Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

be :roll:
Petya357 írta: 2023.05.07. 21:12 Ha elviszem a Redhókot vagy a Ríínót és becszóra megígérem hogy csak SAban lövök, beállhatok harmadiknak?… 🤔😂
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.05.07. 20:59 Az hogy egy Glock csövét sikerült kilőni*, az nagyon jól mutatja, hogy milyen iszonyatos lövésszámok lehetnek ezekben a fegyverekben. Ha esetleg vezetik a lövésszámokat + meghibásodásokat egy ilyen helyen, az aranyat érő infó lenne. Esetleg rákérdezhetnél ilyen statisztikákra ;)

*a másik ok lehet valami hulladék lőszer használata is
A lőszer kóser volt.

Nyilván a lövésszám volt az első amit kérdeztem, fogalmuk sincs. Óvatos becsléseket mondott az ügyeletes lövészetvezető , talán 50 ezer fölött, de ki tudja… vagy 100e. Vagy akármennyi. De ez a nagyságrend.

Ami azért nagyon szép szám, akármelyiket nézzük. Igaz, nem üti meg a Művek kézműves minőségét ;) , de ez csak egy Tupperware :lol:

Ami nem tesz jót sem a megbízhatóságának, sem a pontosságnak hogy a kedves élménylövők odab.sszák a fém dobozba, leejtik, stb :o minden kicsit nyeklett rajta. De működött. A Glock az Glock, még hamvaiban is.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.05.07. 21:18 Utald a zsét, holnapra megírom neked!
Milyen nyelven szeretnéd?
:lol:
Amerikaiul, nyilván. Vagy ha EU konform certi a biztosabb, akkor belgául :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.05.07. 21:48 Amerikaiul, nyilván. Vagy ha EU konform certi a biztosabb, akkor belgául :mrgreen:
Pirézül jó? Arra van 10% kedvezmény! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2023.05.07. 22:41 Pirézül jó? Arra van 10% kedvezmény! :lol:
Pártus nyelven volna jó.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

G.D írta: 2023.05.07. 17:19 De tudod miért van vagy 3 db .44-es (az van benne a csomagokban)?
Hogy mindig legyen legalább 1, ami működik is...
Megérik a pénzüket... Pátyon beszéltem velük egy versenyen, talán a Szarvas Peti neve rémlik. Szidták a DE-t mint a bokrot, hogy mindig akad, törik a hüvelyvonó, satöbbi. A legalapvetőbbeket kérdeztem:
- csak félköpenyes lőszert használnak-e,
- 30 lövésenként olajozzák-e a szánt, száz után drótkefézik-e a tokot a gázdugattyúnál,
- izmosabb magnum lőszert használnak-e, vagy csak ál-magnumot, mint a Sellier Bellot,
- 5000 lövésenként komplett helyretolórugó-csere szokott-e lenni, 50-esnél 3000-ként (gyári előírás, tmk)

Úgy néztek rám, mint valami futóbolondra.
"- Milyen lőszer? Ami van! Ennyi pénzért működjön mindennel!"
"- Tisztítani? Rugócsere? Majd ha elromlik. Van három, majd a másikból átrakjuk az alkatrészt, ha az egyikben eltörik."

Értem. Tehát veszel három Bentley-t, pályanapoztatod a Ringen napi 8 órában a Porschék ellen, 95-össel tankolod, mert az óccsó, nem cserélsz rajta se olajat, se gumit, aztán ha defektes lesz, átrakod a gumit arról, amelyik áll, mert besült a motorja. Hát...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Köszi, hogy megosztottad. Ez megmagyarázza a hibákat.

De 30 lövésenként olajozni, 100 lövésenként drótkefézni - nagyon nagyon kevés fegyvernek van ekkora karbantartás igénye. :shock: :o:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.05.07. 21:02 Ennyiért minimum “Patton tábornok személyes tulajdonában volt” certifikátot várnék :mrgreen:

Pop-szegeccsel 10-esre korlátozott, eredeti hosszúságú tárral az optikai illúzió tökéletesíthető. De az árcédula miatt menthetetlen..
Az USA-ban sem filléres tétel:

https://shopkahrfirearmsgroup.com/thomp ... c-carbine/

2416 dollár. Ami felette van, azt a csodálatos európai sarcok teszik ki.

Mondjuk ma már egy CZ Scorpion Evo3 S1 nem-A7 is 700 ezer banánfillér felett van újonnan, és ez a Tommy azért forgácsolt acél meg fa, nem műanyag fröccsöntés, már gyártástechnológia szempontjából.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.05.08. 06:35 Köszi, hogy megosztottad. Ez megmagyarázza a hibákat.

De 30 lövésenként olajozni, 100 lövésenként drótkefézni - nagyon nagyon kevés fegyvernek van ekkora karbantartás igénye. :shock: :o:
Konkrétan az elöltöltős revolver szintje is jobb:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.05.08. 06:35 Köszi, hogy megosztottad. Ez megmagyarázza a hibákat.

De 30 lövésenként olajozni, 100 lövésenként drótkefézni - nagyon nagyon kevés fegyvernek van ekkora karbantartás igénye. :shock: :o:
Hát én eléggé meglepődtem.. különleges konstrukció a Desert Eagle, de hogy ennyire kényes legyen azt nem tudtam.
Az .50AE modellel lőttem egyszer az ERVA lőtéren, impozáns volt, de nekem mindennapi hordásra nagy/nehéz. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FN: új fegyvergyár az USA-ban és a régi bővítése - avagy az autóipar és a fegyveripar munkahelyeit és gyártási hagyományait is szépen elveszti Európa. :(

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fn-uj-f ... -bovitese/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.05.08. 07:32 FN: új fegyvergyár az USA-ban és a régi bővítése - avagy az autóipar és a fegyveripar munkahelyeit és gyártási hagyományait is szépen elveszti Európa. :(

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fn-uj-f ... -bovitese/

Kép
Ide minek fegyveripar?
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Az jó, majd szerzek egy fast draw tokot...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tudok adni kolcsonbe egy buscaderot
Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.08. 10:59 Az jó, majd szerzek egy fast draw tokot...
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.08. 03:14 Úgy néztek rám, mint valami futóbolondra.
"- Milyen lőszer? Ami van! Ennyi pénzért működjön mindennel!"
Mert az Mo-n úgy megy, hogy válogathatsz a boltban .44 Mag. lőszerből, ugye? Leginkább örültünk, hogy van bármilyen, akármilyen.
Amúgy emlékeim szerint jellemzően fél- vagy teljesköpenyes lőszereket használtunk.

De mondjuk rémlik olyan is, amikor az egyik DE-n hetekig egy lőszeresdobozból kitépett kartondarabbal volt "kiékelve" a biztosítókar, mert a hátrarúgástól mindig "lefittyedt" és bebiztosítódott a pisztoly (nyilván meg volt húzva, talán még menetrögzítőzve is a csavarja) - biztos ez is azért történt mert mindannyian LKNBF-k voltunk....
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.06. 23:02 Mellesleg, tudja valaki, mire gondolt a költő "lágy" köpenyes lőszer alatt? Talán a galvanizáltra?
Szia,

Nem vas, hanem pl. rez.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2023.05.08. 13:58
De mondjuk rémlik olyan is, amikor az egyik DE-n hetekig egy lőszeresdobozból kitépett kartondarabbal volt "kiékelve" a biztosítókar, mert a hátrarúgástól mindig "lefittyedt" és bebiztosítódott a pisztoly (nyilván meg volt húzva, talán még menetrögzítőzve is a csavarja) - biztos ez is azért történt mert mindannyian LKNBF-k voltunk....
Btw életemben egyszer láttam TT-pisztolyt elakadni, amikor valaki a lőszerrel együtt a lőszeresdobozból kitépett kartondarabot is a tárba töltötte. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

G.D írta: 2023.05.08. 13:58 Mert az Mo-n úgy megy, hogy válogathatsz a boltban .44 Mag. lőszerből, ugye? Leginkább örültünk, hogy van bármilyen, akármilyen.
Amúgy emlékeim szerint jellemzően fél- vagy teljesköpenyes lőszereket használtunk.
Igen, ezt ugatom egy ideje: pontosan ezzel a hozzáállással lehet tönkretenni a fegyvert. A teliköpenyes FMJ-k feneke ólom, ami a lövéskor a hőtől elpárolog, a gázelvételi furatban lehűl, lekondenzál, és eltömi a furatot. A TMJ, vagy bármilyen galvanizált rézbevonat pedig túl vékony, a gázfurat éles széle az átmeneti kúpban levág egy korongot a köpenyről, amit a gáznyomás vagy kifúj, vagy nem. Mindkettőnek az a vége, hogy előbb-utóbb részben eltömődik a gázfurat, és nem ismétel rendesen.

