Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.01.05. 18:43 Könnyebb, másik kategória szokott lenni simán.
Oké, de mi gumisok nem vagyunk olyan sokan..
Hogy lehetne mégis egalizálni?
Pl. egy dobcserét is.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.01.05. 19:00 Oké, de mi gumisok nem vagyunk olyan sokan..
Hogy lehetne mégis egalizálni?
Pl. egy dobcserét is.
Szerintem nem lehet, külön kategória. Néha az ember élessel is egyedül van revolverrel egy versenyen. Nektek ez amúgy is egy edzés, gyakorlás, nem hiszem, hogy a verseny része az elsődleges. (Hivatalosan nem is verseny ugye.)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.01.05. 19:04 Szerintem nem lehet, külön kategória. Néha az ember élessel is egyedül van revolverrel egy versenyen. Nektek ez amúgy is egy edzés, gyakorlás, nem hiszem, hogy a verseny része az elsődleges. (Hivatalosan nem is verseny ugye.)
+1

Fegyverre szerelt lámpával lőni, és kézben tartott lámpával lőni ég és föld. Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor szabad stílusban, vs kötelezően csak erős kézzel lősz. Ha csak annyit tanul meg mindenki, hogy lámpa KELL a fegyverre, akkor a rendezvény már elérte a célját :mrgreen:

Én nem misztifikálnám túl. A rendező döntse el, hogy milyen kategóriák vannak, és mindenki szépen beáll a sorba. Mint az összes többi versenyen ;) Ha a felszerelés miatt hátrány van, akkor hátrányba van a versenyző, c’est la vie - gyorsabban és pontosabban kell lőni ;) aki pedig nem fér bele a kiírásba, az tisztelettel kérheti, hogy lőhessen versenyen kívül. Ha a rendező megengedi.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

a TREX es csávó is azt mongya hogy első amit a fegyveredre veszelk az a lámpa.. minden más utána jon
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A lámpás lövészet belnek és nekem komoly szivügyünk és ezért kéne pár dolgot a lámpás lövészet előtt tisztázni a fejekben akár az otthon akár a verseny tekintetben.
A legfontosabb az, hogy fegyverlampa, ha a fegyveren van soha semmilyen körülmények között NEM zseblámpa.
Tehát nem nézzük meg vele, hogy gyerek nem-e takarozott ki.
Zseblámpát lehet fegyver mellett használni, fegyverlampát viszont soha nem lehet zseblampakent használni, lényegében ugyanúgy vonatkoznak rá a cooper szabályok mint a pisztolyra.
A fegyverlámpa=fegyver.
Tehát aki fegyverlámpa dologban gondolkodik, az mindig gondolkodjon mellette zseblámpában is, mert szükséges mellé.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2023.01.05. 21:57 A lámpás lövészet belnek és nekem komoly szivügyünk és ezért kéne pár dolgot a lámpás lövészet előtt tisztázni a fejekben akár az otthon akár a verseny tekintetben.
A legfontosabb az, hogy fegyverlampa, ha a fegyveren van soha semmilyen körülmények között NEM zseblámpa.
Tehát nem nézzük meg vele, hogy gyerek nem-e takarozott ki.
Zseblámpát lehet fegyver mellett használni, fegyverlampát viszont soha nem lehet zseblampakent használni, lényegében ugyanúgy vonatkoznak rá a cooper szabályok mint a pisztolyra.
A fegyverlámpa=fegyver.
Tehát aki fegyverlámpa dologban gondolkodik, az mindig gondolkodjon mellette zseblámpában is, mert szükséges mellé.
+1

Mint a céltávcső sem kukker - nem ér stírölni vele a csajokat, HA puskára van szerelve.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.01.05. 19:00 Oké, de mi gumisok nem vagyunk olyan sokan..
Hogy lehetne mégis egalizálni?
Pl. egy dobcserét is.
Tekintsétek gyakorlásnak. Nem nagyon van erre még élessel se lehetőség, nehogy gumival.
Volt olyan amikor bel ezt elkezdte, hogy rendőrnek verseny előtt mutattam meg azt keveset, amit én is tudok róla.
A verseny után ment éjszakai szolgálatban, tehát a dolgot már rég készség szinten tudnia kellett volna.
Nekünk szerencsénk volt, voltunk lámpás oktatáson és bírói tanfolyamon is. Neki ezt a rendőrségnek kellett volna megadnia.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.01.05. 22:02 +1

Mint a céltávcső sem kukker - nem ér stírölni vele a csajokat, HA puskára van szerelve.
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Szerintem 4 gumis indulot szetszedni sem lehet 2 divizoba, es sehogy se lesz igazsagos a fegyverre szerelt lampat egy divizioba tenni a kezilampaval; szoval sajnos csak 2 megoldas van Fajanak:
-kezi lampat hasznal
-versenyen kivul lo.

Bel
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Faja »

bel írta: 2023.01.06. 11:55 Sziasztok,

Szerintem 4 gumis indulot szetszedni sem lehet 2 divizoba, es sehogy se lesz igazsagos a fegyverre szerelt lampat egy divizioba tenni a kezilampaval; szoval sajnos csak 2 megoldas van Fajanak:
-kezi lampat hasznal
-versenyen kivul lo.
Szia Bel!

Rendben. Ebben az esetben maradok a kézi lámpánál.
Azért köszönöm a megvitatást!

