Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.02.28. 12:17 Mintha ha valamikor nagyon régen lohettem vele, de annyira jelentéktelen lehetett a különbség, hogy vissza idézni is nehéz. A sima g19 is teljesen jól uralható, kb. mindenki azzal futkarozik aki számít ebben a szakmában.
Az izraeliek meg szerintem olcsóbban tudták megvenni. 😀
Kb. ezen a szinten erdekehette őket.
Ha nem olvastad ajánlom ezt könyvet.
Iszonyat tömény, de letehetelen. Megmutatja hogy csinálják ők.
https://www.libri.hu/konyv/samuel_m_kat ... cosok.html
Köszönöm, meg is rendeltem a könyvet, mert régóta érdekel ez a téma.
A G19 -hez nagy reményekkel álltam, de nekem kicsi a markolata.
Ezt orvosolják valahogy (pl. +2-es tár), vagy simán nagyobb markolatos pisztolyt használnak?
G17 vagy G45?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.02.28. 13:34 Köszönöm, meg is rendeltem a könyvet, mert régóta érdekel ez a téma.
A G19 -hez nagy reményekkel álltam, de nekem kicsi a markolata.
Ezt orvosolják valahogy (pl. +2-es tár), vagy simán nagyobb markolatos pisztolyt használnak?
G17 vagy G45?
A +2-es tár egy G26-nál működhet, mint kisujjtámasz, de a G19-nél szerintem max csak valami tényleg yeti kéznél. Ha le is lóg róla a kisujjad, nem annyira, hogy teljesen a markolat alá tudd tenni, úgy meg kényelmetlen. Kivétel a tényleg hatalmas mancs lehet. Akkor meg persze az ujjmélyedések a markolaton is rossz helyen lehetnek, kivéve gen5. A G19 pont az a méret, amit nagyobb kézzel is még pont meg lehet fogni rendesen, de lehet nem 100%-osan kényelmes. Cserébe jól rejthető, kompakt. A full size mindenképpen kényelmesebb megoldás átlagos, vagy afeletti méretekkel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Pitbull
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2022.01.24. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Pitbull »

Fortitu írta: 2023.02.28. 13:41 A +2-es tár egy G26-nál működhet, mint kisujjtámasz, de a G19-nél szerintem max csak valami tényleg yeti kéznél. Ha le is lóg róla a kisujjad, nem annyira, hogy teljesen a markolat alá tudd tenni, úgy meg kényelmetlen. Kivétel a tényleg hatalmas mancs lehet. Akkor meg persze az ujjmélyedések a markolaton is rossz helyen lehetnek, kivéve gen5.
A Gen5-nél meg eléggé elcseszett lett a markolat elején (az alsó részén) a kivágás, ami miatt kényelmetlen tud lenni a kisujjnál, főleg a kompakt 19-es esetében. Ezt a kivágást azóta igyekeznek is elhagyni az összes frissített kiadáson, így a Gen5 FS és a Gen5 MOS modellekről is hiányzik.
Pitbull 19-M alu elox. / Pitbull 19-M rozsdamentes / Pitbull 19-M szénacél / Duplabull 19-M
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.02.28. 13:34 Köszönöm, meg is rendeltem a könyvet, mert régóta érdekel ez a téma.
A G19 -hez nagy reményekkel álltam, de nekem kicsi a markolata.
Ezt orvosolják valahogy (pl. +2-es tár), vagy simán nagyobb markolatos pisztolyt használnak?
G17 vagy G45?
Sokat lőnek vele.
https://youtu.be/a6-nuuRhOz0
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.02.28. 08:07 Valószínűleg már elhasználódtak (az elitcsókák nem évi 50-et lőnek), illetve a red dot szerelhetőség meg a hangtompíthatóság játszhat szerepet, bár az utóbbit csőcserével is el lehet érni.
Azonban kompakt pisztoly egyáltalán nincs, mindkét jelenlegi modell full size. Az ilyen speciális alakulatok tagjai gyakran civilben dolgoznak, és nem csak éles bevetésekre, hanem személyvédelemre is érdemes ilyenkor gondolni.
Laikus tippem szerint a speciálisok 3-5 évente nullára lehasználnak egy pisztolyt, az évi több tízezres lövésszámukkal amit gyakorlásra ellőnek per operátor.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

meg a konyvi erteke is nullazodik 8-)
egyebkent nem ertem miert problema hogy oberndorfbol vasarolnak, pont olyan mint nekunk a gestamen :roll:
TotoHU írta: 2023.02.28. 14:33 Laikus tippem szerint a speciálisok 3-5 évente nullára lehasználnak egy pisztolyt, az évi több tízezres lövésszámukkal amit gyakorlásra ellőnek per operátor.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Ales

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.02.28. 14:55 A Honvédséghez értőktől (elsősorban: Swordmanus) kérdezném:
hogy lehetett egy a fószer 5 hét alatt alezredes..?

https://ellenszel.hu/2023/02/27/kitalal ... alezredes/
A honvédség főparancsnoka - legalábbis a papírforma szerint - a mindenkori köztársasági elnök.
Egyéb kérdés? :roll: :x

Nyugaton ennek a töredékéért lemondanak politikusok, nálunk a szemük se rebben. Ez egy következmények nélküli ország. Bármi megtehető.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Ales

Hozzászólás Szerző: qqriq »

gondolom a veresrol van szo.
a honved foparancsnok ferje, van meg kerdes?
WildBear23 írta: 2023.02.28. 14:55 A Honvédséghez értőktől (elsősorban: Swordmanus) kérdezném:
hogy lehetett egy a fószer 5 hét alatt alezredes..?

https://ellenszel.hu/2023/02/27/kitalal ... alezredes/
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ja, a köztársasági elnökasszony férje, de jelentezik tartalékosnak és 5 hét alatt alezredes lesz..?
Sword, Te mi vagy, hadnagy?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.02.28. 14:37 meg a konyvi erteke is nullazodik 8-)
egyebkent nem ertem miert problema hogy oberndorfbol vasarolnak, pont olyan mint nekunk a gestamen :roll:
Pont olyan...? :o
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Ales

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.02.28. 15:00 A honvédség főparancsnoka - legalábbis a papírforma szerint - a mindenkori köztársasági elnök.
Egyéb kérdés? :roll: :x

Nyugaton ennek a töredékéért lemondanak politikusok, nálunk a szemük se rebben. Ez egy következmények nélküli ország. Bármi megtehető.
Protokollaris, boven van ilyen nyugaton és még mindig jobb mint a németek segghulye kvóta védelmi miniszterei pl. Ursula, Lambrecht ők ugyanis valódi károkat okoztak.
A probléma az hogy hogy nincs tiszteletbeli tiszti rendfokozat, mert azt lehetne ilyeneknek osztogatni.
Normalis esetben tiszt kizárólag csak olyan lehetne akit a Kossuth téren avattak, vagy nappalin v. diploma után egy év komoly képzés után ahogy briteknel csinálják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.02.28. 15:37-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.02.28. 15:12 Ja, a köztársasági elnökasszony férje, de jelentezik tartalékosnak és 5 hét alatt alezredes lesz..?
Sword, Te mi vagy, hadnagy?
Ne sajnáljatok tőle.
Az asszony nevezi ki és most már jogilag is ő a parancsnok otthon.
Szar dolog egy családi vita után függelemsertes miatt katonai ügyészségre jarogatni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jo, igazad van, lehet hogy a mienk jobb!
AndyA írta: 2023.02.28. 15:21 Pont olyan...? :o
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azt olvastam kirugtak a fel vezerkart, valamivel fel kell tolteni a bertablat...
aksurv írta: 2023.02.28. 15:36 Ne sajnáljatok tőle.
Az asszony nevezi ki és most már jogilag is ő a parancsnok otthon.
Szar dolog egy családi vita után függelemsertes miatt katonai ügyészségre jarogatni.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.02.28. 11:53 Ha már szóba került: próbálta innen valaki a kompenzátoros G19C -t?
Elsőre nekem fura egy ilyen kis pisztolyon a kompenzátor, de ha működik, akkor az nem hülyeség.. viszont még nem lőttem vele. :)
Szia,

Nagyon sok sportban hatranyban lennel vele, mert vagy nem lehet vele indulni, vagy olyan divizioban lehet vele indulni, ami kisebb letszamu, mint a gazgumis. :-)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

nemtokregelni írta: 2023.02.28. 16:51 nekem nincs bajom azzal, ha pl. egy önkéntes tartalékosnak álló mérnök tiszti rendfokozatot kap az önkéntes rendszeren belül.
Szia,

Szerintem is normalis dolog, hogy aki diplomas, tartalekos katonakent (ha a szakteruleten "helyezkedik" el), akkor hadnagy lesz eskutetel utan.

A problema ott van, hogy a hadnagy utan jon a fohadnagy, szazados, ornagy. Szerintem extrem nagy indok eseten SE legyen fohadnagy egybol. Nem hogy alezredes, ezzel lekopve mindenkit, aki 1-2 evtizedet szolgalt ezert a rendfokozatert. :-(

Bel
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bel 2023.02.28. 18:49-kor.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2023.02.28. 18:46 Szia,

Szerintem is normalis dolog, hogy aki diplomas, tartalekos katonakent (ha a szakteruleten "helyezkedik" el), akkor hadnagy lesz eskutetel utan.