A helyes válasz: csak félköpenyes lőszert használunk. Ha nincs, nem lövünk a DE-vel. Az "akármilyen" lőszert egy Smith&Wesson 329PD-vel kell a paraszt kezébe nyomni, hogy érezze a Magnum Force-ot, a félköpenyest pedig meg kell hagyni a DE-nek.

A karbantartás teljes hiányából adódó, hibás működéssel kapcsolatos kérdést is megtisztelem válasszal: én személy szerint megnéztem volna, nem hiányzott, vagy törött-e el a biztosítókar mögötti laprugó. Ha az nincs ott, a csavart hiába húzod agyig.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.08. 21:14Mindkettőnek az a vége, hogy előbb-utóbb részben eltömődik a gázfurat, és nem ismétel rendesen.
A magam részéről elég sokszor szedtem szét és/vagy pucoltam a DE-k egyikét-másikát, a gázfurat eltömődését egyszer sem tapasztaltam.
Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.08. 21:14csak félköpenyes lőszert használunk. Ha nincs, nem lövünk a DE-vel. Az "akármilyen" lőszert egy Smith&Wesson 329PD-vel kell a paraszt kezébe nyomni, hogy érezze a Magnum Force-ot, a félköpenyest pedig meg kell hagyni a DE-nek.
Csak éppen ilyen hozzáállással nem lehet élménylövészetre épülő vállalkozást működtetni.
Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.08. 21:14A karbantartás teljes hiányából adódó, hibás működéssel kapcsolatos kérdést is megtisztelem válasszal: én személy szerint megnéztem volna, nem hiányzott, vagy törött-e el a biztosítókar mögötti laprugó.
Miért, a DE-n az is kopó-fogyó alkatrész :?:
BTW, karbantartás teljes hiánya: a sokak által "megbízhatatlan szarnak" tartott AR-15-tel fordult elő olyan, hogy csak "mortaring"-gel tudtam csőre tölteni, annyira összeállt a szutyoktól - aztán utána mégis tökéletesen tette a dolgát.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

G.D írta: 2023.05.08. 22:22 A magam részéről elég sokszor szedtem szét és/vagy pucoltam a DE-k egyikét-másikát, a gázfurat eltömődését egyszer sem tapasztaltam.

Csak éppen ilyen hozzáállással nem lehet élménylövészetre épülő vállalkozást működtetni.

Miért, a DE-n az is kopó-fogyó alkatrész :?:
BTW, karbantartás teljes hiánya: a sokak által "megbízhatatlan szarnak" tartott AR-15-tel fordult elő olyan, hogy csak "mortaring"-gel tudtam csőre tölteni, annyira összeállt a szutyoktól - aztán utána mégis tökéletesen tette a dolgát.
1. Az a jó, mert gyakorlatilag lehetetlen tisztítani, mehet a kukába a cső.
2. Valóban hozzáállás kérdése. Párhuzam következik: van, aki szereti betartani az építési előírásokat, építési terv alapján dolgozik, előírt minőségű és vastagságú építőanyagot használ, szakképzett munkaerőt foglalkoztat. Ha hibát fedez fel az alapozásban, kijavítja, azután kezdi el rakni a falat.
Csak éppen ilyen hozzáállással nem lehet építőipari vállalkozást működtetni. (Vagy mégis?)
3. Nem kopó alkatrész, de ha eltörik, kicseréljük. Nem kifújjuk purhabbal, körbetekerjük Leukoplaszttal, ráfestünk, aztán panaszkodunk, hogy szar, hanem kicseréljük, és aztán használjuk tovább.
4. Most arra legyünk büszkék, hogy valami elhanyagolva is teszi a dolgát, és panaszkodunk, hogy egy másik valami meg nem? Jó...
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Nem akarom senkinek se megmondani, mit hogyan csináljon, de tudatában kell lenni annak, hogy a DE az nem egy Glock vagy egy Hi-Point. A DE egy határeset. Az összes többi nagyteljesítményű öntöltő (AMP Automag, Wildey, Grizzly, Coonan) még sokkal érzékenyebb mindenre, tizenévekig csiszolták a dizájnt, amíg egyáltalán elfogadhatóan működtek. A maguk nemében inkább mestermunkák, mérnöki bravúrok, mint üsd-vágd fegyverek. Egy Holland&Holland 577 nitro express-szel sem fog senki napi 8 órában lövöldözni (na jó, talán Scott from Kentucky...). Ha pedig igen, megboldogult nagybátyám két örökbecsű mondását idézném:
1: Akinek van pénze majomra, legyen banánra is (=használj drága lőszert és költsd rá a gatyádat alkatrészre)
2: Aki kurvának áll, ne sírjon, ha basszák (=ha lezsarolod a DE-t, ne panaszkodj, hogy tönkremegy)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Merre halad a világ: Hadipisztolyból dísztárgy (giccsparádé?): SIG Custom Works P210 Carry - valamint lehet jót bubogni az amerikai és az európai árak különbségén!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hadipis ... 210-carry/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.08. 23:48 Nem akarom senkinek se megmondani, mit hogyan csináljon, de tudatában kell lenni annak, hogy a DE az nem egy Glock vagy egy Hi-Point. A DE egy határeset. Az összes többi nagyteljesítményű öntöltő (AMP Automag, Wildey, Grizzly, Coonan) még sokkal érzékenyebb mindenre, tizenévekig csiszolták a dizájnt, amíg egyáltalán elfogadhatóan működtek. A maguk nemében inkább mestermunkák, mérnöki bravúrok, mint üsd-vágd fegyverek. Egy Holland&Holland 577 nitro express-szel sem fog senki napi 8 órában lövöldözni (na jó, talán Scott from Kentucky...). Ha pedig igen, megboldogult nagybátyám két örökbecsű mondását idézném:
1: Akinek van pénze majomra, legyen banánra is (=használj drága lőszert és költsd rá a gatyádat alkatrészre)
2: Aki kurvának áll, ne sírjon, ha basszák (=ha lezsarolod a DE-t, ne panaszkodj, hogy tönkremegy)
A 22-ek vilagaban a Matchguns is ilyen. Egy mernoki bravur. Szeretgetni kell, ha tul eros a loszer nem jo, ha tul gyenge nem jo es folyamatosan karbantartasra szorul. Szeszelyes egy joszag, de szeretem:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2023.05.09. 07:58 A 22-ek vilagaban a Matchguns is ilyen. Egy mernoki bravur. Szeretgetni kell, ha tul eros a loszer nem jo, ha tul gyenge nem jo es folyamatosan karbantartasra szorul. Szeszelyes egy joszag, de szeretem:)
+1

Akkor van baj, ha az elvárások és a fegyver nincsenek arányban.

Akinek igásló kell (ők többen vannak) , az nem fogja szeretni a babusgatnivalót. (Micsoda? Enbyinpénzét még két zsák krupli sem fér a lambordzinibe?) Akinek mérnöki bravúr kell, az nem tudja örömét lelni a tucat termékben. (Jó autó a a Toyota Corolla, nekem is volt sok, tisztelni könnyű, fülig beleszerelmesedni nehéz)

A baj akkor van, amikor rá akarjuk erőltetni a másikra a nézeteinket. Lóf.szt nem tudunk a másik igényeiről.

Béke. Tolerancia. Megértés. Petya 357 rágyújt egy gyanús illatot árasztó spanglira. A háttérben halkan szól a kumbaya. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: brh562 »

G.D írta: 2023.05.08. 22:22 A magam részéről elég sokszor szedtem szét és/vagy pucoltam a DE-k egyikét-másikát, a gázfurat eltömődését egyszer sem tapasztaltam.



