Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez igy van, hiaba "vilagit" az iranyzekod ha nem latod a celt 8-)
WildBear23 írta: 2023.04.26. 10:52 A trícium bomlásakor béta-elektront bocsát ki, amit a foszforeszkáló anyag alakít látható fénnyé. Tehát az én értelmezésemben mesterséges fényt csinál, mint ha világító festékkel lenne lekenve az irányzék, vagy az orrodba dugott mini-Maglite lámpával lenne megvilágítva. :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

qqriq írta: 2023.04.26. 10:22 meg csak szoban elhangzott allasfoglalas, de valami olyasmit mondtak/nem nekem/ hogy termesztes vagy mesterseges lathato feny nelkul is celzott lovest tesz lehetove :roll:
a triciumos celgomb/nezoke fel se merult :shock:
Akkor ez teljesen pozitív, mert nincs az az éjellátó eszköz civil kézben ami ne igényelne legalább egy kis (természetes) csillag/holdfényt vagy infravető által kibocsátott (mesterséges) segédfényt a célzott lövés leadásához. Egyébként a mai modern technikák már éjjel-nappaliak is ráadásul..
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az infraveto szerintem nem lathato fenyt hasznal :shock:
mod:
de ezen nem veszunk ossze, en nem rakom lofegyverre mindenki mas meg azt csinal amit akar :roll:
cujoe írta: 2023.04.26. 11:57 Akkor ez teljesen pozitív, mert nincs az az éjellátó eszköz civil kézben ami ne igényelne legalább egy kis (természetes) csillag/holdfényt vagy infravető által kibocsátott (mesterséges) segédfényt a célzott lövés leadásához. Egyébként a mai modern technikák már éjjel-nappaliak is ráadásul..
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

qqriq írta: 2023.04.26. 11:59 az infraveto szerintem nem lathato fenyt hasznal :shock:
Pl.:
"A 850 nanométeres változat enyhén látható fényvetője nagyobb észlelési távolsággal rendelkezik."

Forrás: https://www.leitz-hungaria.hu/pard-nv00 ... cso-elotet

Éjszaka minden infrafény látható kissebb-nagyobb mértékben, nem is szabad belenézni közvetlenül. 850 jobban 940-es szinte alig-alig.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

qqriq írta: 2023.04.26. 11:59 de ezen nem veszunk ossze, en nem rakom lofegyverre mindenki mas meg azt csinal amit akar :roll:
Persze, hogy nem veszünk. Én sem rakom, nincs is ilyen eszközöm. Csak arra akarok kilyukadni, hogy az országban több százezer, ha nem millió, ilyen eszköz forog szabadon és a "legnagyobb" elvtársak ebben is az élen járnak a sokmilliós eszközökkel, hovatartozásuktól teljesen függetlenül. De amúgy természetesen tilos használni. Drogozni is tilos, mégis sok embernek porcukros az orra. 8-)

+ mod: Ja és nem utolsósorban komplett hivatalos kereskedelmi hálózat és már szürke/fekete gazdaság épült ezeknek a birtokolható, de nem használható eszközöknek a piacára.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Kérek kis szánkón húzást, mert hiába guglizok, nem találok érdem infót.

Egy Kal 4 jelzőpisztoly mikor és hol használható?

Nyilván, ha a névleges funkciójára használom, segítségkérés, ilyesmi, akkor bárhol és bármikor.

De ha csak örömtűzijátékot akar lövöldözni vele az emberfia? Szilveszterkor OK, de szülinap, névnap, esküvő, egyéb "nemszilveszter" esetén, saját kertben vagy közterületen stb.?

Milyen osztályú pirotechnikai eszköznek felel meg egy ilyen jelzőrakéta, párhuzamba állítható a "szilveszteri" tűzijáték rakétákkal, ill. azok használatának szabályaival?

Amikor a kilőtt rakéta leesik, az milyen meleg, képes lehet felgyújtani valamit? Mennyire kell erre vigyázni, hogy merre lövi az ember?

THX!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ize, nem arrol volt szo hogy mire hasznalja mindenki hanem arrol hogy mi volt a celja a jogalkotonak mikor leirta amit leirt.

mod: nem ez az elso es nem is az utolso eset mikor a kereskedok kielegitik a piaci igenyt mivel a forgalmazas nem tiltott :roll:
cujoe írta: 2023.04.26. 12:15 Persze, hogy nem veszünk. Én sem rakom, nincs is ilyen eszközöm. Csak arra akarok kilyukadni, hogy az országban több százezer, ha nem millió, ilyen eszköz forog szabadon és a "legnagyobb" elvtársak ebben is az élen járnak a sokmilliós eszközökkel, hovatartozásuktól teljesen függetlenül. De amúgy természetesen tilos használni. Drogozni is tilos, mégis sok embernek porcukros az orra. 8-)

+ mod: Ja és nem utolsósorban komplett hivatalos kereskedelmi hálózat és már szürke/fekete gazdaság épült ezeknek a birtokolható, de nem használható eszközöknek a piacára.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.04.26. 13:45 Kérek kis szánkón húzást, mert hiába guglizok, nem találok érdem infót.

Egy Kal 4 jelzőpisztoly mikor és hol használható?

Nyilván, ha a névleges funkciójára használom, segítségkérés, ilyesmi, akkor bárhol és bármikor.

De ha csak örömtűzijátékot akar lövöldözni vele az emberfia? Szilveszterkor OK, de szülinap, névnap, esküvő, egyéb "nemszilveszter" esetén, saját kertben vagy közterületen stb.?

Milyen osztályú pirotechnikai eszköznek felel meg egy ilyen jelzőrakéta, párhuzamba állítható a "szilveszteri" tűzijáték rakétákkal, ill. azok használatának szabályaival?

Amikor a kilőtt rakéta leesik, az milyen meleg, képes lehet felgyújtani valamit? Mennyire kell erre vigyázni, hogy merre lövi az ember?

THX!
Szia!
Nekünk konkrétan volt olyan, hogy a cseh/lengyel surplus egycsillagos rakéta felment jó magasra (WAOHH), majd lezuhant (HUHHH), és 2-3mp-ig a földön égett tovább.

Úgy tudom, a Goldberger (vagy Keltex) fő épülete is egy ilyen jelzőrakétától gyulladt ki.

Tehát simán fel tud gyújtani valamit.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

qqriq írta: 2023.04.26. 13:52 ize, nem arrol volt szo hogy mire hasznalja mindenki hanem arrol hogy mi volt a celja a jogalkotonak mikor leirta amit leirt.
Igen, tudom, csak a helyzet súlyának az érzékeltetése miatt írtam az egészet. Tehát, hogy itt pár törvénytisztelő ember (konkrétan mi magunk, a fegyverfórum tagjai) be vagyunk szarva, hogy nehogy valamiféle szabálysértésnek még csak a gyanúja is felmerüljön, ezerszeresen bebiztosítunk mindent a baj elkerülése érdekében. A lakosság 99%-a meg konkrétan szarik bele az egészbe és éli az életét "boldogan" a saját feje szerint..
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2023.04.26. 13:45 Kérek kis szánkón húzást, mert hiába guglizok, nem találok érdem infót.