A problema ott van, hogy a hadnagy utan jon a fohadnagy, szazados, ornagy. Szerintem extrem nagy indok eseten SE legyen fohadnagy egybol. Nem hogy alezredes, ezzel lekopve mindenkit, aki 1-2 evtizedet szolgalt ezert a rendfokozatert. :-(

Bel
Mondom, nem védeni akarom, és nekem se tetszik a parketta rajta, de: A diplomás (BA/Bsc)? És az egyetemi diplomás (MA/MSc)? És a PhD? Plusz ha már a főhadnagy is probléma, jelentem, lehetett hivatásosként is főhadnagyként kezdeni, csak kiválóra kellett végezni.

Illetve amit nem kellene, de az utolsó mondatodban Te is teszed: megint összemossuk az önkéntes tartalékost a hivatásosokkal, pedig az egyik békeidőben egy hobbi/önkéntes tevékenység, a másik pedig egy professzionális, hivatásos szolgálat. Én nem tartom összehasonlíthatónak.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2023.02.28. 19:54 Mondom, nem védeni akarom, és nekem se tetszik a parketta rajta, de: A diplomás (BA/Bsc)? És az egyetemi diplomás (MA/MSc)? És a PhD? Plusz ha már a főhadnagy is probléma, jelentem, lehetett hivatásosként is főhadnagyként kezdeni, csak kiválóra kellett végezni.

Illetve amit nem kellene, de az utolsó mondatodban Te is teszed: megint összemossuk az önkéntes tartalékost a hivatásosokkal, pedig az egyik békeidőben egy hobbi/önkéntes tevékenység, a másik pedig egy professzionális, hivatásos szolgálat. Én nem tartom összehasonlíthatónak.
Na jó, de basszus az ales az főtiszt..!
Pont a főtiszt közepe.
Senki ne kezdjen már főtisztként, diploma ide, pH oda, még tartalékosként se..

(Nagypapák kedvéért az ales a régi Obersturmbannführer :)

Mod: meg ha ne adj'Isten ideérnek Ivánék, és berántanák a tarcsisok után a magunkfajtát is, hát qrvára nem örülnék ha ilyen ales adna parancsot, akinek az egyetlen érdeme és katonai tudása a felesége..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2023.02.28. 20:10-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

theHassan írta: 2023.02.28. 20:05 2001-ben avattak utoljára vörösdiplomást főhadnagyként. Ki is voltak akadva évfolyamtársaim utána... arra gyúrtak, össze szigorlat, államvizsga színötös, és megváltoztatták a szabályt...
Igen, én is vén f@sz vagyok már.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2023.02.28. 20:06 Na jó, de basszus az ales az főtiszt..!
Pont a főtiszt közepe.
Senki ne kezdjen már főtisztként, diploma ide, pH oda, még tartalékosként se..

(Nagypapák kedvéért az ales a régi Obersturmbannführer :)
Nem mondod...

Csak mindenhonnan ömlik ez a hülyeség és a legtöbb "szakértő" meg hírforrás szót se ejt arról, hogy ez ám önkéntes tartalékos szolgálat és az mi egyáltalán. Nem arról pofázok, hogy nekem tetszik a pár hetes alezredes, csak mi legalább disztingváljunk a hivatásosok és a tartalékosok között. Ennyike, kérem kapcsojjaki.
Sapienti sat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

bel írta: 2023.02.28. 18:46 Szia,

Szerintem is normalis dolog, hogy aki diplomas, tartalekos katonakent (ha a szakteruleten "helyezkedik" el), akkor hadnagy lesz eskutetel utan.

A problema ott van, hogy a hadnagy utan jon a fohadnagy, szazados, ornagy. Szerintem extrem nagy indok eseten SE legyen fohadnagy egybol. Nem hogy alezredes, ezzel lekopve mindenkit, aki 1-2 evtizedet szolgalt ezert a rendfokozatert. :-(

Bel
Hát, akkor saját példa: 3 diplomával, szakaszvezetőként szerződtettek, majd 3,5 év után, soxori "emlékeztető" után, törzsőrmester lettem. Nem hogy tiszt, még csak nem is zászlós. Vagyis, a hadnagytól is elválaszt még jónéhány lépcső.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.02.28. 20:13 Hát, akkor saját példa: 3 diplomával, szakaszvezetőként szerződtettek, majd 3,5 év után, soxori "emlékeztető" után, törzsőrmester lettem. Nem hogy tiszt, még csak nem is zászlós. Vagyis, a hadnagytól is elválaszt még jónéhány lépcső.
miért írtad alá?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Áttértem a lőfegyveredbe
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2023.02.28. 21:03-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

nemtokregelni írta: 2023.02.28. 20:11 Nem mondod...

Csak mindenhonnan ömlik ez a hülyeség és a legtöbb "szakértő" meg hírforrás szót se ejt arról, hogy ez ám önkéntes tartalékos szolgálat és az mi egyáltalán. Nem arról pofázok, hogy nekem tetszik a pár hetes alezredes, csak mi legalább disztingváljunk a hivatásosok és a tartalékosok között. Ennyike, kérem kapcsojjaki.
Nincs ezzel gond, csak akkor nevezzük ezt az egészet nemzetőrségnek. Mert ha mindenki ugyanolyan színű bociban lesz majd, akkor tényleg durva, hogy egy külföldi missziót megjárt hivatásos őrmester tisztelegni fog neki. Vagy ha meg tényleg csak politikai jutalom, akkor felőlem vezessék be megint a nemesi címeket, és osztogassák azt, mert egyébként ennek a kinevezésnek tényleg elég feudalizmus szaga van.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

WildBear23 írta: 2023.02.28. 20:06 Na jó, de basszus az ales az főtiszt..!
Pont itt valamelyik topickban viccelődtem kb vagy egy éve, hogy én majd csak akkor leszek önkéntes, ha kapásból őrnagynak neveznek ki…. De ezek szerint tényleg lehet nagyot álmodni :-D
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Sparrow írta: 2023.03.01. 06:59 Pont itt valamelyik topickban viccelődtem kb vagy egy éve, hogy én majd csak akkor leszek önkéntes, ha kapásból őrnagynak neveznek ki…. De ezek szerint tényleg lehet nagyot álmodni :-D
A beosztás számít, nem a rendfokozat. Az illetményét meg felajanlotta honvéd alapítványnak. Parádezzon csak a parkettás, tekintélye úgysem lesz.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sodoma írta: 2023.03.01. 07:55 A beosztás számít, nem a rendfokozat. Az illetményét meg felajanlotta honvéd alapítványnak. Parádezzon csak a parkettás, tekintélye úgysem lesz.
Csak éppen katonáéknál sokszor nem a tekintély számít, hanem a rendfokozat... :-(

Nyilván a legegyszerűnn honvéd is összecsinálja magát, amikor meglátja a stráfot, azután meg kiröhögi (legfeljebb magában), amikor felismeri, hogy ki az.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2023.02.28. 18:46 Szia,

Szerintem is normalis dolog, hogy aki diplomas, tartalekos katonakent (ha a szakteruleten "helyezkedik" el), akkor hadnagy lesz eskutetel utan.

A problema ott van, hogy a hadnagy utan jon a fohadnagy, szazados, ornagy. Szerintem extrem nagy indok eseten SE legyen fohadnagy egybol. Nem hogy alezredes, ezzel lekopve mindenkit, aki 1-2 evtizedet szolgalt ezert a rendfokozatert. :-(

Bel
Nem saját példa, de egyik legjobb barátom: Zrínyis végzettséggel (civil szak, de elég katonás, biztosnágpolitika) aktív sportoló, hegymászás, sziklamászás, sokszoros maratonista, 100+ km-ket teljesítménytúrázó - először hadnagyi szerződéssel kínálták meg tartalékosként, aláírta.
Aztán meggondolták magukat és visszavonták, inkább legyen mégis szakaszvezető. Kellett a hadnagyi rendfokozat valakinek aki jobb helyről érkezett.
Én is azt mondtam neki hogy azt már ne írja alá, az egész eljárás megalázó, ne akarjon annyira a sereghez menni - de hát ő akart. Csinálja asszem területvédelmi tartalékos szakaszvezetőként évek óta, tetszik neki.

Idézve a mondást: "Akit egy tál levessel is meg lehet venni, annak vétek többet adni".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

AndyA írta: 2023.03.01. 08:52 Csak éppen katonáéknál sokszor nem a tekintély számít, hanem a rendfokozat... :-(

Nyilván a legegyszerűnn honvéd is összecsinálja magát, amikor meglátja a stráfot, azután meg kiröhögi (legfeljebb magában), amikor felismeri, hogy ki az.
Ja én is lapátolok minden felsőbb rendfokozatnak, de össze nem csinálom magam. Bajtársaim sem. Szkv vagyok. Amúgy a parkettások soxor jófejek, visszaköszönnek. Stb. Főtörzs hdngy aki némelyik arcozik de lexarjuk.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

aksurv írta: 2023.02.28. 15:36 Ne sajnáljatok tőle.
Az asszony nevezi ki és most már jogilag is ő a parancsnok otthon.
Szar dolog egy családi vita után függelemsertes miatt katonai ügyészségre jarogatni.
Jaja, hdgy vagyok. Ehhez a következő kellett: megvolt a megfelelő végzettségem, és időben (nagyon korán) jelentkeztem. Ilyen formán még fhdgy. volt a csúcs, járásonként egy.
Újabban bár szkv. a tartalékos, de kiképzés alatt közkatona már mindenki nov. 1. óta, hogy csituljanak a kedélyek. 12. modul után lesz mindenki az aki.