Faja
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.01.05. 21:57 A lámpás lövészet belnek és nekem komoly szivügyünk és ezért kéne pár dolgot a lámpás lövészet előtt tisztázni a fejekben akár az otthon akár a verseny tekintetben.
A legfontosabb az, hogy fegyverlampa, ha a fegyveren van soha semmilyen körülmények között NEM zseblámpa.
Tehát nem nézzük meg vele, hogy gyerek nem-e takarozott ki.
Zseblámpát lehet fegyver mellett használni, fegyverlampát viszont soha nem lehet zseblampakent használni, lényegében ugyanúgy vonatkoznak rá a cooper szabályok mint a pisztolyra.
A fegyverlámpa=fegyver.
Tehát aki fegyverlámpa dologban gondolkodik, az mindig gondolkodjon mellette zseblámpában is, mert szükséges mellé.
Ezeket még így nem olvastam együtt, hasznos gondolatok köszi!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pedig eddig en mindig a pumpas vagy a kovacs zseblampat kaptam fel mikor neszezest hallottam odakint, ezek utan inkabb gyertyaval megyek ki :roll:
aksurv írta: 2023.01.05. 21:57 A lámpás lövészet belnek és nekem komoly szivügyünk és ezért kéne pár dolgot a lámpás lövészet előtt tisztázni a fejekben akár az otthon akár a verseny tekintetben.
A legfontosabb az, hogy fegyverlampa, ha a fegyveren van soha semmilyen körülmények között NEM zseblámpa.
Tehát nem nézzük meg vele, hogy gyerek nem-e takarozott ki.
Zseblámpát lehet fegyver mellett használni, fegyverlampát viszont soha nem lehet zseblampakent használni, lényegében ugyanúgy vonatkoznak rá a cooper szabályok mint a pisztolyra.
A fegyverlámpa=fegyver.
Tehát aki fegyverlámpa dologban gondolkodik, az mindig gondolkodjon mellette zseblámpában is, mert szükséges mellé.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.01.06. 13:32 pedig eddig en mindig a pumpas vagy a kovacs zseblampat kaptam fel mikor neszezest hallottam odakint, ezek utan inkabb gyertyaval megyek ki :roll:
Jó az, csak a fény szórt részét kell "körülnézésre" használni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.01.06. 13:03 Ezeket még így nem olvastam együtt, hasznos gondolatok köszi!
Én köszönöm.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2023.01.06. 13:32 pedig eddig en mindig a pumpas vagy a kovacs zseblampat kaptam fel mikor neszezest hallottam odakint, ezek utan inkabb gyertyaval megyek ki :roll:
Ezek az alapszabályai a lámpázásnak.
És mind az összes ilyet, ezeket is vérrel írták.
Volt olyanbol baj, hogy fegyveren lévő lámpával világított és úgy lőtt hogy nem is akart.
A kézi lámpás lövészetet meg pl olyan miatt is kell begyakorolni, hogy alapból a kézi lámpával keresel, viszont ha látsz olyat amire lőni kell nem dobd el a fénykontaktot, majd fegyverlampaval újra keresed, hanem a lámpa mellé rantod fegyvert és úgy lősz.
A direkt fegyverlámpat akkor használod, ha egyértelműek a dolgok, de azt is rengeteget kell gyakorolni.
A kézi lámpanak is megvannak szabályai pl. 200 lumen feletti zárt térben nem túl jó ötlet, mert ha csillogó felületre vilagítasz véletlenül és visszajon, annyi a saját látásodnak.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Elment egy világbajnok.

RIP Jorge Ballesteros
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.01.06. 11:55 Sziasztok,

Szerintem 4 gumis indulot szetszedni sem lehet 2 divizoba, es sehogy se lesz igazsagos a fegyverre szerelt lampat egy divizioba tenni a kezilampaval; szoval sajnos csak 2 megoldas van Fajanak:
-kezi lampat hasznal
-versenyen kivul lo.

Bel
Szia Bel!
Ilyen kulcskarika lehet a lámpán?
Vagy egyéb, fogást segítő karika?
20230113_222133.jpg
Üdv Bear
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.01.13. 22:22 Szia Bel!
Ilyen kulcskarika lehet a lámpán?
Vagy egyéb, fogást segítő karika?
Üdv Bear
Szia,

Igen, semmi se tiltja.

Bel
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bandligy »

bel írta: 2023.01.04. 16:02 Szia,

Persze.
(Bocs, lattam a 3 regisztraciot, 2-t toroltem, es pont a nem aktivalt maradt meg.)

Bel
Nagyon köszi!
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Globus IDPA New Year Cup videóm.

Néha meg kellett kevernem a kávét, hogy meglegyen a piros pont… az egy hónap pihi az sok idő.

https://youtu.be/wpul_jqznmw
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2023.01.16. 06:50 Globus IDPA New Year Cup videóm.

Néha meg kellett kevernem a kávét, hogy meglegyen a piros pont… az egy hónap pihi az sok idő.

https://youtu.be/wpul_jqznmw
Köszi a vidit! A red dot megtalálásában szerinted segíthet magasabb irányzék? (co-witness az ablak alsó részén)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2023.01.16. 18:56 Köszi a vidit! A red dot megtalálásában szerinted segíthet magasabb irányzék? (co-witness az ablak alsó részén)
A kellő gyakorlás segíthet :D
Ha beszárazolod a megfelelő prezentációt mindegy milyen irányzékod van.

December 12-után tartottam egy hónap szüntet... sajnos ennyit számít.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.01.16. 06:50 Globus IDPA New Year Cup videóm.

Néha meg kellett kevernem a kávét, hogy meglegyen a piros pont… az egy hónap pihi az sok idő.

https://youtu.be/wpul_jqznmw
Jó móka volt!

Mindenki a saját szintjén, de +1 - nálam is meglátszott a pár hét kihagyás.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.01.16. 23:44 Jó móka volt!

Mindenki a saját szintjén, de +1 - nálam is meglátszott a pár hét kihagyás.
Azért a legpontosabb lövő érmet behúztad ;)
Gratula!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.01.17. 06:18 Azért a legpontosabb lövő érmet behúztad ;)
Gratula!
Nebazz… :o köszi a jó hírt, ezt nem tudtam! 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.01.17. 20:03 Nebazz… :o köszi a jó hírt, ezt nem tudtam! 8-)
Dede :) Sokan benyelték valamelyik "nagymamát", vagy nem lett meg az egyik fej.... én meg optikával már nem vagyok játékban. :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Sok uj SAS versenyidopont felkerult a belse.hu-ra.

Ezek nem csak a BelSE altal rendezett versenyek. A legtobb esetben csak az idopont es a helyszin a lenyeg, a tobbi reszlet majd idovel felkerul.

Bel
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

bel írta: 2023.01.22. 17:47,
Sok uj SAS versenyidopont felkerult a belse.hu-ra.
Bel
Bel, a vasárnapi lámpás pályákról és a szabályokról lesz előzetes leírás?
Köszi!
Tipródom melyik lámpa lesz az optimális… :lol:
3773D59D-9309-46B5-8F8A-40E376601628.jpeg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ma tiszteletemwt tettem az Egri Kazamata lőtéren. Délelőtt GyP, délután Steel.

Megerősítem - pontosan olyan jó hely , mint ahogyan HCZoli korábban IDPA apropóján már megírta.
Jó helyszín, jó szervezés, jó arcok.
Határozottan ajánlom!

