Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Pátyi Lőtér, IDPA verseny.

Az időjárás kegyes volt hozzánk, nem áztunk el.
5 egyszerű pálya, nagyon jó hangulat, reméljük lesz folytatás és akkor egy plusz helyszín, ahol játszani tudunk.

https://www.youtube.com/watch?v=WEQMHfQBGHU
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A belse.hu oldalon kell elsodlegesen nevezni, es aki MSSz minositest szeretne, nekik lehet ezen felul a SVIR-ben is ketszer: SAS, Steel (kulon minositest ad a ket resz).

Bel
bel írta: 2023.03.23. 18:53 Sziasztok,

Az Imi bacsi emlekverseny annyiban modosult, hogy 3. versenyagkent belekerult a gyorspont, a Steel pedig csak 1 palya lesz (25 loves).

Ennek az az oka, hogy aznap lesz az MDLSZ soretes steel challange OB, ezert nem lehet MDLSZ Steel minosito versenyt rendezni.

Mivel a szervezok kifejezetten minden szovetsegre kiterjedo versenyt szerettek volna, ezert vegulis a gyorspont lesz a verseny MDLSZ-es fele.

Az osszesitesben minden gyorsponton elert pont -0.1 masodpercet er, vagyis az ottani eredmeny levonasra kerul az osszesitesbol.

A SAS resz nem valtozott.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

IDPA verseny Ravazdon a győri társaság szervezésében ismét csillagos ötös lett.

https://youtu.be/VkJhWqj3TQ8
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.04.23. 15:37 IDPA verseny Ravazdon a győri társaság szervezésében ismét csillagos ötös lett.

https://youtu.be/VkJhWqj3TQ8
Valóban parádésak lettek a pályák, és a végrehajtás is - gratula!

Bevallom, hogy a nagyosoklövéses IDPA pályák nekem kevésbé jönnek be, “túl IPSC” de ez nyilván úgysem érdekel senkit :lol: és tök jó, hogy egyre több, igen színvonalas versenyből lehet válogatni.

Tényleg, a videón a második pályához mi volt a briefing? Nem értettem a sorrendet. 🥺
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.04.23. 18:09 Valóban parádésak lettek a pályák, és a végrehajtás is - gratula!

Bevallom, hogy a nagyosoklövéses IDPA pályák nekem kevésbé jönnek be, “túl IPSC” de ez nyilván úgysem érdekel senkit :lol: és tök jó, hogy egyre több, igen színvonalas versenyből lehet válogatni.

Tényleg, a videón a második pályához mi volt a briefing? Nem értettem a sorrendet. 🥺
Tábortűz és megtámadnak... minden cél nyíltan támadható volt és mivel az első 3 (igazából kettő, de picit látszott a kuka mögötti is) látott téged ezért ezekkel kellett kezdeni és csak azután az összes többit.

Nyíltan támadható célokat amint meglátod meg kell támadnod.

Egy IDPA pálya nem nem lehet nagyonsoklövéses, hiszen max 18 lehet :) :) de a lényeget leírtad: és tök jó, hogy egyre több, igen színvonalas versenyből lehet válogatni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.04.23. 18:39 Tábortűz és megtámadnak... minden cél nyíltan támadható volt és mivel az első 3 (igazából kettő, de picit látszott a kuka mögötti is) látott téged ezért ezekkel kellett kezdeni és csak azután az összes többit.

Nyíltan támadható célokat amint meglátod meg kell támadnod.

Egy IDPA pálya nem nem lehet nagyonsoklövéses, hiszen max 18 lehet :) :) de a lényeget leírtad: és tök jó, hogy egyre több, igen színvonalas versenyből lehet válogatni.
Köszi, akkor ez is jó pálya koncepció volt!

18=nagyonsok ha forgóval tolja az ember. 3 gyorstöltő HA nem kell javítani.. egy ilyen pálya versenyenként még csak csak - de itt mindegyiken annyian voltak mint a Walking Dead zombik waze :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.04.29. 18:50 Szia,

Most DQ nelkul vegigcsinalta mindenki, pedig kifejezetten nehez verseny volt a 3 ismeretlenes palyaval. Majd idovel lesz fent video is a foto.belse.hu-n.

Bel
Szia Bel!

Köszönjük szépen a szervezést, és a bíróknak is a munkájukat!

Érdekes és tanulságos verseny volt. Én nagyon jól éreztem magam. Jó ötlet volt a sült zsíros zsíroskenyér is - nekem a "zsírosdeszka" lilahagymával mindig egy nosztalgikus étel marad, ifjúkorunk gyrosa..😉

Üdv Bear
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.29. 19:06 Szia Bel!

Köszönjük szépen a szervezést, és a bíróknak is a munkájukat!

Érdekes és tanulságos verseny volt. Én nagyon jól éreztem magam. Jó ötlet volt a sült zsíros zsíroskenyér is - nekem a "zsírosdeszka" lilahagymával mindig egy nosztalgikus étel marad, ifjúkorunk gyrosa..😉

Üdv Bear
+1

A full ismeretlen pályákat nehéz építeni, nehéz működtetni, nehéz versenyszerűen titoktartani - de nagyon érdekesek, alázatot adnak, és sokat lehet belőlük tanulni. Ezután még gyorsponton is nézek egyet jobbra, egyet balra minden lövés után :lol:

Nem utolsósorban tök jó éreztünk magunkat, az ad hoc kialakuló Mini-fórumtali is dob rajta egyet. Az Esztergomi Spartacusnak is lájk a helyszínért.

Kár, hogy csak 2 gumis, és 1 airsoftos jött el. :? Számomra érthetetlen, hogy lehet nem kihasználni az ilyen állati jó gyakorlási lehetőségeket. Éles fegyverrel van egy csomó alternatíva. Airsoftban még ott az action air. De gumissal max a saját magad által épített pálya van, egyedül..

Záróképnek vato fórumtárs legvitathatatlanabb nullás találata: 8-)
1FC6CD78-94AE-4EDD-8851-5A43798AD8A5.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2023.04.29. 19:36 +1

A full ismeretlen pályákat nehéz építeni, nehéz működtetni, nehéz versenyszerűen titoktartani - de nagyon érdekesek, alázatot adnak, és sokat lehet belőlük tanulni. Ezután még gyorsponton is nézek egyet jobbra, egyet balra minden lövés után :lol:

Nem utolsósorban tök jó éreztünk magunkat, az ad hoc kialakuló Mini-fórumtali is dob rajta egyet. Az Esztergomi Spartacusnak is lájk a helyszínért.

Kár, hogy csak 2 gumis, és 1 airsoftos jött el. :? Számomra érthetetlen, hogy lehet nem kihasználni az ilyen állati jó gyakorlási lehetőségeket. Éles fegyverrel van egy csomó alternatíva. Airsoftban még ott az action air. De gumissal max a saját magad által épített pálya van, egyedül..

Záróképnek vato fórumtárs legvitathatatlanabb nullás találata: 8-)

1FC6CD78-94AE-4EDD-8851-5A43798AD8A5.jpeg
igen, fórumtali feelinget teljesen adta a mostani;) a joker revkó is élmény volt :D ( de rövid csővel jobb lenne ez a kaliber, akkor tüzet is köpne :D )
B7186412-5592-4500-9633-CB5DA9B04DB0.gif
B7186412-5592-4500-9633-CB5DA9B04DB0.gif (3.02 MiB) Megtekintve 14526 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2023.04.29. 20:15 igen, fórumtali feelinget teljesen adta a mostani;) a joker revkó is élmény volt :D ( de rövid csővel jobb lenne ez a kaliber, akkor tüzet is köpne :D )

B7186412-5592-4500-9633-CB5DA9B04DB0.gif
Csak egy flex kell hozzá.. ;)

A szomszéd lőállásban azt hittük, hogy vasporos gumi + marhapatron, de aztán láttuk, hogy csak 44 Magnum. :)

(Köszi a kipróbálási lehetőséget! ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Petya357 írta: 2023.04.29. 19:36 +1
Számomra érthetetlen, hogy lehet nem kihasználni az ilyen állati jó gyakorlási lehetőségeket. Éles fegyverrel van egy csomó alternatíva. Airsoftban még ott az action air. De gumissal max a saját magad által épített pálya van, egyedül..
Én is köszönöm a lehetőséget és a toleráns, türelmes közeget!
Annyi mindenre kell figyelni, jó lenne többet gyakorolni ilyen szakértő, támogató közegben!
Bel, nem lehetne valamikor esetleg kifejezetten egy gumis workshop-ot tartani nálatok?
Kis elmélet, 2-3 pálya először ismeretlenül, majd a hibákból tanulva még egyszer...
Szerintem össze jönne rá legalább egy squad-nyi ember.
Természetesen nem ingyen.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

HandaBandy írta: 2023.04.29. 21:49 Én is köszönöm a lehetőséget és a toleráns, türelmes közeget!
Annyi mindenre kell figyelni, jó lenne többet gyakorolni ilyen szakértő, támogató közegben!
Bel, nem lehetne valamikor esetleg kifejezetten egy gumis workshop-ot tartani nálatok?
Kis elmélet, 2-3 pálya először ismeretlenül, majd a hibákból tanulva még egyszer...
Szerintem össze jönne rá legalább egy squad-nyi ember.
Természetesen nem ingyen.
Örülök, hogy találkozzunk.
Köszönöm mindenkinek, aki eljött.
Petyanak vatonak pedig az ÉLMÉNYT.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Segítek megérteni esetemben: a szimpla és a dupla pitbullom is csetteg, 2 "javításon" van túl mindkettő, a második kör múlt héten volt. Próba nélkül nem akartam versenyre menni javítás után, ma kiderült, hogy a bizalomhiány jogos volt.
Petya357 írta: 2023.04.29. 19:36 Kár, hogy csak 2 gumis, és 1 airsoftos jött el. :? Számomra érthetetlen, hogy lehet nem kihasználni az ilyen állati jó gyakorlási lehetőségeket. Éles fegyverrel van egy csomó alternatíva. Airsoftban még ott az action air. De gumissal max a saját magad által épített pálya van, egyedül..

