OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2023.04.26. 10:50 tehat roviden es tomoren nincs eleg ketkezi szakember. mert a jovore/ket ev mulva/kovetkezo eletben bizonyos esetekben nem opcio :shock:
iskolabol hallom ha az ember szulei nem orvosok/ugyvedek/kepviselok/igazgatok/menedzserek akkor lenezik/kikozositik a gyereket
A két kisebb gyereket én pl. technikumba küldtem, nem sima gimibe, pedig nem hülyék. De akartam, hogy legyen sikerélményük, ne középszerű gimnazisták legyenek, mindkettőnek volt érdeklődése, tehetsége 1-1 szakmához, plusz utána is elmehetnek a felsőoktatásba. Mindenki hülyének nézett a rokonságban, de pár év alatt kiderült, hogy nagyon jó döntés volt, szeretik, jól megy nekik és tanulnak 1-2 értelmes, gyakorlatias dolgot is.
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem meg jo par ev mire ezzel kell foglalkozni de en is igy gondolom. negy evet eltolteni egy gimnaziumban ugy hogy semmi "eletrevalot" nem ad kidobott penz es ido :roll:
nemtokregelni írta: 2023.04.26. 11:23 A két kisebb gyereket én pl. technikumba küldtem, nem sima gimibe, pedig nem hülyék. De akartam, hogy legyen sikerélményük, ne középszerű gimnazisták legyenek, mindkettőnek volt érdeklődése, tehetsége 1-1 szakmához, plusz utána is elmehetnek a felsőoktatásba. Mindenki hülyének nézett a rokonságban, de pár év alatt kiderült, hogy nagyon jó döntés volt, szeretik, jól megy nekik és tanulnak 1-2 értelmes, gyakorlatias dolgot is.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.04.26. 11:31 nekem meg jo par ev mire ezzel kell foglalkozni de en is igy gondolom. negy evet eltolteni egy gimnaziumban ugy hogy semmi "eletrevalot" nem ad kidobott penz es ido :roll:
Szia,

Ezt en is igy gondolom, de sajnos megszuntettek a szerintem legjobb oktatasi format, a szakkozepiskolat, ahol 4 ev alatt adtak erettsegit es szakmat is.

Most igazabol nem tudom, hogy a maradekbol mi a jo valasztas:

Viszonylag jo opcio lehet a "tagozatos" gimnazium is, mert ott legalabb valamelyik alaptargybol kap rendes kepzest.

Viszonylag jo lehet a szakgimnazium is, ahol eldontheti, hogy 4 ev utan beeri az erettsegivel, vagy meg egy evet rahuzva szakmat is kap (a +2 ev mar rosszul hangzik egy szakmaert).

Ezek kozul nekem a technikum hangzik a legrosszabbul, ahol a teljes erteku erettsegit csak az 5. ev utan kapja meg mindenkeppen, vagyis nem lesz olyan opcioja 4 ev mulva, hogy elmegy diplomas kepzesre.

Bel
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2023.04.26. 16:20 Szia,

Ezt en is igy gondolom, de sajnos megszuntettek a szerintem legjobb oktatasi format, a szakkozepiskolat, ahol 4 ev alatt adtak erettsegit es szakmat is.

Most igazabol nem tudom, hogy a maradekbol mi a jo valasztas:

Viszonylag jo opcio lehet a "tagozatos" gimnazium is, mert ott legalabb valamelyik alaptargybol kap rendes kepzest.

Viszonylag jo lehet a szakgimnazium is, ahol eldontheti, hogy 4 ev utan beeri az erettsegivel, vagy meg egy evet rahuzva szakmat is kap (a +2 ev mar rosszul hangzik egy szakmaert).

Ezek kozul nekem a technikum hangzik a legrosszabbul, ahol a teljes erteku erettsegit csak az 5. ev utan kapja meg mindenkeppen, vagyis nem lesz olyan opcioja 4 ev mulva, hogy elmegy diplomas kepzesre.

Bel
Miért, akkor mi történik, ha nem 4, hanem 5 év múlva megy továbbtanulni?
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

nemtokregelni írta: 2023.04.26. 16:59 Miért, akkor mi történik, ha nem 4, hanem 5 év múlva megy továbbtanulni?
Szia,

Hat, ha egy evig olyat tesz, amit nem szeretne csinalni, az eleg nagy gond.

Ezzel szemben szakgimnaziumba jarva eldontheti, hogy mit szeretne csinalni az 5. evben.

Bel
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2023.04.26. 11:15 Az azért is fura, mert szerintem a jó szakemebereknek perpill a fizujuk is jobb egy mérnökhöz képest.
Igen, a Lajtán túl.

Itthon megy a vetítés, a versenyképes, kimagasló, kiemelkedő, átlagon felüli stb. fizetést ígérő álláshirdetésekkel, épeszű ember ilyenre nem jelentkezik. Aztán meg sír a cégtulaj/főnök/HR-es, hogy munkaerőhiány van. Köszönjék maguknak!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

nemtokregelni írta: 2023.04.26. 16:59 Miért, akkor mi történik, ha nem 4, hanem 5 év múlva megy továbbtanulni?
Az, mint a régi rendszerben! Akkor 4 év után szakma+érettségi, 5.év technikusi. Felsőoktatási intézménybe jelentkezéshez plusz pontokat jelentett.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2023.04.26. 17:11 Szia,

Hat, ha egy evig olyat tesz, amit nem szeretne csinalni, az eleg nagy gond.

Ezzel szemben szakgimnaziumba jarva eldontheti, hogy mit szeretne csinalni az 5. evben.

Bel
Boldog ember lesz abból, aki csak egy évig nem azt csinálta, amit szeretne. Illetve saját tapasztalat, hogy oda kell menni, ahol olyan szakmai oktatás van, amihez van egy kis készsége vagy érdeklődése. Az igazi gond inkább abból van, hogy sok szülő a saját vágyait próbálja a gyerekkel megéletni, objektív tekintet nélkül annak képességeire vagy érdeklődésére.
Sapienti sat.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2023.04.26. 16:20 Szia,

Ezt en is igy gondolom, de sajnos megszuntettek a szerintem legjobb oktatasi format, a szakkozepiskolat, ahol 4 ev alatt adtak erettsegit es szakmat is.

Most igazabol nem tudom, hogy a maradekbol mi a jo valasztas:

Viszonylag jo opcio lehet a "tagozatos" gimnazium is, mert ott legalabb valamelyik alaptargybol kap rendes kepzest.

Viszonylag jo lehet a szakgimnazium is, ahol eldontheti, hogy 4 ev utan beeri az erettsegivel, vagy meg egy evet rahuzva szakmat is kap (a +2 ev mar rosszul hangzik egy szakmaert).

Ezek kozul nekem a technikum hangzik a legrosszabbul, ahol a teljes erteku erettsegit csak az 5. ev utan kapja meg mindenkeppen, vagyis nem lesz olyan opcioja 4 ev mulva, hogy elmegy diplomas kepzesre.