Brúszvilisz is lájkolja ;)
653F0512-8A0F-4062-A097-D0E1BA3F74D2.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Faja »

HandaBandy írta: 2023.01.22. 19:41 Bel, a vasárnapi lámpás pályákról és a szabályokról lesz előzetes leírás?
Köszi!
Csatlakozom az érdeklődők táborához!

Kültéri lesz, vagy beltéri? (öltözet szempontjából nem mind1) Esetleg vegyesen mint a Geminin? Kültéri esetben ugye lesz lehetőség valahol fényben gumit tölteni? Nagyságrendileg meddig fog az esemény tartani?

Előre is köszönöm a válaszokat!
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HandaBandy írta: 2023.01.22. 19:41 Bel, a vasárnapi lámpás pályákról és a szabályokról lesz előzetes leírás?
Köszi!
Tipródom melyik lámpa lesz az optimális… :lol:
Szia,

Palyarajzok nem lesznek elozetesen publikalva, ez altalaban minden Esztergomi versenyre vonatkozik.

Az a terv, hogy 14:00-kor elso loves, a 3 fedett szektorban lesz 1-1 palya. Ezeken a palyakon kotelezo lesz megvilagitani a celokat (annak ellenere, hogy nyilvan e nelkul is lathatoak lesznek) azert, hogy aki nem rutinos lampakezelesben, azok meg megfelelo megvilagitas mellett begyakoroljak a lampaval valo loveszetet.
Pisztoly/gumi/airsoft divizioban kotelezo kezilampaval megvilagitani a celokat, LampasPisztoly divizioban persze a fegyverlampaval is eleg.

A celok zome kozel (5 m-en belul) lesz, de valoszinuleg lesz 1-2 olyan cel, amit gumival nem kell megloni, es 10-15 m koruli tavolsagon levo nagy (steel challange-es) femcel lesz. Varhatoan 6-12 kozotti lovesszam lesz fem nelkul, tehat lesz gumival dobcsere.

Amint vegzett mindenki az elso 3 palyaval, atepitjuk a palyakat, bal oldalon es kozepen lesz 1-1 uj palya, jobb oldalon pedig aki szeretne, az lohet reaktiv videot (mint mindig, ez most sem a verseny resze, csak egy lehetoseg; iden kisebb ara'nyban lesz erre lehetoseg, de azert pl. majus 20-an is aki szeretne, megteheti majd a tervek szerint). Mire ezek a palyak elkeszulnek, addigra mar sotet lesz.

A verseny kiirasa elott meg gondolkodtam azon, hogy legyen-e elvaras lampas elokepzettseg (pl. Bakonyi Andris tartott nagyon profi lampas oktatast a lovoknek es a biroknak is); vegul ugy gondoltam, hogy egyreszt az elso 3 palyan tudnak gyakorolni az emberek, masreszt az esti palyakon sem lesz igazan sotet, ezert a rutintalanok is orientaltak lesznek (ertsd: teljes sotetben az ember konnyen elvesziti az orientaciojat, realis esely van arra, hogy teljesen kifordul a biztonsagos loiranybol - de itt ilyen nem lesz, mert annyi feny lesz, hogy egyertelmu legyen, hogy mi a loirany).

Szerintem a kisebb lampa zavaro kevesbe, es amin van ujjgyuru vagy rozitozsinor, azok sokkal praktikusabbak dobcserenel.

Szerintem a tul sok feny inkabb zavaro mint hasznos, ezert 500-1500 lumen koruli beallitasoknak nem sok ertelme van. Persze azert a "holdfeny uzemmod" a maga 1-5 lumenjevel meg tul keves, osvenyen setalni idealis, de 5 m-re levo celt megvilagitani mar nem megfelelo - de a gyakorlatban ugyse kapni olyan lampat, aminek ez lenne a max fenyereje.

Nem tudom, hany biro olvassa ezt a bejegyzest, nekik a folytatas: teljes sotetben nagyon nem jo birozni, ezert erosen ajanlott lenne egy minimalis piros fenyt ado fejlampa (pl. ez a maga 0.9 lumenjevel a gyengebb fokozatban), ami eleg gyenge ahoz, hogy egyaltalan ne zavarja meg a lovot, de a biro szamara komoly segitseg. Na, ilyen nem kell a tervek szerint, mert lesz annyi feny, amennyit ez adna. De egy atlagos fejlampa azert jol jon, amit konnyeden lehet ki-be kapcsolni, hogy a toltes-urites kozben jol lehessen latni a lovot es persze a talalatok ertekelesehez is kell feny. Itt is elony, ha kozepes ereju (20-50 lumen), mert akkor a toltes kozben nem vakitjuk el sem a lovot, sem magunkat. Ja, es a biroknak 12-13 ora kozott kezdodik a prematch, mivel csak az elso 3 palyat lojjuk meg a pre-matchen, a maradekot a versenyzokkel egyutt.

Fajanak: fedett terulet, 3 oldalrol fallal hatarolt, tehat se eso/ho, se szel nem lesz, de a homerseklet ugyanaz, mint kint.
Lesz lehetoseg bent, lampafenynel tolteni a dobot (kb 10 m a szektoroktol, tehat nagyon kozel).

Nincs pontos terv arra, hogy mikor vegzunk (elso lampas verseny, amit rendezunk), de nem nagyon keson, durva becsleskent este 8-9 korul.

Bel
Avatar
Faja
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2022.03.29. 13:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Faja »

Szia Bel!

Nagyon szépen köszi az infókat!
“Any idiot can build a bridge that stands, but it takes an engineer to build a bridge that barely stands.”
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Bel köszönöm!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszönjük Belnek a mai SAS verseny megszervezését, és a résztvevő bíróknak a munkájukat!👍🤔
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.01.29. 23:16 Köszönjük Belnek a mai SAS verseny megszervezését, és a résztvevő bíróknak a munkájukat!👍🤔
+1

Külön köszönet, hogy a szervezők lehetővé tették az Airsoft, és Gumis kategóriában való versenyzést.

Remek móka volt, és - mint minden éjszakai lövészet - nagyon tanulságos is egyben
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

WildBear23 írta: 2023.01.29. 23:16
Na, elb.-tam a szmájlit, a hozzászólásom helyesen így hangzik:

Köszönjük Belnek a mai SAS verseny megszervezését, és a résztvevő bíróknak a munkájukat! 👍🙂
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bandligy »

WildBear23 írta: 2023.01.30. 07:09 Na, elb.-tam a szmájlit, a hozzászólásom helyesen így hangzik:

Köszönjük Belnek a mai SAS verseny megszervezését, és a résztvevő bíróknak a munkájukat! 👍🙂
Köszi az összes szervezőnek a munkát, Belnek külön a kedvességét is, illetve a résztvevőknek a jó társaságot!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Orulok neki, hogy tetszett!

