Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

bel írta: 2023.05.04. 16:39 Szia,

Hajra, en szurkolok neked.
253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 30. §-t kell megvaltoztatni.

Bel
igazából az egészet törölni kéne a csába, azt újraírni szakértőkkel.. ami törvény élhetetlen, az nem szolgálja a népet, így azt el kell törölni, vagy módosítani kell.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

mlaca írta: 2023.05.04. 19:14 igazából az egészet törölni kéne a csába, azt újraírni szakértőkkel.. ami törvény élhetetlen, az nem szolgálja a népet, így azt el kell törölni, vagy módosítani kell.
Tessék, bátran. Szavazz azokra, akik ezt megcsináják neked, és ha kormányra kerülnek, nyertél.

Öööö... Kik is azok, akik hajlandóak lennének a kedvünkért egy élhető, használható fegyvertörvényt megalkotni és életbe léptetni a mostani helyett? :o
Marv
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.02.25. 23:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marv »

Sziasztok,

abban kérném a segítségeteket, hogy a Duplabullomon, ha rányomok ujjal közepesen erősen a kakasra, akkor az normális, hogy az ütőszeg előremozdul? Az lenne a kérdésem, hogy vigyem vissza gariban (még pont van pár nap belőle), vagy akkor a Duplabull nem viselhető biztonsággal tűzkészen?

Csatoltam képet, köszi!
Duplabull ütőszeg
Duplabull ütőszeg
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Marv írta: 2023.05.09. 16:43 Sziasztok,

abban kérném a segítségeteket, hogy a Duplabullomon, ha rányomok ujjal közepesen erősen a kakasra, akkor az normális, hogy az ütőszeg előremozdul? Az lenne a kérdésem, hogy vigyem vissza gariban (még pont van pár nap belőle), vagy akkor a Duplabull nem viselhető biztonsággal tűzkészen?

Csatoltam képet, köszi!

image_50371585.JPG
vidd vissza, hibás az egész! :D (igen, normális, hiszen hogyan ütné meg a töltény csappantyúját, ha nem "lógna be" ilyenkor?)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

mlaca írta: 2023.05.10. 06:52 vidd vissza, hibás az egész! :D (igen, normális, hiszen hogyan ütné meg a töltény csappantyúját, ha nem "lógna be" ilyenkor?)
Szerintem az elsütőbillentyű meghúzása nélkül, csak a kakast megnyomva produkálta neki, és arra gondol, hogy pl. leejtéskor elsülhet-e így.

Szerk..: Gyorsan megnéztem, az enyémen is produkálja, de csak minimálisan lóg ki a tűzfal síkjából az ütőszeg, a csappantyút talán ha érintőlegesen eléri, de kizárt hogy elsütné.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kojak 2023.05.10. 06:55-kor.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

ha el van közben húzva az elsütőbillentyű, akkor normális, ha nincs, akkor nem működik a "biztonsági állás".
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Kojak írta: 2023.05.10. 06:53 Szerintem az elsütőbillentyű meghúzása nélkül, csak a kakast megnyomva produkálta neki, és arra gondol, hogy pl. leejtéskor elsülhet-e így.
igen, közben nekem is eszembe jutott, ki is próbáltam gyorsan a sajátnál. itt csak akkor megy előre, ha elhúzom közben a billt.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Faja »

Marv írta: 2023.05.09. 16:43 Sziasztok,

abban kérném a segítségeteket, hogy a Duplabullomon, ha rányomok ujjal közepesen erősen a kakasra, akkor az normális, hogy az ütőszeg előremozdul? Az lenne a kérdésem, hogy vigyem vissza gariban (még pont van pár nap belőle), vagy akkor a Duplabull nem viselhető biztonsággal tűzkészen?
Normális, az összes Duplabullom ilyen. Ennyit kimozdul az ütőszeg, majd megfogja a biztosító, és nem megy tovább. Ennyitől még nem fog elsülni.
Próbáld ki, hogy elhúzod az elsütőpillentyűt, elcsetten, továbbra is elhúzva tartod a billentyűt, és utána nyomsz rá megint ujjal. Akkor nem fél milit fog kiállni az ütőszeg, hanem inkább 2-3mm-t.
Megpróbálhatod visszavinni, de ugyanilyet fogsz kapni cserébe. (Valami rémlik, hogy a Duplabull másféle ütőszeget kapott, mint a szimpla Pitbull 19M)

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Marv
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.02.25. 23:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marv »

Köszi a válaszokat! Csináltam pár képet a különböző helyzetekről.

Dobtól függően a töltények kb .1 - .25mm-re vannak a tűzfaltól az enyémen. Ezen a dobon kb .25:
Töltény-tűzfal távolság
Töltény-tűzfal távolság
Elsütőbillentyű meghúzása nélkül 1mm-t jön ki az ütőszeg a kakasra nyomva, tolómérő alapján:
1mm-es kimozdulás elsütőbillentyű húzás nélkül
1mm-es kimozdulás elsütőbillentyű húzás nélkül
Elsütőbillentyű meghúzásával 2mm-t jön ki az ütőszeg a kakasra nyomva, tolómérő alapján:
2mm-es kimozdulás elsütőbillentyű húzásával
2mm-es kimozdulás elsütőbillentyű húzásával
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Marv írta: 2023.05.10. 11:30 Köszi a válaszokat! Csináltam pár képet a különböző helyzetekről.

Dobtól függően a töltények kb .1 - .25mm-re vannak a tűzfaltól az enyémen. Ezen a dobon kb .25:
image_50386433.JPG

Elsütőbillentyű meghúzása nélkül 1mm-t jön ki az ütőszeg a kakasra nyomva, tolómérő alapján:
image_50353921.JPG

Elsütőbillentyű meghúzásával 2mm-t jön ki az ütőszeg a kakasra nyomva, tolómérő alapján:
image_50373633.JPG
Ha nagyon izgat akkor üss rá fakalapáccsal a kakasra, kiderül lesz-e BUMM :?: (nem hiszem, de kíváncsi vagyok :D )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Marv írta: 2023.05.09. 16:43 Sziasztok,

abban kérném a segítségeteket, hogy a Duplabullomon, ha rányomok ujjal közepesen erősen a kakasra, akkor az normális, hogy az ütőszeg előremozdul? Az lenne a kérdésem, hogy vigyem vissza gariban (még pont van pár nap belőle), vagy akkor a Duplabull nem viselhető biztonsággal tűzkészen?