Csak éppen ilyen hozzáállással nem lehet élménylövészetre épülő vállalkozást működtetni.



Miért, a DE-n az is kopó-fogyó alkatrész :?:
BTW, karbantartás teljes hiánya: a sokak által "megbízhatatlan szarnak" tartott AR-15-tel fordult elő olyan, hogy csak "mortaring"-gel tudtam csőre tölteni, annyira összeállt a szutyoktól - aztán utána mégis tökéletesen tette a dolgát.
jipppijééé ma i tanultam valamit :) ksöz :)
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

gvass1 írta: 2023.05.09. 07:22 Merre halad a világ: Hadipisztolyból dísztárgy (giccsparádé?): SIG Custom Works P210 Carry - valamint lehet jót bubogni az amerikai és az európai árak különbségén.
Alutok? Fúj.

Én már azon is bubogok, hogy az 50 éves, dán rendőrségi kiszuperált darabok is 1500 euró felett vannak, a 210-5 -6 oskról már ne is beszéljünk. Ilyenem se lesz... :(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vizimalac írta: 2023.05.09. 07:58 A 22-ek vilagaban a Matchguns is ilyen. Egy mernoki bravur. Szeretgetni kell, ha tul eros a loszer nem jo, ha tul gyenge nem jo es folyamatosan karbantartasra szorul. Szeszelyes egy joszag, de szeretem:)
Itt azért érdemes szétválasztani.
A Matchguns meg a többi precíziós olimpianyerő lukasztógép egy adott versenyszámra készült célszerszám. Mint egy F1 versenyautó.

A Desszertsas meg a Coonan, Wildey ésatöbbi eredetileg vadászfegyvernek (ahol legál) vagy veszélyes vadra vadászönvédelminek készült, tehát bizonyos mértékben elvárás, hogy "field" körülmények közt, nem csak laboratóriumban is működjön, elfogadható megbízhatósággal.

Ez utóbbiak esetében tehát a "mérnöki mestermű" nem biztos, hogy megáll, mert a tervezett felhasználási célra esetleg pont nem alkalmas igazán.
(Mert a kitűzött célfeladatra esetleg egy nagykal revolver hasonló teljesítményű lőszerekkel esetleg sokkal-sokkal alkalmasabb.)

Természetesen azonban a gyakorlatban mindegyik említett magnumitiszes giga-öntöltő inkább akciófilmsztárként, látványa miatt futott be nagy karriert. Ezek inkább popkulturális ikonok, semmint praktikus lőfegyverek.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.05.09. 09:27 Természetesen azonban a gyakorlatban mindegyik említett magnumitiszes giga-öntöltő inkább akciófilmsztárként, látványa miatt futott be nagy karriert. Ezek inkább popkulturális ikonok, semmint praktikus lőfegyverek.

+1
És még lőni is lehet velük. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.05.09. 09:27
A Desszertsas meg a Coonan, Wildey ésatöbbi eredetileg vadászfegyvernek (ahol legál) vagy veszélyes vadra vadászönvédelminek készült, tehát bizonyos mértékben elvárás, hogy "field" körülmények közt, nem csak laboratóriumban is működjön, elfogadható megbízhatósággal.

Ez utóbbiak esetében tehát a "mérnöki mestermű" nem biztos, hogy megáll, mert a tervezett felhasználási célra esetleg pont nem alkalmas igazán.
(Mert a kitűzött célfeladatra esetleg egy nagykal revolver hasonló teljesítményű lőszerekkel esetleg sokkal-sokkal alkalmasabb.)
ÖÖööö... igen.
Az oké, hogy a DE nagyobb tárkapacitású (7-9db lőszer), de egy "csak" 6 lövetű revolver azért sokkal-sokkal megbízhatóbb, és érzéketlen a lőszer teljesítményére és (nagy fokban) a szennyeződésre.

Szóval ha tényleg szükség lehet fegyverre (pl. veszélyes vad kegyelemlövése) azért én inkább egy revolvert választanék.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Matchguns, Forma 1-es versenyautó: igen, tökéletes hasonlat. Abból is az olasz dizájn minden jellegzetességével: formabontó stílus, szokatlan műszaki megoldások, azonnali rákívánási inger, de csapnivaló megbízhatóság. (Bezzeg a Pardini! Mint a mókus és a patkány: ugyanolyan, csak jobb a marketingje...)

Popkulturális ikonok: részben igen, bár csak a DE futott be látványos karriert, a többiek csendben tönkrementek. Néha egy befektető valamlyiket feltámasztja, aztán kezdődik minden előről. A Coonan, Grizzly, AMT Automag tudtommal nem volt filmben, a Wildey max. 3-4 ismert filmben szerepelt (komolyan gondolkodnom kell, hogy a Bosszúvágy 3-on és a Desperado-n kívül hol), a .44 Auto Mag a Sudden Impactot és a Malone-t leszámítva szerintem ismeretlen. Ha már ikonosítás, akkor a inkább a S&W M-29 és a Dirty Harry filmek.

Vadászfegyver, vadászönvédelmi: szerintem nem feltétlenül, ezek mind 1-2 ember álmai voltak, leginkább az "unom a revolvert, csináljuk meg ugyanazt öntöltőben" elv alapján. A vadászat jó indok volt a befektetők felé.
A Coonan egy főiskolai hobbiprojekt volt, a Wildey és az AMP elsődlegesen a sziluetteseknél terjedt el (bár igaz, hogy vadászatra próbálták eladni, innen a Wildey Hunter és Survivor modellek), a Grizzlyről fingom sincs, majd utánaolvasok, bár a neve beszédes. Az AMT Automag meg egy úgy el lett b*szva, ahogy van, teljesen mindegy, mire használják (szerintem).
Azért megfelelő módon kezelve működnek ezek, csak érteni kell hozzá. Vadászaton egyébként is keveset lő az ember, egylövetűnek bármelyik jó... Grizzly ellen meg ott vannak a revolverek.

Mérnöki alkotás: a tervezéskor, gyártáskor olyan problémákat kellett megoldani, amik addig nem léteztek. Tény, hogy ezek túlbonyolított szerkezetek, ugyanazt a célt mindegyik típus különböző módon valósítja meg, egyik sem ugyanolyan.
Itt a beleölt munkát és a műszaki megoldásokat kell értékelni, pl. hogyan változott idővel a Coonan tárajak-kiképzése, hogy megbízhatóbb legyen az adogatás, vagy ki hogyan oldotta meg a peremes lőszerek tárazását (jobbra-balra alternálóan, vagy változó dőlésszögű adogatólemezzel). Van gázelvételes, Browning rendszerű, cserélhető váltócsövek, stb, mind-mind izgalmas műszaki megoldás.

Akinek erre nem áll fel, és csak a tökéletes működést mantrázza, az vegyen revolvert, Hi-Pointot, vagy Glockot. Aki meg igáslónak akarja használni, az rossz helyen keresgél.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.08. 23:48 Nem akarom senkinek se megmondani, mit hogyan csináljon, de tudatában kell lenni annak, hogy a DE az nem egy Glock vagy egy Hi-Point.
...
1: Akinek van pénze majomra, legyen banánra is (=használj drága lőszert és költsd rá a gatyádat alkatrészre)
És akkor vegyen egy lőszergyárat is a f@stalicskája mellé, ha használni is akarja, nem csak a vitrinben nézegetni, vagy mi?
Mert a Celeritas esetében mikor én ott dolgoztam (2014-18) szezonban (tavasztól őszig) heti százas nagyságrendű mennyiség fogyott .44 Magnum lőszerből (nyilván ezt nem mind a DE-k ették meg, van jópár ugyanilyen kaliberű, működő fegyverük is).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.08. 23:24 4. Most arra legyünk büszkék, hogy valami elhanyagolva is teszi a dolgát, és panaszkodunk, hogy egy másik valami meg nem? Jó...
Hát, szerintem az a jó konstrukció, ami ezt IS kibírja.
Volt olyan (rendszámos, némi kompromisszummal akár utcai közlekedésre is alkalmas) motorkerékpárom, amiben gyári előírás szerint 20 üzemóránként kellene dugattyút cserélni. De mondjuk ez akkor szükséges _valóban_, amikor valaki képes arra hogy ~8000 RPM-n hajtsa 45 perc+2 körön keresztül egy krosszpályán, vagy végig akar menni vele az Erzbergrodeo-n, esetleg "csak" enduro világbajnokságot szeretne nyerni (a gép mindegyiket tudja).
Amennyire én tudok motorozni, úgy a 100 óra után kivett dugattyú is csak annyiban különbözött a vadiújtól, hogy picit kormos volt a teteje.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2023.05.09. 09:27 Természetesen azonban a gyakorlatban mindegyik említett magnumitiszes giga-öntöltő inkább akciófilmsztárként, látványa miatt futott be nagy karriert. Ezek inkább popkulturális ikonok, semmint praktikus lőfegyverek.
Az .50-es DE kipróbálása után intéztem Szarvas Petihez az alábbi észrevételt:
"Peti! Szerinted mi lehetett az a kérdés, amire EZ lett a válasz?"
Ilyen fejet vágott utána: :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

