Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Pitbull és Duplabull IWB GF (Gun&Flower)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kojak írta: 2023.03.24. 11:42 Ha valaki rendel ilyet, akkor szívesen betársulnék.
Melyik lehet a Makarov/PPK/RG88 méret?🤔
Egy olyat én is újítanék. Jobbosat.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Hasonló tártartóra nincs valakinek beszerzési forrása?
Glock táras verzió, és M-lock lenne az ideális, sajnos gugli nem a barátom..
Csatolmányok
images.jpeg
images.jpeg (3.83 KiB) Megtekintve 18566 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Ha vmótvá bocsi.
Szeretem az ilyen - Hogyan készültes- videókat, most ez a Kydex Holstert dobta föl a youtube...
https://www.youtube.com/watch?v=sr0uvV3_6Gc
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok . Mivel érdemes barnítani hidegen ? Tartósság az előbbrevaló , nem a szépség .
moti
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2020.03.18. 18:43

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: moti »

AndyA írta: 2023.03.22. 14:30 Csináltattam egy maróssal egy csősúlyt magamnak. Hogyan tudnám ezt házilag olyanra befeketíteni, mint a fegyver? Elvileg lehet kapni ilyesmire való "bluing solution" oldatokat. Mennyire működnek ezek, ill. melyik az, amit valaki már próbált, és biztosan jól működik?

THX!
Körömlakk! Minden színben, matt-tól fényesig fillérekért!
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: Szuverén Máltai Lovagrend
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

moti írta: 2023.04.07. 09:45 Körömlakk! Minden színben, matt-tól fényesig fillérekért!
Nem tudom én írhatok-e ilyet, de OVBMG :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Trailm írta: 2023.04.02. 13:13 Sziasztok . Mivel érdemes barnítani hidegen ? Tartósság az előbbrevaló , nem a szépség .
Első kérdés: MIT? Acélt, spiátert, alut?

A második: miért hidegen?
Amit lehet melegbarnítani (szénacél), azt melegbarnítani érdemes.

Hidegbarnításra lehet kapni kész hidegbarnító pácot.
Elő kell maratni (aktiválni) a felületet, majd bemártani (bekenni) a hidegbarnítóba. Ebből némi rezet tartalmazó szelén réteg válik ki galavanitikusan az acél felületére. Ezt kell öblítés és szárítás után átkenni olajjal. Éleken könnyen kopik, és sokáig jellegzetes szaga van.

Ami még viszonylag tartós, az a "beégetős" festék, ami hőre polimerizálódik.
Alaposan zsírtalanított, száraz felületre kell egyenletes, vékony rétegben felvinni, majd az adott hőmérsékleten adott ideig hőntartani.
A "rásütés" előtt a réteg elég sérülékeny!!
Vastagabb réteget ad, mint a hideg/meleg barnítás.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gaijin
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:32
Tartózkodási hely: nand
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gaijin »

e'hun-e: https://www.ipscstore.com/en/recover-ta ... olor-black
mod: bocs, most látom, hogy M-LOK rögzítést szeretnél
RatRace írta: 2023.03.26. 11:49 Hasonló tártartóra nincs valakinek beszerzési forrása?
Glock táras verzió, és M-lock lenne az ideális, sajnos gugli nem a barátom..
gaijin (gaidzsin) - JKL
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

fogllakozik valaki puskatus atalakitassal/keszitessel?
egy ilyent kellene kicsit slankitani mert brutal nehez :/
Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ TERMÉK az Önvédelmi Boltokban (Asiaban, Sugárban MÁR elérhető): Falco PREMIUM Nylon külső fegyvertokok!
*** 14.900- Ft ***


Formatartó, prémium minőségű vastag nylon tokok, bennük műanyag
csatornával az irányzékoknak (sight channel), illetve a visszahelyezéshez a tok nyitva
marad, nem kell két kéz a fegyverek elrakásához.

Az alábbi méretekben elérhető:
- Beretta M92F és más nagyméretű pisztolyok
- Glock 19 és más laposabb kompakt pisztolyok
- Beretta PX4 és más vastagabb kompakt öntöltők
- SW 2,5" K-frame és más közepes tokméretű 6-lövetű revolverek (pl. Alfa)

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

falco premium 4-fele.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok!

Egy ajánlással, és egy kérdéssel fordulnék a nagyérdeműhöz.

Ajánló: a világ leghosszabb zoknija - a Decathlonban megvásárolható, ú.n. Shorgun Sock - egy rugalmas huzat amit rá lehet húzni egy puskára, és kettő is szállítható kacmentesen, egy merev tokban . Párezer forint, ajánlom!
F5C9B416-B80C-43B8-B842-F933E5F97388.jpeg

Kérdés: hol lehet - vélhetően könnyebb - polimeragyazást, vagy skeketon laminákt fa agyazást kapni Cz-455 kis puskához? A probléma: jelenlegi formában 120 grammal nehezebb a fegyver, mint amit a nenzetközi “könnyű puska” jategória megenged fémsziluett lövésztre. Idehaza, háziversenyen kb kutyát sem érdekel, de rangos versenyen - pl a közelgő EB , OB stb - lehet mérlegelés. És egyébként is, nem szeretem a sunnyogást.

A csőtorkolat felőli menetvédő gyűrű 25 gramm - pipa ;) hasonló súly lehet a két lencsevédő alu fedő. A “más távcső” mint megokdás szinte adja magát, de nem szeretném lecserélni, mert nagyon jó Hawke 5-25, nem is volt olcsó, másra is használom. Sterelék? abból nem jön össze 80-100 gramm. Igazából a tusáért, agyazásért sosem rajongtam - szívesen lecserélném egy másikra, kevésbé vadásziasch-rá. Az utolsó szalmaszál pedig vágni az előagy elejéből, és szépen lepácolni-lakkozni - itt úgysem fogom, és a fegyver egyensúlya sem romlik - a nehéz cső miatt úgyis kicsit orrnehéz. Emiatt a tusát sem fúrnám, faragnám.

Most ilyen ni, varmint csöves - emiatt szerintem jobb, de sajnos nehezebb a kelleténél:
E4BB1241-9407-47D1-9B69-EB7C592C1F8D.jpeg
Köszönöm a konkrét tippeket, különösen az az alternatív agyazás beszerzési forrásoknak örülnék! Puskát más, alternatív tusával lállttam, de külön nem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha talalsz valakit aki szepen kikonnyiti az agyazast akkor szolj legyszi, az enyem optika nelkul 5.2kg :(

Petya357 írta: 2023.04.16. 13:44 A csőtorkolat felőli menetvédő gyűrű 25 gramm - pipa ;) hasonló súly lehet a két lencsevédő alu fedő. A “más távcső” mint megokdás szinte adja magát, de nem szeretném lecserélni, mert nagyon jó Hawke 5-25, nem is volt olcsó, másra is használom. Sterelék? abból nem jön össze 80-100 gramm. Igazából a tusáért, agyazásért sosem rajongtam - szívesen lecserélném egy másikra, kevésbé vadásziasch-rá. Az utolsó szalmaszál pedig vágni az előagy elejéből, és szépen lepácolni-lakkozni - itt úgysem fogom, és a fegyver egyensúlya sem romlik - a nehéz cső miatt úgyis kicsit orrnehéz. Emiatt a tusát sem fúrnám, faragnám.

Most ilyen ni, varmint csöves - emiatt szerintem jobb, de sajnos nehezebb a kelleténél:

E4BB1241-9407-47D1-9B69-EB7C592C1F8D.jpeg

Köszönöm a konkrét tippeket, különösen az az alternatív agyazás beszerzési forrásoknak örülnék! Puskát más, alternatív tusával lállttam, de külön nem.
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.04.16. 13:44 Sziasztok!

Egy ajánlással, és egy kérdéssel fordulnék a nagyérdeműhöz.

