Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.17. 17:08 Felhívnám az úri közönség figyelmét, hogy Bokros doki már valahol és valamikor megírta erről a véleményét, mi szerint a PKLV Korlátolt Felelőségű Társaság, vagy bármilyen más gazdasági szervezet honlapján publikált novellák, esszék és pamfletek nem fogják meggátolni az ügyészséget a vádemelésben.
Nincs miért vádat emelni. A táblázat korrekt, stimmel a valósággal, akkor is ha ilyen olyan okok miatt nem "hivatalos" irat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.04.17. 17:14 Nincs miért vádat emelni. A táblázat korrekt, stimmel a valósággal, akkor is ha ilyen olyan okok miatt nem "hivatalos" irat.
Nem fognak nagy bociszemeket mereszteni a tárolóhely ellenőrzésnél, ha 7,62 Nagantra van engedélyem, és .32 Smith&Wesson lőszereket találnak..?🤔
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem fognak, hanem visznek mindent :roll:
WildBear23 írta: 2023.04.17. 18:40 Nem fognak nagy bociszemeket mereszteni a tárolóhely ellenőrzésnél, ha 7,62 Nagantra van engedélyem, és .32 Smith&Wesson lőszereket találnak..?🤔
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.04.17. 18:46 nem fognak, hanem visznek mindent :roll:
Én is attól tartok, pedig a PKLV doksija szerint jó a Nagant revkóba a .32S&W..

Szóval megnyugtatóbb lenne ha az IgRend honlapján lenne ez a felcserélhetőségi táblázat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.04.17. 18:55 Én is attól tartok, pedig a PKLV doksija szerint jó a Nagant revkóba a .32S&W..

Szóval megnyugtatóbb lenne ha az IgRend honlapján lenne ez a felcserélhetőségi táblázat.
Okmányirodáén.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jobbat mondok, miert van kaliber korlatozas?
van barna konyv? van. mit kersz?
WildBear23 írta: 2023.04.17. 18:55 Én is attól tartok, pedig a PKLV doksija szerint jó a Nagant revkóba a .32S&W..

Szóval megnyugtatóbb lenne ha az IgRend honlapján lenne ez a felcserélhetőségi táblázat.
ingyom bingyom tálib-e?
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Fortitu írta: 2023.04.17. 17:14 Nincs miért vádat emelni. A táblázat korrekt, stimmel a valósággal, akkor is ha ilyen olyan okok miatt nem "hivatalos" irat.
A vásárló elleni vádemelés alapja a Ftv. 3. paragrafus 3. pontja, a forgalmazóé a Korm. Rendelet 15. paragrafus 2/e pontja. A jogsértés meglétének vagy hiányának megállapítása pedig a kirendelt, vagy a gyanúsított által megbízott igazságügyi fegyverszakértő feladata lesz.
A PKLV írói munkásságát a bíróság majd akkor fogja figyelembe venni, ha a "Kft" végződés "Hatóság"-ra változik (szintén Bokros doki szavajárása).
De javítson ki gvass1, vagy dr.Bokros, ha nagyot tévednék.
(A pongyola jogi fogalmazásért bocs, de csak műszaki a doktori, nem jogi...)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.17. 19:25 A vásárló elleni vádemelés alapja a Ftv. 3. paragrafus 3. pontja, a forgalmazóé a Korm. Rendelet 15. paragrafus 2/e pontja. A jogsértés meglétének vagy hiányának megállapítása pedig a kirendelt, vagy a gyanúsított által megbízott igazságügyi fegyverszakértő feladata lesz.
A PKLV írói munkásságát a bíróság majd akkor fogja figyelembe venni, ha a "Kft" végződés "Hatóság"-ra változik (szintén Bokros doki szavajárása).
De javítson ki gvass1, vagy dr.Bokros, ha nagyot tévednék.
(A pongyola jogi fogalmazásért bocs, de csak műszaki a doktori, nem jogi...)
"A jogszerűen tartott működőképes lőfegyverhez használható lőszer megszerzéséhez a lőfegyvernek a tartására jogosító engedély meglétét igazoló hatósági igazolványba történő bejegyzése szükséges."
Az általad hivatkozott paragrafus lényegi része. Ennyi. Hozzá használható lőszer. Bármi más fingreszelés / alaptalan buta pánikkeltés. Csukjuk le az összes vadászt, aki 12/70-es lőszert használ a 76-os töltényűrben...
Ezen kívül te jóhiszeműen ellenőrizted is annak a szervezetnek a dokumentumában, akinek az a feladata, hogy ezekkel a kérdésekkel tisztában legyen. Hogy ennek a szervezetnek mi van a neve mögött, az egy jogos észrevétel lehet, de ebben a kérdésben irreleváns is.
Egy ilyen feljelentésnek pontosan annyi alapja, mintha téged random feljelent egy random járókelő, hogy csúnyán néztél rá, ezért benne riadalmat keltettél, tehát garázdaság.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.04.17. 19:08 jobbat mondok, miert van kaliber korlatozas?
van barna konyv? van. mit kersz?
Külön móka, amikor a versenyre kölcsönkapott puskához (minden lepapírozva, full legál) szeretnél némi lőszert venni a boltban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Fortitu írta: 2023.04.17. 21:34 Csukjuk le az összes vadászt, aki 12/70-es lőszert használ a 76-os töltényűrben...
Pont ezt akartam volna írni, hogy akkor most rettegjek egy ellenőrzésnél, mert 12/76 van írva a könyvemben a puskához, de 12/70 lőszert vettem?
Másik "ingoványos" talaj és számomra aggályokat felvető kérdés az eladó fegyvernél a "csak lőszerrel együtt eladó" dolog. :roll:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.04.17. 21:34 "A jogszerűen tartott működőképes lőfegyverhez használható lőszer megszerzéséhez a lőfegyvernek a tartására jogosító engedély meglétét igazoló hatósági igazolványba történő bejegyzése szükséges."
Az általad hivatkozott paragrafus lényegi része. Ennyi. Hozzá használható lőszer. Bármi más fingreszelés / alaptalan buta pánikkeltés. Csukjuk le az összes vadászt, aki 12/70-es lőszert használ a 76-os töltényűrben...
Ezen kívül te jóhiszeműen ellenőrizted is annak a szervezetnek a dokumentumában, akinek az a feladata, hogy ezekkel a kérdésekkel tisztában legyen. Hogy ennek a szervezetnek mi van a neve mögött, az egy jogos észrevétel lehet, de ebben a kérdésben irreleváns is.
Egy ilyen feljelentésnek pontosan annyi alapja, mintha téged random feljelent egy random járókelő, hogy csúnyán néztél rá, ezért benne riadalmat keltettél, tehát garázdaság.
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tvsmaci írta: 2023.04.17. 21:58 Másik "ingoványos" talaj és számomra aggályokat felvető kérdés az eladó fegyvernél a "csak lőszerrel együtt eladó" dolog. :roll:
Az valóban a törvény betűje szerint nem OK. Van rá (körülményes) megoldás, de ebben a formában bizony bele lehet kötni. Széles körben elterjedt gyakorlat, nem szokott soha senkit érdekelni, de ha direkt meg akarnak b.szni akkor megtehetik. A még be nem írt fegyverrel továbbá nem is lőhetsz, és lőszert sem adhatnak el a boltban sem - nincs beírva.

A Fortitu által leírt klubfegyver kölcsönkérés is ilyen: minden legális, de jogszerűen nem vehetsz így lőszert a boltban, mert nincs benne a barnakönyvedben.Már ha nincs ugyanolyan kaliberű fegyvered.