Bel
Van még olyan, hogy szakgimnázium? Úgy tudom, már csak technikum van. Valóban öt éves, de... negyedik év végén négy tárgyból teszel érettségit, és az ötödik végén a szakmai ötödikből. Szerintem ez nem rossz üzlet. Az ötödév laza, ott nyelvvizsgázni is lesz idő és energia, ráépítve az érettségihez szerzett tudásra, meg jogsi, meg kinek mi. Van ösztöndíj, ha kicsit tanul agyerek, nem is rossz. Mondjuk nálunk a kadétoknál két irányból dől a lé, mert honvédelmi (Béri Balogh Ádám) ösztöndíj is van pluszban, szóval per forint egy jól tanuló kadét kifejezetten jó ösztöndíjat kap, ha menet közben elmúlik 18, és területvédelmis is lesz pluszban, akkor pláne, mert kap rendelkezésre állási díjat és a nyári kiképzős egy hónapját is fizetik (nyári munka). Látok erre élő példákat. Nálunk az ötödév végén informatikus civil szakmát kapnak. Én jelen állás szerint technikumba küldeném a gyerekeim.
Ha jól tanul, onnan is mehet tovább egyetemre.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

MIÉRT VISELÜNK FEGYVERT? Újabb fejezet.

Napi magyar valóság rovat - ez most kissé olyan, mint 1970-es évekbeli amerikai filmekben.

Drogra való pénz megszerzése érdekében késsel rabolni indulnak, random járókelőket. (Aki keményen ellenállt, az megúszta, azt nem rabolták ki. Persze a késessel dulakodásba kerülni az erősen szerencsejáték!)

"A munkanélküli fivérek beismerő vallomást tettek. Elmondták, felfegyverkeztek, majd rabolni indultak. Erőszakos pénzszerzésükből származó zsákmányukból aktuális drogadagjukat akarták biztosítani. Először egy kocsmát néztek ki, de sokan voltak, ezért tovább álltak. A település közismerten a fiatalok egyik kedvenc találka helyeként ismert helyszínre mentek, ahol az első rablást „megcsinálták”. Pillanatok alatt elköltötték, majd kor, testfelépítés alapján kerestek könnyen megtámadható áldozatot. Alábecsülték a házaspárt, akik szembe szálltak velük."


https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... avalo-volt
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.04.27. 06:38 MIÉRT VISELÜNK FEGYVERT? Újabb fejezet.

Napi magyar valóság rovat - ez most kissé olyan, mint 1970-es évekbeli amerikai filmekben.

Drogra való pénz megszerzése érdekében késsel rabolni indulnak, random járókelőket. (Aki keményen ellenállt, az megúszta, azt nem rabolták ki. Persze a késessel dulakodásba kerülni az erősen szerencsejáték!)

"A munkanélküli fivérek beismerő vallomást tettek. Elmondták, felfegyverkeztek, majd rabolni indultak. Erőszakos pénzszerzésükből származó zsákmányukból aktuális drogadagjukat akarták biztosítani. Először egy kocsmát néztek ki, de sokan voltak, ezért tovább álltak. A település közismerten a fiatalok egyik kedvenc találka helyeként ismert helyszínre mentek, ahol az első rablást „megcsinálták”. Pillanatok alatt elköltötték, majd kor, testfelépítés alapján kerestek könnyen megtámadható áldozatot. Alábecsülték a házaspárt, akik szembe szálltak velük."


https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... avalo-volt
Két emberi hulladék. Vajon mikor lesznek szabadlábon, hogy folytassák társadalmunk színesebbé tételét?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.04.27. 07:19 Két emberi hulladék. Vajon mikor lesznek szabadlábon, hogy folytassák társadalmunk színesebbé tételét?...
Egyik szardarab csak 17 éves. Az sztem hamarosan szabadlábon fog védekezni és felfüggesztettet kap, a másik meg 2 éven belül kint lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Én miért nem futok bele soha ilyenekbe? :(
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2023.04.27. 06:38 MIÉRT VISELÜNK FEGYVERT? Újabb fejezet.

Napi magyar valóság rovat - ez most kissé olyan, mint 1970-es évekbeli amerikai filmekben.

Drogra való pénz megszerzése érdekében késsel rabolni indulnak, random járókelőket. (Aki keményen ellenállt, az megúszta, azt nem rabolták ki. Persze a késessel dulakodásba kerülni az erősen szerencsejáték!)

"A munkanélküli fivérek beismerő vallomást tettek. Elmondták, felfegyverkeztek, majd rabolni indultak. Erőszakos pénzszerzésükből származó zsákmányukból aktuális drogadagjukat akarták biztosítani. Először egy kocsmát néztek ki, de sokan voltak, ezért tovább álltak. A település közismerten a fiatalok egyik kedvenc találka helyeként ismert helyszínre mentek, ahol az első rablást „megcsinálták”. Pillanatok alatt elköltötték, majd kor, testfelépítés alapján kerestek könnyen megtámadható áldozatot. Alábecsülték a házaspárt, akik szembe szálltak velük."


https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... avalo-volt
Ja, ilyen nenével én is találkoztam tegnap. Békésen szedegetett az erdőmben, aztán jött a "zolibácsi-zolibácsi-nemelehetnee" aztán nem lehetett, és miután kölcsönösen megegyeztünk, hogy a cucc marad, ő meg iszkiri haza, bánatosan elkullogott, nekem meg lett egy zsák tobozom. Sajnos félő, hogy visszatér, és nála maradt másik üres zsákot majd megtölti, de legalább akkor is lett neki egy kis tanulópénz. Annyira nem volt nagy tétel, hogy akár nekem megérje megvárni a rendőrt, ezért találtam már ki tavaly ezt a módszert, és végül működik: ha szezon elején párat hazazavarok üres kézzel, és még rendes is vagyok, mert nem kap csekket, utána megcsendesednek (keresnek másik erdőt, ahol szabadon ténykedhetnek). Kettő üres zsák volt nála, ez írd és mond egy adag boldogságra elég, talán marad egy occsó energiaitalra való még, és ennyi. Ez volt neki a napi nagy terv. A zsákot egyértelműen az orgazdától kapta, mert a kis szutyoknál egy patika tiszta, vadi új nejlonzsák volt. Kb. 2000 Ft-ot ér nekem, amit otthagyott, az orgazda nyilván jó ha a felét adná érte.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2023.04.27. 09:22 Én miért nem futok bele soha ilyenekbe? :(
Mert kopasz vagy és csak egy nyalókát tudna tőled rabolni?😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azert mert vecere is autoval jarsz 8-)
Kojak írta: 2023.04.27. 09:22 Én miért nem futok bele soha ilyenekbe? :(
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2023.04.27. 10:05 Mert kopasz vagy és csak egy nyalókát tudna tőled rabolni?😂
:lol:
Látod, mindig ezek az előítéletek... :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.04.27. 07:23 Egyik szardarab csak 17 éves. Az sztem hamarosan szabadlábon fog védekezni és felfüggesztettet kap, a másik meg 2 éven belül kint lesz.
Azt lehet tudni, hogy milyen maszk volt rajtuk?
(Gázspray szempontból)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2023.04.26. 23:13 Úgy tudom, már csak technikum van.
Szia,

Szerintem kettonk kozul Te tudod jobban. :-)

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

terrorcselekmenyert eliteltnek adott a fonokasszony kegyelmet
Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.04.29. 06:21 terrorcselekmenyert eliteltnek adott a fonokasszony kegyelmet
Kép
Erre most bőségesen lehetne mit írni, de a politika tilalom miatt nem teszem.
Egyébként az hogy ki a terrorista és ki a forradalmár, a történelem győztesei döntik el. A módszereik között elég jelentős átfedés van.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

se igy se ugy sehogysenemjo...
mert ugye vajon miert? vagy miert nem?
Kép
TotoHU írta: 2023.04.29. 10:14 Erre most bőségesen lehetne mit írni, de a politika tilalom miatt nem teszem.
Egyébként az hogy ki a terrorista és ki a forradalmár, a történelem győztesei döntik el. A módszereik között elég jelentős átfedés van.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gyááá, földieim😂

https://telex.hu/belfold/2023/05/01/szo ... os-serules

". Ekkor érkezett több gyalogos férfi a majális rendezvényéről, odamentek és megkérdezték a taxist, hogy tudnak-e segíteni, aki igennel válaszolt.