Csatoltam képet, köszi!

image_50371585.JPG
A revolvereden nincsen passzív ütőszeg biztosítás, vagy nem működik!
Gyorsan megnéztem itthon, se a két gazrevolveremen (G030, RG59) sem az éles .357-esen nem tolható előre még egészen picit sem az ütőszeg, ha nincs teljesen hátrahúzott állapotban a kakas.
A fegyvered így balesetveszélyes, javíttasd meg vagy hagyj üresen egy töltényűrt amikor viseled.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.05.11. 13:10 A revolvereden nincsen passzív ütőszeg biztosítás, vagy nem működik!
Gyorsan megnéztem itthon, se a két gazrevolveremen (G030, RG59) sem az éles .357-esen nem tolható előre még egészen picit sem az ütőszeg, ha nincs teljesen hátrahúzott állapotban a kakas.
A fegyvered így balesetveszélyes, javíttasd meg vagy hagyj üresen egy töltényűrt amikor viseled.
Pitbullon ez nem bug, hanem feature ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2023.05.11. 13:10 A revolvereden nincsen passzív ütőszeg biztosítás, vagy nem működik!
Gyorsan megnéztem itthon, se a két gazrevolveremen (G030, RG59) sem az éles .357-esen nem tolható előre még egészen picit sem az ütőszeg, ha nincs teljesen hátrahúzott állapotban a kakas.
A fegyvered így balesetveszélyes, javíttasd meg vagy hagyj üresen egy töltényűrt amikor viseled.
Mod: az elsütőbillentyű ofkorsz, nem a kakas kell hátra húzott állásban legyen. 🤭😁
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Duplabullhoz 50 darab igénylése esetén lesz bemarás nélküli dob, akit érdekel, az a "Keserű Művek Mintaboltja" bejegyzése alatt kommenteljen: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2469031237
Csatolmányok
FB_IMG_1683811561565.jpg
FB_IMG_1683811561565.jpg (7.47 KiB) Megtekintve 17693 alkalommal
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mennyibe kerul a duplabull?
montecarlo írta: 2023.05.11. 15:28 Duplabullhoz 50 darab igénylése esetén lesz bemarás nélküli dob, akit érdekel, az a "Keserű Művek Mintaboltja" bejegyzése alatt kommenteljen: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2469031237
ingyom bingyom tálib-e?
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

qqriq írta: 2023.05.11. 15:32 mennyibe kerul a duplabull?
185e
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Marv
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.02.25. 23:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marv »

Ma voltam bent a Művekben, azt mondták, hogy a

“Duplabull ütőszege hosszabb, hogy minden töltényt elsüssön. Amennyit az én fegyveremen kijön, az normális, ütésre, leejtésre nem fog elsütni töltényt. Lehetne reszelni rajta, de az veszélyeztetné, hogy minden töltényt el tudjon sütni.”

Előbb utóbb el fogok jutni lőtérre, ahol (ha lesz lehetőségem) végzek majd valamilyen tesztet a saját megnyugtatásomra a saját fegyveremmel. Addig is, ha nektek van lehetőségetek, akkor belógás méréssel, töltény típussal, welcome, ha ki tudjátok próbálni.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

185, 2 dobbal.
qqriq írta: 2023.05.11. 15:32 mennyibe kerul a duplabull?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

koszi!
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

montecarlo írta: 2023.05.11. 15:28 Duplabullhoz 50 darab igénylése esetén lesz bemarás nélküli dob, akit érdekel, az a "Keserű Művek Mintaboltja" bejegyzése alatt kommenteljen: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2469031237
Csak teljes ilyen fegyver, vagy lesz külön dob is? Engem az utóbbi érdekelne.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

csak dob, kommentelj fb-n, ott gyűjtik az igényeket
AndyA írta: 2023.05.11. 21:06 Csak teljes ilyen fegyver, vagy lesz külön dob is? Engem az utóbbi érdekelne.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

montecarlo írta: 2023.05.11. 22:20 csak dob, kommentelj fb-n, ott gyűjtik az igényeket
Nincs FB accountom, és ebben az életben nem is tervezem. Kevés veszélyesebb dolog van ma az interneten, bár az AI-s cuccok erősen jönnek felfelé... :-(

De egy dobra vevő lennék.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Marv írta: 2023.05.11. 15:37 Ma voltam bent a Művekben, azt mondták, hogy a

“Duplabull ütőszege hosszabb, hogy minden töltényt elsüssön. Amennyit az én fegyveremen kijön, az normális, ütésre, leejtésre nem fog elsütni töltényt. Lehetne reszelni rajta, de az veszélyeztetné, hogy minden töltényt el tudjon sütni.”

Előbb utóbb el fogok jutni lőtérre, ahol (ha lesz lehetőségem) végzek majd valamilyen tesztet a saját megnyugtatásomra a saját fegyveremmel. Addig is, ha nektek van lehetőségetek, akkor belógás méréssel, töltény típussal, welcome, ha ki tudjátok próbálni.
Kipróbáltam három különböző szimpla pitbullon (1.gen alu, homokszórt inox és 2.gen alu) és egyiken sem moccan meg az elsütőszeg a kakas nyomására.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Legalább 18ezerrel beljebb leszel
AndyA írta: 2023.05.12. 08:09 Nincs FB accountom, és ebben az életben nem is tervezem. Kevés veszélyesebb dolog van ma az interneten, bár az AI-s cuccok erősen jönnek felfelé... :-(

De egy dobra vevő lennék.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

TotoHU írta: 2023.05.11. 13:10 A revolvereden nincsen passzív ütőszeg biztosítás, vagy nem működik!
Gyorsan megnéztem itthon, se a két gazrevolveremen (G030, RG59) sem az éles .357-esen nem tolható előre még egészen picit sem az ütőszeg, ha nincs teljesen hátrahúzott állapotban a kakas.
A fegyvered így balesetveszélyes, javíttasd meg vagy hagyj üresen egy töltényűrt amikor viseled.
Ez valós hibás jelenség , érdemes visszavinni , de milyen esetben erőhatástól sülhet el ez a DAO kakasos revkó ha tokban hordott ?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Versecki Csaba írta: 2023.05.12. 18:56 Ez valós hibás jelenség , érdemes visszavinni , de milyen esetben erőhatástól sülhet el ez a DAO kakasos revkó ha tokban hordott ?
Ajtófélfába belefordulsz a csípőn viselt fegyverrel, klasszikus. Meg le is eshet. A passzív biztosító elem azért lett kitalálva, mert anélkül balesetbeszéyt jelent az eszköz.
Amúgy volt egy autóbalesetem, amiben a Fobus tok félig elrepedt, a Jframe revolver össze-vissza repült a kocsiban, az egyik ülés alatt lett meg végül. Nag?on morcos lettem volna, ha még el is sül, volt anélkül is elég bajom.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.05.12. 08:09 Nincs FB accountom, és ebben az életben nem is tervezem. Kevés veszélyesebb dolog van ma az interneten, bár az AI-s cuccok erősen jönnek felfelé... :-(

De egy dobra vevő lennék.
Ha gondolod, én jelentkezem a nevedben!