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Felkerult par felvetel az Esztergomi Spartacus lampas SAS versenyrol.

Az erdekesebb palyakrol azert nem keszult felvetel, mert akozben biroztam, nem volt idom fotozni/videozni. :-(

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Tobben kerdeztetek, hogy mikor-hol lehet nevezni a marcius 4-ei gyori SAS versenyre?

Par napon belul indul a gyorsas.hu oldal, ott lehet majd nevezni.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.02.03. 18:53 Sziasztok,

Tobben kerdeztetek, hogy mikor-hol lehet nevezni a marcius 4-ei gyori SAS versenyre?

Par napon belul indul a gyorsas.hu oldal, ott lehet majd nevezni.

Bel
Itt gyorsasan kell lőni?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

bel írta: 2023.02.03. 18:53 Sziasztok,

Tobben kerdeztetek, hogy mikor-hol lehet nevezni a marcius 4-ei gyori SAS versenyre?

Par napon belul indul a gyorsas.hu oldal, ott lehet majd nevezni.

Bel
Sziasztok,

A link jo volt, csak a beirt szoveg nem: gyorisas.hu.

ui. Koszi Aksurv a figyelmeztetest.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.02.05. 18:05 Sziasztok,

A link jo volt, csak a beirt szoveg nem: gyorisas.hu.

ui. Koszi Aksurv a figyelmeztetest.

Bel
Az csak gyenge szóvicc volt. :))
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2023.02.05. 21:48 Az csak gyenge szóvicc volt. :))
+1



tényleg gyenge volt… :mrgreen:

Bocs, nem bírtam kihagyni.

Az elírás pedig minden bizonnyal Freudi, mert a helyszín túl közel esik Ausztriához.. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok,

lehet regisztrálni a győri SAS bevezető versenyre:
https://gyorisas.hu/versenyek/

Kis- és nagykaliberű pisztoly, puska mellett airsoft és gumilövedékes fegyverrel is regisztrálhattok

Üdv,
Maci

bel írta: 2023.02.05. 18:05 Sziasztok,

A link jo volt, csak a beirt szoveg nem: gyorisas.hu.

ui. Koszi Aksurv a figyelmeztetest.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Ludovika-Globus IDPA 2 in 1

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Egy nap, két lőtér, 10 pálya, egy verseny.
Reméljük lesz folytatása.

https://youtu.be/nwz3nvnB9mQ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Ludovika-Globus IDPA 2 in 1

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.02.12. 21:31 Egy nap, két lőtér, 10 pálya, egy verseny.
Reméljük lesz folytatása.

https://youtu.be/nwz3nvnB9mQ
Nagyon remek volt. Tényleg!

A szervezés, a bírózás, az idő tartása - ment mint egy svájci óra. Tetszett az innovatív megoldás - 2 lőtér, de az egyik, du a másik. Tetszettek a pályák. (10 db. :!: Mint egy IPSC versenyen - csak ez érdekesebb). Tetszett az is, hogy összefognak a szervezők, nem frakcióznak.

Csak egyetlenegy dolog nem tetszett - miért jelentkezik 4 fő revolverrel, ‘oszt csak ketten lőttünk forgóval? :lol:

Remélem, hogy lesz ilyen máskor is.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Ludovika-Globus IDPA 2 in 1

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nem semmi ez a gyorsaság
HCZoli írta: 2023.02.12. 21:31 Egy nap, két lőtér, 10 pálya, egy verseny.
Reméljük lesz folytatása.

https://youtu.be/nwz3nvnB9mQ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Ludovika-Globus IDPA 2 in 1

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2023.02.12. 22:26 Nem semmi ez a gyorsaság
Gyorsan mellélőni azt mindenki tud. :lol: De HCZoli gyakran nem csak az aranyat, hanem a legpontosabb lövő címét is haza szokta vinni. Úgy mozog, mint Neo, és úgy céloz, mint Legolas.

Ma volt egy szlovák squad társam - méltó vetélytárs lesz, ő is hasonlóan komolyan tolta.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Ludovika-Globus IDPA 2 in 1

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.02.12. 22:43 Gyorsan mellélőni azt mindenki tud. :lol: De HCZoli gyakran nem csak az aranyat, hanem a legpontosabb lövő címét is haza szokta vinni. Úgy mozog, mint Neo, és úgy céloz, mint Legolas.

Ma volt egy szlovák squad társam - méltó vetélytárs lesz, ő is hasonlóan komolyan tolta.
:)

Rengeteget hibázom én is.

Roman Pelech-re gondolsz?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Ludovika-Globus IDPA 2 in 1

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.02.12. 22:52 :)

Rengeteget hibázom én is.

Roman Pelech-re gondolsz?
Igen. Szinte minden pályán begyűjtött egy proc-ot, de olyan gyors, és pontos, hogy még így is látványosan jobb volt bárkinél a squadban.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Ludovika-Globus IDPA 2 in 1

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.02.12. 23:10 Igen. Szinte minden pályán begyűjtött egy proc-ot, de olyan gyors, és pontos, hogy még így is látványosan jobb volt bárkinél a squadban.
26 PD és 14 mp büntetés azért nem kevés, de ismerem régóta, gyors és ügyes.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Február 18.-án jön valaki Zuglóba rapidolni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.02.14. 18:11 Február 18.-án jön valaki Zuglóba rapidolni?
Tervben, hogy ellátogatok, de a gyakorlatban még kiderül, hogy sikerül-e. :D
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2023.02.14. 18:11 Február 18.-án jön valaki Zuglóba rapidolni?
"-Dehát Doktor úr azt mondta, hogy elmehetek.
-Én azt mondtam, hogy elmebeteg!" :D

ZuglŐ lesz az még mindig. ;)
1201 Budapest, Torontál u. 1. (Zuglő KSE)
Ede bácsi volt lőtere.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2023.02.16. 07:47 "-Dehát Doktor úr azt mondta, hogy elmehetek.
-Én azt mondtam, hogy elmebeteg!" :D

ZuglŐ lesz az még mindig. ;)
1201 Budapest, Torontál u. 1. (Zuglő KSE)
Ede bácsi volt lőtere.
Na ja, nem mindegy hogy Zuglóban lőni, vagy a Zuglőben lógni.. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A tegnapi NKE lampas verseny nagyon jo volt! Itt is koszonom a szervezok, palyatervezok munkajat.

