Azovi-tengert, ha az oroszoknak sikerül további ukrán erők bevetését kikényszeríteni, akkor ez erősen kérdéses. A történelmet most (is) az ott harcoló katonák, alegységparancsnokok írják.
Országok sorsa múlik azon, hogy ezekben az órákban milyen gyorsan és pontosan érkezik egy tüzérségi tűzcsapás, hogy alegységparancsnokok milyen helyzetképpel rendelkeznek (situational awareness), hogy milyen gyorsan és pontosan jelentik a katonák az ellenség helyzetét, hogy egyes parancsnokok milyen bátran (de nem vakmerően) hajlandóak kezdeményezni, valamint, hogy milyen gyorsan érkezik az utánpótlás.
Természetesen az elérhető, és folyamatosan változó információk függvényében lehet, hogy sok mindent át kell(ene) majd írni. Köszönöm, hogy elolvastátok. Vitatkozni ér. :)"
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2023.06.13. 23:00 Folytatva az előzőeket, szintén Takács Márk tollából.
Némileg segít eloszlatni a háború ködét:

"Tisztelt Olvtársak! Fotelszakértés következik Tom Cooper térképeire és saját ismeretekre támaszkodva:
Június 9-én az ukrán 35. Tengerészgyalogos Dandár (tgy.dd.) és 37.tgy.dd. megerősítve a 4. Harckocsi Dandár (hk.dd.) erőivel sikeresen elsöpörte az útjából az orosz fedező-biztosító öv harcelőőrseit Nyeszkucsnye településen. Majd (már 10-re átcsúszva) tovább támadva felszabadította Sztorozseve-t a Mokri Jali folyó K-i oldalán. Ezzel a támadó dandárok elő lépcsőben lévő zászlóaljai sikeresen teljesítették a dandár közelebbi feladatát, tehát a döntő ukrán támadás első lépcsőfoka pipa.
Június 10-én az ukránok tovább támadtak, és sikeresen betörtek az orosz fővédőövbe (FEBA = Forward Edge of Battle Area), és behatoltak Makarivka-ba. Erre abból következtethetünk, hogy az oroszok bevették a TELJES 127. gépesített lövészhadosztályt, ami az 58. hadsgereg stratégiai tartaléka. Ez pedig arra enged következtetni, hogy az orosz védelem nem elég mély, hiszen az orosz védelem első vonalától (FLOT = First Line of Own Troops) "csupán" 5km mélységig törtek az ukránok. Normál esetben ilyen mélységben kezdődne csak az orosz FEBA, amelybe való betörés miatt még nem kellene bevetni a stratégiai tartalékot. De az oroszok bevetették, így én arra következtetek, hogy muszáj volt.
Jóllehet, a teljes 127.glöv.ho. bevetésére sor került, a terep miatt nem egyszerre vetették be az oroszok, hanem legfeljebb 2-2 zászlóaljanként (egyszerűen nem fér el több azon a helyen). Emiatt az ukránok sikeresen meg tudták őket állítani, sőt a jobb döntéshozatali rendszerre, felderítésre és tüzérségre támaszkodva visszaverték az ellenlökést és egyes hírek szerint Urozsajnye és Sztaromajorszke is ukrán kézre került június 12-re.
Tom Cooper szerint az ukránok ma (06.13.) tovább támadnak Sztaromlinyivka felé (ez már 15km-rel van az orosz FLOT mögött), ami hadműveleti szintű áttörést jelent. Ez esetben a döntő ukrán támadás második lépcsőfoka is pipa.
A legsürgetőbb kérdés az, hogy sikerül-e az ukránoknak legyőzni az orosz 127.glöv.ho. erőit a már bevetett 3 dandárjukkal. Ha igen, akkor bevethetik a stratégiai második lépcsőt (még 3 dandárt),hogy további 10-20km mélységben törjenek előre (siker kifejlesztése, aka harmadik lépcsőfok), majd újabb 3 dandár bevetésével további 10-30km mélységbe törve bevezethetik az üldözést (aka negyedik lépcsőfok). Ebben az esetben akár jó esélyük lehet, hogy a következő 1-3 hétben elérjék az Azovi-tengert.
Ha az oroszoknak sikerül megállítani az ukrán támadást ahol ma járnak, akkor az ukránoknak nagy valószínűséggel még legalább 3 dandárt kell bevetniük, hogy elérjék az eredeti peremvonaltól számított 30km mély stratégiai betörést, ám ezzel még koránt sem arattak döntő győzelmet.
A jelenlegi korlátozott információkra támaszkodva úgy vélem, hogy a mai nap csatái Makarivka és Sztaromlinyivka között döntő fontosságúak. Ha az ukránok győznek, akkor jó eséllyel elérik az Azovi-tengert, ha az oroszoknak sikerül további ukrán erők bevetését kikényszeríteni, akkor ez erősen kérdéses. A történelmet most (is) az ott harcoló katonák, alegységparancsnokok írják.
Országok sorsa múlik azon, hogy ezekben az órákban milyen gyorsan és pontosan érkezik egy tüzérségi tűzcsapás, hogy alegységparancsnokok milyen helyzetképpel rendelkeznek (situational awareness), hogy milyen gyorsan és pontosan jelentik a katonák az ellenség helyzetét, hogy egyes parancsnokok milyen bátran (de nem vakmerően) hajlandóak kezdeményezni, valamint, hogy milyen gyorsan érkezik az utánpótlás.
Természetesen az elérhető, és folyamatosan változó információk függvényében lehet, hogy sok mindent át kell(ene) majd írni. Köszönöm, hogy elolvastátok. Vitatkozni ér. :)"
Nekem úgy tűnt az esti hírekből, hogy a kezdeti lendület megtört, lassult a történet, és van olyan kis falu, amelyik naponta többször is gazdát cserél. Kérdés, hogy majd Belgorod/Harkov körül lesz-e valami kavarás, védőöv jelszóval. Szerencsére egyelőre csak annyit tudunk tenni, hogy figyeljük a híreket, jegyzetelünk, és próbálunk okosan nézni kifelé a fejünkből.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2023.06.13. 23:08 Nekem úgy tűnt az esti hírekből, hogy a kezdeti lendület megtört, lassult a történet, és van olyan kis falu, amelyik naponta többször is gazdát cserél. Kérdés, hogy majd Belgorod/Harkov körül lesz-e valami kavarás, védőöv jelszóval. Szerencsére egyelőre csak annyit tudunk tenni, hogy figyeljük a híreket, jegyzetelünk, és próbálunk okosan nézni kifelé a fejünkből.
Tehát TLDR. ;-)
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Kicsit késve ugyan, de szóltak Vlagyimir Vlagyimirovicsnak is. 🙃