Viszont lehet, hogy érdemes vinni a fegyvert, és belepróbálni a dobot.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Marv
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.02.25. 23:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marv »

numizmata írta: 2023.05.12. 17:06 Kipróbáltam három különböző szimpla pitbullon (1.gen alu, homokszórt inox és 2.gen alu) és egyiken sem moccan meg az elsütőszeg a kakas nyomására.
Igen, a szimpla pitbullon más az ütőszeg, azon is mozog kicsit, de nem ér ki, mert rövidebb.

Ahogy írtam, a művekben megnézte egy szaki a duplabullom, ő azt monta, hogy nem gond, ez nem tud töltényt elsütni. Nem vagyok 100%-ig meggyőzve, úgyhogy előbb-utóbb a duplabull próbája a kalapács lesz, ha odaérek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

montecarlo írta: 2023.05.12. 17:12 Legalább 18ezerrel beljebb leszel
Gyűtői példány, muszáj venni hozzá. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.05.12. 19:12 Ha gondolod, én jelentkezem a nevedben!

Viszont lehet, hogy érdemes vinni a fegyvert, és belepróbálni a dobot.
Azt majd átvételkor. PLS, adj le +1-et a nevemben is, nehogy ezen múljon, hogy nem lesz... Köszönöm!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Marv írta: 2023.05.12. 19:19 Igen, a szimpla pitbullon más az ütőszeg, azon is mozog kicsit, de nem ér ki, mert rövidebb.

Ahogy írtam, a művekben megnézte egy szaki a duplabullom, ő azt monta, hogy nem gond, ez nem tud töltényt elsütni. Nem vagyok 100%-ig meggyőzve, úgyhogy előbb-utóbb a duplabull próbája a kalapács lesz, ha odaérek.
Megkalapacsoltam, nem sikerult elsütni pedig próbálkoztam, nagyon pici uton mozog a kakas ebben a nyugalmi helyzetben. (Lópor ha kiszóródik belőle, akkor otthon is nyugisan le tudod tesztelni ;) )
A71377DB-CF9B-4BBB-992F-7D6BC8383A7C.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Marv
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.02.25. 23:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marv »

vato írta: 2023.05.12. 19:54 Megkalapacsoltam, nem sikerult elsütni pedig próbálkoztam, nagyon pici uton mozog a kakas ebben a nyugalmi helyzetben. (Lópor ha kiszóródik belőle, akkor otthon is nyugisan le tudod tesztelni ;) )

A71377DB-CF9B-4BBB-992F-7D6BC8383A7C.jpeg
Ez megnyugtató! Köszi, hogy megnézted!

Á, én most nem kezdek el szétbontani töltényt, megyek majd úgyis. :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.05.12. 19:31 Azt majd átvételkor. PLS, adj le +1-et a nevemben is, nehogy ezen múljon, hogy nem lesz... Köszönöm!
Jelentkeztem!
Ha lehet menni érte, akkor majd Te menj a saját Duplabulloddal.
‐--------

Pótdob: én szeretem, ha a fegyvereimhez van elég póttár, pótdob. A Pitbulloknak amúgy is nagy előnye a többi revolverhez képest a gyors dobcsere lehetősége. Akkor miért ne legyen hozzá pótdob? Teli is?
A fegyver árának csak 10%-a, de a gyűjteményi értékét is növeli.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Marv írta: 2023.05.12. 20:14 Ez megnyugtató! Köszi, hogy megnézted!

Á, én most nem kezdek el szétbontani töltényt, megyek majd úgyis. :)
Nyilván házilagos löszerújratöltési engedélyért… ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Rubber Comet? Nem vett innen senki? :roll:
Valami bútorlapot kilukasztgathatna vele valaki :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

zora írta: 2023.05.12. 19:01 Ajtófélfába belefordulsz a csípőn viselt fegyverrel, klasszikus. Meg le is eshet. A passzív biztosító elem azért lett kitalálva, mert anélkül balesetbeszéyt jelent az eszköz.
Amúgy volt egy autóbalesetem, amiben a Fobus tok félig elrepedt, a Jframe revolver össze-vissza repült a kocsiban, az egyik ülés alatt lett meg végül. Nag?on morcos lettem volna, ha még el is sül, volt anélkül is elég bajom.
Inkább a buszok viilamosra fellépéskor az ajtó kapaszkodóba beverés meg a tokból kieséskor kakassal lépcsőre korlátra stb eső revkó durran el . Az esetedben nem sülhetett el a biztositója miatt .
Avatar
viricsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.08.17. 20:59

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: viricsi »

gvass1 írta: 2018.06.14. 15:24 Jó döntés, nekem is a kedvenc lakásvédelmi gumisom az Onesta.

Kár, h a revolverpuskát nagyon rapszodikusan és kis mennyiségben gyártják.
Kicsit félve mutatom, de "meghekkeltem" a Megamaxom egy átfaragott Onesta tussal és ez nekem nagyon bejövős lett. Szinte pontlövő és baromira kézreálló lett. :)
Megamaxfull.jpg
Megamax.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

viricsi írta: 2023.06.03. 19:17 Kicsit félve mutatom, de "meghekkeltem" a Megamaxom egy átfaragott Onesta tussal és ez nekem nagyon bejövős lett. Szinte pontlövő és baromira kézreálló lett. :)
Megamaxfull.jpgMegamax.jpg
Gratulálok! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

viricsi írta: 2023.06.03. 19:17 Kicsit félve mutatom, de "meghekkeltem" a Megamaxom egy átfaragott Onesta tussal és ez nekem nagyon bejövős lett. Szinte pontlövő és baromira kézreálló lett. :)
Megamaxfull.jpgMegamax.jpg
Mar van Megamax puska is? :shock:

Kicsit levagyok maradva, meg mindig a HDM22 a legjobb valasztas gumis puskabol vagy jott ki jobb?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gabor86 írta: 2023.06.04. 18:47 Mar van Megamax puska is? :shock:
Nem, egy Onesta revolverpuska tusáját szerelte fel a kolléga egy Megamaxra.
gabor86 írta: 2023.06.04. 18:47 Kicsit levagyok maradva, meg mindig a HDM22 a legjobb valasztas gumis puskabol vagy jott ki jobb?
Én a HDM22-t preferálom, szerintem az a leghatékonyabb, de a Megamax is jó választás!

Mindkettő megbízható, és olyat odab.asz, mint egy nehézsúlyú boxoló. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

viricsi írta: 2023.06.03. 19:17 Kicsit félve mutatom, de "meghekkeltem" a Megamaxom egy átfaragott Onesta tussal és ez nekem nagyon bejövős lett. Szinte pontlövő és baromira kézreálló lett. :)
Megamaxfull.jpgMegamax.jpg
Egész jó lett :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

bel írta: 2023.04.29. 18:50 Szia,

Igen.