Bel
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

bel írta: 2023.02.19. 18:38 Sziasztok,

A tegnapi NKE lampas verseny nagyon jo volt! Itt is koszonom a szervezok, palyatervezok munkajat.

Bel
Képek/videók lesznek róla az oldalon?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Andor88 írta: 2023.02.22. 10:37 Képek/videók lesznek róla az oldalon?
Szia,

Hat, a verseny jellegebol adodoan is nem lettek tul jok a felvetelek, talan ez sikerult a legjobban: https://foto.belse.hu/230218/mvi_6959.avi
Itt a vegrehajtas lenduletesebb, de a a felvetel nem annyira jol sikerult: https://foto.belse.hu/230218/mvi_6963.avi

Par parc mulva fent lesz a tobbi is a foto.belse.hun.

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

bel írta: 2023.02.22. 14:08 Szia,

Hat, a verseny jellegebol adodoan is nem lettek tul jok a felvetelek, talan ez sikerult a legjobban: https://foto.belse.hu/230218/mvi_6959.avi
Itt a vegrehajtas lenduletesebb, de a a felvetel nem annyira jol sikerult: https://foto.belse.hu/230218/mvi_6963.avi

Par parc mulva fent lesz a tobbi is a foto.belse.hun.

Bel
images.jpeg-10.jpg
images.jpeg-10.jpg (15.07 KiB) Megtekintve 36727 alkalommal
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia Bel,

ide lehet gumissal menni?

Nem látom, hol lehet nevezni, akár nemgumissal.

2023.03.11., szombat ZEN SAS Bevezetõ I. verseny
https://www.hunshooting.hu/node/7236
bel írta: 2023.02.22. 14:08 Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: 03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2023.02.23. 16:45 Szia Bel,

ide lehet gumissal menni?

Nem látom, hol lehet nevezni, akár nemgumissal.

2023.03.11., szombat ZEN SAS Bevezetõ I. verseny
https://www.hunshooting.hu/node/7236
Szia,

Sajnos nem, csak "standard ontolto maroklofegyverrel". Leginkabb azert, mert ennek a klubnak ez az elso SAS versenye, es ismerkedeskent a legegyszerubb versenyt szeretnenek rendezni, szoval szerintem nem zarkoznak el az elol, hogy a kovetkezo versenyukon legyen gumis divizio is.

Aki rendelkezik MSSZ azonositoval/jelszoval, azok a megadott linken tudnak nevezni, miutan bejelentkeztek.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: 03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Okés, kösz
bel írta: 2023.02.23. 17:13 Szia,

Sajnos nem, csak "standard ontolto maroklofegyverrel". Leginkabb azert, mert ennek a klubnak ez az elso SAS versenye, es ismerkedeskent a legegyszerubb versenyt szeretnenek rendezni, szoval szerintem nem zarkoznak el az elol, hogy a kovetkezo versenyukon legyen gumis divizio is.

Aki rendelkezik MSSZ azonositoval/jelszoval, azok a megadott linken tudnak nevezni, miutan bejelentkeztek.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: 03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.02.23. 17:13 Szia,

Sajnos nem, csak "standard ontolto maroklofegyverrel". Leginkabb azert, mert ennek a klubnak ez az elso SAS versenye, es ismerkedeskent a legegyszerubb versenyt szeretnenek rendezni, szoval szerintem nem zarkoznak el az elol, hogy a kovetkezo versenyukon legyen gumis divizio is.

Aki rendelkezik MSSZ azonositoval/jelszoval, azok a megadott linken tudnak nevezni, miutan bejelentkeztek.

Bel
Szia Bel, akkor jól értem, hogy nem csak a gumis/airsoftos/ egyéb fura kategóriák esnek ki, hanem mindenki más is, akinek nincs MSSZ versenyengedélye? Vagy lehet máshogyan is nevezni, versenyen kívül?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: 03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.02.24. 09:54 Szia Bel, akkor jól értem, hogy nem csak a gumis/airsoftos/ egyéb fura kategóriák esnek ki, hanem mindenki más is, akinek nincs MSSZ versenyengedélye? Vagy lehet máshogyan is nevezni, versenyen kívül?
Szia,

Megkerdezem Vass Imit, o a szervezo.

(Esztergomba es az Imi Bacsi emlekversenyre biztos lehet jonni MSSz versenyengedely nelkul.)

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Imi Bacsi emlekverseny

Egyszerre SAS es Steel challenge: 2-2 palya mindket sportagban, 25 loves SAS, 50 loves Steel.

Es nem csak a 2000 Ft nevezesi dij szokatlan, hanem az is, hogy mit kap az 1. helyezett: 225 000 Ft erteku vasarlasi utalvanyt.

Sajnos gumissal itt sem lehet indulni, csak 2 divizio egyikeben: standard pisztoly (ezt ujabban szerintem Limited-nek hivjak az MDLSZ-ben), es open PCC. Barmelyik szovetseg tagjakent lehet indulni a versenyen.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: 03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.02.24. 19:55 Szia,

Megkerdezem Vass Imit, o a szervezo.

(Esztergomba es az Imi Bacsi emlekversenyre biztos lehet jonni MSSz versenyengedely nelkul.)

Bel
Szia Bel, van hír a Zentől?
Ha más infó nincs, akkor abból Indulok ki, hogy nem lehet, és nem erőltetjük.
Köszi.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: 03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.02.26. 17:18 Szia Bel, van hír a Zentől?
Ha más infó nincs, akkor abból Indulok ki, hogy nem lehet, és nem erőltetjük.
Köszi.
Szia,

Gyere, be vagy nevezve.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2023.02.24. 20:01 Sziasztok,

Imi Bacsi emlekverseny

Egyszerre SAS es Steel challenge: 2-2 palya mindket sportagban, 25 loves SAS, 50 loves Steel.

Es nem csak a 2000 Ft nevezesi dij szokatlan, hanem az is, hogy mit kap az 1. helyezett: 225 000 Ft erteku vasarlasi utalvanyt.

Sajnos gumissal itt sem lehet indulni, csak 2 divizio egyikeben: standard pisztoly (ezt ujabban szerintem Limited-nek hivjak az MDLSZ-ben), es open PCC. Barmelyik szovetseg tagjakent lehet indulni a versenyen.