A harmadik mókás helyzet, ami eszembe jut, az a vadász fegyver kölcsönadása sportolónak, és fordítva - nem egyezik s tartás célja, nem OK. Pont tegnapelőtt homályosítottam fel egy vadászt, hogy igen, nagyon szeretem és tisztelem, de nem, nem veheti kölcsön a .22 LR puskámat, hiába van szinte ugyanolyan fegyvere - nem egyezik a tartás célja. Pedig technikailag a fegyver ugyanaz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.04.17. 22:22 . A még be nem írt fegyverrel továbbá nem is lőhetsz, és lőszert sem adhatnak el a boltban sem - nincs beírva..
Miért ne lőhetnél vele?
A fegyver teljesen jogszerűen van a birtokodban. Még a versenyszabályok csak jogszerűen birtokolt fegyvert írnak elő. Több esetben vezetett az első utam a frissen vásárolt vassal egyenesen a lőtérre, úgy hogy még be sem volt írva. Igaz vagy lőtéri lőszert használtam, vagy már be volt írva olyan kaliberű fegyverem és ezért eleve volt nálam hozzá lőszer.
Sőt, egyszer egy versenyen egy kolléga az aznap vásárolt puskával lőtt meg egy számot.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.04.17. 22:30 Miért ne lőhetnél vele?
A fegyver teljesen jogszerűen van a birtokodban. Még a versenyszabályok csak jogszerűen birtokolt fegyvert írnak elő. Több esetben vezetett az első utam a frissen vásárolt vassal egyenesen a lőtérre, úgy hogy még be sem volt írva. Igaz vagy lőtéri lőszert használtam, vagy már be volt írva olyan kaliberű fegyverem és ezért eleve volt nálam hozzá lőszer.
Sőt, egyszer egy versenyen egy kolléga az aznap vásárolt puskával lőtt meg egy számot.
Azt nem mondtam, hogy nem szokás. 8-) Csak azt, hogy nincs rá az égvilágon semmilyen jogalapod. A beíratlan fegyver valóban jogszerűen van nálad, de a használata attól még nem lesz jogszerű. A rabbi csókját, amitől a szilvapálinka egyszer csak kóser lesz, a barnakönyvbe iktatás szertartása jelenti.

A barnakönyvben szereplő fegyver, vagy más engedélyes (magánszemély, sportklub) által átengedett, vagy átadott fegyvere mind megfelelő jogalapot teremt a rendeltetésszerű használatra. De az eladott, de még be nem írt fegyver az egyik sem! Nincs átengedve, vagy átadva. De még nem is szerepel az engedélyedben - sőt, azt sem lehet mondani, hogy ez csak idő kérdése, és majd fog! A hatóság reálisan megtagadhatja, sőt köteles megtagadni a beírást, ha hiányzik valamelyik feltétel, pl a minősítés, vagy meghaladtad a tárhely kapacitást, stb. Az eladónak nem közelessege ezt ezeket ellenőrizni. Ezért addig, ameddig nem írták be, csak vettél egy fagyit, amit nyalhatsz a vitrinen keresztül :mrgreen:

Ezt nagyon megtanultam, amikor ott álltam a Saiga AKval a BRFKn, amit nem akarták beírni mert hiányzott a hosszú fegyver vizsgám - mert arra nem gondoltam, hagy olyan is kell. Az ügyintéző megkönyörült, és adott 45 nap haladékot ami alatt megszereztem. De a lelkemre lett kötve, hogy ne merjék lőni vele, lőtéren kölcsönkért lőszerrel sem - mert jogilag semmi - senkihez sincs beírva. Azt, hogy nem illegális, csak a bolti sajt teli el tudom igazolni. Arra elég, hogy ne sitteljenek le 2-8 évig, de semmilyen alapot nem ad a használatra. A nálam okosabbak majd elmondják, pontosan mi minden alapján, de ez sajnos így van.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.04.17. 19:08 jobbat mondok, miert van kaliber korlatozas?
van barna konyv? van. mit kersz?
Ez Ausztriában pontosan így működik. 50 BMG-t is vehetsz, csak fizesd ki érte a 10+ Eurót. :D
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Fortitu: igazad van, nem vitatom. Nem pánikkeltésről van szó, csak arra akartam rávilágítani, hogy valahol érthető, ha a boltos vonakodik kiadni a számára egyértelműtől eltérő lőszert. A "használható lőszer" viszonylag tág fogalom, védi a vásárlót. Az a kérdés, hogy a boltost védi-e valami, vagy köti-e őt a "kaliberjel" megnevezés?

Ez már 6 éve is felmerült, akkor alkotta a PKLV a felcserélhetőségi táblázatot, ami azóta sem lett hivatalosan elismerve. Ha megnézed a pdf-et, nincs rajta se dátum, se aláírás, senki sem adta hozzá a nevét. Nincs egy szakértői állásfoglalás, vagy egy precedensértékű bírói ítélet, ami legitimálná.

(Egyébként én lennék a legboldogabb, ha vehetnék egy Medusa-t, és hozzá 380 ACP-től 357 Magnumig bármit. Persze arra kíváncsi lennék, mit. írnának a kártyára...)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új pillekönnyű hatlövetű a Kimbertől: K6XS

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-pill ... rtol-k6xs/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Petya357 írta: 2023.04.17. 22:22 A még be nem írt fegyverrel továbbá nem is lőhetsz.
Ma is tanultam valamit..
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.17. 23:35 Fortitu: igazad van, nem vitatom. Nem pánikkeltésről van szó, csak arra akartam rávilágítani, hogy valahol érthető, ha a boltos vonakodik kiadni a számára egyértelműtől eltérő lőszert. A "használható lőszer" viszonylag tág fogalom, védi a vásárlót. Az a kérdés, hogy a boltost védi-e valami, vagy köti-e őt a "kaliberjel" megnevezés?

Ez már 6 éve is felmerült, akkor alkotta a PKLV a felcserélhetőségi táblázatot, ami azóta sem lett hivatalosan elismerve. Ha megnézed a pdf-et, nincs rajta se dátum, se aláírás, senki sem adta hozzá a nevét. Nincs egy szakértői állásfoglalás, vagy egy precedensértékű bírói ítélet, ami legitimálná.

(Egyébként én lennék a legboldogabb, ha vehetnék egy Medusa-t, és hozzá 380 ACP-től 357 Magnumig bármit. Persze arra kíváncsi lennék, mit. írnának a kártyára...)
+1 Mindegyikre.
Anno lőtéren próbáltuk a 380ACP-t (mifelénk 9x17 Browning Short) 9x19 fegyverből; jól működött, csak kézzel kellett újratölteni/hüvelyt kivetni.
Kiképzők is csinálnak olyat, hogy 9x17 lőszert kevernek a 9x19 közé, hogy gyakorold a lövészet közbeni akadályelhárítást.
Ennek ellenére nem tekintjük használhatónak 9x19 fegyverbe a 9x17 lőszert.
Pedig kisebb közöttük a különbség, mint a 7,62 Nagant, és .32S&W között.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.18. 07:39 Ennek ellenére nem tekintjük használhatónak 9x19 fegyverbe a 9x17 lőszert.
Pedig kisebb közöttük a különbség, mint a 7,62 Nagant, és .32S&W között.
Ezzel nem értek egyet. A PKLVt lehet ekézni, de szerintem igenis értenek a lőszerekhez. Jobban, mint legtöbbünk ;) ezt egy lőszertöltő tanfolyamon értettem meg, hogy mekkora tudás van ott a fejekben - nem mindenkiében, de a cégnél
ott van.

A .32 S&W minden további nélkül, rendeltetésszerűen működik 7,62 Nagantból. Csak annyi a különbség, hogy Nincs tülnyúló, gáztömör hüvely szakasz - de a revolverek 99%ánál egyébként sincs. Ki is próbálhatjuk - nekem pont holnaptól lesz .32 S&W Long lőszer vásárlási lehetőségem (a pisztoly már megvan, csak be kell írni), Belnek van Nagant revolvere - olyan régi, hogy nem kár érte, tuti szívesen kölcsönadja kipróbálni :lol:

A 9x17 legfeljebb véletlenül működik el 9x19-ben - egyszer próbáltam (P9R vagy valami hasonlóban) és ott nem érte el az ütőszeg a csapit.

A maximális gáznyomás mindkét estben rendben van, mert ez a lövedék és hüvely méret mellett talán ez a legfontosabb paraméterek egyike. Hiába belefér az 5,56 NATO a .223 Remingtonba, nem illik elsütni, mert sokkal magasabb a csúcs nyomása - fordítva viszont teljesen OK .
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.04.18. 11:53

A 9x17 legfeljebb véletlenül működik el 9x19-ben - egyszer próbáltam (P9R vagy valami hasonlóban) és ott nem érte el az ütőszeg a csapit.

De PÉLDÁUL 9x19 mm-es full-moon-clipes revolverben a .380 ACP teljesen jól működik, tehát megfelel a jogszabály "használható" kitételének. Nyilván nem tipikus példa, de műszakilag igaz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.04.18. 11:53 Ezzel nem értek egyet. A PKLVt lehet ekézni, de szerintem igenis értenek a lőszerekhez.
Ööö... és ezt vitatta valaki? ;)
Nekem az gond, hogy a 7,62 Nagant és .32S&W az két külön lőszer.
Az oké, hogy éppenséggel el tudod sütni a Nagant revkóban a .32S&W lőszert, de jogilag más a kettő, az egyikre van engedélyed, a másikra nincs.
Én ezt tartom aggályosnak.

Az, hogy az adott 9x17 lőszer épp hogy működik az adott 9x19 pisztolyban, más kérdés.
Revkóban jól működik.