A femes palyan a legkozelebbi 1 db cel volt a gumisoknak csak, az airsoft eseteben viszont marad az eles fegyveres feladat: vagyis kb 20 m tavolsagban levo, kb 20 cm atmeroju femet is lotte Robi - sikeresen. Nekem ez volt a legmeglepobb, vagyis hogy nagy tavolsagon mennyire sokkal pontosabb az airsoft, mint a gumisok (nyilvan ez nem von le a gumisok ertekebol, hiszen 5 m felett elesben ugysem fogja senki sem hasznalni jogi okok miatt).

Most DQ nelkul vegigcsinalta mindenki, pedig kifejezetten nehez verseny volt a 3 ismeretlenes palyaval. Majd idovel lesz fent video is a foto.belse.hu-n.

Bel
Most vasárnap is “verseny” (gumival inkább kontrollált gyakorlás)!
Regisztráljatok!
http://www.belse.hu/reg/reg230611.php
Bővebben a szaktopikban írt róla Bel!
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

A következőre remélem már tudok menni, jó szórakozást!
HandaBandy írta: 2023.06.06. 21:55 Most vasárnap is “verseny” (gumival inkább kontrollált gyakorlás)!
Regisztráljatok!
http://www.belse.hu/reg/reg230611.php
Bővebben a szaktopikban írt róla Bel!
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Pitbull 23m erősített alu , acél , áttervezett ... Errről mit lehwt tudni ?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Trailm írta: 2023.06.17. 13:24 Pitbull 23m erősített alu , acél , áttervezett ... Errről mit lehwt tudni ?
A dob 5 mm-rel hosszabb, így belefér a 15-ös gumi. A cső sima (muzeális), 14 mm-es. A tok erősített: a kiemelt irányzékok miatt a dob fölötti híd tömör, plusz a dob mögött van egy domborítás, mint a Zoraki R1GG-n.
barkogy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2018.06.13. 22:26

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: barkogy »

Ma teszteltem a Keserű Duplabull 19m-et Galgamácsán.Szubjektív véleményem. Egyetlen gumival töltve. Nagy méretű piros gumival rettenetes szórás. Anyósomnak nem adnám így oda. Azonban kisebb fekete gumival 8 méterről tokból előhúzva szerintem nem rossz.
Keseru.jpg
Keseru.jpg (66.79 KiB) Megtekintve 15764 alkalommal
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Thomaster írta: 2023.06.17. 14:10 A dob 5 mm-rel hosszabb, így belefér a 15-ös gumi. A cső sima (muzeális), 14 mm-es. A tok erősített: a kiemelt irányzékok miatt a dob fölötti híd tömör, plusz a dob mögött van egy domborítás, mint a Zoraki R1GG-n.
Minek nagyitani csovet? Igy elveszti a legjobb lovedeket a .50est es lesz egy hazon beluli ellenfel revengenek
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

"Nagy méretű piros gumival" - 14 mm-es?

"kisebb fekete gumival" - ez hány milis, milyen gyártmány

Piros 14 mm-esből vettem én is, 3 méterre még azért ok. Én szinte mindig a 12.7 mm-es (0.50) keménygolyóval lövök, az szinte pontlövészet 5 méterig, messzebbről nem szoktam.

barkogy írta: 2023.06.17. 20:13 Ma teszteltem a Keserű Duplabull 19m-et Galgamácsán.Szubjektív véleményem. Egyetlen gumival töltve. Nagy méretű piros gumival rettenetes szórás. Anyósomnak nem adnám így oda. Azonban kisebb fekete gumival 8 méterről tokból előhúzva szerintem nem rossz.
Keseru.jpg
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Egy erositett toku hosszab csovu duplabull ami birja azt a toltetet amit eredeti hidja nem birt jobb ujitas lenne szerintem
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2023.06.17. 14:10 A dob 5 mm-rel hosszabb, így belefér a 15-ös gumi. A cső sima (muzeális), 14 mm-es. A tok erősített: a kiemelt irányzékok miatt a dob fölötti híd tömör, plusz a dob mögött van egy domborítás, mint a Zoraki R1GG-n.
Na de MérnökFőÚr ha csak 15-ös gumival tuszkolom,akkor belebetegszik? :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
barkogy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2018.06.13. 22:26

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: barkogy »

montecarlo írta: 2023.06.17. 20:26 "Nagy méretű piros gumival" - 14 mm-es?

"kisebb fekete gumival" - ez hány milis, milyen gyártmány

Piros 14 mm-esből vettem én is, 3 méterre még azért ok. Én szinte mindig a 12.7 mm-es (0.50) keménygolyóval lövök, az szinte pontlövészet 5 méterig, messzebbről nem szoktam.
Csatolmányok
gumigo.jpg
gumigo.jpg (100.51 KiB) Megtekintve 15635 alkalommal
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

Thomaster írta: 2023.06.17. 14:10 A dob 5 mm-rel hosszabb, így belefér a 15-ös gumi. A cső sima (muzeális), 14 mm-es. A tok erősített: a kiemelt irányzékok miatt a dob fölötti híd tömör, plusz a dob mögött van egy domborítás, mint a Zoraki R1GG-n.
Nekem nagyon tetszik ez a koncepció!

A dobfurat marad 10,5 mm?

A gáz-risztó 19-M-nél használt (egy darab) benyomott akasztóval nem lenne pontosabb, mint a teljesen sima csővel? Lesz esetleg erre vonatkozó teszt?
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

barkogy írta: 2023.06.17. 20:13 Ma teszteltem a Keserű Duplabull 19m-et Galgamácsán.Szubjektív véleményem. Egyetlen gumival töltve. Nagy méretű piros gumival rettenetes szórás.
Én 12 mm-es Kaucsuk Profi, és 14 mm-es piros gumilövedékkel próbáltam nemrég több Pitbull 19-M példányt is. A piros szórása nekem sem tetszett.

Illetve azt figyeltem még meg, hogy a kb. másfél éve vásárolt Kaucsuk Profi gumik keményebbek voltak, mint amiket frissen most vettem (ugyanabban a bolthálózatban).
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Nocsak...
Csatolmányok
Screenshot_20230619_122612_com.android.chrome.jpg
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Blekk Rájgó írta: 2023.06.19. 12:28 Nocsak...
Hogy van interneted repülő módban?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

waltherlg400 írta: 2023.06.19. 12:31 Hogy van interneted repülő módban?
Ott van mellette a wifi ikon. Azt külön bekapcsolta a repülő mód aktiválás után. :-)
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

AndyA írta: 2023.06.19. 12:33 Ott van mellette a wifi ikon. Azt külön bekapcsolta a repülő mód aktiválás után. :-)
Köszi
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Blekk Rájgó írta: 2023.06.19. 12:28 Nocsak...
Eddig sem kellett túl sok embernek, ezután sem fog. Keserű mindenben is lekörözi, maximum már nem lesz annyira hátrány a gáz-riasztó kategória hiánya. Bár egy viselésre optimalizált, kétlövetű fegyvernek ezután sincs túl nagy létjogosultsága muzeálisként.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2023.06.19. 13:48 Eddig sem kellett túl sok embernek, ezután sem fog. Keserű mindenben is lekörözi, maximum már nem lesz annyira hátrány a gáz-riasztó kategória hiánya. Bár egy viselésre optimalizált, kétlövetű fegyvernek ezután sincs túl nagy létjogosultsága muzeálisként.
+1
Otthonvédelemre vannak sokkal hatékonyabbak.
Nekem pl. ez nagyon tetszik..
Pitbull-23-M 4 inch 15 mm
Pitbull-23-M 4 inch 15 mm
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

WildBear23 írta: 2023.06.20. 18:15 +1
Otthonvédelemre vannak sokkal hatékonyabbak.
Nekem pl. ez nagyon tetszik..