Bel
Nem találtam az MSSZ oldalán a nevezési lehetőséget a versenyre. Én vagyok bf, vagy még valóban nem lehet?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: 03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2023.02.24. 19:55 Szia,

Megkerdezem Vass Imit, o a szervezo.

(Esztergomba es az Imi Bacsi emlekversenyre biztos lehet jonni MSSz versenyengedely nelkul.)

Bel
Szia Bel

Steel ad minősítőt is MDLSz ben?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: 03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.02.26. 17:41 Szia,

Gyere, be vagy nevezve.

Bel
Köszönöm Bel! 🤝
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.02.26. 19:12 Nem találtam az MSSZ oldalán a nevezési lehetőséget a versenyre. Én vagyok bf, vagy még valóban nem lehet?
Szia,

Meg nincs kesz az MSSz versenykiiras.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: 03/11 - SAS Mogyoród

Hozzászólás Szerző: bel »

Kolonics írta: 2023.02.26. 19:46 Szia Bel

Steel ad minősítőt is MDLSz ben?
Szia,

Meg szervezes alatt.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Amikor szűk minden.

Jó verseny volt ismét.

https://youtu.be/dZQ-s6DpsHQ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2023.02.27. 15:59 Jó verseny volt ismét.
Szia,

Igen, nekem is nagyon tetszet!
Az en felveteleim.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.02.27. 15:59 Amikor szűk minden.

Jó verseny volt ismét.

https://youtu.be/dZQ-s6DpsHQ
Eddig is ijesztően gyors voltál, műanyag pisztollyal - de a Carry Optic és az 1911 csak tovább növelte a szakadékot közted, és mink földi halandók között… :mrgreen:

Mi volt a pályaépítés vezérfonala? Zombiapokalipszis?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.02.27. 22:49 Eddig is ijesztően gyors voltál, műanyag pisztollyal - de a Carry Optic és az 1911 csak tovább növelte a szakadékot közted, és mink földi halandók között… :mrgreen:

Mi volt a pályaépítés vezérfonala? Zombiapokalipszis?
Koszonom, de azért nem árt tudni, hogy amikor elkezdtem majd öt évig 1911-el versenyeztem, ez áll hozzam a legközelebb.

A sztori az irodai támadás volt. Gondolom ezért volt szűkebbre szabva mindben.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

HCZoli írta: 2023.02.27. 23:50 Koszonom, de azért nem árt tudni, hogy amikor elkezdtem majd öt évig 1911-el versenyeztem, ez áll hozzam a legközelebb.

A sztori az irodai támadás volt. Gondolom ezért volt szűkebbre szabva mindben.
Egy másik (szerintem közös ;) lövész ismerős is 1911-el nyomatja (SIG).
A sütése miatt jó versenyfegyver?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

WildBear23 írta: 2023.02.28. 07:00 Egy másik (szerintem közös ;) lövész ismerős is 1911-el nyomatja (SIG).
A sütése miatt jó versenyfegyver?
Szia.

Nekem a 1911 volt a szerelem fegyver, szóval kicsit elfogult vagyok, de a sütés a karakterisztikája miatt jobb mint egy biztonsági tartalékkal tele tűzdelt elsuto szerkezetnél.
Rövid elő húzás, hatarozott törés érzet, rövid reset, egyenes vonalon való húzás. Nekem ezek mind jobban tetszenek mint mondjuk a glock nyúlós a hosszabb úton dolgozó sütése.
De: nem az eszköz a minden, kell mögé egy jó lovesz is, lásd: Bob Vogel, Ben Stoeger, Grauffel.

Itthon Kató Peti egy G34- el szokta nyerni a versenyeket.
A 1911 rendszerrel könyebb gyorsan lőni de egyik sem jobb vagy rosszabb, csak bele kell tenni a munkát. :)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

HCZoli írta: 2023.02.28. 10:53 Szia.

Nekem a 1911 volt a szerelem fegyver, szóval kicsit elfogult vagyok, de a sütés a karakterisztikája miatt jobb mint egy biztonsági tartalékkal tele tűzdelt elsuto szerkezetnél.
Rövid elő húzás, hatarozott törés érzet, rövid reset, egyenes vonalon való húzás. Nekem ezek mind jobban tetszenek mint mondjuk a glock nyúlós a hosszabb úton dolgozó sütése.
De: nem az eszköz a minden, kell mögé egy jó lovesz is, lásd: Bob Vogel, Ben Stoeger, Grauffel.

Itthon Kató Peti egy G34- el szokta nyerni a versenyeket.
A 1911 rendszerrel könyebb gyorsan lőni de egyik sem jobb vagy rosszabb, csak bele kell tenni a munkát. :)
Ez az utolsó félmondat a lényeg.

+(sok)
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

+1 :!: ;)
HCZoli írta: 2023.02.28. 10:53
De: nem az eszköz a minden, kell mögé egy jó lovesz is, lásd: Bob Vogel, Ben Stoeger, Grauffel.

Itthon Kató Peti egy G34- el szokta nyerni a versenyeket.
A 1911 rendszerrel könyebb gyorsan lőni de egyik sem jobb vagy rosszabb, csak bele kell tenni a munkát. :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.02.28. 12:59 Ez az utolsó félmondat a lényeg.

+(sok)
+1000

Az eszköz csak a felső negyedben, méginkább a felső 10%ban számít. Aki 40%okat lő országos versenyeken, az ugyanügy 40 %okat fog lőni Kimber Custom Jerry Miculec Taran Ultimate Titanium Edition 3011 red dotos pisztollyal is, és HCZoli meg Kató Péter akkor is megnyeri a versenyt egy FEG paraval ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3547
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.02.28. 13:53 +1000

Az eszköz csak a felső negyedben, méginkább a felső 10%ban számít. Aki 40%okat lő országos versenyeken, az ugyanügy 40 %okat fog lőni Kimber Custom Jerry Miculec Taran Ultimate Titanium Edition 3011 red dotos pisztollyal is, és HCZoli meg Kató Péter akkor is megnyeri a versenyt egy FEG paraval ;)
Látom magamon, hogy kb. három év alatt hová jutottam el pontlövészetben, amikor heti egyszer (sem mindig) sikerült eljutnom a lőtérre, és lőttem 25-öt egy MCM-mel: az esetek többségében 25 m-ről eltaláltam a 8a lőlapot, de ennyi, itt volt a vége.

Azután bő fél éve heti kettő, de néha három lőtérlátogatást össze tudok hozni, és alkalmanként 100-150, néha 200 lövés is elmegy. Látványos a különbség, és még mindig rettentő kevés, ennél is sokkal több kellene, de az időbe ennyi fér csak bele. Ezek után még mindig képes vagyok olyanra, mint tegnap, hogy kirántottam a 8a lapból is a lövést. Ritkán, de már összejön néha, hogy mind a húsz lövés a feketében legyen, de egy-kettő még így is el-eltéved az 5-6-os körök felé. Ez van, Montecuccoli is megmondta, hogy gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.02.28. 13:53 Az eszköz csak a felső negyedben, méginkább a felső 10%ban számít.
Szerintem meg az alsó 10-20%-ban is sokat számít(hat).
Extrém példa, de saját szememmel láttam a "megtáltosodást", amikor a hallgató gyerekek másodévben a PA-63 után átválthattak P9RC-re (pedig hát objektíven nézve a dolgot, az utóbbi is elég nagy fostömlő).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

+1, en is sokszor tapasztaltam, magamon is.
G.D írta: 2023.02.28. 14:07 Szerintem meg az alsó 10-20%-ban is sokat számít(hat).
Extrém példa, de saját szememmel láttam a "megtáltosodást", amikor a hallgató gyerekek másodévben a PA-63 után átválthattak P9RC-re (pedig hát objektíven nézve a dolgot, az utóbbi is elég nagy fostömlő).
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

G.D írta: 2023.02.28. 14:07 Szerintem meg az alsó 10-20%-ban is sokat számít(hat).
Extrém példa, de saját szememmel láttam a "megtáltosodást", amikor a hallgató gyerekek másodévben a PA-63 után átválthattak P9RC-re (pedig hát objektíven nézve a dolgot, az utóbbi is elég nagy fostömlő).
+1
Mondjuk Pa63 nem annyira jó példa, mert azzal nem túl jó lőni, de amit mondasz az sokat láttam P9RC után szinte bármivel pl. hk glock, csak azért, mert lövő hitt az új eszközben.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az also 10%-ban nagyon fontos a jo fegyver: ha nem mukodik, akkor sokkal rosszabb lesz a versenyzo eredmenye. :-)

Konkretan keves versenyzot lattam loni (mukodo) FEG P9-cel, de nekem ugy tunik, hogy mar az is az a kategoria, amit jobbra cserelve nem lesz latvanyos javulas.

Szerintem (nagyon szerintem!), ha egy also 25%-ban teljesito (nem a legjobb lovohoz kepest 25%-t, hanem az indulok kozott a gyengebb negyedben szereplo) lovo Glockrol CZ-75-re valt, akkor amint megszokta, egybol lesz egy par %-os javulasa, de ezt szo szerint kell erteni, pl. atlag 40%-rol atlag 42%-ra "felugrik" a teljesitmenye. Es ha tesz bele energiat, akkor persze lesz abbol 60% is, de ha ugyanazt az energiat belerakta volna Glock-kal gyakorolva, azzal se lenne 58% alatt. Es ami meg fontos, hogy ez is csak akkor igaz, ha ugyanannyira szereti a 2 fegyvert: mert ha neki a Glock a kedvence, akkor azzal lesz kedve loni => minden massal a kevesebb gyakorlas miatt rosszabb lesz az eredmenye.

Penz/loszer ugyileg lehet "csalni": szarazgyakorlassal vagy airsofttal a loszeres edzes egy jelentos reszet ki lehet valtani.

De szerintem az edzes idejevel nem lehet csalni: bele kell tenni az idot, hogy legyen jo eredmeny.

Vagy el lehet fogadni, hogy az ember akkor is jol erezheti magat egy versenyen, ha o az utolso.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Elkeszultek az Imi Bacsi emlekverseny SAS palyatervei.

Azert, hogy a Steel challengeben gyakorlott, de a SAS-t csak most kiprobalo versenyzoknek is legyen sikerelmenye, szandekosan konnyu palyakat terveztem (pl. nincs fedezek).

A 10 loveses palya lesz hatul, a 10 m-es szektorban, a 6 es 9 loveses palyak pedig az 50 m-es szektorban lesznek megepitve.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

BTK Nyitnikék Shooting Party: ahogy én láttam (az eleje szörnyű volt, de a végére azért egész jól belejöttem :lol: ).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

G.D írta: 2023.03.12. 19:24 BTK Nyitnikék Shooting Party: ahogy én láttam (az eleje szörnyű volt, de a végére azért egész jól belejöttem :lol: ).
Nekem így ment tegnap:
Sok csettes ellenére egész jól sikerült.

https://youtu.be/NgnNXz5NrHY
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Globus Idpa már a Bul SAS-sal és jó lőszerrel:

https://youtu.be/mBowttoeUqg
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az Imi bacsi emlekverseny annyiban modosult, hogy 3. versenyagkent belekerult a gyorspont, a Steel pedig csak 1 palya lesz (25 loves).

Ennek az az oka, hogy aznap lesz az MDLSZ soretes steel challange OB, ezert nem lehet MDLSZ Steel minosito versenyt rendezni.

Mivel a szervezok kifejezetten minden szovetsegre kiterjedo versenyt szerettek volna, ezert vegulis a gyorspont lesz a verseny MDLSZ-es fele.

Az osszesitesben minden gyorsponton elert pont -0.1 masodpercet er, vagyis az ottani eredmeny levonasra kerul az osszesitesbol.

A SAS resz nem valtozott.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.03.23. 18:53 Sziasztok,

Az Imi bacsi emlekverseny annyiban modosult, hogy 3. versenyagkent belekerult a gyorspont, a Steel pedig csak 1 palya lesz (25 loves).

Ennek az az oka, hogy aznap lesz az MDLSZ soretes steel challange OB, ezert nem lehet MDLSZ Steel minosito versenyt rendezni.

Mivel a szervezok kifejezetten minden szovetsegre kiterjedo versenyt szerettek volna, ezert vegulis a gyorspont lesz a verseny MDLSZ-es fele.

Az osszesitesben minden gyorsponton elert pont -0.1 masodpercet er, vagyis az ottani eredmeny levonasra kerul az osszesitesbol.

A SAS resz nem valtozott.