Mod:
"A 9x17 legfeljebb véletlenül működik el 9x19-ben - egyszer próbáltam (P9R vagy valami hasonlóban) és ott nem érte el az ütőszeg a csapit."

Hmm, egy mérésből levonni a következtetést, hogy "legfeljebb véletlenül" működik....?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.04.18. 12:53 Ööö... és ezt vitatta valaki? ;)
Nekem az gond, hogy a 7,62 Nagant és .32S&W az két külön lőszer.
Az oké, hogy éppenséggel el tudod sütni a Nagant revkóban a .32S&W lőszert, de jogilag más a kettő, az egyikre van engedélyed, a másikra nincs.
Én ezt tartom aggályosnak.
Ezzel nincs gond szerintem, bele való. Lásd 454Casull - 45LC, meg sok más.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hat nemtom, nekem egyszer azt mondtak hogy a "a jogszerűen tartott működőképes lőfegyverhez használható lőszert" ugy kell jogilag ertelmezni /nalunk/ hogy ami a tartasiban szerepel kaliber(amit meg a pklv kartyarol masolnak at)
Fortitu írta: 2023.04.18. 13:14 Ezzel nincs gond szerintem, bele való. Lásd 454Casull - 45LC, meg sok más.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.04.18. 13:14 Ezzel nincs gond szerintem, bele való. Lásd 454Casull - 45LC, meg sok más.
Nem az a kérdés, hogy belevaló-e.
Nyilván eredetileg nem úgy tervezték hogy belevaló legyen, de szerencsére működik benne.

Az a kérdés, hogy ha 7,62×38mmR kaliberre szól az engedélyed, és nálad .32S&W kaliberű lőszer van, akkor mi van?

(Az lenne a megoldás, ha a tartási engedélyben mindegyik, adott fegyverbe használható lőszer szerepelne - de nem így van.)

A .357Mag - .38Spl relációban kb. mindenkinek egyértelmű, hogy a .357Mag űrméretű revkóba jó a .38Spl is.

A 7,62×38mmR vs. .32S&W nekem kapásból nem volt ilyen egyértelmű.
Másnak (rendőr, ügyész, bíró) az lesz?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2023.04.18. 13:37 hat nemtom, nekem egyszer azt mondtak hogy a "a jogszerűen tartott működőképes lőfegyverhez használható lőszert" ugy kell jogilag ertelmezni /nalunk/ hogy ami a tartasiban szerepel kaliber(amit meg a pklv kartyarol masolnak at)
Jó, ha nem használható, AKKOR ÁLLJON ELÉ.
Muhahahaha

(A "használható" a magyar nyelv szabályai szerint pontosan azt jelenti, hogy HASZNÁLHATÓ, sem többet, sem kevesebbet. Nem véletlenül nem az van a joxabályban, hogy "csak a fegyverre felírt kaliberjellel azonos".)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.04.18. 13:37 hat nemtom, nekem egyszer azt mondtak hogy a "a jogszerűen tartott működőképes lőfegyverhez használható lőszert" ugy kell jogilag ertelmezni /nalunk/ hogy ami a tartasiban szerepel kaliber(amit meg a pklv kartyarol masolnak at)
Akkor most irassam be, hogy:
12/76, 12/70, 12/67, 12/65 ... 12/44.5 (asszem az Aguila annyi). Plusz mivel az amcsi dobozokon inch van, ezért abban is feltüntetni.
A revkómhoz meg: 357 magnum, 38 Special, 38LC, 38SC, 9mmK (ja az nem lőszer, kivéve ha annak hívja valaki)
A 22eshez meg: 22LR, 22Long, 22Short, ja de van itt még hosszabb hüvelyű CCI, ja meg hát itt is van Aguila, ami teljes hosszú, de a hüvely kb Short. Ja meg itt is a flóbertek, szobai gyakorlók, esetleg a lang knall, vagy startpatron.
A 9x19 többféle elnevezéséről nem is beszélve, amiből a dobozon lehet egy van feltüntetve.

Nem életszerű, a törvény teljesen jól mondja. Ha használható bele, megveheted.
A mégjobb az lenne, ha nem lenne semmi korlátozás. Mert ha kölcsönkérem haverom 223as puskáját, ami nekem nincs, akkor miért ne vehetnék hozzá lőszert? Vagy akár neki, ha megkér, mert én járok a bolt felé.
De nem ez van jelenleg, hanem lásd fentebb. Amin én nem szeretnék magamtól szigorítani. Az van leírva, aszerint járok el, és 70essel lövöm a fémeket sörétessel a 76os kamrából.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2023.04.18. 13:58-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.04.18. 13:47 Nem az a kérdés, hogy belevaló-e.
Nyilván eredetileg nem úgy tervezték hogy belevaló legyen, de szerencsére működik benne.

Az a kérdés, hogy ha 7,62×38mmR kaliberre szól az engedélyed, és nálad .32S&W kaliberű lőszer van, akkor mi van?

(Az lenne a megoldás, ha a tartási engedélyben mindegyik, adott fegyverbe használható lőszer szerepelne - de nem így van.)

A .357Mag - .38Spl relációban kb. mindenkinek egyértelmű, hogy a .357Mag űrméretű revkóba jó a .38Spl is.

A 7,62×38mmR vs. .32S&W nekem kapásból nem volt ilyen egyértelmű.
Másnak (rendőr, ügyész, bíró) az lesz?
Ezekből a legtöbbet direkt úgy TERVEZTÉK, hogy kompatibilis legyen. Lásd 410 Judgeok még.
Konktétan a 7,62x38 vs 32SW nem tudom ez szándékos-e, de nem releváns. Biztonságosan, üzemszerűen működik? Ha igen, akkor ennyi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igen. soretesnel speciel nekem 12/76 van beirva mindket puskanal, a boltos aszonta a rovidebb loszereket eladhatja de a 12/70eshez a 76ost nem.
de peldaul van ket .45lc revolverem, vehetnek hozza .410es loszert? a boltos honnan tudna hogy hasznalhato-e benne?

Fortitu írta: 2023.04.18. 13:52 Akkor most irassam be, hogy:
12/76, 12/70, 12/67, 12/65 ... 12/44.5 (asszem az Aguila annyi). Plusz mivel az amcsi dobozokon inch van, ezért abban is feltüntetni.
A revkómhoz meg: 357 magnum, 38 Special, 38LC, 38SC, 9mmK (ja az nem lőszer, kivéve ha annak hívja valaki)
A 22eshez meg: 22LR, 22Long, 22Short, ja de van itt még hosszabb hüvelyű CCI, ja meg hát itt is van Aguila, ami teljes hosszú, de a hüvely kb Short. Ja meg itt is a flóbertek, szobai gyakorlók, esetleg a lang knall, vagy startpatron.
A 9x19 többféle elnevezéséről nem is beszélve, amiből a dobozon lehet egy van feltüntetve.

Nem életszerű, a törvény teljesen jól mondja. Ha használható bele, megveheted.
A mégjobb az lenne, ha nem lenne semmi korlátozás. Mert ha kölcsönkérem haverom 223as puskáját, ami nekem nincs, akkor miért ne vehetnék hozzá lőszert? Vagy akár neki, ha megkér, mert én járok a bolt felé.
De nem ez van jelenleg, hanem lásd fentebb. Amin én nem szeretnék magamtól szigorítani. Az van leírva, aszerint járok el, és 70essel lövöm a fémeket sörétessel a 76os kamrából.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.04.18. 13:55 Ezekből a legtöbbet direkt úgy TERVEZTÉK, hogy kompatibilis legyen. Lásd 410 Judgeok még.
Konktétan a 7,62x38 vs 32SW nem tudom ez szándékos-e, de nem releváns.
Biztosan nem volt szándékos, eleve más földrészen (USA vs. Orosz Birodalom/Belgium) születtek meg ezek a lőszerek.
Fortitu írta: 2023.04.18. 13:55 Biztonságosan, üzemszerűen működik? Ha igen, akkor ennyi.
Írtam már, hogy nem a műszaki részét vitatom. :-)
Az kérdéses számomra, hogy ha X kaliberre van engedélyed, akkor ez kiterjed-e egy másik kaliberre is, hogy ha azzal egyébként szintén működik a fegyver.
A .357Mag/.38Spl viszonylatában nyilván igen, ahogy a 12/76, 12/70, 12/67, 12/65 .. sorozaton belül is.
Fortitu írta: 2023.04.18. 13:55 A 9x19 többféle elnevezéséről nem is beszélve, amiből a dobozon lehet egy van feltüntetve.
Ott teljesen másról van szó: egy adott lőszer többféle elnevezése a 9x19, 9mm Lüger, 9mm Parabellum, stb.
Ugyanúgy, mint a 9x17 Browning Short = .380Auto.