https://rtl.hu/kulfold/2023/06/13/vlagy ... -bloggerek
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Humortopik helyett:

[attachment=0]354230175_786518223004414_6811940373447463540_n.jpg[/attachment]
Csatolmányok
354230175_786518223004414_6811940373447463540_n.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.06.15. 19:21 Humortopik helyett:

354230175_786518223004414_6811940373447463540_n.jpg
Hejj, Kastély Robi, mindig jókedvüvé tesz!😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.06.15. 19:33 Hejj, Kastély Robi, mindig jókedvüvé tesz!😂
A tények ismerete ritkán zavarja a tisztánlátását... :lol:
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

gvass1 írta: 2023.06.15. 19:33 Hejj, Kastély Robi, mindig jókedvüvé tesz!😂
Ez a tag mostanában kattant meg, vagy mindig ilyen volt?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sjani86 írta: 2023.06.16. 08:24 Ez a tag mostanában kattant meg, vagy mindig ilyen volt?
Mindig is érdekes hangvételben írt, nekem a régebbi írásai közül volt egy-kettő ami még tetszett. Azonban egyre többször totálisan el tud rugaszkodni a valóságtól, és soha sehol nem adatokra támaszkodik hanem a véleményére. Pl "Ezt a háborút az oroszok annak kirobbantásának a pillanatában megnyerték" ami már 2022 áprilisban is megmosolyogtató volt, szeptemberben az újabb orosz bukók után pedig méginkább LOL, ehhez képest most májusban mondta. Ezeken már csak mosolyogni lehet. És saját maga is bevallotta egy podcastjában hogy ""Az elemzés a propaganda folytatása, más eszközökkel" ami Clausewitz háború definíciójának egy elég furcsa kifacsarása, ráadásul kurvára nincsen igaza.
Szóval Kastély Robink bizony propagandista, nem is akar objektívnek még csak látszani sem.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Russian soldier surrender to a ukrainan drone

https://youtu.be/n2W8yRa9XuA

Ukránok mentik a gátrobbantás után hátrahagyott oroszokat

https://youtu.be/TXsQvYEpq80
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Legalább időlegesen megrekedni-megállni látszik az ukrán offenzíva a (legalábbis arányában) túl nagy veszteségek miatt.
(Ugyanitt meseszerűen galaktikus orosz győzelmek hírei is láthatók.)

https://privatbankar.hu/cikkek/makro/pu ... nziva.html
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Lövészárokharc, véres, nem cenzúrázott.
https://twitter.com/wartranslated/statu ... 8326765569
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2023.06.19. 14:09 Lövészárokharc, véres, nem cenzúrázott.
https://twitter.com/wartranslated/statu ... 8326765569
És itt remekül megvan a válasz a múltkori hangtompítós témára is.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Kojak írta: 2023.06.19. 14:35 És itt remekül megvan a válasz a múltkori hangtompítós témára is.
Bizony, füleltem én is, hogy "alig" pukkan...
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

https://www.valaszonline.hu/2023/06/20/ ... w-481-nap/

"Elakadt az ukrán ellentámadás"