1FC6CD78-94AE-4EDD-8851-5A43798AD8A5.jpeg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

montecarlo írta: 2023.04.29. 22:14 Segítek megérteni esetemben: a szimpla és a dupla pitbullom is csetteg, 2 "javításon" van túl mindkettő, a második kör múlt héten volt. Próba nélkül nem akartam versenyre menni javítás után, ma kiderült, hogy a bizalomhiány jogos volt.
Ez ugye nem csak pitbull divízió?
🙃
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

De, a gumis divizíóban pitbullok vannak csak, az tudja a 2x6 lövést a cserélhető dobjával
zora írta: 2023.04.29. 22:17 Ez ugye nem csak pitbull divízió?
🙃
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2023.04.29. 22:14 Segítek megérteni esetemben: a szimpla és a dupla pitbullom is csetteg, 2 "javításon" van túl mindkettő, a második kör múlt héten volt. Próba nélkül nem akartam versenyre menni javítás után, ma kiderült, hogy a bizalomhiány jogos volt.
Alfa? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

bel írta: 2023.04.29. 18:50 Szia,

Igen.

A femes palyan a legkozelebbi 1 db cel volt a gumisoknak csak, az airsoft eseteben viszont marad az eles fegyveres feladat: vagyis kb 20 m tavolsagban levo, kb 20 cm atmeroju femet is lotte Robi - sikeresen. Nekem ez volt a legmeglepobb, vagyis hogy nagy tavolsagon mennyire sokkal pontosabb az airsoft, mint a gumisok (nyilvan ez nem von le a gumisok ertekebol, hiszen 5 m felett elesben ugysem fogja senki sem hasznalni jogi okok miatt).

Most DQ nelkul vegigcsinalta mindenki, pedig kifejezetten nehez verseny volt a 3 ismeretlenes palyaval. Majd idovel lesz fent video is a foto.belse.hu-n.

Bel

El is felejtettem kérdezni hogy pocket carry-ből indulva lehet lőni a SAS-t? vagy ez nem változott és övön kell hogy legyen a vas 3óránál vagy mögötte? Mondjuk ilyen holster-re gondoltam:
1D1FA24B-D78B-4D6B-A07D-BAAB3CFD74ED.jpeg
1D1FA24B-D78B-4D6B-A07D-BAAB3CFD74ED.jpeg (81.59 KiB) Megtekintve 14518 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

HandaBandy írta: 2023.04.29. 21:49 Annyi mindenre kell figyelni, jó lenne többet gyakorolni ilyen szakértő, támogató közegben!
Bel, nem lehetne valamikor esetleg kifejezetten egy gumis workshop-ot tartani nálatok?
Kis elmélet, 2-3 pálya először ismeretlenül, majd a hibákból tanulva még egyszer...
Szerintem össze jönne rá legalább egy squad-nyi ember.
Természetesen nem ingyen.
Egy ilyenben én is benne lennék, de csak nyártól lesz rá időm.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

HandaBandy írta: 2023.04.29. 21:49 Én is köszönöm a lehetőséget és a toleráns, türelmes közeget!
Annyi mindenre kell figyelni, jó lenne többet gyakorolni ilyen szakértő, támogató közegben!
Bel, nem lehetne valamikor esetleg kifejezetten egy gumis workshop-ot tartani nálatok?
Kis elmélet, 2-3 pálya először ismeretlenül, majd a hibákból tanulva még egyszer...
Szerintem össze jönne rá legalább egy squad-nyi ember.
Természetesen nem ingyen.
Remek ötlet! Én is potenciális érdeklődő vagyok.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ami jó lenne még szerintem, az a versenyeken videófelvétel.
Sokat tanultam abból, hogy visszanéztem saját magamat a feladatok végrehajtása közben.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

vato írta: 2023.04.30. 09:47 El is felejtettem kérdezni hogy pocket carry-ből indulva lehet lőni a SAS-t? vagy ez nem változott és övön kell hogy legyen a vas 3óránál vagy mögötte? Mondjuk ilyen holster-re gondoltam:

1D1FA24B-D78B-4D6B-A07D-BAAB3CFD74ED.jpeg
Ha esetleg csinálsz érdekelne a projekt.
Gyönyörű az tok, amit használtál.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HandaBandy írta: 2023.04.29. 21:49 Bel, nem lehetne valamikor esetleg kifejezetten egy gumis workshop-ot tartani nálatok?
Kis elmélet, 2-3 pálya először ismeretlenül, majd a hibákból tanulva még egyszer...
Szerintem össze jönne rá legalább egy squad-nyi ember.
Természetesen nem ingyen.
Szia,

Erre a legjobb otletem az, hogy itt a forumon talaljunk valakit, aki ert a gumisokhoz, es szivesen beszel roluk (en nem ertek hozzajuk). Es szervezzuk meg, hogy a kovetkezo versenyen delelott magyaraz az erdeklodoknek, delutan pedig meglovitek a versenyt.

Erre a celra javaslom a junius 10-et, de megszavazhatjatok a julius 15-t is; Esztergomi helyszinnel. Remelem Kojaknek is jo idopontok ezek.

Ez igy nekem is kenyelmes, mert nem kell kulon kitelepulni, palyat epiteni, ..., a loternek is jo, mert nem kell nagyon keves osszbevetel mellett szervezni egy esemenyt ami lefoglal egy csomo loszektort, es persze nektek is jo, mert igy egybol reszt vesztek egy versenyen is, es kozben ezen a workshopon is, kulon felar nelkul.

Az egy kulonleges alkalom volt, hogy most volt 3 ismeretlenes palya, altalaban nincs ilyen; hasonloan, mint ahogy a multkor az egy kulonleges alkalom volt, hogy lampas palyak voltak, altalaban nincs olyan se; szoval inkabb csak egyszeruen egy alkalommal valo palyameglovest javaslok.

Alternativ otlet, hogy nem "valakit", hanem "valakiket" talalunk, pl. egy ember beszelhetne egy kicsit a SAS szabalyokrol es arrol, hogy mi praktikus benne (pl. ellenpelda: ismeretlenes palyan kinezni, visszabujni, kicsit gondolkodni a fegyvert a labunk ele logatva, majd ujra kinezni es kicsi gondolkodas utan kiszurni elore a fegyvert es megcelozni a lolapot - e helyett lehetne az elso kinezeskor egybol kiszurni a fegyvert oda, ahova nezunk, gyorsan eldonteni, hogy az egy lolap, es raloni, majd folytatni egy ovatos szeletelessel, hogy hatha van meg lolap a fedezek mogott).

Valaki mas beszelhetne a hatasokrol (marmint olyan valaki, aki mar lott tobbfele toltennyel tobbfele celra).

Valaki mas merhetne sebesseget/energiat.

Igy egyik oktatonak se lenne tul megterhelo, nem kellene tul sokat keszulni az egyes reszekre; de osszessegeben megis sok mindenrol lenne szo.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

vato írta: 2023.04.30. 09:47 El is felejtettem kérdezni hogy pocket carry-ből indulva lehet lőni a SAS-t? vagy ez nem változott és övön kell hogy legyen a vas 3óránál vagy mögötte? Mondjuk ilyen holster-re gondoltam:
Szia,

Szerintem nem garantaltan biztonsagos az, ha a biro nem latja a fegyverelovetelt, ezert nekem rossz utletnek tunik a pocket carry; de meggyozheto vagyok. :-)

Bel
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

bel írta: 2023.04.30. 21:02 Szia,

Szerintem nem garantaltan biztonsagos az, ha a biro nem latja a fegyverelovetelt, ezert nekem rossz utletnek tunik a pocket carry; de meggyozheto vagyok. :-)

Bel
Örülnék neki nagyon, szoktam ugy hordani, eddig csak pucéran (pitbull véletlen elsülése miatt nem aggodtam soha :D ), de illett összedobni hozza egy tokot na:) néz be a tokosba;)
-- >>
vato írta: 2023.04.30. 21:03 Sunday special ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

aksurv írta: 2023.04.29. 22:00 Örülök, hogy találkozzunk.
Köszönöm mindenkinek, aki eljött.
Petyanak vatonak pedig az ÉLMÉNYT.
Szívesen :D
C6E0CD97-7824-48C2-8CF0-25150831AB77.gif
C6E0CD97-7824-48C2-8CF0-25150831AB77.gif (8.61 MiB) Megtekintve 14591 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

bel írta: 2023.04.30. 21:01 Szia,

Erre a legjobb otletem az, hogy itt a forumon talaljunk valakit, aki ert a gumisokhoz, es szivesen beszel roluk (en nem ertek hozzajuk). Es szervezzuk meg, hogy a kovetkezo versenyen delelott magyaraz az erdeklodoknek, delutan pedig meglovitek a versenyt.

Erre a celra javaslom a junius 10-et, de megszavazhatjatok a julius 15-t is; Esztergomi helyszinnel. Remelem Kojaknek is jo idopontok ezek.

Ez igy nekem is kenyelmes, mert nem kell kulon kitelepulni, palyat epiteni, ..., a loternek is jo, mert nem kell nagyon keves osszbevetel mellett szervezni egy esemenyt ami lefoglal egy csomo loszektort, es persze nektek is jo, mert igy egybol reszt vesztek egy versenyen is, es kozben ezen a workshopon is, kulon felar nelkul.