Ezután a gyalogosok megverték a taxis támadóját, a lap szerint több ütést is kapott, mielőtt a földre került. A mentők az elsődleges adatok alapján súlyos sérüléssel szállították kórházba. A taxis a támadás miatt feljelentést tett, ő nem sérült meg."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2023.05.01. 16:22 Gyááá, földieim😂

https://telex.hu/belfold/2023/05/01/szo ... os-serules

". Ekkor érkezett több gyalogos férfi a majális rendezvényéről, odamentek és megkérdezték a taxist, hogy tudnak-e segíteni, aki igennel válaszolt.

Ezután a gyalogosok megverték a taxis támadóját, a lap szerint több ütést is kapott, mielőtt a földre került. A mentők az elsődleges adatok alapján súlyos sérüléssel szállították kórházba. A taxis a támadás miatt feljelentést tett, ő nem sérült meg."
"Helyszíni tárgyalást " tartottak. :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

van ez a cikk
https://index.hu/kulfold/2023/05/02/nag ... errepoint/

ebben meg ez a mondat:
"Mint mondta, a megfelelő ejtési magasság egy külön tudomány volt akkoriban, mivel minél nehezebb volt egy ember, annál kevesebb ideig zuhant."

a vastagított részt elmagyarázná nekem valaki, aki jártasabb nálam a fizikában (vagy a hóhérológiában)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2023.05.02. 11:23 van ez a cikk
https://index.hu/kulfold/2023/05/02/nag ... errepoint/

ebben meg ez a mondat:
"Mint mondta, a megfelelő ejtési magasság egy külön tudomány volt akkoriban, mivel minél nehezebb volt egy ember, annál kevesebb ideig zuhant."

a vastagított részt elmagyarázná nekem valaki, aki jártasabb nálam a fizikában (vagy a hóhérológiában)
Szerintem X erő (X Newton) kell ahhoz, hogy a gerincvelő szétszakadjon.
Ha ennél kisebb erő éri akasztáskor, akkor nem szaakd szét, hanem a kivégzett lassan megfullad; ha ennél jóval nagyobb erő, akkor leszakad a feje.

Ezt az X Newton erő úgy jön létre, hogy valamennyit zuhan.
A sebesség csak a zuhanási úthossztól függ, az energia a tömegtől is.
Tehát ugyanakkora erőhöz egy nehezebb embernek kisebb sebességre, tehát rövidebb zuhanási úthosszra van szüksége.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2023.05.02. 12:27 Szerintem X erő (X Newton) kell ahhoz, hogy a gerincvelő szétszakadjon.
Ha ennél kisebb erő éri akasztáskor, akkor nem szaakd szét, hanem a kivégzett lassan megfullad; ha ennél jóval nagyobb erő, akkor leszakad a feje.

Ezt az X Newton erő úgy jön létre, hogy valamennyit zuhan.
A sebesség csak a zuhanási úthossztól függ, az energia a tömegtől is.
Tehát ugyanakkora erőhöz egy nehezebb embernek kisebb sebességre, tehát rövidebb zuhanási úthosszra van szüksége.
köszi
nekem nem sikerült elvonatkoztatnom a tömeg és az esés ideje közötti összefüggéstelenségtől

utóirat: ha oldalról van a csomó, akkor legrosszabb esetben néhány másodperc múlva elájul a páciens, mert elszorítja a vérkeringést --> ha úgy hagyják ájultan agyi vérkeringés nélkül, az is bőven elég
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Távcső kérdés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy kis segítséget kérnék attól aki jobban ért hozzá: egy barátom szülinapjára a felesége kereső távcsövet venne neki ajándékba, elsősorban hobbi vitorlázás mellé, de állítólag egyébként is szeretne egy távcsövet. Tehát ami a vadászatnál fontos (legyenek jó szürkületi paraméterei) az itt nem fontos. Azt hogy mi fontos a hajózásnál azt nem annyira tudom, gondolom a súly igen, esetleg legyen valamennyire ütésálló, vagy vízálló, nem tudom.
Miket érdemes nézni, és hol? A költségkeretük 150e a kukkerre.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Távcső kérdés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2023.05.02. 16:17 Egy kis segítséget kérnék attól aki jobban ért hozzá: egy barátom szülinapjára a felesége kereső távcsövet venne neki ajándékba, elsősorban hobbi vitorlázás mellé, de állítólag egyébként is szeretne egy távcsövet. Tehát ami a vadászatnál fontos (legyenek jó szürkületi paraméterei) az itt nem fontos. Azt hogy mi fontos a hajózásnál azt nem annyira tudom, gondolom a súly igen, esetleg legyen valamennyire ütésálló, vagy vízálló, nem tudom.
Miket érdemes nézni, és hol? A költségkeretük 150e a kukkerre.
Milyen sűrűn fogja használni?
Ha csak hobbi, hébe-hóba, akkor egy Lidlis is bőven jó tizenezerért, 5 év garival.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Távcső kérdés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2023.05.02. 16:28 Milyen sűrűn fogja használni?
Ha csak hobbi, hébe-hóba, akkor egy Lidlis is bőven jó tizenezerért, 5 év garival.
Hobbi, de kicsit sznobfalviak a drága barátok :-D, igaz fussa is rá nekik, szóval azért legyen szép meg márkás meg minőségi :D de azért ne ezer eurós nagyságrend.
Hajózás, kirándulás, ilyesmi. Én 7x50 nagyításút ajánlottam neki, szerintem a 10x felesleges, de nem vagyok vitorlás nem tudom mi a nyerő, kell-e jó nagyítás, stb.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Távcső kérdés

Hozzászólás Szerző: sama »

TotoHU írta: 2023.05.02. 16:17 Egy kis segítséget kérnék attól aki jobban ért hozzá: egy barátom szülinapjára a felesége kereső távcsövet venne neki ajándékba, elsősorban hobbi vitorlázás mellé, de állítólag egyébként is szeretne egy távcsövet. Tehát ami a vadászatnál fontos (legyenek jó szürkületi paraméterei) az itt nem fontos. Azt hogy mi fontos a hajózásnál azt nem annyira tudom, gondolom a súly igen, esetleg legyen valamennyire ütésálló, vagy vízálló, nem tudom.
Miket érdemes nézni, és hol? A költségkeretük 150e a kukkerre.
A Decatlon 8x40 10x40 távcsövet merem ajánlani . Nem nehéz kicsi .
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Távcső kérdés

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.05.02. 16:46 Hobbi, de kicsit sznobfalviak a drága barátok :-D, igaz fussa is rá nekik, szóval azért legyen szép meg márkás meg minőségi :D de azért ne ezer eurós nagyságrend.
Hajózás, kirándulás, ilyesmi. Én 7x50 nagyításút ajánlottam neki, szerintem a 10x felesleges, de nem vagyok vitorlás nem tudom mi a nyerő, kell-e jó nagyítás, stb.
A hajóra fölösleges a brutál nagyítás, nem használható, mert mozog. Ütés, vízállóság fontosabb.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Távcső kérdés