Pitbull-23-M 4 inch 15 mm.jpg
Ha .50 jo lenne bele :(
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gabor86 írta: 2023.06.20. 19:15 Ha .50 jo lenne bele :(
14mmes csőbe egy betétcsövet kell tenni, sima 1mm falvastagságú cső, csőfar felől, atmeneti kupban megakad a szélesebbre hagyott vége :D marmint fegyvermester beletesz ilyet:)

Igeny esetén menetes végű csővéggel, arra meg gazriaszto gumis hangtompi (muzealisra nincs tiltas;)) legalabb nem lesz otthon senki süket:D

Na jo nem iszok többet ma:D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

vato írta: 2023.06.20. 19:33 14mmes csőbe egy betétcsövet kell tenni, sima 1mm falvastagságú cső, csőfar felől, atmeneti kupban megakad a szélesebbre hagyott vége :D marmint fegyvermester beletesz ilyet:)

Igeny esetén menetes végű csővéggel, arra meg gazriaszto gumis hangtompi (muzealisra nincs tiltas;)) legalabb nem lesz otthon senki süket:D

Na jo nem iszok többet ma:D
Tompihoz egy muzealis nagant kene :D
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

csak halkan kérdezem, miért nincs még ólomlövedékes muzeális szuper pitbull? 6mm/.22 ólom. 6 lövetű, sima betétcsővel megoldható - dobba és csőbe egyaránt kell betétcső, azt hello. a csőbe - értelemszerűen - huzagolt.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Mostanában mennyire jellemző , hogy vissza kell vinni kes.-höz a terméket , mert hibás ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Trailm írta: 2023.07.07. 15:29 Mostanában mennyire jellemző , hogy vissza kell vinni kes.-höz a terméket , mert hibás ?
Abból kiindulva, hogy fegyvermester ismerősöm pont nemrég mondta, hogy több problémás darabot is vittek hozzá, és nem volt túl jó véleménnyel úgy alapvetően a minőséggel kapcsolatban, szerintem a garis reklamáció is gyakori lehet. Legalábbis annál, aki ki is próbálja.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Trailm írta: 2023.07.07. 15:29 Mostanában mennyire jellemző , hogy vissza kell vinni kes.-höz a terméket , mert hibás ?
Erre sose fogsz korrekt választ kapni... Ha egy fórumtag kifog egy hibás fegyvert, azzal telesírja a fórumot, akár évekig is újra és újra, valahányszor valaki beírja hogy neki mennyire tetszik / bevált egy Keserű fegyver. A vásárlók elsöpró többsége pedig elégedetten használja, csak az nem kap akkora hírverést.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2023.07.07. 15:44 Erre sose fogsz korrekt választ kapni... Ha egy fórumtag kifog egy hibás fegyvert, azzal telesírja a fórumot, akár évekig is újra és újra, valahányszor valaki beírja hogy neki mennyire tetszik / bevált egy Keserű fegyver. A vásárlók elsöpró többsége pedig elégedetten használja, csak az nem kap akkora hírverést.
Na igen, erre igazából csak a gyártónak van valós rálátása. Persze a privát szervizeket, vagy fiókban porosodó darabokat csak saccolni lehet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2023.07.07. 15:44 Erre sose fogsz korrekt választ kapni... Ha egy fórumtag kifog egy hibás fegyvert, azzal telesírja a fórumot, akár évekig is újra és újra, valahányszor valaki beírja hogy neki mennyire tetszik / bevált egy Keserű fegyver. A vásárlók elsöpró többsége pedig elégedetten használja, csak az nem kap akkora hírverést.
Na látod pedig én se azért teszem fel a vasárnapi képeket mert kötelező hanem,hogy ne legyen olyan unalmas a fórum :lol:
Én is szívesen nézegetném mások lőlap stb. hentelését :mrgreen:
Bár a Soproniak szponzorálhatnának lassan valamivel :lol: :lol: :lol:

Ha lesz rá pénzem,akkor veszek a Zalánnak egy ugyanolyan kaliberű revolvert.Már van is ötletem mivel kezdem a tuningolását :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Az, hogy hibás egy revolver, egy dolog. Az, hogy kétszer visszaviszed, és azután sem jó, és még a pofádba is vágják, hogy hentespatronnal használtad, azért az bosszantó. Sorjával tele a belsejük. Dupla- és szimplabull.
Thomaster írta: 2023.07.07. 15:44 Erre sose fogsz korrekt választ kapni... Ha egy fórumtag kifog egy hibás fegyvert, azzal telesírja a fórumot, akár évekig is újra és újra, valahányszor valaki beírja hogy neki mennyire tetszik / bevált egy Keserű fegyver. A vásárlók elsöpró többsége pedig elégedetten használja, csak az nem kap akkora hírverést.
Popeyeatengeresz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2023.06.30. 07:52

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Popeyeatengeresz »

Trailm írta: 2023.07.07. 15:29 Mostanában mennyire jellemző , hogy vissza kell vinni kes.-höz a terméket , mert hibás ?
Tavaly nyáron vettem egy Omertát. Atlas 4matic és eközött vacilláltam, végül az alacsonyabb ár miatt az Omertát választottam. A sütése már eredetileg sem volt jó, kétszer felvittem a Művekhez 160km-ről, és nem tudták megcsinálni. Nemrég eladtam hibásként. Az Atlashoz képesti akkori árkülönbözetet simán ráköltöttem az utazgatásra, időközben pedig úgy felmentek az árak, hogy kiárazódtam a gumis piacról. Ez persze csak az én tapasztalatom, de engem szerintem érthető módon nem vigasztal, hogy sok embernek hibátlan a fegyvere. Számomra érthetetlen, hogy hogyan történhet ilyen, hogy a gyártó két próbálkozásból sem tudja megjavítani a termékét.
juhaszzimre
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.04.26. 14:44

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: juhaszzimre »

Sziasztok!