Egy Kal 4 jelzőpisztoly mikor és hol használható?

Nyilván, ha a névleges funkciójára használom, segítségkérés, ilyesmi, akkor bárhol és bármikor.

De ha csak örömtűzijátékot akar lövöldözni vele az emberfia? Szilveszterkor OK, de szülinap, névnap, esküvő, egyéb "nemszilveszter" esetén, saját kertben vagy közterületen stb.?

Milyen osztályú pirotechnikai eszköznek felel meg egy ilyen jelzőrakéta, párhuzamba állítható a "szilveszteri" tűzijáték rakétákkal, ill. azok használatának szabályaival?

Amikor a kilőtt rakéta leesik, az milyen meleg, képes lehet felgyújtani valamit? Mennyire kell erre vigyázni, hogy merre lövi az ember?

THX!
Közben külföldiül az találtam, hogy (ott) kettes kategória, azaz elvileg egész évben használható.

Kérdés persze, hogy ebből otthon mi igaz...
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2023.04.25. 20:01 Baszki, ne rendőrül olvassuk már...

így kezdődik:

"4. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:"

és a vtv-ben van eltérő rendelkezés.
Csak ezt az elején nem idézted be. Én meg nem olvastam utána. Vagyis, ebben az esetben, szerinted én rendőrül nem olvastam? :roll: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2023.04.26. 19:04 Csak ezt az elején nem idézted be. Én meg nem olvastam utána. Vagyis, ebben az esetben, szerinted én rendőrül nem olvastam? :roll: :lol:
Bizony. Mert megjelöltem a pontos jogszabályhelyet.

Összefüggésben kell olvasni a jogszabályt. Főként mielőtt vitatkozni/értelmezni kezdünk.

Anélkül lustasün hozzáállás van😤
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
viricsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.08.17. 20:59

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: viricsi »

Ha nem a saját szememmel látom az eredeti határozatot és a határozatba citált idézetet, nem hiszem el. De ezek valóban létező sorok. :o
Határozat1.jpg
Határozat2.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

viricsi írta: 2023.04.30. 20:09 Ha nem a saját szememmel látom az eredeti határozatot és a határozatba citált idézetet, nem hiszem el. De ezek valóban létező sorok. :o
Határozat1.jpgHatározat2.jpg
Ez így, összefüggésből kiragadva bármi is lehet. Pl. sértetti ügyvéd jóindulata, h nem akarta lehúzni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
viricsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.08.17. 20:59

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: viricsi »

Ebben a jogi bikkfanyelv és az az eljárásmód a röhej, ami szerint az idézés több fenyegetést tartalmaz, mint maga a cselekmény.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

viricsi írta: 2023.04.30. 21:07 Ebben a jogi bikkfanyelv és az az eljárásmód a röhej, ami szerint az idézés több fenyegetést tartalmaz, mint maga a cselekmény.
minekutána hazánkban rendszerint tanúnak idézik be a vádlottat (jogi kiskapu), ezért minden további nélkül kivált6 az idézés a páciens fejében fenyegetés-érzetet
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

szöged írta: 2023.04.30. 21:22 minekutána hazánkban rendszerint tanúnak idézik be a vádlottat (jogi kiskapu), ezért minden további nélkül kivált6 az idézés a páciens fejében fenyegetés-érzetet
Mármint a gyanúsítottat, akkor még nem vádlott. De a többi stimmel, mert tanúként köteles vagy válaszolni (kevés kivétellel) és igazat mondani is.
Sapienti sat.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

nemtokregelni írta: 2023.04.30. 22:14 Mármint a gyanúsítottat, akkor még nem vádlott. De a többi stimmel, mert tanúként köteles vagy válaszolni (kevés kivétellel) és igazat mondani is.
ja

azaz

csak félrebeszéltem/írtam
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.04.30. 21:22 minekutána hazánkban rendszerint tanúnak idézik be a vádlottat (jogi kiskapu), ezért minden további nélkül kivált6 az idézés a páciens fejében fenyegetés-érzetet
Sértetti tanúkihallgatás volt a szövegben. Negy gyanúsított.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2023.04.30. 22:14 Mármint a gyanúsítottat, akkor még nem vádlott. De a többi stimmel, mert tanúként köteles vagy válaszolni (kevés kivétellel) és igazat mondani is.
Magadra, vagy közeli hozzátartozódra terhelő vallomást nem vagy köteles tenni, ilyen kérdésre válaszolni.
Ha erre a kivételre gondoltál. A közérdek, meg titoktartási nyavalyák itt nyilván nem játszottak.
De alapos gyanú esetén a gyanúsított az nem tanú...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Tanúként idézték be.
Az idézés pedig nem kívánságműsor, köteles megjelenni, tehát ha nem jelenik meg akkor elővezethetik. Ennek a kényszerintezkedesnek a lehetősége szerepel minden idézésben, valószínűleg ettől kaphatott frászt.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.05.01. 13:56 Sértetti tanúkihallgatás volt a szövegben. Negy gyanúsított.
de ha már előtte bármikor (akár sok évvel korábban) kapott idézést, hogy ugyan monnya már el mit látott/hallott az adott szórakozóhelyen május 40-én 27 óra 87 perckor ... és az lett a vége, hogy meggyanúsították vmivel (az önvédekezés és a garázdaság kapcsolata soxor volt már itt téma), akkor teljesen érthető, ha az idézést sokkal súlyosabbnak élte meg az állampolgár, mint azt, amiről a története eredetieg szólt
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.05.01. 15:48 de ha már előtte bármikor (akár sok évvel korábban) kapott idézést, hogy ugyan monnya már el mit látott/hallott az adott szórakozóhelyen május 40-én 27 óra 87 perckor ... és az lett a vége, hogy meggyanúsították vmivel (az önvédekezés és a garázdaság kapcsolata soxor volt már itt téma), akkor teljesen érthető, ha az idézést sokkal súlyosabbnak élte meg az állampolgár, mint azt, amiről a története eredetieg szólt
Olvasni mennyire tudsz?
2x van leírva, hogy sértettként szerepel, nem gyanúsították meg semmivel sem.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Na, és akkor itt a HUSZONHETEDIK:-)) Nebraska: alkotmányos fegyverviselés 27. állama

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/nebrask ... 27-allama/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Faja »

Facebook csoportban találtam:

"Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, jogszabály ügyben. A sztori:
Keserü Pitbull, viselési kiváltva rá de évek óta a hálószoba fiókjában pihent, gumizva. Barátnőm egyszer a tudtom nélkül elvitte, meg is találták nála igazoltatás során. Ma meghalgattak mint tanu, és miután mondtam, hogy nem elzárva és nem kitárazva, külön a riasztó meg a gumit tároltam,
egyből eljárás alá vontak. az előadó azt mondta ugyanaz a jogszabály vonatkozik rá mint az éles lőfegyverre hiába gázrisztó a besorolása, vagy muzális , teljesen mindeggy, az is , hogy én aztmondom birtokvédelmi fegyver.
Kérdésem járt e már így valaki , illetve milyen következményekre számíthatok ? "

Az én kérdésem, hogy valóban jogszerűtlen begumizva tartani otthon a HDM-et meg a Zalánt?
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Balintix »

Faja írta: 2023.05.04. 13:12 Facebook csoportban találtam:

"Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, jogszabály ügyben. A sztori:
Keserü Pitbull, viselési kiváltva rá de évek óta a hálószoba fiókjában pihent, gumizva. Barátnőm egyszer a tudtom nélkül elvitte, meg is találták nála igazoltatás során. Ma meghalgattak mint tanu, és miután mondtam, hogy nem elzárva és nem kitárazva, külön a riasztó meg a gumit tároltam,
egyből eljárás alá vontak. az előadó azt mondta ugyanaz a jogszabály vonatkozik rá mint az éles lőfegyverre hiába gázrisztó a besorolása, vagy muzális , teljesen mindeggy, az is , hogy én aztmondom birtokvédelmi fegyver.
Kérdésem járt e már így valaki , illetve milyen következményekre számíthatok ? "

Az én kérdésem, hogy valóban jogszerűtlen begumizva tartani otthon a HDM-et meg a Zalánt?
Abszolút sündörségi hülyeség.
Ha jól tudom, még az éles lőfegyvereket is lehet otthon töltve tárolni, amíg az engedélyes is otthon van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Faja írta: 2023.05.04. 13:12 Facebook csoportban találtam:

"Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, jogszabály ügyben. A sztori:
Keserü Pitbull, viselési kiváltva rá de évek óta a hálószoba fiókjában pihent, gumizva. Barátnőm egyszer a tudtom nélkül elvitte, meg is találták nála igazoltatás során. Ma meghalgattak mint tanu, és miután mondtam, hogy nem elzárva és nem kitárazva, külön a riasztó meg a gumit tároltam,
egyből eljárás alá vontak. az előadó azt mondta ugyanaz a jogszabály vonatkozik rá mint az éles lőfegyverre hiába gázrisztó a besorolása, vagy muzális , teljesen mindeggy, az is , hogy én aztmondom birtokvédelmi fegyver.
Kérdésem járt e már így valaki , illetve milyen következményekre számíthatok ? "

Az én kérdésem, hogy valóban jogszerűtlen begumizva tartani otthon a HDM-et meg a Zalánt?

Esti mese lesz ez a sztori, valószínűleg semmi nem így volt. A sün meg szokás szerint ostoba. Esmét.


De ettől függetlenül, ezerszer mótvá.

253/2004:

"39. § (1) A kizárólag 7,5 joule vagy ennél kisebb csőtorkolati energiájú működőképes tűzfegyvert, a légfegyvert, a festéklövő fegyvert, gáz- és riasztófegyvert a hozzá tartozó lövedékektől, tölténytől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá."



Tehát tárolni így kell. Jól zárható helyen, pl. egy kulccsal zárt szekrényben, vagy akár szobában. (De ha otthon vagy, akkor még véletlenül sem tárolod, hanem készenlétben tartod védekezésre.). Mondjuk muzeálisra ennyi sincs, jogalkotási hányadék.

És ezek láthatóan NEM egyeznek meg a LŐfegyverek tárolási szabályaival. De még a lőfegyvert sem kell az engedélyes jelenlétében lőszertől elkülöníteni, elzárni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2023.05.04. 13:21 gáz- és riasztófegyvert a hozzá tartozó lövedékektől, tölténytől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá."[/i]
Hát az utolsó fél mondat? Azzal mi van?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Mire gondolsz? Hogy 18 év alattiak nem férhetnek hozzá?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2023.05.04. 23:44 Hát az utolsó fél mondat? Azzal mi van?
Mire gondolsz? (Vagy csak kötözködöl??? LOL)

Minek az utolsó félmondata?

A 39. § (1) végig ott van, bemásoltam.

A 39. § utolsó félmondata: "közforgalmú közlekedési eszközön csak zárt tárolóeszközben birtokolható (szállítható)." éppen itt nem ezekre az eszközökre (gp, muzeális gumis) vonatkozik, azokról máshol rendelkezik

A "A fegyverek tartására vonatkozó szabályok" alcím utolsó félmondata ("(2) Szigonypuska csak tudományos vagy állategészségügyi célra használható.") sem releváns.

Kormányrendelet utolsó félmondata "2015/1535 európai parlamenti és tanácsi irányelv 5-7. cikke szerinti előzetes bejelentése megtörtént." sem tartozik ide szerintem:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2023.05.05. 06:29 Mire gondolsz? (Vagy csak kötözködöl??? LOL)

Minek az utolsó félmondata?

A 39. § (1) végig ott van, bemásoltam.

A 39. § utolsó félmondata: "közforgalmú közlekedési eszközön csak zárt tárolóeszközben birtokolható (szállítható)." éppen itt nem ezekre az eszközökre (gp, muzeális gumis) vonatkozik, azokról máshol rendelkezik

A "A fegyverek tartására vonatkozó szabályok" alcím utolsó félmondata ("(2) Szigonypuska csak tudományos vagy állategészségügyi célra használható.") sem releváns.

Kormányrendelet utolsó félmondata "2015/1535 európai parlamenti és tanácsi irányelv 5-7. cikke szerinti előzetes bejelentése megtörtént." sem tartozik ide szerintem:-)))
Amit beidéztem belőle. Illetéktelen hozzáférés kizárása. Ha a sztori nem esti mese, akkor ez azért sérült.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.05.06. 16:30 Amit beidéztem belőle. Illetéktelen hozzáférés kizárása. Ha a sztori nem esti mese, akkor ez azért sérült.
olvasni mennyire tuccc?

már felmerült a kérdés, h a barátnő betöltötte-e a 18-at
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.05.06. 16:43 olvasni mennyire tuccc?

már felmerült a kérdés, h a barátnő betöltötte-e a 18-at
És ez, amit ideírtál, szerinted mire válasz?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2023.05.06. 16:30 Amit beidéztem belőle. Illetéktelen hozzáférés kizárása. Ha a sztori nem esti mese, akkor ez azért sérült.
Értem.
Azt hiszem itt megint a rendőri jogszabályolvasás hibájába estél.

Mert a JOGSZABÁLY ALAPJÁN ki is lenne az illetéktelen?