A varsói Keleti Tanulmányok Központjának (OSW) napi összefoglalója. Szerző: Andrzej Wilk, Piotr Żochowski. Fordította: Zeöld Zsombor.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

két kérdésem van:

ha az oroszoknak az az egyik célja, hogy az uki lakosságot leszoktassák az elektromos áram használatáról, akkor nem sokkal olcsóbb lenne NAGYON filléres drónokkal drótot húzatni a levegőben, amivel rövidre zárják a légvezetékeket?
(nem kell, hogy robbanjon, akkor is leég a trafóállomás)

ha az ukiknak az a célja, hogy az oroszok ne tudjanak utánpótlást szállítani, és tudjuk, hogy az oroszok erősen kötöttek ezügyben a kötöttpályás megoldáshoz, akkor nem 1×űbb lenne a hatótávon belüli összes (=lehető legtöbb) MOZDONYt kiiktatni?
(előbb-utóbb kritikus szint alá csökkenne a számuk)
ebben a sztoriban meg az orosz belső ellenállási mozgalom laikus véleményem szerint erősen oda tudna verni
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Valóság ferdítés Kastélyos Róbert módra vs. a tények.

Forrás: A "szakértő" megmondja - FB csoport.
FB_IMG_1687506104053.jpg
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

TotoHU írta: 2023.06.23. 09:42 Valóság ferdítés Kastélyos Róbert módra vs. a tények.

Forrás: A "szakértő" megmondja - FB csoport.

FB_IMG_1687506104053.jpg
Erről a Mr. Bean jut eszembe:

"Maga valamilyen gyógyszer hatása alatt áll?
- Tudomàsom szerint nem.
- Pedig lehet hogy az használna"
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.06.23. 23:16 És:

https://twitter.com/igorsushko/status/1 ... Y4t-w&s=19

Mi a fax van itt?!
Úgy néz ki, hogy egymásnak ugrott Moszkva, és a Wagner-csoport.
Szerintem aludjunk, holnap talán több kiderül!

"Wagner PMC's Prigozhin: Shoigu! We need more shells!
Russia's Defence Minister Shoigu: Catch."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Vannak akik szerint ez fegyveres felkelés.

https://index.hu/kulfold/2023/06/23/oro ... sin-puccs/

A végén még tényleg igaz lesz a mém!

Hírek: puccs történt Moszkvában, Putyin halott, a szevasztopoli kikötő lángokban, a kercsi hidat lerombolták.

Robert C. Castel: Oroszország még igazából el sem kezdte a háborút, Ukrajna pillanatokon belül összeomlik, a nyugatnak befellegzett!


:lol: :lol: :lol:
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Moszkva tele a putyin gardajanak tankjaival (vagyis btrekkek csak) es loveseket jelentenek a varosbol.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

gabor86 írta: 2023.06.24. 00:52 Moszkva tele a putyin gardajanak tankjaival (vagyis btrekkek csak) es loveseket jelentenek a varosbol.
Kép
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

FB_IMG_1687587572551.jpg
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Infók szerint tétlen rendőrök és gárdisták mellett Rosztov belvárosában vannak már.


https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2 ... 25f8dd6040
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Talán ez végre elhozza ennek az értelmetlen háborúnak a végét..

Zelenszkij biztosan örül. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.06.24. 08:41 Talán ez végre elhozza ennek az értelmetlen háborúnak a végét..

Zelenszkij biztosan örül. :)
Hát, Zselének ez biztosan kapóra jön...
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Már Voronyezsben is ott vannak(?)

https://telex.hu/kulfold/2023/06/ ... onyezsben

Kép
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Olyan véleményt is olvastam, hogy putler és prigó összejátszanak, hogy sojgu nyakába tudják varrni, hogy ő indította el a háborút Ukrajna ellen. Így putler jelentősebb arcvesztés nélkül szállhatna ki ebből, sojgu lenne a bűnbak.

Persze ettől még nem lesz könnyű megmagyarázni a háború elején készült putler videókat, melyekben kijelentette, hogy ő indította a háborút Ukrajna nácimentesítése céljából...
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Kép


Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

prigo konasenkov.jpg
prigo konasenkov.jpg (57.04 KiB) Megtekintve 16001 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

AndyA írta: 2023.06.24. 09:52 Olyan véleményt is olvastam, hogy putler és prigó összejátszanak, hogy sojgu nyakába tudják varrni, hogy ő indította el a háborút Ukrajna ellen. Így putler jelentősebb arcvesztés nélkül szállhatna ki ebből, sojgu lenne a bűnbak.