Bel
Szia Bel,

Ez szerintem kifejezetten jót tesz az eseménynek. A vesemy eleve egyedülálló módon ökumenikus (mindkét szövetség), de 3 radikálisan elérő szakággal már egyben triatlon jellege is erősödött! a Steel és a SAS ugyan nagyon eltér - de a nap végén még mindig hasonló felszerelést, és készségeket kíván. A Gyorspont tök másfajta lőtudást igényel.

Kérdés: ugyanazt a fegyvert, lőszert, tokot kell majd használni mindhárom versenyszámban? Nem csak kategóriában egyezzen pl nagykal pisztoly , hanem maga a fegyver és a felszerelés is legyen ugyanaz?

Mindenképpen javasolnám, hogy érdemes ezt előre tisztázni, és félreérthetetlenül komunikálni. Jelenleg nejem nem tiszta, hogy most akkor OK ESP fegyverrel/lőszerrel steelezni-SASolni, de más-más tokkal, a és lyhkadztógéppel GyPzni, vagy nem OK?

Ha javasolhatom - ne legyen szabad variálni, követeljétek meg ugyanazt a fegyvert és felszerelést - másképpen túl nagy előnyt kapnak a jómódúbb sporttársak akinek telik Hamnerlire/ GSPre / double alpha gyorstokra. Az is OK, ha máshogy látjátok - de legyen egyértelmű pls.

Köszi, hogy ilyen érdekes versenyeket szervezel! Alig várom, hogy részt vehessék :)

Petya
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.03.24. 12:47 Szia Bel,

Ez szerintem kifejezetten jót tesz az eseménynek. A vesemy eleve egyedülálló módon ökumenikus (mindkét szövetség), de 3 radikálisan elérő szakággal már egyben triatlon jellege is erősödött! a Steel és a SAS ugyan nagyon eltér - de a nap végén még mindig hasonló felszerelést, és készségeket kíván. A Gyorspont tök másfajta lőtudást igényel.

Kérdés: ugyanazt a fegyvert, lőszert, tokot kell majd használni mindhárom versenyszámban? Nem csak kategóriában egyezzen pl nagykal pisztoly , hanem maga a fegyver és a felszerelés is legyen ugyanaz?

Mindenképpen javasolnám, hogy érdemes ezt előre tisztázni, és félreérthetetlenül komunikálni. Jelenleg nejem nem tiszta, hogy most akkor OK ESP fegyverrel/lőszerrel steelezni-SASolni, de más-más tokkal, a és lyhkadztógéppel GyPzni, vagy nem OK?

Ha javasolhatom - le legyen szabad, követeljétel meg ugyanazt a fegyvert és fekszerelést - másképpen túl nagy előnyt kapnak a jómódubb sporttársak akinek telik Hamnerlire/ GSPre / double alpha gyorstokra. Az is OK, ha máshogy látjátok - de legyen egyértelmű pls.

Köszi, hogy ilyen érdekes versenyeket szervezel! Alig várom, hogy részt vehessék :)

Petya
Ez egy nagyon okos felvetés szerintem is. Én is erre szavazok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A rovid valasz: igy lesz. :-)

A hosszabb: meg mielott megirtatok volna a hozzaszolasokat, Ordi felhivott, hogy ez lemaradt a kiirasbol, de tegyuk bele. :-)
Csak eddig palyat epitettem/eloversenyt lottem (szerintem egesz erdekesek lettek a palyak, annak ellenere, hogy a bizonytalan idojaras miatt vegul csak a loter felet hasznaljuk), es nem voltam szamitogep kozelben.

Az Imi bacsi emlekversenynek a foszervezoi dr. Incze Istvan es a Gemini lovesz egyesulet, en csak segitek nekik; szoval minden erdem az ovek elsosorban.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Tegnapi csongrádi IPSC Tavasz Kupa.

Reggel eső fogadott a lőtéren, de a kezdésre elállt, viszont a talaj csúszós/tapadós lett. Első pályámon jól kezdtem de amin elindultam megcsúsztam és ez kicsit szétlökött, a pálya második fele darabosra sikerült.

Ezután kb végig napsütésben egy kellemes versenyt lőttünk meg olyan pályákkal ahol mindig több megoldást is kínált a pálya terező.

Nekem így ment:

https://www.youtube.com/watch?v=DnVL_Ra1Ono
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.03.26. 19:56 Tegnapi csongrádi IPSC Tavasz Kupa.

Reggel eső fogadott a lőtéren, de a kezdésre elállt, viszont a talaj csúszós/tapadós lett. Első pályámon jól kezdtem de amin elindultam megcsúsztam és ez kicsit szétlökött, a pálya második fele darabosra sikerült.

Ezután kb végig napsütésben egy kellemes versenyt lőttünk meg olyan pályákkal ahol mindig több megoldást is kínált a pálya terező.

Nekem így ment:

https://www.youtube.com/watch?v=DnVL_Ra1Ono
Gratula - szép volt, mint mindig. A Carry Optics előnyei is jól látszanak, főleg a villámgyors kapáslövéseknél.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A kovetkezo (04.29.) Esztergomi SAS verseny a szokasos 50-52 loveses verseny lesz, de ami kilog a sorbol, hogy most a 4 palyabol 3 ismeretlen lesz. Persze ilyen ara'nyok mellett (kivetelesen) az ismeretlenes palyak eredmenye bele fog szamitani a vegeredmenybe.

Az is kicsit kilog a sorbol, hogy most csak pisztollyal lehet indulni, fejenkent egy divizioban. Kulon ertekelve a gyari, es a nem gyari pisztolyokat (plusz a szokasos gumi, airsoft).

Ahogy regebben (2010-tol egesz sokaig) szokas volt a BelSE versenyeken, nem minden squad egyszerre indul, lesz delelotti es delutani squad is. Ez mostantol szokas lesz, vagyis az a terv, hogy a tobbi Esztergomi SAS versenyen is lesz kulon delelotti es delutani squad, igy a versenyzoknek nem megy el az egesz napja a versennyel.

Az ismeretlen palyak miatt most nem csak delelott/delutan lesz megbontva, hanem azon belul is fel oras kulonbseg lesz, hogy megfelelo utvonalon tudjon mindenki kozlekedni (vagyis ne menjen el olyan ismeretlen palya elott, amit meg nem lott meg).

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Idei legnagyobb IDPA verseny itthon, regisztráció nyitva:

https://practiscore.com/idpa-cz-cup-2023/register

Fót, BTK lőtéren.
Válasz küldése