Ajánló: a világ leghosszabb zoknija - a Decathlonban megvásárolható, ú.n. Shorgun Sock - egy rugalmas huzat amit rá lehet húzni egy puskára, és kettő is szállítható kacmentesen, egy merev tokban . Párezer forint, ajánlom!

F5C9B416-B80C-43B8-B842-F933E5F97388.jpeg


Kérdés: hol lehet - vélhetően könnyebb - polimeragyazást, vagy skeketon laminákt fa agyazást kapni Cz-455 kis puskához? A probléma: jelenlegi formában 120 grammal nehezebb a fegyver, mint amit a nenzetközi “könnyű puska” jategória megenged fémsziluett lövésztre. Idehaza, háziversenyen kb kutyát sem érdekel, de rangos versenyen - pl a közelgő EB , OB stb - lehet mérlegelés. És egyébként is, nem szeretem a sunnyogást.

A csőtorkolat felőli menetvédő gyűrű 25 gramm - pipa ;) hasonló súly lehet a két lencsevédő alu fedő. A “más távcső” mint megokdás szinte adja magát, de nem szeretném lecserélni, mert nagyon jó Hawke 5-25, nem is volt olcsó, másra is használom. Sterelék? abból nem jön össze 80-100 gramm. Igazából a tusáért, agyazásért sosem rajongtam - szívesen lecserélném egy másikra, kevésbé vadásziasch-rá. Az utolsó szalmaszál pedig vágni az előagy elejéből, és szépen lepácolni-lakkozni - itt úgysem fogom, és a fegyver egyensúlya sem romlik - a nehéz cső miatt úgyis kicsit orrnehéz. Emiatt a tusát sem fúrnám, faragnám.

Most ilyen ni, varmint csöves - emiatt szerintem jobb, de sajnos nehezebb a kelleténél:

E4BB1241-9407-47D1-9B69-EB7C592C1F8D.jpeg

Köszönöm a konkrét tippeket, különösen az az alternatív agyazás beszerzési forrásoknak örülnék! Puskát más, alternatív tusával lállttam, de külön nem.
Az előagy rövidítése esetleg befolyásolhatja a cső lengését. Mondom: esetleg. Viszont, ha a cső végéből flexszel levágsz 5-6 cm-t, az orvosolja az orrnehézséget, meg a súly többletet is!😉 :mrgreen:
Ha az előagy aljából, vagy az oldalaiból kimarsz 25-30 mm szélesen, meg 25 cm hosszan egy-egy csíkot, "szkeletonizálod" az nem segít? Utána figyelj rá, hogy esetleg kicsit tekeredhet! Ahol emiatt esetleg eléri a csövet (egy önvédelmi A4 papírlap nem húzható át könnyedén a vas meg a fa között), ott ki kell igazítani.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Arh »

Petya357 írta: 2023.04.16. 13:44 Sziasztok!

Egy ajánlással, és egy kérdéssel fordulnék a nagyérdeműhöz.

Ajánló: a világ leghosszabb zoknija - a Decathlonban megvásárolható, ú.n. Shorgun Sock - egy rugalmas huzat amit rá lehet húzni egy puskára, és kettő is szállítható kacmentesen, egy merev tokban . Párezer forint, ajánlom!

F5C9B416-B80C-43B8-B842-F933E5F97388.jpeg


Kérdés: hol lehet - vélhetően könnyebb - polimeragyazást, vagy skeketon laminákt fa agyazást kapni Cz-455 kis puskához? A probléma: jelenlegi formában 120 grammal nehezebb a fegyver, mint amit a nenzetközi “könnyű puska” jategória megenged fémsziluett lövésztre. Idehaza, háziversenyen kb kutyát sem érdekel, de rangos versenyen - pl a közelgő EB , OB stb - lehet mérlegelés. És egyébként is, nem szeretem a sunnyogást.

A csőtorkolat felőli menetvédő gyűrű 25 gramm - pipa ;) hasonló súly lehet a két lencsevédő alu fedő. A “más távcső” mint megokdás szinte adja magát, de nem szeretném lecserélni, mert nagyon jó Hawke 5-25, nem is volt olcsó, másra is használom. Sterelék? abból nem jön össze 80-100 gramm. Igazából a tusáért, agyazásért sosem rajongtam - szívesen lecserélném egy másikra, kevésbé vadásziasch-rá. Az utolsó szalmaszál pedig vágni az előagy elejéből, és szépen lepácolni-lakkozni - itt úgysem fogom, és a fegyver egyensúlya sem romlik - a nehéz cső miatt úgyis kicsit orrnehéz. Emiatt a tusát sem fúrnám, faragnám.

Most ilyen ni, varmint csöves - emiatt szerintem jobb, de sajnos nehezebb a kelleténél:

E4BB1241-9407-47D1-9B69-EB7C592C1F8D.jpeg

Köszönöm a konkrét tippeket, különösen az az alternatív agyazás beszerzési forrásoknak örülnék! Puskát más, alternatív tusával lállttam, de külön nem.
Van egy fegyvermester aki tudtommal foglalkozik pisztolymarkolatok (és talán puskatus) készítésével. Ha érdekel, privátban tudok részleteket mondani.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.04.16. 19:37 Az előagy rövidítése esetleg befolyásolhatja a cső lengését. Mondom: esetleg. Viszont, ha a cső végéből flexszel levágsz 5-6 cm-t, az orvosolja az orrnehézséget, meg a súly többletet is!😉 :mrgreen:
Ha az előagy aljából, vagy az oldalaiból kimarsz 25-30 mm szélesen, meg 25 cm hosszan egy-egy csíkot, "szkeletonizálod" az nem segít? Utána figyelj rá, hogy esetleg kicsit tekeredhet! Ahol emiatt esetleg eléri a csövet (egy önvédelmi A4 papírlap nem húzható át könnyedén a vas meg a fa között), ott ki kell igazítani.
Most is szabadon futó a cső, ezért nem lesz gond, ha rövidül az előagy. A vetemedésre vigyázok. Az oldalsó bemarás jó 5 let! Funkcionalitása is van: a legtöbb fegyverfogásnál javítja a fogást

A cső flexelését tisztelettel, de elvetem.
“Köszönjük, Emese” :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Arh írta: 2023.04.16. 20:30 Van egy fegyvermester aki tudtommal foglalkozik pisztolymarkolatok (és talán puskatus) készítésével. Ha érdekel, privátban tudok részleteket mondani.
Szia, elnézést kérek, ha félreérthetően fogalmaztam.
Gyári agyazást keresek, több jobbnál jobb is van, polimer, laminált, thumbhole, skeleton, Tactical, minden - de mindezt csak kész fegyveren láttam, külön nem. Ez lenne az ideális megoldás - HA van, és HA könnyebb a gyári tömörfánál.

A súlycsökkentő faragást egyáltalán nem vetettem el, de azt s.k. tervezem abszolválni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Arh »

Petya357 írta: 2023.04.16. 20:54 Szia, elnézést kérek, ha félreérthetően fogalmaztam.
Gyári agyazást keresek, több jobbnál jobb is van, polimer, laminált, thumbhole, skeleton, Tactical, minden - de mindezt csak kész fegyveren láttam, külön nem. Ez lenne az ideális megoldás - HA van, és HA könnyebb a gyári tömörfánál.

A súlycsökkentő faragást egyáltalán nem vetettem el, de azt s.k. tervezem abszolválni.
Ebben sajnos nem vagyok kompetens. A cz-nek érdemes lehet írni hogy ilyenkor mi a helyzet, hátha tudnak valami okos és gyors megoldást.
A helyzetet mindazonáltal átérzem.
Balint333
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.06.03. 01:23

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Balint333 »

Sziasztok,

van valakinek jó ötlete, javaslata classic Onesta markolatpanelre, a gyárit szeretném lecserélni, valami kisebb, könnyebben átfogható méretűre.