Persze ettől még nem lesz könnyű megmagyarázni a háború elején készült putler videókat, melyekben kijelentette, hogy ő indította a háborút Ukrajna nácimentesítése céljából...
Putyin reggeli beszede ezt a lehetoseget kizarta.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

WildBear23 írta: 2023.06.24. 08:41 Zelenszkij biztosan örül. :)


Kép
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Pantsir-S1 fails to intercept Storm Shadow

https://youtu.be/BX2IbhPdxy0
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

Laserbeak írta: 2023.06.24. 14:53 Lipecki régióban vannak.

https://telex.hu/kulfold/2023/06/24/bbc ... ner-konvoj
és ez a kaland a vezetés kapacitásainak hány százalékát köti le?

ha most indítják az ukik mindazt amilyük van, akkor mennyivel vannak előrébb?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

morfondíroztam és arra jutottam, hogy ez a wagner vs moszkva egy igazán különleges katonai művelet oda-vissza

talán át kellene nevezni a másikat
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

szöged írta: 2023.06.24. 16:44 és ez a kaland a vezetés kapacitásainak hány százalékát köti le?

ha most indítják az ukik mindazt amilyük van, akkor mennyivel vannak előrébb?
Nem tudom, de kormányzati Il-96-osok is elindultak Szt.Péter felé. Persze a putykó nem volt egyiken sem...

A Der Spiegel értesülései szerint a Moszkvából Tbiliszi, Asztana és Isztambul felé induló közvetlen járatokra már egyáltalán nem lehet jegyet kapni....

https://www.google.com/amp/s/www.busine ... 23-6%3famp


Kép
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

szöged írta: 2023.06.24. 16:50 morfondíroztam és arra jutottam, hogy ez a wagner vs moszkva egy igazán különleges katonai művelet oda-vissza

talán át kellene nevezni a másikat
Kép
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

'91-ben a Hattyúk tavát adták, most meg:

https://telex.hu/kulfold/2023/06/24/ber ... llami-teve
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Laserbeak írta: 2023.06.24. 17:15 Nem tudom, de kormányzati Il-96-osok is elindultak Szt.Péter felé. Persze a putykó nem volt egyiken sem...

A Der Spiegel értesülései szerint a Moszkvából Tbiliszi, Asztana és Isztambul felé induló közvetlen járatokra már egyáltalán nem lehet jegyet kapni....

https://www.google.com/amp/s/www.busine ... 23-6%3famp


Kép

A moszkvai elit delutan ota folyamatosan hagyja el moszkvat maganrepulokon, Flightradaron lathato is. Az orosz AF1 is valoszinuleg putyinnal a fedelzeten szentpetervra fele repult de kikapcsolta transzpondert urkozben, barhol lehet.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: chucky »

gabor86 írta: 2023.06.24. 17:38 A moszkvai elit delutan ota folyamatosan hagyja el moszkvat maganrepulokon, Flightradaron lathato is. Az orosz AF1 is valoszinuleg putyinnal a fedelzeten szentpetervra fele repult de kikapcsolta transzpondert urkozben, barhol lehet.
Most kéne őket kilökdösni a törökországi szállodák ablakain :mrgreen:
Vagy ezek a rendes fajták akik munkából gazdagodtak meg? :shock:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Laserbeak írta: 2023.06.24. 17:33 '91-ben a Hattyúk tavát adták, most meg:

https://telex.hu/kulfold/2023/06/24/ber ... llami-teve
Inkább a Piszkos tizenkettőt kéne vetíteni :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

gabor86 írta: 2023.06.24. 17:38 A moszkvai elit delutan ota folyamatosan hagyja el moszkvat maganrepulokon, Flightradaron lathato is. Az orosz AF1 is valoszinuleg putyinnal a fedelzeten szentpetervra fele repult de kikapcsolta transzpondert urkozben, barhol lehet.
A pétervári maffiánál keres menedéket? 🤔
(Amelyik anno felemelte.)

Rácz András szerint ha nincs meg az oligarchák támogatása, bukik a puccs.
Haverja/üzlettársa, Szurovikin se áll mellette. Egy külföldi elemző szerint, viszont a videón Szurovikin nem igazán önszántából beszélt.
Szóval... ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

chucky írta: 2023.06.24. 17:50 Inkább a Piszkos tizenkettőt kéne vetíteni :lol: :lol:
Vagy esetleg:

Kép
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

szöged írta: 2023.06.24. 16:44 ha most indítják az ukik mindazt amilyük van, akkor mennyivel vannak előrébb?
Szvsz. most mindenhogy próbálják az orosz csapatok morálját kifürkészni.
Hátha csak fogják magukat és hazamennek, mint '96-ban.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

putyin gepe delutan Kép
Csatolmányok
kek.png
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: mlaca »

nem lennék prigozsin helyében. nem lesz ideje elkölteni azt a marék dollárt, amit "valahonnan" kapott.
Válasz küldése