Amúgy nekem is ez jutott eszembe, hogy így rögtön tisztázódott, ki parancsol otthon, de ezt hagyjuk meg kedves és ártatlan poénnak, gondolom a jelentem a mosogatást befejeztem szófordulat eddig se meg eztán se, meg ha mégis mi közünk hozzá.

Lehűteném a fórumtársakat: itt a renfokozat a végzettségen túl a várható beosztáshoz tartozik, ilyen beosztással járási, megyei összekötő tiszteket láttam tartalékosként, akik a Honvédség és a kormányhivatal (vagy minek hívják mostanában) közti összekötő kapocs. Jellemzően irodai, adminisztratív feladat.
Lehet ezen pörögni, de amúgy teljesen felesleges, nem valós problémán rágódtok, de figyelemelterelő gumicsontnak remek. Én pozitívnak ítélem meg, hogy az elnök asszony férjeként igenis részt és feladatot vállal a Haza védelmében, és olyat, amihez kellően rátermett (lőteret őrizni a képességei elpazarlása lenne, még ha az is fontos feladat). Ugyanezzel az erővel megtehette volna azt is, hogy befizet szép diszkréten valami túlélő képzésbe, ahol ugyanezen ismereteket megkapja, és amúgy otthon néz valami sorozatot, játszik a gyerekkel, hegyez zabot, bármi. Én azt gondolom, hogy ez lenne a dolog helyes megközelítése. Hogy miért remek járási összekötő? A kinek vannak fontos ismerősei versenyben szerintem elég ütős kártyái vannak. :-D Komolyra fordítva: nyilván megvannak ehhez a képességei és affinitása (különben otthon maradt volna).
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem ertek a katonasdihoz de a teveben latottak alapjan az illetonek pont olyan hacukaja es cetlije van mint az igazi katonanak es nincs rairva sehova hogy en csak jatekkatona vagyok...
swordmanus írta: 2023.03.01. 12:09 Jaja, hdgy vagyok. Ehhez a következő kellett: megvolt a megfelelő végzettségem, és időben (nagyon korán) jelentkeztem. Ilyen formán még fhdgy. volt a csúcs, járásonként egy.
Újabban bár szkv. a tartalékos, de kiképzés alatt közkatona már mindenki nov. 1. óta, hogy csituljanak a kedélyek. 12. modul után lesz mindenki az aki.

Amúgy nekem is ez jutott eszembe, hogy így rögtön tisztázódott, ki parancsol otthon, de ezt hagyjuk meg kedves és ártatlan poénnak, gondolom a jelentem a mosogatást befejeztem szófordulat eddig se meg eztán se, meg ha mégis mi közünk hozzá.

Lehűteném a fórumtársakat: itt a renfokozat a végzettségen túl a várható beosztáshoz tartozik, ilyen beosztással járási, megyei összekötő tiszteket láttam tartalékosként, akik a Honvédség és a kormányhivatal (vagy minek hívják mostanában) közti összekötő kapocs. Jellemzően irodai, adminisztratív feladat.
Lehet ezen pörögni, de amúgy teljesen felesleges, nem valós problémán rágódtok, de figyelemelterelő gumicsontnak remek. Én pozitívnak ítélem meg, hogy az elnök asszony férjeként igenis részt és feladatot vállal a Haza védelmében, és olyat, amihez kellően rátermett (lőteret őrizni a képességei elpazarlása lenne, még ha az is fontos feladat). Ugyanezzel az erővel megtehette volna azt is, hogy befizet szép diszkréten valami túlélő képzésbe, ahol ugyanezen ismereteket megkapja, és amúgy otthon néz valami sorozatot, játszik a gyerekkel, hegyez zabot, bármi. Én azt gondolom, hogy ez lenne a dolog helyes megközelítése. Hogy miért remek járási összekötő? A kinek vannak fontos ismerősei versenyben szerintem elég ütős kártyái vannak. :-D Komolyra fordítva: nyilván megvannak ehhez a képességei és affinitása (különben otthon maradt volna).
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Probléma az hogy van olyan elképzelés, hogy van külön tartalékos meg szerződéses katona
Ukrajna megmutatta, hogy nincs, mert ugyanabba a pokolba küldik őket. Tehát akkor a tudásban sem lehet különbség vagy emberek halnak meg értelmetlenül.
Ha valaki ugyanis megszerzi akár az első műanyag csillagot is, onnantól már nem csak a saját életéért felel.
Tehát bárki aki vezető lesz annak az elérhető legjobb képzést és egyben számomkerest is kell kapnia.
A munkásorseg anno 500 főállású tiszttel működött 50 ezres létszám mellett tehát nem kéne osztogatni a csillagokat.
Nincs gond a tartalékos tisztekkel, de annak úgy kellene működnie , hogy a diplomás játékos jelentkezik tartalékosnak.
Tartalékos honvéd szinten megcsinálja az előírt képzéseket és ha alkalmas vezetőnek akkor beiskolázzak tiszti iskolába ahol az elméleti képzés simán megoldható online képzéssel a gyakorlati meg hétvégéken illetve plusz szabadsággal.
Ha eredményesen elvegzi, akkor Kossuth tér.
Onnantól teljes joggal adhat bárkinek parancsot pont úgy mint az aki az NKEn végzett.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.03.01. 13:29
+1
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"– Megmondom miért – Mazursky Albright szemébe nézett. – Mert szerintem egy rajjal nem tudnál mit kezdeni. Tizedesnek lenni nem csak annyit tesz, hogy szerzel egy újabb stráfot meg havi tíz dollárral többet kapsz. Azt is kell hozzá tudni, hogyan vezesd az embereidet egy ütközetben. És nem hiszem, hogy te el tudnád őket vezetni. Ki a franc követné a parancsaidat? Ha megint lefokoznak közlegénynek, akkor valószínűleg a te rajodba kerülök és hogy mondjak valamit, nem tudnék bízni benned. "

/Richard Gallagher: A halálra ítélt szakasz/

Szóval nekem ez a bajom azzal, hogy egy bankos felszerel katonának, és egyből főtiszt lesz.

Hogy miért "pörög rajta" a fél Internet?
Ezért:

"Minden egyes fillér, amit az állam bármire is elkölt, azt az adófizetők dobták össze. Legyen szó egészségügyről, oktatásról, utak építéséről, futballról vagy bármilyen alapítvány támogatásáról, az állam a mi pénzünket költi.
Minden, az állam elköltött 100 milliárd forint minden egyes négytagú magyar családnak 40 ezer forintjába kerül, amit szja, áfa vagy bármi egyéb címen vesz el tőle az állam. Ezért igenis fontos, mi lesz a pénzünkből. Új kórház, oktatás, vasútvonal vagy stadion.
Egy normális társadalomban a tudatos adófizetők elszámoltatják a mindenkori kormányukat, mennyire hatékonyan és mennyire célszerűen használja fel a tőlük elvett pénzt."

/Kiszámoló blog: https://kiszamolo.hu/a-koltsegvetesrol/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

nemtokregelni írta: 2023.02.28. 20:11 mi legalább disztingváljunk a hivatásosok és a tartalékosok között. Ennyike, kérem kapcsojjaki.
Szia,

Sword, ebben mennyi az igazsag?
Mas szoval, ha laktanyaban/hataron talalkozol egy hivatasos ormesterrel, akkor ki az eloljaro?
(Nyilvan a gyakorlatban megvan a kolcsonos tisztelet egymas irant, de formalisan az egyikotok a masik eloljaroja.)

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en kerdesem meg az lenne hogy az ormester ha lat egy szabalyos katonagunyaban flangalo embert akin hadnagy cetli log akkor megkerdezheti-e :
bocsika te igazi hadnagy vagy jatszos hadnagy vagy?
bel írta: 2023.03.01. 14:01 Szia,

Sword, ebben mennyi az igazsag?
Mas szoval, ha laktanyaban/hataron talalkozol egy hivatasos ormesterrel, akkor ki az eloljaro?
(Nyilvan a gyakorlatban megvan a kolcsonos tisztelet egymas irant, de formalisan az egyikotok a masik eloljaroja.)