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2023.05.02. 16:17 Egy kis segítséget kérnék attól aki jobban ért hozzá: egy barátom szülinapjára a felesége kereső távcsövet venne neki ajándékba, elsősorban hobbi vitorlázás mellé, de állítólag egyébként is szeretne egy távcsövet. Tehát ami a vadászatnál fontos (legyenek jó szürkületi paraméterei) az itt nem fontos. Azt hogy mi fontos a hajózásnál azt nem annyira tudom, gondolom a súly igen, esetleg legyen valamennyire ütésálló, vagy vízálló, nem tudom.
Miket érdemes nézni, és hol? A költségkeretük 150e a kukkerre.
Valahol láttam akciós vitorlázók számára feljesztett táccsöcet frankót 80 körül

Tslán a spektiv.hun vagy valamely másik táccsőbótban
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Távcső kérdés

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.05.02. 16:46 Hobbi, de kicsit sznobfalviak a drága barátok :-D, igaz fussa is rá nekik, szóval azért legyen szép meg márkás meg minőségi :D de azért ne ezer eurós nagyságrend.
Hajózás, kirándulás, ilyesmi. Én 7x50 nagyításút ajánlottam neki, szerintem a 10x felesleges, de nem vagyok vitorlás nem tudom mi a nyerő, kell-e jó nagyítás, stb.
https://www.mall.hu/tavcso/steiner-7145 ... escription
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Távcső kérdés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.05.02. 17:00 A hajóra fölösleges a brutál nagyítás, nem használható, mert mozog. Ütés, vízállóság fontosabb.
+1

Továbbá ennyi pénzért már elvárható, hogy lebegjen. Ebben a modellben nyakpánttal oldották meg:
https://magnumvadasz.hu/termek_reszlete ... _18446/419'

De létezik olyan is ami “native” módon tudja a lebegést, driver telepítés nélkül :lol:

Hasznos, de nem elengedhetetlen tulajdonságok a távolságmérő magasság skála, és az iránytű - de ez már inkább a 200-250e kategória, ugyanitt a fagyisnál fellelhető
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Valami ilyesmi kellene.
A Silva svéd márka, iránytűkben a világ egyik legjobb gyártója.
https://multinavigator.hu/termek.php?id=9483
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Távcső kérdés

Hozzászólás Szerző: cujoe »

TotoHU írta: 2023.05.02. 16:46 Hobbi, de kicsit sznobfalviak a drága barátok :-D, igaz fussa is rá nekik, szóval azért legyen szép meg márkás meg minőségi :D de azért ne ezer eurós nagyságrend.
Hajózás, kirándulás, ilyesmi. Én 7x50 nagyításút ajánlottam neki, szerintem a 10x felesleges, de nem vagyok vitorlás nem tudom mi a nyerő, kell-e jó nagyítás, stb.
https://tavcso.hu/termekcsoport/sailor750
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

WildBear23 írta: 2023.04.25. 16:06 Eladó J. J. Orlova: "Brizáns robbanóanyagok kémiája és technológiája" c. alapművének scannelt és bekötött változata.
A4-es formátum, a boritó kicsit kormos (stílszerűen :) ), de teljesen ép, jól olvasható.
283 oldal, jelenleg a scannelése 22.640,-Ft lenne (80,-Ft/oldal), anno én is jó pénzért scanneltettem, nyomtattam, köttettem.

A Vat-átb@szodán 44e Ft (agyrém!), itt most az ára 8000,-Ft.
Aztabetyár! Én még 98 forintért vettem.
Csatolmányok
IMG_20230502_195638.jpg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.02. 21:40 Aztabetyár! Én még 98 forintért vettem.
Nocsak
“A kémia története” dr Balázs Lóránt
#rendesemberlehet
8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.05.02. 21:50 Nocsak
“A kémia története” dr Balázs Lóránt
#rendesemberlehet
8-)
...és mögötte a négykötetes Römpp Vegyészeti Lexikon. ;)

Úgy indult a pályafutásom, hogy 14 évesen A-tól Z-ig kiolvastam a Römppöt. Kölcsönözni nem lehetett csak helyben olvasni, úgyhogy a nyári szünetben hetente 2-3x beültem a könyvtárba, és a szünet alatt végigolvastam az Angströmtől a Zeolitig.. :)
Ma már van a Wikipédia. Annak a végigolvasására nem vállalkozom, bár abban is órákat el lehet tölteni..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.05.03. 06:44 ...és mögötte a négykötetes Römpp Vegyészeti Lexikon. ;)

Úgy indult a pályafutásom, hogy 14 évesen A-tól Z-ig kiolvastam a Römppöt. Kölcsönözni nem lehetett csak helyben olvasni, úgyhogy a nyári szünetben hetente 2-3x beültem a könyvtárba, és a szünet alatt végigolvastam az Angströmtől a Zeolitig.. :)
Ma már van a Wikipédia. Annak a végigolvasására nem vállalkozom, bár abban is órákat el lehet tölteni..
Ez igen!

Nekem hasonlóan alakultak az első lépéseim - szinte ugyanez történt, csak nem a Römpp lexikont, hanem a Tutti Frutti Party, és a Penthouse tudományos folyóiratokat tanulmányoztam figyelmesen :mrgreen:

Hogy ontopik is legyen: a Zsuk kézilőfegyver lexikonnal voltam ugyanígy, többször elolvastam borítótól borítóig. Onnét tudtam meg, hogy a feslett, vesztébe rohanó Nyugaton egyáltalán létezik hollow point lövedék, és végeztem penetrációs/expanziós összehasonlító kísérleteket a pincében, légpuskába simán, illetve fordítva töltött Diabolóval, gyurma “ballisztikus médiumba”
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

WildBear23 írta: 2023.05.03. 06:44 ...és mögötte a négykötetes Römpp Vegyészeti Lexikon. ;)

Úgy indult a pályafutásom, hogy 14 évesen A-tól Z-ig kiolvastam a Römppöt. Kölcsönözni nem lehetett csak helyben olvasni, úgyhogy a nyári szünetben hetente 2-3x beültem a könyvtárba...
Adás-vétel topic OFF

Hát akinek a Römpp mond valamit, az rossz ember nem lehet... Én a II. kerületi Szabó Ervin Könyvtárban olvastam rongyosra a '90-es évek elején. Csak 30 évet kellett rá várni, és nekem is lett. Ajándékba kaptam, feszítek is, mint pók a lucernában...
#petriklajosvszk
#muegyetemvegyeszkar