Az egy kulonleges alkalom volt, hogy most volt 3 ismeretlenes palya, altalaban nincs ilyen; hasonloan, mint ahogy a multkor az egy kulonleges alkalom volt, hogy lampas palyak voltak, altalaban nincs olyan se; szoval inkabb csak egyszeruen egy alkalommal valo palyameglovest javaslok.

Alternativ otlet, hogy nem "valakit", hanem "valakiket" talalunk, pl. egy ember beszelhetne egy kicsit a SAS szabalyokrol es arrol, hogy mi praktikus benne (pl. ellenpelda: ismeretlenes palyan kinezni, visszabujni, kicsit gondolkodni a fegyvert a labunk ele logatva, majd ujra kinezni es kicsi gondolkodas utan kiszurni elore a fegyvert es megcelozni a lolapot - e helyett lehetne az elso kinezeskor egybol kiszurni a fegyvert oda, ahova nezunk, gyorsan eldonteni, hogy az egy lolap, es raloni, majd folytatni egy ovatos szeletelessel, hogy hatha van meg lolap a fedezek mogott).

Valaki mas beszelhetne a hatasokrol (marmint olyan valaki, aki mar lott tobbfele toltennyel tobbfele celra).

Valaki mas merhetne sebesseget/energiat.

Igy egyik oktatonak se lenne tul megterhelo, nem kellene tul sokat keszulni az egyes reszekre; de osszessegeben megis sok mindenrol lenne szo.

Bel
Minden szavad arany! Én szeretnék tanulni!
(Szánalmasan nézhettem ki tegnap, ahogy kattogtak a fogaskerekek, ahogy próbáltam felfogni mit is látok… mi-micsoda körülöttem...)
Az éles fegyver (egyenlőre?) egyáltalán nem vonz. Mint mindenbe sok időt bele kell(ene) rakni a gyakorlásba. Hmm… lehet, hogy ehhez az airsoft is lehetne egy elem…
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HandaBandy írta: 2023.04.30. 23:12 (Szánalmasan nézhettem ki tegnap, ahogy kattogtak a fogaskerekek, ahogy próbáltam felfogni mit is látok… mi-micsoda körülöttem...)
Nem néztél ki szánalmasan, Te legalább gondolkodtál, én meg lelőttem a túszt.. :D

Amúgy meg:

AHOGY ÉRZEM MAGAM VERSENY KÖZBEN:
Screenshot_20230501-065743_Chrome.jpg



AMILYEN VALÓJÁBAN VAGYOK VERSENY KÖZBEN:

FB_IMG_1682916998956.jpg
FB_IMG_1682916998956.jpg (13.4 KiB) Megtekintve 14550 alkalommal
(nem saját képek ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Faja »

bel írta: 2023.04.30. 21:02 Szia,

Szerintem nem garantaltan biztonsagos az, ha a biro nem latja a fegyverelovetelt, ezert nekem rossz utletnek tunik a pocket carry; de meggyozheto vagyok. :-)

Bel
Szia!

Plusz egy szavazat a pocket carry-re! Rengeteg videót néztem különböző hordási módokról, és a sokféle tokok próbája alapján nekem a "pitbull a zsebbe" tűnik a legésszerűbbnek, és a legkényelmesebbnek is. Valós önvédelmi szituációban az még bőven belefér, hogy ha látod hogy ez az ember nem szimpi nekem, akkor zsebrevágod a kezed, és a pisztoly markolatán a tartod. Ez még nem feltűnő mozdulat, szemben egyéb hordási módokkal. Ha eszkalálódás van, akkor pillanatok alatt tudsz így fegyvert rántani, és durrantani. Ha SAS-on is lehetne így indulni, akkor az lenne a nonplusz ultra. :) (Monjduk a lövészet vezető nem látja merre jár a mutató ujjad, úgyhogy gondolom ez már túl nagy kérés lenne.)
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Szerintem - nem véletlenül nem engedélyezett egyik általam ismert dinamikus sportágban sem a pocket carry. Az, hogy nem látja, nem is láthatja a bíró az ujjadat, önmagában elegendő okot ad az aggódásra.

Ha a biztonság és az életszerűség között kell kompromisszumot kötni, tudom, melyik a jobb. Nem javaslom.

Privátban mindenki úgy gyakorol, ahogy akar. De hivatalos versenyen - engem - zavarna.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

bel írta: 2023.04.30. 21:02 Szerintem nem garantaltan biztonsagos az, ha a biro nem latja a fegyverelovetelt, ezert nekem rossz utletnek tunik a pocket carry; de meggyozheto vagyok. :-)

Bel
Kis reggeli polemizálás: kérdés, hogy az egész mizéria célja az életszerű helyzetekre való felkészülés és a leghatékonyabb mozdulatsor begyakorlása, vagy pont a lényeget áldozzuk fel a "biztonság" oltárán. Gumissal nehéz igazi sérülést okozni, max. tökön lövöd magad (szuszpenzorban kell lőni). A bíró meg figyeljen magára...

Megértem a biztonságos fegyverkezelés fogalmát, de nincs annál röhejesebb látvány, mint az IDPA vagy IPSC versenyen előretartott pisztollyal, kifacsarodott pózban hátrafelé futó versenyző.

Úgy rémlik, valahol olvastam, hogy egy amcsi rendőr a gunfight közepén felállt a fedezék mögül, hogy reflexszerűen ürítse a revolvert és kidobja a hüvelyt a vödörbe, aztán le is lőtték (de lehet, hogy csak urban legend....). Jobb lenne ezeket a beidegtődéseket levetni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en meg a lelatorol(lokeszseg nelkuli paraszt vagyok) ugy gondolom hogy egy sportlovesz versenyen elso a biztonsag fuggetlenul attol hogy mi van a delikvens kezeben.
szoval szerintem nem kellene egy kalap ala venni a sportlovesz versenyt es az "onvedelmi" gyakorlast :roll:
Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.01. 10:22 Kis reggeli polemizálás: kérdés, hogy az egész mizéria célja az életszerű helyzetekre való felkészülés és a leghatékonyabb mozdulatsor begyakorlása, vagy pont a lényeget áldozzuk fel a "biztonság" oltárán. Gumissal nehéz igazi sérülést okozni, max. tökön lövöd magad (szuszpenzorban kell lőni). A bíró meg figyeljen magára...

Megértem a biztonságos fegyverkezelés fogalmát, de nincs annál röhejesebb látvány, mint az IDPA vagy IPSC versenyen előretartott pisztollyal, kifacsarodott pózban hátrafelé futó versenyző.

Úgy rémlik, valahol olvastam, hogy egy amcsi rendőr a gunfight közepén felállt a fedezék mögül, hogy reflexszerűen ürítse a revolvert és kidobja a hüvelyt a vödörbe, aztán le is lőtték (de lehet, hogy csak urban legend....). Jobb lenne ezeket a beidegtődéseket levetni.
ingyom bingyom tálib-e?
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Pont ez lenne a lényeg:
- éles SAS: sportlövő verseny
-gumis SAS: önvédelmi gyakorlás

De lehet, hogy csak bilibe lóg a kezem.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Szumma szummárum: lehetne a gumis SAS egy, a létező sportlövészeti ágaktól teljesen független, saját szabályokkal rendelkező irány, mint pl. az airsoft vagy a paintball.

Minden sportágban az az elfogadott, ami a szabálykönyvben benne van, csak bele kell írni. Steel challenge-en bárhol tárazhatsz, máshol levágják a kezed érte. CAS-ban kötelező a két revolver, máshol még a sírod is beszántják sóval, ha meglátják. Németországban van 50-es kaliberű verseny, nálunk mindkét Szövetség elnöksége reflexből visszahúzza a heréit, ha csak meghallja.

Minden csak definíció kérdése.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

de nem egy idoben egy helyszinen, szerintem :shock:
Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.01. 10:34 Pont ez lenne a lényeg:
- éles SAS: sportlövő verseny
-gumis SAS: önvédelmi gyakorlás

De lehet, hogy csak bilibe lóg a kezem.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.05.01. 10:39 de nem egy idoben egy helyszinen, szerintem :shock:
Pontosan. Kezelhetetlen a bírók, és a versenyzők számára egyaránt. Már így is kicsit meg vannak zavarodva

Külön rendezni gumist az pedig jó ötlet elméletben - de a gyakorlatban konkrétan egyénértékű lenne a halálos ítélettel. Így is kb nulla és 5 között mozog a létszám. Tegnapelőtt pl voltak ketten.

Szóval nincs mese - gyakorolni gyakoroljon mindenki ahogy akar, de versenyen márpedig a biztonság az első, és igazodni kell a túlnyomó többséget adó éles fegyveres lövőhöz. Igen, ha az élessel egy versenyen lövik ugyanazokat a pályákat ugyanazokkal a bírókkal, akkor még az airsoftosnak is. Pedig az airsoftot aztán tényleg direkt arra gyártották, hogy embereket s.ggbelőjenek vele :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.01. 10:34 Szumma szummárum: lehetne a gumis SAS egy, a létező sportlövészeti ágaktól teljesen független, saját szabályokkal rendelkező irány, mint pl. az airsoft vagy a paintball.

Minden sportágban az az elfogadott, ami a szabálykönyvben benne van, csak bele kell írni. Steel challenge-en bárhol tárazhatsz, máshol levágják a kezed érte. CAS-ban kötelező a két revolver, máshol még a sírod is beszántják sóval, ha meglátják. Németországban van 50-es kaliberű verseny, nálunk mindkét Szövetség elnöksége reflexből visszahúzza a heréit, ha csak meghallja.