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.03.01. 13:29 Probléma az hogy van olyan elképzelés, hogy van külön tartalékos meg szerződéses katona
Ukrajna megmutatta, hogy nincs, mert ugyanabba a pokolba küldik őket. Tehát akkor a tudásban sem lehet különbség vagy emberek halnak meg értelmetlenül.
K.rva nagy +1! Ukrajna ezer kérdésben mindent átalakított, amit addig gondoltunk róla 30+ éven át, az tavaly óta nem érvényes.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.03.01. 14:17 K.rva nagy +1! Ukrajna ezer kérdésben mindent átalakított, amit addig gondoltunk róla 30+ éven át, az tavaly óta nem érvényes.
Nem kell ehhez Ukrajna.
Beszélgettem egyszer egy olyannal aki szolgált Izraelben.
Beszélgettünk az akkor pont aktuális dologról.
Kérdezzem, hogy a tartalékosok ilyenkor mennek segíteni a ténylegeseknek?
Azt a faszt.
Ha aktion van, akkor a tartalékosok mennek elől, mert nekik már vannak valódi harci tapasztalataik az igazi mókáról, a tényleges kopaszok meg skubizzák őket hogy hogyan kell ezt csinálni a való világban. Ott tartalékosokon viszont tényleg szinten vannak tartva, mindezt persze 3 év tényleges leszolgalt idő után.
Ott kiképzés azt hiszem v. 9 hónap alapkepzes utána meg 3 hó szakképzes és utána minden 3 -6 hónapban új szakképzés es képesség megszerzése.
Láttam olyan videót ahol harcoló egységnél a korletbe akkora kupi volt, mint az állat, az ágy alatt és polcokon ott voltak a töltött fegyverek befüzőtt géppuskak golyoszoró, k gránátvetok stb.. A folyosón a szetszedett fegyveren csekkolgatták a lézert.
Két katona totál slamposan egyszerűen átballagott a karabélyaikkal a loterre, ahol mindenféle felügyelet nélkül önállóan lőttek a fegyvereikkel.
Utána meg visszamentek ugyanolyan lazán kajálni.
Más világ.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.03.01. 14:35-kor.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2023.03.01. 14:01 Szia,

Sword, ebben mennyi az igazsag?
Mas szoval, ha laktanyaban/hataron talalkozol egy hivatasos ormesterrel, akkor ki az eloljaro?
(Nyilvan a gyakorlatban megvan a kolcsonos tisztelet egymas irant, de formalisan az egyikotok a masik eloljaroja.)

Bel
Legfeljebb a feljebbvalója, ha már szakértünk, nem elöljárója.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.03.01. 13:29 Probléma az hogy van olyan elképzelés, hogy van külön tartalékos meg szerződéses katona
Ukrajna megmutatta, hogy nincs, mert ugyanabba a pokolba küldik őket. Tehát akkor a tudásban sem lehet különbség vagy emberek halnak meg értelmetlenül.
Ha valaki ugyanis megszerzi akár az első műanyag csillagot is, onnantól már nem csak a saját életéért felel.
Tehát bárki aki vezető lesz annak az elérhető legjobb képzést és egyben számomkerest is kell kapnia.
A munkásorseg anno 500 főállású tiszttel működött 50 ezres létszám mellett tehát nem kéne osztogatni a csillagokat.
Nincs gond a tartalékos tisztekkel, de annak úgy kellene működnie , hogy a diplomás játékos jelentkezik tartalékosnak.
Tartalékos honvéd szinten megcsinálja az előírt képzéseket és ha alkalmas vezetőnek akkor beiskolázzak tiszti iskolába ahol az elméleti képzés simán megoldható online képzéssel a gyakorlati meg hétvégéken illetve plusz szabadsággal.
Ha eredményesen elvegzi, akkor Kossuth tér.
Onnantól teljes joggal adhat bárkinek parancsot pont úgy mint az aki az NKEn végzett.
Ez korrekt lenne, de aki ezt végigcsinálja, annak fizetni is kellene valamit, nem 1 havi minimálbér per év. Illetve aki rendes kereső foglalkozás mellett ezt végigcsinálja, az miért ne menne hivatásosnak?
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2023.03.01. 13:58 Hogy miért "pörög rajta" a fél Internet?
Ezért:

"Minden egyes fillér, amit az állam bármire is elkölt, azt az adófizetők dobták össze. Legyen szó egészségügyről, oktatásról, utak építéséről, futballról vagy bármilyen alapítvány támogatásáról, az állam a mi pénzünket költi.
Minden, az állam elköltött 100 milliárd forint minden egyes négytagú magyar családnak 40 ezer forintjába kerül, amit szja, áfa vagy bármi egyéb címen vesz el tőle az állam. Ezért igenis fontos, mi lesz a pénzünkből. Új kórház, oktatás, vasútvonal vagy stadion.
Egy normális társadalomban a tudatos adófizetők elszámoltatják a mindenkori kormányukat, mennyire hatékonyan és mennyire célszerűen használja fel a tőlük elvett pénzt."

/Kiszámoló blog: https://kiszamolo.hu/a-koltsegvetesrol/
A területvédelmi tartalékosokra költött pénznél jóval többet és jóval nagyobb ostobaságokra költ az ország szvsz, mégse pörgünk rajta. Illetve ez már kezd politika lenni.
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.03.01. 13:58 "– Megmondom miért – Mazursky Albright szemébe nézett. – Mert szerintem egy rajjal nem tudnál mit kezdeni. Tizedesnek lenni nem csak annyit tesz, hogy szerzel egy újabb stráfot meg havi tíz dollárral többet kapsz. Azt is kell hozzá tudni, hogyan vezesd az embereidet egy ütközetben. És nem hiszem, hogy te el tudnád őket vezetni. Ki a franc követné a parancsaidat? Ha megint lefokoznak közlegénynek, akkor valószínűleg a te rajodba kerülök és hogy mondjak valamit, nem tudnék bízni benned. "

/Richard Gallagher: A halálra ítélt szakasz/

Szóval nekem ez a bajom azzal, hogy egy bankos felszerel katonának, és egyből főtiszt lesz.
Igen kedvenc könyvem... :-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.03.01. 13:58 egy bankos felszerel katonának
Szia,

Nagy +1 mindennek, amit irtal.

Eszembe jutott errol valami, ami abszolut nem kapcsolodik a mostani temahoz, de nekem megdobbento volt, amikor olvastam.

Szoval azt olvastam valaha regen (90-es evekben), hogy Hollandiaban nehany tartalekos tisztet behivtak. Nyilvan akkor volt sorkatonasag, tehat ok tisztesseggel vegigcsinaltak a tartalekos tiszt kikepzest, majd leszereltek. Evek mulva bankfiokvezetokent/helyetteskent dolgoztak, amikor egyszercsak behivtak oket (gondolom, ajanlottak nekik es nem koteleztek oket erre), a holland bekefenntarto erok szazadparancsnokakent Boszniaba mentek, ahol fel even at a szazad felelossegi teruleten belul nem csak egreciroztak a hollandokat, de nyilvan a helyi (onkormanyzati es egyeb) vezetokkel kialakitottak egy megfelelo egyutmukodest is.

Aztan, amikor leszereltek, akkor rovid hazalatogatas utan ismet Boszniaban talaltak magukat, ekkor mint bank(fiok)igazgatok.

Szoval a sorkatonasagot jol is lehet csinalni.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2023.03.01. 14:47 Szia,

Nagy +1 mindennek, amit irtal.

Eszembe jutott errol valami, ami abszolut nem kapcsolodik a mostani temahoz, de nekem megdobbento volt, amikor olvastam.

Szoval azt olvastam valaha regen (90-es evekben), hogy Hollandiaban nehany tartalekos tisztet behivtak. Nyilvan akkor volt sorkatonasag, tehat ok tisztesseggel vegigcsinaltak a tartalekos tiszt kikepzest, majd leszereltek. Evek mulva bankfiokvezetokent/helyetteskent dolgoztak, amikor egyszercsak behivtak oket (gondolom, ajanlottak nekik es nem koteleztek oket erre), a holland bekefenntarto erok szazadparancsnokakent Boszniaba mentek, ahol fel even at a szazad felelossegi teruleten belul nem csak egreciroztak a hollandokat, de nyilvan a helyi (onkormanyzati es egyeb) vezetokkel kialakitottak egy megfelelo egyutmukodest is.

Aztan, amikor leszereltek, akkor rovid hazalatogatas utan ismet Boszniaban talaltak magukat, ekkor mint bank(fiok)igazgatok.

Szoval a sorkatonasagot jol is lehet csinalni.

Bel
Mocskos kapitalista módi, hogy gazdaságilag gyarmatosítsák a gyanútlan országokat...!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.03.01. 14:36 Ez korrekt lenne, de aki ezt végigcsinálja, annak fizetni is kellene valamit, nem 1 havi minimálbér per év. Illetve aki rendes kereső foglalkozás mellett ezt végigcsinálja, az miért ne menne hivatásosnak?
Egyértelmű kell pozitív példa. .
Adókedvezmeny, hivatásos 100 % tb. hivatalos nyugdíj kedv. és nyilván alap pénz illetve képzés szolgálati +pénz. de szerintem, a többség szerelemből csinálja tehat llegalább kibaszva ne legyen vele. Erős vonzás lenne pl. sporthoz hasonló tartalékos fegyvertartási cél persze épeszű feltételekkel.
Eleve a tartalékos rendszernek mondjuk a tényleges mögött kéne teljesen működnie, tehát aki leszerel pl. családi okból az maradhat tartalékosnak és akkor nem veszik el a rá költött adó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.03.01. 15:01-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

nemtokregelni írta: 2023.03.01. 14:38 A területvédelmi tartalékosokra költött pénznél jóval többet és jóval nagyobb ostobaságokra költ az ország szvsz, mégse pörgünk rajta. Illetve ez már kezd politika lenni.
Sokkal, de sokkal többet kellene rá költeni, sokkal, de sokkal okosabban.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2023.03.01. 14:38 A területvédelmi tartalékosokra költött pénznél jóval többet és jóval nagyobb ostobaságokra költ az ország szvsz, mégse pörgünk rajta.
Ebben teljesen biztos vagyok - de nyilván csak azon tudunk "pörögni", amiről tudunk.
Ami nem kerül nyilvánosságra, vagy 40 évre titkosított, azon nyilván nem.
(Nem mint ha az nem a mi pénzünkből menne..)

Ezzer az ales dologgal nem is a pénz a baj, mert gondolom nem került sokba az 5 hetes kiképzése meg az illetménye, ha kap olyat: nekem (egyszerű nem-katonának) az fura, hogy 5 hetes kiképzés után rögtön főtiszt lesz.

Igaz, hogy tartalékos ales - nem tudom, mi a különbség, de köszönettel veszem, ha megírod.
A főtisztek növekvő sorrendje őrnagy --> ales --> ezredes.

Egy tartalékos alezredesnek mi a relációja egy hivatásos őrnaggyal?
Melyik "nagyobb rangú"?
Ki adhat parancsot kinek?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2023.03.01. 14:01 Szia,

Sword, ebben mennyi az igazsag?
Mas szoval, ha laktanyaban/hataron talalkozol egy hivatasos ormesterrel, akkor ki az eloljaro?
(Nyilvan a gyakorlatban megvan a kolcsonos tisztelet egymas irant, de formalisan az egyikotok a masik eloljaroja.)

Bel
Szia!
A szolg. szabályzat alapján ha behívóparancsom van, és épp aktív vagyok (másként meg nem nagyon lehetek egyenruhában, egyes kivételes esetektől eltekintve, pl. kaptam engedélyt hadisírgondozni, de nem hívtak be egy napra fél óra kedvéért), akkor nincs tartalékos, meg nem tartalékos, és az őrmester kell tisztelegjen. Ez a való életben, a gyakorlatban.... :-D.... is így kell működjön. Ugyanakkor az adott alakulat hivatásos elöljáróitól függ, hogy mennyire tartják fenn az alakiasságot. Nyilván nem attól lesz tekintélye egy tartalékos tisztnek, hogy tisztelegnek neki, és magam részéről csak a személyes hiúságom miatt ezen nem is pörögnék, ugyanakkor van olyan közeg, ahol példát kell mutatnunk, mert naív szemek ebből látják, hogy kellene ez működjön (pl. négy osztály kadét), ott igyekszünk figyelni erre, és az aktívak kis buksijába is elültettük a dolog fontosságának értelmét.
A ki kinek az elöljárója a rendfokozattól függetlenül változhat, ha a feladat, vagy a beosztott szakértelme ezt szükségessé teszi. Pl. kiképzési feladatnál a kiképző őrmester parancsol nekem, lövészetnél a lövészetvezető is parancsol nekem, ha közkatona, akkor is, meg mondjuk egy tűzszerész őrmesternek se mondanám, mit csináljon, max. tegye a dolgát legjobb tudása szerint, de onnantól az van, amit ő mond, tehát ha a pirosat kell elvágjuk, akkor mintha csak én mondtam volna (átadtam a parancsnokságot).
A kölcsönös tisztelet a tartalékos és az aktív állomány között tanulmányok témája lehetne, de sokat segíts a dolgon a közöl feladatvégrehajtás, amikoris kiderül a másikról, milyen ember.
Remélem, elég kimerítő választ adtam.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

swordmanus írta: 2023.03.01. 15:11 Szia!
A szolg. szabályzat alapján ha behívóparancsom van, és épp aktív vagyok (másként meg nem nagyon lehetek egyenruhában, egyes kivételes esetektől eltekintve, pl. kaptam engedélyt hadisírgondozni, de nem hívtak be egy napra fél óra kedvéért), akkor nincs tartalékos, meg nem tartalékos, és az őrmester kell tisztelegjen. Ez a való életben, a gyakorlatban.... :-D.... is így kell működjön. Ugyanakkor az adott alakulat hivatásos elöljáróitól függ, hogy mennyire tartják fenn az alakiasságot. Nyilván nem attól lesz tekintélye egy tartalékos tisztnek, hogy tisztelegnek neki, és magam részéről csak a személyes hiúságom miatt ezen nem is pörögnék, ugyanakkor van olyan közeg, ahol példát kell mutatnunk, mert naív szemek ebből látják, hogy kellene ez működjön (pl. négy osztály kadét), ott igyekszünk figyelni erre, és az aktívak kis buksijába is elültettük a dolog fontosságának értelmét.
A ki kinek az elöljárója a rendfokozattól függetlenül változhat, ha a feladat, vagy a beosztott szakértelme ezt szükségessé teszi. Pl. kiképzési feladatnál a kiképző őrmester parancsol nekem, lövészetnél a lövészetvezető is parancsol nekem, ha közkatona, akkor is, meg mondjuk egy tűzszerész őrmesternek se mondanám, mit csináljon, max. tegye a dolgát legjobb tudása szerint, de onnantól az van, amit ő mond, tehát ha a pirosat kell elvágjuk, akkor mintha csak én mondtam volna (átadtam a parancsnokságot).
A kölcsönös tisztelet a tartalékos és az aktív állomány között tanulmányok témája lehetne, de sokat segíts a dolgon a közöl feladatvégrehajtás, amikoris kiderül a másikról, milyen ember.
Remélem, elég kimerítő választ adtam.
Bocsánat, akkor jól értem, hogy egyféle rendfokozati skála van?
Nincs külön "hivatásos", és "tartalékos"?

Egy alezredes alezredes akkor is, ha hivatásosként 20 év alatt járta végig a ranglétrát, és akkor is, ha bankárként 5 hét kiképzés után szerelt fel?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2023.03.01. 15:11 nincs tartalékos, meg nem tartalékos, és az őrmester kell tisztelegjen. ...
Remélem, elég kimerítő választ adtam.
Szia,

Koszi, az alapos valaszt!

Bel
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2023.03.01. 15:02 Ebben teljesen biztos vagyok - de nyilván csak azon tudunk "pörögni", amiről tudunk.
Ami nem kerül nyilvánosságra, vagy 40 évre titkosított, azon nyilván nem.
(Nem mint ha az nem a mi pénzünkből menne..)
Tudunk azért jó sokról. Egyébként szerintem az önkéntes tartalékos rendszer nem egy rossz kezdeményezés. Lehetne jobban csinálni? Biztosan. Ennek ellenére legalább valami történt, illetve én nagyon tisztelek mindenkit, aki főállás és család mellett végez bármilyen önkéntes tevékenységet, mert saját tapasztalatból tudom, hogy nem könnyű, áldozatot kíván, sokkal nehezebb, mint itt okosakat mondani.
WildBear23 írta: 2023.03.01. 15:02 Ezzer az ales dologgal nem is a pénz a baj, mert gondolom nem került sokba az 5 hetes kiképzése meg az illetménye, ha kap olyat: nekem (egyszerű nem-katonának) az fura, hogy 5 hetes kiképzés után rögtön főtiszt lesz.
Ebben egyet is értettem Veled, nem tudom, miért írod le megint.
WildBear23 írta: 2023.03.01. 15:02 Igaz, hogy tartalékos ales - nem tudom, mi a különbség, de köszönettel veszem, ha megírod.
A főtisztek növekvő sorrendje őrnagy --> ales --> ezredes.
Köszönöm, hogy a tegnapi után másodszor is leírtad nekem a rendfokozatokat. Harmadszor azért nem lesz szükséges, mert a; szerintem itt ezt mindenki tudja, b; kettőnk közül nekem ezt főiskolán is kellett tanulni.
WildBear23 írta: 2023.03.01. 15:02 Egy tartalékos alezredesnek mi a relációja egy hivatásos őrnaggyal?
Melyik "nagyobb rangú"?
Ki adhat parancsot kinek?
A függelmi rendszerben elöljáró vagy felettes az a katona, akinek joga és kötelessége más katonák tevékenységének irányítása, ez határozza meg a feladatvégrehajtást, nem a rendfokozat.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.03.01. 15:02 Ebben teljesen biztos vagyok - de nyilván csak azon tudunk "pörögni", amiről tudunk.
Ami nem kerül nyilvánosságra, vagy 40 évre titkosított, azon nyilván nem.
(Nem mint ha az nem a mi pénzünkből menne..)

Ezzer az ales dologgal nem is a pénz a baj, mert gondolom nem került sokba az 5 hetes kiképzése meg az illetménye, ha kap olyat: nekem (egyszerű nem-katonának) az fura, hogy 5 hetes kiképzés után rögtön főtiszt lesz.

Igaz, hogy tartalékos ales - nem tudom, mi a különbség, de köszönettel veszem, ha megírod.
A főtisztek növekvő sorrendje őrnagy --> ales --> ezredes.

Egy tartalékos alezredesnek mi a relációja egy hivatásos őrnaggyal?
Melyik "nagyobb rangú"?
Ki adhat parancsot kinek?
A magasabb rendfokozatú.
Nyilván játszik a beosztás, és az adott feladat pl lövészet, de a parancs az parancs.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2023.03.01. 15:34 Tudunk azért jó sokról. Egyébként szerintem az önkéntes tartalékos rendszer nem egy rossz kezdeményezés.
Persze hogy nem!
Ezt egy pillanatig sem vitattam.
nemtokregelni írta: 2023.03.01. 15:34 Köszönöm, hogy a tegnapi után másodszor is leírtad nekem a rendfokozatokat. Harmadszor azért nem lesz szükséges, mert a; szerintem itt ezt mindenki tudja, b; kettőnk közül nekem ezt főiskolán is kellett tanulni.
Nem Neked írtam le, hanem azoknak, akiknem nem megy kapásból, pl. magamnak: nekem utána kellett néznem/számolnom, hogy az ales a rangsorban a 14. lépcsőfok (13 van előtte, nem számítva a sima "honvéd"-ot.)