G.D: legmélyebb tisztelettel, nem értek egyet veled.

"És akkor vegyen egy lőszergyárat is a f@stalicskája mellé, ha használni is akarja, nem csak a vitrinben nézegetni, vagy mi?"
Ezt ugatom: ne akarja használni. Ne erre és ne így. Nem erre való. Párhuzam következik, talán így könnyebb: a családi ezüst étkészlet sem arra való, hogy naponta használják, hanem hogy sátoros ünnepekkor kirakják a családi ebédhez. Akkor kibír 5 generációt, egyébként meg nem. Az acélkés bírja, de azzal nem lehet villantani a népnek.
Szájbarágó: acélkés = Glock, családi ezüst = kisszériás, manufakturális fegyverek (hogy a DE kisszériás-e, ezen lehet vitatkozni; nem az, de én ide sorolom).

"Hát, szerintem az a jó konstrukció, ami ezt IS kibírja."
Így van. A Kalasnyikov, a Glock, a Hi-Point bírja. A DE és a többi nagyvas nem. Ha ez a definíció, akkor ezek nem jó konstrukciók.

Motoros példa: nagyon jó hasonlat, csak pont ezzel cáfolod meg azt, amit eddig bizonygattál. Ha egy S&W 329PD szkandium-alumíniumtokos, titándobos revolverbe (=kihegyezett enduromotor) szubszonikus 44 Speciált töltesz (=kímélő motorozás, a max teljesítmény 80%-án), akkor sokáig kitart. Ha agyig töltött 44 Magnummal ellősz 10 doboz lőszert (=8000 rpm-en hajtod 45 percen keresztül), akkor elkezd kinyúlni a tok, megégni a dob (=dugattyú), elkorrodeál a tok a dobhézagnál, és még 10 dobozt (=még egy versenyt) nem fog kibírni. Ekkor a motornál gyári előírás szerint ki kell cserélni a dugattyút, mert már élettartama vége felé jár. A revolveren ugyanez van, ki kell cserélni a tokot és a dobot. A cső, a rugók és a markolatpanel maradhat (=a motor összes többi, kisebb igénybevételnek kitett része).
Hogy jön ez ide? Hát a DE is ilyen, csak ahhoz, hogy öntöltőként működjön, nem lehet 44 Speciállal etetni.

Visszatérve a motorra: milyen benzin kell bele? Végigmegy az Erzbergrodeo-n 86-ossal is? E85-tel? Ólmozott benzinnel? Gázolajjal? Ja, hogy csak ólmozatlan, minimum 95-ös, 10% alatti etanoltartalmú benzin van előírva a használati utasításban? Akkor vegyen az ember egy benzingyárat is a fostalicskája mellé? Remélem, átjött a hasonlat.

Utolsó bejegyzés: elkaptad a lényeget. A végső válasz minden kérdésre nem a 42, hanem az .50!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.10. 01:57 Párhuzam következik, talán így könnyebb: a családi ezüst étkészlet sem arra való, hogy naponta használják, hanem hogy sátoros ünnepekkor kirakják a családi ebédhez. Akkor kibír 5 generációt, egyébként meg nem. Az acélkés bírja, de azzal nem lehet villantani a népnek.
Érzékletes hasonlat, nekem így már egyértelmű: a Desert Eagle arra való, hogy az ember örül neki, megsimogatja, lő vele párat azzal a lőszerrel amit a DE szeret, aztán megtisztogatja, megsimogatja és örül neki.

Teljesen O.K. így.

Én ezt nem tudtam, úgy gondoltam hogy ha az izraeli hadsereg is használja akkor valami elpusztíthatatlan, masszív mindenevő vas - de akkor inkább gyűjteményi örömfegyver. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.05.10. 06:35 a Desert Eagle ...

Én ezt nem tudtam, úgy gondoltam hogy ha az izraeli hadsereg is használja
??? Ez valami urban legend/marketing bullshit lehet (bónusz wikipédia hülyesége), nyilvánvalóan a valódi izraeli katonák/rendőrök/biztonságiak valamilyen Glockot, vagy valami helyi gyártású épelméjű pisztolyt (Jericho-verziók, Bul Cheroke, Axe stb) hordanak, ilyen tonnás marhaságot meg nem.


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

SCY bullpup konverzió AR-15-höz - lőfegyver fődarabot NEM tartalmaz!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/scy-bul ... ar-15-hoz/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.05.10. 06:35 Érzékletes hasonlat, nekem így már egyértelmű: a Desert Eagle arra való, hogy az ember örül neki, megsimogatja, lő vele párat azzal a lőszerrel amit a DE szeret, aztán megtisztogatja, megsimogatja és örül neki.

Teljesen O.K. így.
+1

Egyesületi fegyvernek pedig - sajnos - ezek szerint pont emiatt nem igazán alkalmas. Minden közös lónak mindig túrós a háta, de van amelyik ezt is bírja, és van, amelyik nem.

Az élménylövészet pedig az egyesületi fegyvernél
Is még durvább igénybevételt jelent, még sokkal igénytelenebb célközönséggel. A ledobjuk a fegyvert egy fém asztalra mert eszünkbe se jut hogy nem kéne az még egy Glocknál sem tesz jót. :roll:

“A mire való?” Kérdés nagyon is jogos - de nem illik feltenni. :mrgreen: Évtizedes barátságokat lehet így tönkretenni. Csak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.10. 01:57Szájbarágó: acélkés = Glock, családi ezüst = kisszériás, manufakturális fegyverek (hogy a DE kisszériás-e, ezen lehet vitatkozni; nem az, de én ide sorolom).
Valahogy ezeket a jellemzőket előszeretettel hagyják ki nemcsak a reklámokból, de még az újságok tesztcikkeiből is.
Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.10. 01:57 Visszatérve a motorra: milyen benzin kell bele? Végigmegy az Erzbergrodeo-n 86-ossal is? E85-tel? Ólmozott benzinnel? Gázolajjal? Ja, hogy csak ólmozatlan, minimum 95-ös, 10% alatti etanoltartalmú benzin van előírva a használati utasításban? Akkor vegyen az ember egy benzingyárat is a fostalicskája mellé? Remélem, átjött a hasonlat.
Normál, _bármelyik_ kúton kapható 95-ös van előírva bele, nem csak XY gyártmányú, speciálisan adalékolt 105 oktános versenybenzin.
Még motorolajból sincs komolyabb megkötés, sőt, a keverési arány is szabadon választott 1:40 és 1:60 között. Remélem, átjött a hasonlat.
/amúgy anno kipróbáltam E85-tel is, nyilván állítani kellett a karburátoron, de működött vele/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

G.D írta: 2023.05.10. 08:20 Valahogy ezeket a jellemzőket előszeretettel hagyják ki nemcsak a reklámokból, de még az újságok tesztcikkeiből is.