Amúgy számomra is az lenne a logikus, hogy ha van pl. maroklőfegyver tartási engedélyed, azzal vehetsz bármilyen (markolő) lőszert.

A 9x19 kapcsán egy kérdés: lehet itthon kapni ker. forgalomban 9mm Nato lőszert?
(Ami a 9x19 kicsit más specifikációval.) Csak érdekességnek vennék belőle. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.04.18. 15:15 Biztosan nem volt szándékos, eleve más földrészen (USA vs. Orosz Birodalom/Belgium) születtek meg ezek a lőszerek.



Írtam már, hogy nem a műszaki részét vitatom. :-)
Az kérdéses számomra, hogy ha X kaliberre van engedélyed, akkor ez kiterjed-e egy másik kaliberre is, hogy ha azzal egyébként szintén működik a fegyver.
A .357Mag/.38Spl viszonylatában nyilván igen, ahogy a 12/76, 12/70, 12/67, 12/65 .. sorozaton belül is.



Ott teljesen másról van szó: egy adott lőszer többféle elnevezése a 9x19, 9mm Lüger, 9mm Parabellum, stb.
Ugyanúgy, mint a 9x17 Browning Short = .380Auto.

Amúgy számomra is az lenne a logikus, hogy ha van pl. maroklőfegyver tartási engedélyed, azzal vehetsz bármilyen (markolő) lőszert.

A 9x19 kapcsán egy kérdés: lehet itthon kapni ker. forgalomban 9mm Nato lőszert?
(Ami a 9x19 kicsit más specifikációval.) Csak érdekességnek vennék belőle. :-)
Miben tér el? Gyorsba' utánaolvasva nagyjából kicsit nagyobb nyomás + dedikált vízhatlanság. Még valami lényeges különbség?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

.50 BMG - 12-ga sörétes egylövetűből:-))

https://www.vipertecknives.com/blogs/al ... tgun-video

Végülis működött, tehát a lenti mém valós:-)))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.04.18. 15:19 Miben tér el? Gyorsba' utánaolvasva nagyjából kicsit nagyobb nyomás + dedikált vízhatlanság. Még valami lényeges különbség?
Én csak a neten láttam, ezért nézném meg szivesen élőben: elvileg nagyobb energiájú, kb. 9x19 +P.
(Olyat sem láttam még itthon, de vennék szivesen lemérni.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.18. 15:31 Én csak a neten láttam, ezért nézném meg szivesen élőben: elvileg nagyobb energiájú, kb. 9x19 +P.
(Olyat sem láttam még itthon, de vennék szivesen lemérni.)
Polgári forgalomban még sosem láttam. És ez IMHO így van jól - nem az a kategória mint a marhaölő patron a Keserűbe ;) ha nem erre tervezték a fegyvert, konkrétan felrobbannat az arcodba. Szerintem a Glock simán bírná, de van olyan fegyver amiben veszélyes.

A PKLV pl ilyen szempontokat is vizsgált, amikor összeállította a helyettesítési táblázatot, nem csak azt, hogy belefér-e.

5,56 NATOt ellenben már láttam, de “szentségtekenítve” - egy bemarással a hüvely talpon eltávolították a military fenékjelzést, és ezzel el volt intézve a polgáriasítás 😳 Qrva nagyot szólt, nyilvánvalóan a szokásos is .223 Rém fölé volt töltve gyárilag - szerintem tök felelőtlen volt polgári forgalomba hozni. Lőtéren próbálta valaki más, én csak néztem. Volt annyi esze, hogy multicaliber ARben, amit erre terveztek. Egy sima .223mal szóltam volna, hogy nem kéne.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Tök ugyanolyan 9 mm mint a polgári.
Glockból sincs civil v. katonai verzió.
Egyszerűen meg kell felelnie bizonyos specifikációknak, hogy valamelyik NATO hadsereg készletezhesse.
https://www.bulkcheapammo.com/blog/9mm- ... difference
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2023.04.18. 23:54 Tök ugyanolyan 9 mm mint a polgári.
Glockból sincs civil v. katonai verzió.
Egyszerűen meg kell felelnie bizonyos specifikációknak, hogy valamelyik NATO hadsereg készletezhesse.
https://www.bulkcheapammo.com/blog/9mm- ... difference
Erről eltérnek a vélemények, pl:
https://www.gunnuts.net/2009/04/03/9mm- ... 9mm-luger/

Az igaz, hogy a különbség nem orbitális, de NEM ugyanaz a két lőszer specifikációja, magasabb nyomásra töltik. Akkor sem ugyanaz, ha a bulkcheaoammo.com máshogy gondolja ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2023.04.18. 11:53 A .32 S&W minden további nélkül, rendeltetésszerűen működik 7,62 Nagantból. Csak annyi a különbség, hogy Nincs tülnyúló, gáztömör hüvely szakasz - de a revolverek 99%ánál egyébként sincs.

A 9x17 legfeljebb véletlenül működik el 9x19-ben - egyszer próbáltam (P9R vagy valami hasonlóban) és ott nem érte el az ütőszeg a csapit.
A két fenti lőszer között elég jelentős a különbség. A 32 S&W Long hüvelye 8,5 mm átmérőjű, egyenes falú; a lövedéke leggyakrabban 312-.314 inch. A 7,62 Nagant hüvelye erősen kúpos, a peremnél 9 mm; lövedékátmérője a hadilőszerben .308, a sportlőszerben .311 inch (megmértem).

Magyarul: a 32-est be lehet tölteni a Nagantba/TOZ36-ba, a nyomás át fogja préselni a túlméretes lövedéket a csövön, de a hüvelyt felfújja, rossz esetben hosszában elrepedhet. A pontossággal valószínűleg nem lesz gond, bár személy szerint én még nem próbáltam. Ha a "rendeltetésszerűen működik"-et így értjük, akkor Rózsa Gyuris szóhasználattal élve: határeset, de elfogadom.

A süllyesztett peremű lőszerek esetén akkor lehet elsütni a rövidebb hüvelyhosszú, de azonos átmérőjű lőszert, ha a pisztoly hüvelyvonója szorosan tartja a lőszert és nem engedi előrecsúszni a töltényűrben. Ilyen lehet az említett 9x17 vs 9x19, illetve a 10mm Auto vs 40 S&W (esetleg a 45 ACP és 45 Win Mag).

Revolverben pl. a 44 Magnumot is el lehet sütni a 454 Casullban, találtam már ilyen hüvelyt (valszeg nem figyeltek oda az élménylövészeten), érdekes formájú lett.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.19. 00:26 A süllyesztett peremű lőszerek esetén akkor lehet elsütni a rövidebb hüvelyhosszú, de azonos átmérőjű lőszert, ha a pisztoly hüvelyvonója szorosan tartja a lőszert és nem engedi előrecsúszni a töltényűrben. Ilyen lehet az említett 9x17 vs 9x19, illetve a 10mm Auto vs 40 S&W (esetleg a 45 ACP és 45 Win Mag).
Köszi, erre látod nem gondoltam! Jó pap holtig.. Teljesen logikus. Biztosan kifogtam egy laza hüvelyvonóval megáldott pékilencert. Meg hát régen is volt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2023.04.19. 00:33 Köszi, erre látod nem gondoltam! Jó pap holtig.. Teljesen logikus. Biztosan kifogtam egy laza hüvelyvonóval megáldott pékilencert. Meg hát régen is volt.
??? Lőszertöltő tanfolyam anyagát vizsga után elfelejtjük? Ez nem a vizsgaidőszak, kérem... Peremes lőszer a peremen, süllyesztett peremű a hüvelyszájon támaszkodik fel (headspace, meg ilyesmi).
Ucsitszja, ucsitszja, ucsitszja! Szkázál Lenyin.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Petya357 írta: 2023.04.18. 23:42

5,56 NATOt ellenben már láttam, de “szentségtekenítve” - egy bemarással a hüvely talpon eltávolították a military fenékjelzést, és ezzel el volt intézve a polgáriasítás 😳 Qrva nagyot szólt, nyilvánvalóan a szokásos is .223 Rém fölé volt töltve gyárilag - szerintem tök felelőtlen volt polgári forgalomba hozni. Lőtéren próbálta valaki más, én csak néztem. Volt annyi esze, hogy multicaliber ARben, amit erre terveztek. Egy sima .223mal szóltam volna, hogy nem kéne.
Az SM néven forgalmazott ? Mennyivel nagyobb a nyomása, mjnt a sima 223 rem ?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.19. 03:40 ??? Lőszertöltő tanfolyam anyagát vizsga után elfelejtjük? Ez nem a vizsgaidőszak, kérem... Peremes lőszer a peremen, süllyesztett peremű a hüvelyszájon támaszkodik fel (headspace, meg ilyesmi).
Ucsitszja, ucsitszja, ucsitszja! Szkázál Lenyin.
Hüvelyszájon - azt igen. Ha valóban ott jön létre a feltámasztás, akkor a 9x17 pont hogy nem működik el 9x19 fegyverben. De az, hogy ilyen estben a hüvelyvonó amolyan life hack jelleggel megfoghatja , és akkor mégsem a hüvelyszájon támaszkodik fel, hanem hátrébb, és eléri sz ütőszeg a Browning Shortot is - ez volt a nagy was ist das

Igen, akár az agnosztikus Lenines, akár a papos közmondással nyomatékosítjuk a mondanivalót 8-) - tanulni kell bizony - sokat, és állandóan, ezzel csak egyetérteni tudok
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Trailm írta: 2023.04.19. 06:24 Az SM néven forgalmazott ? Mennyivel nagyobb a nyomása, mjnt a sima 223 rem ?
Igen. Fehérdobozos SM.