Nekem az a fura (még mindig), hogy a semmiből lett katona, 5 hét alatt, és máris egy nagyon magas rangot kapott.

És úgy veszem ki a soraitokból, hogy nincs különbség egy hivatásos alezredes, és egy tartalékos alezredes rangja között.
Alezredes, pont.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

nemtokregelni írta: 2023.03.01. 15:34 Tudunk azért jó sokról. Egyébként szerintem az önkéntes tartalékos rendszer nem egy rossz kezdeményezés.
Mondj már nekem még egy olyan országot ahol a járadékos (már ez is megérne egy misét) hivatásos főtisztet belekényszerítik, h legyen önkéntes tiszthelyettes?

A kormányhivatalokból is "önkéntes" alapon mentek tartalékosnak az emberek.

Életpálya modell is lett, ha nem felelsz meg az egészségügyi vizsgálaton mehetsz a levesbe. De meg ezt is lehetett űberelni, lásd a mostanában kirúgott párszáz főtiszt.

mod: és sorolhatnám még, h az elmúlt 30 évben milyen irányba változott a tűzoltóság, majd kat. védelem de ahhoz már nekem se elég nagy a pofám.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

https://youtu.be/rUjoBf-fbgY

Tényleg attól lesz ütőképes haderőnk, hogy karabéllyal(!!) 6-8 méterről lődöznek egy helyben állva egy lőlapra és a lövészetvezető/oktató/akárki karikázza a találatokat?
Ez most komoly? Mármint ez egy komoly gyakorlat a kiképzésben, vagy csak valami médiának szóló rettenetesen béna pózolás?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

oda van irva, izommemoria kikepzes volt a kulonleges eroknek.
ahhoz meg nem kell messzire loni csak sokat ugyanugy
psyops.JPG
psyops.JPG (41.15 KiB) Megtekintve 19625 alkalommal
pogessor írta: 2023.03.01. 17:58 https://youtu.be/rUjoBf-fbgY

Tényleg attól lesz ütőképes haderőnk, hogy karabéllyal(!!) 6-8 méterről lődöznek egy helyben állva egy lőlapra és a lövészetvezető/oktató/akárki karikázza a találatokat?
Ez most komoly? Mármint ez egy komoly gyakorlat a kiképzésben, vagy csak valami médiának szóló rettenetesen béna pózolás?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2023.03.01. 17:58 https://youtu.be/rUjoBf-fbgY

Tényleg attól lesz ütőképes haderőnk, hogy karabéllyal(!!) 6-8 méterről lődöznek egy helyben állva egy lőlapra és a lövészetvezető/oktató/akárki karikázza a találatokat?
Ez most komoly? Mármint ez egy komoly gyakorlat a kiképzésben, vagy csak valami médiának szóló rettenetesen béna pózolás?
0:16-nál az egy Arex Delta pisztoly? Wtf?

(amúgy ja, valszeg médiabohóckodás)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.03.01. 18:14 oda van irva, izommemoria kikepzes volt a kulonleges eroknek.
ahhoz meg nem kell messzire loni csak sokat ugyanugy
psyops.JPG
Szia,

Hat, az egyik ismerosom (J.J.) ezt az "izommemoriabol lovest" ugy oktatta, hogy csipobol lottek 50 m-re, es az elvaras az volt, hogy ne csak a szelet talaljak el a lolapnak.

Azt mondta, aki ezt meg tudta csinalni loteren kovetkezetesen, az eles helyzetben is tudott csipobol loni pontosan - kb 5 m tavolsagig eltalalta a mellalakot, ennel messzebb meg ugysem akartak loni csipobol.

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

"a dandár lőkiképzői " na lesznek ijenek is ? :) vagy csak elirta vki ?:)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia Bel,
Ne legyenek tul nagy elvarasaink, en mar annak is orulnek ha minden egyenruhas aki fegyvert kap havonta kotelezoen ellone ket doboz loszert.
Ertekelve, nem csak ugy vaktaba a domboldalba...
bel írta: 2023.03.01. 18:29 Szia,

Hat, az egyik ismerosom (J.J.) ezt az "izommemoriabol lovest" ugy oktatta, hogy csipobol lottek 50 m-re, es az elvaras az volt, hogy ne csak a szelet talaljak el a lolapnak.

Azt mondta, aki ezt meg tudta csinalni loteren kovetkezetesen, az eles helyzetben is tudott csipobol loni pontosan - kb 5 m tavolsagig eltalalta a mellalakot, ennel messzebb meg ugysem akartak loni csipobol.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ales. téma:
Amikor talán valamelyik főispán tette le a katonai esküjét, akkor mintha valami olyasmit mondtak volna, hogy csak tiszteletbeli cím, nem fognak tevőlegesen részt venni az MH működésében.
Innentől Novák Katalin férje tőlem lehet négycsillagos tábornok is, ha csak állami parádékon fogja magára ölteni a mundért.
bel írta: 2023.03.01. 18:29 Szia,

Hat, az egyik ismerosom (J.J.) ezt az "izommemoriabol lovest" ugy oktatta, hogy csipobol lottek 50 m-re, es az elvaras az volt, hogy ne csak a szelet talaljak el a lolapnak.

Azt mondta, aki ezt meg tudta csinalni loteren kovetkezetesen, az eles helyzetben is tudott csipobol loni pontosan - kb 5 m tavolsagig eltalalta a mellalakot, ennel messzebb meg ugysem akartak loni csipobol.

Bel
Josic Julien is ezt oktatta a délszláv háborúban a saját katonáinak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

parazstaposo írta: 2023.03.01. 16:09 Mondj már nekem még egy olyan országot ahol a járadékos (már ez is megérne egy misét) hivatásos főtisztet belekényszerítik, h legyen önkéntes tiszthelyettes?

A kormányhivatalokból is "önkéntes" alapon mentek tartalékosnak az emberek.

Életpálya modell is lett, ha nem felelsz meg az egészségügyi vizsgálaton mehetsz a levesbe. De meg ezt is lehetett űberelni, lásd a mostanában kirúgott párszáz főtiszt.

mod: és sorolhatnám még, h az elmúlt 30 évben milyen irányba változott a tűzoltóság, majd kat. védelem de ahhoz már nekem se elég nagy a pofám.
Félreérthető volt, szerintem az nem rossz, hogy bevonják a lakosságot és van lehetőség erre jelentkezni, ilyesmiben részt venni. Az általad írt visszásságokat nyilván nem tartom jó dolognak.
Sapienti sat.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

szöged írta: 2023.02.28. 20:37 miért írtad alá?
Megint k..va jól levetted, miről szól a beszélgetés. :roll:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Kojak írta: 2023.03.01. 18:43 Ales. téma:
Amikor talán valamelyik főispán tette le a katonai esküjét, akkor mintha valami olyasmit mondtak volna, hogy csak tiszteletbeli cím, nem fognak tevőlegesen részt venni az MH működésében.
Innentől Novák Katalin férje tőlem lehet négycsillagos tábornok is, ha csak állami parádékon fogja magára ölteni a mundért.
erre mondtam (részben viccesen), hogy akkor vezessenek be valamiféle más “ranglistát” (nemzetőrségi dandártábornok, vitézi rend, vagy gróf/báró/hercegi sorrend, vagy bármi) mert pl. Görbe Nóra (Linda) is tiszteletbeli rendőr, még igazolványt is kapott, de tudtommal nem intézkedhet, és szolgálati fegyvert sem hord, sőt egyenruhája sincsen. Szóval a protokolláris “huszárokat” nem kéne katonának hívni akkor, vagy csak “tiszteletbeli katonának”, és a rangjelzésük is lehetne mondjuk fehér (narancs/rózsaszín/magenta stb) alapon, ha már ugye a kék, zöld, piros stb foglalt, és ezeket a tiszteletbeli katonákat nem belemosni a tartalékos rendszerbe. (Egyébként ez meg a feudalizmus helyett a kommunizmust juttatja eszembe… megkülönböztethetően eltérő rangjelzésük volt a pártpolitikai megbízottaknak a szovjet hadseregben…)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sparrow írta: 2023.03.01. 20:34 erre mondtam (részben viccesen), hogy akkor vezessenek be valamiféle más “ranglistát” (nemzetőrségi dandártábornok, vitézi rend, vagy gróf/báró/hercegi sorrend, vagy bármi) mert pl. Görbe Nóra (Linda) is tiszteletbeli rendőr, még igazolványt is kapott, de tudtommal nem intézkedhet, és szolgálati fegyvert sem hord, sőt egyenruhája sincsen. Szóval a protokolláris “huszárokat” nem kéne katonának hívni akkor, vagy csak “tiszteletbeli katonának”, és a rangjelzésük is lehetne mondjuk fehér (narancs/rózsaszín/magenta stb) alapon, ha már ugye a kék, zöld, piros stb foglalt, és ezeket a tiszteletbeli katonákat nem belemosni a tartalékos rendszerbe. (Egyébként ez meg a feudalizmus helyett a kommunizmust juttatja eszembe… megkülönböztethetően eltérő rangjelzésük volt a pártpolitikai megbízottaknak a szovjet hadseregben…)
+1
Moldova György is tiszteletbeli vasutas (volt), de nem vezetett mozdonyt, nem kérte a jegyeket, nem tekerte fel-le a sorompót.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.03.01. 20:40 +1
Moldova György is tiszteletbeli vasutas (volt), de nem vezetett mozdonyt, nem kérte a jegyeket, nem tekerte fel-le a sorompót.
+1
Valóban vannak ennél nagyobb problémáink - de attól még mindig hót ciki ez az eset.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ennyike...
"VERES ISTVÁN VÉGZETTSÉGE, SZAKMAI TAPASZTALATA, KORA ÉS A CIVIL ÉLETBEN BETÖLTÖTT BEOSZTÁSA ALAPJÁN LETT ALEZREDES."
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.03.03. 10:12 ennyike...
"VERES ISTVÁN VÉGZETTSÉGE, SZAKMAI TAPASZTALATA, KORA ÉS A CIVIL ÉLETBEN BETÖLTÖTT BEOSZTÁSA ALAPJÁN LETT ALEZREDES."
Még jó, hogy katonai tapasztalat nem kell hozzá, egyből főtiszt leszel.
(Mármint te nem, persze, lehetsz diplomás és 100 éves..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Kojak írta: 2023.03.01. 18:43 Ales. téma:
Amikor talán valamelyik főispán tette le a katonai esküjét, akkor mintha valami olyasmit mondtak volna, hogy csak tiszteletbeli cím, nem fognak tevőlegesen részt venni az MH működésében.
Innentől Novák Katalin férje tőlem lehet négycsillagos tábornok is, ha csak állami parádékon fogja magára ölteni a mundért.



Josic Julien is ezt oktatta a délszláv háborúban a saját katonáinak.
megfejtetted a J.J. rövidítést. :-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

swordmanus írta: 2023.03.03. 19:19 megfejtetted a J.J. rövidítést. :-)
Basszus, valóban. :lol:
Valahogy nem is realizáltam a dolgot, csak a szöveg lényegét. Felületes voltam.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Ales

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

TotoHU írta: 2023.02.28. 15:00 A honvédség főparancsnoka - legalábbis a papírforma szerint - a mindenkori köztársasági elnök.
Egyéb kérdés? :roll: :x

Nyugaton ennek a töredékéért lemondanak politikusok, nálunk a szemük se rebben. Ez egy következmények nélküli ország. Bármi megtehető.
Ál-ezredes. 🤣😂🤣
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A 2020-as rendőr késelős sztoriban ismételten megjelent a kötelező cső alá töltés problémája, és ismét kevesen múlott hogy nem egy rendőr élete múlott rajta.

https://hvg.hu/itthon/20230306_keseles_ ... Erdokertes

"Végül a kitartóan védekező rendőrnő a fegyverét megtartva, a bekötött biztonsági öv alól kibújva, az álló járőrautóból kiszállt, fegyverét csőre töltötte, és felszólította a vádlottat, hogy hagyja abba, amit csinál. A férfi ekkor már engedelmeskedett, és a kését átadta a férfi rendőrnek."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2023.03.06. 16:06 A 2020-as rendőr késelős sztoriban ismételten megjelent a kötelező cső alá töltés problémája, és ismét kevesen múlott hogy nem egy rendőr élete múlott rajta.

https://hvg.hu/itthon/20230306_keseles_ ... Erdokertes

"Végül a kitartóan védekező rendőrnő a fegyverét megtartva, a bekötött biztonsági öv alól kibújva, az álló járőrautóból kiszállt, fegyverét csőre töltötte, és felszólította a vádlottat, hogy hagyja abba, amit csinál. A férfi ekkor már engedelmeskedett, és a kését átadta a férfi rendőrnek."
Tudod, miért? Megijedt a szánkócsattogástól! :lol: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

" 2010 és 2019 között a rendőrök ellen elkövetett támadások száma csökkent, 2019-ben viszont megfordult a „trend”, akkor 137 ilyen eset történt, tavaly pedig már 280 alkalommal támadtak rendőrökre, 113 esetben meg is sérültek az egyenruhások."

https://telex.hu/belfold/2023/03/06/hat ... ercsempesz
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.03.07. 06:28 " 2010 és 2019 között a rendőrök ellen elkövetett támadások száma csökkent, 2019-ben viszont megfordult a „trend”, akkor 137 ilyen eset történt, tavaly pedig már 280 alkalommal támadtak rendőrökre, 113 esetben meg is sérültek az egyenruhások."

https://telex.hu/belfold/2023/03/06/hat ... ercsempesz
A nagy része a határ és az embercsempészek.
A többi ad hoc egyik évben ennyi, a másikban annyi.
Pl. késelés bármikor újra megtörténthet, de az is lehet hogy nem lesz a következő tíz évben.
A határon és csempészek ellen viszont nem várható erősebb fellépés, mert a nagyon jóembereknek nem tetszene nyugaton és azt is levernék az országon.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Aug26-27: Kecskemeti repulonap. :-)

De ez Magyarorszagon titok, csak "elkottyantotta" egy belga bemutato csapat. :-(

Bel
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

bel írta: 2023.03.07. 15:48 Sziasztok,

Aug26-27: Kecskemeti repulonap. :-)

De ez Magyarorszagon titok, csak "elkottyantotta" egy belga bemutato csapat. :-(

Bel
Juhhu, tavaly még csak a "szervezést" kezdték meg :)

https://hiros.hu/elkezdodott-a-2023-as- ... zervezese/
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.03.07. 14:13 navkommando
https://www.youtube.com/watch?v=KHaIaRdW77o
Na ez az a fajta propagandavideó, amit szívesen nézek meg?

Tök jól csinálja a NAV a brandinget - ez mind a munkáltatói márkaépítés, mind a szakma társadalmi elfogadottságának szempontjából is remek kezdeményezés.

Köszi, hogy megosztottad qqriq! Bekövettem a csatornát.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ez Erdőkertesi rendőr késelő ellen itélet született:

https://www.origo.hu/itthon/20230306-el ... TFlCJ-_GyM
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

RatRace írta: 2023.03.07. 18:22 Ez Erdőkertesi rendőr késelő ellen itélet született:

https://www.origo.hu/itthon/20230306-el ... TFlCJ-_GyM
Volt már tegnap, pár hozzászólással lejjebb...
Sapienti sat.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2023.03.06. 16:06 A 2020-as rendőr késelős sztoriban ismételten megjelent a kötelező cső alá töltés problémája, és ismét kevesen múlott hogy nem egy rendőr élete múlott rajta.

https://hvg.hu/itthon/20230306_keseles_ ... Erdokertes

"Végül a kitartóan védekező rendőrnő a fegyverét megtartva, a bekötött biztonsági öv alól kibújva, az álló járőrautóból kiszállt, fegyverét csőre töltötte, és felszólította a vádlottat, hogy hagyja abba, amit csinál. A férfi ekkor már engedelmeskedett, és a kését átadta a férfi rendőrnek."
Ja, ez Lacika volt, akinek a kedvesét, Hajnit elszerették a tikosszolgák, majd jól elrabolták.
Addig-addig rázta a pofonfát, hogy bűnügyi felügyeletbe került, ahonnan folyamatosan mocskolta a zsarukat.

Ez volt 20-ban, 21-ben az életveszélyes szúrkálás, majd most a halálos. És sokak még mindig nem fogtak fel semmit...
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Petya357 írta: 2023.03.07. 17:42 Na ez az a fajta propagandavideó, amit szívesen nézek meg?

Tök jól csinálja a NAV a brandinget - ez mind a munkáltatói márkaépítés, mind a szakma társadalmi elfogadottságának szempontjából is remek kezdeményezés.

Köszi, hogy megosztottad qqriq! Bekövettem a csatornát.
A branding építés tényleg jó, ez tény, csak a behatolós videókban látható nagyipari egymás "csövezése" számomra felvet néhány kérdést...
(Erre a flaging/csövezésre nincs valami jobb magyar szavunk?)
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bcsob írta: 2023.03.08. 08:28 A branding építés tényleg jó, ez tény, csak a behatolós videókban látható nagyipari egymás "csövezése" számomra felvet néhány kérdést...
(Erre a flaging/csövezésre nincs valami jobb magyar szavunk?)
Söprés.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

soprest inkabb arra mondjak mikor a kezeddel soporsz a cso elott, nem?
Fortitu írta: 2023.03.08. 08:35Söprés.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.03.08. 09:09 soprest inkabb arra mondjak mikor a kezeddel soporsz a cso elott, nem?
Az a leggyakoribb, de bármelyik testrész lehet.

https://forums.brianenos.com/topic/15058-sweeping/

Rule 12.5: Sweeping - Pointing the muzzle of a firearm at any part of any person's body (see Rule 10.5.5).

Note that the above does not require the gun to loaded and it now specifically includes second parties.