Normál, _bármelyik_ kúton kapható 95-ös van előírva bele, nem csak XY gyártmányú, speciálisan adalékolt 105 oktános versenybenzin.
Még motorolajból sincs komolyabb megkötés, sőt, a keverési arány is szabadon választott 1:40 és 1:60 között. Remélem, átjött a hasonlat.
Reklámból igen, hiszen el kell adni (bár jó DE-nek nem kellett a cégér, Hollywood megtette a Magnum Research helyett). Tesztcikkek: biztos vannak PR cikkek is, de én összevásároltam vagy 8-10 fegyverújságot a DE-ről a '80-as évektől mostanáig (Shooting Times, Caliber, Deutsches Waffen Journal, meg ami még hozzáférhető volt), mind objektíven írnak róla, ugyanazokat, amit én is leírtam.

A hasonlat jogos, mindkettőnk részéről: az amcsiknál a legalapabb 44 Magnum lőszer a Winchester white box, Remington UMC, green and white box, yellow box, ezek mind JSP vagy JHP lőszerek, ha keresnél, se találnál mást. Mind jó a DE-hez. Csak nálunk nincs, de nem is erre a piacra szánták, itt nem divat alsókulcsos 44-essel vadászni.

Gvass1 megelőzött. Nem volt ez sehol rendszeresítve, csak pletykák vannak a portugál különlegesekről, meg hogy az 50-eseket felvásárolták az afrikai vadőrök, valszeg gerillamarketing, vagy öngeneráló mítosz.

Ezek mind a 60-70-es évek Magnum-őrületének termékei. Csak addig voltak érdekesek, amíg a 80-as években be nem köszöntött a wonder 9-ok kora, a 15-18-as kapacitású tárakkal.
Ez egy korszak volt, mint a 80-as években Gibson és a cyberpunk. Mindig jó újra olvasni, de már nem születik új a témában.
Jelenleg más a divat, lásd 30 Super Carry...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.10. 13:50 Reklámból igen, hiszen el kell adni (bár jó DE-nek nem kellett a cégér, Hollywood megtette a Magnum Research helyett). Tesztcikkek: biztos vannak PR cikkek is, de én összevásároltam vagy 8-10 fegyverújságot a DE-ről a '80-as évektől mostanáig (Shooting Times, Caliber, Deutsches Waffen Journal, meg ami még hozzáférhető volt), mind objektíven írnak róla, ugyanazokat, amit én is leírtam.

A hasonlat jogos, mindkettőnk részéről: az amcsiknál a legalapabb 44 Magnum lőszer a Winchester white box, Remington UMC, green and white box, yellow box, ezek mind JSP vagy JHP lőszerek, ha keresnél, se találnál mást. Mind jó a DE-hez. Csak nálunk nincs, de nem is erre a piacra szánták, itt nem divat alsókulcsos 44-essel vadászni.

Gvass1 megelőzött. Nem volt ez sehol rendszeresítve, csak pletykák vannak a portugál különlegesekről, meg hogy az 50-eseket felvásárolták az afrikai vadőrök, valszeg gerillamarketing, vagy öngeneráló mítosz.

Ezek mind a 60-70-es évek Magnum-őrületének termékei. Csak addig voltak érdekesek, amíg a 80-as években be nem köszöntött a wonder 9-ok kora, a 15-18-as kapacitású tárakkal.
Ez egy korszak volt, mint a 80-as években Gibson és a cyberpunk. Mindig jó újra olvasni, de már nem születik új a témában.
Jelenleg más a divat, lásd 30 Super Carry...
Mondjuk ahogy én olvasgatom, a .30 sc az gigantikus bukta.
.45 GAP reloaded😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Nem ismerem őket, de tragikus. :cry:

https://www.facebook.com/igalyloter/pos ... cale=hu_HU

"Kedves versenyzők, koronglövők és sporttársak!

Az Igaly József Lövész Klub Sportegyesület nevében ezúton szeretnélek tájékoztatni benneteket arról, hogy sajnos az Igaly Budaörsi Koronglőtér végleg bezárja kapuit. Több, mint 15 éven keresztül a Budaörsi Önkormányzat számos bírósági pert indított ellenünk. 11 évvel ezelőtt pedig egy olyan bírósági ügyet is indítottak, melyben mi már csak közvetetten kaptunk szerepet, és végül ez zárult úgy, hogy ezt a szomorú posztot meg kell írnom. Valószínűleg most Ti is megdöbbenve álltok a bíró és a kúria döntése előtt és megannyi kérdésetek merül fel, amire megpróbálok válaszolni.

Mi a fő indok, amiért be kellett zárnunk? A lőtér területét Natura 2000-es területnek nyilvánították. 1971 óta üzemel itt a koronglőtér, még a Nagypapám ásónyoma bontotta ezt a földet. Ekkor még híre se volt a Natura 2000-es címnek. Nem zavartuk az állatvilágot, a rókák, őzek, nyulak, vaddisznók mind bejárnak a területre, hozzászoktak, nem féltek a lövések hangjától. Az idő előrehaladtával tartani kellett a lépést, így a BT-ből egyesület lett, ugyanazon személlyel, ugyanazon helyen, ugyanazon eszközökkel, minden változatlan maradt. A bíróság úgy döntött, hogy érvényes ránk a Natura 2000-es szabályozás, mert nem maradtunk “jogfolytonos” állapotban.

Milyen eszközökkel próbálták ellehetetleníteni a lőteret? Különböző zaj rendeleteket hoztak ellenünk, amik egyedül csak a mi lőterünk nyitvatartását korlátozták le. Évekig nem zavartunk senkit sem, majd az időközben ideköltözött lakók ellenünk támadtak, hogy túl hangosak vagyunk. A lövések zaja hivatalosan be lett mérve, amiből kiderült, hogy kevésbé zavaróak, mint a mellettünk lévő autópálya, helikopter leszálló vagy a rendőrségi lőtér, ennek ellenére zajfogó falat építettünk. Ezek után gyermektábort helyeztek közvetlenül a bejáratunk elé, majd az ombudsmanhoz fordultak és ők támadtak minket. Számos méltatlan húzás, csak azért, mert erre a területre lakóparkot és magánkórházat szerettek volna felépíteni.

Ha Édesanyám, Igaly Diána ma is köztünk lenne, akkor is így történt volna? A legszomorúbb ebben az egészben, hogy ez az ügy valószínűleg ugyanígy zajlott volna akkor is. Számos követ megmozgatott ő is, ennek eredményeképpen lehettünk nyitva kétszer két órát hétköznaponként. Ez mire volt elég? Arra, hogy ellehetetlenítsenek, hogy megannyi pénzt, időt és energiát fordítsunk egy nagyon kemény küzdelemre. A mi oldalunkról egy maroknyi ember volt, az önkormányzat részéről egy egész ügyvéd sereg.

Miért vettem át a stafétabotot ilyen nehéz körülmények között? Mert előttem is az a cél lebegett, mint Édesanyám előtt, hogy a koronglövő sportot életben kell tartani. Édesanyám megannyi energiát fektetett az utánpótlásba, a “gyerekeibe”. Ezek a gyerekek magas színvonalú oktatást kaptak, aminek nem szabad kárba vesznie, a győztes Igaly technikának, amit még a Nagypapám fejlesztett ki, és Édesanyám tökéletesített, fenn kell maradnia. Tisztában voltam vele, hogy milyen teherrel jár az, ha tovább akarok harcolni a lőtérért. Édesanyámat telefonon keresztül fenyegették és ő ennek ellenére is harcolt tovább. A szeme előtt lebegett a kitűzött célja, előttem is, folytatni akartam és akarom. Mindent megtettünk a lőtér érdekében, de sajnos ez most kevésnek bizonyult.

Hangsúlyozni szeretném, hogy az egyesület a továbbiakban is folytatja a munkáját, és keresni fogunk más lehetőségeket, hogy folytathassuk a koronglövészetet és az egyesületi életet.

Ezúton is meg szeretném köszönni azt a rengeteg szeretet, támogatást és segítséget, amit ezen a rögös úton Édesanyám, én és az Igaly József Lövész Klub Sportegyesület kapott. Nagyon hálás vagyok minden segítő szóért és cselekedetért, mert ezek mind rengeteg erőt adtak és adnak a továbbiakban is.