Van egy omerta T taktikaim. Biztonsági állásból le tudom (de csak az egyik csövet) "kattintani"....
Volt egy HD21. Az pár hónapos volt. Az előagyra ha csak ránéztem elindult hátra.... pontatlan volt az illesztése ezzel a művekben hozzá se tudtak szólni. Az ütőszeg töltényűr felőli feneke csak úgy bele van sajtolva, persze kinyomta -> kalapáccsal vettem ki a tárat. Művekbe vissza kalapálták a helyére (sajnos ez is látszott rajta) mint garanciális javítás.

A HD nagyon lehangoló volt.... gatyába ráztam, barnítottam ahol a rozsda vigyorgott, kapott táskát meg markolatot.... aztán a mutyerás jutalék+táska+markolat bukóval elköltözött...
Az omerta a házörző így marad a falon :)
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Onesta RPnek szokasa szembefujni az ember arcat loveskor? Alkart?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

gabor86 írta: 2023.07.28. 20:33 Onesta RPnek szokasa szembefujni az ember arcat loveskor? Alkart?
Igen.
Azert olyan furcsán hosszú a tusa, hogy minél távolabb legyen a lövő arca a fegyvertől. Alkar / csukló kap némi kormos zsírt.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gabor86 írta: 2023.07.28. 20:33 Onesta RPnek szokasa szembefujni az ember arcat loveskor? Alkart?
Ezért reszeltem meg az előágyat. Így oldalra és felfelé tereli a gázokat. Érezhetően kisebb a visszafújás.
IMG_20230729_102900.jpg
IMG_20230729_102949.jpg
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2023.07.29. 10:36 Ezért reszeltem meg az előágyat. Így oldalra és felfelé tereli a gázokat. Érezhetően kisebb a visszafújás. IMG_20230729_102900.jpg
IMG_20230729_102949.jpg
Ezt a gáz-riasztó változatot kipróbálhatnád zöld RWS-el. 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

parazstaposo írta: 2023.07.29. 11:53 Ezt a gáz-riasztó változatot kipróbálhatnád zöld RWS-el. 8-)
Sima Geco-val is tudja a 120 J-t.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2023.07.29. 14:11 Sima Geco-val is tudja a 120 J-t.
Visszaszűkítetted az átömlőfuratokat?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

parazstaposo írta: 2023.07.29. 14:42 Visszaszűkítetted az átömlőfuratokat?
Nem, a Művekben mélyebbre fúrták a lövedékkamrákat, eltűnt a gáz tágulási tér.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Trendi krosszóver pisztoly a magyar piacon ;) :D

Van valami a hosszabb markolatban (tár))? Vagy csak a kényelmet szolgálja?;)
C07015DD-B4FC-463C-A69A-1E854C9C7526.png
C07015DD-B4FC-463C-A69A-1E854C9C7526.png (494.75 KiB) Megtekintve 12967 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2023.07.29. 17:15 Trendi krosszóver pisztoly a magyar piacon ;) :D

C07015DD-B4FC-463C-A69A-1E854C9C7526.png
Látom a szmájlit.. :D
Trendi crossover, ja, csakhogy pont a rossz tulajdonságokat sikerült továbbvinni. :(
Az alapmodellnek sem volt koncepciója: egy viselésre optimalizált, lapos fegyver, amit nem szabad viselni. (Muzeális).
Na most adtak neki egy pofont ezzel a nagyobb markolattal.. mi értelme?? :?

Az már csak a hab a tortán, hogy két lövetű. Én otthonvédelemre, birtokvédelemre, boltvédelemre (stb) kevésnek tartok két lövést, pláne egy ilyen rövid fegyverrel, amivel -a hatásmódja miatt- célozni is kell(ene).

Sorry, borítékolható a bukta.
Az árát nem is kérdezem..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Sárga fórumon azt látom, hogy mégis jópáran keresték, mióta nem volt gyártva. Nem mindig a logika győz, hanem a tetszés.
WildBear23 írta: 2023.07.31. 20:17 Látom a szmájlit.. :D
Trendi crossover, ja, csakhogy pont a rossz tulajdonságokat sikerült továbbvinni. :(
Az alapmodellnek sem volt koncepciója: egy viselésre optimalizált, lapos fegyver, amit nem szabad viselni. (Muzeális).
Na most adtak neki egy pofont ezzel a nagyobb markolattal.. mi értelme?? :?

Az már csak a hab a tortán, hogy két lövetű. Én otthonvédelemre, birtokvédelemre, boltvédelemre (stb) kevésnek tartok két lövést, pláne egy ilyen rövid fegyverrel, amivel -a hatásmódja miatt- célozni is kell(ene).

Sorry, borítékolható a bukta.
Az árát nem is kérdezem..
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sziasztok!

A HD-22-M melyik gumilövedékkel és melyik (jelenleg is kapható) patronnal a legpontosabb, legerősebb?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

montecarlo írta: 2023.08.01. 15:30 Sárga fórumon azt látom, hogy mégis jópáran keresték, mióta nem volt gyártva. Nem mindig a logika győz, hanem a tetszés.
Igen, adtak volna érte harmincezret, hogy utána pár hétre rá aranyáron föltegyék. Annyiért elfér a gyűjteményben. Esetleg faragok hozzá egy "agyazást" fából.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Zsotrám írta: 2023.08.02. 07:16 Sziasztok!

A HD-22-M melyik gumilövedékkel és melyik (jelenleg is kapható) patronnal a legpontosabb, legerősebb?
A kérdésed gondolom a gyártói ajánlásra irányult, mert az attól eltérő erősebb töltetek kitárgyalása (tuning) tiltott téma a fórumon.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Chuck Norris írta: 2023.08.02. 09:55 A kérdésed gondolom a gyártói ajánlásra irányult, mert az attól eltérő erősebb töltetek kitárgyalása (tuning) tiltott téma a fórumon.
Igen alapvetően.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sziasztok!

Érdekelne, hogy ezek másnál is gyakoriak-e a Keserű HD-22-M fegyvereknél?

1. A fegyver váltámasza kissé lötyög föl-le
2. Az elülsőrésze a fegyvernek amivel a "pump"álás történik oldalra (jobbra-balra) lötyögtethető
3. A cső végén lévő célzóka jobb irányba kicsit ferde

Ezek tényleg szinte mindegyiknél előfodrulnak vagy csak én voltam az az egy "szerencsés" aki ilyenbe botlott?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Zsotrám írta: 2023.08.06. 22:13 Sziasztok!

Érdekelne, hogy ezek másnál is gyakoriak-e a Keserű HD-22-M fegyvereknél?