Nem tudom. Nem mértük. Csak annyit tudok, hogy NATO fenékjelzése volt lány korában, azt gyárilag eltávolították körkörös alakban ( esztergálással?) , és hangosabbak TŰNT. Túlnyomás jelei nem látszottak rajta - de a NATOnak ugye az a normális nyomása,ez önmagában nem perdöntő. Ezeket morzsákat összerakva tartottam gyanúsnak. Ja és azt mindták hogy olcsó volt, mert valamilyen leselejtezett hadi - azvSM is úgy vette - de ez aztán tényleg vagy pletyka, vagy nem. 8-)

A szabvány NATO csúcsnyomása egyébként 58 000 PSI a .223 Rem pedig 55 000 PSI. Körül van. Ezek nem tűnnek nagy különbségnek, de eleve mivel óriási nyomásokról van szó, a pisztolyos tartomány duplája-triplája - ezért a “legkisebb is számit, T.sco” és oda kell figyelni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.04.18. 23:42 Polgári forgalomban még sosem láttam. És ez IMHO így van jól - nem az a kategória mint a marhaölő patron a Keserűbe ;) ha nem erre tervezték a fegyvert, konkrétan felrobbannat az arcodba. Szerintem a Glock simán bírná, de van olyan fegyver amiben veszélyes.
Te, a 9x19 NATO nem atomvillanás!
Szó sincs arról, hogy az "arcodba robbanna a fegyver"!
Ne ijesztegessünk már ilyennel senkit! :(

A Glock nyugodtan használható +P lőszerrel is (maga a gyártó írja a honlapján), ahogy szerintem az összes többi modern gyártású fegyver is.

A +P+ lőszer használatára írja, hogy which could shorten the life of the parts of your firearm - azaz rövidítheti az élettartamot.

(Egyébként +P és +P+ .38Spl lőszert is lehet kapni, amik pedig a könnyűfém tokos revolverekből nem ajánlottak.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Trailm írta: 2023.04.19. 06:24 Az SM néven forgalmazott ? Mennyivel nagyobb a nyomása, mjnt a sima 223 rem ?
Van belőle? ;) Akkor mérjünk sebességet.számolhatunk energiát, és abból leginkább csak találgathatunk nyomást

Milyen ARed van, mi a kaliberjelzés a csövön? ha eleve 5.56 vagy .223 Wylde akkor nyugodtan kilőhető! Ha .223 akkor valszeg ugyancsak nem lesz világvége , HA új és jó állapotú a fegyver, de nem ajánlott.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.04.19. 06:45 Igen. Fehérdobozos SM.

Nem tudom. Nem mértük. Csak annyit tudok, hogy NATO fenékjelzése volt lány korában, azt gyárilag eltávolították körkörös alakban ( esztergálással?) , és hangosabbak TŰNT. Túlnyomás jelei nem látszottak rajta - de a NATOnak ugye az a normális nyomása,ez önmagában nem perdöntő. Ezeket morzsákat összerakva tartottam gyanúsnak. Ja és azt mindták hogy olcsó volt, mert valamilyen leselejtezett hadi - azvSM is úgy vette - de ez aztán tényleg vagy pletyka, vagy nem. 8-)

A szabvány NATO csúcsnyomása egyébként 58 000 PSI a .223 Rem pedig 55 000 PSI. Körül van. Ezek nem tűnnek nagy különbségnek, de eleve mivel óriási nyomásokról van szó, a pisztolyos tartomány duplája-triplája - ezért a “legkisebb is számit, T.sco” és oda kell figyelni.
Ez is egy ilyen porrá rágcsált csont téma. Gyakorlatilag nem fog felrobbanni a 223as AR. Személy szerint kerülném, biztos ami biztos, de ha csak ilyen lőszerem lenne, nem félnék elsütni a fegyverben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2023.04.19. 06:32 ...De az, hogy ilyen estben a hüvelyvonó amolyan life hack jelleggel megfoghatja...
Én is csak egy videóban láttam, azért vagyok okos(kodó) :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.04.19. 06:48 Te, a 9x19 NATO nem atomvillanás!
Szó sincs arról, hogy az "arcodba robbanna a fegyver"!
Ne ijesztegessünk már ilyennel senkit! :(

A Glock nyugodtan használható +P lőszerrel is (maga a gyártó írja a honlapján), ahogy szerintem az összes többi modern gyártású fegyver is.

A +P+ lőszer használatára írja, hogy which could shorten the life of the parts of your firearm - azaz rövidítheti az élettartamot.

(Egyébként +P és +P+ .38Spl lőszert is lehet kapni, amik pedig a könnyűfém tokos revolverekből nem ajánlottak.)
Csináld meg a töltői vizsgát, aztán csinálhatsz mosolygós hüvelyeket (lásd: Glock smile). Csak ne mellettem lőjj inkább :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.04.19. 07:01 Én is csak egy videóban láttam, azért vagyok okos(kodó) :)
Én egyszer gyári 9x19 töltött lőszerben találtam 9mm Makarov hüvellyel töltöttet. Nem tudom elment volna-e, de inkább nem lőttem el.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.19. 06:48 Te, a 9x19 NATO nem atomvillanás!
Szó sincs arról, hogy az "arcodba robbanna a fegyver"!
Ne ijesztegessünk már ilyennel senkit! :(

A Glock nyugodtan használható +P lőszerrel is (maga a gyártó írja a honlapján), ahogy szerintem az összes többi modern gyártású fegyver is.

A +P+ lőszer használatára írja, hogy which could shorten the life of the parts of your firearm - azaz rövidítheti az élettartamot.

(Egyébként +P és +P+ .38Spl lőszert is lehet kapni, amik pedig a könnyűfém tokos revolverekből nem ajánlottak.)
Ebben teljesen igazad van, utánanézhettem volna a konkrét nyomásoknak. :roll: és túlzó volt a jelző.

De nem mindenkinek van Glockja, mint Neked. Egy régi P38 vagy 08 igenis felrobbanhat a magasabb nyomástól -elbagatellizálni sem kéne.

Nem csak arról van szó, hogy mit lehet kapni, hanem hogy mit kéne és mit nem kéne. A PKLV táblázat is vakahol erről is szól.

A P+ lőszerekre jól láthatóan rá van írva, hogy +, a régi fegyver meg spiátertokos revolver tulajdonosok tájékozódhatnak róla. Fehérdobozos hadilószernélnezbsajnis nem mindig egyértelmű, ezért lehet akár veszélyes.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.04.19. 06:58 Ez is egy ilyen porrá rágcsált csont téma. Gyakorlatilag nem fog felrobbanni a 223as AR. Személy szerint kerülném, biztos ami biztos, de ha csak ilyen lőszerem lenne, nem félnék elsütni a fegyverben.
Az aggályok nagy része az élettartamát vonatkozik, ez tény. Kevés “régi, elhasználódott” AR van a piacon, ahoz túlmdrága a lőszer :lol:
De én is szívesebben verném más fütyijével a csalánt, lásd Trailm fórumtárs felbujtását lent :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új, egzotikus anyag megjelenése a pisztolygyártásban? Taurus Graphene:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taurus- ... znalassal/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ehhez se ertek csak azt irom amit hallottam, talan pont a toltikes okitason.
Allitolag a hadi loszereket pont ugyanazon a gepsoron pont ugyanazon teknologiaval es anyagokkal toltik mint a civil piacra szantat csak mas "szabvanyoknak" kell megfelelnie ezert akkor tobb szekus es mernok van szolgalatban.

kilencesnel maradva nem ertem a katonakkal miert akarnanak kiba@szni egy erosebb toltettel, a +P nekem mar jelentosen kezelhetetlenebb volt ugyabbol a fegyverbol/USP expert/
Viszont az is igaz hogy a open SPS csak azzal mukodott megbizhatoan.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

erre gondolsz?
2068.jpg
2068.jpg (148.42 KiB) Megtekintve 12252 alkalommal
versenyen mondta egy srac aki ilyennel lott hogy sebessegben pont azt tudja mint a hornady

Petya357 írta: 2023.04.19. 06:45 Igen. Fehérdobozos SM.