Kérjük, hogy tartsátok velünk a kapcsolatot és kövessétek az oldalunkat, ahol további frissítéseket találtok majd. Addig is, kérjük, folytassátok az edzéseket más koronglőtereken és tartsátok meg azt a bizonyos Igaly technikát!

Üdvözlettel,
Czirják Tamás

Az Igaly József Lövész Klub Sportegyesület elnöke"
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

cujoe írta: 2023.05.11. 12:23 Nem ismerem őket, de tragikus. :cry:

https://www.facebook.com/igalyloter/pos ... cale=hu_HU

"Kedves versenyzők, koronglövők és sporttársak!

Az Igaly József Lövész Klub Sportegyesület nevében ezúton szeretnélek tájékoztatni benneteket arról, hogy sajnos az Igaly Budaörsi Koronglőtér végleg bezárja kapuit.
(....)



Nagyon sajnálom a dolgot. :(

Sajnos, általános dolog, hogy valahol a pusztában létesül valami (lőtér, OPNI, KÉKI, stb), évtizedek alatt körbetelepülik, értékes lesz az a terület, és egyszerre szúrni kezdi az illetékesek szemét..
A vége úgyis lakópark lesz, a politikusoknak pénz a zsebbe, a klubtagoknak lóf@sz a s.eggbe..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.05.11. 16:11 Nagyon sajnálom a dolgot. :(

Sajnos, általános dolog, hogy valahol a pusztában létesül valami (lőtér, OPNI, KÉKI, stb), évtizedek alatt körbetelepülik, értékes lesz az a terület, és egyszerre szúrni kezdi az illetékesek szemét..
A vége úgyis lakópark lesz, a politikusoknak pénz a zsebbe, a klubtagoknak lóf@sz a s.eggbe..
Annyi állatságot nyilvánítottak már "nemzetstratégiailag kiemelt jelentőségűvé", 1 tollvonással megtehetnék ezt az összes lőtérrel is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van ilyen, amelyik megerdemli...
gvass1 írta: 2023.05.11. 16:40 Annyi állatságot nyilvánítottak már "nemzetstratégiailag kiemelt jelentőségűvé", 1 tollvonással megtehetnék ezt az összes lőtérrel is.
ingyom bingyom tálib-e?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

cujoe írta: 2023.05.11. 12:23 Nem ismerem őket, de tragikus. :cry:

https://www.facebook.com/igalyloter/pos ... cale=hu_HU


.....
Milyen eszközökkel próbálták ellehetetleníteni a lőteret? Különböző zaj rendeleteket hoztak ellenünk, amik egyedül csak a mi lőterünk nyitvatartását korlátozták le. Évekig nem zavartunk senkit sem, majd az időközben ideköltözött lakók ellenünk támadtak, hogy túl hangosak vagyunk. A lövések zaja hivatalosan be lett mérve, amiből kiderült, hogy kevésbé zavaróak, mint a mellettünk lévő autópálya, helikopter leszálló vagy a rendőrségi lőtér, ennek ellenére zajfogó falat építettünk. Ezek után gyermektábort helyeztek közvetlenül a bejáratunk elé, majd az ombudsmanhoz fordultak és ők támadtak minket. Számos méltatlan húzás, csak azért, mert erre a területre lakóparkot és magánkórházat szerettek volna felépíteni.

....

Üdvözlettel,
Czirják Tamás

Az Igaly József Lövész Klub Sportegyesület elnöke"
Tisztára mint a dunakeszi repülőtér története. A mellé épített lakóparkokban élőket zavarta először, ott se számított, melyik volt előbb.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.05.11. 20:00 hihetetlen, hogy milyen sok területen bizonyulsz műveltebbnek nálam
A bezárni akart lőteret ismerem.
Amúgy meg telehanyta vele az a rusnya hp a facebookot.
A másik mai hír.
A videók meg nagy ügy volt pár éve, most megint felhozta kereső.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ezt már próbálta valaki? Tényleg annyival csöndesebb, mint a "rendes" 22-esek? 25 m-re azért még használható, vagy ez tényleg csak "szobai céllövészetre", azaz mondjuk 5-10 m-re jó?

RWS Field Line Z lang .22lr
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy Ruger kifejezetten hangtompítókhoz: Mk.IV SSH (Ez sem nekünk készült, de cool. Meg végülis megszerezhető sportcélra, csak a csendesítő hozzá nem.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egy-rug ... mk-iv-ssh/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2023.05.12. 07:15 Egy Ruger kifejezetten hangtompítókhoz: Mk.IV SSH (Ez sem nekünk készült, de cool. Meg végülis megszerezhető sportcélra, csak a csendesítő hozzá nem.)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/egy-rug ... mk-iv-ssh/


Kép
Nagyon teccik ez a kis dög :mrgreen: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2023.05.09. 09:27 Itt azért érdemes szétválasztani.

Ez utóbbiak esetében tehát a "mérnöki mestermű" nem biztos, hogy megáll, mert a tervezett felhasználási célra esetleg pont nem alkalmas igazán.
(Mert a kitűzött célfeladatra esetleg egy nagykal revolver hasonló teljesítményű lőszerekkel esetleg sokkal-sokkal alkalmasabb.)


Kép
Feketelista legutóbbi epizódjában mondja egy csaj:
"Apám szerint jobb 6 biztos, mint 15 talán." :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mintha egy M1911-et megerőszakolt volna egy vízvezetékcső.
Ótvar ronda, dehát ízlések és pofonok.

chucky írta: 2023.05.12. 14:04 Nagyon teccik ez a kis dög :mrgreen: :mrgreen:
"..."
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

jó ha van írta: 2023.05.12. 20:30 Feketelista legutóbbi epizódjában mondja egy csaj:
"Apám szerint jobb 6 biztos, mint 15 talán." :lol:
Are Revolvers still relevant?
https://youtu.be/X0QuB2v5rLw
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2023.05.12. 21:18 Mintha egy M1911-et megerőszakolt volna egy vízvezetékcső.
Ótvar ronda, dehát ízlések és pofonok.
De szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban folytatódik még a vízvezetékcső egy olyan 10-12 centi hangtompítóval:-)


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

huzagolt hangtompito vagy sima cso? :roll:
gvass1 írta: 2023.05.13. 06:27 De szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban folytatódik még a vízvezetékcső egy olyan 10-12 centi hangtompítóval:-)
Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2023.05.13. 06:35 huzagolt hangtompito vagy sima cso? :roll:
???

az eredeti hírben 3" rendes (huzagolt) cső van csak a fegyveren, a hangtompító nyilván nem huzagolt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.05.13. 06:38 ???

az eredeti hírben 3" rendes (huzagolt) cső van csak a fegyveren, a hangtompító nyilván nem huzagolt.
Szerintem a fórumtárs arra gondolt, hogy a helyi viszonyok között mivel lehetne legálisan pimpelni, hogy valahogy kinézzen (mert csupaszon tényleg ronda)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.05.13. 07:42 Szerintem a fórumtárs arra gondolt, hogy a helyi viszonyok között mivel lehetne legálisan pimpelni, hogy valahogy kinézzen (mert csupaszon tényleg ronda)
Miért kéne pimpelni? Hiszen vehetsz gyárilag 5,5"-eset is.