1. A fegyver váltámasza kissé lötyög föl-le
2. Az elülsőrésze a fegyvernek amivel a "pump"álás történik oldalra (jobbra-balra) lötyögtethető
3. A cső végén lévő célzóka jobb irányba kicsit ferde

Ezek tényleg szinte mindegyiknél előfodrulnak vagy csak én voltam az az egy "szerencsés" aki ilyenbe botlott?
Szerintem szerencsés vagy hogy csak ennyi baja van.
Ezek nem is igazi bajok
"..."
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TurboP írta: 2023.08.06. 22:36 Szerintem szerencsés vagy hogy csak ennyi baja van.
Ezek nem is igazi bajok
Ezt úgy írod, mintha a HD 21-22M típusoknak előfordulna más baja is. Abban pedig igazad van, hogy ezek nem is igazi bajok.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Zsotrám írta: 2023.08.06. 22:13 Sziasztok!

Érdekelne, hogy ezek másnál is gyakoriak-e a Keserű HD-22-M fegyvereknél?

1. A fegyver váltámasza kissé lötyög föl-le
2. Az elülsőrésze a fegyvernek amivel a "pump"álás történik oldalra (jobbra-balra) lötyögtethető
3. A cső végén lévő célzóka jobb irányba kicsit ferde

Ezek tényleg szinte mindegyiknél előfodrulnak vagy csak én voltam az az egy "szerencsés" aki ilyenbe botlott?
Szia, igen, ezek a lazaságok a konstrukció sajátosságai. A megbízható működést nem befolyásolják, illetve de: elősegítik.

Jó, a ferde célgömb az nem... azt meg lehet próbálni kalapáccsal helyre kocogtatni, de csak miután lőttél vele egy párat, hogy amúgy a te kezedben merre hord a fegyver.

Az előágy jobbra-balra lötyögése is szükségszerű, hogy ne feszüljön be a szerkezet a legkisebb kosztól is. Persze lehetne gyártani precíziós illesztéssel, de akkor először is kétszer ennyibe kerülne, másodszor is tényleg befeszülne a legkisebb kosztól is.

A kivehető válltámasz lötyögése is a kényelmesen szerelhető illesztésnek köszönhető. Vállba szorítva kellően stabil.

Amúgy, voltál katona? Volt a kezedben valamilyen Kalasnyikov típus? Megrázod, zörög. Cserébe a sáros pocsolyába ejtve és felkapva is működik.
juhaszzimre
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.04.26. 14:44

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: juhaszzimre »

Korábban írtam a HD 21-ről. Sztem egyfos az összes.... klattyog, lötyög, szabadtűrésen túli illesztések... az alapanyagok kb egy tüzépen beszerezhetők
Tróger silány kivitelezés (szubjektív vélemény) mint általában a kategória...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

:evil:
Zsotrám írta: 2023.08.06. 22:13 Sziasztok!

Érdekelne, hogy ezek másnál is gyakoriak-e a Keserű HD-22-M fegyvereknél?

1. A fegyver váltámasza kissé lötyög föl-le
2. Az elülsőrésze a fegyvernek amivel a "pump"álás történik oldalra (jobbra-balra) lötyögtethető
3. A cső végén lévő célzóka jobb irányba kicsit ferde

Ezek tényleg szinte mindegyiknél előfodrulnak vagy csak én voltam az az egy "szerencsés" aki ilyenbe botlott?
Ez ilyen. Ronda, de megbízhatóan működik mindegyik példány , amivel találkoztam.

Lőttél vele? Az igazán fontos, hogy a) ha elsütöd, mindig durran-e, és b) el tudsz e találni vele egy mellalakot 8 méterről. Ha mindkettőre “igen” a válasz, akkor jók vagyunk - a többit sajnos el kell engedni. Ennyi pénzért ezt lehet esztétikumban.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Petya357 írta: 2023.08.07. 23:52 :evil:

Ez ilyen. Ronda, de megbízhatóan működik mindegyik példány , amivel találkoztam.

Lőttél vele? Az igazán fontos, hogy a) ha elsütöd, mindig durran-e, és b) el tudsz e találni vele egy mellalakot 8 méterről. Ha mindkettőre “igen” a válasz, akkor jók vagyunk - a többit sajnos el kell engedni. Ennyi pénzért ezt lehet esztétikumban.
itt csak az "ennyi pénzért" résszel van baj, mert a fizetésem, sajnos, nem nőtt. "ennyi pénzért" is jobbnak kellene lennie az esztétikumnak és az összeszerelés minőségének - már csak a gyártó hírnevének érdekében is. ha nem fér bele, nem kell gyártani.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

mlaca írta: 2023.08.08. 12:12 itt csak az "ennyi pénzért" résszel van baj, mert a fizetésem, sajnos, nem nőtt. "ennyi pénzért" is jobbnak kellene lennie az esztétikumnak és az összeszerelés minőségének - már csak a gyártó hírnevének érdekében is. ha nem fér bele, nem kell gyártani.
Látom ez megint menni fog arénába.
Ne érts félre, én nem tartozom a gyár lelkes rajongói, követői, barátai stb. közé, nem ugrok egyből védeni őket.
Nem is a műszaki tartalom, inkább a stílus miatt, ami nekem nem fér bele.
De ez most mellékes. Ezért NEM veszem a termékeiket.

A lényeg hogy a döntés mindenkor nálad van!

Megéri neked ennyiért ez? MEGVESZED / NEM VESZED.

Az hogy szerinted "ennyi pénzért" milyen esztétikumnak, vagy minőségnek !kellene! SIC! megfelelni, teljesen irreleváns.
Sőt abszurd. Ne kezdjük már el kitalálni hogy kinek mit, milyet, miért, és mennyiért kellene adnia.
Maradjunk a valóságban.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Morcosrobot írta: 2023.08.08. 12:55 Látom ez megint menni fog arénába.
Ne érts félre, én nem tartozom a gyár lelkes rajongói, követői, barátai stb. közé, nem ugrok egyből védeni őket.
Nem is a műszaki tartalom, inkább a stílus miatt, ami nekem nem fér bele.
De ez most mellékes. Ezért NEM veszem a termékeiket.

A lényeg hogy a döntés mindenkor nálad van!

Megéri neked ennyiért ez? MEGVESZED / NEM VESZED.

Az hogy szerinted "ennyi pénzért" milyen esztétikumnak, vagy minőségnek !kellene! SIC! megfelelni, teljesen irreleváns.
Sőt abszurd. Ne kezdjük már el kitalálni hogy kinek mit, milyet, miért, és mennyiért kellene adnia.
Maradjunk a valóságban.
+1

Szerencsére létezik számos alternatíva. Van (sokkal) szebb , tuningolhatóbb, többlővetübb, taktikaibb, vadásziasabb - minden, ami szem-szájnak ingere, legalább 3 gyártótól.

A termék pontosan annyit ér, amennyit kifizetnek érte az emberek.