1. életkori vagy előéletet illető megkötés nincs a gáz-r. fegyver megszerzésére, birtokolására, szállítására. CSAK A VISELÉSÉRE.
2. tiltja-e bármi a hatályos fegyverjogban, hogy pl. használat (mondjuk startpisztolyként sportrendezvényen vagy kutyakiképzésen) céljára kölcsön add akár viselési engedéllyel bíró gáz-r. fegyveredet? Nem, nem tiltja, Ilyenkor a kölcsönvevő felelőssége, hogy pl. a szállításra vonatkozó szabályokat betartsa.
3. tehát hangsúlyozom: nem az számít, hogy mit érzel logikusnak, vagy jogszerűnek. Csak az számít, hogy van-e a jogszabályban tételes tiltás arra vontkozóan, illetve, hogy egyértelműen definiálva van-e pl. az illetéktelen személy fogalma.
4. igen, jogalkotási hulladék.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2023.05.06. 17:45
1. életkori vagy előéletet illető megkötés nincs a gáz-r. fegyver megszerzésére, birtokolására, szállítására. CSAK A VISELÉSÉRE
Szerencsére ezt az ORFK nem veszi (vette) olyan komolyan :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

waltherlg400 írta: 2023.05.06. 18:26 Szerencsére ezt az ORFK nem veszi (vette) olyan komolyan :D
Ja, ők nem tudják kivonni a 2023-ból a 2009-et, de ha 9x19-ra van engedélyed, és találnak nálad 9x18 lőszert, az mar bcs., engedélybevonás, felfüggesztett.. :(

(A Kaliber Magazin esetleg megkérdezhetné az esetről az ORFK-t...)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.05.06. 19:04 Ja, ők nem tudják kivonni a 2023-ból a 2009-et, de ha 9x19-ra van engedélyed, és találnak nálad 9x18 lőszert, az mar bcs., engedélybevonás, felfüggesztett.. :(

(A Kaliber Magazin esetleg megkérdezhetné az esetről az ORFK-t...)
De nem fogja. Dr. Bokros már megírta jogászi álláspontját.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.05.06. 19:16 De nem fogja. Dr. Bokros már megírta jogászi álláspontját.
Na, majd belelógatom a szemem.
Jut eszembe, a Tescoban nem szoktam már látni Kalibert!
Nem forgalmazzák már?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.05.06. 21:07 Na, majd belelógatom a szemem.
Jut eszembe, a Tescoban nem szoktam már látni Kalibert!
Nem forgalmazzák már?
OFF

nem tom, nem én foglalkozom terjesztéssel. Amikor legutóbb néztem, volt a teszkóben meg az ósanban is. (meg el is fogyhat.)

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2023.05.06. 17:45 Értem.
Azt hiszem itt megint a rendőri jogszabályolvasás hibájába estél.

Mert a JOGSZABÁLY ALAPJÁN ki is lenne az illetéktelen?

1. életkori vagy előéletet illető megkötés nincs a gáz-r. fegyver megszerzésére, birtokolására, szállítására. CSAK A VISELÉSÉRE.
2. tiltja-e bármi a hatályos fegyverjogban, hogy pl. használat (mondjuk startpisztolyként sportrendezvényen vagy kutyakiképzésen) céljára kölcsön add akár viselési engedéllyel bíró gáz-r. fegyveredet? Nem, nem tiltja, Ilyenkor a kölcsönvevő felelőssége, hogy pl. a szállításra vonatkozó szabályokat betartsa.
3. tehát hangsúlyozom: nem az számít, hogy mit érzel logikusnak, vagy jogszerűnek. Csak az számít, hogy van-e a jogszabályban tételes tiltás arra vontkozóan, illetve, hogy egyértelműen definiálva van-e pl. az illetéktelen személy fogalma.
4. igen, jogalkotási hulladék.
Igen, igazad van, én már ott tartottam, hogy szabálytalanul szállította a lány.
Hiszen a barátja eldhatja, elajándékozhatja, kölcsönadhatja neki, akkor szabályosan szállítva hazaviheti, tarthatja, stb.
Nekem az volt a fura, hogy a leírás szerint kvázi lenyúlta a sráctól, meg hogy csak úgy, csupaszon volt a tatyójában. Az egyébként viselésnek számít? Mármint csupasz pisztoly a ridikülben.😁
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

jó ha van írta: 2023.05.07. 17:50 Igen, igazad van, én már ott tartottam, hogy szabálytalanul szállította a lány.
Hiszen a barátja eldhatja, elajándékozhatja, kölcsönadhatja neki, akkor szabályosan szállítva hazaviheti, tarthatja, stb.
Nekem az volt a fura, hogy a leírás szerint kvázi lenyúlta a sráctól, meg hogy csak úgy, csupaszon volt a tatyójában. Az egyébként viselésnek számít? Mármint csupasz pisztoly a ridikülben.😁
Az eredeti szövegben nincs szó táskáról. (meg jó eséllyel kamu az egész.)
De ha töltve szállítja, az is szabsértés évek óta.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

jó ha van írta: 2023.05.07. 17:50 Igen, igazad van, én már ott tartottam, hogy szabálytalanul szállította a lány.
Hiszen a barátja eldhatja, elajándékozhatja, kölcsönadhatja neki, akkor szabályosan szállítva hazaviheti, tarthatja, stb.
Nekem az volt a fura, hogy a leírás szerint kvázi lenyúlta a sráctól, meg hogy csak úgy, csupaszon volt a tatyójában. Az egyébként viselésnek számít? Mármint csupasz pisztoly a ridikülben.😁
Viselesnek szamit a ridikul/oldaltaska/hasitasi is, de javitsatok ki ha nem jol tudom.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gabor86 írta: 2023.05.07. 18:07 Viselesnek szamit a ridikul/oldaltaska/hasitasi is, de javitsatok ki ha nem jol tudom.
Ovbmg, milliószormótvá.

Ftv. 2. §

40. fegyverviselés: fegyvernek a természetes személy testén, illetve a testén lévő ruházatán rejtett vagy nyílt módon történő elhelyezése;
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.05.07. 18:19 Ovbmg, milliószormótvá.

Ftv. 2. §

40. fegyverviselés: fegyvernek a természetes személy testén, illetve a testén lévő ruházatán rejtett vagy nyílt módon történő elhelyezése;
A válltáska (messenger bag) oldalzsebe ezek szerint nem viselés?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

DSC_0744.jpg
DSC_0744.jpg (42.88 KiB) Megtekintve 10865 alkalommal
Akkor ez nem szabalyos?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2023.05.07. 18:19 Ovbmg, milliószormótvá.

Ftv. 2. §

40. fegyverviselés: fegyvernek a természetes személy testén, illetve a testén lévő ruházatán rejtett vagy nyílt módon történő elhelyezése;
Szerintem tilcsukbe az ovbmg-t... akkora már ez a fórum, hogy konkrét kérdésekre gyakran keresővel se lehet megtalálni a konkrét választ.