Minden csak definíció kérdése.
Ez az abszolút jó irány - lenne. Ha lenne elég gumis, aki hajlandó komolyan venni a gyakorlást. De nincs. :(

Normális versenyhez nincs meg a kritikus tömeg. Ami talán életszerű az alkalomadtán szervezni félhivatalos baráti dzsemborit , ahol szituációs pályákon gyakorolnak a népek. De ezt ugye meg kell szervezni.

És ára is van - ha valaki valaha szeretne upgradelni éles fegyverre, akkor sor “rossz” szokást kell majd kiirtani. Van, akinek ez egyáltalán nem vágya - akkor abszolút indokolt a legéletszerűbben gyakorolni, és nem bohóckodni hülye sportszabályokkal. Viszont a két irány nem igazán kompatibilis.

Továbbá az önvédelmi színezetű sport vonal már most is VAN, és elérhető. Rómában tégy úgy, mint a rómaiak ;) A tisztán önvédelmi, kötöttségek nélküli irány sajnos még nem létezik - valakinek ki kell találni, és meg kell szervezni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Faja írta: 2023.05.01. 09:20 … a "pitbull a zsebbe" tűnik a legésszerűbbnek, és a legkényelmesebbnek is. Valós önvédelmi szituációban az még bőven belefér, hogy ha látod hogy ez az ember nem szimpi nekem, akkor zsebrevágod a kezed, és a pisztoly markolatán a tartod. Ez még nem feltűnő mozdulat, szemben egyéb hordási módokkal. Ha eszkalálódás van, akkor pillanatok alatt tudsz így fegyvert rántani, és durrantani.
Nem erről szólhat a “száraz gyakorlás”?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.01. 10:34 Szumma szummárum: lehetne a gumis SAS egy, a létező sportlövészeti ágaktól teljesen független, saját szabályokkal rendelkező irány, mint pl. az airsoft vagy a paintball.
Szia,

Paintball-os klasszikus loveszversenyt nem ismerek, de airsoftot igen: voltam mar SAS mellett IPSC, IDPA, Steel challenge airsoft versenyeken, mind a 4-nek volt egy kozos pontja: ugyanazok a biztonsagi szabalyok voltak benne, mint lofegyverrel.

Ennek a legfontosabb oka az, hogy alapvetoen mindenki ugy tekint ezekre a versenyekre, mint egy lepcso az eles fegyveres sportversenyek iranyaba (mind koltseg, mind eletkori megkotes szempontjabol van komoly elonye az airsoftnak, mikozben rengeteget lehet tanulni es gyakorolni kozben), ezert nem akarunk rosszat tanitani.

"nincs annál röhejesebb látvány, mint az IDPA vagy IPSC versenyen előretartott pisztollyal, kifacsarodott pózban hátrafelé futó versenyző."

A biztonsagnak ara van. Nem (csak) penzben, hanem a fentiben is. Es komolyan gondolom, hogy egy loveszsportban a biztonsag az elso, minden mas ezek utan van.

Sot, tovabb megyek, ha azt nezzuk, hogy mekkora az eselye egy atlagembernek arra, hogy egy konfliktus kozben kasztraljak, szerintem az egyetlen racionalis dontes az, ha olyan gumis versenyre jar, ahol nem fogja onmagat kasztralni.

Alapvetoen a fentirol azt gondolom, hogy a biztonsag nem csokkentheto miatta, de a palyatervezo torekedjen arra, hogy ne tervezzen olyan palyat, amin a fenti elofordul. Konnyen tervezheto a palyak 95%-a ilyenre, a maradek 5% nehezebben, de a SAS versenyeken eddig sikerult minden palyan elkerulni ezt a helyzetet (amugy szamomra ez is a "nem akarunk rosszat tanitani" katogoriaba tartozik).

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

HandaBandy írta: 2023.04.30. 23:12 Minden szavad arany! Én szeretnék tanulni!
(Szánalmasan nézhettem ki tegnap, ahogy kattogtak a fogaskerekek, ahogy próbáltam felfogni mit is látok… mi-micsoda körülöttem...)
Az éles fegyver (egyenlőre?) egyáltalán nem vonz. Mint mindenbe sok időt bele kell(ene) rakni a gyakorlásba. Hmm… lehet, hogy ehhez az airsoft is lehetne egy elem…
Belerázodsz.
Nem csináltad rosszul, ami. nem tudtál az meg egyszerű ismerethiány ami tanulható.
A SAS arra jó, hogy megosszuk azt keveset, amivel mi többet tudunk erről.
Az éles meg egyszer csak jön, most is volt olyan akit kapasból a gumisok köze soroltam, hisz eddig mindig azzal lőtt, aztán most nem, és egyáltalán nem csinálta rosszul köszönve a gumival megszerzett versenyrutinnak.
Mi a gumisokat is úgy kezeljük, mint élest, sőt mint mondtam neked, annak több köze van a való világhoz, mint sport élesnek.
Gyere legközelebb is, örülök, hogy találkoztunk személyesen.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2023.05.01. 10:39 de nem egy idoben egy helyszinen, szerintem :shock:
SAS pályáknál abszolút szigorú elv a régi IDPA elv, az életszerűség. Pl. ezért van, hogy nem csinálunk visszafutós pályát.
Ha valaki a SAS pályákat meglövi gumival messze messze a legjobb gyakorlás onvedelmi célra is, amihez hozzá férhet még az éleshez is viszonyítva.
Itthon önvédelemre nagyon kevés képzés van, tekintve a nulla felé konvergaló piacot.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Faja írta: 2023.05.01. 09:20 Szia!

Plusz egy szavazat a pocket carry-re! Rengeteg videót néztem különböző hordási módokról, és a sokféle tokok próbája alapján nekem a "pitbull a zsebbe" tűnik a legésszerűbbnek, és a legkényelmesebbnek is. Valós önvédelmi szituációban az még bőven belefér, hogy ha látod hogy ez az ember nem szimpi nekem, akkor zsebrevágod a kezed, és a pisztoly markolatán a tartod. Ez még nem feltűnő mozdulat, szemben egyéb hordási módokkal. Ha eszkalálódás van, akkor pillanatok alatt tudsz így fegyvert rántani, és durrantani. Ha SAS-on is lehetne így indulni, akkor az lenne a nonplusz ultra. :) (Monjduk a lövészet vezető nem látja merre jár a mutató ujjad, úgyhogy gondolom ez már túl nagy kérés lenne.)
Meg ugye a gumi mehet zsebben át is.
Mondjuk nem ártana egy teszt erre is.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.05.01. 07:04 Nem néztél ki szánalmasan, Te legalább gondolkodtál, én meg lelőttem a túszt.. :D

Amúgy meg:

AHOGY ÉRZEM MAGAM VERSENY KÖZBEN:
Screenshot_20230501-065743_Chrome.jpg




AMILYEN VALÓJÁBAN VAGYOK VERSENY KÖZBEN:


FB_IMG_1682916998956.jpg

(nem saját képek ;)
Az alsó képhez, konkrétan ötször annyi kellene belőled.
Egyébként a versenyen rendben voltál, amin érdemes javítani az, hogy feljebb kell fogod fegyvert, de a találatok igy is szépen megvoltak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

vato írta: 2023.04.30. 21:34 Szívesen :D

C6E0CD97-7824-48C2-8CF0-25150831AB77.gif
glock 41 egy kb. 41 méterre lévő célra.
Mondjuk úgy érezhető volt a különbség a 9 mm glockokhoz képest.
Megegyszer köszönöm a lehetőséget.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

bel írta: 2023.05.01. 11:44 Szia,

A biztonsagnak ara van. Nem (csak) penzben, hanem a fentiben is. Es komolyan gondolom, hogy egy loveszsportban a biztonsag az elso, minden mas ezek utan van.

Sot, tovabb megyek, ha azt nezzuk, hogy mekkora az eselye egy atlagembernek arra, hogy egy konfliktus kozben kasztraljak, szerintem az egyetlen racionalis dontes az, ha olyan gumis versenyre jar, ahol nem fogja onmagat kasztralni.


Bel
Mindezekkel egyetértek, szóval szerintem vissza a kiindulási ponthoz:
Legyen egy gumis gyakorlónap, ami nem verseny, nem versenyszabályok szerint zajlik, nincs szükség hozzá versenyengedélyre.
Régen volt egy gáz-riasztós oktatónap is úgy emlekszem, lehetne ahhoz hasonló, csak itt ne legyen feltétel a fegyverviselési engedély sem: az emberek egy része muzeális rövid gumilövedékest tart otthonvédelemre, és egy nagyobb magánterületen/tanyán ismeretlen egyénekkel összetalálkozás nem sokban különbözik attól, mintha ez éjszaka történne egy külvárosi, sötét utcában.

Legyenek az adott helyzethez igazított biztonsági szabályok, de csak minimális, ami a realisztikus gyakorlást nem rontja.

Valószínűleg egy ilyen nap sokkal több embert vonzana, mint egy SAS verseny gumissal.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.05.01. 12:42 Az alsó képhez, konkrétan ötször annyi kellene belőled.
Egyébként a versenyen rendben voltál, amin érdemes javítani az, hogy feljebb kell fogod fegyvert, de a találatok igy is szépen megvoltak.
Köszönöm! 😊
A jövőben is örömmel (és köszönettel) veszem Tőled, és a többi gyakorlott sporttárstól a tanácsokat és segítséget!