Topic ON
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Boldor írta: 2023.05.04. 07:49 Ja, csak "apu" addig meg sem szólalt amíg tartott a beetetési fázis!
Akkor kezdett el hisztizni mikor már a fél világ rajta csüngött s kvázi megkerülhetetlenné vált, vagyis tették a zokos felhasználók!
Azóta folyamatosan,változnak a felhasználási feltételek, senki által számon nem kérhető módon működik a cenzúra és a kettős mérce!
Mert nem mindegy, hogy ki mondja azt a valamit, hiszen vannak egyenlőbbek (lmbtq, Isten ajándékai, rejtett erőforrások, nem európai gyökerűek, ukránok stb.)
Engem nem érint mert nem használom, csak viccesnek tartom, hogy felnőtt emberek inkább elviselnek mindenféle döntést, csak azért, hogy jelen legyenek egy ilyen vállalhatatlan platformon!
A Facebook sok emberből a lehető legrosszabbat hozza ki.
Tömény butaság, gonoszkodás, gyűlölködés.
Olvasni szoktam, "hírszerzésre" jó, de hozzászólni... azt nem érdemes.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.05.04. 09:00 A Facebook sok emberből a lehető legrosszabbat hozza ki.
Tömény butaság, gonoszkodás, gyűlölködés.
Olvasni szoktam, "hírszerzésre" jó, de hozzászólni... azt nem érdemes.
Dehogynem! Én néha olyan jókat röhögök, mikor egy-egy elpottyantott arany morzsámra jönnek az okosok! :mrgreen: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Itt most nem jött be az "úgysem lövésekre gondolnak" szöveg. Egy Pitbull 19M ugrott.

https://www.kisalfold.hu/helyi-kek-hire ... ves-ferfit
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2023.05.05. 08:00 Itt most nem jött be az "úgysem lövésekre gondolnak" szöveg. Egy Pitbull 19M ugrott.

https://www.kisalfold.hu/helyi-kek-hire ... ves-ferfit
"állampolgári bejelentésre"

Aha. Meg a kockázatelemzés módszerével, sokéves szakmai tapasztalat alapján.

Azért azt ugye érezzük, hogy néhány dolog nagyon-nagyon hiányzik ebből a rendőrségi hírből?:-)


(Próbáld meg azzal felhívni a 112-t, hogy "hát ilyen durranásokat hallottam, szerintem olyan lövésszerűek", szerinted egyből küldik a TEK-et, ugye??? LOL)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.05.05. 08:04 "állampolgári bejelentésre"

Aha. Meg a kockázatelemzés módszerével, sokéves szakmai tapasztalat alapján.

Azért azt ugye érezzük, hogy néhány dolog nagyon-nagyon hiányzik ebből a rendőrségi hírből?:-)


(Próbáld meg azzal felhívni a 112-t, hogy "hát ilyen durranásokat hallottam, szerintem olyan lövésszerűek", szerinted egyből küldik a TEK-et, ugye??? LOL)
Szerintem meg ugranak mindenre az iskolás fiú, illetve a szerb tamadasok miatt.
A kockázatkezelesrol meg van, vilagszintű kapcsolatokkal.
A miskolci gyereket is külföldről buktatták meg.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.05.05. 08:04 "állampolgári bejelentésre"

Aha. Meg a kockázatelemzés módszerével, sokéves szakmai tapasztalat alapján.

Azért azt ugye érezzük, hogy néhány dolog nagyon-nagyon hiányzik ebből a rendőrségi hírből?:-)


(Próbáld meg azzal felhívni a 112-t, hogy "hát ilyen durranásokat hallottam, szerintem olyan lövésszerűek", szerinted egyből küldik a TEK-et, ugye??? LOL)
Mire gondolsz?

Szerintem itt kerek a sztori: otthon lövöldözött célba a gázgumissal, valamelyik társasházi szomszéd tárcsázta a yardot.
Én nem tudok ebbe többet belelátni.
-----

A tapasztalat az, ha egyet lősz, arra max. felkapják a fejüket: "Mi volt ez?"
Egy lövés bármi lehet, becsapódott az ajtó, kidurrant a guminő, stb.
Ha egymás után többet lő valaki, az már egyértelmű.
Akkor dobsz a dobókockával, es ha 1et dobsz (peched van) valaki kihívja a yardot.

A megoldás ha melós ruhát veszel magadra, és Hilti szögbelövőt a kezedbe, VAGY max hangerőre veszed a Rayen közlegény megmentését, VAGY rászánod az 5 rugót, és lőtérre mész vele.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Faja »

Nekem az a nem világos, hogy magánterületen hogy lehet garázdálkodni?
Ha airsofttal gyakorolok a kerben, és meglátja a szomszéd, akkor az is garázdaság? Jön a TEK, és bevisznek az összes játékfegyveremmel együtt?
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Faja írta: 2023.05.05. 09:13 Nekem az a nem világos, hogy magánterületen hogy lehet garázdálkodni?
Ha airsofttal gyakorolok a kerben, és meglátja a szomszéd, akkor az is garázdaság? Jön a TEK, és bevisznek az összes játékfegyveremmel együtt?
A szomszéd hallja a lövést, és félelmet kelt benne.

Airsoftból is lehet ügy, ha csak annyit lát a szomszéd (vagy utcáról egy járókelő), hogy a kertben lősz vele.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.05.05. 09:01 Mire gondolsz?

Szerintem itt kerek a sztori: otthon lövöldözött célba a gázgumissal, valamelyik társasházi szomszéd tárcsázta a yardot.
Én nem tudok ebbe többet belelátni.
-----

A tapasztalat az, ha egyet lősz, arra max. felkapják a fejüket: "Mi volt ez?"
Egy lövés bármi lehet, becsapódott az ajtó, kidurrant a guminő, stb.
Ha egymás után többet lő valaki, az már egyértelmű.
Akkor dobsz a dobókockával, es ha 1et dobsz (peched van) valaki kihívja a yardot.

A megoldás ha melós ruhát veszel magadra, és Hilti szögbelövőt a kezedbe, VAGY max hangerőre veszed a Rayen közlegény megmentését, VAGY rászánod az 5 rugót, és lőtérre mész vele.
Mire gondolok: hogy általában addig nem jön ki a rendőr, ameddig vér nem folyik.
Nyilván BÁRMI is történhetett, de nekem így szubjektíve nem kerek a történet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.05.05. 09:01 A megoldás ha melós ruhát veszel magadra, és Hilti szögbelövőt a kezedbe, VAGY max hangerőre veszed a Rayen közlegény megmentését, VAGY rászánod az 5 rugót, és lőtérre mész vele.
Utolsó részére +1
Én már a gázriasztót is csak lőtéren próbálom ki, takonygerincű korom óta nincs több Kolumbia, túl sok a vesztenivaló. Éppen az ilyesmik miatt.

A sztori azért nekem is sántít, amiatt amit Gvass is leírt. Ha bármelyikünk felhívja a 112-t hogy lövéshangot hallott a szomszédból, nem túl sok esélye van annak hogy egyből a TEK-et hívnák ki oda. Ebben a történetben még van valami, amit nem tudunk mert nem kötötték az orrunkra.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

qqriq írta: 2023.05.05. 14:14 nincs penz lovera, kaszalni kell 8-)
https://www.vezess.hu/magazin/2023/05/0 ... orshajtas/
Én ezen mérgelődök kb egy órája. A komoly meg a rendszeres gyorshajtók ellen ez nagyjából semmit nem ér. Mindenki mást szívat, lehúz és összességében növeli a sofőrökben a feszkót az utakon: csak meg kell figyelni, mi történik akkor, amikor kiér a töszmörgő forgalom a trafi vagy Véda-kapu látószögéből. Veszélyesebb, mint a Forma 1 start.....

Mennyibe kerül egy radarvédelem? 2-3 alapbírság? 🤔
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

BeHappy írta: 2023.05.05. 14:34 Én ezen mérgelődök kb egy órája. A komoly meg a rendszeres gyorshajtók ellen ez nagyjából semmit nem ér. Mindenki mást szívat, lehúz és összességében növeli a sofőrökben a feszkót az utakon: csak meg kell figyelni, mi történik akkor, amikor kiér a töszmörgő forgalom a trafi vagy Véda-kapu látószögéből. Veszélyesebb, mint a Forma 1 start.....

Mennyibe kerül egy radarvédelem? 2-3 alapbírság? 🤔
...+KKV, nem? :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.05.05. 14:44 ...+KKV, nem? :-(
Miért, ebben hol van felsorolva?

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0300175.kor

a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

c) a lánccal vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek;

d) az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);

e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);

f) az olyan eszköz, amely elektromos feszültség útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas (elektromos sokkoló);

g) az olyan eszköz, amely a zárszerkezetek illegális kinyitására vagy feltörésére szolgál (különösen: álkulcsok, mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.05.05. 14:48 Miért, ebben hol van felsorolva?

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0300175.kor

a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

c) a lánccal vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek;

d) az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);

e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);

f) az olyan eszköz, amely elektromos feszültség útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas (elektromos sokkoló);

g) az olyan eszköz, amely a zárszerkezetek illegális kinyitására vagy feltörésére szolgál (különösen: álkulcsok, mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek).
Valami ilyesmire emlékszem még anno lézerjancsi korából, hogy állítólag azért tilos a lézerblokkoló. De a fene tudja, annak már több mint 12 éve.

Edit:

Majdnem. Erre gondoltam, csak időbe tellett megtalálni:

"5. A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet módosítása
5. § (1) A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet (a továbbiakban: KRESZ) 3. §-a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

„(3) Tilos a közúti közlekedés hatósági ellenőrzését megakadályozni, megzavarni, valamint az ellenőrzés eredményét befolyásolni, ide nem értve az ellenőrzést előre jelző eszközök használatát.”"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2023.05.05. 15:43-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.05.05. 15:30 Valami ilyesmire emlékszem még anno lézerjancsi korából, hogy állítólag azért tilos a lézerblokkoló. De a fene tudja, annak már több mint 12 éve.
Jaaa, egykor sok minden más is volt ott. Asszem a bukósisakot is belerakta egy rövid időre a tehetséges BM-es jogalkotás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Meg a golyóálló mellényt is, ha jól tudom.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.05.07. 08:45 Szia Chronisus!

Szerintem szituációgyártasz. Magyarán kitalálsz olyan problémákat, amik nem is léteznek. ;)
...
Annyi szakágban annyi divízió létezik, hogy szinte lehetetlen az olyan helyzet , ahol valamilyen meglévő fegyvereddel ne tudjál lőni valamit szabályosan :)
+1
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

boldog anyak napjat
Mothers-Day-plain-1536x512.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A szigorú fegyvertörvényekkel, beleértve még a kések viselésének betiltását is, meg tudjuk akadályozni a gyilkosságokat, ámokfutásokat.

Ja, nem...

https://m.hvg.hu/vilag/20230507_London_ ... es_machete
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

G.D írta: 2023.05.07. 17:19 De tudod miért van vagy 3 db .44-es (az van benne a csomagokban)?
Hogy mindig legyen legalább 1, ami működik is...
Miért, mi történik a másik kettővel? :?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

politika mentesen...
eddig sok lopast penzlapatolast lattam, de ez uberel mindent...
~1.5 kilometeres kerekparut ket falu kozt egy mellekut menten a szantofold oldalaban. konkretan semmitol semmiig.
223 millaert...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

qqriq írta: 2023.05.07. 18:58 politika mentesen...
eddig sok lopast penzlapatolast lattam, de ez uberel mindent...
~1.5 kilometeres kerekparut ket falu kozt egy mellekut menten a szantofold oldalaban. konkretan semmitol semmiig.
223 millaert...
ha te építhetted volna meg, nem fájna ennyire, ugye? na látod.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.05.07. 18:58 politika mentesen...
eddig sok lopast penzlapatolast lattam, de ez uberel mindent...
~1.5 kilometeres kerekparut ket falu kozt egy mellekut menten a szantofold oldalaban. konkretan semmitol semmiig.
223 millaert...
Pofátlan lopás éjjel, pofátlan lopás nappal, pofátlan lopás minden hullámhosszon..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

WildBear23 írta: 2023.05.07. 20:17 Pofátlan lopás éjjel, pofátlan lopás nappal, pofátlan lopás minden hullámhosszon..
Nemcsak antilop, MINDENKI lop…
Mindenki vár valamit...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Amikor a fegyvertartó azon kapja magát ház körüli munka alatt a fúrógéppel a kézben, hogy....
:lol:
IMG_20230509_121450.jpg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.05.09. 12:35 Amikor a fegyvertartó azon kapja magát ház körüli munka alatt a fúrógéppel a kézben, hogy....
:lol:

IMG_20230509_121450.jpg
Esküszöm valóban megtörtént, többször is!
:lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.05.09. 12:35 Amikor a fegyvertartó azon kapja magát ház körüli munka alatt a fúrógéppel a kézben, hogy....
:lol:

IMG_20230509_121450.jpg
Fúrógépnél sem hülyeség...

Meg az oda-vissza forgó esetében a középső, biztosított állás, amikor nem lehet megnyomni a gombot.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.05.09. 12:35 Amikor a fegyvertartó azon kapja magát ház körüli munka alatt a fúrógéppel a kézben, hogy....
:lol:

IMG_20230509_121450.jpg
Pólódat tűrd be. Forgómozgást vegző gép mellett lengő, szakadt munkaruházat balesetveszélyes.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2023.05.09. 15:38 Pólódat tűrd be. Forgómozgást vegző gép mellett lengő, szakadt munkaruházat balesetveszélyes.
+1
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2023.05.09. 15:38 Pólódat tűrd be. Forgómozgást vegző gép mellett lengő, szakadt munkaruházat balesetveszélyes.
Na ezt se hallottam még, minden nap tanulni lehet valami újat, köszi!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.05.09. 22:32 Na ezt se hallottam még, minden nap tanulni lehet valami újat, köszi!
Söt -nyakkendő (ez azért munkavégzés közben ritka) és nyakba lógatós belépőkártya, nem-könnyen-szakadó nyaklánc ( a fiaimmal pl ilyen a cápafog bőrcsíkon :mrgreen: ) konkrétan halálosan veszélyes dolgok bármilyen forgó mozgást végző gép mellett. :?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.05.09. 22:32 Na ezt se hallottam még, minden nap tanulni lehet valami újat, köszi!
Ahogy a lövészet, úgy a munkavédelem szabályait is vérrel írták. Van olyan műhely, ahová csak teljes lepakolás után (fülbevalótól karóráig), lángmentes, antisztatikus zárt ruhában szabad belépni. Ezen túl az építőipar a legveszélyesebb munkakör evör.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.05.09. 22:40 Söt -nyakkendő (ez azért munkavégzés közben ritka) és nyakba lógatós belépőkártya, nem-könnyen-szakadó nyaklánc ( a fiaimmal pl ilyen a cápafog bőrcsíkon :mrgreen: ) konkrétan halálosan veszélyes dolgok bármilyen forgó mozgást végző gép mellett. :?
Mint a kémiai laborban a műszálas ruha.
Ha arra valami égő ráfröccsen, beleég és beleolvad a bőrbe, míg egy pamut köpenyt le tudsz tépni magadról.

Forgó cucc (eszterga, marógép) mellett a hosszú haj is tilos. Kendő kell rá, kilógó nélkül.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Nem nagy csoda. Ők sem hülyék, a könnyű zsákmányra mennek.
0-02-04-3e1ffd25800d1eefbed7bd7e748563677abc78ca86a88ef371c21ee3eb129792_f0a2a697c9791462.jpg
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata textilfestés témakörben? Konkrétan egy fehét mellény huzatot szeretnék feketére átfesteni. Első körben álcafesték sprayre gondoltam, működhet szerintetek?
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Andor88 írta: 2023.05.10. 14:14 Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata textilfestés témakörben? Konkrétan egy fehét mellény huzatot szeretnék feketére átfesteni. Első körben álcafesték sprayre gondoltam, működhet szerintetek?
Szia!

Működik amit írsz, csak nem túl tartós, lemálik idővel és festheted újra.

Ha tudod a mellény anyagát a FABRIC DYE kifejezésre keress rá. Az anyaghoz kell megfelelő festék. Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=rfrtYgwNzxE&t=337
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Andor88 írta: 2023.05.10. 14:14 Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata textilfestés témakörben? Konkrétan egy fehét mellény huzatot szeretnék feketére átfesteni. Első körben álcafesték sprayre gondoltam, működhet szerintetek?
Szia,

Utoljara Columbus ruhafesteket hasznaltam, de ez tobb mint 30 eve volt. :-)

Bel
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Köszönöm a válaszokat!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Andor88 írta: 2023.05.10. 14:14 Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata textilfestés témakörben? Konkrétan egy fehét mellény huzatot szeretnék feketére átfesteni. Első körben álcafesték sprayre gondoltam, működhet szerintetek?
Szia!
Mi az anyaga?
Pamut vagy műszál?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

WildBear23 írta: 2023.05.10. 15:10 Szia!
Mi az anyaga?
Pamut vagy műszál?

Szerintem műszálas.Llövedékálló mellény huzatáról van szó.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miért hordunk önvédelmi eszközt - na, pont az ilyenek miatt!

Érdemes a videót megnézni a linken, hiába a kamera, hiába a sok-sok szemtanú, senki nem segített.
Ja, és ennyit ér, ha telefonodról próbálsz verekedés közben rendőrt hívni. LOL.

Ugyanakkor láthatóan bőven lett volna tér, idő, lehetőség előrántani valami hasznosat:-)

"április 12-én a vádlott részegen többször is pénzt kért a későbbi sértettől, aki viszont megpróbálta őt elhajtani, sőt közölte, hogy ha nem hagyja őt békén, akkor hívni fogja a rendőröket. A sértett elő is vette a telefonját, viszont ezzel felhúzta a vádlottat, aki rátámadt, először az üvegfalhoz szorította, majd fenyegetően fölé magasodott.

A sértett ekkor megpróbálta lefejelni a támadóját, de nem sikerült neki. A részeg férfi ezután háromszor vágta fejbe ököllel a sértettet, majd dulakodott vele, eközben a sértett mobilja leesett és össze is tört. "

https://hvg.hu/itthon/20230516_kelenfol ... des_borton
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

gvass1 írta: 2023.05.16. 10:44 Miért hordunk önvédelmi eszközt - na, pont az ilyenek miatt!

Érdemes a videót megnézni a linken, hiába a kamera, hiába a sok-sok szemtanú, senki nem segített.
Ja, és ennyit ér, ha telefonodról próbálsz verekedés közben rendőrt hívni. LOL.

Ugyanakkor láthatóan bőven lett volna tér, idő, lehetőség előrántani valami hasznosat:-)

"április 12-én a vádlott részegen többször is pénzt kért a későbbi sértettől, aki viszont megpróbálta őt elhajtani, sőt közölte, hogy ha nem hagyja őt békén, akkor hívni fogja a rendőröket. A sértett elő is vette a telefonját, viszont ezzel felhúzta a vádlottat, aki rátámadt, először az üvegfalhoz szorította, majd fenyegetően fölé magasodott.

A sértett ekkor megpróbálta lefejelni a támadóját, de nem sikerült neki. A részeg férfi ezután háromszor vágta fejbe ököllel a sértettet, majd dulakodott vele, eközben a sértett mobilja leesett és össze is tört. "

https://hvg.hu/itthon/20230516_kelenfol ... des_borton
Mikor jogos a bumm bumm ilyenkor? Amikor mar rancigal? Amikor megut? Amikor erzed hogy baj lesz?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gabor86 írta: 2023.05.16. 12:43 Mikor jogos a bumm bumm ilyenkor? Amikor mar rancigal? Amikor megut? Amikor erzed hogy baj lesz?
Jogilag vagy valóságosan?

_Jogilag_ ITT:

"április 12-én a vádlott részegen többször is pénzt kért a későbbi sértettől, aki viszont megpróbálta őt elhajtani, sőt közölte, hogy ha nem hagyja őt békén, akkor hívni fogja a rendőröket. A sértett elő is vette a telefonját, viszont ezzel felhúzta a vádlottat, aki rátámadt,"


Gyakorlatilag meg bármely ponton bármit csinálsz, ÉS MEGBUKSZ VELE, akkor garázdaságért felfüggesztett kapsz, hiszen: #szóváltástkövetően.


Tehát: bőven lehet ütés előtt gázosítani, mert HA EL TUDSZ MENEKÜLNI a gennyes hatóságok elől akkor szuper, ha nem, akkor tökmindegy úgyis.

(Viszont lehet, hogy betört orr és összetört telefon nélkül megúszod, sőt, valószínű.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

gvass1 írta: 2023.05.16. 12:50 Jogilag vagy valóságosan?

_Jogilag_ ITT:

"április 12-én a vádlott részegen többször is pénzt kért a későbbi sértettől, aki viszont megpróbálta őt elhajtani, sőt közölte, hogy ha nem hagyja őt békén, akkor hívni fogja a rendőröket. A sértett elő is vette a telefonját, viszont ezzel felhúzta a vádlottat, aki rátámadt,"


Gyakorlatilag meg bármely ponton bármit csinálsz, ÉS MEGBUKSZ VELE, akkor garázdaságért felfüggesztett kapsz, hiszen: #szóváltástkövetően.


Tehát: bőven lehet ütés előtt gázosítani, mert HA EL TUDSZ MENEKÜLNI a gennyes hatóságok elől akkor szuper, ha nem, akkor tökmindegy úgyis.

(Viszont lehet, hogy betört orr és összetört telefon nélkül megúszod, sőt, valószínű.)
Es ha a nalad levo engedelyes eszkoz nem nem-halalos? Mi a helyzet ha elovesz egy kest? Hasznalhato.mielott meg hasbaszur vagy meg kell varni mig karnyujtasnyira van? Ha betartod a 21 lepes szabalyt?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gabor86 írta: 2023.05.16. 12:53 Es ha a nalad levo engedelyes eszkoz nem nem-halalos? Mi a helyzet ha elovesz egy kest? Hasznalhato.mielott meg hasbaszur vagy meg kell varni mig karnyujtasnyira van? Ha betartod a 21 lepes szabalyt?
Ööö, mit nem értesz a leírtakon?:-))

Ha bármit teszel védekezésként ÉS A HATÓSÁG ELKAP, akkor garázdaság miatt fognak meggyanúsítani, megvádolni, elítélni, és PONT.

(Ez az alapértelmezés. Erre jönnek a súlyosbító tényezők. Ha ketten támadnak meg, akkor csoportos garázdaság, ha sérülést okozol a támadónak, az is, ha illegálisan van nálad az eszköz az is stb.)

Szóval a józan ész és a jellegtelen külső/ruházat mindig a leghasznosabb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

gvass1 írta: 2023.05.16. 12:59 Ööö, mit nem értesz a leírtakon?:-))

Ha bármit teszel védekezésként ÉS A HATÓSÁG ELKAP, akkor garázdaság miatt fognak meggyanúsítani, megvádolni, elítélni, és PONT.

(Ez az alapértelmezés. Erre jönnek a súlyosbító tényezők. Ha ketten támadnak meg, akkor csoportos garázdaság, ha sérülést okozol a támadónak, az is, ha illegálisan van nálad az eszköz az is stb.)

Szóval a józan ész és a jellegtelen külső/ruházat mindig a leghasznosabb.
Ez a baj sajnos. A 30x elitelt sorozatbetoro rohogve leszarja ha elkapjak rablasert a szerencsetlen torvenytisztelo polgar meg sz*pik.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ket hete jott par rendelesem alirol, foxpost automataba erkezett.
ma erkezett 2 csomag, egy zacskoban, expressone futar hozta es alzaboxba rakta.
mijen variacio lehet meg? :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.05.16. 17:26 ket hete jott par rendelesem alirol, foxpost automataba erkezett.
ma erkezett 2 csomag, egy zacskoban, expressone futar hozta es alzaboxba rakta.
mijen variacio lehet meg? :shock:
Alit nekem az Express One futár mindig kihozza.
Ebay rendelést Foxpost kapom.
A vicc, hogy öszterrejkből boltos kolléga szokott küldeni kabátokat, gatyákat, feladja mondjuk hétfőn, szerda itt is van a DPD, mindezt 8 euróért.
Itthon egy ajánlott elsőbbségi levél kerül majdnem ennyibe a Királyi Postán....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

RatRace írta: 2023.05.16. 17:33 Alit nekem az Express One futár mindig kihozza.
Ebay rendelést Foxpost kapom.
A vicc, hogy öszterrejkből boltos kolléga szokott küldeni kabátokat, gatyákat, feladja mondjuk hétfőn, szerda itt is van a DPD, mindezt 8 euróért.
Itthon egy ajánlott elsőbbségi levél kerül majdnem ennyibe a Királyi Postán....
Egy sima levél csomagot a posta 7e forintért vitt el Szlovákiába.
Nem fért bele a levél súlyba.
"..."
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gabor86 írta: 2023.05.16. 12:53 Mi a helyzet ha elovesz egy kest? Hasznalhato.mielott meg hasbaszur vagy meg kell varni mig karnyujtasnyira van?
Egy támadás nem csak intézett lehet (=már megütött/megszúrt), hanem közvetlenül fenyegető is. Ha nincs térbeli vagy időbeli akadály, a támadás rövid időn belül várható, és kétséges, hogy védekezés nélkül a támadás elhárítása később lehetséges lenne, akkor már fennáll a jogos védelmi helyzet.
Gyakorlati példa: ha a támadó azt mondja "Most megöllek!", és a kezét ökölbe szorítva, vagy a kését a kezében tartva elindul feléd. Te joggal feltételezheted, hogy amint odaér hozzád ezt meg is fogja tenni.

Természetesen mindez csak elvi síkon van így, Gvass-nak van igaza:
"Gyakorlatilag meg bármely ponton bármit csinálsz, ÉS MEGBUKSZ VELE, akkor garázdaságért felfüggesztett kapsz, hiszen: #szóváltástkövetően."
gabor86 írta: 2023.05.16. 12:53 Ha betartod a 21 lepes szabalyt?
Az mi?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2023.05.16. 23:14 Egy támadás nem csak intézett lehet (=már megütött/megszúrt), hanem közvetlenül fenyegető is. Ha nincs térbeli vagy időbeli akadály, a támadás rövid időn belül várható, és kétséges, hogy védekezés nélkül a támadás elhárítása később lehetséges lenne, akkor már fennáll a jogos védelmi helyzet.
Gyakorlati példa: ha a támadó azt mondja "Most megöllek!", és a kezét ökölbe szorítva, vagy a kését a kezében tartva elindul feléd. Te joggal feltételezheted, hogy amint odaér hozzád ezt meg is fogja tenni.

Természetesen mindez csak elvi síkon van így, Gvass-nak van igaza:
"Gyakorlatilag meg bármely ponton bármit csinálsz, ÉS MEGBUKSZ VELE, akkor garázdaságért felfüggesztett kapsz, hiszen: #szóváltástkövetően."


Az mi?
Mindenképpen javaslom a JOGI részében elmerülni kívánóknak a 4/2013. számú BJE határozatot, egészen olvasmányos jogi szöveghez képest.
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/jogos-v ... hatarozat/


"21 lépés": szinte biztos, hogy a Tueller-szabály egy újabb félreértelmezése akar lenni:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

gvass1 írta: 2023.05.17. 06:52 Mindenképpen javaslom a JOGI részében elmerülni kívánóknak a 4/2013. számú BJE határozatot, egészen olvasmányos jogi szöveghez képest.
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/jogos-v ... hatarozat/


"21 lépés": szinte biztos, hogy a Tueller-szabály egy újabb félreértelmezése akar lenni:-)
Igen a 21 labra gondoltam nem lepesre
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Faja »

Sziasztok! Kicsit visszatérnék a külföldi csomagos szálhoz egy kérdéssel:
Egyik cimborám rendelt Aliról cuccot már több mint 3 hete. CN-es végű nyomkövetési számot kapott, ami régen néha működött a Magyar Posta keresőjében, de ezt most tagadja hogy létezne. 17 track azt mondja rá, hogy Kínából Magyaroroszágra jön, ez oké, viszont Május 1.-én megérkezett Belgiumba, tegnap pedig a belgiumi elosztóközpontba. WTF?
Elég gyakorlott Alis rendelő vagyok, de nyomkövetésben Belgiumot én még nem láttam, csak Hollandiát, azt is több éve már. Ez valami újdonság, vagy kezdjünk el aggódni?

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sama »

Én nem aggódnék rajta. A magyar posta rendszerébe sokszor csak akkor látható ha beér az országba, de lehet hogy nem is a magyar posta hozza hanem más futárszolgálat ha volt szállítási költség a csomagon. Viszont ha nem jön meg 90 nap alatt vita indít és visszakapod az árát.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Faja írta: 2023.05.18. 16:45 Sziasztok! Kicsit visszatérnék a külföldi csomagos szálhoz egy kérdéssel:
Egyik cimborám rendelt Aliról cuccot már több mint 3 hete. CN-es végű nyomkövetési számot kapott, ami régen néha működött a Magyar Posta keresőjében, de ezt most tagadja hogy létezne. 17 track azt mondja rá, hogy Kínából Magyaroroszágra jön, ez oké, viszont Május 1.-én megérkezett Belgiumba, tegnap pedig a belgiumi elosztóközpontba. WTF?
Elég gyakorlott Alis rendelő vagyok, de nyomkövetésben Belgiumot én még nem láttam, csak Hollandiát, azt is több éve már. Ez valami újdonság, vagy kezdjünk el aggódni?

Faja
Parcellmonitor, vagy parcellapp.
Sokkal pontosabb a nyomonkövetés.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Válasz küldése