Nyilván akkor az is milliószormótvá, hogy az melyik jogszabályhelyen van definiálva, hogy ezen törvény alkalmazásában mi számít ruházatnak? Vagy az majd a bíró jogértelmezésén múlik? A testen viselt táska (válltáska, hasitasi - ilyeneket gyártanak ugye konkrétan fegyver_viselési_ célra) az ruházat, a kézitáska az nem?

Mondjuk ha a táska az nem viselés, akkor szállítás, és akkor meg megtöltve nem lehet a fegyver? Ez is mótvá? És akkor ha a viselési engedélyes gp-t táska oldalzsebben vis...száll...tartom magamnál, akkor a rendőr jogszerűen mondja azt hogy ez így nem viselés, viszont a töltve szállítás az szabálysértés, viszlát engedély...?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2023.05.08. 00:49 Szerintem tilcsukbe az ovbmg-t... akkora már ez a fórum, hogy konkrét kérdésekre gyakran keresővel se lehet megtalálni a konkrét választ.

Nyilván akkor az is milliószormótvá, hogy az melyik jogszabályhelyen van definiálva, hogy ezen törvény alkalmazásában mi számít ruházatnak? Vagy az majd a bíró jogértelmezésén múlik? A testen viselt táska (válltáska, hasitasi - ilyeneket gyártanak ugye konkrétan fegyver_viselési_ célra) az ruházat, a kézitáska az nem?

Mondjuk ha a táska az nem viselés, akkor szállítás, és akkor meg megtöltve nem lehet a fegyver? Ez is mótvá? És akkor ha a viselési engedélyes gp-t táska oldalzsebben vis...száll...tartom magamnál, akkor a rendőr jogszerűen mondja azt hogy ez így nem viselés, viszont a töltve szállítás az szabálysértés, viszlát engedély...?
Szerintem ugyanez a nyomorult beszélgetés is sokszor le volt már játszva. (Ezért is hasznos az OVBMG, hogy ne fussuk újra ugyanazokat a köröket. Ráadásul ezekre újrarákérdezést rendszeresen fórumrombolásra használják egyesek.)

Erre jutottunk.

Miszerint:
1. ha gp-t akarsz viselni, akkor 2 nyomorult ezresért (akár online 15 perc alatt ügyintézve) kiváltod a viselésit és töltve zsebre rakhatod
2. ha NEM akarsz viselni, akkor szépen üríted, berakod a dobozába és viszed táskában, ahova jól esik.
3. itt tényleg maximálisan felesleges agyalogni magyaros megoldjuk okosba faszságokon, a legális megfejtés mindenkinek egyszerűen és olcsón elérhető.
4. ha nem tecc: befizeted a pénzbírságot bukta esetén, ennyike.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zsotrám
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2020.11.20. 10:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Zsotrám »

Sziasztok!

Hogy, hogy a 254/2004 korm. rend. alapján

39. § (1) A kizárólag 7,5 joule vagy ennél kisebb csőtorkolati energiájú működőképes tűzfegyvert, a légfegyvert, a festéklövő fegyvert, gáz- és riasztófegyvert a hozzá tartozó lövedékektől, tölténytől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá.

mégis mindenki ezeket bárhogyan tarthatja, még akár betöltve, csöretöltve, stb.-zve is?

Ugyanígy a muzeális gumisoknál?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2023.05.08. 00:49 Szerintem tilcsukbe az ovbmg-t... akkora már ez a fórum, hogy konkrét kérdésekre gyakran keresővel se lehet megtalálni a konkrét választ.

Nyilván akkor az is milliószormótvá, hogy az melyik jogszabályhelyen van definiálva, hogy ezen törvény alkalmazásában mi számít ruházatnak? Vagy az majd a bíró jogértelmezésén múlik? A testen viselt táska (válltáska, hasitasi - ilyeneket gyártanak ugye konkrétan fegyver_viselési_ célra) az ruházat, a kézitáska az nem?

Mondjuk ha a táska az nem viselés, akkor szállítás, és akkor meg megtöltve nem lehet a fegyver? Ez is mótvá? És akkor ha a viselési engedélyes gp-t táska oldalzsebben vis...száll...tartom magamnál, akkor a rendőr jogszerűen mondja azt hogy ez így nem viselés, viszont a töltve szállítás az szabálysértés, viszlát engedély...?
Jogos, az oldaltáska soha nem lett megnyugtatóan meghatározva, hogy most akkor ruházat vagy nem.

Saját, gyakorlati példák:

1. Ha van GP-re viselésim, viselhetem az oldaltáska zsebében?

2. Aminek a viselése szabsi lenne (kkve), hordható oldaltáska zsebében? Pl. Pepper spray.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.05.08. 20:33 Jogos, az oldaltáska soha nem lett megnyugtatóan meghatározva, hogy most akkor ruházat vagy nem.

Saját, gyakorlati példák:


2. Aminek a viselése szabsi lenne (kkve), hordható oldaltáska zsebében? Pl. Pepper spray.
Közterületen BIRTOKOLNI, ha jól rémlik.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2023.05.08. 23:00 Közterületen BIRTOKOLNI, ha jól rémlik.
Jól, a kkve rendeletben a birtoklás tiltott közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2023.05.08. 23:00 Közterületen BIRTOKOLNI, ha jól rémlik.
Fogsz egy kis méretű pattintós fedélű kajásdobozt v. bármilyen tokot belerakod onnantól s jogszabály betűjének megfeleltél.

Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom
...
azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre, amelyek közterületen lévő jármű belső tereiben más illetéktelen személy számára nem hozzáférhető módon rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben vannak elhelyezve;
5. § Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában gázspray közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön csak tokban, dobozban, zárt tároló eszközben vagy ruházat alá rejtve birtokolható (szállítható).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2023.05.09. 00:35 Jól, a kkve rendeletben a birtoklás tiltott közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön.
Igen, de a nagyobb baj, hogy keverik a Gizikét a gőzekével.


A KKVE jogszabály az abban körülírt dolgokkal és tevékenységekkel kapcsolatos szabályozást tartalmazza.
A fegyverjogszabályok pedig a dolgok és tevékenységek egy teljesen másik körével foglalkoznak.

A kettő közt NINCS ÁTJÁRÁS* ami az egyikben definiál valamit, az a másikban NEM ÉRVÉNYES. A fegyverviselés fogalma, definíciója csakis a FEGYVERekre vonatkozik, a fegyverjogszabály alkalmazásában.
A KKVE alá tartozó dolgokra nyilvánvalóan NEM alkalmazható.



(*jogalkotási dilettantizmusból kifolyólag 1 eszköz van, amit sikerült mindkettőben szabályozni egy kicsit, de amúgy most irreleváns.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Fegyverismerti bohózatra van minimum age? Jó vicc lenne.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

waltherlg400 írta: 2023.05.09. 08:40 Fegyverismerti bohózatra van minimum age? Jó vicc lenne.
Szia,

Hat, tobbszor hallottam olyat, hogy a vizsgabizottsag vagy nem engedett fiatalt, vagy kicsit kerette magat, es csak akkor engedte vizsgazni.