Rule 10.5.5: Allowing the muzzle of a handgun to point at any part of the competitor's body during a course of fire (i.e. sweeping) other than while drawing from a holster or re-holstering.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Vadászoknál léniázásnak nevezik, amikor pl hajtás során a kitörő vadat a fegyverével célra tartva követi, közben áthúzza a hajtósoron is. De en is söprésként ismertem, amikor a fegyveres irányváltáskor áthúzza a csövet mindenkin, aki körülötte van.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.03.08. 09:23 Vadászoknál léniázásnak nevezik, amikor pl hajtás során a kitörő vadat a fegyverével célra tartva követi, közben áthúzza a hajtósoron is. De en is söprésként ismertem, amikor a fegyveres irányváltáskor áthúzza a csövet mindenkin, aki körülötte van.
Vagy sajátmagán. Ez is sörprés, az is söprés. Miden söprés, ahol emberre mutat a cső. 8-)

A léniázás az egy konkrét részesete a söprésnek, pont ahogy leírtad.

Mindig megdöbbenek, hogy tök máshogy vannak kiképezve a bociruhások/overallosok. Sportlövőként már a vadászok egyike-másika is kiverte a biztosítékot, de a fegyveres testületek egyike-másika még sokkal odébb vannak a spektrumon. Kesevebb biztonsági elvárás, pragmatikusabb megközelítés. Attól, hogy nekem se tetszik, még működhet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2023.03.08. 14:20-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2023.03.07. 15:48 Sziasztok,

Aug26-27: Kecskemeti repulonap. :-)

De ez Magyarorszagon titok, csak "elkottyantotta" egy belga bemutato csapat. :-(

Bel
Nem titok, már gyűjtjük rá a lelkierőt. ;-) Aug végén nem sokat leszek itthon, mert repnap, helyi falunap (toborzással), iskolai békatábor/gólyatábor, Tomori kupa... osztódnom kellene, kilóra még ki is adnék két gizdábbat...
laczka
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.09. 20:29

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: laczka »

bel írta: 2023.03.07. 15:48 Aug26-27: Kecskemeti repulonap. :-)

De ez Magyarorszagon titok, csak "elkottyantotta" egy belga bemutato csapat. :-(
Amúgy ez valami perverzió, hogy szándékosan a Radom Airshow-ra szervezik rá - amiről meg pontosan lehetett tudni, hogy kétévente mindig aug utolsó hetén van?!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új osztrák pillekönnyű: Steyr Arms DMR762

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/steyr-arms-dmr762/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Miért nem lehet nekem ilyenem!
gvass1 írta: 2023.03.10. 08:31 Új osztrák pillekönnyű: Steyr Arms DMR762

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/steyr-arms-dmr762/

Kép
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2023.03.10. 08:43 Miért nem lehet nekem ilyenem!
Ez egyelőre csak félautomata, sportcélra beíratható itthon is. Tehát elméletileg és sok szopás árán, de lehet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A 2. mondatod ami megakadályoz, hogy nekiálljak.
Pedig be tudnám tenni a a lassan 100 éves testvére mellé.
gvass1 írta: 2023.03.10. 08:47 Ez egyelőre csak félautomata, sportcélra beíratható itthon is. Tehát elméletileg és sok szopás árán, de lehet.
"..."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TurboP írta: 2023.03.10. 08:57 A 2. mondatod ami megakadályoz, hogy nekiálljak.
Pedig be tudnám tenni a a lassan 100 éves testvére mellé.
Akkor rosszul fogalmaztál. Lehet, de nem éri meg/nem kell eléggé ;)

Hangtompító sorozatlövő AUG-od éjjellátóval nyomjelzős lőszerrel - na az tényleg nem lehet. :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Valszeg így van.
Még nem kell eléggé.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Petya357 írta: 2023.03.10. 09:21 Akkor rosszul fogalmaztál. Lehet, de nem éri meg/nem kell eléggé ;)

Hangtompító sorozatlövő AUG-od éjjellátóval nyomjelzős lőszerrel - na az tényleg nem lehet. :mrgreen:
"..."
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Rokonaim imádnak az ilyen "guberálós" piacokon vásárolni. Annyi szart gyűjtöttek már össze a földjükön hogy úgy néz ki a sok jó áron vett autótól(roncstól) meg bizbasztól a telkük mint egy Mad Max forgatási helyszín. Azzal szoktam húzni őket hogy valószínűleg a MIR űrállomás leszerelése és légkörben való elégése is kamu volt. Igazából ők vették meg és ott lehet náluk hátul valahol, gazzal benőve... :D
Viszont múltkor ezt láttam, valami ládában volt amit vettek, néhány szar gázálarccal együtt (amit nem találtak már hogy megnézzem).

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Atropinról csak a Szikla c. filmben hallottam, bár ott a szívbe szúrásról beszéltek- gondolom úgy volt drámaibb? :lol: Érdekességnek jó volt ez a pakk :)
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Morcosrobot írta: 2023.03.15. 12:39 Atropinról csak a Szikla c. filmben hallottam, bár ott a szívbe szúrásról beszéltek- gondolom úgy volt drámaibb? :lol: Érdekességnek jó volt ez a pakk :)
Szia,

Az atorpin egyreszt a zsigeri idegrendszert athangolja, hogy kevesbe legyen jollakott napkozis uzemmodban (mas szavakkal: csokkenti a paraszimpatikus tonust).

Masreszt idegmergek, novenyvedoszermergezesek eseten ellentetes hatast valt ki, ezzel semlegesiti azokat. Termeszetesen csak akkor, ha idoben megtortenik az 1. adag beadasa. Sokaig az apolonok ("kozepkaderek") egyetlen egy gyogyszer beadasarol donthettek, es ez pont az atropin, mert ennyire nincs ido megvarni a kierkezo orvos utasitasat (nyilvan most nincs ilyen allapotban az egeszsegugy, mint a 70-es evekben volt, szoval most az apolok egy resze adhat mindenfele gyogyszert, mivel ok helyetesitik az ugyeletes orvosokat egy rovid ideje).

Erdekes, hogy az orvosok valami hihetetlen nagy adagot is beadhatnak ebbol, egyszeruen az alapjan, hogy szuk a pupillaja a betegnek, mivel ez tokeletesen mutatja, hogy tovabbi atropinra van szuksege (nem ritka, hogy akar 60 injekciot is beadnak).

A szikla cimu filmben jo esellyel a halottnak probaljak a "jollakot napkozis" allapotat atbillentieni a "kemenyen harcol az eleteert" allapotba, aminek a 2 fo gyogyszere kozul az egyik az atropin.

Bel
theHassan
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2022.02.17. 20:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: theHassan »

Morcosrobot írta: 2023.03.15. 12:39 Rokonaim imádnak az ilyen "guberálós" piacokon vásárolni. Annyi szart gyűjtöttek már össze a földjükön hogy úgy néz ki a sok jó áron vett autótól(roncstól) meg bizbasztól a telkük mint egy Mad Max forgatási helyszín. Azzal szoktam húzni őket hogy valószínűleg a MIR űrállomás leszerelése és légkörben való elégése is kamu volt. Igazából ők vették meg és ott lehet náluk hátul valahol, gazzal benőve... :D
Viszont múltkor ezt láttam, valami ládában volt amit vettek, néhány szar gázálarccal együtt (amit nem találtak már hogy megnézzem).

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Atropinról csak a Szikla c. filmben hallottam, bár ott a szívbe szúrásról beszéltek- gondolom úgy volt drámaibb? :lol: Érdekességnek jó volt ez a pakk :)
Ma már kicsit modernebb az öninjekciózó. Biztosítót kihúzod, odanyomod a combodhozn automatikusan rugó löki a tűt és megy a cucc.

Van egy olyan sztori, hogy állítólag egy oktatáson nem volt gyakorló változat (az nem szúr, hanem egy tompa tüske üt), így az éleset az oktató kibiztosította, aztán az ujjával meg akarta mutatni, hol jön ki a tű. Sikerült. Hogy úgy mondjam...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3545
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Morcosrobot írta: 2023.03.15. 12:39 Rokonaim imádnak az ilyen "guberálós" piacokon vásárolni. Annyi szart gyűjtöttek már össze a földjükön hogy úgy néz ki a sok jó áron vett autótól(roncstól) meg bizbasztól a telkük mint egy Mad Max forgatási helyszín. Azzal szoktam húzni őket hogy valószínűleg a MIR űrállomás leszerelése és légkörben való elégése is kamu volt. Igazából ők vették meg és ott lehet náluk hátul valahol, gazzal benőve... :D
Viszont múltkor ezt láttam, valami ládában volt amit vettek, néhány szar gázálarccal együtt (amit nem találtak már hogy megnézzem).

https://kepkuldes.com/images/e946f9e69e ... d302b2.jpg
https://kepkuldes.com/images/c1723ed5d9 ... bf6e2b.jpg
https://kepkuldes.com/images/5baa35716e ... e78d7f.jpg
https://kepkuldes.com/images/21fb72b67e ... 7e3bbd.jpg
https://kepkuldes.com/images/073d8abec8 ... 5a4edd.jpg
https://kepkuldes.com/images/877063fc5b ... 90bc87.jpg
https://kepkuldes.com/images/64c323f9ac ... 439eb1.jpg

Atropinról csak a Szikla c. filmben hallottam, bár ott a szívbe szúrásról beszéltek- gondolom úgy volt drámaibb? :lol: Érdekességnek jó volt ez a pakk :)
Ebből nekem sehogyan nem akar kép lenni. Másnak működik? Még a válaszból a linket kimásolva sem tölti be.
Válasz küldése