Sajnos az egyik pályát nagyon eltaktikáztam, Petyával átbeszéltük utána a hibákat, igyekszem őket többé nem elkövetni.
------
A gumishoz egy gondolat.
Jellemzően 12,7es gumival töltjük versenyre (~100Joule), amivel egy közeli ön-combonlövés könnyen okozhat olyan sérülést, amihez orvosi ellátás kell.
Innen beindul a gépezet: lőtt sérülés👨‍⚕️ --> értesítik a Rendőrséget👮‍♂️.
Itt homokszem kerül a gépezetbe... lövészverseny.. gázpisztollyal?? 😲🤔
Sporttagság, sportorvosi, rajtengedély..... nincsenek..?😲😳😨
Ebből simán lehet Ügy.👀
Jobb vigyázni.
(Mint mindenben.. 🤰🤱🤦‍♂️🤷‍♂️)
Vegyes versenyen minden fegyvert kezeljünk ugyanúgy.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2023.05.01. 12:57 Mindezekkel egyetértek, szóval szerintem vissza a kiindulási ponthoz:
Legyen egy gumis gyakorlónap, ami nem verseny, nem versenyszabályok szerint zajlik, nincs szükség hozzá versenyengedélyre.
Régen volt egy gáz-riasztós oktatónap is úgy emlekszem, lehetne ahhoz hasonló, csak itt ne legyen feltétel a fegyverviselési engedély sem: az emberek egy része muzeális rövid gumilövedékest tart otthonvédelemre, és egy nagyobb magánterületen/tanyán ismeretlen egyénekkel összetalálkozás nem sokban különbözik attól, mintha ez éjszaka történne egy külvárosi, sötét utcában.

Legyenek az adott helyzethez igazított biztonsági szabályok, de csak minimális, ami a realisztikus gyakorlást nem rontja.

Valószínűleg egy ilyen nap sokkal több embert vonzana, mint egy SAS verseny gumissal.
+1
Megszervezed? ;)
Szívesen részt vennék. Komolyan.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Faja írta: 2023.05.01. 09:20 Szia!

Plusz egy szavazat a pocket carry-re! Rengeteg videót néztem különböző hordási módokról, és a sokféle tokok próbája alapján nekem a "pitbull a zsebbe" tűnik a legésszerűbbnek, és a legkényelmesebbnek is. Valós önvédelmi szituációban az még bőven belefér, hogy ha látod hogy ez az ember nem szimpi nekem, akkor zsebrevágod a kezed, és a pisztoly markolatán a tartod. Ez még nem feltűnő mozdulat, szemben egyéb hordási módokkal. Ha eszkalálódás van, akkor pillanatok alatt tudsz így fegyvert rántani, és durrantani. Ha SAS-on is lehetne így indulni, akkor az lenne a nonplusz ultra. :) (Monjduk a lövészet vezető nem látja merre jár a mutató ujjad, úgyhogy gondolom ez már túl nagy kérés lenne.)
idpa ban az appendix is tiltva VOLT ... majd eccer csak nem lett :)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fót, BTK Aréna, Locsoló IPSC kupa... azt hiszem sikerlült a nevéhez méltóan lőni :)

https://www.youtube.com/watch?v=iQGcnuKnWkY
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.01. 10:22 Kis reggeli polemizálás: kérdés, hogy az egész mizéria célja az életszerű helyzetekre való felkészülés és a leghatékonyabb mozdulatsor begyakorlása, vagy pont a lényeget áldozzuk fel a "biztonság" oltárán. Gumissal nehéz igazi sérülést okozni, max. tökön lövöd magad (szuszpenzorban kell lőni). A bíró meg figyeljen magára...

Megértem a biztonságos fegyverkezelés fogalmát, de nincs annál röhejesebb látvány, mint az IDPA vagy IPSC versenyen előretartott pisztollyal, kifacsarodott pózban hátrafelé futó versenyző.

Úgy rémlik, valahol olvastam, hogy egy amcsi rendőr a gunfight közepén felállt a fedezék mögül, hogy reflexszerűen ürítse a revolvert és kidobja a hüvelyt a vödörbe, aztán le is lőtték (de lehet, hogy csak urban legend....). Jobb lenne ezeket a beidegtődéseket levetni.
Urban legend 35. inkarnációja. Magyarországon a legelterjedtebb verziója, hogy a rendőr élesben lövés után egyből a hüvelyt figyelte, mert a lőtéren össze kell szedni.
Amit tanítani akar nagyon igaz, ne égess be hülyeségeket edzésen, de a különböző verziók nagyon nem valószínű, hogy úgy megtörténtek.

Pocket carry "versenyen": ne. Épp elég, hogy jöhetnek gumisok gyakorolni, nem jó ötlet a szabályokkal kavarni.
Önvédelmi gyakorlaton: nagyon jó ötlet, ha amúgy is így hordja az ember. Én nem tartom a legjobb megoldásnak, de ha az alternatíva az otthon marad a fiókban, akkor tökéletesen jó megoldás.
Megjegyzés: attól hogy valaki ért a biztonságos fegyverkezeléshez, meg a versenyszabályokhoz, nem jelenti azt, hogy önvédelmi szitukra is fel tud készíteni. Jó alapot ad, de ugyanúgy más világ, mint a rendvédelmi felhasználás is (az még sokkal másabb).
Erre viszont ne próbáljatok szerintem "hivatalos" versenyeket ráhúzni. Meg kell szervezni, oktatót kell találni, aztán hajrá. Persze a biztonság akkor is első. Érzésem szerint az igények addig tartanak, amíg el nem kell utalni ennek a díját, vagy helyszíni fizetésnél pont beteg lesz a hörcsög, meg beáll a hát reggel, de hátha.

Az airsoftot mi is éles versenyre felkészítő eszköznek tekintjük. Annyi, hogy hot range szabályok szerint lövünk általában, de ugyanazt a kezelést elvárjuk, mint élessel.
Az airsoft játékok meg infantilis bohóckodások, amit élvez az ember, én is járok rendszeresen. Az megint más, az játék.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.05.01. 19:31 Fót, BTK Aréna, Locsoló IPSC kupa... azt hiszem sikerlült a nevéhez méltóan lőni :)

https://www.youtube.com/watch?v=iQGcnuKnWkY
Ez igen, gratula. Piszok gyors voltál - és pontos - csak úgy dőltek a fémek!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2023.05.01. 14:04 +1
Megszervezed? ;)
Szívesen részt vennék. Komolyan.
Júliusig iskolákról szól az életem, de utána lehet róla szó, csak szükségem lenne tapasztaltabb szervező(k) segítségére is.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.05.01. 21:11 Ez igen, gratula. Piszok gyors voltál - és pontos - csak úgy dőltek a fémek!
Igyekszem, Köszi :)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Szokásos Szombathely Underground IDPA video.
A spliteknek jót tett a szombati IPSC :)

https://www.youtube.com/watch?v=tV4GBroIdlw
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Számomra tanulságos volt megnézni, bár volt ahol kirázott a hideg…
Shooting Competition FAILS https://m.youtube.com/watch?v=8JHIj9jY4Ew
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2023.05.02. 19:04 Szokásos Szombathely Underground IDPA video.
A spliteknek jót tett a szombati IPSC :)

https://www.youtube.com/watch?v=tV4GBroIdlw
Köszi, ezt a videót vártam már, kíváncsi voltam a végrehajtásodra!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.05.02. 19:04 Szokásos Szombathely Underground IDPA video.
A spliteknek jót tett a szombati IPSC :)

https://www.youtube.com/watch?v=tV4GBroIdlw
Idézet a Gyorskombinált szabálykönyvből. Az IDPAban miért nincs ilyen?

Mivel támogatjuk a rendvédelemmel, honvédelemmel kapcsolatos közös gyakorlatokat, oktatást, így lehetőség van a versenyeken a hivatásos vagy hallgatói állomány részvételére is, az ő esetükben ha a fegyverük a lőtéren kezelői hibából sorozatot lő, a versenyből kizárásra kerülnek, ha technikai hibából lő sorozatot, akkor a pályát, amennyiben az nem „taktikai”, vagyis ismeretlenes pálya, akkor másik fegyverrel tovább lőheti, illetve folytathatja a versenyt.

A tripla lövéseid esküszöm gyorsabbak voltak, mint egy AK sorozatra állítva, az pedig barátok közt 600 lövés/perc :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Hétvégén ezen a versenyen leszek másik 16 magyar sportoló társaságában. Drukkoljatok :)

Két nap, 20 pálya, 300 lövés.
IMG_4242.jpeg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.05.04. 21:42 Hétvégén ezen a versenyen leszek másik 16 magyar sportoló társaságában. Drukkoljatok :)

Két nap, 20 pálya, 300 lövés.

IMG_4242.jpeg
Hajrá! Mutassátok meg nekik, hogy a fejesgörbe jobb, mint a svájci bicska! :mrgreen:

Neked külön drukkolok.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.05.04. 23:09 Hajrá! Mutassátok meg nekik, hogy a fejesgörbe jobb, mint a svájci bicska! :mrgreen:

Neked külön drukkolok.
Koszi.

Igyekszem majd nem elrontani a versenyemet :)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

HCZoli írta: 2023.05.05. 05:34 Igyekszem majd nem elrontani a versenyemet :)
Hajrá, legyél jobb náluk! Nézem a videóidat, sokszor szinte követni se tudom, kétszer-háromszor meg kell néznem, hogy lássam, mi is a feladat.

Már meg szerettem volna kérdezni, mi a red-dot típusa, amit használsz, mennyire bírja az ugrálást?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Blekk Rájgó írta: 2023.05.05. 07:04 Hajrá, legyél jobb náluk! Nézem a videóidat, sokszor szinte követni se tudom, kétszer-háromszor meg kell néznem, hogy lássam, mi is a feladat.

Már meg szerettem volna kérdezni, mi a red-dot típusa, amit használsz, mennyire bírja az ugrálást?
Koszi.

Bul ms2 a red dot de meg csak december eleje óta használom, kevés meg a véleményéhez. Eddig teszi a dolgát.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Meg 2-3 pcc hely van az Imi Bacsi emlekversenyre.