Kép

Ezt a csutka-rugert TÉNYLEG nem nekünk készült (hiszen pisztolyra semmiképpen nem lehet legális a hangtompi), de véletlenül jogszerűen itt is megszerezhető lenne a fegyver.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.05.13. 07:53 Miért kéne pimpelni?
Miért, miért?… pont itt a fórumon tannítottátok meg, hogy ilyen kérdést nem illik feltenni :mrgreen:

Csak. Mert annyi mindent nem lehet. Ál-hangtompítót, sima üres vascsőből , ugye nem tiltja semmi?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.05.13. 08:00 Miért, miért?… pont itt a fórumon tannítottátok meg, hogy ilyen kérdést nem illik feltenni :mrgreen:

Csak. Mert annyi mindent nem lehet. Ál-hangtompítót, sima üres vascsőből , ugye nem tiltja semmi?
Sima üres vascső egyébként 3" csőből kilőtt .22 LR esetében pont tökéletes hangtompi:-))

10. hangtompító: lőfegyver torkolatdörejének csökkentésére szolgáló, a fegyvercsőre vagy annak torkolatára felszerelhető eszköz;
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.05.13. 08:08 Sima üres vascső egyébként 3" csőből kilőtt .22 LR esetében pont tökéletes hangtompi:-))

10. hangtompító: lőfegyver torkolatdörejének csökkentésére szolgáló, a fegyvercsőre vagy annak torkolatára felszerelhető eszköz;
Jaj de jó, hogy nincs itthon PET palack..😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem gondolt az semmire csak kiengedte a reggeli trollt a palckbol :roll:
Petya357 írta: 2023.05.13. 07:42 Szerintem a fórumtárs arra gondolt, hogy a helyi viszonyok között mivel lehetne legálisan pimpelni, hogy valahogy kinézzen (mert csupaszon tényleg ronda)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pusztan kivancsisagbol, ha a tekszaszi redneck haver felteker ra egy hosszabitot, plazmaval ravarrja, eljon hozzank rapid versenyre vele
ha rakivanok akkor megvehetem tole? :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2356
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.05.13. 11:09 pusztan kivancsisagbol, ha a tekszaszi redneck haver felteker ra egy hosszabitot, plazmaval ravarrja, eljon hozzank rapid versenyre vele
ha rakivanok akkor megvehetem tole? :roll:
Ha a hosszabítót megfurkálja, akkor kompi. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.05.13. 11:09 pusztan kivancsisagbol, ha a tekszaszi redneck haver felteker ra egy hosszabitot, plazmaval ravarrja, eljon hozzank rapid versenyre vele
ha rakivanok akkor megvehetem tole? :roll:
Ha rá van hegesztve, szvsz megveheted. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

qqriq írta: 2023.05.13. 11:09 pusztan kivancsisagbol, ha a tekszaszi redneck haver felteker ra egy hosszabitot, plazmaval ravarrja, eljon hozzank rapid versenyre vele
ha rakivanok akkor megvehetem tole? :roll:
OFF

2.08-tól a lényeg 2.09-ig
https://www.youtube.com/watch?v=z1K803zQszk

ON
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

WildBear23 írta: 2023.05.13. 12:02 Ha rá van hegesztve, szvsz megveheted. ;)
Bár csak elméleti síkon megy a történet, én úgy tudom, hogy lőfegyvernél, ha fődarabon hegesztés van, akkor az MKH vissza dobja.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Sjani86 írta: 2023.05.13. 21:54 Bár csak elméleti síkon megy a történet, én úgy tudom, hogy lőfegyvernél, ha fődarabon hegesztés van, akkor az MKH vissza dobja.
Szépen el kell dolgozni, hogy ne látsszon. :D
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: chucky »

TurboP írta: 2023.05.12. 21:18 Mintha egy M1911-et megerőszakolt volna egy vízvezetékcső.
Ótvar ronda, dehát ízlések és pofonok.
:lol:
Éppen nincs rajta a zakó :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új Haenel mesterlövészpuska: HLR

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/haenel- ... puska-hlr/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nyilván nem mi vagyunk a megcélzott célközönség (bár, ha ilyen tempóban válunk "bear country"-vá:-)))

Ütős kis EGYCENTIS! Smith&Wesson Performance Center M&P M2.0 10 mm AUTO

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/smithwe ... -auto-151/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
defqon
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.11.16. 13:30

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: defqon »

Sziasztok!

Kezdő versenyző kérdésem lenne Hozzátok. MDLSZ-nél vagyok, olvastam, hogy 3 verseny kell, abból 1x kell megszerezni a minősítést ugye?
Ha én mondjuk szeretnék majd idővel vásárolni egy kis és egy nagykaliberű pisztolyt vagy akár egy sörétespuskát, akkor nyilván mindkettő, mindháromból kell a minősítés, de akkor kategóriánként kell a három-három verseny? Valaki ezt érthetően leírhatná nekem ha nem gond. Előre is köszönöm
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

defqon írta: 2023.05.17. 13:12 Sziasztok!

Kezdő versenyző kérdésem lenne Hozzátok. MDLSZ-nél vagyok, olvastam, hogy 3 verseny kell, abból 1x kell megszerezni a minősítést ugye?
Ha én mondjuk szeretnék majd idővel vásárolni egy kis és egy nagykaliberű pisztolyt vagy akár egy sörétespuskát, akkor nyilván mindkettő, mindháromból kell a minősítés, de akkor kategóriánként kell a három-három verseny? Valaki ezt érthetően leírhatná nekem ha nem gond. Előre is köszönöm
Összesen kell három verseny, nem kategóriánként.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

defqon írta: 2023.05.17. 13:12 Sziasztok!

Kezdő versenyző kérdésem lenne Hozzátok. MDLSZ-nél vagyok, olvastam, hogy 3 verseny kell, abból 1x kell megszerezni a minősítést ugye?
Ha én mondjuk szeretnék majd idővel vásárolni egy kis és egy nagykaliberű pisztolyt vagy akár egy sörétespuskát, akkor nyilván mindkettő, mindháromból kell a minősítés, de akkor kategóriánként kell a három-három verseny? Valaki ezt érthetően leírhatná nekem ha nem gond. Előre is köszönöm
Kategóriánként annyi kell, hogy legyen legalább egy 2. osztályú minősítés mindegyikből.

2 osztály = 100 vagy több köregység (145-ig) legalább egyszer egy évben meglőve.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Kósza kérdés alkalmas lehet gyorspontra is a Walther P 22 Q 22 lr? Néztem videókat róla de pontlövészkedést nem találtam.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

cujoe írta: 2023.05.17. 15:26 Kategóriánként annyi kell, hogy legyen legalább egy 2. osztályú minősítés mindegyikből.

2 osztály = 100 vagy több köregység (145-ig) legalább egyszer egy évben meglőve.
Nem kell 2. osztály.

23. § (1) * E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja.

(2) *

(3) * Az (1) bekezdés alkalmazása során minősített sportlövő az, akinek az országos sportági szakszövetség által kiadott minősítése van.

MDLSZ.
A versenyengedélyhez 3 versenyen kell résztvenni.
A adott fegyverekhez pedig legalább egy minősítéssel kell rendelkezni.
MSSZ
Itt elég egy verseny a versenyengedélyhez.
Tehát ha elmegy valaki egyetlen rapid versenyre és azon az összes fegyver kategóriára minősítést szerez, akkor következő évben az összes fegyver tekintetben minősített sportlövő lesz.
A minősítés eredménye teljesen lényegtelen.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2023.05.17. 17:00 Nem kell 2. osztály.

23. § (1) * E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja.

(2) *

(3) * Az (1) bekezdés alkalmazása során minősített sportlövő az, akinek az országos sportági szakszövetség által kiadott minősítése van.

MDLSZ.
A versenyengedélyhez 3 versenyen kell résztvenni.
A adott fegyverekhez pedig legalább egy minősítéssel kell rendelkezni.
MSSZ
Itt elég egy verseny a versenyengedélyhez.
Tehát ha elmegy valaki egyetlen rapid versenyre és azon az összes fegyver kategóriára minősítést szerez, akkor következő évben az összes fegyver tekintetben minősített sportlövő lesz.
A minősítés eredménye teljesen lényegtelen.
Gyakorlatilag pedig, MDLSZ-nél, amíg nincs az adott kategóriában minősítésed, ami ugye minimum 2. osztály, mert azalatt nincs minősítés, addig a szövetség NEM AD JAVASLATOT ARRA A KATEGÓRIÁRA.
Pont így jártam tavaly ősszel.
Röviden: MEGSZERZÉSHEZ SZÜKSÉGES A 2. OSZTÁLY MINDEN KATEGÓRIÁBAN. Későbbi tartáshoz már nem vagyok ebben biztos, én minden évben mindenből. Az a tuti.😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

A megszerzeshez is eleg a 4. osztaly.

Nyilvan ha az adott sportagban nincs 4. osztaly, akkor nem lehet 4. osztalyt elerni :-) , de attol meg eleg a megszerzeshez is.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ez azert korant sem biztos, volt lovonk akit elzavart a fotitkar hogy lojjon legalabb masodosztalyt :roll:
bel írta: 2023.05.17. 18:32 A megszerzeshez is eleg a 4. osztaly.
ingyom bingyom tálib-e?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

qqriq írta: 2023.05.17. 18:55 Ez azert korant sem biztos, volt lovonk akit elzavart a fotitkar hogy lojjon legalabb masodosztalyt :roll:
a MDLSZ nél?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.05.17. 18:55 Ez azert korant sem biztos, volt lovonk akit elzavart a fotitkar hogy lojjon legalabb masodosztalyt :roll:
Miért, nem az kellett eleve is? :o
Én eleve úgy tudtam anno 5 éve, hogy legalább másodosztály kell ahhoz hogy mexerzési lehessen első fegyverre. Nem, nem jogszabályban olvastam, azt mondták. Hogy ki, azt már nem tudom.
Úgyhogy rágyúrtam, gyakoroltam, lőtérre jártam, és az első versenyen meg is lőttem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mssz
brh562 írta: 2023.05.17. 19:16a MDLSZ nél?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem, a jogize nem irja elo csak a minositest.
volt valamikor valami kavaras, mdlsznel azota van 1-2-3-4 helyett nagymester-mester-1-2
TotoHU írta: 2023.05.17. 19:25 Miért, nem az kellett eleve is? :o
Én eleve úgy tudtam anno 5 éve, hogy legalább másodosztály kell ahhoz hogy mexerzési lehessen első fegyverre. Nem, nem jogszabályban olvastam, azt mondták. Hogy ki, azt már nem tudom.
Úgyhogy rágyúrtam, gyakoroltam, lőtérre jártam, és az első versenyen meg is lőttem.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

aksurv írta: 2023.05.17. 17:00 Nem kell 2. osztály.

23. § (1) * E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja.

(2) *

(3) * Az (1) bekezdés alkalmazása során minősített sportlövő az, akinek az országos sportági szakszövetség által kiadott minősítése van.

MDLSZ.
A versenyengedélyhez 3 versenyen kell résztvenni.
A adott fegyverekhez pedig legalább egy minősítéssel kell rendelkezni.
MSSZ
Itt elég egy verseny a versenyengedélyhez.
Tehát ha elmegy valaki egyetlen rapid versenyre és azon az összes fegyver kategóriára minősítést szerez, akkor következő évben az összes fegyver tekintetben minősített sportlövő lesz.
A minősítés eredménye teljesen lényegtelen.
Valóban nem kell 2. osztály, lehet 1. osztály is. :)

minősített sportlövő = 2. 1. M vagy NM minősítések valamelyikével rendelkezik, amelyet az aktuális évet megelőző évben szerzett (vagy évközi minősítéssel rendelkezik) az adott fegyverkategórián belül (MDLSZ)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

cujoe írta: 2023.05.17. 20:50 Valóban nem kell 2. osztály, lehet 1. osztály is. :)

minősített sportlövő = 2. 1. M vagy NM minősítések valamelyikével rendelkezik, amelyet az aktuális évet megelőző évben szerzett (vagy évközi minősítéssel rendelkezik) az adott fegyverkategórián belül (MDLSZ)
Ha nincs DQ akkor megkapja.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: algreg »

Ha nem a 175 köregység a cél, akkor vállalható, de ez inkább plinker pisztoly. Ráadásul elég kicsi, inkább női kézbe való. Pontlövészetre az 5"-os Target modell a hosszabb cső meg irányzóvonal miatt jobb választás, de a tokméret ugyanaz. Átlagos férfikézbe inkább a PPQ-t ajánlanám, de az már egy másik árkategória, és pontlövő fegyvernek az is elég kompromisszumos.

sama írta: 2023.05.17. 16:58 Kósza kérdés alkalmas lehet gyorspontra is a Walther P 22 Q 22 lr? Néztem videókat róla de pontlövészkedést nem találtam.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

gvass1 írta: 2023.05.18. 06:11
ÚJ VIDEÓ! Uberti Cattleman .44 SNUBBIE elöltöltő revolver

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... -revolver/

és

http://www.fegyvervideo.hu/uberti-cattl ... -revolver/




Kép
Jó a videó de biztosan szerettek benneteket a füst miatt a lőtéren 😀
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

algreg írta: 2023.05.18. 08:48 Ha nem a 175 köregység a cél, akkor vállalható, de ez inkább plinker pisztoly. Ráadásul elég kicsi, inkább női kézbe való. Pontlövészetre az 5"-os Target modell a hosszabb cső meg irányzóvonal miatt jobb választás, de a tokméret ugyanaz. Átlagos férfikézbe inkább a PPQ-t ajánlanám, de az már egy másik árkategória, és pontlövő fegyvernek az is elég kompromisszumos.
Köszönöm a választ!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.05.17. 18:55 Ez azert korant sem biztos, volt lovonk akit elzavart a fotitkar hogy lojjon legalabb masodosztalyt :roll:
Szia,

Es nem zavartatok el, hogy olvassa el a jogszabalyt? :-)

2011. 04. 21-en ervenyes jogszabalyban mar nem volt benne!

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sama írta: 2023.05.18. 11:18 Jó a videó de biztosan szerettek benneteket a füst miatt a lőtéren 😀
6 lövés, 5 perc töltikézés. Bőven volt idő az elszívásra. Egy 2x15-lőszeres-tárcserés modern fegyveres magdump is termel ennyit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha kabojost akarsz jaccani szolj :roll:
Kép
sama írta: 2023.05.18. 11:18 Jó a videó de biztosan szerettek benneteket a füst miatt a lőtéren 😀
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerencsere nem surun beszelek a fotitkarurral igy nem kuldtuk el, a spori meglotte nalunk a masodosztalyt es boldogan tavozott :roll:
bel írta: 2023.05.18. 11:53 Szia,

Es nem zavartatok el, hogy olvassa el a jogszabalyt? :-)

2011. 04. 21-en ervenyes jogszabalyban mar nem volt benne!

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

sama írta: 2023.05.17. 16:58 Kósza kérdés alkalmas lehet gyorspontra is a Walther P 22 Q 22 lr? Néztem videókat róla de pontlövészkedést nem találtam.
Inkább egy PPQ M2...
A P22 nagyon válogatós lőszer téren
Az M2-vel gond nélkül meglőhető az első osztály a legolcsóbb skulóval is és a kompakt verzióval ;)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

sama írta: 2023.05.17. 16:58 Kósza kérdés alkalmas lehet gyorspontra is a Walther P 22 Q 22 lr? Néztem videókat róla de pontlövészkedést nem találtam.
Igen, meg lehet vele lőni a 100 kört. De nem arra való.

Mire szeretnéd használni? Ha csak sörösdobozokat pusztítani, élmény fegyvernek, akkor OK. De ha bármi mást, arra vannak jobb választások.

Konkrétan Gyorspontra pedig sokkal jobb választások is léteznek.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

sama írta: 2023.05.18. 11:18 Jó a videó de biztosan szerettek benneteket a füst miatt a lőtéren 😀
Jó a videó is, meg maga a fegyver is, remek játszós darab. Bármikor hoznak Balázsék, aznap elfogy. Engem nem zavar, hogy nem korhű, a "torzszülött" puskám se az.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

7j2s1g.gif
7j2s1g.gif (1.71 MiB) Megtekintve 9168 alkalommal
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2023.05.18. 12:38 ha kabojost akarsz jaccani szolj :roll:
Kép
Kell ez neked mind?🤔😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sama »

Petya357 írta: 2023.05.18. 13:52 Igen, meg lehet vele lőni a 100 kört. De nem arra való.

Mire szeretnéd használni? Ha csak sörösdobozokat pusztítani, élmény fegyvernek, akkor OK. De ha bármi mást, arra vannak jobb választások.

Konkrétan Gyorspontra pedig sokkal jobb választások is léteznek.
Gyorspont + játék most hogy megminősültem lassan nézegetmi kell valamiit :D
Válasz küldése