Nem tudom. Nem mértük. Csak annyit tudok, hogy NATO fenékjelzése volt lány korában, azt gyárilag eltávolították körkörös alakban ( esztergálással?) , és hangosabbak TŰNT. Túlnyomás jelei nem látszottak rajta - de a NATOnak ugye az a normális nyomása,ez önmagában nem perdöntő. Ezeket morzsákat összerakva tartottam gyanúsnak. Ja és azt mindták hogy olcsó volt, mert valamilyen leselejtezett hadi - azvSM is úgy vette - de ez aztán tényleg vagy pletyka, vagy nem. 8-)

A szabvány NATO csúcsnyomása egyébként 58 000 PSI a .223 Rem pedig 55 000 PSI. Körül van. Ezek nem tűnnek nagy különbségnek, de eleve mivel óriási nyomásokról van szó, a pisztolyos tartomány duplája-triplája - ezért a “legkisebb is számit, T.sco” és oda kell figyelni.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.04.19. 07:25 erre gondolsz?
2068.jpg
versenyen mondta egy srac aki ilyennel lott hogy sebessegben pont azt tudja mint a hornady
A csúcsnyomása ettől még lehet akár nagyobb, de ja, ennek a 223 vs 556-nak a legnagyobb része inkább fudd lore.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.04.19. 07:18 Ehhez se ertek csak azt irom amit hallottam, talan pont a toltikes okitason.
Allitolag a hadi loszereket pont ugyanazon a gepsoron pont ugyanazon teknologiaval es anyagokkal toltik mint a civil piacra szantat csak mas "szabvanyoknak" kell megfelelnie ezert akkor tobb szekus es mernok van szolgalatban.

kilencesnel maradva nem ertem a katonakkal miert akarnanak kiba@szni egy erosebb toltettel, a +P nekem mar jelentosen kezelhetetlenebb volt ugyabbol a fegyverbol/USP expert/
Viszont az is igaz hogy a open SPS csak azzal mukodott megbizhatoan.
P+ : Géppisztoly lőszerként határozottan nem hülyeség. A visszarúgás kevésbé zavaró, a megnövekedett kezdősebesség pedig jobban érvényesül. A 7,62x25 lőszerből
Is gyártottak géppisztolőszwrt, csak nem hívták P+ nak

Ugyanaz a gépsor: ez is előfordulhat - az eklatáns példa a haditechnika besorolású zöld katonai zokni :lol: ( vagy ez csak MH városi legenda?) . Viszont a szabvány megengedi a magasabb nyomást. Nem tudhatjuk hogy most ki van maxolva vagy tökugynaz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2023.04.19. 07:06 Ebben teljesen igazad van, utánanézhettem volna a konkrét nyomásoknak. :roll: és túlzó volt a jelző.

De nem mindenkinek van Glockja, mint Neked. Egy régi P38 vagy 08 igenis felrobbanhat a magasabb nyomástól -elbagatellizálni sem kéne.

Nem csak arról van szó, hogy mit lehet kapni, hanem hogy mit kéne és mit nem kéne. A PKLV táblázat is vakahol erről is szól.

A P+ lőszerekre jól láthatóan rá van írva, hogy +, a régi fegyver meg spiátertokos revolver tulajdonosok tájékozódhatnak róla. Fehérdobozos hadilószernélnezbsajnis nem mindig egyértelmű, ezért lehet akár veszélyes.
MÉR ? az mindenhol elkél:) mint egy 1911 es :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2023.04.19. 08:44 MÉR ? az mindenhol elkél:) mint egy 1911 es :)
Minden rendes háztartásban megtalálható :)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.04.19. 07:06 Ebben teljesen igazad van, utánanézhettem volna a konkrét nyomásoknak. :roll: és túlzó volt a jelző.

De nem mindenkinek van Glockja, mint Neked. Egy régi P38 vagy 08 igenis felrobbanhat a magasabb nyomástól -elbagatellizálni sem kéne.
Szerintem én nem bagazelizáltam el semmit - vagy mire gondolsz ? :?

Az adott fegyver tulajdonosának a felelősége, hogy milyen lőszert használ.. 38Spl +P+ lőszer is kapható, ami nem ajánlott a könnyűfém (titán, szkandium), vagy spiáter tokos. 38-asokba.

A régi, 80-100 éves fegyverekre ez fokozottan igaz, bár felrobbanni nyilván nem fog egy P38 a modern 9x19 Nato lőszertől.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.04.19. 07:02 Csináld meg a töltői vizsgát, aztán csinálhatsz mosolygós hüvelyeket (lásd: Glock smile). Csak ne mellettem lőjj inkább :D
Én csak annyit kérdeztem, hogy lehet-e itthon kapni 9x19 Nato lőszert - nem kell többet belelátni.
(Farkast sem akarok vele lőni)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.04.19. 09:29 Én csak annyit kérdeztem, hogy lehet-e itthon kapni 9x19 Nato lőszert - nem kell többet belelátni.
(Farkast sem akarok vele lőni)
Ami tuti volt is a kezemben, lehetett boltban kapni, az 9x19 Critical Duty +P.

Ha magadnak töltesz, akkor olyan lőszert csinálsz amit csak szeretnél - ez a része a válaszomnak tanács, nem viccelődés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha a leirtak szerinti feher dobozos nato loszerre gondolsz akkor azt biztos nem kapsz hivatalosan idehaza mert nincs mkhja. szerintem :roll:
ilyent vehetsz, ez a gyarto szerint nato kompatibilis
1995.jpg
1995.jpg (262.29 KiB) Megtekintve 12299 alkalommal
WildBear23 írta: 2023.04.19. 09:29 Én csak annyit kérdeztem, hogy lehet-e itthon kapni 9x19 Nato lőszert - nem kell többet belelátni.
(Farkast sem akarok vele lőni)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kicsit olvasgattam mig vartam a sorom (es halgattam Petya milyen szivelyesen cseveg az ugyintezovel 8-) ), es a 9es natonal valoban kicsit magasabb csucsnyomas engedelyezett(de nem kotelezo) kicsivel a SAAMI standard folott.
9x19 CIP:34,084 psi
9x19 SAAMI: 35,000 psi
9x19 NATO: 36,500 psi
9x19 +P SAAMI: 38,500 psi

viszont ahogy olvastam a .223 vs 556 NATO eseteben a NATO loszer csucsnyomasa megegyezik a .223 CIP loszerevel mig a .223 SAAMI joval kevesebb. ezert mondjak hogy regi .223-as puskaval ami meg a SAAMI szerint keszult nem biztos hogy celszeru hasznalni.

.223 SAAMI : 55,000 psi
5.56 NATO: 62,366 psi
.223 CIP: 62,366 psi
qqriq írta: 2023.04.19. 07:18 kilencesnel maradva nem ertem a katonakkal miert akarnanak kiba@szni egy erosebb toltettel, a +P nekem mar jelentosen kezelhetetlenebb volt ugyabbol a fegyverbol/USP expert/
Viszont az is igaz hogy a open SPS csak azzal mukodott megbizhatoan.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.04.19. 11:04 kicsit olvasgattam mig vartam a sorom (es halgattam Petya milyen szivelyesen cseveg az ugyintezovel 8-) ), es a 9es natonal valoban kicsit magasabb csucsnyomas engedelyezett(de nem kotelezo) kicsivel a SAAMI standard folott.
9x19 CIP:34,084 psi
9x19 SAAMI: 35,000 psi
9x19 NATO: 36,500 psi
9x19 +P SAAMI: 38,500 psi

viszont ahogy olvastam a .223 vs 556 NATO eseteben a NATO loszer csucsnyomasa megegyezik a .223 CIP loszerevel mig a .223 SAAMI joval kevesebb. ezert mondjak hogy regi .223-as puskaval ami meg a SAAMI szerint keszult nem biztos hogy celszeru hasznalni.