Nyilvan jogalap nelkul.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

waltherlg400 írta: 2023.05.09. 08:40 Fegyverismerti bohózatra van minimum age? Jó vicc lenne.
Addig húzogatod a macska bajszát, amíg
Kép
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2023.05.09. 08:40 Fegyverismerti bohózatra van minimum age? Jó vicc lenne.
Jogilag nincs.

De ajánlok neked egy analógiát:

Ha egy iskolai dolgozatnál puskázol, és az erről szóló videódat felnyesed mindenhova az iskola fészbúkján kommentbe, akkor szerinted sikeres szóbelit tudsz-e tenni annál a tanárnál majd az érettségin? Hmm?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2023.05.09. 09:32 Ha egy iskolai dolgozatnál puskázol, és az erről szóló videódat felnyesed mindenhova az iskola fészbúkján kommentbe, akkor szerinted sikeres szóbelit tudsz-e tenni annál a tanárnál majd az érettségin? Hmm?
Hát őőő, nem. Ok, akkor nem próbálkozok vele.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

waltherlg400 írta: 2023.05.09. 09:36 Hát őőő, nem. Ok, akkor nem próbálkozok vele.
de legalábbis várjál vele egy olyan 4-5 évet, amíg nagykorú nem leszel (meg benő a fejed lágya) és elfelejtődik az aktuális műsorod/lecserélődik a vezetőség a sünöknél.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

gvass1 írta: 2023.05.09. 09:39 de legalábbis várjál vele egy olyan 4-5 évet, amíg nagykorú nem leszel (meg benő a fejed lágya) és elfelejtődik az aktuális műsorod/lecserélődik a vezetőség a sünöknél.
Így értettem a "nem próbálkozok vele"-t.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2023.05.09. 09:01 Szia,

Hat, tobbszor hallottam olyat, hogy a vizsgabizottsag vagy nem engedett fiatalt, vagy kicsit kerette magat, es csak akkor engedte vizsgazni.

Nyilvan jogalap nelkul.

Bel
Bár nekem nagyon régen volt az utolsó is, de mintha először a megyei rfk-n kellene jelentkezni vizsgára és ott előfordulhat, hogy elzavarnak 18 éves kor alatt. Legalábbis láttam ilyet egyszer.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2023.05.10. 08:20 Valahogy ezeket a jellemzőket előszeretettel hagyják ki nemcsak a reklámokból, de még az újságok tesztcikkeiből is.
Ja, hát a reklámokban annyit hazudnak, hogy még éppen ne lehessen a valótlan állítás miatt megbüntetni őket..
A tesztcikkeknél is tudni kell a sorok között olvasni (tisztelet a kivételnek), pl "elsősorban kisebb kezűeknek optimális" = nagy kézzel szar a fogása, stb.

OFF: Itt van az egyik fegyverbolt reklámja, hogy az általuk forgalmazott pepper spray mennyire jó kutyatámadás ellen ("olyan környéken kell átmenned, ahol gyakori a kutyatámadás?), csak azt nem írják oda, hogy szabálysértés ha nálad van (még olyan környéken is).
És volt már ilyen miatt eljárás.
20230508_172058.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.05.10. 10:20 Ja, hát a reklámokban annyit hazudnak, hogy még éppen ne lehessen a valótlan állítás miatt megbüntetni őket..
A tesztcikkeknél is tudni kell a sorok között olvasni (tisztelet a kivételnek), pl "elsősorban kisebb kezűeknek optimális" = nagy kézzel szar a fogása, stb.

OFF: Itt van az egyik fegyverbolt reklámja, hogy az általuk forgalmazott pepper spray mennyire jó kutyatámadás ellen ("olyan környéken kell átmenned, ahol gyakori a kutyatámadás?), csak azt nem írják oda, hogy szabálysértés ha nálad van (még olyan környéken is).
És volt már ilyen miatt eljárás.
20230508_172058.jpg
Szabálysértés akkor van, ha nem megfelelően szallítod v. viseled..
Tehát ha a sprayt szokásos módon elcsomagolva (nylon 'acskó) v. egy tokban tartod a táskában akkor az bizony jogszerűen van nálad.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

aksurv írta: 2023.05.10. 11:48 Szabálysértés akkor van, ha nem megfelelően szallítod v. viseled..
Tehát ha a sprayt szokásos módon elcsomagolva (nylon 'acskó) v. egy tokban tartod a táskában akkor az bizony jogszerűen van nálad.
A KKVE rendelet konkrétan " birtoklást " említ....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2023.05.10. 14:37 A KKVE rendelet konkrétan " birtoklást " említ....
Ne rendőrként olvasd, jajmár.

Ott van, h biztonságosan elcsomagolva szállítható bármely kkve közterületen.

pl. Kisbalta tokban, táskában.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

RatRace írta: 2023.05.10. 14:37 A KKVE rendelet konkrétan " birtoklást " említ....
Olvasd el.
Tegnap be is másoltam.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.05.10. 15:21 Ne rendőrként olvasd, jajmár.

Ott van, h biztonságosan elcsomagolva szállítható bármely kkve közterületen.

pl. Kisbalta tokban, táskában.
Dehát rendőr és titkosügynök vok.
:lol: :lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.05.10. 11:48 Szabálysértés akkor van, ha nem megfelelően szallítod v. viseled..
Tehát ha a sprayt szokásos módon elcsomagolva (nylon 'acskó) v. egy tokban tartod a táskában akkor az bizony jogszerűen van nálad.
Elcsomagolva mennyi haszna van kutyatámadás esetén?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.05.10. 18:07 Elcsomagolva mennyi haszna van kutyatámadás esetén?
Ott van nálad.
Ráadasul pl egy tépőzarral fixen rögzített tokban a táskában a jogszabálynsk megfelel és semmivel se lassabb, mint a begombolt kabát alól.
Ugyanis semmilyen törvény nem írja elő, hogy pl milyen táskába tedd. pl. hasi tasiban van egy plusz tokban ELCSOMAGOLVA, az nem a leglassabb megoldás.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.05.10. 18:13 Ott van nálad.
Ráadasul pl egy tépőzarral fixen rögzített tokban a táskában a jogszabálynsk megfelel és semmivel se lassabb, mint a begombolt kabát alól.
Ugyanis semmilyen törvény nem írja elő, hogy pl milyen táskába tedd. pl. hasi tasiban van egy plusz tokban ELCSOMAGOLVA, az nem a leglassabb megoldás.
Végülis egy tárgyaláson van sanszod megmagyarázni ezt a bírónak szabsnál, ha esetleg a rendőr nem osztja az értelmezésedet.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.05.10. 19:18 Végülis egy tárgyaláson van sanszod megmagyarázni ezt a bírónak szabsnál, ha esetleg a rendőr nem osztja az értelmezésedet.
Mi van a jogszabályban leirva betű szerint? Ez.
Az. összes többi lényegtelen. Bizonyítani pedig neki kell, hogy egy tokban a táskában, nem felel meg az egy tokban táskában jogszabályi szövegnek.
Valószínűleg a szabálysértési előadón se jutna túl, ha felebbeznél.
Főleg egy ilyen zéró súlyú dolognál.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.05.10. 21:01 Mi van a jogszabályban leirva betű szerint? Ez.
Az. összes többi lényegtelen. Bizonyítani pedig neki kell, hogy egy tokban a táskában, nem felel meg az egy tokban táskában jogszabályi szövegnek.
Valószínűleg a szabálysértési előadón se jutna túl, ha felebbeznél.
Főleg egy ilyen zéró súlyú dolognál.
Láttam én már karón varjút ;)
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.05.10. 21:08 Láttam én már karón varjút ;)
Alapból abból indulsz ki, hogy nem tartja be a törvényt.
Akkor nem mindegy hogy az van e nálad?
Mi van ha CS re mondja, hogy pepper?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2023.05.10. 18:07 Elcsomagolva mennyi haszna van kutyatámadás esetén?
Nekem is el van csomagolva zsugorcsőben a zsebemben :roll: a FBG mellett :lol:
835FFEB8-A0F4-4361-B0F6-C40F3629376B.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ha beadom a papírjaimat a Teve utcába a barna könyvért, lehet valamit tippelni, hogy kb. mennyi idő addig az átfutás, hogy jönnek tárolóhelyet ellenőrizni, vagy teljesen esetleges, hogy egy hét vagy másfél hónap?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.05.10. 21:53 Ha beadom a papírjaimat a Teve utcába a barna könyvért, lehet valamit tippelni, hogy kb. mennyi idő addig az átfutás, hogy jönnek tárolóhelyet ellenőrizni, vagy teljesen esetleges, hogy egy hét vagy másfél hónap?
Nekem két hét volt.
Darabszámot írnak a papírra, úgyhogy érdemes néhány játékpisztolyt bekészíteni, amikkel tudod demonstrálni hogy mennyi fér bele.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3552
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.05.10. 22:08 Nekem két hét volt.
Darabszámot írnak a papírra, úgyhogy érdemes néhány játékpisztolyt bekészíteni, amikkel tudod demonstrálni hogy mennyi fér bele.
Most van benne 6 doboz, Zoraki, Pitbull, más, és nincs tele a fele se. :-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.05.10. 21:14 Alapból abból indulsz ki, hogy nem tartja be a törvényt.
Akkor nem mindegy hogy az van e nálad?
Mi van ha CS re mondja, hogy pepper?
Én csak azt mondom, nem biztos, hogy minden esetben osztaná a jogszabályértelmezésed, és attól, hogy a peppert a táskádban beteszed még egy tokba és úgy hordod, még feljelenthet. De nyilván kicsi az esélye, hogy ok nélkül kiráznak a gatyádból, hacsak nem vagy rosszkor rossz helyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nemtokregelni 2023.05.11. 12:18-kor.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.05.11. 12:16 Én csak azt mondom, nem biztos, hogy minden esetben osztaná a jogszabályértelmezésed, és attól, hogy a peppert a táskádban beteszed még egy tokba és úgy hordod, még feljelenthet.
Persze, hogy megteheti.
Ez meg nem jogertelmezes kérdése, hanem egyszerű olvasás.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.05.11. 12:18 Persze, hogy megteheti.
Ez meg nem jogertelmezes kérdése, hanem egyszerű olvasás.
Az értelmezés abban kapcsolódik ide, hogy - az egyébként balf.szul szövegezett és ostoba - jogszabály alkotójának mi volt a szándéka, mert a bíró ezen is elgondolkodik.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.05.11. 12:20 Az értelmezés abban kapcsolódik ide, hogy - az egyébként balf.szul szövegezett és ostoba - jogszabály alkotójának mi volt a szándéka, mert a bíró ezen is elgondolkodik.
Ez megint nem kérdés.
Ha ez van leirva és te SZÓ SZERINT a betűt alkalmazod akkor neki kell azt bizonyítani, hogy nem az van oda írva, ami oda van.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.05.11. 12:31 Ez megint nem kérdés.
Ha ez van leirva és te SZÓ SZERINT a betűt alkalmazod akkor neki kell azt bizonyítani, hogy nem az van oda írva, ami oda van.
Tekintettel arra, hogy ez csak végtelen fingreszelésbe menne át, itt fejezem be az ingyen továbbképzést, de megfeledkezel arról, hogy egyrészt nem csak nyelvtani értelmezés létezik, illetve konjunktív feltételek a szokásos életvitel körében használt eszköz, az indokolt birtoklás ÉS az elcsomagolva szállítás. Ez nem azért van a jogszabályban, hogy KKVE-t hordjál minden nap életvitelszerűen önvédelmi célból, hanem azért, hogy azt szállítsd vásárláskor, költözéskor, munkába menet-jövet, ami ott kell. A te logikád szerint ha a laptoptáskámban beteszek egy viperát még egy pl. gyöngyvászon tokba, akkor már azért se jelentene fel a rendőr, nem is értem, erre miért nem bíztatod a népeket.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.05.11. 12:51 Tekintettel arra, hogy ez csak végtelen fingreszelésbe menne át, itt fejezem be az ingyen továbbképzést, de megfeledkezel arról, hogy egyrészt nem csak nyelvtani értelmezés létezik, illetve konjunktív feltételek a szokásos életvitel körében használt eszköz, az indokolt birtoklás ÉS az elcsomagolva szállítás. Ez nem azért van a jogszabályban, hogy KKVE-t hordjál minden nap életvitelszerűen önvédelmi célból, hanem azért, hogy azt szállítsd vásárláskor, költözéskor, munkába menet-jövet, ami ott kell. A te logikád szerint ha a laptoptáskámban beteszek egy viperát még egy pl. gyöngyvászon tokba, akkor már azért se jelentene fel a rendőr, nem is értem, erre miért nem bíztatod a népeket.
A jogszabályban ez van leirva.
És ha te fellebbezésbe ezt írod akkor kíváncsi vagyok hogy áll meg bíróság előtt, hogy az előadó arra hivatkozik hogy jogalkotó nem is így gondolta.
Te ráadásul nem hordod, hanem szallitod, mert hordas az hogy viseled.
Ennyi erővel belekothet a fegyverhez adott dobozba és tokba is.
Ha pedig belerakod egy szatyorba akkor még nehezebb belekotni, mert szokásos szállítási mód.
Bizonyítani pedig semmit se kell neked ugyanis te maximum nyilatkozol.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2023.05.11. 12:58 A jogszabályban ez van leirva.
És ha te fellebbezésbe ezt írod akkor kíváncsi vagyok hogy áll meg bíróság előtt, hogy az előadó arra hivatkozik hogy jogalkotó nem is így gondolta.
Te ráadásul nem hordod, hanem szallitod, mert hordas az hogy viseled.
Ennyi erővel belekothet a fegyverhez adott dobozba és tokba is.
Ha pedig belerakod egy szatyorba akkor még nehezebb belekotni, mert szokásos szállítási mód.
Bizonyítani pedig semmit se kell neked ugyanis te maximum nyilatkozol.
A hatóság sem bizonyít ám semmit. Határozatot hoz és kész.
Úgy szar az egész kkve jogszabály ahogy van. Variálható, mint a relatív gyorshajtás vagy a garázdaság. És azért szarik rá mindenki, mert az átlagember max befizeti a bírságot, és az elkobzott eszköz helyett vesz egy másikat. A barnakönyves meg nem kockáztatja milliós értékek bevonását egy szaros gázspré miatt, inkább választ olyat, ami betűre megfelel.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2023.05.11. 13:23 A hatóság sem bizonyít ám semmit. Határozatot hoz és kész.
Úgy szar az egész kkve jogszabály ahogy van. Variálható, mint a relatív gyorshajtás vagy a garázdaság. És azért szarik rá mindenki, mert az átlagember max befizeti a bírságot, és az elkobzott eszköz helyett vesz egy másikat. A barnakönyves meg nem kockáztatja milliós értékek bevonását egy szaros gázspré miatt, inkább választ olyat, ami betűre megfelel.
A határozatban kell lennie indoklásnak.
A fellebbezést pedig már nem lehet mintalevéllel elintezni.
Alapvetően akinek nincs féltenivalója annak nem nagyon tudnak ártani.
Akinek van, annak másodlagos kár az igazán súlyos kár.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.05.11. 13:27 A határozatban kell lennie indoklásnak.
A fellebbezést pedig már nem lehet mintalevéllel elintezni.
Alapvetően akinek nincs féltenivalója annak nem nagyon tudnak ártani.
Akinek van, annak másodlagos kár az igazán súlyos kár.
Az indokOlás szebb és a jogszabályok is azt használják, nem indoklást.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2023.05.11. 13:23 A hatóság sem bizonyít ám semmit. Határozatot hoz és kész.
Úgy szar az egész kkve jogszabály ahogy van. Variálható, mint a relatív gyorshajtás vagy a garázdaság. És azért szarik rá mindenki, mert az átlagember max befizeti a bírságot, és az elkobzott eszköz helyett vesz egy másikat. A barnakönyves meg nem kockáztatja milliós értékek bevonását egy szaros gázspré miatt, inkább választ olyat, ami betűre megfelel.
+1 szó szerint az egész
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A VILÁG VICCE, B+: Anglia és Wales: új rekord a halálos késelések számában – és MIRE gondolnak megoldásként?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/anglia- ... oldaskent/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2023.05.14. 07:30 A VILÁG VICCE, B+: Anglia és Wales: új rekord a halálos késelések számában – és MIRE gondolnak megoldásként?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/anglia- ... oldaskent/


Kép
Belterjes bigott nép az angol. Hacsak a jelenlegi hazai “fegyvertörvényünk” lenne érvényben ott is - beleértve a bobby-knak is szolgálati lőfegyver - akkor már azzal is sokat nyernének. De hogy a britteknél honnan fakad ez a túlzott fegyverellenesség?!
Hazai viszonylatban mi a statisztika jelenleg késelésből?

A gázpisztoly amit ott lehet venni az top firinges vagyis nem jó önvédelemre sem. Most ott miből áll jelenleg az engedélymentes önvédelmi paletta?
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2023.05.14. 09:49 Belterjes bigott nép az angol.

. Most ott miből áll jelenleg az engedélymentes önvédelmi paletta?
Nulla elemű halmaz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: mlaca »

tornas78 írta: 2023.05.14. 09:49 Belterjes bigott nép az angol. Hacsak a jelenlegi hazai “fegyvertörvényünk” lenne érvényben ott is - beleértve a bobby-knak is szolgálati lőfegyver - akkor már azzal is sokat nyernének. De hogy a britteknél honnan fakad ez a túlzott fegyverellenesség?!
Hazai viszonylatban mi a statisztika jelenleg késelésből?

A gázpisztoly amit ott lehet venni az top firinges vagyis nem jó önvédelemre sem. Most ott miből áll jelenleg az engedélymentes önvédelmi paletta?
hiszen ezt szeretik, ezt kérték a britek! ezekre szavaznak lépten nyomon!
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2023.05.14. 10:20 Nulla elemű halmaz.
Semmi? Meg gázdezodor sem? :shock:
Mindenki vár valamit...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem veletlenul zartak oket egy szigetre :roll:
mlaca írta: 2023.05.14. 10:21 hiszen ezt szeretik, ezt kérték a britek! ezekre szavaznak lépten nyomon!
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

tornas78 írta: 2023.05.14. 10:30 Semmi? Meg gázdezodor sem? :shock:
De nem ám.
Se CN, se CS,PV, OC, CR, de még csak a menthol spray sem.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2023.05.14. 07:30
Kép
Miért Nicholas Angel és Danny Butterman állnak posztot épp? :D

Vaskabatok.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azt tanacsoltak egy cikkben hogy hordjanak hajlakkot :roll:
RatRace írta: 2023.05.14. 11:48 De nem ám.
Se CN, se CS,PV, OC, CR, de még csak a menthol spray sem.
ingyom bingyom tálib-e?
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Balintix »

tornas78 írta: 2023.05.14. 10:30 Semmi? Meg gázdezodor sem? :shock:
A gázspray náluk egy büntetési kategória az illegális lőfegyverekkel.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.05.14. 10:20 Nulla elemű halmaz.
Ennyire beltenyészet, hogy nincs ott egy értelmes ember, aki gyártana nőknek való hajápoló spray-t..?
A kapszaicin a bőrben vérbőséget okoz, fokozza a hajhagymák működését.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Megnéztem pár brit webshopot ahol árulnak gázpisztolyokat. Nos, hányingerem támadt attól a kék és narancs színvilágtól. Meg a revolver csöve kék, a tokja meg fekete vagy narancs. BROÁFFF…
Ilyenkor örülök, hogy nekünk idehaza ez a választék jutott és nem ez a brit förmedvény felhozatal.
Mindenki vár valamit...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

viszont ejjellatos eros legpuskaval gyerithetik a kartevoket.
tornas78 írta: 2023.05.14. 13:29 Megnéztem pár brit webshopot ahol árulnak gázpisztolyokat. Nos, hányingerem támadt attól a kék és narancs színvilágtól. Meg a revolver csöve kék, a tokja meg fekete vagy narancs. BROÁFFF…
Ilyenkor örülök, hogy nekünk idehaza ez a választék jutott és nem ez a brit förmedvény felhozatal.
ingyom bingyom tálib-e?
Válasz küldése