Kifejezetten sok kifogásom van a gyártóval kapcsolatban, de speciel a fizetésedről aztán pláne nem a Keserű művek tehetnek.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: torokb »

Petya357 írta: 2023.08.07. 23:52 :evil:

Ez ilyen. Ronda, de megbízhatóan működik mindegyik példány , amivel találkoztam.

Lőttél vele? Az igazán fontos, hogy a) ha elsütöd, mindig durran-e, és b) el tudsz e találni vele egy mellalakot 8 méterről. Ha mindkettőre “igen” a válasz, akkor jók vagyunk - a többit sajnos el kell engedni. Ennyi pénzért ezt lehet esztétikumban.
Ezt a véleményt támogatom én is. 6 termékem van a KM-től, Onesta-20M, Revenge-21M, Pitbull-19M szimpla és dupla, HD21M, HD-22M. A Revenge-t kivéve mindegyik kiválóan működött és működik ma is. A Revenge-nél a problémát az egyik kedves fórumtársunk segített elhárítani, a Gyöngysor u-ban nem tudták megjavítani.

De ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a termékek ár/érték aránya megfelelő.

Alternatívák? Három db Atlas Zalánom van meg egy Atlas Hunorom a konkurenciától. A Zalánok mindegyike hüvelykivetési, elakadási problémával kűzd, a Hunort meg nagyon nehéz elsütni, nem szeretem. Akkor éles helyzetben inkább a revolverező technikát alkalmazó KM termékekre bízom az életem, azok mindig elsülnek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

torokb írta: 2023.08.08. 15:19 Ezt a véleményt támogatom én is. 6 termékem van a KM-től, Onesta-20M, Revenge-21M, Pitbull-19M szimpla és dupla, HD21M, HD-22M. A Revenge-t kivéve mindegyik kiválóan működött és működik ma is. A Revenge-nél a problémát az egyik kedves fórumtársunk segített elhárítani, a Gyöngysor u-ban nem tudták megjavítani.

De ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a termékek ár/érték aránya megfelelő.

Alternatívák? Három db Atlas Zalánom van meg egy Atlas Hunorom a konkurenciától. A Zalánok mindegyike hüvelykivetési, elakadási problémával kűzd, a Hunort meg nagyon nehéz elsütni, nem szeretem. Akkor éles helyzetben inkább a revolverező technikát alkalmazó KM termékekre bízom az életem, azok mindig elsülnek.
Jó neked. Nekem meg majd' mindegyik általam megvásárolt Keserű revolverrel voltak dobforgatási, sütési gondok. Volt vagy három-négy az utóbbi 15-20 évben. Kísértetiesen hasonló hibajelenségeket produkáltak mint sokaknak másoknak, amiket itt leírtak.
Bocs' nem igaz: mindkét Onestám jól működött, csakhogy kiderült, az ígért 100-120 joule helyett az átömlő furatok miatt épp csak 60-at tud, így megszabadultam tőle.

Én ezért ezekben az eszközökben nem bízom, de a döntés mindenkinek saját magának kell meghozni. Én már sokat buktam rajtuk, köszönöm, nem szeretnék többet. Láttam fegyvermester által szétszerelt szuperpitbullok belsejének fotóit, a vastagon igénytelen elkészítési minőség (sorja, marónyomok, gagyi ütőszeg rugók) csak megerősített a döntésemben. Aki vállalja a gyártás befejezését otthon vagy fegyvermester által, és ezáltal jól működik a saját eszköze, annak pedig sok örömet hozzá.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

TotoHU írta: 2023.08.08. 16:29 Jó neked. Nekem meg majd' mindegyik általam megvásárolt Keserű revolverrel voltak dobforgatási, sütési gondok. Volt vagy három-négy az utóbbi 15-20 évben. Kísértetiesen hasonló hibajelenségeket produkáltak mint sokaknak másoknak, amiket itt leírtak.
Bocs' nem igaz: mindkét Onestám jól működött, csakhogy kiderült, az ígért 100-120 joule helyett az átömlő furatok miatt épp csak 60-at tud, így megszabadultam tőle.

Én ezért ezekben az eszközökben nem bízom, de a döntés mindenkinek saját magának kell meghozni. Én már sokat buktam rajtuk, köszönöm, nem szeretnék többet. Láttam fegyvermester által szétszerelt szuperpitbullok belsejének fotóit, a vastagon igénytelen elkészítési minőség (sorja, marónyomok, gagyi ütőszeg rugók) csak megerősített a döntésemben. Aki vállalja a gyártás befejezését otthon vagy fegyvermester által, és ezáltal jól működik a saját eszköze, annak pedig sok örömet hozzá.
Mekkora volt az átömlő furat a két Onestádban?
Mindenki vár valamit...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

tornas78 írta: 2023.08.08. 17:28 Mekkora volt az átömlő furat a két Onestádban?
A gáz-riasztó Onesták átömlőfurata 7 mm, a muzeálisoké 4 mm.

Amikor hosszas pereskedés után az Onesták is lehettek gáz-riasztók, akkor került a csövükbe az akasztó púp, és lett az átömlőfurat 7 mm-es. Akkor senki se mérte le, hogy ettől az ereje kb. 60J-ra esett vissza. Ez egyszer valahogy kiderült, akkor a gyár úgy orvosolta, hogy a lövedékkamrákat mélyebbre fúrta, megszüntetve ezzel a lövedék mögötti gáz tágulási teret. A már kint levő g-r Onesták dobjait meg vissza lehetett vinni (szerintem máig is, csak ne most, mert nyári leállás van), és pár perc alatt elvégezték a felfúrást.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: torokb »

Az őszre várható muzeális Pitbull-23M csőtorkolati energiáját a gyár 180-200 J-ra jelezte. Reális ez, lemértétek a gyárban?
Másik kérdésem: a csőkaliber nagyobb lesz, vagy marad az, ami a Pitbull-19M-nél van? Tudom-e majd benne használni a 12,7 mm (.50-es) Razor Gun kemény gumigolyókat, amik a Pitbull-19M-nél optimálisak?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Thomaster írta: 2023.08.08. 17:40 A gáz-riasztó Onesták átömlőfurata 7 mm, a muzeálisoké 4 mm.

Amikor hosszas pereskedés után az Onesták is lehettek gáz-riasztók, akkor került a csövükbe az akasztó púp, és lett az átömlőfurat 7 mm-es. Akkor senki se mérte le, hogy ettől az ereje kb. 60J-ra esett vissza. Ez egyszer valahogy kiderült, akkor a gyár úgy orvosolta, hogy a lövedékkamrákat mélyebbre fúrta, megszüntetve ezzel a lövedék mögötti gáz tágulási teret. A már kint levő g-r Onesták dobjait meg vissza lehetett vinni (szerintem máig is, csak ne most, mert nyári leállás van), és pár perc alatt elvégezték a felfúrást.
Szerintem ezen a héten már pont vannak, az előző két hétben voltak szabin, 4-ig, nem?
Lezárt