.223 SAAMI : 55,000 psi
5.56 NATO: 62,366 psi
.223 CIP: 62,366 psi
Jólvan, bontsuk hát ki ismét a témát :)
A SAAMI és CIP mérési metódus más, nem lehet egy az egyben összehasonlítani a két értéket. Legalábbis én így tudom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2023.04.19. 11:13 Jólvan, bontsuk hát ki ismét a témát :)
A SAAMI és CIP mérési metódus más, nem lehet egy az egyben összehasonlítani a két értéket. Legalábbis én így tudom.
Épp csak beleolvastam, most kerestem gyorsan a linket:
https://ballistictools.com/articles/5.5 ... -facts.php

Első blikkre van benne szó arról, amit említettem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igen, mashogy es mashol mernek, raadasul a toltenyur meretek se ugyanazok a ket "szabvanyban" ha jol emlekszek.
de most a nyomas mitoszrol volt szo, arra irtam hogy az 556 nato nem verheti szet a modern fegyvereket
Fortitu írta: 2023.04.19. 11:13 Jólvan, bontsuk hát ki ismét a témát :)
A SAAMI és CIP mérési metódus más, nem lehet egy az egyben összehasonlítani a két értéket. Legalábbis én így tudom.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A 115 grammos fenyes/matt munyomopapir jobb lolapnak, mint a 80 grammos offszettpapir?
Illetve a fenyes vagy a matt jobb?

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2023.04.19. 20:40 Sziasztok,

A 115 grammos fenyes/matt munyomopapir jobb lolapnak, mint a 80 grammos offszettpapir?
Illetve a fenyes vagy a matt jobb?

Bel
Én csakis a mattra szavazok, a többihez tuskó vagyok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2023.04.19. 20:40 Sziasztok,

A 115 grammos fenyes/matt munyomopapir jobb lolapnak, mint a 80 grammos offszettpapir?
Illetve a fenyes vagy a matt jobb?

Bel
Amennyivel vastagabb, annyival merevebb. Ha csak felakasztod, akkor jobb a kicsivel vastagabb. Ha van mögötte valami, aminek neki tud támaszkodni, akkor a vékony is teljesen jó.

És inkább matt, bár a megvilágítástól függ, hogy be tud-e csillogni a fény rajta. Mondjuk a matt olcsóbb szokott lenni, mert nem kell külön kőporozni. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Egy MCM-nél le lehet szedni az irányzékot a cső végéről? Láthatóan teljesen külön darab. Menetes, vagy hogyan működik? Vagy inkább ne piszkáljam...? :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.04.19. 20:40 Sziasztok,

A 115 grammos fenyes/matt munyomopapir jobb lolapnak, mint a 80 grammos offszettpapir?
Illetve a fenyes vagy a matt jobb?

Bel
Mindenképpen matt, a fényes megcsillan és az zavaró, legalábbis pontlövészetnél nagyon az. Dinamikusnál tökmindegy, ott jó lövő ( pl HCZoli) úgyis meghaladja a fénysebességet. ;)

Minél nehezebb, annál jobb! A 80 grammos az a leges-legminimum bármire is. 150-200 gramm a tökéletes, igazán minőségi 8a lőlap. De a 115g is jobb mint a 80g.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.04.19. 11:29 igen, mashogy es mashol mernek, raadasul a toltenyur meretek se ugyanazok a ket "szabvanyban" ha jol emlekszek.
de most a nyomas mitoszrol volt szo, arra irtam hogy az 556 nato nem verheti szet a modern fegyvereket
Az amerikai fórumokon szoktak aggódni miatta, de most már értem, miért. Köszi h utánajártál.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.19. 09:29 Én csak annyit kérdeztem, hogy lehet-e itthon kapni 9x19 Nato lőszert - nem kell többet belelátni.
(Farkast sem akarok vele lőni)
Az a baj, h ismerünk… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.04.19. 09:12 Szerintem én nem bagazelizáltam el semmit - vagy mire gondolsz ? :?
Nem te bagatelizáltál, hanem aksurv fórumtárs, aki azt írta, hogy a kettő egy és ugyanaz, és mindegy - mert hát nem.

Én pedig túltoltam, mert azért jobban utánajárva egyáltalán nincs akkora nyomás különbség, 10% alatt mozog - modern fegyverbe valóban gond nélkül betehető.

A régi fegyverek esetén tudjátok mit szoktak még benézni? 7,63 Mauser, Han Solo pisztoly. Ritka, és drága lőszer, emiatt előszeretettel helyettesítik 7,62x25 TT -vel. Méretben megegyezik, de a TT töltete sokkal combosabb - simán szétcsaphatja a 100 éves qrvadrága relikviát. Házilagosan gyengébbre töltött lőszer az jó megoldás.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.04.19. 22:25 Nem te bagatelizáltál, hanem aksurv fórumtárs, aki azt írta, hogy a kettő egy és ugyanaz, és mindegy - mert hát nem.

Én pedig túltoltam, mert azért jobban utánajárva egyáltalán nincs akkora nyomás különbség, 10% alatt mozog - modern fegyverbe valóban gond nélkül betehető.

A régi fegyverek esetén tudjátok mit szoktak még benézni? 7,63 Mauser, Han Solo pisztoly. Ritka, és drága lőszer, emiatt előszeretettel helyettesítik 7,62x25 TT -vel. Méretben megegyezik, de a TT töltete sokkal combosabb - simán szétcsaphatja a 100 éves qrvadrága relikviát. Házilagosan gyengébbre töltött lőszer az jó megoldás.
Semmi bagatelizalas nincs benne.
Kisebb a különbség, mint egy faktorra kicentizett alultöltött sportlőszer és tök átlag fmj között van.
NATO lőszer tehát a nato bármelyik pisztolyaban v. geppisztolyában adott irányzékkal mindegy kell, hogy a tarban lévő lőszer a NATO melyik országából származik nagyjából ugyanoda kell hogy hordjon.
A kicsit nagyobb nyomás pedig üzembiztosabbá teszi fegyvereket.
Pl. A glock eleggé mindenevő és megbízható, de alacsonyra töltött lőszerrel egykezes csípőlövésnel a gyári rugószettel elakad, mert kevés a kraft a zár megbízható működéséhez.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2023.04.19. 22:02 Egy MCM-nél le lehet szedni az irányzékot a cső végéről? Láthatóan teljesen külön darab. Menetes, vagy hogyan működik? Vagy inkább ne piszkáljam...? :-)
Zsugorkötés, hevíteni kell. Ésszel.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.04.19. 23:44 Zsugorkötés, hevíteni kell. Ésszel.
Akkor inkább hosszú bottal sem piszkálom...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Koszi a valaszokat, akkor matt.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

latott mar valaki idehaza 12es fabarm kulso huzagolt csokot?
ingyom bingyom tálib-e?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

qqriq írta: 2023.04.20. 13:21 latott mar valaki idehaza 12es fabarm kulso huzagolt csokot?
igen :)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hol, melyik botban? :)
brh562 írta: 2023.04.20. 14:53igen :)
ingyom bingyom tálib-e?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

qqriq írta: 2023.04.20. 14:59 hol, melyik botban? :)
a kérdés az vót hogy "latott mar valaki idehaza 12es fabarm kulso huzagolt csokot? " az nem hogy hol :) videjón látam a ju tubon :) :):)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pffff :roll:
brh562 írta: 2023.04.20. 18:54 a kérdés az vót hogy "latott mar valaki idehaza 12es fabarm kulso huzagolt csokot? " az nem hogy hol :) videjón látam a ju tubon :) :):)
ingyom bingyom tálib-e?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

qqriq írta: 2023.04.19. 07:25 erre gondolsz?
2068.jpg
versenyen mondta egy srac aki ilyennel lott hogy sebessegben pont azt tudja mint a hornady
Van itthon 1-2 doboz ilyen, semmi különbséget nem vettem észre..
De van magtech meg barnaul is. Majd kiviszem és hallgatózok hátha valamelyik nagyobbat pukkan.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Alsa Pro lőszerrel lő valaki mostanában?
Ténylegesen ennyiért be lehet szerezni?
Screenshot_2023-04-20-18-58-46-526_com.facebook.katana.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.04.20. 22:28 Alsa Pro lőszerrel lő valaki mostanában?
Ténylegesen ennyiért be lehet szerezni?

Screenshot_2023-04-20-18-58-46-526_com.facebook.katana.jpg
Újratöltött?!
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

TotoHU írta: 2023.04.20. 22:28 Alsa Pro lőszerrel lő valaki mostanában?
Ténylegesen ennyiért be lehet szerezni?