Köszönettel,

Bálint
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Arh írta: 2023.04.16. 21:36 Ebben sajnos nem vagyok kompetens. A cz-nek érdemes lehet írni hogy ilyenkor mi a helyzet, hátha tudnak valami okos és gyors megoldást.
A helyzetet mindazonáltal átérzem.
Köszi, ez lesz! A hazai nagyker pedig asszem a Harmónia. Vagy a gyár, vagy ők csak tudnak mondani okosat.

Egyébként első világbeli probléma. 2 éve még csak remélni sem mertem, hogy ilyen gondjaim lesznek, a sziluettlővészetnek pedig szinte a létezéséről sem tudtam. :roll: Tavaly bepróbálkoztam, és sikerült elcsípnem egy bronzot az OB 50’méteres nagykal pisztolyban, ez hiú ábrándokat ébresztett bennem, hátha más divizióban is menni fog. Most pedig pont Magyarországon lesz az EB, a rendező ország jogán könnyen be lehet kerülni a kvótába, és ahogy a tanult kínai mondja: “sh.t started to get real”… Egy szebb világban nekem is kéne vagy 2 év beletanulni, és felnőni a feladathoz. Fejben, technikában, és felszerelésben is.

Ehelyett 2 hónapunk van. Így a magyar ember mit csinál - improvizál, és rutinosan WD40hez és szigszalaghoz nyúl… :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Arh »

Petya357 írta: 2023.04.16. 22:35 Köszi, ez lesz! A hazai nagyker pedig asszem a Harmónia. Vagy a gyár, vagy ők csak tudnak mondani okosat.

Egyébként első világbeli probléma. 2 éve még csak remélni sem mertem, hogy ilyen gondjaim lesznek, a sziluettlővészetnek pedig szinte a létezéséről sem tudtam. :roll: Tavaly bepróbálkoztam, és sikerült elcsípnem egy bronzot az OB 50’méteres nagykal pisztolyban, ez hiú ábrándokat ébresztett bennem, hátha más divizióban is menni fog. Most pedig pont Magyarországon lesz az EB, a rendező ország jogán könnyen be lehet kerülni a kvótába, és ahogy a tanult kínai mondja: “sh.t started to get real”… Egy szebb világban nekem is kéne vagy 2 év beletanulni, és felnőni a feladathoz. Fejben, technikában, és felszerelésben is.

Ehelyett 2 hónapunk van. Így a magyar ember mit csinál - improvizál, és rutinosan WD40hez és szigszalaghoz nyúl… :lol:
Nem olyan nehéz ez a sziluett, de a mezőny borzasztó erős lesz. Napkoron a légpuskás hazait 38 ponttal nyerték, az én 23-am egy hetedikre volt elég.

A felszerelésed teljesen jó, kapkodni sem kell a tárazható puskával. (Nekem legalábbis a toz8 után a cz nemtudommi olyan volt hogy hirtelen tengernyi idő lett a 2,5 perc, ellenben az FWB601 töltése elvitte az idő javát.)

A szaki amúgy ha úgy van, hívható.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arh 2023.04.16. 22:48-kor.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Balint333 írta: 2023.04.16. 21:48 Sziasztok,

van valakinek jó ötlete, javaslata classic Onesta markolatpanelre, a gyárit szeretném lecserélni, valami kisebb, könnyebben átfogható méretűre.

Köszönettel,

Bálint
Egy barátom ismerősének az ismerőse (nem vicc, tényleg) készítette sok sok éve. Sajnos nem tudom, ki volt,és is úgy kaptam, így ajánlással sem segíthetek, de inspirációnak talán jó lesz:
30D2DDFF-C1E5-471D-92F2-36D4294F4995.jpeg
4981C8D8-6FA1-4386-B919-2703F033648E.jpeg
A csavar ronda, de a markolat nagyon kényelmes. A gyári műanyag az valami okádék: túl nagy, idióta formája van, és ráadásul ronda.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Balint333 írta: 2023.04.16. 21:48 Sziasztok,

van valakinek jó ötlete, javaslata classic Onesta markolatpanelre, a gyárit szeretném lecserélni, valami kisebb, könnyebben átfogható méretűre.

Köszönettel,

Bálint
Onesta 20-M markolat, vagy az annál kicsit hosszabb hasonló formájú famarkolat.Mindkettő kapható a gyártónál.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.04.16. 22:47 Egy barátom ismerősének az ismerőse (nem vicc, tényleg) készítette sok sok éve. Sajnos nem tudom, ki volt,és is úgy kaptam, így ajánlással sem segíthetek, de inspirációnak talán jó lesz:

30D2DDFF-C1E5-471D-92F2-36D4294F4995.jpeg4981C8D8-6FA1-4386-B919-2703F033648E.jpeg

A csavar ronda, de a markolat nagyon kényelmes. A gyári műanyag az valami okádék: túl nagy, idióta formája van, és ráadásul ronda.
3D scannelés és műanyagból nyomtatás? Ez elég egyszerűen és gyorsan menne. Vagy az anyag is mindenképpen fa kellene legyen?

P.s.: Van fapor tartalmú, fa utánzat PLA szál is. :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

qrva draga lenne es a mezei pla torne mint a ropi ekkora meretben.
AndyA írta: 2023.04.17. 09:10 3D scannelés és műanyagból nyomtatás? Ez elég egyszerűen és gyorsan menne. Vagy az anyag is mindenképpen fa kellene legyen?

P.s.: Van fapor tartalmú, fa utánzat PLA szál is. :-)
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.04.17. 09:25 qrva draga lenne es a mezei pla torne mint a ropi ekkora meretben.
Én nyomtatgattam egészen nagyocska dolgokat is PLA-ból. Nem alis kínaiból, hanem Verbatimból, az igaz, de esze ágában sem volt "törni, mint a ropi".

De akkor legyen pl. ASA, és akkor nem fog töredezni neked.

Az ára meg... Hobbi projekt, jáccós dolgokra meg hajlamos az ember többet költeni, mint amennyi a valós értékük. :-)

P.s.: Nyilván nem "hivatalos", ezzel foglalkozó szolgáltatóval csináltatnám, hanem itthon, a saját nyomtatómon. Úgy azért más az ár.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2023.04.17. 09:40-kor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

qqriq írta: 2023.04.17. 09:25 qrva draga lenne es a mezei pla torne mint a ropi ekkora meretben.
Tudok egy-két háztájiba nyomtatott markolatról. Van itt olyan fórumtárs, aki lőni is szokott ilyennel? Csak hogy mennyire strapabíró.

Mondjuk ez a nyomtatási technológiától is erősen függ.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2023.04.17. 09:39 Tudok egy-két háztájiba nyomtatott markolatról. Van itt olyan fórumtárs, aki lőni is szokott ilyennel? Csak hogy mennyire strapabíró.

Mondjuk ez a nyomtatási technológiától is erősen függ.
Én pár éve 22es revkón nyomtatott markolatot használok, teljesen jó.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ok, te nyertel
AndyA írta: 2023.04.17. 09:37 Én nyomtatgattam egészen nagyocska dolgokat is PLA-ból. Nem alis kínaiból, hanem Verbatimból, az igaz, de esze ágában sem volt "törni, mint a ropi".

De akkor legyen pl. ASA, és akkor nem fog töredezni neked.

Az ára meg... Hobbi projekt, jáccós dolgokra meg hajlamos az ember többet költeni, mint amennyi a valós értékük. :-)

P.s.: Nyilván nem "hivatalos", ezzel foglalkozó szolgáltatóval csináltatnám, hanem itthon, a saját nyomtatómon. Úgy azért más az ár.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mas egy markolat es mas egy majd meteres agyazas
Thomaster írta: 2023.04.17. 09:39 Tudok egy-két háztájiba nyomtatott markolatról. Van itt olyan fórumtárs, aki lőni is szokott ilyennel? Csak hogy mennyire strapabíró.

Mondjuk ez a nyomtatási technológiától is erősen függ.
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2023.04.17. 10:43 mas egy markolat es mas egy majd meteres agyazas
Onesta markolatra válaszul írták a 3D nyomtatott markolatot, nem a CZ-re. :)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Kojak írta: 2023.04.17. 11:20 Onesta markolatra válaszul írták a 3D nyomtatott markolatot, nem a CZ-re. :)
Úgy, úgy.

Amúgy meg volt olyan lelkes apuka, aki 3D-ben tankot nyomtatott a gyerekének játszani. Az egy olyan 3 m-es modell volt. :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

csunyan beneztem :shock:
Kojak írta: 2023.04.17. 11:20 Onesta markolatra válaszul írták a 3D nyomtatott markolatot, nem a CZ-re. :)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.04.16. 13:44 Sziasztok!

Kérdés: hol lehet - vélhetően könnyebb - polimeragyazást, vagy skeketon laminákt fa agyazást kapni Cz-455 kis puskához? A probléma: jelenlegi formában 120 grammal nehezebb a fegyver, mint amit a nenzetközi “könnyű puska” jategória megenged fémsziluett lövésztre. Idehaza, háziversenyen kb kutyát sem érdekel, de rangos versenyen - pl a közelgő EB , OB stb - lehet mérlegelés. És egyébként is, nem szeretem a sunnyogást.


Az aktuális utódmodell CZ457-hez való olcsóbb műanyag ágyazást nem lehet esetleg ráreszelni?

https://www.czub.cz/en/firearms-and-pro ... -synthetic

Az cseheknél szinte biztosan elérhető.

(Az MDT gondolom picit húzós lenne:-))

https://www.czub.cz/en/firearms-and-pro ... cz-457-MDT
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

AndyA írta: 2023.04.17. 09:10 3D scannelés és műanyagból nyomtatás? Ez elég egyszerűen és gyorsan menne. Vagy az anyag is mindenképpen fa kellene legyen?

P.s.: Van fapor tartalmú, fa utánzat PLA szál is. :-)
3D szkennelésben tudok segíteni, ha úgy alakulna a dolog.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2023.04.17. 14:34 3D szkennelésben tudok segíteni, ha úgy alakulna a dolog.
Én is, azért vetettem fel a témát. :D
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

AndyA írta: 2023.04.17. 16:55 Én is, azért vetettem fel a témát. :D
Na, csak nem méréstechnikával foglalkozol te is? :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.04.17. 12:05 Az aktuális utódmodell CZ457-hez való olcsóbb műanyag ágyazást nem lehet esetleg ráreszelni?

https://www.czub.cz/en/firearms-and-pro ... -synthetic

Az cseheknél szinte biztosan elérhető.

(Az MDT gondolom picit húzós lenne:-))

https://www.czub.cz/en/firearms-and-pro ... cz-457-MDT

Köszönöm Gvass1-nek, és mindenki másnak.
A synthetic stock lesz a jó megoldás - HA jó a 455-re… a B terv pedig az előagy faragása.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2023.04.17. 20:50 Na, csak nem méréstechnikával foglalkozol te is? :)
Nem. Kicsit sem... :D
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Hi!

Milyen minőséget képvisel az alábbi RedDot? Max. 9x19mm lőfegyverre lenne szerelve. Érdemes foglalkozni vele, vagy engedjem el?

https://firefield.eu/collections/red-do ... gree-mount

Köszi elöre is a válaszokat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Cajga írta: 2023.04.23. 19:22 Hi!

Milyen minőséget képvisel az alábbi RedDot? Max. 9x19mm lőfegyverre lenne szerelve. Érdemes foglalkozni vele, vagy engedjem el?

https://firefield.eu/collections/red-do ... gree-mount

Köszi elöre is a válaszokat.
Nekem volt. Ne vedd meg. Icipicit “dupla” volt a képe mintha ittál volna a kelleténél eggyel több felest. ;) nem nagyon, kapáslövéseknél teljesen OK, de eléggé bizonytalan, hogy már zavarjon pontos lövéseknél. Értékes fél másodpercek mennek így el - lövésenként.

Azóta egy fórumtárshoz vándorolt, mert arra tökéletesen jó, hogy gumis puskával 5-8 méterről lőjenek vele - egy gumis szórása úgyis nagyobb, mint az irányzék bizonytalansága. 8-)

PCCre határozottan ajánlom hogy egy Firefieldnél valami jobb való. Ugyanabból a sorozatból eggyel feljebb van pár modell - azokat Sightmarknak hívják. Az A még nem jó, az R már jó (nálam az AKt is bírja, évek óta), - ez a leges létminimum amire márcérdemes pénzt kiadni. az M már kifejezetten profi. (Persze egyik sem Holosun, de az M már közel jár hozzá - árban is)
Az R modellek ára több, min a duplája az A sorozatnak és a Firefieldeknek de az már legalább használható. PCCre ne tegyetek olcsóbbat mint 50-70 e Ft, nem lesz jó. De inkább 100+. Nem airsoft, nem szabad rajta spórolni.

A jó reddot nem csak hogy sokáig bírja, de nem állítódik folyton el, nem hagy cserben verseny közben. Nem ezen érdemes spórolni. Egy gagyi red dotnál jobb, megbízhatóbb és olcsóbb az ember megtanul jól lőni a gyári fém irányzékkal. Egy jó red for viszont dob kb 20%ot a sebességen.

Remélem, hogy tudtam segíteni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Petya357 írta: 2023.04.23. 20:16 Nekem volt. Ne vedd meg. Icipicit “dupla” volt a képe mintha ittál volna a kelleténél eggyel több felest. ;) nem nagyon, kapáslövéseknél teljesen OK, de eléggé bizonytalan, hogy már zavarjon pontos lövéseknél. Értékes fél másodpercek mennek így el - lövésenként.

Remélem, hogy tudtam segíteni.

Köszi a tippeket. Pisztolyra szerettem volna, de nem versenyezni, csak úgy örömködni.
Ez még árban megfelelő lenne, de nagynak tartom egy pisztolyhoz. :roll:

https://www.leitz-hungaria.hu/sightmark ... flex-sight

Ez meg most Sightmark vagy Firefild?? :)

https://www.leitz-hungaria.hu/sightmark ... lt-red-dot
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Cajga írta: 2023.04.23. 20:51 Köszi a tippeket. Pisztolyra szerettem volna, de nem versenyezni, csak úgy örömködni.
Ez még árban megfelelő lenne, de nagynak tartom egy pisztolyhoz. :roll:

https://www.leitz-hungaria.hu/sightmark ... flex-sight

Ez meg most Sightmark vagy Firefild?? :)

https://www.leitz-hungaria.hu/sightmark ... lt-red-dot
Firefield az ;) a budget vonal.

Ne haragudj, vakamiert PCCre gondoltam. Pisztolyra egyik sem az igazi!

Egyrészt pisztolynál minden érv ugyanaz, mint PCCnél - csak x2. Örömködni SEM ajánlok occót. Semmilyen éles fegyverre nem tennék kicioccót. Hidd el, hogy élménylövészetben is nagyobb örömödet fogod lelni az ugyanezért az összegért beszerezhető lőszer ellövésében.

Milyen fegyverre lenne? Milyen optic ready előkészítés van rajta? Ez is befolyásolja a szóbajöhető típusokat.

Konkrét típus ajánlásához átadná a szót carry opticsban rutinosabb fórumtársaknak. Nekem csak hosszú fegyver+red dot műfajban van tapasztalatom.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Petya357 írta: 2023.04.23. 23:29
Milyen fegyverre lenne? Milyen optic ready előkészítés van rajta? Ez is befolyásolja a szóbajöhető típusokat.
Egyenlőre csak érdeklődési szinten van a téma, de köszönöm a tanácsokat.
Azért kíváncsi lennék a pisztolyos lehetőségekre.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Mostanában bőrrel próbálkoztam/ok, megkapta az új vas is a bőrruhát :D

Tervezés igazi nyugtató része a dolognak ;)
CA2520EE-4ED7-4D21-A796-E62543DB7BD0.jpeg
78C4D03B-B7F4-417A-A60A-FC69EFA9A6DB.jpeg
8130B2EE-5A76-4E91-8D9D-BCA54E5F824C.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2023.04.24. 22:04 Mostanában bőrrel próbálkoztam/ok, megkapta az új vas is a bőrruhát :D

Tervezés igazi nyugtató része a dolognak ;)

CA2520EE-4ED7-4D21-A796-E62543DB7BD0.jpeg

78C4D03B-B7F4-417A-A60A-FC69EFA9A6DB.jpeg

8130B2EE-5A76-4E91-8D9D-BCA54E5F824C.jpeg
Szép lett, gratulálok! Bárcsak elég ügyes lennék hozzá, hogy ilyet tudjak megtervezni, kivitelezni.

Egyébként mókás nézni, ahogy manapság az klasszikus acél fegyverek is kydexet, a polimer fegyver pedig bőrt kap ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2023.04.24. 22:04 Mostanában bőrrel próbálkoztam/ok, megkapta az új vas is a bőrruhát :D

Tervezés igazi nyugtató része a dolognak ;)

CA2520EE-4ED7-4D21-A796-E62543DB7BD0.jpeg

78C4D03B-B7F4-417A-A60A-FC69EFA9A6DB.jpeg

8130B2EE-5A76-4E91-8D9D-BCA54E5F824C.jpeg
Wow, nagyon ügyes vagy!

A sátorvasat takaró rész merevségére nagyon figyelj! Egy idővel szétgyűrt bőrdarab, ami be tud hajolni, gyűrődni a billentyűhöz, veszélyes lehet. Nem mondom, hogy ezzel ilyen problémák lennének, de bőrtoknál ez érzékeny pont lehet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2023.04.24. 22:49 Szép lett, gratulálok! Bárcsak elég ügyes lennék hozzá, hogy ilyet tudjak megtervezni, kivitelezni.

Egyébként mókás nézni, ahogy manapság az klasszikus acél fegyverek is kydexet, a polimer fegyver pedig bőrt kap ;)
A szánkója azért még acél a glocknak :D jelenleg a bőr jobban bejön, régebben meg a kydexet preferaltam..

Na de hogy legyen egy klasszikus acélos bőrtokban (alkalomhoz illően megtorlós, templomba járós stb tártokokkal😄)
9296D285-D5A6-47A5-8D66-E8A0DB138231.jpeg
223DDE2E-D215-47AF-9F0A-0433CBF148AC.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2023.04.24. 23:02 Wow, nagyon ügyes vagy!

A sátorvasat takaró rész merevségére nagyon figyelj! Egy idővel szétgyűrt bőrdarab, ami be tud hajolni, gyűrődni a billentyűhöz, veszélyes lehet. Nem mondom, hogy ezzel ilyen problémák lennének, de bőrtoknál ez érzékeny pont lehet.
Igen, arra kényesen figyelek amugy is, mert fegyver elrakásnál is, bármilyen toknál, akár póló is belóghat, okozhat gondot,

Teskozeli oldalon egyatalan nem tud behajolni a hosszu fül miatt, 3+mm es bőr elég jol tart, de igen safety first;)
4B016046-FF8C-4216-96DE-8F78C10431AF.jpeg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2023.04.24. 23:05 A szánkója azért még acél a glocknak :D jelenleg a bőr jobban bejön, régebben meg a kydexet preferaltam..

Na de hogy legyen egy klasszikus acélos bőrtokban (alkalomhoz illően megtorlós, templomba járós stb tártokokkal😄)

9296D285-D5A6-47A5-8D66-E8A0DB138231.jpeg223DDE2E-D215-47AF-9F0A-0433CBF148AC.jpeg
A kígyó is szép
5 pont a Mardekárnak!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2023.04.24. 23:23 A kígyó is szép
5 pont a Mardekárnak!
Ez jóó :D :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

vato írta: 2023.04.24. 22:04 Mostanában bőrrel próbálkoztam/ok, megkapta az új vas is a bőrruhát :D

Tervezés igazi nyugtató része a dolognak ;)

CA2520EE-4ED7-4D21-A796-E62543DB7BD0.jpeg

78C4D03B-B7F4-417A-A60A-FC69EFA9A6DB.jpeg

8130B2EE-5A76-4E91-8D9D-BCA54E5F824C.jpeg
Hub@zmeg! :o
Ez lenyűgöző!
Ki is jön belőle a sógor pisztoly? Elég nagy felületen fogja.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Adams LeatherWorks? 8-)
vato írta: 2023.04.24. 22:04 Mostanában bőrrel próbálkoztam/ok, megkapta az új vas is a bőrruhát :D

Tervezés igazi nyugtató része a dolognak ;)

CA2520EE-4ED7-4D21-A796-E62543DB7BD0.jpeg

78C4D03B-B7F4-417A-A60A-FC69EFA9A6DB.jpeg

8130B2EE-5A76-4E91-8D9D-BCA54E5F824C.jpeg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2023.04.25. 15:47 Adams LeatherWorks? 8-)
Többek közt igen, sok youtube videot megneztem, illetve coop forumtarsat nyaggattam kérdésekkel, köszönet neki itt is:)!

Alap szabásmintákat itt egész jól elmagyarazza a szaki:

https://youtu.be/5PdKDmcmu8k
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Elmeletben mar nekem is egesz jol megy, lassan meg kellene rendelni a bort es nekiallni az SAA rignek :)
En meg az o videot nezegettem:
https://www.youtube.com/watch?v=YOjzbjqFjaM
Egyebkent gratula, egesz jok lettek ;)
vato írta: 2023.04.25. 16:34 Többek közt igen, sok youtube videot megneztem, illetve coop forumtarsat nyaggattam kérdésekkel, köszönet neki itt is:)!

Alap szabásmintákat itt egész jól elmagyarazza a szaki:

https://youtu.be/5PdKDmcmu8k
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

jó ha van írta: 2023.04.25. 09:49 Hub@zmeg! :o
Ez lenyűgöző!
Ki is jön belőle a sógor pisztoly? Elég nagy felületen fogja.
Lehet benne bungee jumpingozni is akár, de határozott rántással szépen kijön a bock glock:D
2674E4A7-E448-4D25-95FE-EA3799F93439.gif
2674E4A7-E448-4D25-95FE-EA3799F93439.gif (6.77 MiB) Megtekintve 17581 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2023.04.25. 16:44 Elmeletben mar nekem is egesz jol megy, lassan meg kellene rendelni a bort es nekiallni az SAA rignek :)
En meg az o videot nezegettem:
https://www.youtube.com/watch?v=YOjzbjqFjaM
Egyebkent gratula, egesz jok lettek ;)
Egy komplett rig az szép feladat, hajrá;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Szánkón húzást kérnék.
Jól gondolom. Jogy egy bipodnak nem szabad mozogni előre-hátra , nyekleni ? Mi a használható kategória ezekből ? (308-ra) Hagyományos előagyra hogy lehet felszerelni álltalában ?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Gratulálok hozzá
vato írta: 2023.04.24. 22:04 Mostanában bőrrel próbálkoztam/ok, megkapta az új vas is a bőrruhát :D

Tervezés igazi nyugtató része a dolognak ;)

CA2520EE-4ED7-4D21-A796-E62543DB7BD0.jpeg

78C4D03B-B7F4-417A-A60A-FC69EFA9A6DB.jpeg

8130B2EE-5A76-4E91-8D9D-BCA54E5F824C.jpeg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem harris bipod van az nem igazan mozog. a puskaszij elso felfogatasahoz csatlakozik.
https://www.youtube.com/watch?v=F-cs4ZYowlI
Trailm írta: 2023.04.26. 20:43 Szánkón húzást kérnék.
Jól gondolom. Jogy egy bipodnak nem szabad mozogni előre-hátra , nyekleni ? Mi a használható kategória ezekből ? (308-ra) Hagyományos előagyra hogy lehet felszerelni álltalában ?
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Trailm írta: 2023.04.26. 20:43 Szánkón húzást kérnék.
Jól gondolom. Jogy egy bipodnak nem szabad mozogni előre-hátra , nyekleni ? Mi a használható kategória ezekből ? (308-ra) Hagyományos előagyra hogy lehet felszerelni álltalában ?
weaver sines airsoftra való kínaim van a 7,62x39-és Saigahoz, nagyon nagy jóindulattal talán elmegy, de jónak nem mondanám. .308-asra a kínai/airsoft irány felejtős szerintem.

A Harris a legértélmesebb vétel az általam megkérdezett, rutinos precíziós lövészek szerint, és látom qqriq is ezt írta. Sokkal alább nem vinném, fölé pedig tök felesleges, ha nem világbajnok sznájper/prec gépre kell a Harris mindenre is több, mint elég.

Nyekleni nem szabad, de túl merev sem lehet. Pici kontrollált nyeklés a jó :lol: Mire kell egyébként? Babzsák sokkal olcsóbb, és hasonlóan jó. Hordozni rosszabb, de az FClass OBn esküszöm láttam előagyra fixen szerelhető babzsákot! 😲 nekem új volt - de működik.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

gumi agytalpat keresek, ez vajon mibol van? :shock:
https://proshooting.hu/grs-limbsaver-gu ... lp_207/207
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: chucky »

vato írta: 2023.04.25. 18:17 Lehet benne bungee jumpingozni is akár, de határozott rántással szépen kijön a bock glock:D

2674E4A7-E448-4D25-95FE-EA3799F93439.gif
Velkam bek 😁
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.04.27. 05:10 gumi agytalpat keresek, ez vajon mibol van? :shock:
https://proshooting.hu/grs-limbsaver-gu ... lp_207/207
Huh.. 175 000 forintért weapon grade 85%os dúsított urán ellensúly lehet benne :o
Fel kellene hívni Imrét, biztosan van hozzá egy sztori.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bel »

Trailm írta: 2023.04.26. 20:43 bipodnak nem szabad mozogni előre-hátra , nyekleni ? Mi a használható kategória ezekből ? (308-ra)
Szia,

Szerintem attol is fugg, hogy milyen jellegu a fegyver: forgo-tolozarasra en egyertelmuen Harrist mondanek, olcsobb felautora lehet valami Harrisnel olcsobb is szerintem.

(Ertsd: ami olcsobb a Harrisnel, az nyilvan kevesbe pontos, de ha az alap fegyver eleve mersekelten pontos, akkor elmegy.)

Bel
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Trailm írta: 2023.04.26. 20:43 Szánkón húzást kérnék.
Jól gondolom. Jogy egy bipodnak nem szabad mozogni előre-hátra , nyekleni ? Mi a használható kategória ezekből ? (308-ra) Hagyományos előagyra hogy lehet felszerelni álltalában ?
Sokféleképpen. Ha gyárilag van szíjkengyel , akkor abba is mehet, ha weaver sín van az előagyon arra is. Több opció is van, akár gyorsoldós is. Stb stb. Youtuben tele van "hogy csináld" videóval. Harris mellett megnézném még az Atlas márkát is. Attól függ mire akarod használni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok!

Ruger Super Redhawkra szeretnék ortopéd, direkt céllövő markolatot készíttetni.

A gyári nem rossz, a gumi betét is segít, de mozog a kezemben, nem annyira stabil. Nehéz , és hosszú a fegyver (1,6kg, 9,5” cső”) és a sütése sem tökéletes - ezért minden megtámasztás elkell, hogy a sütés pillanatában ne moccanjon. A 100 méteres pisztoly sziluett nem vénnek való vidék - baromira messze vannak a célok, kis hiba sem fér bele, mindent meg kell tenni a pontos lövés érdekében.
5E10327A-206A-4272-8D67-F5CE722573F0.jpeg
A hétvégén a Sziluett magyar kupán vért izzadtam, hogy nagykaliberű pisztollyalban 40-ből 14- célt ledöntsek - és még ez is elég volt a bronzhoz, mert mindenki másnak is pont ugyanolyan nehéz maroklőfegyverrel bármit is eltalálni 50-75-100 méteren :roll: a 200 méterest még nem próbáltam, de egy undok hang azt súgja - nem lesz könnyebb.

Olyasvalakit keresek, aki rendelkezik sport maroklőfegyver engedéllyel, és tényleg profi, már az oviban is ortopéd sport markolat volt a jele ;)

Köszönöm a javaslatokat.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Köszönöm az infókat mindenkinek .
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Hi!

FÉG P9R 9mm pisztolyhoz keresünk gyorstokot.
Melyik márka és típus a megfelelő (esetleg már használ valaki)?
Az "univerzálisakat" mellőzzük.

Köszi!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Cajga írta: 2023.04.29. 16:56 Hi!

FÉG P9R 9mm pisztolyhoz keresünk gyorstokot.
Melyik márka és típus a megfelelő (esetleg már használ valaki)?
Az "univerzálisakat" mellőzzük.

Köszi!
Szia!
A Fobus P9R tokot próbáltad?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

WildBear23 írta: 2023.04.29. 18:12 Szia!
A Fobus P9R tokot próbáltad?
Még nem, de a közelben nincs senkinek, így nem tudtuk próbálni, tehát biztosra kell mennem. De ha a tok neve is P9R, akkor jónak kell lennie. :lol:
Körbenézek neten beszerzési lehetőségért. :roll:

Köszi a tippet!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Cajga írta: 2023.04.29. 18:38 Még nem, de a közelben nincs senkinek, így nem tudtuk próbálni, tehát biztosra kell mennem. De ha a tok neve is P9R, akkor jónak kell lennie. :lol:
Körbenézek neten beszerzési lehetőségért. :roll:

Köszi a tippet!
Szerintem itthon is forgalmazzák, a boltban bele tudod próbálni. Én egyszer próbáltam, pont olyan, mint a többi Fobus tok - jó.
Fobus tok rendelés ügyében bevált a zahal.org .
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

WildBear23 írta: 2023.04.29. 19:08 Szerintem itthon is forgalmazzák, a boltban bele tudod próbálni. Én egyszer próbáltam, pont olyan, mint a többi Fobus tok - jó.
Fobus tok rendelés ügyében bevált a zahal.org .
Most néztem, csak FÉG PMK80-hoz van nekik.
Eddig 2 magyar boltot találtam Fobus ügyben, remélem a raktárkészletük valós! :roll:

Azért köszi!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Cajga írta: 2023.04.29. 19:37 Most néztem, csak FÉG PMK80-hoz van nekik.
Eddig 2 magyar boltot találtam Fobus ügyben, remélem a raktárkészletük valós! :roll:

Azért köszi!
Valamelyik Fobus jó a P9R-hez, hordtam benne, csak már nem emlékszem, hogy melyik. De tuti nem FÉG-hez való eredetileg. Ha valahol tudsz próbálni többfélét, érdemes.
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

Cajga írta: 2023.04.29. 19:37 Most néztem, csak FÉG PMK80-hoz van nekik.
Eddig 2 magyar boltot találtam Fobus ügyben, remélem a raktárkészletük valós! :roll:

Azért köszi!
S&W M59, 5906- hoz valóval próbálkoznék első körben. Sátorvas formájára figyelni kell.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Beretta M92 Fobus tokot is érdemes megpróbálni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Homemade plate pisztolykaliberre:
https://youtu.be/uxRJPVhuxh8
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

aksurv írta: 2023.04.30. 20:47 Ha esetleg csinálsz érdekelne a projekt.
Gyönyörű az tok, amit használtál.

Sunday special ;) (összedobtam egyet ma :D )

Végül kampót nem, csak egy push fület tettem rá, amit a hüvelykujjaddal megnyomva letolod a fegyverről a ruhát, már a zsebben, de ha véletlenül tokostul kijönne a vas ,akkor csinaltam helyet egy biztonsagi paracordnak, ami lerantja a tokot a csúzliról;)

Pár hangulatkép:

0F9A7751-219D-4E2B-907B-806A6954B3F6.jpeg
BE5DB28A-240D-4910-A81A-965DEDBCBCD2.jpeg
66CF1D52-A26E-4D67-B13D-6E4B6607599D.jpeg
91E8D5C3-C544-463B-A68D-23D8F5DE4183.jpeg
0D075F1E-6A8C-4781-A75F-04193939FA0A.jpeg
C7650CED-2D87-4531-BD54-DFF07A05F5BC.jpeg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2023.04.30. 21:28-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

vato írta: 2023.04.30. 21:03 Sunday special ;) (összedobtam egyet ma :D )

Végül kampót nem, csak egy push fület tettem rá, amit a hüvelykujjaddal megnyomva letolod a fegyverről a ruhát, már a zsebben, de ha véletlenül tokostul kijönne a vas ,akkor csinaltam helyet egy biztonsagi paracordnak, ami lerantja a tokot a csúzliról;)

Pár hangulatkép:

709CC696-29D5-42B4-BFCB-FE14E815A297.jpegBE5DB28A-240D-4910-A81A-965DEDBCBCD2.jpeg66CF1D52-A26E-4D67-B13D-6E4B6607599D.jpeg

91E8D5C3-C544-463B-A68D-23D8F5DE4183.jpeg0D075F1E-6A8C-4781-A75F-04193939FA0A.jpeg
C7650CED-2D87-4531-BD54-DFF07A05F5BC.jpeg
Működés közben lassan (szimulaltam hogy a tok is kijött, amugy elég nehéz vilt úgy elővenni, ragaszkodott a zsebhez:))
140D51EA-32FC-44B6-8C63-7C8299060639.gif
140D51EA-32FC-44B6-8C63-7C8299060639.gif (8.72 MiB) Megtekintve 16920 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2023.04.30. 21:06 Működés közben lassan (szimulaltam hogy a tok is kijött, amugy elég nehéz vilt úgy elővenni, ragaszkodott a zsebhez:))

140D51EA-32FC-44B6-8C63-7C8299060639.gif
Szega még úgy csinálta a pocket holstereket, hogy direkt "ragaszkodó" anyaggal burkolta kívülről. Ez a madzagos megoldás is tökjól működik. Pocket carryhez kydexből láttam ezt a megoldást ilyen minimalista "tokhoz":
71C2-C4uJsL._AC_SL1200_.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2023.04.30. 21:24 Szega még úgy csinálta a pocket holstereket, hogy direkt "ragaszkodó" anyaggal burkolta kívülről. Ez a madzagos megoldás is tökjól működik. Pocket carryhez kydexből láttam ezt a megoldást ilyen minimalista "tokhoz":
71C2-C4uJsL._AC_SL1200_.jpg
Van is olyan szega tokom valahol j-frame-hez:) kydex trigger guard-ot is csinaltam regebben, de most nem talalom a képet, az a gond vele hogy a revolver mivel elég nyitott, a zsebből frankon összeszedi a koszt, szöszt, dobrekesztőhöz, kakashoz stb. , de kicsi öntöltőhöz jó megoldas valoban;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Kojak írta: 2023.04.30. 12:22 Beretta M92 Fobus tokot is érdemes megpróbálni.
Igen, amit találtam Fobust ezekhez a típusokhoz jó. "Fobus BR-2 RT/ P9R/RC/Beretta92"

Köszi mindenkinek!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.04.30. 21:24 Szega még úgy csinálta a pocket holstereket, hogy direkt "ragaszkodó" anyaggal burkolta kívülről. Ez a madzagos megoldás is tökjól működik. Pocket carryhez kydexből láttam ezt a megoldást ilyen minimalista "tokhoz":
71C2-C4uJsL._AC_SL1200_.jpg
Az irányzék nem cseszi szét a nadrágot rendszeres hordásnál? :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Faja »

Egy remek videó az önvédelmi fegyverek különböző hordási módjairól: https://www.youtube.com/watch?v=9A66Yk5v1tQ
Ami újdonság volt számomra, az a 6 óránál hordás, így ha foglalt az ember jobb keze, akkor ballal is elő lehet halászni. A másik érdekesség, amire nem gondoltam, hogy ha jobb kézre van optimalizálva a tok, akkor bal kéznél sem árt ha van valami backup. Monjduk egy bal zsebben hordott egy kézzel nyitható bicska.
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Faja írta: 2023.05.01. 09:37 ….
Ami újdonság volt számomra, az a 6 óránál hordás, így ha foglalt az ember jobb keze, akkor ballal is elő lehet halászni.
….
Ez az hordmód SOB (kivételesen nem Son of a B.tch, hanem Small-of-back értelemben használva :lol: ) néven is ismert. praktikus, és kényelmes.

Hátrányok
- aktív életmód mellett, vagy csak simán télen mínuszban veszélyes lehet. Hanyatt esésnél gerincsérülés kockázata - ennek fele sem tréfa.
- egy időben így hordtam. Gyakran van nálam hátizsák. A kettő együtt nem az igazi

A gyenge kézzel való elővétel lehetősége viszont valóban nagy előny. Előnyök - hátrányok… mérlegelni kell.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Faja írta: 2023.05.01. 09:37 Egy remek videó az önvédelmi fegyverek különböző hordási módjairól: https://www.youtube.com/watch?v=9A66Yk5v1tQ
Ami újdonság volt számomra, az a 6 óránál hordás, így ha foglalt az ember jobb keze, akkor ballal is elő lehet halászni. A másik érdekesség, amire nem gondoltam, hogy ha jobb kézre van optimalizálva a tok, akkor bal kéznél sem árt ha van valami backup. Monjduk egy bal zsebben hordott egy kézzel nyitható bicska.
A balkéz bicska helyett messze okosabb oda egy gázspray, és nem csak a magyar valóságban😃
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.05.01. 10:13 A balkéz bicska helyett messze okosabb oda egy gázspray, és nem csak a magyar valóságban😃
Pontosan.
Q. régóta hordok fegyver, sok féle variációt kipróbáltam, nekem ez vált be legjobban:
- erős kéz oldalán az elsődleges fegyver (pisztoly)
- gyenge kéz oldalán a spray (és be is kell gyakorolni a gyenge kézzel használatot!);

...és ennyi meg egy bambi, két fegyvernél többet hordani nem tartok életszerűnek.
Egykezes kés van még erős kéz oldalán, de az inkább EDC mint SD cucc.
Ha csak egy valamit hord magával az ember, az egy spray legyen.
Abból egy kezemben 6 db elfér, nem kifogás hogy nincs hová tenni - vannak egész picikék is.😉
20230501_102431.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.05.01. 10:27 Pontosan.
Q. régóta hordok fegyver, sok féle variációt kipróbáltam, nekem ez vált be legjobban:
- erős kéz oldalán az elsődleges fegyver (pisztoly)
- gyenge kéz oldalán a spray (és be is kell gyakorolni a gyenge kézzel használatot!);

...és ennyi meg egy bambi, két fegyvernél többet hordani nem tartok életszerűnek.
Egykezes kés van még erős kéz oldalán, de az inkább EDC mint SD cucc.
Ha csak egy valamit hord magával az ember, az egy spray legyen.
Abból egy kezemben 6 db elfér, nem kifogás hogy nincs hová tenni - vannak egész picikék is.😉
20230501_102431.jpg
+1 a sprére mint a “ha csak egyet hordasz akkor legyen spré és ne legyen kifogás” és
+1 a kés mint EDC és nem önvédelmi eszköz.

Az egyéni biztonságérzetemnek egyébként ennyi pont elég is - de ez már tényleg nagyon egyéni, mindenkinek tök más van a fejében és a környezetében. 😊
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: aksurv »

vato írta: 2023.04.30. 21:03 Sunday special ;) (összedobtam egyet ma :D )

Végül kampót nem, csak egy push fület tettem rá, amit a hüvelykujjaddal megnyomva letolod a fegyverről a ruhát, már a zsebben, de ha véletlenül tokostul kijönne a vas ,akkor csinaltam helyet egy biztonsagi paracordnak, ami lerantja a tokot a csúzliról;)

Pár hangulatkép:


0F9A7751-219D-4E2B-907B-806A6954B3F6.jpeg
BE5DB28A-240D-4910-A81A-965DEDBCBCD2.jpeg66CF1D52-A26E-4D67-B13D-6E4B6607599D.jpeg

91E8D5C3-C544-463B-A68D-23D8F5DE4183.jpeg0D075F1E-6A8C-4781-A75F-04193939FA0A.jpeg
C7650CED-2D87-4531-BD54-DFF07A05F5BC.jpeg
Gyönyörű.
Had fájjon csak az egyszerű usernak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.05.01. 10:27 Pontosan.
Q. régóta hordok fegyver, sok féle variációt kipróbáltam, nekem ez vált be legjobban:
- erős kéz oldalán az elsődleges fegyver (pisztoly)
- gyenge kéz oldalán a spray (és be is kell gyakorolni a gyenge kézzel használatot!);

...és ennyi meg egy bambi, két fegyvernél többet hordani nem tartok életszerűnek.
Egykezes kés van még erős kéz oldalán, de az inkább EDC mint SD cucc.
Ha csak egy valamit hord magával az ember, az egy spray legyen.
Abból egy kezemben 6 db elfér, nem kifogás hogy nincs hová tenni - vannak egész picikék is.😉
20230501_102431.jpg
Érdemes a gyenge oldalra is kés tenni pl. baleset miatt ugyanis nehéz kést elővenni lógó mind két csontal törött alkarral.
Ilyen jellegű sérülésre gondolok csak a kézen.
https://youtu.be/2l73jm6B-vc

Egy spray meg nem spray.
Ebből is mehet mind két oldalra akár minden réteg ruhára is.
4 db spray is csak max. 216 gramm.
Viszont nehéz a kabát alól kikotorni, és nem mindig van az emberen kabát, annak pedig kicsi az esélye hogy egyik se működik, szemben az esetlegesen elakadó gpvel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.05.01. 12:51
Egy spray meg nem spray.
Ebből is mehet mind két oldalra akár minden réteg ruhára is.
4 db spray is csak max. 216 gramm.
Ha ezt én írtam volna, akkor: "gyökér gvass reklámcélból túltolja!" lenne a vélekedés😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.05.01. 13:11 Ha ezt én írtam volna, akkor: "gyökér gvass reklámcélból túltolja!" lenne a vélekedés😂
Az első gondolatom pontosan az volt, hogy, ahogy gvass1 javasolja... 😂😂😂
De nem akartalak insziunálni. 😀
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Keresek - kevés sikerrel - olyan chicago csavart, ami 4 mm-es furatba való, és a fejátmérője kb. 8 mm.
Ez nagyon jó klipsznek tűnik deep cover IWB tokokhoz, csak hozzá passzoló chicago csavart nem találok.
Ránézésre a 4 mm-es furat körül 2 × 2…2,5 mm = 8…9 mm-es férőhely van a csavar vagy szegecs fejének: a fúrás nem megoldás.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hatareset
https://www.femkellek.hu/termek/1031-ni ... db--csomag
Poresz írta: 2023.05.01. 16:35 Keresek - kevés sikerrel - olyan chicago csavart, ami 4 mm-es furatba való, és a fejátmérője kb. 8 mm.
Ez nagyon jó klipsznek tűnik deep cover IWB tokokhoz, csak hozzá passzoló chicago csavart nem találok.
Ránézésre a 4 mm-es furat körül 2 × 2…2,5 mm = 8…9 mm-es férőhely van a csavar vagy szegecs fejének: a fúrás nem megoldás.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.05.01. 16:35 Keresek - kevés sikerrel - olyan chicago csavart, ami 4 mm-es furatba való, és a fejátmérője kb. 8 mm.
Ez nagyon jó klipsznek tűnik deep cover IWB tokokhoz, csak hozzá passzoló chicago csavart nem találok.
Ránézésre a 4 mm-es furat körül 2 × 2…2,5 mm = 8…9 mm-es férőhely van a csavar vagy szegecs fejének: a fúrás nem megoldás.
https://www.amazon.de/G%C3%BCrtelschrau ... B09MPL57NR

https://www.amazon.de/G%C3%BCrtelschrau ... B09NMM9VSF

https://www.amazon.de/dp/B08C7LWKMK/ref ... TQ61P?th=1

Meg innen kezdve, amit találsz:

https://www.amazon.de/s?k=chicago+schra ... _sb_noss_2

(Beszerzésben tudok segíteni.)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2023.05.01. 13:35 Az első gondolatom pontosan az volt, hogy, ahogy gvass1 javasolja... 😂😂😂
De nem akartalak insziunálni. 😀
Nekem a második gondolatom a jutalék volt… 😂😂😂
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.05.01. 20:42 Nekem a második gondolatom a jutalék volt… 😂😂😂
Amit eddig ott hagytam náluk sprayre az már erősen pilótajaték lenne.
Egyébként váltig állítom itthon a magyar körülmények között a spray az ideális önvédelmi eszköz.
Hatékony, csendes, eldobható.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2023.05.01. 21:32 Amit eddig ott hagytam náluk sprayre az már erősen pilótajaték lenne.
Egyébként váltig állítom itthon a magyar körülmények között a spray az ideális önvédelmi eszköz.
Hatékony, csendes, eldobható.
+1
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Faja írta: 2023.05.01. 09:37 Egy remek videó az önvédelmi fegyverek különböző hordási módjairól: https://www.youtube.com/watch?v=9A66Yk5v1tQ
Ami újdonság volt számomra, az a 6 óránál hordás, így ha foglalt az ember jobb keze, akkor ballal is elő lehet halászni. A másik érdekesség, amire nem gondoltam, hogy ha jobb kézre van optimalizálva a tok, akkor bal kéznél sem árt ha van valami backup. Monjduk egy bal zsebben hordott egy kézzel nyitható bicska.
A kétkezes elővétel appendixnél, vagy crossdrawnál is elég jól működik. Annak meg persze más hátrányai vannak.
A Kabar TDI pont e gondolatmenet mentén született meg.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.05.01. 21:32 Amit eddig ott hagytam náluk sprayre az már erősen pilótajaték lenne.
Egyébként váltig állítom itthon a magyar körülmények között a spray az ideális önvédelmi eszköz.
Hatékony, csendes, eldobható.
Ezzel én is egyetértek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2023.05.01. 16:35 Keresek - kevés sikerrel - olyan chicago csavart, ami 4 mm-es furatba való, és a fejátmérője kb. 8 mm.
Ez nagyon jó klipsznek tűnik deep cover IWB tokokhoz, csak hozzá passzoló chicago csavart nem találok.
Ránézésre a 4 mm-es furat körül 2 × 2…2,5 mm = 8…9 mm-es férőhely van a csavar vagy szegecs fejének: a fúrás nem megoldás.
:?:
https://szogker.hu/products/szegecsanya ... 04554.html
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Válasz küldése