MDLSZ versenykiirasbol reszlet:
"A verseny MSSZ SAS, Steel Challenge és MDLSZ gyorspont számokban lesz megrendezve, a verseny végeredménye a fenti 3 szakág összesített eredménye alapján lesz értékelve.

Mind az MSSZ mind az MDLSZ szakágai minősítő versenyként lesznek a szövetség felé leadva.

MSSZ SAS, Steel challenge,MDLSZ gyorspont szabályok alapján, külön lehet minősítést szerezni a 3 versenyágban, de a végeredményben a teljes verseny időeredménye számít, a 3 versenyág együtt!(A gyorsponton negativ idoeredmenyt lehet elerni, pontonként 0.1 másodperc levonással) Azonos fegyverrel kell indulni minden versenyágban! / a verseny folyamán semmilyen kiegészítőt nem szabad levenni vagy feltenni a fegyverre/"

Bel
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Tiszteletteljes kérdés: Imi bácsiként kire emlékezünk? Bodai Imire a gyáli lőtérről?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Ismeretlen SAS verseny
Esztergomi Spartacus 2023.04.29.


Ez a verseny a szokásosnál jóval nehezebb lett, nagyon kevesen tudták hibátlanul teljesíteni.

1. Lakásajtó előtt
Az első pálya története az volt, hogy a lakásajtód előtt sikítást hallasz, beszaladsz megmenteni a családodat.

Ez egy ismeretlen pálya, ami azt jelenti, hogy a versenyzők nem látják előre a pályát. Persze annyi információt megkaptak, hogy a pályán 3 papírcél és 3 nagyméretű fémcél van, valamint (a szűk lőszögek következtében) az első fedezék jobb, a másodiknak bal oldaláról kell lőni.

Az külön nehezítés volt a pályán, hogy ugyan teljesen egyértelmű volt a leírás alapján, hogy milyen célra kell lőni, de mivel jópár kicsi fémcél látható volt, ezért érdemben ki kellett választani a célt, ami meglepően nehéz volt sokaknak.

Itt látható, hogy a jó kezdés után a 3. nagy fémcélt kihagyta a lövő, jóval később vette észre (ezért 3 másodperces eljáráshibát kapott).

2. Menekítés
Kép
A következő pálya volt az egyetlen ismert pálya, itt a sérült társat ki kellett menekíteni, majd az angol SAS stílusában (akik már a 70-es években is 4-6 lövést adtak le egy célra) 4-4 találattal kűzdjük le a célokat.

Ez volt a legkönnyebb pálya ezen a versenyen, de azért hozta egy átlagos pálya nehézségét, hiszen előszőr szaladni kellett pár métert a társsal, majd utána gyorsan és pontosan lőni fedezékhasználattal és fedezékváltással, taktikai sorrend betartással. Itt láthatunk egy jó végrehajtást.

3: Csukja
Kép
Ennek a pályának az eleje volt nagyon nehéz és szokatlan, ami sok versenyzőt megzavart a további végrehajásban is.

A történet szerint emberrablók vezetnek csukjával a fejünkön, de dulakodás zaját hallva sikerül megszöknünk. Természetesen alaposan meg volt adva, hogy mi a biztonságos lőirány.

Tehát a sípre le kellett dobni a csukját, megütni a célt, majd a fegyvert elővenni, megtölteni, az első célt meglőni (előre nem tudta senki, hogy ez egy kombinált cél lesz, vagyis csak a bal felső sarok támadható, és hogy mozogni fog), majd utána fedezékhasználattal a többit.

Egy és egy jónak induló, de végül nagyon elronttot végrehajtás.

4.
Az utolsó pályán tokban lévő üres fegyverrel kellett beszaladni a 2. sárga keretbe, ahol meg lehetett tölteni a fegyvert, és lekűzdeni a 8 fém és 3 papír célt (és megkímélni a piros no-shootot). Futás után lihegve nem volt könnyű lekűzdeni a célokat, egy részük a SAS versenyen tipikusnál messzebb és kisebb volt (kb 25 méter és 20 cm), de a legnehezebb cél kicsit közelebb volt, és a szélét takarta a noshoot.

A folytatás sokaknak még nehezebb volt, mert még jobban kihajolva a fedezék mögül el kellett találni egy csendben megbújó célt. A következő mindenkinek könnyű volt: a jól látható barikád mögött jól lőhető cél volt az utolsó előtti cél. Sokan itt befejezték volna, de aki nagyon szemfüles volt, az már a legelső futás közben alaposan szétnézhetett, és megláthatta az utolsó célt, ami a lőlap mögött lapított. Egy kiváló és egy kevésbé jó végrehajtás.

Összefoglalás
Szerintem egy nagyon jól sikerült verseny volt, és szerencsére a versenyzők is érezték, hogy nem baj, ha valaki hibázik, hiszen abból is tanul, és ezek a versenyek fő célja, hogy fejlődjenek a résztvevők.

Bel
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára bel 2023.05.05. 18:34-kor.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.05. 18:27 Tiszteletteljes kérdés: Imi bácsiként kire emlékezünk? Bodai Imire a gyáli lőtérről?
Szia,

Igen.

Bel
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

HCZoli írta: 2023.05.05. 11:39 Bul ms2 a red dot de meg csak december eleje óta használom, kevés meg a véleményéhez. Eddig teszi a dolgát.
Köszi! Ezt a márkát nem is ismertem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Blekk Rájgó írta: 2023.05.05. 19:16 Köszi! Ezt a márkát nem is ismertem.
Van egy vector Optics red dotom is, kb ugyanaz.
Tippem szerint rendelésre bármilyen nevet ra írnak :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.05.05. 18:30 Ismeretlen SAS verseny
Esztergomi Spartacus 2023.04.29.


Ez a verseny a szokásosnál jóval nehezebb lett, nagyon kevesen tudták hibátlanul teljesíteni.

Bel
Nagyon jó volt az ismeretlenes jelleg - ez önmagában reálisan kb duplázza a végrehajtási időt, és négyszerezi (van ilyen szó?) a hibázási lehetőségeket. Alázatot ad a bejárható pályákon megszokott sportos-akrobatikus végrehajtásokhoz képest. Gondolkodni kell, benézni minden sarok mögé, és óvatosabban haladni. A csuklyás pálya egyenesen zseniális volt. Azt a zavarodottságot hogy most akkor WTF van igen életszerűnek éreztem. A bírókat nem irigyeltem mert eredendően veszélyesebbek ezek a pályák, de az átgondolt pálya tervezéssel (pl lövő és bíró stratégiai pozicionálása, 2-és vagy 3-as kondiból indulás, stb) a kockázatok elfogadható szintre csökkenthetőek. Qrva jól kitaláltátok, látszik, hogy mennyi munka ment bele.

Hasonlóan jót talán csak a Napkori pisztolyos gyorskombinált pályákon tapasztaltam. Ott sem sajnálták az időt, fáradságot, hogy több ismeretlenes pályát építsenek. Hálátlan dolog - munka több van vele, találatragasztás lassabb (nem tud mindenki ragasztani), a bíróra nagyobb terheket ró, az áteresztőképessége pedig kb a bejárható pályák fele. Viszont cserébe ÁLLATI NAGY ÉLMÉNY ilyen nehezített pályákat lőni. :mrgreen:

A másik dolog, ami tetszett, azok a 180 fokot meghaladó, vagy legalábbis szokatlanul aszimmetrikus megengedett lő szögek. Ezt a két külső zárt, földdel határolt lőszektor, és a kreatív pálya tervezés (na, hátrafelé lőni -45 fokos szögben, bárki?) tették lehetővé. Ilyet eddig csak a Szombathelyi Undergroundban láttam.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.05.05. 22:49 Nagyon jó volt az ismeretlenes jelleg - ez önmagában reálisan kb duplázza a végrehajtási időt, és négyszerezi (van ilyen szó?) a hibázási lehetőségeket. Alázatot ad a bejárható pályákon megszokott sportos-akrobatikus végrehajtásokhoz képest. Gondolkodni kell, benézni minden sarok mögé, és óvatosabban haladni. A csuklyás pálya egyenesen zseniális volt. Azt a zavarodottságot hogy most akkor WTF van igen életszerűnek éreztem. A bírókat nem irigyeltem mert eredendően veszélyesebbek ezek a pályák, de az átgondolt pálya tervezéssel (pl lövő és bíró stratégiai pozicionálása, 2-és vagy 3-as kondiból indulás, stb) a kockázatok elfogadható szintre csökkenthetőek. Qrva jól kitaláltátok, látszik, hogy mennyi munka ment bele.
Pontosan.

Ami még életszerű lenne, egy "sportlövész" pálya. :)
Üres.fegyver, üres tár.

"Sportlövész vagy. Békésen alszol a fárasztó nap után, amikor meghallod a kutyádat ugatni, majd fájdalmasan felvonyítani. Kipattansz az ágyból, és betöltöd az üres tárba az elővett dobozból szétguruló lőszereket...."

Stresszhelyzezben jó feladat a tárazás. ;)

Lehetne azt is, hogy a bíró táraz be neked, és véletlenszerűen egy puffer patront is beletesz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

:P
WildBear23 írta: 2023.05.06. 07:31 Pontosan.

Ami még életszerű lenne, egy "sportlövész" pálya. :)
Üres.fegyver, üres tár.

"Sportlövész vagy. Békésen alszol a fárasztó nap után, amikor meghallod a kutyádat ugatni, majd fájdalmasan felvonyítani. Kipattansz az ágyból, és betöltöd az üres tárba az elővett dobozból szétguruló lőszereket...."

Stresszhelyzezben jó feladat a tárazás. ;)
Ha hiszed, ha nem - Bel EZT is megcsinálta ;). Szuper szenior kupa, “Kavinton” pálya :lol:
Egy Kavintonos dobozból kiszórt lőszert kellett tárazni . További csavar volt, hogy te döbtőd el, mennyit. Ha bízol a lőkészségedben (Texas csillag alsó 3 féme volt talán a cél?) akkor keveset, ha nem akkor tele tár. Zseniális feladat, az optimális végrehajtás hibátlan őnismeretét ígényel.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2023.05.05. 22:49 Nagyon jó volt az ismeretlenes jelleg - ez önmagában reálisan kb duplázza a végrehajtási időt, és négyszerezi (van ilyen szó?) a hibázási lehetőségeket. Alázatot ad a bejárható pályákon megszokott sportos-akrobatikus végrehajtásokhoz képest.
Hát igen, bár mindig bámulattal nézem HCZoli vagy Bárkányi Laci sallangmentes, végletekig csiszolt mozgáskultúráját, de az egy más liga. A "beszartam" stílusban végigóvatoskodott ismeretlen SAS pályát sokkal emberközelibbnek látom.

Bel: ezer köszönet mindenki nevében, hogy megírtad a verseny összefoglalóját, magyarázattal, videókkal. Egy ilyen versenyen jellegéből adódóan nincs lehetőség nézőként jelen lenni, így pl. én szinte kizárólag ezen keresztül tudom megismerni a dinamikus lövészet hétköznapibb ágazatát. (Bár egyelőre ezt is csak irigykedve nézem....)

WildBear23: fején találtad a szöget :) Kíváncsi lennék, hogy egy tősgyökeres pontlövő, mint pl. én, mennyit bénázna ilyen helyzetben. Majd egyszer kipróbálom (legfeljebb az első pályán DQ-val hazaküldenek...).
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.06. 10:00 Egy ilyen versenyen jellegéből adódóan nincs lehetőség nézőként jelen lenni, így pl. én szinte kizárólag ezen keresztül tudom megismerni a dinamikus lövészet hétköznapibb ágazatát. (Bár egyelőre ezt is csak irigykedve nézem....)
Ne nézd irígykedve, hanem gyere el a következő versenyre!
Fegyvered van, fegyverkezelési jártasságod van.
A bírók segítőkészek, szép nyugisan a saját tempódban végiglövöd a pályákat.

Nem HCZoli az ellenfél (akinek én is hatalmas respekttel nézem végig a profi feladatmegoldását), hanem saját magad.
Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.06. 10:00 WildBear23: fején találtad a szöget :) Kíváncsi lennék, hogy egy tősgyökeres pontlövő, mint pl. én, mennyit bénázna ilyen helyzetben. Majd egyszer kipróbálom (legfeljebb az első pályán DQ-val hazaküldenek...).
Én is pontlövőként kezdtem, nekem az üres fegyver elcsettentését volt nehéz megszokni.

A DQ meg olyan, mint a BKV ellenőr, előbb-utóbb mindenki belefut egyszer. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.06. 10:00 Hát igen, bár mindig bámulattal nézem HCZoli vagy Bárkányi Laci sallangmentes, végletekig csiszolt mozgáskultúráját, de az egy más liga. A "beszartam" stílusban végigóvatoskodott ismeretlen SAS pályát sokkal emberközelibbnek látom.
Erről többször cseréltünk már eszmét.

Minél életszerűbb, “kiképzés-jellegűbb”a szakág, annál kevésbé alkalmas valódi sportolásra, egységes bírói fellépésre (hibavonalak nélkül fedezékhasználat megítélése, életszerűtlen végrehajtás büntetése) , nehéz skálázni, külföldi partnereket bevonni, szb. Ha nagy a tét akkor pedig igen könnyű visszaélni (ismeretlen pályán SMS-t küldesz a csapattársnak hogy “nézz be az olajos hordó mögé”), A biztonság és életszerűség szöges ellentétben van egymással (előre tartott fegyverre hátra futni, bárki? Ezt pl csak a fegyveres testületek merik elengedni).

Szóval megvan mindennek az előnye hártránya. Egy SAS verseny inkább egy verseny jellegű baráti dzsembori, ahol
jól érezzük magunkat, és ha valami szabály nem tiszta akkor Bel megmondja hogy legyen :) - a szabákykönyv talán 3-4 oldal? egy IPSC verseny, vagy a modern IDPA pedig sokkal inkább egy igaz, profi sport ahol azért nem tilos jól érezni magadat ;)

Nem jobb, vagy rosszabb, hanem tök más. Baj csak akkor van, ha az elvárások nincsenek összhangban azzal, amit a lövő elvár. Na, az életszerűségre való törekvés tipikusan egy ilyen dolog - ezt vagy el kell engedni, vagy kompromisszumokat kötni más téren.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

WildBear23 írta: 2023.05.06. 10:53 Ne nézd irígykedve, hanem gyere el a következő versenyre!
Ha az így menne... Jelenleg csak a taktikai újratöltést gyakorlom.

Petya357: világos, mindenben egyetértünk, nincs bajom ezekkel. Csak azt akartam kihozni belőle, hogy személy szerint hozzám közelebb áll a SAS szellemisége, az IPSC-t (mint bármelyik versenysportot vagy a Forma 1-et) meghagyom a hozzáértőknek.
Csatolmányok
IMG_20230430_011346.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.06. 11:29 Ha az így menne... Jelenleg csak a taktikai újratöltést gyakorlom.
De hát valóban így megy..🤷‍♂️

Simán mentem úgy versenyre, hogy az adott fegyverrel még egyet sem lőttem előtte (gumis, éles).

Taktikai tárcserét meg csak szárazgyakorláskor csináltam.
(Versenyen nem szabad eldobni lőszert tartalmazó tárat.)

Aranyos a kisbaba!🤗
Látod, megy az éjszakai lövészet is.😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Én most csak Marcit töltöm újra, háromóránként. A szezon vége fele talán már hagy minket egy kicsit élni, akkor tiszteletemet teszem valamelyik versenyen.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.06. 11:29 Ha az így menne... Jelenleg csak a taktikai újratöltést gyakorlom.

Petya357: világos, mindenben egyetértünk, nincs bajom ezekkel. Csak azt akartam kihozni belőle, hogy személy szerint hozzám közelebb áll a SAS szellemisége, az IPSC-t (mint bármelyik versenysportot vagy a Forma 1-et) meghagyom a hozzáértőknek.

Grat a trónörököshöz! :)

Ha tetszik a “komnandózás” akkor két sportágot feltétlenül ajánlók: SAS, és Gyorskombinált. Az előbbi toleránsabb, lazább és “civilebb”, az utóbbi kicsit keményebb, bonyolultabb és “katonaibb”. Imádom mindkettőt.

Pontlövő múlt - messze nem akkora előny, mint ahogyan az az emberek elképzelik, de előny. 20 év koca szintű pontlövészet után kezdtem el kicsit komolyabban foglalkozni vele, és dinamikusat is lőni - általában ez még mindig csak kb az erős középmezőnybe futja . A pont jellegű szakágak (gyorspont, sziluett stb) még mindig sokkal jobban mennek mint a dinamikusok (Steel Challenge, Rapid shooting, SAS, IDPA, IPSC, Gyorskombinált, ilyesmik). Viszont az utóbbiakat jobban élvezem :mrgreen:

Úgyhogy érmet farmolni gyorsponton, szórakozni SASon lehet a legjobban :lol
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya, WildBear23: átmegyek az Off-ba továbbfűzni a SAS témát, de az már kicsit személyre szabottabb lesz, nem terhelném vele ezt a topicot.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Swiss International Idpa verseny overall 2. Hely.
Carry optik 2. Hely.
Egy walther gyári lövőnek ment jobban, szóval kimaxoltam amit lehetett.
Sok magyar érem lett, ha összeszedtük majd bemásolom.
IMG_4332.jpeg
IMG_4332.jpeg (179.38 KiB) Megtekintve 14450 alkalommal
IMG_4330.jpeg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HCZoli írta: 2023.05.07. 20:13 Swiss International Idpa verseny overall 2. Hely.
Carry optik 2. Hely.
Egy walther gyári lövőnek ment jobban, szóval kimaxoltam amit lehetett.
Sok magyar érem lett, ha összeszedtük majd bemásolom.IMG_4332.jpeg
IMG_4330.jpeg
Gratulálunk!!👍👍👍🙂
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

WildBear23 írta: 2023.05.07. 20:15 Gratulálunk!!👍👍👍🙂
Köszönöm. :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2023.05.07. 20:13 Swiss International Idpa verseny overall 2. Hely.
Carry optik 2. Hely.
Egy walther gyári lövőnek ment jobban, szóval kimaxoltam amit lehetett.
Sok magyar érem lett, ha összeszedtük majd bemásolom.IMG_4332.jpeg
IMG_4330.jpeg
Nagyon jól tolod, grat! :)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2023.05.07. 20:49 Nagyon jól tolod, grat! :)
Köszi!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.05.07. 20:13 Swiss International Idpa verseny overall 2. Hely.
Carry optik 2. Hely.
Egy walther gyári lövőnek ment jobban, szóval kimaxoltam amit lehetett.
Sok magyar érem lett, ha összeszedtük majd bemásolom.IMG_4332.jpeg
IMG_4330.jpeg
Szívből gratulálok - büszkék vagyunk rád!

Látom Florin sem hozott szégyent a régióra.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.05.07. 21:07 Szívből gratulálok - büszkék vagyunk rád!

Látom Florin sem hozott szégyent a régióra.
Koszi!

Igen, sok szép eredmény lett a baráti körben.
Ha meg lesz pontosan majd bemásolom.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

HCZoli írta: 2023.05.07. 21:11 Koszi!

Igen, sok szép eredmény lett a baráti körben.
Ha meg lesz pontosan majd bemásolom.
Tegnap véget ért az Swiss International Championship - IDPA Ultra Match az Olaszországi Arcisate-ben a Defense360 lőtéren. Magyarországot 21 sportlövő képviselte a versenyen, akik közül sokan szép eredményeket értek el.

Molnár Kristóf ESP divízió bajnok, ESP/MA 1. hely
Sohajda Zoltán CO/MA 2. hely (összetettben 2. legjobb idő)
Pap József ESP/EX 2. hely
Varju János CDP/MA 1. hely
Boros Tamás CDP/NV 1. hely
Palotás Gergely CCP/MM 2. hely
Zerkovitz Miklós ESP/MM 2. hely
Varga Róbert CO/MM 1. hely
Fenyves László CO/MM 3. hely
Taman Bence REV/NV 1. hely

Gratulálunk a sikerekhez!
IMG_4344.jpeg
IMG_4345.jpeg
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2023.05.08. 12:07 Molnár Kristóf ESP divízió bajnok, ESP/MA 1. hely
Sohajda Zoltán CO/MA 2. hely (összetettben 2. legjobb idő)
Pap József ESP/EX 2. hely
Varju János CDP/MA 1. hely
Boros Tamás CDP/NV 1. hely
Palotás Gergely CCP/MM 2. hely
Zerkovitz Miklós ESP/MM 2. hely
Varga Róbert CO/MM 1. hely
Fenyves László CO/MM 3. hely
Taman Bence REV/NV 1. hely
Szia,

Gratulalok!

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.05.06. 10:00 Egy ilyen versenyen jellegéből adódóan nincs lehetőség nézőként jelen lenni, így pl. én szinte kizárólag ezen keresztül tudom megismerni a dinamikus lövészet hétköznapibb ágazatát. (Bár egyelőre ezt is csak irigykedve nézem....)
Szia,

A nem ismeretlenes palyakra (zomeben ilyenek szoktak lenni a versenyen), nyugodtan lehet jonni nezonek, csak a loteri minimumnak kell megfelelni (hallasvedo, szemvedo), de a legtobb loteren meg ebben is segitenek.

Szoval nezokent is gyere nyugodtan, ha Marci elenged. :-)

Sokak velemenyevel ellentetben szerintem nem kell extra magas elvarasoknak megfelelni kezdokent egy versenyen: a biztonsagos fegyverkezeles elvaras, de ennel tobb nem az elso 1-2 versenyen. Ugy a 3-tol kezdve probald meg a lolapokat is eltalalni a biztonsagos fegyverkezeles mellett. A gyorsasaggal meg az elso tucat versenyen nem kell foglalkozni.

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

bel írta: 2023.05.08. 15:00 Szia,

A nem ismeretlenes palyakra (zomeben ilyenek szoktak lenni a versenyen), nyugodtan lehet jonni nezonek, csak a loteri minimumnak kell megfelelni (hallasvedo, szemvedo), de a legtobb loteren meg ebben is segitenek.

Szoval nezokent is gyere nyugodtan, ha Marci elenged. :-)

Sokak velemenyevel ellentetben szerintem nem kell extra magas elvarasoknak megfelelni kezdokent egy versenyen: a biztonsagos fegyverkezeles elvaras, de ennel tobb nem az elso 1-2 versenyen. Ugy a 3-tol kezdve probald meg a lolapokat is eltalalni a biztonsagos fegyverkezeles mellett. A gyorsasaggal meg az elso tucat versenyen nem kell foglalkozni.

Bel
khmmm azér ezzel vitatkoznék ! a minimum a biztonsagos fegyverkezeles elvaras, és hogy eltalálod a lőlapot ! mer a lőteres haja az égnek áll amikor olyan helyre csapodik a lövedék amire álmában nem számított.... a többi viszont stimmel... élvezni kell a lövészetet aztán majd eldöntöd akarol e első lenni vagy nem :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

brh562 írta: 2023.05.08. 16:43 khmmm azér ezzel vitatkoznék ! a minimum a biztonsagos fegyverkezeles elvaras, és hogy eltalálod a lőlapot !
Szia,

Vensegedre micsoda rigojaid jottek elo, :-) szerintem eleg, ha a golyofogot eltalalja, az viszont resze a biztonsagos fegyverkezelesnek.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.05.08. 18:38 Szia,

Vensegedre micsoda rigojaid jottek elo, :-) szerintem eleg, ha a golyofogot eltalalja, az viszont resze a biztonsagos fegyverkezelesnek.

Bel
Szerintem is a biztonságos fegyverkezelés az alap (és abból nem szabad engedni).
A golyófogót kell ennek keretében eltalálni, a lőlapokat meg lehet kímélni. ;)

Az hogy a lőteresnek milye, hogy, hová áll (vagy nem áll), elsősorban urológiai és andrológiai probléma. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.05.08. 18:55

Az hogy a lőteresnek milye, hogy, hová áll (vagy nem áll), elsősorban urológiai és andrológiai probléma. ;)
Valóban, mert egyszercsak eljön az idő, amikor a balfaszt picsán rúgja, hogy a golyói helyet cserélnek a manduláival. Ne írjál mát ilyet, a lőtéren a lövészetvezető szava dönt, kurvára oda kell figyelni arra, hogy mi tetszik neki, mi nem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2023.05.08. 19:27 Valóban, mert egyszercsak eljön az idő, amikor a balfaszt picsán rúgja, hogy a golyói helyet cserélnek a manduláival. Ne írjál mát ilyet, a lőtéren a lövészetvezető szava dönt, kurvára oda kell figyelni arra, hogy mi tetszik neki, mi nem.
Smiley [fn] ejtsd: szmájli, magyarul: "hangulatjel".

Amúgy nem volt szó semmilyen balf@szról, arról volt szó, hogy biztonságos fegyverkezelés + a golyófogóba kell hogy menjen a lövés.
Nem ez a kettő ami alapvetően szükséges?

Lövészetvezetőről sem volt szó!
("Lőteres")
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2023.05.08. 20:34-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.05.08. 20:09 Smiley [fn] ejtsd: szmájli, magyarul: "hangulatjel".

Amúgy nem volt szó semmilyen balf@szról, arról volt szó, hogy biztonságos fegyverkezelés + a golyófogóba kell hogy menjen a lövés.
Nem ez a kettő ami alapvetően szükséges?

Lövészetvezetőről sem volt szó!
("Lőteres")

Imádom, amikor leírok egy dolgot, és valaki teljesen mást lát bele.
Akkor nem vagyok képben a lőteres fogalmával. Mi az? Ki az? Miért nem számít mije hogy áll?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2023.05.08. 20:22 Akkor nem vagyok képben a lőteres fogalmával. Mi az? Ki az? Miért nem számít mije hogy áll?
Megírtam privátban. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.05.08. 20:34 Megírtam privátban. ;)
Ok.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2023.05.08. 21:34Ok.
Na majd egy sör mellett folytatjuk!🍻😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.05.08. 12:07 Tegnap véget ért az Swiss International Championship - IDPA Ultra Match az Olaszországi Arcisate-ben a Defense360 lőtéren. Magyarországot 21 sportlövő képviselte a versenyen, akik közül sokan szép eredményeket értek el.

Molnár Kristóf ESP divízió bajnok, ESP/MA 1. hely
Sohajda Zoltán CO/MA 2. hely (összetettben 2. legjobb idő)
Pap József ESP/EX 2. hely
Varju János CDP/MA 1. hely
Boros Tamás CDP/NV 1. hely
Palotás Gergely CCP/MM 2. hely
Zerkovitz Miklós ESP/MM 2. hely
Varga Róbert CO/MM 1. hely
Fenyves László CO/MM 3. hely
Taman Bence REV/NV 1. hely

Gratulálunk a sikerekhez!
IMG_4344.jpeg
IMG_4345.jpeg

Nagyon menő! Az eredményben semmi meglepő - hiszen jól megérdemelt. De azt nem gondoltam volna, hogy ennyire sokan ki tudtok utazni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.05.08. 15:00 Sokak velemenyevel ellentetben szerintem nem kell extra magas elvarasoknak megfelelni kezdokent egy versenyen: a biztonsagos fegyverkezeles elvaras, de ennel tobb nem az elso 1-2 versenyen.
Az állítással egyetértek, más nem nagyon kell. De azzal nem értek egyet, hogy ez nem magas elvárás.

Egy feladat nehézségi fokát remekül le lehet mérni abban, hogy 10-ből, vagy 100-ból hány embernek megy elsőre. Messze nem mindenkinek. A szabályok egyszerűek - a hiánytalan betartásuk NEM az. :roll: pontlövészként át kell állni fejben, az átállás nem automatikus.

Az IPSC ben van Licenc vizsga - szerintem annak a gyakorlati része egy egészen jól sikerült kezdeményezés. Aki azt meg tudja csinálni (teljesen alap átmozgások, nincs szintidő) azt bizonyítottan tudja biztonságosan kezelni a fegyvert. Ez a legjobb megoldás IMHO - de időigényes.

Gyorskombiban szokott lenni beugró rutin pálya - az első bálosoknak ezzel kell kezdeni. Ugyanazt a célt szolgálja mint a Licenc vizsga - és sokkal könnyebben kivitelezhető.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Hat ize, errol is van egy velemenyem de inkabb megtartom mert mar igy is elegge utalnak :roll:
Viszont ha valaki elmegy egy ugrabugralos versenyre sajat fegyverrel annak mar kell lennie egy alap fegyverkezelesi kepessegenek, ha nincs akkor ki kell vagni es kesz.
Valamint kell lennie egy alap lotudasnak mert valahogy megszerezte a minositest, szoval ne azt varjuk mar el hogy a golyofogot talalja el :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
Válasz küldése