Screenshot_2023-04-20-18-58-46-526_com.facebook.katana.jpg
"Újratöltött"
Nem tudom, ki hogy van vele de én töltött lőszert nem vennék.. :?
Bár ilyen tételben gondolom ez gyártósoron készül?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2023.04.20. 22:33 "Újratöltött"
Nem tudom, ki hogy van vele de én töltött lőszert nem vennék.. :?
Bár ilyen tételben gondolom ez gyártósoron készül?
A tanfolyamon azt tanították, hogy .hu mindenki csak saját magának tölthet, az ilyesmi nem árusítható, de még csak át sem adható másnak.

Ausztriában egyes fegyverboltok töltenek nagy tételben, és utána árulják jóárasítva, ott ez teljesen szokásos.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tvsmaci írta: 2023.04.20. 22:33 "Újratöltött"
Nem tudom, ki hogy van vele de én töltött lőszert nem vennék.. :?
Bár ilyen tételben gondolom ez gyártósoron készül?
Gyárilag újratöltött, cseheknél. Gyárban, gépsoron.
Anno 5 éve lőttem vele, csak aztán a beszerzési forrásom elapadt. Sose volt vele gondom, igaz nem is ilyen lőszer locsoló pazarló ágakban lőttem vele. :-) A magam hobbiparaszt szintjén megfelelt bőven. Glock nem kényes rá úgysem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.04.20. 22:35 Ausztriában egyes fegyverboltok töltenek nagy tételben, és utána árulják jóárasítva, ott ez teljesen szokásos.
Ezt is ezres tételben kellett venni minimum, de pár éve akitől vettem ott nem volt többet. (Begyűrűzött a Yahoo ügy oda is?) Fórumról többen is használtuk azért kérdeztem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

AndyA írta: 2023.04.20. 22:35 A tanfolyamon azt tanították, hogy .hu mindenki csak saját magának tölthet, az ilyesmi nem árusítható, de még csak át sem adható másnak.
Igen, ezt mondták múltkor lőtéren is.. lestem is mint az állat, hogy na ezt aztán hogy bizonyítja bárki, hogy te töltött lőszert vettél schwarzban :)
Na meg nem tudtam, hogy ilyen tiltás létezik.

Egyébként gondolkozom töltős tanfolyamon és vizsgán, mert érdekel a precíziós lövészet, ott meg gyorsan megtérül, meg hobbinak is jó.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

TotoHU írta: 2023.04.20. 22:36 Sose volt vele gondom, igaz nem is ilyen lőszer locsoló pazarló ágakban lőttem vele. :-) A magam hobbiparaszt szintjén megfelelt bőven. Glock nem kényes rá úgysem.
Na pedig nekem a lőszerlocsoló versenyágak jönnek be igazán. :D
Valahogy nem megy a pontlövészet nagykal pisztollyal..
Egész eddig nem foglalkoztam a lőszerrel, vettem amit olcsón találtam..
De lehet nem a lőkészségemmel van baj, legutóbbi versenyen ~80 ponttal többet lőttem kiskal pisztollyal.

Eddig úgy voltam vele, hogy biztos velem van a probléma, pisztolynál csak nagyobb a lövő hiba.. de lehet ez igényel egy újratervezést..
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.04.20. 22:35 A tanfolyamon azt tanították, hogy .hu mindenki csak saját magának tölthet, az ilyesmi nem árusítható, de még csak át sem adható másnak.
Házilagos újratőetési engedéllyel, olyan kis zöld plasztik lappal amilyen nekünk van - valóban szabálytalan.

De semmi akadálya nincs a megfelelő lőszergyártási engedély birtokában üzleti alapon újratölteni, és eladni. Viszont ha ezt nem scwarzban tolják, hanem van engedély, certifikátok, adók, járulékok - akkor jelentősen drágább lesz.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tvsmaci írta: 2023.04.20. 22:33 "Újratöltött"
Nem tudom, ki hogy van vele de én töltött lőszert nem vennék.. :?
Bár ilyen tételben gondolom ez gyártósoron készül?
Ha úgy nézed minden lőszer töltött, csak a gyárit gyárban töltik meg. Ez is gyári, csak ezt használt hüvelybe töltik. Megfelelő tanusítvánnyal teljesen legális. Több ilyen teljesen legál újragyártó termékét is láttam már Magyarországon, bár valóban találkoztam problémás szériákkal, pl Getload. Veszélyesnek az sem veszélyes, legalábbis nem tudok ilyesmiről, de minőségbeli gondok voltak vele. Későbbi szériánál váltottak másféle lövedékre - aztán lehet azzal töltenek, ami épp van, nem tudom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tvsmaci írta: 2023.04.20. 23:03 Na pedig nekem a lőszerlocsoló versenyágak jönnek be igazán. :D
Valahogy nem megy a pontlövészet nagykal pisztollyal..
Egész eddig nem foglalkoztam a lőszerrel, vettem amit olcsón találtam..
De lehet nem a lőkészségemmel van baj, legutóbbi versenyen ~80 ponttal többet lőttem kiskal pisztollyal.

Eddig úgy voltam vele, hogy biztos velem van a probléma, pisztolynál csak nagyobb a lövő hiba.. de lehet ez igényel egy újratervezést..
Pedig általában az emberben van a hiba, a nagykal pisztoly a legnehezebb műfaj. Szinte az összes kezdőbb (meg haladó) lövő berángat a visszarúgás és egyéb nagykallal járó hatások miatt. Pszichológiai alapú a dolog, általában nagyon nehéz úrrá lenni rajta.
Diagnózis: dummy lőszer bekeverése a tárba, aztán van meglepődés, hogy "wow mit is csinálok". Aksurv is írt a múltkor egy nagyon egyszerű, de jó gyakorlatot, hogy duplázást érdemes gyakorolni: egy éles, egy dummy.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.04.21. 00:10 Pedig általában az emberben van a hiba, a nagykal pisztoly a legnehezebb műfaj. Szinte az összes kezdőbb (meg haladó) lövő berángat a visszarúgás és egyéb nagykallal járó hatások miatt. Pszichológiai alapú a dolog, általában nagyon nehéz úrrá lenni rajta.
Diagnózis: dummy lőszer bekeverése a tárba, aztán van meglepődés, hogy "wow mit is csinálok". Aksurv is írt a múltkor egy nagyon egyszerű, de jó gyakorlatot, hogy duplázást érdemes gyakorolni: egy éles, egy dummy.
Nem kell dummy.
Egy lőszer a. csőbe aztán ki a tár. Duplázni kell úgy mint tele lenne a fegyver és két durranást várnál.
A második "lövés" szépen mutatja a lövőhibát.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.04.21. 05:16 Nem kell dummy.
Egy lőszer a. csőbe aztán ki a tár. Duplázni kell úgy mint tele lenne a fegyver és két durranást várnál.
A második "lövés" szépen mutatja a lövőhibát.
de nem vársz. Mert az agyad TUDJA, hogy nincsen benne tár.

Fortitu által leírtaknak pont az a lényege, hogy a lövő semmiképpen SEM TUDJA, hogy a következő lőszer az éles vagy dummy lesz-e, az agya sem tud reagálni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.04.21. 06:08 de nem vársz. Mert az agyad TUDJA, hogy nincsen benne tár.

Fortitu által leírtaknak pont az a lényege, hogy a lövő semmiképpen SEM TUDJA, hogy a következő lőszer az éles vagy dummy lesz-e, az agya sem tud reagálni.
Dehogy tudja, még tudatos sütésnél is nehéz a másodikat nem elcseszni, ha van lövőhibád, nem hogy tempós duplanál. Főleg ha előtte lősz pár kört az általad megszokott módon és fárad az agyad.
Próbáld ki.
A dummy se rossz, de az inkább az akadályelharítas teljesen ösztönös begyakorlasara való, de azt úgy hogy más tölti a tarat és teljesen szabálytalan random módon tesz v. egyáltalán nem tesz gyakorló lőszert a tarba.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.04.21. 06:22 Dehogy tudja, még tudatos sütésnél is nehéz a másodikat nem elcseszni, ha van lövőhibád, nem hogy tempós duplanál. Főleg ha előtte lősz pár kört az általad megszokott módon és fárad az agyad.
Próbáld ki.
A dummy se rossz, de az inkább az akadályelharítas teljesen ösztönös begyakorlasara való, de azt úgy hogy más tölti a tarat és teljesen szabálytalan random módon tesz v. egyáltalán nem tesz gyakorló lőszert a tarba.
Tisztelettel, de nem értek egyet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ!!! Make your Glock Rock with Stock!:-))) Recover Tactical P-IX+ Glock-PCC konverziós szett:

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ios-szett/

és

http://www.fegyvervideo.hu/recover-tact ... ios-szett/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése